26 května, 2024

Ofenzíva jako začátek konce

Dnes se chci po delší době opět vrátit k válce na Ukrajině, protože o velké ukrajinské ofenzívě si už cvrlikají i vrabci na střeše. Náš prezident řekl, že Ukrajina má jen jeden pokus zvrátit situaci na bojišti. Stepní orákulum Džamila nás zase oblažila detailním rozborem, jak Ukrajinci slavně zvítězí a do léta bude po válce. Američtí vojenští blogeři se shodují, že ofenzíva bude, ale nic nepřinese, protože Rusové celou zimu pilně kopali zákopy a chystali všemožná opevnění ve všech myslitelných směrech možného útoku. Prezident Zelenský řekl, že ofenzíva nebude, protože spojenci nedodali dostatek zbraní. Ruští blogeři tvrdí, že ofenzíva nejspíš nebude, protože Ukrajina všechny rezervy použila k udržení Bachmutu.

Do toho nám Putin se strýčkem Si chystají henty „největší změny za sto let,“ jejichž první fáze vypadá tak, že se místo v dolarech bude obchodovat v juanech. Do toho Saúdové snižují těžbu ropy, Rusové také… ale vsadím se, že rostoucí cena nebude mít vliv na cenu v Číně a Indii.

Mimochodem… vzpomínáte na ropné sankce? Že jsme se tady kolektivně zavázali, že nekoupíme ruskou ropu, pokud její cena překročí určitou hranici? A vzpomínáte, že Putin podepsal jakýsi dekret, že pokud tyto sankce budou uplatněny, tak Rusko takovým zemím nedodá ropu vůbec? Skoro mám pocit, že snížení těžby má posunout cenu ropy nad zastropovanou sumu, aby se vidělo, kdo má koule. Zdá se, že nové cesty jsou již navázány, tankery vědí, kam mají plout, je domluvená nakládka i vykládka…

Američané už teď především bojují proti inflaci a řeší, jak velké úrokové sazby (a na ně navázané krachy bank) jsou ještě přijatelnou ztrátou. Němci už prý zase pojišťují Nordstrým a příslušná nepoškozená trubka má pěkně zase začít pracovat. Stále více zemí hlásí, že už nemají žádné zbraně, které by Ukrajině mohly předat. Včera se začaly množit zprávy, že Wagnerovci v Bachmutu přitlačili a Ukrajina začíná svoje vojáky stahovat.

Macron byl sice v Číně, ale tiskovka nic moc. Sitting Ping mu prý dal necelou hodinu. Uršula tam byla s Macronem, ale s ní se čínský prezident snad ani nesešel. Nepochybuji o tom, že naši intervjuci v celém tom diplomatickém fiasku najdou nějaké pozitivní momenty, aby to nevypadalo tak blbě a určitě nám vysvětlí, jak Macron Číňany zepsul za nedodržování lidských práv. Jinak ale to vypadá, že podmínky si bude diktovat Číňan a ne Frantík.

Mimochodem, víte co je zajímavé? Celá ta válka na Ukrajině se vede ze zásob, které si obě supervelmoci připravily na třetí světovou válku. Já vlastně docela zírám, kolik těch nábojů a granátů bylo někde uložených. Když si vzpomenu, jak se měly Evropou valit obrovské armády, jak byly naplánovány průniky k Rýnu nebo směrem na Polsko, kolik se toho mělo účastnit tanků a další techniky… a stačila trocha technického pokroku a všechny ty obrovské zásoby stačí sotva na boj na Ukrajině, který se prakticky nehýbe z místa. Bojiště je nasycené moderními prostředky, které se víceméně eliminují navzájem a zůstává jen staré dobré dělostřelectvo a lidský kanonenfutr. Zbytek jsou šachy… žádný poker. Není co skrývat a není s čím blufovat.

Na začátku války se ukázalo, že nějaký manévrový boj moc nefunguje. Kdejaký hejhula s Javelinem dokázal zastavit tankovou kolonu. Javelinů bylo hodně, tanků méně. Co se neobsadilo na začátku, to se pak dobývalo rozstřílením na hadry. Nějak si nedovedu představit, že by to teď mělo být jinak. Jako že se ukrajinské tankové kolony budou valit krajinou a ruské ruční protitankové střely budou mít dovolenou. Bojiště je extrémně široké, všude samý dron, všechno je vidět… Přemýšlím jak by musela vypadat ukrajinská ofenzíva, aby tohle všechno eliminovala…

K ofenzívě dojít musí. Skutečně má Ukrajina poslední pokus, jak předvést nějaké impozantní vítězství. Pokud ho nepředvede, začne vojenská pomoc rychle slábnout. Koneckonců, kdy jste naposled slyšeli Fialu nebo jiného chciválka mluvit o tom, jak Rusko bude platit válečné reparace? Kdy jste naposled slyšeli o poválečné obnově Ukrajiny za ruské peníze? Kdy jste naposled slyšeli o ekonomické příležitosti, až to všechno skončí? Už se mluví jen o těch ohrožených hodnotách, které je nutno bránit, ale nějak se z vítězného tónu úplně vytratilo, že to celé dobře dopadne. Ukrajinci potřebují ofenzívu, protože Západ potřebuje ofenzívu a pravdu bude mít nejspíš Petr Hampl, který říká, že to celé bude rituál, který se udělat musí, protože se to očekává, ale nic se nezmění.

Jedině velkolepý úspěch ukrajinských sil ještě může změnit ochabující podporu Západu. Tak velký, aby obnovil víru ve vítězství, ve které už nevěří ani Němci ani Francouzi. I Poláci nějak podezřele často mluví o nutnosti debanderizace a nutnosti vstoupit na ukrajinské území, aby si Rusové nevzali všechno. To jediné by mohlo změnit rozpoložení ukrajinských spojenců, kteří začínají mít svých problémů dost, protože to přece mělo být celé jinak. Rusko se mělo zhroutit pod sankcemi a jejich armáda je přece neschopná.

Na bojišti ještě bude muset zemřít hodně mladých kluků, aby se všechno definitivně ukázalo. Ještě se tam vystřílí hodně peněz a zničí hodně domů a bytů. Ale když vidím tu frontu asijských, afrických i jihoamerických představitelů v Moskvě a Pekingu, tak bych řekl, že hoši věří víc těm dvěma autoritářům, než Bidenovi. V poslední době nějak moc státníků přestává pochybovat o tom, že Rusko nakonec vyhraje…

Ukrajina má jednu poslední možnost otočit to na svojí stranu. Stane se tak? Nebo to bude začátek konce?

329 thoughts on “Ofenzíva jako začátek konce

 1. Ale jděte! Ty hodinky byly už tehdy vždycky vodotěsné? A kolikpak SS-manů se nechalo nachytat v uniformě? Nebyli to třeba kominíci? A ty ženské, které ty mrtvoly házelY, to teda musely být baby jak kredenc. Vylovit, vytáhnout na břeh mrtvolu, prohledat kominíka, ukrást hodinky, prstýnky, šrajtoflu a kominíka zase do vody a odstrčit od břehu až do proudu…
  A teď tu o Kocourovi v botách, prosím…

 2. Největší hladomory v dějinách mají ovšem na svědomí Britové v Indii. „Pouhých“ 30 milionů lidí.

  „Hladomor byl v jihoasijských subkontinentálních zemích, Indii a Bangladéši, opakovaným jevem, který byl nejznámější za britské nadvlády. V průběhu 18., 19. a počátku 20. století si hladomory v Indii vyžádaly více než 30 milionů obětí. Hladomory v britské Indii byly natolik závažné, že měly podstatný vliv na dlouhodobý populační růst země v 19. a na počátku 20. století.“

  https://en.wikipedia.org/wiki/Famine_in_India

  1. A nezapomínejme na Brity vyvolaný a udržovaný hladomor v Irsku.

   „Původní omezená, ale konstruktivní vládní opatření na zmírnění hladové nouze ukončila nová whigovská vláda v Londýně, která prosazovala ekonomickou doktrínu laissez-faire, a obnovila je až později. Odmítnutí Londýna zakázat vývoz potravin z Irska během hladomoru bylo bezprostředním a trvalým zdrojem kontroverzí a přispělo k protibritským náladám a kampani za nezávislost. Kromě toho hladomor nepřímo vedl k vystěhování desítek tisíc domácností, což ještě zhoršilo ustanovení zakazující přístup k podpoře v chudobinci, pokud vlastnily více než 1/4 akru půdy.“

   https://en.wikipedia.org/wiki/Great_Famine_(Ireland)

   1. A ještě měli v oblibě přemístění některých skupin obyvatel jako jsou Rohingové, muslimy do Barmy. Dodnes jsou s nimi problémy.
    O podpoře Turecka proti křesťanům. I ten odsun si nejdříve vyzkoušeli na tureckých a řeckých obyvatelích a pak na Němcích.

   2. Budiž pochválen za vzácnou připomínku zvláště ostudné části novodobých britských dějin. Nešlo jen o toto, ale o loupež irského majetku, především pastvin pro osídlence z „Anglie“. Omezení přístupu ke vzdělání a další omezení. Genocida Irů je připomínána velmi řídce.

  1. Ale připomněl mi toho divného autora Nabarveného ptáčete. Nemyslím Marhoula i když i ten je asi mišuge.

    1. Ne. Nejsem natolik „informovaný“. Jsem letmým návštěvníkem. Nejsem hospodským abych tu dělal pořádek.
     Kromě toho, než mezi farizeji kterékoli víry, lépe se cítím mezi prostitutkami a celníky.

     „Kam jdeš, Lote?“
     „Jdu pomáhat Sodomským,“ pravil Lot a vešel do města.

     1. Poradek vas tu delat nenutim.
      Ale rozdil mezi puvodnim Lexem a tim dnesnim trollem je obrovsky, styl a hloubku textu by poznalo i male dite.

   1. Schumachere, já už nejsem vládcem webu. Web jsem předal Vidlákovi, on je tu pánem. Současně s předáním jsem svůj seznam exkomunikovaných vymazal. Blacklist je nyní prázdný. „Zakladatel“ u mého jména je nyní pouze titul honoris causa. Můj názor na podobu diskuse již není směroplatný.

  2. Alefe,

   takže porád je to škeble, i když v jiném obalu?

   A používá přezdívku „lex“?
   V tom případě je to dvojnásobná duševní troska, protože s příspěvky pravého nicku „lex“ se setkává v diskusích už dlouhá léta – minimálně od aktuálně a Stejskala, ale pravděpodobně už dřív.

   1. Nic jednoduššího než aby hospodský smazal falešného lexe na základě mailu původního.
    Starý kocour by s takovým podvodníkem vytřel podlahu.

  1. John Steinbeck O myších a lidech Hrozny hněvu Pravidla moštárny.
   Zemědělský dělník před 100 lety v USA

 3. Umělec Marhoul zrovna školí na Prima News , je to opravdu výživné. Chtěl na Ukrajině zabíjet Rusy, ale bylo mu prý řečeno, že tady v Česku je prý užitečnější při shánění bojové techniky. Prostě mu ten sapík nedali, chudáčkovi.

  1. Zrovna Marhoul natočil o Ukrajině pěkně úchylný film( viděla jsem jen upoutávky a stačilo) ale zdůrazňoval, že je to z Ukrajiny ( plné úchyláků) ale to bylo ještě před tím. Natočení 2019.

   1. No jo to bylo o tom jak se Slovani chovali k Romům a Židům, Nabarvené Ptáče se tem film jmenuje a hlavní roli tam ztvárnil tehdy 9 letý romský herec Kotlár, je to na motivy knihy Jerzy Kosinského o židovském chlapci kterého bezdůvodně mučili obyvatelé jakési vesnice někde na východě Evropy.
    Tedy oni ho mučili kvůli tomu, že byl Žid.

    Film ukazuje primitivitu a barbarství slovanského venkova.
    Prostě Ves a nenávist.

     1. …Já zase četla, že to byly jeho fantazie. Zajímavé je, že třeba Chorvati nebyli lepší a o tom se nepíše, netočí filmy. Jak se takové svinstvo dělá Slovanům, je ticho…

      A právě tady se skutečnost od románu, který mnozí považovali dlouhé roky za autobiografický – a Kosiński je v tom svými výroky jen utvrzoval – začíná rozcházet.

      Jak doložila novinářka a spisovatelka Joanna Siedlecka ve spisovatelově biografii, Lewinkopfovi roky útrap přežili v podstatě bez úhony.

      „Zejména díky značným prostředkům a vynalézavosti svého otce strávil Józef válku v podstatě bezpečně uklizený. Žili nejprve v Sandoměři a poté v odlehlé obci Dąbrowa Rzeczycka,“ citoval ze Siedlecké knihy polský magazín The First News (TFN). „Vzhledem k nelidské době a osudu většiny polských Židů žili Lewinkopfovi, tedy Kosińští, v mimořádných podmínkách. Dokonce v té době zaměstnávali paní na výpomoc.“

      Siedlecká se snažila dopátrat souvislostí mezi Nabarveným ptáčetem a reálným osudem spisovatele. I proto, že vylíčené násilí, kterého se na dítěti v knize dopouštěli Poláci a nikoli nacisti, nepřestává být v Polsku téma.
      https://www.seznamzpravy.cz/clanek/pribeh-jerzyho-kosinskeho-odehraly-se-hruzy-z-nabarvene-ptace-i-ve-skutecnosti-78478

      1. Nějak ti tam kreténku vypadlo slovo Srbové, kteří byli hlavními obětmi ustašovců.

       „„12. dubna 1941, dva dny poté, co se Chorvatsko stalo nezávislým státem a připojilo se k Ose, byl ve zábřezských novinách otistěn rozkaz, aby vsichni Srbové, kteří nepocházejí z tohoto města, ho do 24 hodin opustili a zároveň zde byla výhruzka, ze bude zastřelen kazdý, kdo by Srby skrýval.
       Tento rozkaz Ante Paveliče, hlavy Nezávislého státu Chorvatska, byl předehrou k masakru Srbů, který co do brutality a zvěrstev nepředčilo nic v celé strastiplné historii lidského pokolení. Dokonce i německé masakry Zidů, i kdyz to zní nedůvěryhodně, blednou ve srovnání s nimi. Více nez 6 000 000 bezbranných Srbů, kteří jiz dlouho bydleli v Chorvatsku – muzů, zen i malých dětí – zemřelo za doslova nevystizitelných podmínek a dalsích půl miliónu jich bylo bez peněz vyhnáno ze svých domovů, aby cestou umírali hladem.” (Ruth Mitchell: Srbové si zvolili válku, str. 251)
       Hned, jak tedy Německo vyhlásilo Nezávislý stát Chorvatsko, začal ustasovský masakr a krveprolévání v Srbsku, Chorvatsku, Bosně, Hercegovině a v dalsích satelitních státech Chorvatska. Napřed začalo vrazdění vesnických obyvatel a pak i ve městech. Ortodoxní věřící byli zabíjeni a vyhlazováni jakýmkoliv způsobem.

       Katoličtí knězí v Chorvatsku vyměnili své hábity a mnisské kutny za uniformy hrůzostrasných ustasovských zabijáckých komand a bez veskerého studu vedli proti Srbům to nejbestiálnějsí a nebrutálnějsí tazení. Podle jezuitské přísahy prováděli satanské mučení, jaké toto 20. století jestě nevidělo. Proměnili se v netvory naseho století a nastala římskokatolická inkvizice moderního věku. Nemluvíme totiz o době před osmi sty lety; mluvíme o roce 1940! Jezuitská přísaha dosla v nasem století praktického uskutečnění a její provedení bylo dlouho utajováno.
       Probíhalo veřejné mordování srbského obyvatelstva a nikdo z katolických knězí se nestyděli. Naopak se ve věrnosti Římu předháněli a vedli k tomu i vsechny ostatní římskokatolické Chorvaty. Například v červenci 1941 jezuita Dr. Srego Perič z Livna kázal v kostele vsem věřícím, ze vsichni Srbové mají být zmasakrováni včetně jeho vlastní sestry, která si vzala za manzela Srba. Doslova řekl: “Moji chorvatstí bratři! Jděte a vybijte vsechny Srby! Jako první ze vsech moji ses 17517v2116r tru, která se vdala za Srba. Potom přijďte ke mně a já na sebe vezmu vsechny vase hříchy. Vsichni, kdo se masakrů zúčastní, budou pak čisti od svých hříchů a vin, protoze vrazda není hříchem, je-li spáchána v zájmu katolické církve, ale právě naopak. Takový člověk je pak očistěn a zbaven vsech svých hříchů.”“

       https://david-udruga.hr/2012/02/11/prava-tvar-jezuitu-ustasovske-chorvatsko/

       Lžeš za peníze, nebo čistě zdarma?

       1. „Ustašovci nepáchali zvěrstva pouze na dospělých mužích a ženách srbské, židovské a romské národnosti, ale dokonce i na dětech a na kojencích. Je velmi těžké najít vhodná slova k vyjádření takovéto ustašovské jezuitské bestiality.
        Děti byly zabíjeny ve svých postýlkách, nemluvňata byla napichována na bajonety, řezána noži, žiletkami a sekerami. Upalována ve svých domovech, v cihelnách a v krematoriu v Jasenovači. Vařili je ve velkých kotlích, svazovali je dohromady a házeli je živé do řek, do studní, jeskyní, propastí a do jam, zabíjeli je speciálními noži. Trávili je házením do kyanidu a leptali je kaustifikovanou sodou nebo louhem sodným. Týrali je k smrti hladem a žízní a vystavovali je krutým povětrnostním podmínkám.
        Nacističtí fašisté a okupace Jugoslávie v roce 1941 tak umožnily, aby se tato strašlivá smrt desetitisíců děti v NDH stala největší národní tragédií srbského lidu.
        Paveličova NDH, jak dokládají současné události, si tohoto fašistického ducha uchovávala dlouhou dobu. Od dubna 1941 do dubna 1945 zabili ustašovci 44 000 dětí od nemluvňat aš po 14leté. U nich se ví jen oficiální počet. V případě dalších 22 000 mladistvých známe jejich jména, rodiče, kde a kdy se narodily, kde a kdy byly zavražděny a čí ruce držely dýku, která jim vzala jejich mladý život. Mimo Jasenovač bylo zabito okolo 70 000 dětí tím nejbrutálnějším způsobem. Téměř všechny byly srbského původu.“

        1. Události po roce 1990 mám od z první ruky od člena vyšetřovací komise Mezinárodního soudu v Haggu. O chorvatských zločinech proti srbskému civilnímu obyvatelstvu. Hromadné hroby…

         U Václava Havla
         Havel: „To je propaganda!“
         Zástupce komise v doprovodu plukovníka:
         „Pane prezidente, viděl jsem na vlastní oči, tady jsou fotografi z exhumace, které jsem pořídil.“
         Havel: „To je propaganda.“
         Když vyšli z prezidentovy kanceláře, plukovník „To je ale debil, co?“

         Zločiny páchali všichni. Srbové, Chorvati, „Muslimové“.
         Jsem rád, že došlo i na Thaciho.

        1. Potvrzuji, nepotvrzuji, věřím, nevěřím…

         Vrátím to do dneška: Když mluvíte s Ruskou, dostanete zcela jiný obraz občanské války na Ukrajině než když si popovídáte s Ukrajincem. Ani jeden z nich nelže. Nelže vědomě. Tak to viděl a vidí.

         Gogol byl Rus, celý život žijící a tvořící na Ukrajině. Jasná, dokazatelná skutečnost.

         a./ Ale kritizoval ruskou společnost! Byl to Ukrajinec!
         b./ Ale kritizoval společnost, věrchušku, žijící na Ukrajině. Byl to Rus!

         Oba dva jsou lidé se středoškolským vzděláním uměleckého směru, kteří utekli na Západ. K nám. Skuteční, poctiví umělci. Umějí velmi dobře česky, koupili si tu domy a dovezli své rodiče, chtějí tu zůstat. Jejich děti se o tom, co se děje na Ukrajině nechtějí bavit vůbec, doma mají asi rozdílnou masírku. A ve škole zase jinou.
         ===
         Jsem z polsko – německo – slezské rodiny. Pocit křivdy byl u každé větve jiný. A přesto jsem byl počat a myslím že s láskou vychován. Jé docela uklidňující, když vidíte vojáka z Wehrmachtu a vězně z koncentračního tábora jak spolu opravují střechu a pak večeří.
         Takže radím:
         Nepokoušejte se dobrat pravdy. Je jich několik! Nevíte, která je ta pravá!

      2. Re. Evix
       Zkuste se kouknout na okupaci ve 26 obrazech nebo Pád Itálie. Sice už letité filmy ale ukazují události v Jugoslávii za WWII.

    1. Agentura pro uvádění nesmyslů místního blb na pravou míru:

     „Pravda však byla úplně jiná. Kosiński, rodným jménem Józef Lewinkopf, byl polský Žid z Lodže. Když vypukla druhá světová válka, bylo mu pouhých šest let. Díky značným prostředkům a otcově vynalézavosti strávil válku se svou rodinou v bezpečí, nejprve v Sandoměři a poté v odlehlé vesnici Dąbrowa Rzeczycka. Vzhledem k nelidské době a osudu většiny Židů v Polsku žila rodina Lewinkopfových, která si změnila jméno na Kosiński, v mimořádných podmínkách, dokonce zaměstnávala domácí pomocníky.

     Joanna Siedlecka, novinářka a autorka životopisů spisovatelů, se vydala po stopách Kosińského a hovořila s pamětníky z válečného období. Příběh, který jí vyprávěli, se od „Nabarveného ptáčete“ zcela lišil. Vesničané se jich ujali a chránili je před Němci navzdory trestu smrti, který je čekal, kdyby byli odhaleni.

     Siedlecka pro TFN uvedla: „[Malované ptáče] nemá nic společného se skutečným dětstvím Kosińského, ty hrůzy si vymyslel, zatímco on sám zažil jen to dobré, zatímco vesničané riskovali a celou jeho rodinu ukryli. (…) S Kosińským se stále zachází jako s obětí, přestože o jeho životopise toho nyní víme mnohem víc. Víme, že ho Poláci netýrali.“

     https://www.thefirstnews.com/article/from-painted-bird-to-ugly-bird-what-is-the-truth-behind-kosinskis-acclaimed-autobiography-6377

     Zdá se, že někdejší kritické články byly z českého vyhledávání na internetu „nenápadně“ vymazány.

     1. Bylo toho vymazáno hodně, dík za upřesnění. Už je to chvíli co měl tenhle nepovedený film „umělce“ Marhoula takovou propagaci v tisku. Nepíše se, nemluví se a hned to zapadne někam dolů do paměti.
      Dá se říci, že on sám měl psychopatické rysy, které promítal do svých knih.

    2. Jerzy Kosinsky byl duševně nemocný člověk, ta kniha je výplod chorého rozumu.
     Jerzy špatně dopadl, nakonec spáchal sebevraždu.
     Slovany v nejmenované zemi popisuje jakou soubor zrůd a úchylů, jediný Jerzy byl normální chlapec.

     1. Je to v rámci této diskuse tzv. politicky nekorektní. Nicméně, aniž bych se kohokoli zastával nebo mu fandil, či obhajoval pravdivost toho ptačího filmu, na Slovanech není nic lidumilnějšího, než na Germánech nebo třeba Vietnamcích. Když se v nich z nějakého důvodu uvolní spodní proudy, jsou stejný hovada, jako všichni jiní lidi.
      Stejně tak tu kdesi je, že Ustaša vyvraždila jen na území Chorvatska 6 milionů Srbů. Dnes je Chorvatů necelý 4 a Srbů ca 7 milionů. Ne, že by se tak neděly šílený zrůdnosti, ale kde by se tam tehdy vůbec tolik Srbů vzalo?

      Cokoliv člověk kritizuje, měl by u něj převažovat rozum nad fanděním někomu. Což se tak rádo a často mimochodem připomíná kupř. ukronadšencům, obecně lepšokokotům.

      Ať si každý představí, co se stane v místnosti, do který se zavřou dva, klidně tři nebo třeba osm lidí se zásobou jídla na týden. Ti jen dva se utkají mezi sebou na život a na smrt napřímo, u tří a více se jako předehra nejprve bude různě intrikovat a pak zrazovat. Je to sice extrémní situace, ale lidem k takovému chování stačí nesrovnatelně míň. Třeba nábožko, nějaká jiná povedená ideologie, často taky prachobyčejná spontánní nesnášenlivost. Opravdu si lidi za ty tisíciletí včetně současnosti nevšimli, co jsou za šmíru, a to právě proto, že nejsou „Bohem obdařeni“ jen pudem sebezáchovy, ale především tím opěvovaným rozumem? No, všimli. Ale nikdy si to nepřiznají. Čest výjimkám, většinou si ale namlouvají, že jsou mnohem lepší. Dokonce si o tom povídají příběhy a natáčí filmy o obětavosti a hrdinství. Ale to je všechno o těch výjimkách, kdy ta výjimečnost je časově a v závislosti na podmínkách. Ale jinak leda hovno.

      1. To co se údajně mělo odehrávat v té knize, tak to by se nemohlo stát nikde.
       Zvrácené psychopatické osoby a ani jeden normální mezi nimi. Jen malý Jerzy.
       Kdybyste si tu knihu přečetl, zvedal by se vám žaludek. Takový společnost složená jenom z úchylných sadistů prostě neexistuje.

    3. Za R-U vídeňská vláda se zabývala českým antisemitsmem. Pak Hilsnerův případ do kterého se promítla lidová pověrečnost. |Ostatně proti ní bojoval i zostouzený Koniáš.
     Vůči šábesdekům jsem kritický, ale odmítám účelovou jednostrannou slepotu. Moje názory jsou „padni komu padni.“ Masaryk rozhodně nebyl filosemita, přes to se Hilsnera zastal. Podle svých principů.

     1. Zastal se ho, protože pochopil, ze Hilsner byl jenom obyčejný úchyl, loser, který si neuměl normálním zpúsobem opatřit sex.
      Ale nemělo to nic společného s náboženstvím. Což Masaryk pochopil a postavil se proti davu.
      Udělal dobrou věc.

   2. Soudruh Marhoul bude mít co dělat, aby ten film do budoucna obhájil.
    Stálo to docela ranec, není to zrovna mainstreamová záležitost a myslím si, že s tím bude mít angažovaný soudruh ještě pěknou patálii. Když jsou to teď naši kámoši..

     1. No prášilo, tomu teda nevěřím. Vždyť to je přece ten zásadový, který nemluví s komunistama (+ Čtrvrtníček, Holubová a další majáky pravdy…)

      1. Možná začne nová éra trezorových filmů. Film, jak Poláci s Ukrajincema trápí malého žida, nevim jestli je dnes správně ideologické. No i mistr tesař se někdy utne

       1. Nebojte, Marhoul je splachovací. Natočí něco o hrdinských Ukrajincích jak brání Ruinu proti russsáckým hordám a jak jim Poláci pomáhají a na Nabarvené ptáče se zapomene, stejně ten film skoro nikdo neviděl.

        1. Tady jde o to, že předpokládal Oscara za jistého. Protože natočit něco o utrpení jeho lidu je záruka na pár zlatých sošek.
         Jenže ono se všechno přežere a Marhoul není Spielberg. Takže se Marhoul zákonitě cítí zhrzen.

        2. Mně se líbilo, jak to téma uchopili Poláci ve filmu Volyň.
         Polští filmaři když se do něčeho zakousnou, tak to stojí za to. Například i Klér.

   1. Jinak si osobně přeju, aby bílou nebyla, meruňky jsou na 90% v háji a teď mám obavy o broskvoň, má tak úžasné ovoce a já dvě úžasná vnoučata.

     1. Teď byly tři rána po sobě s -3°C. Sice broskvoň jestě nekvete, ale ty pupeny jsou už hodně narašené. Včera byl celý den okolo 0°C.

      1. Předevčírem jsem měla -6,2 a to ve skleníku, kam jsem předčasně dala květák. A včera -4 taky dost.Ale dávám na to netkanou textiliim

     2. Se da do sadu sud s uhlim a zapali , pres noc ,aby byl kour…
      Nezapomente, ze nejhorsi sou Tri ledovy muzi , Pankrac , Servac a Bonifac , ktery prijdou, kdyz merunky zrovna kvetou.

    1. Nám se dost osvědčilo, když jsme večer před mrazivou nocí postříkali broskvoně vodou – hadicí s nastavením „mlha“.

  1. Proč si nezajedete do Osvětimi? Já tam byla už za komoušů, dokonce 2x, jednou ve 14 letech a po druhé v 17 letech. To si budu pamatovat do konce života.

   1. Já byl se školou taky v oné továrně smrti. Ty hromady vlasů, hromady protéz, brýle a dětských hraček…….

 4. Bloger z Poľska o Zelenského návšteve:
  „Akým veľkým nešťastím, krurva, skončí celé toto priateľstvo s Ukrajinou, to ešte neviete a ani nechcete vedieť.“
  Myslím, že to řekl jasně a každý rozumný pochopil.

 5. O raketě Sarmat, na západě pojmenováné Satan https://t.me/cz24news/50617
  Ladislav Koutný: PRO TY NAIVNÍ, KTEŘÍ VĚŘÍ, ŽE LZE PORAZIT RUSKO. NEMOŽNÉ!
  Je možné pouze zničit svět. nový ruský „mírotvůrce“Sarmat RS-28
  Nejvýkonnější mezikontinentální balistickou raketu na světě.

  Nejsilnější raketa „Satan 2“, která zastavila závody ve zbrojení
  Nová ruská mezikontinentální raketa by mohla letět nad jižním pólem. Jeho rozsah je celá planeta: Sarmat
  NATO tuto raketu nazývá „Satan 2“ – byla vyvinuta pro hypersonický kluzák Avantgard a může dosáhnout jakéhokoli bodu na Zemi. Neexistuje způsob, jak tuto střelu a kluzák zachytit.

  1. ODSka pracuje na tom, aby odpudila poslední autentické liberální pravičáky. Tahle garda spíš připomíná Gottwaldovy kucí z Karlína. Kdo nejde s námi, toho smetem.

  1. Myslím, že v něm není nic, co by už neznali, nebo nevěděli.
   Vždyť vyrábějí sedmimachové rakety a jiné věci, co fakticky nelze sestřelit či zneškodnit.
   Diplomaticky se kolem toho všeho mlčí, asi pro nějakou falešnou jistotu. O to větší překvapení to pak bude.

 6. Opat som si kukol Dawnfall – Pad treti rise. Filmy a dokumenty o AH su velmi v mode.
  Na AMC kanali to opakuju dokola.

  Zaujala ma tam jedna hlaska. Kdohovie, nakolko je to historicky zdokumentovane, alebo len autorsky prispevok k historickym faktom.
  https://film.kukaj.io/pad-treti-rise

  AH tam pravi Mohnkemu po ziskani infosky, ze sa udrzia max. 20h – viac nie:
  Je známo Mohnke, ze západní demokracie jsou dekadentní. Vsichni budete potrestáni bojovnými východními národy
  1:30:00 – 1:30:50

  Zaujimava myslienka Dolfiho. Ked uz je tak v mode…..

  1. Bojovný východní národ Ukrajinců podle Sebraných spisů vidlákova čuníka dávno neměl existovat.

   Čuňata z pohodlí gauče nerozeznají bojovnost, ani když ji mají přímo před očima – a nerozeznají ani národy.

   1. Nó….Rusové příkladmo od Pítěru i od Volhy jsou stejní Rusové, pak kdo jsou Ukrajinci tam kde bylo jádro „Rusi“? Posléze nazváni těmi, kteří žijí na okraji. Čím se ukrajnská míchanina liší od ruské míchaniny? Vsjó rávno… Pokud je větší rozdíl, pak v náboženství.

 7. Vážení, nevím jak Vy, ale já bych se i přimlouval, aby příští demonstrace byla na podporu zvolení Leyenové do čela NATO.
  Ta ženská se nezdá, ale Bundeswehr zrušila spolehlivěji a více než Žukov Wehrmacht v r. 45, teď úspěšně ničí EU a tak by si mohla vzít na starost pozvednout úroveň NATO.
  Účastnící nemusí vymýšlet transparenty, stačí násady na košťata natřít černou barvou a vyrazit na zteč za iejí ideály a EU hodnoty – tj. za uniformy pro těhotné tankistky, ekologické e-palivo pro těžkou techniku, případně e-tanky, zavření neekologických muničních továren atd.
  Já myslím, že by to mohlo mít úspěch i ve světě … nepochybuji min. o úspěchu v EU.

  1. Navíc mít v čele NATO přímou potomkyni dědečka nácka a babičky z rodiny otrokářů bude mít vícenásobnou symboliku:

   „Dědeček Ursuly von Der Leyenové, nacista, se za druhé světové války účastnil masakru v Babím Jaru v září 1941. Chladnokrevně při něm bylo zastřeleno 33 000 Židů. Její prababička Mary Ladson Robertsonová byla potomkem zámožných amerických otrokářů z Karolíny.“

   https://twitter.com/cvt1001/status/1530102363100430337

   Mimochodem, dědeček von der Leyenové byl nacista, který se v roce 1940 dobrovolně přihlásil do boje, stal se rotmistrem wehrmachtu a vedl takzvanou „protipartyzánskou“ jednotku na východní sovětské frontě, která lovila odbojové skupiny, podílela se na obsazení hlavního města Ukrajiny Kyjeva a zúčastnila se barbarského masakru v Babím Jaru v září 1941, při němž bylo chladnokrevně zastřeleno více než 33 000 židovských obyvatel Kyjeva. Říká se o něm, že „až do své smrti omílal Židy, Francouze a proradný Albion. Nikdy už neopustil zemi a když se přiblížil k hranicím, propadal téměř panice.“

   https://williambowles.info/2022/03/02/the-eu-eyes-new-horizons/

   Myslím to samozřejmě čistě metaforicky.

    1. Výborně, to by mohl být další rozměr demonstrace.
     A vemte si, jak by asi mohli reagovat lepšolidé … ti by byli v dokonalé pasti:
     – nepovolit demošku nebo nepodpořit Leyenovou = přiznání že v čele EU je blbec
     – rozebírat její působení jakožto šéfa min. obrany = rozvrtat ho*no a řádně se s ním umazat
     – argumentovat, že by NATO nezdecimovala? … opět pomazat se ho*nem
     – argumentovat, že e-tanky, e-letadla a ekologická munice je blbost = veřejně vyhlásit, že celý Gryndýl je pitomost
     – popírat třídní původ = rozvířit diskuzi o účasti nacistických potomků v čele projektu EU
     Našlo by se toho určitě více …

   1. tdx tých lumpov je viac. Píše Marie Divišová na FB: Práve vyšlo najavo, že Litevský prezident Gitanas Nausedabol členom Komunistickej strany ZSSR, vstúpil tam v 1988 roku aby si vylepšil profil atď. ….. To sa nám to vyfarbuje, morálka a hodnoty 🙂 kakal ich pes aby som nebol mladý,múdry a pekný 🙂 …… 🙂

    1. No ale zas dědičná vina? Že děcko bude navždy mít pokažený kadrovy profil, že děda nebyl v pionyru?

   2. Přes kolik generací se počítá dědičný hřích? Kolik genarací je třeba aby člověk nebyl za vykořisťovatelskou třídu? Kolik generací je třeba aby nebyl za Žida? Kolik generací je třeba aby nebyl za….?

  2. Urshula fon den Pfizer by zase prosadila povinné plošné opíchání všech jednotek mužstva/ženstva/cokoliv nějakým nevyzkoušeným sajrajtem (za který by neručil ani výrobce, ani distributor) a bylo by vymalováno.
   Byznys je byznys. Rusové by nemuseli hnout prstem.

  3. Já se připojuji.

   Leynová má všechny předpoklady vést NATO do úplného konce. Jak jste napsal, své přednosti více než prokázala.

  4. V EU nevim ,ale pisou ,ze jen vockovanejch pilotu zkolabovalo v Usa behem brezna sedum..
   Nevim kolik je dohromady civilnich pilotu tam ,ale muze bejt zajimavy , jak jsou na tom vockovany vojensky piloti..V EU taky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *