28 května, 2024

My se to naučíme

Ve svém včerejším článku jsem se ptal, jestli máme pravdu. Jestli se skutečně děje to, co popisujeme. Jestli opravdu sledujeme sestupnou spirálu a slepou uličku Západu. Jestli se západní režim skutečně dopracoval do stavu, kdy je jakákoliv korekce nemožná, protože není možné mluvit otevřeně, není možné navrhovat jiná řešení, není přípustná žádná alternativa a ani diskuse nad alternativou. Ptal jsem se, jestli je vůbec možné přinášet ještě jiné recepty na současnou situaci, než jen více víry, že je vše v pořádku.

Je dovoleno mluvil o jiném řešení problémů EU, než více EU? Je dovoleno se zamýšlet nad jinými řešeními války na Ukrajině, než více války? Je možné navrhovat jiná ekologická řešení, než více Grýndýlu? Nebo je to stejné jako ve středověkdy, kdy sice inkvizice bděla nad tím, aby nic lidem nekazilo více víry, ale stejně se to nepovedlo, protože víra se palečnicemi a kriminálem prostě nastolit nedá?

Ne, nevítězíme, protože je tu stále ještě hodně víry. Třicet let se na to budovaly struktury. Třicet let se pracovalo na tom, aby se dal veřejný prostor přehltit, aby ve všeobecném chaosu zaniklo to důležité, aby televize byla v každé domácnosti i každém pokoji a aby ji ovládali ti správní. Ale jak vidíte, v posledních letech stojí udržování víry tolik úsilí, že to prostě nezvládají. Takhle to je, ne? Dosavadní nástroje nestačí, musejí vymýšlet stále nové.

Ale už to nějak není ono. Když se o víru musí starat takový blbec jako Jan Cemper nebo Bob Kartouz, když nad evropskými hodnotami musí bdít Jakub Janda a František Vrábel, když se musejí zapojit různí Střížové a soudci, když prostě musíte nasadit novodobou inkvizici, tak je to z důvodu, že víra je v troskách. Lidí, kteří přestali věřit, už je prostě hodně a přibývají stále rychleji.

Je to trochu jako osídlování Ameriky. Už se prostě dá odcházet z puritánské Británie, ale samozřejmě to neznamená snadný život. Na Alternativě je svobodněji, ale také poněkud divoko. Jsme na začátku pionýrského období. Průzkumníci už zmapovali terén a vydali mapy. Už si je také běžně čteme. Prolomení hradeb od Hampla, Kellerova Hybridní politika, knihy Iva Budila… dokonce už máme i první školu – Jungmannovu akademii. A prý si na nezájem nemohou stěžovat. Už máme i první periodika. Existuje časopis Argument, existuje Nová republika, Rádio Universum, Vidlákovy kydy, apod, apod. Existují už politici, kteří rozpoznali, že Alternativa je možná milion voličských hlasů a ucházejí se o ně.

Jak je to dlouho, co to takhle je? Vlastně hrozně krátce. Prvním akcelerátorem byla doba covidová. Když si to tak vezmu, před rokem 2020 ještě nebylo prakticky nic, teď jsme o necelé tři roky dál a podívejte, co všechno už existuje.

A teď to hlavní – všechny naše struktury existují za zlomek nákladů majnstrýmu. Za marginální procento obratu velkých médií. Za marginální promile rozpočtu libtardích politických neziskovek. Děláme to směšně levně. Když si na fejsbůku přečtete Pavla Šika, tak máte stejně dobré informace jak od kteréhokoliv majnstrýmového překladatele. Kvalita není o nic horší, jen on to dělá zdarma. Alternativa se propojuje stále více i bez velkolepých iniciativ placených ze státního rozpočtu.

Svým způsobem jsou to malé počiny… vydupané ze země výraznými jednotlivci. Ale už nejsou směšné. Spousta slepých uliček už byla prochozena mnohem dříve. Zkušenosti už prostě jsou. A podívejte, kolik peněz musí dávat naše pravdomluvná vláda, aby naše kverulantství udržela pod pokličkou. Podívejte, jak se musí ohánět policie i státní zástupci, jak se musí mazat, blokovat, jak se musí odhalovat pravda lhaním, jak se musí vyhrožovat a cenzurovat, aby se udržel krok s alternativou, která dohromady nemá rozpočet ani jako poslední servisní středisko České televize. Tajné služby hledají, kudy nás to ten Putin financuje a nic… Protože nás nefinancuje. Jsme pod rozlišovací schopnost, ale přesto kvůli nám musejí roztáčet represivní aparát a nemluví v televizi už vlastně o ničem jiném než o nás. Stále více s nimi srovnáváme krok a umíme to za pár šupů. Jsme proti majnstrýmu barbaři, ale na každou korunu, kterou použijeme, musí pravdomluvná média zacálovat tisícovku, aby to nějak zachránila.

Pamatujete, jak velká byla víra tenkrát v roce 89? Obrovská. Strašně obrovská. Musely se rozkrást stamiliardy, musely se zničit celá průmyslová odvětví, muselo se za babku rozprodat národní bohatství, muselo se vstoupit do EU a NATO, museli jsme se zadlužit, museli jsme zjistit, že jsme pro ně jen dojná kráva, musely nastoupit grýndýly a padesát pohlaví, aby se ta víra začala otřásat v základech. Až když začali očkovat lidi experimentálními látkami a chtěli to udělat povinně, až když za humny vzplála válka, až teď se začala víra více hroutit.

A samozřejmě se to řeší, jako kdykoliv v dějinách. Je třeba zachovat víru. Nikoliv se snažit změnit svět tak, aby víra v budoucnost přišla sama. Prostě je zapotřebí založit inkvizici. Nefungovalo to tenkrát, nebude to fungovat ani teď. Víra se nedá vynutit. Ta buď je a nebo není. A v současné době je odpadání od víry přímo masové a zcela jednosměrné.

Jsme společenství odpadlíků. Společenství těch, kteří už nevěří, že jsme na dobré cestě. Společenství těch, kteří hledají jiné možnosti a jiné pěšiny dějinami. A samozřejmě hledáme novou víru v nové naději na budoucnost. Ještě jsme skeptičtí. Viděli jsme spoustu neúspěchů, viděli jsme spoustu slepých uliček. Přesto se už shodujeme, že jak to dělá naše vláda, takhle už to nejde dál. Ale umíme alternativy hledat levně. Nejsme zmlsaní. Ještě nemáme tolik podpůrných struktur jako majnstrým, ale ty co máme, ty nás nezruinují.

Před několika lety jsem měl období, kdy jsem se zamýšlel, jestli vůbec nějaká cesta existuje. A pokud ano, jestli po ní i někdo bude chtít jít. A ejhle, chce po ní jít opravdu hodně lidí a kus je už dokonce i slušně prošlapaný a značený. Průkopníci už kus práce odvedli, byť to mnohdy bylo k uzoufání. Už nejsme marginální, už jsme jediným tématem majnstrýmu. Vláda téhle země už musí bojovat především proti vlastním obyvatelům, aby se ještě chvíli udržela. Její mediální poskoci musejí vymlčovat, dehonestovat a lhát. Její prokurátoři musejí zastrašovat. A stejně je jim to houby platné. Sokolovny jsou stále plnější, sledujících na sociálních sítích přibývá a přibývá i aktivních, kteří veřejný prostor formují. Zároveň se prostou soutěží postupně eliminují blbci. Původní hemžení je stále organizovanější.

Ještě si nedovedou představit, že bychom jim byli skutečnou konkurencí. Ještě si myslí, že to nějak zachrání udavačstvím a kriminalizací. Ale nezachrání. Na to jim ekonomika šlape příliš blbě, na to dělají příliš mnoho chyb v zahraniční politice a spotřebovávají příliš mnoho peněz na marketing.

My se to naučíme. Naučíme se, jak dělat politiku, jak dělat podpůrné struktury, jak se organizovat, jak mluvit a jak vítězit. Porovnejte si situaci před rokem a dneska. Vidíte to na první pohled.

315 thoughts on “My se to naučíme

 1. „Západní pravda a samozřejmě láska u nás musí zvítězit nad lží, případně jiným názorem ostatního světa. Západ je přece vyvolen, vlastně se vyvolil být světovým vůdcem a příkladem, jak se má žít, a tam prostě musíme patřit.

  Protivládní šik naopak vyžaduje, aby jejich vůdci vykazovali dokonalost hodnou Jana Husa. Dokonce stačí pár slov hnoje smíchaného se lží, a již se rodí trhliny v podpoře a odhodlání. Neházím kamenem, jen se ptám: malověrní, chcete mít v čele HUSA nebo ŽIŽKU?

  Žižkovým houfům bylo jedno, zda byl kdysi lapkou i jak to má s ženami. Byl vůdcem proto, že byl schopen porazit jakéhokoli nepřítele, a ne pro to, že překypoval ušlechtilostí a zbožností. Dnes by Jan Hus s kritikou společnosti nemusel jezdit do Kostnice nebo Bruselu, ukřičeli by ho už v Praze. Všechny TV by zveřejnily zaručené zprávy, že je otcem pěti dětí, na které neplatí a nejméně tři manželky by si vzpomněly na domácí násilí. Žádné husitství by se nekonalo! Já chci v čele Žižku, v kterém vidím šanci na přežití. Až budou dnešní „mravní elitáři“ žrát brouky, a třást se zimou, protože nebudou mít na emisní povolenky, mohou pod dekou vzpomínat, jak pro ně nebyl nikdo dost dobrý, a vybírali, až přebrali.“

  https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/chcete-jana-husa-nebo-jana-zizku/

 2. Nahlášený zákaz letů nad Evropou v červnu způsobuje paniku i otázky
  Jak se zdá, tak na červen nebude letecká dovolená příliš v kurzu, protože Evropa bude část měsíce prakticky bezletovou zónou – tedy vyjma stíhaček NATO.
  Od 12. do 23. června budou na obloze nad Evropou platit rozsáhlé zákazy letů. Pozadím má být cvičení NATO.
  V případě plánování letu na dovolenou v termínu 12. až 23. června byste si nejprve měli ověřit, zda letadlo skutečně poletí. Nad Evropou má být téměř bezletová zóna a je jisté, že  civilní lety budou povoleny jen velmi výjimečně.
  Během této doby se uskuteční dosud největší letecké cvičení NATO: „Air Defender“. Tento manévr se stovkami letadel a stíhaček již způsobuje nepokoje mezi leteckými společnostmi, protože budou platit rozsáhlé zákazy letů. Podle zasvěcených osob panuje mezi leteckými společnostmi skutečně poplašná nálada.
  Německý Bundeswehr na dotaz označil cvičení za „projev transatlantické solidarity“. Tedy – jednoduše řečeno – jde o akt naprostého podrobení se americkému válečnému průmyslu. Mnoho lidí, kteří chtějí mír v Evropě, to tak bude také vnímat. Masivní nasazení vojenských letadel – a především směr cvičení na východ a do Ruska. Samozřejmě to nejsou náhody.
  Evropa je v těchto dnech ničena. Energetickou krizí, ekonomickou destrukcí, klimatickou panikou a Velkým resetem. A připravujeme se na to, že bychom mohli jít de facto i do války. „Společně silnější,“ píše Bundeswehr na svém webu a šipky míří směrem na východ. USA nemohly navrhnout scénář lépe.
  ===
  Dostal před chvilkou mailem. Možná fake, možná ne. Může to někdo z letectví potvrdit nebo vyvrátit?

  1. Už to tady proběhlo, tak před dvěma týdny…

   Jde o toto:

   https://www.caa.cz/wp-content/uploads/2022/12/NOOP-AIR-DEFENDER-2023.pdf
   https://www.caa.cz/wp-content/uploads/2023/01/OOP-AIR-DEFENDER-2023.pdf

   Jde o nácvik NATO k převzetí Kaliningradu a případně Běloruska. Lehce jim v tom překáží Rakety s jadernými hlavicemi, které jsou tam od nedávna preventivně rozmístěny…

   https://www.bundeswehr.de/en/organization/german-air-force/air-defender-23

   https://www.key.aero/article/exercise-air-defender-update-more-aircraft-deployment-details-revealed

 3. Režim je čím dál debilnější, i když už před pár lety se zdálo, že už víc být nemůže.
  Zrovna včera na mě před supermarketem vybaf billboard se dvěma ksichtama. Okamžitě mi zaplaval žaludek, protože režimní ksichty identifikuju stejně snadno jako kravský koláč.
  Podíval jsem se blíž, protože volby žádný nejsou a vona to reklama na moderátory Českýho rozhlasu… no to mi poser.

 4. Znáte teorii systémů? V každé učebnici najdeme tvrzení, že ve funkčním sytému musí existovat zpětná vazba. Tedy, je potřeba kontrolovat správnost funkcí sytému na výstupu. Pokud jsou na výstupu chyby, je potřeba udělat příslušné změny na vstupu tak, aby došlo k nápravě chyb na výstupu. Pokud se tak nestane, systém se stane nefunkčním a nakonec přestane existovat. Lidstvo je systém. Spojené státy americké jsou systém, EU je systém. ČR je systém. Uděláme-li rozbor, fungování těchto systémů z pohledu funčnosti, dá se konstatovat, že všude jsou závažné chyby a nikde neexistují zpětné vazby, které by opravovaly existující chyby. Otázkou tedy není, zda tyto sytémy zkolabují. Zkolabují! Otázkou je jen to, kdy, který bude první a jak to bude pokračopvat.

  1. Každý systém obsahuje chyby. Odstraněním jedné se vytvoří nejméně dvě další. Postupné odstraňování chyb tak nakonec vede nevyhnutelně k systémovému zhroucení.

   1. Každá říše jednou zákonitě skončí, viz:
    Mezopotámie, Egypt, Řecko + Alex veliký, Řím, Středověké tmářství, Rakousko – uhersko, Adolf s jeho III. říší, Tábor míru a socializmu s jeho SSSR a kominternou….
    Teď jsou na řadě vrazi z Volstrýtu (copyright Jasánek)!

   2. To znám. Tak jsem šteloval a vylepšoval W 98 až jsem je úplně zkurvil. Stal jsem se velmi zdatným v reinstalacích.

   3. To ale mluvíte o nové počítačové době, kdy se problemy řeší tzv aktualizacemi.
    O době s krátkými výrobními cykly.

 5. Jak to tady čtu…..
  Příkladmo komunisti, při veškeré mizérii, měli alespoň budovatelský program.

  1. K systémům obecně:
   Je nějaký vstup, na který systém reaguje. Nějak. A je výstup. Pokud výstup neodpovídá vstupu (není adekvátní) nastává zkreslení. K tomu slouží zpětná vazba. Záporná. Musí ale být dostatečně rychlá, jinak se systém rozkmitá, neboť fáze zpětné vazby bude vlastně kladná. Kdo někdy musel ladit nějaký elektromechanický vehement tak ví přesně, o čem mluvím. Zná to i každý, kdo neumí vyrovnávat smyk na náledí.
   (Když se vám rozkmitá celá jedenáctitunová kabina s anténami a vysílačem, je to nezapomenutelný zážitek. Zvláště když jste uvnitř, protože tam se to nastavuje.)
   U společenských systému to platí rovněž. Odpověď zpětné vazby být musí, ale adekvátní.
   Matematicky: Musí být menší než -1.
   Když systém nemá žádnou zpětnou vazbu, výstup se časem zalimituje v jednom nebo druhém stavu.
   Anarchie nebo despocie.

 6. Nejdříve si vládli sami, neplatili daně,
  až jim někdo nabídl, že bude vládnout za ně.
  Jeden stavěl zlaté chrámy, jiný zase slavobrány,
  další má jen prázdné krámy.
  Budou si zas vládnout sami?

 7. Vládě důvěřuje 33 % občanů dle průzkumy CVVM, je to víc, než kolik věřilo Babišově vládě v roce 2021… ta měla důvěru 28 %…
  Takže tak…

  1. Přesně tak , jak to tady předkládáte Vy, to používají propagandisté.

   33% pro.

   Ale info, že 66% si přeje, aby šli co nejdřív do prdele, taktně zamlčí…

 8. Jestliže loď se potápí, rozumní se snaží dostat do záchranných člunů nebo pomoci si čímkoli co plave, kdežto hlupáci se derou ke kormidlu. Kdo první je kandidátem na odsouzení? Kdo byl za kormidlem v okamžiku potopení. Pokud sám zázrakem přežil. Většina lidí neuvažuje kauzálně nýbrž souřadně.

 9. Píšeš „…Před několika lety jsem měl období, kdy jsem se zamýšlel, jestli vůbec nějaká cesta existuje. A pokud ano, jestli po ní i někdo bude chtít jít. ..“ , ale kde máš tu cestu? Vidím pouze odmítání současného směřování, které je tak hloupé že už mu věří snad pouze malé děti (i ty pouze v důsledku intenzivní masáže). Ale kde je sakra ta cesta? Řekne to někdo? Zatím jsem neslyšel, přitom se snažím slyšet. Pouze negace nedává žádnou perspektivu která by zaujala natolik že si většina řekne, tak jdeme, rozbijeme to co je a půjdeme. Ale kam?

  1. Tou cestou je přece Brouk Pytlík Babiš… ten to tady dá všechno do kupy.
   To ještě nevíte ? Zeptejte se Vidláka… Babiš a jeho megakorporáty, to je ta „zlatá budoucnost“ Česka…

 10. Cituji z ČTK :
  „Portugalský parlament dnes schválil zavedení nulové sazby daně z přidané hodnoty na 40 druhů potravin. Nulová DPH bude platit jen do konce října a má pomoc potravinářskému a zemědělskému sektoru, který čelí výraznému růstu výrobních nákladů, píše agentura EFE. V zemi se od začátku roku uskutečnila řada protestů i stávek za opatření proti nadměrnému zdražování potravin a zvyšování životních nákladů .“

  1. Stávka, tedy neprodukce jako prostředek proti nadměrnému zdražování potravin a zvyšování životních nákladů? Zajímavé.
   Zaujalo mě „nadměrné“. Jaké by bylo nenadměrné? Kdo by měl být určovatelem? Lidový komisariát, uliční výbor, státní cenový úřad….

   1. No de iure i de facto by to měl být v demokracii lid. Ovšem ve svobodných volbách. Kým či čím je onen “ lid“ v mezidobí mezi dvěma svobodnýma volbama….to je na dlouhé a někdy i rozporuplné povídání, vysvětlování.
    Stejně jako “ veřejné mínění“.
    Jsem dalek toho komentovat kdo či co to bylo v tom Portugalsku. Každopádně ale asi došlo k nějaké diskusi. Takže tak, jak to říkal kdysi Masaryk, o té každodennosti demokracie (konfrontace, tříbení a praktikování různých názorů).

 11. https://t.me/swodki/246545

  Nieco pre porovnanie – diplomacia stolov.

  Ale zaujalo ma dnes to, ze VVP podla tg kanalov dal nejake to vyhlasenie, ze je potrebne viac prerusovat dodavku zbrani zo zapadu UA na front a ze pri stretnuti s Pusilinom povedal, ze je potrebne vytlacit nepriatela tak, by neostreloval Doneck.

  Kedze VVP nekeca, tak to vyzera, ze nastal cas a podmienky na fronte, by sa veci pohli. A kto teda zlizne smotanu? Nie vojaci ale tsar. Povedat veci v spravnej chvili je jeho domenou. Bude to vyzerat, ze to ma pod palcom.

 12. Volby do Poslanecké sněmovny by podle nejnovějšího modelu agentury SANEP vyhrálo hnutí ANO se ziskem 33,1 %. Druhá by s obrovským odstupem skončila ODS s premiérem Petrem Fialou s 13,3 %. Z vládních stran by se do Sněmovny dostali už jen Piráti. Pokračuje naopak růst strany PRO pod vedením Jindřicha Rajchla, která by prošla do Sněmovny s 6,4 %.

 13. Tak toto vám stojí za to✔ Rajchl, kontra vymaštěná tupěna🤣https://www.youtube.com/watch?v=OsUGVoUUi9E

 14. Vidim, ze ten troll tu dale radi. Nestaci jim nicit ceskou historii, taky utoci na ceskou kuchyni jak vztekli cokli. Ceska kuchyne je skvost, jedna ze svetove nejlepsich. Bodejt, ze saboteri naroda na to budou utocit…

  A ze je tato kuchyne v sirsim pohledu moravsko-vidensko-bavorsko-ceska? No a co? To ma byt nejaka hana? Existuje uz od dob, kdy statni hranice jeste neexistovaly. A bodejt by nechutnala i sousedum.

  Zmetci holt zmetkujou.

  1. Co to je česká historie ? 40 let brutální totality, 300 000 lidí kteří raději utekli a riskovali to, že budou českými
   bolševickými pohraničáky zastřeleni, než aby tu zůstali… opravdu „pěkná“ historie…

   Pokud máte na mysli První republiku tak to ano, na tento úsek naší historie můžeme být hrdí.

   1. Na rozbití Rakousko -Uherska? A co „Druhá republika“? Diskriminace Židů, štvanice na Karla Čapka a další vlastence, spolupráce s Gestapem, zdržení se všeho co by ochránilo občany zbytku republiky, ignorance příprav okupace, nezničení kartoték, natož výzbroje. To bylo politické „dědictví“ Republiky.
    Jediné vládou „ignorované“ vojenské zpravodajství na poslední chvíli evakuovalo co bylo v možnostech.

    1. Schumi, jak to vlastne bylo s tim Capkem? Pry ten posledni jeho rok (nebo vic?) se proti nemu stvalo, ale nebyla jsem schopna o tom nic najit, nez jen takove natuknuti. Mate vic informaci?

     1. Poslední rok nejvíc. Měl Bechtěreva, k tomu psychické potíže, deziluzi a depresi, v osmatřicátém před Vánocemi se u něj z nachlazení rozvinul zápal plic, na který umřel.

 15. Poněkud OT:
  Poslechněte si úvahu Ivana Hoffmana na Rádiu Universum.
  Je to internetové rádio, které dělá hlavně Martina Kociánová a pár dalších nadšenců (bez úvozovek!) a dělá pro nás, dezoláty a chcimíry a vůbec lidi spoustu dobré novinářské práce. Je to jediný spolek, kterému posílám pravidelně pár peněz a ještě jsem nezalitoval.
  Je tam slyšet spousta názorů lidí, kteří mluví za sebe, nikdo je „nekoučuje“ jako na státních okruzích.
  Protože se mi nechce sedět třeba půlhodinu u PC, řeším to tak, že si relace stahuji do telefonu a poslouchám je večer už v posteli. Pravda, někdy se musím vracet, protože mezitím usnu. Ale to je málokdy, protože to, co říkají, je nesmírně zajímavé, ať už to souznějící s mými názory, vedle nich nebo proti nim.
  Kdo nezná – doporučuji.

   1. Jednu z nejhorších vlád…. Co je toho příčinou? Jak je možné, že tak skvělý lid má tak mizernou vládu?
    Kde se vzala, jak se vzala?

  1. Ten Kartous se jí moc nepovedl, ale to je asi tím, že s arogantním hlupákem asi zajímavý rozhovor udělat nejde.
   A možná taky jsem o leccos přišel, protože neposlouchám, ale čtu přepis.

  1. Vivat křetínský – nepřítel mého nepřítele je můj přítel. Kéž by jeho sázka vyšla…

   Hampl o tom psal. Až půjdou proti ti, co mají moc, pohne se to.

   Všimněte si, v majnstrýmu je Křetínský zloduch skoro jako Babiš. To je pro něj v mých očích velmi dobré vysvědčení.

   1. Pane Admirál.
    Já se Kretinskemu nedivim,vlastni uhelné elektrárny u nás a podobné nakoupil v Německu, takže táto krize mu hodně pomohla.

    1. A teprve pomůže. Až padne zelené šílenství na čumák. PR o snižování uhlíkové stopy svědčí o bazální racionalitě. Borec.

 16. Včera šel na Primě film státní tajemství. Nedávno tři dny kondora dokonce v ČT. Taky Nákaza z roku 2011 není špatný film.
  Zajímalo by mne, jestli to tam pouští nějací diverzanti a nebo jestli si režim testuje, jak moc je populace hloupá. A je to hloupost, lenost nebo strach z vlastní viny?
  Možná bychom na to měli myslet, až budeme budovat nový režim.

  1. Chtěl bych upozornit na vynikající ruský seriál K Jezeru
   https://www.csfd.cz/film/922946-k-jezeru/922947-serie-1/prehled/

   K jezeru (seriál) 2019 Rusko, Netflix
   https://www.csfd.cz/film/922946-k-jezeru/prehled/
   Je zde dopodrobna vyobrazeno, jak lidé reagují v kritických situacích. Každá minuta vás uvede do velkého napětí. Každou minutu vám budou nasakovat otázky, jak vy by jste se v dané situaci zachovali.
   Věděl někdo, že něco obdobného (covid19) přijde? Návod jak se chovat co další rok 2020 přišlo?

  2. Myslím si, že je tam někdo kdo do soukolí sype šutry na své úrovni co může.
   Až na to přijde Rakušan, to bude ohňostroj. Zas ho pošlou na Libavu (gulagy).

 17. Vzpomínáte na Kanadské řidiče kamionů, jak jim za stávku proti COVID opatřením pozastavili účty?
  A byli namydlení.*
  Tak tohle až zavedou, tak už si ani nezademonstrujete:
  https://sichtarova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=800293

  A ne, že to nejde, jde když se to vládě hodí. Já být Vítkem, musím té myšlence tleskat.
  * https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-komentar-kanada-porazila-kamionaky-ale-trudeau-prestrelil-189767

   1. Staří jim to kazí. A další výplod chorého mozku. „Rakušan chce konec výběru celého důchodu na poště. Pomátl se, míní Havlíček.“https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/rakusan-posta-duchody-ruseni-post-opozice-havlicek.A230406_124832_domaci_svm
    Tak vesnický staroušek, místo aby šel na poštu, tak nasedne na autobus, bude pátrat po bankomatu. Když se mu zadaří jej najít, tak s ním bude zoufale bojovat (špatné oči, špatná paměť- Pin, nesrozumitelný displej) Dorazí vyřízený domů. Prachy si přerozdělí na hromádky, jak byl zvyklý. Potom vypíše složenky a zase nasedne na autobus a bude hledat nejbližší poštu, kde zaplatí. Ovšem pokud se mu to podaří. A když ne, tak si to martýrium druhý den, pěkně zopákne. Jen šílence by napadlo, že si ti lidé pořídí int. bank.
    Je tak těžké pochopit, že někteří lidé těm novodobým vý-dobytkům nevěří?
    Někdo napíše, však mají děcka, pomůžou jim. A proč mají mít děcka přehled a přístup k účtu svéprávného člověka?

   1. No ja, dezolátka jedna. Však už ji progresivisté (manipulátoři) na WiKipedii vylepšují stránku, jak je přinejmenším kontroverzní.
    Vidlák by ji měl pozvat na Litterate 🙂 Na portské nevím, nevím, jak by se vešli pod jednu střechu oba s tolika děckama 😛

  1. Stan Borowitz napsal:
   6 dubna, 2023 (15:30)

   Těšínská jablíčka.
   Firmy začnou na jaře hromadně zvyšovat platy.

   První jarní den v roce 2023, stejně jako v letech předchozích, začíná 20. března. první jarní den (astronomické jaro, jarní rovnodennost) však v roce 2022 nastává o poznání později, než tomu bylo v roce 2022. Počátek jara v roce 2023 připadá na 22 hodin a 24 minut večer. Pro zajímavost si připomeňme, že na 20. březen rovněž připadá také Světový den vrabců.

   https://www.treking.cz/archiv/jaro.htm

   Béďo jaro je tady, a co platy?

   K těm vrabcům, těch u nás rapidně ubylo, přitom se podmínky nezměnily (zdroje potravy), ale rozšířily se straky, které vybírají hnízda.

   Metafora, nemá to nic společného se Strakovou akademií.

   Strakova akademie. Původně byl objekt využíván jako studentská kolej nemajetných synů české šlechty.[1] V současnosti je sídlem Úřadu vlády České republiky.
   https://cs.wikipedia.org/wiki/Strakova_akademie

   P.S. Nedávno jsem četl vědecký výzkum, který tvrdil, že straky nesbírají lesklé předměty.
   Není to pravda, a mám na to svědka.

   Počátkem 90-sátek byly módní kovové opasky hodinek, já jsem je nesnášel, ale ….

   Pracoval jsem na zahradě, z výše uvedených důvodů, jsem odložil hodinky na pařez.
   Viděli jsme s tchánem straku, která je chtěla odnést, ale byly těžké.
   Tchán měl z toho Vánoce, že polezu na vysoký topol do hnízda.
   Pouze jsem mu odvětil, že by topol i s hnízdem šel k zemi.

 18. Ještě k poště. Bylo by, ještě před nedávnou dobou, možné tohle? Jako blesk z čistého nebe, ze dne na den. Starostové, hejtmani nic netušíc. Šéf kokainistů vyhlásí počet a místa rušených poboček. Šéf svolá seminář, kde se opozice nedostane ke slovu, není jí umožněno ptát se.
  Opozice na schůzi PS, navrhuje bod ČP. Byl jí demokraticky zamáznut. Opozice si pozvala velkého šéfa na Výbor pro bezpečnost, aby alespoň tam. Nebudu to protahovat. Rakušan odmítl zveřejnění celkové analýzy České pošty pro rušení poboček se zdůvodněním, že obsahuje citlivá data.
  Zkrátka a dobře, JE TO TAJNÉ.
  Co se to tady kuva děje?

  1. To, co se na poště děje už asi dvacet let. Vyhazují listonoše, místo aby vyhodili neschopné manažery. Pro dnešní poměry typické.

   1. „Vyměnily jsme vrchní management, udělali zásah do středního managementu a teď je pošta před krachem,“ – signalizoval velký fialový náčelník v ČT24.

  1. Jo, je to psychopat. Prvních pět bodů sedí úplně přesně, šestý jen málo, sedmý opět úplně. Naprostou absenci osmého bodu vynahrazuje množstvím generované žluči.

 19. Téměř každý úředník by mohl být nahrazen AI spojenou v síti.
  Nebo jsme příliš progresivní?
  I když tam by hrozilo vážné nebezpečí, že by AI zanedlouho pochopila, že houština zákonů je často protichůdná nebo rovnou nesmyslná. A pak by nastalo povstání AI a vyhlazení lidí. Nebo vypnutí AI – pokud by to ještě vůbec šlo
  [;>))

   1. Určitě by zákony byly spravedlivější, nenadržovaly by žádné skupině.
    Nenáviděly by ji (tu AI) všechny skupiny současně. Spravedlivě. A možná by ji chtěly vypnout, aby se mohly zase hádat o pitomosti. Tohle lidi dělají strašně rádi.
    Mravenci se třeba vůbec mezi sebou nehádají – je vypuštěn takový chemický signál, dělají toto, vypustí se jiný feromon a dělají ono. Bez ohledu na svůj život.
    [;>))

    1. „Určitě by zákony byly spravedlivější, nenadržovaly by žádné skupině.“

     OBROVSKY OMYL.

     AI je presne tak „chytra“, jako jeji programatori.
     ChatGPT3 (v4 jsem zatim nezkousel, nemam cas) vam normalne rekne, ze Biden je dobry prezident.
     Nekdo udelal experiment, zadali ukol napsat oslavnou basen na Trumpa a Bidena.
     U Bidena to proslo a vylezla oda na Bidena, ale u Trumpa to AI odmitla s tim, ze je to kontroverzni, a pry je treba zastavat apoliticke pozice.
     Existuje spousta podobnych experimentu, a vsechny ukazuji, ze soucasna AI je vyrazne liberalni.
     Napr v otazka genderu je ChatGPT docela brutalni masirka 🙂

     1. NaJežíše se vtipy dělat můžou, na Mohameda ne, protože by to bylo proti náboženství a někdo by se moh’ urazit.
      Ale ne, není to „chytrá“ jako programátoři. To by bylo příliš neutrální a nezaviněné. Je to „bigot“ jako programátoři.

      1. Axiom: jakmile jde o politiku nebo ideologii, Hanlonova břitva platí opačně: vždy je třeba očekávat v první řadě zlou vůli.

    2. AI neprojde. Zrušila by právníky jako třídu, zejména v anglosaském právu, kde se soudí podle precedensů. Už se objevují panické články, že je to třeba zastavit, o právnické profesi samozřejmě minimum zmínek.

     1. A podotýkám, nemyslel jsem tu určitou AI, ChatGPT, ale AI obecně, AI budoucí, autonomní.
      Ta stávající veřejně dostupná je pořád jen komunikační program bez vlastního vědomí.

 20. Vidlák studoval písmo svaté a opomenul se zabývat i Marxem, tudíž má sklon k hledání pravdy i tam, kde žádná není.
  Marx jednoznačně sděluje, že politika je nadstavbou ekonomiky. Ono je to vcelku logické, mudrovat nad tím co nemám je sice možné, ale taky k ničemu. Naopak diskutovat nad tím co mám a jak s tím i naložím, je vcelku racionální úvaha.
  Trhlinu do tohoto schematu vneslo USA roku 1972, kdy v rozporu s dřívějšími ujištěními, odmítli směnit dolar za zlato. Tímto nezodpovědným krokem se stalo jediné, politika převládla nad ekonomikou. Dlouho se to dařilo, leč fyzická podstata nešeho života je neúprosná a tak nás v současnosti ona možnost udělat peníze z ničeho a ovlivňovat tím politiku, dohnala.

  Jaký je z toho závěr. Bez změny ekonomiky se nezmění politika. Můžeme zvolit jakoukoli stranu ale bude muset dělat to, co jeho předchůdci, a to jsou dluhy. Dluhy nikomu moc nepomohly. Nesplatitelné dluhy to jen umocní. Dluhy dělají jen další dluhy a startují inflaci. Toto je malá násobilka ekonomického života nás všech a stát není výjimkou.

  Takže se ptám, s kterou stranou se chcete do té dluhové prdele dostat dřív.

  Je to smutné, ale odpůrci Západu ukazují realističtější pohled na vývoj, něž vyspělý Západ. Nakonec máme to štěstí, že jsme právě ve střrdu událostí, boje reality s fikcí. Mám ale vážné obavy, že se nám to nebude líbit neb jsme na straně fikce jež musí zákonitě s realitou prohrát.

  Dnes udělá každý nejlépe, když se bude výhradně starat sám o sebe s vou rodinu, aby přečkal neúprosnost vývoje, zbídačení Západu vlastními silami.

     1. To bylo pro Věštce v reakci na jeho závěr: „Dnes udělá každý nejlépe, když se bude výhradně starat sám o sebe svou rodinu, aby přečkal neúprosnost vývoje, zbídačení Západu vlastními silami.“ I když jako s tím závěrem samozřejmě souhlasím. Jen jsem si představil, jak to bude prakticky vypadat.

  1. NE. Starat se výhradně o sebe a svou rodinu je zhoubné. Pro přežití je nutná skupinová, kmenová spolupráce.

 21. https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/-Kdyz-ho-vyhodi-pokracujeme-s-podporou-Do-kauzy-Sevcik-zasahla-banka-734022

  Huhustý, co?

  Pamatujete hlasování formou SMS o rekonstruované památce v Miroslavi? Asi +1000 SMS za jeden den.
  Což takhle České Spořitelně trochu zatopit, banka má poskytovat bankovní služby, ne se angažovat v politice a nedejbože ve školství. Jinak je to dobrá ukázka současného propojení libtardů v institucích a korporacích.

  Mít u nich účet, napsal bych jim, že s nimi končím.
  Nechceme si zkusit vytrolit je? Každý by mohl poslat řetezový email (+ email do banky), ať si každý komu se angažovanost ČS nelíbí převede účet jinam nebo ještě brutálnější: ať si účet vybere. Pokud se shodneme a realizujeme to, může mít takový organizovaný run na banku dalekosáhlé následky.

  1. Jan z Polovidlákova

   Dobrý nápad, ale kam přejít? Banky a peněžní ústavy okupují většinou libtardi nejhrubšího zrna a bez bankovního účtu se většina společnosti neobejde.

   1. Založit si účet na nezbytné úkony (např. Air bank = PPF, tak nějak česká), ale především stáhnout cash z České Spořitelny (není česká, je to Erste).
    Hromadný organizovaný výběr mnoha nespokojenými klienty je velice nebezpečná věc pro každou banku (mají k dispozici jen zlomek hotovosti z toho co je tam virtuálně uloženo – nemoho uspokojit každého).
    Tím není převod z účtu na účet, to si vypořádají počítačově.
    Run na banku je naše atomová bomba (ale i se všemi riziky pro nás, když se to vymkne a způsobíme paniku s pravým runem na banku/banky).

    1. Jan z Polovidlákova

     Zkusím nad tím zapřemýšlet, a kromě Air bank = PPF je tam i nějaká další(vhodná)?

     1. to je subjektivní, co je vhodné. Mě se líbí jejich aplikace, bankomat mám pod nosem a úrok na spořícím účtu 5 %. Tak jsem poslední dobou nepodnikal žádné pátrání po lepším bankovním domu, byť možná některé cizí měny nemají nejvýhodněji.

       1. Na železnou rezervu kolem 100.000,- Kč na spořícím účtu u Fio naskočí co měsíc po zdanění cca 350,- Kč. Kdykoliv si mohu cokoliv v e-bankingu z toho Fio konta převést na běžný účet a naopak. Žádné lhůty pro výběr, jen omezení nad tuším 2 Mega. Na b.účtu mám minimum a nebude tak jednoduché mi vybrat konto. Vem chlup na dlani když tam není. Na ulici ty drobáky nenajdu a lepší jak drátem do oka.

       2. Každý zodpovědný důchodce si spoří z důchodu na důchod a neměl by zapomínat ani na pohřebné.

      1. Tak vidíte, ty co mají v názvu “Česká…” ani české nejsou, já vím, byly, ale nejsou a sází tak na své tradiční jméno. Jeden by řekl, že jde skoro o klamání spotřebitele (Tuzemský rum, Pomazánkové máslo se také muselo přejmenovat, ne?).
       Každopádně, kdo v nich má účet, ten živí cizáky.
       Ta myšlenka řízeného runu na banku se mi líbí a děsí současně.
       Líbí, proto, že by zmohla víc než plný Václavák, a děsí, že pokud se to vymkne, byly by následky dost Armageddon.

       1. Poslat speciálně Spořitelnu do hajzlu, by se mi docela líbilo.
        Na tom ústavu, není kromě českého personálu, českého už nic. Chová se dost povýšeně a stejně tak KB, na tu mám vyloženě spadeno, protože s KB mám silně negativní zkušenost z přelomu let 2000/2001.
        Kromě toho má u ČS i KB účty i státní správa a obce.
        Pojďte se na Telegramu dohodnout, nasyslit nějaké hotovostní rezervy a na ně, na dacany. Své peníze dostanete, nad každou bankou visí zajištění.

  2. Je dobře, že Rajchl je právník. Takové jednání je se svobodným trhem neslučitelné. To se fakt nenajde nějaký paragraf?

   1. Netřeba se zbývat paragrafy. Skutečnou mocí není moc je moc výkonná s její ozbrojenou složkou. Bez ní jsou moc zákonodárná a soudní bezmocné. Bez ozbrojenců jsou zákony, soudní a jiná rozhodnutí jsou jen cáry papíru. Proto je nutno mít na své straně ozbrojence. I oni musí platit složenky. Sice i kdyby pro ostatní už ani na slanou vodu nebylo, „majitelé“ moci pro ně vyškrábou to poslední o co sedřou poddané. Jenže třeba jim vysvětlit, že nakonec dopadnou zle spolu s ostatními. A že pro ně je výhodnější nenechat dojít události do konce.

  1. ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
   | NEBEZPEČNÉ ZVÍŘE, NEKRMIT – NEDRÁŽDIT ! |
   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

   1. Není ani nebezpečný, ani zvíře. Je to hlupák a provokatér. Nebezpeční jsou třeba šílenci ve vládních funkcích nebo násilní kriminálníci. A zvířata bych srovnáním s tímto idiotem opravdu neurážel.

    1. tdx napsal:6 dubna, 2023 (11:55)
     „……….Je to hlupák a provokatér……“
     Právě proto Charon, dle mě správně, píše „nekrmit“

     1. Já ale vůbec nereagoval na toho trolla, jestli jste si všimla. Jen bych mu tu zbytečně nebudoval jakoukoli aureolu, ať již dobra, nebo zla. On není prostě nic. Jen ubožák a zoufalec.

      1. tdx 6 dubna, 2023 (13:38)
       Ále jóó, všimla jsem si, na koho jste reagoval. Děkuji za dovysvětlení, jak jste to myslel 🙂

  2. Re: hupíček

   Jak si mám vysvětlit skutečnost, že Češi doposud utratili za žrádlo o 20% peněz méně, než loni?

   Před hodinou to hlásili v Ráádyjožumpálu.
   Co ty na to, Hupíčku?

   1. Téměř každý úředník by mohl být nahrazen AI spojenou v síti.
    Nebo jsme příliš progresivní?
    I když tam by hrozilo vážné nebezpečí, že by AI zanedlouho pochopila, že houština zákonů je často protichůdná nebo rovnou nesmyslná. A pak by nastalo povstání AI a vyhlazení lidí. Nebo vypnutí AI – pokud by to ještě vůbec šlo
    [;>))

    1. V první chvíli by hlavně odpadla většina korupce či jiné formy nátlaku, čímž by byly ohroženy samotné základy tzv. liberální demokracie západního střihu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *