12 června, 2024

Největší ozbrojená síla v zemi

Hele, co kdybychom Černochovou zrušili i s ministerstvem obrany? Zbraně jsme předali Ukrajině, protože u Kyjeva se bojuje za Prahu a pokud Ukrajina nezvítězí, tak Rus stejně dojde až sem, Řehka se chce připravovat na jaderný konflikt, což v praxi znamená, že si ve sklepě vykope hodně hluboký úkryt, první předraženou stíhačku dostaneme za pět let a v roce 2040 budeme perfektně připraveni na válku, kterou teď právě Rusko vyhrává… Vynechal jsem něco?

Ministerstvo obrany žere ročně víc než sto miliard… Dobrovolníků, kteří jsou ochotni se nechat předurčit jako kanonenfuter, těch je asi šedesát (nejvíc blbců je v Praze), prezident stejně ještě nechá naše armádní sklady vyprázdnit, protože ukrajinská prohra je naším neúspěchem a ještě by se tam v blátě dalo pár „úkáček“ nechat rozstřílet… a jediný, kdo u nás mluví o vybudování průmyslu na drony a novém „svazarmu“ pro nadšence, kteří by si rádi s drony zablbnuli a v případě války by pak házeli granáty na nebohé bigoše nepřítele, je Marian Kechlibar. Dovedete si představit, kolik desítek tisíc vyzbrojených dronů bychom mohli mít, kdybychom nekoupili ty stíhačky? A kolik tisíc operátorů bychom mohli mít, kdyby skauti neřešili LGBT, ale zaměřili se na závody s drony?

Pojďme normálně vzít těch sto miliard, půlku nechat pro rodiny s dětmi, protože propad porodnosti za poslední dva roky je opravdu děsivý… a druhou půlku dát myslivcům.

Jsou největší organizovaná ozbrojená síla v zemi. Průměrný myslivec má doma mnohem víc zbraní než průměrný voják. Zpravidla má také mnohem kvalitnější zbraně, protože je nekupovala Jana Černochová ani její předchůdci. Nejspíš je také pořídil mnohem levněji, protože nemusel z jejich koupě naplnit stranická a lobbystická vrecka. Myslivci nemají stovky zbytečných generálů ani podgenerálů a obejdou se bez složitého generálního štábu.

Myslivci jsou v naší zemi všudypřítomní, mají velký vliv na venkovskou kulturu i venkovský folklór. I přes velkou snahu různých zbohatlíků, šlechticů a podobné havěti, pořád je u nás myslivost lidová záležitost a je dostupná víceméně každému. Myslivci dokázali přežít házení klacků pod nohy, rostoucí byrokracii i různé tlaky na omezení mysliveckého práva, aby se to (jako jinde v Evropě) zase dostalo do rukou jen těm vznešeným a nějací vesničtí drhohryzové, aby jim maximálně nadháněli zvěř před laufy. Což ukazuje, že myslivci nejsou žádná béčka a jejich organizace funguje a byla založena dobře.

Myslivci se museli naučit poměrně hodně tlustou bichli se zákony a omezeními, museli složit poměrně náročné zkoušky, perfektně znají terén do nejmenších detailů… a samozřejmě žehrají na to, že mladí se jim moc nehrnou. A to by se dalo napravit penězi, ne? Stačí, aby to mladého na začátku tolik nestálo.

Ani nemluvím o tom, že myslivci jsou ti praví (a leckde i jediní) skuteční ochránci přírody. Oni se starají, aby zvířata měla v člověkem kolonizované krajině co žrát a kde se schovat. Oni zpravidla první zjistí, že do lesa někdo vyváží odpad ze stavby a také zpravidla zjistí, kdo to byl, daleko před policií. Myslivci mají vztah ke svému okolí, není jim lhostejné, kde žijí a dokázali to tím, že jsou stále myslivci, stále do toho dávají docela dost svých peněz a to i přesto, že je proti nim celá EU, jde proti nim i celý grýndýl, i pomatení liberální úderníci. Přesto tu pořád jsou.

Nikdy jsem také neslyšel, že by se myslivci mezi sebou šikanovali, jako tomu bylo (a je) na vojně, nějaké delikty jsou naprosto okrajový jev a i přesto, že jsou myslivci dle dnešních měřítek po zuby ozbrojeni, neslyšel jsem, že by zrovna myslivec měl potřebu někde vystřílet školu. Oni jak spolu tráví čas, tak zpravidla i včas zjistí, že támhle Lojzovi ruplo v kebuli a postarají se, aby to nemělo tragické následky.

Drony by se myslivcům také hodily… přesně ty, které se hodí i na válku – když dron dokáže odhalit zvěř, dokáže také odhalit vojáky. Když dron dokáže nosit granáty, dokáže i nosit návnady. Když dron dokáže udržet přehled nad bojištěm, dokáže to i nad honitbou.

Sákryš… kdyby myslivci měli padesát miliard ročně… to by bylo zájemců o vstup. Naučili by se to zadarmo, jako mladí kluci by ledacos ubojovali, jako starší by pak hlavně vyprávěli myslivecké i vojenské historky. Když má někdo doma trezor s hamerleskou, kozlicí a kulobrokem, nebyl by žádný problém mu tam přidat ještě státem subvencovanou útočnou pušku a pár zásobníků střeliva. Když má myslivecká jednota někde svojí klubovnu, nebyl by žádný problém tam přidat malý muniční sklad, kde by byly jiné věci, než patrony na divočáky. Evidovat dneska ulovenou zvěř, to je tak komplikované, že evidovat sklad granátů a patron, by proti tomu byla vlastně sranda.

Když je táta myslivec, tak syn zpravidla bývá dobrovolný hasič… A máme i ženijní jednotky… Kde je garáž pro hasičské auto, tam by se asi vešel i nějaký vojenský buldozer, nafukovací člun a podobné blbinky. Dobrovolní hasiči jsou schopní udržovat i hodně starou techniku v chodu… Když to zvládnou se starou Tatrou, zvládli by to i s obojživelným transportérem.

Takováto myslivecká armáda by se od začátku do konce hodila jen na obranu. Tím pádem by nikomu nevyhrožovala, nikdo by si její nákupy nemohl vykládat jako přípravu k agresi a zároveň by každý potenciální útočník věděl, že obyvatelstvo je ozbrojené a válku nad partyzány nejde vyhrát. A také naši papaláši by věděli, že kdyby se myslivci naštvali, tak by se ve Strakovce dlouho neudrželi.

Dnešní článek je odpočinkový. A psaný v nadsázce. Skládám jím hold naší největší ozbrojené složce v zemi, která za své dobrovolné peníze dělá mnohem víc, než jen střílí zvěř. Myslivci jsou pro naší krajinu všechno. Oni chrání přírodu tím, že do ní chodí a řeší tam skutečné problémy, které člověk napáchal. Nelepí se k silnici, ale dávají do toho čas i peníze. Oni umějí zacházet se zbraněmi, oni dělají plesy, oni mají skutečně staletou historii, folklór i zvyklosti a zvládli dokonce i třicet let velmi nevybíravého tlaku. Jsou pohotovější než jakýkákoliv státní organizace.

A kdo ví, jestli to jednou doopravdy nebudou právě myslivci, kteří převezmou za armádu její úkoly, protože ty stíhačky nemáme šanci ufinancovat. Dopadne to, jak musí. Budeme mít letadýlka, budeme se na ně chodit koukat a vojáci nebudou mít ani na ponožky… Kromě toho, ty výsluhy generálům bez divizí, to je taky docela drahé. Nejspíš by náš stát neprohloupil, kdyby tu šaškárnu s Řehkou ukončil a dal prachy mysliveckým spolkům…

Zdravím tímto všechny myslivce. Dovolte mi vyjádřit svůj obdiv nad tím, co děláte a co dokážete. Těch padesát miliard ročně bych vám fakt přál. Využili byste je rozhodně líp a účelněji než Jana Černochová. Koneckonců… kdysi se nejlepším vojenským jednotkám říkalo právě myslivci. To není náhoda.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle agentovné alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

291 thoughts on “Největší ozbrojená síla v zemi

 1. Sranda musí bejt.
  Včera jedna mluvící hlava rozdávala rozumy o Rusku. Zvídavá svazačka se ptala a jak se přechází na válečnou výrobu?
  Mluvící hlava pravila. Na okraji Moskvy je nějaká malá pekárna. Přijedou tam a řeknou, od zítřka, místo pečiva budete vyrábět drony. Tady máte linku.
  Pár minut poté běžela reportáž z našich končin. Tam dva ministerští paznehti přijeli do Ostravy dozorovat, jak správně zlikvidovat hutní podnik.
  To je na posrání, co se tu děje.

 2. Co ona, ale co s těmi mraky jenerálů co tu máme místo vojáků. Myslíte že ti to vytrhnou- Já myslím , že jsou jen na čerpání financí.

 3. No Novinkách zase perlí. „Problém s množstvím migrantů je třeba řešit rázněji, shodli se _Sunak_ a Meloniová“. To nevymyslíš…

  Wiki k tomu praví: „Narodil se v Southamptonu jako nejstarší ze tří dětí, otec Yashvir je lékař, matka Usha pak lékárnice. Jeho otec se narodil v Keni a matka v Tanzanii, tři prarodiče pocházeli z Indie a jeden z Tanzanie.“

  1. rotschildove se smejou az se za bachor popadaj

   tupi obcane si nechaji srat enormne na hlavu

   migranti porad proudej, sunak i melounova tomu pomahaj a najednou rikaji ze je to spatne, haha divadlo pro hlupaky

   zatimco migranti porad proudi a budou!

   1. Porad tupy z ukrytu zbabele uzvaneny hovado , co jinyho obcane maji delat
    a sam ved obcany ,k necemu lepsimu ,
    kdyz sam nejsi predposrany a tupy enormni hovado a jenom uzvaneny.
    Aby se vse zmenilo.,

 4. OT, ale mozna ani ne, protoze nekdo tu vzpominal nutnost preformatovani cele nasi civilizace… Robot, nebo člověk? Servírka v čínské restauraci budí rozpaky – https://www.novinky.cz/clanek/muzi-robot-nebo-clovek-servirka-v-cinske-restauraci-budi-rozpaky-40453566#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=1MP7WgydC3p-202312161556&dop_id=40453566&source=hp&seq_no=5&utm_campaign=abtest198_novy_panel_sluzeb_varB&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz Coz o tom, sikmooka heeerecka 🙂 tam blbne, ale diskuze je vyzivna. 90% lidi tam nechape ze AI a robotizace zabere pracovni mista lidem, u kterych neni vzhledem k jejich jedine vyhode (kterou jim prave tato technika sebere) – kognitivnim schopnostem, zadna sance na substitivni praci…

  1. Mně se zdá, že práce je nekonečné množství. Pokud skončí jedna práce, bude poptávka zase po jiné práci, kterou ti lidé budou moci vykonávat. Jestli to nechápete, tak příklad: Nedávno se psalo, že třeba hotely v New Yorku mají dveřníky/vítače apod., i když by je mít nemuseli. Ale zákazníci se pak cítí líp, že je vítá a pomáhá jim nějaký člověk.

   Prostě práce bude fakt nekonečné množství.

   1. Ne, to nebude. V okamžiku, kdy se robotická práce a umělá inteligence dostanou do stavu, kdy se budou schopny samoreprodukovat a dále vyvíjet, položte si otázku, při představě že jste vlastník výrobních prostředků, k čemu je vám na světě osm až deset miliard lidí, kteří spotřebovávají stále větší množství neobnovitelných zdrojů a ničí životní prostředí. Na to, aby vám někdo dělal společnost a budoval lepší lidství s dokonalým genofondem, vám postačí pár set tisíc lidí, možná nějaký ten milion.

    1. Při jistém stupni robotizace nebude lidí (krom high class a kněžích a psychiatrů) vůbec třeba. Prostě se naprogramují roboti tak, aby nakupovali zbytečnosti, chodili do hospod, létali na dovolenou, jezdili auty na schůze vedoucích robotů, kradli, hráli na automatech, byli občas nemocní, obelhávali malé robotky, šetřili jim na studia, hráli klavírní koncerty, flirtovali s postaršími vdovami, hromadili peníze nebo je investovali do sraček na burze, prostituovali se, zbrojili by, válčili by mezi sebou, po válce by válkou zdevastované země obnovovali, věřili by bankám či tajným službám, chodili by k volbám, které by byly zbožím, psali by kraviny do masmedií, srali by, sprchovali se, vařili atd atd. apod.
     Nesměli by nezávisle myslet a vynalézat. To by mohlo takový systém zničit.

    2. Co mají lidé furt s tím snižováním populace? To nedává smysl. Opravdu nějaký Bill Gates nabi Schwab chtěli snížit populaci? Vůbec tomu nevěřím. Vypadá to jako umanutost vymýšlečů.

     A co když jsou lidé taky zdroj? O tom jste nepřemýšlel?

     Stroje ať se klidně produkují.

     Umělá inteligence je nesmyslný pojem. Naučili Vás ho používat, aby Vás mohli ovládat.

 5. Vidláku, co ti na tento článek říct?
  Slováci by ti odpověděli: „Nesnívaj ak nespíš“. Copak je možné, aby se v Česko-Slovensku mohlo prosadit něco rozumného pro lidi a zároveň i pro národ a republiku? Něco, na čem by se nenamastily korporace či všelijaké papalášstvo? Nelze – NENÍ DOVOLENO!

  To co Vidláku navrhuješ s místníma myslivcema, to je v podstatě derivát švýcarské domobrany. Taková místní česká odvozenina. V podstatě téměř totéž, co se obrany republiky týče.
  Dovolím si při této příležitosti skromně připomenout, že něco podobného měli čeští republikáni ve svém volebním programu již v roce 1992!! Plus samozřejmě požadavek na zachování neutrality – tj. žádné NATO, natož nějaká jednotná evropská armáda pod vedením Bruselu (čti Berlína). Ovčané ale ve volbách v drtivé většině tento program včetně domobrany odmítli. Zejména pak v roce 1998. Proto se taky dočkali vtažení ČR do zločineckého paktu NATO, hned několik měsíců po parl. volbách 1998, tedy v březnu 1999. A 14 dní na to, se nám hned převedlo – to NATO. Všichni víme kde a jak.
  Voli-čové, co tehdy volili pol. strany, jež tu hanbu pro ČR spískaly či umožnily, by si měli každé ráno před zrcadlem nafackovat!
  Bohužel, žádný reparát se od té doby v této otázce neuskutečnil. Lidi k rozumu nepřišli, takže se jede pořád dál, kočárem bílým podle černých skal… Jen ti prozíraví dávno ví, kam tahle cesta vede.

  1. Berte clanek jako hyperbolu, nadnesenou moznost.
   Ze cas hraje pro libtardy, kterych postupne pribyva, je pravda.
   Otazka je, jestli casem narazi a prozrou. Ja si myslim, ze ne, ze pujdou az do trpkeho konce a nakonec se bude muset preformatovat cela civilizace. Bud po jejim krachu, anebo to WEF stihne nasilim jeste pred jejim rozkladem.

  2. Charon.
   Pokaždé šlo o oblbnuti voliče.
   Nějaká drobná změna nic neřeší a jen posunout postavy na politickém orloji,tak to vůbec ne.

  3. Charon:
   Na tohle poznání, co jste napsal, nemusí být člověk ani nijak zvlášť prosíravý.
   Prosral jsem to já a spousta dalších, co začátkem devadesátek volili ODS. Tehdy se věřilo, že když je to OF pod ofiko hlavičkou, že je to vlastně v pořádku. Naletěli jsme na to všichni a kdo říká, že ne – tak kecá.

   1. To tedy nenaletěli, já ne a nekecám. Ale dovedu pochopit ty, co naletěli, pro jedny volby. Pak už ne, protože těch zlodějen bylo moc, a z ODS se vyklubala strana plná zlodějů, gaunerů a neumětelů.

    1. Já jsem naletěl (jako většina) v listopadu 1989. Ale už tehdy mi na tom všem cosi nesedělo, i když jsem neměl insiderské informace. Např. hladké 1. zvolení Havla prezidentem, ještě v prosinci 1989, ryze komunistickým parlamentem. Potom ten kovaný komunista M.Čalfa, coby Havlův poradce. A další indicie. Takže ačkoliv jsem tehdy měl dveře do OF otevřené, držel jsem se zpátky. No, a na jaře 1990 už jsem věděl „vo co go“, díky Mirkovi Dolejšímu a dalším lidem kolem něj. A tehdy nově vzniklí čeští republikáni začali nahlas říkat to, co Dolejší předtím napsal ve své slavné „Analýze“.
     A další a další předpovídané Jobovky se pak jen potvrzovaly, čili nebylo už o čem pochybovat.
     Za ten uplynulý čas by to všechno vydalo na knihu. Zkrátím to. V roce 2017, po parl. volbách, jsem pochopil, že „česká“ (schválně píšu malé č.) republika je definitivně ztracená. Podobně jako Slovensko a další, původně samostatné státy v Evropě. A celá slavná EU se díky své politické reprezentaci zvolna odebírá do krachu a zapomnění. Dnes to už jenom zpovzdálí sleduju.
     Jak často píše nick K42 – „chce to dobrý gauč a hodně popcornu…“

     1. Ještě dodatek:
      Kdo chce být v obraze a má na to nervy, tak v současnosti určitě čte Gargamelovy analýzy (michalapetr.com), případně poslouchá pravidelné páteční relace „pana VK“. Ta poslední byla obzvláště „výživná“ a pravdivá, byť byla nějaká kratší (cca 90 min.).
      V záznamu i ke stažení zde:
      https://www.svobodny-vysilac.cz/2023-12-15-sefredaktor-zpravodajskeho-portalu-aeronet-news-pan-vk-komentuje-aktualni-udalosti/

  4. Slovaci nespali a prece si snivali , /ak nespali a tak sami sebe neposlechli /,
   vo /neohrozenym janosikovi/ ,
   Ficovi.
   Nektery i zde jasali a obdivovali predem a zavideli tu novou vzorvou pro nas Cechy ,
   vladu a volice, co dokazali zmenu.
   A zase, jak sem psal kandidati a kazdej z nich sou vzdycky, dva. Dva, dva a zase dva.
   Jeden pred volbama a druhej ten samej, po volbach../Fico byl takovej uz vickrat/.
   Proroci este nevymreli..Radujte se ..Kdyz. Takze.
   Dezolati sou, ale pred volbama a po volbach budou zase co , libtardi..
   System nic jinyho nedovoluje. /Cest la vie/.

   1. To by vysvětlovalo, proč mají někteří lidi radši své psy, nežli vlastní děti.
    Nebo se ke psům chovají a zacházejí s nimi, jako by to děti byly. Uniká jim třeba i taková „maličkost“, že děti například neobsírají trávníky, neochcávají každý roh a po nocích nevyjou..

    1. Měl jsem děti i psy, takže to mohu také srovnávat. A znám i ženské, co si místo dětí pořídily raději dva psy a další zvířectvo k tomu…
     Co se týče psů (a jejich majitelů/majitelek), musím se jich zastat. Děti po nocích řvou a nejsou k utišení. Psa stačí okřiknout. Později jsou děti hlučné (domácí hudba, diskotéky, párty, apod.) a je s nimi těžká domluva. Starší psi jsou většinou tišší. Pokud psa zavčas naučíte chodit se venčit na určené místo (v zahradě, do bedničky s pískem, apod.), zase není problém. Jsou lidi, co psa naučili chodit i na klozet, ale to už je taková vyšší škola drezůry.
     A co se týče ochcávání nároží? No, vždyť to dělá i kdejaký lidský ožrala, vracející se z krčmy…

     Navíc – váš pes vám bude vždy věrný, nikdy vás nezradí, neodmlouvá, nehádá se. To se o lidech říci nedá. Jsou samozřejmě i výjimky, a i mezi psy jsou velké rozdíly v inteligenci – často i v rámci stejného plemene. Pokud je však nevychovaný pes, znamená to s železnou jistotou, že je nevychovaný i jeho pán (panička). Myslíte, že takový člověk je schopen úspěšně vychovat dítě??

  1. proč havlisti nejdou bojovat na ukrajinu, aby neumíraly ukro ženy?

   ukrajina to musí dát, jinak satan putin to tu schlamstne!

   sláva ukro-nato!

 6. No a máme tu další díl oblíbeného sitcomu Teorie Velkého vítězství KoZa na UA: https://www.novinky.cz/clanek/valka-na-ukrajine-putin-planuje-do-konce-roku-2026-dobyt-charkov-a-dnipro-40454498

  Výběr nejzdařilejších vtipů a hlášek:

  „Německé noviny Bild v sobotu uvedly, že Rusko má strategický plán postupu do konce roku 2026. To už by mělo ovládat Charkov a Dnipro a od něj celý levý břeh Dněpru až k jeho ústí do Černého moře.“ (Nevím, nevím, ale touhle rychlostí bude tou dobou sousedit RF se Slovenskem a pobaltské republiky budou zmiňovány už jen v učebnicích dějepisu.)

  „Röpcke připomněl, že v roce 2015 také Putin dojednával „mír“ s Angelou Merkelovou, a mezitím Ruskem přímo podporované jednotky separatistů dobyli Debalcevo a dalších deset vesnic.“ (Ano, ano, Merkelová nikdy neřekla, že Minské dohody byly jen naoko. Vždy jí šlo v prvé řadě o mír.)

  „Tento plán je založen na přesvědčení, že Západ podporuje Ukrajinu stále slaběji, uvedl italský vojenský expert Thomas Theiner. Cíle Rusů však označil za přehnané.“ (Což je samozřejmě nesmysl, zejména s ohledem na události posledních dní vidíme, že podpora UA je neutuchající.)

  „Ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba ve svém článku pro časopis Foreign Affairs s názvem „Existuje cesta k vítězství na Ukrajině“.“ (Tak určitě. Existuje například přibližně stejná šance, že Zemi zasáhne asteroid.)

  1. Mně se líbil, jak média vymyslí údajné cíle Ruska, i když z Ruska nic takovýho nezaznělo. Takhle se svýho času omílala mantra, že Rusáci chtěli za ti dny obsadit celou Ukravinu a že se jim to nepovedlo. A hahaha, neschopní kokoti se starýma pračkama. Skutečnost ovšem vypadá tak., že Rusák zatím dosáhnul všeho, co chtěl a nejhorší je, že většinu práce za něj udělala západ sám svou blbostí.

    1. https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Tri-dny-a-budeme-v-Kyjeve-Kde-se-to-vzalo-Odpoved-prekvapi-730240
     „Neustále se opakující tvrzení, že „všichni věřili, že Kyjev padne do tří dnů“, je v podstatě jen mýtus, který se okamžitě přeměnil ve válečný folklór a v triumfální PR vyprávění. Lze to pochopit jako propagandu, nejde ale o skutečnost založenou na důkazech,“ začal Tracey svůj komentář a zároveň přešel k hledání původce oné myšlenky bleskové války.

     „Zdá se, že původcem mýtu je gen. Mark Milley, který o tom informoval Kongres několik týdnů před invazí a zmínil to jako jeden ze scénářů, které by „mohly“ nastat,“ našel tracey generálova slova a pokračoval dalším vývojem.

      1. To video nejde. Zřejmě to má být nějaké záznam z ruských Novostí. Nicméně i kdyby to tam padlo, tak pokud to neřekl přímo Putin nebo tehdejší nejvyšší velitel ruských ozbrojených sil, tak to má váhu jakou?

  2. Nic neni ztraceny, vitezstvi nasich zbrani bude , prispechal na U. , usak general ,
   aby vedl , ale ze zadu , ofenzivni utoky na rusa.
   Potrebuje k tomu ,150 pomocniku.
   Nevohrozenej je , protoze rusak takovy picne , kdy chce..
   Blbe se vyspi , vodka a co potom. Rozkazu shora nevnima a nedba .

   Neohrozeny dalsi bojovnik za vitezstvi ,za Kabul, ted ze vsech svych sil a je to videt , bojujici za Kyjev a este bojujici za Prahu , Rehka , zase povstal
   a zase do dalsich boju za dalsima vitezstvima , kdo ale utece vyhraje ..
   Kdo utece vcas ,utece nejlepsi.
   Nektery ani nikam do boje nejdou ,rehktaji vzadu a nastrcej jiny ,
   aby nemuseli utikat. A preci vitezi…

   1. A slovíčkařením se ten problém vyřešil, viď, ty mudrlante. Pojem Anglosasové se běžně používá v obecné řeči pro označení obyvatel Britských ostrovů. Což bys věděl, kdybys měl alespoň dokončenou základní školu. I na Novinkách se používá, chytrolíne: https://www.novinky.cz/clanek/koktejl-akademicka-navrhuje-prestat-pouzivat-termin-anglosas-je-pry-rasisticky-40303016

    Ale jen piš dál a pokračuj ve svém sebeponižování. Vždycky mírou svých neznalostí pobavíš. Hlavně když se snažíš ukázat opak.

    1. Skoro bych mu /jak to píše Tarqus – „Onanymovi“/ dal zas pravdu.
     Já bych řekl, že podle toho, jak se chovají ve světě, zmutovali, a že dnes už to jsou „AnglOcasové“…..
     Lhostejno, zda na „Ostrovech“, nebo za „Velkou louží“.
     L.

    2. Si ten článek na Novinkách přeslabikuj ještě jednou, ty troubelíne. Ale až po absolvování kurzu čtenářské gramotnosti.

     1. Pitoanonymo opět v akci:
      „Historička Mary Rambaran-Olmová navrhuje přestat používat __obecně rozšířený__ termín Anglosas. Termín je podle ní víc než s kmeny osidlujícími britské ostrovy spojen s rasisty, kteří výraz používají, aby zdůraznili svůj „čistý původ“. […] „__Obecně__ lze říci, že termín využívají rasisté, kteří chtějí zdůraznit historický odkaz (což je nepřesné) nebo zdůraznit spojení s bílou barvou pleti. Často však termín používají špatně a spojují se s válečnickou minulostí,“ uvedla.“

      No tak, broučku, pojď na to, šup, upusť zas nějaké „moudro“.

       1. Ty jsi komik 🤣🤣 A tím odkazem na Encyklopedii Britanicu jsi dokázal jako konkrétně co? Zjisti si, co to je obecně užívaný termín či obecný jazyk:

        https://www.urbandictionary.com/define.php?term=Anglo-Saxon

        „__V moderním pojetí označuje každého, kdo je anglického původu.__ Z historického hlediska označuje germánské nájezdníky ze Saska a Dolního Dánska, kteří krátce po ústupu Říma z Británie vtrhli do Anglie. Anglosasové bývají členy anglikánské církve (Church of England), ale není tomu tak vždy. Anglie je sice součástí Spojeného království, ale ostatní „domovské národy“ Spojeného království jsou obývány potomky Keltů, nikoli Anglosasy. Proto se jako Anglosasové označují pouze Angličané.“

        Buď té lásky, a už nepiš. Fakt je mi až trapné tě tu takhle blamovat.

        1. „Anglosas je člověk, který pochází z germánských kmenů a obývá britský ostrov, zejména Anglii. Velký počet Anglosasů se také přistěhoval do USA, aby i tam mohli šířit svou „kulturu“, ovšem až poté, co vyvraždili původní obyvatelstvo. Příkladem anglosaských kulturních výdobytků jsou chavs, Wayne Rooney a Marmite.“

         Mám ještě pokračovat, nebo ti to už stačí?

         1. Musíte to trochu rozvést – byly to loupeživé germánské a vikingské kmeny, nájezdníci v drakkarech přes severní moře. Anglové, Sasové (Saxons), a také se tam motali i Jutové (dnešní Dánové). Pak se to částečně pomíchalo s původními Kelty i potomky Římanů.
          Kdežto takoví Irové či Skotové, to jsou potomci původních Keltů. Ve Skotsku ještě dodnes mnoho lidí mluví gaelštinou, což je ryze keltský jazyk, nemajíc nic společného s angličtinou.

    3. Mistni populaci , ale ovladli brzy pozvany a velmi rozmnozeny holandani jednoduse, vokupaci..
     Se zmenama se nevobtezovali. Hamtali valkam zotrocovanim v koloniich,
     az se stali britove..Az nad tema jejich zlocinama sluncem nezapadalo
     a nemohlo ,byly vsude.
     V jedny sestine celyho sveta…A furt nemeli dost..
     Potom este pribyli na dalsi vokupaci germani , takze je to posychrovany z vic stran , sou ty britove , anglosasove..
     Navic tam meli az neuveritelne sadisticky zrudy, jako Jindrich a Henry
     a dalsi za krale. Vokupace.
     Deti se obecne a verejne tam popravovali az do 1830..
     Hladovy dite napr. ukradlo kurku. Potom se to tajilo.
     Udesny ,ale nepredstavitelny zbidacovani populace vedlo do zlepseni ,
     ale az uz bylo pozde.
     A ja furt proc se spolcovali s germanama ,nacistama este Hitlerem..
     A ted za nic nemuzou a este dokonce nad nacistama zvitezili.
     Dalsi vokupace ostrova , vcetne uz vokupovanych skotu a iru, je zase na rade..
     Poucovanim ze skol bych se nevohanel…
     Individualni schopnosti to nezlepsuje ,naopak precpavani pouckama a znacna duverivost dohromady ,vedou k zavislosti na nich a k drastickymu zhorseni ve vyvoji …Nic dobryho bych vod nich necekal..
     Prehaneny spojenctvi s nima i nasich vlad , nemohlo vest jinam.
     Potom se to zvrhlo zase este do dalsi vokupace Stalinem..
     To se ,jim taky hrube znelibilo. Zase valka , aspon studena..
     A moc valek najednou.

  1. To je klasická čmoudovská férofka, skoro jako u morgošů 😀
   Koukám, že ty štafle jsou docela drsná zbraň 😀 to se ujme, když už tam mají zakázaný i nožíky a pepřáky.
   „Kolik ti je-vosumnáct? Nás taky!“
   Ale vážně:
   Mladší dcerka, se 2014 vrátila po měsíci z Londýna, s očima navrch hlavy a asi pětistovkou fotek. A někdy bylo i to samotné focení nebezpečné.
   Nepamatuju si už přesně, kde to bydleli, ale na fotkách je vidět, že tam byl čmoud na čmoudovi a angličtina, kvůli které tam byla, nebyla na ulici skoro slyšet. Jen ve škole, v obchodech a tam, kam je už ani Angláni prostě nepouštějí – výstavy, galerie a tak. Jít večer ven – poukázka na LP. Oberou o všecko, takže pár lidí mělo honičku na policii, na ambasádu a problém se dostat domů.
   Anglie je v prdeli i bez polských instalatérů 😀

 7. No ale kdyby skutečně vypukla jaderná válka…..tak jak by myslivci vypátrali, kde se skrývá Řehka ?!?
  Tomu nerozumím. Psi by ho nevyčenichali, obyčejným dalekohledem do protijaderného krytu myslivec neuvidí, stopy by při útěku do krytu pro VIP taky nezanechal…

  1. Po Řehkovi nebude třeba pátrat. Ten bude přece v jím avizovaném geniálním úkrytu všech zbraní a velení armády u Plzně a ten úkryt bude jeden z prvních kandidátů kalibrace.

   1. A nebylo by pro něj teda lepší, kdyby se převlékl za prodavače párků a vybaven vozíkem s horkými párky, na hlavě ušanku a u boku šavličku z umělé hmoty….šel v ústrety obdobným jako je on, ale o pět hodnostních stupňů menších ?
    V zimě je horký párek hotovým požehnáním, možná by mu zaplatili bankovkou s portrétem B. Chmelnického, aby to bylo stylové.

    1. Politicke korektne nejspravnejsi je prodej hamburgru.
     Parky sou pochybny. Vidlak napr. je muze vyrobit kdy chce..
     A este kvalitni. Na to pozor.. Hamburger vladne.
     K tomu vysoky podpatky , zmalovanej ksicht a saticky.
     Takhle vodhalenej , ani nesmi bejt.

 8. Montáž hlavic na nosiče neboli stykovku cvičily všechny příslušně vyzbrojené útvary. Průzkumníci zase cvičili zneškodňování jaderných min (zničením přívodních odpalovacích vedení nebo destrukcí).
  Na přístupových cestách do Německa, a je jich, pokud se dobře pamatuji, sedm, měli Němci/Američané pro tyto miny připraveny studny. Podobně byly (a jsou) vybaveny dálniční mosty a visuté přižovatky destrukčními otvory. Na Internetu se tím nadšenci zabývají.

 9. Pane Vidláku, nějak často v poslední době píšete na zbrojní a válečná témata. Válečná horečka už zachvátila celý svět a já s nostalgií vzpomínám na své mládí, kdy bylo populární hlasovat pro mír.

  Někdo to v diskusi už psal: pro koho vlastně bojovat? Pro naši vládu? Pro EU vládu? pro USA vládu? Pro majitele všeho, převážně bytem v zahraničí?
  Nevidím důvod. Pro vstup do NATO jsem nehlasoval. Když se vyjádřím mírně, jde o agresivní organizaci, která určitě nezajišťuje bezpečnost naší země. A tento názor jsem měl vždycky.

  Co takhle mírová témata?
  Rozdávání miliard myslivcům je jenom mírně lepší, než nákup „superzbraní“ z USA.

  Já nenávidím dluhy a nákup zbraní skoro vždy znamená utrácení peněz, které nemáme, na věci, které nepotřebujeme.

  Vždycky, když jsem mohl mluvit do rozpočtu nějaké akce (většinou modernizační investiční akce), dvakrát jsem obracel každý pětník.
  Rozpočet opravdu má být vyrovnaný. A utracené prostředky by se měly zmnožené vracet.

  Pokud bych do něčeho investoval, tak do energetiky. Pořád tu brečíme, jak levně vyrábíme energii a jak draho ji kupujeme, ale to je výsledek minulých investic. Rozhodně to není navěky. Podle toho, jak jsem viděl situaci ve většině podnicích, se kterými jsem přišel do styku (s výjimkou některých německých firem), firmy podceňují údržbu a podceňují investice do prosté obnovy. Nějak se mi nechce věřit, že by zrovna ČEZ byl výjimkou. Peníze, které byly v minulých 30ti letech v energetice promrhány bude třeba nějak nahradit. Pokud by se nějaké miliardy našly, směřoval bych je sem.

  1. Vy chcete mír? Tady většina sekty podporuje Mnichovský mír a tedy ještě větší válku.

   Vidlák je chciválek a s ním i jeho hnojník.

        1. BartKovský je Vidlákův nohsled. Rád by dosáhl Vidlákovy čtenosti, popularity a schopnosti několika slovy vyhmátnout jádro věci, ale moc mu to nejde.

         BartKovský, BartKovský… upocený malorolník žurnalistiky.

         1. Alef: příjde mi jako ukázkový troll, přepisující zde školící brožury pro mladé neomarxisty. Jen se divím, že na něj někdo reaguje.

 10. Dvouminutovka nepříjemných pravd

  V reakci na v úterý odvysílaný rozhovor Martiny Kociánové s doc. Robejškem, který obsahoval několik přesných diagnóz (např.: Z historie politického chování známe, že intelektuálové se přizpůsobí nejsnáze. Třeba i brilantní hlavy se stanou poplatnými, protože si myslí, že nemají jinou možnost, nebo ji objektivně nemají, protože se jinak neuživí.), napsal Jiří Přibyl komentář, který stručně shrnuje diagnózu i prognózu:
  https://www.radiouniversum.cz/petr-robejsek-2-dil-evropane-se-divaji-na-rozpad-svobody-jako-by-se-jich-to-ani-netykalo-chybi-v-nich-vzdor/#comment-11332

 11. Aby nezapadlo

  Rusko
  14.12. Přímá linka s prezidentem
  https://rutube.ru/video/21f84f6e8da94b7df87ac067ca180b86/

  Klíčová prohlášení:

  ❗️Cíle speciální vojenské operace na Ukrajině se nemění.

  ❗️Doručili vše, co Zápaďáci Ukrajině slíbili, ale tohle všechno se ničí.

  ❗️Dnes není potřeba druhá vlna mobilizace.

  ❗️Evropané do značné míry ztratili suverenitu, mnoho rozhodnutí dělají ve vlastní neprospěch, až na výjimky vypadají jako de Gaulle a chovají se jako kolaborant Pétain.

  ❗️Imperiální politika USA zasahuje především do nich samotných a brání jim v budování normálních vztahů s nimi.

  ❗️Zatím neexistují žádné zásadní podmínky pro budování vztahů se Spojenými státy.

  ❗️Ozbrojené síly Ukrajiny s protiofenzívou nikde neuspěly. Kyjev tlačí svůj lid k vyhlazení, ukrajinská armáda sama říká, že je to jednosměrná cesta.

  ❗️Situace našich jednotek se zlepšuje na celé linii dotyku.

  ❗️V kontextu událostí kolem Gazy se v životě OSN neděje nic neobvyklého, je důležité zachovat právo veta a další mechanismy, ale to neznamená, že není potřeba hledat konsenzus. Je nutné vytvořit základní základy pro palestinsko-izraelské urovnání.

  ❗️Postupy mezinárodních olympijských činitelů vůči ruským sportovcům zcela odporují ideálům Pierra de Coubertina.

  VVP odvětil žákyni i studentovi, co očekávat… | aneb Babničko, proč máš tak velký intelekt?
  https://www.youtube.com/watch?v=a5An9lsT44A

  1. Kretén, který si nedokáže ani pohlídat správný titulek na YT?
   A po něm další kretén, který to okopíruje a pošle dál?
   To bude určitě čistočistá pravda, do puntíku.

  2. Neda se nic delat , z Evropy prislo i na Evropu , to nejlepsi a zaroven to nejhorsi,
   na celej svet..To neni vsechno.
   To nejlepsi vzdycky potom zneuzili porucnici k tomu nejhorsimu..
   Abych zase uved konkretni priklad , demokracie…..
   A este lecos pribehlo a pribiha z Blizkyho Vychodu a zase se tam vraci..
   A moh by nekdo definovat ,co je to Yntelekt ?
   Aby to nebyla zase nejaka dalsi zhovadilost ,z hovna upletena……

 12. Ukrajina: Ztraty na zive sile z 70% jdou na vrub delostrelectvu, takze trefenemu chudakovi je flinta platna jak mrtvemu zimnik, protoze behem sveho pobytu na fronte nepritele ani nezahlednul.
  Natoz aby na nej vystrelil…..

  1. Homer: Už v roce 1916 na západní frontě největší ztráty působilo dělostřelectvo, potom kulomety a pušky až možná na třetím místě. Už tenkrát na to byly stížnosti a mnozí litovali toho, že ze pro hrdinství jednotlivců, které by mohlo něco ovlivnit, už nezbylo moc místa v mechanizované opotřebovávací válce. V roce 1914 přesto ještě propaganda hlásala, že budou dokonce bojovat mezi sebou na blízko jezdci i na západní frontě. V partyzánské válce by ale uplatnily nejvíc ruční zbraně.

  2. Re: Homér

   Máte sice s Manuelem tak trochu pravdu, nicméně Ohrožení (s velkým „O“) ojropských zemí nebude míti dělostřelectvo k dispozici a válka nebude probíhat v zákopech. Tedy většinově v zákopech.
   A to je, oč tu běží.

 13. Mě jenom fascinuje, že i když Vidlák výslovně označí svůj článek za odpočinkový a psaný v nadsázce, kolik se tady vyskytlo zásadových kritiků jeho „teze“ o nasazení myslivců jako obránců vlasti.
  Lze důvodně předpokládat, že mu bude vyčítána i odpovědnost za machistické a mužsky šovinistické chování černého myslivce vůči nebohé Viktorce…

  1. To je tím, že Vidláka neberou vážně ani jeho čtenáři a dnešní článek působí stejně věrohodně jako kterýkoliv jiný.

   1. Jen tvůj vlhký sen. Tyhle šíleně průhledné elfí „strategie“ jakože rozbíjení alternativy jsou fakt komické. Tahle by se mohla jmenovat třeba „vybudit zdání“, ne? Mimochodem, budou mít na tebe prachy i po Novém roce?

   2. Kazdej sme nakej , hrabat se v nedostatcich nasich lidskych , neni nic jinyho,
    nez zase stourani do hovna tech , ktery si to nemuzou vodeprit a vodpustit ,
    aby potom furt smrdeli..
    Neperfektnosti sou nase lidskosti a sou atraktivni pro dalsi lidi..
    Kde Vidlak ulitne. Tak se na to upozorni a jede se dal..
    Jedno bych mu zakazal , aby s tim, co dela neprestal, ani nepomyslel..

 14. Hodně k tématu. Hodně.

  – Bezpečnostní průšvihy v ČR
  – Místa preventního úderu v ČR
  – Šária v ČR
  – Požadavky muslimů v ČR
  – Výroba zbraní v EU
  – Kšefty se zbraněmi Ukravína a svět
  – Středoevropský bezpečnostní prostor

  Doba je těhotná válkou…
  Jaroslav Štefec – Chceme do války za cizí zájmy?
  https://www.youtube.com/watch?v=xgkbnrfWuoU

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *