24 června, 2024

Pojďte s námi!

Proč byli zemědělci v poslanecké sněmovně? Proč přinesli petici, kterou podepsalo čtrnáct tisíc lidí z oboru? Protože se stalo přesně to, na co už dlouho upozorňuju. Naše skvělá vláda s ještě lepším premiérem a ředitelem zeměkoule zavelela k deagrofertizaci zemědělství. Jako že je třeba se pomstít Andreji Babišovi a jeho zemědělskému koncernu tím, že mu osekají zemědělské dotace.

Netajili se tím už před volbami, měli to jako jeden velmi halasný bod programu, hodně zemědělců na to slyšelo a volili (naposledy v životě) Lidovce a Jurečku, protože ten je „jejich“ a zařídí jim, aby agrobaroni měli míň a malí zemědělci víc.

Já jsem se této naivitě vysmíval a udělal jsem si tehdy mezi zemědělci zlou krev… dokonce mě myslím tehdy káral i Veleba a další hoši z Agrární komory, protože jsem natvrdo řekl, že tyhle vládní nápady nedopadnou na velké koncerny, které prostě realizují úspory z velikosti, nakupují lacino ve velkých objemech a dotace jsou pro ně jen jedna z položek, která jim o nějaké procentíčko zvedne a nebo sníží zisk, ale na jejich schopnost podnikat, nakupovat půdu a dále růst, to nebude mít vliv. Pro velký koncern je zkrácení dotací menší problém než třeba letní sucho.

Vládní nápady nedopadnou ani na ty nejmenší, kteří zemědělství pojímají jako dotační byznys a žijí z toho, že nepěstují potraviny, ale sklízejí dotace. Ti naopak budou šťastní, protože budou ještě lépe a radostněji sklízet větší dotace a dál budou žít z toho, že půdu občas posekají, ale nechají vlastně ladem. Ti budou mít svoje penziony na Šumavě, k tomu padesát hektarů pastvin, na nich několik odolných Highlandů, kteří se celý rok pasou venku, desetitisícové dotace na hektar, k tomu dotace na dobytčí jednotku, dotace na ztížené podmínky, dotace pro malé zemědělce, dotace pro začínající zemědělce… krávu pak prodají na jatka, nepotřebují skoro žádnou techniku… ideální život a ideální farmaření pro bývalého vysokého manažera z pražského korporátu.

Vládní nápady dopadnou právě na ta bývalá JZD. Tedy družstva, která jsou skoro v každé zemědělské vesnici a nějakou formou sdružují místní malé vlastníky půdy, aby si každý nemusel kupovat traktor, nemusel platit účetní a nemusel si vyběhávat na SZIFu všechny papíry. Hodně družstev už jsou dneska akciovka, kdy vlastníci půdy prostě vlastní odpovídající akciový podíl. Většinou udržují nějaký starý kravín či vepřín, který komunisti postavili tak bytelně, že po čtyřiceti letech ještě slouží a vydrží další desetiletí i s minimální údržbou. Díky tomu (a dotacím) udrželi živočišnou výrobu, i když prodávali vepřové maso za 28 Kč/kg v živé váze, jatka to pak prodaly do hytlermarketu za sedmdesát a vy jste si to koupili za sto pade… To jen abyste byli v obraze, jak s vámi vyjebávají.

Vláda totiž omezila dotace všem podnikům nad 150 Ha výměry. Takže skoro všem. Ušetřené peníze dala těm několika malým, kteří jsou samozřejmě strašně nadšení a Jurečku milují, ale vypěstují pro tuto zemi naprosto mizivé procento potravin. Běžné bývalé JZD má kolem tisíce hektarů. Moji pravidelní čtenáři vědí, že 500 Ha je dneska hraniční plocha, na které se dobře uživí dvě zemědělské rodiny. Táta a syn jezdí s traktory, jejich manželky dělají účetnictví a zemědělské papíry.

Teď všichni ti Jurečkovi voliči koukají jak vrány… Tisíc hektarů krát dva tisíce korun dotací, které nedostali, je kolik? Dva miliony… To je hodně peněz pro podnik, který se kvůli ztrátové živočišné výrobě drží tak tak v černých číslech.

Tož udělali petici, sesbírali skoro patnáct tisíc podpisů a přišli s tím do sněmovny. A Výborný je hladce vyfakoval, protože na něj prý dělají nátlak. Vláda je ojebala o miliony, ale zemědělci jednají nepřiměřeně, vyhrožují a tak prý ničeho nedosáhnou. Hlasování o petici pak dopadlo zcela jednoznačně. Pětikolka má většinu, že jo!

Tohle jste si, kluci, zvolili… Já vás varoval. Varoval jsem vás před volbami, varoval jsem vás po volbách, varoval jsem vás mockrát, říkal jsem vám, že s vámi nikdo jednat nebude, že jste už dávno měli stát s námi na demonstraci a měli jste zablokovat v Praze křižovatky a před Strakovku přivést fekál s močůvkou. Zkusili jste to po dobrém a jak s vámi naložili? Jako s póvlem. Už jste pochopili, že nátlak musí vypadat poněkud jinak? Minulé pondělí vám zbabělost předvedl Dobšík. Nebuďte jako on. Nebo jste fakt věřili, že přijdete s ostrou prosbou a oni uznají vaše argumenty?

Jestli budete hezky krotce žádat u vrchnosti o slyšení, tak si rovnou můžete nachystat výpisy z katastru, pozvat všechny velké koncerny na výběrové řízení a prodat nejvyšší nabídce. Stovky vlastníků před vámi to tak už udělali… Být zemědělec, to nebyl nikdy žádný med, ale s touto vládou je to katastrofa. Bude to vypadat dost podobně, jako v padesátých letech, ale tentokrát o půdu přijdete demokraticky a svobodně. Nikdo vám jí nevyvlastní, prostě na ní zkrachujete. Sice zkrachujete, protože vás vláda v podstatě okradla na dotacích, ale žádný soud se vás nezastane, tohle je totiž zcela tržní a spravedlivý způsob, jak zařídit, aby se pole obdělávala zcela v souladu s evropskými směrnicemi a nadnárodními korporacemi.

A propo, zrovna tam v Ostaši, odkud pochází pan Lád, tam vždycky volili s převahou pravdu a lásku. V posledních eurovolbách volili také uvědoměle, aby se tam v Bruseli co nejdřív začalo s hentím grýndýlem. I prezidenta si zvolili správně, ten rád podepsal změny v zemědělských dotacích. Do senátu si poslali Červíčka, do poslanecké sněmovny Pětikolku.

Čiň čertu dobře, peklem se ti odmění.

Svým způsobem je to dobrá prdel… omlouvám se za ten výraz. Tak moc tam nesnášeli Babiše, tak moc uvěřili Jurečkům, Nekulům a Výborným, že si je zvolili a ti jim teď zařízli místní zemědělské podnikání a zařídili, aby zanedlouho ještě rádi prodali svoje pozemky Agrofertu, protože to je alespoň český koncern, který má sídlo v České republice a daní v České republice. Druhá varianta je, že půdu pěkně prodají cizincům… To jsou vyhlídky, že? Už děláte další petici, nebo se k nám přidáte na další demonstraci i s traktory a hnojem?

Jak to říkal komunista Štěpán? Budete otroky ve vlastní zemi.

Pojďte s námi. Kdo nekřičí, ten nic nedostane. Kdo se nebrání, ten je oholen a ostříhán. Vlk možná není silnější než lev, ale vlk nevystupuje v cirkuse. A nebo buďte hodní jako učitelské odbory nebo (sebe)Středula a dívejte se, jak přicházíte o všechno. Tahle vláda je neschopná, ale schopnost udržet se u koryt, ta je vždycky dotčená úplně nejméně.

Je to na vás…

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle agentovné alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

122 thoughts on “Pojďte s námi!

 1. MYSLIM SI,ŽE BY SE MÉL P.VIDLAK POUČIT U KAPITALISTU. TI VLEZOU VŚUDE JAKO ŚWABI.

  Ve snaze zničit demokracii ,tato dobře organizovaná menšina ,vyfutrovana penézi nás voličů,které jim byly tzv legálně pro bankstery ukradeny a ti nenazrancim dále kradou zcela bez skrupulí na přiklad odsouhlasováním vadných zákonů ve vadném dnešním ASOCIALNIM režimu , budou nadále zcela bez rozumu rabovat nesťastnou republiku až do mrtva ,dokud se jim nepostaví do cesty většina.
  Aspen organizuje všechny vepřové hlavy do tlupy SATANISTU a voliči pana Vidláka se ,jak to vypadá,,nenaučili za 34 let jejich podrazum čelit a jsou hnáni proti zdi betonové zdi marným hledáním pruseçiku tzv jejich programu prý „zastupitelů“,které žadnymi opravdovými prgramy zájmu a potřeb voličů nejsou a nikdy nebudou.
  Jediná formace,která by mohla stát za panem symbolickym Deus ex machina ,tj bohem na stroji je SV tj Společnost voličů,která se začíná chtě nechtě formovat do Sjednocenych Sil Společensrvi Voličů je tedy ve zkratce SSSV
  No ni?

  Mini ANNA z KSH tj SOCIALNiCH hodnot.

 2. OT:
  Trump prý hodlá ukončit jakoukoliv podporu Ukrajiny a také chce aby USA odešly z NATO. Současnou vedoucí roli USA by převzala druhá nejsilnější armáda NATO, tedy Turecko.

  1. To muzou byt sladne predvolebni sliby.
   Byl to koneckoncu Trump, kdo zacal Ukrainu futrovat zbranemi. Obama to odmitl.
   I lide, kteri ho v USA voli, vedi, ze je to velka huba. Ale to, co nabizi konkurence, je o tolik horsi, ze je to jedno.

 3. Jedno úsměvné OT – dalo by se nazvat, jak jsme izolovali Putina …

  https://rumble.com/v3zytb7-markantn-rozdl-mezi-uvtnm-vladimira-putina-v-ab-dhab-a-eknm-nmeckho-prezide.html

  Máte tam srovnání uvítání VVP a německého prezidenta. A jedna drobnost, kterou jistě ocení fanoušci letectví – bývá zvykem, že stíhačky eskortují vládní letadlo až k hranicím hostitelského státu, kde jej přeberou stíhačky místního letectva. Tady ovšem (asi v rímci izolovanosti) udělali nevídanou výjimku – ruské stíhačky vládní letoun s VVP doprovodily až na hostitelské letiště … jj, izoluji, izoluješ, izolujeme 🙂

  1. Ještě hezčí by bylo, kdyby se ta esúčka, po přistání presidentského túčka, pěkně poskládala okolo 😀
   Místní sračkomety tuhle událost komentovaly poněkud hořkokysele.

   https://cs.wikipedia.org/wiki/Suchoj_Su-35
   Myslím, že druhý odstavec v sekci „Služba“, bude co nevidět editován.
   Kritizovali to na jednom z dobrých leteckých webů, že to jsou propagandistické sračky podobného rázu, jako byly ty o „Duchu Kyjeva“ 😀
   Co myslíte, už byl „Duch Kyjeva“ vyznamenán? 😀

     1. Netuším, jak je to dneska. V roce 2005 každý postarší Rus, při vyslovení názvu „Stalingrad“, sklonil hlavu a zachmuřil se.

 4. Uz to tak vyzera, ze miesto do chrumkava prepeceneho ruskeho meveda tu bude nakoniec podojena (obetna) KoZa.

  Kedze este stale zijeme vo „svete podla pravidiel“ tak – kto by to bol ocakaval – sa zacinaju domahat tych pravidiel aj ti, ktori boli v pozicii vyvrhela.
  Zjavne im niekto posepol, sak sa neondej, aj ty si sucastou sveta podla pravidiel. yes, you can.

  A tak doteraz sice sankcie a pokuty rozdaval len KoZa, ale doba sa meni no pravidla zatial zostavaju. Nariadenia G7 a KoZa su uz v podstate vsetkym na globalnom juhu na smiech a hla ho, Iran vydal pokutu, ktoru maju zatiahnut USA.
  https://www.pokec24.cz/politika/iransky-soud-naridil-usa-zaplatit-odskodne-za-zabiti-solejmaniho/

  Vo svete podla pravidiel je vrazda vrazdou a teroristicky utok … teroristickym utokom.

  Pokuty, odskodnenia a rozne dorovnania sa zacnu rojit ako huby po dazdi.
  Uz je to davnejsie, co som pisal, ze ak sa iracania poskrabu na zatylku a hodia do excelu aspon hrube vycislenie, co stala americka fiesta v Iraku, Fed poriadne ohne.
  A ak sa libijci ukludnia, letecka kampan talianov, francuzov a amikov bude tiez zaujimava. Duplom ked Kaddafiho priami potomkovia stale ziju.

  No a od vynesenie odkodnenia zacnu plynut uroky z omeskania, kedze sa KoZa nebude mat k plateniu. Presne podla pravidiel platnych v tomto svete.
  USA sa sice este chvilu mozu tvarit, ze sa ich to netyka, ale doba ked sa ich to uz bude tykat sa zacina kvapikom blizit.

 5. Král je nahý.

  Pana Čunka si vážím, za vše co vykonal.

  Nechybí mu pud sebezáchovy.

  …. Čím si vysvětlujete tak výrazný pokles volebních preferencí lidovců? Poslední průzkumy vám přisuzují pouhá tři procenta.

  Je to výsledek vládní politiky. Například konsolidační balíček považuji za nesmysl s ohromným dopadem do veřejné správy. Když se o něm hlasovalo v Senátu, hlasoval jsem proti. Stačilo by znovu zavést superhrubou mzdu a žádný takový balíček nemusel být…..

  …… Co by lidovcům pomohlo z krize, aby se stali politickou stranou se stabilní voličskou podporou?

  Musíme se držet svých témat a neustupovat od nich. To znamená být konzervativní středovou stranou, to je první věc.
  Ta druhá je nebýt součástí neúspěšného konání vlády, která selhává a zadělává si na velké problémy…..

  ………….. Vláda Petra Fialy, které momentálně důvěřuje pětina občanů, je kritizována i za to, že to s podporou a pomocí válkou postižené Ukrajině přehání a více řeší její problémy než českých občanů. Jak to vidíte vy?

  Já si to myslím také. Pomáhat ano, ale takový hujerismus, který předvádí česká vláda, je mi proti srsti. Přijde mi, že chce za každou cenu dokázat, že v té pomoci a v tom boji, který se nás zatím vůbec nedotkl, jenom tedy finančně, jsme první v Evropě. Myslím si, že by se měly boje na Ukrajině zastavit a mělo by se jednat o její neutralitě, kterou bude z jedné strany hlídat NATO a z druhé Rusko.

  Takže přijetí Ukrajiny do NATO neschvalujete?

  Když se hlasovalo o usnesení, že Senát vyzývá NATO, aby byla Ukrajina co nejdříve přijata do její struktury, hlasoval jsem proti a všem kolegům u řečnického pultu jsem také vysvětlil proč. Považoval jsem to za populistický, nesmyslný požadavek. Představte si, že pokud by nám NATO náhodou vyhovělo, byli bychom skutečně ve válce. Nastala by mobilizace a naši občané by museli jít do války… Ono rozhodovat populisticky, když mě vlastně nic nebolí, nenasazuji nikde krk, to se dělá velmi dobře, ale následky se už nedomýšlí.
  https://cnn.iprima.cz/vlada-selhava-rika-senator-jiri-cunek-z-kdu-csl-nebranil-by-se-spolupraci-s-ano-a-spd-419155?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=1212910&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box

   1. holt každá strana si pěstuje svého „exota“ s přesvědčením a nadějí, že se na něj nějakých pár desítek (tisíc) voličů nechá nachytat (oblbnout). kdo chce, může se nechat popálit svou zatvrzelou volbou a pak se zase divit…

    1. karlik_ napsal:
     7 prosince, 2023 (14:51)

     V koalici každá ruka dobrá.
     Váha ruky záleží na množství.
     Nechci nic naznačovat,

   2. Ano, pan senátor Čunek se velmi osvědčil už v komunální politice – a teď to nemyslím nijak pejorativně.
    Zatímco všichni, doslova celý zbytek samosprávy v ČR, okolo obtěžujících a stále drzejších morgošů, našlapoval po špičkách a valil do nich dávky horem dolem, tak jediný pan Čunek se s nimi na Vsetíně vypořádal tak, jak zasloužili (někteří ani to ne).
    Hasiči a fízlové je vykopali z toho pavlačáku ven a doslova jim za prdelí jim ho zbourali. Na přestěhování kamkoli, nebo do kontejnerů „Poschla“, měli celé TŘI MĚSÍCE.
    To byl na tu dobu nevídaně odvážný čin, morgoší web z toho chytal psotník, lickoprávní neziskovky jakbysmet.
    Všecky právníky, co se v tom tenkrát na straně morgošů angažovali, měli zbavit licencí. Je to škodná, co bude škodit kdykoli a komukoli, když z toho poteče. Dneska velká část z nich, pracuje pro exekutorské firmy.
    Existence, co jen dělaly bordel v centru města, několik desetiletí neplatily ani nájmy, ani energie, dostaly plně vybavené kontejnerové bydlení.
    Na kterém se zakrátko objevily satelitní antény, uvnitř TV s metrovými úhlopříčkami, opodál parkovaly Mercedesy a bavoráky.
    Snažili se ho pošpinit, jak se dalo, až to místy bylo směšné.
    Ruku k dílu přiložila i jeho bývalá sekretářka – o tom všem budou písemné důkazy na archivních stránkách Wayback Machine a dalších.
    To, co tenkrát předváděl iděs, je jistojistě smazáno, nebo přepsáno po vzoru 1984.
    Příliš se nebudu plést, pokud si budu myslet, že ti stejní pisálkové v tom iděsu působí dodnes, patří k „nejzkušenějším“ a pobírají nadstandardní platy.

    Pokud se pan Čunek někdy objeví na kandidátce čehokoli a kamkoli, hodím mu to.

    1. A už jsme zase tam, kde jsme byli.
     To si nepamatujete, jak lidovci škodili v každé vládě? Teď vytahují Čunka, aby se na něj zase nachytali nerozhodní voliči…
     Nalepí se na ANO, a současně budou nadávat na Babiše…

 6. Pan Vidlák navrhuje,označit na zboží i nákupní cenu od zemědělců.
  Já bych navrhoval,veřejně popsat příjemce dotací a nejen od ministerstva zemědělství.
  Každé ministerstvo disponuje dotacemi,takže se stává,že některý příjemce dostává dotace od více ministerstev.Dotace od Bruselu to je spíš forma úplatků,nebo i forma podpory Německých firem.

  1. Kníže dostal pro svoje panství dotaci 100 mega, díky které skončil v roce, kdy hospodaření předal synovi, v plusu 10 mega. Ceny potravin rostou, protože stále máme inflaci a hrdá nezávislost na ruském plynu a ropě taky není zadarmo.

    1. Áha, tak už zase.
     „Teroristický slogan“, máme další položku v seznamu trestných věcí, hned vedle zakázaných vlajek, prej provokativních nášivek, nebo fixem načmáraných tykadélek na plakátu.
     Pravicoví demokrati jsou to pravé, říkáte někteří?

  2. zemedelec napsal:
   7 prosince, 2023 (12:43)

   Pane zemědělče, nic ve zlém, ale nechápu vztah mezi výši dotací, a nákupní cenou od zemědělců?

   Pan Vidlák uvádí příklad …… i když prodávali vepřové maso za 28 Kč/kg v živé váze,
   jatka to pak prodaly do hytlermarketu za sedmdesát a
   vy jste si to koupili za sto pade…

   Polopaticky, zemědělci, kteří mají vyšší dotace (staré státy EU), mají vyšší zisk.
   Příjem zemědělce.
   Zemědělec prodá vepřové maso za 28 Kč/kg v živé váze + různá výše dotací.
   Vliv dotací se projeví ve výši cenové nabídky prasat jatkám.
   Jatka nabídnou hytlermarketům za cca 65 Kč/ kg.
   My koupíme za sto pade.
   Proč myslíte, že u nás jsou cenově přijatelnější německé nejen mléčné výrobky?
   BRD výrobce a market není charita, ale kšeft.

   1. Josef původní.
    Když už trochu veřejně napsat ceny od zemědělců,zpracovatelů zem.produkce,jde mne i o veřejnou známost,kdo a kolik dostane dotace za celý rok.Podobně bych vyžadoval i o dalších dotacích a od všech ministerstvech.

    1. To nemůže nikdy projít – ani ta původní myšlenka o maržích.
     Oligopoly to zaplácnou jednou ranou provždy, pod citlivé obchodní údaje – a hotovo.

     Fakt jste až takoví pitomci, že vás něco podobného vůbec napadá?
     Dyť podobný údaje nezveřejňovali ani ti předchozí komunisti..!

  1. Ládik!!!

   Mám obavy, že to za nějaké ústupky ze strany Bidena nakonec projde a válka na Ukrajině bude dál pokračovat i s naší pomocí.
   Jsem taky zvědav, kdo se bude za to financování války zodpovídat? (Hlavně u nás).

  2. Amici vyhlasili, ze od cil bude lezat podpora UA na bedrach spojencov UA.
   -H
   -SK
   -PL

   Zatial odkocili teda 4 staty. Tim ostatnym sa bude odskakovat coraz tazsie.

 7. Cit.: „… vepřové maso za 28 Kč/kg v živé váze, jatka to pak prodaly do hytlermarketu za sedmdesát a vy jste si to koupili za sto pade… To jen abyste byli v obraze, jak s vámi vyjebávají.“

  Vypadá to hrozivě, ale:
  1. Proč to zemědělci neprodávají po 40 přímo u nich ve vepříně? Jenže já bych si stejně nekoupil, protože bych se musel domluvit s dalšími, zajet a odvést (asi) živého vepříka, zaplatit řezníka aby to rozboural a potom si vše nějak rozebrat (od vnitřností, přes střeva, kýtu až po hlavu) a doma dát zamrazit. Konkrétně mně se to nevyplatí, raději koupím v Makru za 100 Kč/kg kýtu nebo krkovičku.
  2. Proč to jatka neprodávají za 90 přímo ve své prodejně?

   1. @Josef dodal data: Půlka prasete z jatek (45 – 50 kg) za 67 Kč/kg
    1.) Možnost tedy existuje, nejspíš každý si najde v dosahu nějaká jatka a může tím obejít nenáviděný supermarket.
    2.) Přesto se mi to nevyplatí, jak jsem uvedl výše a většinu masa dál budu kupovat v JiP či Makru, kde dostanu kilovou až dvojkilovou porci, což mi vyhovuje. Ale dobrý tip pro mě, když si budu chtít jednou do roka zahrát na domácí zabíjačku.

  1. Ale u nás to tak je. Prasata nabouraná na půlky po 45kg/Kč, přímo u zemědělce, řezníka si zajišťuje když je víc zájemců aby tam nejel kvůli jednomu praseti. To samé brambory a jablka, pšenice, atd. Nebo na jatkách už nabourané půlky. Cenu přesně nevím ale nebylo to moc.

 8. Koukají nejen Jurečkovi voliči.

  Koukají nejen zemědělci, ale i ostatní vlastníci zemědělské půdy.
  Kolik je zemědělců nevím, ale fyzických osob vlastnící zemědělskou půdu je asi 1,7 miliónů.
  Když k tomu přičteme rodinné příslušníky, kolik to je voličů?
  Viz
  Podle svazu úbytek fyzických osob vlastnících půdu pokračuje
  03.06.2020 | 06:06
  Autor:
  Vaňatová Petra
  Nyní je mezi vlastníky půdy právnických osob zhruba 41 000,
  fyzických 1,75 milionu.
  Sdělil to Svaz vlastníků půdy ČR.
  Fyzické osoby k letošnímu květnu vlastnily 2,98 milionu hektarů půdy a právnické 913 000 hektarů.
  https://zemedelec.cz/podle-svazu-ubytek-fyzickych-osob-vlastnicich-pudu-pokracuje/

  Nesmíme zapomenout na povinnosti vlastníků platit Daň ze zemědělských pozemků, kde od roku 2024 obce mohou obecně závaznou vyhláškou snížit daň na polovinu nebo ji zvýšit až na 1,5 násobek.
  Je pravděpodobné snížení, nebo zvýšení daně?
  Když májí obavy i v Asociaci soukromého zemědělství ČR, tak na tom asi něco bude.
  Viz
  Prázdná státní kasa je samozřejmě velký argument, ale větším argumentem je mít dostatek motivovaných vlastníků, kteří budou mít možnost a zájem tento majetek rozvíjet s předpokladem, že vláda si tohoto vlastnictví váží a vnímá širokou vlastnickou základnu jako stabilizační prvek ve státě a že plátce zatěžuje majetkovými daněmi do stejné míry, do jaké míry jim dokáže dát jasnou garanci na využívání svého vlastnického práva.
  Již nyní jsme v době, ve které pár oligopolů a megaholdingů díky extrémně špatné dotační politice ovládlo zemědělství, a nyní se může stát, že se brzy probudíme i do světa, ve kterém tu bude pár latifundistů, kteří na obrovských skoupených majetcích od menších vlastníků (které mu stát sám dobrovolně nahnal), začnou prosazovat svůj vliv.

  https://www.asz.cz/clanek/11053/zvyseni-dane-ze-zemedelske-pudy-posili-hlavne-negativni-trendy-na-venkove-a-v-krajine/
  Co dodat?

  S kým máme jít?

  S pětikolkou, která všechno válcuje silou?
  S ANO?
  S SPD?
  Jaké jsou další možnosti pro milión hlasů na ulici, ke kterým se přidají další?
  Kolik z těchto hlasů může být nových, schopných europoslanců, poslanců, senátorů, starostů?

 9. Fakt dobre napísané. Inak ten Štepán mal pravdu a dnes po 33 rokoch budovania lepšieho je to úplne celé nahovno. A platí stále Sýty hladnému neverí ….. 🙂

  1. No, na mě to dělá dojem, že jsme se v nekterých ohledech po 34 letech budování kapíku dostali přibližně tam, co po 40 letech budování socialismu 🙂

 10. Fiallah tlačí:

  Cenám potravin se Fiala dle svých slov věnuje intenzivně od jara a pravidelně vyvíjí tlak na obchodníky. Jedná také s potravináři a zemědělci. „Můj tlak výsledek má. Budu v tom pokračovat. Někdy se podaří více, někdy méně,“ řekl. (Idnes)

  1. K tématu Fiallahova tlaku píše i Wikipedie:
   “…frekvence u člověka je vysoká při průjmu, za běžných okolností 3× denně až 3× za týden.[1] Jak často člověk chodí na velkou stranu je individuální. Vlny svalových kontrakcí ve stěnách tlustého střeva, které se nazývají peristaltika, posouvají výkaly zažívacím traktem ke konečníku.”

 11. Si dodal, že EU „by se měla vyvarovat všech druhů vměšování“. (idnes)

  Přijme Sitting Pink fialláha, který se do Číny nevměšuje, ale vyměšuje? Já bych ho nepustil ani na pozemek.

 12. Nevíte furt za koho byste chtěl na hradě mluvit, páč nemáte furt sečtený ty pojebaný blboňský potřeby.

  Jen hádáte. Muheeeee

   1. No tak jistě – kde jinde by se to mohlo stát, než v Rusku!
    Ausgerechnet v Togliatti, které zná každý Rus a každý východoevropan.
    Pitomci.
    Ale je to krásný příklad chování „za peníze cokoli“, co dlouhodobě předvádí železného zprasek.

 13. Hádanka.
  „Nemíním se smířit s tím, že nám někdo dá slib a pak ho poruší.“ Kdo to řekl?
  Autora výroku očekávám na příští demonstraci proti vládě, která tohle dělá kontinuálně 😀

 14. Živočišné výroby netřeba, ta záhy skončí. Budeme žrát levný hmyz. Cituji Nikolu Bornovou:
  „Omezení svobodného pěstování jídla a násun hmyzích a GMO sraček – samozřejmě jen pro běžnou populaci, Globální parazit a jeho poskoci si budou do rypáků dál cpát cokoli je napadne, a to v bio kvalitě (ale pokud budete zlobit vy, tak si ani nenakoupíte jídlo – platit půjde jen za pomoci digitálního ID a ten bude pod plnou kontrolou Globálního parazita)“
  Úsměvné je, že jeden ze spoluarchitektů zrůdného plánu (Agenda 2030) se zove Klaus Schwab, jako ten brouk, na kterém si za pár let budeme pochutnávat místo vepřového…

  1. Nu což, on ten Schwab se navíc jako šváb chová a dokonce by se dalo říct, že tak i vypadá.
   Na každého švába existuje insekticid.

   1. Voni nevedi co mluvi. Cina ma 1.4 miliardy populace ani desetinu nenakrmis
    hmyzem.
    Vedle je Indie 1.5m miliardy..Zbejva 5 miliard.Se to ani pestovanim, neda realizovat.
    Jisty je jedno ,ze planujou hladomory..Uz zacali.

     1. Původně to nejspíš byl Prus domácí.
      Ale doby se mění, Schwab se taky třeba jednou pro jistotu přejmenuje.

  2. Blboni budou asi žrát ten hmyz, páč žádný jiný potřeby nemaj.
   Mám to tady ověřené.
   Jim stačí volit papaláše, co je před-hoděj do cizácké jámy lvové.

   1. Předobrazem hmyzího konzumenta byl otec Školastykus (Hrátky s čertem), jež konzumoval sušené kobylky. Zřejmě oblíbená Schwabova postava. Vzor.

 15. Titaniku na palubě
  tančí vláda hříšný tanec;
  trojku v žíle, cígo v hubě.
  Kdo z nich bude ztroskotanec?

  PreVít jenom kulí oči
  jak se dělá krok sun krok.
  S Dlouhýmsádlem těžce točí
  učí se to druhý rok.

  Dredařovi dredy vlají
  chce Válkovi vyndat šém.
  Tchajvanec se zdarma nají
  Pávek vrtí fetišem.

  1. Titanic už potápí se, muzika však hraje dál,
   Smrtka sedí, zlehka dýše, užívá si karneval.
   Ó vy všichni u kormidla držte kurz a směle v před!
   Ještě voda zlehka stoupá, konec je však na dohled.

   Omluva Ládikovi, že mu do toho skáču, ale nějak mi to dnes nedá..

  2. Nutelier na přídi
   na zábradlí stojí
   ruce k letu vypjaté
   skočit se však bojí.
   Jen ledovcům do dáli
   vysílá své signály.

  1. Re: ema

   Jj, dávali to dokonce i na ČT24. To mě rozhodilo ještě víc, než samotné přivítání.

   Jinak nevím, čemu se divíte. Káčko vám tu furt vyvětluje, že Ivan má nejlepší zbraně a Emíři s ním navíc udělali „kšeft století“ díky výměně trhů.
   A mají nás – Ojropany – na lopatě.

   1. OT:
    Včera byl zavražděn Ukrajinci u Moskvy Ilja Kiva, bývalý člen Medvedčukovy strany „Za život“.

    Nejdříve bojoval na Donbasu proti opolčencům, pak dlouho byl opoziční vůči kyjevské juntě. Mohl si to celkem dovolit. Když měl na něj někdo nějaké ty řeči typu „promoskevský“, ihned dotyčného odpálkoval tím, že svou milovanou Ukrajinu bránil se zbraní v ruce na východě. Což drtivá většina jeho kritiků nesvedla. Velcí obránci Ukrajiny, ale hubou.
    Za války pak asi pochopil, že by byl velmi vhodným terčem vlasteneckých (čti SSáckých) sil a zdrhnul do Ruska. Ale i tam ho mírumilovní, ubozí Ukrajinci zabili.

    https://nv.ua/ukraine/politics/kiva-likvidirovan-podolyak-prokommentiroval-smert-predatelya-novosti-ukrainy-50374402.html
    Moc nerozumím Putinovi, proč jim to nevrací. U Kivy budiž, dá se pochybovat, jestli nebyl dvojitým agentem. Tak třeba nějakou extra ochranu nemusel mít a Rusové o něj zrovna dvakrát nepečovali. Ale těch mrtvých rukama ukrajinských teroristů v Rusku už je docela dost a nějakou odplatu jsem neviděl.

    Jinak, slyšeno na půl ucha a nejsem si jist, čemu všemu jsem porozuměl. Prý 15. nebo 16.12. se v bruselské jámě pekelné má schylovat k nějakému hlasování o celo(EU)evropským nákupům vojenské techniky či co.

    1. Kiva byl zabit v chranene vesnici pod Moskvou, specialne postavene na ochranu zajmovych osob.
     Kiva byl odkoupen Medvedcukem od Avakova, po jeho zatceni uprchnul do Ruska.
     K tomu pripocitejte atentaty z posledni doby na na Carjova, Prilepina, Tatarskeho, Popova a dalsi, vsechny pod „ochranou“ FSB.
     Zvlastni, ze ano?

  2. A ja ziju z tom, jak je Rusko v izolaci, Putin nikam nesmi neb ve valecny zlocinec.

   Minuly tyden tam jel nemecky prezident. Nechali ho hodinu celat v letadle, a tak do toho letadla nastoupil nejaky arabsky urednik.
   Spekuluje se, ze sel kontrolovat viza…

   Kdyz Blinken byl naposledy u Saudu, tak ho nechali cekat celou noc. Biden nedostal pozvani vubec.

   Tohle vsechno nejsou jenom nejake chyb, ci prehlednuti novinaru. To je zamerne lhani.

   Jinak Putin navstivi UAE, Saudy a Iran. Co maji tihle spolecne?
   Ropu.
   V Banderistanu (doufam) bude brzy hotovo, tak by mohlo pomalu zacit dalsi dejstvi.
   Tak dlouho vyhlasovaly USA ekonomickou valku a sankce prakticky proti celemu svetu, i vlastnim spojencum, ze se ti jejich spojenci i ne-spojenci ted mozna domluvi.

   Benzin skladovat moc nemuzu, ale zitra si aspon naplnim kanystry co mam.

 16. A jedna OT perlička z ČT24

  Dnes jsem POPRVÉ viděl, že soudruh Řezníček byl nucen poslouchat řečnění soudruhů z neziskovky, kterak jsou na tom Ukři blbě, a považte, už dokonce ani nevyhrávají a považte, ti na východě se bojí mluvit rusky.
  Nicméně ještě stále spřádají plány o tom, jak jednou vyhrajou.
  Srečen put – by jim popřál Damir z Pančeva…

  1. Targus oni stále žijú, že to je ZSSR. Bol som pracovne 1983 na Ukrajine. Obchody hotová katastrofa, prázdne. Jedine magazin alkoholom a ryby. Dnes je Rusko úplne niekde inde …. ale to je nad chápanie propagandistov 🙂 🙂

 17. Vyjebávat…, prdel…

  Halefe, měl byste dát na sklo slovník povolených a slovník zakázaných slov. Pochopitelně v barvách. A dole by byla legenda, v níž by byla ke každé barvě vypsána jména, kdo může tato slova používat. Tak by si jak autoři, tak i diskutéři nalézti ta jedině správná slovíčka, která by neurážela váš zrak.

  Jinak mne udivuje vaše „ravnadůšnosť“ (to je senzační slovo) k polhávání soudružky Mileny, když už tady chcete ohromně vychovávati a upozorňovati na nešvary…
  Tedy popravdě řečeno neudivuje…

  1. Mám si to jméno přepsat sám, abych vám ušetřil námahu?
   Připomínáte mi jednoho zpomaleného předškoláka, kterého moje Jahoda marně učí, že po použití hajz… – pardon – záchodu se ruce alespoň opláchnou. Pochopitelně nejlépe pitnou vodou, nikoli chcan… – pardon – močí.

    1. Asi moc ne. Jen si zapřepisujte. Jestli budete chtít opravit uplně-fšecko-ganc, bude vám tato noc krátká.
     Procvičíte si spolu se mnou jemnou motoriku. Já to mám nařízeno od doktora. Popáleniny jsou svi – pardon – čuňátečka.

     1. Máte to v rodině, požádejte o dohled a procvičte kromě motoriky také opisování textu. Tím se časem dopracujete i k jeho pochopení a přestanete být troglodytem.

      Možná.

      1. Re: AN
       V rodině nemám nic a za jeskynní soudruhy tu jsou jiní. Nebudu tady jmenovat, ani ukazovat nahatým prstem, nejsem Sus scrofa.

   1. Váš nick takhle přepisuje Alef Nula? Jestli ano tak jsem nečekala, že někdo viditelně a dosud inteligentní může takhle …..hm jak to napsat, asi být najednou jako dítě školou povinné. Manžel má pro takové chování docela trefne vyjádření Alefe: vysypte mu tašku. Tedy pokud jste to Vy s tím dětinským přepisováním nicku.

    1. Re: ks

     Jen ho nechte, ať se bojí! Kdo si hraje, nezlobí!

     Těmito slovy kdysi dávno konejšil lehce podnapilý soudruh dévéťák (dozorčí vojskového tělesa) mé spolubojovníky, když jsem do kamen přikládal kvádříky tritolu.
     To byste nevěřila, jak skvěle chutnaly řízky a hranolky smažené na ešusovém víčku, rozpalovaném touto kouzelnou chemikálií.

     Když polovystřízlivěl, chtěl mne zastřelit. Běhal za mnou s vytaženým kvérem a řval, že jsem chtěl vyhodit do luftu nejlepší útvar ve Varšavské smlouvě.

     1. =D a hned jsem omládl o pár století. Jak se tu hádá Tarbuš s Lunou, a šiblá Kočka jenom nevěřícně zírá, já se vracím do třetí třídy za paníčelkou Lahváčovou, do sedmé třídy za tělocvikářem Bednařitěm, a do čtvrťáku na střední za Cukříkem, který učil biochemii. U Cukříka jsem si hned vybavil jeho bezelstné „Dnes se budeme učit… ‚dramatická pauza’… Cukříky!“, a hned je ta zamrzlá tramka hezčí, a cesta do rachoty veselejší.

 18. I v USA kdysi proběhla “ kolektivizace“.
  Násilím přes nesplatitelné bankovní úvěry , přirozeně růstem intenzifikace zemědělství (jedním z důsledků bylo i poměrně masivní stěhování černošského obyvatelstva do měst, malé farmičky nedokázaly konkurovat velkofarmám, natož aby vůbec dosáhly na nějaký nesebelikvidační úvěr, disparita v přístupu ke vzdělání…segregační „politika“ vůbec jako taková, s důsledky např. vyšší kriminality….).

  Reagan je nazírán místními žvanily coby superzastánce volného trhu. Ovšem bylo to za jeho vlády, kdy se obrovským způsobem navýšily dotace farmářům (nedohledal jsem ale jaké bylo portfolio dotovaných farem, zda tam také nebyly preferovány velkofarmy).
  „….For a decade from 1972 to 1981, federal farm programs cost an average of $3 billion per year; in its three years in office, the Reagan administration spent $34 billion on the same programs….“

  1. Americká „kolektivizace“ měla přes 10 milionů obětí, vše hezky zameteno pod „Dust Bowl“ (prachové bouře). Reagan, coby obhájce volného trhu, svobodného obchodu etc. ihned zavedl cla na japonské motorky, jakmile Yamaha začala konkurovat Harley Davidsonu; Amíci si s nějakými pravidly nebo zásadami hlavy nedělají.

   1. K42: Naposledy mi kdosi vykladal, ze to byly tri miliony. Ted uz deset? To nam to roste.

    Anon: ano, v Americe se krade puda pomoci banksteru, ne pomoci bolseviku. Vyvlastnovani existuje, ale jenom okrajove.

    1. Re: Vevča

     Máte problém s rozlišením významu slov „neúroda“ (poč. 30. let min. stol.) a „kolektivizace“, neboli vytěsnění malých zemědělců z trhu.

     Oběť první katastrofy s velkou pravděpodobností zemře hladem. Počet těchto obětí lze zhruba vyčíslit po sčítání obyvatelstva, které se provádí ve většině zemí v pravidelných cyklech.

     Oběť druhé katastrofy nutně zemřít nemusí. Odebere se svobodně dožít někam pod most, anebo do kanálu s teplovodem. Pokud ovšem nesedí v base pro dlužníky.
     Počet takto „osvobozených “ kusů o jejich majetek se zjišťuje poněkud obtížněji. Své budou vědět na finančáku, anebo na úřadech práce, pokud něco takového f Eméééryce mají.

     1. Vevca ma tech problemu vic.
      Indiany pry masakrovali jenom Spanele a Francouzi na jihu.
      Proste kde byli britsti osadnici, tam melo puvodni obyvatelstvo raj 🙂

     2. obet prvej katastrofy sa v pripade USA takto odhadnut neda, kedze USA boli cielom stale dalsich a dalsich migrantov……aj ja som bola prekvapena, ked som to prvykrat pocula, ze vlastne po vypuknuti krizy v 29., zahynulo na dosledky radovo miliony Americanov. Myslela som si, ze sa to tykalo len ZSSR, ktovie kolko toho bolo celosvetovo

     3. „“Máte problém s rozlišením významu slov „neúroda“ (poč. 30. let min. stol.) a „kolektivizace“, neboli vytěsnění malých zemědělců z trhu.““
      Takže v USA to byla jen NEÚRODA, ale na Ukrajině to byl již HLADOMOR !! A ještě NAŘÍZENÝ samotným STALINEM !!
      No to jsou poměry …

      1. ale to nie je cela pravda…….hladomor bol sposobeny tym, ze Zapad pozadoval za svoje technologie, ktore ZSSR nutne potrebovalo, obilie…..ani zlato mu nebolo dobre.
       A je pravdepodobne, ze proste sucho bolo vsade a malo ted tie dopady, ktore malo. A samotny hladomor urcite postihol aj ine oblasti ZSSR a nie len Ukrajinu

    2. Bolševiky, tedy propagandu komunismu v Rusku spáchali banksteři.

     John Steinbeck psal o pravdolásce banksterů v SSA v Hroznech hněvu.

    3. Umela IntelYgence je velmi, ale velmi korektni 😉

     kolik lidi neprezilo Dust Bowl v USA ?
     ChatGPT

     Dust Bowl v USA ve 30. letech 20. století byl environmentální a ekonomický problém, který vedl k vážným obtížím pro obyvatele Velkých plání. Přesné číslo lidí, kteří nepřežili Dust Bowl jako přímý důsledek, není jednoduché stanovit, protože většina lidí opustila postižené oblasti a přesídlila na jiná místa, aby hledala lepší životní podmínky.

     Mnoho lidí utrpělo ztrátu majetku, domovů a obživy, což vedlo k sociálním a ekonomickým nesnázím. Existuje však dokumentace o tom, že někteří lidé zemřeli v důsledku nemocí spojených s Dust Bowl, jako byly respirační problémy způsobené vdechováním prachu a písku.

     Celkově lze Dust Bowl považovat za krizi, která ovlivnila desítky tisíc lidí, ačkoliv přímé úmrtí nebylo tak mnoho jako u některých jiných přírodních katastrof. Přesné statistiky jsou však obtížné získat, a proto je přesný počet lidí, kteří nepřežili Dust Bowl, nejasný.

     1. Korektonost AI je dlouho anama.
      Hned na zacatku se stacilo zeptat na Trumpa a pak na Bidena.
      Rozdil byl do oci bijici.
      Zatimco v USA jsou cisla obeti hladomoru nejasna, v SSSR se kazdym rokem zvysuji.

     1. Už jsem se ptal výše – je tohle skvělé dílo někde ke stažení?
      Nebo jsou Piráti stále k hovnu, tak jako byli na začátku? Když se kasali, že zpřístupní všecko všem a zadarmo?

    4. Ono se Vevčo to číslo nedá určit. Vychází se patrně z toho, kolik obyvatel měla Severní Amerika mít v roce 1500. Nebudu hledat, má ale jít o nízké jednotky milionů. Kdy jižní Amerika nicméně měla mít nízké desítky miliónů.

     To přinejmenším vypadá disproporčně, navíc těžko říct, jakým způsobem se ta čísla stanovila. Že by ze záznamů prvních evropských pionýrů? Jako, kam jsme přišli, nikdo nikdo? Či bylo konkrétně obrovské dnešní US teritorium tehdy dlouhodobě natolik nehostinné, že vyšší populaci neumožnilo? Se svými velkými úrodnými územími kolem řek, zalesněnými I nezalesněnými plochami a překypujícím množstvím lovné zvěře? Sama jste mi kdysi dávala odkazy na velké předkolumbovské civilizace, stavby tuším u Mississippi apod.

     Mělo-li jich už od začátku být málo, pak je snadné říct, že jich tím pádem taky pak bylo málo „kolektivizováno“. Nehledě k tomu, jak by to vypadalo, kdyby národ nej- ve všem, zejména pak v humánnosti, měl mít v historii kolonku – mnohamilionová anihilace původního obyvatelstva, četností dokonce výrazně převyšující holocaust. Už ty tzv. malé miliony stačí k „doporučení“ se v tom zas tolik nerejpat.

     Je udáváno, že původní kolonizace obou amerických kontinentů se měla dít přes úžinu mezi Kamčatkou a Aljaškou. Potom by ti první migranti tedy tím severoamerickým postupně prošli s jakýmsi „konstatováním“ typu – tady je to celý na levárnu. Všude samej bizon, to není nic pro nás. Ať si tu pár pitomců teda zůstane živořit, my se ale jdeme množit dál na jih. Do neproniknutelných deštných pralesů, tam je to bezva…

     Takže, to pokud možno co nejblíže autentické množství původního obyvatelstva dnešního USA je asi spíš nestanovitelné, než stanovitelné. Zvonka to ale vyzerá, že když se dá zkroutit ruce za zády kdekomu, proč by se nemohlo taky pár hloupě aktivním demografům, kteří čert ví proč k tomu datu 1500 chtěli psát jiný, samozřejmě naprosto falešný čísílka…

     P.S. Přece jen jsem mrknul na net, takže k roku 1500 se udává v Africe 86 milionů, Latinská Amerika s Karibikem 39 milionů a Severní Amerika, tzn. včetně Kanady… právě ty 3 miliony. Což je z tehdejší celkové světové populace 458 milionů něco přes 0,65%. Na celém severoamerickém kontinentu žilo 0,65% světové populace? Tam to vážně tehdy muselo stát za pendrek…
     Totožné číslo, tedy tři miliony, se pro tehdy mimochodem udává pro Oceánii. Ke všemu, válku na Ukrajině jsme taky vyhráli a ukrajinští jachtaři se inspirovali saúdskoarabskými leteckými profesionály a vodbachli Nordstream…

     1. Ještě mě napadlo jedno srovnání. Zhruba sto let před Kolumbem se ve střední Asii, konkrétně Uzbekistánu a následně značně široko kolem, vyskytoval jistý Timur Lenk – Tamerlán. Jeho výboje měly znamenat 17 milionů obětí. Měl teda působit až kamsi po dnešní Sýrii a taky na kusu severní Indie, ale i tak se to asi přinejmenším plošně se severoamerickým kontinentem moc srovnat nedá. Zalidnění ve střední Asii patrně jistě tehdy bylo vyšší, ale rozhodně ne všude, té nepříliš pohostinné plochy tam taky mají na rozdávání.

  2. Mozna to bylo tim ,ze zpozdenej reformni ekonom Reagan byl jako zeli ,do pozdniho veku herec. Jenom nejvetsi optimisti neco cekali, misto hovna.A verili pouckam z medii.
   Cpal nekolika bohatym ,kterym slouzil a bral vsem chudym..

 19. Vidlák pěkně popsal tristní situaci v českém nekorporátním zemědělství. Celou tu genezi, vedoucí k dnešními stavu, včetně nezájmu 5-ti demoličních kolaborantů o tak přízemní problémy. Přivezou Fialenku Nutellovi před barák hnůj a vylijí před Strakovkou močůvku? Vezmou si cepy po předcích a zmlátí poslance u Sněmovny? Je to šílené.

  Ještě šílenější ale je, že podobný článek by se dal napsat takřka o všech profesních a firemních skupinách, nejen o menších zemědělcích. Nebo jinak: těžko najít někoho, o tom by se takový článek napsat nedal. Natolik jsou kolaborace vrcholové verbeže a rozvrat republiky rozšířené a všeobecné. Dotýká se to všech…

  Vláda, politické strany, Sněmovna i Senát, všechna ministerstva – všichni pracují proti naší republice, proti českému národu, proti českým firmám. Proti lidem. I Hrad. Všechny žumpy a NGO’s, samozřejmě také. Jestli jsou v něčem všichni tihle zajedno, tak právě v tomhle – i když se jinak dokáží rvát jako psi o kost.

  Pěkné by bylo, kdyby se takhle – třeba postupně – sešly různé profese. Po návštěvě vlády a parlamentu by se mohly stavit také v ČT a Rozhlase, nevynechat ani redakční žumpy deníků.

  Jistě, situace pro to ještě není zralá, zatím je brzy. Ale nakonec k tomu dojde, protože 5-ti demolice z nastoleného lumíkovského kurzu neuhne ani o píď. Ani žumpy, ani neziskovky. Jsou to totiž skutečně lumíci, sebevražedné konání mají v hluboko v sobě.

  Z gauče se to pozoruje nejlépe.

    1. Zadnej priklad , tech davu ,ktery staly frontu na udavani ,
     pro german a prechytralej kopelman, ma po ruce jenom sudy sracek a na cechy .
     Nic chytre nevysvetli ,zadna informace ,za tim ucelem. Vydava ze sebe jekot.
     Sem nektery ty v odboji znal ,vypraveni dal dohromady a neco vo tom vim.
     Abych mel vobraz vo situaci tenkrat.
     Na to byla ve skutecnosti jen jedna kancelar v Praze , ved to nejakej inzenyr
     a navic mel rad Cechy , /este spolupracoval s odbojem / , po valce nevodesel ,
     byl zaviranej vod komunistu ,
     gestapaci z rajchu nejak neumeli cesky, tak se udajny Cesky a
     davovy udavaci s nima,dech beroucne nedomluvili.
     /Sudetsky jo, ty se domluvili/.
     A zavaloval dav kopelmanovych udavacu gestapo zbytecne.
     Posilani davu cetnikum nemelo smysl ,meli totiz uplne jiny ukoly a povinnosti..

   1. Dáma byla jistě vzdělaná a stranicky uvědomělá. Dnes by nadšeně hajlovala za Pětidemolici a válku do posledního Ukrajince. Tahle sorta udavačů funguje dodnes pod PreVítem Ropušanem a Klímou nebo Pojarem. SSoudruzi z Hlídacího psa jsou pilnými spolupracovníky Serešovy OSF a košer Seznamu.

    Tihle zmetci ani neceknou, že obě světové války spáchali košer banksteři, tak jako současnou válku na Ukrajině‼️

  1. Oni si myslí, že se udrží na vrcholu vlny, která ostatní smete. A budou elitou. Pro tyto neschopy je to jediný výtah nahoru, cizí cecík, za který tahají. Mají krytí zvenčí, a proto si připadají nesmrtelní. Vnímají změny kolem, ale stále věří, že jsou to oni, kdo vlnu krotí, že je to nepomele. Bo jinak zbývá pokladna v korporátním marketu. Jedou na tygrovi, nemůžou jen tak seskočit.
   Peníze, peníze, peníze.

 20. Marné volání Vidláku, daleká cesta jejich (zemědělců). Ani rytí držkou na jejich bývalém poli je neprobere. Idealizace svých lidovců nemá u zemědělců konce. Před dvěma týdny jsem byl na setkání v tradičním zemědělském kraji zdejšího diskutéra zemedelce, na Poličsku. Chválili Hladíka, jaký je to dobrý člověk. Když jsem jim vyložil několik historek i jeho činech z Brna-Soběšic, kde jejich idol žije a páchá dobro, hleděli jak sice jak puci, ale s jejich vírou to moc neotřáslo. Marnost nad marnost.

 21. České potraviny jsou v hytlermarketu stejně v menšině. Tak zmizí zcela a co? Budeme jezdit jíst za hranice, dokud bude na benzin.

  1. A za co budeme jezdit jíst za ty hranice, prosím? Nebude průmysl, nebude zemědělství nebudou důchody! Že by nás za těmi hranicemi živili zdarma, hmmm. Jen služby, možná, budou. Třeba holiči budou jezdit holit hlavy Číňanům?

   1. Země krále Miroslava
    je dnes kolem dokola;
    v Česku není žádná sláva,
    stříhá se tam dohola.

    Sůl nad zlato zas tam není,
    nutella ji přebila,
    um tam nemá uplatnění,
    debil volí debila.

    1. Nedej Bože kdyby chtěl jsi,cukroví tam nabízet, sladit život je tam trestné, můžeš jenom uklízet. A kdo by snad měl tu drzost, prodat s myslí veselou, ten pokutu vyfasuje za košíčky s nutellou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *