26 května, 2024

Napsali jinde


Podpora EU znamená podporu migrace a přijetí eura

Převzato od: Parlamentní listy, Politici voličům, Okamura, SPD

2.7. 2021

Přísaha Roberta Šlachty plně podporuje Evropskou unii a její politiku. Šlachta v rozhovoru pro Seznamzpravy 27.1.2021 řekl:

Otázka novináře: Jaký bude vztah Přísahy k Evropské unii?

Odpověď Šlachty: Žádné referendum o vystupování, žádný czexit.

Podpora EU znamená podporu migrace a přijetí eura. To prosazují také Piráti-STAN, koalice SPOLU (ODS, KDU-ČSL, TOP09) a ČSSD.


Oni z nás ty rasisty nakonec udělají

Napsal Alef Nula jako komentář do diskuse na https://www.ruik.cz/, zde. Komentář čeká na schválení; kdyby náhodou schálen nebyl, tedy i sem:

15.4. 2021

Autor komentáře předesílá, že fotbalu rozumi jak koza naklaďaku, fotbal mu je zcela ukradený a považuje ho za sport jeden z nejhloupějších. Jenže spor Kamara vs. Kúdela není o fotbalu, zde je fotbal jen zástupný problém.

Oni nás k tomu rasismu nakonec přivedou, ne že ne.

Kamara předmětným konáním svoji méněcennost dosvědčuje: neumím to s balónem líp než soupeř, tak ho aspoň zfauluju a před uznáním porážky a postihem za faul se zaštítím údajným rasismem protihráče. Sportovec, který takto jedná, prostě JE MÉNĚCENNÝ BEZ OHLEDU NA BARVU KŮŽE.

Totéž platí pro jeho trenéra, který hlenu kamarovi asistoval u přípravy útoku na Kúdelu a pomáhal mu se zakrytím kamer. Hlen kamara prostě je opice, shodou okolností černá, jeho trenér, učitel a mentor je rovněž opice, shodou okolností bílá; obě uvedené opice pak jsou rasisté par excelence a je nanejvýš vhodné je jako příklad soudobého rasismu uvádět.

Taková je pravda, taková je skutečnost – na tom se nic nezmění, i kdyby Kúdela dostal stopku ne na deset, ale na sto zápasů.


Nacisté? To byli Němci, paní Pekarová. Z dějepisu za pět.

Převzato od: Parlamentní listy, článek, uvádí zdroj: Vhled Michala Boka

17.3. 2021

Až se budou skládat žebříčky nejméně povedených výroků českých politiků za rok 2021, zcela jistě nebude chybět vyjádření předsedkyně TOP 09 Markéty Pekarové Adamové k 82. výročí okupace Československa nacistickým Německem. Politolog Michal Bok se zastavil i u slov Pekarové o tom, že jiní okupanti nám dnes otevřeně vyhrožují. „Tvrdit, že nám dnes Rusko něčím ‚otevřeně vyhrožuje‘, jak píše paní Pekarová Adamová? Nevím, já jsem zaznamenal, že nám nabízí vakcíny proti covidu,“ glosuje Michal Bok.

„…jiní okupanti i dnes otevřeně vyhrožují,“ píše Pekarová Adamová a myslí tím Rusko. Všimněte si, prosím, jak chorobnou protiruskou hysterií musí tato paní trpět? Koho, kdo má alespoň kousek citu nebo soudnosti v těle, napadne do pietní vzpomínky na německou agresi zakomponovat plivanec na Rusko? A ještě dát navíc vše na stejnou úroveň. Respektive naznačit, že vlastně okupace vojsky Varšavské smlouvy byla horší než Protektorát.

Pokud by snad Německo zvítězilo ve druhé světové válce, čekalo by Čechy „konečné řešení české otázky“. V rámci něho by část obyvatelstva byla germanizována a část vysídlena, tedy naložena do dobytčáků a odvezena někam do oblastí na východě. Samozřejmě že tohle „řešení“ by se týkalo jen těch, kteří by nebyli nacisty před tím nebo v průběhu zavražděni.

České země se nacházejí v prostoru mezi dvěmi velmocemi, Německem a Ruskem. To je geopolitická danost, kterou neumíme a nikdy nebudeme umět změnit. Republiku totiž neumíme nasadit na kolečka a odvézt někam jinam. První přikázáním naší zahraniční politiky proto musí být nedopustit, aby ani Německo ani Rusko mohly našemu prostoru dominovat. Avšak podobně jako sudetští Němci ve 30. letech je dnes paní Pekarová Adamová a jí podobní „nadšenci“ pro „evropskou integraci“ a „Spojené státy evropské,“ pátou kolonou německého vlivu u nás.


Onufer: Černoch nemusí překládat černocha, báseň Gormanové není dobrá

Převzato od: Aktuálně, článek, napsal(a) autor(ka): Daniela Drtinová

17.3. 2021

Nemusíte vykazovat podobné osobnostní ani rasové znaky, abyste mohli překládat poezii, důležité je vcítit se do autora.

Směšují se tu politika a umění, to většinou nedopadá dobře, literární kvality tu jsou až druhotné,

říká překladatel Petr Onufer k překladům básnířky Amandy Gormanové, známé z inaugurace Joea Bidena. Ta báseň není dobrá, je jedno, kdo ji přeloží, dodává.


Babiš mluvil s americkým ministrem zahraničí Blinkenem o pandemii

Převzato od: Vidlákovy kydy, komentář k článku, napsal(a) uživatel(ka): Maneca uvádí zdroj: MUDr. Ivan David

6.3. 2021

Tak zní oficiální zpráva. Co nám sdělil pan premiér sám: „Mluvili jsme o důležitosti spolupráce EU a USA v boji s pandemií a s jejími hospodářskými důsledky, stejně jako o dalších současných globálních výzvách.“ Dodal, že: „potvrdil závazek České republiky jako členské země NATO dále navyšovat obranný rozpočet, a projednával s Blinkenem také spolupráci na poli bezpečnosti 5G sítí“.

Podle webu amerického ministerstva zahraničí Blinken podtrhl potřebu společného boje proti „zhoubným vlivům“ a důležitost modernizace armády a solidních výdajů na obranu spojenců NATO.

Šéf americké diplomacie také vyzdvihl potřebu ochránit klíčovou českou infrastrukturu včetně jaderné energetiky a 5G sítí před „nedůvěryhodnými aktéry“ a důležitost iniciativy Trojmoří pro posílení hospodářské odolnosti střední a východní Evropy.

Přeložme si to do češtiny. Premiér Babiš současné vládě v USA slíbil nákup americké vyřazené vojenské techniky za podmínek stanovených americkou stranou. Dále slíbil, že dostavbu Dukovan provedou americké firmy za ceny jimi určené, a slíbil pomoc na izolaci Ruska a Číny od Evropy, tak, aby Evropa zůstala závislá na USA. Důsledky pandemie mu v této snaze nepochybně pomohou. Za to Andrej Babiš očekává, že ho americká strana pomůže udržet u moci a vzdálí ho od důsledků jeho činnosti, na kterou bude hledět s pochopením, tak jako v případě diktátorů v banánových republikách.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *