13 června, 2024

Nejasná zpráva o boji s Putinem…

aneb nic jsem neviděl a všecko jsem si vymyslel.

Byl jsem pracovně vyslán do jednoho – takového speciálního podniku.

Popravdě řečeno, on to výrobní podnik ani moc není. Je to spíše manufaktura. Kdosi znalý řemesla sestavil v jedné prázdné hale poloprovoz k produkci tzv. modifikátu.

Kdo ani vzdáleně netuší, co to je modifikát, nechť vezme na vědomí, že takto se pojmenovává asfalt předem definovaných vlastností, který se obohatí nějakým „hampejzem“.

1/ Asfalt si objednáte a necháte přivézt z nějaké rafinérie, kterých je i přes nařízené embargo na ruskou ropu stále dost. 

2/ Budoucí černé zlato stočíte do připraveného tanku (tank je v tomto případě nádoba, nikoli bojové vozidlo osvobozující Bachmut), v němž musíte umět topit, aby zlato bylo stále v kapalném stavu. 

 3/ Následuje pozvolné upouštění černé kapaliny do míchací nádoby, do níž se postupně a pomalu přisypává jakési tajemné ONÉ, které silně připomíná nám dobře známý polystyrén.

4/ Když se to dobře promíchá a prohřeje, černé zlato je hotovo. Expeduje se tak, že cisterna, která vám přivezla obyčejný asfalt, najede na plnicí místo, soudruh točvolant odklopí horní dekl a dovnitř se natočí nějakých třicet tun černé dobroty a hlavně drahoty. Cenový rozdíl je samozřejmě definován drzostí producenta a oproti klasickému asfaltu je v řádu desetinásobků… 

Rozdíl mezi klasickým asfaltem a tzv. modifikátem spočívá hlavně v tom, že modifikát je na rozdíl od certifikovaného asfaltu v podstatě nesmytelný jakýmkoli rozpouštědlem, které funguje na klasiku. Žádná nafta či benzín, žádný trichlor nebo tetrachlor, žádné sádlo z pašíka, dokonce ani pravé máslo od vašeho sedláka – pardon – farmáře, prostě nic.

Výhodou tzv. modifikátu je, že se radikálně zlepšují mechanické vlastnosti, tudíž i trvanlivost živičné směsi, položené na vozovky ve střední Evropě.

Prostě kromě mytí a čištění čehokoli, co se od modifikátu uleptá a upatlá, žádné nevýhody neexistují.

Proto mne coby osobu relativně zvídavou a nesmírně protivnou, jakož i extrémně dotěrnou, zajímalo, jak se vlastně takový modifikát tvoří. Doposud všechny výrobny této směsky svůj pracovní postup přede mnou tajily.

A najednou bác ho – soudruzi mne pustí do haly a já můžu beztrestně očumovat výrobní linku přímo v akci! No neber to!

A tak jsem chodil a čuměl. Tedy popravdě řečeno nějak moc chodit nebylo potřeba, protože auto se jen taktak vešlo mezi big bagy s onou tajemnou modifikační hmotou.

První, co mne upoutalo, byly zelené nápisy v azbuce. 

Pustil jsem si budíka, protřel jsem si oči, opařil si pro sichr pysky čerstvě uvařenou kávou, a to vše abych se ujistil, že nechrápu, a šel jsem študovat štítky.  

A na každém štítku jsem přečetl slovo Voroněž a rok výroby 2020.

Ano, ano! Soudruzi stále mají nasysleno a používají granulát vyexpedovaný v roce 2020 a my se všichni tváříme, že tomu bez výhrady věříme.

Věřil bych bez výhrad, kdyby se v dotyčné hale nestřídaly polské kamiony – plachťáky, jako svatí na orloji. Držáky registračních značek jsem už raději kontrolovat nešel, abych čistou náhodou nedostal od někoho pár facek. Jeden nikdy neví…

Takže bez výhrad už věřím jenom Haškovu Švejkovi a jeho volání: „Tuhle válku vyhrajeme! Na Bělehrad…!

108 thoughts on “Nejasná zpráva o boji s Putinem…

 1. Drahý Targus
  To co tam namíchávají, není žádný „sajrajt“ ale určitý typ gumy.
  Ten typ gumy se jmenuje SBS kaučuk a chemici to znají ve skupině Styren Butadien Styren kaučuk.
  Slouží k tomu, že asfaltová směs zachová houževnatost i při nízkých teplotách (mínusových). Když točvolantuješ v Rakousech, nebo v Dojčlandistánu, tak při návratu nadáváš jak je to možné, že jejich cesty jsou nádherně rovné a bez záplat a u nás sama díra.
  Bo SBS, ty pyčo !
  Ale je drahý !!! Takže u nás jenom pár kapek, a na tom západě co už jsme možná předehnali, tam lijou desetkrát více. Tak proto máme my cesty zalátané i děravé. Děravé proto, protože tam není SBS , takže bez té gumy je to křehké a protože když je to křehké tak se to rozbije.

  1. Jen poznamka… SBR. A donedavna se to vyrabelo i u nas. Za par dni se jeho vyroba stane minulosti, protoze polsky majitel vyrobi to same, jen levneji u sebe nebo v Nemecku. Bo cena energii pyco…

  2. Re: Tibor

   Kdybych napsal, že do asfatu se přidává SBS, 90 % čtenářů přestane číst.

   Kdybychom měli silnice jako v Říši či Východní Marce, soudruzi tamtéž by neměli dividendy ze Skansky a ze Strabagu.

   Jak prosté, milý Watsone…

   1. Tak tento komentář je 100% trefa, zisky, zisky, samozřejmě z východních kapes, jak jinak .., a kam ? Viz zmiňované firmy .., všude hlavně „opravují“, kdo najezdí tisíce km po republice to vidí..,

 2. A odpověď z Ruska:
  Rusové si nyní mohou koupit toaletní papír se seznamem západních sankcí. Zajímavost: Chcete-li získat úplný seznam západních sankcí, musíte si koupit 12 balení toaletního papíru…

 3. Předseda Státní dumy Vjačeslav Volodin navrhl zvážit zákaz průjezdu polských kamionů Ruskem.
  https://t.me/bbbreaking/155931

  Rada dumy bude projednávat odvetná opatření proti protiruské politice Varšavy, včetně zákazu pohybu polských kamionů přes území Ruské federace 22. května, uvedl předseda Státní dumy Vjačeslav Volodin na svém kanálu Telegram.

  Volodin uvedl, že v tomto případě by náklady Polska mohly dosáhnout kolem 8,5 miliardy eur. Předseda Státní dumy také dodal, že odborníci předpovídají poškození nebo bankrot asi 2 tisíc polských dopravních společností s více než 20 tisíci řidiči v důsledku takových opatření.
  https://t.me/tass_agency/192861

 4. Zdravím, Targusi,dík za ínformovaný a podnětný článek.
  Pokud někde zaregistruješ poloprovozní manufakturu na modifikaci asfaltových holubů, dej, prosím, vět.

  1. Re: AH

   Srdečně zdravím do asfaltového holubníku a „jako na vojně“:
   PROVEDU
   nebo
   VYKONÁM
   podle národnosti, zobáku!

   (-:

 5. Oprásknuto z Twitru @PetrNov95968147:
  Francie má čtvrté největší zásoby zlata, 2 436 tun
  bez jediného zlatého dolu ve Francii.
  Mali, které bylo okupováno Francií, nemá ve svých bankách žádné zlaté rezervy, přestože má 860 zlatých dolů a těží 50 tun ročně.

  Jak vůbec Francie získala všechno to zlato?

  1. Není nad to, když naše armáda, která se nikdy ve své historii neúčastnila dobyvačných, okupačních či agresivních válkách, se v posledních v desetiletích účastní v podobných „dobrodiních“. No hlavně že pak ještě má řada lidí žaludek, ohánět se šedesátým osmým.

   1. ad 68: jsem zvědavej, jak letos naši propagandisti pojmou srpen.
    Budou dojemný historky o zvacím dopisu?
    Budou i výkřiky „ale to je něco úúúúplně jinéééééhóóó“

    1. To už tu bylo a zase bude….

     Cyril hned 29.4.2023 a jeho právní a politické pojetí správné vyváženosti:

     https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zakladna-USA-to-je-vas-tajny-sen-Prestante-lhat-a-bude-lepe-vyzval-Vondra-Konecnou-735348
     *********************************
     „Podpis obranné smlouvy s USA podporuje také další exministr zahraničí Cyril Svoboda,
     který v ní podle svých slov spatřuje smlouvu mezi dvěma spojenci, nikoliv zvací dopis.

     „Smlouva je spojenecká, správná a má být podepsána.

     Nebude se vyjednávat nějaká nová, proto je důležité jednat s opozicí a získat její podporu,
     aby se eliminovaly bouře, které chce možná někdo organizovat nebo rozněcovat v ulicích
     – že je to něco jako zvací dopis.

     To v žádném případě, to je úplně mimo.

     Je to smlouva mezi spojenci, a to je v pořádku.

     Každá mezinárodní smlouva znamená, že něco možná získáváme na úkor toho,
     že se také možná k něčemu MÁLU zavážeme.
     To je vyvážený vztah a ke smlouvám patří,…
     *******************************************

     …Cyril!

    2. Ne, budou oslavně vykřikovat, že teď už nám to nikdy od zlého russáka nehrozí, neb jsme pevně až po kotníky zaraženi v americké řiti. Na věčné časy a nikdy jinak.

     1. Že Sovětský Svaz byl náš spojenec nejvěrnější ten duševní gigant nepobral. Navíc lidovci začínají vážně pomlouvat papeže, svoji autoritu, že se málo vyjadřuje proti Rusku. Vidět, co jsou Cyrilkovští zač

     2. TDX
      Věčné časy skončily před pětatřiceti léty. Bylo to normalizované, měli jsme dokonce i Úřad pro normalizaci a měření. Ještě před tím jsme byli součástí tisícileté Říše (po dobu šesti let.).To je návod pro sestavování prognóz, jak bude vypadat Evropa za 40 let.

  2. Z větší části to byl dar od uvědomělých afrických domorodců vděčných za dobrodiní francouzské koloniální správy. Pak těžbou v dolech v Africe a Francouzské Guayaně. A dalším zdrojem je obchod, kdy za trubky dodávané Elf d`Aquitane, které nevědomí považují za hlavně děl, platily africké armády oficiální i neoficiální zlatem či diamanty. Pak také nákupem ve chvíli, kdy některé vlády a centrální banky, jako ta česká, prodávaly zlaté rezervy v dobách nízkých cen zlata, aby je nyní lehce navyšovaly v dobách cen vysokých.

   1. Já myslím, Gerde, že za to Malijčané dostali dobře zaplaceno. Těmi skvělými a ve všech bankách světa radostně přijímanými západoafrickými franky, které tisknou ve Francii.
    Mám jich pár uloženo jako suvenýr ze Senegalu (Dakar 1998), skvělé platidlo.
    P.S. Smím vám zavolat? Blbá otázka, zkusím to.

   1. Ale to právě ty i naše Západní hodnoty!
    Genocida Indiánů v Americe evropskými křesťany a zabrání území domorodců.
    To samé v Africe a v Austrálii.
    Osvobozenecký boj proti okupantům a kolonizátorům začal ve většině kolonií až po 2. světové válce.
    Souběžně s tím se rušilo zákony otroctví.
    Rakousko Uhersko bylo jedním z prvních států, které otroctví zakázalo.
    Přesto dnes tihle tradiční kolonizátoři a otrokáři kážou nám o těch jejich Západních hodnotách!
    Kolik zabitých domorodců mají na svém kontě největší kolonizátoři dneška?
    A naši pohúnci opět touží po nějaké té koloniální nadvládě, jak je ve zdejších městech mezi inteligencí zvykem. Perun s námi!

    1. Ale právě proto se nedivím, že řešení se vždycky najde.To si myslím od momentu co jsem tohle na netu našla. A líbí se mi že: Musíme Vám platit, no tak tedy přestaneme bránit našim mladým, aby se k Vám vydali. proto asi včil vypadá Francie jak vypadá… holt musí své „otroky“ živit. njn šéfové těch států nejsou hloupí.

     1. A přesto se zde najdou někteří přispěvatelé, kteří tvrdí, jak moc byl kolonialismus pro Afriku přínosný a prospěšný.

      1. Já jsem v Africe byl 2x pracovně v místech, kde nikdy neviděli bělocha. Bačování místních je naprosto tragický a jediný co tam jakž-takž funguje zbylo po těch zlejch kololizátorech…

       1. Jestli jim tam zbylo to, co po Francouzech (pokud jste četl článek odkázaný Emou), tak to asi moc funkční nebylo a není.

       2. S tim naprosto souhlasim, ale musim pripojit poznamku:

        1/ kolonialni vlada trvala nekolik SET LET (u nas byl protektorat 6 let, pro srovnani)
        2/ kolonialni vlada neznamenala, ze tam dosadili nejake porucniky a radostne vladli a staveli zeleznice. To znamenalo nejdrive vyhladit kompletne tamejsi vladnouci tridu a vsechny domaci vzory. Mimochodem Anglicane delali to same v Irsku jeste v prvni polovine 20. stoleti.
        3/ Takze mame vyhlazene nacelniky, samany, rady starsich i vetsinu odbojnych muzu. Co dal? Je to divocina, nikdo tam nechce, jenom dobrodruzi, a zkrachovalci… Aha, posleme tam trestance.
        4/ Ano, a presne tihle se stali na par SET LET neomezenymi pany v koloniich, kde mohli beztrestne zabit kdykoli kohokoli.
        Uzasne to vzory pro domaci obyvatelstvo.
        5/ k tomu si pridejte export otroku, aby v Americe mel kdo makat.

        V Cechach dodneska narikaji, ze protektorat zdecimoval ceskou inteligenci a elity.
        V koloniich meli nesrovnatelne brutalnejsi rezim nekolik set let. Co si tak myslite, ze se tam mohlo vyvinout za spolecnost? Nejaci intelektualove asi?
        V porovnani s delkou trvani kolonizace jsou kolonie svobodne relativne kratkou dobu, ale i ted se jim tak byvale kolonialni mocnosti neustale vmesuji.
        Naprava staleti devastace muze trvat rovnez staleti.

        V Mexiku mi znamy ukazoval stromy, kde jeho deda vesel domorodce. Kdyz jsem se ho ptal proc, jestli neco ukradli, nebo tak, tak s jenom smal.
        Pry to byla v patek normalni zabava, nebo byli proste zpruzeni, tak chytli domorodce a povesili ho.

        1. To mi pripomina znameho, ktereho na jihu USA vezl tamni vazeny obcan. Jeli kolem pole, na kterem makali s rycema vselici mexikani, jihoamericane apod. Kousek za nima jeli zhodou okolnosti dve dalsi stejna auta – terenaky. Ze mu ted neco ukaze, takove „joke“. Zpomalil, stahl okenko a zarval k nim : MIGRAA !! a ukazal palcem dozadu na ta vozidla. Mexikoši odhodili vecajk a ze vsech sil se rozutikali na vsechny svetove strany 😀 Tot soft obdoba toho veseni 😀

  3. Ve Francii promítali skvělé Fričovo filmové dílo Císařův pekař a pekařův císař, přičemž scény z „alchymistických laboratoří“ jeho císařské milosti inspirovaly francouzskou věrchušku 😁 . Obzvláště „výroba zlata“ …

  1. Mimochodem – co je s tím Bachmutem?
   Je to přesně tak, jak jsme si dříve řekli?
   Že místní propaganda, cokoli pro chochly nepříznivého, prostě tvrdě vymlčí?

    1. Ukrajinci ho chtějí zpátky.
     Nemá to moc velký význam vojenský, ale pro UK hlavně propagandistický. Budou tam navršovat další zálohy a bude to „mjasorúbka“ víceméně trvalá. No když to tak chtějí…

     1. „Nemá to moc velký význam vojenský…“.
      Jistě jste nečetl – https://web.litterate.cz/je-to-jeste-valka/comment-page-2/#comment-147876
      Přiznám se bez mučení, že to já budu věřit spíše tomu Larry Johnsonovi.
      Už i proto, že chochlové jsou sice jistě „na hlavu padlí“, ale až tak, aby si nechali zabíjet desítky tisíc kluků a mužů pro něco, co „nemá moc velký význam vojenský“?
      Pravda, každý ať si věří, čemu chce.

   1. Vladimir Putin poblahopřál „Wagnerovcům“ a vojákům ruské armády k obsazení Bachmutu, uvedla tisková služba Kremlu.

    Stalo se tak poté, co ministerstvo obrany Ruské federace oznámilo obsazení města.

    „Vladimir Putin blahopřeje Wagnerovým útočným oddílům, stejně jako všem vojákům ruských ozbrojených sil, kteří jim poskytli nezbytnou podporu a ochranu křídel, k dokončení operace na osvobození Artěmovska,“ uvedla tisková služba Kremlu a slíbila, že „všem, kteří se vyznamenali“, předá vyznamenání.

    Ukrajina, jak si vzpomínáme, popírá ztrátu Bachmutu, ale připouští, že situace ve městě je kritická.

   2. Z AK:

    „Ztráty Ukrajiny v bitvě o Bachmut byly vyčísleny

    Ukrajina během bitvy o Artěmovsk ztratila 39 tisíc lidí. Hovoříme o ztrátách mezi personálem Ozbrojených sil Ukrajiny, Národní policie, Bezpečnostní služby Ukrajiny, Pohraniční služby a Územní obrany. Nenávratné personální ztráty přitom dosahují 23 tisíc lidí. Dalších 16 000 lidí je na seznamu vážně zraněných. Jejich šance na přežití jsou mizivé.

    Působivé jsou také ztráty na technice, které utrpěly ukrajinské jednotky, které se podílely na obraně Artěmovska. Za sedm měsíců bojů zničily útočné letouny Wagner 23 letadel ukrajinského letectva a více než 2700 bezpilotních prostředků.

    Jen podle předběžných odhadů se materiální škody ze ztrát na technice odhadují na 7,8 miliardy dolarů. Další asi dvě miliardy dolarů jsou škody způsobené ztrátami na munici a palivu a mazivech.

    Nyní je zřejmé, že odpovědnost za tak vysoké ztráty personálu, techniky, munice a pohonných hmot a maziv leží výhradně na prezidentovi Ukrajiny a jeho západních kurátorech.

    Ukrajinští generálové opakovaně navrhovali, aby Volodymyr Zelenskyj opustil Artěmovsk, ale ukrajinský prezident tyto návrhy pokaždé odmítl a posílal stále více nových sil do „Bachmutského mlýnku na maso“. V důsledku toho se stále nedařilo město udržet a cena obrany se ukázala být příliš vysoká.

    Konečné výsledky bitvy o Artěmovsk ještě nebyly sečteny, ale to hlavní je již jasné: Wagner PMC splnilo svůj hlavní úkol. Za sedm měsíců bojů „orchestr“ zničil obrovské množství nejvycvičenějšího personálu ozbrojených sil Ukrajiny a dalších mocenských struktur Ukrajiny.

    Předběžné materiální škody jsou samozřejmě působivé, ale morální stránka dobytí Artěmovska je mnohem větší. Porážka v bitvě o město může ukrajinskou armádu demoralizovat natolik, že o nějakém úspěchu protiofenzívy není třeba ani mluvit.
    https://topcor.ru/35348-podschitany-pot … ahmut.html „

     1. Z odkazu na AK vybírám:
      „Nyní je zřejmé, že odpovědnost za tak vysoké ztráty personálu, techniky, munice a pohonných hmot a maziv leží výhradně na prezidentovi Ukrajiny a jeho západních kurátorech.

      Ukrajinští generálové opakovaně navrhovali, aby Volodymyr Zelenskyj opustil Artěmovsk, ale ukrajinský prezident tyto návrhy pokaždé odmítl a posílal stále více nových sil do „Bachmutského mlýnku na maso“. V důsledku toho se stále nedařilo město udržet a cena obrany se ukázala být příliš vysoká.“

      …co mi to jen připomíná?

       1. To je vám takový zvláštní, charakteristický modus operandi. Zkusme to zobecnit:

        XXXXXX generálové navrhovali, aby XXXXXX opustil lokalitu XXXXXX. Avšak XXXXXX to odmítl a stále posílal nové síly do XXXXXX mlýnku na maso.

        Prostě – je to onen známý a dobře profláknutý taktický manévr: obětujeme obě křídla.

        1. Cítím tu smrad, něco jako kult osobnosti.
         A z druhé strany se táhne smrad od Norimberka, kde přeživší naprosto všechno hodili na mrtvého AH.

    1. Ano, na tom se shodneme, Milane V.
     Jako zarputilý čtenář začnu shromažďovat louče na svícení pro dlouhé zimní večery. Elektřina je mrtva, respektive bude žít jen za jasného počasí a dostatečného větru.
     Z celého rozhovoru vybírám pointu: „Nikdo neví, co bude za čtyřicet let“.
     Moje poznámka: Blbost, v Bruselu to vědí naprosto přesně, na desetinou čárku.
     Moje druhá poznámka: Vím to také, bude tma. To v Bruselu nevědí.
     Moje třetí poznámka: Naštěstí už budu zcela jistě mrtev.

    2. Jaký realista? Je to prolhaný kretén.

     Jede na té bláznivé zelené vlně, píše knížky, dělá přednášky. Přitom hlásá naprosté bludy, třeba o CO2: růst teplot na Zemi nebyl nikdy způsoben zvýšením přítomnosti CO2 v atmosféře, vždy tomu bylo naopak – napřed se zvedla teplota, pak stoupla koncentrace CO2. Je o tom přehršel skutečně vědeckých, ověřených důkazů. Na rozdíl od těchto pavědeckých žvástů.

     V minulosti Země byla koncentrace CO2 mnohonásobně vyšší než dnes. A život tady přímo kypěl, protože více rostly rostliny a tak měl biologický život všeho druhu více potravy.

     Největší zdroj CO2 jsou stejně sopky, v dnešní době. Veškerá tahle agenda s bezuhlíkatou ekonomikou je zločinecká: snaha potlačit rozvoj, aby zazobanci měli své jisté na furt.

     1. Ano, v USA uz radu let existuje profese eko-poradce, ktery vam spocita, kolik musite vysazet stromu (apod), abyste mohli letet do Saint Tropez soukromym tryskacem, a zaroven se prohlasit „uhlikove eutralnim“.
      Samozrejme dotycny prachac zadne stromy nikde nesazi, ty penize jdou eko-organizacim, ktere vyberou lokalitu, kde pak levni makaci stromy sazi.

      A tohle je budoucnost:
      povolenky na elektrinu uz mame, povolenky na topeni doma uz jsou na ceste.
      A pro vsechno dalsi, treba letani, budou povolenky take.
      Ze na to nemate? No tak nikam neletite.

      Znamy ekoaktivista a uzivatel soukromych tryskacu Leonardo diCaprio plati sazeni stromu v Mexiku (v USA asi tromu netreba), a tvrdi o sobe, ze je uhlikove neutralni, protoze mu to spocital jeho eko-poradce.

 6. Ten senzační přírodní asfalt se těží například v Albánii, nebo (prý ještě lepší) na Trinidadu. Z toho albánského jsme vyráběli „asfalt litý“. Nosným prvkem není v tom to případě kamenivo, ale sám asfalt. Kdysi to byl oblíbený materiál na povrchy chodníků a vozovek. Dnes se ale litý asfalt už asi nepoužívá. Z oboru jsem vypadl už předávno a dávno je stařík už i v důchodě.
  Litý asfalt byl hezký, vhodný na menší plochy, ale velice náročný na zpracování podkladu. Jinak se na něm začaly dělat boule. Prostě se vrstva vzdula. Nekvalitní podklad.

  1. Asi se dělá, a díky za vysvětlení, proč se na naší šalinové zastávce začalyx dělat z ničeho nic boule a jedna musí dávat setsakra pozor, aby nešla ke dnu. Díky

   1. Stačí jedno semínko trávy, kousek kořene smetánky, kousek oddenku pýru, semínko javoru, nebo malý kořínek ze vzdáleného stromu…
    Příroda je strašně silná.

  2. Jednu (dávnou) dobu, se tady pohybovalo hodně cisteren z Albánie. A tehdy mi kdosi říkal, že to vozí na přečerpávací elektrárnu Dlouhé stráně a tím utěsňují ten bazén nahoře. Ale je to JPP, možná ví někdo víc.

 7. Kapky zdravého rozumu ukápla i na Seznamu….

  „Státy blázní“.

  A v blázince se může stát přece bohužel opravdu a skutečně cokoliv
  a to i když blázny a bláznící státy ti ostatní nemohou brát vážně,
  škody mohou být značné, když je bláznících až moc…

  Nejhorší je ztráta důvěry a to se nám- „Západu“ – přihodilo
  a je to jako mor a cholera „SPOLU a dohromady….“

  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-byznys-rozhovory-profesor-smil-rozbiji-cesky-sen-zadna-jaderna-energie-tu-nebude-231268
  Odtud:
  „Norové se rozhodli, že velké vodní elektrárny, velké přehrady, jsou ošklivé a nejsou dost zelené…
  Před dvěma lety vyplatili víc na podporu elektromobilů
  než na podporu žen na mateřských dovolených.
  Chápete takové priority?
  Státy blázní.

  V Německu bývá i v létě zataženo a prší.
  Když postavíte solární elektrárnu v Arizoně, pracuje 35 procent roku. Na Sicílii 32 procent.
  Ale v Německu má solární elektrárna průměrný kapacitní faktor 11 procent,
  plných 89 procent roku nepracuje.
  To je ten slavný Germany Engineering?

  Nejsem skeptický, jen popisuji situaci.
  Jaderná energie je mrtvá a nevidí to jen ten, kdo nechce.

  Jak může být jaderná energie v Evropské unii k něčemu,
  když nejmocnější evropský stát je proti ní fanaticky, ideologicky zaměřený?
  Zkuste stavět reaktory v Itálii. Nebo v Rakousku, to skončíte před soudem….

  Před 20 lety se Vladimir Putin ptal George Bushe,
  kdypak mu pošle to pozvání do NATO.
  A Rusové dovolili, aby Američané přelétávali bývalý SSSR a transportovali zboží
  do Uzbekistánu a Kyrgyzstánu.
  Takhle blízko si byly Amerika a Rusko před 20 lety.
  A kde jsme dneska?

  Předpověď na 40 let nemá žádnou váhu“
  *********************************************

  1. A ještě znovu,
   protože včerejší komentáře nikdo už moc nečte, zejména pro paní JannuJ

   Z jednání vlády 26.4.2023 kopíruji:
   ******************************************
   „USNESENÍ
   VLÁDY ČESKÉ REPUBLIKY
   ze dne 26. dubna 2023 č. 294

   k návrhu na sjednání Dohody mezi Českou republikou a Spojenými státy americkými o spolupráci v oblasti obrany

   Vláda
   I. SOUHLASÍ se sjednáním Dohody mezi Českou republikou a Spojenými státy americkými o spolupráci v oblasti obrany (dále jen „Dohoda“), podle návrhu obsaženého v části III materiálu čj. V93/2023-UVCR, čj. 370/23;

   II. DOPORUČUJE prezidentu republiky, aby
   1. ZMOCNIL ministryni obrany K PODPISU Dohody s VÝHRADOU RATIFIKACE,
   2. podepsanou Dohodu PO vyslovení souhlasu Parlamentem České republiky RATIFIKOVAL;

   III. pověřuje předsedu vlády, aby Dohodu PO jejím podpisu předložil předsedkyni Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky a předsedovi Senátu Parlamentu České republiky k vyslovení SOUHLASU Parlamentem České republiky S JEJÍ ratifikací;

   IV. ukládá
   1. ministryni obrany, aby odůvodnila sjednání Dohody v Parlamentu České republiky,
   2. ministru zahraničních věcí provést na návrh ministryně obrany příslušná opatření spojená se vstupem Dohody v platnost,
   3. ministryni obrany, ministru zahraničních věcí, 1. místopředsedovi vlády a ministru vnitra, místopředsedovi vlády a ministru práce a sociálních věcí, místopředsedovi vlády pro digitalizaci a ministru pro místní rozvoj, místopředsedovi vlády a ministru zdravotnictví a ministrům financí, spravedlnosti, průmyslu a obchodu, dopravy a životního prostředí, aby PO vstupu Dohody v platnost zabezpečili její PROVÁDĚNÍ v rámci své působnosti,
   4. ministryni obrany, aby ve spolupráci s 1. místopředsedou vlády a ministrem vnitra, místopředsedou vlády a ministrem práce a sociálních věcí, místopředsedou vlády pro digitalizaci a ministrem pro místní rozvoj, místopředsedou vlády a ministrem zdravotnictví a ministry financí, spravedlnosti, průmyslu a obchodu, dopravy a životního prostředí předložit vládě do 31. prosince 2023 vyhodnocení a informaci
   o předpokládaných legislativních a nelegislativních opatřeních potřebných k efektivnímu PROVÁDĚNÍ Dohody;

   V. zmocňuje předsedu vlády, aby na základě odůvodněné žádosti ministryně obrany pověřil plněním úkolu podle bodu IV/1 tohoto usnesení jiného člena vlády.
   Provedou:
   předseda vlády,
   1. místopředseda vlády a ministr vnitra,
   místopředseda vlády a ministr práce
   a sociálních věcí,
   místopředseda vlády a ministr zdravotnictví,
   místopředseda vlády pro digitalizaci
   a ministr pro místní rozvoj,
   ministryně obrany,
   ministři zahraničních věcí, spravedlnosti,
   financí, dopravy, průmyslu a obchodu,
   životního prostředí

   prof. PhDr. Petr Fiala, Ph.D., LL.M.
   předseda vlády
   podepsáno elektronicky“
   **************************************************************

   Takže ta nešťastná ženská to prostě podepíše paní JannoJ
   za ČR skutečně “ s výhradou ratifikace“ asi v úterý
   ( za USA prý stačí jen podpis ministra a tam hotové)
   a pak to projde Parlamentem ČR a u prezidenta už jako po másle a začne se řešit „provádění“.

   To jsem si včera opravdu nevymyslela já, ale tak to naplánovala vláda 5K s prezidentem
   a zejména tedy rovnou to „zabezpečení efektivního provádění té dohody“
   by nemělo čtenářům uniknout…

   To už tak moc jen a pouze „rámcově“
   a vše vždy dál jen se souhlasem Parlamentu nezní, což, ale mohu se samozřejmě mýlit….

 8. Pamätám ako chlapec (1960 ) ako traktor ťahal kotol s asfaltom a maníci kúrili pod ním a asfaltovali cesty, otrlejší „sviňáci“ z teplého sajrajtu robili gulučky, ktoré následne žuli 🙂 vraveli tomu „chevingum“ 🙂 🙂 .Samozrejme totok henten dnešný sajrajt je kvalitnejšííí :).

 9. Všechny cesty do Evropy
  dlážděné jsou z ruské ropy.
  Z americké ani jedna
  tu si nikdo neobjedná –
  musel by být vůl,
  říkat, že je cool.

  1. Ropa je tmavá olejovitá kapalina. Někdy se jí říká “krev Země”. Její spotřeba je velmi vysoká, pohybuje se v miliardách tun.

  1. Re: Občan

   Ano, máte pravdu. Vidlák zřejmě z preventivních důvodů nenaházel na sklo všecky fotečky, lépe řečeno, dal tam jen tu nejpodstatnější.

 10. Pane Targus.
  Už to někdo psal,Ukrajina potřebuje pro USA letadla nové letecké dráhy.
  Takto upravený asfalt vydrží teplotu až 200 ´C.co je lepší než beton.
  Setkal jsem se s tím,sice v menším provedení,přijela parta lidí s technikou,kde doslova topili dřevem pod varnou nádobou,snad tři komponenty přidávali do asfaltu,pak nemusí být tak silná vrstva asfaltu.To mě tvrdil známí co dělali silnice v někde v Africe,že existuje i přírodní asfalt a je lepší než z ropy.

  1. Američani vždy uměli jen bombardovat. Z ČR teď pro ně bude jedna velká letecká základna. Proti fasistum německým revanšistům a zlotřilým politikům nás to neochrání.

 11. Proč tolik asfaltu? V USA měli jistou tradici, kterou popisoval např. Mark Twain v dobrodružství Huckelberryho Finna. Asfalt se tam nazýval dehet, ještě v tom figurovalo peří. A klády, kterých je po kůrovcové kalamitě ještě pořád hodně. Třeba se někdo chystá na převrat.

  1. Re: Gerd

   V dnešním asfaltu byste nikoho živého do peří neobalil. Aby se stal kapalným, resp. mazlavým, musí mít většina frakcí okolo 100°C.
   Naproti tomu dehtové frakce jsou dobře mazatelné již od 40°C.
   Tímto dehtem se vymazávaly lodě na Mississippi.

   Vlastně tímto dehtem asi nikoli, tehdy získaný dehet zřejmě pocházel z destilace dřevěných pilin.

 12. To křivé obvinění tam visí pořád. Myslím tu šestici lidí vhozených do jednoho banderpytle. Nemělo by to tak být.
  Jinak, Targu, dobře píšete, nevím, proč nepíšete.. totiž vím, psal jste to..
  Statečný chlap

 13. „Rozdíl mezi klasickým asfaltem a tzv. modifikátem spočívá hlavně v tom, že modifikát je na rozdíl od certifikovaného asfaltu v podstatě nesmytelný jakýmkoli rozpouštědlem, které funguje na klasiku. Žádná nafta či benzín, žádný trichlor nebo tetrachlor, žádné sádlo z pašíka, dokonce ani pravé máslo od vašeho sedláka – pardon – farmáře, prostě nic.“

  Jj, lepí se to jako dolar, přimíchá se víra, dluhy a potřeby obnovy zemí po válce a je to, mílí Vocne. Muheeeee

 14. Tak jsem koukla na inzerované a nevím, ale mám takový dojem, že je to dezolát vůči dezolátům. Takže díky tak sofistikovaní nejsou ani antidezoláti. Kruciš musí jim zdejší komunita pěkně hrát na nervy. Dobrou

 15. V ruské TV stále běží otravná reklama na „Koňský balzám“ s nápisy v české a anglické řeči a na pivo „Žatecká gus“ – česko-ruský název Žatecká husa, Jsou prezentovány jako perly ve svém oboru – jak jinak v reklamě…
  Takže nějaký obchod zůstal, ba i výroba pro ruského zákazníka. Inu nic není dokonalého, ani embargo.
  ===
  Když už jsme u té TV – vyhýbám, se ji stejně pečlivě jak té naší. Reklamy jsou stupidnější a kromě zpráv se nedá koukat na nic. A i ve zprávách vystupují různí odulí papaláši a vysvětlují do kamery, jak jsou jimi řízené podniky skvělé. Levná kolínská voní i přes obrazovku. Nebo vojáci, kteří s hadím pohledem recitují, co všechno za ten den rozbili a kolik Ukrajinců zabili. Nebo mluví Putin. Tatíček…

  Rychle „projet“ osvědčené blogery a pryč! To zblbnutí z ruské TV by bylo ještě mnohem horší než u té naší. Průměrný Rus je na tom co do informovanosti mnohem hůř než průměrný Čech. A ruský vkus?
  To chce vidět a slyšet, aby člověk pochopil.
  ===
  Mají sice skvělou moderní techniku, ale ideology z konce minulého tisíciletí. Ostatní „nepolitické“ programy odpovídají asi tak roku 1985 v Kotlince. „Estráda“ nebo „umělecký film“ případně detektivka.
  A přitom mají tolik krásné klasiky. Balet, opera, symfonika, písničkáři. Možná to vysílají na programech na síti nedostupných, nevím, a ani nemám chuť po tom pátrat. Dědictví sovětského vkusu je asi nemožné se zbavit.
  ===
  P.S.: V ukrajinské TV je to ještě mnohem horší.
  Ten tenký vlezlý podtón hysterické nenávisti je tak přítomný pořád. A více žvaní vice papalášů. Jsou o něco méně podbradkovití a v půměru trochu vlasatější. Taky jsou mladší. Žvaní ale ukrajinsky a mám dost práci sledovat, co řeknou. Naštěstí jsou to pitomosti.

  1. Žatecký Gus vyrábí v Rusku nějaká divize Baltiky. Jediný co má to pivo společný s Čechama je to slovo „Žatecký“ v názvu. Pivo to je mimořádně hnusné. Nicméně po slezení z Elbrusu to je lepší než nic.
   Jinak i v Rusku už mají svoje minipivovary, které produkují dobrá až výtečná piva…

   1. P.S.: na ruskou TV jsem se díval naposledy před sedmi lety a zrovna běžel tankový biatlon. To na mě udělalo docela dojem…

   2. Re: PzV

    Jsem si nějak nevšiml, že by v Rusku měli normální, to jest pitelné pivo.
    Ale je fakt, že jsem tam nebyl víc než pětadvacet let…

     1. V Rusku se vaří (nebo vařil) licenční Kozel, byl ještě hnusnější než u nás, nicméně místní vépitci si ho pochvalovali jak je dobrý.
      Překvapivě pitelná ruská piva byla Serogljazka a Zolotyj Jakor. Ovšem jsou k mání až v Petropavlovsku. Jestli se vozí i někam na „matěrlik“ mi není známo a dost o tom pochybuji…

       1. Re: Sk

        Teď si pčedstavte, kdybyste úplně vožralej havaroval ze své „vyšadki“ na sloupku u vstupní branky.
        … vožralej kocour, rozplácnutý u sloupku s přeraženou hnátou, rychlovka, saniťáci, policajti, sousedé, děcka, co vás chodí drbat za ušima, v áááleji nablito…
        … dobře děláte, že pijete jenom slivovici. Ta je bezpečná!
        Deset ze sedmi Ládiků!!! doporučuje!

        1. >>> Slivovici jen výjimečně, domácí, od prověřeného dodavatele.
         Jinak jen drahou vodku. Takže piji tak málo, že bych mohl, být s úspěchem považován za abstinenta.
         Konzumovat některé názory ovšem vyžaduje značnou míru podroušenosti.
         Takže i u těch jsem nasadil přísnou abstinenci. Jinak bych byl v lihu docela často.
         ===
         Jo a k tomu pádu ze sloupku: Málokdo mě chodí drbat za ušima. Ne veřejně. [;>))

         1. Re: Sk

          A jsme u jadérka vašeho problému.

          1/ nejste drbán za ušima, pouze slovně za cokoli, co nepasuje drbateli,
          2/ tím pádem nesedáváte „na murku“ (na zídce) a
          3/ nemůžete konzumovat slivovici v předepsaném množství, proto
          4/ duševně strádáte a
          5/ stáváte se tak nemocným, až skoro mrtvým.

          Právě jsem odhalil váš celoživotní problém.

          Za zdravotní radu mi pošlete jeden tisíc Káčé.
          Já vám na oplátku pošlu demižónek. Pochopitelně prázdný. Pouze jako ukázku, z čeho máte tu slivovici chlemtat.

          Máte před sebou už jen samé růžové perspektivy.

      1. Re: PzV

       TVL, po ránu blbě vidím, bez brejlí čtu Zolotyj Traktor!!!

       Tak tohle mi nedělejte!
       … takhle se po ránu vylekat, že pré pívo pro zemědělce……

    1. Pili sme 2018tom v malom pivovare v Voronezi. Celkom moderny podnik aj podla nasich kritérií, klientela mlada, evidentne pri peniazoch. Piv hadam desať druhov, dost dobre,asi varil nejaky nemecky imigrant. Ceny tak 2- 3 eura za pivo.

  2. Kocoure, všechno nejde napravit naráz, čtvrtstoletí blbnutí a libodemo se těžko napravuje a pomalu. V takové velké zemi to musí být fuška.

   1. Nojo, u nás to bude nejspíše stejné.
    Musí se počkat, až vymřou. Jenže místo „místopřísežným komunistů“ tam nastoupí zblblíci typu „libodémo“. Nebo jako u nás – služebníci cizí mocnosti.

    Když (jenom tak bokem) poslouchám, jak si vedou ruští blogeři a influenceři je to divoký kapitalismus, dělaný pro tu hloupější část mládeže a nejen onu. Shromáždění jako bývávalo u nás s tím zázračným čajem za těžké prachy.

    Telefonních úvěrových podvodů jak na…seto. Kdekdo naletí a běží na telefonní výzvu vyměnit své naspořené rublíky za bitcoiny, které pochopitelně už nikdy neuvidí.
    Nejde o to, že to je všude ve světě. Je. Ale nevím, jaké procento naivních (hlupáků) je v dané populaci.

    Sňatkoví podvodníci:
    Pro mě je neuvěřitelné, kolik peněz dokáže z naší hloupé, ale bohaté nány vytáhnout takový „zraněný americký důstojník, který by se rád oženil, ale napřed potřebuje peníze na náročnou operaci.
    Vždycky dumám, jak taková nána (týká se to zrcadlově i pánů!) vlastně k těm milionům přišla. Jak si je vydělali – při jejich intelektuálním rozhledu.

    1. Emoce vypnou mozek. Pak zaláskovaná dáma či pán snadno uvěří největší kravině, protože logické pochody jejich mozku jsou v danou chvíli vypnuty. Příroda to tak zařídila, aby ve chvíli plození nového života byly vypnuty všechny ostatní funkce. Funguje to i u zvířat, mnoho útoků predátorů se odehrává ve chvílích páření obětí.
     Na odolnost oběti vůči podvodu s láskou nemá žádný vliv ani vzdělání ani inteligence.
     Když okouzlení pomine, dotyční podvedení se pak sami diví, jak mohli na takovou průhlednou kravinu naletět. Mohli, podvodníci mají své metody vypilovány a podloženy znalostí psychologie.
     Oběti podvodu si pak jen mohou dát pozor na nějakou další nástrahu.
     Podvodníkům dost nahrávají média, která adorují úspěchy založené na chycení vhodné příležitosti prezentací těch nejúspěšnějších. O poražených v takovém soutěžení, a je jich tak 4999 z 5000, se vůbec nemluví.

     1. Ano, je mi jasné, viděl jsem něco podobného docela zblízka, ale nepřestává mě udivovat, kolik takových „slepých a předtím úspěšných“ je v populaci. Ten zlom v uvažování je fantastický.

      1. Abych nezapomněl:
       V Ruskou se teď aktivovala policie a ty nejagresivnější podvodníky se snaží stíhat. Sysifovská práce. Vázání písku do otýpek. Korupcí je prolezlá celá státní správa, hlavně ty nižší stupně, spojení s policií funguje atd. Prostě v tom jsou Rusové podobní Ukrajincům a nám. Patrně i Němcům, Italům i Američanům. Takže chyba v mentálním vybavení Homo Sapiens. Pracka v láhvi. Neodolatelná příležitost při spravování cizího majetku. Něco si „odklonit“ do vlastní kapsičky.
       A odstraníte jednu mafii, objeví se druhá…

  1. Re: Ládik!!!

   Tak to opravdu nevím.
   A lopaty obsluhující linku vědí také eN Ono.

   Praxe je taková, že lopaty podají točvolantovi vyplněný dodák, který jim točvolant pochopitelně musí podepsat.
   Na bráně se nikdo na nic neptá, protože služba na bráně je z jiné firmy a dělá pochopitelně pro ÚÚÚÚÚPLNĚ jinou firmu, než pro kterou hákují lopaty z poloprovozu.
   Následně točvolant vytáhne z kastlíku pod střechou další formulář a vykouzlí nový dodák. Pak si hodí do navigace adresu, která přistála v jeho chytrofonu a jede, kam ho kola nesou.
   Speciální druh pitomců, ke kterým patří i já, si do navi nic neháže, protože ji nepěstuje, ani nemá chytrofon a jezdí tzv. „na oči“, resp. lokalitu, kam se má dostavit, už zná, případně si ji dokonce pamatuje z dob dávno minulých.
   Modifikáty se vozí nejen po Čechistánu, nýbrž i do všech okolních zemí, tedy do Pšonkostánu, do Říše, do Východná marky, k Čobolům, a dokonce i do Feferóngradu, neboli Attilostánu.
   Město se jmenuje Százhálombata a vzdělaní točvolanti mu říkají Lopata, páč se to líp pamatuje.

   https://cs.wikipedia.org/wiki/Sz%C3%A1zhalombatta
   Proč si Lájošové nepatlají modifikáty sami, to opravdu netuším, když mají zatím na ropu výjimku, ale berou to jako diví.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *