22 června, 2024

Nějaký trumf?

Tak zítra to začne… summit NATO, který měl původně porcovat ruského medvěda po úspěšné ukrajinské protiofenzívě. Místo toho je Ukrajina donucena dělat přesně to, za co se naši presstituti smáli Rusku. Pomalý pohyb vpřed pomocí pěších družstev.. ovšem, narozdíl od ruských vojsk“ v podmínkách bez vlastního letectva a překvapivě i bez vlastního dronstva. Minimálně, ty chybějící ukrajinské drony jsou pro mě překvapením. Od té doby také skončily filmečky o tom, jak ruští soldáti umírají za svého diktátora a vystřídaly je záběry, jak ukrajinští vojáci v minových polích radostně rozhazují rukama i nohama až třicet metrů daleko.

Stále více náznaků ukazuje, že Ukrajina do NATO přijata nebude a nějak se úplně vytratily zvěsti o henté koalici ochotných, kteří pošlou svoje vojáky na Ukrajinu. Zřejmě to také souviselo s úspěšnou ofenzívou. Ukrajinští, polští i čeští vojáci jsou totiž vycvičeni přesně k tomu, co se teď tam na frontové linii ale vůbec nedaří. Tečka. Petr Hampl napsal, že ukrajinská ofenzíva prostě počítala s tím, že ruští vojáci utečou. Ale oni neutekli.

Německý Der Spiegel to nedávno napsal jasně a bez obalu. Ukrajina prostě dostala málo zbraní. Měla je dostat mnohem dřív a v mnohem větším počtu, k čemuž jejich reportéři nabádají právě teď. Pokud má Ukrajina zvítězit, musí dostat zbraně, zbraně, zbraně. Hoši ze „Špíglu“ ovšem opomíjejí jednu věc… ty zbraně se na Ukrajinu neteleportují. Ty tam někdo musí dopravit a někdo je musí obsluhovat. Pamatuju si, jak maršál Petrla radostně popisoval neuvěřitelnou učenlivost Ukrajinců, kteří se naučili ovládat Leopardy za třikrát kratší dobu než kdokoliv jiný a pak se musel spolu s námi všemi dívat, že v minovém poli manévrují stejně, jako jsme to viděli u Rusů loni. Z toho letadýlka je to moc hezky vidět a člověku se nechce věřit, že tankové posádky mohou být tak blbé, ale na zemi to tak přehledně asi nevypadá. A tak první tank vybuchne na mině, druhý vybuchne vedle, třetí také… a ty další pak při couvání. Inu… výcvik se prostě zkrátit nedá. Dá se naučit, na co je které tlačítko, ale fígle, ty vznikají až dlouhým opakováním do úmoru a pak zase znovu.

Žádná zbraň sama o sobě nezměnila situaci na bojišti. Ani Javeliny, ani Himarsy, ani Leopardy ani nic jiného. V této válce vítězí levný čínský dron a hóóódně moc kanónů a munice do nich. Vše ostatní se zatím ukázalo jako obrněný šrot. Z jedné i druhé strany. Rusko najelo na válečnou výrobu… najeli jsme na ní také, Kefalín? Z mého vidláckého pohledu to vypadá tak, že zvítězí ten houževnatější. Jsme my ti houževnatější?

Když to shrnu… ano, ještě by se daly dodat nějaké zbraně. Ale ty přijdou zase pozdě a půjde zase o jiné stroje, takže to zase jen zvýší logistickou noční můru. Ukrajina může ještě mobilizovat další vojáky, ale když vidíte, s jakou ochotou se nechají od verbířů odvádět, fakt si někdo myslí, že budou se zápalem a s nasazením života bránit vlast? Než si Ukrajina vycvičí nové posádky do obrňáků, budou ruská minová pole zase hustší, zákopy hlubší a propracovanější, zázemí konsolidovanější a šance na průlom menší.

Jo… kdyby teď Ukrajinci stáli před Mariupolem, to by bylo polských fanfaronů ochotných jim přijít pomoci. Jenže oni tam nestojí a ani Moraviecki by si doma nezodpověděl, proč nechává Poláky vykrvácet na minách. Vítězný nájezd husarů, kteří ničí poslední demoralizované zbytky mongoloidních hord, to by se Polákům líbilo, i nějaká mrtvola by se snesla… ale takhle?

Rusové nemusejí dělat nic. Jen vyměňovat směšně malé kousky území za šílené množství krve a čekat, až jednoho dne ukrajinské zálohy dojdou. Rozhodně nezahálejí a pokládají další miny a připravují další opevnění. Ukrajinci se svými prohlášeními sami dostali do pasti. Vítězství je jen úplné osvobození území. Včetně Krymu. Vše ostatní je prohra.

A tak se ptám, jestli na hentom summitu vytáhnou nějaký nečekaný trumf? Má náš Západ ještě něco, co nepoužil? Zdá se, že Ukrajinci právě zjistili limity západní pomoci. Ano, ještě vám dáme zbraně a peníze, protože je to nejlepší investice do zabíjení Rusů (že ano, senátore Grahame), ale krev budete cedit sami. A s těmi zbraněmi to už nebude tak jednoduché, protože každá další dodávka na Ukrajinu teď už znamená vlastní odzbrojení. Rus se zdál tak slabý, že to za válečný stav v celé Evropě nestálo. Ale nebyl.

Je něco, co může změnit situaci? A teď nemyslím nějakou lapálii v záporožské jaderné elektrárně… Je něco, co může Západ bez velkého rizika ještě nasadit? Jsou k dispozici ještě nějaké wunderwaffen? Je nějaká armáda, kterou je možné poslat tam na Donbas na pomoc, bez extrémního politického rizika? Jsou k dispozici ještě zásoby zbraní, které na Ukrajině ještě nejsou? Neřekl bych.

Je už Rus natolik vyčerpaný, že povolí? Neřekl bych. Má Rus stejnou nouzi o zbraně i munici? Neřekl bych. Má Rus nouzi o vojáky? Zvonku to tak nevyzerá…

Jestli tam ve Vilniusu zítra či pozítří nevytáhnou něco z rukávu, tak to bude začátek konce. A nedej Bože, kdyby nějaký trumf vytáhl Putin…

Pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Každý, kdo Institut podpoří částkou alespoň 350,- Kč si může v objednací aplikaci na Vidlákových kydech zadat adresu pro zaslání knihy. Platby jsou už spárovány s aplikací. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód.

Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“

V červenci nebudu knihu rozesílat. Vidláci jsou od slunka do slunka na poli. Ale žádná adresa ani platba se neztratí a od srpna budeme opět distribuovat. Systém si váš dar pamatuje, ať byl odeslán kdykoliv.

Všem dárcům děkuji.

227 thoughts on “Nějaký trumf?

 1. Dám to sem do této diskuse, když jsem ráno psal na tomto místě i původní příspěvek. Jedná se o vraždu vedoucího úřadu pro vojenské odvody v Krasnodaru.

  Prý byl původně kapitánem ponorky, ze které se střílely rakety na islámské teroristy v Sýrii. Relativně mladý opustil aktivní vojenskou službu a pracoval pak na tomto úřadu. Jeho jméno bylo na ukrajinském seznamu Mírotvorce, kde jsou zapsaní lidé, které si přeje současná zrůdná banderovská chunta zavraždit. Zde se to povedlo. Zajímavé je, že onen bývalý kapitán se vůbec nezúčasnil „SVO“ na Ukrajině.

  Takže dnes ve městě Tuapse nedaleko Soči byl vypátrán a speciální jednotkou zajištěn (nejspíše) vrah, Denisenko, narozen Sumy v Ukrajině. Mistr v karate, zajištěny i zbraně, které nejpíše sloužily k vraždě + letenka na dnešek ze Soči do Istambulu a odtamtud do Švýcarska.

   1. No, jo, já vím… ale přesto jsem tak nějak ráda, že do toho pořád má někdo chuť šťouchat a nedat mu pokoj, byť to asi skončí opět stejně…

  1. Omlouvat se není potřeba.
   Dobrý odkaz, zejména, když Jindřichu Rajchlovi hrozí flastr, za prkotinu.
   Jeden metr na všechny Pekarove, i Adamové, a jiné . ..

 2. Česká média jsou už skutečně za hranou. Na irozhlasu je rozhovor s jakýmsi „politickým geografem“ Vladimírem Baarem z Ostravské univerzity. Cituji: „Oni můžou páchat cokoliv, můžou protrhávat přehrady, používat kazetovou munici. A když ji chtějí Američané dodat Ukrajině, tak z Evropy zní ‚no, to je špatné, to je překročení nějaké linie‘. Ale Rusové stále překračují linie. A my máme bojovat podle nějakých pravidel?“ ptá se politický geograf.“
  Ano, milý politický geografe, my musíme, nikoliv máme, bojovat podle našich pravidel, kterým říkáme západní hodnoty. Podle západních hodnot účel nesvětí prostředky a základní principy musí platit vždy a za všech okolností. To, že někdo jiný porušuje naše západní hodnoty nás nezbavuje povinnosti se jimi řídit. Je to stejné, jako kdyby pan Baar někoho podříznul a hájil se tím, že dotyčný také někoho pořezal. Navíc my nevíme, kdo zodpovídá z poškození hráze přehrady Nová Kachovka. Přiznávají to i seriózní západní zdroje. Možné je, že ji poškodili Rusové, možné je, že ji poškodili Ukrajinci řízenými střelami a je možné, že povolila následkem strukturálního poškození, které bylo způsobeno dřívějším ostřelováním Ukrajinci (důkazy o tom jsou volně dostupné). Zřejmě se pan Baar řídí postupem, že některé věci bude předkládat jako zjevenou pravdu.
  Naprosto nechápu, jako To může učit na nějaké české univerzitě!

  1. Američané mají už víc než 1000 po zuby ozbrojených základen. strategicky rozmístěných na celém světě.
   Včetně Hormuzského průlivu a Jihočínského moře. Bylo by jddnoduššní vyjmenovat státy, kde je ještě nemá, než státy, kde je má. Ale agresor je Rus, který má základny tohoto typu jen dvě. A třeba v Sýrii je na pozvání regulérní, demokratické vlády.
   Ách jo.

  2. Pane Pepo, které Západní hodnoty máte na mysli?
   Okupace Ameriky a vyvraždění domorodců?
   Kolonizaci Afriky, Austrálie, Asie a zotročování místních obyvatel?
   Tisíc let válek křesťanů s křesťany?
   Prodej Slovanů a židů do německých otrokáren a jejich vytěžení až na kost?
   To v jiných podobách prováděl slavný Západ po celém světě ještě po druhé světové válce!
   Takové hodnoty jsou ostudou lidské civilizace.

 3. Závěrečné prohlášení summitu NATO:

  ◾️ Pozvání do NATO bude Ukrajině uděleno po dohodě spojenců a splnění podmínek;

  ◾️ Vyhlídka, že země NATO použijí jaderné zbraně, je „velmi vzdálená“;

  ◾️ NATO vyzývá všechny země, aby přerušily veškerou pomoc Rusku v rámci speciální vojenské operace;

  ◾️ Prohlubování strategického partnerství mezi Čínou a Ruskem je v rozporu s hodnotami a zájmy aliance;

  ◾️ Vojenská integrace Ruska s Běloruskem ovlivňuje regionální stabilitu a obranu NATO;

  ◾️ NATO hodlá udržovat komunikační kanály s Moskvou otevřené s cílem zabránit eskalaci;

  ◾️ Aliance neusiluje o konfrontaci s Ruskem, ale nemůže ho považovat za partnera;

  ◾️ Ambice Číny zpochybňují zájmy, bezpečnost a hodnoty NATO;

  ◾️ NATO bude nadále posilovat spolupráci s partnery v asijsko-pacifickém regionu s cílem řešit společné bezpečnostní výzvy;

  ◾️ Země NATO se dohodly, že urychlí integraci vesmíru do kolektivní bezpečnosti;

  ◾️ Posílení vztahů se Srbskem by NATO prospělo;

  ◾️ Země NATO nedovolí Íránu vyvinout jaderné zbraně;

  ◾️ Rusko si v Arktidě udržuje významný vojenský potenciál;

  ◾️ NATO potvrdilo svůj záměr přijmout Gruzii do organizace při zachování akčního plánu pro členství;

  ◾️ NATO zvažuje otevření styčného úřadu v Ženevě s cílem posílit spolupráci s OSN a dalšími mezinárodními organizacemi;

  ◾️ NATO posílí protiraketovou obranu a schopnosti protivzdušné obrany proti bezpilotním letounům a hypersonickým střelám;

  ◾️ Země NATO podpořily Zelenského „mírovou formuli“ a požadují stažení ruských vojsk;

  ◾️NATO odsuzuje rozhodnutí Ruska rozmístit jaderné zbraně na území Běloruska;

  ◾️NATO zlepšuje nástroje pro boj s Ruskou federací.
  https://t.me/tass_agency/200536

  1. Takže jak se dalo čekat – kecy prdy beďary. Rusáky, Číňany a Íránce to ovšem jistě pobaví a možná že i pár záchvatů smíchu bude na pořadu večera 😀

 4. Šojgu komentoval vývoj zbrojní výroby, porovnával začátek loňského a letošního roku:
  – výroba munice se zvýšila více než 10 krát
  – Uralvagonzavod zvýšil dodávky a generální opravy tanků T-72 a T-90 3,6krát,
  – Kamaz zvýšil dodávky vozidel 17,6krát;
  – dodávky vrtulníků Ka-52 se zvýšily dvojnásobně a vrtulníků Mi-28 trojnásobně;
  – dodávky BMP-3 se zvýšily 2,1krát, BTR-82a 4krát, Tiger-M 2krát;
  – dodávky bezpilotních letounů Orlan-10 a Orlan-30 vzrostly 53krát;

  1. A mezitim ve vyspele Gayrope:
   Kapitalizácia európskych vojenských spoločností – najmä „Rheinmetall“ – za rok a pol ukrajinského konfliktu prudko vzrástla. Pri predaji nových zbraní však ide do tuhého – ovplyvňuje ho nedostatok inžinierskeho personálu a surovín, najmä výbušnín. Európania, berúc príklad z amerického vojensko-priemyselného komplexu, míňajú viac na vyplácanie dividend ako na rozširovanie výroby.

   Preto pridelené rekordné sumy na prezbrojenie európskych armád zvládajú veľmi pomaly a rýchlo ich decimuje inflácia. Projekt vytvorenia jednotiek rýchlej reakcie na východnom krídle s 300.000 vojakmi sa nezrealizoval. Celá Európa dokáže vyprodukovať len 25.000 nábojov mesačne – to sa minie na ukrajinskom fronte za týždeň. A plány nemeckého „Rheinmetall“ a britského „BAE“ na dodávku nových obrnených vozidiel sa „odkladajú do šuplíka“ na 7 rokov dopredu – do roku 2031.

  2. Trochu mi to připomíná zpravodajství ČST z května roku 1986. „Situace v černobylské jaderné elektrárně je stabilizovaná, radiace se snížila trojnásobně“

 5. Drzost Ukrajinců je nepředstavitelná a je srovnatelná jen s drzostí Grety Thunberg. Jak jsem se dočetl, tak přestože Polsko je jedním z největších donátorů Ukrajiny, není Polákům dovoleno najít, exhumovat a kulturně pohřbít oběti genocidy Poláků ze strany banderovců. Na to ovšem musí být dva – je to rovněž ukázka slabosti politiků Kolektivního Západu. Už se nedivím, že 62 % Poláků neschvaluje, kam se Polsko ubírá pod vedením Morawieckého.
  https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/morawiecki-nalehal-na-ukrajinu-aby-dovolila-exhumaci-obeti-masakru-na-volyni/2388852

  1. Exhumace zavražděných ukrajinskými nacionalisty a pravicovými extrémisty by Kyjevské juntě neprospělo.
   Zejména nové generace nemají důvod někomu něco odpouštět. Mohlo by se stát, že začnou bitky mezi místními obyvateli a cizinci na výletě jako už začínají v ČR.
   Nacistické zrůdnosti Západním hodnotám nevadí po tom, co Západní hodnoty prováděly v Korey, ve Vietnamu, v Iráku, v Afghánistánu, v Sýrii, v Libyi, v Jižní Americe….

 6. A už zveřejňují jednotlivé výroky účastníku summit NATO, jak o tom psal k42

  🌏 Vyhlásenia účastníkov samitu NATO vo Vilniuse

  🔻 Vyhlásenia šéfa Severoatlantickej aliancie Jensa Stoltenberga:

  – Hlavným cieľom bloku je víťazstvo Ukrajiny ako „demokratického národa Európy“ a bez toho nemôžu existovať žiadne bezpečnostné záruky.

  – Náš odkaz ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi: „Dvere NATO zostávajú otvorené a vďaka bojom získa na svojom prahu len viac NATO.“

  – Sledujeme kroky Ruska v Záporožskej jadrovej elektrárni a odsudzujeme rozmiestnenie taktických jadrových zbraní v Bielorusku.

  – Uskutoční sa ustanovujúci samit Ukrajina – NATO, na ktorom sa zruší štandardný plán vstupu Ukrajiny do Aliancie, čím sa urýchli prístupový proces.

  – NATO musí na zlyhania Kyjeva reagovať rozšírením dodávok zbraní. Ukrajinské jednotky narážajú na tvrdý odpor ruských síl, ktoré vybudovali pripravenú obrannú líniu.

  – NATO nevidí žiadny pohyb bojovníkov PMC „Wagner“ smerom na Bielorusko.

  🔻 Vyhlásenie poľského prezidenta Andrzeja Dudu:

  – Po skončení ozbrojeného konfliktu na Ukrajine je možné vyslať mierovú misiu NATO, na ktorej sa môžu zúčastniť poľskí vojaci.

  🔻 Vyhlásenia maďarského ministra zahraničných vecí Pétera Szijjártóa:

  – Návrh záverečného dokumentu samitu NATO neobsahuje presný čas a dohodnutý plán prijatia Ukrajiny do aliancie.

  🔻 Vyhlásenia belgického premiéra Alexandra de Kroha:

  – Ukrajina dostane pozvanie do NATO po získaní súhlasu všetkých členov aliancie a splnení všetkých podmienok.

  🔻 Vyhlásenia francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona:

  – Z Francúzska budú na Ukrajinu presunuté rakety dlhého doletu na „podporu“ ofenzívy AFU. Pravdepodobne ide o rakety MBDA Scalp-EG, ktoré sú obdobou rakiet Storm Shadow.

  🔻 Vyhlásenia kancelára Spolkovej republiky Nemecko Olafa Scholza:

  – Nemecko poskytne Ukrajine bojové vozidlá pechoty Puma, dve batérie Patriot, 25 tankov Leopard 1A5 a 40 tankov Marder APC s nábojmi pre ne v rámci nového balíka vojenskej pomoci v hodnote viac ako 600 miliónov eur.

  🔻 Vyhlásenia nórskeho premiéra Jonasa Gahra Støreho:

  – Nórsko navrhuje päťročný plán na podporu Ukrajiny, zvyšuje fond vojenskej pomoci krajiny na 900 mil.

  – Ukrajina má plán na členstvo v NATO. S jednomyseľným súhlasom členov bloku bude môcť vstúpiť do Severoatlantickej aliancie.
  #NATO #Nórsko #zbrane #Poľsko #Rusko #USA #Ukrajina #Francúzsko

  Zdroj: @rybar

  Sledujte a zdieľajte
  https://t.me/casusbellilive

 7. Stále výborný komentátor Krajských listů Štěpán Cháb shrnul vývoj posledních 34 let v ČR

  Když ono to nejde
  „…A takhle pracuje náš stát od počátku devadesátých let, kdy stihl jen velmi akčně v privatizaci rozprodat cokoliv, co by nám zajistilo nějakou jistotu, prosperitu, a od té doby jen nečinně přihlíží, jak se naše republika dostává na chvost. Dopadli jsme špatně. A nevypadá to, že by se pracovalo na zlepšení. Krásně to vlastně ilustruje Jan Korytář na Ekolistu – všechnu tu neprosperitu jsme si zabetonovali do legislativy. My nic nemůžeme, protože na všechno je zákon, který nám to ztěžuje, znesnadňuje, případně pak úplně znemožňuje. Vláda po vládě, jedna za druhou, bez možností, bez prosperity, bez budoucnosti. Přitom jsme se skutečně mohli stát ekonomickým a kulturním tygrem Evropy i světa. Jen bychom si do čela nesměli neustále volit takové poddajné kretény, kteří neumí dělat sebevědomou politiku, a tím i sebevědomou Českou republiku. …“
  https://www.krajskelisty.cz/praha/29264-kdyz-ono-to-nejde-komentar-stepana-chaba.htm

  1. Tak tohle je brutální shrnutí stavu kam jsme došli. A toho co jsme za ubohý srá.e . Má pravdu pan Cháb…. je to jeden z nejvýstižnějších a nejotevřenějších popisů co sem četl za poslední dobu. Ale můžeme si za to sami. Myslíme si, že jsme vyvolený národ a pupek světa, ale chováme se jak bimba.

  2. Alena Z.
   Je to pláč na cizím hrobě.
   Vždyť se tohle připravovalo hodně dlouho.
   Připomenu jen od roku 1968.Disidenti,charta,prognostický ústav,různé stáže vyvolených,podplácení slouhů.
   Takže Vás musí napadnout,kdo dirigoval tento orchestr,už jenom proto,že to nebylo jen u nás.

   1. Aby nebylo jen u toho. Před týdnem načučený dokument o zmizení malé holky ve Vatikánu zhruba před 40lety. Celou tu dobu rodina a někteří novináři po ní pátrají. A to se nám vyvalují věci. Vatikán měl financovat (miliardy) Walesovu Solidaritu. Jenže ty miliardy nebyly Vatikánu, ale mafie, která čas od času vyšle nějaké připomenutí, šlapej brázdu nebo…………
    Člověk si poslední dobou říká, lepší je nevědět.

 8. Advokátovi a svolavateli protivládních demonstrací Jindřichu Rajchlovi hrozí kárný postih od České advokátní komory (ČAK). Stavovské sdružení na něj podalo kárnou žalobu kvůli jeho výroku vůči předsedkyni Sněmovny Markétě Pekarové Adamové (TOP 09), ministryni obrany Janě Černochové (ODS) a předsedkyni Úřadu pro jadernou bezpečnost Daně Drábové.

  ▪️Rajchl napsal v říjnu 2022 na sociální síti Facebook status, v němž Pekarovou Adamovou, Černochovou a Drábovou označil za „zastydlé puberťačky, jejichž vrcholem hrdinství je obléknout si infantilní tričko s obscénním vzkazem (ruskému prezidentovi Vladimiru) Putinovi“. Připojil citát spisovatele Ernesta Hemingwaye – „Věřím, že všichni ti, kteří těží z války a přispívají k jejímu vzniku, by měli být zastřeleni hned první den občany své země“.

  1. Asi nechápou, že to myslel metaforicky. Stejně jako metaforicky umístil Ropušan Putina v pytli na mrtvoly na svoje ministerstvo. Ačkoli , jako správný ojrosoudruch, je dozajista proti trestu smrti a velký humanista.

  2. To je tak překvapující, až jsem vyloženě překvapen. Osobně bych mu ještě přišil zneužití metaforických sdělení. Stavovci si při své žalobě ani neuvědomili, jaké strašnosti ten ničema pronesl na adresu Rakušana, Fialy, Leyenové, Zelenského, mě, myslím taky Rychetského, Stanjury a mnoha dalších…., počkat, mě ne, to jsem si jej teď splet s Rakušanem, Fialou, Leyenovou, Zelenským, Rychetským, Stanjurou a mnoha dalšími…

  1. Na druhou stranu tyhle ojrosoudružky nejsou tak zachmuřené a jsou líp oháknuté, než soudružky v téže instituci před sametem. Na rozdíl od Gusty Fučikové, nebo Marie Kabrhelové, by leckterá stala i za hřích. Musíte se na to umět podívat i z lepší stránky věci.
   😻

   1. Soudružka Kabrhelová, o které se traduje, že při cestě do zahraničí vyplňovala nějaký formulář v angličtině a poté, co vyplnila jméno, příjmení a datum narození, napsala do kolonky sex: „very good“
    Tak ta na tom byla rozumově podobně. Akorát byla zaměřená na opačnou stranu.

    1. Jo. Říkalo se, že Fučíková s Kabrhelovou by se měly odstěhovat do Indie. Že tam jsou krávy posvátný. Kam by se měly vystěhovat tyhle?
     🤔

    1. Paní Helenka se domnívá, že šukatelnost je automaticky odvozena od vlastnictví toho orgánu.
     Mohu ujistit, že tomu tak rozhodně není..

     1. Taky pravda. Teplé bahno žádný orgán nevlastní, ale leckterý potřebný dvounožec ho tam v případě potřeby klidně vrazí.
      😻

 9. … vůbec mě ta „naše“ Guma107 nepřekvapuje. Doposavad nebyl schopnej vyvstalý jevy posuzovat (natož kočírovat) jinou optikou, než US/NATOvsky rozesráv@cí. Asi jim musej pomalý, zato však učenlivý Rusové už notně lézt na nerva s tou jejich taktikou „pouštění žilou“, tedy těma zvláštníma operacema. Asi už jim dochází, co jim Rus denně pomalu a jistě odkrajuje, co v praxi znamená naše přísloví:
  „Nevadí, že neprší, hlavně, když kape!“
  a zjišťujou, že jim, tedy celýmu Kolektivnímu Západu včetně Amíků, Rusové vypustili tím kapajícím kohoutkem doslova už téměř celej rybník, že jim zbejvá jen malá louže u stavidla, v který se však místo zdravých-mladých-čerstvých a dobře zpeněžitelných kapříků plácá už jen hodně starej, bahnem zapáchající, neprodejnej sumec zvaný Armagedon.
  Bohužel!

  https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/pavel-pavel-prezident-cesko-vilnius-litva-nato-summit-ukrajina-clenstvi.A230711_113415_domaci_ihal

  1. Ja vim, ze jsem furt jak radio, ale 107 tam neni od posuzovani/kocirovani cehokoliv. On je tam kvuli tomu, co umi. Dostane befehl a neprodlene ho vykona/preda niz.

   1. ale kdepak, jozko, blbě ste to mý pochopil, psal sem o faktoru času a o tom, kdo je na tý delší straně páky. Nějaká blbá Guma107 je pouhou okrajovou epizodní figurkou v soukolí toho blázince.

 10. Zelenskyj, který se bude účastnit summitu NATO v Litvě na twitteru reagoval na spekulace, že Ukrajina nedostane kýženou pozvánku do aliance. „Vážíme si našich spojenců. Vážíme si naší společné bezpečnosti. A vždy si ceníme otevřeného rozhovoru. Ukrajina bude na summitu NATO ve Vilniusu zastoupena. Protože jde o respekt,“ uvedl v úvodu svého prohlášení.

  „Ale Ukrajina si také zaslouží respekt. Nyní, na cestě do Vilniusu, jsme obdrželi signály, že se o určitých formulacích jedná bez Ukrajiny,“ pokračoval zklamaně Zelenskyj s tím, že problémy nejsou jen s členstvím Ukrajiny v NATO, ale dokonce ani s pozváním ke vstupu do aliance.

  Je to stejny jako kdyz o tom zvanili LGB…. respekt se nepozaduje. Respekt se zasluhuje. A kdyz se nekam hlasis, o tom, zda te prijmou, rozhoduji jeho clenove, ty do toho mas hovno co mluvit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *