20 července, 2024

Nejsem nestranný

Pod mým včerejším článkem se na fejsbůku rozeběhla diskuse, že jsem hrozný manipulátor, protože píšu analýzy a přitom jsem sám zaháčkovaný u Kateřiny Konečné, což sice už půl roku všude melduju, ale teď před volbami to fanoušky jiných politických stran nadmíru vytáčí, protože jejich oblíbenému lídrovi nepřeju, přitom on jediný nás zachrání, on jediný má ten správný recept, ale zasedla si na něj mééédia… Tož jsem si řekl, že si to tedy teď, před volbami, ujasníme. Odpočinkový nedělní článek se k tomu krásně hodí.

Takže:

Když začala válka na Ukrajině, rozhodl jsem se, že prostě nemohu jen tak sedět a jízlivě komentovat, že se blížíme k fatálnímu průseru. Je třeba se zvednout s gauče a pokusit se udělat maximum., aby se to nestalo. Šance je malá, ale lépe se žije s prohrou, pokud člověk věděl, že udělal, co bylo v jeho silách. Svou strategii jsem nastínil ve svém tehdejším článku „Make Kydy great again.“ Šel jsem třemi cestami. Začal jsem pracovat na tom, aby Kydy byly co největší hlásnou troubou, začal jsem se angažovat v protivládních protestech a začal se pohybovat na hraně politiky.

Zároveň jsem si stanovil zásadu, že se nebudu vlamovat do žádných dveří, nebudu od nikoho nic chtít a nepřidám mezi ta hypertrofovaná politická ega ještě svoje vlastní. Jinými slovy, budu podporovat, budu pomáhat, nechám se zapřáhnout, budu informovat, jezdit, burcovat, ale ne pro svůj vlastní prospěch. Moje postavení bude dáno mou užitečností, nikoliv mou politickou či stranickou funkcí. Nejsem nestranný, ale zůstal jsem svobodný ve svém rozhodování.

Po posledních parlamentních volbách, kdy propadlo víc než 20% hlasů, jsem si stanovil, že budu pomáhat těm, kteří budou na tento milion propadlých hlasů cílit, protože jsou to voliči malých stran, které majnstrým nijak neprotěžuje a tak k nim existují alternativní komunikační kanály. Je možné je oslovovat i bez České televize. Zároveň jsou tito voliči zklamáni svojí volbou a jsou ochotni uvažovat o změně svých preferencí. Je možné je oslovovat průběžně, dlouhodobě a vytvářet z nich ta tvrdá voličská jádra, která jsou pak páteří voleb.

Jinými slovy, pomáhám těm, kteří dle mého soudu nejlépe a nejvíc cílí na milion propadlých hlasů, kteří mají představu, jakcí voliči to vlastně jsou a dokáží pochopit, že tato tzv. Alternativa je pro začínající stranu cennější než jakákoliv jiná voličská skupina, protože je relativně velká a „může číst“ Vidlákovy kydy.

Po první velké demonstraci v září 2022 jsem se seznámil Petrou Rédovou. Náš první kontakt byl hádka, ale z takových začátků vznikají ty nejlepší vztahy. Ona mě dostala mezi aktivisty na demonstracích, začala namlouvat Vidlákovy kydy pro ty, kteří nemají čas číst a ukázalo se, že jsme zvolili dost podobnou taktiku. Pomáhat, pracovat, angažovat se, být mezi lidmi a nebýt na stranických schůzích. Pokud z toho něco má vzejít, tak pro množství odvedené práce, ne pro medové řeči.

Za ty dva roky se ukázalo, jak moudré bylo, nestavět práci pro národ jen na jednom pilíři. Protesty měly svůj vzestup i pád, většina těch, kteří se v nich angažovali, teď právě končí. Politika má svá vlastní pravidla, vždycky je to kolektivní záležitost a i malá síla může převážit naložené misky vah, pokud jsou téměř v rovnováze. Zatímco na začátku to vypadalo, že na hlasy Alternativy bude cílit strana PRO, nakonec pro to nejvíc udělala Kateřina Konečná a bude s tím slavit úspěch. Vidlákovy kydy mězitím vyrostly a budou fungovat i kdyby z protestů nezbylo nic a i kdyby z politiky nezbylo nic. Petra Rédová na tom má lví podí

Nejsem nestranný. Netajím se tím, že se angažuju pro STAČILO! Podle mě si nemůžeme dovolit luxus neutrality. Být nestranný, znamená nic nedělat, jen kritizovat ostatní. To jsem nikdy nechtěl. Raději dělat chyby, než nedělat nic. Ale i když pomáhám Kateřině Konečné, jsem pořád svobodný, protože jsem si nic nevzal pro sebe. Stejně tak se netajím tím, že teď po eurovolbách bude zapotřebí přehodnotit a upravit další taktiku směrem k parlamentním volbám, protože kromě úspěšných cestiček jsem prošlapával i ty neúspěšné. Volby leckoho pozvednou a jiné zase vyeliminují. Bude zapotřebí se tomu přizpůsobit.

Ale nejvíc se stejně udělalo zabijačkami… Tam vzniklo nejvíc kontaktů, nejvíc přátelství a nejtrvalejší vztahy. Tam vzniklo kupříkladu to, že jsme zemědělské protesty dokázali protlačit jako téma i přes zuřivý odpor velkých médií a vládních spin doktorů. Nejraději bych nedělal nic jiného. Politika mě asi nemine, ale raději bych obsluhoval budoucí ministry a předsedy stran, kteří by v sobě navzájem nacházeli zalíbení a díky dobrému jídlu a pití by překonávali vzájemné rozpory, než abych se ministrem stal sám. Ale to by musel nikoliv každý stý, ale každý desátý můj čtenář jednou do roka sáhnout do vrecka a poslat tisícovku… (prosím, ne, že to hned teď vezmete vážně… za vaši podporu děkuji a je zcela dostatečná)

V těchto volbách podporuju STAČILO! a budu rád, když úspěch Kateřiny Konečné bude začátkem mnohem delší cesty.

Jo… a zakroužkuju si Rédovou. Za dva roky práce na Kydech, za dva roky přátelství, za dva roky mezi lidmi, za to, že pomáhala všem a na všechny strany, kdykoliv někdo potřeboval, za pevnost charakteru, kdy raději odešla z PRO, než aby se zpronevěřila tomu, co dělala. Tehdy nevěděla, jestli to není konec. Kdyby se Petra do EP dostala, zůstane na naší straně.

Eurovolby jsou tentokrát naprosto zásadní. Ne českým dopadem na Evropu, ale svým dopadem na naší policitkou scénu. Jsou to nejjednodušší volby. Kdo v nich uspěje, ten uspěje i v parlamentních volbách. Kdo v nich neuspěje, ten ani přes veškeré medové řečičky neuspěje ani dál. Volte si koho chcete. Srdcem, rozumem, siderickým kyvadélkem, moudře, hloupě, impulzívně… Je to možná naposled, co volíme zcela svobodně bez cinknutých korespondenčních hlasů. Užijte si to.

Ale k těm, co teď neuspějí, k těm pak buďte v parlamentních volbách zcela nemilosrdní.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód. Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“

397 thoughts on “Nejsem nestranný

 1. Nečetl jsem diskusi na facebooku a tak nevím, jaké přesně argumenty tam padaly, ale někdy mám, Vidláku, z vašich článků opravdu pocit manipulace. Například když se druhým posmíváte jako dítě ve školce třeba tím, že jim komolíte jméno. Konkrétně v tomto článku nejvíce nesouhlasím s jedním výrokem, který je rovněž manipulativní.

  „Být nestranný, znamená nic nedělat, jen kritizovat ostatní.“

  To zcela určitě není pravda. Nestrannost neznamená nečinnost. Znamená pouze to, že nestranný člověk nebude zaujatě vyhodnocovat křivým metrem. Že dokáže uznat prostistraně věci, které se jim povedly a odsoudit u strany, která je mu sympatická, věci, které se jí nepovedly. Že nebude přehnaně vykreslovat věci křivou optikou, ale že se bude snažit být co nejvíce objektivní. V tomhle třeba média hlavního proudu naprosto selhávají a vždy jsem měl naději, že alternativní média by tohoto naopak měla být schopna. Možná že někde taková média jsou, ale vy, Vidláku, mezi ně nepatříte.

  Nevadí mi, že se v článcích zmiňujete o Stačilo, přestože to není strana, kterou budu volit. Vadí mi, jak jste někdy tak moc zaujatý, že to až sklouzává k něčemu, co lze z druhé strany vidět v médiích hlavního proudu, která jsou tak zaujatá, až to psychicky bolí je číst.

  Nemyslím si, že opakem zaujatosti na jednu stranu by byla zaujatost na druhou stranu. Myslím si, že opakem zaujatosti na jednu stranu, nebo i na druhou stranu, je nezaujatost. A to je to, co hledám. Zaujatosti mám dost. Nezaujatost je to, co v dnešní společnosti postrádám a co se bohužel vytrácí na všech úrovních, přičemž nejbolestnější je taková ztráta nezaujatosti v soudním systému. Taková společnost, kde převládá zaujatost, směřuje jen k různým variacím špatných konců.

  1. Ano. Jenže, jde-li o přežití, je nebezpečné být nestranný.
   „Sice se snaží mě zabít, ale je to psychopat, měl špatné dětství a má hlad.“
   Stmelující propaganda aby byla účinná, sice by měla mít věcný základ, musí však být emotivní, i účelová, nadsazující, a v nutné míře i nepravdivá. Aby byla mobilizující. Nutno vzít v úvahu, že jejím cílem nejsou lidé rozumní, vědoucí, uvážliví, ale naopak lidé opační, bez jejich přispění nelze dosáhnout vytýčeného cíle.

   1. Ovsem i mobilizace ma svuj polocas rozpadu. Zde je prirovnani s fyzikou uplne na miste.
    Kotel muzete natlakovat a pak jsou dve moznosti: bud otevrete ventil (ten spravny, pripraveny, tedy v nasem pripade valecny), anebo kotel pomalu vychladne.
    Riziko jakekoliv cinnosti je tu vzdy: pokud budete kotel i nadale zahrivat bez otevreni ventilu, tak vam vybuchne. Coz v pripade EU znamena vnitrni turbulence (a treba i mistni valky, obcanske, ci preshranicni) a nasledny rozklad.
    Jak vidim kroky Brusele, tak zahriva, aniz by mel pripven ventil (nejsou zbrane, ani branci, na valecnou vyrobu chybi zdroje).

   2. Rozumím vaší pointě a to co píšete, má svou neopominutelnou váhu. Ale myslím si, nebo spíše doufám, že vhodnější cesta, jak zapojit tu méně uvážlivou většinu, by byl pokus je vzdělávat a jít jim příkladem. Jsem si jistý, že toho nejsou schopni všichni jedinci ve společnosti, ale mám naději, že by jich mělo být dostatečně velké množství na to, aby to stačilo k „demokratickému“ vítězství, kdy by to objektivně „správné“ bylo zároveň i většinově populární. Ale uznávám, že to je jen má idealizovaná hypotéza, která se může rozcházet s reálnými možnostmi.

    1. Můj osobní názor je stejný. Jenže jak víme, bez síly oné většiny se nelze obejít. Bohužel, s velkým rizikem, že se to živelně zvrhne a že toho zneužijí ti, kteří jen předstírají dobré úmysly, jenže manipulují všemi pro své nejen sobecké krátkodobé, ale co do všeobecných důsledků, zhoubné cíle. Pro které se neštítí nejhorších zločinů. Jak v dějinách je, bohužel, obvyklé.
     S vědomím toho se cítím proti všem a mezi proudy. S chladným rozumem, nyní když se mi nic zlého neděje. Jak bych jednal v případě pocitu krajního ohrožení, záruku dát nemohu. Třebaže bych se snažil abych nepropadl nejhoršímu.

 2. OT. Vidlák napsal „…začala namlouvat Vidlákovy kydy pro ty, kteří nemají čas číst…“ Snad nejsem výjimkou, když nemám čas poslouchat sebelépe namluvené. Vždyť číst lze podstatně rychleji, než dost srozumitelně mluvit. Nebo ne?

  1. Já miluju diskuze pod Vidlákem, proto články čtu. Ale třeba na Radiu univerzum si rozhovor radši poslechnu, protože při tom můžu dělat něco jiného. Domácnost, zahrada… Nasadím sluchátka a jedu 🙂

   1. Máte samozřejmě Janino s Jirkou II. pravdu. Pak ale nejde o to, že nemáte čas, ale o to, že současně lze provádět jinou činnost. To nijak nesnižuje přednosti psaného projevu k jakékoli věci.

  2. Mám to stejně jako vy. Podcasty zásadně neposlouchám a načtené knihy taky ne. Číst dokážu o mnoho rychleji.

  3. Také radeji čtu, ale poslouchat třeba při práci na zahradě je přidané ( pro momentální nedostatek lepšího výrazu ) využití času. Ale poslouchám právě to Radio Universum. Rozdíl vidím v tom, že Vidlák je načtený, zatímco RU originál rozhovor s člověkem, včetně tónů, emocí a podobně.

 3. Zdejší Vidlákovi fanoušci budou volit buď SPD nebo Stačilo.

  To je dobrá strategie, pokud nechceme protivládní hlasy roztříštit do mnoha pidistran.
  Výsledek uvidíme za týden.

   1. Martin Koller nemá šanci uspět. My tu máme špičkového odborníka Spassvogela, který jej hravě odhalí.

   1. Pro dnešek je to na mě docela dlouhé, ale určitě časem zkouknu.
    Zaznívají ve videu opět hojně páně Kollerovy neologismy „Natokamura“ – „Soroš-Konečná“ a slovní spojení „slouhové cizáků a mezinárodních lichvářů“ ?
    Že bych si při každém takovém jednom dal po štamprli… 🙂

    1. Z Kollera občas vypadnou zajímavé informace, ale je to šílený nihilista. Navíc člověk, který odepíše za sebemenší poklesek navždy. Pochybuji, že on sám by splnil nároky, které klade na ostatní. Také to postupně shlédnu, ale nejsem si jistý, zda to vydržím celé.

     1. Každý z nás osobně máme nároky na námi volené zástupce. V nabídce se velmi pravděpodobně nebude vyskytovat kandidát splňující všechny naše požadavky. Volíme pak někdy se skřípěním zubů kandidáta našim požadavkům nejvíce se přibližujícího.
      Někdy to bývá volba menšího zla.

      Co s tím? NIC.

   2. Nevím zda pan Koller lže, nebo pouze neví. Pokud by se ráčil zabývat aktivitami paní Konečné v Europarlamentu, věděl by … Takže lže, nebo jen plácá, aby s co nejmenší námahou byl za chytrolína?

    1. Bylo by vhodné se podívat zpětně na hlasování pí Konečné v EU, než vyjádříte na někoho svůj názor. Aktivity před volbami nejsou tak směrodatné (obvyklé divadlo), jako již vykonané… a tím se jmenovaná nemůže rozhodně chlubit.

     1. Hledejte milá paní, někam sem pod tento text jsem včera dávala video. A tam se dozvíte dost jiné informace.

      1. Na které nebyla reakce, ale ihned se objevil nový nick se zcela stejnými útoky. Přesně podle předpokladů.

  1. No vidíš to, já si vždycky myslel, že každý kosmonaut musí mít vzdělání, minimálně letecký inženýr.
   Který zhruba ví, co dělat, když se něco vysere a je třeba zasáhnout.
   Už ani tohle není pravda? Už může do vesmíru kdejaká bukvice??

   1. Inu, někde rozhoduje odbornost a profesionalita, někde jinde rozhoduje orientace.
    Asi nejlépe a nejkrásněji by to dokázala vysvětlit jistá bývalá prezidentská kandidátka, tč. kandidátka na ojroposlankyni.

   2. Jestliže to zvládl šimpanz… Pravda, byl to šimpanz z nejvyspělejší, nejdemokratičtější, nejsvobodnější země světa.

  2. Kdyby zažil start rakety ze vzdálenosti 300 m, tak by si hóóódně rozmýšlel, jestli do toho vleze. To máte pocit, že se ten betonovy bunkr rozype a uhořite zaživa. Ale řvát můžete jak chcete – nic jiného než motory není slyšet 🙂

   1. Ono stačí základní vzdělání.
    Sednout si na vršek rakety naplněné 1000 tunami vysoce explozivních výbušnin, nechat to pod sebou zapálit a modlit se, ať to nevybuchne, ale spořádaně hoří, to chce buď hodně odvahy, nebo naprostou ztrátu posledních dvou mozkových buněk.

  1. Pane zemědělče,
   v tom máme dostatek signálů, že tím partnerem ANO bude ODS. Až dojde na koryta, rádi zapomenou na boj proti Babišovi. Bude to ale znamenat konec ANO.

 4. Pane Vidláku, nestrannost od Vás neočekávám. A je také dobře, že se k tomu přiznáváte, ačkoli nemusíte. Nestranní musejí být novináři, zpravodajové, a to vy nejste. Rád Vás čtu a řekl bych, že s Vámi ve většině souhlasím. Potíž mezi klasickým rozdělením – levice pravice spočívá v liberalizmu. Liberalizmus boří všechny etická pravidla. Liberalizmus je sice z podstaty levicový, ale v liberalizmu nejsou jiné hodnoty než soukromý majetek.Etická kritéria liberalizmus nezná – i proto popravili Francouzi krále, královnu a umořili jejich syna, potomka. Pravice a levice mají morální kritéria, sice rozdílná, ale mají. Liberálové nectí nic, než osodbí prospěch.
  Volím SPD. A paní Konečné držím palce. aby získala mandát nebo dva a více.

 5. Velká část zdejších čtenářů bude volit Stačilo. Chtěl jsem Vás poprosit, pokud nevíte koho kroužkovat, abyste kroužkovali Petra Bureše. Je to majitel youtubové TV Petr Bureš a myslím, že odvádí dobrou práci a že je to opravdu čestný vlastenec, který si to zaslouží. Díky!

  1. Teď opravdu nechci provokovat a vím, že to bude znít trochu jako co tu trollové píší hlavně o Kateřině Konečné. Hodně přemýšlím o kroužkování a mám jeden problém. Nepochubuji, že jak Petr Bureš, tak třeba iJana Turoňová si kroužek zaslouží. Ale když se podívám na hustotu vysílání TV Bureš a aktivity paní Turoňové, přemýšlím zda tu nebudou chybět. Zda by paní Turoňová nebyla lepší v našem parlamentu a pan Bureš ve studiu. Prosím nekamenujte mne, já o tom vážně už dlouho moc přemýšlím.

 6. „Gatta napsal: 2 června, 2024 (7:08)
  Diskuze zda u Vidkaka jsou vždy obsáhlé a někteří dikutujìcì jsou velm dobří.
  Jen tyto diskuze mají jednu zvlášnost,
  Áť je pilotní člávek o čemkoliv – diskuze místních štamgastů je pokaždé úplně stejná.“

  Má pravdu, Gatta, i přes přehršel pravopisných chyb, má pravdu /podoba formulace s prohlášením jedné z postav filmu „Vesničko má, středisková“ není čistě náhodná/.
  Jestli to ovšem není tím, že je to přirozené, že úvodní článek je pouze nastolením tématu, nikoliv železnou košilí, že ve skutečnosti článek je věc jedna a diskuse se zpravidla odvíjí úplně jinak.

  Někdy počátkem roku 2010 napsal Libor Stejskal, takto správce blogů blahé paměti na Aktuálně.cz /jistě jsou zde pamětníci, viďte Minorito aj./ článeček ohledně „diskuse“ a „polemiky“ a položil otázku, jaký je vlastně rozdíl mezi diskusí a polemikou.
  Tehdy se tam diskutovalo hojně, byly stovky komentů, i strkanice diskutérů /které Stejskal držel pevně na uzdě/. I odpovědí na nastolenou otázku. Tehdy jsem tam přičinil svůj názor shrnutý do komentu /už dávno nejsou dostupné/, nicméně časem jsem nějak narazil na tenhle článek mi tehdy a stejně tak doposud neznámého portálu, jakkoliv podobného názvu s tím Stejskalovým, který, jak jsem se od něho dověděl, neměl s ním nic společného a také o něm nevěděl vůbec nic https://czaktualne.blogspot.com/2010_04_01_archive.html
  Koukal jsem na ten text jako puk, protože ten text za nadpisem „Otázka o diskusi a polemice“ byl právě textem moji odpovědi na otázku Libora Stejskala, a druhá část tamního textu je reakce Libora Stejskala na můj koment.
  Jó, počátek roku 2010 – to bejvávaly „na koleji“ časy – https://www.youtube.com/watch?v=2qeC-bVIOE0
  Jsme o patnáct roků starší, svět je v pr.deli a řešíme otázky, o kterých jsme tehdy neměli ani tušení, že někoho, a nás už vůbec, mohou napadnout.

  Tak to jen na toho Gattu.

  L.

   1. Myslím, že tomu tak může být, ale také nemusí. Případ od případu. Může to být i opačně. Nejedna diskuse končila fackami a nejedna polemika končila kompromisem nebo i shodou.

    Ale těší mne, že jste četl /snad/.
    🙂
    L.

    1. I já četla pozorně a pokorně a ráda čtu, milý Lexi
     a hodně smutně vnímám i zde opakované předvolební „kádrování“…

     Máte pravdu rovněž s tou demokracií bez ideo přívlastků a jediné s čím bych polemizovala,
     je Vaše , že by se nic nestalo, kdyby příští týden žádné EURO volení vůbec nebylo…

     Domnívám se, že by byl ( i mezi lidmi zde) trošku větší klid
     a to bych já za úplné „NIC“ nevnímala, ale kdo jsem já, obyčejná MAJKA…

     1. Majko,
      dotáhla jste tu moji myšlenku o významu těchto „našich“ voleb na ještě vyšší level. Až tak daleko jsem to ani já nedomyslel.
      Dík!.
      A pokud jde o to zdejší „kádrování“, myslím, že kdybychom to zprůměrovali, není hoden být zvolen nikdo. Přesto zvoleni budou, protože výsledek volby vzejde ze svobodné vůle voličů, i když – jak jsme se zde četli – fenomén „Přemluv bábu“ dosáhl rovněž dalšího levelu v podobě, že se dědovi a bábě prostě ukradnou další volební lístky.
      O tempora, o mores!
      Dopadli jsme na mravní dno, jenže to se s námi propadlo….
      🙂
      L.

     1. Narevanš.
      A to byly kdysi doby, kdo to poněkud jiskřilo…. 🙁
      Jistě, nemusíme vždy souhlasit se vším, ale rychle jsme dospěli k respektu.
      L.

  1. Kolej Yesterday od Michala Prokopa může být brzy silně aktuální „To tenkrát ještě rostly holkám vlasy,
   to bylo před tím vejbuchem“.
   Odchodem Libora Stejskala i diskuze a polemiky nabraly jiný kurz. Diskuze má být věcná otevřená, slušná, poctivá, trpělivá k dalším diskutujícím. A hledá společnou názorovou shodu, může být i bez argumentů. Polemika je názorový střet s cílem vyvrátit argumenty oponenta. Mohli bychom k tomu přidat ještě dialog.

   1. Ano, doba Libora Stejskala vzala rychle za své /vím, že jsme se tam i my dva spolu potkávali a sešli se znovu u Vlka při zrodu jeho „Kosy“/.
    Nicméně, ač jsme Stejskala za jeho „cenzorské zásahy“, které také pomáhaly udržovat úroveň, oceňovali, věděli jsme dobře, že je má jinou názorovou orientaci, že patří jinam než my.
    To se naplno projevilo v jeho angažmá v samotném centru toho škváru, v Deníku „N“.
    L.

  2. Zdravím, už jsem se k tomu nechtěl vracet, ale tak …

   Za pravopis se omlouvám. Píšu impulzivně a z několika HW, každé je se svými specifiky a svojí rychlostí reakce. Včetně už ne příliš spolehlivého s-penu. Někdy je to souboj.
   Něco opravím, něco autorskou slepotou už neopravím.

   Velmi krátký starý příběh.
   Kamarád chodil do jedné hospody a byl, jako mladík, ohromen, jaké složité životní problémy tam zkušení borci řeší.
   Pak šel na 2 roky na vojnu.
   Po návratu domů zašel do své oblíbené hospody a zjistil, že tam sedí ti stejní borci a řeší pořád ty stejné problémy.

   Jim totiž nešlo o to něco vyřešit, ale povykládat si.

   Tož tak …

   1. Ano – „král /článek/ je mrtev, ať žije „král /diskuse/.
    Blogy bez diskusí jsou jako buchty bez máku. Trochu připomínají exhibici, v horším případě onanii.
    L.

  3. Vážený Lexi, kde že jsou ty časy…. Je to o tragičtější, že jsme dočkali oněch zdánlivě nečekaných otázek ( i když mnohé i tehdy čím dál silněji probleskávající události to signalizovaly ), především jsme svědky reality, která překonala mnohé temné očekávání, která svojí destruktivní povahou ty otázky nastolila. Signifikantní je, že „kvalifikovaná většina“ realitu a vysoce pravděpodobný sled budoucích událostí přesto odmítá vzít na vědomí a reflektovat. Nikdo nečetl E.M.Remarqua …

   1. Co dodat?
    Jsem poučený optimista, tedy realista, a tak jsem přesvědčen, že bez něčeho jako „Deus ex machina“ už bude jenom hůř – jsem proto pesimista?
    Co nevíme, je, co by nastalo v případě příchodu onoho Deus ex machina.
    Bylo-li by vůbec něco.
    Pravda, my už se to asi nedovíme, ale máme své pokračování v potomcích… .
    L.

    1. Zadnej Deux neexistuje a tak nemuze ani prichazet..
     Starat se vo to a vymejslet si , kdyby prisel ,je na hlavu.
     Dalsi na hlavu je si za domaci ukol vopakovat, Kral je mrtev , at zije kral.
     To je zase z oblast nekrofilie , /nepricetna zboznujici laska k mrtvolam/.
     Necrofilie, to je zas neco spatne uvnitr hlavy..
     A tvrdohlavy a bezduchy to je, ze vopakujou a nevi co,jo…
     /vopakovani nedava smysl/..
     Ani stokrat vopakovany kriceni mrtvyho krale nevobzivne.Zcela zbytecny.
     Deux taky nepride.

     Fico je ten nahrada misto krale. Tedy , Fico je mrtev, at zije Fico , to nefunguje na praktickym prikladu..Aleee , kdo vi…tyhle necro…
     Jediny zajimavy bude , jestli Fico vymeni ty lidi z jeho ochranky
     a nebo si ponecha ty puvodni , uz vostrileny..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *