13 června, 2024

Mírové bomby

„Biden říká, že USA „nevyhledávají konflikt na Blízkém východě“, zatímco tam aktivně shazuje bomby“, píše CAITLIN JOHNSTONEOVÁ na Substacku.

Bude velká válka mezi USA a Íránem, jak si přeje Izrael?

Caitlin uvádí fakta:

„Bidenova administrativa zahájila svou poslední bombardovací kampaň na Blízkém východě a údajně v pátek shodila přes 125 kusů výbušnin na více než 85 cílů íránských a šíitských milicí v Iráku a Sýrii.

Mainstreamový tisk o překot popisoval útoky jako „odvetné“ povahy a popisoval je jako vyprovokovanou reakci na útok dronu, který zabil tři americké vojáky na základně na hranici Jordánska a Sýrie. Což je trochu zvláštní, vzhledem k tomu, že tato domnělá „odveta“ je namířena proti národu, o kterém sama vláda USA přiznává, že není známo, že by se do zmíněného dronového útoku vůbec zapojil.

Zatímco americké ústřední velení tvrdí, že útoky byly zaměřeny na „Íránské islámské revoluční gardy (IRGC) Quds Force a přidružené skupiny milicí“, USA již otevřeně připustily, že nemají žádné důkazy, že by za útokem dronu stál Írán. Mluvčí Pentagonu Sabrina Singhová v pondělí přiznala, že neexistují žádné informace, které by naznačovaly, že Írán útok skutečně nařídil nebo zorganizoval, uvedla pouze, že Írán „nese odpovědnost“ za útok, protože takové skupiny v regionu podporuje. Tento postoj později potvrdil ministr obrany Lloyd Austin a sám prezident Biden.

Na čtvrteční otázku tisku, nakolik Írán věděl předem o útoku iráckých militantů bezpilotními letouny, Austin odpověděl: „Nevíme, ale na tom opravdu nezáleží, protože Írán tyto skupiny sponzoruje“.

Austin skoro mluvil pravdu. Ano, je pravda, že USA nemají informace o žádném íránském podílu na smrti těchto tří amerických vojáků, a ano, je pravda, že pro USA nezáleží na tom, zda ano, nebo ne. Ale skutečný důvod, proč „na tom nezáleží“, nemá nic společného s Íránem sponzorujícím skupiny milicí, které se shodují s jeho zájmy. Ve skutečnosti „na tom opravdu nezáleží“, zda za útokem stál Írán, protože Írán je nejmocnějším státem na Blízkém východě, který není spojencem Spojených států, a z tohoto důvodu strávily USA celé generace využíváním každé příležitosti k tomu, aby sabotovaly a rozvrátily íránské zájmy v regionu. Toto je jen další příležitost pro americké impérium udělat to, co na Blízkém východě dělá vždy.

Je tedy trochu zvláštní, že americký prezident oznámil začátek této nové série náletů prohlášením, ve kterém tvrdí, že „Spojené státy nevyhledávají konflikt na Blízkém východě ani nikde jinde na světě“. Americké impérium „udělalo“ konflikt na Blízkém východě! Celé impérium USA drží pohromadě nekonečný konflikt, zejména v oblastech bohatých na zdroje, kde je strategická kontrola nezbytná k udržení planetární hegemonie. Americké impérium je konflikt.

Říct, že USA nevyhledávají konflikt na Blízkém východě, je jako říkat, že sestry Kardashianovy nevyhledávají pozornost. Je to jako říct, že Jeff Bezos nehledá peníze. Je to jako říct, že Hamburglar (maskot McDonalda) nechce hamburgery. Je to přitom jejich podstata. Pronést takové směšné tvrzení, zatímco na Blízký východ aktivně prší vojenské výbušniny, jako „odveta“ za útok, který lidé, které bombardujete, ani nespáchali, je jen další třešnička na dortu směšnosti.

Od Gazy přes Irák po Sýrii, Írán a Jemen, konflikt na Blízkém východě je chlebem a máslem amerického impéria. Nejvražednější mocenská struktura na planetě neustále vykresluje sama sebe jako ubohou malou oběť jakéhokoli odporu proti jejím zločinům a jako nevinného pasivního svědka utrpení, které organizuje. Nikdo, kdo je zapojen do tolika násilných činů, se nikdy nezajímal o mír,“ končí Caitlin svou úvahu.

https://www.caitlinjohnst.one/p/biden-says-the-us-does-not-seek-conflict?publication_id=82124&post_id=141329459&isFreemail=true&r=1rd7rc&utm_source=substack&utm_medium=email

31 thoughts on “Mírové bomby

 1. Inu, boje „USA“ na Blízkém Východě jsou ve skutečnosti boje Izraele a jeho poskoků v administrativě USA… Zejména válka v Iráku a poté v Sýrii jsou Izraelská práce – „neokonzervativci“ z PNAC samí židi, někdo se jim snaží říkat „strausiáni“ ale to je poněkud zavádějící, a USA tomu jen dodávají „svaly“…

  A ovšem logika, že když Irán dodává zbraně milicím, tak je zodpovědný za jejich činy, by se měla rychle obrátit proti USA, které dodávají takhle zbraně teroristickému režimu gangsterů na Ukrajině…

  πα½

 2. Tož nevím. Nemohlo by se stát, že nějaké to bombardovaníčko (humanitárně mírové) se bude týkat přímo USA?

 3. Kdo chce porozumět záměrům impérium míru a lásky, nechť obrací smysl zpráv o 180 stupňů. A bude udiven, jak to začne dávat smysl.
  Mír je válka, válka je mír.
  Agresor je oběť, oběť je agresor.
  Více bomb rovná se Více míru.

 4. Lži nejlépe léčí novičok.
  Už jen otázka času, kdy jim někdo natluče.
  BV je v zájmu Izraele,USA jim to usnadňuje a kryje záda

 5. Tomu nerozumím.
  Ještě nedávno se tady diskutovalo o tom, že ministr obrany Lloyd Austin zahynul v kyjevském bunkru po zásahu ruskou raketou.
  To jako teď vstal z mrtvých?

  1. Dle vzoru zcela pravdivých informací z mainstreamových médií, kde se přece vůbec nikdy nelže, to je samozřejmě dvojník. Možná i trojník nebo čtverník. Člověk nikdy neví, kolik potřebuje záložních kopií sama sebe.

   1. Každý velký státník musí mít dvojníky a ti největší jich pak mají nejvíc. Putinů je například šest a VŠICHNI jsou praví!!!

   2. Poradnej novinar ,kterej chce delat svoji prace dobra ma doma archiv. Kdyz se neco stane ,hleda co a jak.
    /Tam si umistuje vybrany klicovy udalosti, ktery maji dopad na deni ve svete/.
    Takze vidi ty priciny nejdriv , ze si nepritele usak zase poridil nejdriv. Nebylo to hned.
    V 52 , jim v Iranu odstranili demokracii s demokraticky zvolenym zvolenyho predsedu vlady a nasadili jim nasilim sacha.
    Proti sachovi organizovali a stedre platili usaci nabozensky fanatiky pod
    vedenim Chomejnyho, tak dlouho ,az…
    Ty svrhli sacha v 1980 , aby nabozensky fanatikove s nenavisti mohli zahajit nepratelstvi na zapad. Dokonce je za miliardy este vyzbrojovali.
    Nedavno jim dodali dalsi miliardy..A ted muzou za vsecko.
    Nejakyho usaka boli hlava a hned muze za to Iran. Atd.
    Taktika jednoducha , muzou ty vsicky nepratele uplne za vsecko. A porad.
    Musi se proti nim bojovat ,ale musi bojovat ty jiny..
    Ktery ty fanatici treba napadli dokonce usaka doma. Tak strasny sou.
    Ted dalsi je treba , aby byli neporazitelny a mohli bejt permanentni valky.
    Sou z nich zisky ihned a nikdo nesmi nic , ohrozit treba jednim slovem,pac
    stat je v nejhorsim ohrozeni.
    Takze je jasny kdo se ujima flady. Takova vlada musi bejt,kdyz je stat ve valce.
    Demokracie musi ustupovat, aby bylo bezpeci ,pro kazdyho.
    To je velmi nebezpecny. Pro kazdyho ,treba ukra.. Zakony prestavaji byt dulezity.
    Stejny jako usamou, saddamem /za 40 minut konec sveta ,to byl opravdu nepritel na nejvyssi urovni , to ani bolsevik nesved / . Predtim MIlosevic , Gadaffi atd.
    Ho ci min z Vietnamu taky .Prepad a chtel porazit cely lodstvo usaka.
    Zadny lode nemel, jen nejaky rybarsky ,ale to stacilo.
    Na tom stoji celej zapad , bez vyrobenyho nepritele je s nima konec.
    Zrejme nevedi, co delaji ani nemuzou ,statni aparat je ve stavu stale vetsi anarchie a rozpadu. Kazdej se snazi se napakovat navic. Pak chybi uz podruhy 2 triliony.
    Nejlepsi ksefty a odmeny sou pro kazdyho, kdo neco udela pro valky a nasili .
    Ty sou nedotknutelny. Este dalsi sou taky. A muzou vsecko.
    Ale nekterym se to nelibi ,zacnou neco podnikat a splhat ke korytum ,zmenami.
    Kdyz masove porusovani zakonu a zneuzivani jich , stat paralysuje do stale vetsiho bezvladi..Snazi se toho vyuzit pro sebe …
    Svetovy konglomeraty nechteji ani zakony ani vlady a urady ,
    protoze vic vydelaji a nikdo jim uz nestoji v ceste ..
    Lidi taky prekazi a zmensuji zisky.
    Vlady viteckuuu, lipaaanku a peeetuu , sou nastrceny ,aby se kazdej vo ne zajimal.

  2. Ale že jim tentokrát trvalo sakra dlouho vypěstovat nový klon/najít uvěřitelného dvojníka/vygenerovat AI postavičku, že?

   Prostě si to připište na seznam všeho, čemu nerozumíte, jestli se vám to do sešitu už nevejde, nafasujte si od Vítka nový a s chutí zase do práce, ony se ty komentáře samy nenapíšou…

   1. Logicky se takový ohromný klon dela dlouho.
    Ale vazne by mne zajimalo, co se s ním dělo. Americká média jeho záhadný a dlouho neohlášený pobyt v nemocnici propírala ze všech stran, tipnul bych si že ta kachna o jeho smrti nevznikla u nás.

    1. Bylo to cvičení.
     To vojáci normálně dělají, že furt a stále mají nějaké to cvičení.
     Těžko na cvičišti, lehko na bojišti.

 6. Ten afroameričan ministr US obrny se netváří jakože cogito ergo sum.
  Přijde mi to spíše, že bombarduji, tedy jsem.

 7. A ti stejní budou tvrdit, že Rusko je agresor, který nevyprovokovaně napadl cizí mírumilovný stát. Kdežto tohle byla přece silně vyprovokovaná spravedlivá odveta. Je jedno, že na úplně cizím území na druhém konci světa. Taky je vtipné, že byli zabiti nějací američtí vojáci na jakési americké základně… mimo území USA. Aha… No to je fakt běžné mít stovky vojenských základen jednoho státu na území cizích států nejméně v půlce světa. A on si někdo dovolil na ty bezbranné US nebožáčky zaútočit (!). No jaká to hrůza.

   1. Berkowitz:
    Na mně je málo interaktivní. Mně by se líbilo, kdybych mohla ty základěnky ubírat, případně aspoň přesouvat 😎

 8. Ale fuj. Jaké vyhledávání konfliktů! To samo! Mám uloženou titulku Timesů, zjevně z roku 99. Nelze sem dát obrázky, takže ji neuvidíte – ale aspoň ocituju:

  Bringing the Serbs to hell. A massive bombing attack open the door to peace.

  Pozadí tvoří dramatický výbuch v líbezné krajině.
  Takže musíme všichni uznat, že Amíci jsou nejmírumilovnější nárůdek na světě a kdo neuzná, tomu se open the door to peace.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *