22 června, 2024

O cukroví, křečcích, daňcích a právu veta

Krátký tričkový úvodník:

Přátelé, dnes začínám rozesílat vaše objednaná trička a doufám, že s tím do konce týdne budu hotový. Kdo jste si kromě trička objednal i knihy, dostanete je spolu s textilem. Trička mám odteď ve všech velikostech běžně skladem. Do konce roku mít v nabídce černá i bílá, ale od roku 2024 budu nadále nabízet jen černá. Kdo stojíte o bílé tričko, vyžádejte si ho nyní. Postup je stejný, jako při výběru knížek.

A teď už dnešní text:

Před několika dny proletěla sociálními sítěmi zpráva, jak naší čačtí kontroloři z hygieny dělají kontroly u „amatérských výrobců vánočního cukroví,“ a cítí se u toho asi jako zachránci státu, protože něco takového není dovoleno. Hospodyňka, která peče vánoční cukroví a když už to dává na plech a do trouby, tak vyrobí i pro Mařku odvedle, která jí za to dá pár stovek, to je vlastně skoro kriminální čin. Nedej Bože, kdyby paňmámu napadlo, dát si na fejsbůk reklamu: „Dělám cukroví, kilo za pět stovek, kdo chcete, ozvěte se.“ Vlastně bych se ani nedivil, kdyby na vyhledávání takových podvratných živlů spolupracovali i čučkaři od Koudelky…

Z ukrajinské pšenice se samozřejmě péct může, to nikdo neřeší, kontroly se nedělají, ale běda, když se holka z vesnice rozhodne péct i pro sousedky… Běda, když hospodyňka zavaří víc sklenic marmelády než obvykle a nabídne je k prodeji. Běda, kdyby hospodář někde pípnul, že nemá dost místa v mrazáku na zabité prase a jestli někdo nechce kýtu za stovku kilo…

Vlastně už nejsme daleko od momentu, kdy nám zakážou doma úplně vařit, protože na to naše ženy nemají vzdělání… Přitom právě domácí jídlo bylo vždycky naprostým základem kultury. Nejdřív to vymyslela nějaká hospodyňka doma, pak to okopírovaly všechny ženské z vesnice a pak se toho chopil profesionální kuchař, který vymyslel, jak tuhle dobrotu udělat rychleji, efektivněji a pokud možno levněji. Panímáma přece jenom mohla vařit oběd pro rodinu celé dopoledne, v restauraci to musí odsejpat rychleji.

Každý turistický průvodce po exotických zemích vám vysvětlí, že nejlepší je místní jídlo… Foodblogeři objíždějí celý svět, aby k někomu vlezli do rodiny a ochutnali místní kuchyni. Ládik Větvička se díky tomu stal nejslavnějším blogerem, protože když se chcete s někým spřátelit, děláte to přes jídlo a ne přes politiku. Já vždycky říkám, že než se s někým můžete shodnout na politice, musíte se nejdřív shodnout na bůčku, sýru a víně.

Ve šťastnějších zemích se dělají festivaly, kam lidé nosí jídlo, které udělali doma a porovnávají. U nás pomalu začínají mít problém i gulášfesty, protože to by přece hygienicky nešlo, aby amatéři naházeli do kotle cibuli, papriku a maso, ochutili to a nabízeli to k jídlu.

Svatosvatě slibuji, navěky a navždy, ať už bude moje politická dráha jakákoliv, ať se dám do holportu s kýmkoliv a ať tam budu hrát jakoukoliv roli, za naprosto všech okolností se budu snažit o zavedení kategorie domácích potravin do zákonů. Aby se přesně tohle smělo. Aby hospodyňky mohly péct cukroví pro kamarádky, které chodí do práce na směny a nemají čas. Aby mámy mohly zavařit okurky pro rodinu a přebytky nabídnout na fejsbůku. Aby si hospodář mohl zabít prase a podělit se o něj se sousedy. Aby se mohly dělat gulášfesty, košty knedlíků, aby mohly být festivaly domácího uzeného, domácí svíčkové, domácí zelňačky, domácích řízků a domácího bramborového salátu.

Přesně kvůli takovým hygienickým cypovinám jde venkov do prdele. Co taky na vesnici, když si tam mohu koupit jen klobásu z Kosteleckých uzenin? Co na vesnici, kde mi na hodech dají jen to, co si můžu koupit v Makru? Chci svět, kde mi v hospodě nabídnou skvělé domácí taliány podle originálního receptu jejich dědy. Chci žít na venkově, kde budu loudit o recept na tu úžasnou marinádu, kde se máčelo maso před jeho vyuzením. Všechny kecy o lokálních výrobcích si vy, odborníci z hygieny, nechte od cesty, protože aby ty vaše předpisy mohl nějaký lokální výrobce splnit, tak musí kilo hovězí svíčkové prodávat za tisíc korun.

Už před sto lety si řezník uměl udržet čistou provozovnu a to neměl žádné nerezové stoly, plastové špalky a dokonce neměl ani ledničku. Dneska máme všechno, ale nic se nesmí. Možná proto vozí Větva lidi do Gruzie… Tohle už není svoboda, začínají to být stále chmurnější kasárna. Plivu do ksichtu všem ouřadům, kteří mají za cíl, kontrolovat holky, které rády pečou cukroví. Je mi z vás na blití.

Ale co bychom čekali… V uplynulém týdnu jsme se dozvěděli, že naše-vaše EU samozřejmě řeší ty nejdůležitější věci jako první a tak nám zakáže chov některých zvířat. Jeník Cemper hned větřil dezinformaci a tak se pustil do práce, aby nám vzápětí oznámil, že EU nám chov křečků nezakáže. Jen nám chov křečků nepovolí… Díky Jeníku, konáš stejně záslužnou práci, jako ti kontroloři cukroví. Taky bych ti nejraději naplival do tvého liberálního obličeje.

Určitě to souvisí s hentou klimatickou změnou… Křečci a hadi zatěžují životní prostředí. Koneckonců, k ničemu ta holota už není. Mají televizi, to jim musí stačit. Ještě by mohli od křečků přejít ke králíkům, pak by mohli zjistit, že se králík dá zabít a sežrat, pak by se to mohli naučit a přestali by potřebovat naše skvělé eurohodnotné masokombináty.

Hele, věnoval bych se této sviňárně, která úplně otáčí pojetí práva, víc… ale to bych se nesměl dozvědět o honu v lánské oboře, kde si sponzor generálovy kampaně vybral odměnu za své penízky… samozřejmě nikoliv z Pavlova, ale z erárního, protože jak víme, z cizího krev neteče, i když je to desaterák. Chlapec dal Kolářovi půl mega a teď si za to zastřelil trofeje za sedm set tisíc. Vlastně mě na tom nejvíc překvapuje, že to Seznam nenechal být a začali šťourat.

Najednou se pak zpětně a velmi amatérsky (to víte, měli hodně stažené půlky, tak příliš spěchali) dodělávali papíry. Takže pan sponzor bude muset kromě půl mega na kampaň vypláznout ještě tři čtvrtě mega za daňky. Dobře mu tak. Ale stačilo málo a nad případem by se zavřela voda. Mrtvá zvířata nemluví… Takhle jen přidali další důkaz, jaká svoloč se na Hradě usadila a je vidět, že co nemají na yneligenci, to mají na sebevědomí. Oni můžou, protože oni jsou ti správní. Čirá kvintesence papalášství.

Můžete si být jistí, že přesně takhle to funguje vždycky. Přitečou peníze na kampaň a pak, když volby dopadnou podle představ, začne se vyúčtovávat. Nikoliv z funkcionářských platů, ale z našich daní. Samozřejmě, všechno je v pořádku, nic se nevyšetří a pokud ano, dopadne to na nějakého obětního beránka, který bude mít prostě smůlu.

Ještěže to celé přebila ta eskapáda s bojovým praporem v rukou naší vrchní gumy…

Bohužel to také tak trochu přebilo i generálprezidentský názor, že pro naší malou zemičku bude nejlepší, když se v EU zruší právo veta. Co my s ním, že? Naše hodnotová politika ho stejně nikdy nevyužila. Naposled s tím šermoval Babiš. Od jmenování Blyštivého Péťi se tento jediný nástroj pro malé státy úplně přestal používat. Jen Orbán přesně s tímhle vydírá Německo i Francii a oni mu musejí nasypat a navýjimkovat, aby jim jejich plány neshodil ze stolu. Poláci to samozřejmě dělají také a Fico s tím teď také začne. Ovšem, k čemu by to bylo sedmnáctému Budeslandu…

Ústavní výbor ojroparlamentu už zrušení práva veta odhlasoval, za velké radosti Luďka Niedermayera, který teď bude sdílet kandidátku společně se Sašou Promopro Vondrou a Tomášem Zdechovským. Fiala se totiž rozhodl, že ODS zničí co nejdřív a za každou cenu. Koalice SPOLU bude pokračovat i v evropských volbách. Už to podepsali. Vondra se u toho tvářil, jako by mu dali vylízat celou senkrovnu.

Moc si užiju jejich společný euroskeptický a eurohujerský program v jednom. Kolik Vondra s Vrecionovou vrazili do té své soukromé pražské bilbórdové kampaně? Že prý Evropa bez nesmyslů… Nesmysl jménem Niedermayer teď stojí přímo vedle nich… Začínám opatrně promýšlet variantu, že se SPOLU do europarlamentu vůbec nedostane a pokud ano, tak jen samotný Zdechovský. Lidovci jsou totiž dostatečné politické děvky na to, aby se z takového spojení ani nezastyděli a brali ho jako příležitost… stejně hladce se smířili s manželstvím pro všechny, Prague Pride i sto padesáti pohlavími. Zdechovský je ideální kandidát tohoto eurokurvení.

Alespoň vidíte, jak důležité ty eurovolby budou… Obzvlášť u nás. Budete jednoduše rozhodovat, jestli nás chcete vidět jako přívěšek Německa a nebo jako rovné partnery dalších středoevropských zemí. Jestli chcete, abychom patřili k Německu, stačí zvolit kohokoliv z Pětikolky. A nebojte se, jestli to takhle půjde dál, tak žádná česká konzervativní strana nebude moci říct, že nechce vystupovat z EU. Červené čáry se rýsují samy. Než dojde na horkou kampaň před volbami, bude pro jakoukoliv pročeskou stranu zcela sebevražedné říct něco jiného, než že jdou do europarlamentu podepsat odchod a zhasnout tam. Nemluvě o tom, že v té době tam nejspíš na ulicích bude poněkud islamistické dusno…

V poslední době si říkám, že pět let mého psaní o přípravách na průser, se teď právě zhmotňuje přímo před očima. A vlastně je dobře, že ústřední protagonista je senilní dědeček, který nepoznává ani sám sebe a rád padá ze schodů. Kdokoliv jiný by se z toho zastřelil, ale on je šťastný a spokojený. Ještě neví, co ho v nejbližší době čeká. Ale ti ostatní už začínají pomalu panikařit… Když se otevírala první fronta proti Rusku, 150 zemí ji ve valném shromáždění OSN podpořilo, zbytek byl proti. Když se otevírá druhá fronta proti muslimskému světu, nepodpořily to ani všechny země EU. Černochová se z toho musela opít a navrhnout na twitteru vystoupení z OSN… Na třetí frontu už se nikdo nikoho ptát nebude…

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle agentovné alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička nebo placky z nabídky.

228 thoughts on “O cukroví, křečcích, daňcích a právu veta

 1. Vidláku, neagituj, ať nevolíme pětikolku. Nikdo, kdo tě čteme, ji nevolíme. Ale agituj, ať vůbec jdeme volit, jinak to dopadne jako vždycky: lidi nas raní na EU k volbám nejdou – a z těch 10 % už pětikolka svoje protlačí.

 2. Socialismus prostě nefunguje. A je jedno, jestli je to ten náš předlistopadový nebo ten současný bruselský.
  Pokaždé to vede dříve či později k ekonomickému úpadku. Nefunguje to proto, že stát svými příkazy, zákazy a regulacemi ubíjí aktivitu lidí, bere jim svobodu podnikat. Způsobuje to, že lidem se nevyplácí tvořit nějaké hodnoty, protože je stát za to akorát buzeruje a kasíruje. Socialismus vytváří takový systém, kde je pohodlnější spoléhat na dávky, než se o něco snažit a riskovat za to potrestání.

  1. Socialismus byl spáchán i rozvrácen košer bankstery a jejich košer poskoky.
   Bruselský systém není socialismem, ale kazisvěty řízená zhouba. Za účelem Agendy 2030 a ještě větších zrůdností, vzor koncentrák Gaza.

   Problémem není socialismus nebo kapitalismus, ale košer ničivá řídící sekta.

   1. S poslední větou si dovolím nesouhlasit. Kapitalismus je problém. Není to životaschopný systém. Nebo tedy podmíněně ano, ale pouze v prostředí s nekonečným přísunem zdrojů a bez hmatatelných dopadů bezuzdné exploatace všeho a všech. Takže vlastně jen v liberálních pohádkách.

     1. Kapitalismus fungující v prostředí čistého socialismu? To fakt ne. Byl to spíš hybrid, který nás (dále rozvíjen) mohl dostat přibližně tam, kde je dnes Čína, bez řady věcí, které tu máme v současnosti. Například totální závislost a nesamostatnost, stejně tak naprostou neschopnost cokoli většího vybudovat. Právě proto musel být tento experiment na pokyn KoZa soudruhů zaříznut co nejrázněji.

      1. Jistěže kapitalismus. Zatímco v socialismu byl zisk sprosté slovo, v JZD Slušovice byl zisk alfou a omegou všeho konání. Umíš dělat zisk, pak stoupáš nahoru, dostáváš se do čela větší a větší entity (středisko, provoz, závod….) Nedokážeš dělat zisk, tak z hrušky dolů. Co čtvrt roku rekorytaryzace, takže žádný manažer nevěděl dne ani hodiny. Vyžadovaná maximální loajalita k firmě a maximální pracovní nasazení od všech. Vyžadovaná ochota od každého pracovníka nastoupit kdykoliv je potřeba vyřešit nějaký problém, stihnout termín – a to bez ohledu na volný čas, soboty, neděle, dovolenou….
       Maximální umožnění tržních vztahů, konkurence mezi středisky, závody, provozy.
       O trhu jsem prvně neslyšela až od Klause, ale od Čuby. Mluvil o „peněžně tržním mechanismu“, který funguje, na rozdíl od centrálně plánovacího mechanismu, který nefunguje. Někdy v roce 1988 nebo 1989 (ještě před listopadem).

       1. Šmankote, tvorba zisku není principem kapitalismu, ale ekonomiky jako takové. Otázkou je, co pak se s ním děje dál. Zda je privatizován nemnohými (kapitalismus), nebo je přerozdělován ve prospěch celku dle státem určeného klíče (socialismus).

       2. Mileno, myslím, že směšujete dva pojmy, a totiž „tržní ekonomika“ a „kapitalismus“. Už podle názvu není úhelným kamenem kapitalismu zisk dosažený na volném (mnohem vhodnější je výraz „rovnoprávném“) trhu, ale kapitál, tedy ekonomická a potažmo politická moc. Která nutně vede k pokřivení trhu úplně stejně jako zásahy státu, jak vidíme doslova v reálném čase. Když je na trhu někdo s tak obrovským kapitálem, že může diktovat podmínky, už to není rovnoprávný trh. A samozřejmě není trh, když někdo jako jediný v centrálně řízeném hospodářství dostane do ruky nástroje hospodářství tržního, jako se díky přízni Lubomíra Štrougala poštěstilo Čubovi. Čímž samozřejmě nijak nesnižuji jeho bezesporu skvělé manažerské schopnosti.

        To co prožíváme na Západě a v jeho koloniích, je vrcholné stadium kapitalismu, korporátní fašismus. Žádný socialismus. Ten si já, opět podle názvu, představuji jako společnost, která nechá člověku volný prostor k rozvoji, pokud a dokud to dává smysl pro rozvoj společnosti jako celku. Rozděluje společenský produkt tak, aby iniciativní a schopný člověk měl výrazně víc než líný lempl, ale zase ne tolik, aby si nahromadil majetek, potažmo moc, vymykající se běžné lidské představivosti. Normálního (myšleno většinového) člověka totiž nepřitahuje představa hromadit majetek/moc ad absurdum, ale možnost vydělat si tolik, aby mohl prožit klidný život v relativní pohodě bez obav, že když na dva-tři měsíce vypadne z pracovního procesu, bude se i s rodinou stěhovat na ulici. Bohužel kapitalismus ze své podstaty dává neomezenou možnost seberealizace psychopatům, kteří se ženou za neomezeným majetkem a mocí, proto je vlastně s tržním hospodářstvím neslučitelný možná ještě víc než mnou chápaný socialismus, který dbá na to, aby každý dostal příležitost na slušný život, ale nikdo nemohl nahromadit kapitál schopný deformovat trh a společnost ve smyslu výše uvedeného.

  2. Mě nějak přijde, že to není až tak od socialismu nebo kapitalismu. Zažil jsem obojí a přijde mi, že ve svý úpadkový formě to vykazuje podobný rysy.
   1)Začnou docházet základní potřeby- vložky hajzlpapír, léky, energie.
   2)Aktivity produktivní části společnosti se jakoby zacyklí – nic už nejde, všude je blokáda byrokracie , předpisů, postupů, pravomocí, odpovědností. Nikdo už se ani o moc nesnaží, stejně je to na nic, desiluze, čekání na změnu.
   3) lidi se ve velkým množství odcizí oficiálním strukturám- začnou žít po svém, kdysi se stáhli na chalupy, dnes spíš do sebe, opět desiluze, takhle jsme to přece nechtěli.
   Co je nyní navíc oproti socialistický variantě je 1) lidi totálně zvlčeli a propadli všeobecný bezbřehosti, 2) chřestění zbraněmi a snaha zatáhnout nás do jakéhokoliv konfliktu co se namane .

   1. Jde jen o dva různé způsoby, jak v konečném důsledku pustit k moci podobný typ lidí. Bezohledné psychopaty bažící po moci. Takže i ty důsledky jsou víceméně stejné.

 3. Macek stojí za přečtení

  https://www.macekvbotach.cz/public/kapitola.phtml?kapitola=141621

  „Viktor Orbán na rozhlasové stanici Kossuth:
  „Plán A byl, že Ukrajinci budou bojovat ve své vlastenecké válce, my k tomu dodáme peníze i vojenské vybavení a Ukrajinci na frontě zvítězí.“
  „Je zřejmé, že takhle to nepůjde. Ukrajinci na frontě nezvítězí. Každý vojenský odborník to říká, jen politici se neodváží přiznat, že jsme zvolili špatnou strategii.“
  „Jenže všichni byli velmi moudří a vysvětlovali, jak zvítězíme, tak jsem tomu proti velké většině nedokázal zabránit.“
  „Není ani řeči o tom, že ruský prezident v Moskvě ztratí moc v důsledku chaosu po prohrané válce. Taková byla totiž evropská strategie. To nepůjde a v takové situace je potřeba se zastavit a přiznat, že plán A selhal, udělejme plán B.“
  „Teď máme takové představitele, kteří nejsou schopni tento problém vyřešit. V mírových časech jsou možná dobrými vůdci, ale za současné situace s tímto vedením neuspějeme. V Bruselu je potřebná změna.“

  V tak špatné době jsme se ocitli s tak špatnou reprezentací, že s toho jde strach.

  Jejich předpoklady nevyšly a už je jasné, že bez jaderné války nevyjdou, oni dělají, jako že nic.

  Ten konflikt okolo Gazy začíná nabírat obrátky, jde z toho hrůza.

  1. imho, ani nie…..skor to vidim ze to pojde do stratena….teda zo strany Zapadu. Ako to vyriesia Rusi, to sa uvidi, ale da sa predpokladat, ze za trest, ak vyhraju, Zapad im tie sankcie necha a bude sa chvalit, ako ich potrestal

    1. Kdy pojede Lipavský na dovolenou na Krym? On tomu bludu doopravdy věřil? Ani nevyrazil dveře s těmi, co mu to nakukali? A znovu z rozběhem na vidle…

     Ani nejde tak o to, komu fandíme, ale o to, že vedeni blbci a nedorosty se do žádné války jít NEDÁ a tuplem se nedá vyhrát..

    2. Zapomněl jsi napsat ve slově „ruský“ dvě ss. Taková trestuhodná nedbalost. To tě večer Kartous při vašich intimních hrátkách nepochválí. Dneska děláš za trest mámu.

  1. V Čechách tradičně, třeba v 19. století, žádných ručníkářů nebylo. O dopašování islamistů do Evropy se stará židovská sekta. Nejdřív, po druhé světové, natahali Turky do Německa, že prý pracovní síla. Těm současným krimigrantům rozdávají asociální dávky – tím je zlomyslně zaděláváno na průser, na tragédii původního obyvatelstva Evropy. Kalergismus.

   Prozraď mi, lepšočlověku, co má společného možnost prodeje jítrnic nebo zavařených okurek se shromážděním mohamedánů s Palestinskými vlajkami někde v tramtárii?

  2. Blbecku, to „Khaybar“ je „Zabíjejte“ nebo odkaz na bitvu u „Chajbaru“?
   Nejak vam to kuci usati nesedi, dezinformovat to neni jen tak, pri tom se musi maknout. Ale to je ti cizi, co?

  1. SSoudruh Prouza je ovšem košer chazarský načlověk, se vší pravdoláskou. Lhát a oblbovat, to zvládá skvěle. Marže korporát fašistických hitlermarketů jsou u některého zboží až ve stovkách procent, ale na vině jsou agrobaroni.
   Výkupní ceny stanovuje která banda?
   Za kolik hitlermarkety nakupují brambory, jablka, vepřové, hovězí, kuřata, mléko, sýry, obilí/mouku…?

 4. Lehce OT: Bakala se zbavuje Respektu, asi už nevidí v podpoře prestižní režimní propagandistické hlásné trouby dobrou investici…

  https://www.info.cz/zpravodajstvi/strategie/respekt-odchazi-z-economie-vime-kdo-bude-novy-majitel

  Nejzajímavější čast za paywallem:

  Novým majitelem Respektu by se podle našich informací měla stát teprve minulý týden založená společnost Respekt Media, což nám potvrdily dva zdroje spojené s transakcí. Že se právě Respekt Media stane novým vydavatelem, naznačují i další indicie: kromě názvu firmy například složení jejího představenstva, v jehož čele stojí Erik Tabery, anebo akcionářská struktura nové firmy.

  Ta je v prostředí českých médií velmi pozoruhodná. V zásadě je totiž rozdělena na čtyři části po 25 procentech, Respekt tak budou vlastnit čtyři relativně nezávislé skupiny. Tou nejzajímavější akcionářskou nohou jsou současní zaměstnanci časopisu v čele s redakcí. Tuto skupinu tvoří 30 fyzických osob, většinou redaktorů, jejichž podíl se v zásadě odvíjí podle seniority v redakci. Šéfredaktor Erik Tabery tak získává 138 akcií (každou za tisíc korun), zástupce šéfredaktora Ondřej Kundra 34 akcií a vedoucí názorové rubriky Marek Švehla bere akcií osm.

  Celkem si zaměstnanci Respektu rozdělí 25 procent akcií Respekt Media, je však důležité, že s hlasovacím právem na valné hromadě společnosti je spojená jen výrazná menšina těchto akcií. Například z Taberyho 138 akcií jich má hlasovací právo jen pět, Kundra bude takovou akcii vlastnit jedinou. Z balíku 500 tisícikorunových akcií, který připadá na zaměstnance Respektu, nese hlasovací právo pouze deset akcií.

  Nemám obavu o svoji práci znalce médií, ale mám obavu o budoucnost některých médií, říká Ondřej Aust
  Deník, Denník & rajčatáři

  Zajímavé jsou i tři další akcionářské skupiny Respekt Media, každá s 25procentním podílem. První z nich je slovenský Denník N, o jehož zájmu se již dříve spekulovalo a který ostatně námluvy s Respektem nijak nepopíral. Denník N je ziskovým slovenským nezávislým médiem, od kterého by samostatný Respekt navíc mohl využít nemalé know-how.

  Další akcionářskou nohou Respekt Media je společnost Independent Press (IP), která je současně dvoutřetinovým akcionářem českého Deníku N. Nadaci Independent Press, jediného akcionáře IP, financují těžké váhy tuzemské podnikatelské scény, jako je zakladatel Livesportu Martin Hájek, ředitel Eurowagu Martin Vohánka nebo spolumajitel finanční skupiny RSJ Libor Winkler.

  Poslední akcionářskou nohou Respekt Media je slovenská společnost Aegis Holding, kterou ovládá Zsolt Bindics. Jak dříve informoval deník E15, i Bindics dříve zájem o Respekt připustil. Tento podnikatel totiž ve svém byznysu – který se mimochodem točí kolem pěstování rajčat – spolupracuje s Gergely Szigetim a Bálintem Szigetim; jejich otec László Szigeti je slovenský novinář, spisovatel a ředitel bratislavského vydavatelství Kalligram, kterého pojí dlouhodobě přátelské vztahy se šéfredaktorem Respektu Erikem Taberym.

  1. Vůbec nevím proč se mi najednou vybavil název jednoho naučného seriálu z prostředí jižnější než jižní Itálie: Chobotnice.

  2. Důvod prodeje je prostý – už to není zapotřebí. Vítězný pochod institucemi byl dokončen, mocenské struktury plně ovládnuty, takže proč pokračovat v dotování ztrátových akcí?

   1. Taktak.
    Značí to, že cílů již bylo dosaženo, popř. jejich realizace již nemůže být ohrožena.
    Budou již jen vychutnávat plody své práce. A my bezpečí a lásku za nabitými dráty nového světa.

   2. To je nějaký další podvod.
    V hlásných prorežimních troubách jde o ovlivňování, debilizaci ovčanů, nikoli o zisk.

   3. Spíš bych řekl, že náklady na debilizování jsou už příliš vysoké… Lidé odcházejí k alternativě a všeobecně k novým médiím, jejichž provoz je o tři řády levnější. Bakala si prostě spočítal, že vydává moc peněz na příliš malý výsledek.

  3. dennik N je asi tak nezavisly, ako bol nezavisly Respekt, hovorilo sa svojho casu o sponzoringu Sorosom (aspon z casti), potom sa to nejak zamaskovalo, ale dosah a kvalita informacii v nom sa nezmenilo…..asi im tam nasypali dalsie peniaze, ked sa dohodli na predaji , pretoze samotny Dennik N ma cca 3% citanost

  4. Třicet redaktorů v médiu s čtenářskou obcí postupně se blížící nule? To bude kvalitní a dlouhodobá investice. Tak jim v tom pokusu o držkopád nebraňme.

 5. Na čem může stát vydělat,to povolí přes všechny možné zákony a hlavně zdanit,co nepůjde zdanit,tak nepovolí.Kdysi se muselo ze zabijačky odvádět sádlo a krupon,teď to zpoplatní,že mnohé přejde chuť chovat prase.Pak dojde i na zahrádky a polnosti,ono to ubírá kšefty marketům.

  1. Re: zemedelec

   Napsal jste to
   STRUČNĚ,
   JASNĚ a
   VÝSTIŽNĚ,
   pane zemědělče.

   Čímž chci sdělit, že ale umíte člověka po ránu PĚKNĚ NASRAT!!!
   (-:
   Zejména pak tím, že jste definoval celou skutečnost, jak se k nám stát chová, hned v prvním souvětí.
   A pak rovněž předefinováním té mojí JEDINĚ SPRÁVNÉ věty, že
   NA LOPATY JE TŘEBA PŘÍSNOST!!!

   To by v tom byl čert, aby soudruzi z lopat nevyrazili ještě pár dalších miliard na wunderwaffen z Eméériky.

   1. Trochu osvěty:

    Zákon 586/1992 (O daních z příjmů) – již od prvopočátku má v §10 definici tzv. ostatních příjmů.
    Pod tyto příjmy spadají i příjmy z příležitostných činností – pod to spadá i například domácké pečení a prodej cukroví cituji:

    „a) příjmy z příležitostných činností nebo z příležitostného nájmu movitých věcí, včetně příjmů ze zemědělské výroby a lesního a vodního hospodářství, které nejsou provozovány podnikatelem, a příjmů z provozu výroben elektřiny, ke kterému není vyžadována licence udělovaná Energetickým regulačním úřadem, “

    (pro zajímavost citace z úplně první znění zákona:
    „a) příjmy z příležitostných činností nebo z příležitostného pronájmu movitých věcí, včetně příjmů ze zemědělské výroby, která není provozována podnikatelem (samostatně hospodařícím rolníkem), „)

    Zákon druhým dechem také dodává, že za určitých okolností je příjem z takovýchto činností osvobozen – cituji z téhož paragrafu (znění pro rok 2023):

    „(3) Od daně jsou, kromě příjmů uvedených v § 4, osvobozeny
    a) příjmy podle odstavce 1 písm. a), pokud jejich úhrn u poplatníka nepřesáhne ve zdaňovacím období 30 000 Kč; ………..“

    Dále existuje ješte ustanovení § 38b – cituji (znění pro rok 2023):

    „Minimální výše daně – daň nebo penále se nepředepíše a neplatí, nepřesáhne-li 200 Kč nebo celkové zdanitelné příjmy nečiní u fyzické osoby více než 50 000 Kč. To neplatí, byla-li z těchto příjmů vybrána daň nebo záloha na daň srážkou“

    Shrnuto:

    Pokud si cukrovím (příležitostným pečením, to je důležité) vydělám míň jak 30 000 Kč, pak jest to příjem osvobozený, nikde nic na berním úřadě nehlásím, do případného daňového přiznání nic neuvádím.

    Pokud by to cukroví byl pouze můj jediný aktivní příjem (jsem např. důchodce) tak si můžu pečením vydělat až 50 000 Kč. Pak jsou to sice příjmy daňově neosvobozené – ale nemusím podávat daňové přiznání.

    Tímto neřeším souběhy dávek státní sociální podpory či rodičovského příspěvku a těchto příjmů – to jsou jiné zákony těm nerozumím.

     1. Ten článek jste nepochopil – hygiena kontroluje to, co jeví známky podnikání (ač oficiálně není), mají na to metodiku (lze dohledat).

      Takže pokud někdo inzeruje na oficiálních fórech, že napeče cukroví (a dělá to již několik let), tak to již může s povahy věci indikovat soustavnost, pravidelnost a další znaky podnikání (byť neohlášeného).

      Navíc ten článek je napsán divně a slova pracovníků hygieny se mi zdají překroucená – takto by to žádný státní úředník neřekl.

      Navíc jsem reagoval na komentář, kde se použilo slovo „zdanit“.

      Víte – chtělo by to trochu se ponořit do problému a ne sprostě nadávat.

      Tím nerozporuji politické zadání a záměrné mlžení ohledně ukrajinské pšenice

 6. Bolo dobrým zvykom predávať rolnícke prebytky na trhu ….. v Nitre sme pravidelne kupovali všetko možné od tetušiek… živé kury, slaninku, vajcia, ríteš, podplameník ……. zaplatila tetuška poplatok za stôl a ponúkala (dávnominulé časy 1964 ……. ) …….

  1. V Kosiciach to na Dominikanskom namesti fungovalo este v 2000 … tetka rano vytiahla zo zahonu, zaplatila za stol, a odstala si tam doobedu … ja, ako spravny lenivec som sa o jedenastej dokotulala, za pusinku mi nechali co mali na stole, ze nech mozu konecne domov …

  2. To víte, že jo.
   Aby si lidi kupovali nejedovaté potraviny od zahrádkářů a byli hnusně zdraví… to by tak hrálo.
   A kdo by pak kupoval ty chemické a různejma svinstvama kontaminované šmakulády z hyper-super, ha?

   1. přesně tak, oproti socíku nárůst rakovin o mega procenta + u dětí a mladistvých taky moc – za socíku doktor takového skoro nepotkal!!!

  3. Můj strýc byl původně sedlák. Když ho přišli kolektivizátoři nahánět do JZD, zrovna okopával brambory. A tou motykou, kterou držel v ruce, jim pokynul, ať se pakují pryč z jeho pozemku. Vyložili si to jako napadení veřejného činitele a putoval napřed do basy, pak do dolů. Jako horník ale nakonec vydělával slušné peníze a protože byl – jak sám o sobě říkal „zeměhryz“, tak si koupil dům s obrovskou zahradou a pěstoval tam všelijaké úzkoprofilové komodity (jahody, česnek….). Jedna babka mu to chodila prodávat na trh. Na tu si ale komouši nakonec došlápli, ale ona to vzala na sobe a neprozradila, od koho to nakupuje.

   Takže si tu dobu moc neidealizujte. Není pravda, že by vše bylo povoleno a že by to nehlídali a nebuzerovali. Jen si to už nepamatujete.

   1. Ono to bolo asi indi vindi. U nás suseda chodila cely socik predavat kvety pred cintorín v Košiciach a nikdy nič nikto

   2. Co jste zadávala do toho ChatGPT? „Napiš dojemný příběh z dob socialismu o drobném příkoří z dob kolektivizace“?

 7. Než se alternativní občané seberou a postaví pořádnou alternativní politickou sílu, bude pozdě. Z EU bude federální unie po vzoru USA. Reforma EU zevnitř je utopie a členství v NATO sebevražda.

  Na výběr zůstávají už jen dvě možnosti. Buď totalita, nebo válka a po ní totalita.

  Vyhlídky jsou chmurné zejména kvůli technologiím. Elektronický koncentrák skýtá nekonečné možnosti. Všechny ty věci se urychlují. Ohrada pro ovce se buduje ve všech sektorech a až se jednotlivé sektory propojí, pustí se do nich proud a bude hotovo.

  Tak si tu rebelii mírného pokroku v mezích zákona ještě chvíli užívejme…

  1. Re: Kolemjdoucí

   Souhlasím. Zejména je velice výživné zavedení tzv. BANKOVNÍ IDENTITY.

   A povšimněte si, prosím, jak se erár elegantně vyvlékl z povinnosti zajistit BEZPEČNOU a NEZCIZITELNOU elektronickou identitu.
   Jen ty miliardy na digitalizaci státní správy tečou pořád rychleji a rychleji…

  2. Ked som este onoho blahoslaveneho casu vlady Konpitkrala chodila na strednu, tak nas na zemepise ucili, ze prve stadium EU bolo hospodarske (EHS), a poslednym stadiom bude unia politicka … to sme boli jedina skola, kde to uca povedala nahlas, ze sa tomu teraz vsetci tak cuduju?

  3. Proud nebudou pouštět, ale vypínat.
   Bez proudu se v panelácích nenapijete ani vody.
   Z lejty vedle paneláku bude voda jen pro ty s dobrým sociálním kreditem.
   Buďte dobří…

 8. Za Zemana prý dostávali metály jeho kámoši. Teď hlavně ti, co se v posledních deseti letech vymezovali proti Zemanovi. Moc velký kvalitativní posun to není.

  Zajímalo by mne, co se může honit hlavou Pitharta nebo Rychetského, když dostanou od bolševiské gumy metál za rozvoj demogracije a tak a z první řady na ně tlemí nýmandi jako Pekarová, Vystrčil a Fiala.
  Je to ocenění nebo vystavení na pranýř?

  1. Oba se aktivně podíleli na krocích, které k tomuto stavu vedly. Tak co myslíte? Podle mne předem zodpovězená otázka.

  1. Pane Občan.
   Právě že ne,válku nechtějí ani USA,ale ani Irán,Libanon,Sýrie,ale jen toho chtějí zneužít ve svůj prospěch.
   USA jde také o to,aby nastěhované muslimy do Evropy,začali dělat bordel.

   1. Mýlíte se, velkou válku potřebují jak Izrael, tak USA, resp. anglosasové – každý trošku z jiného důvodu a nikdo další
    USA potřebují „přebít“ debakl na UA, zachovat zbrojařům pohádkové příjmy a hlavně odvést pozornost od ekonomické situace v samotném impériu, kdy to už je těsně před výbuchem.
    Izrael potřebuje větší konflikt, aby vyčistil území od ne-Izraelců. .
    Pro oba současně platí, že nesmí být v této hře veřejnosti označeni jako ti, kteří válku vyvolali. V jejich očích bude vše v pořádku, když po „nevyprovokovaném důvodu“ to tam srovnají se zemí. O tohle jde – o postoj veřejnosti mimo KoZa, což je mimochodem většina planety. Proto různé provokace mírné intenzity, aby napadená strana dodala „záminku“ pro „spravedlivou odvetu“. USA jde o reakci Íránu, Izraeli o reakci kohokoliv, aby nebylo do očí bijící, že provádí etnickou čistku bez pokračujícího důvodu.
    Putin tyhle pravidla pochopil už dávno a více jak deset let se na střet podle jejich pravidel připravoval, proto anglosasové utrpěli s UA debakl nejen na bojišti vojenském, ale i mediálním. Aktuálně se zdá, že vysvětlit „vo-co-gou“ i státníkům na BV.
    Očekávám, že se nenechají vyprovokovat a až bude většina lidí na světě zjevně nakloněna odpůrcům anglosasů, tak začne konečné zúčtování. A v tady se nabízí zničení USD a tím ekonomické moci, která stojí mj. i za financováním jejich blouznivých a agresivních vojenských nápadů.
    Změnit to nemůžeme, připravit se alespoň trošku ano – s pádem USD končí naše banky a než se situace stabilizuje, tak bude dobré mít po ruce nějakou hotovost. Dále, nemá smysl šetřit ve smyslu odkládat peníze, ale přeměňovat je na hmotné statky – pro větší obnosy nejlépe kupovat půdu, pro menší např. jakékoliv smysluplné výrobní nástroje. Až tohle totiž skončí, tak všemožní poradci a Youtubeři budou hlady, poptávka bude po reálných statcích.

  2. No, on se nezmylil, jen vyvozuje spatne zavery z toho, co sam rika:

   1)Do valky nepujdou, protoze vedi, ze by prohrali
   2)Jsou uplne mimo realitu

   Pokud plati bod 2), pak je bod 1) irelevantni. Az tak proste to je.

   1. Čtěte K42 alespoň pozorněji, když už třeba nemáte čas na vlastní analýzy, což z vlastní zkušenosti vím, že obnáší neuvěřitelnou spoustu času.
    Politici ve většině jsou mimo realitu, hlasy mezi nimi, kteří si zachovali zdravý rozum, nejsou připouštěny do médií, aby nenarušovaly vylhaný obraz.
    U vojáků je to spíše opačně – většina je v realitě, ovšem zcela jistě se najdou takoví, kteří věří více politikům a jejich tabulečkám než vlastním očím.
    Tipnul bych si, že velká válka nebude, nevylučuji ovšem, že něco začne nějaký libtardí voják – pokud ano, pak bych si tipnul, že bude čelit i tlaku ve svém táboře.
    Gaučink a arašidy … tahle doba vejde nesmazatelně do dějin.

    1. To je sice hezke, ale kdyz rekne politik vojakovi „Krles“, posle ho vojak do rusutur nebo ne?

     Protoze jak se to rozjede, uz to jen tak nezastavi.

     1. Pro zahájení velké války potřebujete součinnost většiny – a tady většina vojáků začne dané nadšence účinně brzdit.
      Iniciativní blb může politiky poslechnout, ale pro vedení války místo součinnosti většiny nastanou obstrukce a hledání důvodů proč to či ono nejde. Tahle situace ale samozřejmě nevylučuje nějakou velkou provokaci.

      1. Jedine za podminky, ze odmitnou splnit befehl na coz bych nesazel. Procpak uz 15+ let jede masaz? Kdyby nekdo zavelel v roce 1995 „na rusa“, poslou ho vsichni kamsi. Ale ted?

      2. Dobrý den pane Dvořáku.
       Tato teze ale nesedí na Ukrajinu, kdee většina kanonenfutru nechce do války. A není jim to nic platné. Žádný armádní převrat není.

       1. Taky zdravím … mícháte jablka a hrušky :-), naopak vše sedí.
        Role UA je beranidlo USA proti RF, role Izraele je doutnák, resp. taky beranidlo proti Íránu. Na UA byli ze začátku fanatičtí antirusové ( Azov atd), v Izraeli jsou fanatičtí odpůrci Palestinců (nejsou to lidi, jsou to zvířata atd.). V obou případech taky platí, že oba (UA a Izrael) mají i své vlastní cíle.
        Jinými slovy – na UA je jak mezi politiky, tak mezi vojáky většina zapálených antirusů – to až nyní se probouzejí obyčejní pěšáci, kteří ovšem mnoho nezmohou. V Izraeli to až tak jasné není, protože jestřábi nepřevažují tak silně … převažují, ale ne tak výrazně.
        V obou případech pak platí, že dirigentem jsou USA a ty to přímého velkého střetu s RF nepůjdou, protože by ostudně a a hlavně VEŘEJNĚ definitivně prohrály. V podstatě jsou v bezvýchodné situaci – co se týče zachování své hegemonie.

   2. 3) vlastní vojclové jim vysvětlí, že to nejde.
    A ono to opravdu nejde. Nemají už velkou logistiku pro velké zámořské operace. Nemají těžké zbraně (US Army má jen 3 tankové brigády, minimální dělostřelectvo, minimální zásoby munice, …). Většina letectva prakticky není schopná operačního nasazení – nejsou náhradní díly, vysoká olétanost starších strojů, prakticky nefunkční nové F-35. Nemají žádné vojskové PVO/PRO. Mají ani minimální PVO/PRO na ochranu letišť, přístavů, základen. Mají 20-40 let zastaralé raketové zbraně… Armáda má jen 450 tisíc bojových vojclů, většina z nich ale dřepí na 800 základnách po světě… kvalita důstojnického i poddůstojnického sboru silně upadla. Nemají a neumí řešit strategické otázky ani operační umění – protože to 40 let nepotřebovali.

    1. No, jestli jim to vysvetli tak, jako s Ukrajinou…

     Berte to tak, ze bych byl rad, kdybyste mel pravdu. Mozna bych si i cas na gauc nasel, arasidy mam rad… ale vite jak…

 9. Masaryk 2

  Neboj se a nekraď!
  Své tužby si nekrať!
  Požádej o dotaci
  to se dneska vyplácí.
  Jiný makal, odved daně,
  neboj se a šáhni na ně.
  Správce daně posoudí,
  krev v žilách ti rozproudí.
  Užívej si práce jiných!
  Dnes je přece éra líných.
  Éra hajzlů, zlodějů.
  Hovno v teplé vodě! Jů!

 10. Z ukrajinské pšenice
  lezou roztoč, štěnice.
  Hele, milý roztoči,
  dívej se mi do očí:
  Ty jsi vážně jedovatý?
  Sněd jsem čisté deriváty
  jsem zdravý, jak řepa!
  Posoudí to Pepa,
  posoudí to Juzek.
  Když půjdou na vuzek,
  byla někde chyba.
  Čehosi jsem snědl málo,
  kolečko se polámalo,
  jak by pravil Masaryk.
  No to by byl kua ryk.

 11. Vanilkové rohlíčky
  i medvědí pracičky
  konzumuju pod obojím
  pravidelně všecko dojím.

  Uhnětu si těsto mastné
  okolí je celé šťastné
  že nic dělat nemusí,
  přiučí se čemusi.

  Kus za kusem plní plech
  rohlíčků je jako blech;
  plyn se s O2 snoubí
  a už lezou z trouby.

  Teď si z plna hrdla dej!
  Nic nebude na prodej.
  No to by tak ještě hrálo!
  Sám mám málo! Sám mám málo!

 12. Nedávno psali novnikáři o tom, jak úžasná doba přinese nové hřbitovy co se tam budou lidi kompostovat a měnit v hnojivo (a kolem bude nějaká pěkná zahradní architektura). Naskočili mi jak ve své době Němci vraždili lidi plynem a pak vymýšleli jak dělat z lidských těl mýdlo. Podobnost čistě náhodná? To co tu vládne nenávidí lidi a vše lidské.

  Důchodce je nepřítel číslo jedna a dětí se rodí z roku na rok o 10 procent méně už druhou sezonu a vůbec nikomu to nevadí a neřeší to.

  Jak se to stalo není důležité, důležité je jak se toho zbavit. Než to začne holokaustovat přímo.

  Jinak zaslechl jsem nějaké voliče ODS. Jejich hlavní obava je že kroky Fialy dostanou k moci „extrémisty“ a exkrement s EU volbami spolkli a plánují to řešit kroužkováním.

  1. nenapadlo vás to náhodou, ti, co tu vládnou jsou častokrát napojeni na fašistické revanšisty; je to jedna svoloč

   Rockeffeleři a Rotschildovo banky – né náhodou – financovali Hitlera i tyto atd.

 13. Když člověk studuje historii, obvykle čte pouze různé vítězné bláboly, zformované ex-post vítěznou stranou. Ale vůbec nic se nedozví o realitě tehdejší doby. Je to stejné v malých i velkých věcech: třeba obyčejné fotografie „ze života“ z 19. i 20. století téměř chybí – nikdo to nepovažoval za důležité, aby se to nějak více archivovalo. Takže pak například jdete do muzea a tam vidíte nějaký bazmek denní potřeby, který je špatně označený – protože nikdo z těch „profesionálních historiků“ netuší, k čemu to vlastně bylo, ale náhodou to víte díky rodinné historii.

  Podobné je to s Vidlákovými denními poznámkami, které jsou cenné ve zpětném pohledu, jelikož jsou psané každý den, a odrážejí takové ty „běžné starosti doby“ – něco, co nezjistíte ani z dobové žumpy. Přijde mi to hezké: asi jako scénka z pěkného filmu „Smoke“ s Harvey Keitelem, který si coby majitel trafiky v Brooklynu v NYC každý den ráno ve stejnou dobu postaví venku na ulici foťák na stativu a udělá fotku; no a to dělá 30 let nebo kolik.

  Pěkně to – mimo jiného – ukazuje, jak malé jsou některé ty „velké starosti“, zatímco těch skutečných malérů si všímá málokdo, téměř nikdo. A jak vyšinuté je často většinové hodnocení… což je často tím, že velkých problémů si je „zakázáno všímat“, protože establišment to tímto ujetým směrem tlačí a samozřejmě neskáče nadšením, když to někdo příliš akcentuje.

  V dnešním psaní mě zarazila akorát Vidlákova poznámka o tom, jak se případně přičiní o zákon pro domácí potraviny. Tento právní pozitivismus, jak se údajně takovým prasárnám říká, je vážně ujetý: musí být na každou hovadinu zákon? Není to spíše opačně, že lidsky přirozené věci a činnosti by se měly nechat tak, jak jsou? Nepotřebuji zákon, že malá holčička může chovat doma křečka nebo že pěkné ženě rád pomohu s těžkou taškou – ani povolení, ani zákaz.

  A navíc, jak to říkal prapradědek vesnický kovář: co platí pro koně, platí i pro lidi. Pokud exotické zvíře, přivezené z kdejaké vzdálené prdele, může šířit nemoci, co teprve „obohacení“ různými slimáky nebo i etnicky „stejnými“ Ukroši – kolik jen mají neléčených chorob, na antibiotika rezistentních? Tuberu, třeba, u nás bez této migrace prakticky neexistující. Na to zákon samozřejmě neudělají…

  Ohledně EUhnije, přijde mi dost zbytečné komentovat kdejaké šílenosti. Je to panoptikum, které se zničí samo: jakmile zavedou zrušení veta – což už prošlo tím jejich falešným parlamentem, který žádným parlamentem není – celý ten spolek efektivně skončí. Nikdo tomu nebude už věnovat pozornost větší než doporučení Svazu zahrádkářů. Vystupovat netřeba, protože to samo zanikne, není třeba se kvůli tomu nijak vzrušovat: jakmile tam kandidují hvězdy jako – prý – Fiala, Zdechlina, Niedermayer etc, je to zaručeno…

  Každopádně, coby panoptikum je to vynikající, větší srandu – ba i prdel – těžko pohledat. Gauč, popcorn…

  1. Ba právě naopak. Stejně jako Texas, ani on nemá právo veta v rozhodnutích Washingtonu. A funguje to náramně.

   1. Skoro se mi zazdává, jestli tu ten k42 není od toho, aby otupil naši pozornost. Dělá to totiž náramně…

    1. Novyho presidenta nepoustet na prapory, vetsi a delsi predmety,klacky ,
     ostre savle a strelne zbrane ,panzerfausty ,kam prijde , tam je nebezpecny svemu okoli. Jeho kecy podnecuji k nespokojenosti , obcane by meli dostat
     pravo Veta a pravo a povinnost udelit i nahubek kdyz je treba ,na nej.

     1. Myslím, že se v tmto tvrzení „…obyčejné fotografie „ze života“ z 19. i 20. století téměř chybí – nikdo to nepovažoval za důležité, aby se to nějak více archivovalo.“ mýlíte. Dovolím si zakonspirovat, že je žádoucí, aby takové fotografie nebyly v obecném povědomí, líp se totiž například upravuje historie.

      1. Obyčejné fotografie „ze života“ v 19. století jsou vzácnost z důvodů povýtce prozaických. Udělat fotku bylo nákladné a vyžadovalo to technické vybavení a jisté umění. (Nevím, kdo z přítomných si zkusil vlastníma rukama černobílý proces aspoň na kinofilm citlivosti 21 DIN, jenže v 19. století to byl spíš deskový fotoaparát a citlivost ještě nižší.) Takže se spíš fotily a archivovaly věci, které „za to stály“ a vesměs nešlo o momentky. Fotografie se musela připravit a pak tu desku exponovat „na první dobrou“. To v 19.století byly spíš fotografie ateliérové, fotografie architektury atp.

  2. Právní pozitivismus může být v některých případech fajn. Třeba v lesním zákoně je taxativně povolen sběr hub. ovoce a klestí. Nikdo si tedy nemůže dát na kraj lesa cedulku, že se tam nesmí. Je to taková aktivní ochrana svobody pohybu. Možná by se našel i jiný případ…

 14. Dotaz na radio Jerevan:
  Prý se EU chystá zakázat v domácnostech chovat křečky a jinou drobnou zvířenu?
  Odpověď:
  Naopak, podle EU budou muset občané ve svých domácnostech některou zvířenu chovat povinně – například štěnice!
  🙂

  1. Jo, jo, paní Aleno. Chov těchhle mazlíčků se už v ČR ujal a začíná se rozšiřovat 😀, ale podle SZÚ není nárůst tak dramatický, jako v jiných zemích EU (však my je poslušně doženeme). Mmch., zdá se, že největší množství milců tohoto nového koníčka je ve Středních Čechách (Pražáci, vy jste ale pěkní špindírové!)
   https://szu.cz/aktuality/dezinsekcni-firmy-hlasi-15-narust-poptavky-po-hubeni-stenic/

  1. Situace se vyostruje , pisou na Sport .cz, ze dav obklopil letadlo z Izraele , nekde v Rusku a kriceli na cestujici , jsi zid a nebo ne…
   Po zacatku valky uprchlo mnoho lidi z Ruska do Gruzie a mnoho dalsich do Izraele.
   Zacharovova informuje , ze prvnich asi deset tisic zidu , se ted uz zase , od 7.10.,
   vratilo zpet do Ruska.

   1. Jj, situace se vyostřuje – pořádkové síly dotyčným kraválistům bez zbytečného prodlení poskytly akutní dávku gumoléčby a předaly je k dalšímu vyšetřování příslušným orgánům. (To chce číst i něco jiného než Sport.cz.)
    A „Khaki triko“ si na X vystřihlo projev o „hluboce zakořeněném antisemitismu a nenávisti k jiným národům“ v Rusku, což od něj je vzhledem k běžné banderastánské národnostní politice chucpe mimořádného kalibru..

   2. Píše o tom Juraj Podoljaka i jiní.
    Bordel v tom dělal sajt „Jitro Dagestánu“, který realizoval bývalý poslanec státní dumy RSFR (údajně Vlasovec), který zdrhl na Ukrajinu, od Porošenka dostal státní občanství a teď se zabývá podjebáváním podle not z Britanistánu a Fašingtonu.
    Pitomá mládež na to skočí všude na světě, ale úřady už to údajně mají v rukou, budou soudy a vězení na nemalý čas, pár těch hochů taky patří do mobilizace, takže se půjdou uklidnit na frontu.
    Šéf Dagestánu se o tom vyjádřil, že ti parchanti dělají ostudu Dagestánským hrdinům, kteří v roce 2000 zastavili zahraniční intervenci, případně v součansé době bojují proti nacistům na UK.

    1. Ano, nějaký ten jejich Telegram kanál, který tu skrumáž spustil je/byl obhospodařován z UA. Už na to orgány sedly.

  2. Nedavno president Bida byl zaujatej na kuchynsky plynovy sporaky a ze je vsecky v
   cely Usa zakaze.
   Asi se vrh zatim na jiny zalezitosti..Mozna si zrusil ten doma a pak nedostal nazrat.

 15. Tohle se nedělo ani za krále klacka.Ono to tak nevině začalo a skončí to úplně diktaturou.kdo podporuje Brusel je zrádce, nevolit.

  1. V podstate jde o zakazy vseho , zakazy pro lidstvo zit zivot.Cokoliv.
   Nebo probuh normalne existovat.Zivit se praci pro sebe a pro vsechny.
   Zase jde jen o to zavest dokonalejsi , totalni formu zotroceni ,jako byl donedavna ,
   vedeckej vyhlazovaci komunismus fanatiku chtivych svetovlady /neco novyho/,
   marxtrockyleninstalin bolsevika.Zotroceni a zbidaceni mas , nacisty.
   To nikdy nekonci , tim smerem vzdy jejich vyvoj vede.Kde a jak to zacalo se nevi.
   Predtim obcanska valka ,vlady bohacu usaku a pres mrtvoly , kdyz bylo treba ,
   za vetsi zisky , zrusenim malo ziskuchtivyho otroctvi.

   1. Za socíku bylo pečení na výdělek normální a nikdo to nekontroloval, pokud to bylo v rámci jedné komunity nebo širší rodiny.

    1. pani Kunšteková pamätám od 1964 domáce svadby kde celá široká rodina piekla a varila svadobné jedlá a koláče……. až sme sa dožili takýchto nezmyslov 🙂

    2. Kecáte. Za socíku taková činnost byla nepovolená a podléhala buzeraci zrovna jako teď. Jen nebylo tolik prostředků ke kontrole – fejsbůk nebyl a sousedé to nenapráskali (ledaže by někdo měl na dotyčnou cukrářku vztek). Viz dobový vtip o socialistickém a kapitalistickém pekle – stejné mučení, jen v socialismu mučící nástroje nefungují.

     Pamatuju si na jeden dokonce i tehdy medializovaný případ, kdy jedna důchodkyně vozila svým známým chleba ze sousedního města (kde ho měli lepší) a nechala si od nich připlácet na jízdenku (neboli prodávala jim ho s malou přirážkou). Ergo kladívko: napařili jí nezákonné obohacování na úkor pracujícího lidu.

     1. Takže ji nabonzovali ti známí, co jim vozila ten dobrý chleba ?
      To si tedy pomohli. Pak.jim ho asi nevozila vůbec.

   2. Komunismus se nekonal. Jen socialismus a ten neměl potřebu vyhlazovat obyvatelstvo. Jen v Čechách byly postaveny statisíce bytů.

    Současný korporátní fašismus s Agendou 2030 a transhumanismem, to je jiná liga.

    1. přesně tak, tady pořád havlisti kvičej o horákové a přitom ti dnešní fašouni chtějí vyhladit většinu lidstva….proti tomu KSČ totální žabaři…..

   3. Bolsevik budoval, postavil pracu na piedestal, tu spinavu pracu, za ktorou je nieco vidiet.
    Kapitalista sidi, postavil prachy na piedestal, a kto k nim pride podvodom, je iba chytrejsi nez ti ostatni …

 16. OVĚŘOVNA: Evropská unie nechystá zákaz křečků ani papoušků, jak tvrdí zavádějící článek

  Mladá fronta Dnes v úterý otiskla článek, který tvrdí, že Evropská komise chce do dvou let zakázat chov křečků a některých druhů plazů a papoušků. Celý článek se opírá o takzvaný pozitivní seznam chovaných zvířat, který má dovolovat pouze některé druhy mazlíčků. Jenže neexistuje.

  Více na Irozhlas.cz

   1. Kdo nebude rozklikávat, je tam negativní program. Zákaz chovu některých zvířat.
    A pozitivní program. To je lautr nová věc. Ruší ten negativní, naopak zase vyjmenovává specifický a nepříliš široký seznam zvířat, jejichž chov je povolen. V tom odkazu je sice uvedeno, že chov jiných je tím „v podstatě“ zakázán, ale to bych se spolu s Jéňou C. zlobil. Jak zakázán? Tam přece o zakazování čehokoli není slůvka. Vidlák by se v příštím článku měl omluvit a doslovně tam napsat – Jéňo, tak jsi měl recht…

    To je jedno, jestli si někdo bude myslet, že jsem debil, že to schválně překrucuju, že ve skutečnosti to tak přece být nemůže. Ve skutečnosti to tak být může. A patrně už i je. Stačí rozkliknout.

    V dezolátském prostředí se takto paroduje a karikuje to, co vymysleli libtardi, ti to samé dělají dezolátům.
    V tomto případě ale žádná parodie, žádná karikatura. Jedna věc jsou pravidla chovu, druhá to vydefinovávání pojmů, které se zdaleka netýká jen toho chovu. Skutečně tímto bylo vydefinováno a stanoveno, jaký je rozdíl mezi zakázat a nepovolit. Kdo vznese námitku, přirozeně se tím odkopal, má proruské smýšlení. Ách jo, ono to proruské odkopání v tý smršti EU píčovin – jako, to jinak napsat skutečně nejde – vlastně ani není k pousmání. Přes všemožné zdráhání, že by to vůbec tak mohlo být, se dnešní realitou stává zombie. Kdo není živý, není ani mrtvý. To by byla zle míněná dezinformace. Je nemrtvý, popřípadě neživý. A kdo v tom nevidí rozdíl, nemá právo poslat Jéňovi ani ubohejch třicet – čtyřicet litrů tejdně na boj se lžemi!

  1. Na vlastní uši jsem slyšel, že stevardneřekl örecz piklosz nemesczi hungyar scepegn kamosz!

   A když vás ze lži usvědčí, klidně pokračuje, protože k čemu byste jim jinak byli?

   1. Bude to jako s olověnými broky, to taky nebyla pravda, dlouho ne, a pak tu byl zákaz s tím, že jsme se přece měli ozvat dřív…jsme se neozvali dřív…

   1. aktivisté odvolávají při prosazování pozitivního seznamu zvířat pro zájmový chov. Argumentují přitom především šířením různých zoonóz, jež by mohly způsobit podobnou pandemii jako Covid-19.

    „Články jsou napsané s jasným úmyslem podpořit zákazy, i z adres autorů vyčnívá podíl aktivistických organizací. Už názvy jsou hrozivé, stejně jako abstrakty a použitá klíčová slova. Na první pohled z nich vysvítá, že dovoz a chov exotických zvířat údajně nevyhnutelně způsobí zavlečení smrtících patogenů, které masově infikují lidi a způsobí četné rozsáhlé epidemie vážných život ohrožujících nemocí. Závěrem aktivistů je, že jediná možnost, jak tuto pohromu zastavit, jsou přísné plošné zákazy nakládání s veškerými exotickými zvířaty,“ konstatuje Petr Kodym

    1. Zatímco ryze humanisticky zaměřené biolaboratoře USA v řadě zemí nám přinášejí dobrodiní bezpečnosti.
     A ten Covid byl z netopýra, a kdo řekne, že to není pravda, tak dostane čtyři roky „svobodného řezbářství“ (viz. Ijon Tichý Stanislava Lema).

 17. Ukrajina už vyhrála? Nějak se jí nedostává prostoru, není to ten antisemitismus bo antiukropismus?! Sláva Ukrajině!

  1. Stále stejný příběh. Otroci BlackRocku a banderovských kolaborantů hynou po stovkách denně.
   Verbovoe, Kupjansk, Rabotino…

   Urputné boje pokračují ve směru Maryinsky. v zóně odpovědnosti útočného oddílu 33. motostřelecké divize 20. motostřelecké divize Jižní skupiny sil se nepřítel nemůže ani na vteřinu uvolnit. Palba z ručních palných zbraní, obrněných vozidel a dělostřelectva denně způsobuje ozbrojencům ukrajinských sil těžké ztráty, narušuje rotace a neumožňuje jim získat oporu na obsazených liniích, píše telegramový kanál Lidových milicí DPR.

   Koordinovaná práce bojovníků RF a velitelů čet umožňuje efektivně operovat v noci a plnit všechny úkoly zadané velením.

   Jakmile [ukrajinské ozbrojené síly] zaslechnou hluk letadel… schovají se, dokonce až do té míry, že opustí své vybavení.“

  2. Ano, je to trestuhodné! Na Novinkách je poslední zpráva z pátku(!). Tak jako kde to jsme?! Za tohle bojujeme do posledního Ukrajince?! Ještě před týdnem denně tak sto zpráv z bojiště, a najednou tři dny nic?!

   1. V oblasti osady Podliman v Charkovské oblasti bylo navíc zasaženo komunikační centrum 66. mechanizované brigády ukrajinských ozbrojených sil.

    V oblasti osady Novomichajlovka, Doněcká lidová republika, bylo zasaženo velitelské a pozorovací stanoviště jednotky 79. letecké útočné brigády ukrajinských ozbrojených sil.

     Systémy protivzdušné obrany ničily 44 ukrajinských bezpilotních letounů za den v oblastech osad Nyrkovo, Ploščanka, Troitskoje Luganské lidové republiky, Zolotarevka, Verchnetoretskoje Doněcké lidové republiky, Novofedorivka a Vasiljevka v Záporožské oblasti.

    29.10.23
    Celkem bylo od začátku speciální vojenské operace zničeno:
    517 letadel, 253 vrtulníků, 8392 bezpilotních prostředků,
    441 protiletadlových raketových systémů,
    13006 tanků a jiných obrněných bojových vozidel, 1170 bojových vozidel raketových systémů, 6902 polních děl a minometů a také 14 760 kusů speciálních vojenských vozidel.

    1. Ocekavali ale se nedockali. Horsi a drazsi zavislost , jeste vetsi nepratelstvi rusa si taky poridili. Porad nespokojeny..Vsichni a vsude.
     Mam nejaky dojmy z dalky z toho , co vidim pouze.
     Zadohaduju si , zaspekuluju si prirovnani , na remote control cirkusu ..Vsude.
     Podezreni u mne a schizu vzdycky vyvolavajici je ten vseobecne napadnej ,
     ze vsech stran zbesile cilej ruch a nepricetnej , nesmyslama absurdnima zaplnenej , ruso ukrajinsky doted saturovanej ,soustavnej , asi predem pripravenej a na zahajeni a pokracovani jinde ,zase dalsi jekot.
     Cirkus zrychlene strida atrakce , selmy a povely krotitelu s bicema ,
     oboji rvou v klecich , tanky taky vyhruzne projizdi a strileji , miliony dronu vsude litaji ,bomby straslive a huste padaji ,aby obeti se obetovaly a hlavne zakryvaly zamery, plany a umysly v akci na posledni zachranu zapadu.
     Udesny hrozby vsem hrozi , obrovsky i cinsky najednou
     lode vsude pluji, ponorky se pod hladinu potapeji , armady se srocuji ,
     rakety se namiruji a vsude obeti umiraji , sasci a kaspari se producirujou,
     riditele ve fracich pribihaji ,privolavani na scenu, domnele vcas zasahuji do chaosu a zmatku , zase odbihaji ,panuje shon a jeho rychlost se zvysila na nejvyssi obratky…….aby divak nevidel co nema a v tom neprehlednym
     a plnym predstirani fofru ,si neuvedomil..
     Vabank hazardnich hracu se odehrava , sazka uplne vseho na jednu kartu ,
     kdyz hrozi skutecna a trvala ,provzdy nenavratna a predevsim
     skutecna,totalni prohra .
     Rusko a Cina jsou sice nepritel , ale daleko vetsi nepritel jsou celeho populace sveta..
     Ubejvani ucinkujicich stale stejnym tempem ,na Ukrajine..
     Pozornost tam ubejva , tak dalsi kulisy a doplneni poctu obeti se buduji…
     Dalsi ubejvani ucinkujicich zase jinde , se na nas vymrstilo..A smrt ma zne..
     Netanjahu a jeho synacek v bezpeci na Floride. Slibovana lavina utoku zkazy ,na jeho Netanjahu nepravy pachatele ,ale furt neni. Vymluvy aby vse trvalo ?
     Hlavni a uplne skutecnej padouch je podrztaska ,v hlavni roli ,Netanjahu.
     A nikdo jinej..Dal a porad dava ke vsemu povoleni a krici prikazy.
     S hloupyma vymluvama klickuje na scene. Porad v hlavni roli.
     Dalsi ucinkujici, jsou neustupny a materialne zabezpeceny vsim potrebnym
     hamasove .Nikdo poradne o nich nic nevi, vedet nesmi.
     Zajistuji kazdou vterinu pozornosti, delaji zkratka vse , dale ukazky organizovanych demonstraci vsude s protestama vsech..
     Obeti deti maximalne fanatizuji davy do zbesilosti , masova hysterie stoupa ,
     aby mir nemel vubec zadnou sanci. Za tim.
     Vlady zoufale a vsemozne podporuji a zabezpecuji jedinou ,ale davno beznadejnou demokracii na blizkym vychode.
     Beznadejny dluhy se mnozi.
     A nic jineho neni , nez potlacovani a bezohledne zdimani z vlastnich narodu , mimo to nic jineho neudelaji.
     Nova opatreni , zakony, prikazy a hrozby trestu a zlociny se mnozi.
     Vlada fasistu , korporaci statnim terorem se od 9/11 kvapem stupnuje.
     Rozmnozovani nepratel lidstva se vymklo z kloubu , pospichaji a vyuzivaji vsech udalosti , vcerejsi pecovatele , bojovnici za zdravi vsech , za mir , vedci, pedagogove , klimanacisti, policie, urady , armady, banky, media vsechno stupnujicim nasilim sjednocene , ve sluzbe zlu. A nic jineho , neni videt..

     1. Kolaboranti všech zemí KoZa hajlují, „právo na sebeobranu“, ale ničení Gazy a vyvražďování Palestinců je dlouho připravovaný košer zločin. Takže máme vládu nejen košer kolaborantů, ale jsou to i idioti. Lžou, kradou a škodí. Podporují vraždění a ničení na bývalé Ukrajině i v Gaze.
      🕎👹
      Je proto nutné, aby Izrael „vytvořil správné podmínky“ pro jejich „imigraci“ z Gazy do Káhiry. Weitman poznamenává, že dva miliony obyvatel Gazy „představují méně než 2 procenta celkové egyptské populace, která již dnes zahrnuje 9 milionů uprchlíků“. Kapka vody v oceánu.“

      V roce 2004 předložil sionistický demograf Arnon Sofer z univerzity v Haifě podrobné plány izolace Gazy přímo vládě Ariela Sharona. To zahrnovalo úplné stažení izraelských sil z regionu a zřízení přísného sledovacího a bezpečnostního systému, který měl zajistit, že nic a nikdo nevstoupí ani neodejde bez sionistického souhlasu. Předpovídá věčné krveprolití:

      „Když bude 2,5 milionu lidí žít v uzavřeném pásmu Gazy, bude to lidská katastrofa. Tito lidé se stanou ještě většími zvířaty, než jsou dnes… Tlak na hranici bude strašný. Bude to hrozná válka. Takže pokud chceme zůstat naživu, budeme muset zabíjet, zabíjet a zabíjet. Celý den, každý den… Jediná věc, která mě zajímá, je, jak zajistit, aby se chlapci a muži, kteří budou muset zabíjet, mohli vrátit domů ke svým rodinám a stát se normálními lidskými bytostmi.“
      https://zvedavec.news/komentare/2023/10/9848-sionisticky-think-tank-zverejnil-plan-palestinske-genocidy.htm

      1. No ano, to je ono. Židi se z Palestiny po právu vyhnat nedají. Chudáci Palestinci trpí. Proč jim ksakru třeba ten Egypt, Syrie, Irák neotevřou hranice??? Jsou stejného plemene, stejné řeči, stejného náboženství.
       Připadá mi to tak, jakoby třeba příkladně Rakušáci zabírali část jižní Moravy. A drtí místní Moraváky…A vyhnat se zpátky ti Rakušáci nedají a nedají. A nešťastní Moraváci stojí na hranicích jihočeského a severomoravského kraje a nesmějí dál.
       ———————————–
       Co mají Arabové proti Arabům?

        1. Re: pithart

         Povídejte a přehánějte.
         V čem nemá VČ pravdu?
         Nebo zastáváte humanitární stanovisko Občana, že přijetím byť jediného vyhnance by okolní státy legalizovaly postup Izraele?

         Když přijdete poprosit k mým dvěřím o hrnek vody, taky vás mám odehnat s tím, že jeho naplněním a podáním bych legalizoval vaše žebrání o vodu?

         1. Povím to bez přehánění a na rovinu:
          Židi tam připluli na člunech v roce 1948 řekli tady budeme mít stát.
          Stejně tak připluli černí inženýři do Itálie v roce 2015.
          Až řeknou tady budeme mít stát, kam budeme my utíkat?
          Z koho uděláme svini, že si nás nechce vzít?

          1. To by musel být nejprve vynalezen etruský národ.
           Až pak by bylo možné nabídnout jim domovinu v Itálii. Ovšem Itálii nikdo neokupuje, takže tu nabídku by neměl kdo poslat – nějakému etruskému bankéři.
           Takže je to celé nesmysl. Blbost.

        1. Nu, když jste vzpomenul Sudety… v 38 byli obsadilo Německo pohraničí. Zavedli tam takové pořádky, že Češi byli velmi často nuceni odejít. Slyšel jste o případu, že by lidé ve vnitrozemí odmítali vyhnance přijmout? Když je přijali, schválili tím zábor Sudet a ostatního pohraničí?
         Nu ano, Wermacht přijel a řekl, tady je Německo. A co byste řekl o lidech, kteří by své (tedy vyhané Čechy) odmítli přijmout?
         Zvolil jste dobrý příklad, z naší historie. V roce 1938 nikdo netušil, že se v roce 1945 karta obrátí.
         ———————————————–
         Co mají Arabové proti Arabům ???

       1. To je rozhodně pravda.
        Stejně jako to, že bychom se měli zamyslet, zastydět a vrátit Sudety nespravedlivě vyhnaným Němcům. Češi, kteří v daných územích žijí, se přece snadno přestěhují jinam. Jiní Češi s tím přece nemohou mít problém. Nebo ano?
        Pokud by to nebylo možné, tak bychom měli jako výraz omluvy vyplatit jejich potomkům reparace (nejméně) ve výši dvou bilionů Kč.
        Vidíte to jinak?
        To je přece křišťálově jasné!

      2. Re: Gój

       „…jak zajistit, aby se chlapci a muži, kteří budou muset zabíjet, mohli vrátit domů ke svým rodinám a stát se normálními lidskými bytostmi.“

       Nezajistíte, neuděláte.
       Zrovna dnes jsme o tom mluvili při ranním „startovacím“ kafi s Jahodou.
       Ona měla ve Wehrmachtu svého otce, já dědu.
       Nevratně poznačení lidé s doživotním cejchem prožitých hrůz, bez elementární schopnosti žít každodenní život s někým druhým v partnerství, chcete-li v týmu. Pomáhat jeden druhému, vychovávat děti, předávat jim to dobré.

       A protože tenkrát tolik nefrčely bílé prášky, chlastali. Strašlivě. Až do konce svých životů.Člověk se divil, jak to mohli tolik let provozovat a neumřít.
       Asi byli výjimkami z početných řad dalších stejně postižených.

  1. Reklamni Desolatni upozorneni. Pozor, zimne ,Desolatne ,dulezity
   Inzerat na kvalitni na vyrobek , ktery si chces uz ted , zakoupit.
   Kupuj si raci a dobre udelas, nezalitujes , nase specialne vyvinuty uplne antinachlazovaci podvlikacky ,
   novy mody , slusivyho modelu, uz jsi jiste uhodl myly ctenari, znacky, Desolat.
   Budes myly kupujici tak lip a zdrave protestovat proti vlade a zahreji Tebe pohodou
   a spokojenym pohodlim , jedine nase desolatni spodky , /jedine Desolat/,
   te jeste v jejich nadchazejici zime, /i na demonstracich v necasu a pliskanicich ,
   s kterymi muzes pocitat i pro sebe/…. Vez.
   Ridici Rajchl a strana Pro , uz prozirave,hromadne objednali, p. Vacek objednal ,
   najednou tri pary , /nebot chytre sobe zjistil od nas , ze nejsou z nikdy niceho neprichazejiho z bidny Ciny , zbytecny neco vobjednavat vod nich , blbejch konkurentu, kazej ksefty/, Vidlak se prave o nasich spodkach dovida ,
   pamatuj ,ze leky este furt nebudou a ktere jine nepohody se na tebe se blizi..
   Zadluzeni ,az po usi ,v tomhle pripade ti ,plni obav o tve zdravi , plne schvalujeme.
   Exekutora ,ale nezazeneme. Faktem je zde zustava,ze ..
   Usetris naproti tomu velice , naproti tomu majland za plyn a uhli , stejne nebudou.
   Upozorneni ! Vlada ale bude , bude furt. Zadne prekazky ani volbama je nezastavi .
   Sleva , usetris , podvlikacky ti urcite taky neuniknou a nemuzou , zakoupenim
   vetsiho mnozstvi. /Zatim na sklade , brzke zdrazeni taky nevylucujeme/.
   Brzy nebudou. /Kdyz nebudou my budeme porad kricet, ze sou a budou , kseft je…/.
   Zatim zadny dekovny dopisy , ale jen docasu , vsecko bude..
   Podvlikacky zn. Desolat , cena rozumna jako tve nejlepsi tvoje letosni rozhodnuti a koupe ve tvym ,zatim bezpodvlikackovym zivote , radime ,koupe jeste
   pro tvoje blizke a vsechny zname , doporuc a zadnyho nevynechej
   a podvlikackami jich nesetri , podekuji ti brzy , vdecnosti se ti odmeni……
   Za tvoje peci o zdravi a uspokojene teplo , vas vsech a tvoji predevsim
   nenachlazene duse a tohle nezapomen i tve tobe celou krutou zimu ,vdecne…tve prdele..
   Konec oznameni.

   1. Děkuji, že jste vyčerpávající odpovědi na můj dotaz věnoval tolik svého vzácného času. Vážím si toho.

    A myslím to upřímně

 18. Skvele, Vidlaku. Jen male zamysleni. „za naprosto všech okolností se budu snažit o zavedení kategorie domácích potravin do zákonů. Aby se přesně tohle smělo.“

  Neni to naruby? Nemel byste radeji rusit zakony, ktere tomu brani? Neprispivaji dalsi a dalsi zakony k byrokraticke tyranii? A taky k pocitu, ze lidi — jako male deti — musi skemrat o to, aby „se to smelo“?

   1. tak zasa na druhej strane aspon nie je take jednoduche Vam postavit nejaku budovu na hranici Vasho pozemku, ktory obmedzi povedzme svetlo, ani postavit a predat bytovku, ktora sa nasledne zosype kvoli statike

  1. To je takový zvyk lepších lidí, neustále otrokům utahovat šrouby. Někdo tomu říká salámová metoda, jiný pomalé vaření žáby. Nějak to Gatesovo umělé maso z rakovinného bujení udat musí, alternativně mouku z červů.

  2. Když ono to tak pěkně zní, zákonodárce…

   Kdybych měl tu možnost, navrhl bych přejmenovat poslance na zákonobérce.

   Ostatně, ani ten poslanec nesedí. Jsou to všechno taková falešná slovíčka.

 19. Zde ….
  https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/lanska-obora-reportaz-foto-masaryk-jelen-standa-lany-prezident-milos-zeman_1805090700_kno
  ….píšou, že už Masaryk v Lánské oboře lovil zvěř.
  A že prý se tam projížděl nejen na koni, ale i v kočáře.

  Synek, vyrůstající v chudých poměrech, ale bydlel na zámku, měl služebnictvo, milenku z uměleckých kruhů, oblékal si uniformu, jezdil prý v kočáře….trochu jako král či kníže, nemyslíte ?
  Jinak nic proti němu, pro vznik naší republiky udělal moc a moc. Vzdělaný byl, mnohdy pronášel moudrá slova a věty (bez ironie).

  1. Divná doba.
   Masaryk nevoják nosil uniformu.
   Pavel Petr Kolářovic uniformu nenosí, ačkoliv dosáhl té nejvyšší možné vojenské kariéry?
   Tuší někdo, proč nenosí uniformu?
   Povezou ho taky na dělové lafetě do pekla?

 20. Ale na druhou stranu, poslední dny není o Ukrajině ani vidu ani slechu. Asi už zvítězila… :O

  Jinak k tomu honu, ta partička si nezajela jenom do Lán, předtím byla na honu na bažanty (údajně 8 lidí slovilo 1200 bažantů za cca 30 EUR kus).
  S trofejemi se také nebabrali, paroží nechali jen odřezat.

  Holt šlechta, zvykejte si, když jsme si nechali vytunelovat i demokracii tak fikaně, že to právo veta skutečně už ani nepotřebujeme, protože přesně jak je v článku, lokajové cizích mocností v naší skorodemokraticky zvolené vládě jej nebudou používat proti svým skutečným pánům.

  Jo, a lokajové lokajů už také svých třicet stříbrných dostávají, Rychetský, Halík a další už od PePy107 Blábolivého dostalo metál…

   1. Já vím. Ono se o tom píše asi všude kromě ČR.
    Ostatně, nyní musíme zvítězit i v Gaze, k čertu s OSN, neměli bychom Černochovic Jance pořídit k tankové kabelce třeba i nějakou slušivou sebevražednou vestu ? 😀

  1. Tolik bažantů snad ani nesní, ne ?!?

   Jo pro zábavu……

   Jestli to byli bažanti z bažantnice, tak takové kdysi dávno kluci ze vsi odvedle „lovili“ pomocí košťat.
   ———————–
   Odvézt do džungle v Jižní Americe, dát jim oštěp, luk a šípy a za týden vyzvednout.
   Tam by se ukázali – jací to jsou LOVCI…….

   Novodobá šlechta, se slámou čouhající z bot.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *