18 července, 2024

Na Ukrajině odkládají volby

Na Ukrajině se odkládají volby na „nejdříve za půl roku po skončení bojů“.

Dohodli se na tom šéfové současných parlamentních stran „Verchovné rady Ukrajiny“ (ukrajinského parlamentu) a podepsali o tom společnou dohodu.

Zatím se volby odkládaly s pomocí ustanovení o výjimečném stavu a stanném právu. Po vyhlášení výjimečného stavu se podle ústavy mohou volby odložit o tři měsíce. Na základě výjimečného stavu už byly o tři měsíce odložené parlamentní volby, které měly proběhnout v říjnu 2023. Teď by se měl odklad znovu prodloužit a navíc hrozí prezidentské volby příští rok na jaře.

Ale mají s těmi volbami trochu problém, protože podle mezinárodního práva spolu Ukrajina a Rusko oficiálně nevedou válku. Rusko nevyhlásilo válku ale „zahájilo speciální operaci na obranu práv obyvatel Donbasu“ a ani Ukrajina Rusku válku nevyhlásila.

Tak to odkládání voleb ukrajinští politici stále zkouší pořešit nějakou obezličkou, udělali si zasedání v karpatských hvozdech u Mukačeva a podepsali dohodu, že volby budou až půl roku po ukončení bojů. A opoziční ukrajinští politici z mezitím zakázané politické strany „Opoziční platforma Za Život“ a její právníci diskutují zpoza hranice na youtube o tom, že je to v rozporu s ukrajinskou ústavou.

Rating Zelenského se propadl pod 30 %, zároveň rating armádního velitele Zalužného se drží nad 70%. A soudruh Arestovič (kterého Zelenský nedávno vyhodil z pozice svého poradce, ačkoliv jím naplánované prezidentské kampani vděčí za zvolení) už zahájil masivní volební kampaň, objíždí západní politiky a každý den vysílá na internetu svoje kritiky postupu Zelenského včetně kritiky jeho protiruského jednání několik roků nazpět a odmítnutí příměří, o kterém se jednalo s Ruskem loni na jaře.

27 thoughts on “Na Ukrajině odkládají volby

 1. 🤬
  🇵🇱🇺🇦Polští autodopravci zablokovali na ukrajinské hranici zásilku amerických hlídkových člunů.
  Přeprava je prováděna na civilních přívěsech kamiony řízených civilními řidiči.
  Polský politik Tomasz Buczek, který organizoval blokádu Ukrajiny, mluví o jachtách a člunech maskovaných za humanitární pomoc:

  ‼️‼️‼️. „ Nejvíc mě zajímá, proč Ukrajina potřebuje drahá auta nebo drahé jachty?“. 🤔‼️‼️‼️

  😡😡🤬
  Sledujte @neCT24 | 42TČen

 2. K jednání Ukrajina – RF, lze jen dodat, že si to Ukrajina v nebývalé euforii zavařila. Musela by změnit zákony i ústavu. Sama si to zakázala a Rusové ji mohou jen odpovědět, že nikdo z Ukrajiny nemá na jakékoli jednání mandát a že rádi, až se překážky odstraní budou rádi jednat.
  Ovšem změna zákonů a ústavy by demoralizovala ukrajinskou armádu, ztratila by motivaci. A Rusové by útokem došli tam, kam chtějí.
  Ukrajina se dostala díky vedení Západu do katastrofální situace, kdy bude muset přijmout nabízené a dát zcela pevné záruky.
  Vnitrozemská neutrální Ukrajina (stejně jako Bělorusko, Srbsko, Severní Makedonie, Maďarsko, Slovensko, Česko, Rakousko, Švýcarsko, Andorra, San Marino, Vatikán a u nás „populární“ Lichtenštejnsko) pak konečně bude moci budovat svůj stát. My a EU za ní bude platit dluhy.
  Ale to je píseň budoucnosti.
  Jo, a nějaký Lipavský z Česka bude muset žádat o ruské vízum, aby si smočil své „krymské plavky“.

 3. Jsem z teho volajako zmeteny … 🙁
  Nase valecna chlamydie nam tvrdila, ze ruska armada je druha nejlepsi armada na Ukrajine a ted nam Zelensky tvrdi, ze bojuje proti druhe nejlepsi armade na svete …

  „Protiofenziva ukrajinských ozbrojených sil zahájená letos v červnu nepřinesla podle prezidenta Volodymyra Zelenského očekávané výsledky. Za důvod označil nedostatek zbraní a vojáků. Řekl také, že Ukrajina bojuje proti „druhé nejlepší armádě na světě“.“

  1. Homere, to chce trochu logiky a zmateni je pryc. Na Ukrajině bojují dvě nejsilnější armády na světě. Tím je vše vysvětleno a nikdo nám přeci nelže.

   1. „Ruská armáda dlouho byla druhou nejsilnější armádou na světě, ale dnes je druhou nejsilnější armádou na Ukrajině,“ zaznělo kdysi u Moravce z těch nejpovolanějších úst ministryně války Černochové. Proto je to nezpochybnitelná Pravda. Když to dám dohromady s informací od dalšího etalonu Pravdy Zelenského, jednoznačně z toho vyplývá, že nejsilnější armádou na světě musí být ukrajinská. 😉

 4. Privatizovaný Banderastán dostal zbraně a peníze na jedinou věc, a to na famózní porážku Ruské armády. Na průlom fronty až na Krym, který měl způsobit zhroucení vlády Vladimira Putina v Kremlu! To bylo úkolem ukrajinských otroků na frontě, přesně to měli pro košer bankstery BlackRocku udělat, ale neudělali. Předáci těchto otroků, košer poblitici sdružení kolem zločinecké partaje Sluha lidu, se teď snaží investory ukecat, že z objektivních příčin to nešlo udělat, přičemž si dokonce dovolí z neúspěchu obvinit investory, že dodali kanonenfutru málo zbraní, málo munice a hlavně málo padělané měny. Pouhých 250 miliard eur.

  Ministr Rujny Dmytro Kuleba v Bruseli na sjezdu s košer NATO
  boje proti Rusku označil za “férový obchod” pro Západ:
   “Vy nám dáte vše, co potřebujeme, a my budeme bojovat. Nežádáme po vás, abyste obětovali své životy,” dodal, že Ukrajina bojuje za západní svět, a pokud Ukrajina padne, Putin prý pošle svoji armádu na západ do Evropy, což je ohraná lstivá odrhovačka. Generalisimo Zalužný požaduje do zabíjačky Slovanů 20000 otroků měsíčně. Kde je uloupit?

  A žid Zelenský se prý připravuje k přesídlení do USA, kde snad má zajištěný blahobyt jako kdysi také banksterský kolaborant Réza Pohlaví, loutka odpadlá ze správy Íránu.

  Nedostatek otroků, zbraní a munice. Do toho mráz. Plány na vývoz démonkracie a Velké přestavby byly rozcupovány v neustálých bitvách o bývalou vesnici Rabotino.

  1. Boj.
   Pokud Zelensky uteče do USA,jen potvrdí komu slouží.
   Mel by si vzpomenout,jak dopadl podobným slouha Trocký.
   Stalin nemá nic společného ze smrtí Trockeho,spíš ti co do něj investovali veliké peníze. Podobně dopadli další, co nesplnili úkol Dubček,Litviněnko,Němcov.

  2. A navíc se proti ukrarmádě spikly myši a hadi a žerou proviant, dokonce ohryzávají kábly a zbraně.
   Avšak byly proti nim nasazeny služební košer kočky.

    1. Možná to nesedí, nicméně nasazeny byly. Oficiálně.
     Ono tam nesedí ledacos, kočky z toho nesedícího jsou to nejmenší.

 5. Podle některých zdrojů dokonce prý Zalužnyj jedná s Gerasimovem o příměří.
  Možná boje skončí dřív, než si Zelensky myslí.

  1. Tomu blábolu Hershe se mi nechce věřit, je to spíš přání otcem myšlenky.
   Jednoduše proto, že to celé jde přímo proti VVP a jeho deklarovaným záměrům.

   1. Je tomu tak, jak říkáte. Pokud by to byla pravda, znamenalo by to, že Rusko prohrálo, protože dohoda o příměří by znamenala jediné – opětovné spuštění bojů poté, co by se NATO na to lépe připravilo.

    1. K tomu článek z Bavorových poznámek:

     „„Je příliš pozdě… Rusko půjde až do konce“: bývalá ukrajinská novinářka vše vysvětluje svým krajanům
     […]
     Nesmysl. Přestaňte poslouchat Arahamije a jeho pohádky o tom, že Rusko usedne k jednacímu stolu, jakmile to Ukrajina řekne.
     Podívejte se na čísla. Rusko zvyšuje vojenský rozpočet o dalších 70 %. I když podle ukrajinské armády Rusové už dlouho neměli nedostatek zásob…
     […]
     Ale předbíhám – Rusko odmítne. Už je příliš pozdě.
     Všechny možné sankce a hrozby už dostalo – ruská ekonomika roste a rozvíjí se.
     Když se rozjede tak obrovský stroj vojensko-průmyslového komplexu, je těžké ho zastavit.
     Rusko to dotáhne do konce.“

     https://poznamkypanabavora.wordpress.com/2023/11/30/je-prilis-pozde-rusko-pujde-az-do-konce-byvala-ukrajinska-novinarka-vse-vysvetluje-svym-krajanum/

   2. Nemusíme Herschovi věřit, ale má informátory dost vysoko na to, aby minimálně část byla pravdivá.
    I když se může jednat o zpravodajskou hru, která posune vývoj vpřed. Uvidíme za pár dní.

  2. Podle me jde o vypusteni „kontrolniho balonku“, ted budou sledovat reakci z ruske strany.
   Pochybuju, ze by Putin po zkusenostech s dodrzovanim Misku 1, 2, mel zajem uzavrit primeri.
   Jedine na co pristoupi, je kapitulace Ukraruiny.

   1. Máte pravdu. Hrozí ale, že budou Rusko pomlouvat ve smyslu: „My chceme uzavřít mír, ale ten krvežíznivý Putin si nedá pokoj.“

   2. Ja si myslim, ze Rusko a Ukrajina jednaji nejakym zpusobem porad.
    Jestli jsou to ti dva generalove ted, to nevim.
    Ale co se mi na tom nezda uplne nejvic jsou ty podminky:
    Ukrajina se vzda Dobasu a Krymu a za to muze vstoupit do NATO.
    Aspon tohle pise Hersh.
    Ale nejak se zapomina, ze to nebyl Donbas, kvuli kteremu to cele zaclo.
    Byl to prave planovany vstup Ukrajiny do NATO.
    Takze neco na tech drbech bude, ale ty detaily urcite nesedi.
    Navic Jednat s Ukrajinou nema pro Rusko smysl, aniz by to predem neposvetily USA, to uz Putiz snad pochopil.

    Hersch ma kontakty v CIA a oni mu obcas neco velkeho pusti, mozna tohle je takovat oplatka, za toho solokapra s Nordstreamem.

    A to ponechavam uplne stranou fakta z bojiste. Kdyz se fronta nikam nehybala a Rus masakroval Ukrajince, tak ten jedine spravny svet hykal o jedinem moznem reseni: porazce Rusu.
    Ted ten samy spravny svet vsem sdeluje, ze situace je patova a pry mame byt pripraveni na spatne zpravy.
    Od dob Rudeho prava vim, co to znamena.

    1. tak informatori Herscha to vypustaju, imho, ako skusobne balonky. Proste za to, co mu dali okolo NS, teraz pise to co mu podsuvaju (a mozno tomu aj veri). Ale bud su Amici tak nechapavi ohladom Rusov (nie vylucene, inak by sa do niektorych veci vobec nepustali a ak uz pustali, tak by sa snazili Rusov si kupovat cukrom a nie snazit sa na nich utocit bicom) alebo si myslia, ze zahraju tou rozpravkou, ako Putin nebude chciet. A Putin povie, dobre, rokujme……ale najprv si musite zmenit ustavu, potom sa musime dohadovat (urcite nie kratko) a medzitym sa kludne moze stat, ze sa cela UA zruti. V kazdom pripade uz viackrat hovorili na webe ti, ktori s Putinom rokovali, ze kazde dalsie kolo znamenalo podstatne zhorsenie rokovacich podmienok. Tu to nevidim inak

     1. No, on to Putin ústy Lavrova kdysi řekl. Každá další nabídka bude pro Ukry horší a méně výhodná, než ta předchozí.

      1. Již jsem to tu psal.

       Klasika z počátků Říma.

       Římskému králi Tarquniovi nabídla Sibyla soubor věšteb. Králi se zdála požadovaná cena vysoká, a tak odmítl. Sibyla polovinu věšteb spálila.
       Po čase se to králi rozleželo a přišel za Sibylou, že věštby koupí. Sibyla mu tak prodala zbylé věštby za původní cenu.

       Přesně tak se to odehraje i mezi Ruskem a Ukrajinou. Díky takovým idiotům, jako je Boris Johnson, který nazná antické pověsti a nemůže se z nich tudíž poučit.

    2. Rusko nikdy nepristoupi na to, aby Ukrajina vstoupila do NATO. To tam radeji udelaji spalenou zemi. Nechtel Zapad neutralni naraznikove pasmo, bude mit neobyvatelne a liduprazdne naraznikove pasmo.

    3. No, on meldoval, že Ukrajina by sice mohla vstoupit do NATO, ale s tím, že na ní nebudou žádné americké základny, žádné závažné zbraně. Prý. Říkal Hersch. Tak to už je víc než podivné a na mně to udělalo dojem zlomyslného vtípku – možná fakt oplatka za Nordsrýmové zpravodajství.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *