26 června, 2026

Overtonovo okno jako hrom – na půdě Poslanecké sněmovny proběhla veřejná debata o obnově MONARCHIE !!!

Jak to okno přibouchnout a zatlouct dubovými prkny?

Zatímco celý mediální prostor je už několik měsíců zaplněn tématy sporů mezi p-rezidentem a vládou, na půdě Poslanecké sněmovny proběhla akce s názvem „Česko jako parlamentní monarchie?“ 

Jste přesvědčeni o tom, že hranice států jsou dané a neměnné?
Myslíte si, že parlamentní „demokracie“ tady bude navždy?

Rozhodně si to nemyslí ti, co ze zákulisí řídí procesy.
Článek na Náboji pravdy Súmrak Pax Americana a Nová Miera pre Československo“ začíná slovy:

Nachádzame sa v historickom bode, kedy sa staré informačné matice globálneho usporiadania nezvratne rúcajú. Dlho udržiavaná ilúzia západnej hegemónie, označovaná ako Pax Americana, naráža na svoje objektívne materiálne a koncepčné limity. Podľa analytických výstupov Alexandra Rogersa sa procesy deštrukcie tohto systému urýchlili natoľko, že ich prejavy už nemožno zakryť ani tou najagresívnejšou mediálnou propagandou davo-elitárneho matrixu.

Pax Americana – dosavadní uspořádání světa s hegemonem USA – je u svého konce a otevírá se prostor pro vybudování společnosti na jiných základech. Je to šance pro nás (pro národ), ale zároveň tu jsou jiné síly, které mají s námi svoje plány. Jsou to síly, které plánují desítky i stovky let dopředu – globální „elity“, globální prediktor (GP).

Ve svých pořadech Valerij V. Pjakin mnohokrát zmiňoval záměry GP vybudovat ve středoevropském prostoru jakési obnovené Rakousko-Uhersko na základě projektu Intermarium (Mezimoří /Trojmoří). V těchto záměrech se ale nepočítá s tím, že bychom si zde vládli sami. A o lidi na našem území GP už vůbec nejde, ti jsou se svou historickou pamětí na období socialismu i se svým egregorem husitství globálním „elitám“ spíš na překážku.
Ekonom Chazin v jednom videu před pár lety prohlásil, že za projektem obnovení Rakousko-Uherska stojí tzv. černá internacionála – tj. aristokracie („šlechta“) a Vatikán je koordinující centrum.

Do tohoto projektu jasně zapadá akce v Poslanecké sněmovně, kterou uspořádal poslanec Marek Výborný (KDU-ČSL) ve spolupráci s Českým královským institutem. Cílem setkání prý bylo otevřít odbornou i politickou diskusi nad otázkou, zda může být parlamentní monarchie životaschopnou součástí českého ústavního systému.
Debatu sledovali zástupci České televize, CNN Prima News a Bold News. Akce se účastnili někteří politici nebo třeba i ekonom Lukáš Kovanda. Zúčastnil se jí i Petr Kolář !!, který doplnil diskusi o širší ústavní a institucionální perspektivu. Zdůraznil význam oddělení reprezentativní a výkonné složky moci a upozornil na problém rostoucí personalizace politiky. Monarchie podle něj může nabídnout řešení v podobě nestranické hlavy státu, která není zatížena volebním bojem ani stranickou příslušností.

V článku o této akci autor hodnotí událost slovy: Celkově akademická část nepůsobila jako izolovaná teoretická úvaha, ale jako ucelený blok argumentů, který monarchii představil jako promyšlenou a vnitřně konzistentní alternativu, navíc již částečně převedenou do konkrétní podoby ústavního návrhu.

Nejvýraznějším zastáncem monarchického modelu mezi přítomnými politiky byl senátor Zdeněk Hraba (nestraník, koaliční senátor Koruny České), který vloni v únoru na facebookovém účtu informoval o svém setkání s pražskými monarchisty z Koruny České. Ve videu z tohoto setkání se Hraba vyjadřuje ke stále platnému zákonu zakazujícímu Habsburkům získat České občanství, že prý to jsou „diskriminační věci, které nemají v českém právním řádu co dělat“ (v čase 22:00). Členové strany „Koruna česká“ mu připomínají jeho sliby, že se bude snažit o zrušení tohoto zákona a on horlivě přikyvuje. A omlouvá se, proč svoje sliby zatím nematerializoval ve formě legislativní iniciativy – že by to nemělo dostatečnou podporu.

K tomu všemu připočítejme snahu různých sil o zrušení Benešových dekretů – Lichtenštejnové podali na ČR žalobu kvůli Benešovým dekretům u soudu pro lidská práva ve Štrasburku, SdL – Sudetoněmecký landsmanšaft se také netají tím, že chce zrušit Benešovy dekrety. SdL je však spíše beranidlem právě pro Lichtenštejny, Habsburky (Bernd Posselt, mluvčí SdL byl dlouholetým mluvčím a blízkým spolupracovníkem Otty Habsburského) a další šlechtu.
Proti Benešovým dekretům se ozval i maďarský premiér Magyar.

V dubnu 2022 se konala v Praze monstrózní akce – Prahou prošel průvod Habsburků.

V dubnu letošního roku zase zavítal k prezidentu Slovenska na oficiální návštěvu nejvyšší představitel Maltézského řádu.

Na září letošního roku je na Pražském hradě plánována výstava korunovačních klenotů s podtitulem Habsburkové 500, tedy zaměřená na osudy českých korunovačních klenotů od nástupu Ferdinanda I. Habsburského na český trůn v roce 1526 do konce 18. století.“ Má to smysl, říká k tomu p-rezident Pavel.

Připomeňme si video, kde Valerij V. Pjakin odpovídal na otázky Štefana Harabina a kde hovořil o tom, že můžeme využít energii protivníka a cizí plány na vytvoření Intermaria pro naše cíle. Plány na Intermarium se dají využít jednak pro přežití národa, čili na oddalování negativních procesů a jednak pro posilování státnosti. Musíme však v tomto procesu přehrát všechny ty podržtašky „šlechty“ a zároveň slouhy ještě kopající kobyly Pax Americana.
K tomu potřebujeme kvalitní kádry, aktivitu národa a větší zdrojovou stabilitu. Větší zdrojovou stabilitu můžeme získat tím, co už v minulosti fungovalo – spojit síly (bratrských národů) Čechů a Slováků a znovu obnovit Československo. Proto je na místě šířit pravdivé informace o Československu do r. 1989 jako o suverénním a v mnoha směrech samostatném a velice úspěšném státu, jehož jméno má ve světě velmi dobrý zvuk dodnes; a aktivně vytvářet informační pole o nevyhnutelnosti opětovného spojení, chceme-li jako národy přežít, zachovat si (každý) svou jedinečnou kulturu a znovu se zařadit mezi nejrozvinutější státy světa. A to činíme již na Náboji pravdy.

11 thoughts on “Overtonovo okno jako hrom – na půdě Poslanecké sněmovny proběhla veřejná debata o obnově MONARCHIE !!!

  1. Při mravním úpadku společnosti a odchodu bílé civilizace od křesťanství forma státní moci nemá žádný smysl. Jaký by systém moci nebyl, i tak přivede k tyranii.

  2. Už nějakou dobu zvažuju, jak daleko místní situace ještě bude muset dojít, abych se zbavil okovů místního majetku a jeho likvidní formu sebral a šel se uklidit někam do svobodnějšího světa, třeba Paraguaye. Zbavovat se rodinných statků by bylo mrzuté, ale říkám si, že při současném tempu se jednou probudím a zjistím, že vycestovat do zahraničí, případně převést své peníze na zahraniční účet už nebude možné

    1. Bukaji, zklamu vás. Žádný stát nebude moct zůstat stranou nového systému ekonomicko – společenského uspořádání, který si vynutí obrovská změna postavení lidské práce jako takové v důsledku robotizace a AI. I tam budete muset být součástí systému. Dejme tomu digitálních peněz s limitovanou časovou platností. Leda že by jste se pokusil žít v džungli a živit se kořínky. Možná je naděje že tam budou povoleny lokálně nějaké úlevy v každodenní existenci, třeba držení zbraní, neblbnutí genderismem, apod. – na rozdíl od „vyspělých zemí.“ Ale jako ekonomickou jednotku – zaměstnce či podnikatele, vás „mor robotizované společnosti“ dosáhne i tam.

  3. Nikdo nebude nic vlastnit a šlechta bude šťastná…ano, dělají vše pro to, aby lidi zbavili okovů majetku a mohli jim navléci okovy poddanství! To víte že jo, vy darebáci!

  4. Ano, Habsburkové by se šikli. Ruština se moc nechytila, anglina není pro každého, povinná germanizace „in der šůůle“, to bude ono.
    A pochopitelně hen ty Benééšovééé tekrety…! Ty ale až pak. Soudruzi neutrpí, my pak jenom zaplatíme větší úroky…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *