22 června, 2024

Musí to být…

Měl jsem zajímavý rozhovor s jedním mým dobrým kamarádem. Svěřil se mi, že jeho tchán a tchýně začínají mít finanční problémy. Oba pracují, ale jsou nekvalifikovaní a tak berou oba víceméně minimální mzdu. Celý život bydlí v pronájmu, mají starší auto a teď zjistili, že prostě nemají na topení. Přišly nové zálohy, díky kterým jsou už prostě v mínusu. A tak se předpokládá, že se v zimě budou chodit ohřívat k mladým, protože mladí nebyli lehkomyslní a zásobili se dřívím na tři zimy. K tomu se ukázalo, že staří nemají už ani pořádně na jídlo…

Tož rýchtyk, taková je dneska realita. Nejsou první ani poslední. Ovšem když s nimi můj kamarád zapředl hovor na téma, že Babiš, SPD a odpadlíci z ODS teď právě shazují vládu, tak to pro ně byla naprosto strašná představa. Ten zlý Babiš že by se mohl vrátit do vlády? A Okamura? Tfuj, tfuj, třikrát pokřižovat… Nedělám si iluze, že by Rajchl v jejich očích uspěl lépe… tedy kdyby věděli, kdo je Rajchl. A až to vědět budou, bude milý Jindra už tolikrát osračkován v médiích, že by si od něj pes kůrku nevzal. Život se jim hroutí, přicházejí na stará kolena i o to málo, co měli… ale jiná vláda než Pětikolka, to je pro ně ještě větší horor. Tohle dokázala americká soft power a třicet let volného působení.

Nemyslete si, celá legitimita současné vlády stojí právě na takových lidech. Kteří jsou už skoro na dně, ale přesto ještě málo na to, aby pochopili, jak s nimi ty evropské i americké hodnoty vyjebaly. Saša Uhlová by mohla vyprávět… tedy kdyby uměla jít trochu do hloubky a měla rozhled.

A to nemluvím o trochu bohatších občanech… Od té doby, co jsem na fejsbůku, tak se mi značně rozšířily obzory a věřte nebo ne, já objevil nádherný příklad člověka s hentým progresivním myšlením. Jmenuje se David Petrla. Pokud budete mít chvíli, koukněte na jeho profil. On vlastně není nijak blbej, ale prostě předpokládá, že mu naše média i naše správná a ojrohodnotná vláda nelžou. Také ukrajinská média a ukrajinská vláda nelže. Lže jen Babiš a Rusáci. A Vidlák.

Když si přečtete pár jeho příspěvků, tak zjistíte, že musí dělat mnohem šílenější a komplikovanější teorie než jsem já kdy dělal, aby zuby nehty udržel svojí názorovou konzistenci. Obzvlášť jeho úvahy o ukrajinské ofenzívě jsou úžasně ilustrující a já mu dnes chci touto cestou poděkovat (vím, že mě čte), protože jeho profil mi umožnil pochopit, jak takový uvědomělý moderní člověk přemýšlí.

Přátelé. Tak jako nikdo nikdy za žádnou cenu nepřesvědčí Petrlu, stejně tak nikdo nepřesvědčí ubohé rodiče mého kamaráda a my dohromady nikdy nepřesvědčíme dostatečnou masu obyvatelstva, že jsou ojebáváni a všechny ty euroatlantické hodnoty jsou jen vějička, díky které jsou sami ze svého přesvědčení v předklonu a ještě věří, že je to tak správně. Komu není rady, tomu není pomoci. Všechno je marné, oni budou schopni jakékoliv myšlenkové konstrukce, jen aby nemuseli vystoupit ze svého Stockholmského syndromu. Oni jsou skálopevně přesvědčeni, že oblečením dvou svetrů a snížením teploty na hajzlu porazíme Putina, jsou přesvědčen, že grýndýl je příležitost a i kdybychom se na hlavu stavěli, nepohne to s nimi.

Proto se to všechno prostě musí stát. Když nepomůže žádné dobře míněné slovo, když nepomůže ani současný průser viditelný na každém rohu, tak prostě musí nastoupit bída, hlad, nemoci a smrt. To zpravidla láme i velmi odhodlané charaktery a proráží i silnou zaslepenost. Jestliže oni nosí dva svetry, aby porazili Putina, tak nám nezbývá, než se nějak vyrovnat se zimou tak jak přijde, aby si oni uvědomili, jak NESKUTEČNĚ BLBÍ jsou.

Proto jdeme zítra na tu demošku. Abychom se spojili, abychom zjistili, kdo jde s námi, abychom společně mezi sebou mohli zmírňovat ten průser, co se na nás valí. Jdeme tam, abychom se krok za krokem organizovali. Až celý ten korporátní kapitalismus padne na hubu a my všichni s ním, až si i ten nejposlednější líbodémo uvědomí, že sloužil klamu, pak musíme být připraveni. Pak my musíme být ti, kteří na troskách začnou znovu a lépe.

A možná budeme mít štěstí a změníme něco ještě včas.

Ale i kdyby ne, musíme spolu prostě tuto katastrofu přežít. Musíme držet spolu, musíme se to naučit, musíme volat po změně systému a nesmíme se spokojit s výměnou člověka v premiérském křesle. Pokud zůstane zachováno současné rozložení moci, nepomůže nám v premiérské funkci ani Ježíš. Musíme si tím projít, protože proti dnešní mediální masáži nemáme co nasadit. Proti celé té soft power, co tady třicet let působí, může zvítězit jen hlad, mor a neštovice, které na tento nešťastný národ dopustí jeho nejúžasnější a nejojrohodnotnější vláda. Ano, budou říkat, že za to může Putin. Ale také si brzy všimnou toho kontrastu, jak to vypadá tady a jak tam. Uvidí, jak to bude vypadat v praxi, že vláda nenechá nikoho padnout. Budou se dívat, jak jsou obíráni a zjistí, že mezi exekutory a lupiči není žádný rozdíl. Až pak jim to dojde. Až pak.

Mezitím se my musíme připravit. Musíme to přežít lépe než oni. Musíme to přežít organizovaněji, věrněji… musíme osvědčit skutečné hodnoty člověka, aby ještě více vyniklo, co jsou ty Evropské hodnoty doopravdy. Musíme se naučit vzájemnosti a věrnosti. Proto jdeme zítra na Václavák, abychom tam udělali první společné kroky.

Kurňa, tohle by se tam na pódiu také dalo říct…

414 thoughts on “Musí to být…

 1. Já stále méně rozumím tomu, co vlastně chce „alternativa“ změnit.
  Už jsem pochopil, že to rozhodně NENÍ systém samotný.
  Jenže CO chce měnit na systému, který se ukázal být vadným a neopravitelným?

  Kaptalismus se totiž humanizoval jen potud, pokud měl proti sobě konkurenci socialismu. Nejmarkantnější to bylo od konce 60. do pol. 80. let 20. století.
  Jakmile však socialistické státy začaly s liberalizací ekonomiky, západ humanizaci okamžitě stopl. A po likvidaci socíku v Evropě se velkým fofrem začal vracet ke kapíku přelomu 19. a 20. století. Se vším všudy vč. válek, násilného potlačování demonstrací atd.

  Takže se znovu ptám, ČEHO chce vlastně „alternativa“ dosáhnout, když na vadném systému nechce nic měnit?

  1. To jsou zbytečné otázky. Plán je takový:
   1) Svrhnout režim
   2) *ještě není úplně vyřešeno*
   3) Ráj na zemi

   Follow The Plan!

  2. to je jistě dobra úvaha, často si říkám a je to dane věkem a zkušenosti, že mnoho věci za studene vojny nutilo kapitalismus dělat jinak než dnes, například byl dost konservativní, teď ho ovládli levicové proudy s rozpínajícím genderovým a rasovým učením, klima alarmizmus, zelený uděl a podobné odnože kdejakých pseudo věd.

   1. Cokoli se hlásí k liberalismu, nemůže být z principu levicové. Liberalismus sice údajně pléduje za rovnost kdekoho s kdekým, ale realita je taková, že ekonomická nerovnost mu vůbec nevadí, naopak ji podporuje, a dokonce vůbec nezkoumá původ majetků a peněz. Liberalismus jen zneužil pojem svoboda, který si privatizoval, ačkoli ekonomická nerovnost nikdy nemůže k žádné rovnosti vést. Nejde o svobodu, ale svévoli založenou na zdrojích. Čím víc ekonomických zdrojů máte, tím víc si můžete dovolit a zároveň jste tím méně ohrožen jakýmikoli sankcemi za své chování, protože si můžete koupit úplně všechno a kohokoliv.

    Všechno vámi jmenované je napojené na penězovody existencí typu Soros nebo na korporátní sféru. Je to maximálně tak zkorumpované bývalé levicové hnutí, z něhož si současný korporátní fašismus udělal poslušného mopslíka, který skáče, jak odletují ohlodané kosti ze stolu těch nahoře. A zároveň jsou to dobré úderky, které dokáží umlčet ve veřejném prostoru úplně každého. Tohle s autentickou levicí nemá nic společného. Požadavkem levice bylo vždy svrhnout jakýkoli režim, který rozděluje lidi, a to zejména v oblasti socioekonomické. Skutečná levice by se sjela v době jednání Bildebergu ve Švýcarsku k tomu hotelu, kde panstvo zasedá, nebo do Davosu na Světové ekonomické fórum a udělala z toho kůlničku na dříví.

 2. Napadla mě v souvislosti se zde probíranou demonstrací taková konspirační teorie. Berte to jen jako legraci.

  Asi většina na tomto webu četla zvratky profesionálního vyfetla na euronacistickém plátku Forum 24, týkající se tohoto tématu. Hezky jsme se rozohnili, tlak stoupal a měl proč…
  Začínám uvažovat o naprosto nepředstavitelné šílenosti. Není možné, že ten idiot jen nevědomky posloužil těm, proti kterým byl onen deonestující pamflet namířen ?

  Pamatujete někdo na Zlatého slavíka zhruba v době, kdy německá zrůda Merkelová páchala své zločiny a v Mladé Frontě vyšel článek kydající tuny hnoje na skupinu Ortel ? O nich jsem věděl už mnohem dříve, klip Mešita mi v hlavě utkvěl z YouTube, ale nepřikládal jsem tomu žádný politický význam, jen jsem si řekl, že hoši se videa zhostili docela odvážně. Hudebně, ne zrovna můj šálek čaje.

  Ale. Po článku ve Lži Dnes, jehož autorem byl nejspíše nějaký potomek žurnalisty s padesátých let, ale spíše roků ´39-´45 se strhla mediální bitva, v diskusích na Ml.Frontě to jen hořelo a nezapomenu na mraky příspěvků, které začínaly tím, že skupinu onen přispěvatel neposlouchá, nezná, ale ihned po článku si vyhledal její dostupná videa na YouTube, pečlivě poslechl text a je rád, že se seznámil s její tvorbou. Sice hudebně nic objevného, ale po přečtení článku OKAMŽITĚ odesílá „ZMANIPULOVANÝ“ hlas na první místo v hudebních skupinách. To „ZMANIPULOVANÝ“ bylo nosným tématem celého toho zvratku. Prostě autor, dnes bychom řekli „lepšolid“. Samozřejmě něco takového mohou poslouchat jen rozumově slabší, nevzdělaní, prostě hloupí, bez hudebního vkusu atd. Však to dnes známe z většiny mainstreamu nejen v oblasti hudby. Pozoruhodné bylo, že někteří do diskusí psali i to, že se o hudbu nezajímají vůbec, Ortel nikdy neslyšeli, ale radostně okamžitě odesílají svůj hlas jen proto, aby (prorežimního idiota) autora článku nasr..štvali.
  Končilo to tehdy srandovně, že Ortel na rozdíl od ostatních umělců, kteří získali vysoké umístění nebyl pozván do televize, aby si přebral cenu, nějak se v tom hrabalo odporně sprosté prase z naší největší menšiny a zároveň bratr cenzora ze LžiDnes. Opravdu nenadávám, pokud by někdo mě chtěl osočit za sprostotu, nechť se pohrabe v textech tohoto snědého „umělce“. Nepřeháním.

  Ale proč jsem se tak rozepsal. V seznamácké diskuzi ohledně článku na Forum 24 se začaly objevovat příspěvky stylu: „Vůbec jsem o žádné demonstraci nevěděl, děkuji, zítra tam jedu.“ nebo „Sice nemohu, ale demonstranty plně podporuji a držím palce.“ Že by Babiš poslal sponzorský příspěvek s požadavkem, ať pěkný článek napíše sám mistr pera Doležal ?

  1. To bude spíš kouzlo nechtěného.

   Mimochodem, Banga je sice možná debil, ale muzikant a hlavně skladatel podle mne dobrej. Je třeba umět tyhle dvě věci od sebe oddělovat. Nejsme přece jako oni.

   1. Stane, nemohu souhlasit. Bez problémů si pustím Pražský Výběr, i když tam zpívá a (asi) většinu hudby tvořil Kocáb, který mi je lidsky odporný, ale texty písní o (mrd) souložení bílých holek, v podstatě znásilňování, to by mělo být na kriminál. I pro Cikána.

   2. Souhlas, pokud je Banga dobrý skladatel (neokážu posoudit), je jako tvůrčí člověk u mně hájenej.

    Za jeho politické názory ho do prdele pošlu bez problémů. Nutno oddělovat.

     1. V pohodě, tu skladbu znám, určitě není pro každého posluchače, ale já tomu textu rozumím úplně jinak, než že by šlo o znásilňování bílé holky cigošem. Spíš jako výstrahu před náhodným nechráněným sexem s kurvama (bez ohledu na etnický původ) a aby se cigoši nestyděli použít gumu. Taková osvěta mezi svými vedená jejich jazykem. Ale třeba se pletu, nedělám si patent na rozum.

      Jinak samozřejmě, že se Banga nemůže srovnávat s Pražským výběrem, ten byl ve své době hudebně naprostá špička, a to nejen na domácí, ale troufám si říct, že i na světové úrovni. A přesto je Kocáb tím, čím je. Stejně jako třeba Svěrák. Prostě umělecké a lidské kvality se mohou dost míjet…

   3. Texty se mi hrubě nelíbí. Ale jsem starý, můj názor není relevantní.
    Ale Bango není není debil – právě provokacemi se mu daří poutat pozornost „veřejnosti“.
    Když to nejde jinak.

   4. Texty písní, kde by se tak zpívalo o děvčatech romských by byly na zavření. Ovšem musel by umělec být bílý.
    Banga je čuně.

 3. Neskutečné, co sleduju, že se dnes děje s texty Vidláka na sociálních sítích…
  Zítra lze čekat s vysokou pravděpodobností restrikce i na Václavském náměstí. Pozor na to.
  Zatím se nikdy nikomu, kdo svolával nějaký protest či o něm a důvodech k němu psal (pokud to tedy nebyl někdo duševně nemocný a nepsal nesmysly ) nic podobného v ČR nestalo… Svědčí to o tom, že přituhuje a nastupují silová řešení. 🫤

  1. Ze srandy jsem Vidláka varoval, ať z něj nedobrovolně není Martin Šmíd. Co se děje tak hrozného, socialistické sítě nečtu…Nenapíšete podrobněji ?

   Mimochodem, jsem zvědav, zda-li budou i slíbení pejsci (doufám, že s košíky !) a jejich uniformovanými páníčky.

   1. Mažou se dnes celý den, blokují stránky. K tomu dosud v posledních letech nedošlo. A že se kolikrát člověk nestačil divit, co všechno se sdílelo, k čemu se vyzývalo.
    Ta intenzita v den, kdy mohla padnout vláda a den před datem oznamované demonstrace, působí zastrašujícím dojmem. A může naznačovat, že se opravdu zítra můžou dít věci i pod taktovkou někoho, kdo potřebuje tyhle aktivity zdiskreditovat. Mám z toho opravdovou pachuť, protože tohle už je cenzura blížící se stavu diktatury.

    1. Abych to upřesnila – nedošlo k mazání stránek a sdílených postů na sociální síti u nás dosud nikdy, pokud se jednalo o nějakou demonstraci (pozvánku i komentáře k tomu, proč se koná).
     Jinak se samozřejmě stránky, statusy i profily ba facebooku mažou celkem běžně, mnohdy kvůli pitomostem a nespravedlivě.
     V tomto případě je to ale divné. a pokud to není opakování částečného scénáře se zmíněným Martinem Šmídem a opravdu to spontánně takhle vygradovalo, dá se čekat v nejbližších hodinách a dnech asi přitažení šroubů.

     1. To vypadá opravdu podezřele, hlavně tou rychlostí reakce, když přece sítě jsou „made in USA“ a my jsme jen zámořská kolonie. Zdá se, že nepřítel nespí, naopak, opevňuje se…

  2. Co se děje s texty Vidláka na asociálních sítích? Já je z principu bojkotuju, tak prosím o doplnění. Děkuji!

 4. A cenu za trolling 80-ého levelu vyhrává…

  O výsledcích údržby GCU (vulgo turbína) č. 24 v kompr. stanici Portovaja.

  Při běžné údržbě plynové kompresorové jednotky Trent 60 (GCU č. 24) společnosti Portovaja CS, prováděné společně se zástupci společnosti Siemens, byl zjištěn únik oleje s příměsí těsnicí hmoty na koncových spojích kabelových přípojek nízkotlakých a středotlakých snímačů otáček rotoru.

  Na kabelovém konektoru připojovací desky BPE2, která je součástí motoru, byl zjištěn olej.
  Olej byl zjištěn také v oblasti kabelového vedení ve vnější svorkovnici automatického řídicího systému GCU mimo hlukový a tepelně izolační plášť. Zprávu o zjištění úniku oleje podepsali také zástupci společnosti Siemens.

  Od ruského Rostechnadzoru přišlo varování, že zjištěné závady a poškození neumožňují zajistit bezpečný provoz plynového turbínového motoru bez nehod. V této souvislosti by měla být přijata vhodná opatření a další provoz bloku s plynovou turbínou Trent 60 by měl být z důvodu zjištěných hrubých porušení pravidel pozastaven.
  Podobné úniky oleje byly již dříve zjištěny na jednotkách GCU s motory #075, #076, #120, které prošly generální opravou ve výrobním závodě a v současné době jsou mimo provoz. Podle informací společnosti Siemens lze tyto motory kompletně opravit pouze ve specializovaných opravnách.

  Dopis o závadách zjištěných na bloku Trent 60 (č. 24) a nutnosti jejich odstranění byl zaslán prezidentovi a generálnímu řediteli společnosti Siemens Energy AG Christianu Bruchovi.
  Přeprava plynu do plynovodu Nord Stream byla až do odstranění závad zcela zastavena.

  A tady je ten trolling důvod
  https://imgway.cz/4Kza/photo_2022-09-02_19-18-30.jpg

  1. Jojo, jak se do lesa vola.
   Odpoledne to jelito Leynova slavnostne vyhlasila, ze je treba zastropovat cenu ruskeho plynu..
   Asi byla v rausi, protoze rano se pry v G7 dohodli na zastropovani cen ruske ropy.

   Tak jsem o tom dneska premyslel a jako jedine zduvodneni mi prijde, ze se zapad za 100 let vubec nezmenil.
   Hitler taky v dubnu 1945 hulakal o vitezstvi, a ze uz jenom trochu a Rusove se zbabele obrati na utek.
   A Nemci mu to verili a matky posilaly 15ti lete kluky bojovat.
   Prijde mi to uplne stejne.
   Jenom ze Lejnova a ti dalsi papalasi nikdy mrznout nebudou. Oni si ani benzin nekupuji.

   1. Já myslím, že bychom měli zastropovat cenu elektřiny … Leyenová v podstatě dává prima návod. Určitě nechce ani naznačit, že oni mohou a my nesmíme.
    EU přece není založena na dvojím metru … že ne?

    1. A kdo tu cenu zastropuje, snad ne Fiala, který prý tvrdil ve středu, že to je lež opozice o Lipské burze.
     Já jen slyšela úryvek jeho žvástu, že Babiš nepochopil fungování Evropské unie.

   1. Na kabelových konektorech je to ještě horší..
    Kromě toho všechny oleje nejsou striktně zcela nevodivé, jako např. transformátorový olej, který slouží jako chladivo i izolace.

  2. Ale já myslím, že to je výborná zpráva … stejně ten plyn nechceme, takže teď ho mít nebudeme i kdybychom si to náhodou rozmysleli.
   Ještě by se slušelo rozmontovat NS-2, aby to bylo na tuti 🙂

   1. Navrhoval bych vyhodit ho do povětří na Silvestra v 23.59 na místo ohňostroje k Novému roku. Sice také nějaké to CO2, ale zde by posloužilo (euro)dobru.

  3. Muzu poprosit, odkud to info je? Kydame s kamosem, ale do diskuse coby primarniho zdroje ho odkazovat nechci. Pripadna rustina pro nej neni problem.

   .. nebo se toho v mezicase chyti vlk, tohle by si flash mozna zaslouzilo.

   Dekuji.

     1. Dekuji, presne, co jsem mel na mysli 🙂 Protoze meeedia tyhle podrobnosti nebo fotku neukazuji, koho by to zajimalo, zejo, je to prece jenom trolling cyniku z gazpromu.

 5. Trápí mě v noci ukrutná vize.
  Přišla nás navštívit světová krize.
  Zhroutil se obchod a s ním i burza.
  Z lidí bez práce stává se lůza.
  Finanční mágové, co světu vládli.
  Když přišla krize, na zadek padli.
  Ceny se derou prudce vzhůru.
  Doba si žádá léčebnou kúru.
  Možná jsem blázen.
  Lékem na krizi je kázeň.
  Léčení netrvá chvíli.
  Potřebuješ mimořádnou píli.
  Potřebuješ společenské souznění.
  Pak skončí toto blouznění.
  Budeš-li poslouchat moudré hlasy.
  Nastanou opět zlaté časy.
  A ze světa zmizí ukrutná vize,
  Že přišla nás navštívit světová krize.

  Přeji vám všem krásný večer.

 6. samozřejmě, je to tak jak píšete – ostatně se na tom od 89 vydatně pracuje – především média mají ruce opravdu od krve, že jejich karmu byste nechtěli mít

  na konci druhé světové války taky nejeden voják SS či Wehrmachtu stále věřil v konečné vítězství i když už každý, kdo měl aspoň třetinu mozku věděl, že je dávno konec – tito „věřící“ to odůvodňovali po Goebbelsovsku (stejně jako ti dnešní havlisti) třeba tím, že němečtí vědci brzy ukončí vývoj zázračné zbraně a vše se otočí apod. Havlisti taky žijí mimo realitu, jejich odlišnou realitu jim dokonale vytváří např. ČT – i přes inteligenci a zkušenosti a dobrosrdečnost některých z nich, stále věří, že život je pohádka (tedy dobro X zlo), kde RF je čiré zlo a ukrajina čiré dobro, Rotschild Soroš Gates a spol. jsou takoví altruisti, že by všechno nejraději rozdali atd… Ani na smrtelné posteli by neuvěřili, že to může být po covid vakcíně, neboť odborníci a nadnárodní organizace atd. pracují pro dobro lidstva a nikdy by se nenechali zastrašit a nikdy by nepřijali úplatek, aby přimhouřili oko; něco tak děsivého přeci nemůže být pravda, že? to musí býti zlá konspirační teorie! tak máňo jdu na pivo a necháme to být

 7. Nic proti prozření, vážený autore, ale právě jste objevil Ameriku… Jestli v podobné myšlenkové, obecné názorové, inkubátorově sterilní bublině ( a to téměř určitě ano) žije nejen ona „alternativa“, tak je snad přínosnější posečkat, než „prozře“ ( zda vůbec kdy), a realitu začne reflektovat i ONA.
  Vývoj ( věnujme se Bohemii) společnosti v této zemi ve vícero oblastech – sociální, sociologické, majetkové, finanční, politické, mocenské, mediální, mentální i morální nabraly už před více než 2-mi dekadami zjevně politicky podporovanou, iniciovanou trajektorii, směřující k obdobě studené občanské války, fanatizací plebsu.
  A povedlo se, ne, že ne. Těch předělů, důkazů, zjevných souvislostí, atd. se v průběhu těch let až až.
  Výsledek posledních parlamentních voleb není tím zlatým hřebíkem – tím je naprosto DOBROVOLNÁ ODDANOST VOLIČSTVA destruktivním naci stranám, politikům v Protektorátu – ano, neb už před lety zde byly zřetelné indicie nástupu české verze náckovství. Stačilo sledovat, kdo, co a s kým – po ovoci poznáte je…
  Dokázali jsme, že to dokážeme -> vzpomínáte?
  Ostatně, na současném stavu se podílí více než jedno volební období před posledními volbami.
  Ač do očí bijící, přece pro mnohé překvapivé… Jako vždy, jsme přece v Čechách.
  Tedy – sympatie, vliv, náklonnost, důvěra, dokonce ochota je bránit a snášet příkoří, nouzi, nedostatek, bídu, v krajním případě i chcípat v jimi vsugerovaném zájmu, atd. ZÍSKALI, PEVNĚ ZÍSKALI, DISPONUJÍ JIMI u plebsu všelikého, na vzdělání, majetek, postavení nehledě gauneři z Pětihrůzy.
  Bylo by fajn, kdyby si to „myšlenkový trust“ alternativy uvědomil, naplno uvědomil, a podle toho jednal.
  Vykřikováním bezobsažných, širokopásmovými hesel to nepůjde. Už tak skeptický plebs cítí, že jde pouze o žvanění, bez čehokoliv konkrétního. Nejednoznačnost, hrůza alternativy z uchopitelné srozumitelnosti, vyrazová i rétorická sterilita, názorová anarchie, personální otazníky až lapsy, neschopnost definovat pár fundamentálních bodů, zjevné sepjetí mnohých person v minulosti s vládnoucími, a znovu opakuji NEJEDNOZNAČNOST, LAVÍROVÁNÍ, plus další…
  Čím se tedy pro Frantu Vomáčku liší od smečky u moci“ že… Obecných keců a deklarací bez jakékoliv reálné snahy, skutků tu bylo, je a bude…
  Proč jít do rizika s alternativou, když se vlastní minulosti štítí stejně jako Pětihnus, když se mnozí z alternativy neúspěšně snažili zazáří politicky, mediálně, mocensky u někoho z Pětihnusu?
  Apropo, vlastní minulost, minulost této země – to plivání, kálení, opovrhování, degradace, odsudky, omlouvání, pranýřování, a trvalé zvracení především na jistá období – v tom se nijak zvlášť alternativa od echt demogrstů neliší, ani nijak viditelně nedistancuje…
  Pomalu se dostáváme k tomu, že jedinou skutečnou cestou, jak z kola ven, jak dosáhnout změny, je dopřát plebsu, voličům, politikům luxusu dožít se důsledků svých skutků a činů, nebo pasivity.
  Nechť tedy onen pár Vidlaku ohřívá své kosti u potomstva ( vždyť jde přece o generační rodinnou solidaritu, ne), nechť tedy onen pár upraví a omezí jídelníček, nechť tedy onen pár bohužel při své podpoře mocných přijde díky cenám energii atd. o střechu nad hlavou, nechť je plebsu umožněno makat zadarmo o víkendu na ukromajitele své firmy zdarma, nechť si plebs užije ukroreality v otázce návratu organizovaného zločinu, výpalného, nejednajici policie, sz, soudů, střelných zbraní na ulici, ukro gangů, nechť si plebs užije naplno následky odtržení od rusských zdrojů, nedostatek, bídu, nezaměstnanost, hlad, zimu, EXEKUCE. Nechť si plebs užije fanatickou demokratickou nenávist vůči všemu ruskému, z čehož čouhá horký válečný konflikt, pravděpodobně jaderný – nechť tedy narukuje a s plnou polní na frontové linii háji echt demokratické hodnoty, nechť obhájí v praxi svoje „lepšolidství“.
  A to vše PROČ?
  Protože nelze pomoci, uzdravit někoho, něco, kdo o to ZJEVNĚ NEMÁ ZÁJEM, NECHCE, ŠTÍTÍ SE, ODMÍTÁ JÍ I APEL NA ZDRAVÝ ROZUM, NELZE PŘESVĚDČIT, OBRÁTIT PŘESVĚDČENÉ HO, VĚŘÍCÍHO.
  Jsme na tenkém ledu víry a emocí…
  Říká se tomu NEPŘENOSITELNÉ ZKUŠENOSTI – s tím by měl mít v různé míře v jistých fázích dospívání potomstva jakýkoliv normální rodič.
  Dopřejme tedy svéprávným, dospělým lidem důsledky vlastní volby.
  Volbu samotnou nezpochybňujme – když se ohýbala pravidla, mlčeli jsme.
  Že se svezeme v důsledcích a následcích s těmi, kdo fandí Pětihnusu? Jsme přece demokraté, výsledky voleb jsme uznali, a podpora koalice, jejich skutků, je mnohem masivnější, hlubší, než si alternativa připouští…
  Bohužel i blížící se festovní lapálie na názorech a PŘESVĚDČENÍ NIC nemění.
  Samozřejmě, že vše negativní se týká i mne, i já budu tvrdě vystaven důsledkům rozhodnutí a skutků, s kterými nesouhlasím, ale to je asi tak jediné, co s nimi mohu reálně dělat.
  Ač tzv. Alternativně držím palce, jsem realista, tedy skeptik, a jsem přesvědčen, že to dnes NENÍ SKUTEČNÁ ALTERNATIVA…

  1. Myslím, že toto je naprosto reálný a bohužel realistický pohled. Mlčeli jsme příliš dlouho, řešili podružnosti. Sklidíme, co jsme dovolili jiným zasít. Na konci jízdy možná budeme rádi, když nás zbyde tolik, co se vejde pod vozovou plachtu (Sybila). Není skutečná alternativa… Vidím to už stejně.

    1. Přesně, myslela jsem že to bude o hubu to jejích vládnutí. Ale takovou hrůzu jsem si nedokázala ani představit.

     1. Já bohužel ano… Ale je přece z dějin známé, jak „upozornění“ vůči „Danajským darům“ pro zvěstovatele končí … Láokoón…

   1. Trefa, Vážený Nemo… Metastázy té „systémové rakoviny“ jsou rozlezlé i v poslední malé obci… Vůbec jsem nezmínil nejen postupný čím dál tím více zřejmý a sílící kolaps funkčnosti státu, společnosti díky eskalujici míře neschopnosti, hrané i skutečné idiocie, idiotismu, korupce – finanční, politické, mocenské, šířící se klanový způsob obsazování spravnich i soukromých orgánů, institucí, otevřené kupčení s akademickými tituly plus jejich inflační množství a kvalita ( viz premiér), děsivá úroveň justice, pěstování novodobých posvátných a nefoktnutelných „krav“, profesních a politických skupin, atd…

  1. Copak prázdný břich. Jsou i horší věci.
   Když se rozjede válka , tak jí už nevyléčí vůbec nic. Před tou se nikdo neschová, leda pár boháčů může zmizet někde v bezpečné cizině.
   Lidi už úplně zapomněli, z jaké marginálie, ( vražda následníka ) , vznikla první světová. Ta druhá byla jen pokračování. Němci se vzbouřili proti šíleným reparacím a bídě.

   1. ono to bylo trochu jinak na pozadí….; zeptám se – kde vzal hitler peníze a celkově kapitál na tu ohromnou armádu atd. když německo bylo zplundrované a s inflací mimo představu? kdo mu dal peníze a proč? oficiálně západní historikové tvrdí, že hitlera sponzorovali němečtí průmyslnící …. hahaha – průmyslníci podporují velkého levičáka? NSDAP = národní socialismus…..

    1. Myslím, že hodně profitoval z majetku ukradenému židům. Židé byli vyháněni, mnozí byli opravdu hodně movití, byla to slušná finanční injekce do počátku.
     A obecně, velkou roli muselo hrát i nadšení lidí. Odevzdávání drahých kovů a tak.

     1. Tak pred chvílí uzamkli vidlákův profil na FB. Údajně se do něj chtěl někdo nabourat. Kluci mají opravdu strach.

      1. To si děláte srandu, nebo to je fakt? Nemám tam profil, tak nevidím vše, co se tam děje.
       Během čínské bolševické chřipečky byl fakticky znepřístupněn (bez registrace) i fanouškovský profil D. Landy.
       Tak z něj byli zesraní, že jim stálo za to filtrovat přístup/prohlížení fandovského profilu muzikanta, i těm, kteří jsou jen fandy a nevlastní profil.

      2. První dobré zprávy. Ať už o hacknutí jde nebo ne. Prý promluví Bohuš. Toho trochu znám a tak jsem zvědavý co nám poví.
       2 Vidlák: Bude k dispozici nějaké nestátní video nebo aspoň audio?

  2. Jako obvykle zpozdeni za vyvojem a obvykly vychovny kecy jaky sou Cesi , a ze maji bejt jiny ,kde jakej idiot prizvukuje , ale pod povrchem to kvasi a Cesi zacinaji varit Jedy na ukro vladu…ucitelu..
   Cas se nachylil a prichazi zmeny a ted uz je nikdo nezastavi..

 8. A co sa tyka nazoroveho ukotvenia … zrovna mi manzel precitaval vtipne historky z nocneho parlamentu, kazdy prezblept Babisov, co z neho vypadlo a strasna sranda aky je to tupec …

  Z Fialu/Lipavskeho/ostatnych podobne perly nepadaju? No, ocividne nepadaju, otvorim noviny, a hihihaha co zase vypotil len Babis a Okamura … a donedavna Ovcacek … ja viem, ze aj vysmievani maju svoje vitazstva nad tymi, co sa im posmievaju … ale .. tak nejak … neverejne ….

  Kym bude v eteri patkoalicia za tych rozumnych, a opozicia za dusevnych mrzakov, nehrozi, ze sa narod spoji a pojde za opoziciou … pac kto z vas sa v skole ci praci kedy postavil na stranu zlahka sikanovaneho clena kolektivu miesto toho, aby si s velkou srandou hihihaha sam neprisadil?

  Ja som zvykla vravievat, ze zivot v dedine odkial je moja mama je akoby zamrznuta prva trieda zakladky, ktoru nechal ucitel bez dozoru, ale ked sledujem dnesne dianie, tak si zacinam mysliet, ze sme v tej prvej triede zmrzli cela republika … a nasledujeme najvacsieho grazlika, ktory sa postavil na lavicu a vedie triedu. Hlas zdraveho rozumu rezignoval , pac nie je bonzak – a vlastne ani nema komu bonzovat, tak si cita knizku a caka, ci to dnes skonci len rozbitym oknom, alebo aj niecim horsim.

  1. Krásně napsané! Smekám klobouk, klekám na zem… Zlobim se, že mě do takového svinstva přivedli rodiče na svět.

 9. Uvidíme, jestli se tam v té Praze na demošce objeví
  „Důmyslný rytíř don Quijote de la Mancha“
  nebo se vzbudí Blaničtí rytíři,
  případně se tam ukáže rytíř,
  který nedávno vedl zdejší slavnostní průvod.

 10. Kdo neskáče, není Hašek.
  Dvacet let vězení za hru v KHL v Rusku. Není to málo, Haškoviči?

  „V uplynulých měsících také Dominik Hašek apeloval na českou vládu, aby zabránila nebezpečnému chování v hokejovém prostředí v souvislosti s tím, že do ruské Kontinentální hokejové ligy KHL má – navzdory pokračující ruské vojenské invazi na Ukrajině – namířeno český útočník.

  „Práce českého občana v Rusku. To je podpora ruské války a zabíjení na Ukrajině. Velmi podobné, jako práce pro ruskou armádu (20 let vězení).
  Je povinností vlády ČR nás před tímto chováním chránit. Jde o naše životy! “
  ——

   1. Všechno souvisí se vším- i hokej.

    http://casopisargument.cz/?p=44972
    Ruská invaze na Ukrajinu jako dar z nebes pro USA.

    Ano, jde i o naše životy! Ale třeba nějací Češi v USA přežijí, třeba v Chicagu- a v nejlepší demokratické tradici Al Kapouna – obnoví zbytky českého chovu. Škoda každého genu, který padne vedle!

  1. Je to vůl. Asi má hluboko do kapsy a rád by se čapnul v politice.
   Mám fotku Haška s mým vnoučkem, z oslavy narozenin malého hokejisty z bohaté rodiny .
   Zlatý hřeb byl, že se kluci mohli v dresu vyfotit s Haškem.
   😀

   1. Pro přesnost : Ta oslava malého hokejisty se odehrála asi před 2-3 lety. A také tam mohl být zadarmo, třeba znal rodiče toho oslavence.
    Já jsem jen chtěla upozornit, že i Bůh z Nagana může mít hluboko do kapsy. 😉

    1. No, ono to nemusí být úplně od věci, protože Haškovo podnikání bylo hluboce prodělečné, ať už se pustil do sportovních oděvů (Dominator), tak energydrinků… Ono se to nezdá – chytáním si vydělal pro našince fakt hodně, ale ony se ty potvůrky žlutý kulatý dokáží rozkutálet rychleji, než by jeden řekl…

  2. Soudruh Gašeg v Rusku vydělával děngy asi nemalé.Proč mu to tehdy nevadilo kde hraje?Moralista,který ztratil veškerý kredit slušného člověka.

  3. Inu – skvělý postřeh při chytání kolečka z černé gumy nijak nesouvisí s kvalitou šedé hmoty v lebce.
   Hašek – Dobrý voják Švejk – Brettschneider je osvědčené spojení!

   1. D. Hašek byl známý svým nadřazeným chováním v jistém hotelu nedaleko policejního prezídia. Ve vydavatelství Ringier (dnes CMC) žila byla kdysi dáma, která Dominátorovi dala přednost před slavným zubařem. A DH jezdil taxikem na náklady vydavatelství (nešlo jen o ojedinělou jízdu z rozhovoru nebo nějakého natáčení). Výhod využíval údajně víc. Nešlo mně do hlavy, že tak bohatý člověk, má něco takového zapotřebí a ačkoli jsem si ho dlouho vážila a říkala jsem si, že jako sportovec určitě jedná ve stylu fair play, svůj názor jsem si musela opravit. Byť me to mrzelo.

  1. Pisali, ze vynimku museli podpisat vsetky clenske staty … zeby nemcom lepilo? Ale citala som, ze technicky dokazeme vyviezt len 20% produkcie, ze viac draty nedaju … ze nase slavne ‚nakupovanie‘ na burze znamena, ze nasa elektrika neopusti ‚nase draty‘, len si v zahranici zaplatime za to, ze si ju v ramci republiky smieme pouzit … tak neviem, spasi nemcov nasich 20% prudu?

   1. Dabel je v jako obvykle v detailu. Masibl se prsi, ze Nemci jsou z pulky napajeni obnovitelnou a roste to. Ze jsou cistymi vyvozci. Jenze ten detail je, ze kdyz nesviti a nefouka (coz bylo hned zkraje roku na par dni), tak byli brutalne v minusu a kdyby je nepodrzely okolni staty, byli by… presne tam. A nebylo to kvuli nejake nehode. Bylo to kvuli principu o ktery opiraji cim dal vic svoji energetiku, takze se do budoucna muzeme tesit na opacka. Ostatne, letosni zima byla celkem vetrna a neprilis studena. Letos na konci roku vypinaji i ty posledni jaderky a kdyz bude zima jina…

 11. Nežijí v Praze…

  Jinak, nikdo nezoufejmež.
  Jak v pubertě přichází názorové ukotvení jedince, po 50 to letech často dochází k přeformátování. Obojí čistě z biologických příčin.
  Někdo je sice „věčný hippies“, , ale to je díky nezralé osobnosti. Jsou o osobnosti zralé a těch je snad většina. U těch, samozřejmě, nedojde k revizi postojů, pokud to někomu nese peníze nebo zajišťuje bezproblémové bytí mezi ostatníma, ale všichni tyto případy nejsou.

  Takže je možné, že se počet Eurohujerů, USákofilů, Germanořiťků a podobných individuí, díky totální neschopnosti dnešní opozice pracovat s lidmi, bude zvyšovat, ale to zvyšování by nemělo být příliš dramatické… 🌈

  1. Nežiju v Praze a mám kolem sebe dost lidí ve věku 50+. Vysloveně nadšených touto vládou je fakt minimum. Odevzdaní osudu jsou hlavně ti, co nemají jiný zdroj informací než ČT.

   1. Tak to v našem domě se drtivá většina nájemníků, žádných hlupáků, zmítá děsem, když slyší Putin.
    Ani nedutám, bylo by to marný, marný, marný

 12. Trošku osobních postřehů k energiím. Sekala jsem se s tím, že i tady se v komentářích objevily pochyby, zda ta čísla (20 tisíc měsíčně za plyn) opravdu reálně existují. Už jsem to tu sice jednou psala, ale v tu chvíli byla ta diskuze už starší (asi půl dne :-D) a navíc to dnes vypadá ještě blíže zářné budoucnosti, než před pár dny. V kostce: Měli jsme energie u Skauta (Kolibřík) – 50MWh plynu a 6 MWh elektřiny celkem i s dodáním cca 65.000 za dům, loni v říjnu Kolibřík zavřel krám, víceméně souběžně s Bohemia energy. Po anabázi s DPI, kteří se nás snažili opravdu čistokrevně odrbat, kdy i po oznámení, že jsme přešli na topení dřevem po nás stále chtěli 23000 měsíčně za plyn (což jsme odmítli zaplatit) a následné vyúčtování nám udělali modelací (a i ERÚ nás poslal k šípku, že to je prý v pořádku – ta modelace – nakonec jsme sice vyhráli my, ale byly to 2 měsíce dohadů s úředním šimlem a „blbcem“), jsme zakotvili u Pražské plynárenské. Kdybychom měli stále stejnou spotřebu platili bychom u nich ročně asi 230.000 – stejný dům. Topíme dřevem, elektřinu jsme si v rámci možností pořešili také. Takže dobré, bereme jen naprosté minimum, které se ještě snažíme o něco eliminovat. Ale! Včera nám přišlo do mailu, že zákazníci, kteří přešli k Pražské plynárenské od Skautů nedostanou od ledna prodloužení smlouvy. Takže nastává další dějství s hledáním dodavatele. Jedna věc je, že kdybychom měli stále stejné odběry jako před rokem, tak jsme s novou smlouvou na zhruba 450.000 za rok – menší rodinný dům. Druhá věc je, že prakticky nejde sehnat nového dodavatele. Dodavatelé evidentně vědí to, co my jenom tušíme, že energie nejen, že budou drahé, ale prostě nebudou. A opět to bude probíhat salámovou metodou, stejně jako zdražování, takže někdo bude mít ještě za levno, někdo bude mít za draho, někdo bude mít za nekonečně draho a někdo už mít nebude….ono je to vlastně geniální – rozděl a panuj. Nelíbí se mně to, ale geniální to je.

  1. Pod pojmem menší rodinný dům si asi každý představíme něco jiného – můj menší RD 5+1 s 5 obyvateli spotřebuje ročně 7MWh elektřiny a 2m3 dřeva.
   Vašich 50MWh plynu + 6 MWh elektřiny už musí být pořádné stavení.
   V každém případě to ale nic nemění na katastrofální situaci s energiemi.

   1. Starší typ domu, 5+1, plně podsklepený, nezateplený (v zimě topíme na cca 20-21 stupňů v hlavních obývaných prostorách). Obyvatel 7, hodně dětí, hodně praní, každodenní vaření, většina osazenstva celodenně doma – t.j. neušetříme za teplo a elektřinu ve stylu, když je rodina v práci a ve škole, tak se stáhne kohoutek a vaří jidelna/kantýna. Ve skutečnosti jsme vlastně spokojení, že nás to chytlo už loni, protože jsme se stihli zařídit (jak jen to šlo).

    1. Něco podobného museli spotřebovávat i někteří moji nájemníci, když měli v minulých letech „ještě za levno“ opakovaně nedoplatky za plyn (topí plynem) 30 – 40 tisíc (zálohy po 1.500,- Kč) a opakovaně jim to zaplatil stát. Okna na ventilačku po celou zimu a v bytě přetopeno.
     Tak příští vyúčtování u nich vidím tak na 250 tisíc. Opět kompletně proplatí stát, když oni jsou přece oficiálně bez příjmů?

      1. Mám různé typ, od doktorky po ty na sociálce. Jsem jednoduchý člověk, zajímá mě jen aby platili nájem. S jejich energiemi nemám nic společného (až na dva byty v penálku, kde TUV a teplo dodává teplárna – tam je to na byt. Ale pokud jim bude stát proplácet, tak to dají spíš než ti zaměstnaní s podprůměrným platem).

  2. Ne že bych chtěla kritizovat, ale říkávalo se“první vyhrání z kapsy vyhání“. my jsme stále bez přerušení u stejného dodavatele jak za totáče, A to přesto, že nabídkářů všech možných „výhodných“ dodavatelů, bylo habaděj. Proč, no asi jsme byli líní chodit po finančních zařízeních a platit jim nemalý peníz za změnu příkazů. Ony to vlastně těmi poplatky zavinili. Nezdá se to,ale támhle stovka, tůdle stovka a zbytečně vyhozená. Taky jsme odolali různým změnám tarifů, protože nás tak nějak štvalo, že ač u stejného dodavatel, vždycky psali NOVOU SMLOUVU. Takhle máme stejnou od r. 80. U poslední výhodné nabídky mi odtamtud nějaký mlaďoch vysvětloval, že výhody a výhody. Chvíli jsem poslouchala a pak se zeptala jak to bude se smlouvou, zda nová nebo změna původní. Samozřejmě že nová. Tak jsem poděkovala s tím, že pokud tím smažou naše mnohaleté zákaznictví a že raději zůstáváme beze změny. Pokud je potřeba mohou cenu zvýšit ale jinak se s ničím hýbat nebude.
   Sice mu to moc nešlo k pochopení, ale nic s tím nenadělal.
   Naopak, když se začalo mluvit o zdražení, tak jsem jim napsala, o kolik asi by se měla zvýšit záloha, protože pořád je snesitelnější vyšší záloha než veliký doplatek. Odpověděli beze změny a že dají vědět. No tak asi nebudou tak velké vratky, které bývávaly vhodně v době předvánoční, možná menší doplatek, ale nastavilo se šetření s EE všude, tak uvidíme

   1. Za totáče mně bylo 10 😀 Takže smlouvu na dům, který v té době sice jaksi už existoval, ale nám ještě zdaleka neříkal pane (a ani jsem nevěděla, že někde stojí) jsem fakt mít nemohla….to jen na okraj.
    Ale vážně, tohle je to, co oni chtějí, aby část lidí kolabovala z vysokých cen energií a část lidí na ně hleděla shůry s pocitem, že oni jsou borci, kterým se to stát nemůže, neb oni jsou chytří (novináři tyhle nálady podporují). Předpokládám, ale nevím to jistě, že podobně to probíhá nebo bude probíhat i na jevišti firem.
    Může se velmi dobře stát, že až v zimě „poslední zhasne“, tak ti, kteří do toho bahna zapadli jako první už budou zařízení (topení na dřevo/uhlí plus zásoby topiva, kamna s pecí na dřevo, nějaké ty solární panely, v optimálním případě přepnutelné do módu ostrovní systém). A pak zase bude na nich, aby těm s „levnými energiemi“, které jim už ale netečou nestrouhali mrkvičku, ale udělali k sobě krok.
    Takže bych byla opatrná s pocitem, že to se může stát jen těm „blbejm a nerozvážnějm“, my blbí a nerozvážní to přežijeme, ale pokud to všechno půjde opravdu do háje, tak my blbí a nerozvážní a vy chytří se navzájem možná budeme potřebovat a ten, kdo bude mít něco zařízené a třeba bude ochotný to sdílet budeme spíše my „blbí“ 🙂

    1. Zapomínáte na jedno, na množství paneláků, bez možností topení. Klasické kominy měly v kuchyních jen ty první cihlové domy z padesátek. A co měly prádelny taky na dtto co ale byly během času předělány na větrání,/ odsávače a pod/ čili celou dobu bez údržby.. aa pod. … bohužel

  3. Bydlel jsem v RD cca 150 m2, podsklepený s obytným podkrovím. Spotřeba: 12 MWh (z toho 9 MWh elektrokotel) + 20 q černého uhlí (10 MWh) = 22 MWh. Cena 40 tis. elektro + 15 tis uhlí = 55 tis./ročně.
   Nyní by to bude: 22000*8= 176000 + 20*1500=30000 = asi 200 tis.
   Měsíční spotřeba asi 17tis. (předtím ani 5 tis.).
   Radost (ovšem i na spotřebě toho domu se dá zapracovat: elektrokotel: 0; dřevo do ústředního kotle a šlo by to podstatně dolů; chtělo by to více práce kolem dřeva)
   Ten dům jsem prodal a v nájmu (byt je plošně takový jako byl ten dům) je očekávaná spotřeba (vč. vody) asi 5 tis./měs (takže jsem na tom stejně jako na tom baráku). A bude hůř (rada Pekarové kolem svetrů je nedomyšlená; chce te ještě: ušanku, palčáky, kožešinové boty, teplé gatě, šálu a zimník, slivovici).

    1. To určitě nebyl překlep, to byla věštba…..Jestli se Uršula fakt rozhodne, že cenově zastropuje ruský plyn, tak ta elektřina za 22 tisíc za MWh klidně bude a ani nemrkneme (trh tímto směrem už minulý týden šílel) 🙂 My jsme tady doma možná příliš velcí katastrofisti, ale počítáme s tím, že ty energie nakonec nejspíš nebudou (alespoň část zimy) a nebo budou tak drahé, že sami požádáme o demontáž elektroměru…..

      1. Já už si z toho dělám srandu, protože to je jediný způsob jak to v psychickém zdraví přežít. Včera jsme s mužem konstatovali, že to je normálně naplánovaná demontáž evropské ekonomiky a že jim to neuvěřitelně vychází a že ta naše vládní stafáž v tom jede s nimi.
       A opravdu moc ráda bych se pletla, přeci jenom mně tu pobíhají nějaké děti, že ano. Nicméně pro případ, že bych se nepletla, máme, kromě jiného, i ta kamna na dřevo na zahradě, kde uvařím, upeču a ohřeju vodu na nádobí a pro děti do vany.

       1. nepletete se ani trochu, USA a globální finančníci (rotschild atd.) vysávají svého mopslíka EU, přičemž bohatší státy EU to vysají především z ČR, kde je lid velmi poddajný a pořád ještě něco vlastní….a jejich vláda kašle na jejich zájmy – naopak pro ně je důležité jen USA, Německo a Ukrajina

        1. Je tady prosím někdo, kdo má jako dodavatele Armex Energy?
         Potřeboval bych se na něco zeptat. Díky

 13. Výborné Krajské listy!
  https://www.krajskelisty.cz/
  Komentáře Tomáše Koloce a Štěpána Chába stojí vždy za přečtení. K dnešnímu tématu:
  Na Bastilu? Na Václavák! Komentář Štěpána Chába
  https://www.krajskelisty.cz/praha/27708-na-bastilu-komentar-stepana-chaba.htm
  „..Ani mně se nelíbí dobrá polovina avizovaných řečníků na demonstraci 3. září na Václavském náměstí. Ale získal jsem pocit, že o to už teď nejde. Teď už není prostor pro nějaké hraní si na strany a odmítání toho anebo toho. Teď reálně hrozí, že republika vinou neschopných elitářů ve vládě padne na kolena a že se z toho bude hrabat dlouhé roky. Že nám zkrachují živnosti, že vydělávat vedle energetických baronů budou už jen exekutoři.
  Nestydím se agitovat za vládní odpor? Ale vůbec. Poučen Českou televizí, která dělala loni i předloni PR Milionu chvilek pro mlčení nad mafiánskými rejdy STANu, to beru jako službu lidu. ČT agitovala za dezoláty z elitářských chvilek, já agituji za dezoláty z donucení, které zdecimoval nynější systém a jejich současní loutkovodiči. Lidé nemůžou mlčet a čekat, až je to také semele. ..“

 14. Je potřeba si uvědomit, že velká masa lidí podvědomě potřebuje, aby byla vedena. Jsi veden, nemáš odpovědnost. Kdo pracujete v kolektivu a máte třeba řídící funkci, tak přesně víte, o čem mluvím.

  Ale extrém pak je, že si takový ovčan může říci: „Klidně na jatka, hlavně když nás vedou“. Taková lehká parafráze citátu o ovcích asi Čapka.

  A tam jsme. Lidé zatím odmítají za své osudy přijímat odpovědnost, raději nadávají a upřímně řečeno, zatím se jim neděje nic zcela fatálního. To může nastat, až bude venku -10°C, promrzlý panelák, voda v trubkách zamrzá, třepete kosu, děcka to samé a jste bez peněz a teplého jídla. Pak se něco změní, ale do té doby většina ovčanů bude doufat, že to tak daleko nedojde, se slovy „přece to ti nahoře musí vidět…“

  Vrátil bych se k tomu parafrází z Bible. Vše má svůj čas. Někdy je třeba bořit, někdy stavět….

  1. Hodně lidí tolik pracuje, že se jim nechce věnovat hodně času ještě politice z toho mála volného času. Nemají čas sledovat všechny různé weby ať o mezinárodní situaci nebo covidu. Proto doufají, že rozhodnou voleni politici. Tohle je slabina přímé demokracie , že ve státě se může referendem rozhodovat jen málo důležitých věcí. Nejde všecko rozhodovat referendem. Možná to jde ale v malé obci.

 15. Nechci nikoho shazovat a ani nevím v kterém regionu rodiče onoho mladého bydlí.
  Ale když jsem šla ke Korejcům v roce 2008 pracovat, hodně lidí mi řeklo, že jsem blbá. To oni by nikdy nedělali. Když jsem za asi dva roky brala nadprůměrný plat, tak stejní lidé záviděli, práci a dojíždění nikoliv.
  Tito lidé jsou dnes na důchodě a velmi se podivovali, že můj vdovský důchod je stejný jako jejich důchod.
  A co pozoruji tak spíše mladší lidé se nechtějí zásobit dřevem.
  👍 vašim mladým.

  Včera v práci byla upoutávka na jednoho komika, už neparodoval Zemana, ale vládu: Vláda se stará aby se občané v zimě pár dnů zahřáli…

 16. Expert Vojáček napsal na Idnes vývoj bojů o Hadí ostrov. Jeho názor je, že se jedná o malé dobře branitelne území a je neschopnost, když z něho někdo ustoupí. Malý ostrov v dostřelu dělostřelectva z pevniny a bez krytů nepovažuji za dobré branitelny. Šlo by tam postavit pdzemní komplex krytů, ale pod palbou s nutností všechno potřebné vozit loděmi, se to nevyplatí. zvláštní že nikdo před válku tam nic takového nepostavil. Je tam dnes nějaká posádka? Odhaduju, že je ostrov prázdný a kromě vyvěšování vlajek pro kamery se tam nikdo trvale už nedrží. Až budou armádám velet experti to teprve bude. Věštění z kostek a čajových lístků by bylo přesnější než předpovědi většiny expertů.

  1. Strategický význam Hadího ostrova je malý a v současné fázi bojů bezvýznamný. Problém většiny „expertů“ je v tom, že nevidí souvislosti a zabývají se jednotlivostmi nebo malými celky. Současná doba expertům s jednoduchým myšlením nastavuje zrcadlo. Velký problém je ale v tom, že mnoha podobným expertům věří i politici jednoduššího ražení – těch je většina. Zářným příkladem je Ukrajina za kterou zaplatíme tak velkou cenu, že o ní raději ani neuvažujeme.

   1. Mohla by tam být základna PVO, radarů a odposlouchávání elektronický boj, ale byli by příliš náročné ji bránit. Ukrajina už téměř nemá námořnictvo. Rusku zatápělo to pobrezni dělostřelectvo. Takový ostrov by měl větší význam snad jen dál od pobřeží s podzemními kryty a zásobami na dlouhou blokádu. Potom by ho musela dobývat námořní pěchota, kdyby se nepřítel posádky nespokojil s blokádou.

  2. No oni ti experti na kdeco, vyrojilo se jich neúrekom. Ač-li to není jen kvůli honoráři. Normální práce ji smrdí, tak expertujou. Škoda času to číst.

 17. Expert Vojáček napsal na Idnes vývoj bojů o Hadí ostrov. Jeho názor je, že se jedná o malé dobře branitelne území a je neschopnost, když z něho někdo ustoupí. Malý ostrov v dostřelu dělostřelectva z pevniny a bez krytů nepovažuji za dobré branitelny. Šlo by tam postavit podzemní komplex krytů, ale pod palbou s nutností všechno potřebné vozit loděmi, se to nevyplatí. zvláštní že nikdo před válku tam nic takového nepostavil. Je tam dnes nějaká posádka? Odhaduju, že je ostrov prázdný a kromě vyvěšování vlajek pro kamery se tam nikdo trvale už nedrží. Až budou armádám velet experti to teprve bude. Věštění z kostek a čajových lístků by bylo přesnější než předpovědi většiny expertů.

  1. Udička byla hozena, už se diskutuje o Hadím ostrově, tedy o něčem, co nemá žádný vliv na válku, na nás atd. Tedy klamný cíl zabral. Tož milí spolubesedníci – máte hračku, můžete perlit!

   1. Jde o experty, kteří teď tvrdí tohle a příště budou tvrdit něco jiného, co vliv mít bude. Experty, kteří se mýlili skoro vždycky a přesto jsou bráni novináři za autoritu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *