26 května, 2024

Nemusíte být génius, když…

Kdykoliv napíšu nějaký článek o situaci ve světě, především o tom, co naši pravdomluvní demokrati nechtějí slyšet, tak se prakticky ihned objeví někdo, kdo mě obviní, že fandím zlému Putinovi a těším se na to, až budeme žít v totalitní Číně. Místo abych myslel správně (díky Koláři), místo abych apeloval na morálku evropských hodnot, tak si dovoluju poukazovat, že Rusko má takřka nekonečné zásoby surovin, že staví továrny a má jaderné zbraně. Nikdy nemluvím o novinářích, co prostě zmizeli, nemluvím o tamní korupci a těžkém životě obyčejných lidí. Když pak mluvím o Číně, nemluvím o převychovávaných Ujgurech a Tibeťanech, kteří touží po svobodě, ale mluvím o čínském hospodářském zázraku, expanzi takřka ve všech oborech, o jejich neuvěřitelně přebytkovém rozpočtu a tak vůbec. Prostě nemám žádný smysl pro morálku, jsem bezcharakterní hajzl.

No o tom to přece je, ne? Musí se správně myslet, člověk musí mít v srdci henty hodnoty, musí věřit horoucím srdcem a víra pak bude hory přenášet…. No, já zůstanu u toho, že hory spolehlivěji přenášejí rypadla, které má náš zbabělý a zákeřný nepřítel a budu pořád poukazovat na fakt, že je nemáme my.

Problém dnešního světa je v tom, že Putin vlastně ani nemusí být génius. I ten Sitting Ping nemusí být žádný bohem obdařený jedinec. Rusko dokonce nemusí být ani nijak zvlášť dobře řízená země. Putin sám nejspíš bude poměrně dobrý stratég, zřejmě kolem sebe bude mít i tým použitelných lidí, ale o tom to dneska už vlastně ani není.

Ano, uznávám… nemusím mít o Rusku dobré informace a mohu si ledacos idealizovat, ale nemusím být politolog nebo bezpečnostní expert, abych viděl ty běžné jevy – Rusko napadne Ukrajinu… a ceny ropy a plynu jdou nahoru. Ukáže se zcela jednoznačně, že Lipavský je debil a bez ruského plynu se Evropa neobejde vůbec. Ceny atakují rekordy, Rusko dodává míň, ale inkasuje víc. Teď Evropa odsouhlasí embargo na ruskou ropu – ne všechnu, to bychom tady nepřežili, jen na tu, co dovážejí tankery. Ukáže se, že to postihne asi 3% ruského exportu, ale ceny už vylezly o víc než deset procent. Vylezly tak moc, že to naše slavné vládní snížení spotřební daně nikde neuvidíte. Ceny jdou opět nechutně nahoru. Co myslíte, že se stane? Ano, to co předtím – Rusko bude dodávat míň, ale inkasovat víc. Rosněft i Gazprom vyplácejí rekordní dividendu… To jsem si nepřečetl na ruském Telegramu, to mi naservírovaly samy Novinky. Omlouvám se všem vyznavačům ojrohodnot, ale odmítám být za debila.

Podobné je to s ostatními sankcemi, ať Západ dělá cokoliv, vždycky se to obrátí proti nám. Všechno nechutně zdražuje, stále více průmyslníků mluví o katastrofě. Vlastně už úplně ztichly ty hlasy, které tvrdily, že západní sankce srazí Rusko na kolena. Ani ten SWIFT nezabral. Rusko prostě přešlo při platbách na rubl, který je silnější než před válkou. Všechno, z čeho tady v Evropě vyrábíme, to všechno je z Ruska.

Tři čtvrtiny světa s Ruskem kamarádí a pokud nekamarádí, tak obchodují. Ať Západ udělá cokoliv, všechno se obrací proti domácímu obyvatelstvu. V neděli dostanete článek paní Petry o tom, jak se teď žije v USA a zjistíte, že je to tam podobné jako tady. Inflace, zdražování.

Já vlastně mohu klidně připustit, že ruská armáda celou ukrajinskou operaci na začátku zbabrala. Ano, možná jo. Možná tam byli zkorumpovaní, možná lhali Putinovi a schvástali se, možná to Putin špatně naplánoval a udělal chybu. Možná se všichni příliš cítili za geroje. Jenže, jak vidíte, nic se nestalo. Protože na tom druhém bojišti Putin chybu neudělal. Neudělal chybu v přípravě ekonomiky a zásob. Neudělal chybu v přípravě systému, aby byl schopen učit se z chyb. On prostě ovládá ty zásoby surovin, ovládá ty továrny, vlastně ovládá evropskou energetiku, ovládá celý náš průmysl, ale my neovládáme jeho finančnictví. Chtěli jste mít z Ruska benzínovou pumpu? Tak teď si vás ta benzínová pumpa svým významem zcela omotala kolem prstu. To je stejné jako s židy. Chtěli jste mít z židů jen lichváře? Tak vás ti lichváři časem ovládli.

Rusové i Číňané nemuseli být žádní géniové. Všechno jsme jim dodali my. Zrušili jsme u nás průmysl ve jménu čistého vzduchu. Zrušili jsme vlastní energetiku a napojili se na levný ruský plyn. Zrušili jsme výrobu zbraní, zrušili jsme všechno, co bylo hlučné nebo smrdělo a odvezli jsme to do Ruska a Číny. Tam, na Sibiři u těch kompresorových stanic, tam se z ruského plynu rafinuje neon, helium a další vzácné látky. Tam se obohacuje uran a dělá se z něj palivo. Tam se dělá ocel, tam se dělá hliník, tam se dělá titan. Neumějí možná všechno, ale umějí toho hodně. I rakety umějí. Hodně přesné rakety. Tyhle rakety mají díky tomu, že jsme je nechali nabrat zkušenosti při výrobě pro nás.

A nejenom, že jsme jim to všechno dodali. Ještě jsme z toho teď sami vycouvali. Prodali jsme jim podíly za směšnou cenu a automobilky za symbolický jeden rubl. A teď zjišťujeme, že jsme udělali přesně to stejné, co udělalo Španělsko s aztéckým zlatem. Koupili si za něj v Británii všechno, zničili si vlastní řemeslnou výrobu a nastartovali v zemi pirátů průmyslovou revoluci.

Tohle jsme teď udělali Rusku a Číně. Nastartovali jsme u nich výrobu, kupujeme si u nich všechno a zjišťujeme, že naše embargo už je netrestá, protože si vystačí sami. Oni nepotřebují geniální vojevůdce, Rusko klidně mohlo mít na začátku mizernou armádu a dělat chyby. Protože jejich zázemí to prostě nahradí.

Současná situace na Ukrajině a v globálním byznyse, to není Putinova genialita, to je západní blbost.

Naši líbodémo spoluobčané mají radost z toho, že se Rusku na Ukrajině nedaří, ale spíš by se měli děsit prostého faktu, že Rusko už tam bojuje tři měsíce proti obrovské materiální pomoci západu, je pod bezprecedentními sankcemi a přesto každý den střílí další a další Kalibry, spotřebovává tisíce tun munice a nijak se nehroutí. Naopak. Putinovi nestojí Ukrajina ani za vyhlášení války, mobilizaci a válečné hospodářství. Pochybuju, že si nějaký pražský kafírník dovede představit, kolik kanónů a šrapnelů by se dalo vyrobit přechodem na skutečnou válečnou ekonomiku.

Pošklebujeme se, že Rusko je Horní Volta s jadernými raketami, ale tahle Horní Volta už tři měsíce bojuje proti americkým i německým zbraním a široké vojenské podpoře těch nejvyspělejších zemí, teoreticky nesmí nic vyvážet ani dovážet, ale stále postupuje a působí dojmem, že to takhle může dělat ještě hóóódně dlouho. Prý čas pracuje proti Rusku… Já spíš vidím, jak čas pracuje proti nám. Například pokud mi v práci nepřidají, tak si vlastně už dovedu spočítat, kdy mi doma definitivně dojdou peníze.

Jo… víte, čím by nás teď Putin mohl ještě poškodit? Kdyby se tak za čtrnáct dní dohodl s Tureckem, že pustí ukrajinské obilí na moře. Cena by klesla možná tak, že by se celé unijní zemědělství dostalo pod náklady, které jsou díky drahým hnojivům extrémní. Všichni zemědělci v Evropě trnou hrůzou, že Rusko svým jednáním, teď těsně před žněmi, shodí ceny.

Takhle to prostě je, když nemáte průmysl. Když nemáte doly, nemáte vrty, když spoléháte na vítr místo na jádro. Takhle to prostě je, když posledních třicet let pracujete na tom, aby Čína měla průmysl a Rusko suroviny. Takhle to je, když je Rusko největší exportér skoro všeho nezbytného a kurevsky potřebného.

Rusko si může dovolit neschopnou armádu. Protože ta se na bojišti brzy poučí. Pokud tam někde na Urale jedou výrobní linky rychleji, než kolik toho NATO v ukrajinských uniformách dokáže Rusům sestřelit, tak Putin stejně nakonec vyhraje. Putin si může dovolit dělat chyby. Může si dovolit se přepočítat. Může si to dovolit, protože svět si nemůže dovolit být bez jeho plynu, ropy, oceli, titanu, neonu, obilí a spousty dalších položek. A kde byl začátek? V demokratických protestech zhýčkaného západního obyvatelstva, které nechtělo, aby mu pod okny jezdily kamiony a aby jim smrděly továrny. Tož politici to zařídili. Udělali šachtu na Sibiři. Tam nikdo neprotestoval. Zisk šel na západ, suroviny byly levné… Jen všem unikl drobný fakt, že ten důl, provozovaný západní korporací, je jaksi pod ochranou ruské armády.

To je celé. Putin vlastně možná byl jen vhodně zpátečnický. Nepochopil, jak skvělé je, když všechno patří nadnárodním korporacím. Nepochopil, jak je skvělé nechat se uplatit, koupit si v Holandsku jachtu a užívat si miliardy. Nepochopil, jak je skvělé, když všechno jede na dluh. Všechny ostatní předpoklady jsme Putinovi zařídili my. A denně mu zařizujeme další. V Kremlu musí jet jeden mejdan za druhým.

Jo a víte co je největší gól… naši ojrolídři pořád obviňují Putina, že on je viníkem vší naší bídy. Ale přitom je to přesně naopak. Rusko nezavřelo kohoutky ani u ropy ani u plynu. Můžeme si nakoupit kolik chceme a kdy chceme. Od začátku nám říkali, že může být všechno při starém. Můžeme si nakoupit všechny ostatní suroviny, můžeme poslat lodě i vlaky.

Místo toho to naši lídři zašpérovali sami. Mysleli si, že se z toho Rus posere, ale místo toho jsme v žumpě my. Všechny škody na našem blahobytu nám zařídily naše vlády. Rusko pro to nemuselo udělat vůbec nic. Vlastně jednu věc jo – co nejvíc tento stav prodlužovat.

229 thoughts on “Nemusíte být génius, když…

 1. „Vždy, když přijde na přetřes otázka, kým a proč je financována taková nekonečná řada různých neziskovek, usilujících o změnu postojů a názorů české veřejnosti, obvykle od těch neziskovek slyšíme jen cituplné výkřiky typu „jsme podporování sbírkami občanů“, „jsme nezávislí na politických strukturách“, „nikomu nesloužíme“ atd. Až to trochu připomíná repliku Old Shatterhanda z filmu Poklad na Stříbrném jezeře, kdy tento čacký bojovník praví: „Mne nelze koupit, já jen pro pravdu a spravedlnost“… Jenomže Karel May byl pohádkář a dnešní mediální a geopolitická řež je zatraceně krutá realita. Proto je dobré se tu a tam podívat do různých výročních zpráv, výkazů, webových inventur atd., kdo a koho – a hlavně za co – financuje.

  Velmi častým zdrojem financí pro indoktrinační projekty je americká ambasáda v Praze. Sice neuvádí konkrétní částky, vynaložené na podporu té či oné aktivity, ale zato vcelku podrobně poskytuje seznamy aktivit a jejich aktérů, za nimiž putují americké peníze. Tak se na ně podívejme.“

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Kdo-financuje-medialni-indoktrinaci-703855

  1. Výborný článek. Díky za upozornění.
   Všechny tyto neziskovky by se daly označit jako „Americký agent“ – podle zdroje financování. Potom bychom měli jasno a věděli bychom, který politik slouží zájmům Česka a kdo hájí jen zájmy USA.
   Snad se k tomu jednou dostaneme a vláda věcí našich opět se k nám navrátí.

  2. Je to lež jako věž, s tím samofinancováním!!!
   Konkrétně Post Bellum, Paměti národa, vyprávěnky starých zbrojnošů financují bohatí “ filantropové” , např. Jan Dobrovský, miliardář, synek chudého disidenta. Trošičku poradil panu knížeti s restitucemi a pan kníže evidentně uměl pustit chlup.
   No a Jeníček uměl zdatně zainvestovat. 😢
   A ještě se nestyděj žebrat a chtít po obyčejných lidech, aby si tu propagandu sami platili.
   A vsadím se, že hodně naivních lidiček jim fakt něco pošle. Na udržování stohlavého molochu.

 2. Večerní svodka JP

  Tradičně začínáme Charkovem – RA zaútočila sverně nad městem Čugujev, dobyla Fedorovku a směřuje dále na jih.

  Izjum – skončilo přeskupování a začaly dělostřelecké přípravy – Barvěnkovo, V. Kamyševacha, Gusarovo.

  Svjatogorsk – je prý vyčištěn od VSU.

  Krasnyj Liman – značné materiální škody. VSU opustily město prakticky bez boje, po vstupu RA do města zasypaly město dělostřelbou. DO RA odpovídaly.

  Severský Donec – dělostřelecký souboj, město je prý zatlučené do asfaltu.
  Okresy Popasna a Rubovka, probíhají boje.

  Trasa Bachmut – Lisičansk – vedou se bezvýsledné boje o ovládnutí silnice.

  Okres Světlodarsk – RA vstoupila do Novoluhanska.

  Cherson – v prvních liniích je klid, prý se po nedávném masakru několika ukrajinských praporů objevuje ze strany mužstva odmítnutí nástupu na další pokus o útok.

  1. … už daly o sobě ty dva „polský“ i polský útvary s dělama a obrňákama po tom bombardování vědět?
   P.S.
   omlouvám se, ale nesleduju to už tak prčlivě?

   1. Re: blbíš

    Není o nich slyšet od doby, co soudruzi údajně přijeli do Pavlogradu, který následně ožralí mužici vybombardovali…

 3. Davos – spolek globálních autokratických diktátorů?
  B. Kuras:
  “ Máme si to vyložit tak, že i ta energetická krize je nějak záměrně vyvolaná a organizovaná? A že likvidace národních států je jedním z už ani neutajovaných cílů?

  To vypadá jako správný výklad. Ale ta „budoucnost se neděje jen tak sama od sebe“, upozornil účastníky moudře šéf WEF Klaus Schwab, „budujeme ji my, mocná komunita takových, jako jste vy zde v této místnosti“, zašmajchloval jim. Pochválil sebe a své soudruhy v WEF, že „máme prostředky ke zlepšení stavu světa“, ale za dvou nutných podmínek: „Zaprvé, že budeme jednat jako podílníci v širších komunitách, tak abychom sloužili nejen vlastním zájmům, ale i zájmům komunity. Tomu říkáme podílnická odpovědnost. A zadruhé, že budeme spolupracovat. A proto zde také najdete mnoho příležitostí angažovat se do akce a ovlivnit iniciativy ke konání pokroku vztahujícího se ke specifickým záměrům globální agendy.“

  Pokrok. Iniciativa. Akce. Angažovanost. Spolupráce. Komunita. Zlepšení světa. Tatáž slova, jaká jsme nacházeli v projevech diktátorů komunistických. Vlastně i fašistických. Takže není divu, že kritičtí analytici se nemohou rozhodnout, zda je to spolek marxistů nastolující fašismus, nebo fašistů používajících marxistické metody a rétoriku.“

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/-Budoucnost-se-nedeje-sama-Budujeme-ji-my-mocni-Padlo-v-Davosu-Ben-Kuras-varuje-Jde-z-toho-mraz-704283

  1. Ani ne tak Klaus , jako Schwab..
   Nedivim se ted , proc sou ty duchodci a prestarli senilove ,tak pronasledovany ve svete..
   I kdyz se zpozdenim..

 4. žeby nová fronta? Číňania asi takticky vypustili tajnú nahrávku
  HUGE: China To Invade Taiwan, 953 Ships!
  https://thetruedefender.com/huge-china-to-invade-taiwan-953-ships/
  The meeting discussed companies that would play crucial roles during the war. These include Zhuhai Orbita, Shenzhen Aerospace Dongfanghong Satellite Co., Foshan Deliya and Ji Hua Laboratory. Besides, four satellite detachments will be formed. “We have in total 16 low-orbit satellites, with 0.5 to 10 meters global remote ultra-high optical resolution sensing and imaging capabilities,” officials were heard saying in the clip.

  The mobilization issued to Guangdong by the eastern and southern war zones includes “20 categories and 239 items.” It includes 140,000 lakh military personnel, 953 ships, 1,653 units of unmanned equipment, 20 airports and docks, six repair and shipbuilding yards, 14 emergency transfer centres, and resources such as grain depots, and hospitals, blood stations, oil depots, gas stations, etc.

  Recruitment of new military service personnel, retired military personnel, and special talents totaling 15,500 personnel from the province was also discussed.

  1. OBROVSKÉ: Čína napadne Tchaj-wan, 953 lodí!
   https://thetruedefender.com/huge-china-to-invade-taiwan-953-ships/
   Na schůzce se diskutovalo o společnostech, které by během války hrály klíčovou roli. Patří mezi ně Zhuhai Orbita, Shenzhen Aerospace Dongfanghong Satellite Co, Foshan Deliya a Ji Hua Laboratory. Kromě toho budou vytvořeny čtyři družicové oddíly. „Máme celkem 16 družic na nízké oběžné dráze s globálním dálkovým snímáním a zobrazováním s ultravysokým optickým rozlišením 0,5 až 10 metrů,“ nechali se slyšet úředníci v klipu.

   Mobilizace vydaná pro Guangdong východní a jižní válečnou zónou zahrnuje „20 kategorií a 239 položek“. Zahrnuje 140 000 lakh vojenského personálu, 953 lodí, 1 653 jednotek bezpilotního vybavení, 20 letišť a doků, šest opravárenských a loděnic, 14 nouzových transferových center a zdroje, jako jsou sklady obilí a nemocnice, krevní stanice, sklady ropy, čerpací stanice atd.

   Projednával se také nábor nového vojenského personálu, vojenských vysloužilců a speciálních talentů v celkovém počtu 15 500 osob z provincie.

   Translated with http://www.DeepL.com/Translator (free version)

   1. V okamžiku, kdy se tak stane, bude s Ukrajinou amen, protože v tu chvíli už nebude nikoho zajímat a všichni obrátí svou pozornost na Taiwan. Jedno je jisté, jestli to Číňané udělají, jedná se opravdu o domluvený plán s Ruskem mnohem většího rozsahu, než jsou místní politici, novináři a nejrůznější ti „analytici“ vůbec schopní domyslet. Třetí v pořadí by mohl být sjednocený bleskový útok Íránu a dalších muslimských zemí na jistou nejmenovanou zemi.

    1. Jenze ta nejmenovana zeme 🙂 se s tim nebude srat a slimaky zasype atomovkama. Protoze je verejne tajemstvi ze Saudska Arabie ma pod rukou koupene od Pakosu (jeste za 100 nasobek ceny 🙂 ) alespon 1-2 hlavice, tak ta sranda by tam byla prevelika… U Arabacu se ale neutaji nic a pokud je to tak planovano, jarmulkari to uz nabeton vedi. Zda se mi, ze spise nez o plan jde o realnou moznost ze rucnikari se proste chopi sance. Jak to predtim priblize jednou za 20 let pravidelne delavali 🙂

     1. Mnoho psů, zajícova smrt. Nemyslím si, že toho mají tolik, aby to spíš než vlastní záchranu nevyvolalo při pokusu o použití totální amok druhé strany. Navíc. kdoví co ve skutečnosti kluhní celou dobu Írán, když byla tak obrovská snaha kontrolovat jeho jaderný program. Nejsme v šedesátých nebo osmdesátých letech.

 5. Vidláku, někdy mám pocit, že nevíte která možná v tom světě kolem nás opravdu bije, tak co třeba si přečíst asi 7 dílů článků „Nový světový finanční systém a agenda GESARA/NESARA se blíží“ na https://www.pokec24.cz/, a pak si ještě položit otázku, jestli to rozdělení na západní globalisty s NWO a zbytek světa se Zlatým věkem není jen „jimi“ domluvená habaďůra „na nás“ směřující nakonec stejně jen jedním směrem (jako jste kdysi plácnul, co když umřou neočkovaný …). Mě by spíš zajímalo, ve kterém momentě vývoje se konečně strhne masivní fyzický boj proti a proč se ještě nenašel nikdo, kdo by jim zasadil smrtící ránu když se slítnou v Davosu

  1. Kdy se strhne masívní boj?
   1. Kdy se strhl odboj proti ,,českému frajtrovi“ v Německu? Inu, prostě devátého května nebyl široko daleko žádný nacionální socialista (pokud nebyl za mřížemi). V Sudetech to ještě pár dní trvalo…
   2. Kdy se strhl odboj proti normalizační totalitě v Československu? Když chtěli soudruzi dostat lidi do ulic, museli vygenerovat mrtvého studenta ve stylu Rukopisů. Televize s ním později dokonce natočila interview a falšovala technickou poruchu, aby nebyl k poznání.

   1. Kdysi vybral farar nadanyho,ale z chudy rodiny kluka, doporucil na studie na statni utraty..Potom se vystudovanej musel uvest do povedomi svetove verejnosti , tak jako debutatntka se s velkou slavou poprve objevi na plese ..
    Mrtvola je nejlepsi Hruza na vygenerovani potrebneho a tak Taticek, se stal dle potreby ceskym slavnym detektivem Sherlock Holmesem i bez Watsona..
    Az do treba Usa se slava sirila…
    U nas byly jeste vyhlaseny dva bojkoty ,coz se do valek vecne zadluzene vrchnosti, ale nejvic ty, za vrchnosti, Vrchnosti $$$e ,zhruba nelibilo..

  2. Jestli se strhne nějaký boj všech proti všem, tak těch na zakoupených tropických ostrovech se nedotkne a jediné, k čemu to povede, bude jimi toužebně očekávané snížení světové populace – z jejich pohledu nepotřebných – na minimum. Takže já osobně bych tohle fakt nevyhlížel. Protože je žádný ozbrojený konflikt při současném stavu společnosti prostě nesmete.

   Tohle musí jednoduše nejdřív hodně vyhnít. A pak až nazraje situace a celospolečenský tlak extrémně omezit právo na soukromý majetek (nikoliv osobní) v podobě, v jaké existuje. Zamezit, aby někdo mohl takto neskutečně a zcela neúčelně kumulovat majetek a peníze.

 6. Kandidáti na prezidenta: Bývalí rektoři, odborář i voják. Kdo chce vystřídat Zemana?
  https://zpravy.aktualne.cz/domaci/kandidati-na-prezidenta/r~baee35cc6cae11eca1070cc47ab5f122/v~sl:b28dcdc09aae97a8558e95d16616030f/

  Kdyby byla dnes volba prezidenta, koho byste z výše uvedené nabídky volili?
  Zajímají mě názory místní tlupy.

  Když pominu spekulace, že daný kandidát se stejně do druhého kola nedostane, tak já bych to ze stávající nabídky asi hodila Aleně Vitáskové. Ale byla bych nešťastná, ne spokojená.

  1. Již tu někdo psal / tuším dexx/ a já s tím souhlasím, že těch kandidátů je jak psů, aby se tříštily síly, oblbovalo a mátlo.
   Z dosud uvedených se s Vámi shoduji na Vitáskové – její obor je energetika, což je alfou a omegou současné doby, a měla v minulosti odvahu čelit uhlobaronům. Její šance odhaduju jako minimální, navíc dostala polibek smrti od Zemana, který jí před časem doporučil
   Další je pro mne myslitelný generál Blaško. Má striktně odmítavý postoj k válce. Kdo nečte PL, tak ho asi ani nezná.
   Je tristní, že nejvíce oceňuji názory starého komunisty Skály, ale tak nějak z principu se mi komunistu volit nechce a to asi 99,9 % dalších.
   Hilšer – lékař, který schvaluje ostřelování jadernými raketami, pokud míří na východ… ani omylem.
   Fišer – slizoid havloid liberaloid
   podnikatel Březina- hezky se směje, víc o něm nevím.
   mohla bych pokračovat, ale je to jen o tom, koho nevolím…

   1. Vitásková pochopitelně nečelila uhlobaronům, ale solárníkům, promiňte, blackout pokračujte v mé hlavě 🙂

    1. Oje jedna z mála, co to má v hlavě srovnaný a žádná rychlokvaška nebo kotrmelnice.-Takže proti ní bude rambajs. presstituti se zblázníá

  2. No to fakt nebude lehká volba. Volím do leva a není pro mě přijatelný kdokoliv kdo se jakkoliv blíží pětikolce, ani podporou ani názory. Rád bych volil toho, kdo je k válce neutrální a hlásá jednání a dohodu před válčením.
   I když jsem byl volič komunistů tak Skála ne, nemá šanci. Babiše bych raději nechal mimo a schoval si ho do parlamentních voleb jako reálně možnou alternativu. Vitaskova se mi relativně líbí ale co jsem ji sledoval tak je občas dost Mimoň (neřeknu proč, už si to nepamatuju ale zdála se mi divná). Takže mně zbyl Středula. Jednak je středo levo a jednak mi zatím nijak nevadí.

   1. Se Středulou opatrně. Je členem Aspen Institutu a je tam ve společnosti samých bezva kluků a holek jako Pekarová, Lipavský, Hřib, Füle, Farský, Gabal, Al Hami, Pojar… atd. atd.
    Já bych s těma lidma nebyla ani v klubu Sudoku.

    1. Středulu doporučil Zeman po fialové lobotomii. Takže ne, ten je určitě z te party. Odbory reálné teď krotí vášně, takže kope za ty správné. Nebrat.
     Babis proti te sebrance neudělá nic.
     Fišer, Pavel … to jdou šestá kolečka petikolky.
     Kdybychom chtěli dopit kalich hořkosti až do dna, tak Sláva Ukraini Drábová, snad by si aspoň na inauguraci vzala podprdu. Narozdíl od totálního Hilšera je průkopníci malých taktických jaderných výbuchů.

    2. Díky za osvícení, Aspen nepřijatelný. Víte co je sranda, smutná, že je nás tady spousta levičáků, že komunisti mají jako jediní opravdu přijatelné názory a přesto se jich tak nějak štitíme. Myslím že je to škoda. Teď už je to o to komplikovanější že pokud pro ně budu chtít hlasovat budu muset kalkulovat i s propadnutím hlasu. A ten každý jediný bude nutný proti fijalovi.

 7. Dobře to napsal Laco:
  https://lacogroessling.wordpress.com/2022/05/31/100-dni-valky-na-ukrajine/#comments
  „…Rusko rozhodně není izolováno. Těch 40 vydavatelů sankcí ze 195 zemí hlasujících v OSN už dávno není ani největším tvůrcem HDP planety, natož počtem obyvatel. A to nemluvím o nesplatitelném zadlužení zemí navoněné bídy. Dochází prostě k vytvoření nových tří bloků států, podobně jako za studené války. Číny spolu s Ruskem, Západu a nezúčastněných zemí. My jsme bohužel opět součástí zemí, které jsou s ohledem na budoucí vývoj, na straně prohrávajících…“

  1. Pamatuju ,ze si rusove dost stezovali na nedostatecne sankce od 2014 ,ktery jim velmi prej prospivali a zadali dalsi. Se to s podivem ted potvrdilo ze, zase nekecali..

  1. Nu, u mne to trvalo tak minut deset. Třeba si přitom operatér chvilku zdřímnul, vypadal dost unaveně. Nebo znuděně?

 8. S většinou souhlas, ale jen nechápu, proč si tu tolik lidí myslí, že se Rusům ve válečném konfliktu nedaří? Zamyslete se nad tím pořádně:

  -bojují proti početní převaze (nevýhoda)
  -bojují na cizím území (nevýhoda)
  -stojí proti nim masivní ekonomická a informační podpora války od prakticky kompletního Západu (nevýhoda)
  -rozhodli se bojovat „maximálně humanitárně“ a tak až na naprosté výjimky nedělají americký styl boje „všechno vybombardovat, pánbů si mrtvé přebere“, ale snaží se omezovat civilní ztráty jak to jen jde (nevýhoda)

  Při všech těchto nevýhodách přesto pomalu a klidně během několika měsíců zabrali už snad čtvrtinu obrovské Ukrajiny (té, co je tzv. „proruská“). Mě tedy přijde, že neschopní nejsou a jejich postup je sice tvrdý ale i velmi úspěšný…

  1. Souhlasím. Vidím to stejně.
   Nadto: rubl posiluje, zisky z ropy rostou, byť se vyváží méně. Podniky, vlastněné majiteli ze zemí, které zavedly sankce, zůstaly se vší parádou v Rusku Rusům. Západu docházejí zbraně, které by mohly na UA dodávat. Zavedené sankce způsobí (jako už několikrát), že si Rusové sankcionované zboží vyrobí sami: suroviny mají, technologii koupí/obšlehnou/vyvinou vlastní. VVP sice zemřel (pokolikáté už?), ale má podporu téměř 3/4 obyvatel.

   Kdyby se takhle „nedařilo“ naší vlasti, neřešili bychom, jestli bude střední třída mít na jídlo a na topení. Topením myslím zdroj tepla, nikoli smrt utonutím.

   1. Federální antimonopolní služba RF schválila prodej sítě McDonald’s domácímu investorovi Alexandru Govorovi. Původní majitel bude mít právo zpětného odkupu do 15-ti let za tržních podmínek.

    1. Vod ceho kapitalista zase utek. 600 popularnich McDonaldu v Rusku ,s cistym ziskem, nejmin tisic tejdne , to prehanim, daleko vic..S moznosti dalsiho vyvoje..
     Plus zisky na levnych dodavatelich ..Takhle pomahaji U.?
     Pak lidi , duchodci nad hrobem a deti, taky nad hrobem u nas chodi pesky a prave sou nad hrobem z toho , ze aby pomohli Ukrajine..

  2. Ad: utajena
   Pred nasadenim zbrani rovnocennych ukrajinskym pouzivaju vsetky zbrane, ktore Ukrajina nemoze, nema ich a zapad im ich odmieta dodat…nevyhoda, ze.

   1. Už jste sem někam postnul ten odkaz na ty „ukradené poháre“ a na ten klášter v Mariupolu? Nejsem tu pořád, mohlo mně to uniknout, tak pokud ano, tak to sem prosím zkopírujte.
    Jinak nechápu tuhle Vaši odpověď jak „před nasazením zbraní“?

   2. JAHA – Jj, ukrajinská armáda má jako zbraně jen vojenské lopatky a Západ jim samozřejmě žádné rakety, tanky a podobné těžké zbraně nikdy neposílal (proto o tom, jak tam tyhle zbraně už minimálně 8 let lifrujeme, píšou i mainstream média…protože to tak neni…protože doublethink…). Naštěstí má Zelensky na své straně ducha Kyjeva, který už prakem z oblohy sestřelil celé ruské letectvo. A to nejméně dvakrát. Takže ani žádné těžké zbraně nepotřebují.

   3. Re: JAHA

    Jako obvykle melete lejna. Ukři mají nespotřebované zásoby munice do všech zbraní, které měli nebo ještě mají.
    Jejich zásadní problém je, že si nechali rozestřílet na maděru PVO. Co si mysleli na začátku, resp. před začátkem vojny, když se chystali vyzmizíkovat z mapy Doněck, to se musíte zeptat těch jedině správných idiotů sedících v Kyjevě, lépe řečeno jejich poručníků ve Washingtonu D. C.

  3. Já si to také myslím, nevím co je na jejich postupu na Ukrajině tak špatného. Tedy jasně, oběti at na jakékoli straně, ale oni se snaží opravdu o jejich co nejmenší počet, kromě samozřejmě nácků. A těch je tam opravdu hodně. I když zejména na západě Ukrajiny a v náckovských formacích jako je AZOV, Ajdar a dost jiných.

  4. Také souhlasím a vidím to stejně. Všude se objevují spekulace, že Rusové ten blitzkrieg nezvládli. Ale kde Rusové deklarovali, že provedou blitzkrieg? Jestliže se snažili a stále snaží vyhýbat masivním civilním ztrátám, to pak blitzkrieg nejde dělat. To je zcela logické.

 9. Jelikož se vemeno rozvášnilo a začíná to tady zasírat naší válečnou propagandou (NEXTA je kanál „běloruské opozice“, který si platí NATO a EU a sídlí v Polsku), odcházím naproti vnučce a projdeme se.

  1. Já si tady protiruského trolla držím záměrně, poučil jsem se od komunistů a dělám to jako oni: mám ho tady jako výkladní skříň zdejší svobody projevu. Každý může pronášet své názory, dokud to dělá přiměřeně kultivovaně (ano, občas pro kontrast dopustím výjimku).

   Je docela srandovní, že mezi lidmi, které jsem odtud vyhodil, nejen že se najdou zastánci obou názorových proudů, ale dokonce mezi nimi stoupenci zde převažujícího pohledu mírně převažují. Oni vyhození teď chodí po jiných webech, odkud ještě vyhozeni nebyli, a trousí kolem sebe poznámky o mé cenzuře; to by byla věru divná cenzura, vyhodit někoho za názory, které i já sám zastávám – není-liž pravda? Realita je jinde: kdo byl odtud vyhozen, byl vyhozen za hulvátství. Podrobnosti se lze dočíst v kodexu webu (odkaz v záhlaví).

   Dokud bude pan JAHA komentovat slušně a zdvořile, nebudu mu bránit. Kdo chce, může jeho vstupy přerolovat (to může každý a všechny, včetně mých), kdo chce, může s ním polemizovat. Já to sice považuju za bezúčelné, ale někdo může na to mít i jiný názor.

   Když budeme k odlišným názorům přiměřeně benevolentní, kdo ví – třeba si do zdejší diskuse najdou cestu i takové veličiny, jako pan Fiala (ODS) nebo paní Pekarová s paní Adamovou, aby nám konečně vyložili, o koho/co se má vláda starat, když ne o lidi.

   1. Tak to Vám řeknu rovnou já o co se má tahle pětikolka starat. O sebe a americký deep state, případně ještě o EU s jejími pitomými výmysly.

   2. Problém ale s těmihle „social justice warriors“ bývá, že sice mohou mluvit slušně, ale ve svém posvátném zápalu dokážou diskuzi úplně zničit kvůli brutálnímu tapetování nekonečnými příspěvky. Když to přesáhne určitou mez, tak začne být diskuze otravná, protože se mezi těmi výbl*tky hůř hledají příspěvky normálních lidí.

    1. @ Uta Jena:

     Není nic jednoduššího, než proti posvátnému zápalu nasadit též posvátný zápal. Na tomto webu k tomu ještě nedošlo, ani zdaleka nebyl důvod. – Neříkám to poprvé: mnozí by mohli vyprávět, ale nemohou.

     Jinak: zdravím, děkuji za návštěvu a komentáře, a kdybych mohl alespoň naznačovat, ledacos bych pochválil!

    2. Ad: utajena
     „…ale ve svém posvátném zápalu dokážou diskuzi úplně zničit kvůli brutálnímu tapetování nekonečnými příspěvky…“

     Nie je Vam aspon trochu trapne toto aplikovat na mna? Lebo len mna sa to tyka, tie oznacenia, vraj troll:-))).
     Ini jednoducho stratili nervy z toho jednostranneho, nad nicim nepochybujuceho a jedinu pravdu majuceho osadenstva.

      1. JaHovi tak nějak nedochází (anebo nechce vědět), koho asi Zakladatel myslí, když píše: „Já si tady protiruského trolla držím záměrně,..“
       Naštěstí JaHa má jen své dny….

   3. tak ono je to najlepšie zásadne nečítať,
    človek aspoň nemá stále nutkanie na tie
    piJAHAoviny reagovať. Ani slovíčko. A je kľud v duši.
    Admin to má blbé, že občas prečítať tie kraviny musí 🙂
    Už dávno ma opustilo také to prehrabávanie sa v ich výkaloch,
    aby som našiel od nich perlu, lebo oni aj tí najtvrdší trolovia
    majú niekedy skvelé postrehy a majú odvahu to vyjadriť krátko a trefne.
    Kedysi Tomáš Ondrovič a frikulín (free cool in) a pod.
    Zase keď som sa dočítal ako dopadla Nora, alebo kydy,
    alebo vidím množstvo platených trolov a tupcov
    tak to nemilosrdne mažem, či ignorujem. Občas ich pre zábavu trolím.
    V 99 % neprinášajú nič, len hádanie, frustráciu, blbú náladu, znechutenie.

    1. Cha! Ondrovič! S tím jsme si užili srandy. – Zrovna nedávno jsem si na něj vzpomněl, jak se mu asi ve Skalici daří a co dělá jeho svatý Janko.

     Byl jsem na Ondroviče hnusný, a teď, jako admin svého webu, za to pykám.

      1. …ci boha! To je pravý, nefaľšovaný a naozajstný Ondrovič! Toto, hľa:

       „„Hitlera mali ľudia radi, babička mi to hovorila, chodili na Hitlera do kina a všetci si mysleli, že vyhrá vojnu. Po vojne z neho urobili MONSTER-a. Ale Hitler nebol o nič krutejší ako jeho protivníci. Lenže po vojne sa všetko zvalí na toho, kto prehrá. Tak to bolo vždy v histórii. Za 50 rokov, s nadľadom, sa o Hitlerovi bude písať úplne inak…..“ – to je celý on, charakteristické preňho.

       Ale nemal Ondrovič nakoniec v tej poslednej vete pravdu? Už to skúšajú, začína to nášmi „drahými krajanmi“.

     1. Mozna nejde ani tak o hazeni perel svinim , ale hazenim svini , perlam..
      Napriklad potrefena husa nemusi kejhat a bejt vzdy , potrefena..
      Staci , kdyz vyjadri a napise aspon malou ,kloudnou, vlastni myslenecku a pak se s tim potrefovanim uz nemusi zabyvat..Ale muze.
      Pac normalni myslici a zaroven respektujici /nereaguje podrazdene/ctenar , vidi jasnej respekt od autora clanku, prispevku, k sobe…
      Kterej /autor/,predklada myslenku k zamysleni , nebo k podnetu k zamysleni ,pro ctenare a ctenar pak reguje tak , ze nemusi souhlasit se vsim ,ale mysleni hlavou se vzdy u serioznich ctenaru, Respektuje..
      Kdyz text ma aspon trochu hlavu a jeste patu!!
      A to se dal potom resi zase treba diskuzemi a vymenou aspon trochu, originalnich,vlastnich ,myslenek s ostatnimi ..
      A normalni respekt zase potom, taky neschazi..

  1. Re: JAHA

   Rusko prakticky přestalo mít ztráty po změně taktiky vedení boje ve specoperaci na UA.
   Co je na to jasné a co se vám na tom nelíbí?
   Ivan nemá ztráty, protože není tak blbej, jako soudruzi v kyjevě a přilehlém okolí. Čemo nerozumíte?

    1. Re: JAHA

     Sorry jako, přeložil jsem – sice volně – ale přeložil – váš odkaz.
     A moc jsem nepochopil, proč to sem tapetujete.
     Takže ŽÁDNÉ moje zdroje.

 10. zajímavé!
  na Parlamentních listech běželo nonstop od 24.2 aktuální zpravodajství související s Ukrajinou, často i několik zpráv za hodinu.
  Nyní PL náhle mlčí/nebylo aktualizováno již od časného včerejšího rána.
  Bez vysvětlení.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Valka-na-Ukrajine-on-line-aktuality-694197

  Naproti tomu mnohem tendenčnější a selektivní zpravodajství
  https://echo24.cz/a/SKR2w/valka-na-ukrajine-online
  běží.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *