13 června, 2024

Fenomén Babiš

Využiji toho, že Vidlák v neděli pauzíruje a dám sem svůj osobní názor na Babiše. Nikomu svůj pohled nevnucuji, ale myslím si, že obdobný názor může mít vícero z Vás.

Takže – k Babišovi mám v podstatě neutrální vztah. Nikdy jsem ho nevolil, na druhou stranu ho pokládám za lepší alternativu než Fiala & company. Současně si uvědomuji, že tato osobnost politiky dala dohromady dost velkou masu příznivců, kdy tento celek až tak úplně nespolupracuje s pětidemolicí. Někdo může říct, že on a jeho fanklub je představitelem opozice, já s tímto mám trošku problém … on totiž opozici představuje a zároveň nepředstavuje. Co do počtu a síly by mohl být skutečnou opozicí, nicméně plody jeho činnosti jsou jen o něco méně horší než výstupy pětikolky. Zároveň ale platí, že volba jeho, je volbou menšího zla.

Věřím, že spousta lidí nemá čas a ani nechce věnovat naprostou většinu svého volného času studiem toho, co a proč se v naší zemi děje. Dále věřím, že nemnoho lidí dá na něco jako „přirozený instinkt“. V této disciplíně – zřetelně a mluvou srozumitelnou pro „Janu prodavačku“ a „Pepu soustružníka“ – vyniká Petr Hampl. Určitě nebudu tak dobrý, přesto se pokusím o totéž.

Ten základní problém u Babiše vidím jednak v důvodech proč se angažuje a neméně taky v rozporu mezi jeho proklamovanými úmysly a reálnými činy. Na závěr napíšu krátkou úvahu vycházející z pohledu ze strany Fialy a důvod, proč by ho neměli úplně zničit.

Osobně si myslím, že počátek všeho je na úplném začátku Babišovy politické kariéry. Tehdy, když oznámil v podstatě vstup do politiky, jsem prohlásil, že uvidíme … ten chlap má všechno, jenom mu chybí zapsat se do dějin Česka – což by mohl být důvod jeho vstupu na scénu nebo si říká, že nemá dost a mohl by mít o trošičku více. Řekl jsem, že čas ukáže … a myslím, že ukázal.

Můj názor je, že kdyby si tenkrát odložil nějakou miliardu, stačilo by určitě i 100 mega, od byznysu se (skutečně) odstřihl, pak by byl jednak hůře vydíratelný a pravděpodobně by mohl být českým Orbánem. Nicméně, dle mého se ukázalo, že pravý důvod byl jiný než veřejně proklamovaný. Mám podezření, že skutečným cílem bylo zefektivnit chod jeho impéria – prostě proč platit nějaké prostředníky, nějaké nosiče vody, když může do ringu vstoupit sám a věci si zorganizovat podle svého. Těch nepřímých důkazů je spousta – on životně potřebuje dotace EU, musí být (z důvodu velkého byznysu v Reichu) zadobře s Německem atd., současně ovšem potřebuje podporu voličů v Česku. Praktickým výsledkem tohoto rozporu mezi deklarovaným tvrzením směrem k českému voliči a reálnými činy je nedotknutelná a opakovaně navržená Jourová v Bruseli, neodporování nesmyslům přicházejících z Reichu a další. Přes to všechno je to stále lepší varianta než Fiala & spol.

Je zde totiž důvodný předpoklad, že Babiš by začal skutečně bránit Česko v okamžiku, kdy by byl reálně ohrožen jeho byznys. U Fialy tohle chybí, protože ten panelákový teoretik nic reálně nevybudoval, nic reálného neprovozoval a tudíž nemá nejmenší důvod zabránit naprostému ekonomickému zničení Česka.

Podívejme se ještě na věc z pohledu Fialy a dalších národních škůdců. Jejich legitimní názor je, že nejlépe nám bude, když budeme co nejhlouběji zaraženi do řiti USA nebo Bruselu. Jak píši – je to legitimní názor nejen jich, ale prokazatelně i dosti početné skupiny našich spoluobčanů. S tím nic nenaděláme – jak se říká, někdo je na holky, jiný na vdolky… někdo chce být svobodný, soběstačný a tím nezávislý, někdo chce sloužit páníčkovi a nevadí mu, že okolo je smrádeček, hlavně, že je teploučko. Teď si řekněme, co by mohlo být hlavním cílem této skupiny. Já tvrdím, že tím nejhlavnějším cílem bude udržet si za každou cenu získanou moc. Ideální varianta, servírovaná nepřemýšlivému člověku, by pak mohla být, že by opozice sice existovala, ale bylo by v podstatě vyloučené, že by mohla složit nadpoloviční většinu. Tedy něco na tento způsob: … vážení nespokojenci, dezoláti, dezinformátoři a proruští švábi, opozici máte (demokracie je zachována), ale my přece nemůžeme za to, že ta vaše „rádoby opozice“ má nulový koaliční potenciál. Tohle bych považoval z naprostý ideál pro Fialu a spol. A teď se podívejme, co dělá Babiš … ví, že ANO nemá šanci získat přímo přes 50%, přesto jeho skutečná činnost nevede ke konsolidaci opozice, ale jen a právě k vytvoření „opozice do 49%“. Už jsme slyšeli vzájemné ujišťování, že s druhou stranou, která úplně nesouzní s pětidemolicí, … zkrátka … s SPD nikdy!! … a za žádných okolností!!. Současně se hodlá rozkročit, aby přetáhl část voličů jak SPD tak alternativy. V reálu to znamená odebrat voliče SPD nejlépe v takovém počtu, aby byla šance, že nepřekročí 5% pro vstup do velkého ringu.

Já nevím jak Vy, ale já být na místě Fialy, tak dám striktní pokyn, aby Babišovi nešahali na dotace dokud bude takhle vystupovat a postupovat. Výsledkem totiž bude opozice, která nepřeleze 50% a … a to je vlastně sen lepšolidí.

138 thoughts on “Fenomén Babiš

 1. Andrej Babiš prodělává myšlenkový přerod, který ještě neproběhl a nebyl ukončen. Původně do politiky vstupoval s názory člena ODS. Jenže tam jej nechtěli, protože je určen jako kořist k prodeji jeho Agrofertu. Tak si založil ANO. Pak zjistil, že jeho voličská skupina je jiná, a její zájmy jsou totálně odlišné od zájmů příznivců ODS, protože se namnoze rekrutuje z bývalých příznivců ČSSD. Není pavdou, že babiš kanibalizoval ČSSD a sebral jí voliče. To ČSSD sama svým příklonem k voličské skupině pražských myslitelů si sama odehnala své věrné příznivce. a když už se konečně odhodlali říci ČSSD „ne“, už se jí nevrátí, leda za hodně dlouho. Proto má jejich podporu nyní Babiš.
  Andrej Babiš se ale ani v pozici premiéra neodhodlal opřít o své voliče, pořád pokukoval po Bruselu. Až nyní zjišťuje, že jediné, co má, jsou jeho voliči. Nemá podporu v zahraničí, Bruselu, Berlíně, Washingtonu, Praze, Brně – prostě všude tam, kde žijí z vybraných daní.
  otázkou je, zda andrej babiš dokončí myšlenkový přerod svůj a více se přiblíží svým voličům, nebo bude nadále zastávat postoje od jeho voličské skupiny odlišné.
  Protože ten rozpor je viditelný, a je to ten moment, který Andreji Babišovi prohrává volby. Sice dovede ještě mobilizovat svou voličskou skupinu – příznivce ANO, ČSSD, SPD, ale z příznivců Pětikoalice nezmoblizuje nikoho, i kdyby se přetrhl a v Bruselu metal kotrmelce. Jiní artisté je v Bruselu metají lépe.
  Je zde ale ještě jedna voličská skupina těch, kdo k volbám ani nešli. A tam je Babišova příležitost, protože je v lepší pozici je oslovit než Pětikoalice.
  Co by tedy měl Andrej Babiš učinit pro vítězství v parlamentních volbách na podzim 2024? Měl by nastartovat obytňák a opět vyjet mezi prostý lid, prostě pokračovat v prezidentské kampani. Stačí, aby na svých shromážděních dal prostor promluvit pár lidem o tom, co je trápí. Bude toho dostatek, především s důsledky zdražování potravin, růstu cen energií, obecně inflace – nechť se s tím potýká Petr Fiala a jeho vláda. Andrej Babiš může kritizovat kroky vlády, a bude co.
  Pár voličů mu nyní nažene Zbyněk Stanjura. Přeci jen zvýšení majetkových daní se dotkne spíše voličů Pětikoalice než příznivců Andreje Babiše. Vláda Andreji Babišovi pár voličů přihraje a sama ztratí. Za dav roky toho stihnou členové Pětikoalice i s novým generálem prezidentem pokazit dost.
  Sice to tak nyní nevypadá, ale Andrej Babiš má nyní skvělé podmínky pro volební kampaň adrtivé vítězství v parlamentních volbách v roce 2024. Za podmínky, že nepokazí volební kampaň a bude naslouchat svým voličům spíše než osobním přáním Andreje Babiše. Stačí mu k tomu mít vlastní volební průzkumy každý měsíc ve 2024 a každé 3 měsíce ve 2023. Vláda Petra Fialy mu velmi pomůže v mobilizaci jeho voličů a brzy začnou odpadat ti, kdo vládu volili kvůli tomu, že jim Andrej Babiš připadal jako větší zlo. Majetková daň provede decimaci v řadách příznivců Pětikoalice společně s pokračujíí finanční podporou Ukrajině, z níž velkou část ukrjainští státní úředníci a oligarchové rozkradou.

  1. „Není pavdou, že babiš kanibalizoval ČSSD a sebral jí voliče. To ČSSD sama svým příklonem k voličské skupině pražských myslitelů si sama odehnala své věrné příznivce. “

   To uz tvrdim velmi dlouho.
   Vlka jsem prestal kdysi cist, protoze on i do clanku o Pygmejich dokazal nacpat nesmysl o tom, jak si Babis prisvojuje uspechy CSSD a tim oranzady nici.
   Jako by jim tam on nacpal vsechny ty Dienstbiery, Petricky, Poche a mnoho dalsich.
   KSC zase znicil ten jejich slizky advokat Filip. Vymenou za pasaliky pro zaslouzile straniky kompletne hodil sve volice pres palubu.
   Babis by byl hloupy, kdyby ty hlasy nezvednul.

   Problem je, ze Babis jako miliardar bude mit vzdycky jine cile, nez jeho soucasni volici. ALe nikdo jiny na obzoru neni, pokud tedy nepodlehate naivnim fantaziim o 20 % pro Bastu a podobne obchodniky s teplou vodou.

   1. Nikdo jiný zatím na obzoru není a Babiš má největší šance. Nehledáme anděla, ale někoho, kdo bude lepší než Petr Fiala. A toho vybereme mezi opozičními politiky namátkou. Nikdo není tak špatný politik, jako Petr Fiala. Ale bez obav, i Petr Fiala se do historie zapíše. Asi podobně jako Miroslav Kalousek.

    1. Když si pustíte Petra Fialu z roku 2015 nebo ještě 2020, tak uslyšíte neuvěřitelné věci. Takové, že by ho za to Stříž zavřel a Evropské Hovnoty mu sebraly permanentku.
     A jak dnes přeaktivně hájí antičeské a antievropské zájmy.

    2. Ano, bohuzel. Na obzoru je jenom Babis a pak trpaslici.
     Kdo vi, co by delal v soucasne situaci Babis, ale na kdyby se nehraje.

  2. Na ten myšlenkový proces – obrácení Ferdyše Babiše, se dá nasadit pojem, který zde v nedávném příspěvku nabídl nick K42: orbanizace Babiše.

   Já zde patřím mezi několik málo obhájců Babiše, přes všechny opakované plusy a mínusy, když se to podtrhne a sečte, byl Babiš náš nejlepší premiér v historii Česka. Howgh.
   Podle mě je ale třeba hodnotit Babiše zvlášť v domácí politice, kde vynikal a zvlášť v zahraniční politice, kde se příliš nelišil od dnešní pětidemolice.

   Babiš je o několik tříd nad kýmkoliv ze současné vlády, co se týká manažerských dovedností a zkušeností. Členové současné vlády mi připadají jako skupina instalatérů, kteří si udělali rychlokurz na internetu a zatím si neví rady s tím, když někde teče voda ani s pomocí vygůglovaného návodu.

  3. SANEP
   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Babis-suverenne-vede-preference-A-prekvapeni-729087
   „„Rajchlovi se podařilo během několika měsíců začít sjednocovat dosud roztříštěné hlasy nespokojených občanů, kteří dříve dávali své hlasy ať už Trikoloře, ANO, Přísaze či SPD. Zajímavé ale je, že se ke straně PRO začínají přidávat i zklamaní voliči ODS i ČSSD,“ zjistili výzkumníci v terénu.“

 2. Pane Dvořáku a ostatní diskutéři.
  Ano velký Bocian, leccos nezvládl, leccos pokazil, ale nikdo se efektivně nepostavil k požadavkům Bruselu tak efektivně jako on. Argumenty, že šel do politiky kvůli dotacím jsou liché, ty jeho firmy dostávaly i před tím. Z praxe: jeho firmy od nástupu do politiky trpí neskutečným komplikacím o kterým se zde komentujícím ani panu Dvořákovi ani nezdá, ale taková je realita. Nikdo nikdy a nahlas a na místech kde slyší všichni neřekl o zlodějnách po 90, nikdo nepomohl mladým rodinám s dětmi jako on, atd, atd .., máte všichni velmi krátkou paměť .., srazil okrádání z našich daní tím, že prakticky zamezil pražským lobbistům skryté čerpání peněz z našich daní a skryté financování politických stran .., atd, atd .., bylo by to na dlouho vše zde psát .., no nic, až si říkám zda zde v této zemi nebojují všichni proti všem a pak všichni jenom koukáme, jednota není a takovými články jako od pana Dvořáka ani nikdy nebude.

  1. .., ještě dovětek: proto ta nenávist pražské kavárny a všech „tradičních“ demokratických stran .., viz video po volbách kdy vyhrála 5-kolka, p.Rittiga s panem starostou z Řeporyj .., „skončila doba temna“ .., prostě otevřeli se kohoutky .., jeho návrat je nežádoucí .., neustále se hledá, za celé období jedno ptačí hnízdo .., az se čekalo se na volby, perfektně načasovaná věc ..,
   atd, atd ..,
   Také mě v lecčem zklamal, přesněji nesplnil co slíbil když do politiky šel,ale to je na dlouho, spíše seminář ale za jeho účasti.., jak to psal Vidlák ..,
   Teď jde o to vytvořit jednotnou národní platformu s těmi co chtějí a mají zájem nevytahoval možné domněnky a dovozovat souvislosti, které jsou mimo realitu a tedy komplikují vytvoření té jednoty a bohužel tim článkem pan Dvořák, podle mého soudu a zkušeností nepřispěl, i když jeho články jsou většinou kvalitní .

   1. Souhlasím se vším, kromě důvodu, proč šel do politiky – ale to je jenom můj subjektivní názor. Mohu třeba doplnit, co vím ze spolehlivých zdrojů … např. jak to bylo se zaklekáváním na firmy. Podívejte se zpět – kolik tady bylo firem dodávajících „eko“ složku do PHM … odpovím, byly 3. A kolik je jich dnes? … a kdo dnes jako jediný dodává?
    Dále, protože trošku rozumím účetnictví, tak jsem se svého času podíval na jeho zveřejňované údaje … a vyšlo mi, že nebýt dotací, tak je +/- na nule. Jinými slovy … na ty jeho soukromé miliardy se nedobrovolně skládáme my všichni z daní, není to výsledek jeho podnikání – má důvod být vděčen lidem platící daně, což jsou všichni, kteří např. nakupují. Seberte mu dotace a pravděpodobně skončí. Je ovšem taky pravda, že dotace mají v EU všichni zemědělci. Na druhou stranu je současně pravda, že zaměstnává dost lidí, tedy stará se o obživu dosti rodin, ale taky se nijak nepředá a platy stlačuje tím, že zaměstnává (navíc zřejmě agenturně) cizince. Je taky pravda, že za jeho působení si dost pomohli důchodci a „ti dole“ … zkrátka Babiš je svým způsobem rozporuplný fenomén a už na začátku svého článku jsem napsal, že když zvážím vše, tak mám k němu neutrální postoj.

    A nakonec – co má větší „váhu“, co má větší a důležitější dopady na nás?? …na naši budoucnost?? … to že přidá důchodcům a pomůže hodně lidem „dole“ nebo, že nainstaluje a opakovaně potvrdí Jourovou a obdobné týpky?? … já si kacířsky myslím, že škoda pro naši budoucnost, kterou napáchá taková Jourová je mnohem větší než jeho přínos např. tím., že přidával důchodcům. Problém je, že to přidání se projeví hned (a lidi to hned ocení), kdežto škodlivá práce Jourové se projeví v delším časovém horizontu, bude trvalejší a hlavně obtížně napravitelná. Lidi moc neuvažují nad tou budoucností … chtějí mít vše hned, nejlépe okamžitě … a to je zase náš problém.

    1. Dotace, dotace, podvod na všech, nejdříve vyberu daně od občanů, pak je pošlu do Bruselu a pak je podle „pravidel“ z Bruselu, vhodně modifikované u nás doma tkz „přidělují“, u Bociana alespoň do firem, kde to něco přinese, jsou to konkrétní projekty, vím o čem mluvím, jinak by těch „hnízd“ bylo .., panečku.., jak to funguje s dotacemi ve veřejném sektoru, to jsou panečku kohoutky .., ty nikdo nezkoumá.., nechce se .., dnes kauza tenisový svaz .., a to pravděpodobně jenom proto, že někdo nedostál nic nebo málo ..,
     Dotace je podvod na nás všech .., t.j. celý ten systém je špatný, Babiš ne Babiš ..,
     .., a firmy co „položil“ Bocian, ano leccos se dovíte, jak to „doopravdy“ bylo .., také některé zvedl, když byly na bankrot, zase lze namítnout čekal až budou dole, ale, ale byly subjekty, co v prachu leželi dlouho a nikdo o ně ani nezavadil ..,
     Furt brečíme, jak ten Bocian, a co udělal a co udělal úplně špatně, podle mého soudu a zkušeností pomohl neskutečně mladým rodinám, je s podivem, že to téma nezvedl, možná čeká na další volby .., á důchodci .., těm pomohl a všichni, prý jak si je kupoval .., vy všichni jste v tomto ohledu mimo .., ti lidé jsou nejzranitelnější skupina obyvatel .., přitom realita je taková, že jsou na tom velmi, velmi špatně v EÚ snad po SK nejhůř a někdo .., že má někdo „morál“ to téma zvednout v těchto souvislostech .., je to neskutečné kam se ta společnost propadá..,

  2. Souhlas. Babiš se pokusil vypustit rybník , bohužel jen zčásti. Netroufl si na neziskovky a televizí. To mu srazilo vaz poprvé u parlamentních voleb a podruhé letos. Kdo nerozumí systému dotací neměl by je hodnotit. Některé jsou naprosto narokové, některé zařídili přímo EU hujeři, třeba Kalousek. Těžko ho podezírat že sympatií k Babišovi.

   1. Do těch neziskovek si kousl, přece si to musíte pamatovat, že jim odebere dotace z našich daní, to bylo za Sobotky, ale kluci ze soc.dem mu nasypali hrách a bylo ..,

     1. Vždycky, když se dostanete do argumentační nouze v případě Babiše vyrukujete s Aspenem.
      A to přesto, že musíte velice dobře vědět, že to není pravda. Dokonce Lex sem dal nedávno příspěvek kde to dokázal vyjádřením nejen Babiše, ale přímo Aspenu.
      Proč to děláte? Buď odpovíte přímo na tuto otázku (a to nejlépe důkazem, tak jak to neustále vyžadujete po druhých) nebo to bude čím dál víc vypadat, že jen plivete a snažíte se za každou cenu ovlivnit ty, kteří nemají tolik času aby denně sledovali zdejší dění a Lexe nečetli, a tak se od vás průběžně dozvídají, že Babiš je Aspen, aby na to snad nezapomněli.
      P.S.
      Tím, že to dáte do uvozovek lež nezměníte jen pokrytecky říkáte to já ne, já jen cituji.

     2. Dalsi LEZ, kterou tu gogo porad tapetuje.

      Babis neni muj favorit, ale sirit o nem zamerne vyvracene lzi je hnusne.
      V tom se gogo od petikolky nelisi.

      1. Gogo není úplně blbej, ale zhlídl se v Anně z KSH (u původního Vidláka), které závidí její popularitu, agresivitu a plodnost. 🙂

 3. Někteří zdá se přeceňujete vliv ekonomiky a poklesu životní úrovně. Protože většina voličů pětikolky se rozhoduje víc podle ideových hodnot jako je eurounijní postoj. Navíc řeknou, že stejně nevěří, že by snad Babiš nebo Okamura si s inflací a energetikou poradili líp.

  To je taky vysvětlení, proč láká Babiš voliče potenciálním spojencům jako je SPD. Protože přetáhnout voliče pětikolky je obtížné. Změnit svůj politický názor o tolik moc je nepříjemné, je snazší odhalení třeba o Nordstreamu ignorovat.

  1. Presne tak. Mnozi pocitaji s racionalitou oponentu, ale zapominaji, ze protivnik je v tenatech ideologie.
   O narodnich smenach mnoho svazaku polozilo sve zivoty za ideu, z dnesniho pohledu jde o absurdni jednani. Bylo by chybou si myslet, ze dnesnim progresivistum se rozsviti pri nedostatku, anebo se zaleknou dusledku valky.
   Fakta, ktera jim nejdou do kramu vymlci a Babis je na svou stranu nepretahne, to mate recht. Vzdyt se podivejte na ten ocividny dukaz: Babise odmitli kvuli jeho komunisticke a estebacke minulosti a zvolili si namisto nej koho? 🙂 Slova, fakta, argumenty pro ne nehraji zadnou roli.
   Ted jsem domluvil se znamym, jehoz tricetilety zet na konto sveho prodlouzeneho odchodu do duchodu reagoval slovy, ze je to dobre, pry uz bylo nacase s tim neco udelat 🙂

   1. Wauuu, tam už není pomoci… Pouze vlastní zkušenost … Přesně to je mentální kapacita, schopnosti a možnosti „nového elektorátu“ , který bude vlastní hrudí bránit „nové vyvolené“ nehledě na oběti… Jde o emocionální záležitost, kde není místo pro rozum …
    Nesmime zapomenout, že na „výchově, výrobě“ nových, „svobodných“ voličů, obyvatel, se usilovně přes 3 dekády pracovalo …

    1. Dělat s tím samozřejmě něco jde – ostatně máme s tím svou historickou zkušenost. Tu techniku anglosasové nazvali „Soft power“ … víme, že funguje, ale taky víme, že to trvá dlouho.
     Takže není pravda, že se s tím nic nedá dělat – dá, ale je to běh na hodně dlouhou trať.

  2. Chcete říct, že voličům slepence vůbec nebude vadit rapidní pokles životní úrovně? Proč tedy vláda chce, mezi prvními oškubat ty nejslabší, staroušky. Proč se žinýruje sáhnout do kapes těm, kteří mají ty kapsy napěchované?

   1. Ano, asi toto chce říci, a přesně tak se Pětidemolice a jejich fans chová… Nejde o žádnou novinku, nicméně fašizace, její projevy v otázce chování příznivců vladní kliky kopírující z části jednotky SA, byla otevřenou součástí všedního dne opakovaně díky rychlému sledu různých voleb …
    Pokud žijete v Bohemii, je Váš dotaz překvapivý, obzvláště s přihlédnutím ke zkušenostem s vládnutím nynějších stran v minulosti…

    1. Jj … těm „skalním“ bude připadat, že poklesem své životní úrovně přispívají v boji za dobrou věc. Všechno už tady bylo, takže můžeme odhadnout co bude a hlavně – z vlastní zkušenosti víme, jak s tím bojovat … zkratka je soft power.
     Má to jedinou nevýhodu – výsledek nebude hned.

   2. Hrdě a pyšně to chtějí snášet ve jménu svých závazků a hodnot.
    Až to přijde, budou zpívat jinak, ale vyhodnotí to tak, že za to může Putin a dezoláti.

    Příklady? Nehlášená znásilnění v Německu, teplota na 15 stupňů, u nás jásavé zavírání toků surovin z Ruska a výrobků z Číny. Podřezávání si větve.
    Stupidita jak z učebnice.

  1. Ještěže jsem takřka kmet, který je na emerytuře 16 let! Dcera, které je lehce nad 50 let bude bečet, jako stará želva.

  2. Mě je 56 a týkat se mě to bude pravděpodobně taky (i když počítám tak 2 měsíce navíc). A neházejte na mě „co si zvolili, to mají“, já to nevolil.

  3. Musíme si ujasnit, co je důchod. To je státní příspěvek jednotlivci po určitých odpracovaných letech.
   Jedinec si může říct, že přestane pracovat třeba v padesáti. Nebo, že nebude pracovat vůbec. Někteří v tom mají i smysl života. Dělají děti a ty děti nemvedou k žádnému společenskému prospěchu. I ty děti budou opět nefachčenka v tom lepším případě. Nehledě na to že by mohly okrádat jiné lidi případně škodit jinak.
   Sám si myslím, že by ty příspěvky na podporu rodiny a dětí měly být udělány jinak než jen hele máš dítě , dobře máš peníze.Udělejte z něj slušného člověka, prospěšného společenství, tzn nemusí mít VŠ ale když bude sekat latinu, a za to dostaneš dříve důchod, anebo bude větší. Tečka.
   Pak jsou ještě k diskuzi další výdaje. Senát, výdaje na zbrojení apod. Celé národní hospodářství by se dalo překopat tak, aby z toho měl prospěch veliký vzorek slušného českého obyvatelstva.
   Jenže, to už bychom se blížili tomu, co tady chtěli dělat komunisti a to je přece blé.

   1. Ano blé, důchod v 55! letech, kdo chtěl dál přesluhoval, nebo si k němu přivydělával. Babičky měli sílu a čas na hlídání vnoučat.

    1. A děti měly sílu sílu a čas na ošetřování dědečků a babiček až těm dojdou síly.
     Nebylo nutné provozovat tolik domovů pro přestárlé a nemohoucí, které mnohdy také slouží soukromým subjektům jen k čerpání dotací ze SR. A to jsou další prostředky, které by se ušetřily.

     1. Trochu jsem přemýšlel Jestli příspěvky Daniely a Jany nybyly ironicky myšleny, a usuzuju, že ne. Mně bude v létě 50, Byl jsem prvorozené, a druhorozené vnouče svých prarodičů, z jedné a druhé strany. Mé babičce bylo v době mého narození 41 a dědovi o 4 více.
      Zažil jsem s nima nádherné dětství, pamatuju i své dvě prababičky. Mně bude letos 50 a čtvrt roku jsem dědou. A strašně moc se těším, až budeme dělat s malým vylomeniny, a dostaneme jej na hlídání.
      Přesně tak to je. Máme fůru mladších ročníků bez práce. Ty pošleme pracovat, vyprázdníme úřady práce, de fakto se nebudou vyplácet dávky v nezaměstnanosti. Jenže mnoho dnešních dam si radši pořídí pejska než dítě, a když dítě, tak až ve věku, kdy bude málem pozdě. A tak je to taková polovičatá úvaha.
      Ono Helanov reagovala výše taky nějak ve smyslu, hodně lidí děti mít nemůže.
      K tomu bych napsal, že absolutně spravedlivý systém prostě vytvořit nejde. A proto hledáme takové kompromisy , aby se měl co nejlépe ten největší vzorek lidí. A teprve poté, skutečně poté hledejme, jak se postavíme k těm vyjímkám které do té škatulky většina zařadit nejde. Ať už jde o různá zdravotní omezení, nebo postižení apod. Pokud budeme totiž řešit třeba propopulační politiku, a jako první budeme řešit co ale minorita LGBT, nebo lidé, kteří děti nechtějí, je to špatně. A je jasné, že se to netýká zdaleka jen tohoto tématu.

   2. Jo, tenhle nápad má hlavu a patu. Souhlasím! Nebylo by špatné, kdyby výši důchodu rodičů výrazně ovlivňovala výše daní, které odvádějí jejich děti. Vychoval jsi 4 pracanty? No, tu máš! Vychoval jsi jednoho senzačního specialistu a daně odvádí veliké? Taky máš! A on synek do ciziny odešel a na rodiče zapomenul? No, to máš smůlu, ať ti synek pošle. Děti děláš, ale necháváš je růst jako dříví v lese? Tož jestli daně nebudou platit, čeká tě stáří chudobné.
    Pane Folďasi, mě osobně by tímhle systémem „chytl řemen“, považuju ho za moc dobrý nápad. Mít děti se vyplatí a vychovat z nich pracanty taky. Jo! Jsem pro!

    1. To by šlo snadno naparametrizovat – Odvádím peníze do systému, část jde na důchody. Z toho půlka jde přímo mým rodičům, pokud žijí. druhá jde do společné kasy. Až umřou, půjde do společné všechno. Kdo děti nemá, nebo ty děti neodvádějí, nedostává touto cestou nic, jen tu společnou část od cizích dětí.

     Zastánce „šetření“ v prostředí superinflačního režimu bych poprosil, aby tady spočítali situaci člověka narozeného v roce 1960 s průměrným platem. Kolik by měl, kdyby si měsíčně odkládal desetinu průměrného platu po celých těch 63 let.

     1. 1. Nějaký takový systém tady přece zavedli bolševici – žena za každé dítě -2 roky, povinnost přispívat do společného řešili povinností mít práci a odliv vzdělaných lidí řešili plotem na hranici. Mimochodem, Skála má někde na webu rozhovor, jak se před 89 snažili umožnit cestování za podmínky, že se zabrání tomu, aby za naše peníze vystudovaní odborníci zůstali na Západě … zařízli to samozřejmě Zápaďáci tím, že odmítli zaplatit náklady na vzdělání za odborníka, kterému by umožnili se přestěhovat na Západ.

      2. Ve státě, kde jeho měna trvá okolo 30 let je uvažování nad dlouhodobým spořením na důchod znakem malomyslnosti. Jen namátkou – vznik státu = nová měna, okupace – nová měna, konec války = nová měna, měnová reforma v 1953 = nová měna, po hadráku = nová měna … a teď se mluví o EURu nebo digi měně … a kolik let uplynulo od toho začátku?? … od vzniku ČR??

      1. To,co popisuje toto 8:28 má jednu slabinu a to holky. Tak si představte,že máte kolem 30 třeba 3 holky a těm chcete dopřát studium, ony vám tedy dostudují před penzí, chtějí trochu získat praxi, tak odloží studium, že si kolem 30 taky pořídí děti. Takže jsou od vašich třeba 60 do 70 na mateřské, neodvádějí nic, ty děti ale mít musí,neb daňoví poplatníci. No a když konečně začnou vydělávat, vám je 70 a umřete. A ty holky zase platí stejně cizím.

       1. To je ale jen důsledek faktu, že vy jste měla holky po 30 a ty holky 40 let nepracovaly.
        Ta mateřská by šla řešit třeba podílem z odvodu jejího manžela anebo by to bylo navázané na ten příjem mateřské.

        Ale je potřeba si uvědomit zásadní věc: Životní úroveň a vůbec přežití důchodců nezajišťují papírky jejich úspor, nýbrž jejich děti, které vytvářejí hodnoty.
        Takže jestli ty děti hodnoty nevytvářejí, tak je potřeba hledat chybu tam.
        Je možné to ignorovat a brát stejně 15 dětí na podpoře jako dvě děti pěstující obilí, ale pak není o čem se bavit.

     1. Jestli děti nemá, jeho odvody živí jeho rodiče a on může veškeré zdroje, které normání člověk investuje do dětí, investovat do něčeho jiného, co mu zajistí stáří. Ve stabilní společnosti to mohou být i ty peníze uložené ve slamníku.

      Dnešní sorosovký stát se chová, jako by lidé děti mít neměli, že je to neekologické a škodlivé. Přitom jedině děti jsou podmínkou pro přežití. A ekonomicky aktivní občané podmínkou rozvoje nebo aspoň neúpadku.

      Lidé ztratili ve své většině pochopení toho, co umožňuje společnosti a civilizaci přežít.

    2. Můj syn je v invalidním důchodu 3. stupně. Už nese těžké břemeno sám o sobě a s ním my rodiče. Měli bychom být podle vás potrestáni na penězích, protože neodvádí daně?

      1. Co se týče odvodů na důchodu jsou diskriminováni rodiče holek,které dávají přednost rodině před kariérou. Sice chodí do práce.ale nederou se na vedoucí místa, neberou moc prescasu, bývají na hlídačence,když jsou děti nemocné, samy na nemocenské při těhotenství a na mateřské a když se to pak v důchodu sečte, mají menší důchod,odvedly přece méně a kratší dobu, nez karierista , co jen vydělával, domů chodil jen přespat a pro čisté prádlo,které se mu samo líhlo v šuplatech a o dětech nevěděl ani ve které jsou třídě.Tak ten má důchod velký ,měl přeci velké odvody.

       1. Odstrašující příklad je Strougal. Velký důchod, protože pořád v práci, manželka vše doma zastala a on v 70 se rozvedl a oženil s milenkou a prvni žena opět na vše sama a malý důchod. A ač vychovala daňovou poplatníci( dceru) vdovský důchod si užije druhá žena, která vychovala prd.

     1. Katango. Tomu jsem se chtěl vyhnout. Samozřejmě že by takoví rodiče potrestáni být neměli, proboha, jasně, to A bylo napsáno a to B je to, jak se postavíme k lidem, kteří a teď abych opět nikoho neurazil, jak to napsat, nevejdou se do té většinové běžné populace.

      1. No, po zkušenostech z mého skoro 68letého života bych ráda věřila, že by to bylo, jak píšete, ale obávám se, že by to bylo přesně naopak.

       1. Katango. s politiky by to mělo být přesně jako s řemeslníky například. Poznáte automechanika, co má dobrou pověst, dokáže vám říct názor do očí, ať je jaký je, je cenově dostupný apod. ok budu k němu chodit. totéž kadeřníci apod. A politici to samé. Určitě najdete mezi lidmi někoho, kdo je za A schopný, má předpoklady, a za B myslí to vážně . Takže komunální politik bude konat tak, aby to prospělo LIDEM z vesnice, a tak dále a výše, krajští zastupitelé budou dělat vše pro LIDI z kraje atd.
        Není boha aby se takový systém neujal. Samozřejmě už jsem psal výše. Není na světě člověk ten, který by se zalíbil všem, nedokážeme udělat stoprocentně dokonalý systém, ale můžeme se té dokonalosti, kdy bude spokojeno co nejvíce lidí , alespoň pokusit přiblížit.

        1. Obávám se, že můj cynismus, zčásti vrozený a zčásti roky rozvíjený, se chechtá z plna hrdla. Já vyznávám spíše zákon, že co může být zneužito, taky zneužito bude.

    3. A co takhle aby stát začal opravdu šetřit. Vždyť je to tak jednoduché. Z neziskovek podporovat jen ty co se skutečně starají o staré a nemohoucí, zbytek bez podpory. Přestat vyplácet sociální dávky těm, co v životě nepracovali a pracovat mohou. Zavést limit sociálních dávek na rodinu (např. 2 dospělí a dvě děti=20 000Kč, současně by to bylo i maximum toho, co lze pobírat, takže další fakani by na výši dávky neměli vliv. Přísná kontrola matek samoživitelek, zda jsou opravdu samoživitelky. Osobní odpovědnost úředníků za neoprávněně přiznané dávky (nestačilo by řvát razízmus a diškriminácia na úřadě).
     Snížit (ev. zrušit) podporu vysokým školám, co produkují nepotřebné profese, především sociologickým a filosofickým fakultám. Zrušit výsluhy vojákům. Přestat vysílat expediční sbory do zahraničí. Přísná kontrola u hospodaření armády. Snížit počet úředníků a přísná kontrola hospodaření ministerstev. Průhledná výběrová řízení u všech veřejných institucí včetně vlády. …..

     1. To zni jako raj na zemi.
      Ale aspon ty pridavky a neziskovky, kdyby prosly.

      Zpatky do reality: neziskovky dostanou pridano, a spravni novinari taky.

 4. Opozice je slabá. Proč? Tak se na to podívejme. Když byl slepenec v opozici tak pravdatelevize vysílala záznam každé schůze, v nočních hodinách. Dnes nic. Každá mimořádná schůze jela v přímém přenosu. Dnes nic. Moravec, předesílám, že se mi tak ekluje, že se na to nedívám. Stačí si přečíst, co tam má za hosty. Už to není 3 na 1, v neprospěch vlády. Když už tedy laskavě pustí nějaký výsek ze sněmovny, tak je to nějaký nezáživný příspěvek, anebo spíš zesměšňující opozici. Každou protivládní demonstraci milionu šašků vysílala v přímém přenosu. A co se v pravdatelevizi vystřídalo protivládních expertů, odborníků, politologů. Každé zaškobrtnutí (uprdnutí) vlády se rozebíralo ze všech stran. Totální selhání slepence, se přechází mlčením a nechává se vyhnít. Aby se opoziční volič, nebo odpůrce slepence dozvěděl, co se v PS vlastně děje, tak musí šmejdit po trůbě, nebo na face opozičních politiků (právě tady mám otevřený face Bereniky Peštové) a útržky si skládat, jako puzzle. Vím, že se dá záznam PS pustit na https://www.psp.cz/sqw/hp.sqw, ale ten servis minulé opozici a té dnešní, je neporovnatelný. Jenže na tohle nemá každý čas a to probírání informací nejde dělat každý den. Pravdatelevize ignoruje svoje povinnosti a na nějakou vyváženost se už ani nesnaží hrát.
  Můj názor na to, proč se opozice zdá neviditelná, totálně vygumovaná a vypadá to, že tu vlastně žádná opozice není.
  Fakt nevím, jak opoziční názory dostat k veřejnosti. No, Prima se ještě trošku snaží dodržovat nějaká ta pravidla.

   1. Tak tak. A ať to dlouho netrvá.

    Jinak příspěvky i články pana D.Dvořáka se mi líbí. V úvaze ohledně luxování hlasů SPD mi tak trochu přijde i PRO pana Rajchla. Ačkoliv mu opravdu věřím, že mu jde o naši (dobrou) věc, aby zas volby nedopadly PRO 4.88 % a NSDAP09 5.1 % (po drobném vylepšení, jistě už korespondenčním). Tj. hlasy v toaletní míse.

    1. Mne spíš zajímá kdo vlastně je DD, ta laciná vyprávění jsou moc i na toho MMA… sorry, kapku se zamyslet nad textem

   2. Minulý režim neskončil kvůli nám, ale kvůli tomu, že Gorby & company prodali RVHP Západu. My jsme si to jenom trochu hráli na revoluci.

     1. Na to se pokusím odpovědět – můj odhad je, že RF vytlačí USA z Evropy. Hlavní dopad bude ten, že evropské státy budou mít na výběr – přidat se k systému BRICS (nebo něčemu, co budou provozovat státy vlastnící skutečné zdroje) nebo pokračovat v úpadku.
      Jisté je jenom jedno – RF určitě nebude opakovat metodu „vysedět lásku na bodácích“. Tohle vyzkoušeli, vědí, že to nikam nevede, takže to nebudou opakovat. Ostatně i v této věci se Putin už dříve vyjádřil – pro RF nepřipadá v úvahu, aby svými zdroji (lidskými a materiálními) dotovali nějaký stát. Na druhou stranu taky dodal, že pokud bude někde snaha, tak oni tu snahu podpoří … pouze podpoří tím, že nebudou házet klacky pod nohy. Ostatně tohle vidíme na případu DLR a LLR – museli postavit svoji armádu, museli a musí sami bojovat za svou svobodu … RF jen v podstatě pomáhala. Až nyní, kdy je jasné, že se opět bojuje proti sjednoceným anglosasům, tak se do toho vkládají více. Začátek byl ale naprosto jednoznačný …
      Podle mě máme tak 5-10 let okno na to, se připravit na převzetí moci … tohle je asi doba na vybudování nějakých struktur. Opravdových struktur. Struktur, kde na 1. místě bude zájem státu.
      Bohužel tohle např. není případ Rajchla – zkusil se dostat nahoru přes fotbal … neuspěl, zkusil to přes Trikolóru … neuspěl, aktuálně to zkouší přes svoje hnutí/stranu. Rétor je dobrý, nicméně základ je špatně – na 1. místě u něj nebude zájem ČR, ale osobní profit, byť bude samozřejmě tvrdit něco jiného. Podívejte se na jeho web – fráze, fráze, fráze … on dělá v podstatě to, co si myslí, že ho vynese nahoru, protože takhle to dělali před ním. Možná i na chvíli uspěje, ale nikdy nebude tvořit pevný základ. Dříve nebo později zapracují instinkty obyčejných lidí a něco se jim na něm (oprávněně) nebude zdát …

      1. .. a ještě … jak poznat lidi, kteří mají zájem o osud ČR na prvním místě? Neuděláte chybu, když tam zařadíte ty, kteří např. pravidelně píší na web a ten web neobsahuje žádnou placenou reklamu. Prostě dělají to jednoznačně z přesvědčení. To je případ Kydů, Litterate, Hampla a dalších.
       Někdo může namítnout, že Vidlák chce jít do politiky, že Hampl na besedách prodává své knihy … ano, máte pravdu, ale jmenovaní napřed začali a až poté se poohlédli, zda to nejde zpeněžit. To pořadí je důležité. Vidlák nezkoušel prorazit do politiky přes fotbal, ani přes ANO …. prostě důležité je to pořadí.

      2. No , Rajchl .. byl jsem se na něj podívat. Je to podobná politická estráda jakou předváděl kdysi Miroslav Sládek. Vidlákovi se to zjevně líbí a vsadil bych se že si právě tam bude chtít najít svoje místo na slunci. Tedy ve straně PRO. Z mého pohledu je to vcelku volitelné, uvidíme jak se to bude jevit až ty volby opravdu nastanou ..

       1. Ono nelze říct, že by to bylo úplně k ničemu – to v žádném případě. Život ani politika nejsou černo-bílé. Pokud bych Vidlákovi měl nevyžádaně poradit, tak bych se spíše držel Hampla …

  1. Ještě dodám. Dole někdo píše „Bylo by třeba politika, kterému jde v první řadě o Česko. A o ostatní až dalších řadách“ To je sice hezké, ale ten politik se bude muset řídit podepsanými smlouvami, které jsou už platné a ty, které nás sešněrují nadobro, dopodepisuje slepenec a bude vymalováno. Nikdo neví, pod co čmárají své podpisy a že čmárají je jistota.

   1. Neviděl bych to tak černě … pokud by např. strojvedoucí měli dodržovat opravdu všechny předpisy, tak vlaky nejezdí … V systému, kde máte cca 2 milióny právních norem, Vám kdykoliv najdu, jak podle zákona dělat nebo nedělat to či ono.

 5. OT:

  Letí balon nad Čínou.
  Co je toho příčinou?
  Že by zase čísi vědci?
  Určitě už tvrdí svědci
  že vylítl z Wuchanu.
  Pověst už má zcuchánu;
  proč je tolik balónů?
  Kdo má tolik mamonu?
  Znám zemi tak zazobanou
  demoška je v ní prý pannou.

   1. Letí balón, letí, letí
    raduji se čínské děti.
    Když jim balón propíchli
    hrozně je tím namíchli.
    Pustí balón nový, lepší
    kovový a mnohem menší.
    Strejda Sam se netrefí
    pověst si tak polepí.

    1. A je to tady.
     Nad Kanadou sestřelili dvě menší vzducholodi s motorem. Čí to je materiál a k čemu měl sloužit je velké státní tajemství USA. Něco se asi dozvíme – ale až se to bude hodit.

 6. Co je cílem vlády řekl Foldyna a líp to říct nejde:

  Je v pořádku, že vláda současně uvažuje o menší výhodnosti nástupu do předčasného důchodu?

  Musím odpovědět stejně, jako na otázku předchozí. Takže; vláda Petra Fialy pouze plní pokyny ze zahraničí, které zní: Vrhněte co nejvíc peněz na naši válku, jejíž prostřednictvím chceme získat ruské nerostné bohatství, a na vlastní zemi a na její lid se nijak neohlížejte.

  ————-

  Dál o tom nemá cenu bádat. Dokud je nebudete brát jako nepřítele, tak se nehnete z místa.

 7. Opravdovou opozicí je Okamura. Tomu hodili hlasy nasraní občané, kteří zjistili, že ve spolcích EU a Nato jsme za blbce. Že původní členové neměli od samého počátku žádný zájem na ekonomickém sbližování s nováčky. Po 30 letech členství se ekonomický rozdíl ještě prohloubil a výhled je tristní.
  Jenže v poslední době se Okamura povážlivě kýve. Jestli sám, nebo mu podkopávají kořeny jiní, do toho je těžko vidět. Ale pořád nevidím jinou opozici, kterou bych mohl volit místo něj.

  1. Tomu hodili hlasy nasraní občané, kteří zjistili, že ve spolcích EU a Nato jsme za blbce.
   —–

   To měli vědět už za Havla.

   Pokud nevidí rudě, když vidí tričko s Havlem a oslavy Sametové revoluce, tak ať nadává jen sám sobě.

   1. V parlamentu jina neni, nez tahle pasivni.
    Muzeme neco udelat pro to, aby tam priste byla i ta aktivni.

    Ono se to samo neudela. Nejsme v Japonsku.

 8. Souhlasím, že AB nebyl a není opozice. Do politiky vlezl ze stejných důvodů, jako Topolánek. A ze stejných důvodů, jako Staňura – tomu dělal můj kamarád 8 roků náměstka na radnici v Opavě (kamarád taky “šel do politiky” stylem (jeho slova:) nechám se zvolit). Tam nebyly žádné bohulibé pohnutky, ale tvrdý byznys. Na radnicích se přehazují vidlemi stovky milionů a miliardy, na úrovni státu stovky miliard až bilionek. Kdo se bojí, nesmí do lesa a prachy vyfoukne někdo jiný. Řídit stát jako firmu moc nejde – maximálně tak koupit levněji hajzlpapír.
  AB vlezl do neprobádaného světa a rychle se zorientoval. Verbež u koryt se semkla do jednotného stáda, aby jim konkurent nevyžral krmelec.
  Sirotci po Paroubkovi nenašli svého Spartaka a hodili své hlasy překvapenému predátorovi, který teď nevěděl co s nimi. A neví to dodnes. Monika ho už umravní. Když AB poleví v zápřahu, vy*ere se mu něco se zdravím a už nebude mít vůli znovu naskočit.

  1. Nesouhlasim.
   Babis sel do politiky proto, aby si nemusel poslance a klauny kupovat. Vyslo mu lip si na to zalozit stranu.

     1. : jak Gogo, tak Ládík
      Jistě pamatujete, jak pásl Kalouska s Bursíkem ohledně řepkosračky v palivech, kdy ještě žádným politikem nebyl.

 9. No, ja teda nevim, holky a kluci. Vidim tady nekonecne analyzy politiku. K cemu to je, to nerozumim. Spis bych rada videla rozbor a navod, jak na to, aby se Cesko obratilo k lepsimu.

  1. Zacneme se bavit seriozne, rozebirat vecne a fundovane jak vecj jsou, jak by mely by a jak to zaridit. Zalozime stranu, vyhrajeme a budeme to naplnovat.

     1. Jste malý dítě nebo co?

      Jen těch pár vůdců. Jako vždycky.

      Potřebujete dávat za příklad sedláky u Chlumce, Napoleona nebo normalizaci ?

      1. Zatím to nedělali, a přesto se tady hážou flinty do obilí.
       Samozřejmě nesmíte vsadit všechno na jednoho hochštaplera, který bude pracovat stejně nejspíš pro ně, nebo se jen vyžívat z hučení davu.

   1. Vyhraje nejaky Babis, vy ne, protoze pred volbami se rozsiri, ze nemuzete vyhrat.
    Uz tu padlo 20% pro Bastu? Pro jistotu to sem dam.

  2. To tady nikdy nenajdete, protože jak se to řekne, tak to přestane platit.

   Čtěte historii, tam je o politickém boji vše.

  3. rozbor a navod?

   Bylo by třeba politika, kterému jde v první řadě o Česko. A o ostatní až dalších řadách.

   A musel by tu politiku dělat tak dobře, aby mu uvěřila drtivá většina těch (kterých je dohromady o něco více než polovina), kterým jde rovněž o Česko.

   A pak by musel být natolik chytrý a moudrý, aby jeho dobrými úmysly vydlážděná cesta nevedla do pekla.

   Pak by bylo líp.

     1. … pracovat zadara na vytvoření vlastních médií …. Ať budeme rozebírat věci z kterékoliv strany, vždy skončíme u toho základního – nemáme vizi, definovaný cíl co vlastně chceme a i kdybychom ho měli, tak ho nemáme jak dostat mezi lidi … což jsme opět u vlastních médií s větším dosahem. Protože tohle nemůžeme zařídit penězi, musíme to zařídit kvalitou – a čas a zkušenosti nám hrají do karet. Z vlastní zkušenosti víme, kam ta manipulace vede – bude poptávka po objektivních zprávách a pokud budou takové média k dispozici, tak těm jejich manipulacím nikdo nebude věřit – i kdyby do toho sypali milióny.
      Návod jsem dal, nevýhoda je, že tohle nelze vybudovat hned. Jméno a historii si nelze koupit, ta se musí vybudovat .. a to chce čas a každodenní práci. Bohužel, pečení holubi do huby, nemožné ihned a zázraky do tří dnů se prostě nekonají. Je to stejné jak s lídrem – toho nelze určit, zvolit … musí se propracovat sám, což trvá.

      1. Ono zase pokud jde o tu difuzi myšlenek mezi lidi, dnes to jde rychle. Zejména, když ty myšlenky jsou, jejich nositelé je mají už promyšlené a situace je taková, že rezonují.

       Problém je, že se nezačne.

    1. Jenze vtip je ve vyberu toho, kdo ma svoje dobro propojeno s vasim, nebo nejlepe s dobrem spolecnym.
     Teorie her. Doporucuji ke studiu aspon zaklady.

     1. „Teorie her. Doporucuji ke studiu aspon zaklady.“
      Vždyť si s vámi stále hrají, tak vo co go … „chléb a hry“ o to jim jde, jen ten chleba začíná docházet !

 10. Babiše jsem nikdy nevolil i když mi v podstatě nevadil, až na jednu věc a to bylo jeho prohlášení o povinném očkování proti kovidu. To neudělal dobře a myslím si, že tímto si odebral dost hodně voličů. Ty ostatní věci kolem kovidu, jako že zmatek a uplácení kdekoho, by byly za kohokoli jiného (například Za Fialy) násobně větší.
  A proč šel Babiš do politiky? Ten hlavní důvod viděl v tom, že cíl drtivé většiny politiků je na politice vydělat a v žádném případě nepracovat pro lid a v podstatě ani pro vlastní podnikatele. Takže pro koho pracují ? Pro nadnárodní korporáty, tj. proti vlastním lidem. A taktéž viděl, že většina politiků jsou „retardi“. Tady jen malé upozornění: člověk, který mluví hezky a plynule, ještě neznamená, že je chytrý.
  Ta Jourová se mu utrhla z řetězu. Za málem půl mega za měsíc, by mnoho lidí zabilo málem i svou babičku. Natož národ.
  No a vzhledem k situaci se časem polovina zchudlých sluničkářů, přejde od pětikolky jinam, třeba k nově vzniklým stranám. A ta většina snad časem vznikne.

 11. Fiala samozřejmě Babiše podporovat nebude, protože je to pro něj konkurent. Buď bude úkoly plnit Fiala, nebo Pekarová, nebo Bartoš, nebo Rakušan – anebo Babiš. Tamti patří do jednoho chlívku, Babiš do jiného, ale ve stejné stáji. Mezi prasaty zuří konkurenční boj o koryta, ale jejich sedlák je samozřejmě musí držet a řídit tak, aby si neublížili moc a hlavně neohrozili jeho bysnys.
  Babiš je napojený paralelně s Fialou a spol. Pro toho jejich majitele je to luxusní konfigurace, protože jeden si to platí sám, a hlavně obě skupiny aktivních blbců se nejen mlátí navzájem, ale hlavně společně likvidují skutečnou opozici, kdykoliv má tendenci vzniknout.
  Největší bizzar posledních let je představa, že Babiš je alternativa, nebo opozice vůči otrocké podřízenosti Bruseli, Berlínu a Washingtonu.

  1. gogo.
   Já si zase myslím,že Fiala Babiše nezničí,kde by vzal nějaký terč,na koho problém ukázat.
   Jestli je Babiš schopný podnikatel,ať podniká.
   Snahou ovládnout České zemědělství,ovládnout i politickou moc spojenou s mocí zákonodárnou,budí odpor,nejistotu,až podezření.Pak to tak vypadalo,jinak mluvil v Bruselu a jinak doma.

   1. Kdežto my ostatní jsme duše bezelstné, co vždy říkají to samé, jedno jestli šéfovi či kolegům, jedno jestli kamarádům či ženě, jedno jestli kamarádům či nepřátelům.

   1. Za nácků to bylo zakázané 😀
    Jediná skutečná opozice, která tu jednala za český národ, byli Tři králové a paravýsadky z Anglie…

 12. Jojo, všichi všechno.
  Pořád ty prachy. Kdo má prachy, má moc (a naopak). A moc korumpuje a velká moc korumpuje velmi.
  Tohle docela přesně navazuje na článek o Andreji B. se kterým bohužel musím souhlasit. S dodatkem, že nesvornost obyvatel České Kotlinky je historicky potvrzená. No a tak máme, co máme a co nám velcí dovolí.
  Což je možná daleko důležitější faktor našeho budoucího osudu.

 13. Je to sice OT, ale před chvílí Zaorálek u Vendula dokonale rozhodil sandál jakémusi náměstkovi ze zamini Martinu Dvořákovi, když po něm metl důkazy o tom, že Petr Kolář je pro ČR vážným bezpečnostním rizikem 😀

  1. Ono záleží na úhlu pohledu – ze strany USA je Kolář bezpečnostní pojistka, z pohledu občana mající na srdci zájmy Česka, pak je bezpečnostním rizikem … každý si může vybrat dle svého 🙂

   1. Zaorálek mluvil o jakési Kolářově firmě, jejímž businessem je obcházení protiruských sankcí. Bohužel jsem si nestihl zapsat její název.
    Dvořák z toho byl opravdu hodně rozhozený a dost marně se to snažil zakecat.

    1. Na válce by jistě vydělal

     https://www.fintag.cz/2023/01/19/petra-pavla-objevil-petr-kolar-kdo-je-petr-kolar/

     Petr Kolář totiž působí jako předseda správní Nadace rodiny Holečkových. Instituce s nadačním kapitálem téměř dvě miliardy korun přispívá mimo jiné na podporu vzdělávání, školství, péče o zdraví nebo rozvoje zdravotnictví. Zakladatelem nadace je René Holeček, majitel společnosti CZG – Česká zbrojovka, která se v roce 2022 přejmenovala na Colt CZG Group SE. To kvůli tomu, že nedávno koupila amerického výrobce palných zbraní Colt. Čemuž Petr Kolář, jak sám potvrzuje, asistoval pro znalost amerického prostředí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *