19 června, 2024

Kolonie na druhou…

Předchozími dvěma články jsem se k německým protestujícím zemědělcům jednoznačně hlásil. Vyjádřil jsem pochopení pro jejich problémy, konstatoval jsem, že se jejich trable neliší od těch našich, protože mají stejné příčiny v podobě neschopných elit odtržených od reality. Symbolem těchto protestů je pro mě text, který jsem zaznamenal na jednom traktoru: Nesejí, nesklízí, ale všechno vědí nejlíp. Němci mají problém s bruselskou hydrou a zdebilizovanou mládeží, která se pokouší o kulturní revoluci. My, Češi, jsme na tom úplně stejně.

Pardon… jsme na tom hůř. Němci jsou kolonie USA. My jsme kolonie Německa. Jsme kolonie na druhou. Proto, jestliže jsem včera říkal A, musím dneska říct i B.

Největší touhou otroka není svoboda, ale mít také svého otroka… Je to totiž snazší, než se dobrat svobody. Je to méně riskantní, protože vašemu pánovi nevadí, když jste také někomu pánem. Stačí mu, když poslušně plníte rozkazy.

Proto je třeba říci, že pokud se naši němečtí bratři svými protesty něčeho domohou, jejich elity to budou především řešit na náš úkor. Koneckonců, proto tu kolonii mají, ne? Investovali sem, aby jim to vydělávalo. A jestliže jim v Německu přitáhnou trochu uzdu, tak si ušlý zisk budou kompenzovat na nás. Nikdo v Německu nepovede obchodní válku s USA. Aby trochu narovnal obchodní podmínky. Prostě přijdou a nařídí svým obchodním řetězcům, aby u nás zdražily ještě víc a ještě víc dřely z kůže potravináře i prvovýrobce.

Jestliže německé zisky nebudou stačit na novou jachtu či expanzi do Afriky, zaplatí to český krmelec Evropy.

Německý sedlák je bratr českého sedláka, ale kdyby se mohl domoci svých výhod na úkor toho českého, tak neuvidí zlo a neuslyší zlo. Bližší košile než kabát. Německý politik nebude riskovat hněv amerických neziskovek a liberálních médií. Mnohem raději bude riskovat hněv českých spotřebitelů, protože ten je podstatně méně nebezpečný. Přitvrdit v protektorátu Bémen und Méren, je první a nejjednodušší lákadlo současných podprůměrných Olafů Scholzů… Nedělám si iluze, že by dnešní generace Uršul Leyenových chápala, že spojenec má smysl jen tehdy, když je také silný. Slabý spojenec není žádný spojenec.

Pokud německé protesty uspějí, budeme mít další konsolidační balíček. Fialova protektorátní vláda se postará. Jestli Blyštivý Péťa něco umí, tak odezírat z berlínských úst. Nejspíš budeme mít i další zdražení energií…

Nejsem z těch, kteří, když vidí u souseda kozu, tak se modlí, aby mu chcípla. Nesnáším závist N-1. Když už, tak raději závist N+1. Když má soused kozu, tak já budu mít krávu. Vy brizolit, my kachličky… Ale úplně nejlepší je obdiv N+1. To je totéž jako ta závist, ale bez vnitřního užírání se. Obdivuju, co soused dokázal a chci ho překonat.

Proto musíme s protesty uspět také. Musíme se nasadit a dokázat totéž, co Němci. Protože jedině silná a pronárodní vláda může do Berlína vyslat jasný signál, že bude lepší si to vypořádat doma, protože od nás už žádné úžerné nepřijde. A naopak by nemusela přijít ani elektřina… Současná vláda to neudělá. Ta se postaví do pozoru a předem splní každé německé přání. Chceme, aby Němci s protesty uspěli, protože pak uspějí i naše protesty. Ještě více a ještě lépe. Jestliže němečtí farmáři chtějí zpátky své výsady, tak my musíme jít dál a chtít jinou vládu. Tihleti jsou totiž příliš jako ten Scholz a Habeck.

Tisíc let jsme s Němci propojeni a pořád to vypadá stejně. Když mohou, tak obírají.

Ale když nemohou, tak dávají Zlaté buly sicilské!

Je rozdíl, jestli v Praze vládne Jindřich Břetislav a nebo Přemysl I. Otakar. Teď přišla doba na toho druhého. Ano, bude muset měnit strany, bude muset lavírovat, bude muset někde podlézt a jinde přeskočit, ale pokaždé by z toho měli Češi něco mít. Tisíc let jsme německý zadní dvorek, ale někdy jsme byli největší a nejsilnější zadní dvorek. Až jim z toho bylo za Šumavou a Krušnými horami úzko.

Také vždycky platilo, že když šli Němci dolů, tak šli Češi nahoru. Ať si Josef Pekař říká co chce, úspěšní jsme nebyli, když jsme se k hentomu Západu přimkli, ale když jsme s ním hráli rovnou hru. Úspěšní jsme byli, když jsme uměli mít svoji cenu a když jsme naše služby draze prodávali. Samozřejmě nás za to nechválili a štvalo je to. Ale když jsme dávali zadarmo a dělali jim lokaje, také nás nechválili a ještě se nám posmívali. Vůl, který dobře táhl, tomu naložili. Podívejte se na společné eurofotografie z Brusele… Orbán v čele, Fiala v koutě u hajzlíku. Ano, Orbán je teď ten, komu dávají zlaté buly. Nemají ho rádi. Štve je…. ale dávají mu zlaté buly.

Sauronovo oko se teď bude chvíli dívat jinam. Biden má problémy na mexické hranici, Scholz má problémy s traktory na dálnicích, Macron má vládu v demisi. Tusk v Polsku rozvrací média, Zelenský je jednou nohou na útěku, Izraeli se rozhořívá severní hranice a ani v té Gaze to nejde moc dobře. Írán blokuje západní lodě v Rudém moři, Číňan nepokrytě mluví o znovusjednocení s taiwanským čipovým průmyslem, KLDR nepokrytě dodává do Ruska rakety a náboje ve velkém. Maršál Petrla ztratil víru v konečné vítězství nad mongoloidními hordami a čeští majnstrýmoví novináři píšou takové sračky, že to už nečtou ani liberálové. Zdravím Jana Komso Moláčka. Ten je v poslední době ještě lepší, než mladý Bartkovský a to je co říct.

Kdy jindy, než teď? Kdy jindy zabojovat? Teď je třeba být připraven obětovat protestům nějakou dovolenou i rodinnou oslavu. Je třeba mít ve vrecku nějaké peníze na cestu do Prahy a sbírat odvahu na zablokování silnic. Je třeba podporovat ty, kteří jsou v čele protestů a je třeba neposlouchat škarohlídy.

Úplně čtu tu diskusi pod tímto článkem… nemá to smysl, stejně se nic nezmění, copak nevidíš, Vidláku, že nám vládne světové židovské spiknutí, Soros, Bilderberg, globální prediktor, Bill Gates a jeho farmabysznys… Rajchl je řízená opozice, Okamura je politický podnikatel, Babiš nás zavíral za koronaviru, Konečná je to samé co Gottwald, Šlachta je fízl, Macinkovi kouká arogance z očí… ba kdybych se do čela postavil sám, tak to samozřejmě dělám jen kvůli korytu. Nic jsem si nevymyslel, všechno tohle jsem si přečetl jen za poslední dva dny.

Vy, co si tohle myslíte, tak se běžte modlit, aby sousedovi chcípla koza. Nic jiného vám nezbývá.

Já se pokusím pomoci Přemyslu Otakarovi. Pokusím se, aby nám nebrali dividendy, ale dávali zlaté buly. Možná neuspěju. Možná to doopravdy dopadne špatně. Ale alespoň budu žít s vědomím, že jsem se pokusil. Budu vyprávět vnoučatům, že jsem opustil pluh i pole a šel jsem na Kulikovo pole, kam přišlo spousta bojovníků, každý s jiným názorem i jinou letorou i jinými představami, ale prostě jsme se nakonec seřadili, každý pod svým praporcem. Pokud bychom totiž vyhráli, zasloužili bychom si prapor společný. A to stojí za pokus, i kdybychom měli prohrát.

Přemysl přebíral mnohem více zbídačelou zemi, která byla v mnohem horším područí Říše římské. Měl proti sobě císaře i papeže. Ale za pár let bylo všechno jinak…

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

267 thoughts on “Kolonie na druhou…

 1. Džamáhíríje (ar. جماهيرية) je forma státního zřízení, kterou poprvé popsal Muammar al Kaddáfí v prvním díle Zelené knihy vydané v roce 1976. Jediným státem na světě, který se kdy označoval jako džamáhíríje, byla do roku 2011 Libye (الجماهيرية العربية الليبية الشعبية الإشتراكية العظم, Velká libyjská arabská lidová socialistická džamáhíríje).
  Popis zřízení

  Státní uspořádání je podle Kaddáfího alternativou k socialistickému i ke kapitalistickému modelu. Nejedná se o republiku ani o monarchii. Je to stát založený na přímé demokracii bez politických stran, řízený jeho lidem prostřednictvím místních rad. Nicméně, většina pozorovatelů považovala faktické státní zřízení v Libyi za vojenskou diktaturu ovládanou samotným plukovníkem Kaddáfím.[1]
  Původ slova
  Výraz džamáhíríja je odvozen od arabského slova džumhúríja (ar. جمهورية, čes. vláda lidu = demokracie). Vzniká záměnou slova lid za jeho množné číslo, které se většinou překládá jako lidové masy. Český překlad „přímá vláda lidových mas“.[2] Většina jazyků však toto slovo nepřekládá. Muheeeeee

  1. Re:AN

   Toto jsou skuteční vrazi a váleční štváči. A není mi líto ani soudruha, ani truchlící příbuzné.

  1. Nejsou nějak příbuzní s vepřoryjcem? Ten slovník je dost podobný. Za mě jen houšť, ať se s tou pravicovou noblesností odkopou co nejvíc.

    1. Alef Nula:

     Oni řeknou, že „Byli pomýlení“, aspoň za normalizace to většinou zafungovalo a na příkladu PePy to zřejmě platí i dnes 🤡.

     1. Ona tak začíná i jedna písnička od Michala Tučného a při vědomí, jaká je Alef poetická duše, bych si skoro tipnul na tuhle variantu.

  2. No výblitek několika posledních let je spíše jeho “ ti by měli okolo jakéhokoliv politika chodit po špičkách.“. Je úplný bezmozek, takový arogant nebo dokonce obojí ?

   1. Obojí. Ono už leccos napovídá, že je „aktuálně mimo zastupitelskou funkci“. Podezřívám PL, že si podobné exoty pěstují (ano, pěstují) na zvyšování čtenosti.

 2. Tohle je za mě dobré znamení. Obávám se, že Babiš by to začal všelijak okecávat, Schillerová neuhýbá.
  Raději osnova: Zpráva o výroku Schillerové, podaná už řádně angažovaně, následně kvokací smršť reakcí režimních politiků (ve stylu vyvolal odmítnutí jak v tisku, tak aj v tlači, čili netřeba ji číst) a poslední odstavec reakce Schillerové na režimní kvokání. A dává opatrnou naději, že se klidně může přečíst dvakrát.
  https://www.novinky.cz/clanek/domaci-nechceme-se-pripravovat-na-valku-schillerova-to-schytava-za-svuj-populisticko-pacifisticky-vyrok-40456872

 3. Sorry, jako.
  Omylem jsem to připíchl pod „traktory“ –

  Lex napsal: 10 ledna, 2024 (20:41)

  Přehlédl jsem něco, anebo fakt se tu ještě nikdo nezajímal o dnešní jednání Ústavního soudu ohledně zkrácení důchodů vládou fialového hnusu?
  L.

 4. Jsem rad, ze je Vidlak sectely a znaly historie.
  Premysl Otakar, Zlata bula sicilska…

  Takze bych doporucil jednu knihu, ktera zrejme proklouzla.
  Jmenuje se Faust.
  Je to o typkovi, ktery se byl ochoten spojit i dablem, protoze to bylo nutne. Aspon on to tak videl.
  Tolik to tomu spojovani s kdekym, hlavne ze se spojime.

    1. Kombinace obého dělá divy.
     Jen by mě zajímalo, v čem se přemisťuje. Možná za tu agitku dostal nějakou tu elektro káru.

     1. Udělala bych to, kdyby to mělo sebemenší smysl. Nemyslím si, ze by se Vetchý zastyděl a jeho milovníci zamysleli. Po zkušenostech už do diskuzi na jistých webech skoro nepřispívám, je to zbytecne. Lidi nediskutují, nepřemýšlí ani nad články ani nad názory druhých, akorát se dočkáte sprostých nadávek.

    2. Kdesi jsem tu včera nebo dneska ráno napsal k potřebě výměny vlády, že bychom současně museli vyměnit aspoň polovinu národa.
     Tohle jsou etalony.
     Mezi hereckými pajduláky se vyskytují v množství – ne větším než malém – ale v množství větším než velkém. Jména jistě všichni známe /a mnohé ani neznáme/.
     L.

  1. Pro kristovy rány… čím by to pan Vetchý mohl ještě překonat? Už vím: v duchu „Přemluv bábu“ mohl by propagovat korespondenční volby. Sekundovat by mu při tom mohla krasavice inteligentní – Aňa Geislerová.

   Já, Bože, vím, že nejsi – ale kdybys třeba byl, tak…

 5. Ještě bych se vrátil k tomu příkladu se sousedovou kozou – potažmo autem, barákem, dovolenou. Není důležité nějaké N+1 nebo N-1 případne N+0. Ono tam totiž vždycky nakonec jde o to – kde na to vzal. A to se tají, ale po tom je třeba pátrat, chceme-li pochopit podstatu. A to nejen ve vztahu já-soused, ale i ve vztahu my – Německo, my – Polsko, my – Rakousko a pod.

  1. Takže závist. Do toho, kde vzal soused na nové auto, mi nic není. Stejně jako jemu je houby po tom, za co jsem koupil dům.

   1. Svobodnému nezávislému tupému i netupému, vymytému i nevymytému jednotlivci do toho nic není. Společnosti do toho něco je.

  1. Myslíte si, že vás běžně ošetří v české nemocnici, pokud máte cizí státní občanství, a nemáte třeba cestovní pojištění? Nebo ještě jinak, myslíte si, že původní obyvatelstvo Severní Ameriky nepotřebuje americké doklady totožnosti a americké zdravotní pojištění, pokud je mají ošetřit v nemocnicích v zemi, která je původně jejich, ale už jim v ní absolutně nic nepatří, kromě pár rezervací a kasin?

   Mimochodem, podobných storek vám vysypu za pět minut deset, aniž bych musel využít umělou inteligenci.

   1. Původní obyvatelstvo, které přežilo útok bělochů, bylo samozřejmě přinuceno se stát občany USA.

    Toto je dobré srovnání.

    1. “ které přežilo útok bělochů“

     Ano to je dulezite.
     Puvodne pres 80 milionu.
     Dneska? Zlomek. Najdete si sam.
     Jdyz vidim Gazu, tak je jasne ze Putin je bridil a Rusove jsou precitliveli.
     Pustte na Ukrajince Zidy a uvidite genocidu jako svet nevidel od 2. svetove v primem prenosu.

    2. Nikoli.
     Indiáni byli velmi dlouho „neobčany“. Vlastně až do r. 1918, kdy první Indiáni dostali US občanství jako odměnu za službu v armádě.

     1. Nekterej indian dokonce prezil , kdyz se dostal do lidsky ZOO . Usak tammel a deti ,zeny a lidi tam ukazoval z celyho sveta privazany ,aby nekoho nekousli, nebo tak.

   1. Evidentně Novinky ten článek po chvilce stáhly. Inu, to bude ona probruselská a euroatlantická liberální demokracie západního střihu založená na hentěch evropských hodnotách, reprezentovaných například prvoplánovým stvořením s nedostatečně kvalitním genofondem Jakubem Jandou. Jen více takových pučmidrátů!

 6. Sposta keců. Podivné je, že sedláci, kteří by měli být, podle toho, jak jsou nespokojení, na silnicíc a dálnicích, jako ti němečtí, sedí doma a nepodpooří své německé kolegy. Totéž dopravci, zaměstnanci, rodičové ookrádaní touto vládou, stejně jako důcodci. To není nějaký německý boj, vážení, to je boj proti zlu. Opravdd jsme tak tupý národ, nebo jsme sebestřední, zbabělí ubožáci?

  1. Drak.
   Pan Vidlák mnohé nenapsal.
   Můžou si traktoristy Babiše,Jandejska,ZD,ale i několik soukromníků,co zaměstnávají traktoristy,vzít si traktor a jít demonstrovat?Kolik je soukromníků,co si může vzít traktor a jít demonstrovat?Mohli bychom z toho vyvodit,že jdou demonstrovat,proti zaměstnavatelům,pokud jim to nepovolí oni a nevyzvou je k tomu.

 7. Němečtí sedláci se svými traktory u jejich protektorátní vlády těžko uspějí. Na to je ta vláda zaprodaných pohůnků a zelených imbecilů ještě příliš silná. Nejspíš dopadnou jako čeští sedláci u Chlumce…
  Obávám se, aby se pohrobek nacistů Scholz neshlédl ve svém kanadském protějšku Trudlovi a nezablokoval těm protestujícím farmářům jejich bankovní účty.

  Jediné traktory, které v Německu co kdy zmohly, byly sovětské výroby s typovým označením T34.
  Takovou dlouhou rouru měly, trčící dopředu…

 8. V Německu je stávka za dotace ,no proč ne.Nám se žije tak nějak. Neexistuje politická strana ,která by chtěla opravdovou změnu.Jen houniválové drží stejnou úroveň již 30let a sem tam přitáhne šrouby.Proto je hezké pojmenovat kriminálni dění ,ale bude trvat roky než se něco změní.Opakuji ,pravice má vše a opozice je také pravicová ,tak co chcete burcovat? Přesto děkuji za Vidláka ,vždy si rád přečtu članky ,protože je v nich kus moudrosti ,kterou jsem sám neobjevil.

 9. Vidím tady dvě roviny. První je sebrat se a jít se ozvat. Druhá je pak se skutečně někam jako republika posunout. Pokud jde o tu první, o té mluví autor a je jistě důležitá. Dokud se nezvedne zadek, tak se nic nestane. Podmínka nutná, nikoliv však postačující. Ta druhá je ještě důležitější, jinak to skončí jen humbukem. Já osobně nevěřím, že většina politiků z povolání je schopná cokoliv změnit, takže to musí udělat lidé, kteří mají opravdu co ztratit. Znamená to, že do čela postavíte lidi, kteří jednak nejsou závislí na cizím kapitálu, protože mají vlastní, jednak dokáží řídit, jednat a rozhodovat (ne mikromanažery, co budou řešit blbosti, lidi co nejsou schopni překročit své ego nebo milovníky konsenzů) a v neposlední řadě dokázali něco vybudovat vlastního (a to je to, o co můžou přijít). Těmto lidem dodejme k rukám tým schopných lidí (nebo je nechte vybrat), kteří vědí a umí, klidně úplně názorově jinde, ale musí je umět nadřízený ukočírovat a výsledek z nich dostat. To tu zatím nevidím. A vlastně se ptám, kde jsou tito lidé, kteří to jsou, na jaké platformě se spojit atd.

  Je záslužná práce autora, že burcuje lidi. Chodit na náměstí a další protesty jsou důležité a všem za ně díky, dodává to energii. Ale je potřeba vidět i dál a mít strategii, plán a zdroje pro případ, že to dopadne. To se nedá řešit za pochodu, až to přijde. Pokud jde o jedince N-1, těm jsem odpustil a nezajímají mě, ať si svoje problémy v sobě žerou sami. V diskuzi popsané N+0, těm přeji, aby jednou dosáhli prozření. Jakékoliv N+1 je dobré, protože to v čase strhne i nějakou tu N+0.

  1. Vládne vítěz voleb. I kdyby to byl sebelepší manager, narazí na neprůstřelnou hradbu státních úředníků, které si nevybral, oni nemají žádnou motivaci ke spolupráci.

   To byl jeden z důvodů neúspěchu Andreje Babiše. Můžete mít jakkoli skvělé nápady, ale pokud je neprotlačíte státní mašinérií, nezůstane za vámi nic.

   1. Aleš napsal:
    10 ledna, 2024 (12:35)
    Možná se pletu, ale něco o tom vím.
    Problém není v odbornících, kteří chtějí dobré výsledky, ale ve volených šéfech, kteří si nyní povolali na pomoc politruky, kteří jako na vojně za nic nezodpovídají, ale rozhodují.
    Jinak asi je problém jinde.
    Kolik získá Praha z daní CZ, a kolik přerozděluje?
    https://www.financnisprava.cz/cs/dane/kraje-a-obce/danove-prijmy-kraju-a-obci/rozpoctove-urceni-dani/danove-prijmy-rozpoctu-kraju-a-obci-dle-zakona-o-rozpoctovem-urceni-dani

  2. Všichni tu prezentují svoje strategie. pořád. Já taky. Ale ono to pořád není ono. Pořád to někomu nevoní. Pořád je to málo strategické, málo pravicové či málo levicové. Žádný lídr není dostatečný, každý to dělá jen pro svoje koryto…
   Babiš je málo, Rajchl je málo, Konečná je málo, Klaus je tuneldědek… atd, atd. Pět let hledám jednotící prvek. Zbytečně…

   Tahle země plodí kacíře… Lídry ostrakizuje.

   1. Cink cink..
    „Pět let hledám jednotící prvek. Zbytečně… “

    A taky nenajdete, nó.

    Jediné na čem se lidi se skřípěním zubů dohodnou ve valné většině jsou jejich základní životní potřeby.

        1. Ne … ne. Tohle by nedal ani „neznámý matfyzák po cisterně vodky.“ Jo a Angličani mají fakt suchý humor.

  3. Pepik napsal:
   10 ledna, 2024 (11:57)

   Díky jmenovče, Vašemu příspěvku nelze nic vytknout.

   Stručné, logické, žádná vata.
   Dovolím si navrhnout další.

   Poučme se od úspěšných na Slovensku.
   Poučme se v Německu, kde se nesvolávají na jejich „Václavák“, tam řeknou pár proslovů, upustí páru, a jdou domů.

   Nyní k našemu dvorečku.
   Většina našich zvolených politiků se minimálně deset let naparují jako tetřevi.
   Sítem může být to, co dokázali.
   Strom poznáme po ovoci.
   Co uděláme se stromem, který neplodí po deseti létech?
   Taky nemám rád Všeználky, kteří říkají, že jim nemáme radit, co mají dělat.
   To chytrý člověk neudělá, protože celý život se máme učit.
   Nyní vážně.

   Všechno zlé, je k něčemu dobré.
   Minimálně čtyři z pěti stran B5 nebudou v příští vládě.
   Osud páté strany záleží na vás, jestli se dohodnete, a dokážete zvednout z ulice 1 mio hlasů.
   Příští vláda může mít excelentní podmínky, které ji připravila B5.
   Většina bere vše brutálním převálcováním opozice.
   Hlídací psi demokracie budou krotcí, tak jako nyní.
   Budou jako ti dva psi v Babičce.
   Rád bych viděl vidlácký znak na Ministerstvu zemědělství, to by bylo vítězství rozumu, nad stranickou blbostí.
   Rád bych si o tom chtěl přečíst u Vlka na Kose.
   Rád bych se chtěl toho dožít.
   Nejsem neskromný, že?

   1. Josef původní napsal:10 ledna, 2024 (15:24)

    Kontrolní otázka?

    Platí ještě 23.3.24 SE ZNOVU SEJDEME NA VÁCLAVÁKU
    OPĚT se postavíme za Českou republiku a za mír!
    TĚŠÍME SE NA VÁS ?

    To bude asi můj poslední Václavák.
    V Ostravě jsem nechtěl rušit pana Vidláka.
    Mým heslem je, vidět, a nebýt viděn.

  4. Dobry, logicky prispevek, Pepiku.
   Takze to sliznete, protoze se musime spojovat, to je prikaz dne, ktery jste nepochopil.

 10. OT
  🇺🇦 🇩🇪 Němečtí politici podporují zrušení občanských dávek pro ukrajinské uprchlíky a návrat branců na Ukrajinu.

  Šéf největší německé opoziční strany CDU Friedrich Merz se domnívá, že přiznání nároku na občanské dávky uprchlíkům z Ukrajiny bylo chybou.

  Z více než milionu ukrajinských uprchlíků v Německu pracuje jen asi 20 %. To podle Merze zjevně nestačí. Podle jeho názoru by ukrajinští uprchlíci měli pracovat.

  V současné době činí občanské dávky, které nahradily podporu v nezaměstnanosti, 563 eur měsíčně. Ukrajinští občané v Německu tak od státu dostávají mnohem vyšší platby než žadatelé o azyl.

  1. ako nic proti tomu, aby po dvoch rokoch uz Ukrajinci pracovali. Ale fascinuje ma, ze tie namietky sa tykaju len Ukrajincov a nie hlavne vsetkych tych migrantov z juhu. Hlavne tych, co su tam tiez aspon tak dlho

  2. Ano, pro podlidi slovanského původu bude v Německu nutné zřídit pracovní tábory a motivovat je již při vstupu do areálu, například úderným heslem: Práce osvobozuje (vposledku v německé režii od života).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *