13 června, 2024

Největší nepřítel

Představte si, že je únor roku 2022 a Zelenský sedí někde ve svém prezidentském křesle a má před sebou na stole rozkaz k zesílení ostřelování Doněcku. Máme týden do začátku války. Maria Zacharovová se v ruské televizi směje předpovědím západních médií, kdy že začne ruský útok, kolem hranic Ukrajiny se pohybují statisíce ruských vojáků. Zelenský se rozhoduje… Má za sebou spousty setkání s Američany, kteří mu slibují nehynoucí podporu „tak dlouho, jak bude zapotřebí.“ V Polsku jsou už nahromaděné první vojenské dodávky pro případ války. Česká republika už dávno dodává munici pro ukrajinská děla. Všichni ve všech vládách už vědí, že Putin neblufuje a je připraven svá vojska na Ukrajinu poslat a je ochoten riskovat konfrontaci se Západem.

Kdyby tehdy Zelenský věděl, že za dva roky zaútočí Hamás na Gazu a americká pozornost se upne k mnohem ožehavější frontě, která mnohem více ohrožuje zájmy Spojených států, myslíte, že by ten rozkaz k ostřelování Doněcku vydal?

Nebo se posuňme o tři měsíce. Vyjednavači v Turecku dali dohromady mírové podmínky. Rusko s nimi souhlasilo. Zelenský je odmítl. Měl za sebou další kolo ujišťování, že jsou všichni s ním. Boris Johnson přijel do Kyjeva osobně. Řekli mu, že Rusko padne pod náporem západních sankcí a Ukrajina dostane všechny zbraně, o které si řekne.

Kdyby tehdy Zelenský věděl, že se za dva roky přiblíží americké prezidentské volby, hranice s Mexikem bude praskat pod náporem migrantů a sněmovna reprezentantů zablokuje balíček pomoci Ukrajině (i Izraeli), protože domácí problémy jsou důležitější, myslíte, že by tu mírovou smlouvu s Ruskem tehdy odmítl?

A kdyby Zelenský věděl, jak budou Němci protestovat kvůli škrtům v dotacích, volat po ukončení pomoci Ukrajině a vůbec to bude vypadat na větší změnu politiky, myslíte, že by schválil útoky na Nordstrým?

Myslíte, že by byli Fiala s Rakušanem stejně arogantní a hluší k požadavkům demonstrantů na první demonstraci, kdyby věděli, že brzy bude vlastně ze stejných důvodů protestovat i celé Německo? Myslíte, že by si Petr Pavel dovolil svoje invektivy, kdyby věděl, že volby na Slovensku brzy vyhraje Fico, v Holandsku vyhraje Wilders a vůbec se v Evropě dost bude měnit situace?

Myslíte, že by se liberálové tak moc tetelili ze zabíjení Russů a milovali to okázalé psaní vzkazů na zbraně, kdyby věděli, že americká pomoc Ukrajině skončí tak hladce a snadno? Myslíte, že by Jana Černochová tak moc volala po třetí světové válce a fotila se ze zbraněmi, kdyby věděla, že se na fildě objeví šílený střelec a bude vraždit? Myslíte, že by Nora Fridrichová tak snadno rozšiřovala slovo chcimír, kdyby věděla, že Rusko neprohrává?

Myslíte, že by čeští podnikatelé přispívali s takovou chutí na tanky Tomáše, kdyby věděli, že válka bude dlouhá a drahé energie jim brzy začnou ničit byznys? Ano, takhle to je… každá zbraň, která se dostane na Ukrajinu, ta prodlouží konflikt a prodlouží dobu naší recese díky šíleným cenám elektřiny. Každý příspěvek na raketomet Přemysl zařídí, že další podnikatel u nás bude muset skončit s byznysem a prodat ho nadnárodním korporacím.. pokud to od něj vůbec někdo koupí…

Myslíte, že by německá vláda tak moc volala po grýndýlu, kdyby věděla, že bude čelit takřka generální stávce? Povolili by v Kolíně nad Rýnem hentu velkou mešitu, kdyby věděli, jak to bude vypadat, až tam bude?

Myslíte, že Fiala tušil, že se jednou bude muset uchýlit k videím o nutelle a indickém kolovrátku? Ajem sakcefl…

Myslíte, že by Rakušan dělal svoje gestapácké plakáty o nahlašování závadného obsahu a limitu svobody slova, kdyby věděl, že zakrátko bude muset dělat debilní videa o diskusi a ujišťovat nás, že tam žádná cenzura nebude?

Jen Uršulka Leyenová je v klidu. Ukrajina vítězí, Rusko prohrává a jiné zprávy jsou dezinformace…

NEJVĚTŠÍM NEPŘÍTELEM JE VŽDYCKY VLASTNÍ SEBEVĚDOMÍ.

Půjdeme do války s Ruskem, Amerika nám kryje záda, co by se mohlo podělat? Protestující lůzu zhurta okřikneme, stojí za námi Sorosovy fondy, americká ambasáda i liberální média, co by se mohlo nepovést? Patříme na západ a nepatříme na východ… kdo říká něco jiného, je zrádce. Co by se mohlo stát? Vítězství je naše a nikdy jinak. Není totiž alternativa. Migrace nemá alternativu, grýndýl nemá alternativu, konfrontace s Ruskem nemá alternativu, americká hegemonie nemá alternativu…

Američané by mohli být prostě unaveni Ukrajinou. Může se jim rozesrat jiný kus světa, mohou se pohádat v kongresu tak moc, že na Ukrajinu nebudou brát ohled. Budou mít volby a po nich to může vypadat úplně jinak. Němci mohou padnout do recese, vláda může mít svých starostí dost. Do europarlamentu se mohou dostat úplně jiní poslanci… Válka v Izraeli se může vyvíjet špatně, doprava v Rudém moři může kiksnout, dokonce může kiksnout i proplouvání Hormuzským průlivem. Číňan si může troufnout na Taiwan a KLDR může ostřelovat Soul, Hizbaláh může ostřelovat Izrael.

Tohle všechno bylo známo předem a stokrát jsme to viděli. Ale asi jen my dole. Elity si svých proher vlastně ještě nevšimly. Nedotkly se jich.

Moře bylo po kolena… jsme nejlepší, nejdokonalejší, všechno máme pod kontrolou, všechny dosavadní neúspěchy byly jen náhoda a nebo chyba v matrixu… Fiala patří ke generaci politiků kteří se zformovali v devadesátkách a ještě pořád žijí v iluzi unipolárního světa. Naše místo je v americké řiti, protože je to je sice poněkud ponižující, ale jediné možné.

Všimněte si – přesně tohle mají Fiala s Rakušanem i v povaze. Podlejzání k těm nahoře a nemilosrdnost k těm dole. V devadesátkách to asi jinak nešlo. Západ neměl alternativu. Dokonce i Rusko chtělo tehdy patřit na Západ. Je třeba se lísat ke stolu jediné velmoci a být vděčný za drobty. Nikdo nechtěl být v Číně proletářem, nikdo nechtěl mít dům v Africe. Našim pětikoaličním představitelům to vydrželo dodnes. Už nikdy nebudou fronty na banány… tedy, pokud v Ekvádoru nepovstanou drogové kartely. Západ zvítězí nad Ruskem… tedy, pokud se Írán nespojí s Jemenem, Sýrií, Hizbaláhem i Hamásem a Saúdové nezačnou přijímat platby i v juanech.

Zelenský je přesně totéž. Západ je nejlepší. Netřeba přemýšlet o variantách, kdyby se ty americké sliby třeba nevyplnily. Amerika přece bude podporovat Ukrajinu pořád… tedy, pokud Hamás nezaútočí na Izrael, Trump nebude mít příliš dobré vyhlídky na vítězství ve volbách a Mexičani nebudou migrovat do Texasu a Kalifornie.

Ŕeporyjec také klidně mluvil o tom, že Češi potřebují válku a podřezat. Nebál se, že by se to mohlo otočit. Stojí za mnou ODS, mohu si říkat co chci, žádný prokurátor mi klepeta nanasadí. Aby to ještě za půl roku byla pravda…

Není alternativa… alternativy byly, ale prostě je ve své aroganci a sebevědomí neviděli. Co děláme, dobře děláme. Dopředu jsme si určili, co bude ta správná cesta a diskusi o všech ostatních jsme potlačili. Není alternativa… Nemusíme se zabývat hlasy nějakých chcimírů na náměstí. Sami víme nejlépe, jak to dělat. A kdo to nechápe, ten patří do basy.

Běda společnosti, která na začátku diskuse začne rovnou potlačovat některé názory. Může se pak snadno stát, že si už dopředu eliminuje ještě nenalezenou pravdu. Na začátku je všechno názor. Pokud jsou rovnou některé z nich nežádoucí a zakázané, snadno se s nimi zakáže i pravda. Kdo na mučidlech usvědčuje vinné, ten na nich za chvíli bude usvědčovat i nevinné.

Teď přichází realita. Všechna arogance bude sečtena, zvážena a potrestána. Nemuselo se to stát takhle. Nemuselo to dojít tak daleko. Ale chtělo to trochu víc pokory. Chtělo to trochu víc zvažování, jestli se to nemůže pokazit. Ještě to chvíli potrvá, ale já nikde nevidím jediný trend, který by šel proti tomu, co jsem neznačil. Nevidím nic, co by dávalo naději, že se Západ zase vzpamatuje. Nevidím žádnou šanci pro Fialu a Rakušana. Ten nejvyšší přichází s účtem a bude to drahé. Nevidět alternativy, neuvědomovat si důsledky… to prostě bude bolet.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

296 thoughts on “Největší nepřítel

 1. Gdyby byli lidi normální, tak by kapitalizmus ani socializmus neexistoval. Ale protože sou lidi jako vymleté vidle co jimi jejich sračky protékaj tak si svině největší vydělávají na jejich blbosti. Píšou jim příběhy a voni temu věří, zdraží jim a voni temu věří, nedají jim a voni temu věří a tak a tak podobně. Pokračujte, dokud vám něco dávaj, páč voni si fakt vytkli přesvědčení, že vám něco dávají, mesiáši.

  No a co Zelený mužíček, Fialka na poli, a další emánkové a klausíčci. To je neuvěřitelné jak lidi zdebilněli.
  To je přece jasný, máme na to zlodějskoharpagondechujcké důkazy. Máme prognosťáky stále, výzkumáky gumáků, větecké kapacity a komise a premise a demise a

 2. ArcelorMittal přesunul výrobu pro automobilky z Karviné do Španělska

  Nejistá situace v automobilovém průmyslu přiměla koncern ArcelorMittal přesunout část výroby z Karviné do Španělska. Neobešlo se to bez propouštění. K podobným krokům přistoupili i další dodavatelé automobilek.

  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-firmy-arcelormittal-presunul-vyrobu-pro-automobilky-z-karvine-do-spanelska-243817#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

 3. Žijeme neuvěřitelnou dobu. Absurdistán, jako vyšitý. Bizar, kam člověk mrskne okem. Šílenost za každým rohem.
  Tady si někdo dovolí říct, že chce žít v míru a je na něj pořádaná štvanice.

 4. Jedou se tu ty korespondenční volby…
  Víte co? Zase jsme pozadu. Zaobíráme se nesmysly a kvůli nim to opět projedeme.
  Raději než nimráním se v nebezpečí korespondeční volby by se alternativa měla soustředit na přesvědčování nevoličů, případně informování těch, co volit chodí, ale nyní neví koho. Pak nám může být jedno, jestli přijde 50 000 hlasů z Oklahomy pro pětidemolici, když naším přičiněním přijde 100 000 nových voličů pro (například) koalici Stačilo.
  Abych nepěstoval „jetřebismus“ – já diskutuji a přesvědčuji velmi často a myslím, že pár desítek hlasů pro dobrou věc už jsem takto „zlanařil“. Problémem české alternativy je fakt, že vždy reaguje se zpožděním a vede včerejší bitvy. Myslíte si, že nějaké protesty na webu a diskuze na Kydech někoho z vlády zajímají? Nebo že kvůli nim úvahy o korevolbách zruší? Ti si jedou tvrdě za svým. To jen my tady zas brojíme proti něčemu, co je dávno rozhodnuté a kvůli našemu nasrání to rozhodně nikdo měnit nebude.
  Pravičáci u moci potřebují hlasy krajánků, kteří, většinou jsa emigranty či jejich potomky, dobře zajištěnými pracovníky v korporátu atd., volí v drtivé většině strany současné pětikoalice. Stačí si uvědomit toto a né psát sáhodlouhé elaboráty „proč a nač a jak“. Vláda jejich hlasy potřebuje, vláda má na to páky a vláda si to prosadí. A můžeme dělat třeba tři diskuze po sokolovnách týdně…
  Přestaňme vládě skákat na její špek. Sakra, vždyť už je to tak obehraná písnička… Vždycky nám „dezolátům“ hodí nějakou kostičku („problém“), my se o ni pereme a vláda je už dávno o tři tahy před námi a řeší něco, o čem ani nevíme.
  Vždycky se žehrá na to, že kritiky má každý plno a nápad žádný. Já bych tedy jeden měl. Vystrčme růžky z bubliny, diskutujme s lidmi, kteří chtějí poslouchat. Nenavádějme, neagitujme, nebuďme agresivní, pasivně-nasraní, ale prostě říkejme fakta. A lidé budou poslouchat. Divili byste se, kolik je lidí našeho střihu a třeba Vidláka donedávna vůbec neznali…
  Vidláku, nechystáte nějakou akci jako mobilní operátoři? Něco ve stylu „Přiveď kamaráda k nám a měsíc voláš zdarma!“ ? S takovou bych volal zdarma dobrých pár let. 🙂
  Problém bohužel vidím v tom, že pro spoustu lidí je to jaksi „pod jejich úroveň“. Už to slyším… „mladí jsou zblblí grýndýlem“, „lidi mají hlavu vymytou propagandou“, „nemá cenu diskutovat s někým, kdo jezdí na koloběžce“…
  Takže se tu poplácáme po zádech, zhodnotíme naše plně prožité životy v pravdě, zalkáme nad mladou generací, zhasneme počítač, vyčůrat, pomodlit a spát. A kolo dějin jede dál.
  Nehynoucí čest a slávu všem, kdo se jakoukoliv aktivtou navenek „bubliny“ pokoušejí o to, co jsem výše popsal. Podle mě není změna na obzoru ne proto, že by lidé nechtěli, ale proto, že lidé nevědí. Pomozme jim vědět. A nebojujme včerejší války…

  1. Jenže tohle není žádná maličkost. On těch „korespondenčních“ hlasů klidně může být milion a nepůjde jen o hlasy „z Oklahomy“. Prostě v okamžiku, kdy bude džin korespondenční volby vypuštěn z láhve, ztrácíte poslední zbytky jakékoli kontroly prostřednictvím hlasu občanů nad tímhle státem. Je zajímavé, že nejvíc propagují prozápadní aktivisté tuto „vymoženost“ ve východních guberniích. Pročpak asi.

      1. Nepodělali. Správná petice musí mít ověřené podpisy. Takže buď papír s adresou + nevím co ještě (jako když sbírá podpisy kandidát na prezidenta) a nebo ověřená identita elektronicky. Obojí tam máte – jak to chcete udělat jinak. S peticí na petice.com si každý vytře, to může podepsat kdekdo třeba 10x.

 5. Korespondenční volby:
  Nevíte někdo, jak má vláda ošetřeno, podvody typu:
  1. Na netu se dají koupit soubory se jmény a RČ dle Vašich požadavků (třeba „zletilí romové“)
  2. Nejen na Slovensku se dá zřídit (třeba za drobnou úplatu) poštovní schránka, klidně se stovkami osob (třeba ubytovna).
  3. A potom stačí požádat o zaslání papírů na tuto adresu, vyplnit a padělat podpisy a za nejlepší cenu prodat hlasy. Za tisíc hlasů třeba i nějaká množstevní sleva.

  1. Eta:

   S podvody se dopředu právě počítá, dotaz který jste uvedl(a) je dopředu pro Pětikolku bezpředmětný. Poslechněte si diskuse ohledně „Korespondenční volby“ a pochopíte.

  2. Řekl bych, že propad popularity Fialového pětihnusu bude tak obrovský, že jim korespondenční volby nepomohou, ani kdyby se konaly na celém území ČR.

   To samozřejmě nic nemění na faktu, že KV jsou dle českého právního řádu NEÚSTAVNÍ. Což zase ještě v česku s.r.o. nemusí nic znamenat – viz předloňské „vypnutí“ nezávislých webů, posvěcené toto pondělí Ústavním soudem. Česko snese fšecko…

  3. Korespondenční volbu chce tzv. pětikoalice prosadit právě kvůli možnosti realizovat volební podvody nejrůznějšího typu. Lze je realizovat nejen v parlamentních volbách, ale pokud by bylo možno takto volit i v ostatních typech voleb, stává se z voleb šaráda ve stylu, vyhraješ, kdo zaplatíš nejvíc. Dokonce bych se nedivil, kdyby začaly vznikat agentury zajišťující za dostatečný obnos vítězství v jakýchkoli volbách právě prostřednictvím „korespondenční volby“. Samozřejmě veřejně se nikde moc vystavovat nebudou.

 6. Novinky opět přistiženy při lhaní.

  Novinky: „Pitomci, mohli jste mít mír. Putin zesílil výhrůžky Ukrajině“. Článek samozřejmě _bez_ jakéhokoliv odkazu na video s tím, co Putin skutečně řekl. A diskuze zcela zaříznuta, aby šíření fakenews nic nebránilo.

  https://www.novinky.cz/clanek/valka-na-ukrajine-pitomci-mohli-jste-mit-mir-putin-zesilil-vyhruzky-ukrajine-40457537

  Co Putin skutečně řekl, je možné vidět a slyšet například zde (anglicky nadabováno): https://rumble.com/v47cpdl-ukrainian-morons-threw-all-peace-agreements-into-trash-putin.html

  Doporučuji zejména náhodným návštěvníkům například z oněch Novinek jako ukázku, jak nám mainstream lže a záměrně vyvolává nenávist vůči příslušníkům jiného národa.

  „Morons, aren’t they?“ Což bylo adresováno na nejvyšší představitel UA (a UK), kteří na základě příkazu Borise Johnosona okamžitě „hodili do koše“ dříve uzavřenou dohodu s Ruskem, na jejímž základě se Rusové stáhli od Kyjeva. A fantasmagoričtí fabulátoři z Novinek z toho vyrobili: „Současně Ukrajince označil za pitomce s vymytými mozky, protože prý mohli mít mír už před půldruhým rokem.“

  Další lež. Putin mluví o uzavřené a UA podepsané smlouvě, kterou je ochoten kdykoli předložit novinářům k nahlédnutí, Novinky: „Putin označil Ukrajince za hlupáky, když nepodepsali mírovou dohodu, jejíž návrh vznikl v Istanbulu: „Ukrajina odmítla rozhovory s Ruskem, pitomci, mohlo vše dávno skončit.““

  Tohle už není ani vtipné, to je k zblití.

  1. Chodit na Novinky má dnes asi stejný smysl jako sledovat zpravodajství „české“ televize.
   Vhodné jen pro psychicky otrlé nátury, případně jako monitoring toho, co hlásá nepřítel.
   Ti jejich novináři a redaktoři už měli sedět dávno za mřížemi – minimálně za podporu fašismu (Ukrajina) a genocidy (pásmo Gazy), plus podněcování k válce proti Rusku.

   1. Kdepak, aspoň občas chodit na Novinky nebo jiný mainstream je nutné – i když často náročné.

    1. Pokud se chcete bavit s lidmi mimo svou bublinu, je dobré vědět, o čem a jak jsou informováni ze svých oblíbených médií.

    2. Je dobré vědět, které informace a názory se konečně dostaly až tam. Právě pro tu možnost diskuse.

   2. Voni si tam chodeji lecit komplexy a podpirat sebevedomi a nevi zase nic
    a nevi ,ze nevi.
    I kdyz je to pro ne co tam najdou k zbliti, lezou tam furt.
    Pak s tim lezou sem aby byli chytry.
    Kazdej vi ,co tam v CT ,nebo na novinkach najde ,predem..To neni zadny tajemstvi.

    Putin ponekud vice nadaval , presvedcoval a branil , tomu, ze /zase/ si nabeh.
    Veril ukrovi /kterymu neni mozny verit/a stah armadu vod Kyjeva.
    Jedna z moznosti je , ze si i ruskej banker a miliardar na valce nahrabe a nejen ten ruskej..

 7. Hurá, vedeme v EUhniji a to díky Signalistovi
  Česko má s přehledem nejvyšší inflaci v EU. Své vedení v nelichotivém žebříčku Eurostatu v prosinci 2023 ještě upevnilo
  Česko v prosinci 2023 upevnilo své vedení v nelichotivém žebříčku zemí EU podle výše míry inflace. V posledním měsíci loňska tomuto pořadí, které sestavuje Eurostat, vévodilo ještě přesvědčivěji než předtím v listopadu, jak dokládají dnes zveřejněná data.

  tabulka Eurostatu:
  https://img.kurzy.cz/zpravy/obrazky/8/755208/eurozona_inflace1223.jpg

  1. Kdybychom měli statistický úřad jako v Rusku, tak obratem naměří inflaci dvě procenta.

   Takhle se to dělá!

   1. Ale my máme Eurostat, snad by jste nechtěl zpochybňovat orgán EUhnije!
    Smáli jsme se Rusku, jakou má inflaci. Teď Kovanda našel smutný graf.
    Ekonom Lukáš Kovanda se na svém twitterovém účtu věnoval inflaci, konkrétně zejména srovnání ruské inflace a naší inflace. Inflace v Česku totiž v současné době převyšuje inflaci v Rusku – a to vždy byla ruská inflace pověstná svou výší.
    „Z dvaceti nejvýznamnějších/největších ekonomik světa (G20) mají momentálně nejnižší meziroční inflaci Čína, Rusko a Saúdská Arábie, ukazují data Bloombergu. Pořadí je následující: 1. Čína – inflace 0,1 % 2. Rusko – inflace 2,3 % 3. Saúdská Arábie – inflace 2,7 %,“ poznamenal Kovanda.

    To nasere Onanyme, že?

    1. A ještě ke všemu některé mediální mrdky prezentují těch 70% jako zlepšení, protože loni bylo přece 20%. Jenže ono to ve skutečnosti znamená, že se nezlepšilo nic, ale k tomu předchozímu se ještě 7% přidalo.

     1. Ano, musíme se zeptat k jakému datu se ta inflace vztahuje, i třeba jednodenní inflace může poklesnout. Signalista Nutellín má přitom k dispozici NERV, za co berou prachy?

  2. To jsou zlá, ale skutečně zlá slovíčka. Realitu přece vylíčil nutelliér v rozhovoru Novinkám:“Fiala: Inflace se vrátí na 3 až 4 procenta, mzdy porostou o 5 až 10 procent“. A kdo tomu nevěří, je russký šváb. Diskuse je samozřejmě z důvodu obrany proti ruským a čínským agentům moderována k nule. Rozvinutou liberální demokracii si ruinovat nenecháme!

   https://www.novinky.cz/clanek/domaci-fiala-inflace-se-vrati-na-3-az-4-procenta-mzdy-porostou-o-5-az-10-procent-40457458

   1. tdx:

    Tohle je inflace roční a ta se sčítá, kouzlení s průměrným příjmem je taky hezká habaďura, v tomhle tempu nebude trvat dlouho a bude průměrný výdělek 100 000 korun a za dalších pár let buhví kolik? Dobře si pamatuji , jak Klaus říkal, že průměrný výdělek dosáhne hranice 20000 korun a to bylo v době, když průměrný výdělek zde dosahoval do 10000 korun.
    Není náhodou, že dnes PePa mluví o Euru, to není nic jiného než nová měnová reforma a ta když se povede tak pěkně ostrouháme. Když se nepovede a zůstane koruna, tak se ze záčátku škrtne jedna nula a pojede se od znova, ale taky to může dopadnout tak, že se bude máslo nakupovat s plnou igelitkou natištěných papírků, možná pak přibudou ještě potravinové lístky. Tady jsme u snědenýho krámu, bohužel…

   2. Přidávat na mzdách, platech nebo jak to říct je zlodějina na úsporách. Je to takové milé pravičáckosocanské nalej vylej, ale ve stáří zůstane lidem hovno. Pak nastupuje boj o průběžný neprůběžný důchod, to proto aby se nikomu nigdy nevyplatilo si peníze na stáří odkládat. Takhle vaří blboně od nepaměti. Jediný zisk lze udělat krystalicky čistou zlodějinou. Všechny náklady s tím spojené, byť rozložené v čase vynahradí otrocká populace.

 8. Na Parlamentních listech opět výborný Hnízdil, jako vždy. Zejména závěr z článku je šitý na míru všem dementům, ti se v tom musí chtě nechtě jasně poznat 🙂

 9. Odvážným štěstí přeje!
  💥💥💥 Nový účastník WEF řekl na setkání v Davosu 2024 nemyslitelné 💥💥💥
  Vážím si toho, že Světové obchodní fórum WEF mi poskytla možnost být na této scéně a říct, jdi do prdele Klausi Schwabe, jdi do prdele Nový Světový Řáde NWO. My lidé jsme se narodili volní, zůstaneme volní a vy a všichni globalističtí přátelé, včetně všech v této místnosti, se mohou jít vysrat.

  Video:

  https://rumble.com/…sliteln.html

   1. Berkowitz:
    Bravo, bravissimo! Co je to za kluka? Vypadá jak připitomělé mileniál, ale odvahy má jak císař Karel u Milána!

   2. Fejk to asi není, podle xichtů těch potrefených a podle houfného odcházení. Nicméně ideologický prověřovač řečníků si může hledat novou práci, pokud teda ještě zítra bude zdravotně schopen.

    1. Možná jest to vystoupení produktem AI, ale ta AI se ohlížela na náladu v EUhniji.
     Zkusím se ještě podívat na nějaké jiné weby.

   1. Myslím, že to fake bude. A ani by nebyla potřeba UI. Prostě jen záběr, když ti dva dementi skončili s pindáním na pódiu a všichni se pak sbalí a jdou. A do toho se pak vloží trikově ten týpek, jak je všechny posílá někam.

 10. Dane, všichni tady víme žebys Putina za tažení do pobaltí a polska ani slovem nekritizoval, protože je to Tvůj mesiáš. Ale za hranicí informční bublinky začíná být jasné, že Orbánovi se stahují půlky a brzy přestane blokovat pomoc EU ukrajině. Sorry, ale Tvůj sen o ruské ukrajině je zase o kousek dál.

  1. PS Co to video, kde Ti nařezala novinářka z Respektu? Pořád je ukážeš jen tak, abys o něm mohl libovolně lhát? Máš facebook nebo se zeptej bratra ajťáka – není těžké to zveřejnit 🙂

   1. Onanyme, tys to video viděl ? Proč ho nezveřejní ona ? Jen se tu ztrapňuješ než přijde někdo kydat lidský hnůj jako jsi ty.

    1. Jistě. On by pak mohl dál lhát o tom, co na videu je.

     Kdyby to zveřejnil, lhát by nemohl. Proto to nezveřejní.

     1. A proto tam nepojedeš, bys dál mohl lhát o tom, co na tom videu není 😀
      Protože kdybys přestal lhát, broučku, k čemu bys jim potom byl?

     2. Ksybys měl gule, tak se sebereš a zajedeš za Vidlákem shlédnout to video. Vidlák tě zval.
      Ale jde vidět, že koule NEMÁŠ a tak vyštěkáváš v anonymitě.

   2. Kluci, jste roztomilá štěnátka, která hafkají pořád to samé:

    1) Kritika okupanta je zakázaná.
    2) Kdo se brání, ten je ten špatnej.
    3) Vidlákovo video, kde ho vyškolila novinářka z Respektu jako děcko, jste si sami zakázali.

    Hodní mosplíci, Vidlák Vám dá cukříček.

  2. Ptal jsem se jednoročního dobrovolníka Lipavského, jestli už má na dovolenou na Krymu nakoupeny nové plavky a nafukovacího kačera, ale na mou žádost ještě neodpověděl.
   Onanyme, copak by jste mu doporučoval?

   1. Šéfiku, nějak se Vám to všechno plete dohromady. Na dovču na Krymu poslal synáčka Váš oblíbený lidově-demogratický miliardář.

    Pozdravujte Alciho Heimera a Rozu Sklerozu.

    1. Ale ten blbecek (Lipavsky) se tam v létě chystal, že byste si to raději nepamatoval? To byste byl ještě větší hlupák než jsme se domnívali 😄.

  3. Bez stálé IP adresy bych sem žádného debila nepouštěl. Anonyma bych sem nepustil, ledaže by jsme znali jeho skutečné jméno. Kdo má ty debily číst?

    1. Na rozdíl od Novinek, kde jen dnes zakázali několik diskusí, tu můžeš i ty, broučku, zatím publikovat ty své slinty.

    1. Maji to s nima lehky , nejakej tady neco napise a voni , aby nevynechali ,
     ani na moment ukazky svoji chytrosti hned reagujou .
     Tak si je zavede jeden s trochou zastourani ,tam kam chce.

 11. Mozna by se mohl Vidlak vyjadrit …
  Stovky malých českých zemědělců letos zatím nedostaly vyplacené ani základní zemědělské dotace a hrozí jim, že jim kvůli dluhům zabaví půdu! Za vším je ztížení podmínek pro dotace a nová nařízení českého ministra zemědělství Marka Výborného z party KDÚ-ČSL flamendra Mariána Jurečky, které dotace snížily a posunuly jejich výplatu! Pro české zemědělce na včasné dotace nejsou peníze, protože EU ztížila jejich vyplácení, ale pro ukrajinské zemědělce se ovšem kupodivu našly! A posílá je Brusel a má jich být stále víc, jak tvrdí Kyjev! Jak slavnostně před pár dny vytroubilo nejvyšší velení kyjevské soldatesky na Ukrajině se bude letos vyplácet nová základní dotace pro malé zemědělce, kteří nevlastní víc než 120 hektarů půdy! Ukrajinský malý zemědělec tak letos dostane základní dotaci 1860 CZK (3100 UAH) na každý hektar svých polí. Základní dotace pro české zemědělce je letos přitom jen 1760.44 CZK, ale jsou možné stejně jako na Ukrajině různé příplatky, (viz Výborného nařízení). Český malý zemědělec ovšem dostává dotaci pouze na 4 hektary, a může mít maximálně 10 hektarů polí, jak vyplývá z nařízení. Různí čeští baroni-agro-čerti tak budou mít letos žně, a skoupí půdu od chudých malozemědělců! A potraviny opět zdraží!
  https://www.michalapetr.com/map-1885-sok-nejvetsi-konference-o-dovozu-ukrajinskeho-obili-do-eu-bude-za-par-dni-v-praze-a-sponzoruje-ji-babis/

 12. Tak aspoň jedna dobrá zpráva. Zdroj ČTK.
  „Nápojářská společnost Kofola se prostřednictvím dceřiné firmy Pragerovy sady Libina stala majitelem téměř 60 hektarů jabloňových sadů u Úsova na Šumpersku na úpatí Nízkého Jeseníku. Hodnota transakce je řádově nižší desítky milionů korun.“ (ČTK)
  Před nedávnem koupili pivovary značky Holba, Zubr a Litovel.

  https://cs.wikipedia.org/wiki/Kostas_Samaras
  https://patriotimsk.cz/speaker/jannis-samaras/

  1. Proč vlastně Kofola nezůstala v českých rukou?
   Protože deset let všichni chlastali předraženou Colu – a po deseti letech se naráz začali shánět po staré dobré Kofole.
   A na to musel přijít jakýsi Řek, že se to tak stane? Že Kofola má v Čechách tradici, kterou žádná Cola neporazí?

   1. Na to bych se asi ptal zavilých odéeskáků, aby zavzpomínali, jak se v Česku kalil kapitalismus.

    A to máme za sebou i mnohem horší věci. To když například ti stejní dementi prodali čokoládovny i s originálními recepturami někdy z první republiky globalistickému korporátnímu šmejdu Nestlé, který pak ony receptury zamkl někde do trezoru a začal nás krmit těmi svými chemickými šmakuládami, které jako údajně dle jejich marketérů nejlépe odpovídají chuti východoevropských zákazníků.

 13. Protektoráty kabaly si platí otroctví ve fašistickém spolku WEF. To stojí 200 000 eur ročně.

  Za ČUR protektorát je mezi řečníky aspenista Lipavský, kterého tam vyslala Pětidenoliční kolaborantská vláda fialového hnusu. Agentka Jourová byla vyslána EU/EK.

  Ze Slovenska se na slet vypravil premiér Fico. Proč létá mezi kazisvětské kolaboranty?

  Tlachalové převážně debilit pak musí platiti i jednorázový účastnický poplatek ve výši 27 000 eur/osobu.

  To vše jde samozřejmě z daní občanů země, která je členem WEF.

  Na výletu v Davosu poblitici přebírají instrukce od kosher páníčků.

  Světové ekonomické fórum je hrozbou pro naše soukromé vlastnictví a naši svobodu.

  Klaus Schwab chce svět, kde sdílíme všechno a nemáme nic. 

  Šéfům vlád, kteří jsou zároveň členy Světového ekonomického fóra, se nedá věřit, protože nikdo nemůže sloužit dvěma pánům.
  https://necenzurovanapravda.cz/2024/01/nizozemska-petice-zada-konciciho-premiera-rutteho-o-odchod-z-wef/

  1. To smrdí průserem.
   Pokud začne VVP deportovat Lotyše, Litevce a Estonce, tak z toho bude humanitární krize, protože tolik volných kvartýrů a domů v Pobaltí nemají.
   Byl by to podobný problém, jako když se zpět stěhovaly celé rodiny sovětských posádek ze zemí VS.
   Dohromady to myslím bylo okolo 650.000 lidí, přes 200.000 rodin.

  2. ale to nie su migranti ani utecenci…..len ich obycajni obyvatelia, ktori tam ziju 30 rokov a „zatazuju socialny system“

 14. Fiala spravedlivý, státotvorný, žádá Schillerovou, aby se omluvila štěkně Adamové Pekarové, že ji přirovnala k Zacharovové.
  Pičus.

   1. Tak tak, to Schillerová bud nedomyslela nebo přehnala, přirovnávat někoho k Pekarové je opravdu urážka toho dotyčného. Pochybuji, že je někdo tak blbý jako Pekarová, i když…například Lejnová, tam by to možná sedělo.

   1. Paní Pekarová je svobodnou lidskou bytostí. Proto jí nikdo nesmí bránit v tom, aby narukovala a porážela Rusko v praxi.
    Nač taková ostrá slova, nač ty nadávky ?
    Prostě to tak vidí a cítí .
    Klidně přispěji nějakým menším obnosem na zimní výstroj, aby v zákopu neomrzla a tak podobně.

    1. A to já vás trumfnu. Až mi MPA ukáže termín nástupu na ukrajinskou frontu, tak se naučím štrykovat, a vlastnoručně ji uštrykuju zateplené maskáčové tanga.

    2. Proč nemít rád tyhle trpasličí nenávistné heroje ?
     Protože jejich animozity a provolání jsou bohužel podepřena výkonnou mocí, takže oni nejenže chtějí, ale v rámci ČR i mohou opravdu přivodit nějakou kritickou situaci.
     Už odzbrojili armádu, 150 mld ročně vcucnou z rozpočtu na zbraně , odsypávají z rozpočtu peníze tu na Ukrajinu, tu na ukrajinské přišedší.

     Pekarovou jsem včera zahlídla v televizi. Ten její triumfální arogantní pohled iniciativního aktivisty

     1. MarieP:
      Zkrátím, když dovolíte: protože jsou jako hovno ve studni. Stačí jedno a máte po pitné vodě. Řešením je poklop 🙂

   2. Re: Gaia

    Kdybyste byla co k čemu, založíte neziskovku, která by se o tyto bojovné soudružky starala, vybírala by penízky na výstroj soudružek a do zákopu by jim pletla svetry a fusky z ovčí vlny.

      1. To už by nešlo ani teoreticky.
       Žold chochlům platila Amerika, v první lajně 2.500,-USD (100.000 hřiven).
       To koncem roku padlo, takže pokud chochli nedostanou lednový žold, tak doválčili.
       Částka v USD se jako první uvádí proto, že za hřivnu už v chocholsku nekoupíte ani brambory.
       Povýšení a drzí chochli, co loni zkoušeli předstírat práci v ČR, chodili všechny „vydělané“ i od státu nafasované koruny, měnit k jednomu směnárníkovi na dolary. Ty pak posílali, přes WesternUnion, do chocholska.
       Mám to z druhé ruky, od známého z pracovní agentury. Chocholsky neumím, oni zase s obyčejnými lidmi odmítají komunikovat rusky a klidně posílají obyčejné Čechy, jako jsem třeba já, s ruštinou na chuj.
       Tak jsem si pomyslel „na chuj půjdeš ty, už brzo, ale ještě o tom nevíš“ a vzdálil jsem se, neboť je to nechutně drzá svoloč.
       Ale s českou pracovní agenturou komunikovat rusky musejí. A to jsou prý vzteklí, ale nic jiného jim nezbývá. Agentura s nimi jinak komunikovat nechce, veškeré dokumenty jsou sepisovány rusky. Jak jsem se dozvěděl, tak chocholština pro agenturu není jazyk, ale místní ruský dialekt, kterému nikdo není povinen rozumět.

   3. Jestli je to blbka je silně pravděpodobné, ale hlavně je to naše statečná příslušnice dvoučlenné předsunuté jednotky. V tomto případě je IQ až na druhém místě.
    Druhým členem jednotky je voj. Zastrčil. Už byli společně ve zbroji až v Kijevě, tedy skoro na bojišti v zákopech.
    Kdo z nás to o sobě může říct?
    Je to tedy bezesporu statečná aktivistka a jako takovou by měla být přilepena k míse na sněmovním WC.

  1. Tak takove hnusne prirovnani si Marie Zacharovova opravdu nezaslouzi.

   V roce 1998 Marija Zacharovova absolvovala Státní institut mezinárodních vztahů v Moskvě, obor žurnalistika a orientalistika. Během studia pracovala v tiskovém odboru Ministerstva zahraničních věcí Ruské federace a poslední rok studií strávila jako stážistka na ruském velvyslanectví v Pekingu. V roce 2003 získala na Ruské univerzitě družby národů v Moskvě titul kandidáta historických věd.

   A co vystudovala Pekarova s Adamovou ?
   Po absolvování Gymnázia ve Svitavách (1996 až 2004) se přestěhovala do Prahy, kde začala pracovat v obchodním oddělení společnosti T-Mobile Czech Republic. V letech 2006 až 2008 vystudovala bakalářský obor andragogika a personální řízení na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Obhájila bakalářskou práci Zaměstnavatelnost zdravotně postižených a získala titul bakalářky. Od roku 2009 studovala na Masarykově ústavu vyšších studií Českého vysokého učení technického obor podnikání a management v průmyslu. Roku 2011 obhájila diplomovou práci Diversity management a získala titul inženýrky.

   1. Dálkařka. Dřív se říkal vtip. Jaký je rozdíl mezi vrabcem a slavíkem? Oba mají konzervatoř,ale vrabec dálkově.

    Stejně tak Lipavský vystudoval jen bakaláře a jen dálkově

    1. Ale zato oba dva – MPA i Lipánek – jsou Aspeni.
     A to se počítá. Proto jsou tam, kde jsou. Jak jinak by se tam dostali?

    2. Voni si celkem spravne mysli ,ze kdyz ty sluhy zabali do akademickejch diplomu ,
     lid jim uveri ve vetsim poctu a bude je prodporovat.

 15. Kteří čeští zemědělci-šílenci jeli podpořit německé zemědělce, své přímé konkurenty? Proč je Vidlák na jejich straně? Jestli těm německým vláda ustoupí a ti dostanou své vysoké přímé dotace, dále státní záruky na půjčky, zelenou naftu a zejména dotace exportu (vydělají i při ceně 5 kaček za jablka, mouku, cukr, … dodaných k nám), tak ti čeští krachnou. A potom již jen ceny půjdou vzhůru.
  To samé i firmy, dopravci.
  Ale potom nenadávejte na drahotu u nás.

  1. Němečtí zemědělci už mnohem vyšší dotace dávno mají. Od samotnéhovstupu do EU dostávají náši míň než Němci a Francouzi. Jak z Brusele tak od vlastní vlády. Pro naše zemědělce to tedy nebude nic nového.

   1. Samozřejmě, již v Přístupových dohodách, smlouvy podepsány. Údajně jako kompenzace za naši nižší cenu práce a za velké, ekonomicky výhodnější, JZD.
    To již tak sráželo naše zemědělce a ti se drželi jakž takž. Pokud si to němečtí od státu vymůžou, tak si tu nerovnost vynásobte.

 16. Tiskovka Nutelliéra ústy Petra Jablonského
  https://www.youtube.com/watch?v=gg_NKgqgL1c

  Dámy a pánové, já zahajuji tiskovou konferenci k mé cestě po Indii.
  Na začátek bych chtěl říci, že jsem zjistil, že v Indii je všechno levnější, například Nutella.
  A to jsou další překvapující signály pro náš mnohem dokonalejší kapitalistický svět.
  Navíc mnoho občanů tam pracuje rukama.
  A tady jsme zjistili, že manuální pohon je mnohem ekologičtější než naše vyspělé stroje.
  Ekologický pohon v továrnách nám v Indii obstarávají i děti, které se zapojují do budování lepšího světa.
  A to mě zcela dojalo.

  Navíc jednu takovou továrnu pojmenovali po mně.
  A to už se opravdu řinuli z mého zpoceného čela i slzy.
  Továrna se jmenuje Petí Fialí a lidé zde pracují jak fialoví, aby si vydělali na kůrku chleba s Nutellou.
  Čili evidentně se inspirovali modelem, který jsem zavedl i u nás.
  Proto zřejmě fabriku pojmenovali právě Petí Fialí.
  Ale na Nutellu si zde vydělávají také ony indické děti, jak jsem zmínil.
  A tyto by jinak skončily na ulici.
  Naštěstí hodný majitel fabriky jim dává práci za nocleh a misku rýže a dětičky vesele vyrábějí hračky do Kinder vajíček a tím dělají radost jiným dětem v našem lepším kapitalistickém světě.

  No, a tady vidíme, že máme jednu hračku, kterou vyrobil malý Rádží.
  Krásná záležitost, vidíme.
  Je to skutečně dojemné.
  Jemná dětská práce.
  Tady vidím, že dokonce malý Rádží zde něco malým písmem vyryl, možná nějaký signál, možná je to osobní vzkaz.
  Přátelé, já budu bulet, je to asi, určitě to bude dojemné.
  Rádží je vděčný.
  I work like a slave. Help me please.
  Tak já bych to přeložil.
  Petí Fialí je nejlepší továrna i premiér na světě.
  Tolik tedy malý Rádží.

  Pane premiére, domluvil jste s Indií nějakou obchodní spolupráci mezi zeměmi?

  No, tak pochopitelně jsem spolupráci domluvil.
  Jak víte, tak v Praze máme zavřený Libeňský most.
  Může za to Babiš, který odvedl důslednou a kvalitní práci v rámci tunelů, zato ve stavění mostů a propojování břehů, tak tam pan bývalý premiér neudělal zhola nic.
  Takže Libeňský most se nám rozpadá.
  Proto jsem v Indii domluvil kapacity pro vybudování lávky pro pěší.
  Chystáme příjezd zhruba 300 000 Indů, kteří postaví Libeňskou lávku za kůrku chleba s Nutellou a poté budou přes řeku obsluhovat také nosítka.
  Takže místo Uberu nebo Boltu vás naberou dva Indové a šup přes řeku do Holešovic.
  Občané zaplatí za odnos hrstkou rýže, bude to ekologické, levné a náš vyspělý svět bude opět zachráněn.

  Pane předsedo, a co pivo?

  To levné není, 80 Kč v průměru za Plzeň.
  Sliboval jste, že ke zdražení nedojde!
  Prosím vás pěkně, nestrašte tady občany.
  Já o Indii, vy o Plzni.
  Já jsem v žádném případě nesliboval, že nedojde ke zdražení omamných návykových látek.
  Jako je alkohol, cigarety, bůček nebo čokoláda.
  Zároveň bych všem, kteří jsou na pivu závislí, doporučil, aby jej konzumovali jako já.
  Jedno malé pivečko týdně.
  Já jej piji pouze v případě, když jste fotografuji s panem prezidentem, tak, aby to vypadalo, že jsme normální lidé.
  A malé pivo stojí v průměru směšných 65 Kč.
  Takže výhodně ušetřené prostředky potom můžete využít na doplatek daní nebo energií.
  A to už se vyplatí.
  A přátelé, buďme pokorní, dokud to české pivo máme, protože Indové se mohou po Plzni utlouci a proto ji tam budeme levně dovážet.

  1. Nejsem si tak úplně jist, jestli je to vtipné. Snad pro někoho ano.
   To budou ti stejní lidi, kterým přišel vtipný třeba Jiří Wimmer, nebo Petr Novotný.
   Po půlkile uzeného bůčku a třetí petce piva u televize, je už vtipné skoro všecko.

 17. Státní podnik Centrum ochrany informačního prostoru Ukrajiny zaplatí 8,1 milionu hřiven za monitorování toho, co se v informačním prostoru píše o prezidentu Zelenském a vrchním veliteli VSU Zalužném.

  Svědčí o tom informace na webu Prozorro.

  Za tyto prostředky musí sledovat, co se zobrazuje nebo o čem se píše:
  – prezident Ukrajiny,
  – první dáma a její nadace;
  – vedoucí kanceláře prezidenta,
  – zástupci vedoucího Kanceláře prezidenta a významné osobnosti v informační oblasti Kanceláře prezidenta (poradci, zástupci atd.).
  – Ozbrojené síly Ukrajiny;
  – Vrchní velitel ukrajinských ozbrojených sil;
  – Náčelníci generálního štábu a jejich zástupci;
  – Kabinet ministrů, včetně předsedy vlády a všech ministrů. Monitorování ministerstva kultury je předepsáno zvlášť;
  – Nejvyšší rada, její vedení.

  V zadávací dokumentaci se uvádí, že je třeba „posuzovat šíření potřebných narativů“ a „posuzovat loajalitu médií vůči osobnostem“.

  Vítěz má do týdne předložit zprávy a provést podrobnou analýzu zmínek o jednotlivých objektech, včetně tónu zmínek o objektu obecně a podle typů médií.

  Sledován bude dokonce i TikTok.

    1. Jak Láska nevim, ale „jistěže na světě nakonec zvítězí pravda, ale až dokáže to, co dokáže lež“ – abych teda citovala klasika.
     Takže ještě je pozadu, pravda jedna.

  1. další neotřelé formy boje ukrajinské strany

   O skandálu v rodině nedávno jmenovaného velitele ruské armády bojující v Chersonské a Záporožské oblasti proti ukrajinským silám informuje web RBK – Ukrajina. Jak uvádí, podařilo se mu získat soukromou korespondenci Natalji Teplinské, manželky generálplukovníka Michaila Teplinského, velitele s výsadkářskými kořeny, který patří mezi špičku ruské armády.

   Z té vyplývá, že žena patrně udržuje již asi rok intimní vztah s generálovým bratrem, podplukovníkem Dmitrijem Teplinským. Ze screenshotů, které zmíněná stránka publikovala, je zřejmé, že mezi nimi probíhá jak komunikace, kterou lze označit za flirtování, ale i výměna intimních fotografií.

   Jedna z fotografií generálovy manželky se navíc měla podle ukrajinského webu Kanal 24 objevit také na letáku, které ukrajinská armáda shazuje na pozice ruských vojáků. Podle něj nyní řeší ruští velitelé skandál, který v této souvislosti vypukl. Také tuto fotografii se mělo podařit získat z hacknuté stránky Teplinské na sociální síti.

   aneb když nemáš munici…

 18. Aktuálně z „Hovínek“ :
  „Nehoda uzavřela dálnici D8. Boural kamion s kravami“
  Nevíte někdo kam to Pekarka s Afroameričanovou jely ? 😉

  1. Hlaska z netu. Vul vezl kravy, jel jako prase a za Kozominem je vysypal.

   Tech krav bylo asi tricet a nektere neprezily. Tech je mi lito.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *