22 června, 2024

Názorná ukázka…

…proč je všechno v řiti!

Přátelé, dostala se ke mě zaručeně autentická SMSka, kterou dostal Andrej Babiš poté, co neuspěl ve druhém kole prezidentské volby. Je tak kouzelná, že se o ni s vámi musím podělit. Já si tu dlouhé týdny lámu hlavu, proč je všechno v háji, jak může volby vyhrávat Blyštivý Péťa a kde jsme udělali chybu. Různě to rozebírám, přehazuju, popírám sám sebe… a někdy pak stačí pár písmenek z mobilu. Je to jako Rafaelo. Řekne víc než tisíc slov. Posuďte sami:

Dobrý večer Andreji, chtěl bych Vám pogratulovat k zisku více než 2,4 milionu hlasů občanů. Nedosáhl jste sice na prezidentský úřad, ale máte obrovskou podporu voličů a to je především závazek. Skončilo šílenství kolem kampaně a teď je třeba se dívat do budoucna. Rád bych se s Vámi, jako předsedou největší opoziční politické síly ve sněmovně co nejdříve setkal. Naše země prochází těžkým obdobím a já jsem přesvědčen, že nás ty největší výzvy ještě čekají. Věřím, že silné opoziční hnutí a silné odbory jsou tou správnou platformou pro hledání východisek z nadcházejících krizí. Přeji klidný večer Josef

Asi jste už uhodli, že pisatelem této SMSky je Josef Středula, šéf odborů. SMSka je autentická, mám jí přímo od zdroje.

Ano, ten Josef Středula, který na odborářskou demonstraci loni dostal sedm tisíc lidí a ještě tvrdil, že to byl úspěch. Ve stejné době jeden Láďa Vrabel celkem bez problémů dostal na svojí demonstraci desetkrát tolik lidí, aniž by měl jen setinu možností, které měly odbory i jejich šéf.

Ano, ten Josef Středula, který kandidoval na prezidenta, vymezoval se proti Babišovi, neb sedí v Aspen institutu, notoval si s ostatními Havly prvního kola a těsně před prvním kolem jasnozřivě rozpoznal, že volby vyhraje Danuše Nerudová a odstoupil v její prospěch. Zlé jazyky tvrdí, že větší vliv na to měl vééélký finanční dar, který Středula obdržel těsně před tímto rozhodnutím. Ale to je určitě henta metafora a nic takového se nikdy nestalo a myslí si to jen dezinformátoři.

A ano, tento Josef Středula po dvou týdnech, kdy se vymezoval proti Babišovi jak jen mohl, tak mu napíše tuhle SMSku ve které se k němu lísá, až to lepí. Řekl bych, že si Andrej musel třikrát protřít oči a dvakrát se štípnout, aby uvěřil, že je to pravda.

Dovolte mi k tomu pár dobře míněných slov:

Milí odboráři…

Už víte, proč zmíráte na úbytě? Už víte, proč k vám skoro nikdo nechce vstoupit? Už víte, proč jste ti poslední, u koho by obyčejný dělník čekal, že se ho zastanou? Už víte, proč u nás fungují odbory jen v německých firmách? Protože jste si za svého vrchního šéfa zvolili něco takového. Nejdřív to dělá machra a hraje si to na přítele lidu a není to schopné dostat na Václavák ani tolik lidí, co zvládne zadlužený prodavač pizzy. Pak si to notuje s těmi, kteří se nejvíc zasloužili o vaší bídnou situaci, pak to podpoří naprosto tupou prezidentuši, což poznal i poslední Jaryn z Horní Dolní, pak se na něj provalí, že to dostal zaplacené a nakonec se ukázalo, že mu to štěstí nepřineslo a on se rozhodl přimknout se opět k Babišovi, kterého čtrnáct dní předtím pomlouval, kudy chodil.

„Dobrý večer Andreji“ Takhle hláška mě bude budit ze spaní ještě čtrnáct dní, Josefe. Fakt, že jo.

Já jsem se tu už několikrát docela jízlivě obouval do Okamury, protože v poslední době předvedl skutečně olbřímí politický talent, ale teď musím zvolat: „Tomio, vrať se, vše je zapomenuto.“ Našel se totiž ještě mnohem větší politický průserář.

Tak si ho tam hlavně nechte. Pěkně si ho zvolte znovu, hlavně mu zase dejte důvěru… Fiala se směje, až ze Strakovky opadávají cihly, protože tahle asociální vláda si jako šéfa odborů nemohla přát nikoho lepšího. Kdybyste tam dali Laca Horvátha, pomocného dělníka z Nové Huti, tak by tam po deseti letech šéfování nenadělal tolik škody, jako Středula za posledních pár týdnů.

Normální odboráři by se nejpozději po té demonstraci ozvali, řekli by si, že Středula není součástí řešení, ale je součástí problému a poslali by ho tam, kam patří. Ale to vy ne. Vy jste ho pěkně nechali, aby si s vámi vytřel řiť. Když si vezmu, co to kdysi znamenalo, být odborář. Když si vezmu, jakou jste měli slavnou minulost… to vaši dědové kdysi vybojovali většinu výhod pro normální pracující. Oni nastavovali kůži, riskovali vězení, nechali do sebe střílet… a co jste dokázali vy? Zvolili jste si Středulu… Přesně proto jste tam, kde jste.

Jsem zvědavý, jestli to tam u vás někomu dojde… ale dost o tom pochybuju. A víte co? On to věděl i Mirda Kalousek. Pamatujete na tu básničku? Cože to tenkrát odboráři vezli na trakaři? Slyšíte to? Celý národ se vám směje, jak to máte bezvadně zorganizované.

291 thoughts on “Názorná ukázka…

 1. Kolik těch balónů vlastně amíci sestřelili?
  Jeden 4. února, o průměru 60 metrů, ten dopadl do moře u Jižní Karolíny.
  Jeden v pátek 10. února nad Aljaškou o velikosti malého auta, ten dopadl do moře u Aljašky.
  A další v sobotu 11. února nad kanadským Yukonem a ten nemůžou najít.
  Vy se v tom někdo ještě vyznáte?

  1. No, ušatý tvrdí, že vlastně vůbec nevědí, co nad tou Aljaškou a Kanadou sestřelili.
   Pokud vůbec něco sestřelili…

 2. No vida…
  Po německé AfD, která přeskočila Zelené v Dojčlandu a vystoupala v preferencích na 17%, to nějak začíná bublat i v Rakousku:

  Europe Elects
  6 hod ·
  Austria, INSA poll:
  FPÖ-ID: 28%
  SPÖ-S&D: 24% (-1)
  ÖVP-EPP: 21% (-1)
  NEOS-RE: 11% (+1)
  GRÜNE-G/EFA: 10% (+1)
  +/- vs. 2-5 January 2023
  Fieldwork: 6-9 February 2023
  Sample size: 1,000
  https://www.facebook.com/EuropeElects/posts/627419252725501
  ————-
  Rakoušští Svobodní předbíhají vládnoucí lidovce o 7%!!! Zelení blednou a padají, asi na ně přichází podzim…
  Pamatujete si jak média vymyšleným skandálem odstranila šéfa rakouských Svobodných Stracheho a po té i Sebastiana Kurze?
  Žádná demokracie, ani liberální, ale totalitní mediakracie vládne západosvětu.

  1. Né že by to nebylo roztomilé , když se dva činovníci, kteří orají stejnou brázdu, vzájemně trošinku škrdlají .
   Černochová orá armádními prostředky, Železný kulturními, dělba práce je základ.

  1. Chtěla jsem upozornit na pár zásadních bodů, ale byly to všechny.
   1) Evropští dravci už dodravčili.
   2) Část ODS musí být zděšena.
   3) Hodnocení ministrů zahraničí – z mého pohledu excelentní.
   4) Turecko versus NATO – realistický pohled
   5) Ví Fiala co se na Západě děje? Obávám se, že má pan Drulák pravdu.
   6) A úvaha o chování Čechů pod tíhou obou okupací, jo, my už jsme takoví. Než potoky krve, tak raději dočasně sklopit uši. P to horlivěji podporujeme nesmyslný boj nešťastných Ukrajinců. Nejhorlivější bojovník je intelektuál, který má modrou knížku.

   1. Druláka jakžtakž znám.
    Z mnoha článků, videí, rozhovorů,dvou knížek, mailové korespondence….
    Tohle video je jedinečné né v tom, že se jedná o odpovědi na INTELIGENTNÍ dotazy diváků a Drulák odpovídá bezprostředně. Nejžajímavější jsou jeho dlouholeté poznatky ze zákulisí – a jeho upozornění na totální úpadek funkce ministerstev zahraničí v celém evropském prostoru.

    (Byl bych ovšem mnohem raději, kdyby na místě ministrů zahraničí byli skuteční inteligentní gauneři místo ambiciózních manipulovatelných hlupáčků.
    Inteligentní gauner se dá totiž přinejhorším koupit nebo donutit k užitečné práci ve prospěch obyvatel své země…. Podobně jako inteligentní dobře zaplacený gauner – advokát. )

    Video s Drulákem vydá několika svými klíčovými větami za za týden současných Vidlákových kydů a měsíc našich zdejších zacyklovaných pindů.
    ——————————

    1. Srovnávat Vidláka s Drulákem mi nepřijde úplně fér. ☹️
     Na demonstraci proti bídě bych nešla, byť i duševní bídu pociťuji též.
     Šla bych na besedu s Drulákem, kdyby se konala blízko u MHD. Ondyno byla beseda sice kousek od refýže, ale ve sklepě, moc schodů. 😀
     Naštéstí mi hodná paní recepční donesla knížku, která byl k mání také jen ve sklepě Domu slovenské kultury. 😀

 3. Doporučuji čerstvý Vidlákův rozhovor.
  Vidlák dokáže velmi inteligentně upravovat svou argumentaci a míru politické propagace/ndy podle partnera a předpokládaného publika. (Jako pamětníkovi mi v této schopnosti připomněl Smrkovského z konce šedesátých let.)
  V rozhovoru není nic v zásadě převratného, jen je lepší, objektivnější a komplexnější než zdejší články z posledních měsíců. Doporučuji zvláště těm, kterým se stýská po starých Kydech a starém Vidlákovi.

  https://www.incorrect.cz/rozhovor-daniel-sterzik-autor-vidlakovych-kydu/

  1. Všiml jsem si. Na základě něco mála zprostředkovaného z Facebooku.
   Vidláka radši v roli inspirátora a buditele.

 4. „“Náš rodič v nebi“: Liberálové prosazují genderově neutrálního Boha.
  Anglikánská církev zvažuje změnu Písma, aby Pán již nebyl „on“.

  V době, kdy se počet členů církve v západním světě dostal na historické minimum, se může zdát zvláštní, že křesťanští představitelé se zdají být více než kdy jindy odhodláni odcizit si zbytky svého ubývajícího stáda prostřednictvím probuzených nesmyslů.

  V prosinci například děkan Trinity College nechal shromáždění věřících v slzách poté, co tvrdil, že tělo Ježíše Krista se zdá být „trans“. Částečně to zdůvodnil ranou na boku, kterou mu způsobilo římské kopí, když Boží syn visel umírající na kříži, a která měla „rozhodně vaginální vzhled“. Nechám čtenáře, aby si z toho udělal, co chce.

  Aby toho nebylo málo, co se týče možných herezí, zvažuje nyní anglikánská církev pod tlakem liberálních křesťanů, že prohlásí Boha za genderově neutrálního. Jinými slovy, v modlitbě Páně už nebude žádné „Otče náš“, zatímco „Bůh Otec“ bude bezvýznamné „oni“ nebo „jim“. Možná to bude vyžadovat nějaký božský zásah, protože hned první slova Starého zákona jsou „B’reshit bara Elohim“ – „Na počátku Bůh stvořil“. Sloveso bara (stvořil) se shoduje s podmětem v mužském rodě jednotného čísla. Je možné, že se Bible – samotné Boží slovo – spletla?“

  https://www.rt.com/news/571296-uk-liberals-gender-neutral-god/

  1. Příznačné je i pojem „Pán“. Je zajímavé, že a jak křesťanství, stejně jako jiná obdobná učení, v sobě konzervuje kulturu svého vzniku.

    1. O reformovaném českém islámu už jsem kdysi uvažoval. Povolujícím pivo a vepřové. Byla -l by poptávka, doplnil bych o příslušnou na Řípu nadiktovanou sůru. Islám po několika úpravách by mohl být velmi příjemným náboženstvím.

 5. Z FB skupiny Trikolora : PŘÁTELÉ,
  DOSTAL SE MI DO RUKY VELMI ZAJÍMAVÝ A HEZKY NAPSANÝ TEXT. AUTORA BOHUŽEL NEZNÁM, ALE DOPORUČUJI K PŘEČTENÍ :
  „V posledních dnech vypuštěné zprávy o přesunu tanků Leopard, Challenger, Abrams či Leclerc na Ukrajinu mě vedou k úvahám, kam až jsou šílenci v USA a EU ochotni zajít.
  Během základní vojenské služby v polovině 80. let jsem sloužil jako řidič tanku. První jízdy na legendárním T-34, následně na modernizovaném T-55 a ke konci i na T-72. Na rozdíl od mnoha samozvaných „odborníků“ jsem na vlastní kůži zažil pobyt v železné rakvi po dobu dvou let, zažil jsem nespočet ostrých střeleb, zažil jsem jízdu pod vodou a další podobné „atrakce“.
  Ukrajina nebyla 24. února neozbrojenou zemí. Disponovala dva a půl tisíci bojeschopných tanků, měla k dispozici kolem 4 tisíc bojových vozidel pěchoty. Stejně tak Ukrajina disponovala moderním velkým komplexem na výrobu obrněné techniky – charkovským tankovým závodem. Mimo to Ukrajina získala stovky dalších tanků a tisíce bojových vozidel pěchoty. Dnes je tato technika v drtivé většině sešrotovaná. O tom mimo jiné vypovídá množství videí (paradoxně i v mainstreamu), kdy jsem s údivem sledoval 50-60 let staré tanky T-55 či T-64. Laik to rozezná obtížně, protože je povětšinou ověšen pasivním systémem proti PTŘS (protitankovým řízeným střelám). Člověk, který tuto techniku zná, dokáže podle tvaru a pojezdového ústrojí tyto stroje rozeznat bezpečně. Pokud tedy za 10 měsíců Ukrajina ztratila 3 000 tanků a tisíce bojových obrněných vozidel, položme si otázku, co může změnit pár desítek tanků západní provenience.
  V prvé řadě, výcvik osádky tanku trval již za nás zhruba 6 měsíců v základním ovládání a další 3-4 měsíce potom secvičení osádky. A to mluvíme o mnohem jednodušší technice. Mnoho lidí trpí zjednodušenou představou, že řidič si sedne do korby, nastartuje a jede, střelec se chytí zaměřovačů a spouští a střílí, velitel koukne do periskopu a velí. Jenže řídit tank není tak jednoduché – zejména v terénu. Potřebujete odhad, máte velice omezený rozhled a řídíte padesátitunové monstrum, kde je minimální odpružení a každá díra může mít fatální následky na provozuschopnost tanku. Dále musíte ovládat technické parametry pohonu, musíte znát a provádět základní údržbu, musíte umět bleskově reagovat na pokyn velitele nebo střelce. Střelec se musí naučit základní znalosti fyziky, vyhodnocovat cíle, ovládat věž, zbraně a typy munice v závislosti na cílech, a rychle reagovat na velitele souběžně s pokyny řidiči na směr jízdy nebo přizpůsobení rychlosti. Velitel musí mít předpoklady pro rychlé a bezpečné rozlišení a stanovení cílů, stanovení priorit, koordinaci posádky, vyhledávání ve složitém terénu. To vše je pak nutné konat v bojových podmínkách a mohu vás ubezpečit, že to není nic jednoduchého ani při výcviku, kdy po vás nic nestřílí, nikdo vás neohrožuje a nejhorší co se vám může stát, je vyčinění od nadřízeného. Pro ilustraci několik zajímavostí. Při střelbě z T-55, který disponoval pouze 100 mm kanónem s daleko menším výkonem, jste musel udržovat motor na 2500 otáčkách. Při menších otáčkách po výstřelu zpětný ráz motor zhasnul. Na promazání pojezdového ústrojí jsem spotřeboval 12 kg vazelíny a 3 hodiny času.
  Na tanky západní provenience budou muset být zaškoleni stovky ukrajinských branců. Mimo jiné pro ně bude zcela nová pozice nabíječe, protože ta v sovětské technice odpadla díky samonabíjecímu systému už od tanků T-64. Ze západních tanků tímto disponuje pouze francouzský Leclerc. Připočtěme k tomu jazykovou bariéru, naprosto odlišné systémy pohonu a systému řízení palby a rozdílnou munici. Obrovské problémy pak budou v logistice. Během druhé války byla noční můrou nacistických plánovačů přes 250 různých typů bojových a nákladních vozidel z celé okupované Evropy, různé typy munice, náhradní díly, opravárenské čety či pohonné hmoty.
  Celá infrastruktura Varšavské smlouvy byla přizpůsobena sovětské technice. Ta je však podstatně lehčí než západní. Pokud bychom to teda převedli do normální mluvy, veškeré silniční mosty byly dimenzovány na 20 a 50 tun – což byla váha obrněných vozidel pěchoty a tanků. To samozřejmě platí i pro Ukrajinu. Je to jeden z důvodů, proč Polsko nakupuje korejské tanky Black Panther – podstatně lehčí než tanky Abrams nebo Leopard. Byl to mimochodem důvod, proč se uvažovalo o jejich nákupu i pro českou armádu. Abrams M1A1 váží 67 tun, M1A2 pak 71-73 tun, Leopard 2 pak 68-73 tun dle verze. Tank Abrams má v terénu rychlost 30 km/h a spotřebu 6-8 litrů paliva na 1 km jízdy. Leopard pak má spotřebu 5 litrů paliva na kilometr. Co však bývá největší nevýhodou Abramsu, je jeho turbínový motor, který trpí velkou poruchovostí. Mimochodem Ukrajinci vyrobili několik tanků T-80 s turbínovými motory a velice rychle od této varianty ustoupili.
  Co tedy očekávat? Pochopitelně nic, výsledek bude obdobný jako s dělostřeleckými systémy ze západu. Přibude několik tisíc mrtvých na obou stranách. Různé typy houfnic, které dostala Ukrajinská armáda, jsou na tom obdobně jako ruské houfnice. Po 50-100 výstřelech je potřeba provést údržbu a povětšinou výměnu hlavně. Rusové provádí údržbu na frontě, Ukrajinci je musí odesílat do Pobaltí, Polska, Slovenska nebo k nám. S těmi tanky je to obdobné. V dodávkách munice a pohonných hmot je situace obdobná. Po vyřazení značné části energetických zdrojů došlo k velkému omezení železniční přepravy na Ukrajině. Dieselových lokomotiv je málo a odlišný rozvor kolejí neumožňuje dodávky lokomotiv z Evropy. Dalším aspektem je pochopitelně skutečnost, že všechny dodávky je nutné na hranicích Ukrajiny překládat.
  V letech 1942-44 vládl na bojištích tank Tiger I. Byl to bezkonkurenčně nejlepší tank v podstatě bez soupeře. Jenže Němci jich vyrobili za dva roky 1341 a spojenci dokázali v roce 1944 vyrábět 8000 tanků měsíčně. Navíc vzdušná nadvláda nedovolovala Němcům nic víc než urputnou obranu odsouzenou k neúspěchu. V této opotřebovávací válce neměli šanci. A podobné vyhlídky čekají Ukrajinu. Mrzí mě to s ohledem na běžné obyvatelstvo, které bude zdecimováno. Ztratí značnou část mladých lidí a bude traumatizováno.
  Ještě bych upozornil na jednu věc. Rusové od padesátých let mají totožné ráže zbraní a munice od 50. let je plně kompatibilní po celou éru SSSR i Ruska. Můžeme se jen domnívat, jaké množství munice mají Rusové ve skladech. Je velice pravděpodobné, že výroba je v Rusku mnohem efektivnější a levnější než v zemích NATO. Ruský rozpočet na celou armádu činí 68 miliard USD, vojenská pomoc USA a EU Ukrajině činila za 10 měsíců 56 miliard USD! Efekt pro Ukrajinu? Stovky tisíc mrtvých a zraněných bez vyhlídky na úspěch. Zelenskyj nařídil novou vlnu mobilizace na vytvoření záloh 200 000 vojáků. Výsledek? Podle svědectví lidí ze Zakarpatí, kteří utekli před ukrajinskými náhončími z SBU do Maďarska, odvádějí do armády 16leté kluky. Nepřipomíná to něco?
  Snad Vám tato moje stať pomůže při odpovědích na otázky možného dopadu nesmyslných kroků kolektivního Západu, které si jistě se svými spolupracovníky musíte chtě nechtě pokládat. Vždy jsem si myslel, že racionalita vůdců euroatlantické civilizace nedovolí přímý střet mezi jadernými mocnostmi, který nemůže mít vítěze. V poslední době o tom začínám pochybovat a s příchodem Petra Pavla na hrad v kombinaci s amazonkami typu Černochové nebo Pekarové-Adamové mě skutečně jímá hrůza a strach.“

  1. Mazání…. jo, červená vodě nedolná marmeláda TNH2….
   Význam má u výcvikových provozek. Jinak nepotřebné, protože životnost tanku v nynějších bojových podmínkách je nižší než mazací intervaly.

  2. Došli k závěru, že výnos spočívající v zastavení Putina je vyšší než náklady v podobě světové jaderné války.
   Rozbor tohoto neposkytli, nic podrobnějšího jsem k tomu nenalezl. Ale určitě to mají promyšlené a spočítané, protože jinak by to neříkali.

 6. Z netu:
  Galéra byla loď vybavená vesly, veslaři neboli galejníci seděli uvnitř a veslovali podle rytmu bubnu, přičemž bubeníka ovládl kapitán. Kdo vesloval málo, přetáhli ho přes záda bičem. Fungovalo to kupodivu dobře.
  Milý Ondřeji Neffe, jak vidím, funguje to dobře i dnes. Vesluješ usilovně, a tak biče neochutnáš. Nanejvýš zaregistruješ nesouhlasné mručení veslařů, připoutaných k stejné lavici.

 7. 2 Helanov, četl jsem Kapitál i Mein Kampf, mimo mnohé jiné, avšak nepřipadá mi to tak. Především Kapitál. Že už v době vzniku byl překonaný, příkladmo o nadhodnotě, je záležitost ekonomická.
  O revoluci pojednává Komunistický manifest. V tomhle mají hokej nejen ti, kteří o tom něco vědí z doslechu, ale i ti, kteří by měli vědět. Jenže nedávali pozor. Jako například X.Y. , která připustila možnost zákazu Kapitálu. Což v případě kvalifikace ministryně spravedlnosti mi připadá pikantní. Ostatní na tom většinou nejsou lépe.

   1. Příkladmo depopulace lidstva a jeho zotročení. Zotročení depopulizovaného Lidstva?
    Pozoruhodné. Jako příkladmo portál „U pramene“.

    1. Já jsem to nečetla. Ale beztřídní společnost je absurdní výmysl. Vždycky jsou jedni schopnější a pracovitější, než druzí. Všude existují minimálně tři třídy.

      1. Naopak. Klíčové jsou schopnosti jsou klíčové. Geneticky podložené vlohy, rozvinuté dispozice. Prvotní jsou vlohy na základě přirozeného výběru. Prostředí je selektor. Člověk je živočich jako ostatní. Tak i podléhá všem zákonitostem živého. Bez výjimky. Veškerá pojednání o opaku jsou sedativem méně schopných a nástrojem jejich ovládání.

        1. Jistěže. To spolu s podmínkami i nahodilými okolnostmi, podmiňuje jeho třídní příslušnost. To vynikne při rodovém pojetí člověka, ne jen jako na jednotlivce ale na celý rod a jeho úspěšnost. Z generace na generaci. Nová stojící na ramenou staré. Toto, přirozeně je výhodou, kterou se socialističtí konstruktoři snažili odstranit, aby z principu sociální „spravedlnosti“ každý byl nucen začínat z ničeho. Jenže se jim nezdařilo. Vytvořily se přirozené by-passy. Pro jejich zamezení by museli vytvořit stoprocentní totalitu. Kladoucí umělé překážky schopnějším potomkům „bývalých vykořisťovatelů“, vyvlastňující nejen majetek, ale i geny. Toto z přirozené příčiny důsledně nechtěli a i kdyby chtěli, nebyli by toho schopni. Dlouhodobě by nemohlo fungovat. A neuspělo by v v soutěži se svobodnou konkurencí. Proto někteří blouznili o světové revoluci.

         Pozorujeme projevy novodobé sociální diferenciace za posledních více než třicet let. Ve vzhledu, neverbálním a verbálním projevu. Módním stylu, ve způsobu života. Ne nutně spojenými s velkou majetností či naopak například náhodou či nemocí způsobenou chudobou.

         Je nejen lumpenproletariát, ale i lumpenburžoazie. I lumpeninteligence. Po převratu zvířený kal se dosud neusadil. Projevy známých „osobností“ mimo naučenou hranou roli.
         A ovšem, i na dobrém stromě se vždy dobře neurodí.

         Pro odlehčení, Ilustrací oné biologické podmíněnosti, jde-li o mediálně bulvárně sledovaný případ, jsou v Britanii William a Kate na jedné straně, a Harry a Meghan na straně druhé. Prakticky stejné výchozí možnosti, odhlédneme-li, že králem může být jen jeden.

         1. Králem může být jen jeden, to je v protikladu,že mají stejné výchozí možnosti. Proto je jeden seriózní a druhý floutek. Vub u těhle královských rodů se jasně ukazuje,že jsou nesmysl ty vaše geny ,které by už jen akumulovaly a rozvíjely. Zde je spíš pravidlo,že jedna generace něco založila,druhá rozvíjela a třetí probendila. Jako Ealdštejnové,třeba.

          1. Geny fungují. U kumštu určitě.
           Tam renomé matinky nebo papínka může pomoci nanejvýš absolvovat školu. Dál už nic. Když chybí nadání ani protekce nic nesvede.

          2. Nejde o krajní body na škále. Tak jako být nejmajetnějším člověkem světa.
           Kdyby Harry byl prvorozený, projevoval by se stejně a tak Meghan. Protože v tomto nehraje roli následnictví, ale přirozenost.

           Ono pravidlo platí. Jenže socialisti brání bodu dva a neumožňují testovat podmínky bodu tři.

           Představme si model, ve kterém by ráno každý začínal od nuly. Bez ohledu na výsledky předešlého dne.

          3. Sibylo, pusťte si film pro pamětníky Madla zpívá Evropě.
           Byla chudý sirotek, bohatí se k ní nechovali moc dobře. Ale měla pěvecký talent a hlavně i tah na branku. Dobří lidé jí pomohli, dobří lidé jsou všude a dělá jim radost sponzorovat nadané děcko z chudiny.
           Dobře to dopadlo, nakonec zpívala Evropě.
           Těžký život a nedostatek potravy motivuje lidi k rozvoji určitě víc, než plné korýtko. Důležité je, aby se společnost přiměřeně postarala o ty, kteří jsou doopravdy slabí. Klíčové slovo je “ přiměřeně”.
           Češi jsou tradičně solidární, pastoušky a chudobince, špitály a podobné instituce existovaly už ve středověku. I o Madlu se musela povinně postarat rodná obec. A postarala !

     1. Co brání přečíst? Pro naprosto nepoznamenané jako úvod do ekonomie Ekonomické nepravidelníky Modrého ptáka. Pak něco od uvedených autorů. Začít Bohatstvím národů od Adama Smithe, číst jako beletrii. Proložit Platónovými Ústavou, a Zákony. Nářez. Najdete tam lecos z doby ne až tak dávné. Zákaz držení cizí měny, zákaz cizích písní a tanců, omezení výjezdů do ciziny, výjezdní doložky…. Seznámit se s díly Utopistů. Pak další. U mladých je ideální jestliže je navedou rodiče.

       1. Tak to teda ne. Jako první na netu, je to na Mises Institutu, najdeš, stáhneš, přečteš pamflet Petice výrobců svíček. To je úžasná sranda. Čte se samo. Pak od téhož autora Co je a co není vidět. Také sranda. Zjistíš, že ekonomie není suchopár plný vzorečků. Pak toho Modrého. Podává živě, téměř bulvárním způsobem. Co by příkladmo o Keynesovi a Marxovi psal Blesk.Jak to Marxů vypadalo doma. Chudák Marxová a jejich děti. Ale pořád lepší než mašíbly ceněný humanista Rosseau, který své děti dál do ústavu. Pro vzbuzení zájmu by to mělo stačit. A základ anglické klasické ekonomie Bohatství národů není o nic náročnější ani méně čtivé než příkladmo historická studie Pekařova o Kosti, podávající vývoj Kostecka po třicetileté válce. Ekonomie není to, čemu rozumí za prvé jen Václav Klaus, za druhé Václav Klaus, za třetí, Václav Klaus. Prakticky jí rozumí, třebaže používá jiný pojmový aparát, do pyči, i místní drogový dýler Horvát Lakatoš. Dokonce na praktické jednoduché úrovni i jiní z čeledi Hominidae,ba i krkavcovití. Takže nedostatkem buněk to není.

 8. I na jednání politické a válečné navrhuji aplikovat metodu porovnání nákladů a výnosů.
  Příkladmo na vztah k Ukrajině, k Rusku. Extrémně na míru výhodnosti třetí světové války (náklad), na zastavení Putina (výnos). Pro jednotlivé přímo i nepřímo zúčastněné zájmové subjekty.

   1. Poslouchal jsem chvíli večer se Solovjovem a zazněla tam zajímavá myšlenka:
    Velká rozhodnutí by měli přijímat jen ti lidé, kteří mají své děti. Ta myšlenka je opravdu nosná.

 9. Ten Seznam je oporavdu cosi. Jsou opravdu neskuteční a fascinuje mne jak jsou proti Jarkovi vysazení a pracovití. Co to muselo dát práce všechno vyhledat 🙂
  https://www.stream.cz/udalosti-ludka-stanka/mi-dezolati-mi-rozumeji-nohavica-slozil-nejostrejsi-pisne-sve-kariery-prazska-kavarna-ostudne-mlci-64537079#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=sznhp.vidpbox&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=abtest203_personalizovany_layout_varC&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

  Zabrousím tam málokdy a docela to stačí- ubožáci

  1. Tak to je šílenost. V souvislosti s tímto mě ještě tedy napadá, jestli ten Zelenej, v tom Bruseli nebyl jednat o lidských zdrojích. Pro vrchního cenzora. Je to jen taková metaforická úvaha.

   1. Pane Jasl.
    Do Polska jde Biden přemlouvat premiéry k vyslání armád na Ukrajinu.
    Polsko je jasné,náš premiér a Slovenský také,Rumunsko váhá,Maďarsko zatím ne,ale asi Orbána zmáčknout,jejich území potřebuji k přesunu techniky.Myslím si,že to bude do měsíce,jinak může Ukrajina padnout.

    1. Přesun techniky… Teď jsem čekala dopis do 50g z vedlejšího města vzdaleného 17 km a České poště to trvalo 10 dní.

     1. Jsem si vzpomněla na poslední výstražný přesun techniky do Pobaltí.
      Techniku nejprve zaskočil smrtící Ťokův průsmyk u Humpolce a dorazily zrádné Litevské mělčiny. Ty učinily díru v bitevníku, ale dobře to dopadlo . Neutopil se ani jeden vojín US NAVY.

  2. Ona to vlastně není až taková hrůza, jak to vypadá, protože každá životní situace je příležitostí se osvědčit nebo selhat.
   Takže hoši budou pod tlakem a ti, kdo se osvědčí, tak odmítnou. Pokud to budou všichni nebo většina, tak si představte, jakou ostudu si Heger a Čaputka před kolonizátory utrhnou 🙂

   Pokud by se však našli nějací, kteří tam narukují, tak těch není proč litovat…

   Takhle je třeba se na to dívat.

  3. Velmi vážné.
   odvolaná vláda na Slovensku dělá vše proto, aby Slovensko zatáhli do války s RF.

   Fico tomu dal další tečku s Blahou.
   9.2. TB SMER-SD: Cenzúra naberá na ozrutných rozmeroch – pravda sa stáva nepriateľom Západného sveta
   https://m.youtube.com/watch?v=VuLzDxX-1Nw

   11.2 Tlačová beseda strany SMER – SD: Sľub Hegera dať Ukrajine stíhačky MIG-29 je hrubo protiústavný
   https://www.youtube.com/watch?v=0Pe2KmDWquM

 10. Jen tak… ukázka zajímavých volebních preferencí:
  ——————————–
  Europe Elects
  @EuropeElects
  · 10. 2.
  Germany, YouGov poll:

  CDU/CSU-EPP: 27%
  SPD-S&D: 19% (+1)
  AfD-ID: 17% (+1)
  GRÜNE-G/EFA: 16% (-1)
  LINKE-LEFT: 6%
  FDP-RE: 6% (-2)
  FW-RE: 2% (+1)
  +/- vs. 6-10 January 2023

  Německá AfD předběhla Zelené a atakuje německé socialisty.
  ——————————
  Europe Elects
  @EuropeElects
  · 2. 2.
  Russia, Levada Centre poll:

  President Putin (~EPP|ID) Approval Rating

  Approve: 82% (+1)
  Disapprove: 16% (-1)

  +/- vs. 15 – 21 December 2022

  Hmmmm….
  ——————————

        1. Mohla bych prosit sdělení kde to fungovalo?
         Domnívám se, že ani v SSSR, když se celý ten spektákl složil jako domeček z karet. Komunistická myšlénka je od základu – z mého pohledu- blbá. Neb lidé nejsou andělé a nového člověka se zatím nikde stvořit nezdařilo.
         Kapitalismus je základní stav nejenom lidské společnosti. I ten pes a i veverka si zahrabou potravu, aby jim tu kost anebo oříšek nesežral nějaký soused.

          1. Výsledek té světové revoluce byl , z mého pohledu, truchlivý.
           Myslím, že učení K. Marxe za sebou zanechalo daleko víc mrtvol, než učení A. Hitlera.
           Když ke gulagům připočítám i řádění Pol Pota, Kim Ir Sena a dalších apoštolů, fakt mi to tak vychází.
           ( Čímž netvrdím, že Mein Kampf by byl užitečnější, než Kapitál. )

          2. Hitler taky radil jen 4 roky a počet je znám 50 milionů. Marxismus ovlivňoval přes 100 let a 50 mega to není

          3. Sibylo, zapomněla jsem na Čínu. Mao byl horlivý vykonavatel Marxových myšlének. Tam byly důsledky místní Kulturní revoluce nevyčíslitelné. Obyvatelstvo tam pojídalo jíl a kořínky.

          4. k Helanov “ … připočítám i řádění Pol Pota“
           nevzpomínám si, že by byl z Moskvy ?! celý svůj „studijní život“ byl v Paříži !!

          5. Helanov – nemá cenu polemizovat o mrtvých. Milému a „přirozenému“ kapíku můžeme okamžitě připsat obeti nejen konce 18-tého, a celého 19-teho století, v klidu si připište obě ( někteří tvrdí, že jednu s přestávkou ) světové války ve století 20-tem, stejně jako mnoho konfliktů lokálního charakteru, včetně třeba onoho Pol-Pota, páč jeho nástup má na svědomí masivní bombardování části Kambodži USAF s mnohaset tisíci mrtvými a rozvrácenou společností. Ale chápu, to bylo vysoce humánní, a na svědomí to mají „naši gauneři“, tedy se nic nestalo. Nakonec je odstranili komouši z Vietnamu, jaký to paradox, když pred tim napadli na gumových člunech v jistém zálivu pokojně se plavící ocelové lodě US navy.
           Afghánistán v letech 80-tych padá na konto těch správných také, stejně jako další dobrodružství v posledních více než 30-ti letech… A mohli bychom pokračovat dále jak válkami, tak hladomorem vyvoleným „aplikací kapitalistických pravidel“ v zásobování potravinami na Indickém poloostrově…
           To vše okořeníme bludy, které vyřvávají ty „přirozené “ zdroje o počtech mrtvých, které má na svědomí ideologický nepřítel, a k té fabulaci stačí jeden opilec prý literat, nedej bože myslitel …
           100 mio, pak 80, pak 60, kdo ví, jaké číslo je v kurzu nyní, kdy se ti samí, tedy ti „přirození“ chystají ulevit důchodovému eráru vyvoláním dalšího konfliktu, který bude asi fakt sranda, a hodíme to na mužíka…
           Ta lehkost, s jakou kloužete po příčinách, faktech a krvavýchnudálostech je „obdivu hodná „…

        1. Pro nojo :
         Jo, Pól Pot se školil v Paříži. Ale tam se školej prakticky všichni , mimochodem, etabloval se tam s celým dvorem i klerokrat Ajatolláh Chomejní.
         Paříž prostě tyhle týpky , fanatiky a bigoty, přitahuje. Úplně stejně, jako kdysi Moskva.

         1. Pol Pot by bez B52 a usilovné snahy majitelů těch „ér “ jako problém neexistoval. Apropo, co Krvavá Madla, která na konto mnoha set tisíc obětí v Iráku podotkla cosi ve volném prekladu: Dobrá práce, či No a co …
          Condoleezza Riceová to samé…
          Copak Paříž ( revoluce ve Francii na konci 18-tého století byla BURŽOAZNÍ revolucí, tedy pokud Vaši předci nebyli členy dvou privilegovaných stavů ) – v Českých realiích mráz přichází z Prahy …

 11. OT:
  “Rakouští a němečtí záchranáři pozastavili záchranné práce v Turecku a stáhli se do svých ubikací. Na místě, kde pracovali, se totiž zhoršila bezpečnostní situace. Turecká vláda plánuje zasáhnout proti zločinům v zasažených oblastech.” -idnes
  To vypadá, jako by naši spojenci rabovali se zbraní v ruce.

  1. Jiná mentalita. Němci a potažmo i Rakušáci jsou už staletí zvyklí dodržovat řád. V Turecku je to systém úplatků – kdo víc zaplatí, je vyslyšen.

   Poslouchal jsem (v překladu) tlustého, blahobytně vypadajícího Turka, který se rozčiloval, že mu nechtějí vyhrabat zpod trosek mrtvou manželku, aby ji mohl řádně pohřbít a opustit Turecko.
   Protiargument tam nebyl, ale dovedu si představit, že zachránci argumentovali tím, že se raději pokusí najít nějaké živé.

 12. A to je jen jediná provalená SMS. A co ty šifrované telefony, tam musí být teprve cvrkot. A takové odposlechy a následné vydírání.
  Hele, kde je v cajku taký švajneraj, tam je možné už fakt všechno.
  Ten, kdo mluví o míru, je vláčený bahnem.
  Když se přidá jednorázovka našim starouškům, tak se řve a když se berou úvěry na modrožlutou bezednou díru, tak se jásá.
  Rodina je pomalu sprosté slovo ovšem abnormality jsou vystavovány na piedestal.
  Z veřejnoprávní stoky se bez skrupulí line dělení na ty lepší a na ten nevzdělaný póvl.
  Politici, kteří se nechají zvolit občany, po volbách jednají proti těmto občanům.
  V institucích, ve kterých by mělo sedět to nejlepší, řeční autistické děcko, drbe ty „nejlepší“ a ti ji za to aplaudují.
  Starý kontinent provádí sebedestrukci v přímém přenosu a ještě si za ni tleská.
  Dialog, konfrontace, názorová odlišnost je nepřípustný jev a v brzké době i trestný čin……………………

 13. Středulo, ty zlatý hochu
  kéž bys pobral aspoň trochu
  té mozkové buničiny
  a nedělal skopičiny.

  Preferuješ teplo v řiti
  neváháš se zabořiti
  do prdele celičký,
  do samce i samičky.
  Že i není hanba.
  Ať tě kousne mamba.

  1. Ládiku,
   podle mého názoru se Středula zachoval jako naprosto typický euroamerický politik dvacátých let jednadvacátého století.

   Jak před volbami, tak po volbách.
   Ale (jak by řekl Vidlák ) „alespoň to zkusil“!
   (Zkusil to jak před volbami, tak posléze i po volbách. )
   ——-
   Jako holub-humanista nebudu propagovat obří pěstitelské stanice stanice na chov mamb!
   Škoda mamby, která padne vedle!

   1. Vidíš, a já pořád žiju v bludu, že odborář není politik. Že bojuju za lepší pracovní podmínky operátorů výroby, aby na rekreaci měli lepší hotel a v letadle nemuseli stát, aby svačinářka přinesla svačiny včas, týmbildink byl každý týden a v pátek byla společná snídaně na pracovišti.

    1. No bodejť!
     Akorát se jmenují různě a kreativněji a na rozdíl od BSP je účast v nich většinou povinná, často pod trestem vyhazovu,resp. tzv. neprodloužení smlouvy nebo zrušení pracovního místa.

     Podle mého názoru jsi neuvědomělý předseda jednočlenné BKP (tzv. BKP o sobě, na rozdíl od BKP pro sebe, jak by řekli kucí u nás v hospodě) a podáváš trvale výkony, z jakých by se potrusil i Stachanov blahé paměti.

      1. No dyť to řikám!
       Tvoje jednočlenná BKP vydá za deset BSP!
       Navíc – po odečtení svých relativně zanedbatelných základních životních potřeb (fufajka, ručník, pasta na zuby, benzín do auta, umožňující překračování povolené rychlosti, tatarák, špičkové běžecké boty a koloběžka)
       Cca 90% příjmů věnuješ z nepopiratelní dobroty srdce a altruizmu(protokomunizmus ježíšonazaretského střihu!!!) potřebným i zdánlivě nepotřebným.

       V tom překonáváš i Miloše Zemana, který má podobně skromné sasinovské životní potřeby, jen místo auta má nafukovací člun, místo tataráku tlačenku a místo koloběžky invalidní vozík. 🙂

 14. Pan Vidlák toho zjeba Středulu z ASPEN Prostitute of Prague a ten jeho výkrut okomentoval správně…Že se za o odboráři nestydí, jsou blbí, jak daleko vidí.

  PS: za minulého režimu jsem v odborech dlouho nebyl, neb jsem neviděl žádný důvod k jejich existenci, neb si téměř vůbec neplnily funkci, kromě té formální a vstoupil jsem tam až po tom, co jsem shledal jisté výhody a přínos v odbory pořádaných zájezdech se zaměstnankyněmi podniku, ve kterém jsem pracoval. Byly to krásné a vášní plné časy, na které velmi rád a s jistým dojetím a šimráním v jistí části těla dodnes rád vzpomínám.

  Ale do těchto dnešních a žluťáckým ASPENisem Středulou vedených odborů, ač teprve teď nastal ten jejich pravý čas, bych nikdy nevstoupil a o dnešní „odborářky“, jež ho obklopují, bych neopřel ani kolo…

  1. Jo jo Emile, jenže tomu dnešnímu šimrání někdy předcházelo i sledování kalendáře, zdali…
   Krása bez závoje kontra stres pod dekou.

   1. Učinná antikoncepce už existovala i tenkrát a lidi moc dobře věděli, co mají mezi nohama a vážili si toho, AIDS byl jen v Americe a mezi buzeranty, plyn z Ruska byl za hubičku a dával modrý plamen stejně, jako dnes a v potravinách jsme si byli soběstační a nikdo nemusel kontrolovat každý pytlík, nebo konzervu, jestli tam nejsou namletý brouci, nebo červi a na STK se nejezdilo…Já bych se do těch dob vrátil hned…

    1. Ruský plyn 50 let a v poho, až letos už 2x ucpaná tryska plus méně výhřevný. Už přiznali,že kvůli tomu budou měnit normy i legislativu.

  1. Ano, s tím se dá souhlasit. Vidím to podobně.

   Jen bych řekl, že nebezpečí eskalace situace v Ruině poněkud přehání. Poláci jsou vždy „velké huby“, ale skutek utek. Amíci ještě větší – a jejich celková situace, nejen vojenská ale i ekonomická a sociální, je na hraně katastrofy. USA jsou na tom neskonale hůře, než Sojůz koncem 80. let.

   Západ (tj. USA světožerné kruhy, společně s City of London; zbytek Západu jsou jen vazalové) se rozkládá před očima a brzy začne stahování základen ze světa – napřed z Evropy aby posílili proti Číně v Asii – protože na oboje nebudou peníze a lidi. Převaha Ruska v kontinentálním boji – Evropa je jenom maličký přívěsek Asie – je tak velká, že jakákoliv akce USA proti Rusku v Ruině nebo jinde bude vyloženě „operetní“. Rusko je v dosahu svých A2/AD systémů (<2000 km od ruských hranic) neporazitelné.

   Proč USA ani zbytek Západu nepoužijí jaderné zbraně, jsem psal několikrát. Když to shrnu: protože by prohráli. Rusko je používat také nemusí, ale na rozdíl od Západu ty taktické klidně použít může, protože žádná Západní odpověď nebude – vzhledem k poměru sil by tím Západ spáchal jistou sebevraždu.

   Ohledně USA proti Číně, to je také předem rozhodnuté…

   1. Vy působíte dost military. Znalost zbraňových systémů, bojišťové úvahy apod.
    Už jsem tu otázku položil víckrát. I Vidlákovi, ten odpověděl, že vlastně ani neví.

    Co by se muselo stát, aby došlo k přímému vojenskému střetu Ruska a NATO? No, asi by v tomhle vyhroceným stavu stačilo málo, viděli jsme „ruské rakety“ v Polsku, taky jejích „přelet ‚ nad Rumunskem. Dalekonosný rachejtle by asi namontovaly zase Rusy. Nehledě, že Západu se válečný vývoj proklatě nelíbí.

    Ale spíš hlavně se vás chci zeptat, myslíte, že by vůbec existovala nějaká šance udržet to na konvenční, eventuálně „jen“ lokálně taktické jaderné úrovni?
    Jak moc by podle vás fungovalo takový to „ale to přece už nejde, to by pak…“? Nutně by brzy (pokud by vůbec byl čas k tomu, aby k tomu došlo) začala jedna či druhá strana tahat za kratší konec. Já to následný dění nazval – Ty mě pěsti? Tak to já tebe šutrem! Co? Šutrem? Tak tumáš kladivem! Co? Tak tumáš…!
    Čili, ať už by k tomu střetu došlo z jakýchkoli, tzn. i nechtěných důvodů, je vůbec nějaká šance, že by si pak ještě stačili vytelefonovat, že jako jo, že tohle už byla přeháňka, musíme zchladit hlavy?

    1. Piccolomini: Stačí si vzpomenout na výroky některých amerických generálů v. v., kteří navrhovali potopit ruskou černomořskou flotilu v případě, že by ruská armáda použila taktickou jadernou zbraň k zastavení budoucí ofenzívy na Krym. Myslí si, že by tím kolotoč odvet skončil? Nevystřelila by žádná ruská ponorka toprédo s jadernou hlavicí na letadlovou loď? Navíc proč už to neudělali, pokud si myslí, že Kreml stejně si netroufne udělat odvetu?

     1. To mám na mysli. Podle mě by to zastavit nešlo. I původní konvenční válka, která, pokud by vůbec byla, by měla jepičí život, hned by se zasévalo na praváky.
      Američani jsou si toho bezesporu vědomi, sice s těmi dopady a přelety raket to může být (a dost možná je) jen hra, o které obě strany vědí. Ale jestli by nějakýho ukra nekontrolovatelně napadlo přitlačit na pilu víc, to by pak bylo k popukání. Doslovně. Američani je musí držet na velmi krátkým řetězu, protože jim jde o vlastní zadek. Sebe a všechny ostatní koneckonců taky, smí to jít jen po úroveň těch našich pudlíků, co vysílají metaforický signály.

      1. Ze svet bez Ruska nema smysl, rekl zatim jen jediny clovek, ktery navic nema zasadni vliv na probihajici deje. Mira ruske reakce byla zatim vzdy nejasna a skoro vzdy neadekvatni. Tuhle svoji nevyvazenost dokazuji Rusove temer kazdy den a proto ji lze extrapolovat i na jadernou odpoved. Tohle NATO ocividne pravidelne otukava, predpokladat, ze v jeho rozhodovacich funkcich sedi sami dezorientovani debilove, kteri nevedi co se deje, je detinske.

    2. Skutečná vojenská eskalace takhle nefunguje – nejde to takhle samospádem. Západ dobře ví, že by proti Rusku prohrál ve všech úrovních té eskalace: jak v konvenční – při zapojení konvenčních armád NATO zemí, tak v takticko-jaderné úrovni. Vojensky je zkrátka situace NATO-Rusko v Evropě úplně jednoznačná.

     USA, ani Západní jaderné mocnosti Británie a Francie, proti Rusku taktické jaderné zbraně nepoužijí, protože „nevymění britské, francouzské, etc základny, přístavy a letiště za nějaký Bachmut nebo Nikolajev“. I kdyby taktické jaderné zbraně použili na bojišti v Ruině Rusové – a ti to dělat v žádném případě nemusí. Důvodem také je, že Západ nemá žádné nosiče, kromě letadel a zastaralých křídlatých střel, proti nesestřelitelným ruským raketám – jak semibalistickým Iskanderům-M, tak už vůbec ne proti hypersonickým Kinžálům a Zirkonům.

     Šílené výkřiky různých bláznů „o potopení ruské Černomořské flotily“ a podobného druhu, jsou akorát směšné. Jednak nemají čím, jednak by se Rusáci ubránili… A jako odvetu za tento pokus by potopili Západní loďky, v první fázi všude kolem Evropy. V protilodních raketách totiž mají totální převahu.

     Když oficiálně má instalované hyperzvukové Zirkony jedna ruská fregata, neoficiálně už to mají všude – Sovětčíci/Rusové to takhle dělali vždycky. Faktické zavedení do výzbroje předchází několik let před oficiálním zavedením do výzbroje, než je plně schválená „operační způsobilost“.

     Západ to dělá opačně, z finančních důvodů – potřebují financovat vojensko-průmyslový komplex předem – tudíž často vyhlásí „operační způsobilost“, i když jim ještě zbraňový systém nefunguje a reálně není bojově použitelný. Příkladů je spousta, z poslední doby třeba F-35. Ale není to nic nového, třeba v 80. letech v Evropě létala úderná „Tornáda“ několik let po zavedení s betonovým závažím místo radarů… takže coby takticko-jaderné nosiče proti Sojůzu byly úplně k ničemu – byly to opravdové „holubice míru“, létalo to úplně mírově.

     Nějaké to potopení raketového křižníku Moskva s tím nemá co dělat: i slepé kuře najde někdy zrno, smůla si nevybírá. Není jasné, co se přesně stalo – podle zpráv jim samovolně zahořela prošlá PVO raketa v silu a loď se pak potopila v silné bouři při vlečení; takže se Ukroši chlubí cizím peřím. I kdyby to tak nebylo, a zasáhli křižník nějakou střelou či dronem – i takové věci se stávají – nedává to žádný obraz o celkové situaci.

     Kdo ovládá Krym, ovládá Černé moře, to je základní fakt – a Rusové se svým arzenálem dálkových raket a střel de facto žádné lodě v Černém moři ani nepotřebují, vystačili by si s raketami a letadly z Krymu a ponorkami. Tudíž takové bláboly nějakého amíckého magora jsou jako z blázince.

     Nelze to brát vážně. Faktem je, že vysoké politické kruhy jsou plné „politických generálů a admirálů“, kteří slouží jako „váleční psi“: výhružně štěkají, chráněni pevným plotem. Západ vykazuje hodně známek duševního vyšinutí, uplatňuje „psychologickou projekci“ jako psychiatrický pacient. Váleční jestřábi vidí svou porážku na bojišti a toužili by použít k jejímu odvrácení taktické jaderné zbraně: takže takové tužby projektují do ruské strany.

     Ovšem tyto šílence vždy zastaví realita: protože nic takového zkrátka nejde. Jejich vlastní profesionální vojáci, opravdoví generálové a admirálové, jim to „vysvětlí“. To jest shodí ze stolu, prohlásí za neproveditelné. Předem vyčíslí ztráty takové operace a jistou prohru.

     Rusové používat taktické jaderné zbraně nemusí, mají úplnou konvenční převahu – leda by k tomu sáhli demonstrativně kvůli odstrašení, jako „budíček“ pro Západ, který se vysmívá jejich „červeným liniím“. Žumpy prezentují konflikt v Ruině jako ukázku slabosti ruské armády, aniž by ukázaly zničení ukrošské armády, již ve třetím provedení (nyní nastupuje čtvrtá inkarnace).

     Rusové v Ruině nevedou válku, dělají tam SMO – „Special Military Operation“, zaměřenou na „demilitarizaci a denacifikaci“, s maximální ochranou civilistů a infrastruktury. Kdyby skutečně válčili, Ruina by byla v troskách po pár týdnech, a to že úplně. Se stovkami tisíc až miliony mrtvých civilistů… a Kyjev by vypadal jako irácký Mosul.

    3. A ještě bych to doplnil:

     Některé USA kruhy, jak správě píše autor/autoři výše uvedeného textu, by chtěli „plné zapojení“ NATO do zabijačky v Ruině, proti Rusku. Ale NATO na nic takového „nemá“, je to vykradený papírový tygr.

     Není k tomu výstroj, výzbroj, munice, armády a dokonce ani ten kanonenfutter. Bude dodávat Čína uniformy a výstroj pro evropské NATO armády, jelikož sklady všeho jsou všude prázdné? Jistěže nebude, to je jasné předem. Bude Rusko dodávat energie, materiály, suroviny pro zbrojní výrobu? Bude Indie a Čína dodávat ocel, měděné kabely, odlitky a výkovky, pancéřové slitky/pláty pro tanky a BPV? Bude Čína dodávat elektronické součástky a osazené desky s plošnými spoji do vojenské elektroniky? Pro válku proti Rusku nic z toho nebude…

     A další „maličkost“: koncept NATO je a vždy byl postaven na „pomoci z USA“. Velkou armádu, letectvo, námořnictvo etc mají a měli pouze Amíci – schválně omezovali velikost armád a výzbroje evropských zemí, aby je mohly beztrestně a bez odporu vykrádat: aby na nich byl evropský Západ závislý proti „ruskému nebezpečí“. NATO koncepty počítaly s přepravou armád a výzbroje z USA.

     V těch objemech to jde jedině loděmi – což je nyní nemožné: protože USA a Západ ztratily převahu na moři – díky ruským raketovým zbraním, dálkovému námořními letectvu a protilodním raketám na ruských lodích a ponorkách. Nějaké dnešní „konvoje“ jako za Druhé světové války jsou nemožné – byl by to absolutní masakr. Stačí jediná ruská protilodní raketa s takticko-jadernou bojovou částí a je po konvoji…

     Rusko má globální dohled nad lodním provozem pomocí své moderní družicové konstelace – což měli od 70. let, tehdy se to jmenovalo „Leganda“. Tím zjistí polohy všeho na moři, a mohou na to navigovat útočné prostředky – ponorky, lodě, letadla coby nosiče dálkových protilodních střel.

     Shrnuto je to nemožné. Strategická lodní přeprava armád a výzbroje z USA na „evropské bojiště“ je minulost. Nehledě na to, že dnešní vyhnilé USA by něčeho takového už ani nebyly schopné: shromažďování výzbroje a vojsk a přeprava loděmi proti Iráku 1991 jim trvala půl roku, na Irák 2 v roce 2003 už se museli chystat rok předem. V Afghanistánu nechali zbraně a vybavení za 80 miliard dolarů – neměli už přepravní kapacity na odvezení; a co je zábavnější, neměli už ani vojenské kapacity k likvidaci té výzbroje a vybavení, takže to vše nechali nepříteli na stříbrném podnose.

     Pokud vyhrožují „nasazením NATO“ proti Rusku, jistě se ruská generalita něčemu tak zhola absurdnímu směje…

     1. No, odpovídáte a zdůvodňujete, že především k tomu nedojde. V což taky doufám. Já u toho měl na mysli hlavně rétoriku. Lhostejno, že by tedy na konvenční válku Západ ani neměl sílu, spíš jde o princip. A o to, což je zásadní, že na ZHN válku mají sílu oba.

      Ať už ti naši lulini, nebo jiní lulini, každou chvíli od nich zazní to o té ruské válce. Aktuálně je to hodně slyšet od polských lulinů (všude ihned dosadit jiný písmenko). Jen ať si pindá, pravil by Arnošt. Ale jak to, že ještě nikdo nahlas neodpověděl lulinům s jiným písmenkem, že je to naprostý nesmysl?
      Napadlo mě to hlavně, když Babiš plantal o tom Polsku. Ono se sice při koukání dobře kritizuje, ale tohle je přece zásadní věc. Prý, že on především tu válku nechce, ale proč narovinu neřekl, že Polsko s Ruskem jednoduše válčit nemůže? Respektive může, ale jen v případě, že jaderný země NATO by nechaly ležet čl.5 (což by následně znamenalo konec paktu)? A což by vlastně i bez ležení Rusko vyhodnotilo po svém, takže nikdo by už pak nečekal, kdo si první začne.
      Neboli, jakýkoli bojový střet NATO vs Rusko by ihned přerostl „vejš“. Je to teda sice všechno jen v té hypotetické rovině, ale, počínaje Babišem, proč nikdo neřekne nahlas, že polská zápletka i všechny podobné jsou nesmysl, protože by pak jednoduše bylo hotovo? Klidně i bez tý omáčky, kolik a jakých kdo má zbraní, jen, že to jednoduše z toho fatálního důvodu nejde. Na to přece pak už nejde odpovědět tak, aby dotyčnej nebyl za ichtyla. Přijde mi, že na tohle panuje nějaký tabu. Nikdo ani z opozice či alternativy to nechce srozumitelně pojmenovat.

      Ještě poznámka, opravdu si myslíte, že kdyby se Rusko naštvalo, pošle ukrům nějaký menší nuke, na což se Západ (de facto jen a pouze USA) neodváží symetricky odpovědět? Můžu se plést, ale myslím, že Ukrajina je co do ZHN dnes zahrnutá do zájmových území. A kdyby k tomu navíc blbě foukal vítr…

      1. A že životní pro je najednou všem šumafuk. To bylo řečí o ochraně přírody a klimatu a najednou nikdo ani nečekaně.A co může víc poškodit planetu než nějaké zbytečné výbuchy.

  2. Skvostné, i když z toho jde strach.
   Strach proto, že na „Kolektivním západě“ přibývá, obávám se, magorů, kteří se nezastaví před ničím. Ani před vlastními dětmi či vnoučaty (mají-li jaké).

 15. Dmitrij Medveděv: O cirkusu šílenců a novém únosu Evropy

  Vousatý fotomodel v zeleném smradlavém tričku se vydal na loutkovou cirkusovou jízdu po Evropě. Přímé přenosy, titulní strany, fotografie s „evropskými šéfy“.
  No, a souběžně s tím – stovky denně umírajících mobilizovaných Ukrajinců, násilně odvlečených na ochranu zájmů vládnoucí nacistické kliky.

  Již jsem psal o tom, že současní evropští „vůdci“, všichni ubozí diletanti, zjevní rusofobové a intelektuální pygmejové, se svým předchůdcům nikdy ani nepřiblíží. Těm, kteří po nejničivější válce dvacátého století budovali novou, nezávislou a prosperující Evropu. To se projevilo zejména při poslední „honičce“ ukrajinských vyděračů. „Cirkus zrůd“ vyvrcholil audiencí v zeleném umaštěném tričku u britského panovníka.

  Všichni více či méně soudní lidé, zejména starší generace, žijící v troskách velké římské říše, však nyní vidí, že jim byla prodána jakási laciná pornografická show. Odporný a špinavý výmysl, který Evropanům přinese jen problémy.

  První z nich je neúměrná cena jejich životů, se kterou se asi ještě nějak vyrovnají. Méně jíst, méně se koupat, zapínat plynové hořáky…
  Co neuděláte pro „vítězství bájné země 404“. Ale v novinách píšou, že ano. Uprchlíci jsou toho důkazem.

  Druhá varianta je však mnohem horší. Národní ponížení. Staří „opravdoví“ Evropané by se bez „velkého amerického bratra“ asi těžko vzpamatovali. Má i hlavní peníze a hlavní tiskařský stroj (nikdo nezná osud eura), skvělou zbraň a dokonce i vychvalovanou americkou demokracii.

  Ale když se na impéria, byť bývalá, tlačí bývalí poražení outsidři… Dobře, bývalá „velká knížectví“ – polské a litevské… je to velmi ponižující. Zejména pro přímé potomky občanů Římské říše – Kvirity. A pro potomky bojovných Franků a Galů.

  Tato vláda exaltovaných mladoevropských zrůd skončí pro „starou evropskou civilizaci“ velmi špatně. Již nyní se rozpadá pod náporem přistěhovalců přicházejících ze všech koutů světa. Brzy zmizí úplně a zopakuje se známý mýtus o Evropě unesené Zeusem. Jenže dnes bude roli býka hrát dotěrná Amerika, které s otevřenými ústy slouží zrádci evropských zájmů jako Polsko a pobaltské státy.
  https://t.me/medvedev_telegram/267

 16. Bratře Vidláku. Mám takový pocit, že zveřejněním (byť se svolením)zprávy jsi se zapletl s vlky. Ovšem pokud máš namířeno do vyšších politických sfér, tak asi nic jiného nezbývá. Tomu rozumím. Ovšem tím se zařadíš a budeš zkoumán a budou ti strkány a podstrkány jiné než Tvoje myšlenky. Protože tak už to mají politici zařízené. Až dosud jsi stál v zásadě mimo a byl jsi bystrý pozorovatel ale ne hybatel. Alarmující apoštol který něco ví. Pokud ale budeš uvnitř, riskuješ svou nezávislost. A s koncem nezávislosti může přijít jen závislost. Už je jedno na čem nebo na kom. No nic jen jsem chtěl opakovat pozvání na pivo. A nezapomeň na jednu poučku: Je dobré se osvobodit ale důležitější je k čemu jsi se osvobodil. Uff nadřel jsem se.

  1. Nick 512.
   Inu, možná jo, možná ne. Sledovala jsem konferenci odborářů před tím, než pak vyhlásili demošku, včetně doprovodného „kulturního“ vystoupení. Něco tak nabubřelého už jsem dlouho neviděla. Odbory se úplně zdiskreditovaly a naprosto přestaly hájit zájmy svých členů. Tomu koneckonců odpovídal i počet účastníků na demonstraci a také zcela bezzubá vystoupení mluvčích. O podpoře danuše-blbuše ani nemluvě. Pokud se odbory neobrodí zevnitř a nestanou se tak výrazným politickým hlasem, tak se postupně propadnou do bažin zapomnění. Měly by si vzít příklad z odborů ve Francii.

  2. Kdyby v roce 1989 mnozí věděli k čemu se osvobozují….

   Ale co, stačí v březnu se sejít na známém místě, provolat hesla, zacinkat klíči….

 17. Tady se podivejte, jaky krypl zase vylez z diry.
  Predvadi nadherny veleltoc, a jeste k tomu s poradnou davkou nenavisti.
  Na Gretu, a jak bojoval za snizeni CO2 uplne zapomel.
  Nic bych za to nedal, ze to zitra Vlk rozmazne na Kose 🙂

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Musime-tvrde-vyjednavat-Evropu-zbytek-sveta-nenavidi-Bartuska-v-CT-navrhl-strategii-728909

  Perlicky:

  máme být tvrdí na zbytek světa včetně USA i Kataru při vyjednávání o ceně LNG.

  Jsme nenáviděný kontinent. Evropy mají všichni plné zuby

  „Všem dodavatelům LNG (zkapalněného zemního plynu, pozn. red.) budu říkat to samé: ‚My si rádi koupíme váš LNG, ale vidíte tu hromadu uhlí za mnou? Budeme pálit uhlí klidně 20 let. Nám je úplně jedno, jaké budou emise CO2. Nebudeme brát váš plyn za předražené ceny.‘ Takhle musíme mluvit se všemi. Velmi tvrdě. Velmi nelítostně,“ nastínil expert, že budeme muset zbytku světa jasně říct, že pokud chtějí solidní evropské zákazníky, budou se muset umoudřit.

  1. No, to je ta dokonalá názorová hyperflexibilita!
   Já mui, chlapci, rozumím!

   Třeba vystoupí i na společné demonstraci a postupně se stane budoucím lídrem všesjednocujícího všenárodního nutí „Proti sněmu proti dýmu, proti všemu protivnýmu, proti hromu proti bleše, proti tomu kdo se češe, proti autům proti jmění,proti skautům proti bdění !“(J.S.)

   Kdo chce zapalovat , musí hořet univerzální všesjednocující myšlénkou a nesmí ji jako doposud tutlat !!!
   —–
   (J.S. není Josef Stalin, ale Jiří Suchý)

  1. Je mnoho autorů vhodných ke čtení. Namátkou: Rostislav Iščenko, The Saker, Deharse, Jakov Kedmi, Jan Campbell, Jan Keller, Josef Skála, Josef Vohnout, Ladislav Větvička, Lu Lina, Michal Petr, Paul Craig Roberts, Pepe Escobar, Petr Hampl, Thierry Meyssan a a a mnoho dalších – a samozřejmě Jaroslav Hašek.

    1. STROJOVÝ PŘEKLAD:
     50271 Zobrazení 30. ledna 2023 122 komentářů

     Drazí přátelé,

     I když jsem na žádné komentáře neodpověděl, přečetl jsem si je velmi pozorně. Také jsem dostal spoustu e-mailů a opět jsem je všechny velmi pozorně četl. Poradil jsem se také se svou rodinou, několika velmi důvěryhodnými přáteli a rádci a modlil jsem se, aby mi Bůh umožnil rozeznat Jeho vůli, a učinil jsem následující rozhodnutí:

     Nejprve blog ukončím nejpozději do konce února.

     Za druhé, z mnoha důvodů nemohu blog převést na žádnou osobu nebo skupinu důvěryhodných lidí. To zní jako skvělý nápad, dokud se nepodíváte na spoustu detailů a stane se to nemožné.

     Za třetí, ano, rád bych nechal někde na internetu dostupný celý archiv blogu.

     Nicméně,

     Nechci udržovat žádnou spojitost ani se samotným archivem, ani s lidmi, kteří by jej hostili. Jednoduše řečeno, nechci se podílet na jeho udržování.

     Konečně budu nadále platit a vlastnit doménové jméno thesaker.is, ale bude to jediný finanční závazek, který jsem ochoten učinit. Jsem však ochoten nasměrovat toto doménové jméno na jakoukoli IP adresu hostující archiv blogu, pokud by byla zpřístupněna (to by byla moje jediná osobní účast na údržbě tohoto archivu).

     To jsou mé dosavadní hlavní závěry a rozhodnutí.

     Nyní několik bodů a otázek pro vás všechny, má milá komunita rároha:

     Za prvé, i když nemám energii hledat možný archiv, jsem otevřený návrhům. V ideálním případě bych preferoval archiv s následujícími vlastnostmi:

     Bylo by vhodnější, aby byl hostován na serverech umístěných v zóně B (mimo Říši)
     Bylo by vhodnější, kdyby mohl být archiv blogu hostován skupinami/entitami/korporacemi/atd. s nějakými disponibilními penězi (na rozdíl od jednoho jedince s dobrými úmysly). Jednoduše řečeno: hostování velkého archivu na serveru a jeho údržba vyžaduje 1) kvalifikovaný personál a 2) peníze na zaplacení nákladů.

     Pokud někdo, kdo čte tato slova, má nějaké návrhy nebo chce nabídnout hostování archivu, kontaktujte mě prosím na adrese vinice@gmail.com (preferováno) nebo TheSaker@protonmail.ch (v případě potřeby záloha).

     Mimochodem, tyto dva e-maily si ponechám i poté, co blog ukončím, takže pokud mě budete potřebovat kontaktovat, budete mít tyto dva e-maily jako možnosti.

     Dále vydání mých hostujících autorů:

     Některé články budu stále zveřejňovat až do konečného vypnutí na konci února, ale budu vkládat pouze články bývalých přispěvatelů, kteří jim dávají poslední šanci něco sdílet s námi ostatními (omlouvám se novým autorům!!!)
     Přemýšlím o jednom možném řešení pro naše hostující autory, ale nebudu ho zmiňovat, dokud nebudu mít všechna fakta srovnaná a zdá se mi životaschopné. Dejte mi prosím čas, abych si probral několik možností 🙂

     Konečně,

     Nebudu psát žádné analýzy současného dění. Udělám však dvě věci:

     Budu vás všechny informovat zveřejňováním aktualizací zde.
     Udělám pár osobnějších příspěvků, ve kterých se s vámi podělím o některé věci, které mám chuť řešit, než blog navždy zavřu (alespoň do té doby, než se na naši ubohou planetu vrátí nějaké zdání zdravého rozumu a já nebudu zadržovat dech… ). Mám také několik zpráv, které chci nasměrovat na některé konkrétní skupiny, a to pro mě bude příležitost to udělat. Ve skutečnosti je pár věcí, které jsem na blogu nikdy neřešil a kterým se chci věnovat, než se ukloním a odejdu z pódia.

     To je pro mě teď vše.

     No, ještě jedna prosba: pište prosím tolik komentářů, kolik chcete, ale e-mail mi prosím pošlete pouze v případě, že váš e-mail souvisí s vypnutím blogu (Jsem zavalen e-maily a jejich čtení zabere spoustu času, nevadí odpovědět ).

     A málem bych zapomněl: POKUD vás to zajímá, byl bych ochoten nahrát jedno video, které odpovídá na vaše případné otázky o geopolitice, válce, hudbě a dokonce i osobní otázky. Samozřejmě bych volil otázky a odpovídal pouze na ty, které uznám za vhodné, ale to bych mohl udělat během několika příštích týdnů, pokud o to bude zájem. Takže, pokud máte zájem, napište mi EMAIL (neptejte se prosím v sekci komentářů) a nezapomeňte do předmětu svého e-mailu uvést „Otázky a odpovědi s Andrejem“.

     Dobře, teď si myslím, že jsem na své straně skončil.

     Jste na řadě: myšlenky/návrhy/stížnosti?

     Objetí a jásot

     Andrei

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *