28 května, 2024

Oni to dokázali…

Tak se nám Fiala setkal v Bílé chýši se strýčkem Joem. Podle fotek byl náš Nutelliér na vrcholu blaha a Joe Biden vůbec nevěděl, o koho jde. Podobných vlezdobruselků tam má denně celé zástupy. Před návštěvou u Ó Nejvyššího se Fiala ještě zastavil v centrále CIA, kde se buď dozvěděl nové notičky a nebo mu tam vysvětlili, že Ukrajina už je game over. Co to bude, to se dozvíme, až přijede domů a spustí se mu v hlavě program, co mu nahráli. Možná budeme překvapeni, jak velký upgrade mu nainstalovali.

Nekupte to za čtyři sta miliard korun… Do toho ještě jednání o firmě Westinghouse a samozřejmě o další pomoci Ukrajině, která nesmí prohrát, protože to by byl konec úplně všeho. To bychom scény z kábulského letiště mohli vidět třeba i na Ruzyni. Tedy, na letišti Václava Havla, což by bylo úplně dokonale symbolické.

Fiala musel na svou návštěvu asi hodinu čekat, protože Biden přijal iráckého premiéra. Ano, toho Iráku, který už je spíš provincií Íránu, protože většina obyvatelstva jsou Šiíté. Irácký premiér jednal s Bidenem jako rovný s rovným. Český premiér byl od první do poslední fotky lokaj.

Přes toto všechno musím konstatovat, že ti liberálové jsou vlastně neuvěřitelní borci. Ano, jejich vládnutí je naprosto tragické. Migrační vlna, hroutící se zdravotnictví, obrání obyvatelstva o třicet procent úspor, zvednutí nákladů na živobytí, likvidace průmyslu a zemědělství v přímém přenosu, návrat vymýcených nemocí, statisíce lidí nemají doktora ani zubaře, lidé kolem mě už mají běžně dvě zaměstnání, pošta funguje týden od týdne hůř, Brno snad už nikdy nebude plynule průjezdné…

Hele, a třiceti procentům voličů to vůbec nevadí!

Mladí se nikdy nevzmůžou na vlastní bydlení, nemohou si dovolit děti, hodnotu jejich vysokoškolského vzdělání nejdokonaleji ilustruje Danuše Nerudová, kterou tihle mladí zvolí do europarlamentu… stejně tak dnešní mládež nikdy nebude mít důchod a veškeré jejich úspory i investice vezmou za své přesně tak, jak vzaly za své ty naše v minulých dvou letech… ale oni stejně jsou hrdí na to, že Fiala mohl očichat nohavici spícímu Joeovi.

Včerejší večer na twitteru, to byly přímo orgie hrdosti na naši vládu a našeho premiéra.

Můžeme se nad tím ošklíbat, můžeme se tomu posmívat, ale je třeba objektivně uznat, že vládní spin doktotoři jsou prostě dobří. V dějinách se mnohokrát stalo, že lidé zapomněli sami na sebe a byli ochotni snášet neuvěřitelné věci pro svou víru. Byli ochotni se vzdávat majetku, byli ochotni se sebepoškozovat, obětovali své děti modlám, pálili na oltářích drahocennosti, obětovali své životy pro iracionální víru… Stačilo jim to jen správně vysvětlit. Jak vidno, dnešní moderní grýndýlové náboženství není o nic horší než Baalův kult. Předtím jsme zase dlouhá léta sledovali, co všechno jsou lidé ochotni obětovat pro ideál globalistické ekonomiky.

Lidé si kdysi kvůli víře ukládali omezení. Chodili po kolenou, dobrovolně se zavírali do klášterů, žili na sloupu, nebo se nechali omezovat od vrchnosti a dnes se to děje zas. Zejména mladí si nechávají nakládat břemena k neunesení. Skoro každý si sám a dobrovolně vloží na šíji jho v podobě hypotéky a jejich život se stále více podob životu starověkých otroků. Nemá smysl o ničem přemýšlet, nemá smysl se o něco snažit, nemá smysl vidět světlo na konci tunelu… stačí jen tupě čekat a modlit se, aby člověk nedostal zlého pána.

Tohle se podařilo. Perfektně se to podařilo. Lidé přijímají otroctví s potleskem. Stačí jim dát pozlátko premiérovy fotky s Joe Bidenem. Není nutné je honit se zbraní v ruce, není nutné je poutat řetězy a přeřezávat jim šlachy na patě. Oni jsou rádi. Jsou šťastní z evropských hodnot i systému evropských emisních povolenek, které fungují úplně stejně jako středověké odpustky. A ti, co proti nim kážou, dopadají stejně jako Mistr Jan.

Jo, v dějinách se tyhle kulty občas povedou… Hrdost je víc než plná lednička. Evropské hodnoty jsou víc než mír a transatlantická vazba je stejně dobrá jako sto dvacet volů a pět set hřiven stříbra. Lokajství je víc než svoboda a jedna fotka v Bílém domě zajistí víc voličů než splněný volební program. Hrdost…

Jo, je správné, když lidé žijí skromně ve jménu klidného života. Že přestávají hrabat pod sebe, aby měli čas chodit na ryby a radovat se z přírody. Pivo ze sedmého schodu a špek z udírny mohou být lepší než oběd v hotelu Hilton. Když má někdo práci na osm hodin denně a může její starosti nechat na pracovišti, tak je to šťastný člověk. Ale být hrdý na to, že budu v ještě větším stresu a ještě k tomu budu mít díky grýndýlu méně, být hrdý na premiéra, kterému jsme jeho schůzku krvavě zaplatili nepoužitelnými stíhačkami (kdyby alespoň dojednal tu jadernou elektrárnu.. klidně od Westinghauzu), mít radost z černého kašle a svrabu… ne to není zdravá skromnost. To je fanatismus.

Přiznejme si to… Novodobí kněží to fakt umí. Umí to tak dobře, že je všechny naše církve už dávno napodobily a mluví už víc o klimatu než o Bohu.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

234 thoughts on “Oni to dokázali…

  1. On fakt zase signalizuje. Jak ho to naučili v Brně, tak jede svoje.
   Merkel ukazovala Renaulta, on , jaký je rybář.

  2. Joe mluvil o Československu, patrně se mu z toho útvaru, zvaného mozek informace o rozdělení republiky vypařila.

   1. Vona se mu nevypařuje, ale vzadu vypadává. Proto je většinou focen zepředu, aby si toho lidstvo nevšimlo. Není to stoprocentní, protože když sebou občas flákne, lidé si všimnou.

 1. Nu a ani nám Fiala a skvělí marketéři Vidláku neposkytli veřejně podívanou
  na nejdražší a předem avizované kafe.
  Chyba-velká promo chyba!
  Takto si volič odnáší dojem, že Fiala buď opět „metal fóry“ nebo lhal,
  či ještě hůře, ani za to blbé kafe Bílému domu nestál.
  Nebo je někde záznam s tím „kafem v Bílém domě“?
  Bylo alespoň tajně „od CIA“ na tom „koberečku“ s našimi čučkaři?

  Babiš, který už v CIA byl,
  se radši (zapsáno od 1.2.2024) ziskové Synthesie zbavil…nyní jdou zisky na Kypr
  ale rizika zůstávají ČR…
  ***********
  Pro jednou udělám reklamu ČT24 – po 22 hodině 16.4.2024:
  https://www.ceskatelevize.cz/porady/1096898594-udalosti-komentare/224411000370416/

  Kdo nehodlá sledovat Události 16.4.2024 po 22 hodině celé,
  stačí cca od 30 MINUTY, ale opravdu stojí za to shlédnout celé,
  zejména řeč těla nové místopředsedkyně ODS….

  Klidný, věcný a uvážlivý diplomat Kobza,
  versus novodobí, nervní a „uštěkaní svazáci“, dva jasní a jeden za ANO opatrný,
  ale nakonec jde bohužel také Bžoch se „smečkou“ …

  „Nádherná“ ukázka k dnešnímu článku, sedí totiž jako prdel na hrnec!

 2. Dovolím si nesouhlasit s tou atomovou elektrárnou.Rusáci mají nějaký nový technický princip,kdy
  použijí snad plutonium a thorium,nevím přesně,a nová elektrárna nebude představovat jaderné
  nebezpečí a asi i menší odpady,nebo méně nebezpečné.Tak když počkáme,skončí válka,skončí
  vláda tmy a můžeme koupit jaderku levněji a bezpečnější.Nikdo jiný tuto konfiguraci zatím nemá.
  Pane Vidláku,Vaše komentáře vždy potěší svým tónem,i když obsah budí hrůzu.

 3. Na tenhle článek je odkaz z titulní stránky Seznamu. Vzácně tam píšou pravdu. Že by Seznam otočil, protože už uznal, že s koncem Fialy přijde i konec Seznamu, pokud bude nadále jen hlásnou troubou propagandy?
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/nazory-komentare-komentar-delame-co-je-treba-porusujeme-program-a-sliby-250005#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=abtest251_radio_sluzby_varAA&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

  1. Nemyslím, ale ráda bych se pletla. Spíš je to takový výkřik, jako už vícekrát, zřejmě někteří nejsou až tak mimo a zkoušejí co jim projde. Neřekla bych ale, že už je to trend. Rozhodně se vyplatí ty režimové hlásné trouby občas navštívit. Nejen seznam.

  2. Já osobně zmíněný článek chápu jako propagandu nejhrubsiho zrna bez jakéhokoliv argumentu. Vyskakují mi osypky např. o zmínce nutnosti reformovat důchody.

   1. Vlada funguje neco jako automaticka zdimacka na narod. Jenom obsluha i ta zahranicni hledaji, co vsechno by do ni hodili.
    I jinde , jeden irskej poslanec rekl ,ze irska vlada zaplatila 800 tisic euro na prestehovani domacich zvirat, jako je kocka a pes, a dalsich z U. do Irska.

 4. Pan Sedmilhář Ihorovič Fialenko nemusel přes oceán do Alhajzmerovny v Bílém domě. Centrum alzhajmerovo je prý i v Praze!

 5. Je zde základní, utkvělá představa, parafrázově řečeno s Ekhartem Tollem, že svět je tu od toho, aby nás učinil šťastnými. Ale to je fundamentální omyl. Svět je tu od toho, aby nás učinil vědomými:
  https://www.youtube.com/watch?v=h2bbqFwKtYE

  Nu a pokud si společenství zhypnotizovaných zombií, demokraticky, skrze svou bezpáteřní, lokajskou tupost, zvolí válku, je jim to umožněno. Mít tu možnost, třeba v tváří tvář smrti, tu svoji zaslouženou, sebeidolizací živenou, hypnózu, prohlédnout. Probudit se.

  Však dívejme se na to optimisticky – nakonec to tu stejně nikdo nepřežije.

  1. Tak ono tiez zalezi od toho, co clovek povazuje za stastie … par pomatencov to vidi v moznosti menit co rok pohlavie …

  2. svet by nas mohl ucinit stastnymi, ale diky sobeckosti a chamtivosti 0,1 procenta lidi na planete toto nelze uskutecnit.

 6. „…se Fiala ještě zastavil v centrále CIA, kde se buď dozvěděl nové notičky a nebo mu tam vysvětlili, že Ukrajina už je game over. Co to bude, to se dozvíme, až přijede domů a spustí se mu v hlavě program, co mu nahráli…“
  ani Kundera by to nenapisal brilantnejšie 🙂

 7. Premiér Fiala řekl presidentu Bidenovi: „Máme několik českých firem, které investují miliony dolarů v USA a zaměstnávají tisíce amerických občanů.“
  Znáte někdo takové firmy? Docela by mě to zajímalo, o tom jsem nevěděl.

  1. Colt CZ, pak snad nejaka chemicka, jmeno mi vypadlo z hlavy, co vim takhle na prvni dobrou.

   Ale Joe se musel z tech milionu posadit na prdel.

   1. Nemusel, von už seděl.
    A ta fotka, jak má nonšalantně nožku přes nožku a podává tu leklou ploutev „našemu hrdému vlasteneckému“ premiérovi… ten otrávený/znuděný/atd. výraz v tváři… fakt nemá chybu…

    1. Táhnul s sebou Strnada. Proti jeho byznysu v USA se bouří místní šerifove, píší Novinky. Takže kdo vycvičen ve čtení mezi řádky se dovtípí o povaze našeho byznysu a investicích tam.

    2. těch fotek bylo několik, a překvapení, alternativa si vybrala tu nejblbější, stejný modus jako mainstream
     https://www.ceskenoviny.cz/fotogalerie/?id=4449
     dokonce padly hlášky, že nebyl v Bílém domě, protože kolem nejsou žádné budovy?
     opět nesmysl
     https://www.gettyimages.com/detail/photo/aerial-view-of-a-government-building-white-house-royalty-free-image/74063324
     https://www.gettyimages.com/detail/news-photo/aerial-view-of-the-white-house-washington-dc-2007-news-photo/120081459

 8. včera jsem poslouchala na Proudu národní hrdosti jak na Západě začínají jet program euthanasie- nejsi mladý zdravý úspěšný šťastný poslušný, tak ti doktoři pomůžou se zabít, něco tak příšernýho, že na to nemám slov, a pro fialový mor je tenhle Západ vzorem.

  1. Mara:
   Jo, to je moc výživné. Já bych k tomu přihodila ještě výrobu dětí na zakázku a veletrhy k téhle věci.

   1. No když se uzákoní náhradní mateřství a že matka není ten, kdo porodí, tak ta euthanazie musí jít ruku v ruce. Když si někdo dítě koupí, tak musí mít taky nárok na reklamaci. A co s děckem s vadou. O takové se dokáže obětovat jen matka vlastní a nikoli párek homo, takže jediná možnost euthanazie a koupit něco jiného. Euthanazie malých děcek je přirozený vývoj problému

    1. Bezejmenný:
     Zní to pekelně, co jste napsal. Ale obávám se, že jste to vystihl přesně.
     Nakonec – co bychom chtěli od civilizace, která dospěla k tomu, že se rodí a umírá ve špitálech – tohle je jakési přirozené prodloužení.

   1. no oni asistovaně sebevraždí i děti a mladé, stačí jim důvod, že nejsou třeba jen dostatečně šťastní

      1. Mne to děsí. Deprese nesmírně bolí, ale téměř každá lze vyléčit nebo aspoň zmírnit. Pro šťouraly – vyléčit míním jednotlivou fázi, jinak si ta choroba dělá, co chce – buď už žádná další fáze nepřijde, nebo přijde. Obávám se, že lékařská péče v KoZe, aspoň ta dostupná, rozhodně nebude moc kvalitní, když se mohlo urodit tohle.

       Overtonovo okno – za chvíli se bude říkat, že tu depresi, co jí trpíte, vám léčit nebudou a zařídí vám eutanázii. Ještě jednou – děsí mne to.

       1. uz tu par takych pripadov bolo…..jeden dochodca dokonca ani nemal depresiu, len bol chudobny a chcel aby mu dali nejake davky. Lenze uz bol dochodca, tak mu ponukli len tu eutanaziu:-(

        1. To je v Kanadě, ale je tam teď nějaké omezení, nevím zda zasáhl soud, neb se to lékařům eklovalo.
         Určitě nabídli eutanazii důchodcům a veteránům z válek, kteří trpí tím co viděli a i dělali.

    1. Kvalita života se tomu také říká. Vypadá to na první pohled velmi kladně, ale je to další newspeak. Udělají se nějaké kriteria a procentuální hodnocení kvality života jedince (nemoci, věk, vzdělání, genetika, životní návyky a postoje – přínos nebo riziko pro New brave world, místo bydlení vs. dojíždění za prací = uhlík voe, seznam prodělaných očkování atd.) a z toho vypadne číslo. Pokud to bude pod čarou, vypadne z pojištění a možná i podpůrných programů a může jít pod most a žvýkat léčivé bylinky. A kupovat si opium za své, aby se bolestí nezbláznil. nebo může zruinovat rodinu a léčení si zaplatit sám. Mysleme na IoT, kdy budeme neustále monitorování – co jíme či pijeme a všechno bude pod výlukami pojištoven.
     Takový jedinec pak může hrdinně přežívat a počítat dny, nebo se nechat utilizovat v nějaké eutanaziovně, za státní, a nechat se rozřezat na díly (a něco získat na kreditech pro rodinu) a zbytek zkompostovat – planeta jásá. Za díly, odebrané zaživa se bude platit více.
     Taková forma fašistické eugeniky, která ale vznikla snad v US.
     Člověk jako produkt s finančně a ekologicky (tedy opět finančně) vyjádřitelnou cenou – vyplatí se ho nechat žít nebo zemřít? Je zřejmé, ke kterým lidem z jakého kořene to opět míří, ty toky.
     Že to nemůže být tak zlé? Kdo by před 10 lety byl schopen uznat za možné to, co máme dnes?

      1. Zalezitost extremne kuriozni se vymrstila …
       Kdyby se kazdej staral vo sebe a svoje dobro , jako se staraji tady vo
       Fialu , bylo by vic a extremne dokonce , dobre…

       Extrem ,extremista, neplest si s trema a tremista , vystredni osoby
       velkou intenzitou cinnosti oplyvajici i optimismem a sebeduverou ,daleko vice nez normalni zhusta line osoby, ktere prehani ve vsem ,
       tedy hlavne v tom co usiluji, pachaji a taky tim za pachaji…
       Pouzivajici kazdej den , az nadlidskou snahu a energii..Casto si v tom vypomahajici bylinkami a houbickami na zdrogovani i jinejch..
       Extremni nasledky vofialovych starosti napr.,se rovnez ocekavaji potom..

 9. A opět si dovolím okénko do neobyčejně skvělých myslí našich liberálních kolegů v práci. Jedná se podle nich totiž o „neuvěřitelně obrovský úspěch, kdy jsme u našich amerických spojenců a západních demokracií strašně stoupli na ceně a můžeme tak být opravdu hrdí na naší zahraniční politiku.“ 🤣🤣🤣🤣 Hrajeme teď prý jedny z prvních houslí v mezinárodní diplomacii.
  Nedovedou už, ale říct, co přesně z toho budeme mít 🤔🤷🏾‍♂️.
  Když jsem viděl, jak tam tak Biden a Fiala proti sobě sedí, tak jsem si vzpomněl na úryvek z povídky Šašek a král : „Dvorního šaška jednou přivolali, aby rozjasnil poslední hodiny umírajícího krále svými žerty a svým humorem. Ale ani jeho nejlepší vtipy a žertíky nevyvolaly na tváři vládce jediný úsměv.“
  Závěrem dodám.
  Já komunisty sice nezažil… Nicméně, dovedu si představit, že takhle nějak se asi psávalo v Rudém právu, když měl sloupek nějaký fanatický redaktor, který všude viděl jen světle zítřky. Ty věci, co občas vypustí u nás v práci… Za to by se nemusel stydět ani severokorejský televizní hlasatel.

  1. Pomalu varena zaba. Tak dlouho se predhaneji v tom, kdo vyse, silneji a rychleji, az jsou v pozici trotla odtrzeneho od reality. Pred timhle neni bezpecny nikdo a nikdy a vyvarovat se toho neni uplne sranda.

   1. jen podotknu, ze to s tim varenim zaby je hoax, zaba to pozna a vyskoci, lze overit i empiricky pomoci zaby ale v zajmu ochrany zab bych se spokojil s nalezem vedcu 🙂

  2. Jo psávalo, ale na začátku, v padesátých letech. V osmdesátých už to byla čistá novinářská rutina za účelem obživy.. a stejně to nikdo nečetl.

   1. Dnes už se dá dokonce říct, že tehdejší novináři byli mnohem korektnější a to co tenkrát psali, mělo mnohem blíže k realitě než to,co ze svých tělesných otvorů chrlí dnešní žumpa (jak trefně nazval u mne nijak oblíbený bývalý prezident Zeman)

     1. Furt stejný kecy- vřelé přijetí generálního tajemníka komunistické strany XXX, plnění závazků kolektivu YYY k NN. sjezdu KSČ, opatření ke zlepšení spolupráce v rámci socialistických zemí, zkvalitnění výroby v závodě ZZZ..

      Trpěla ekonomika, ale neděly se těžko vratné změny jako invaze cizinců nebo odstěhování mladých lidí na venkov.

  3. Troufám si říct, že Československo a poté Česká republika neměla ve skutečnosti na západě nikdy žádné spojence a do dnes je ani nemá. Z vysoka na nás kálí. Pořád jsme pro ně jakési Československo, kvůli kterému nebudou riskovat…….tak nějak to prohlásil jistý britský politik před okupací,,spojeneckého “ Československa Německem.
   A tak je to do dnes. Za oceánem jsme pořád,,pinkos“a vedle tsechei. Nejvýstižněji a nejhlasitěji vztah anglosasů ku Slovanům vyjádřil onkel Adolf. A tomuhle lezou někteří tady do prdelí. Někteří za drobek ze západního panského stolu, další za drobky z drobků a jiní z tuposti sobě vlastní či pečlivě naučené.

  4. Jestli teď kongres nakonec peníze pro Ukrajinu schválí, bude Fiala slavný, že to vyjednal on. A druhý scénář, dopředu vědí, z neschválí, že Ukrajinu nechají padnout s domluví se s Putinem a Fiala, obětní beránek, bude za válečného štváče , co rozdmýchával konflikt. A náš národ bohužel s ním, že tu takové kreatury volí.

  5. Jason:
   Psávali, no jéje. My co jsme to zažili, to poznáváme a se slzou ve voku voláme „Rudé právo se nám inkarnovalo a rozmnožilo.“
   Mimochodem, tuhle jsem kdesi zahlídla výroky paní Decroix po jejím zvolení (to je ta s tím falešným důchodcem z Vysočiny) a jestli máte tyhlety tvitry, doporučuju. Je to dikce i slovník pozdních sedmdesátek.
   Jo a ti redaktoři nebyli fanatici. Bylo to totéž jako dneska – nechtěli být vyhozeni z práce a státi se disidenty. 🙂

  6. ked ono to este bolo inak…..ano, svetle zajtrajsky, ale ono to k tomu smerovalo. Stale viac ludi malo strechu nad hlavou, ziskavalo lepsie vzdelanie, problem je skor v tom, co sa ponuka ako svetly zajtrajsok dnes?? vojna na UA a nasa neutuchajuca podpora alebo fotka premiera v USA?

   1. Prožidovský a proruský nacista se zrovna vrátil od pumpy.
    Litr toho nejsprostšího benzínu, resp. směsi benzínu a etanolu, 40,50,-.
    Nacista má dotaz, co se to kurva děje? Típli Družbu a nám to neřekli?

     1. To ne, Reportéři na ČT 1, společnost ORLEN bere ropu z Itálie a tu prodává Polákům, co nechtějí nic ruské. Ale té ropy je málo a tak berou z Ruska a tu ropu prodávají nám, protože jim se to vyplatí. Ale podle reportérů my tu ruskou ropu tady nechceme a další trubka z Itálie, kam se vozí ropa tankery a musí se přečerpávat, je teprve ve výstavbě a bude to drahé, protože nás dělí vysoké hory a přírodní rezervace. Takže to musí být tak drahé , aby se to moc nekupovali, když je to ruské a až nebude ruské, bude ještě dražšíí. Ale bude to uvědomělé, neb na podporu Ukrajiny jsme prý poslali jen přes 50 miliard, ale Rusku na podporu valky.přes ten Orlen miliard 270. ( Kolik si nechal ORLEN redaktor neupřesnil, ale 50 a 270 je rozdíl ze kterého si divák sedne na zadek.

      A všimli jste si, jak zdražil olivový olej?

      1. Bezejmenný:
       Já si teda nevšimla, že by zdražil olivový olej, asi proto, jak zdražilo všechno, tak jsem to v tom přehlídla 😀

       1. Olivovej olej nakupuju v eshopu s řeckými potravinami, naposled 5 litrů za tisícovku. Ale ten kanystr mi vydrží dlouho.

        1. Voleje sou svindl , nejlepsi je na smazeni a na vsecko
         maslo a dava lepsi chut vsemu..
         Dulezity je datum sklizne u olivvoleje viz nez dva roky uz je spatnej..Taky kde se pestuje..Kvalita je velmi rozdilna..

       1. Bezejmenný:
        Ale jo. Já právě jezdila k takové levné pumpě. Pak jsem se domlouvala s mým mechanikem, že mi auto vezme na STK a on v předstihu ještě v dílně měřil emise a prý že to mám jak jetel. A kde prý beru benzín. Řekla jsem mu a on, ať k nim prý aspoň měsíc nejezdím, nebo že neprojdu STKčkem. Tak jsem tam holt přestala tankovat.

        1. Prožidovský a proruský nacista si zapamatoval, že ještě koncem února, byl o korunu levnější.
         Konec března to zaokrouhlil na 40, někdy okolo 12.4. to vyletělo na těchto 40,50.
         Někteří nacisti si nemohou vybírat, u které pumpy budou tankovat, víte?
         Pokud zrovna není cesta okolo té levnější, tak už nad nějakých 15km se to běžným nacistům, s běžnou velikostí nádrže nevyplatí.

         1. Teco:
          Nojo – když si nemůžete vybírat, tak holt nemůžete. My tu z jakéhosi důvodu máme pump tři prdele v dojezdu 10 minut. Déjedenáctku nepočítajíc.
          Tak jsem to spočítala, abyste věděl, co jsou tři prdele: je to šest 😀

      1. Ne, ten se u ONO neprodává. Na zasírací benzín mají monopol všichni ostatní, proto jsou také dražší, neboť i zasrání něco stojí.

  7. Jason -tak to není nic nového. Blahé paměti před listopadem se také různě omezení patolízalové mohli přetrhnout v angažovanosti se byť je v mlácení si přes pysk. V zaměstnání to mělo mít efekt různých výhod od náklonnosti šéfíků, drbání za ouškem a jiné výhody a výhodičky. Kdo nezažil, může shlédnout novonormalizační slátaninu VYPRÁVĚJ.

    1. Něco bylo něco nebylo, každopádně je to vesměs tendenčně natočený opiát, před který by mohli dát intro z dvd varianty Majora Zemana s tím, že před vyprávěj to jaksi pasuje víc

  8. Metamorfozy se to vzesene nazejva /promeny/ a taky komunisticky rezimy jima
   prochazely a fest.A navzdory pouckam… ..Marxeengelse,lenina,trockina,plechanovaulbichtadubceka husakatitamao…. az vznikl rajskej rudej maglajz . Pouckovy zkazy ,kde kdo se totiz prubezne poucoval..
   Kazdej jinak …
   Proto se dilci a prevazne subjektivni nazory /zavisly na individuech a jejich pomerech/ ,na ten maglajz diametralne lisi jako vejce vod planety Venuse , napr..
   Kdyz by meli bejt podobny jako vejce vejci..Zaver.
   Poucky nejsou ani pro kocky ani pro ty nejhorsi a este nakej case nebudou..
   Pac se to vsechno vodehravalo pod stejnym rovnez sjednocenym brzy nazvem,
   „za vsecko muzou ty zasrany a zkurveny komunisti“..!!!!
   A tak neni divu ,ze komunisty ted kde kdo vychvaluje ..
   At je teda metamorfoza jaka chce…Kdyz ..
   Kazdej vychvaluje to co bylo a je rozzurenej na to, co je..

 10. Co bereš do velké polní?
  Nějaké to víno stolní,
  otvírák, fáč, mobil, nůž.
  Přece jen jsem starší muž.

  Beru tam i flašku vodky,
  rukavice, teplé spodky –
  kdybysem vzal z roty roha
  jistě jako jeden z mnoha. .

  Nevím nevím, už jsem tele
  těžko poznám nepřítele;
  tak beru i bílou vlajku,
  stakan z plechu a čabajku.

  1. Ládik:
   Vemte celou lékárničku. Tuhle mně povídala jedna Ukrajinka, že na frontu pašujou hlavně veškerý zdravotnický materiál, který kde seženou.

 11. Fiallah je hodně akční
  dneska prolízá celý tračník
  od ústí po celé délce;
  jakoby vlez do krmelce.

  Připadá si jako v ráji
  až se mu dech z toho tají:
  sraček je tu plná prdel!
  Říhání se line z hrdel.

 12. Mám známé, kteří ve věku 80+ jezdili vlakem z Ostravy na srazy michprdů v praze. Pro ně je Fiallah bůh a vše, co činí, dobře činí, Rusi jsou okupanti a Pávek je hajzl proto, že byl komunista. Znám také ženy od nás ze vsi, které budou volit Fijalu, protože jim komunisti vzali grunty. Důvody podpory války jsou rozmanité.

  1. Paradoxní je, že tihle fialovci jim je vezmou taky. Ale tak nějak demokraticky…nebudou na ně totiž při jejich politice mít!

 13. Podstatné je, že podle všeho je většina lidí spokojená, aby také nebyla, když podle Höschla má půlka lidí průměrnou a podprůměrnou inteligenci. Nemluvě o té debilní třetině.
  Dějiny si jedou svým tempem a situace v Kotlince je nezajímá. Proč také. Katastrofa pro současnou evropskou populaci začíná na Západě. My se zatím máme jako v bavlnce. Bubny v podzemí slyšíme, ale nevnímáme je.
  Hybatelé NAŠEHO světa vyčerpali své možnosti a jen jedou spolu s událostmi. Co my víme jaká světová budoucnost začíná zvedat hlavu v Číně, Indii, Rusku, Latinské Americe a dokonce i v Africe.
  Je správné a potřebné bubnovat na obranu. Dějiny to ocení. Dějiny.

 14. ti co voli ultrafialovy gang nejspis nejsou nejaci nestranni rozhodci ve stylu „franta povladne rozumne, tak toho zvolim, karlovi to moc nepujde, tak toho nevolim“; spis v te lumparne jedou s nimi, tyji z ni. nejak se podileji na prerozdelovani a sosani ceskeho rozpoctu. tam bude spadat velka cast statniho aparatu + pijavice, tasemnice a jejich pribuzni. cilio ti nevoli racionalne ale pragmaticky voli ke korytu vlastne sami sebe.

 15. Jenom čekáte kam který zmetek pojede a udělá ostudu, kterou se jatíte komentovat, svoje nemáte nic.
  Volby potřeb našeho obyvatelstva komentovat nechcete. Nuda. Takže změna jako nebude. Dokud se nenasere Putin a nesrovná to tady všechno do latě. Tohle vy chcete.

  1. aneb Sasinovy vynálezy, které obvykle tají
   Návrh pro blboně bych formuloval třeba takhle.
   1) chci zdravou vodu v zemi i v dosahu obydlených částí a v každém domě….
   2) chci zdravé domácí, dostupné, levné potraviny … v kvalitě ( další odsek potřeb) ..
   3) chci kvalitní bydlení nárokem pro každého našeho potomka, kerý o něj požádá…
   4) chci dostupný oděv a obutí z naší výroby…
   5) chci bezpečnost na území naší země
   6) chci kvalitní ošetření při nemoci či úrazech a to zadarmo
   7) nárok na kvalitní život

   Každý nejstarší potomek žijící v řadě má podíl na půdě…
   Potomci přebírají virtuální podíly po předcích, dílem. O podílech na půdě rozhoduje matka a otec.

   1. Šmejdi řeknou, když něčemu věříš, to přece nemůže být špatný. Když věříš vládě, to přece nemůže být špatná vláda. Když věříš bankám, to přece nemůžou být zlodějské banky. Když věříš pojišťovnám, to přece nemůžou být sviňské pojišťovny. Když věříš na spravedlnost, tu přece nemůže soud odsoudit.

     1. Kdysi davno v drevnich dobach nasi demokracie odpovedel jeden titan ducha na otazku, zdali si mysli, ze je to spravne neco ve smyslu „Je to mozne a pokud je to mozne, je to i spravne„.

   2. To je vtip? Že ano? Chybí ještě právo na štěstí pro každého a právo na přístup ke kvalitní ženě.

    1. To je diskriminace! Já požaduji právo každé ženy na přístup ke kvalitnímu, sexy, pohlednému a výkonnému muži!

      1. Ano, když vy máte na něco právo, musí mít někdo jiný povinnost vám to poskytnout. O tom se arci již nemluví.

       Máte právo na přístup ke kvalitní ženě – viz Eta – a jakožto pohledný, sexy a výkonný muž máte povinnost každé ženě poskytnout, co jí zrovna eroticko-sexuálně chybí.

   1. Ukrajina je jen takový lakmusový papírek ukazující, že USA už na to fakt nemají. Osobně ale ten zdá se nevyhnutelný konec americké hegemonie příliš nevítám, nedělá mi dobře třeba představa nekontrolovaného šíření atomových zbraní.

 16. Nekdo muze najit humor i tam kde nema bejt ,
  kdyz ted padouch vyderac vydira vyderace..Jako ve hre v divadle. Davaj vsjuda.
  Nedate miliardy a protileteckej system, budeme nicit rusky rafinerie,
  aby ste meli drazsi benzin..Pac mate ted pred volbama, my toho vyuzijeme
  a vyzdimame z vas co nejvic , z vas nejblizsich spojencu ve zbrani, ve svaty valce
  proti rusovi a co nejvic.
  Chteli ste a porucili ste nam valku a ted mate co ste chteli a este vic toho, co ste nechteli..
  Tak davaj a nekecaj .

  Zapad zrejme si tvrdohlave a ted uz ponekud bezhlave vnucuje a nechce se vzdat ideje ,
  ze je velmoc a ovlada svet a ze vsichni tancujou ,podle toho jak piska.
  Dle nepsanyho zakona setrvacnosti a posedlosti s nim.
  Vladne vsude. Kde nevladne je lepsi.
  Navzdory situaci , ktera se pro nej zhorsuje kazdym dnem , tak taky jedna ..
  Absurdni situace se pak mnozi..Velky valecny lodstvo, na mini Jemen.
  S tunovym kladivem na jednoho mravence. Este se trefit.

  Vidlakovi porad neni jasny , ze my lidi muzeme a nemuzeme ,hodne ,lecos a nebo malo ,
  ze v podstate vsechno stoji a pada se schopnym vudcem naroda.
  Lidi pak umi hodne ,nebo malo a nebo nic..Nestaci spravne vysvetlovat..
  Poucna pedagogie zvotrocovani pouckama vede do retezu katastrof a tragedii.
  A kazdej akademik a psavec vysvetluje, ale predevsim vselijak rozpatlava …

  Ten pak bud je a nebo neni..Kdyz neni se ceka ..
  Vudce je beran ,kterej poucka, nepoucka ,jede po svy lajne. A neuhne.
  Tak se pozna.
  Potom takovyho lidi berou /nebo neberou/s dobrym a spatnym a co jim nam taky zbejva..
  /Babis, Rajchl , Konecna to bejt nemuzou to sou ty bolsevici, kterej narod tak nesnasel pred 67/..
  Sem navrhoval hokejistu Jakla , uz zvyklyho vest ostatni hokejisty ,vyjednavat ….
  Putin ma rad hokej a ma vysledky..Treba …
  Kdo vi..Kdyz Pan Buh dopusti i hokejka spusti..
  Pred casem sem psal vo tom ,ze nejlepsi je kdyz si narod vybere toho svyho.
  S vedomim ,ze si aspon nenechal a nenechava nadiktovat!!!!.
  Neco takovyho vubec ale nikdo nepripusti , horecka volebni vladne moci totaln!!!….
  /Dobre vam tak , meju si ruce , vas Pilat/..
  A nejde taky vo nakou hrdost ale predevsim o zachovani a udrzeni a setrvani za kazdou cenu na nasi lidsky dustojnosti , nas vsech, naseho naroda.
  /Ma taky redaktorskou povinost a zodpovednost vymazat spinu hazenou na narod ,
  vod tech sme a spol , smaze jiny!!!!/. Mel by tedy zacit skromne ,
  nejdriv sam od sebe, nejdriv.

  1. Dusek je hlava premrstene ,poucne uzvanena a tak zbloudila ,zkomplikovana ..
   Snazi se a snazi se i myslet , ale neumi to ..
   Ukolem filosofa je aspon poukazat a varovat , ze cokoliv noveho zneuzije porucnik
   proti nam a navrhnout jak se branit..Tsunami kecu,navadet jiny ,jdete do haje ,to neni.

   Protoze nastaly turbulence a Titanic ted leti a riti se porad rychleji ,/E=mc2/,
   vsecko a hlavne to co se vyjedna a podepise , nema a nemuze mit dlouhyho trvani..
   Mimo ze vladne zasada, /dlouho ,co nejdyl vyjednavat a pak nic nedodrzet , aby parasit diplomat vykazal cinnost a udrzel si koryto a medialni popularitu/, nic nedodrzet !!!.
   Zmena je zivot ,ale rychly zmeny sou velky a rychly ztraty ….

     1. Neni zatezko ,kterej jednoduse nerozumi stroji natolik.
      Kdo chce muze si doplnit pred prectenim vytouzene a potrebne….
      Ja vopravdu nevim , mozna staci ,ze se jen na neco klikne a stroj to poridi
      do uplny a do detailu cestiny….

      Kolemstezujici ma este moznost poradit, jak na to, ale to neudela,
      pac nemoh pystet svoje babsky placky..

  2. Hned v prvním odstavci dává Jaroslav Dušek prostý návod řešení – stačí přestat poslouchat. Co zbude z elit, když nebude mít poslušné poddané?

   1. ono to nestaci…..pokial dotycni necitaju aj druhu stranu, informacie, spravne predlozene, k nim aj tak preklznu. Kolko ludi si je vobec vedomych, ze bola Odesa 2014 a upaleni ludia?? Kolko ludi si aj teraz je vedomych (z mnoziny tych, co povedzme nepocuvali TV ani predtym, ale nejak sa k nim informacie dostavali), ze tie vakciny na covid boli neotestovane a maju pravdepodobne dlhodobe dosledky na mnoho ludi? a ze teda si to kludne mozeme zopakovat a ludia/staty sa nebudu ani branit?
    Ano, ludia su si teoreticky vedomych toho, ze informacie su zmanipulovane a je tu propaganda, ale ta miera, ze az tak velmi, to malokto.

   2. Kolemjdoucí:
    Copak návod, ty umí kdekdo, já taky. On hlavně poskytuje příklad, což je mnohem cennější.

   3. Ani ty nejmocnejsi ani ty nejbohatsi si ty ubohy , nezodpovedny a snadno kecany ,duskopoucky nemuzou dovolit..Zneuziva sproste ,moznost mluvit na verejnosti..Prikladu je dost a este vic je metod ,prostredku a manipulaci,
    vypracovanych a pouzivanych po staleti , aby si mocny veskerou poslusnost vynutily..
    Dusek si chytre mysli ,ze vo tom jeho napadu nikdo nevi..
    Boze, usetri nas takovych.
    A to potom neni zadna duskolegracka ,moh by to zkusit nejdriv sam na sobe..
    Napriklad neposlusne a vzdorne odmitnout vejplatu, bejt tak nepodanej
    a zrusit elity..

 17. Shlednout zpravodejstvi z navstevy premiera CR v U.S. byl opravdu zazitek. Ceska republika domlouva zakazky U.S. pri obnove Ukrajiny… Wau… A U.S. kongresmani budou naslouchat doporuceni nejakeho strazce parkoviste tesne za nemeckou dalnici ohledne rozdelovani cerstve natistenych dolaru. Wau. Ani se nedivim, ze se tam ministr zahranicnich veci CR neukazal. K cemu? O CR tam vubec neslo. Asi se z nej stava diplomat.

  1. Lipavský chtěl buzerovat íránského velvyslance za útok na Izrael, jestli buzeroval předtím i izraelského za útok na ambasádu, což je podle mezinárodního práva casus belli, nevím.
   Asi ne, ten kdo vládne se buzerovat nesmí.

  2. Kleptoman a bezednej chamtivec uplne vseho , byl president predtim ,
   vedeli vo tom v Chile a cekali az bude idiot pred kamerou
   krast pero ,aby spustili na nej a nas celosvetovou vostudu ..Imperialisti maji svoje triky..

 18. Vidláku toto nezní vůbec dobře. Dávejte na sebe prosím pozor, toto nevypadá jako dobré rozpoložení, spíše těžka deprese nebo desiluse. Přiznávám, že nevím jak to napsat, držte se.

  1. To tak dopadá, když se z kdysi zajímavého webu stane komerční projekt a ono to asi nejde tak, jak by si jeden myslel. Témata článků vesměs depresivní, někteří diskutéři, činící tento web čtivým, jsou dílem vyštípáni (např. k42), dílem přímo mazáni a banováni (z poslední doby sakura) a jedeme dál, močálem temným podél bílých skal. Signifikantní je i absence funkčního počítadla návštěvnosti webu. Co tu zbylo? Aktivistické veršovánky, postupně sklouzávající od vtipnosti k obhroublosti, bláboly o AI, „moudrý“ přispívatel, který na svém pohříchu nezajímavém webu ještě nedávno označující tyto stránky jako nezajímavé, další bláboly o potřebách prostého lidu a da capo al bitter fine. Je to smutný příběh.

   1. Panky, rikas „blaboly o AI“ 🙂 Tak ja ti dam zcela konkretni mikro priklad z reality dneska. Potrebuju nekdy prelozit kratsi texty. Predtim jsem daval za text prekladatelum po 1500 Kc. Ted jsem je zadal DeepLearningu. Udelal to v dostatecne kvalite. Takze dva lidi uz kvuli AI nedostali po 1500 Kc. Nechybi jim ? Dva si nemohou ted koupit zadne boty – a ja hnedka dvoje ? 🙂 Nevim jake delas povolani, ale az to padne na tebe ze alespon cast tvych prijmu takto podobne skonci – CO POTOM ?? No co ? Preskolis se za instalatera, kde roboti jeste nakych 15 let nebudou ? No dobre, ale jednak uz nebudes „negdo“ ale PAN Nigdo v zasmirovanych monterkach 🙂 a hlavne – toto napadne (resp. nebudou mit jine vychodisko) mnohe tobe podobne z kancelari, redakci, atelierů, studii… A najednou bude prebytek instalateru a pokles ceny jejich prace… Nevis. Ja predkladam zcela konkretni podlozene vize. Ty se chovas jako 17 lety smrad z gymplu, co ve stare TV inscenaci nabouchal spoluzacku a jeji tata se ho ptal co chce delat. On ze se se „postara o rodinu“. Ale jak, co, nechas skolu, budes makat jako nekvalifikovany pomocny delnik ? Mladicek zoufale porad jen opakoval dokola tu frazi…

     1. Aha Eto, takze kdyz vam sef zitra rekne ze nasadil na cast vasi prace AI a zkracuje vam timto uvazek o 1500 Kc mesicne, tak se asi usmejete a poprejete mu mnoho dalsich podnikatelskych uspechu ? 🙂 Nevydelane penize jsou snad totez co ztracene penize, nebo ne ? Co to byl tento vas vykrik do tmy ? Jedine vysvetleni (a platne i na toho Pankyho a vicero dalsich) je toto :
      Proč je tak těžké přesvědčit někoho fakty?

      Lidé si často své názory tvoří nikoli na základě racionálního zhodnocení objektivních dat a argumentů. V jejich rozhodování hraje roli celá řada dalších věcí. Důležitou roli například hraje, jaké názory jsou obvyklé ve skupině, jejíž je daný člověk členem. Tento způsob rozhodování můžeme nazvat třeba „skupinovou dynamikou“ nebo „kmenovými instinkty“ .
      Z vnějšku může takové rozhodnutí vypadat iracionálně. Pro daného člověka ale je jednodušší zůstat v rámci své skupiny – je to méně náročné jak mentálně, tak emocionálně.
      Například řekněme, že je někdo členem skupiny, ve které jsou lidé pevně přesvědčeni o tom, že Američané nikdy nepřistáli na Měsíci. Takový člověk zřejmě nebude otevřený důkazům, které přistání člověka na Měsíci jasně dokládají. Místo toho je označí za padělky nebo manipulaci, aby nemusel měnit svůj názor, a bude selektivně číst jen ty zdroje, které jeho názor potvrzují.
      Takový závěr je iracionální, protože ignoruje dostupná a ověřitelná fakta. Z pohledu skupinové dynamiky ale takový závěr dává smysl. Je bezpečnější souhlasit s ostatními soukmenovci a zůstat zajedno s těmi, kdo vás obklopují. A to třeba i navzdory ověřitelným faktům. Izolovat se od zbytku vlastní skupiny kvůli tomu, že s nimi nesouhlasíte, je nepohodlné a nepříjemné.
      Jednodušší je vybrat si fakta podle toho, jaký názor už zastáváte. Vědci tomuto jevu říkají „potvrzující zkreslení“ (confirmation bias) a patří mezi známé kognitivní omyly.
      Problém je ale i v naší hlavě – náš mozek se nás neustále snaží uchránit před novými informacemi, které jsou v rozporu s našimi názory a mohly by znamenat ohrožení naší identity. Když se dostaneme do styku s informacemi, které jdou proti našim názorům, mozek se chová podobně, jako kdybychom se fyzicky ocitli v ohrožení. To je důvod, proč řada lidí reaguje tak agresivně na informace, které je usvědčují z omylu.

      Shrnuto : Když se realita příliš rozchází s představou lidí, jaká by měla být, stresuje je to. To samé platí o výhledu do budoucna. Ve snaze bránit se stresu pak filtrují informace nikoli podle relevance, ale spíše podle toho, jakým způsobem ovlivňují jejich duševní stav.

      1. Ono na toto téma měl nedávno pěknou glosu Hampl, cituji popaměti: “tito lidé se rozhodují podle úvahy – co by v této situaci udělal příslušník globalizované elity a pak podpoří i věci které pro ně osobně jsou naprosto nevýhodné, ale umožňují jim cítit se členy této elity”

      2. Priklad individualni dynamiky ,platite a podporujete tu yntelygenci ,aby ste potom nasledky si taky zaplatil a nejen na sebe.
       Vsecko novy a pokrokovy , uplne vsecko v rukou mocnych je predevsim bumerang , kterej za chvilku prilitne, aby nam vsem rozbil drzky..
       Nebo horsi. A vzdycky.
       Racionalni je usetrit a na tom cela ta jejich, ted yntel kvete…

       Clovek ktery neuveri ,ze americani na mesici , naopak bude zkoumat
       ty „presvedcujici“ dukazy ,ktery jeho pochyby potvrdi..
       Ty co uveri ochotne podlehnou zase dalsim podvodum..
       Priklady jsou jen povrchni a naivni spekulace jenom..
       Nezalozeny na skutecnosti, sou potom logickou navaznosti
       i zavery z nich…

    1. treba diky umele inteligenci prekladaji vice obsahlejsich textu kde je treba udelat radnou revizi coto vlastne vyplivlo a vydelavaji jeste vic. co se jich tak zeptat?

     1. Rovnez Hampl se dopousti libovolnych a zabavnych spekulaci ,
      kdyz system je vzdy nastavenej tak aby se kazdej rozhodl ,
      /at se rozhodne jak chce / proti sobe
      i kdyz to v bezprostredni situaci tak nevypada..Zjisti to , tady nejdo vo zakoupeni auta , ale vo zakladni a rozhodujici zalezitosti ,ale az potom ..
      Napriklad obcan vi a proto se rozhodne pro ..
      Ze obrana statu a naroda ma velkou dulezitost. Az kdyz je nahnanej
      do valky za zajmy jinych , zjistuje …….

    2. To je tak, když někdo nechápe ten rozdíl mezi inteligencí a cvičenou opicí, kterou momentálně AI je a to jí celkem fandím. Ne já jsem ten smrad z gymplu, co hltá kdejaká moudra z netu a vydává je za skutečnost, na to už jsem malinko přestárlej. Mezi tvůrčím myšlením a reakcemi cvičené opice je opravdu rozdíl, ale kdo neví, co to tvůrčí myšlení je, pro toho je to mimo oblast jeho vnímání. Že většina populace se živí jako ty cvičené opice, jen potvrzuje můj názor.

     1. Hodne prace je praca, ktoru zvladne cvicena opica … u nas sa v praci zavadza automatizacia … momentalne nam to pracu pridava, pretoze je to ‚tupa cvicena opica‘, ale jak sa vsetko ladi, prvostupnovych technikov sme vsetkych prepustili … a druhostupnovi len cas od casu skontroluju, ci automatizacia nenarobila bordel (pretoze raz za obcas sa stane, ze problem je sice rutinne riesitelny bez rozmyslania, ale pricina, co ho vyvolava nie je rutinna, a potrebuje postelovat onakvejsim postupom)

      1. Jestliže automatizace udělá bordel, jde pouze o potvrzení přírodního zákona – jestliže se něco může posrat, pak se to posere.

       1. Svejku, tady jde ale o neco jineho. Ne o to zda ta „automatizace“ nedela chyby – dela a bude delat. Ale zda tech chyb bude mene nez lidskych. A ve chvili kdy to nastane – a rychle se k tomu blizime – tak mi rekni jeden duvod proc zamestnavat lidi, potrebujici a chtejici toho spoustu – od hajzliku az po…

        1. Má li problém řešení, není třeba si dělat starosti.
         Pokud problém řešení nemá, starosti nepomohou.

         AI je šikovná hračka, stejně jako byl kdysi počítač. Myslím si, že má i stejné chyby jako počítač, nebo aspoň hodně podobné. A vývoj je kurevsky drahý a žravý. Asi bych tak drahou a žravou hračku nenechal operovat žaludky nebo skládat blbý auta. Zatím bych se AI moc nebál – děcko do ženský nenaroubuje a preclík taky neupeče. A moc dobře nerozumí tomu, proč má co dělat. Ví akorát, jak to má dělat, aby byl zadavatel spokojený. Teda ví… spíš tuší.

        2. Pretoze automat Vie, ze chceny vysledok je 2 … ked sa stane 2+1, tak automat zasiahne -1. Technik sa pozrie, kde sa to +1 berie. Aj technik parkat iba tupo prevedie -1, ale nakoniec mu to neda, a pozrie sa, kde sa to +1 berie … automat take nutkanie nema … ale vo vysledku staci jeden technik tam, kde ich predtym bolo 6

 19. Fiala hrdě prohlásil, už jsme si prošli slzavym údolím, už bude jen dobře a když se podíval dozadu,jde za ním hrstka věrných.

  1. Ten už toho napovídal (bacha dlouhý nadpis)

   KOMENTÁŘ. Vedení ODS uskutečnilo největší politický podvod od roku 1989

   „Nemusím nikomu tajit, že ODS prošla velkou krizí, ztrátou důvěry voličů, poškozením značky, vnitřními spory, opuštěním pravicového programu, znejistěním, co jsou hodnoty a principy, na kterých stojí její politika…“
   „Jestli někoho máme dobře poslouchat, tak naše zklamané voliče. Musíme dobře poslouchat, proč nám věřili a proč nás nyní nevolí…“
   „To, co musíme především udělat, je nechat je (lidi) v klidu žít. Je to pro všechny výhodné… Vše bude fungovat lépe a bude to stát míň. Zní to jako malý zázrak nebo utopie? Ne, je to jen použití zdravého rozumu. Rétoricky odmítáme socialismus, ale stejně jsme si nechali namluvit, že když všechno bude stát řídit, regulovat, kontrolovat, tak to bude dobré. Co je na tom proboha pravicového, chci říci rozumného? Začněme znovu odmítat socialismus svými činy. Přestaňme regulovat, přestaňme se cpát – a našel bych i příhodnější slovo – lidem do jejich životů…“
   „Máme dál likvidovat náš venkov a malá města, protože nás válcují zahraniční řetězce, hloupé dotace, špatná sociální politika, nesmyslné ekologické předpisy? Máme akceptovat každý nesmysl vymyšlený v Bruselu jenom proto, že je z Evropy…?“
   „Potřebujeme kontrarevoluci normálních lidí, aby nám nebyla zase ukradena naše svoboda, náš každodenní život, náš domov…“
   „Nenechejte se otrávit „blbými náladami“, žehráním v médiích, těmi neustálými řečmi o tom, jak jsou všichni kolem dobří, uvědomělí, spořádání, sociální, schopní a jak my jsme neukáznění, zkorumpovaní, líní, švejkové a já nevím co ještě, kteří musejí být vychováváni dobrými opatřeními z Evropské unie. Naše největší chyba je, že si to necháváme namluvit a občas tomu i věříme…“
   „Prostor svobody se nám zmenšuje. Někdo nás pořád kontroluje, reguluje, pozoruje, nutí nás vyplňovat mraky papírů, pro samý předpis už nedokážeme ani uvařit dobrý guláš… Nemůžete skoro nic. Stát vám nevěří, vede vás za ruku a prosvěcuje vás rentgenem. Zatím to není dokonalé, ale Velký bratr sleduje, odposlouchává, natáčí, monitoruje. Šťastný život se neslučuje s nesvobodou. Blahobyt nestačí. Podívejte se na oheň. Aby hořel, potřebuje nejen palivo, ale i vzduch. I my potřebujeme vzduch, vzduch svobody…“
   „Kráčíme ke kolapsu našeho sociálního systému. Nejen my, ale různou rychlostí celá Evropa. Nelze udržet sociální stát v tomto rozsahu, když je nás stále méně, když svoji ochotu mít děti nahrazujeme přílivem pracovníků z kultur, které se s námi nechtějí nebo nedokáží integrovat…“
   „Kdekdo se zaklíná Evropou. Spoléhá na nějaké bruselské recepty. A které to jsou? Znáte nějaký, který opravdu funguje? Já tedy ne. Na všechno má Brusel jednu odpověď. Když se něco nedaří, tak je to proto, že jsme ještě málo evropští… Nefunguje euro, aspoň tedy na jihu? No asi tam mají moc horko. Jsou vysoké ceny energií pro domácnosti a podnikatele? Tak stanovíme povinně procenta obnovitelných zdrojů, zakážeme jadernou energii, několikanásobně zdražíme energie a budeme konkurenceschopnější s ostatním světem, který na takovéto ideologické nesmysly kašle a dělá, co je pro něj výhodné. Připadá vám to logické? Mně tedy ne. Je to proti zdravému rozumu, dokonce mám občas dojem, že politika Evropské unie je už i proti mírně nemocnému rozumu. Chováme se chvílemi jako blázni, ti si také myslí, že jsou úplně normální. Evropa neustále ztrácí své postavení…“
   „Chtěl bych, aby se vláda konečně začala starat o naši bezpečnost, o naše národní zájmy…“
   „Buďme naplno tím, čím máme být. Svobodnými občany a přesvědčenými demokraty… Svoboda je neustále a stále více ohrožována. Ale – a to říkám z tohoto místa s plnou vážností všem, kteří volají po vůdcích, omezují svobodu, svazují trh, nehájí naše národní zájmy a vymýšlejí, jak naši demokracii spoutat – těm všem říkám, nedáme vám to snadno. Budeme bojovat. Ano, je čas znovu začít bojovat. Už ne proti jednomu nepříteli, ale proti těm, kteří demokracii svou hloupostí, ideologickou předpojatostí, obchodními zájmy, multikulturním pokrytectvím a falešnou politickou korektností ohrožují…“
   „Občanská demokratická strana žije mezi vámi, s vámi a pro vás. A společně dokážeme to, aby se v naší zemi normální, pracovití a slušní lidé cítili zase dobře a mohli být šťastní. Jsme tady. Pro svobodné lidi, kteří chtějí žít v dobré zemi. Pojďme o to bojovat…“

   https://denik.to/vedeni-ods-uskutecnilo-nejvetsi-politicky-podvod-od-roku-1989/

    1. Voliči ods se stále zoufale drží své představy, že to je konzervativní pravicová strana – připustit si realitu, že se změnila na progresivistické liberály, je těžké. Považovat ODS, věrnou zelenosocialistickému woke Bruselu za pravici, je naprosto směšné.

 20. Nekteri umelci (podle mne maji k vystizeni podstaty sveta nejblize ti nejlepsi fyzikove a nejlepsi umelci) uz vyjadrili ideu pristi spolecnosti – urcita varianta feudalismu. Proc treba v Hvezdnych valkach byla vudkyne povstalcu Princezna, vudce darebaku Cisar, bojovnici Rytiri, apod. ? Kdyz od nevolnictvi uplynula historicky „kratka chvilka“ – tak jak potom nazvat to co prinese Umela inteligence a na ni navazujici robotizace uz za 10 -15 let treba ? Mzikem oka ? Jeden trend uz je jasny. Sebere to lidem prumernou, „remeslnou“ umeleckou (administrativni, pravnickou, novinarskou…) praci jako predmet prodatelne ekonomicke aktivity – obzivy. Jenze treba u muzikantu, vytvarniku, apod. to predstavuje ted min. 80 % jejich prijmu…Sebere trochu pozdeji (robotizace se zpozdi o par let) lidem i vetsinu jednoduche fyzicke prace, kde clovek diky svym kognitivnim schopnostem nebyl nahraditelny – ale ted bude. Uz ted, dnes, neni nikdo opravdu inteligentni schopen (hlupaci jsou si jisti 🙂 ) poradit svym detem co maji jit studovat aby to bylo perspektivni pracovne – ekonomicky, protoze tyto zmeny prevrati spolecensko – vyrobni vztahy bezprecedentnim zpusobem. Filosof a kronikar Vidlacus 🙂 v roce 1300 mohl se zdarem predvidat spolecensko vyrobni vztahy i na 300 let dopredu, a nezmylil by se. I v roce 1600 se slechta a cirkev zabyvali tim kdo bude kralem, nevolnici makali, lapkove byli veseni, kdo mel vice polnosti, koni a krav, byl bohaty. My ted nejsme schopni predvidat nic ani na 30 let.

  1. Kakám na to.
   To, čemu říkáte „umělá inteligence“ vidíme každý den ve vládě, v patlamentu, seníku, i na tom hradě.
   O inteligenci já osobně dost pochybuji, ale něco v nich být musí, když se dostali tak vysoko.
   Musí v nich být určitá rezistence k množství vykouřených ko…tů (kohoutů, kdyby něco) a k množství vylízaných a prolezlých bruselí.

  2. V roce 1600 česká šlechta předvídala třicetiletou válku aa její výsledek? Hulvathe, byli na tom stejně jako my ddnes.

   1. Pepanku, nechapes smysl psaneho slova ?? Ja mluvil o vyrobne – ekonomickych vztazich, a ty byli na zacatku i konci 30lete valky naprosto stejne. Cele dosavadni dejiny byli stejne. Prumerny Franta mel oci, usi, ruce – videl co ma uchopit a jak to nekam polozit aby to bylo rovne. A je zcela jedno zda to byla konska podkova nebo dneska kus gumy v lisovne, nebo osazena deska s cipy z pajeciho automatu. O TOTO dnes lide zahy prijdou – vidici, slysici a na urovni toho blbeho Franty premyslejici masiny je (nerikam ze zcela, ale min. z vyssich desitek procent) nahradi.

  3. To je fakt, po revoluci jsme s mužem uvažovali jak dál… Jíst se mi bude stále a ejhle, kde máme zemědělství? Manžel začal opravovat multicary a nějakou dobu to šlo, ale pak se změnily způsoby v technických službách, staré stroje se prodaly a nové se prý nekazily, ale hlavně už dělali něco jiného.
   Vysvětlovala jsem to snaše, marně. Už má kolaps za sebou, v podnikání musí brzdit.
   Tak uvidíme co bude, AI je jen lepší software, lidi určitě v montovnách nevymění. Ale jiné působnosti si najde, ubyde novinářů, umělců.

   1. Predtim sem navrhoval neco…Deti se budou rodit furt este.Napr.
    Kocarek s mechanicky ovladanim ,aby matka mohla dite jednoduchym otocenim umistit jak potrebuje ,/na klicku u ruky a nebo tlacitkem /,
    kdyz s nim chce mluvit /coz je casto/,otoci si dite tvari v tvar k sobe,
    nebo dopredu a nalevo atd.
    Nebo kdyz dite chce neco videt napravo ,diva se rovne a zdrave a nevykrouti si krk.
    A nevypadava z nej ,kdyz chce neco rict mame..

    Tuhle sem zahlid zase nevesty ,ty budou taky este delsi dobu a kazdej chce dneska neco potrhlyho ,sokujiciho ,
    na pamatku na celej zivot..Napadli mne zevnitr vselijak a vsude umisteny svetylka, svitici promitany obrazky z garderoby ,pod saty nevesty, zevnitr treba blikajici barevne atd../Neco jako varianta na porad popularni vanocni stromecky/..
    Nafilmovany ,pamatka..Prodavany na internetu s vobrazkama.
    V Usa uspech zarucenej.
    Asi zase potreba patentovat..

  4. Komunisti verili v zajtrajsok, kde ludia budu pracovat len tri dni v tyzdni, zvysok zariadia stroje, a ludia sa budu venovat sebevzdelavaniu, literature, umeniu … aj to prerozdelovanie statkov malo byt preto, aby sa clovek mohol venovat vlastnemu rozvoju, miesto nahananiu sa za skyvou chleba (aspon tak nejak som to tenkrat pochopila ja)

   O co sa snazia demokrati? Co tak sledujem, tak rozhodne nie o vytvorenie volneho casu na sebarozvoj, aj ked v skole chcu ucit deti wellbeingu. Well .. be!

     1. Dobře si prostudujte tvář Herr Prof. PhDr. Petra Fialy, Ph.D., LL.M. Nutt. nebo osazenstva hradu. To jsou vize dneška.

   1. Zlatá slova, Bosorečko! Větší část života jsem pracoval ve stavebnictví- na různých pozicích. A pamatuju časy, kdy se lidičkové na stavbách dost nadřeli ruční prací. A myslel jsem si, že nástupem mechanisace té práce ubude, že lidi budou mít víc času, že si víc vydělají díky té mechanisaci. Než mne věk a stařecká slabost vyhnaly z práce, tak jsem ještě zažil i tu novou dobu.
    Kdysi bylo ve dvě hodiny „padla“ a lidičkové se rozběhli domů- ale pracovali dál, ale na svém. Ten šel na fušku, ten pomoci kamarádovi na stavbu, když ten kamarád pomohl stavět dům jemu, další na zahrádku, někdo do osvěžovny… Dneska se pracuje déle a s větším nasazením, aby bylo na nový automobil, aby bylo na druhou dovolenou na Dominikáně -pana majitele. Kdo si z dnešních stavbařů může dovolit postavit od základů domek? A tak aby zůstal po deseti letech od začátku stavby BEZ DLUHŮ?

    1. thcan stavel metro, delal na stitu a postavil s tchyni dvoupatrovy podsklepeny barak 400m2 vlastnima rukama, jen desku, sklep a strechu si nechali delat, to bylo nad jejich schopnosti, zbytek ruco sami.

    2. Já se hlásím, dům bez dluhů a bez půjček jen z výplat jsem postavil. K tomu zatím 4 děti, několik motorek a aut k živení. Nadřel jsem se , to jo, ale není to nic k nezvládnutí. Celková doba stavění asi 9 let. Takže bez dluhů to jde.

     1. Komunisti ustoupili a radi , pranim lidu , aby byl v klidu
      a lid si moh cmajznout, co chtel a potreboval..
      Premyslenim positivnim a vynalezanim jak to zaridit s kym se dat
      do holportu zamestnavalo lid a
      odvadelo mysli vod zbytecnejch blbosti , jako proc ty komunisti nejdou tam a radi kam patri..Kam i cisar pan chodil pesky a rad..

      Diskutovali takhle jednou ,Chruscov ,Kennedy a Novotny vo tom
      kde je vsecko nejlepsi.
      Chruscov , my u nas stavime kombinat na maso a uz za tyden ,si lide kupuji konzervy s masem..
      Kennedy, to my u nas stavime tovarny na auta a uz druhej den lide jezdi v novych autech…
      Novotny , to vopravdu nic neni , to my u nas zacneme rano stavet pivovar
      a v deset hodin vo svacine, uz sou vsicky vozraly….

 21. Někdy se ptám sebe sama, jestli to ty křesťanské církve a judaistický prorestantismus mají od spin doktorů a demagogů, anebo se oni učili u nich. Faktem zůstává, že např. Grynýlismus, inkluze, kultura korektnosti (vyprázdněnosti, bezpojmovosti), přijímání nekompatibilních migrantů, kterým společnost prostě ani nemůže najít uplatnění (takže i vůči nim je to vlastně podraz) jsou běžně viditelné právě v nich. Kdo koho kopíruje? Kde je zdroj? Když toto rozlouskneme, dovedeme skutečnost extrapolovat až tam, kde se schovávají hybatelé.

  1. Zdroj ismu posedlosti mocí, vymytosti vyvoleností, je i v Talmudu. Jeho vyznavači jsou za krimikgrací a kalergismem, za úchylismem LGBTQ, za válkou na Ukrarujně, za Zeleným náboženstvím, za covidem s dobrovolně povinným opichem šmakuládou, za aktuálním strašením černým kašlem nebo za bájným vynálezem Pandemické „smlouvy“ pod diktátem WHO ( čili BlackRocku). Vždy s asistencí Fialových hnusů, Prezidentuší, Koudelků nebo Farských.

  2. Majkl:
   To je přirozená touha duše po víře. Ona ta duše tak nějak ví, že nejsme jen střeva a mozek a že svět není jen hromada kamení. A když nemá smysluplnou představu, tak začne věřit nesmyslným.

   1. Tak tak – lidi potřebujou něčemu věřit. Ten věří v Ježíše, ten zase v mimozemštany, ta věří že zhubne… Ono na víře samotné asi není nic špatného… problém je, když se zaměňuje „věřím“ za „vím“.

 22. Ze se to podari a ze to dokazi bylo jasne uz v roce 1989.
  Komunisti dali lidem to, co chteli, ale lide to dokurvili a nakonec odmitli.
  Lidsky duch ma velke rezervy, nezapomenme, ze poddanstvi bylo zruseno pred nejakymi 6-7 generacemi 1848).
  To je historicky kratka chvilka- obe strany nic nezapomnely a nic se nenaucily. Je to az trapne.
  Ocekavam prispevky Anonyma, ten to rozlouskne, coz myslim v dobrem.

   1. Vratim se k nesmyslu , co sem napsal ,ze lepsi blbej ,kterej mysli..
    A potom i neco udela..K Vanhum chodil chlastat uz v deset rano bejvalej akademik,nyni po 68 topic a kricel , jezis me ta lopata dela dobre ,
    nemate ani sajna , co to je bejt v urade a kancelari , mezi tema yntel….
    Tak se treba zamyslim.

    Viz nez 150 tisic let zili ty pralidi a predkove v tech jeskynich a nebo v podobnym.
    Nabirali porad dalsi a dalsi zkusenosti a instinkty a si je zakotvili do vedomi a podvedomi. Aby nam to predali..
    Blaboleni akademiku ,ze stezi dva tisice nejaky civilizace ,ale predevsim zrychlena modernizace technologie za poslednich 200 let ma nakejma a pouckam nekoho poucit ,k necemu….
    A ze jenom poucovanim poucek se neco zmeni. A ze prikazy poucovat se vod
    akademika vedou pod vahou skutecnosti a okolnosti ,vedet jedno ,
    ze akademik neni ani naivni…Ale rovnou……..
    A myslet si ,ze potom nekdo este neco udela.. Drzi nas teror pedagoga v lavicich bez hnuti, aby nas zvotrocovali a pak chteji mimo kazdodenni monotonni ,tupy driny i ty kancelarsky , neco vic.

    Mas za 5 zase si se nic nenaucil ,pravil s obvyklym poucnym vsem uspokojenim ,ucitel , obvykla situace ve skolach.
    Mel sem jednou blbou naladu spojenou se reakci se ponizit a patlat s pedagogem ,
    tak sem odvetil ,
    nejsem zde ucitelem aby sebe a jine ucil. Sem zde ve skole, aby mne ucitel naucil, bere za to este vejplaty. Stat vydava miliardy na tyto ucely.
    A pak se mam ja zacek naucit sam…Abych vedel..A jak tohle muze bejt..
    Nevim , kdyz nikdo z ucitelu este mne zde nic , nic, nic, nenaucil. A.
    Kulisa pekne malovana spadla.

    Poucky este nikdy nic v praxi nesvedly /kdyby , tak uz by skoly jako kulisy predstirani neexistovaly,ale neco jinyho /a tech par tisic let ,nemuze zmenit, co sme zdedili vod generaci tech pred nami..
    V podstate jde o bezohledne nasilne potlacovani pedagogismem ,
    /uz detske psychiky a prirozenosti / , toho nejlepsiho ,co jsme prevzali od tech dlouhych generacich nasich predku , aktivita , tvurci cinnost ,
    brat pouceni z praktickych zkusenosti , pouzivat je a myslet a potom udelat.
    Tohle se jim dari..
    Verici v peklo a nebe pak krici ,kdyz objevi zase znova ,ze je to trapne
    nikdo se nic nenaucil. A nenauci ani za poucnych dalsich tisic let.
    Tohle neni prororctvi ,ale fakt.

    1. To je fakt. Ovsem komunistum nelze uprit snahu o povzneseni cloveka a vymaneni se z jeho jednoduchosti.
     Jasne, ze komunismus ma mnoho vrstev a mnoho forem, ale linku snahy o povzneseni u nej najdeme.
     Proc je to dulezite?
     Proto, ze tato internacionalni snaha, jez trvala od roku 1917 do roku 1989, skoncila nikoliv zasahem zvenci, nybrz vnitrnim odmitnutim.
     Vzdelavani je nasili, stejne tak pokrok, vse nove se musi vynutit.
     Proto regrese do neo/ feudalismu bude ulevna a davy vitana.
     Kdo to vi, ten chape i stavajici procesy a jejich vyusteni.

     1. Mate pravdu. Komunisti (a cela utopisticka levice) okamzite selzou, kdyz lid jejich vzletne utopisticke imperativy odmitne. Pak se sahne k prinuceni. Nerozumi zpetne vazbe.

      1. Tak školství povznesli, o tom žádná. Babička měla maďarské školy, chudí nebyli, ale matka zemřela brzy po porodu šesté dcery, synka se tedy nedočkali. A jak se dcery vdávaly, grund se zmenšoval.
       Druhá babička byla negramotná.
       Sourozenci matky, kteří byli narození před válkou měli obecnou školu. Ti narození za války a po ní už učilištěm prošli. Před válkou se platilo vše.
       To samé bylo ve zdravotnictví, stavěly se nové nemocnice a hlavně se vytvářely polikliniky. V každém městě byla pohotovost i zubařská.
       Včera jsem vyzvedávala děti ze školky a školy. Dcera musela být na pobočce, protože kolega má nemocného otce a i když byli objednání na 9 ráno, šli na řadu v poledne. Chodí už rok po vyšetřeních a konečné výsledky nejsou povzbudivé, dostane domů kyslíkový přístroj. Kouřil jen v mládí.

      2. Žádný odmítnutí, citát anonyma níže

       Vod 76 je zapad zacal poradne podrejvat , kdyz je nemuzeme porazit,
       tak je zkusime zase podrazit

     2. Dnes kazdej vidi co vsecko este vic zvracenyho maji pro maly deti..

      Kazdej ma bordel v nazvech co je co..
      Tak nejdriv byl zhruba vod 1848 levice a jeji socialismus pod vlivem Marxe a Engelse vod britu..Vsude se zakladali a rostly jako houby po desti socialni demokracie a mely vsude nejvic clenu ,delniku a pracujicich ..
      Az meli velkou moc a vsude vetsinu v parlamentech ..V 1914 ale hlasovali pro svetovou valku v risskym parlamentu na sve cleny..
      Udesna zrada socialnich demokratu ,spatlali se korupci s bohacema ,ti predstirali , ze je berou mezi sebe a za poklepani na rameno ,
      socpolitik se vohnul az na zem.. .

      Proto se odstepili komunisti. To byli ve zkratce nacisti ,na rozdil vod nacistu predstirali nakej marxis leninismus zase ten samej zlocin ,hladomory
      a ze sou pro pracujici ,aby si nalakali cleny.
      V podstate slo zase vo stejne princip , teror fanatiku a jejich pouziti na taky dobyti sveta .Jako internacionalisti ,ale po odstraneni Leiby Trosky v 27 a z nouze zacal Dzuga budovat vsecko jenom v jedny zemi.
      Po valce, ale to bylo trosku jinak a vic zemi..
      Zase klickovali , svindlovali predstirali a chteli se prolhat nekam.

      Chruscev se nesnes s Mao a zacal bourat Madarsko ,potom zmagoril a odhalil ten jeho spatlanej komunismus s Kubou ,u nas pokracoval ukr Breznev a rezimy zacali upadat ,ustupovat z teroru ,unavili se
      pod vlivem svych mega zlocinu , pac ztratily smer a bali se lidi.

      Ideologie lidskopravniku pravdolaskohumabombardovani ,
      vynesla mensine slovaku /nedavno bejvalejch fasistu /,
      za odmenu za 67-68 zradu , totalni nadvladu nad vetsinou Cechu v CSSR …
      A tak stehovani kapitalu tim smerem , aby si pomohli…

      Vod 76 je zapad zacal poradne podrejvat , kdyz je nemuzeme porazit,
      tak je zkusime zase podrazit. A nedalo to moc prace..
      Jako predtim ty v 1914 socdem …
      Ty dneska socdem, komunisti sou zatraceny atrapy vcerejska.
      Zkrachovalych a totalne zkorumpovanych ideologii fanatiku , nacismus a terorismus vyskocil z agresivity a potreby fanatiku pro zajmy financniku..
      Musi prijt tak neco vod zakladu novyho..Coz je vzdy povinnost , kdy upadek a hniloba mocnych vytvori situaci a vakuum v centru moci a potom do vakua nastoupi jiny , aby je dozborili..

    2. ja mam ban z tridnich srazu pote co jsem prohlasil ze mne na zakladce naucili govno (konec 1988) 🙂

     cist a psat jsem uz umel, malou nasobilku taky nez jsem sel do skoly.

     vysledkem bylo ze jsem se v hodinach ukrutne nudil a diky vrozenemu ADHD ktere se tahdy jeste nereilo jsem inkasoval v prumeru 1-2 poznamky denne ze vyrusuju, coz vedlo k tridnim dutkam a vyhrzkam dvojkou z chovani. proste jsem nevydrzel ty bezduchy bezobsazny plky ucitelu poslouchat.

     takze totalni teror a lamani myho detskyho ducha, doma porad pruser kolik ze bylo zase poznamek, sudijni prumer osciloval kolem 1,2-1,3.

     tem pedagogum to proste nevadilo, solit mne poznamkami jak dest, mysleli si ze mi delaji vychovne dobro asi, kreteni.

     1. nejvetsi prdel byla ze jsem mel celou povinnou cetbu nactenou jeste nez mi ji stihli znechutit, jako asi jedinej ze tridy a stejne mi ta pizda vpalila dvojku z cestiny ze nevim kdy se narodil Johny, pardon, Jiri Wolker nebo podobny datumovy kraviny. krome babicku, tu povazuje za zmateny woke cteni uz domalicka.

      1. Datumy se učej, aby si později žáčkové zvládli porovnat, co se stalo dřív a co později a kdo se s kým pohl potkat a měli trochu přehled.

  1. Komunisti nedali ludom to, co chceli, ale to, co potrebovali – pracu, strechu nad hlavou a plny hrniec … aj o to zdravie sa snazili.
   Ale ludia chceli pozlatko a zabavu, tak komunistov vymenili. Sak kto bude nasledovat vodcu, co slubuje drinu?

    1. Pretoze Klaus sluboval – nebudu komunisti … aj keby slubil, ze zobere pol majetku jak onehda komunisti, tak by vyhral, aby nevyhrali komunisti.

     A tiez nesluboval ludom, ze budet driet a driet, sluboval im ze budete cestovat po svete a nakupovat v Nemecku … zabudol povedat, ze len niektori teda, ale na to sa ludia nepytali ..

     1. Však oni tu dřinu zas zabalí do nějakého slibu a lidi na to skočí zase zase

      I Klaus sliboval, že bude jen pro někoho a každý si myslel, že ten vyvolený bude zrovna on

     2. Protože měl komunistů každej plný zuby.

      Za komunistů nemohl cestovat skoro nikdo. Takže Klaus byl pokrok i když mohli cestovat jen někteří.

      Spousta holek radši bude dělat pár let au-pairku v Anglii, Francii nebo USA a něco se naučí, než by stály u linky s botama, látkama, rádii nebo bižutérií.

      Kdo jste vy, abyste jim to zakazovala.

   1. Komunisti platili spoustu lidí/podniků za neužitečnou práci a na to brali lidem/podnikům, kteří dělali něco užitečného.

    Aby to mohli dělat, tak ukradli lidem svobodu.

    Pro vás je pozlátko třeba vidět Paříž (protože to bylo pro normální lidi nedostupné). Pro jiné je to základní potřeba.

    Co o tom má rozhodovat nějakej Bilak, Indra nebo Jakeš.

    Třeba komunističtí překladatelé ani nemohli rok dva bydlet v zemi, jazyka, ze kterýho měli tlumočit.

    Dodneška je poznáte podle školometských znalostí gramatiky a totální absence znalostí reálií. – Zní to jako dnes čeština z první Republiky.

    To byla právě ta hrůza, že o člověku mají rozhodovat lidi s vaším rozhledem.

    1. Ja radsej neuvidim Pariz, a neuvidim zobrakov v nasom meste, ako vidiet Pariz, a v nom zobrakov, rovnakych ako v nasom meste.

     Nechapete, ze ten pokrok nie je cestovat do Pariza, ale zariadit, aby zobraci po svete nechodili?
     Ze pokrok nie je moznost utierat zadky v Anglicku, ale vediet, ze bude postarane o nasich prestarlych?

     1. Žebráci po světě moc nechodí, spíše sedí. Jak byste bez nich chtěla signalizovat dosažení vyspělé demokracie?

     2. Mohol by prežidovský a a preruský nacista vedieť, prečo bosorečka reaguje na anonyma?
      Nacista sa dopredu ospravedlňuje, že nevie z tohto klapkostroja napísať dlžne, mekčene aj vokáne. Teda asi by vedel, len je nacista zhnilý ako veš, zapametať si všetky tie klávesové číselné skratky, cez ktoré to snáď aj na českej ide.
      No k veci :
      Nemožete sa prosím zdržať komentára, aj keď vidíte, že ten kokot len provokuje?
      Všetci tu si uvedomujú, ako to bolo v skutočnosti – len anonymný soplák nie a preto sem pleskne to svoje hovno a čaká, kto sa chytí.
      Nacistu mrzí, že ste to urobili práve Vy…a ospravedlňuje sa za svoju slovenčinu, lebo utiekla už kopa rokov, odkedy je nacista zo základky von..

    2. Jo, absence reálií…V jedné knížce přeložené z angličtiny jsem četla výrok mladé dámy…“co se ze mne v sedmnácti stala slečna Fork Liftová“…dlouho mi trvalo, než mi došlo, že se jednalo o Miss Fork Lift. Ovšem novodobé překlady jsou taky hrozný.

       1. „Stala se ze mne Miss Fork Lift“, znamená, že se uvedená slečna v sedmnácti letech stala vítězkou soutěže krásy, kterou jako reklamu pořádala továrna na výrobu vysokozdvižných vozíků (Fork Lift). Před tím i potom se nepochybně jmenovala stejně.

    3. To sou zase jako spojeny nadoby , s vyvojem sveta se nejvic snad vyviji
     byrokracie a strasne a nezastavitelne mnozi.
     Vlady se meni, ale urady a jejich masinerije a machinace sou a vladnou furt.
     I vladam.
     Vysava usapuje moc kazdou vterinu ,nad kazdym, potlacuje a zakazuje vsecko..
     Nakonec je to kdo z koho, zivot a nebo zahuba …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *