26 května, 2024

Tyhle zákony se chystají i na vás

Přátelé, když jsem poprvé začal psát o nové plánované demonstraci, svolané na 11.3.2023, setkal jsem se mailech, zprávách i komentářích se zatím největší odezvou. Kladnou i zápornou. Na jedné straně bylo hodně těch, kteří na podobnou výzvu čekali, zapsali si termín do kalendáře, začali vymýšlet transparenty, stahovali si propagační plakáty a začali je vylepovat. Dokonce si leckdo už zajistil jízdenku. Na straně druhé se ozvali ti, kteří nám vyčetli, že je to moc brzy a svolává to špatný člověk, agent s teplou vodou, který myslí jen na svůj prospěch a jeho tiskovka je toho jasným důkazem.

Situace je naprosto stejná, jako před demonstrací v září. Tehdy jsem dostával naprosto stejné maily a ty optimistické a pesimistické byly ve zhruba stejném poměru jako teď. Akorát teď je těch zpráv asi desetkrát tolik.

Stejně jako tenkrát nebudu nikomu jeho přesvědčení vymlouvat. Jste všichni dospělí, svéprávní, za svá rozhodnutí nesete odpovědnost a já nemám důvod z vás toto břímě sejmout. Sami jste strůjci svého štěstí a čtení Vidlákových kydů vám má pomoci v rozhodování. Vidlák to za vás nerozlouskne, maximálně vám může nasvítit nějaké nové pohledy.

Minulý týden jsem byl na dalším setkání příznivců strany PRO s Jindrou Rajchlem. Jak jsem už mnohokrát psal, oni jsou opravdu aktivní a nejen v jihomoravském kraji. Sokolovna byla opět naprosto plná, lidi se tlačili u vchodu a když jsem se lidí ptal, jak jsou na tom s energiemi, tak dobrá půlka si užívá vskutku vysokých záloh i vyúčtování. Proto přišli. Druhá půlka přišla, protože je štve, kam nás vláda vede. A štve je příprava náhubkových zákonů, které nás mají umlčet.

Mluvil jsem o tom skoro tři čtvrtě hodiny a oni to vydrželi poslouchat. Pak nastoupil Jindra Rajchl, mluvil další dvě hodiny a oni to opět vydrželi poslouchat. Potřebujete jiný důkaz, že se v naší zemi zásadně změnilo klima? Oni do té Prahy prostě přijedou. Přijedou, protože jim opět nejde o to, kdo to svolává, ale jde o myšlenku, že nás vláda vede do války a bídy. V tomto ohledu se od září nic moc nezměnilo. Demonstrace začaly klesat, až se z toho stala stále častěji deklarovaná osobní věc, kterou je nutné bránit před zrádci.

Tentokrát to svolává to lídr, který celý podzim objížděl republiku a všude mluvil k lidem. Naživo. Rozptyloval jejich obavy, vysvětloval svojí koncepci, jeden den tuhle, jiný den támhle. A ono je to vidět. Já jsem vlastně nezažil setkání, kde by nebylo naprosto plno. Můžete si o Jindrovi Rajchlovi myslet co chcete, můžete mu přisuzovat jakýkoliv charakter i letoru, ale on si to normálně politicky odpracoval. Místo aby jezdil po dovolených, tak jezdil po venkovských i městských sálech. A udělal všechno, aby byl úspěšný. (Například mě pozval, aby přišli i lidi, kteří chtějí mluvit se mnou a ne s ním)

Právě tato setkání mě přesvědčila, že to s demonstracemi ještě není ztracené a řekl jsem si, že se vedle Jindry na to pódium prostě postavím. Uvěřil jsem reakci lidí, uvěřil jsem jejich odhodlání, které jsem viděl na vlastní oči. Víte jak to se mnou je… dám na osobní kontakt.

Jistě, vláda kvůli demonstraci určitě nepadne. Tedy… pokud na Václaváku nebude milion lidí. Poslanecká většina pořád existuje a koryta jsou vždycky až na prvním místě. Jak jde o peníze, tak jsou všichni stejné víry. Ale stejně jako se loni vláda vyděsila k akci a k zastropování cen energií… tentokrát to bude mít ještě jednodušší. Může prostě vyhodit hentoho Klímu. Může přestat s týmem KRIT, může přestat s náhubkovými zákony. Když přijde hodně lidí, tak si Fiala bude moci spočítat, kolik to je hlasů ve volbách a třeba tomu jeho kuřecímu mozečku dojde to, že jestli to takhle půjde dál, tak jim nepomůžou ani volební podvody a po volbách je vystřídá český Trump a český Orbán…

… kteří dostanou jako dáreček všechny ty dezinformační zákony a s chutí je použijí proti České televizi a ostatním velkým médiím. I pravdomluvným novinářům to začne docházet… tedy ne Kmentovi ani Šafrovi. Ale jiným to docvakne. Jestli budou dál tlačit na pilu, tak jednou stavidla rupnou a všechny ty zákony proti dezolátům budou promtně použity proti jejich kavárnické existenci.

Nemyslete si, Babiš bedlivě sleduje, jak se Jindrovi bude s demonstrací dařit… Zatím strana PRO není nic, ale pokud uspěje, tak se jejich kontakt s Veľkým Bocianem prohloubí… Tihle dva sice nebudou mít stejné názory a nebudou chtít to samé, ale budou se respektovat. A oba pracují na tom, aby voliče oslovili. Babiš mění podpůrný tým a rozkračuje se (uvidíte) a Rajchl bude mít největší demonstraci dezolátů všech dob. Oba jsou pracovití a místo deklarací jezdí mezi lidi. Babiš má peníze, Rajchl umí mluvit…

Pokud přijdete na demonstraci, tak se tam ve Strakovce leknou. Hodně se leknou. Už si mysleli, že je po všem, že dezoláti vedení zadluženým prodavačem pizzy jsou v háji a stačí si jen počkat na jejich stále zoufalejší pokusy zvrátit situaci. Pokud teď bude Václavák plný, tak se křivka otočí. To s vládními hlavami zacvičí. Protáhnou si křivku dopředu a uvidí tam svůj vlastní konec. A přijdou na to, že ho mohou oddálit tím, že nenachystají nástroje, které by příští vláda mohla použít proti nim.

I Petr Pavel začne přemýšlet, kolik podpory válce si může dovolit.

Dumejte dumejte. Máte na to ještě skoro čtyři týdny. V mezičase uvidíte, jak se demonstrace organizuje a kdo všechno tam vystoupí. A zároveň uvidíte, co na vás chystá naše milovaná vláda. Tohle si porovnejte. Pokud dojdete k názoru, že to nemá cenu, tak se všechny ty KRITy dají do práce, začne se kriminalizovat a vy před volbami dostanete krásnou kandidátku jednotné fronty a ještě jednotnějších médií.

A vy, co nedokážete přijít Jindrovi na jméno… tyhle zákony se chystají i na vás. Česká televize si vás nevšimne a sami se neprosadíte, protože blogeři budou všichni u výslechu a budou přemýšlet, jestli jim stojí za to, si nechat ničit život kvůli národu, který se se nedokázal zvednout ani na legální demonstraci.

Pokud Jindra s tou demonstrací uspěje, udělá to se všemi škarohlídy přesně to, co udělala kandidatura Bašty s SPD. Pokud neuspěje, můžete být jízliví kolik chcete. Ale pokud budete jízliví dopředu a dezoláti stejně přijedou, tak riskujete to, co teď zažívá Samuraj.

Měli bychom tam být všichni. Úplně všichni.

PS.

Připomínám, že je dostupný portál pro zaslání předplacených knih. Najdete ho přímo na Vidlákových kydech v záhlaví pod názvem „objednat knihu“ Přímá adresa je zde: https://kniha.vidlakovykydy.cz/

V této chvíli rozesílám knihy těm, kteří mě podpořili v prosinci 2022 a v lednu 2023. Aplikace zatím nemá zadané únorové platby, takže vás nepustí dál. Předběžně počítám, že únorové objednávky vyřídím během března, ale to bude záležet na našich balicích a odesílacích schopnostech.

V prvních dvou dnech si adresu zadala zhruba polovina všech předplatitelů. Apeluji na všechny, kteří moji knihu opravdu chtějí, aby si ji nechali zaslat. Budu se snažit objet republiku, ale všichni víte, jaká je situace. Kdo chcete knihu, nechte si ji poslat. Je to nejjistější. Vy, co jste mě podpořili v prosinci a lednu, pro vás zaručeně vystačí současná zásoba knih.

Připravuji dotisk knihy, takže kdo mě chce dále podpořit, máte možnost poslat částku alespoň 350,- Kč na mé číslo účtu: 164 883 276 / 0300. Až budou nové knihy hotové, budu je rozesílat stejným způsobem.

208 thoughts on “Tyhle zákony se chystají i na vás

 1. Tohle Vám Vidláku opravdu chválím, Demonstrace musí být velikááá a ti kteří zde pochybují se prostě mýlí.

  Co je v médiiííích alespoň trochu vidět? – No přece velikost a počet účastníků demonstrace!

  Jak správně říkáte „Jarda“ si to fakt odpracoval, ať už je to jak chce, to je jiný kafe než Ojro-Americkej pokorně spolupracující Bába!

  Jak tady někdo podotkl, chce to tu mravenčí práci na budování kvalitní alternativní opozice – „Jarda“ jí přece dělá a kdo chce se může přidat. Nikomu se žádné zábrany nekladou.

  Někdo by mohl říct, že PRO není zrovna typicky levicová opozice, po které zde někteří volají, ale já na to, že je to opozice řízná jak „Nástup“ od Řezáče.

  Někdo by mohl říct, že je to agent s teplou vodou. Ale já na to, že Bábovo Ojro-hokynářství s koblihama vám taky nevadilo.

  A nakonec…

  Někdo by mohl říct, že nějak moc vyrost, ale já na to že nadanýho člověka dole neudržíš…

  Tedy tak trochu řečeno slovy Malýho Bonaparta…

 2. „Jestliže svět už nikdy nebude vypadat jinak, není třeba se rozptylovat čekáním na záchranu. Musíme se zabydlit v existujícím světě tak, abychom v něm žili vesele a důstojně.“ — Ivan Martin Jirous

  1. Vkrádá se mi na mysl, zda nejde o nějaký překlep?

   Nejedná se náhodou o všeobecně známého diskutujícího s přezdívkou Sv.Prostata?

  2. Na tom něco je. Sranda musí být, i kdyby dědečka věšeli. A když nejde o život, jde o h@vno.
   Na druhou stranu, když na dveře klepe světová válka, těžko se veselit. S úsměvem kráčí na smrt jenom idiot.

  3. Jirous žil vesele, o tom žádná.
   Ale že by žil důstojně? To by snad ani sám o sobě o sobě neprohlásil.

   Pokud si pamatuji, po Vítězném listopadu prohlásil „Vyhráli jsme, nastal čas chovat se zde jako na dobytém území“.
   Ale třeba jen dezinformoval nebo metafóroval.

 3. Pro volbu prezidenta bylo evidováno 8824566 oprávněných voličů. Petra Pavla volil 3359151 volič, což je 40,8% oprávněných voličů. Lze předpokládat, že ti, co zůstali doma a nevolili byli ti, pro které nebyl ani jeden z kandidátů tím jejich kandidátem. Takže mandát Petra Pavla není zase tak silný, jak by se z mainstreamových médií mohlo zdát. Nehledě na to, že jistě nemalá část nevolila pro Petra Pavla, nýbrž proti Babišovi a hodili by to jakémukoliv kandidátu, který by proti Babišovi stál. Platí to ovšem i naopak, velká část nevolila pro Babiše, nýbrž proti Petru Pavlovi. Je to vlastně smutné, že se nenajde slušný, obecně přijatelný kandidát.

 4. Vidlák promine, ale musím poukázat na jednu z mnoha dezinformací na serveru Seznam. Je tam příspěvek pátera Koniáše, vlastně, co to vravím, Bohumila Kartouse. V hlavičce je napsáno k jeho osobě: Publicista, spisovatel, mluvčí Českých elfů, ředitel Pražského inovačního institutu.
  Nic z toho samozřejmě není pravda. Jedná se o samozvaného pronásledovatele lidí, kteří mají jiný názor, než je momentální názor představitelů vrchnosti. Prostě, úplný páter Koniáš.
  Co je ovšem prokazatelná dezinformace je tvrzení : „ředitel Pražského inovačního institutu“. Ve výpisu z rejstříku ústavů je uveden jako ředitel instituce “ Pražský inovační institut, z. ú., Praha 1, Staré Město, Mariánské náměstí 2/2″ uveden Bc. Tomáš Lapáček, dat. nar. 22. listopadu 1982, Francouzská 549/54, Vinohrady, 101 00 Praha 10., den vzniku funkce: 1. října 2022. To koresponduje s údaji z tisku, že Bohumil Kartous, podezřelý z neprůhledné ekonomiky, odešel z vedení a zřejmě i celého institutu. Patrně, kdyby neodešel dobrovolně, byl by odejit.
  Co by u jiného nepřešlo bez skandalizace, je u Seznamu dovoleno.
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-glosa-nabidneme-ruskym-sportovcum-jine-vlajky

  1. Pepa Sláma 19:16
   Když slyším spojení „Kuras – elfové“, otevře se mi kudla v kapse. K takovýmhle prasárnám by se elfové nikdy nesnížili (to víte – jsem odchovanec Tolkiena :-)). I když… když si vzpomenu na Terryho Pratchetta – v jeho světě byli elfové naopak éééxtra parchanti. Řekla bych, že Pratchett to měl odpozorované lépe a nepodléhal iluzím (omlouvám se za trochu OT, a také těm, kdo nejsou fanoušky těchto dvou autorů fantazy světa, ale nějak jsem cítila potřebu to trochu odlehčit). Nicméně, když slyším/čtu Kurase, mám pocit, že si na cosi hraje a že se skutečně do něčeho stylizoval – přemýšlím, zda do toho Tolkienova čestného elfa nebo do toho Pratchettova zmetka? Pro mě je odpověď jasná.

    1. PM
     No jo, sorry, upsala jsem se – byla už pokročilá hodina a štamprlička na lepší usínání také udělala své 😉. Ale když ono mě přijde tak naprosto neskutečně debilní ono jejich „Čeští elfové“, že už jen to samo osobě ve mně vyvolává pohrdání, tak jsem měla potřebu k tomu, byť se zavírajícíma se očima, něco připodotknout a už jsem si to po sobě nepřečetla 😓

     1. Této Karlo, zas tolik jste se nespletla. Oba pánové se projevují jinak, ale svědomitě kopou za stejnou věc. Jejich cílem je aby Hospodin ráčil zachovat Spojené státy jako ředitele Zeměkoule a přilehlých galaxií. Jenom na to jdou každý z jiného konce.

      1. Hlavně Miroslav Kuraš, co se přejmenoval na Benjamina, obřezal se a konvertoval, je zajímavý týpek. Nedávno byl o něm článek, jak se mu zachtělo diplomu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *