20 července, 2024

Nezapomeňte ho znovu volit!

V téhle zemi se všechno hned rozkecá. Takže, když policie poslala pozůstalým závěrečnou zprávu z vyšetřování Dejvyho Kozyho, který střílel před vánocemi na filozofické fakultě, vzápětí měli spis k dispozici i na Mladé frontě a s malým zpožděním doputoval i ke mně. Nebudu znovu zabíhat do podrobností, toho se už zhostili jiní, jen krátce shrnu, co jsme se ze spisu dozvěděli.

To hlavní asi je, že policie přišla do budovy, kde se náš střelec už rozcvičoval. Přislušníci se porozhlédli po přízemí, poptali se, ještě někdo něco neviděl, nakoukli do prvního patra a zase odešli. Až za nějakou dobu začal Kozák střílet. Všechno ostatní je víceméně vyšetřovací rutina. Potvrzení shody nábojů a nábojnic, identifikace samotného střelce, protože si brokovnicí na závěr ustřelil obličej, nějaké DNA testy, kamerové záznamy, díky kterým víme časový sled, jak se to celé odehrálo.

Policie dorazila do budovy pár minut po Kozákovi, takže měla k dispozici zhruba osmdesát minut času, než začal střílet. Policie už v té době věděla, po kom pátrá, věděla, že je mimořádně nebezpečný a tušila, že je dobře ozbrojený. Přesto to celé selhalo na klasickém šlendriánu. Policejní hlídka pátrání pojala celkem úsporně. Když pak došlo na střelbu, už bylo na všechno pozdě. Vlastní střílečka trvala pětadvacet minut.

Mě osobně ještě zaujalo, že střelec střílel takřka výhradně po děvčatech… Možná je to jen náhoda, protože ve třídách byly dívky ve velké převaze, ale nedivil bych se, kdyby existovala hlubší souvislost. Mladí muži to dneska mají těžké, když mají společensky zakázáno, být muži. Možná proto je tak oblíbený Filip Turek, protože po desetiletích zženštilých hrdinů tady konečně zase máme jednou chlapa, který se nestydí za to, že je chlap. Ale to jen tak na okraj.

Víceméně vše, co bylo ve spisu, jsme v podstatě věděli už v prosinci. Už pár dní po střelbě jsme věděli, kdo je pachatel, čím střílel, čím spáchal sebevraždu, věděli jsme, že do školy přijel z Hostouně, věděli jsme, že zanechal dopisy, věděli jsme, že střílel i v Klánovicích… věděli jsme víceméně všechno. Z tohoto hlediska spis nepřinesl nic překvapivého nebo objevného.

Kromě jedné věci…

Právě té, že policie měla víc než hodinu času na vypátrání Kozáka v té budově, kde byl, ale neudělala to, protože šlendrián vítězí úplně všude. Prostě se na to vykašlali. Tečka. Pánbůh jim dal osmdesát minut, které se rozhodli nevyužít.

Mohlo to celé dopadnout jinak? Mohlo i nemuselo. Budova je to velká, není nikde řečeno, že by Kozáka vypátrali. Není nikde řečeno, že by jeho běsnění nespustili dřív. Ale také není nikdy řečeno, že by ho neeliminovali včas. Kdyby si dali tu práci a šacovali tu budovu pořádně, mohlo být všechno jinak. A hlavně, ať by to dopadlo jakkoliv, nikdo by nemohl říct, že se policie nesnažila a že neudělala maximum možného.

Tohle je také jediný důvod půlročního mlčení. Policie prý udělala všechno dobře. Takhle nám to bezprostředně po činu řekl sám Ó Velký Dozimetr Vítek Raušan. Policie nepochybila, všechno je v nejlepším pořádku. Ale bylo lepší vše odtajnit až po volbách. Až dostatečně dlouho po činu, protože kdybychom informaci o čase věděli hned, tak už Rakušan nebyl ministr a policejní prezident chodil kanálama. Přitom, tato informace byla v době, kdy nám Vítek meldoval skvělou práci policie, už k dispozici.

On normálně bezotyšně lhal, přesně tak, jak to dělá vždycky. A majnstrým tuhle hru hrál s ním. Nikdo se neptal, nikdo nezjišťoval. Prostě to nechali vyhnít, až bude po volbách a až pomine naléhavost. Ještě zvládnout korespondenční volbu, ještě se pokusit s Nerudovou vyhrát volby do EP. Kdybychom tohle věděli tenkrát v prosinci, tak už žádné hnutí STAN dneska neexistovalo.

Když se podíváte na tu tiskovku, kde si policejní špičky spolu s Vítkem zachraňovaly koryta, neubráníte se dojmu, že ten šlendrián není na hrbu těch polišů, kteří se prošli po budově a odešli. Vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby k odchodu z budovy dostali rozkaz. A ten někdo, kdo jim tento rozkaz vydal, dostal rozkaz od svého nadřízeného. Možná bychom byli překvapeni, jak vysoko vede odpovědnost, kvůli které možná zemřelo čtrnáct lidí. Ta jejich tehdejší tiskovka dostává úplně nový rozměr.

Na závěr mi dovolte, abych se obrátil přímo na naše libtardí spoluobčany:

Hele, vážně chcete, aby vám tohle dělalo ministra vnitra? Vždyť ono to lhalo v přímém přenosu. Bezotyšně to zamlčovalo dost podstatná fakta a mělo k tomu jediný důvod. Zachránit si svojí dozimetrickou kůži. Vážně chcete mít takovou policii? Nebo si myslíte, že když jste liberální, že budete mít od Vítka nějaké lepší zacházení než dezoláti? Ani náhodou. Křivák zůstane křivákem nejen k nepřátelům, ale i k přátelům a Rakušan se ukázal jako dokonalý křivák.

Nebo už jste tak daleko, že účel světí prostředky? Tak si nachystejte mramorovou stélu a můžete si tam vytesat prvních čtrnáct jmen těch, jejichž památku bylo možné pošpinit pro zachování volebních preferencí hnutí STAN a pozice Vítka Rakušana osobně. Přidejte si jejich pozůstalé, kteří vám určitě rádi podepíšou, že policie nechybovala a všechno bylo v nejlepším pořádku… Ať žije Rakušan.

Až se to zopakuje v bledě modrém, tak se nedivte. Liberální demokracie vyžaduje oběti. Přesně takové, jako na té filozofické fakultě. Přesně takové, jako když někdo v Německu ubodá policajta. Jen pokračujte v přesvědčení, že to s ničím nesouvisí. Jo, kdo že to podepsal henten migrační pakt? Rakušan. Jsme doma.

Už dvakrát proklel republiku. Jednou po střelbě na fakultě, podruhé svým podpisem. Hlavně se ho hodně zastávejte, hlavně hodně nadávejte těm, kterým se to nelíbí a hodně moc se semkněte. Nebude trvat dlouho a celé si to prožijete zas, protože pokud z tohoto činu nebude vyvozena odpovědnost a nedojde ke změně předpisů, tak brzy budeme nosit svíčky na další pietní místo. Já vím, já vím… s ničím to nesouvisí… ale Němci se od wir schaffen das dopracovali za pár let k osmatřiceti útokům nožem denně. Měli takových Rakušanů hodně…

Děsí mě, že ti stejní, kteří Vítkovi schvalují jeho tutlání chyb, se třesou na válku proti Rusku. Tady měla jedna chyba za následek čtrnáct mrtvých a ti, kteří mají národ vést, to zametají pod koberec. Dovedete si představit chyby za války? Dovedete si představit, že místo poučení se budou chyby schovávat a bude to mít za následek tisíce ztracených životů? Aha, pardon, ono už se to na Ukrajině děje. Mají statisíce mrtvých a prochází jim to. Možná opravdu stačí zatloukat, zatloukat, zatloukat… jo a mééédia musejí spolupracovat a rezignovat na novinařinu. Je to stejné jako s Kozákem… stačí informace o skoro podepsané mírové smlouvě odsunout o dva roky. Tenkrát by za to padaly hlavy, dneska už je to jedno…

Spojení mééédií a křiváků, to je budoucnost. To se pak vládne jedna radost. A co si budeme povídat, u nás už s tím v Dozimetru také začali. Už je za nimi pět mrtvých, k tomu jeden z Fialovy kampeličky a nikoho to nezajímá, protože to novináře nezajímá. Kozák je nezajímá, policejní vyšetřování je nezajímá… až nastoupíte na frontu někde u Bachmutu, také je nebudete zajímat…

Tak nezapomeňte Vítka znovu volit. Pod jeho vedením funguje policie naprosto skvěle. Obzvlášť, když si někdo otevře hubu na fejsbůku. Jistě si stejně dobře povede i jako člen válečného kabinetu. Bude v tom stejně dobrý jako Zelenský. Jak vidno, z nějakých mrtvých se neposere.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód. Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“

174 thoughts on “Nezapomeňte ho znovu volit!

 1. Vypadá to, že se to nějak opatrně rozjíždí :
  https://www.novinky.cz/clanek/domaci-policie-priznala-nedostatky-v-pripadu-tragicke-strelby-na-fakulte-40477176
  Problém je, že ten syn opičí děvky, úplně všechno okecá. Vypleští oči a spustí.
  Mají na to speciální kursy, jmenuje se to „komunikace s veřejností“, „komunikace s politickou konkurencí“ a tak podobně, podle zaměření.
  Těžko se můžeme jako stát srovnávat s kýmkoliv, ale domnívám se, že v každé „normální zemi“, mezi které počítám třeba i Rakousko, by odstoupil minimálně ministr vnitra a policejní president, protože tohle posrali na kvadrát.
  Úplně stejně, nebo spíš ještě hůř, než jak posrali Uherský Brod, ale i Ostravu s Vitáskem.
  Ostrava a „muž v červené bundě“ – dementi a psychopati to jsou. Nic jiného ta banda neschopných fízlů není.

  Za všechny „přešlapy“ uvedu jeden, kdy už bohužel bylo, po všech předchozích přešlapech, na všecko pozdě :
  Čí to byl nápad, nahnat evakuované študáky – střelci před hlaveň AR15 s optikou ???
  Udělali to v momentu, kdy ještě ani neměli prohledanou celou budovu – a střelec se demonstrativně procházel mezi UA a českou vlajkou. A semtam po někom střelil, skoro jako „aby se neřeklo“.
  Už z toho je vidět, že to nebyla žádná krvelačná bestie, co by střelila děcko v kočáře, nebo tátu – ale něčím dost frustrovaný kluk.
  Kdyby totiž z toho ochozu, na kterém byl cca 8-10 minut, chtěl postřílet 30 lidí, tak tu možnost tam určitě měl.
  Mohl odtamtud střílet lidi jako králíky a nikdo, dokonce ani fízlácký odstřelovač, by mu v tom nedokázal zabránit. Ta balustráda ochozu byla dost hustá na to, aby jej z dálky prakticky nešlo trefit, ale dost řídká na střelbu zpoza ní, zvlášť s optikou.

  Být na místě paní Šimůnkové, dám dohromady těch 14 rodin a podám hromadnou žalobu na Českou republiku a ministerstvo vnitra.
  Ty kurvy si totiž z nějakého vystoupení matky oběti v PS hovno dělají, už za hodinu o ničem neví!

 2. Komentář na centrum.cz – Nikola Schmidt
  přibližně před 10 hodinami
  Jiří Svoboda
  Jak vidno, 2/3 obyvatel ČR takhle nepřemýšlí. Taky tam po včerejšku může přiběhnout 500tis. Severokorejců z Kalachama a bez napalmu je nezastaví nikdo.

 3. kdo na FFUK (fetacka farma uchylnych kozaku) nekdy byl, vi ze tam mohl projit i kim cong un s mezikontinentalni raketou na zadech a ukrajinska vratna by nehnula brvou, brouzdajic tiktok na patlafounu. ze tam byly (nebo snad dodnes jsou?) ulozne skrinky pristupne komukoli, je uz jen tresnicka na dortu bezpecnostnich nesmyslu. ale kdo by cekal zdravy rozum na semenisti sorosovskeho planktonu, ze. a mimochodem, na ostatnich ceskych univerzitach to neni o moc jine…

 4. Následuje několik metaforických a čistě spekulativních „co když“, která jsou aplikována na alternativní společnost žijící někde v paralelním vesmíru.

  Co když bylo prvotním cílem zneužít celou kauzu, která se stala z úplně jiných příčin (jež ale vypadají, že byly účelově vyzmizíkovány), tak, aby se z ní stala na něčí popud česká kauza Kuciak?
  Co když ten popud přišel odněkud zvenčí, třeba od některé třípísmenkové agentury?
  Co když bylo vše zmařeno českým amatérismem, například při manipulaci s vrahovým účtem několik hodin po jeho smrti?
  Co když bylo nakonec vše vyšuměno do ztracena, aby se nepřišlo na dodatečnou manipulaci s důkazy ve prospěch „ruské stopy“?
  Co když vše tak zpackáno, že začalo zametání pod koberec ve stylu, vyšetřování je uzavřeno, zapomeňte?

  1. Podle mě trefa, už jsem o tom také přemýšlel. Ostatně všichni šéfové rozvědek společně i s premiérem (dosud nevídáno i u vazalů) tam nebyli jen tak pro nic za nic.

  2. tdx: Máte pravdu. CO KDYŽ: Už jen to, že pár týdnů před tím, byl na utajené návštěvě u Pávka Soroš, někdo to propálil a tak neradi vykadili krátkou zprávu o té “návštěvě”. Dostali nejspíš osobně přivezený rozkaz od Soroše,/protože jinak se takový rozkaz dát nedá/ ty lidi opravdu zabít, aby mohla započít pořádná protiruská a protizbraňová hysterie a možná hysterie „hurá do ukrzákopů“. Někomu z českých tajných služeb ale zůstal ještě zdravý rozum v hlavě a rovná páteř, a tak pro usáky uspořádali to divadlo. A nejspíš nikdo zabit nebyl, o čemž svědčí žádné výpovědi OČITÝCH svědků, proto nenašli nikoho, kdo by očitého svědka ze sebe udělal. A dnes už ho nenajdou. Tak mají být za to svými pasáky odstranění. Proto také následovaly návštěvy FBI, Pyjala a čučkaři do velína CIA, zběsilý úprk Berouna ihned po návratu z “návštěvy” v CIA, v souvislosti s tím atentát na Fica.
   No, myslím, že PyjalaSpolu s dozimetry moc radosti USApáníčkům neudělali a vypadá to, že jim USA vystaví nepěkné vysvědčení a jsou za to určeni k demisi. Klánovice se jim hodily do krámu, aby přece jen pochvala od usambasády byla. I proto se tu množí ty “útoky” na všechno možné, aby si u usáků napravili reputaci.
   Takže to vypadá – co když : ta podivná „matka“ točící se v lgbt sukýnce požadující trest pro Rakušana a Vondráška je asi někým zaplacená, aby rozvířila veřejnost a došlo k pádu dosazené vlády. USA a CIA už s nimi došla trpělivost. Oni si vůbec při svém dosazení neuvědomili, s čím si zahrávají. Budiž to výstrahou pro ty, které CIA bude chtít dosadit příště.

   1. Nedělal bych z toho konspirační teorii. Můj původní příspěvek vychází z toho, že se ona tragédie skutečně stala a mrtví jsou reální a zabil je magor. Jde jen o to, že se možná následně někdo pokusil zneužít celé tragédie k politickým cílům. A protože to někdo jiný buď omylem, nebo záměrně podělal, muselo nastat ututlání celé věci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *