26 května, 2024

Nepřítel kam se podíváš…

Myslím, že nikomu neunikla informace o článku amerického novináře Seymoura Hersche, který přišel s tvrzením, že Nordstrýmy odpálili Američané za vydatné pomoci Norska. Seymour Hersch není žádné novinářské ořezávátko, navíc je to už velmi starý pán, kterému už nikdo nemá co udělat. Brzy se už bude zpovídat před Pánembohem, takže si může dovolit říct na plnou hubu dezinformaci, za kterou by tady na nás posílali policajty a vyhrožovali prokurátorem.

Není divu že u nás zavládlo významné mlčení, média se o této věci, která pokud se potvrdí, tak má potenciál shodit americkou vládu, raději ani moc nezmiňovala. Vzniklo pár suchých článků, které vesměs upozorňovaly na to, že se americký novinář nejspíš mýlí a určitě nebude schopen svá tvrzení doložit.

Řekněme, že je to pravda. Řekněme, že Američané byli ti, kteří proti Nordstrýmům vystupovali a dělali politicky všechno pro to, aby se nic takového nestavělo. Američané několikrát řekli, že v případě konfliktu s Ruskem, Nordstrým „ukončí“. Američanům poděkoval bývalý polský ministr zahraničí Sikorski a spousta dalších prostořekých a bojovných východoevropských politiků. Američané z odpálení Nordstrýmů nejvíc profitovali a jejich zničením torpédovalo německé snahy o zastavení války, protože plyn tak jako tak už neměl kudy přijít. Když něco kváká jako kachna, chodí to jako kachna a vypadá to jako kachna, tak to nejspíš bude kachna.

Řekněme, že je to pravda a náš transatlantický spojenec se ve jménu svých zájmů dopustil teroristického útoku na jedné z nejvýznamnějších kritických infrastruktur v Evropě a zcela bezotyšně poškodil své partnery. Já vím, velmoc nemá přátele, jen zájmy, ale tohle je silné kafe, které bylo v našich kruzích hojně propírané. Jsou Američané naši přátelé a spojenci, nebo jsou stejní nepřátelé, jako Rusové? Možná dokonce větší, protože Rusové by s chutí dál posílali plyn, inkasovali dolary a obsazovali osamocenou bezmocnou Ukrajinu. V tomto ohledu by Putin byl naprosto pragmatický a vůbec by mu nevadilo, kdyby Němci hlasitě mluvili o ruské agresi, ale potichu by platili za dohodnuté dodávky. Američané byli ti, kteří zařídili, že veškeré výzvy o míru se staly zbytečnými a začalo být zbytečné mluvit o vyjednávání s Ruskem o plyn. Američané zařídili, aby se vysoké ceny energií staly trvalou a téměř nevratnou záležitostí. Američané zařídili, že jsme díky inflaci přišli o čtvrtinu úspor, které vzápětí zahučely ve víru války.

Původně jsem chtěl Američany ještě víc proprat. Být na ně naštvaný, vynadat jim, vysmát se našim politikům, kteří se paktují s největšími teroristy, kteří na ně vůbec neberou žádný ohled. Chtěl jsem Fialovi připomenout, jak vypadaly poslední dny afghánské vlády a jak se prchalo na podvozcích letadel… Ale pak mi došlo, že to nejsou jen Američané.

Vždyť my máme nepřátele, kam se podíváme.

Rusové vzdali jakoukoliv snahu se s EU dohodnout. A jestli na Ukrajinu dorazí Leopardy, tak to bude definitivní konec vztahů s Německem, protože jestli něco nažene Rusy pod Putinova křídla, tak jsou to německé tanky proti Rusku.

Turecko má klíče od arabské migrace. Erdogan se netají svým přezíravým postojem k EU a nechává si za zdrženlivost královsky platit. Němečtí a rakouští záchranáři sice pomáhají v regionech zasažených zemětřesením, ale před místními je musí chránit armáda.

Afrika se odvrací od Evropy… mise v Mali je toho nejlepším důkazem. Francouzský vliv končí, nastává vliv ruský a po bílých sáhibech zůstává jen pachuť a zdvižený prostředníček směrem k Evropě.

Arméni nás nenávidí, protože jsme jim proti Azerbajdžánu nijak nepomohli.

Izraelci úplně klidně mluví o tom, jak Boris Johnson zazdil jednání o míru mezi Ruskem a Ukrajinou. Také to nevypadá, že by si z nás něco dělali.

Poláci se tetelí blahem, že jejich spojenec odpálil trubky jinému spojenci. Norové se na tom bez problémů podíleli.

Britové odešli z EU a vrátili se ke své tisícileté politice rozesírání kontinentu.

Vždyť my už jsme obklopeni samými nepřáteli. Všude. Některé už máme i uvnitř. Na summitech se sice tleská Zelenskému a předstírá se jednota, ale nic takového už neexistuje. Orbán se klidně postaví doprostřed a když jde Zelenský kolem, tak si utře nos. Scholz se postaví za Rumuna… Fialu strčili do kouta, protože užitečný idiot patří přesně tam.

Jako kdyby henta EU byla vybudována přesně pro tohle a všichni to věděli. Projekt na jednu velkou válku… aby to vypadalo jako pro lidi, ale nakonec to bude pro kanóny, tanky a rakety. Plná spíž určená k vydrancování a pak odhození.

Američané nám vyslali jasný signál – žádné trubky už nebudete potřebovat. Nemáte žádnou budoucnost. Jste tu od toho, abyste ještě chvíli drželi předpolí, abyste zaplatili tuhle válku a pak už to bude jedno. Už jsme jim dobří jen pro krátkodobé cíle. Krátkodobě se napakují na plynu, co nám prodají a pak… jako kdyby věděli, že už stejně žádnou dlouhodobou budoucnost nemáme.

Dobrý paradox, co? Furt se tu mlelo o míru. EU dokonce dostala i nobelovku. Jsme tu prý ti hodní. Ti, kteří pracují na dobrých vztazích, kteří mají odpovědnost za svět… A na konci toho všeho je válečné štváčství a zjištění, že kolem EU už jsou jen nepřátelské entity. I ty, které ještě nedávno byly spojenecké.

Ale hlavně, že zachraňujeme klima pomocí emisních povolenek.

PS.

Připomínám, že je dostupný portál pro zaslání předplacených knih. Najdete ho přímo na Vidlákových kydech v záhlaví pod názvem „objednat knihu“ Přímá adresa je zde: https://kniha.vidlakovykydy.cz/

Jak to funguje:

Zadáte do příslušných kolonek svojí adresu a uvedete číslo účtu, ze kterého jste poslali peníze. Aplikace provede kontrolu platby a adresu si zaznamená. Já si pak adresu vytisknu, nalepím na obálku, do obálky vložím knihu a odnesu ji na poštu. Pokud jste poslali peníze ve více platbách (ale ze stejného účtu), nevadí, aplikace vidí celkovou částku, kterou jste poslali a bez problémů vás odbaví. Někteří z vás mi poslali částku, která stačí na více knih. Na to je pamatováno – můžete uvést, kolik knih chcete obdržet.

V této chvíli rozesílám knihy těm, kteří mě podpořili v prosinci 2022 a v lednu 2023. Aplikace zatím nemá zadané únorové platby, takže vás nepustí dál. Předběžně počítám, že únorové objednávky vyřídím během března, ale to bude záležet na našich balicích a odesílacích schopnostech.

Nestandardní případy (poslali jste částku ze dvou různých účtů, poslali jste platbu z druhého konce světa, poslali jste platbu složenkou na účet.. a podobné případy) budeme řešit po mailu.

V následujících dnech se budeme snažit shromáždit všechny adresy k rozesílání. Následně začneme rozesílat. O postupu budu průběžně informovat a pokud se vyskytnou zádrhely, budu je řešit a komunikovat. Rozesílat budeme podle pořadí ve kterém jste zadali vaší adresu.

Apeluji na všechny, kteří moji knihu opravdu chtějí, aby si ji nechali zaslat. Budu se snažit objet republiku, ale všichni víte, jaká je situace. Kdo chcete knihu, nechte si ji poslat. Je to nejjistější. Vy, co jste mě podpořili v prosinci a lednu, pro vás zaručeně vystačí současná zásoba knih.

Připravuji dotisk knihy, takže kdo mě chce dále podpořit, máte možnost poslat částku alespoň 350,- Kč na mé číslo účtu: 164 883 276 / 0300. Až budou nové knihy hotové, budu je rozesílat stejným způsobem.

Děkuji vám všem. Jste největší bohatství mého blogu a pomohli jste mi, když jsem vás potřeboval. První knihy přijdou ke svým majitelům kolem 20. – 21. února. Budu se snažit rozesílat alespoň sto zásilek denně.

274 thoughts on “Nepřítel kam se podíváš…

 1. Gogo,

  takže to vidíte tak, že situaci výrazně eskaloval Strelkov? Tady v této diskusi asi na to není moc prostoru, ale podle Vás tedy situaci vyhrotili nacionalističtí/anarchističtí/ruskomarxističtí/ortodoxněruskokřesťanští a podobní dobrodruzi z Ruska? Jak velkou měli podporu ruského vedení? A jaká byla role „obyvatelstva“ Doněcké a Luhanské oblasti? Přece jenom jsou to (a byly) nejruštější regiony. Moc si idealizujeme a romantizujeme roli lidu? Kdyby to tedy bez Strelkova skončilo jen pár přestřelkami a pár ohořelými, tak ty oblasti by se teď nechali ukrajinizovat? Rusko by asi nějakým způsobem stejně zareagovalo, protože by nechtělo mít NATO před dveřmi.

   1. No, já to zkusím nějak přelouskat. Díky za tip. Rusky neumím, jen něco málo, co jsem pochytil přirozeným zájmem o jazyky a třeba sledováním různých ruských videí od doby, kdy Rusko začalo být na tehdejší alternativě cool. To už je dost let. Všichni jsme byli dost nadšení (a řekl bych že nekritičtí), viděli jsme v Rusku naději a vlastně jsme nerozuměli vlastní situaci, vlastní civilizaci. Ale bylo vidět, že třeba Vlk to tak nebral. Až video shlédnu, tak se k němu třeba za pár dní vrátím.

    1. Zitra vam tedy odpovim na otazky cesky. Aspon v kratkosti.
     V tom videu osvetluje docela ten kontext, takze je to dobry material k pochopeni jeho pozice v udalostech.

     1. Rád si poslechnu. Ale i tak se zkusím trochu podívat na to video, abych slyšel i něco víc z toho kontextu, jak říkáte. A třeba se přiučím ruštině.

      1. Ta ruština se myslím hodí. Není těžká, člověk se naučí rychle a rozumíte mnohem víc, než co se naučíte vědomě. A jelikož „tahle noc nebude krátká“, hodí se to i jako okno mimo EUSA propagandu a jazyk, který používá celá oblast bývalého SSSR.
       A samozřejmě, pro účely orientace v konfliktu na Ukrajině, je to nezbytná podmínka.

   2. Já si to poslechl. Strelkov je voják a jestřáb, vyčítá Putinovi (nebo tedy vládě) zdrženlivost a nedostatečně tvrdý postup vůči Ukrajině. Ohledně Donbasu vyčítá Rusku, že jim v roce 2014 nepomohlo.

  1. k těm …istickým nálepkám se nebudu vyjadřovat

   Pokud jde o Strelkova, ten působil napřed na Krymu, a pak s cca 50 lidmi vyrazil na Donbas. Tam se potkal s místními, kteří předtím za ním byli na tom Krymu. Ti doporučili Slavjansk, tak tam jeli. Do večera měli 300 dobrovolníků, časem něco přes tisíc, ve skutečnosti mnohem víc, ale neměli pro ně zbraně.
   Na Krymu působil pod Malafejevem a řekl bych, že v souladu s Kremlem. Už tehdy ale nebyl v FSB. Na Donbase byl na vlastní pěst, prachy mu občas poslal Axionov z Krymu.
   Obyvatelstvo podle jeho svědectví bylo skoro komplet proruské, ale samozřejmě vyšší úřednictvo a oligarchové hráli svoje hry. Týká se to hlavně Achmetova a Doněcka.
   Strelkov musel pro nedostatek zbraní, munice a vůbec nulovou podporu opustit Slavjansk a přešel do Doněcka, kde se Achmetovci chystali se s Kyjevem dohodnout. Zbraní měli docela dost, ale jednotky chránily oligarchův majetek. V Oděse a Charkově byla řežba těch, co vyšli do ulic s ruskou vlajkou – a pes po nich neštěkl. To k té roli „lidu“, tedy lidu neozbrojeného. Strelkova nakonec z Donbasu vytlačili, pravděpodobně to postavili tak, že když neodejde, Rusko je nechá vykrvácet. Když vypadne, zažene kyjevská vojska od hlavních měst oblastí.
   Rusko sere na vlastní občany zvysoka, natož potom na nějaké Rusy na Ukrajině. Krym potřebovali, Donbas ne. Rusko bylo vynuceno zasáhnout od srpna, protože by to tam Pravý sektor vymarastil moc viditelně. Kdyby to proběhlo jak v Charkově nebo Oděse, Lavrov by možná řekl něco „ozabóčenosti“ a byl by klid.
   Důvod pro spuštění SVO z loňska neznám, ale myslím si, že Donbas v tom ústřední roli nehrál.

   Myslím si, že nebýt Strelkova, LDNR by neexistovaly. Nedávám tomu znaménka + ani -, prostě to píšu jako fakt.

   1. Cose týče výtek Strelkova o zdrženlivosti ,přešlapování ,váhavosti při SVO ,stejný názor má více analytiků a politologů.
    Včera jsem četl rozhovor Sergeje Makarova,který ze své funkce a vzdělání asi přehled má a ten říká: ,,válka na Ukrajině bude trvat 10-20 let “.

    1. On i Putin nedávno řekl něco ve smyslu, že „dnes je jasné, že jsme to měli udělat už tehdy“.

     Ono když bychom to probírali normálně jak lidi logicky, rozumem, s reálnými daty, tak k tomu dojdeme rychle. Tady na to není prostor a dráždí to uštěkané ratlíky.

     Tady místní experti došli k tomu, že Rusko potřebuje válku co nejdelší, co nejvíc zbraní za NATO (a asi i vojáků) dostat na Ukrajinu a co nejvíc budit dojem, že Rusko prohrává.
     Tím že se nejlíp dosáhne cílů SVO, kterými jsou demilitarizace a denacifikace.

     Ono je velmi málo lidí, se kterými se dá taková diskuse vést v té racionální rovině. Většinou je zabita absurdními konstrukty komplikovaně a nekonsistentně podpírajícími nějakou totálně ulítlou pseudoideologickou moudrost.

  1. Jura.
   USA nabádá své občany v Rusku,ať okamžitě opustí Rusko.
   Podobně to udělali i před invazi Ruska na Ukrajinu.Takže ví co připravili a co se bude dit.
   Teď by někdo na Ukrajině, mel rozhodnout o složení zbraní, zabránit ještě většímu krveprolití a možná i vzniku třetí světové válce.

  2. …že vás vymažu, vy jeden sprosťáku!
   Nemluvě o tom, že anatomicky je to – doufám – nesmysl: kdo to kdy viděl, na nose ku…., tohleto!

   To nemají ani ty holky, co bohorodičkou vyhánějí Putina. Kam jsme se to propadli?

 2. No, a už to začíná. Jak se Rajchl mihnul v průzkumech.
  “ Jan Ziegler
  Nikdo tady nikdo nikoho nechce upalovat. A pokud vím, tak násilím, svrháváním vlády, apod. vyhrožuje akorát pochybná sebranka z jakéhosi nicotného PRO“
  Prezentuje se jako publicista. Nenávidí Babiše, ale to mu nebrání v tom, mít blog na idnesu. Pečený a vařený je na Šafrovském Fórum…………
  Rajchl si ještě užije.

    1. Tak to mě docela zaujalo. Kdysi jsem četl článek o tom, že lehké tanky jsou totální přežitek, a že poslední, co za něco stál byla sovětská T-70 a potom to ztratilo na významu. Všichni byli paf z těžkých strojů a vykřikovali o konceptu MBL=Main Battle Tank, tedy hlavní bojový tank. Ukrajina, ale ukázala, že vydržování MBL je drahý špás + logistická noční můra při opotřebovávací válce, takže zase vzkřísili koncept lehkého tanku, jakožto výborného obrněněho průzkumníka a palebnou podporu.

 3. Školní.

  Kroutím si hlavu v záklonu
  leskne se pancíř balónu;
  podívejte, milé děti
  jak raketa k němu letí!
  To nás chrání strýček Sam,
  rád se mu k řiti přilísám!

 4. Já to sem dám klidně i potřetí, protože je to bomba:

  Babiš suverénně vede preference. A překvapení
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Babis-suverenne-vede-preference-A-prekvapeni-729087

  Tak především je to průzkum pro Vidláka, který pořád tvrdil, že voliči volbou generála podpořili vládní koalici… takže prdlajz.
  Současné koaliční strany by teď měly v parlamentu hezkých 21,4%, zatímco skupina ANO+SPD+PRO by měla 48,1%!!!, tedy pohodlnou ústavní většinu.

  A není pravdy, že SPD po prezidentské volbě odpadla. Je o nějaké to procento níž, ale to se zase časem dotáhne zpátky.

  Teď začíná mít smysl notně podporovat i Rajchla se stranou PRO.

  Mimochodem, jak si ten Jurečka dovoluje navrhovat parametry důchodové reformy na desítky let dopředu, když je představitelem strany, která by se nyní s 3,1% ani nedostala do parlamentu?

  1. „jak si ten Jurečka dovoluje navrhovat parametry důchodové reformy na desítky let dopředu, když je představitelem strany, která by se nyní s 3,1% ani nedostala do parlamentu?“

   Jednoduše. Pouze poslušně plní zadání páníčků ze západů, dokud to ještě jde časově stihnout a dřív, než se ta jejich partička rozsype. Oni se pak vidí už jen v těch odlétajících soukromých tryskáčích s heslem na rtech: „Po nás potopa.“

   1. Letí letadlo na pravidelné lince Paříž – New York … asi po hodině letu se ozve palubní rozhlas a cestující slyší kapitána jak říká:
    Vážení cestující, jistě se mezi Vámi na pravé straně u okýnek najdou tací, kteří si všimli, že v místech, kde máme motor … tak celé to je zahaleno do dýmu a šlehají z toho plameny. Ano, je to logické, protože pravý motor nám hoří.
    A určitě jsou i zvědavci u okýnek na levé straně a ti možná zaregistrovali, že v místech, kde má být uchycen levý motor je díra … a nic tam není. Ano i to je logické, protože levý motor nám před chvíli upadl.
    No a pokud se ti zvědavci na levé straně podívají pod letadlo, tak si možná všimnou takových 5 malých obláčků … ale mohu Vás ujistit – nejsou to obláčky, ale padáky posádky, která se tímto s Vámi loučí …

  2. Je v tom příliš mnoho „by“.
   – Než dojde k volbám do Sněmovny, proběhnou troje volby, v nichž pětidemolice minimálně zůstane na svém – EU, kraje a Senát.
   V komunálu nemá Rajchl lidi a Senát s kraji jsou hodně o komunálu.
   – Také se může stát, že volby nebudou.
   – Do voleb do Sněmovny jsou dva roky, takže momentální preference jsou irelevantní.
   – Když si přečtu programy SPD a zejména PRO, tak v případě takové koalice budeme mít místo pětidemolice trojdemolici.

  3. Maneca napsal:13 února, 2023 (18:39)

   A preference porostou, bohužel.

   Juříčkovo Brano přestalo vyrábět v Rakovníku. Zváží přesun do Číny a Indie

   …..Indie a Čína s nižšími náklady

   O dalších přesunech v rámci Česka už firma neuvažuje.

   Stále více však Juříček řeší možnost větší výroby v zahraničí – v Indii a Číně.

   „Evropa je v rámci energií naprosto nekonkurenceschopná.

   Vezměte si, že třeba GM nakupuje plyn za 11 dolarů za megawattu a my kolem 75 eur.

   Je férové říct, že u nových projektů budeme zvažovat, jestli to budeme vyrábět v Číně, nebo v Evropě,“ dodává Juříček s tím, že je zatím celý proces na začátku…..

   https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-firmy-jurickovo-brano-prestalo-vyrabet-v-rakovniku-zvazi-presun-do-ciny-a-indie-225581#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=4&utm_campaign=abtest203_personalizovany_layout_varA&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

 5. Souhlasím, nepřítel všude kde se podíváš.
  Náš národní symbol mytickou horu Říp vlastní klan Lobkowiczů. Pokud toto se bude dít, není jiné východisko neš si projít po žhavém uhlí. Myslím si, že je odstartováno.

  Komu patří Říp? O rodině, která vlastní nejen mytickou horu, ale i část Pražského hradu
  https://vikend.hn.cz/c1-67041630-komu-patri-rip-o-rodine-ktera-vlastni-nejen-mytickou-horu-ale-i-cast-prazskeho-hradu

 6. A hlavně – co bude ten dobrák říkat, až bude starý, vhodný k porážce … eee euthanazii??
  Bude mít stejné mínění jako dneska?
  Tyhle zvrhlosti tedy nejsou jenom západní, on i Dálný východ má podobné nápady. Ale v Yale!
  Jedná se o naprosté popření lidskosti, dokonalé sobectví. Pak se divíme, že západní civilizace upadá. Má tohle vůbec právo se nazývat „civilizace“?
  Co se takhle méně množit, Japončíci? I ti lumíci a krysy to dokáží.

  1. Japonci meli odjakziva sve asocialni jedince (nekdy i hodne), kteri se vzdycky nejakym,k zpusobem dostali mezi elitu. Jinak by nedelali za valky to, co delali. Hlavne v Cine a taky v Koreji.
   Tenhle je jeden z nich. Nevim, jestli na tohle prisel az na Yale, nebo jestli ho tam kvuli tomu vzali.

   Japonci se moc nemnozi, z mnoha duvodu. Ale Cesi jsou na tom uplne stejne, nejakou tu desetinu procenta v Ceach nahani neprizpusobivi.
   Jizni Korea je na tom jeste hur, a navic Korejci dost utikaji.
   Proto kdyz pred par dny ten posahanej Ukrajinec hlasil, ze by se mela Ukrajina rozdelit, a zapad pak ze zapadni casti udela Jizni Koreu masivnimi investicemi, tak jsem skoro uchcaval smichy jeste druhy den.
   Proste banderovec zase zebra o penize.
   A ze pry diky Americanum je Korea bohata.
   V Jizni Koreji se maka takovym zpusobem, ze Korejci mi v Japonsku rikali, jaky je to tady leharo 🙂
   Cumel jsem na ne, ze si asi delaji prdel.

  1. A rozbíhá se soutěž: Napsali jsme jako poslední. Ohlušující mlčení režimních webů, zděšeně čekajících na notičky.

   1. A hnedle mají novou kost, do které budou hryzat. Nový nepřítel se vyloupnul, tak nehrozí, že budou žrát trávu. Ovšem, taková kýta, jako Babiš, to nebude. Čmáryfuci si budou muset fest utáhnout opasky.

  2. Jasl napsal:
   13 února, 2023 (16:22)

   Bohužel, již začal.

   Chtěl jsem to přepsat, ale za vulgarity by mě Zakladatel vyhodil, zavřel krám, a sám by šel do kláštera.

   Jindřich Rajchl
   ·
   Mnoho lidí mi píše, jestli budu nějak reagovat na tento inteligencí překypující výplod notorického dvoutaktu, nebo zda jej nebudu dokonce žalovat.
   Já si dovolím odpovědět v následujících bodech:
   ……. P.S. Moc tentokrát poprosím o sdílení – ať si každý rozumný člověk udělá obrázek o úrovni pana Přibáně sám.

   https://www.facebook.com/rajchl.jindrich/

 7. Telegram:
  Yusuke Narita, profesor ekonomie na Yaleově univerzitě, našel řešení odvěkého problému Japonska – obrovský počet starých lidí. Je jich totiž tolik, že jsou doslova všude. A japonští mladí lidé nemají šanci se jakkoli prosadit.

  Naritovo řešení není bez fines – hromadná sebevražda starších občanů, přes seppuku. Jako rovnocenná alternativa se navrhuje nucená eutanazie v určitém věku.

  Naritovy myšlenky byly mladými Japonci přijaty s nadšením a díky nim se ekonom stal velmi populární osobností na sociálních sítích.

  1. Jak je starej pan profesor Narita? Že by jako šel příkladem…
   A „mladí Japonci“… Dědeček a babička jim ujídají z chlebíčka?

     1. žádný stařík to nebude. 2011 dokončil universitu.
      –2011 BA & MA at University of Tokyo
      Advisors: Masahiko Aoki, Michihiro

      1. A hlavně – co bude ten dobrák říkat, až bude starý, vhodný k porážce … eee euthanazii??

       Ta zvrhlost tedy není jenom západní, on i dálný východ má podobné nápady.

   1. To je nejakej posuk, kterej se chce zalibit woke blaznum v USA.
    V Japonsku je obecne obrovska ucta ke starsim.
    Mlady management by byl asi pruznejsi v rozhodovani a vstricnejsi movym metodam, ale tak tragicky, jako pan profesor to nevidim.
    Japonsko ma dost problemu, ale ty hromadne sebevrazdy starych lidi nevyresi.
    Ja osobne bych spise dal vinu mladym lidem, i kdyz tem stara generace u vesla znicila mladi neustalym strasenim, ze zeme je v recesi a je treba se bat a pracovat a taky delat vsechno, co poradi MMF a americti ekonomove.
    Takze kdyz vytisteni neuveritelneho mnozstvi penez nepomohlo, tak je treba natisknou jeste vetsi mnozstvi.

    Hlavne je treba denne opakovat ze Cina je zlo, a na Japonsko si netroufne, protoze ho chrani USA.
    Kdyz se jich zeptam, kolikrat je ti zli Cianani napadli a kolikrat zase Japonci, tak mi rozrusene reknou, ze Cinani chteli, ale nevyslo jim to na posledni chvili…

    Podle me maji mladi prilis male osobni cile a ochotu riskovat a byt jiny. To souvisi s uniformni kulturou Japoncu, kde je vyzadovano nevycuhovat z davu.
    To nahrazuji tvrdou drinou a ocekavaji velkou odmenu.

     1. Japonce chrani USA pred Cinou a Severni Koreou.
      Na stridacu, jak se to hodi.
      A po temer kazdych prezidentskych volbach novy americky prezident zahlasi, ze spojenci neplati za ochranu dost, protoze nepratele zesilili a USA doplaci.
      Japonci tedy pokazde bez reci kyvnou na zvyseni vypalneho, Korejci se chvili hadaji, ale pak taky zaplati.
      Zaroven taky kazdy novy americy prezident do Japonska a Koreje nacpe americkou zemedelskou nadprodukci, a pak to doma prezentuje jako velky hospodarsky uspech.
      Predchazi si tim venkovske volice.
      Hlavne maso a soju, ale i ovoce.
      Dalsi krok jsou velka cviceni armad USA, Japonska a J. Koreje u „sousedu“.
      Cine ani Kimovi se to samozrejme nelibi a na oplatku si udelaji cviceni zase u opacnych brehu.
      Nacez USA a mistni media spusti poplach, ze nepritel rinci zbranemi, a tedy zvyseny vypalneho bylo opodstatnene, a velmi pravdepodobne nebylo posledni…
      Uz se tesite na zakladnu v Mosnove 🙂

  2. Peknej exot, tyhle woke ustavy jsou horsi, nez VUML.

   Podle meho pozorovani jsou starsi lide velmi vitalni. Bez dedecku a babicek by Japonci chcipli hlady. Naprosta vetsina zemedelcu jsou dneska prarodice. Prumerny vek je 69 let, a vetsina jich je starsich 60…
   Deti zemedelcu to delat nechteji, i kdyz by zadarmo zdedili stroje, pudu i know-how.

   Vlada to „resi“ importem cizincu (Cina, Banglades, Srilanka…), ale to neni v Japonsku popularni, takze to jsou casto studijni pobyty na 3-5 let, kdy dotycny ma pracovat na farme, a naucit se to. Pak jede domu a siri znalosti doma.
   To Japonci zkousnou.
   Muzu rict, ze od doby Black Lives Matter a ruznych priprchliku se to tady s prijimanim cizincu hodne zhorsilo.
   Japonci vidi, jak jsou mnohonarodnostni a multikulti zeme v pruseru, a doma to nechteji. Davaji to za vinu prave smesi obyvatel a nesourodym kulturam.
   V porovnani s Evropou je tu neuveritelne bezpecno, cisto, a velmi nizka zlocinost.

   Dale k tem mladym lidem a nemoznosti uplatneni:
   To je a neni pravda zaroven. Pracovnich nabidek je dost, ale pozadavky jsou prisne.
   Je to samozrejme dano tim, ze mladi lide vsude se naserou do velkomest, protoze je to poholdnejsi, a nechteji pracovat na venkove, nebo i malomeste…
   Tim se zdrazi najmy, takze normalni prace uz nestaci, je treba vic, a dal to znate taky.
   Samozrejme ne vsichni muzou pracovat v zahranicnim obchode a vydelat dost penez na vsechno kolem. Proste urcita cast populace na to nema, a ta odjakziva delala jinou praci. (me to za vinu nedavejte)
   Rodice jim ale zaplatili skolu, casto nevalne urovne, elitni skoly si svou povest opecovavaji, takze to jsou tihle, kdo nemuzou sehnat praci a stezuji si, z jim stari blokuji mista.

   To woke jelito z Yale je pravdepodobne pokracovatel asocialu stare Japonske skoly, kteri delali biologicke pokusy na lidech, protoze to bylo v zajmu Cisarskeho Japonska.
   O duvod vice se od te skoly drzet dale.

  3. Tam to vychází z historie. Starým lidem se dal pecen chleba a odvedli se na vysokou horu a zanechali motlitbám. Když se jim podařilo slézt, tak se jim ještě dala šance.

   1. Začátek ledna 2020, USA zavraždili raketou na Bagdádském letišti íránského velitele revolučních gard (včetně doprovodu), který do Iráku přiletěl na oficiální návštěvu. https://www.israel.cz/2020/01/v-iraku-byl-zlikvidovan-nejvyssi-iransky-velitel/
    Byl to parchant, ale tento čin byl porušením mezinárodního práva a práva vůbec. Zavraždili ho i s doprovodem. USA se nerozpakují klesnout k terorizmu. Zničení plynovodů není ničím překvapivým.

    1. Tam aspoň to byl akt proti nepříteli a nepřátelské zemi.

     U plynových trubek USA provádějí válečné operace proti Evropským zemím, jejíž vlády zároveň tvrdí, že USA je chrání a že jsou spojenci.
     To je na tom ten rozdíl.
     Dávalo by smysl přece nasadit sankce proti US firmám a USA. Vyhostit diplomaty, zabavit majetky, zamezit US firmám se účastnit zakázek… prostě tak 100x silnější sankce než proti Rusku, které nám nic zlého zatím neudělalo.

     Jakpak by asi mediální ksindl reagoval na výzvu k vyhlášení války tomu nepříteli, který provedl výbuchy plynových potrubí. Je to zjevně válečný akt, ten aktér by měl být potrestán a vyhlášení války po válečném aktu je logické.
     Nejmenovat, jen vyžadovat válečné operace proti nepříteli, který to udělal.

      1. Ale pozor!
       Není to nijak potvrzené a zfalšovat takový rozhovor je práce pro dvanáctiletého kluka. Máme vzorky hlasu toho pána? Zkusil mu někdo zavolat, aby potvrdil, co tam říkal?
       Atd. Ona ta ideologická diverze (propaganda) je používána na obou stranách!

      2. To je zajímavé. Hlavně to, že Rusové zajali zřejmě důležité osoby, Olson? To jsem dosud nezaznamenala.

    2. RE: Krásenský
     Generál Sulejmání musel být zabit, protože hrozilo, že dojde k otupení hran šiítského a sunitského živlu. To rozhodně nemůže kolektivní Západ potřebovat.
     Tenhle chlapík byl nejenom vynikající vojenský stratég, ale současně i osvícený diplomat , schopný spolupracovat s každým. Spolupracoval i s Američany, při potírání hrdlořezů z IS.
     Mír na Středňáku je pro někoho děsivá představa. Ovládat se dají jenom ti, kteří se mezi sebou perou.

  4. Je pouze otázkou času, kdy v identickém duchu, tónů, pojme „generační problém“, a nejspíše časem v silnější podobě, koncentraci , nějaký místní klon onoho „vědátora“ … První se „klávesnice“ chopí typy alá „Mádl, Geislerová, etc.“, nicméně překvapit může kdokoliv.
   Že to ještě někoho překvapuje – doba, lidé, měřítka, žebříčky, mantinely, atd.jsou vykloubené a mimo … Podobně „progresivní“ metody řešení generační nekompaktibility se budou objevovat čím dál častěji. K vcelku citelnému úbytku obyvatelstva je minimálně v Evropě, v její středo-východní části, silně našlápnuto.

   1. Podle výsledků sčítání lidu, domů a bytů 2021 a navazující bilance obyvatel měla na počátku roku 2021 Česká republika 10,494 milionu obyvatel. “Na konci roku naše populace čítala 10,516 milionu obyvatel, celkový roční přírůstek dosáhl 21,9 tisíce osob. Bilance přirozené měny však byla záporná, neboť zemřelých obyvatel bylo o 28,1 tisíce více než živě narozených. Šlo o nejhlubší přirozený úbytek populace v historii České republiky od jejího vzniku v roce 1918. Příčinou populačního růstu během roku 2021 tak bylo pouze kladné saldo zahraničního stěhování, když počet přistěhovalých převýšil počet vystěhovalých o 50 tisíc,“ říká Terezie Štyglerová, vedoucí oddělení demografické statistiky ČSÚ.

  5. Homer napsal:
   13 února, 2023 (14:55)

   V USA zdegeneruje i Asiat.

   Yaleova univerzita – Wikipedie
   https://cs.wikipedia.org › wiki › Yaleova_univerzita
   Yaleova univerzita [jejl] (anglicky Yale University) je prestižní soukromá univerzita v New Havenu v americkém státě Connecticut.

   V Asii starým lidem prokazovali úctu, ale mladí se rychle učí.
   Zlatí Vietnamci.
   Máte se na co těšit.

   USA – Tahle země není pro starý.
   Staří taky celý život makají, pak to probendí, a mladým nic nedají.
   Tam by nikdo neuspěl s heslem o neprojídání budoucnosti vnukům.

   Jak se do lesa volá, tak ……

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *