18 července, 2024

Kterak se Blyštivý Péťa přihlásil k odkazu Magdy Goebbelsové a kolaborantského rady Zedniceka z Ostře sledovaných vlaků

Poslední rozhlasový projev Josefa Goebbelse z 21. dubna 1945 z bunkru pod Říšským kancléřstvím sděloval občanům mj. toto: „Obránci Berlína, upírají se k vám oči vašich žen, matek a dětí. Svěřily vám své životy, své štěstí, zdraví a svou budoucnost. Znáte úkol, který vás teď čeká, a vím, že ho zvládnete. Přišel okamžik pravdy. Zůstávám se svými spolupracovníky v Berlíně. Má žena a děti jsou zde také a já zde zůstanu. Udělám vše, co je v mých silách, abych mobilizoval obranu hlavního města Říše. Mé myšlenky a skutky budou vždy s vámi. Vyženeme našeho společného nepřítele. Hordy Mongolů musí být zastaveny u zdí našeho města. Náš boj dá signál, aby povstal celý národ a bojoval s železným odhodláním. Vedeni fanatickou touhou nikdy nedopustíme, aby hlavní město Říše padlo do bolševických rukou. Budeme bojovat a pracovat v plné soudružnosti.“ 

V pozadí jsou slyšet výstřely ruských děl.

28. dubna 1945 píše Magda Goebbelsová svému synovi Haraldu Quandtovi, bojovníku Luftwaffe, o kterém ani nevěděla, jestli je ještě naživu: „… Naše velkolepá myšlenka se zhroutila a se vším, co jsem v životě poznala krásné, obdivuhodné, ušlechtilé a dobré. Svět, který přijde po Führerovi a nacionálním socialismu, už nemá cenu žít, a proto jsem sem přivedla i děti. Jsou příliš dobří pro život, který po nás přijde, a Bůh mi ve své shovívavosti porozumí, když jim sama dám vysvobození. Budete i nadále žít a mám k vám jen jednu modlitbu: pamatujte, že jste Němec, nikdy nedělejte nic, co by bylo v rozporu se ctí, a ujistěte se, že váš život nedělá naši smrt marnou. Děti jsou úžasné. Bez pomoci se o sebe postarají v této víc než primitivní situaci. Ať už spí na podlaze, ať se mohou umýt, ať už mají jídlo nebo cokoli … nikdy si nestěžují ani nepláčou. Bombardování otřáslo bunkrem. Větší chrání ty menší a jejich přítomnost zde je již požehnáním tím, že každou chvíli dostávají úsměv od Führera. […] Věř! Věrný sobě, věrný lidem a věrný své zemi. V každém ohledu!… Buďte na sebe hrdí a snažte se na nás hrdě a šťastně vzpomínat. Každý musí jednoho dne zemřít a není to krásnější žít krátce, se ctí a odvahou, než mít dlouhý život v hanebných podmínkách?“.

Následně Magda otrávila svých šest dětí – Helgu, Hildu, Helmuta, Holde, Heddu a Heide – přičemž asi tušíte, proč se všechna jejich jména začínala na H. H – jako Hitler. Pak i ona rozkousla ampuli s kyanidem. Obětovala se, a protože budoucnost by nebyla dle jejich představ, obětovala i svoje děti.

Premiér Petr Fiala (zvaný též Blyštivý Péťa) dnes na Twitteru napsal: „Začíná advent, už je tu první adventní neděle. Není to ale úplně klidná doba, jak by asi měla být. Všichni se snažíme dohnat, co jsme během roku nestihli. Ale je to hezká doba, těšíme se na Vánoce. Je to období očekávání, radosti a naděje. Není důvod, abychom toto pozitivní očekávání nevztáhli i na příští rok. V adventu můžeme přemýšlet nad tím, jakou budoucnost vlastně chceme. Abychom měli hezké Vánoce, aby z nich měli radost naši blízcí, jsme připraveni hodně udělat a obětovat. Není to tak i s naší zemí? Jsme ochotni přijmout nezbytné změny, abychom zajistili dobrou budoucnost našich dětí? I nad tím můžeme přemýšlet během adventu.“

Pominu, že ospravedlňovat pokles životního standardu od předsedy tzv. „prorůstové vlády“ ohledy na budoucnost dětí je chucpe.

Fiala svými výkřiky stále více a více připomíná kolaborantského radu Zedniceka z Hrabalova románu Ostře sledované vlaky, kterého tak mistrně ztvárnil Vlastimil Brodský. Hrabal Zednicekovo kolaborantství de facto také osvětluje zvrácenými obavami o děti: „Rada Zednicek nejdřív rozložil kapesní mapu Evropy, aby úvodem probral a osvětlil vojenskou situaci říšských armád. Když rozevřel tu mapu, objevily se v ní díry. To bylo tím, jak rada Zednicek nosil tu mapu v kapse a prodřel ji v přeložení rohy. Ale každá ta díra na mapě byla veliká jako Švýcarsko. A Zednicek podával výklad o situaci armád v Karpatech, kde bojovala pátá armáda von Mansfelda, armáda, ve které bojoval i jeho syn Břetislav Zednicek, ale na mapě ta pátá armáda pořád ještě byla v té prodřené díře, už týden to bylo, co do ní vešla, pořád ještě se nedostala z toho kotle, ve kterém bojoval Zednickův syn, který tak jako otec neuměl pořádně německy a přihlásil se k Němcům tím, že si odstranil čárku a háček ze svého jména. A dál vykládal rada Zednicek a kreslil tužkou na té malé mapě kruhy, které ve skutečnosti byly veliké jak Černé moře, a ty kruhy byly kotle, které co nevidět začne uzavírat říšská armáda kolem nepřátel, tužkou kreslil rada Zednicek přesuny říšských vojsk přes Malou Asii do Afriky, kde do kotle uzavřel anglická vojska a potom přes Španělsko se dostal do týlu amerických armád, a přitom přešel rada Zednicek na situaci v protektorátu, kde nastává totální nasazení, které se projevuje opatřením, jež zjednoduší školství, uzavřou se muzea, výstavy, zastaví se některé vlaky a sporty se budou provozovat jen v neděli.“

Nic, vůbec nic Vám to nepřipomíná?!

V Menzlově filmu z roku 1966 to rada Zednicek korunuje slovy: „Situace našich vojsk, BOJUJÍCÍCH ZA BLAHO VŠECH NÁRODŮ, AŤ UŽ CHTĚJÍ NEBO NECHTĚJÍ, je kromobyčejně příznivá.“ A když se ho na to bojování zeptá jeden z přítomných otázkou „A proooč?!“, rada Zednicek vybuchne „Protože si to Vůdce přeje a basta!“.

Já našeho Péťu chápu. On už asi rok nosí ten černý prsten, který mu prý hlídá dobrý spánek a nějaké ty životní funkce (což je po té řadě úprav zřejmě zapotřebí). Nevím, zda si náš derniér nastudoval návod k použití, ale Gandalf tam četl: „Jeden prsten vládne všem –  Jeden jim všem káže –  Jeden všechny přivede – do temnoty sváže“. Prsten začíná být neklidný, protože cítí, že se blíží Hora Osudu. Tak pudí našeho Gluma, aby dal božstvu ještě víc a víc! Takže včera v Dubaji náš Světový lídr prohlásil: „Česká republika je rovněž připravena v příštích čtyřech letech poskytnout až čtyři miliony dolarů (zhruba 90 mil. Kč) do světového fondu na pomoc rozvojovým zemím v boji proti klimatické změně“.

Hurááá, budeme první rozvojovou zemí, která bude podporovat rozvojové země! To chceš!

Inu, jak říkal soudruh Moláček už v roce 2017 – „S klimatickou změnou se nám vyplatí bojovat, i kdyby neexistovala!“.

No a to se, Horste, vyplatí!

Hlavně, když Tě platí…

44 thoughts on “Kterak se Blyštivý Péťa přihlásil k odkazu Magdy Goebbelsové a kolaborantského rady Zedniceka z Ostře sledovaných vlaků

 1. Bohužel, velmi výstižná metaforická analogie. Světový lídr diletantství ještě předvede mnohé cirkusové kousky. Jako každý bezcharakterní idiot ve vysoké funkci ujišťuje nejen veřejnost, ale i sám sebe, o prospěšnosti svých skutků vzorcem: „Co činím, dobře činím, protože jsem se tak rozhodl.“. Pýcha hlupáků je nekonečná.

  1. Polští autodopravci zablokovali na ukrajinské hranici zásilku amerických hlídkových člunů.

   Přeprava je prováděna na civilních přívěsech kamiony řízených civilními řidiči.
   Polský politik Tomasz Buczek, který organizoval blokádu Ukrajiny, mluví o jachtách a člunech maskovaných za humanitární pomoc:

   ‼️‼️‼️. „Nejvíc mě zajímá, proč Ukrajina potřebuje drahá auta nebo drahé jachty?“. ‼️‼️‼️

   Sledujte @neCT24  | 42TČen

 2. https://nazory.aktualne.cz/komentare/sklimatickou-zmenou-se-nam-vyplati-bojovat-i-kdyby-nebyla/r~3289fbaa49e311e7bdee002590604f2e/

  Co vlastně riskujeme, pokud budeme s klimatickou změnou bojovat? Jen to, že urychlíme technologickou revoluci, která stejně přijde, nebo spíš je už v plném proudu. Jako nebylo možné zůstat po objevu parního stroje u koní a po nastartování spalovacího motoru v nostalgickém století páry, není dnes možné ignorovat přechod celého vyspělého světa na novou energetiku a dopravu. Z celkem 13 587 ikonických žlutých taxíků v New Yorku jich v roce 2016 mělo 9920 hybridní pohon. Německo v roce 2016 vyrábělo 29 procent elektřiny z obnovitelných zdrojů.
  Peníze vložené do těchto projektů nejsou vyhozené oknem, bez ohledu na to, co si myslíme o klimatické změně. Jsou to investice – a zdaleka nejen do čistého životního prostředí. Vznikají celá nová ekonomická odvětví – zdroj pracovních míst a technologické převahy, z níž budou země jako Německo a USA těžit dalších sto let.

  Mně ten článek naopak přijde napsaný velmi rozumně. Soustředit se na vývoj a méně na žabomyší spory, jakož i na dotování líných socek.
  Zvýšit poměrně hodně minimální mzdu a už nikdy nezvyšovat životní minimum.

  1. Jenomze boj s klimatickou zmenou neni „soustredit se na vyvoj“. Je to „soustredit se na to, co prohlasime za vyvoj“.

   1. Pak je špatně pochopen.

    Každopádně preferuju se soustředit na to, jak z klimatické šetrnosti těžit, než jen vztekle ňafat a komolit protivníkům jména nebo dokonce snít o podlézání těm režimům, od kterých kupujeme ropu a uhlí.
    (to nebylo nijak konkrétně myšleno na Vás)

    1. Jiste. Vrchnost to vidi spravne, to jen my nevolnici to spatne chapem.

     Asi abysme to chapali lepe, tak se z globalniho otepleni nenapadne a nevratne stala klimaticka zmena.

    2. Proč mám být „klimaticky šetrný“, když pár set km od nás hoří už měsíc dvoumilionové město, v Amazonii jsou kácely a vypalovány tisíce km2 deštných pralesů, obří tankery a výletní lodě spalují hafo tun mazutu denně atd.?

     Kromě toho žádná „klimatická šetrnost“ neexistuje. Jenom přesun špinavých technologií do chudých států, pokrytectví KoZa a sebevražedná deindustrializace téhož.

    3. Klimatickou šetrností byl zdůvodněn a technickým pokrokem vyfutrován přechod na diesely v osobní dopravě. Následně byly diesely zakázány.
     Klimatickou šetrností byl zdůvodněn přechod na „obnovitelná paliva“, který vedl ke kácení deštných pralesů a hladomorům a u nás řepkovému blbnutí. Zatím zrušen nebyl, i když všichni vědí, že pouze škodí.

    4. I v našem teplém statutárním městysi je krásně bílo decimetry sněhu. Jak to tak někdy v zimě bývá.
     Klimatické změny jsou ma Zeměkouli už od časů, kdy tu vznikla atmosféra (Wolfgang Behringer, „Kulturní dějiny klimatu“, Paseka 2010).
     Poroučení větru a dešti už jsem zažil, díky, nechci.
     Takže váš boj proti počasí (a klimatu) si laskavě vetkněte za klobouk (v létě) či za kožešinovou čepici (aktuálně).
     Jedním ze znaků inteligence je mj. přizpůsobivost.
     Na stráž, vole!

     1. Bílou všude s decimetry sněhu, akorát fotbalový trávník Sparty zelený jak v létě a i když se sypalo, pěkně suchý díky vyhřívání. A ještě dostali pochvalu, jak to hezky připravili, na rozdíl od té ošklivé Olomouce. Poroučí se větru dešti pořád.

    5. Ono už se z klimatické změny těží, a docela solidně.
     Hurá! Zakážeme topidla na pevná paliva, které mají emise větší než mez M1. (Všichni, kdo mají horší kotel, honem kupují a instalují nový, lepší)
     Hurá! Zakážeme vytápění pevnými palivy a zadotujeme přechod na vytápění plynem. (Všichni, kdo si koupili a namontovali lepší kotel na pevná paliva, nahrazují ho kondenzačním plynovým kotlem)
     Hurá! Zateplíme barák po babičce! (Tím zaděláme na problémy s kondenzací vodních par v interiéru)
     Hurá! Zakážeme vyrábět i opravovat kondenzační kotle! (Očekáváme, že všichni, kdo topí plynem, místo kondenzačního kotle namontují kotel hybridní = kombinace plyn+tep.čerpadlo+solární kolektory)
     Hurá! Co zakážeme příště?

     Máte pocit, že se z klimatické šetrnosti netěží?

    6. A proto tu vaši “ klimatickou šetrnost“ letí do Dubaje nasát a šířit 30 000 účastníků COP28!
     Klimaticky šetrně po celý sabat ultralhářů nebudou ani zapínat klimatizaci a přiletěly nikoliv letadly, ale tradičně na košťatech, jak se sabat sluší.
     Kde je Gréta?
     Kde jsou přilepovači na přistávací ploše?
     Kde visí banery na věžích leteckých dispečinků jako na věžích elektráren?
     Klimatická šetrnost je nemít děti, ale adoptovat čtyři Afričánky?

   2. Přesně tak, jde o směr toho vývoje. Pán je manipulativní blábolil, který naprosto vynechává fakt, že si ve jménu boje s klimatem ničíme průmysl a vyvíjíme se úplně špatným směrem. Konec konců největším impulsem k vývoji je vždy válka, chce pán obhajovat i tu ?

  2. Re: Okolo jdoucí.
   Pracoval jste někdy v nějakém reálném vývojovém projektu? Pochybuji.
   Projekt musí být řízen. Vývojový projekt musí být řízen tím spíše. U dobře řízených vývojových projektů je úspěšnost kolem 50% docela slušná. Nejsou-li dobře řízeny, s velkou pravděpodobností budou vynaložené prostředky vyplýtvány.
   Pokud budeme brát jako fakt, že CO2 je to strašné zlo (já si tam rozhodně dávám otazník), bylo namístě provést studii proveditelnosti a tu pravidelně rozvíjet a oponovat. I když se to laikům, nepřírodovědcům a netechnikům může zdát snadné, nahradit fosilní zdroje ve skutečnosti znamená zcela přebudovat většinu aktuálně užívaných technologií. I při velké podpoře a velmi kvalitním řízení to není otázka dvaceti – třiceti let, ale spíše dvou tří generací.
   Myslet si, že na to stačí poskytnout peníze je hloupé a svědčí to o neznalosti skutečných výrobních procesů.
   Vzhledem k tomu, že emisní povolenky jako zdroj financí pro Zelený úděl už mají skoro 20 let je dosažená úroveň cílů (tj. snížení
   produkce CO2) směšná. Přitom řada problémů, které se „objevují“ byla zřejmá od samého počátku, ale nebyla řešena.

   1. Jste si vědom že dnes se nemusí provádět studie proveditelnosti, protože jsme v 21. století a oni přeci již vědí, a že oponovat je vulgární, téměř zakázané slovo ?

    1. Proto maji pokrokari problem s Polskem… skoro v kazde prdeli je tam (jak zajiste Targus dosvedci) „serwis opon“.

  3. Re: Oj

   A co na to berete?
   A neuvažoval jste o hospitalizaci v nějakém sanatoriu? Tam byste si odpočinul, uklidnil byste se…

  4. Až na to, že „bojovníci proti klimatické změně“ z Error Unie a Errorparlamentu umí akorát rozhazovat peníze, které nemají a řešit úlohy typu:
   „Jeden kopáč vykope 10m příkopu za hodinu, kolik kopáčů musíme nasadit, aby příkop vykopali za 1 minutu?“
   A když už se náhodou podaří jim vysvětlit, že jejich aktuální „ambiciózní“ požadavek je nesmyslný a způsobí potíže, dokážou reagovat stylem: „Oni to vědci do té doby určitě vyřeší..“
   Bohužel, reálný vývoj nových technologií nefunguje stylem: „Naleju do toho miliardy a za pár let to bude hotové“. Ty miliardy do toho budete muset nalít v každém případě, ale jestli na konci vypadne reálně použitelný výsledek, to se s jistotou dozvíte až na tom konci. Taky může nastat:
   https://www.svethardware.cz/fisker-vzdal-solid-state-akumulatory-nedokaze-je-rozumne-dokoncit/54392

   Německo v roce 2016 vyrábělo 29 procent elektřiny z obnovitelných zdrojů.“
   Jo, my víme. Německo pod nátlakem „bojovníků proti klimatické změně“ do roku 2023 kompletně odstavilo jadernou energetiku, s tím, že ty ošklivé jaderné elektrárny „dočasně“ nahradí plynem (a uhlím) a budou o sto šest budovat vrtulárny a soláry. (Na megabaterkárny pro akumulaci na dobu, kdy nebude dost svítit a foukat, při tom tak trochu zapomněli.) Vskutku ekologické řešení, takové kocourkovské. Jen je v tom trochu problém. Stavět vrtulárny má smysl jen tam, kde pravidelně a dost silně fouká. (Za účelem zjišťování takových míst existuje instrument zvaný „ větrné mapy“.) Proto si Německo nastavělo tolik vrtuláren na severu u moře a v moři. Bohužel „bojovníci proti klimatu“ nějak nepobrali, že přenos energie paprskem funguje pouze ve Star Treku a velmi, ale opravdu velmi omezeně v laboratořích. Teď tu energii od vrtuláren na severu nemají jak dostat na jih, kde si vyřvali uzavření těch ošklivých jaderek. Stávající páteřní vedení na to nemá kapacitu a stavba nových jde pomalu a protože si „bojovníci proti klimatu“ také prosadili, že nechtějí ošklivé stožáry, ale podzemní kabel, je pěkně drahá. Navíc „bojovníci proti klimatu“ vymysleli v rámci svého křížového tažení dokonalý byrokratický způsob, jak protahovat jakoukoli stavbu do nekonečna opakovanými odvoláními proti povolením a žalobami. A tady se to nějak zadrhlo, protože dnes tuto metodu používají obce a komunity postižené v rámci budování EkoDobra výstavbou vedení a „bojovníci proti klimatu“ se cítí podvedeni. Něco takového se přeci jim dělat nesmí!

   1. Mimochodem, jednim z duvodu odstaveni jaderek bylo, ze „jejich produkce blokuje prenosove site a ty neni mozne vyuzivat pro prenos z OZE“.

    Nekecam, tohle skutecne padlo. Demence prvni kategorie.

    1. Už jsem na ten projev také narazil a nejdřív jsem to měl za fejk nebo vtip na účet greenhornů.. A pak jsem s hrůzou zjistil, že to není ani jedno z toho.

  5. Boj s klimatickou změnou není nic jiného, než boj o vytažení peněz z kapes koncáků a jejich přemístění do kapes organizátorů boje.
   Hledat v tom něco jiného je zbytečná ztráta času.

  6. No technologická revoluce se dá urychlit i válkou. Je proto správné válčit? Jak chcete vyvolat technický pokrok, když si extrémně zdražíte energie až tak, že zrušíte výrobu ve vlastní zemi? Většina slunečních panelů se vyrábí v konkurenční Číně, protože v Evropě se výroba a tudíž i vývoj prostě nevyplatí. Pokud chcete vyvíjet nové technologie, nesmíte válčit s vlastní ekonomikou.
   Moláček je prototyp eurounijního blba, úspěšné šířeného z Brusele a zamořujícího české životní prostředí jako bolševník.

 3. Měl bych pro derniéra Nutelu další oříšek k rozlousknutí. Včera jsem si koupil máčené Arabesky, krabice i cena mi přišly normální, pravda bylo mi divné, kolik krabic mělo uvnitř ty arabesky sesypané do spodku nastojato vystavených krabic, kde se boulily. Doma jsem našel loňskou krabici a mé podezření se naplnilo. Loňská gramáž 440g, letošní 395g. Předloňskou samozřejmě nemám, ale podle počtu arabesek v ní odhaduji, že tehdy to mohlo být okolo 500g. Na to by také mohl protektor Fijalenko udělat pěknou studii.

  1. V 19. století dostávaly děti pod stromeček hezké jablko či hrst ořechů. O arabeskách si mohly nechat jen zdát. Tehdy také probíhalo poněmčování českých zemí, kterému bránila jistá hrstka národních obrozenců. Ty časy se nám nějak vracejí.

   1. Jo, taky mi to tak připadá. Plnou parou vzad! Zatím se ještě za verbální trestné činy nevěší, ale už se za ně zavírá.

  2. Tak abyste věděl, já mám doma starou komunistickou krabici od polomáčených arabesek; bývala dvoupatrová. (Mám v ní uložené nějaké drobnosti, co se rády ztrácejí a blbě ukládají bez obalu.) Na ní je vytištěna hmotnost 750g. To víte, totalita 🙂

 4. Panevropan Fialový hnus zajistí skvělou budoucnost dětí vysíláním signálů o hovnotách. S inkluzí, genderismem, s výpalným emisních povolenek, válčením do poslední Ukrajinky v Rujně za BlackRock, s výhrou nad závislostí na ideově závadném ruském plynu; zvítězíme v bitvě o Kalergiho plán. Novoevropanů přibývá, mešity jsou v růstu, podobně jako četnost znásilňování islamistickými obohacovači. Víc takových Péťů a dalších preVítů, ať košer plány neváznou! Kupředu do propasti!

  1. Nedá. Obdařil lidi svobodnou vůli? Že co si upečou, to si taky snědí? Obdařil. A taky drží slovo. Do ničeho se nikomu nemontuje. Nebo jen semtam, ale drobnosti. Pokud vím, trochu vody tuhle vylil. Jinak nic moc. A Maria jen nepustila Švédy na Starý Město a pak trochu postrkovala sluncem ve Fatimě. A ještě teda přičarovala zpátky nohu tomu mládenci ve Španělsku, ale to už je skoro tak dávno, jak ti Švédové.
   A nezapomeňte, že je jedno, jestli normální nebo umělá. Jakmile je to inteligence, tak smilní se Satanem!
   Já bych nechtěl na jejich místo ani za nic. Vemte si, že by se ke mě modlilo pět tisíc obyvatel města, ať tam nepustím dobyvatele. Ať je místo toho sežehnu ohněm. A v tý stejný chvíli pět tisíc dobyvatelů, ať je tam pustím, aby ty obyvatele mohli potrestat za hřích. A příští měsíc obráceně, když by dobyvatelé šli domu a naběhli na ně tamti obyvatelé…

   1. Jestli máte na mysli, že na jejich místě byste raděj udržoval rovnováhu, tak se s vámi nesnažil marně. A vůbec, tu první vodu nevylil, právě naopak.
    ‚Jakmile je to inteligence, smilní se Satanem‘? Proč si, sakra, inteligence nevystačí sama se sebou?

  1. Na toho pána mám dlouhodobě pifku. Úlisný ultralevičák, islamofil a zbabělý hnusák. Jelikož je adventní neděle, budu laskavý a budu mu přát jen doživotní tahání pneumatik v Mišelince…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *