20 května, 2024

Německo – slouha a oběť USA

„Stále více se ukazuje, že Německo je jednou z největších obětí politiky USA, které si chtějí za každou cenu udržet svou globální hegemonii. Současná mocenská elita v Berlíně se sebevražedně podílí na oslabování vlastní země a ničení německé ekonomiky – stejně jako Ursula von der Leyenová, která stojí v čele Evropské unie, stále více slouží zájmům USA. Ale německá společnost, která byla převychována a zkrocena médii, se postupně probouzí a poznává ekonomické a sociální důsledky této vazalské politiky, které se stále více stávají existenční otázkou.“

To je úvod textu Gábora Stiera na webu NachDenkSeiten. A pokračuje dál:

„Pro Maďarsko a ostatní ekonomiky tzv. bývalého Východního bloku, které jsou tisíci způsoby spojeny s německou ekonomikou, je velmi důležité, jak se berlínská vláda vypořádá se zhoršující se hospodářskou, sociální a politickou krizí. Tato krize byla vyvolána především agresivní politikou Spojených států a jejím cílem je udržet si svou hegemonickou roli v intenzivnější soutěži o přeměnu světového řádu. S vypuknutím války na Ukrajině Washington ukončil evropskou nezávislost a neposlušnost, které se v posledních letech na některých místech objevovaly, a seřadil za sebou celý západní blok. Evropská elita, která prožívala čtyři roky prezidentování Donalda Trumpa jako tragédii, kdy USA obrátily svou pozornost dovnitř a k Asii, se zapojila do volebního boje v USA a ulevilo se jí až po vítězství Josepha Bidena a s ním i návratem patronátu Washingtonu.

V nové situaci ale Bílý dům chce za udržování ochranného štítu nad Evropou daleko více než dříve. Tlačí Evropu, aby vojensky a finančně podporovala Ukrajinu, což je rostoucí finanční zátěž, která definitivně ukončila éru prosperity v západní Evropě. Hlavním důvodem je to, že EU slepě uvalila řadu sankcí proti Rusku, ignorovala své vlastní zájmy a dokonce předčila očekávání USA. To znamená, že se zhroutil jeden z nejdůležitějších pilířů evropské konkurenceschopnosti. Evropská unie po téměř dvou letech prohrává ekonomickou válku s Ruskem. To platí zejména pro Německo, kdysi „lokomotivu“ Evropské unie, které se stále více stává „nemocným mužem“ Evropy.

Zdá se, že současná německá vláda nevidí – nebo nechce vidět –, že Washington dosáhl strategického cíle, který si stanovil před stoletím. Paradoxně s německou angažovaností proti sobě postavily USA dva póly euroasijského geopolitického prostoru, Rusko a EU. Tím, že brání evropským technologiím dostat se na východ a ruským energetickým zásobám, aby se dostaly do Evropy – nebo jen za obrovskou cenu – jsou obě strany oslabeny. Jeden ze strategických cílů USA už válka naplnila, protože drží Německo dole a opotřebovává ruské zdroje.

Partnerem v tomto úsilí je ale nejen německá vláda, dlouhodobě nejslabší v historii, ale i vedení Evropské unie. Pokud se současný trend nezmění, přestane EU existovat nejen jako geopolitický pól, ale i jako ekonomická velmoc. Poté bychom se neměli divit, že se stane bezvýznamnou. Nepřestane existovat, ale zredukuje se na bezvýznamný orgán.

Velkou odpovědnost za tuto sestupnou spirálu nese předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová. Největším zločinem německé političky není ani to, že ona a její manžel, jednatel společnosti Pfizer, byli během pandemie ve shodě, zatáhli EU do globální sítě korupce a vnutili východoevropským zemím „vakcínu“, kterou už nikdo nepotřeboval. Tím tyto země oslabila, stejně jako je oslabila tím, že proti vůli Středoevropanů prosadila ukrajinský export obilí – hodila přes palubu často vyvolávanou a požadovanou solidaritu – což ničí zemědělství v regionu a ztěžuje životy farmářů.

Možná si myslela, že takto dokáže zkrotit vzpurný středoevropský region. (Autor je Maďar, pozn. překl.) Nechci si ani představit, čeho chce dosáhnout tím, že naléhá na Ukrajinu a Moldavskou republiku, aby vstoupily do EU. Spěch k tomuto kroku by ohrozil existenci Evropské unie. K posílení Evropy neposloužilo ani to, když se do Pekingu vkradla po boku Emmanuela Macrona a místo aby vztahy mezi Evropou a Čínou zlepšila, naopak je zhoršila. Jsou i další příklady, ale i bez nich lze pochopit, proč si mnoho lidí, dokonce i v samotné Evropské komisi, myslí, že Ursula von der Leyenová je služebnicí zájmů USA.

Vzhledem k vlivu, který má jako šéfka Komise na současnost a budoucnost Evropské unie, je třeba brát nebezpečí jednání von der Leyenové vážně. EU by prospělo, kdyby Ursula von der Leyenová byla odměněna postem generální tajemnice NATO, kde, jak známo, vždy velí „strýček Sam“.

Vraťme se ale k Německu, jehož osud také zásadně určí budoucnost Evropské unie. Nemůžeme být vůbec rádi, že německá vláda dělá jednu chybu za druhou, že Olaf Scholz je slabý kancléř, nedokáže dostat pod kontrolu svévolnost svého koaličního partnera, tedy Zelených a jen chřadne, zatímco ekonomika kašle a ztrácí konkurenceschopnost. Je tedy pochopitelné, že nemůže odolat diktátu USA.

Německo má potíže – velké potíže. Problém migrantů je stále naléhavější a vláda si toho je vědoma, ale není schopna s tím nic dělat. Země je také pod tlakem rozrůstající se byrokracie a stárnoucí populace. Ekonomika je navíc v nouzi. To jsou problémy, které vyžadují systémovou reformu, ale zatím tomu nic nenasvědčuje. Německo by podle prognózy Mezinárodního měnového fondu (MMF) mohlo být jedinou zemí G7, jejíž ekonomika letos neporoste.

Ekonomická aktivita je na tříletém minimu a některé společnosti se již přestěhovaly do USA. Trpí zejména chemický průmysl. Drahá energie je dusí. Co relativně levný ruský plyn skutečně znamená pro konkurenceschopnost, se nyní jasně ukazuje.

Touto válkou ale USA odřízly Německou spolkovou republiku od ruských energetických dodávek. Washington si samozřejmě nemyslel, že je nahradí Čína a Indie – a pro jistotu dokonce vyhodil do povětří plynovod Nord Stream. Nyní jsou z toho obviňováni Ukrajinci – a němečtí politici mlčí. Pouze saský premiér Michael Kretschmer vyzývá k obnově vyhozeného Nord Streamu 2 a znovuuvedení jaderných elektráren do provozu. Ale uprostřed zelené revoluce a hluboce zakořeněné rusofóbie je to nemyslitelné.

Tato politika je tak pokrytecká, že v případě nouze znovu spouští uhelné elektrárny, které chrlí škodlivé plyny, a umožňuje nadále nakupovat ruský LNG, který dosud nebyl sankcionován – a to ve značném množství. Mezitím lze EU využít k uvalení nepříznivých regulací a parametrů na partnerské země s odkazem na „ Green deal“. Tím do určité míry zlepšují regionální konkurenceschopnost svých firem. Němečtí politici dělají s ostatními evropskými zeměmi totéž, co dělají Američané jim.

Ale toto řádění nemůže pokračovat věčně, a to ani v Německu s pošramocenou identitou. Stále více Němců, kteří situaci stále více vnímají jako existenční výzvu, se vymaňuje z ideologické svěrací kazajky. Zjevným znakem toho je rostoucí nespokojenost a výrazný nárůst popularity AfD, která byla dosud v politické karanténě.

Často hanobená a ostrakizovaná pravicová konzervativní strana je nyní druhou nejsilnější stranou po Křesťanských demokratech (CDU). To neznamená, že vstoupí do vlády – státní moc uvažující o jejím zákazu na ni vypustila zpravodajské služby – ale její rostoucí popularita ukazuje měnící se náladu ve společnosti. Stále častěji se mluví o možném rozpadu koalice. Někdo musí nést politickou odpovědnost za tento pád do propasti.

Článek se původně objevil na maďarském portálu Moszkvater.

18 thoughts on “Německo – slouha a oběť USA

 1. Slabé Německo není špatné. Zmizela by šikana ve střední Evropě a my bychom se mohli konečně začít zabývat něčím jiným než jen orientací na našeho většího souseda. Když se podíváme do historie, tak český stát byl na tom mocensky nejlépe právě tehdy, když bylo slabé a hlavně nesjednocené Německo. Sjednocené Německo je nesmysl, který škodí Evropě. Konstrukt Anglosasů vzniklý za účelem buzerace bývalého Rakousko-Uherska a jako kopí, kterým lze bodnout na východ.

  1. to je sice pravda, ale zaroven by nesmela slabost Nemecka byt vyvazovana zosilnenym tlakom zo strany USA. Ked EU bude dojena v prospech USA (uz je, co si budeme hovorit, vsetky tie nove americke zbrane, nahrada za rusky plyn, prepredavane ruske zdroje s americkymi papiermi, typicky uran apod) ako kolonia, tak sa akurat potopi rychlejsie. A vdaka Sorosom podporovanymi europoslancami sa migracna kriza tiez nezastavuje ale zosilnuje. A za dlhy UA tiez bude platit prevazne EU. Takze nie, slabost Nemecka teraz nikomu nepomoze, skor naopak, kedze ekonomika v dosledku naviazanosti na Nemecko bude klesat

 2. Po odložení korektnosti by možná autor dospěl k poznání, že Německo je dlouho protektorátem banksterů, od světové banksterské války pak velmi. Loutky jako Makrela nebo fon Lejno jsou z košer sekty. Slouží banksterům, majitelům Pfizeru/BlackRocku, nikoli většině obyvatel Německa. Plánem je zbídačení. To soudruzi souvěrci plní podvody a zločiny jako jsou Green Deal, Covid-19, podpora Ukrowehrmachtu nebo krimigrace islamistů. Cílem je Velká přestavba.

  1. Co se spoji ,to se zase rozpoji. Vobrazky musi bejt.
   Nejak se stalo skutecnosti , ze Nemecko je vobeti zapadu uz dlouho..
   Muze se rict , ze sou vobeti sami sebe.
   I do emeriky byli germani posilany ve velkych davech na valky. Jako na rusa .
   Napoleon jich mel ,tech ochotnych statisice v armade.
   German miluje bejt nepritel a poslusne de kam je poslanej hromadne pochcipat .
   Na vyzbrojeni a vybaveni nikdy nemel.Mate treba armadu 4 milionu..
   A kdo by je zivil, dyz sou vzdycky na nejmin dvou frontach. Zaruka aby nevyhral.
   A byli predtim delnici vodebrany z tovaren..
   Tisic zpusobu nevadi , hlavne ze je ruskej plyn..
   Zadny prevychovy germana sem si taky nevsim, je poslusnej a protestanskej ,
   ta protestanska jeho ideologie je totozna vetsinou s tou anti..
   Tahnou furt za jeden dnes uz provazek, ale tahnou..
   Rus je furt spatnej a na tom se vydelava..Jindy german rad prodelava.
   Mi to dela dobre ..Ja sem rad i kdyz clanek mi radi jinak.
   Evropsky elity byly vzdycky pes , kterej hleda svyho pana a vzdycky chteli slouzit..
   Byly a sou placeny z astronomickych zisku ,jejich porucniku z valek ,
   elitama posluhu evropy porizenych .Byl na ne spoleh.
   Britum a potom usakum..Vsechny valky na prikaz britu a emericanu porizovaly.
   Lepsi kdyz valci jenom ukr , nez german..Ted se vymanujou do vlady prchliku ze vsech stran. Zase do dalsiho pekla kam porad pospichaji..

 3. V ČR je předsedou vlády ten nejvíce kompetentní odborník (dle Sokrata) , co se týče politiky – profesor politologie.
  PROČ je tak neoblíbený ?

  P.S. ČR by, za daného toxického a deviantního okolního i vzdálenějšího ekonomického prostředí, prospěla devalvace koruny v nižších jednotkách procent. No a ekonomicko-hospodářský patriotismus, energie od domácích producentů, vklady a úvěry u domácích bank, a další nesčíslně vyjádřené substituce při každodenním “ dolarovém hlasování“ konzumentů : kupujte české a malé, stručně řečeno.

 4. Kdybych zaměnil název Německo za Česko,tak je to podobný děj.
  Náprava je v nedohlednu,právě k vůli té hegemonii,to není vroucně objetí od USA,ale držení pod krkem.

 5. PODLE MÉHO NÁZORU JE NĚMECKO OSTENTATIVNÍM PŘÍKLADEM JAK DOPADNOU ZEMĚ, VE KERÝCH SE USADÍ PENĚZOMĚNCI A PANSKÁ JELITA. Navíc mají smůlu, že jim tou jejich řečí vtloukli do makovic to jejich Já wóhl.

 6. Pan í Ursula von der Leyen náleží k typu žen, které (pokud budu volně parafrázovat amerického spisovatele Dave Barryho) psychologové, psychiatři a vůbec lidé s akademickým vzděláním označují odborným termínem „kráva“.

  1. Paullus napsal: 6 prosince, 2023 (20:53)

   Kráva je velmi inteligentní zvíře, takže bych je neurážel srovnáním s fon hovnovou.
   Možná trošku analogické je, že kráva (někde skoro celoročně) na pastvě každý den samostatně přijde k dojítku a nechá se podojit.
   Fon hovnová dojí zcela nepokrytě ty ostatní voly v zemích Euhnije (myšleno množinu obou pohlaví se zahrnutím všech tří rodů, ostatních 97 genderů ať si to vyloží jak chtějí, nebo ať si nakakají).

 7. Mimochodem – NS je asi už navždy odepsaný – bo slaná voda vevnitř. Opravit bude znamenat znova položit a obávám se, že tentokrát na opětovnou žádost Němců Rusové řeknou: postavte si to sami a až budete hotovi, tak se můžete dostavit do Kremlu a chvíli žmoulat čepici :-).

  1. Jedna roura ve porad v poradku, a protoze predtim byla diky „regulaci“ vyuzivana jenom na 50%, tak by zvladla porad velke objemy.
   USA uz dofam odstranily tu nevybuchlou naloz, coz byl jeden z duvodu, proc tam melo Rusko zakazany pristup.
   Slana voda tam samozrejme je, ale do jake miry to znemoznije opravu vubec netusim.

   Pravdu mate urcite v tom, ze Rusove uz zadny dalsi plynovod Nemcum stavet nebudou.
   A i kdyby si plynovody Nemci nakrasne postavili sami, tak Rus uz stavi pripojky z lozisek, ktere byly do nedavna pro Evropu, smerem k plynovodum, ktere uz ted vedou do Ciny a Pakistanu.
   Proste plyn z Ruska nebude a i „pro-rusti“ Nemci by se s tim meli smirit.
   Ostatne podelali si to sami, a zdaleka nejde jenom o plynovody.
   Namatkou, kradez nemecke filialky Gazpromu, kdyz penezi z jeho uctu chteli zaplatit za rusky plyn, kradez ruskych statnich aktiv…
   USA zabedneni a zoufali.
   Porad chteli drzet Rusko a Nemecko od sebe, ale nejak si nevsimli, ze na vychode ma rusko mnohem perspektivnejsiho partnera.
   Takova tupost je opravdu hned tak nevidi, bylo to videt, jak natvrdli novinari pred casem unisono psali, ze Rusko bude cinskou onuci.

 8. Hmm, portál Moszkvater, to je něco jako náš Sputnik, že jo…

  Já jen, jestli autor moc nefandí AfD, myslím si, že většina Dojčárny ještě stále pilně chrápe, možná s malou výjimkou Saska, a to je asi tak všechno…
  Možná se soudruzi probudí, až jim čeští řidiči přestanou navážet na tajňáka uhlí do elektráren…

   1. Zase delaji vsecko , aby medved vylez a zabral zase cast evropy..
    Medved uz byl v evrope mockrat , az v Parizi , ale nemaji nikdy dost..
    A udelaji zase vsecko..Mit se dobre taky nechteji ,hned se zacnou vselijak nicit..
    Udelali si marku , nejlepsi menu na svete a hned si ji zase zrusili..
    Neco takovyho jako marka , je lepsi nez milionova armada..
    /Treba este nadsene vitanych uprchliku/.
    Ale kdo chce kam…By se jim nemelo v tom prekazet …
    Este zuri na takovy pouckare.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *