18 dubna, 2024

Musí mít strach z následků

Položme si jednoduchou otázky – kdy nedobrovolně plníte nějaké nařízení nebo něco nedobrovolně děláte? … správně, když máte strach z následků. Všem nesmyslným paragrafům (a že jich je a přibývá jich) se nedobrovolně podřizujete jenom a jenom z toho důvodu, že za nepodřízení se následuje trest.

A teď se pojďme podívat, jak si věci v této oblasti ošéfovala současná vrchnost, která (nejen v ČR) jedná proti svým občanům, ale kupodivu ve prospěch nadnárodních, nikým nevolených, hráčů. Princip je velice jednoduchý – nastaví si pravidla (zákony a předpisy) tak, že jejich jednání a konání není těmito „cinknutými“ paragrafy postižitelné … no a to se to pak protinárodně jedná a vládne, když občané ta „cinknutá“ pravidla dodržují. Pravda, zabúdol som – podstatnou součástí této hry je, že i nově nastoupená exekutiva bude tato pravidla, která zajišťují beztrestnost národním škůdcům a vlastizrádcům, dodržovat.

Ne nadarmo Vykulenec utrousil, že naštěstí Národní tribunály nemáme – ano, správně ovšem je: ZATÍM nemáme. Ovšem „soudruzi“, ti novodobí giganti ducha, s vědomím beztrestnosti ukázkově boří jedno tabu za druhým. Dnes už třeba víme, že nedotknutelná posvátná kráva retroaktivity už není nepřekročitelná bariéra. A na tohle máme návod přímo od našeho ÚS, který ukázal, že stačí šikovně zdůvodnit nemožné alespoň trošičku uvěřitelným způsobem a retroaktivita zmizí jako pára nad hrncem. Změna valorizace důchodů totiž nastala až když na valorizaci nastal nárok. Bylo to prostě rozhodnutí o novém odjezdu vlaku z nádraží, když vlak už byl dávno na trati. Kupodivu se při zdůvodňování ani nezačervenali a už vůbec ctihodní soudci nevzpomenuli situaci, kdy řvali jako pominutí, když se jednalo o šetření na jim zvyšovaných platech. Taky už víme, že jednotky miliard vydané dle platného zákona mohou způsobit významné národohospodářské škody, kdežto desítky a stovky miliard vyhazované ad-hoc přispívají ke stabilitě rozpočtu.

Taky víme, že když vláda dá doporučení, které se nedá odmítnout, tak to není zákonné nařízení, ale pouze rada. Ovšem na druhou stranu – pokud se touto „radou“ začnou řídit ti, kteří mají prst na trase svobody projevu, tak za nic nenesou zodpovědnost a vše je v cajku … protože to nařídila vláda.

Ta rozhodnutí mají jedno společné – autoři nepočítají s tím, že se jednou „karta obrátí“. Ústavní soudci vůbec nepočítají s tím, že by mohl přijít den, kdy jim někdo sníží retroaktivně platy s odůvodněním, že se jedná o retroaktivitu nepravou, protože platy v zákonem předpokládané výši ještě nedostali fyzicky na svůj účet. Majitel Seznamu zcela jistě nepočítá s tím, že po změně poměrů si někdo dá práci a najde, řekněme 10 prokazatelných lží, resp. nově dezinformací, v tom jeho impériu a dá někomu „radu, aby dezinformační médium vypnul … tedy přesněji nezamezil mu publikovat obsah, jenom ty stránky budou pro obyčejného občana z internetu nedostupné. Přece víme, že když servery seznam.cz poběží a redaktoři budou smět na ně z firemní sítě umisťovat svá moudra, ale současně tyto budou z internetu nedostupné, pak se v žádném případě nejedná o porušení svobody projevu. Jak správně ctihodní soudci ústavně doložili – redaktoři seznam.cz budou moci přece na své servery umisťovat své články i nadále, ovšem na druhou stranu nikde není ústavně zakotveno právo občana mít prostřednictvím internetu dostupné ausgerechnet dezinformační servery seznam.cz. Jo, jo … soudruzi někdy pracují i za nás, tak nějak dopředu … do budoucna.

Ta sebranka opět očividně spoléhá na kouzlo „Rychetský“, které spočívá v tom, že jeden a tentýž, maximálně erudovaný a kvalifikovaný právník, v rozmezí několika málo let vydá dvě naprosto protichůdné právní analýzy – obě nejvyšší kvality … a vše bude v nejlepším cajku. Prostě – před lety se soudruhům hodilo „A“, ovšem nově se jim hodí do krámu „B“ … tak to pro ten plebs dole okecáme, opentlíme paragrafy a vše bude oukhej. Tedy – myslí si to … a nutno říct, že jim to ZATÍM vždy beztrestně prošlo. Prostě, následky za tyto křivárny se nedostavují a proto apetit roste.

Otázka zní: co s tím, resp. jak na to?

Tvrdím, že Vidlák má lví zásluhu na tom, že se téma lichvářských marží dostalo do mediálního prostoru a do budoucna ve vzduchu visí otázka co s tím. To, že na tuto hru už přistoupily i Hytlermarkety tím, že symbolicky zlevnili o halíře, svědčí o tom, že někdo tam prozíravě uvažuje dopředu a říká si: raději už nebudeme moc provokovat … co kdyby se vítr otočil … a třeba nám znefunkčnili Prouzu.

Na jedné své besedě Drulák pravil: „ … musí z nás mít strach“. Správně, musí mít strach z následků, to je zatím jediné, co můžeme zařídit, když na naší straně zatím neexistuje vyprofilovaná a připravená alternativní exekutivní moc schopná kompletně se souhlasem většiny spoluobčanů převzít řízení státu

Nemůžeme organizovat Národní tribunály ani lidové soudy. Kdo s tím začne, toho okamžitě zavřou. Nemůžeme ani jmenovat stínové soudce nebo něco na ten způsob.

Ale můžeme něco jiného … a cestu ukázal Vidlák.

Můžeme pouštět do mediálního prostoru věty a myšlenky, že tentokrát se to bez následků neobejde … že nic nebude zapomenuto nebo prominuto. Pokud se o tomto bude psát nebo diskutovat pod každým článkem, tak informační pole připravíme stejně, jako se Vidlákovi podařilo dostat na výsluní téma zlodějských marží. A pak už se ta lavina dá pomalu do pohybu a nepůjde zastavit. I mezi těmi nahoře existují nevyřízené účty, kdy jeden odrbal druhého … a teď si představte: změní se mocenské poměry, odrbávaný se dostane k moci a … a hlas lidu volá po potrestání křiváren. Úplně to vidím, jak se dotyčný (doposud odrbávaný) postaví před novináře a řekne: … víte, ono to není můj nápad, já jsem s tím nepřišel a ani s tím až tak moc nesouhlasím, ale … ale lid si to žádá … a máme přeci hentú demokraciju, kde hlas lidu je hlas boží … nebo snad nesouhlasíte soudruhu redaktore?. Přesně tak to dělá Putin – libtardi něco přestřelí, „čirou náhodou“ se v mediálním prostoru věci proberou tak, že pak před lid předstoupí Vladimír a a řekne … lidi to chtějí, tak jim musím vyhovět.

Takže znova – diskuze o potrestání vlastizrádců a národních škůdců by měla běžet u každého piva, úvaha na toto téma by měla být občas v rozhovorech nebo zveřejňovaných článcích. Zkrátka, téma potrestání by se mělo stát všedním tématem hovoru tak, aby četnost v podstatě zajišťovala, že dojde k realizaci. Tohle ty skalní sice asi donutí přitvrdit, ale troufnu si říci, že naprostá většina začne uvažovat „co kdyby se poměry fakt změnily“ … mě, jako obyčejného úředníka US ambasáda neochrání a v odlétajícím vrtulníku místo mít nebudu. Takže … raději přibrzdím aktivitu a pokud se opravdu poměru začnou měnit, mohu plynule otočit korouhvičku a bránit se, že jsem nebyl aktivní, jen v rámci možností pracující úřednická myš.

Mějte na paměti, že většina z nich jsou ukázkoví srabi … a ti musí začít mít strach z následků svého konání. A pokud se u nich začne projevovat pud sebezáchovy, tak začnou brzdit, což je přesně to co potřebujeme.

Ostatně i tady máme příklad v nedávné historii – příslušníci STB byli okamžitě vyhozeni bez náhrad a v řadách členů Veřejné bezpečnost se pak kontrolovalo, kdo byl a jak moc přehnaně aktivní …

A nejlepší na konec – tento boj, tyto zbraně může použít opravdu každý. Pamatujte – slovo je mocná zbraň. Pište, komentujte, diskutujte … nahazujte toto téma do mediálního prostoru znovu a znovu, aby pak realizace byla očekávanou samozřejmostí. Za organizování Národního tribunálu organizátory pro výstrahu zavřou, ale když se tisíce a tisíce lidí začne bavit o této možnosti a koho by se to mělo vlastně týkat, tak nemají koho zavřít ani umlčet.

Naše síla je v našem počtu.

151 thoughts on “Musí mít strach z následků

 1. Na A. sou casto na lepsi urovni v clancich a v prispevcich..
  Ukazovali jak vsude v palacich panstva zase slavnostne hoduji a oslavuji se nepricetne.
  Maji za co.
  Dole obchody sou prazdny, jak nam slibovali ..Kdo se na tomhle nezucastni je u jinych
  zbabelec a vlastne zbabelci sou vsichni a byli porad a budou.
  /Aby nam kazdej takhle nadaval , to maji nejradsi a maji z toho dobrou zabavu pri tom hodovani , co na nas zase vymysleli a zorganizovali,ze kdo se toho nezucastni
  je este zbabelec./.

  1. Ten soudruh se totiž dožil stavu, kdy připadá si jako náhradní bůh, či neomylný jediný spravedlivý. Co bůh činí dobře činí.
   A spodina, o jejímž osudu ten výtečník celý život tak nějak rozhoduje, se najednou začíná šprajcovat.
   Jaká nehoráznost!

   Docela chápu středověk, kdy byli tací výtečníci máčeni v dehtu a sypáni peřím.

 2. Základem spravedlivého vypořádání s lumpy je podle mě v prvé řadě pečlivá dokumentace jednotlivých činů. Aby nezapadly do doby než budou moci být nezávislými soudy posouzeny. Mám na mysli cosi jako nějaké Centrum dokumentace pro soustředění podnětů co považujeme za protiprávní a zároveň nyní nepostižitelné. Videa , fotky, záznamy že štvavých vystoupení. Vše se záznamy času, identifikace podezřelých a zejména v nyní prozatím aspoň specifikace druhu tr činu.
  Samozřejmě ne vše co cloveka s.re je nakonec nelegální, to by muselo být předmětem posouzení odborníků..

  1. Autor zase nabada , ze voni sou ukazkovy srabi a potom chytre radi …
   nahazujte toto tema, aby pak realizace byla ocekavanou samozrejmosti..
   Typickej ustrasenej urednicek, nam pise rady a instrukce , vy nahazujte a porad ,vy ,
   a potom staci sedet a vona ta samozrejma ocekavana realizace na vas spadne ..
   Aby neco bylo , jest potrebna aspon nejaka aktivita a vsude.
   Tady se radi trocha rajtovani na klavesnicich a pak bude zarucene vsecko.
   „Prace urednicka“ s cepici v ruce , kdyz ma jit k nadrizenymu , v kancelari.
   Prinese ovoce. Ale porad horsi a horsi a shnilejsi.

 3. I ty současné protesty budou zakalkulovány do průběhu prosazování Nwo. Oni určitě počítají s nimi i daleko horsimi scénáři. Inerce Matrixu to zahrnuje. Je třeba i protesty brát jako pouze první kroky a být trpěliví a vytrvalí. Nebýt zklamání, pokud výsledky budou rozpačité. Pokračovat.

 4. Název článku mi evokuje mou dřívější dumku. Bez průběžně vymahatelné zodpovědnosti za prosazování předvolebních slibů nám tu politik nalze co chceme slyšet, ale po dosazeni udělá pravý opak. A do očí se voličům vysměje a pošle na ně policajty. Pak nebude třeba čekat na morálně čisté prince, kteří se pravidelně mění na prosazovače cizích zájmů a podepisovače otrockých smluv.
  S tím souvisí otázka, jaká je legitimita politiků, když dělají opak toho, co je k moci vyneslo. Jestliže jeden slibuje, že daně nezvedne, a pak je s klidem zvedne, tak to je co? Jiný politik? Nebo lež to byla? Nebo schizofrenie?
  Pokud jsem při uzavření smlouvy byl uveden v omyl, pokudvprodávající uz v době podpisu vedel, že produkt nedodá, smlouva je zpětně neplatná. Nebyla ani uzavřena.
  Každé volby jsou společenskou smlouvou.

   1. Legitimita těch z nich, kteří něco slibují a jiné dělají. A už dopředu věděli, nebo mohli předpokládat, že jejich sliby budou nesplnitelné, nebo je vyplnit proste nehodlali. Žádná už jejich ta, no, metafóra.
    VLáda a státní aparát, to jsou zaměstnanci lidu, plátců daní. Lid si platí funkční systém, který jej chrání před vnějším i vnitřním nepřítelem, zajišťuje spravedlnost a maximální možný blahobyt. Pokud toto nenastane, vyvozuji se důsledky.
    Ve firmě, co udělají s vedením, které nalhalo nesplnitelné a ještě se akcionářům směje? Anebo dokonce vyhrožuje?

 5. Jen takové upozornění, budeme muset pečlivě kontrolovat osazenstvo Aspeninstitutu. Dnes jsem tam objevila člov ěka, u kterého bych to nečekala, byť měl občas jiné názory. Už vím odkud. njn
  Důvěřuj ale prověřuj – platí v dnešní vzrušené době dvojnásob
  UFF

  1. Časté poznávací znaky u žen:
   1) nepřechýlené, cize znějící příjmení, často německého původu,
   2) příjmení v mužském rodě,
   3) dvě příjmení, s pomlčkou i bez, často jedno nepřechýlené.

 6. Nemůžu než smutně konstatovat, že za mě tu dnes trollové vyhráli. Pan Dvořák nadhodil velezajímavé téma, leč v těch výkalech, kterých je opravdu příliš, se mi perly hledat nechce.

  1. Už aby tu bylo to nové fórum.
   Zdá se, čím jde téma víc na dřeň tím víc trolů má potřebu škodit. Nebo je to jen náhodná koincidence a škodiči mají jen náhodou povoleny vycházky?

   1. Myslím, že to není náhodné. I mě se zdá, že čím víc jde téma na dřeň, tím víc ubohých bytostí ho trhá vyceněnými zuby na kusy, jako zběsilé hyeny s fanatickým leskem v tupých očích.

 7. Proč strach, ale platí zásada, že neznalost zákonů neomlouvá?

  „ODS jsou zločinci.“ Bývalý ministr Tlustý o pomoci Ukrajině, vládě i Trikoloře

  Spolu s hnutím Roberta Šlachty chcete najít odpověď na otázku, o které zákony se opírají převody českého majetku, zejména vojenského, na Ukrajinu. Jak jste daleko?

  Právníci už na tom pracují, ale jsme na začátku. To, co teď budu říkat, jsou proto hypotézy.
  Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/vlastimil-tlusty-ods-politika-slachta-pomoc-ukrajine-valka.A230928_193639_domaci_dyn

  Vlastimil Tlustý: Způsob vládnutí Petra Fialy je vlastizrada!
  https://www.facebook.com/watch/?v=627759345605158

 8. V diskuzi se poukazuje na dvě věc (volně tlumočeno)i:
  1. že se čím dál víc vyhrocují postoje, které vedou k nesmiřitelnosti a ke zvyšování napětí ve společnosti
  2. že je nutno akceptovat a dodržovat právní systém, protože jinak dojde k anarchii a bezvládí
  K tomu bych měl následující:
  V jednom rozhovoru novinář Putina konfrontoval s faktem, že i v RF přece existují skupiny a skupinky tu a tam adorující nebo vyznávající nacistickou ideologii … takže co vlastně Ukrajině v tomto směru vyčítá. Zajímavá byla odpověď VVP – volně přeloženo: ano,. máte ppravdu, ale podstatný rozdíl je v tom, že tyto skupiny v RF nemají státní podporu, naopak se je snažíme potírat. Ovšem na UA státní podporu mají.
  A tohle je jádro pudla.
  Vždy bude existovat náchylnost k dvojímu výkladu … i v právu. Vždy bude snaha něco zlehčovat a něco zveličovat. Ale jde o to, že tenhle dvojí metr by neměl mít vládní podporu. Pokud ji ovšem má, tak to nutně vede k destrukci a rozpadu víry v právo a demontuje ochotu dodržovat právo. Jinými slovy – to co @Kolemjdouci vadí asi nejvíce je právě tím vládním uplatňování dvojího metru nejvíce ohroženo. Změnit se to dá ve volbách, ale taky se může navodit atmosféra, že tohle bude vyšetřováno a náležitě odměněno. Tím dojde k přibrzdění aktivit vedoucí k destrukci právního systému.
  Dnes je faktická situace taková, že některá protiprávní jednání se zveličují a přísně trestají, druhá naopak bagatelizují a netrestají … to vše za aktivní podpory vládnoucích politiků. Jenže právo nezná a nemůže znát protiprávní jednání, které se líbí a toleruje a protiprávní jednání, které se nelíbí a netoleruje. Buď je jednání protiprávní nebo není. Nemůžete dát VVP do pytle na mrtvoly a vše je v cajku a pak do téhož pytle dát Vykulence a trestat za vyvolávání nenávisti. Tohle nejde … a pokud má tohle vládní podporu, pak výsledkem je vyostřování situace a přebírání práva „do vlastních rukou“.
  Pokud označíme, že vstup vojsk na cizí území bez mandátu RB OSN je agrese, pak nemůžeme říkat, že agrese RF je protiprávní a agrese USA je dle práva. Nemůžete přijímat sankce proti RF a za tytéž agrese podporovat USA. Tohle nejde. Nemůžete tolerovat hákové kříže a jiné propagace nacismu a trestat za písmeno „Z“. Zákon nemůže znát, že teď se adorace nacismu toleruje, protože je namířena proti RF, ale netolerují se fakta o agresích USA … a odsuzuje se za to. Právo nemůže znát trestný čin, který se libí a schvaluje se a identický trestný čin, který se trestá jenom proto, že se nelíbí adresát.
  Buď je podněcování k nenávisti povoleno nebo to je protiprávní. Nelze z vládní úrovně podporovat vyvolávání nenávisti pro občanům RF tolerovat a podporovat, protože se to líbí a ty samé skutky proti druhému trestat. Tohle vede v důsledku k rozpadu právního systému. Takže, buď jsou dnešní političtí vězni zavřeni právem – ale pak zbývá pozavírat za obdobné skutky i libtardy, nebo jsou pozavírání neprávem a pak je třeba vyvodit důsledky za nezákonná odsouzení.
  A o tom to je. Kdo ten dvojí metr podporuje, ten v důsledku rozvrací právní systém.

  1. Davide, souhlasím (velice) s tímto komentem k účinku uplatňování dvojího metru na právní systém.
   Převezmu jej jako samostatný článek na svůj blog.
   Jinak doufám, že Kolemjdoucího nepřestane bavit polemika – není to žádný vyvrhel, jen se snaží vysvětit svůj pohled na věc.

   1. Přebírat můžete kterýkoliv můj článek.
    K @Kolemjdoucí – nemám problém diskutovat s kýmkoliv, kdo bude přistupovat k diskuzi věcně a bude fakticky argumentovat. Sám nejsem jediná studna pravdy a někdy mi vyargumentovaný pohled jiného na problém koriguje vlastní argumentaci a náhled na věc.
    @Kolemjdoucí správně argumentuje, že úmyslné nedodržování práva povede k anarchii. Na druhou stranu nelze tolerovat, že jedna strana úmyslně deformuje právo právě s vědomím, že obrana by mohla být na hraně oné anarchie, s čímž hodně lidí rozumně nebude souhlasit.
    Podstata problému je v tom, že ten dvojí metr se utrhl z řetězu a nutno nastolit minimálně nějaké přibrzdění. Moje úvaha v článku pak spočívá na skutečnosti, že ta sebranka vědomě porušuje SOUČASNÉ právo … a ospravedlňuje to tím, že justice nemá odvahu vzdorovat nebo je „motivována“ ohýbat právo v jejich prospěch.
    Rychetskému bez následků prošlo naprosto protichůdná „právní expertíza“ co se týče hranice pro koalice, tak vzrostla chuť z pocitu bez následků a okradli důchodce. Jak je to dávno, co stejný ÚS zarazil omezení valorizace mj. svých platů? … a co bude následovat, když se ani nezačneme bavit, že takhle to dál bez následků nemůže jít?

    1. Takovyhle clanky a prispevky /slovni, verbalni prujmy a vycpavky , ale nekonkretni , nic skutecnyho v zadnym pripade , tech co nic skutecnyho neudelali/,
     sou to vzdycky jen bubliny , ktery nafukujou slovama..
     Hamplove napr.. V zivote nikdy nic neudelal a neudelaji.
     Jenom studoval a co se naucili se snazi za uplatu ,vopakovat jinejm ,
     ktery si duverive mysli , ze budou vzdelany ,ale ve skutecnosti jsou naklepavany, aby verili ,kupovali jejich knihy atd…Pak sou vzdelany a na co???
     Cokoliv je dobry na to nafukovani a potom staci spendlik..A je po vsem.

  1. No rybník mladých talentů je plný, jak vidno mají z čeho vybírat. Až zase budou tahat králíky z klobouku. Pokryjí toho moc.
   Bylo by užitečné vědět, kolik z nich je současně zednáři.

 9. Tak si myslím, že začínam mať nedobrý pocit z ukrajinizácie nielen Česka ….. Veľká senzácia! „Ukrajinský web odhalil podporovateľov Ruska!“ hlása obrovský titulok jedného z najodpornejších bulvárnych denníkov na Slovensku. A keďže som sa na tomto „čiernom zozname“ ocitol aj ja, pozrel som sa bližšie na jeho obsah a metodiku. Smiešne sú už úvodné slová. Aktivisti svoj materiál s konšpiratívnym názvom „Zárodky ruského sveta“ pyšne označujú za „jeden z našich najprepracovanejších a najdôležitejších projektov roka“. ….. píše Eduard Chmelár na FB a tu je odkaz na zoznam nežiaducich person. …. možno vás prejde chuť na demokraciu a slobodu po ukrajinsky….. https://texty.org.ua/d/2023/germs_v2/en/?fbclid=IwAR2lWv8p93t3AXLVVMgGARzNvKFkoF-aBo9cpXYfZvlopgytcACTMn81U1E

  1. Je vtipné, když někdo napojený na západní tajné služby a financovaný vládami, které se staly proslulé svým vměšováním do politiky jiných zemí, sestavuje nějaké seznamy „agentů“. Má to asi stejnou vypovídací hodnotu jako kdyby papežský stolec vydal „Studii o podjatosti katolické církve při posuzování údajných zločinů církve a proč tomu tak není“.

   Mimochodem, za „bakterii či choroboplodný zárodek ruského světa“ u nás ten „materiál“ označuje například Alenu Schillerovou nebo Andreje Babiše. Takže prostě je tam každý, koho novodobí nácíčkové z Aspenu a podobných organizací takto označí. A ještě mají tu drzost a prachy to vystavit veřejně. No jako, ty bláho, kam se hrabe Rudé právo v padesátých letech a s jeho „nepřáteli lidu“. Seznamy agentů označovaných jako „choroboplodné zárodky“…

   1. 😀
    Moje oblíbené téma: Osvícená diktatura.
    Na vojně jsme říkávali: „Teď tu zavládne krutý, ale spravedlivý teror!“.
    „Protože můžu“ – to máš z té vtíravé televizní reklamy, o níž vůbec netuším co je jejím předmětem?
    😀

       1. Proklate dlouho……
        „Bila smrt, uz leti kolem“..taky zpivali trampove.
        /Jiny zase zpivali treba , Svet patri nam/.

        Nic zbytecnejsi asi neni, nez ty pythaagomagorovaci a jiny vety ,zaruceny osvety , nacpavky na nas. Na kazdyho.
        To je jejich dlouhodoba strategie.
        Nikdo se tomu nesmi vyhnout.
        /Jako kazdej v mobilizaci na valku/. Procpak to je.

        Vedi ,dobre ,ze co prikazou a by si doma kazdej nacpal nasilim co musi vedet a aby se nestaral a nemel cas vo neco jinyho
        a vedi, ze to v nich zustane na celej zivot a ze , nejsou schopny neco zmenit.
        Skola zaklad zivota..Benes vyskolenej ,Masaryk taky , este vic a
        se zaslouzili vo stat. A jak se konkretne zaslouzili.
        Vo obcany , vo jejich obeti..
        A porad to vopakujou a maji potom vsugerovany, ze sou vzdelany a este vdecny ze vsemu rozumi. To prave potrebujou strategove
        nejvic, na manipulaci. Treba taky na volby.
        Dalsi ucitele sou vsecky vlady ,urady ,organizace a media..
        Se to nazyva taky Stockholm syndrom a jeho obeti..

        Procpak se nezeptaji ditete , vo co se zajima a co si svobodne zvoli
        a poskytnou to a s tim trochu zakladnich vseobecnosti ,
        cist psat a pocitat. Jejich donucovani je ve skole zarucena matka moudrosti. Nic jinyho nesmi bejt ,aby nemohli ,ani nepomysleli ,
        ze muzou bejt svobodny..
        Pak maji misto svobody, tu poznanou nutnost.
        To vopakujou do vomrzeni. A uz sou v pasti.
        Na prvni pohled to kazdej sam muze videt. Poradi dulezitosti.
        Sou vzdycky nejvetsi v meste budovy vlad, urady, soudu a universit a skol.
        Chodil sem v Dejvicich do obrovskyho moderniho skolniho palace ,
        /vystavba musel a stat tezky miliony ,chudy nestali vlady nic tenkrat , nic , kdyz vzdelanci poridili svetovou krizi /,
        nedaleko byl obrovskej vyzkumnej ustav , potom pristaveli vo kus dal vysokou chemickou.
        Vo kus dal v Bubenci , byly ty obrovsky vily vladcu a nejvyssich uredniku.
        Jeden se tam hned po unoru 48 taky umistil a mel vysilacku na kazdodenni spojeni s Kremlem ,aby dostaval prikazy.
        Na revolucni boj s nami.
        Gottwald byl nastrcenej na Hrad ,neco jako hromosvod..
        Tomu taky kazdej dodnes uplne veri..
        Kdo ma rad chemii si ji vystuduje a je potom skutecnej vodbornik.
        Ale nejdriv musi projit mnohaletym a kazdodennim /brain washed/, totalnim zvotrocenim.
        Potom je vsecko, tak jak to je ted. A este se to vopakuje ,pac ta matka moudrosti.

        Prilis, /co je moc to je prilis/, vzdelani ,vedy a rozumu vede rovnou cestou a zarucenen ,do silenstvi a nikam jinam ,
        to taky vi uz dlouho /ale jen nekteri/ , vedet se nesmi..
        Proklate dlouho..

   2. Alefe, nejste ale první. Ve Frýdku nastoupila nová garnitura, asi dva roky zpátky. Primátorem se nechal navolit Korč. Ano, ten, který organizuje Letní filmovou školu v Uherském Hradišti. Uvědomělý budovatel Nového odvážného světa . Viz témata festivalu a ty týpky co procházejí městem.
    A on, se svými lidmi provedl na radnici převrat. Když se ho ptali proč, že to nebyla dohoda ani slušnost, odpověděl jim: “ Protože můžeme.“
    Takže jste naprostá esence pravdy a lásky, a proto můžete.
    Vždycky říkám dát lumpovi ochutnat jeho medicínu, to jediné pomáhá.

    1. @Majkl, @Tecočamp

     Já jsem o něco málo služebně starší než vy, proto mám – pokud jde o chod webu – méně iluzí a o to více informací. Tedy vám nějaké info doplním.
     Máte vědět, že odedávna sem chodí pár trollů, kteří nemají zájem vést normální debatu, ale náramně je baví u Vidláka se vykadit a rozbíjet diskusi. Jsou to mně známé „firmy“, umím je poznat. Mají u mně historicky hluboký zářez. To, že některé jejich „příspěvky“ by u jiného hladce prošly, není podstatné. Těmto mým oblíbencům neprojde ani tautologie. Proč? Inu proto, že je od nich: když se vám někdo chodí roky občas vykadit na rohožku, vezmete ho preventivně holí, i kdyby vám zrovna nesl modré z nebe. Nikdy nevíte předem, jestli se vzápětí tady zase nevykadí.

     Jaký si to udělali, takový to mají.

     1. Klidne to alefe smazte, ale prave jsem cetl pekny vtip jak to dopadne, kdyz zacnete ustupovat
      ——–trosku spatny preklad nechavam aby to neurazilo

      kamarád na LiveJournalu slyšel toto:
      „Georgi, co je to za hluk za oknem?“

      – Přehlídka koprofilů, pane.

      – Ano? A co chtějí?

      – Jen hájí svá práva na rovnost, pane.

      – Nerozuměl. Brání jim někdo doma jíst kraviny ?

      – Ne, pane. Nechtějí to jíst jen doma. Zasazují se o to, aby se sračky prodávaly ve všech provozovnách veřejného stravování, aby se na křižovatkách dalo snadno koupit sračky na klacku a v restauraci si klidně objednali sračky na lopatě.

      „Ale je to odporné a naprosto nepřirozené, Georgi.“

      – Proč ne, pane? Je to vrozené, narodili se tak a nemohou s tím nic dělat. Příroda je navíc plná příkladů koprofilie. Psi, morčata a celá hromada zvířat to vnímají zcela běžně. Proto není divu, že to platí i pro lidi, jakožto součást světa zvířat.

      – Georgi, rozumím tomu správně, že když si přijdou na své, tak v mé oblíbené kavárně na rohu spolu s jahodovým suflé budou podávat sračky v kelímcích???

      – Správně, pane. Koprofilové jsou naprosto normální lidé a mají právo jíst své oblíbené jídlo během oběda, aniž by skrývali své preference.

      – Bože, já na místě zvracím!

      – Pane, jak můžete??? To je naprosto netolerantní. Za to budete minimálně pokutováni a maximálně uvězněni.

      -???

      – A mimochodem, pane, jeden slavný psychiatr kdysi řekl něco jako: „Pokud nemáte rád koprofily, pak je velmi pravděpodobné, že jste vlastně taky koprofil,
      jen skrytý.“ Nemohu ručit za autenticitu fráze, ale přesto se poslouchejte, možná na vás čekají nové chuťové objevy.“

     2. Já to myslel tak, že s tím nemám problém. Že mi to připomnělo tu situaci z Frýdku. Tak jsem si řekl, že vám řeknu, že jste vlastně světový, s tím obratem:-). Vaše věta mě totiž pobavila.
      Asi jsem se nedobře vyjádřil. Včera se upilo trochu více, kognitivní a vyjadřovací schopnosti asi ještě stále pod vlivem. Pardon.

  1. Nejspíš proto, že jste netrefil ten správný web?
   Všiml jsem si vašeho příspěvku dole. Evidentně jste tu špatně. Nebo spíše – někdo vám o tomto webu něco nakecal. A vy teď zkoušíte, jestli je to pravda?

  2. Ale, Jeníku, co se tak čílíš? Vždyť to přece údajně nebyl tvůj příspěvek, protože byl zveřejněn pod úplně jiným nickem, že? Nebo nám chceš namluvit, že tu snad píšeš pod vícero identitami? No to bys nás ale nazlobil, to bychom tu nikdo nečekali.

   1. 😀 😀 😀
    On to pak ještě dvanáctkrát (!!!) zkusil, pokaždé pod jiným nickem, ale jak říkáme my španělští revolucionáři: no pasarán.

    Já fakt nevím: postnout 12x tutéž větu pokaždé pod jiným nickem a očekávat, že nebudu rozpoznán – to asi nebude ani na IQ 107.
    Nebo jo?

  3. To jenda – nejspíš to Alef smazal, protože je to žblebt.

   Není jich devět, jen 5 a ta hrůza – Rusko je osmou nejbohatší zemí na světě (po sankcích), před dvěma roky bylo 11. nejbohatší. Pak že mu sankce nesvědčí 🙂 Zato my se plácáme kolem padesátky.

   Seznam států světa podle HDP:
   https://www.kurzy.cz/svet/

   1. A kdyby se ten HDP ještě přepočítal na paritu kupní síly, to bychom asi koukali. Nemluvě už vůbec o očištění o činnosti nepřidávajíc reálnou hodnotu…

   2. Znamená to, že Indie je bohatější než Rusko? A že Seyshelly jsou ubohá země? No, raději bych žil na těch ostrovech, než v Indii.
    Nebo jsem zase něčemu neporozuměl?

 10. Belgie – no tak to je bez komentáře. Jejich „HDP“ tvoří to, že tam sídlí instituce EU, do nichž téměř půl miliardy lidí sype peníze. Jinak je to země kdysi nejodpornějšího masového vraha v dějinách (minimálně 10 milionů obětí zavražděných a umučených naprosto děsivým způsobem) a diktátora Leopolda 2., o kterém se tak nějak taktně drží ústa. Fakt k zblití, jak si dnes hrají na neviňátka. Patřili by před mezinárodní soud a celá země by měla zaplatit odškodné až do desátého kolene.

  Francie? To jako ta postkoloniální vykrádačka půlky Afriky? Bez kořistění v těchto zemích přes x desetiletí od údajného pádu kolonialismu by bez těch nakradených prostředků tahle parodie na fungující ekonomiku nepřežila ani jeden kalendářní rok.

  Němci, taktéž škoda slov. EU jakožto nová variace na 4. říši, která z nás udělala svou nevolnickou výrobnu levné energie a pracovních sil, kterým není třeba adekvátně platit, bez které by šlo jejich hospodářství leda do brusele. Naštěstí tu mají dost prodejných lokajů, často ne zcela českého původu, kteří drží lid pod krkem a mlátí ho bičíkem.

  Takhle by se dalo pokračovat dál. Tímhle bych se fakt „chlubil“.

  1. Ah, blbeček, na kterého jsem reagoval zmizel dřív, než jsem to dopsal. Původní post tvrdil, jak je mezi dvaceti nebo kolik nejbohatšími zeměmi spousta států z EU. Jeden větší hnus než druhý. Půlka států EU by měla za svá historická svinstva zaplatit tak, že by z nich nezbylo nic.

   1. „Půlka států EU by měla za svá historická svinstva zaplatit tak, že by z nich nezbylo nic.“

    To same se da rict i o vetsine zemi globalniho jihu, BRICS, atd. Tezko hledat zemi, jejiz obcane nebo armada nespachala nejaka zverstva. Pokud by z pulky statu EU „nezbylo nic“ tezko si predstavovat osud treba ruske federace nebo ciny.

    Mel by se cely svet zalovat navzajem za stovky (mozna i tisice?) let historie? Pokud si myslite ze ano, tak jste extremne naivni.

    1. Ale blá blá blá blá. Pokud o relativizaci, jako vždy, že. My se tady nebavíme o nějaké tisícileté historii, ale o nedávné minulosti a hlavně současnosti. Takže si svá „velemoudra“ vetkněte někam. Západní Evropa musí zaplatit. A věřte, že bude, i když se budete hystericky válet po zemi, kopat nožičkama a mlátit ručičkama a řvát při tom NE! NE! NE! NE!

     1. Hruzy v Kongu probihaly v druhe polovine 19. stoleti (necham ted stranou tvrzeni, ze jde o „nedavnou historii“).

      Pokud chcete trestat hruzy ke kterym doslo v teto dobe a pozdeji, tak samozrejme musite trestat vsechny genocidy a ne se omezovat jen na zapadni evropu. A tim padem samozrejme budete trestat i spoustu zemi globalniho jihu a BRICS.

      1. 🤣🤣 Jaj, lhář se opět vyblinkal: „Belgické Kongo byla belgická kolonie ve střední Africe od roku 1908 až do získání nezávislosti v roce 1960, kdy se z ní stala Republika Kongo (Léopoldville). V roce 1964 přijala bývalá kolonie svůj současný název Demokratická republika Kongo (DRK).“

       A Leopold 2. s přídomkem Belgický zdechl 1909. To je určo taky devatenácté století. Co tam máš dál? Jo vlastně. Teď chci ten seznam novodobých genocid zemí BRICS. A ani nezkoušej vytahovat nějaké jakože genocidy, které měly proběhnout na území těch samotných států. Zaprvé to nejsou genocidy a za druhé, třeba takové oběti v Rusku, to jsou oběti na těch stejných lidech, které vy, libtardi, chcete do jednoho vyvraždit taky. Takže vlastně tehdejší režimy pracovaly evidentně pro vás. To samé v Číně Mao. No a když se totéž dělo například v USA, když se tam jen o pár let dřív vyvražďovaly miliony a další miliony byly nuceny vykonávat otrockou práci, tak to přece byla nutná daň pokroku, ne?

       1. To jsou kecy…, když Belgičané z Konga odešli, tak tam poté proběhly dvě občanské války… počet obětí byl defacto stejný, jako za Leopolda druhého…
        Ale za to také jistě mohl západ že… on asi západ nutil občany Konga aby se mezi sebou řezali a to doslova…

        1. Ne, vůbec ne. Západ se nikdy nevměšoval do zahraniční politiky. A už vůbec ne v zemích, které si nárokoval jako svůj majetek 🤣 Dnes fakt bavíš, komiku 😁

        2. Ale dobře, ty ulhaný šmejde. Doufám, že víš, kdo byl například Patrice Lumumba. On už ti Google napoví.

         „Patrice Émery Lumumba (2. července 1925, Onalue, Belgické Kongo – 17. ledna 1961 poblíž Élisabethville, Katanga) byl konžský politik, vůdčí osobnost národního osvobozeneckého hnutí v bývalém Belgickém Kongu a později první předseda vlády nově vyhlášené Konžské republiky (nynější Demokratická republika Kongo), od června do září 1960. V červnu se s belgickou podporou odtrhla bohatší část země, provincie Katanga, a vyhlásila nezávislost. V září 1960 byl Lumumba sesazen vojenským převratem pod vedením plukovníka Mobutu Sese Seka a uvězněn. Při pokusu o útěk byl zajat a v prosinci deportován do odtržené Katangy. Přes protesty světové veřejnosti i mnoha politiků byl 17. ledna 1961 zavražděn za účasti belgických důstojníků.“

         https://cs.wikipedia.org/wiki/Patrice_Lumumba

         Tolik k té „hodné“ Belgii a jejímu nevměšování se v nedávné historii do politiky v zemi, kterou považuje dodnes za svůj majetek, o který byla neprávem připravena.

     2. Západní Evropa má nejvyšší životní úroveň a zároveň se na tomto území dodržují lidská práva.
      Je to prostě po všech stránkách jasně nejvyspělejší část světa, to je realita.
      Zrovna ve zmiňované Belgii je průměrná mzda 111 000 Kč…, kolik je průměrná mzda v zemích Brics…? Které země BRICS dodržují lidská práva… ? Adorací barbarů se z Vás slušný a spravedlivý člověk nestane…
      A hysterické výlevy tu předvádíte akorát Vy… 🙂

      1. Tak určitě, Jeníku 🤣 Úplně jsem se po tom vašem příspěvku rozplakal a šel do sebe. No a teď tu o Budulínkovi. Že má někdo vysokou průměrnou mzdu, to jako svědčí o čem? Důležité je, jak se k ní došlo. Až budou u nás umístěny veškeré instituce EU a půlka národa bude dělat bruselské úředníčky za unijní prachy, můžeme se o tom bavit. Nebo když se u nás budou prát špinavé peníze v těch nejlepších bankách světa. Nebo když budeme postkoloniální moloch, jehož HDP bude vznikat vykrádáním států jiného kontinentu.

       „Je to prostě po všech stránkách jasně nejvyspělejší část světa, to je realita.“ Ano, přesně tohle je jeden z těch hysterických výkřiků. Je to pravda, protože to tvrdí nějaký jenda anonym, což je asi sto padesátá inkarnace téhož jedince, který nás tu chodí obveselovat.

      2. Západní EUropa má nejvyšší životní úroveň na dluh.
       Nadarmo se jí neříká dluhová unie.
       Teď už nemají na jihu koho vysávat, zůstali jsme jim jenom my.
       S těma lidskejma právama si děláte legraci, že jo?

      3. Vubec nejhorsi v cele historii byli britove. Nebylo to nadarmo,
       ze taky jako mnozstvi jinych narodu ,byli u nas vlady,
       media a vladni a jiny akademici ,do 48,
       za kazdou cenu , za kazdou cenu a totalne , jejich nejvernejsi spojenci.

       /Jestli je ti porad smutno , budem hledat absolutno a tak dal/,
       zpivali u nas.
       Jinde idioti pisou zase sracky , ze Rusko predbehlo Nemecko v poradi na paty misto.
       Ale kdyby ucenci ze sracek vzdelani treba vzali v uvahu ,
       este dalsi bohatstvi , to prirodni treba a este dalsi mega bohatstvi
       rusu , lidi ktery zustavaji normalni v jejich lidskosti i presto co se deje kolem nich a kteri si zorganizovali obrovskej vyvoj i pres to,
       ze celej svet de ochotne opacnym smerem, vedenej udesnejma srackama vzdelanosti a vedy rovnou do sracek , tak asi na kterym miste je mozny na prvni pohled ,
       /kdyz vam v tom nebrani vzdelani/,asi to Rusko umistit.
       Opakuju vseho moc skodi ,moc vzdelani a moc ucencu a jejich moc ,skodi totalne.A kdo chce, pro toho .
       Absolutne.

     3. Už platí. A budou. Náš cíl je neplatit za ně. Odstřihnout se od nich.
      Zapaďáci jsou totiž specialisti na socializaci ztrát. Oni mají zisk, vy budete splácet průser. Jakmile začnou být milí, jde přesně o to a je to kritický moment. Pokud jsou arogantní, jste v klidu, jen na vás vydělávají.

    2. Ty jsi také humanitní vzdělanec, možná máš celých osm tříd základní. Co kdy udělala Čína mimo své vlastní území ?

 11. To Okolojdoucí:
  Celkem by mě zajímalo, jak lze požadavek na opětovné dodržování zákona považovat za extrémistický postoj, kdy občany s takovým myšlením je třeba uklidňovat.
  Současná moc porušuje SOUČASNÉ zákony a nejsou trestány jenom díky výkladu v jejich prospěch. Smíte blahořečit agrese USA a běžně se o nic bavit, ale už nesmíte diskutovat ve prospěch RF. Takže jak je to? … umožňuje zákon v jednom případě podněcovat k násilí a ve druhém neumožňuje? A těch příkladů je více.
  Dále, už dnes existuje ustanovení o „péči řádného hospodáře“. A otázka zní: je v souladu s péčí řádného hospodáře okrást důchodce a v řádu jednotek miliard a na druhou stranu vyhazovat desítky miliard ad-hoc na věci, které ani nebyly předmětem předvolební diskuze?
  Pokud to co jsem namátkově uvedl není v souladu s dnešními zákony, pak by logicky mělo přijít vyhodnocení této činnost, protože pokud nepřijde, tak další garnitura bude konat ještě více, protože bude vědět, že jí nic nehrozí … ať spáchají cokoliv.
  A poslední poznámka k Vašemu postoji o dodržování zákona, přestože není v souladu s morálkou a vyšším principem mravním – pokud bude uzákoněno, že na každého Rusa je třeba plivnout a nesmí chodit po chodníku jako svého času Židé … budete to taky dodržovat? … aby nedošlo k chaosu tím, že se přestane právo dodržovat?

  1. Odpovím odkazem na Josefa Baxu, který to vyjádřil podstatně lépe než já. Přečtěte si prosím celý ten rozhovor.

   https://www.seznamzpravy.cz/clanek/audio-podcast-galerie-osobnosti-nesmime-podlehnout-pokuseni-ze-svet-bude-podle-nas-rika-josef-baxa-241770

   Všichni vidíme, že ty debaty jsou stále ostřejší. Že se nehádají mezi sebou jenom politici, ale že celá společnost je ve velkém konfliktu. Počínaje debatami v rodinách přes debaty mezi generacemi… To všechno nekončí tak, jak by to asi končit mělo v klasickém schématu: někdo vyhrál volby, sestavil vládu, získal důvěru v parlamentu a vládne, menšina vládu kontroluje, menšina vládě oponuje, menšina říká, co je dobře, co je špatně. Ale legislativní proces skončí schválením zákona, podpisem prezidenta, publikací a tak dále… A já mám v těch posledních letech stále silnější pocit, že tady není ochota přijmout ten konec legislativního procesu a hledá se, kam by se to ještě dalo zahnat.

  2. Holt se musíte smířit s tím ,že Česko je protiruské respektive protiputinovské…
   Češi co dnes adorují diktátora a válečného zločince Putina, jsou stejní jako Češi kteří ještě v nedávno době adorovali Adolfa Hitlera, takové nemáme rádi no…
   Většina Čechů prostě rusáky nesnáší, argumentují např. tím, jak se rusáci chovají na dovolených, jak jsou arogantní ,agresivní, myslí si, že si mohou všechno dovolit…, zkrátka se chovají jako zdivočelá zvěř a není nad osobní zkušenost že…, prostě pro většinu Čechů je rus odporný, namyšlený primitiv.
   Kolik rusů jste potkal v životě Vy…?

   Tento záštiplný žvást je samozřejmě hoden, aby skončil ve stoupě. Ale následné reakce jsou o několik hexadecimálních řádů ušlechtilejší a stojí za to, aby mohly být čteny.

   Za sebe dodám, že Rusů jsem v různých životních etapách poznal několik, a všichni do jednoho to byli velmi přemýšliví, vzdělaní, pracovití a přitom skromní lidé. – To jsou vlastnosti, o kterých se mému předřečníku ani nezdálo.

   Alef Nula

   1. Nu, i když se neptáte mne, zkusím vám odpovědět.
    1. Rusů jsem poznal více, a všechny až po převratu. Budete se asi divit, ale všichni měli dvě ruce, dvě nohy, jednu hlavu – asi tak jako u nás. Někteří měli tu hlavu docela chytrou, naposledy třeba profesor Kuzněcov (jaderný fyzik) a jeho spolupracovníci.
    2. Že mají Češi na Rusy pifku, to je většinově pravda, a je to jen důkazem, kam až může zavést lidi propaganda. Černý puntík Rusové zaslouží vlastně jen za ten osmašedesátý, přemýšlivý člověk ovšem seznal, že to jinak ani dopadnou nemohlo. Spolu s Petrem Paynem/mistrem Englišem, táborským to knězem, soudím, že vše co se děje, děje se nutně – jak tvrdil na jednání v Basileji 1433.

    Jinak nalezneme ve vztazích Čechy/Rusko historicky spíše velkou prázdnotu, kterou přeťalo až osvobození od Němců 1945 – a to může Rusům vyčítat jen debil. Pardon – to nebylo o vás.
    Češi si ještě většinově nechtějí přiznat, že jsme jen vyměnili jednoho protektora za druhého. Který byl horší/lepší může ukázat jen historie. Nějakých dvacet let to vypadalo, že jsme si po převratu polepšili, teď lidé začínají zjišťovat, že ty perspektivy byly předkládány přes růžový filtr, který celkem rychle ztrácí účinnost.

    P.S.: Pardon, že krmím trola. Nestane se mi to zvykem.

    1. Re: Godot

     Já jsem pár Ivanů poznal už před Velkým Hadrákem. A kupodivu TAKY měli většinově jednu hlavu, dvě ruce a dvě nohy.
     To jsou paradoxy…

     1. Jsou.
      Tenkrát měli ti dvounozí a dvourucí v rukou jaderné bomby, Kuzněcov a spol. jaderné reaktory.
      Obojí bylo nepochybně kvalitní.
      😀

   2. Myslím, že Češi nemají nic proti Rusům, ale proti Rusku.
    Je nespravedlivé vinit všechny příslušníky národa.

    Rusku vyčítají ani ne tak expanzivní choutky (od Krymu dále), ale to, že bylo naším protektorem po neméně odporném protektorátu předchozím.
    Jenže to, jak hladce jsme Rusku podlehli a realizovali zde ty nejhorší zvěrstva, nebylo jen naší pasivitou, ale aktivní spoluprací.
    Stejně jako generace mých pra- a prapra rodičů neměla ráda Němce, generace mých rodičů a moje nikdy nebude mít ráda Rusy. Asi bychom neměli paušalizovat.

    Ono se to časem spraví.

    1. Češi nemají nic ani proti Rusům, ani proti Rusku. Ti, kteří trpí rusofóbií, jsou většinou pouze „Češi“, případně oběti libtardí a sudeťácké propagandy.

     1. Zkuste si malý myšlenkový experiment – stejnou zaťatost z druhé strany.

      Češi nemají nic ani proti Bruselu, ani proti Evropské unii. Ti, kteří trpí xenofobií, jsou většinou pouze „Češi“, případně oběti nacionalistické a komunistické propagandy.

      Obě tvrzení neříkají nic dalšího kromě potvrzení názorového rozdělení.

      1. 🤣 Nevím, v jaké bublině žijete, ale zkuste s EU jít na běžného Čecha. Češi jsou Unii alergičtí čím dál víc. Naopak pokud se s běžným Čechem začnete bavit o Rusku, případně předlistopadovém režimu, a on bude vědět, že nejste fízl nebo udavač, dozvíte se taky celkem překvapivé věci.

    2. Expanzivní choutky Ruska mi připadají, v porovnání s chováním USA a spol., jako parodie, ale asi jste to tak nemyslel.
     Vaše představa o „nejhorších zvěrstvech“ se asi dost liší od mojí. Já vím, zvěrstvo jako zvěrstvo (a ne žy bychom si jich u nás také něco neužili), ale nejhorší?
     S veselou vzpomínkou na plošný postřik Vietnamu Agentem Orange (ostatně, ještě v polovině 90.let jsem viděl kolem přistávací dráhy v Hanoji krátery po bombách), na bombardování Bělehradu, rozvrácení Libye a (skoro i ) Syrie.
     Toto všechno, včetně Ruska, zasazeno do souvislostí… a Čech si z toho všeho vybere jen nenávist k Rusku. Dost z toho na mě dýchá jistá mentální/intelektuální česká nedostatečnost.

     1. Každý Čech ne, jen sem tam někdo okolo procházející. Že jde o mentální nedostatečnost je zřejmé více než dost.

     2. Nejspíš to bude tím, že sice ve WW2 bojovali a zahynuli mí vzdálenější příbuzní, ale komunisti věznili dva členy mé rodiny, rodiny tří prarodičů okradli a mému otci efektivně znemožnili studovat.
      Z pohledu občana ČR si vážně netroufám měřit skutky spáchané jednotlivými státy po celém světě a nepřesnými vahami hodnotit různé válečné konflikty, hladomory, velké skoky a další.
      Úplně mi stačí, čeho se kdo dopustil zde.

      1. Tak určitě. A dnes se takové věci vůbec nedějí, že. Akorát že nejspíš jiným než vám. Každý politický a ekonomický režim má oběti. I dnes se evidentně upalují lidé na veřejných prostranstvích na protest, i dnes vám bez jakékoli možnosti obrany můžou vtrhnout do domu a zabavit cokoliv, akorát že místo StB jsou to třeba exekutoři, i dnes vás můžou zavřít za pouhý vyslovený názor. A i dnes nemáte šanci studovat, například z ekonomických důvodů nebo proto, že se některý z vašich rodičů dostal do nemilosti někoho z vrchnosti.

       Takže když odhlédnu od toho, že vám váš srdceryvný příběh můžu, a nemusím věřit, protože podobných dojáků na jakoukoli historickou epochu vysypu po chvíli deset za pět minut, tak tu pořád zůstává to, že každý režim má na svědomí hromady obětí. A my kromě těch domácích se ještě podílíme na hromadách mrtvých tu v Iráku, tu v Afghánistánu, tu třeba v Mali. Už mě to české ublíženectví některých, bé bé, zlí gomunisti, bé bé, zlí Rusové v šedesátém osmém, fakt přestává dojímat. A to hlavně s ohledem na to, do čeho všeho jsme se namočili v posledních třiceti letech.

        1. Prpost: Takovych historek bylo… a vy nemate, co na to rict, jen ad hominem. Kuš.

         Jinak, páni, nejak se to tu dneska skorpi. 🙁
         Peknou nedeli preji.

       1. Jen dodám že Petr Bureš z Bureš TV už dnes nesmí studovat vysokou školu. Z politických důvodů jej nepřijali. Jeho zaměstnavatel to má písemně.

      2. Vám to stačí, jiným ne. Co se dá dělat. Jsme zpátky u těch (sociálních) bublin. Před chvílí jste napsal:
       „To je problém těch sociálních bublin. V hospodě by mu řekli, ať neblbne a drží se při zemi, ale na netu se extrémisté štengrují k ještě většímu extremismu (tento článek) a iracionalitě (zde židobijec Goj a ten Šašek s potřebami) a když se pak naspeedovaný extremista z bubliny vyloupne, diví se, že na něj nezainteresovaní pohlížejí s odporem.“

       Takže to vypadá tak, že se držíte ve své vlastní (české?) bublině a kolem plynuly/plynou děje, asi částečně mimo váš zájem nebo bez vyjádření vlastního názoru. Máte na to nepochybně právo, jen mi to přijde trochu teritoriálně i historicky poněkud omezené.
       Ostatně citujme třeba z klasika: „Zabili jste mě strejčka, tak tady máte přes držku.“
       Mít vůči někomu či něčemu averzi je celkem normální a přirozená lidská vlastnost, je však třeba (myslím si tak) být si vědom, že i ostatní mají své averze, třeba i opačného azimutu. Radu co s tím, tu nemám.

     3. Momentalne zavislej na nenavisti ses ty G. , povinnost bejt proti Rusku,
      je vsude na zapade a 24 hodin denne, a ty si si vybral na svoje spinavy vybiti jen Cechy.

    3. Jen bych připodotkl, že Rusko není SSSR. Rusové proti bolševismu bojovali nejdéle ze všech a na bolševismus taky nejvíc doplatili.
     Němci se tady během posledních cca 1000 let dopustili daleko horších zvěrstev nezávisle na tom, kdo zrovna v Německu vládl a najednou to nikomu nevadí, s Rusy jsme během oněch 1000 let žádný konflikt neměli.
     Ostatně se domnívám, že ekonomická sebevražda, do které nás tlačí EU (v čele zase s Německem), bude mít daleko zhoubnější důsledky než 40 let bačování bolševiků.

     1. Jo a dodal bych, že v Rusku a v Donbasu jsem strávil cca 10 let a nikdy jsem s místními neměl ani nejmenší problém.
      Spíš naopak, co u nás (a v „rozvinuté“ Evropě) musí být podloženo podrobnou písemnou smlouvou, na to v „zaostalém“ Rusku stačila ústní domluva a platilo to. Nemluvě o obyčejné lidské vstřícnosti.

     2. Pro mě je nepochopitelné, že tolik lidí plije na Rusy , ale ty války s Germány, Švédy jako by nebyly. Války přicházely že Západu, v naprosté většině. Pávek si na motorce jezdi za posseltem a všem to přijde normální. To není normální.
      Já se to a další snažím pochopit a tak to začít měnit. Ale ne, v tom není kousek logiky. Mozek se mi kroutí, ale ne a ne na to přijít.
      Dokáže mi toto někdo vysvětlit?
      Co se s lidmi děje?

      1. Lidem se už několik tisíciletí snižuje inteligence. V současné době pak rychlost blbnutí narůstá. To se s lidmi děje, prostě blbnou.

   3. „Češi co dnes adorují diktátora a válečného zločince Putina, jsou stejní jako Češi kteří ještě v nedávno době adorovali Adolfa Hitlera“

    No to fakt ne. Potomci „Čechů“, kteří adorovali Hitlera, dnes sedí ve vládě a tvoří podstatnou část tzv. pětikoalice, jejich sympatizantů a voličů. Dtto hajzlíci z neziskovek typu ČvT nebo vrchních michprdů. A Aspen Institute je celkově takovou záležitosti budovanou po vzoru náckovských pohrobkových organizací z US po válce.

    A samozřejmě všichni ti adoranti Němců, zejména sudetských. Nejnověji se na takového čuramajzlíka etabloval Pavel Kosatík, evidentně zdárný následovník Krystlíka. Jen bych rád upozornil tohoto „historika“, že Krystlík už prdí do hlíny, tak ať to s tím oddaným následovnictvím nepřežene… Je prostě vidět, že sudeťácké prachy podvraťákům nesmrdí.
    https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Historik-Kosatik-Cesi-se-z-obdivu-k-Rusku-probrali-Slovensko-jeste-ne-750173

    1. Jo.
     Potomci čechů kteří adorovali Hitlera postavili pomník vlasovcům
     vyzbrojujou, cvičí a financujou banderovce
     chtějí zrušit Benešovy dekrety
     chtějí vrátit majetky Lichtenštejnům
     a přepisujou dějiny.

    2. „Nejnověji se na takového čuramajzlíka etabloval Pavel Kosatík“ – ostrý nesouhlas. Kosatík byl taková svině už dávno.

  3. To je vul a este vobjevuje .
   Kazda moc /a v cely historii/, porusuje kduykoliv a uplne vsecko, co chce a co ji stoji v ceste.

 12. To je problém těch sociálních bublin. V hospodě by mu řekli, ať neblbne a drží se při zemi, ale na netu se extrémisté štengrují k ještě většímu extremismu (tento článek) a iracionalitě (zde židobijec Goj a ten Šašek s potřebami) a když se pak naspeedovaný extremista z bubliny vyloupne, diví se, že na něj nezainteresovaní pohlížejí s odporem.
  Demokracie je diskuse a konsensus, ne vyhrožování.

  Na druhou stranu, tahle vláda potřebuje kvalitní a připravenou opozici jako prase drbání.

  1. Znova opakuji, nic jste nepochopil, smysl textu jste nepobral.

   Jen onanujete.

   Opozici tomuto systému současného vládnutí lze vydupat ze země snad jen obnovením režimu dávno minulého.

   1. A stejně se zeptám, jako že demokratickými prostředky se s ní nepohne?
    Jako že kdo s čím zachází, tím taky schází? Protože to její vítězství byl spíše koupený zápas?

  2. Demokracie je diskuse a konsensus.
   Pokud je diskuse o nějakém tématu zapovídána, nebo dokonce kriminalizována, jde o demokracii?

   Myslím, že jsme se celkem nedávno shodli na tom, že Okolojdoucí je jen troll a rozesírač.
   Běžte s těmi výlevy do prdele. Třeba do té slepičákovy, zaprášené od koksu.

     1. Špatně nebo lež, to nechme stranou. Jednu a tutéž myšlenku lze vyjádřit vícero způsoby.
      Například, pokud máte pocit, že váš oponent ve svých úvahách dospěl k závěrům, které neodpovídají skutečnosti, můžete reagovat různě.

      Třeba takto,
      (a) Ty píčo zasraná, ty máš v hlavě asi namrdáno!

      nebo i takto:
      (b) Domnívám se, pane kolego, že se mýlíte.

      Oba příklady jsou samozřejmě extrémní, ale patrně toto měl váš předřečník na mysli. – Já bych dal asi přednost přece jenom variantě (b). – Tolik k tomu „štěkání“ a „špatně/lež“.

      1. 🙂
       Doplním to, jak jsem to myslel.
       Vůbec mi nevadí, když mi někdo napíše/řekne: Tohle (… konkrétně…) jsi udělal/řekl debilně, má to být takto. S tím se dá nějak naložit, vyjádřit se k tomu, odmítnout to, vzít si ponaučení, nebo třeba i ignorovat…
       Ale vadí mi, když mi někdo napíše Jsi debil. Sám to neříkám, protože to v druhém nevyprovokuje zamyšlení, ale odpor.

       Nejde o výběr slov, ale cílení argumentů proti tvrzení/názoru, nikoli proti osobě.
       Jakkoliv i kultivovaný výběr slov je plus.

       1. A tohle je přesně ukázka toho, proč nelze mít s trolly sebemenší slitování nebo proč jim ani sebeméně nelze v čemkoli vycházet vstříc. Protože to okamžitě zneužijí ve svůj prospěch a k napadání ostatních, dovolávajíce se přitom domněle legitimace svých pseudopostujů na generální pravdu. Případně to spustí exhibiční eskapádu ve stylu, koukejte, jak jsem skvělý. Což byl i tento případ.

        1. Nechci se tím nechat znovu pohltit, ale k tomuto pár postřehů mám. Kdo jste? Vezír webu? S postavením mít či nemít s někým slitování? Nedávno v televizi „neměl slitování“ jinej kašpárek, v tom jste kolegové.
         Co je s Vámi? Máte deficit Mileny, tak potřebujete, spolu s jistým „spravedlivým střelcem všech psů, koček, prasat a všeho, co se namane, prostě najít dalšího nepřítele, tzv. trolla a prostě nepřípustnou osobu? Jak neumíte sám argumentovat, jste opět předvedl, tentokrát (příklad z více možností) na Belgii v Africe. Jste snad tím, kdo určuje, co je dávno a nedávno, abyste si v následující větě (nechtějte citace, je to velmi snadno k nalezení) sice protiřečil, ale následně tzv. trval na obojím? To je velmi zmatené, stejně jako viditelné neporozumění tomu, co píše Okolo Jdoucí.

         Právě i kvůli Vám jsem tu začal trpět tou „adiskutózou“. Stejně, jako Vám nestojí za to, vysvětlovat druhým své odsudky, jste pro mě bezkoncepční tlachal, kdy nemám potřebu svá slova zdůvodňovat. Jsem přesvědčen o tom, že o co méně víte, co chcete říct, o to více o tom mluvíte.

       2. Nejchytrejsi a nejvic pouceny hlupaci ,krici nejvic.
        Dou vokolo, vedi vsecko a utoci na kazdyho..
        Nezodpovedny zvaneni je pro ne demokracie a kazdyho zakonsesujou. Kazdyho kdo se jim nelibi urvou do extremismu.Ovsem konsensove a kultivovane..
        Poucujou ,protoze sou sami pouceny.
        Nemysli to nejde a to je pro takovy uplne nejdulezitejsi.
        Mysli to bez mysleni , pritom dobre. Ty jiny sou trollove ..
        Nazev pohadkovych skritku z Norska..Nic novyho.
        Protoze sou sami vzdycky v koncich ,zacnou nadavat na jiny
        a spina zase vyplave na povrch.
        Nejvic se ukajeji na nejaky Milene.Podepiraji si na ni sebevedomi na ni a komplexy menecennosti na ni ,masturbujou poucky a poucujou a vysvetlujou samozrejmosti a bez konce.
        Kdyz to porad potrebuji..A tak sou vsude ,porad a nejvic.

      2. Nejsou to možná ani celé dva týdny, co byla na tomto blogu dobrá shoda na tom, že „Okolojdoucí“ není nic, než rozesírač a troll, snažící se zejména tapecírováním, odvést pozornost diskuse úplně jinam.
       Je to pravda, nebo není?
       Nebo se ode dneška budeme poplácávat po zádech s tím, že „co bylo, bylo – odteďka dobrý“?
       Alefe, každý jsme nějaký.
       Pan Dvořák asi položil na stůl hodně háklivé téma, když se trollové takhle v neděli odpoledne snaží, což?
       Každý máme někde nějakou hranici, od které nám jde slušnost stranou, zejména když vidíme tohle zjevné pokrytectví, podsouvání, lži a rozesírání.
       Pokud se Vám Alefe, mé způsoby vyjadřování nelíbí až natolik, že uznáváte za potřebné se k tomu vyjadřovat – tak to prostě smažte a hotovo.

       1. Kdyby to byl, jako kdysi dávno, můj dvorek, smazán byste dávno byl. Jestli vás to potěší, takových by bylo hodně, a nejen mezi diskutéry, ale i mezi autory.

        Má pravidla a mé požadavky byly o něco přísnější než jsou požadavky Vidlákovy. No ale věci už jsou jinak 🙂

      3. Ty Vy taky dokážeš dokážete to áčko

       Zřejmě bude třeba zavvést určitá výchovná opatření… jak je ctěná libost.
       Alef Nula

      4. Alefe, dovolím si do Vaší sbírky doplnit ještě jeden výrok:

       Domnívám se, pane kolego, že pro Váš názor budete obtížně hledat souhlasící osoby. Upřímně doufám, že někoho naleznete, než se za rok opět shledáme.

     1. To pithart:
      Velice výmluvný je ten příspěvek pode mnou.
      To je to, co mě zvedá ze židle a zvedá mi kufr.

 13. Za tenhle článek fakt díky, protože mi pomohl pochopit, proč nejsem „váš“ „dezolát“.

  kdy nedobrovolně plníte nějaké nařízení nebo něco nedobrovolně děláte? … správně, když máte strach z následků. Všem nesmyslným paragrafům (a že jich je a přibývá jich) se nedobrovolně podřizujete jenom a jenom z toho důvodu, že za nepodřízení se následuje trest.

  Nikoliv. V mém případě jde o placení daní (pohříchu, na některé z vás, ale vůbec na celý ten sociální systém). Naprosto s tím nesouhlasím, v teorii jsem příznivcem rovných daní na základní infrastrukturu, obranu a justici a nulového sociálního státu.

  Ale: Daně platím (a zákony dodržuju) ne proto, že bych se bál trestního stíhání za neplatičství a další. Ale proto, že samotná HODNOTA dodržování zákonnosti, pořádku v lidském společenství, pro mě stojí docela vysoko. Proto jsem schopen akceptovat, že ve volbách vyhráli kolektivisté, budu přesvědčovat ostatní, že v posledku na solidaritě proděláváte, i když jste domnělí příjemci, možná, kdybych měl čas, bych i psal a demonstroval (demonstrace nesouhlasu do demokracie patří), ale zákonem a hlasováním daný status quo s nesouhlasem akceptuji.

  Společnost není držena strachem, ale vědomím této hodnoty stability a pořádku. Až to pochopíte, uspějete a pak budu v něčem s vámi. 19.2. si ve fabrice zařídíme home office a cajtům necháme zahrát hezkou písničku. 🙂

   1. Práh smysluplnosti byl překročen už dávno. 🙂 Vy jste se asi chtěl zeptat na to, jestli se může stát, že by pro mě společenská smlouva přestala být akceptovatelná.
    Doufám, že se to nestane, ale představit si to dovedu (1939, 1948). Zřejmě bych pak emigroval, vzhledem k rodinným závazkům nikoli ve stylu bří Mašínů, ale kultivovaně.

     1. Nedovedu rozklíčovat tuhle pitomou a odporující si frázi; „koncentrák“ je z podstaty věci násilně vymezené ohraničené území, globální = celosvětový a co s tím má společného digitální?
      Nepoužívejte pojmy, kterým nerozumíte.

      1. Pokud něčemu nerozumíte, najděte si to, zeptejte se, ale určitě neurážejte ty chytřejší, kterým je to jasné.

    1. No, když to řeknete takhle, to pak vypadá, že nesmyslnost je akceptovatelná po určitou opět míru a do té míry mentálně měřitelné, citovězabarvené nebo trestněprávní, či etické? Vztahujete ji ke své osobě nebo k legislativě a legislátoristům?
     Emigrujete tedy k posledku někam, kde vás budou chtít

     1. Nechci si fandit, ale mám kvalifikaci, která je globálně přenositelná a nějak se uchytím v podstatě kdekoliv. A kdyby bylo nejhůř, nebojím se ani manuální práce (zkušenosti mám). Toliko ke chtění.
      K té první části – jde o hodnotovou měřitelnost. Socialismus bych neakceptoval. I proto jsem vcelku pro členství v EU (přestože jsem tehdy v referendu hlasoval proti), kterou nesnáším; dává jakous takous jistotu vyhnutí se těm nehorším extrémům.

      1. Pak její kroky pro vás stále ještě nejsou nesmyslné a ani se ještě necítíte ničím, nikým ohrožen a po svém vzoru etickém ji napomáháte budovat k dobrému obrazu, protože víte, že se uplatníte vždycky a všude svým tolerantním přístupem a představujete si, že bude-li každý z nás takový, EU se vyhne extrémům. Alespoň těm, které by už opravdu překročily i ten nejvyšší práh akceptovatelnosti. Chápu.

       1. Její kroky pro mě jsou nesmyslné, ale ještě tolerovatelné. A protože jako lidé jsme každý úplně jiný, tolerance je nezbytná. Asi tak.

        1. To je úplně přesná odpověď. Díky. Každý člověk je jiný. I ve vedení EU. Víte, ta legislativa, ta by se měla přehodnotit, jestli si rozumíme.

  1. Neplacení daní není trestný čin, ba ani přestupek. Pouze tzv. krácení daně je trestným činem.

   Nic jste z článku nepochopil (ani jsem to nečekal).
   Jen jako vždy.

    1. Není pravda – „krácení daně“ = nepřiznání. Pokud máte papíry v pořádku, pouze jste nezaplatil, ničeho trestného jste se nedopustil.

  2. Moje dlouholetá životní zkušenost mi napovídá, že v posledním odstavci nemáte pravdu.
   Vědomí stability a řádu a chování z něho vyplývající se obvykle vztahuje jen na vlastní sociální bublinu, řekněme cca na skupinu dvou set nejbližších lidí.
   Cokoliv od jedince více vzdáleného potřebuje oporu v sankcích a trestech, jinak by (mnohdy hodně nesmyslná) nařízení nerespektoval.
   Ostatně vidíme to třeba na silnicích. Nebýt (relativně mírných) sankcí, řidiči, cyklisté, chodci by se na nich navzájem pozabíjeli. Přitom dnes je to tak, že mnohý jedinec plní více rolí – řidič je i cyklistou (a naopak) a řidiči a cyklisté jsou ve zdrcující většině jindy i chodci. Přesto je až příliš často stabilita a řád zajímají jen potud, pokud mohou být přistiženi.
   Pokud se mnou nesouhlasíte, svezu vás někdy autem…..

   1. Tady nám chybí srovnání mezi zemí s podobnou hustotou řízení a mírnějšími postihy, zda je tam nebezpečnost provozu větší.
    Nabídl bych Německo, zemi s obecně vyšší řidičskou kulturou, kde je postihování vysoké rychlosti mimo město podstatně mírnější než v ČR, o bezlimitních úsecích dálnic nemluvě, stejně jako platí tolerance 0,5 promile alkoholu (obě tyto nepřiměřeně přísná pravidla jsou dominantní skutkovou podstatou v ČR), přesto je tam provoz bezpečnější.
    Řídím celkem dost a kdyby neexistovaly dopravní předpisy vůbec, na mém řízení se toho mnoho nezmění. Nejspíš ten alkohol do 0,5 promile + rychlost na silnicích 1. třídy a dálnicích.

    1. Nemůžeme ovšem žít ve světě snů a falešných představ.
     Čech není Němec, postrádá jejich (snad vrozenou?) úctu k disciplíně.
     Taková úcta je jistě dobrá věc, ale všeho moc škodí. U Němců se vzpomínkou na jejich disciplínu v letech 1933 – 1945.
     Ostatně současné traktorové dění u sousedů naznačuje, že i v Německu má disciplína svoje meze.
     Mohu se mýlit, ale k tomu dochází tehdy, překročí-li požadavky disciplíny jistou hranici. U Němců je ta hranice asi výše, než u nás, ale je.
     I tam tedy jedinec hájí svoje partikulární zájmy (bublina) přes zákony a nařízení (stabilitu). A proč je to možné? Protože vzhledem k velikosti bubliny (a celkové náladě ve společnosti) nepřipadá jinak celkem pochopitelný (traktor na dálnici!) postih v úvahu. Kvalita se změnila vzhledem ku kvantitě.

     1. Ale obecně: Konečně jsem si tady v diskuzi s chutí početl. Jak řídit svět.
      Je to panoptikum nejen názorů, ale i povah. A vychování. Psycholog se nad takovým materiálem musí nutně zaradovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *