20 července, 2024

Mění se vítr…

Minulý týden se objevila zatím taková malá zprávička, ale velice důležitá. Hnutí ANO opouští evropskou stranu ALDE (a její frakci v europarlamentu Renew Europe. Jde o frakci, kde mají největší slovo Francouzi a to ti Macronovi Francouzi. Podle zatím nepotvrzených informací bude Babiš v nové frakci s Orbánem, Slováky a dalšími poslanci z různých zemí.

Už jsem tu vícekrát psal, že Babiš je frankofil. Jednak prožil mládí ve „francouzské kolonii,“ francouzštinu má jako druhý mateřský jazyk, ve Francii má spoustu svého soukromého majetku a na dovolenou jezdí také především na francouzské ostrovy. Prostě má tuto zemi rád, je mu blízká a nikdy se netajil svým přátelstvím s Macronem.

Kdo sledoval cvrkot u Babiše, ten také ví, že Andrej v uplynulém roce v podstatě „pendloval“ mezi Francii a Maďarskem. Vícekrát se vyfotil s „drahým přítelem“ Viktorem a samozřejmě také s „drahým přítelem“ Emanuelem. Samozřejmě to nebyly jeho jediné politické zahraniční cesty. Pokud s Andrejem Babišem budete mít možnost delší dobu mluvit, pravděpodobně v řeči dospějete do bodu, kdy vám opáčí: „Ale mně Macron říkal…,“ případně: „Ale mně Orbán říkal…“

Teď Andrej jezdí se svými europoslanci a novou frakci domlouvá osobně. Ani náhodou to nenechává na Kláře Dostálové. Asi nechce nic riskovat.

Hle, Andrej Babiš mění svou zahraničně politickou orientaci… Jeho přátelé Victor Emanuel (druhý) se totiž postupně rozkmotřovali a začali mít stále rozdílnější názory na válku na Ukrajině. Na začátku i Macron volal Putinovi a mluvil o míru. Dneska se spíš jeví jako vůdce válečné strany v Evropě. Orbán naopak dělá všechno pro to, aby se z jakéhokoliv vojenského dobrodružství NATO vyvázal a udržel si dodávky levného ruského plynu. Orbán si dokonce na budoucím generálním tajemníkovi NATO (Markem Ruttem) vymohl písemný slib, že Maďarsko nebude nuceno pomáhat Severoatlantické alianci na Ukrajině.

Babiš se teď rozhodl pro Maďara a nikoliv pro Francouze. Rozhodl se pro střední, nikoliv pro západní Evropu. A při trošce štěstí se rozhodl pro mír a nikoliv pro válku. Vůbec se nám to teď v ojroparlamentu štěpí na válečnou a protiválečnou stranu. Mám nějaké informace ze zákulisí, ale nebudu zatím nic konkrétního prozrazovat, protože situace na bruselském bojišti se mění každým okamžikem, ale mír vs. válka je teď už zřejmě silnější téma než grýndýl.

Jestliže Babiš tak nějak „opustil“ Emanuela, tak možná už tuší něco, co my ještě nevidíme. Že se nám Francie prostě mění a v hlubokých chodbách Elysejského paláce vane duch porážky, u které je lepší nebýt. Jak přesně to bude vypadat, to nevíme, ale francouzské volby tu budou co nevidět a než se v půlce července sejde na své ustavující schůzi nový ojroparlament, budeme už zřejmě vědět, jestli Babišova intuice ohledně Macrona byla správná.

V EU se tvoří konzervativní blok středoevropských zemí. Vondra s Vrecionovou tam nebudou. Ti zůstanou ve své frakci mírného odporu v mezích zákona a jen se budou starat, aby mezi ně nevlezl Filip Turek. Zároveň se tvoří i další frakce, které si dávají do programu mír, nikoliv válku. Jestli vše dobře dopadne, bude mít europarlament pravicovou i levicovou konzervativní frakci, kde mír nebude sprosté slovo, které budou přirozeně integrovat všechny chcimíry. Ale v této chvíli nesmím ani naznačovat.

Ono totiž všude v Evropě ty volby dopadly víceméně stejně, víme? Válečná strana oslabila, protiválečná posílila. Nikde nedošlo k průlomu, ale všude nastal posun. Samozřejmě kromě Poláků a Baltů. Ti, když slyší slovo Rus, tak se jim otevírá jaderná hlavice v kapse. Ti už rýsují koridory pro slavné tažení amerických vojsk na východ.

Mimochodem… pokud má NATO jít do války s Rusem, musí se to stát ještě před americkými volbami. Proto Orbán i Vučič mluví o horizontu několika měsíců. Po volbách už Trump do ničeho nepůjde, takže je zapotřebí, aby přišel k hotovému a nemohl s tím nic dělat. Ale byla by krásná ironie dějin, kdyby evropští trpaslíci rozjeli válku s tím, že jim Biden slíbil podporu, ale Trump by byl takový ranař, že by z toho stejně po volbách vycouval… Nějak si hoši poraďte sami, když už chcete válčit… O to důležitější bude, jestli se budeme kamarádit s Maďarskem.

Aniž bych znal podrobnosti, začínám mít dojem, že se ten středoevropský blok v ojroparlamentu pomaloučku polehoučku začne podobat bývalému Rakousku-Uhersku. Ne hned… tohle chvíli potrvá. Ale jak říká jeden můj slovenský kamarád – střední Evropa, to jsou země, kde se pijí ovocné pálenky. S těmi lidmi si rozumíme, s těmi máme společné zájmy a skrze lahvinku šnapsu s nimi máme i společný jazyk. To si postupně sedne.

Tož držím palce, aby se Andrej s Victorem domluvili, protože Fiala, Jurečka a Pekarová se v Orbánem nikdy nedomluví.

A zatímco budou jednat, my si můžeme vzít popcorn, sednout na gauč a koukat na Rakušana, jak se mu rozpadá jeho obhajoba policejního zásahu u fakulty a houpe se s ním sesle. Už i Bohumil Pečínka ho odepsal a to je co říct.

Pokud máte raději manželské etudy, můžete sledovat Černochovou, která už nemiluje Řehku a z největší lásky je tak velká nenávist, že se vlastně hledá nový náčelník genštábu.

A kdo máte rádi detektivky, můžete přemýšlet, o čem dneska na obědě jednali Fiala, Babiš a Petr Pavel. Vlastně by mě vůbec nepřekvapilo, kdyby se bavili o restrukturalizaci vlády…

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód. Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“

232 thoughts on “Mění se vítr…

 1. Ovšem na druhou stranu..
  Mezi nejen „dezolátskou“ opozicí nevidím nikoho státnického formátu, kdo by byl schopný převzít a unést zodpovědnost vládce, nejen „tribuna lidu“.

  1. Pro mě byli nadějí Svobodní-Libor Vondráček a Matej Gregor, bohužel voliči rozhodli jinak a i Vidlák nad nimi zlomil hůl.
   Babiš nepřesvědčil v krizových situacích a Okamura si zatím pořádně nevrznul, takže velká neznámá. Komunistům moc nevěřím, u moci byli dlouho a nepřesvědčili. Dnes sice sbírají body, ale v opozici to jde snadno, prostě ten komunismus v názvu by měli vypustit, pak možná přivřu jedno oko. Ty vzpomínky na jejich vládnutí byli hrozný.

   1. „Ty vzpomínky na jejich vládnutí byli hrozný.“ Horší než dnešní marasmus, a to včetně naší přímé účasti na „vývozu demokracie“ zahrnující statisíce mrtvých jinde ve světě?

   2. „Ty vzpomínky na jejich vládnutí byli hrozný.“
    Taky jste bydlel v zemljance, chodil bos, a maso a čokoládu ochutnal až po „revoluci“?

     1. To v době greendealové nebude taky. Už teď je prakticky nemožné cestovat do cca jedné pětiny světa představované RF.

   3. Milan44: To je jednoduché vysvětlení. Většina voličů alternativy, kteří se odmítají stát jen a pouze Evropany nebo světoobčany, nepovažuje ten mýtický idealizovaný volný trh za ideální z pozic drobných živnostníků nebo zaměstnanců spíš s nižšími platy. A většina bohatých tíhne spíš k tomu globalismu. Začne jim to vadit jedině, když jsou milovníci aut se spalovacími motory a nechtějí elektromobily. Proto pokud má nějaká alternativa mít šanci, měla by být ekonomicky někde na otocích sociální demokracie, ale samozřejmě jít s dobou. Fordismus moderní společnosti 20. století už nepůjde obnovit.

  2. JA TO NAPISU ZNOVA A PLANUJU DELSI POST POZDEJI : – NENI TU ZADNA NOSNA MYSLENKA, SYMBOLIKA, „BIBLE HNUTI“ , VLAJKY, PISNE, NIC. srry caps. to je daleko vetsi problem ze tu neni ideologicka protivaha.

   1. dobrej návod jak skočit Rakušanovi na lopatu… měl by to z jedný vody. I s těmi poznávacími znaky.
    Z ničeho jiného by neměl TAKOVOU RADOST :)) Naivní, v lepším případě…

  3. Schumachrove z kancelari cumi , nikoho nevidime , nikdo tu neni.
   My tu nejsme nikomu pro blazny , na hledani a zodpovednosti ,neco udelat ,
   na to sou porad ty jiny..

 2. Mění se vítr. Bohužel zatím k horšímu. Všichni politici se ohánějí zájmem o českého občana , ale výsledky zatím ukazují úplně něco jiného. Pětidemolice samozřejmě představuje úplné dno pro náš národ, ale i ostatní strany jako ANO si vedou dost podobně, protože dovolili Pětihnusu převzít moc.

  https://www.epochtimes.cz/2024/06/20/vlada-cr-programove-pripravuje-obcany-na-zelenou-chudobu/?utm_source=newsletter&utm_medium=e-mail&utm_campaign=nowall

   1. Média vybičovaly dlouhodobou kampaň Antibabiš, ale ani to nestačilo. Nastoupil tedy Rycheckejch a provedl právní gambit. Ale i to nestačilo. Pár dnů před volbami odnikud vylezla nějaká podivná novinářka obsypaná americkými cenami za kvalitní novinařinu (Takže bylo jasné, kdo ji pase) s Pandora papers. Už konečně uvolnila ta další jména?? Ne. Tohle nebyl souboj podle pravidel, to je projev „řadu, založeného na pravidlech „.

 3. Dnes o půlnoci a těsně po ní byly na Idnes zveřejněny 4 placené články o Lichtenšejtech, jak jsou úžasní. Příprava na privatizaci části státu?

  1. Lichtenštejnci byli zvláště úžasní po Bílé hoře, kdy si zprivatizovali v Čechách za babku majetky a pozemky větší než je celé Lichtenštejnsko.

     1. Jestliže dovážíme lecos, třebaže objektivně sami bychom mohli vypěstovat a vyrobit, jenže z přirozené vnitřní příčiny to nejde, proč ne. Domácí referendum pro ně dopadlo příznivě, politiku vedou rozumnou, své zemičce prospěšnou.
      Tak proč ne tady. Za podmínky „všechno nebo nic“, a jestliže všechno tak sídlo tady a naučit česky.

     2. Tak, jeden z nich už kandiduje za Přísahu. Otevírají si vrátka z více stran. S přepisováním výsledků 2.SV jde tedy ruku v ruce snaha zneplatnit Benešovy dekrety. Rusko už nám nebude garantovat nic, ani hranice.
      Liechtenšteini s Valdštejnem a a pražským židovským bankéřem vytunelovali českou měnu. Takže zkušenosti už jsou.

  2. Dnes se lichťáci tlačí v Přísaze, není to až zas tak dávno, co na stránkách strany Moravané viselo prohlášení o podpoře restitučních nároků lichťáků – tím si u mne „Moravané “ totálně zavařili.

   1. Moravané, panebože, ono to obskurní uskupení ještě existuje ? Kdejaký ichtyl s podobně nadanými založí cokoliv na rozvrácení státnosti ve jménu henté oné demokracie…
    Bohužel, tato kolonie je ztracena, zdaleka ne jen vinou politické verbeže – minimálně stejná ji volí a podporuje, opakovaně

   1. A přitom by stačilo použít na libtardy jejich vlastní meducínku z devadesátek (a vlastně i potom): závist lenivých socek schopnějším a úspěšnějším.

    1. To jsou fotky jen okolí a vila může patřit komukoli. Novináři neodvedli moc dobrou práci, žold si nezaslouží.

     1. No a teď si ještě představte, že v Řecku a řeckých ostrovech se setkáte s restauranty jménem BABIS s na fotce jsem viděla i hotel BABIS, tuším na Santorini. Dělají hlídací psi demokracie dobře svou práci? Evidentně ne. Asi jim to budu muset prásknout.

     2. A navíc jsou ty fotky staré. Tytéž byly předkládány k uveřejněni před více jak dvěma lety když bylo před volbami.

  1. Tak to byla velmi rychlá reakce či pomsta? Pišou tam, že Penamu i odeberou velkou dotaci – ojropa vyjádřila pochybnosti, naše vláda řekla, že, samozřejmě, odebere…. to je proaktivita.

 4. Zatím co se zemědělci nemůžou dohodnout

  „…pondělí úřady zemí EU přijaly zákon o obnově přírody. Tento zákon samozřejmě ohrožuje zemědělství: mnoho farmářů přijde o půdu a přístup k vodním zdrojům.

  Hlavní ustanovení zákona stanoví obnovu nejméně 20 % „rozpadlých“ vodních ploch a povrchů pevniny v Evropě…

  1. Lidé v Podyjí budou obzvláště rádi. Regulace řeky a vysušení bažin odstranily neřešitelný problém s bodavým hmyzem, který tam týral lidi i zvířata. Nemluvě o získání hospodářsky využitelné půdy.
   Tato jejich „obnova“ přírody bude mít daleko větší důsledky než komunistická kolektivizace a rozkulačení. Kolik desetiletí trvalo, než se toky zregulovaly, nyní EU spustila opačný proces.
   Že se tím budou dramaticky zvedat ceny potravin je logický vývod. Takže si lidé nakonec budou moci dovolit akorát ty červy emerických korporací.

   1. Lid to chce, lid tomu fandí, lid to volí, lid to obhajuje, lidu je to jindy zase ouplně jedno – lid to poprávu bude mít – a plně si vše zaslouží…

 5. Vitr se nemeni ….
  „EU hrozí, že Gruzii „zavře dveře“ a sníží finanční pomoc, pokud bude vládnoucí strana pokračovat ve své politice.

  Prohlásil to šéf evropské diplomacie Josep Borrell.

  Připomeňme, že Tbilisi se dostalo do konfliktu se Západem kvůli zákonu „o zahraničních agentech“.
  https://t.me/stranaua/159210

  1. Homer
   Někteří naslini prst a zkoumají,odkud fouká vítr,aby včas otočili kabát.
   Co na to Okamura,že mu Babiš leze za Le Penovou.
   Pořád v tom citim likvidaci SPD,ale jinak Babiš Le Penovou nesnášel.

 6. Podmínky měli stejné všichni. Těžko nám Rakušáci nadržovali, patrně to máme v genech, že si vedeme dobře.
  Po převratu tady řádily tajné služby a pozdější globalizace ukázala, proč to tak bylo.
  Mělo jít o nadvládu nad celým světem. Jenže ti proradní Rusové se nechtěli rozpadnout a co čert nechtěl, Číňané pojali svůj rozvoj vážně a rozhodli se kamarádit se všemi a hlavně obchodovat sami.
  Afričané si zase blbě vzpomenuli, že jim východní socialistický blok spíše pomáhal a rozhodli se, že raději Prigožina a jeho ozbrojenou tlupu než západní bandu hrdlořezů, kteří stejně jako dřívější Rakušané, raději bojují s neozbrojenými vesničany, masakrují je a vůbec dělají ošklivé věci.
  A tak to bylo hezky naplánováno.

  1. Se to blbě zařadilo, Rakousko-Uhersko bylo myšleno a náš rozvoj za monarchie nebyl z vůle císaře pána, ale že jsme navázali na dřívější dovednosti.
   Máme přírodní úkaz, Pánská skála se to zove a ve středověku se tam těžil čedič a vozil se do Holandie, kde se tvořily valy a hráze proti postupu moře. Tohle jsem četla a vytvářeli to stavitelé a jejich potomci známých rybničních systému na jihu Čech.

   1. Srbsko utrpělo obrovské oběti na životech. Království Srbsko ztratilo během války 1 100 000 obyvatel, z toho bylo zhruba 450 tisíc vojáků a 650 tisíc civilistů. Civilisté umírali nejen na následky válečných událostí, ale též z důvodů nedostatku potravy, epidemií a španělské chřipky. Mnoho lidí se stalo obětí dosud nevídaných masakrů, jež prováděla rakousko-uherská armáda na civilistech, kteří se postavili (byť i domněle) proti agresorovi. Lidé včetně žen byli hromadně stříleni, věšeni, bylo dokonce přistupováno k drastické metodě trestu smrti zardoušením. Ztráty obyvatelstva za 1. světové války znamenaly pro Srby demografickou katastrofu.

    Tož tady je popsáno jak byl císař pán hodný člověk.
    Na Wikipedii byly i fotografie zlikvidovaných srbských žen, ale někomu se to asi nelíbilo.

    1. Humanitární obohacování bylo už tehdy na vysoké úrovni. Venca flaška to pak povýšil na humanitární bombardování.

    2. Jistěže. R-U armáda tam páchala válečné zločiny srovnatelné s nacistickými. O tom se decentně mlčí. To se nehodí. Nebyli to jen „němečtí Rakušané „.

     1. Co prováděli Češi Čechům za Protektorátu, i před tím za „Druhé republiky“, kdykoli později. I nyní. Třebaže to končí nanejvýš kriminálem, ne na střelnici v Kobylisích.

   2. S tím středověkem bych to nepřeháněl, těžba na Panské skále (jinak taky Varhany) mezi Práchní a Kamenickým Šenovem začala někdy na konci 18. století. Pocházím ostud, tak o tom něco vím (ale ne, konec 18. století opravdu nepamatuji).

 7. Vidláku,
  vítr se nemění, to je jen drobný závan, ale celkový směr větru je daný. Na jedné straně jsou Čína a Rusko, které z mnoha důvodů chtějí zlikvidovat globální dominanci USD. Postupně, nikoliv najednou. Na straně druhé jsou USA, které předobře ví, že jakmile skončí globální měna USD, končí i sladký život financovaný z rotaček.
  Ten směr je jasný, a z obou stran jede salámová taktika. USA s NATO a EU postupně dodávají Kyjevu stále ničivější zbraně. Co bylo včera nemyslitelné, je dnes dodáváno ochotně. Do toho Čína s BRICS přestávají obchodovat v USD. Postupně a pomalu. Takže svět ovládaný jen USA postupně končí, zatímco jiný svět se postupně tvoří.
  My jsme pevně ukotveni v euroatlantických strukturách, tak budeme sdílet osud USA, ať už si myslíme cokoliv. Nějaký vítr změn je jen strana mírného pokroku v mezích zákona. My jsme uvízli v Thúkydidově pasti na straně dosavadního hegemona oproti novým vyzyvatelům. Buď hegemon USA své vyzyvatele Rusko s Čínou odrazí, nebo končí. Tak jednoduché to je, a o to se hraje na Ukrajině.
  Že se vítr změn opravdu otáčí zjistíme až ve chvíli, kdy státy začnou stahovat své zlato uložené v USA. Tedy pokud tam ještě nějaké zlato vůbec je.

  1. No jste zbytečně pesimistický..
   Rozpad USA je více-méně daný, čeká se jen na kdy a jak – zda více či méně krvavě.
   Naše „ukotvení“ na Západě – pozor, každá kotva se dá vytáhnout a „překotvit“ na Východ. Nebo odpojit lano, kotvu nechat a pádit pryč. Ono pokud se i EU rozpadne, a to je taky velice pravděpodobné, tak už žádné ukotvení nebude.
   A to zlato – mají ho tam západní země, takže ty budou do poslední chvíle nuceně podporovat USA (Evropa je kolonií USA), a proto na ně nemůžete brát ohled jako na indikátor vývoje. Navíc jejich centrální banky jsou pevně drženy pod krkem MMF a ten zase slouží USA.
   A jiné země východu nebo jihu tam (předpokládám..) žádné zlato nemají a ty hrají v této době prim..
   Takže – nebude to procházka růžovým sadem, krize bude, ale u nás to dopadne dobře. Nebo musíte / musíme včas emigrovat na Slovensko či do Madarska..

     1. Tu a tam se najde i cosi co nejen nezaniká, ale neustále se prohlubuje, zraje, vyvíjí se a postupně nabývá netušených rozměrů – např. blbost.

   1. Já předpokládám velký tlak Ruska na stažení NATO do hranic, které byly při spojení Německa.
    Jakmile z bývalých států Varšavské smlouvy bude nárazníkové pásmo plné vynuceně neutrálních států, začne se lehce měnit i politický směr.

   1. Vítr je stejný nebo proměnlivý, ale záleží na kormidelníkovi, kapitánovi i posádce. Na nich záleží, zda větru využijí k nové cestě nebo původnímu kurzu.

  2. Trochu jinak. Válka USA proti Rusku prostřednictvím je současně válkou USA proti EU. Válkou USD proti Euru. Česko je svojí polohou na pomezí, svojí politikou v prdeli. V Rusku chápou mocenské zájmy. Dnes nepřítel, zítra obchodní partner. Chápou podřízenost malých velkým. Jenže blbé prázdné nenávistné poštěkávání z podvraťáckého Česka si budou dlouho pamatovat. I když zas budou plně obchodovat s Německem, Francií…Slovenskem…Rakouskem… Kdežto na nás budou pohlížet, jak pohlížejí, jako na patolízalské proradné kurvy. Jen kvůli těm blbým prázdným kecům. To není jen za posledních několik let. Ještě v době konce Sovětského svazu, Československo tam mělo vysoký kredit. Místo aby byl v nových poměrech pragmaticky využit a rozvíjen, těmi majícími ideologické hovno místo mozku, lísajícími se k novému panstvu, byl spláchnut do hajzlu. To je na generace. Pokud Česko bude existovat. Jak dlouho…

   1. No Slovensko za bývalé vlády také štěkalo směr Rusko. Ta jejich blonďatá princezna byla v Kyjevě pečená, vařená s tím naším Kenem.
    Jediný kdo drží stále stejný směr je Orbán.

   2. Vitr se nemeni , jenom ty politici a dalsi zoufalci s plastema pobihaji vsude ,jako divy ,
    aby nakej vitr vobjevili. Potrebujou kam vitr /hlavne ten smer zahranicni , na tom sou zavisly,/aby se dal zavdecovali a splhali po namasteny tyci co nejvejs , v soutezi kdo
    nejdriv u koryta i pres mrtvoly..a co nejvic slouzili ..
    Ten pravej vitr je , vyvoj , kterej nikdo nezastavi..

    Macrona vsichni nenavidi a hodne , kde muzou tam se vyhnou, vede v tom Melounova..
    Ale ta se vobcas neudrzi a na nej pisti..

    Ale ten ma porucniky , ktery vladnou ve Francii uz po staleti..
    Babis beha pro prikazy a tak je podmacron..Tech porucniku ma vic..
    A ze se sam rozhoduje vo necem , je …..A lidi to vyciti..
    Orban si vykoledoval slib , vod toho /ten mlel vod zacatku jenom udesny zhovadilosti /, a kterej de vod koryta.
    A ktery veri takovym slibum , sou na hlavu.
    At si to necha pisemne podepsat a este taky vod toho novyho..Ani to neni nic jistyho.
    Hajzl papir jako vzdycky..A kazdej ziva…

    Scholtz zacal vyhrozovat Cine , kdyz neposlechne bude mit vod nej nasledky.
    German zna jenom valky , armadou prepadnout ostatni narody. Nic jinyho.
    Jeho zastupce Habeck je v Cine ,ale videnej jako posluha , neni zajem.
    JInak se mluvi vo tom jak polaci zacali druhou svetovou a ted krici,
    ze chteji a fanaticky dalsi..Nic novyho…

   3. Tendle Schu je udesnej zvrhlej vseckoved, profesor a silenej poucista .
    Vi ted ,vi zarucenen dopredu na dvacet let a vic co rus presne a co rus ne.
    Aby se ukajel na jeho srackach ..
    Poucny sracky ,kterejch je plnej ty smrdi , vopakuje siri neunavne s jinejma na nas.
    Tady je ta nesmradlavejsi zumpa sracek a proto tady sou doma.
    Jinak to neni mozny vysvetlit. Do jejich zumy nas chce splachovat ..
    Jaky tuny povysenych nenavistnych sracek ma ta zruda v sobe..Dalsi novotnej..
    Hnus , hnus az se clovek votrasa , jaky zrudy ,kde se berou a kolik je jich..

    A Rusko neudelalo nikdy nic spatne. Vyje hyena.

  3. jo docela by mne zajímalo, jestli němci to své dostali zpět. yl z otho předčasem docela rachot na tom jejich sněmu. Jěště když vyla šéfkou tá oná, vymlouvala, omlouvala a kdo ví, jestli proto raděj neodešla.

   1. hovori sa ze Nemci dostali toho zlata tak 1/3. Divne je, ze napr. India vytiahla svojich 100 ton relativne bezbolestne, aj Poliaci ci Madari fyzicky ho stiahli. Je ale mozne, ze to mali u Britov a teda vytiahnut to lahko mohli, ze problem je len u USA. V kazdom pripade zatial stale tecie zlato zo zapadu na vychod vo fyzickej podobe. A vzhladom k pomalej inflacii juanu a vzhladom k tomu, ze Cinania nemaju do coho sporit, sa tam udajne spustilo sporenie do fyzickeho zlata aj u mladej generacie…..a to moze byt pre Zapad naozaj pruser. Pretoze ak sa povedzme 300 mil. Cinanov pusti do investovania povedzme 0,5g mesacne (nejakych 38 eur), tak to mame 1800 ton zlata rocne len Cina a to americke zlato (ak tam nejake je) by vydrzalo necelych 5 rokov

  4. „Že se vítr změn opravdu otáčí zjistíme až ve chvíli, kdy státy začnou stahovat své zlato uložené v USA. Tedy pokud tam ještě nějaké zlato vůbec je.“

   Mate na mysli hen ty one pozlacene wolframove cihly ve Fort Knoxu ??? 😉

    1. Meli slibeno se na svoje nam ukradeny zlato se podivat z dalky
     a bez dalekohledu v 2021..Nasi elektrinu vidi zblizka.
     Ale prisli jiny udalosti ,nejmensi zlo je nejlepsi , vybouchly roury a nemusi priste u nich zustat..

   1. debil zostane debilom. Len tak ako sa mení vietor…. Použití kazetové munice na návštěvníky pláží ve spoře oděných plavkách je aktem státem podporovaného terorismu. Neexistuje žádný ospravedlnitelný vojenský důvod pro cílení na tuto oblast. Ačkoli to není zdaleka první případ, kdy Ukrajinci raketami zasáhli civilisty a zabili děti na ruském území, které si chvíli předtím, než je zničila zbraň dodaná Západem, hrály, tento útok přichází po konkrétním a přímém varování ruské vlády, že na jakýkoli budoucí úder v Rusku raketami dodanými Západem bude reagováno rychlou a silnou reakcí. Monkey Werx během svého videa poukazuje na skutečnost – kterou jsem opakovaně zdůrazňoval -, že množství amerického leteckého sledování, letů B-52 a dalších bojových letounů létajících těsně za hranicemi ruského vzdušného prostoru je naprostou provokací a vyvolalo by silnou reakci Spojených států, kdyby to Rusko dělalo nám. ……. https://kispep.wordpress.com/2024/06/24/larry-johnson-usa-prekrocily-cervenou-linii-a-rusko-je-nyni-pripraveno-odpovedet-silou/

  1. Západních hodnot

   Brutální útok nožem v Mannheimu, policista po něm bojuje o život
   https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/nemecko-utok-mannheim-utocnik-pobodani.A240531_130318_zahranicni_dtt

   Hromadná střelba u Detroitu: Mezi zraněnými jsou i děti, pachatel je po smrti
   https://eurozpravy.cz/zahranicni/hromadna-strelba-u-detroitu-mezi-zranenymi-jsou-i-deti-pachatel-je-po-
   smrti.g10pialr

   Střelba na večírku mladých: Nejméně sedm zraněných nedaleko Bostonu
   https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-svet/788211/strelba-na-vecirku-mladych-nejmene-sedm-zranenych-nedaleko-bostonu.html

  2. Přibližně stejně mrtvých jako na filosofické fakultě.
   Počkáme, který ministr vnitra nechá střílečky lépe vyšetřit, idiote.

    1. antiamerikanismus je stejný. Nutí tě, aby jsi 10x denně opakoval mantru, že USA se co nevidět rozpadne a zánik Západu je za humny.

     1. Antiamerikanismus není denodenně ve všech novinách, televizích a rádiích 24/7/365. Proto je u nás „normální“ to, co předvedl anonym nahoře – udělal ze sebe čůráka a nepřijde mu to ani nepatřičné.
      Ale ano, antiamerikanismus taky vyžírá díry do mozku, jako antirusismus, antisemitismus nebo anticiganismus.

       1. Alespoň vidíte, že někteří ze sebe čuráka dělat nemusí, prostě se tak už narodí. A když se jim to přihodí ve správný okamžik i na p-rezidenta to dotáhnou.

 8. Už se to upeklo, už je hotovo. Připravili pro nás skvělou evropskou peněženku.

  Evropská digitální peněženka: kdy má přijít, co bude umět a jak bude fungovat
  https://www.lupa.cz/clanky/evropska-digitalni-penezenka-kdy-ma-prijit-co-bude-umet-a-jak-bude-fungovat/

  Je skvělé mít platební prsten vždy u sebe.
  Získejte stylový platební prsten za 1 Kč
  https://www.mbank.cz/osobni/bezkontaktni-platby/placeni-prstenem/
  https://www.mbank.cz/osobni/bezkontaktni-platby/placeni-prstenem/

  1. Re: A_M

   Ú-Ú-Ú-ŽASNÝ-Ý-Ý PLÁ-Á-Á-N

   Už se nemůžu dočkat, až bude na světě první kus, kterého ojebali o prachy skrze tento v pravdě revoluční předmět.
   Jelikož jsem třikrát denně v kině a asi tak desetkrát denně v restauraci, je jasné, že tento PRODUKT je jako šitý pro KLIENTA mého typu.

  2. Píp platba zamítnuta, týdenní příděl masa překročen
   Píp platba zamítnuta, denní limit emisí překročen.
   Píp platba zamítnuta, sociální kredit snížen. Hlaste se v nápravném centru.

   1. Banky chtějí sledovat uhlíkovou stopu drobných klientů. Žádné „tresty“ ale nechystáme, ujišťují

    Snaha získat co nejvíce detailů o svých klientech může v bankách dosáhnout dalšího rozměru. Uvažují o tom, že budou z uskutečněných transakcí analyzovat, jakou za sebou klient nechává uhlíkovou stopu. Ta je výrazně vyšší například při nákupu letenky u aerolinek než při útratě v restauraci.

    https://archiv.hn.cz/c1-67014100-banky-chteji-sledovat-uhlikovou-stopu-drobnych-klientu-zadne-bdquo-tresty-ldquo-ale-nechystame-ujistuji

    Informace o uhlíkové stopě budou získávat z MEGA obchodů kde lidé nakupují na aplikaci obchodníka.

 9. žid Babiš je agentem Velkého bratra.

  „Agenda 2030 zůstává bez povšimnutí ve Spojených státech a Kanadě, kde „občanská společnost“ v žoldu vlády a ekologických nevládních organizací financovaných oligarchy vybírá co nejvíce půdy a zdrojů z produktivní ekonomiky a ukládá je do pozemkových bank společnosti BlackRock. Takže ti, kteří se vás snažili přesvědčit, že o tomto novém viru víte všechno a víte, jak s ním bojovat, jsou ti samí, kteří vám teď chtějí namluvit, že všichni zemřeme kvůli klimatickým změnám (které oni vytvářejí ze vzduchu každý den!). Jejich cílem, bez ohledu na předkládané falešné výmluvy, není nic menšího než násilné uvěznění lidstva za účelem jeho likvidace.“

   1. Málo čtete – stal se židem ve chvíli, kdy byl přeoperován na bělocha. Během procesu redukce genitálií mu omylem odstřihli moc velký kus předkožky. Chtěl to nějak zakrýt, tak konvertoval.

    Nebo si myslíte, že se mu v té francii tak moc líbilo? Proces albinizace je dlouhý a složitý i dnes, natož před vícjak 50 lety.

    1. Původně to byla černá babička Andrea.
     Přeoperovali ji na bílýho židovskýho dědečka Andreje.
     To dá rozum.

     1. Moderní medicína je úžasná. Když síťovku pomerančů dokázali přešít na Trumpa, a Bidena udržují při životě i s odumřelým mozkem tak černá Andreja je vlastně prkotina…

 10. Trump nebude takový ranař, když z války vycouvá, protože zcela souladu s názorem deep state jaderná válka USA s Ruskem by zaručovala vzájemné zničení.
  Tudíž EU ratlík splní svoji úlohu (oslabit Rusko, potažmo vazbu Německa na Rusko), a to je celé.

  A proč nevzniklo Rakousko-Uhersko-Česko? Poslední není státotvorný národ. Jak přesvědčivě dokazuje A. Bartoš, Masaryk byl židovský levoboček, a prosadit na mezinárodní scéně fiktivní ideu československého národa by bez podpory židovské lobby nebylo možné.

  Obrázek dokresluje, že Babiš je Čech jak poleno a poloukrajinský národovec Vidlák si pro sebeobranu pořídil velkého psa.
  Tož takhle si tu žijeme. 🙂

   1. Zejmena kdyz dokazuji, ze rozpad RU umetl cestu 2SV. Kdyby pry existovalo, dost mozna by ji zabranilo. Sice uz nejsou schopni vysvetlit, proc tedy doslo k 1SV, ale to uz je drobnost.

    1. RU potřebovalo 1.světovou válku jako sůl. Císařský dvorec se totiž silně zadlužil u bankéřů jejichž příjmení začíná na R. Ti se začali pomalu stahovat z Evropy ven.
     A tak byla válka se Srbskem. Likvidovat srbské vesničany šlo dobře, vesničané jsou vesměs neozbrojení a na vesnicích nejsou vojenské posádky.
     Bohužel přišli na pomoc nebohým vesničanům jiné státy a Rakousko prohrálo monarchii, Itálie jim dala na jihu na frak. Rozpad byl rychlý, říkalo se tomu žalář národů.

     1. Máte částečně pravdu, ale zásadní proncip je o level výše. Ale opět jde o „peníze“..
      Před 1. SV byly v Evropě monarchie (Pruská, R-U, Ruská, Osmanská), ale tam se vládce nevolil, tam se dědil. Což bylo pro jisté podnikatelské kruhy problém, potřebovali si tam dosadit „své“ lidi. Takže byla vyvolána válka, monarchie se rozpadly a vznikly „republiky“ s volenými představiteli. A už to jelo podle plánu..
      Jen Rusko se jim moc nepovedlo, ale to je jiná historie..

   2. Hmm, to mě nenapadlo, že bych byl kňoural s romantickým bludem o úžasné monarchii. Což mě donutilo nad sebou se zamyslet. A tak jsem (jako historický analfabet) položil GPT-4 otázku: Mělo Rakousko-Uhersko zásluhu na industriálním rozvoji na území Čech a Moravy?
    Odpověď byla (pro vás) tristní, zejm. srovnáte-li, jak si Češi (a Moravané) vedli ve své samovládě po převratu.
    Nu vidíte, ač polodebil, máte na mě výchovně-vzdělávací positivní vliv.

    1. Jak si mimochodem vedla za stejné období Čína?
     Přitom důchodový věk je tam 60 let, ženy úřednice 55 let, dělnice 50 let.

     Kdo neskáče není Čech, a to by asi bylo z hlediska rozvoje všechno.

  1. Drzme se faktu a skutecnosti.. /Idioti zase nemusi,na ne nemame velky naroky/..
   Miliardy Babis nedostal vod vladnoucich porucniku, pro nic za nic.
   Nejvic rozdavaji svym. Kdyz miliardy projedou nic se jim nestane a potom,
   kdyz to utichne dostanou zase vod jejich vlady na dalsi „podnikani“..
   U filmu treba. Maji prednost ,kazdej jim musi pomahat a vobetovat se.
   Vsichni jim ublizujou a sou tak zlocinci . Tak za to taky …

   Nedavno ten jejich reditel napr. rychle ulit 30 miliard /a nerika se vod koho tu korporaci dostal a zadarmo/a nekolik tydnu domaciho vezeni..Ticho.
   Ale ten Madoff to je jina, vokradat svoje je tezkej zlocin.
   Vokradat jiny povinnost a sou na to zakony ,policie a soudy a vezeni….
   Zkuste se jich zeptat kazdej , jestli by vam dali halir..

   Vsichni do jednoho , neco prohlasi a za tri dny , mluvi uplny opaky.Predtim haf ,haf ,
   Trumpik chtel bombardovat Moskvu a Peking.

   U nas jako pravidlo nesmi vladnout a drzet skutecnou moc, Cech..Nam se neveri a ty co rozhodujou sou porad rasisti….
   /Nerikat Vidlakovi/.
   President Novotny byl posledni a musel bejt slovakam na prikaz svrzenej..
   Aby byla tankova hitparada.

 11. Jen malé historické okénko ještě ke korespondenční volbě – vlivu voličů ze zahraničí na domácí volby.

  Psal se rok 2006 a hlasy ze zahraničí se dle tehdy platných zákonů přičítaly do jediného kraje – „náhodou“ Jihočeského. Sčítání bylo zajímavé:

  https://zpravy.aktualne.cz/domaci/politika/volby-on-line-boj-o-jeden-mandat/r~i:article:168440/

  „22:50 – AKTUALIZOVÁNO: Propočet deníku Aktuálně.cz těsně před ukončením sčítání: Levicové strany mají 100 mandátů, pravicové strany mají 99 mandátů. O definitivním výsledku voleb rozhodne jeden poslanecký mandát v jižních Čechách, kde v tuto chvíli ještě zbývá sečíst jeden poslední okrsek – jde o hlasy krajanů ze zahraničí.“

  Volby skončily patem – levice 100 (ČSSD 74 + KSČM 26), pravice 100 (ODS 81 + KDU 13 + Zelení 6). Paroubek nebyl schopen sestavit vládu, ODS si koupila Melčáka a Pohanku a demokracie opět slavně zvítězila.

  Krabička sirek pro porovnání – celkem ve volbách padlo 5 348 976 platných hlasů, z toho v Jihočeském kraji 337 387 a z toho pouhých 6 702 ze zahraničí. Jedno a čtvrt promile… a díky vhodně nastaveným parametrům volebního systému to stálo ČSSD jeden jediný mandát, který je mohl dostat přes přesnou polovinu mandátů a zajistit jim vládu. Takhle nastoupil svěží vánek Tupolánek a dopadli jsme jak jsme dopadli…

  (na doplnění – v hlasech ze zahraničí dostala levice 15.75+2.11 = 17.86% hlasů, v celé ČR to bylo 32.32+12.81 = 45.13%, více jak 3x tolik)

  No a teď si těch 6702 hlasů ze zahraničí posuňte o několik řádů… to už žádný pat nebo dokonce vítězství někoho jiného než ODS (či pod jakou značkou se k volbám naši protektoři zrovna zapíší) nikdy hrozit nebude. Bych blil 🙁

 12. Optimální povolební koalice (včera prokydáno)

  Protože jsem včera neměl na Kydy čas, tak alespoň stručně k tématu – díky, Vidláku, za vaši vizi. ANO + Stačilo! Koalice menšího zla. Jako alternativa pro zoufalé občany může vypadat přijatelně. Mám k tomu dvě poznámky.

  Za prvé, Babiš nás kdykoli obětuje. Udělal to za časů kovidu a neomlouvá ho, že premiéři ostatních evropských zemí udělali plus mínus totéž.

  Za druhé, i ČSSD začínala před lety stejně jako dnes Stačilo! Jak to nakonec dopadlo všichni víme. Menší zlo se zvětšilo do nesnesitelných rozměrů a nemohlo to dopadnout jinak.

  Reálně koalice Babiš a Konečná vzniknout může. Výsledky voleb klidně můžou vypadat třeba takto:

  ANO. 30%
  Spolu 25%
  Stačilo! 15%
  Motoristé. 10%
  Piráti 5%
  STAN. 5%
  Podměreční. 10%

  To je výsledek 50 na 50 a bude záležet na pár hlasech jako obvykle.

   1. Ve volbach tech nezpackanych , proti volicum a pro porucniky , ma vyhrat uplne a samozrejme vetsina hlasu .
    Koho si lide vetsinou hlasu zvoli ten vladne.
    Ale ani trochu nevladne.
    Zacnou tajny dohody kdo s kym a pro koho a kdo ne a bez nej do motolice koalice.
    Dale navzajem se nenavidejici politstrany ,musi urvat co se da i neda..
    Ted u frantiku probiha totalni rozvrat ,dobrej priklad jak jeden dosazenej , ten rozvrat ,dokonci…Volby budou ale zarucene co nejvic zpackany..
    Aby vsecko bylo este horsi..
    Volte politiky demokracie , uvidite , jak se vam zase pomsti,….

    1. Nejdriv ber kde ber byl Babis vod Tater , kde vzit a nekrast ,
     do Cech ber kde ber, z Cecha je nejlepsi se nacpat.
     Potom hrady zamky za Parizi , nehrozi mu nikdo mrizi..

  1. Zase kovid 😡 je to biologická zbraň, někdo tu upravil koronavirus, už se to psalo, Nuland v kongresu po začátku vojenské operace na Ukrajině, vypovídala, že tam biologické laboratoře byly, část se jich Rusům podařilo zabavit a furt tu bude někdo pindat.
   A volit budu opět STAČILO.

 13. Jo, korouhvicky se otaceji. Napr. dnes publikoval Off-Guardian clanek o tom, jak Piers Morgan udelal interveiw se Jeff. Sachsem, kde normalne prekrikujici Morgan poslusne sedi a ani neduta, jak ho Sachs skoli o tom, co se opravdu stalo na Ukrajine.

  Ti u moci se rozhodli, a Piers Morgan poslouzil. Vedel tutove, co bude Sachs rikat, neb to Sachs rikal je to par tydnu Tucker Carlsonovi. Jeste predvcerem se takove reci na mainstreamu nesmely vest. A najednou…

  https://off-guardian.org/2024/06/23/msm-signaling-a-change-in-the-russia-ukraine-narrative/

 14. Ad „Babiš je frankofil“:
  Francouzsky mluví kromě Macrona také Marine Le Pen.

  Prý se maďarský Fidesz pod vedením Viktora Orbána dohodl s Marine Le Penovou (Rassemblement national) na vytvoření společné parlamentní frakce spolu s Italem Matteem Salvinim (Lega) a „bývalým a pravděpodobně příštím“ premiérem České republiky Andrejem Babišem (zdroj: https://unser-mitteleuropa.com/140591 )

  Pokud by šlo o staronovou frakci Identity and Democracy/Identité et démocratie, mohl by spolek být dále tvořen
  slovenským Smer, belgickým Vlaams Belang, nizozemskou Partij voor de Vrijheid a (?) rakouskou Freiheitliche Partei Österreichs (FPÖ).

  1. Hmmm… Tak jestli se Orbán dohodl s Le Pen, Salvinim a Babišem a k tomu by se přidali belgická VB, nizozemská PVV a rakouští Svobodní, pak by nalevo mohla vzniknout další nová frakce, jejímž základem by byla BSW Sahry Wagenknecht + SMER + Stačilo! + ?

   Turek by se měl přidat k Orbánovi a Babišovi.

  2. Jestli to bude pravda, tak se z ID stane taková víc vlastenecky (samozřejmě v mezích zákona) zaměřená ECR a z ID odejdou strany, které skutečně chtějí rozbít EU.
   Ale alespoň se ujasní, kdo jen tak kecá a chce EU zachovat a kdo chce skutečně rozpad EU. Je ale fakt, že ani Rassemblement national ani Lega dávno rozpad EU ve svém programu nemají.
   Uvidíme, kdo v ID zůstane a kdo se přesune k Suverénním. Alespoň se vyčistí vzduch.

   1. Nová frakce Suverenisté (předběžně):

    Německo – Alternative für Deutschland
    Španělsko – Se Acabó La Fiesta
    Polsko – Wolność i Niepodległość
    Slovensko – Hnutie Republika
    Rumunsko – SOS România
    Bulharsko – Възраждане
    Maďarsko – Hazánk Mozgalom
    Řecko – Δημοκρατικό Πατριωτικό Κίνημα “Νίκη” (NIKI/NIKH)

 15. Vidláku, opět díky, pomáháte mi srovnat si dění ve světě i u nás…
  Vy budete jednou poradce NOVÉ vlády!

  Ale! Do zásob, které jsem udělala podle vaší rady před dvěma roky, se dali mouční moli! 🙂
  Žertuji, je to moje chyba.
  Ale uhlí nasyslené mám, to černé z Donbasu, a nelituji toho, už se u nás neprodává…

  1. Na moučné moly je dobrý mrazák. I jako prevence. Vždycky jsem si domů přitáhla moučné moly s ječnými krupkami. Až mi kamarádka poradila dávat veškeré suroviny jako je mouka, vločky, kroupy hned po přinešení domů na 24 hodin do mrazáku. Pomohlo to a od té doby jsem s moučnými moly problém neměla.

   1. Co jsem omylem v eshopu s bylinama koupila celé kilo saturejky v papírovým pytlíku a skladuju ji ve skříni s potravinama, nikdo u nás moučného mola neviděl.

   2. Docela stačí bobkový list. Nemaj jej rádi a tak nejsou, Já jej dávám do každé krabice s moučnými od momentu co se objeviki – i když nevím jesrli byla mouka z Bily nebo Alberta. dřív to nebývalo a docela mne jejich objevení rozhodilo a tal jsem zapátrala. Nemám ráda chemii a tak jsem hledala ve starých babských radách.

    1. Staré rohlíky čas od času nastrouháma nám v plastovém kyblíku. A i v té strouhance se objevili. pár plátků bobkáče a zmizeli.
     Ju a pátrala jsdem proto, že i kdyý se přeseje, zřejmě výkaly zanechávalí divnéj čuch i po upečení/ zukusla jsem jen jednou a zbyte mouky vyhodila. /V doběš breberky/ včil už je pokoj. A pro sichr – jsem pytlík bobkáče jen tak rozhodila po regálech ve špajzu. Je klid a pohoda.

     1. Co odpuzuje moučné moly?
      Zárodky molů úspěšně zničíte, když mouku nebo vločky prosijete na plech a necháte chvíli v troubě rozehřáté na 90°C. Jediné, co ve spíži můžete nechat otevřené, jsou některé druhy koření – například bobkový list nebo hřebíček. Tyto vůně totiž moly odpuzují, stejně jako levandule nebo chmel.24. 1. 2018

 16. Tak Macron je odepsanej, ve Francii buď vyhraje Národní fronta nebo zdivočelí levičáci s islamisty. To vidí i malé dítě, natožpak Babiš. Na Ameriku bych se nespoléhal, tam to vyhraje senilní Joe, protože mají hentů korespondenční volbu. Takže válka bude, s Rusem i s islamisty.

  1. Maji bejt dve predvolebni diskuse pro usaky. Oba kandidati musi stat porad neco rikat mezi sebou. Co nikdo nerekne , ze to nejde. Jenom Trump to ustoji..

   Pred minulejma volbama ,ten druhej nevylez ani z domova, pac covid a ukazovali ,
   co delali s pytlema volebnich listku , kdyz se nikdo v noci nedival ,ale kamery
   to nekde i v noci videly..
   Mimo to je to taskarice na lidi hlavne ve vsech mediich , president je sluha ,
   aby predstiral ,ale nevladne.

 17. A jedna OT, staženo z Aktuálních konfliktů.

  https://www.aktualnikonflikty.cz/viewtopic.php?f=14&t=11&sid=87aa8afd91ae75f6ca6168e305768498&start=7280

  I takto může proběhnout další provokace v Ruské federaci.

  https://cs.wikipedia.org/wiki/Derbent

  Btw. město, které stojí opravdu za to navštívit. Udělalo na mne dojem, když jsem tam kdysi byl.

  Co je v současné době známo o teroristickém útoku v Dagestánské republice:

  – Kolem 19:00 hod (místního času) podřízli militanti v Derbentu hrdlo arciknězi Nikolaji Kotelnikovovi a poté z místa činu ujeli v autě;
  – Po útoku na pravoslavný kostel a synagogu byly orgány činné v trestním řízení uvedeny do pohotovosti;
  – K dalšímu útoku došlo téměř ve stejnou dobu na stanovišti dopravní policie v Machačkale;
  – Počet obětí teroristického útoku v současné době činí 9 osob, z toho 7 příslušníků pořádkových sil. Dalších 25 osob bylo zraněno;
  – V Derbentu po útoku militantů zcela vyhořel kostel a synagoga;
  – Po událostech v Dagestánu byla v Severní Osetii zavedena zvýšená ostraha pořádku;
  – Na internetu se objevily údaje o třech údajných účastnících útoku: dva z nich jsou identifikováni jako synové Magomeda Omarova, šéfa dagestánského okresu Sergokala. Řada zdrojů uvádí, že tento úředník již rezignoval, podle jiných byl zadržen;
  – Ministerstvo vnitra Dagestánu popřelo informace o 40 rukojmích údajně držených v kostele v Machačkale a upřesnilo, že 19 osob se v zájmu vlastní bezpečnosti uzavřelo uvnitř objektu a v současné době jsou mimo nebezpečí;
  – V tuto chvíli je také známo o likvidaci čtyř ozbrojenců;
  – Poslanec dagestánské Dumy Gadžijev se domnívá, že za teroristickým útokem v republice stojí speciální služby Ukrajiny a zemí NATO.

  1. Tyhle uz sou vobjednany a schvaleny a zaplaceny. Aby taky kazdej videl a vedel ,
   co maji radi a co vsechno umi ,aby si kazdej zacal na ne a na to co delaji ,vcas zvykat.
   Jako naklepanej rizek, pred vosmazenim……/Si volte jak chcete/.
   Dalsi miliony uz organizuje germansky vedeni EU a do EU..
   A kdo neni pro ,toho germansky vedeni EU,
   znici , vsemi prostredky..Jako Evropu az k Volze , predtim..
   Kdyz nemuze german sam prepadat a bestialne masakrovat
   ostatni staty , tak si najmul posily na valku na lidi Evropy a zase? Jo !zase!….
   Zniceni sveta z germana nikdy nevyrves. Ani nacismus.

 18. ále blbost, každý normální člověk, pokud to není presstitut, či podobná pochybná existence ví, že válka je fuj,. Ti „pod. exxistence vč. presstitutů“ to zjistí v momentě, kdy budou muset sbalit saky paky a narukovat.
  Je přece pochopitelné, že v případě války, přijde o všechno, co celý život budoval a není toho málo co zvládl.
  Pochybuji, že by bylo nějaké pojištění na válku a přišel by o vše.
  Makronka nevybudovala nic, tak o nic nepřijde děti nemá a proto hurrá… akorát myslím, že se historii vlastní země učil docela dost málo.

  Mají tam takové zajímavé momenty v historii,
  No uvidíme.-

 19. Ládíku!!!, vzal bych v úvahu, že obstát zejména ve vrcholné politice znamená víc toho muset, než co jeden může. Ať chce nebo nechce. Při troše všímavosti bylo možné vidět, že Babiš měl s Orbánem nadstandardní osobní kontakty už za byvší vlády. Nakolik jsem vedle, věřím a rozumí se, že rigorózně rozhodne Teco. Opřen o znalost StB, ideového vývoje M. Ransdorfa, třeba i úrovně elektroniky čs. provenience v ČSLA. A kdyby jen, že?

   1. Ládik 23,15

    Máte pravdu. Byl jednoho dne tak vytočený, že musel sedět na nějakém úřadě (ministerstvo, vláda) v „čekárně“ (a pomyslně žmoulat čepici) a pořád na něj „neměli“ čas…
    Čas mít nemuseli, ale pokoru a úctu ano.
    Převeliká „naštvanost“ je podobně jako útlak mocným hybatelem.

    1. Re: Ládik!!!, ms

     Co já si pamatuju, jednu dobu tvrdil, že ho nasrala nenažranost ouřadů a politiků, kterýmžto bylo málo klasických 10 %.
     No, asi se mu to rentuje…

   2. Ládik:
    Taky jsem si říkala. Mohl přeci pěkně tiše a neviditelně sedět v kuloárech a tahat za nitky odtud, jako každý oligarcha. A on ne, musel do světel ramp. Tak buď horká slovenská krev, nebo málo bojových akcí.

      1. ms, Targus, Evix, Markýza, jozka – ve vzácné shodě nic kladného na tom Babišovi nenacházíte. Když (se napakoval), že? O skutečné jeho motivaci nikdo nic vědět nemůžeme.

       Měřit každému z politiků by se mělo podle výsledků jejich práce za reálné situace. Ne podle dojmů a pocitů, a třeba, i pod vlivem propagandy jejich protivníků.

       Srovnávám všechny ty naše „vrcholné představitele“ za vlády kapitálu. Babiš mi překvapivě, co do výsledků i přístupů, vychází docela dobře. Řekněme tak nějak jako Paroubek.

       A to jsem jednomu ani druhému, za jejich éry, nijak nefandil. Chyba, přijde mi dnes.

       1. Jih.
        propána, Jihu, kde jste tam viděl co záporného? Co mně se týče, prostě jsem zkonstatovala, že mohl dřepět tiše v noře a místo toho vylezl na jeviště. Jaké měl důvody jen hádám.
        Mně osobně je Babiš víceméně jedno, aby bylo mezi námi jasno – ani mě nenadchnul, ani k němu nechovám žádnou zášť.

         1. Jih:
          Bóže. Tak ať se vám hezky spinká – kladného na něm nacházím to, že je šikovnej kšeftsman. Teď jen zařídit, aby se ty kšefty plusmínus kryly se zájmy českého lidu (taky plusmínus) a máme vystaráno.
          Jo a taky má srdečné vztahy s Doníkem – kdoví, třeba se to bude hodit.

 20. Babiš je Francouz, to slyším prvně. Takže není Slovák, možná bude zítra Maďar.
  Až vyboxujete ten názor, který opisujete, tak snad to bude mít dopad na cenu rohlíku, chleba, bůčku zelí nebo cibule a za bydlení se bude platit 200kč měsíčně.

   1. Nebo ještě to řeknu takhle.

    Pane vidláku nedělejte si násilí. Máte moc. Škrtejte, mažte.

    Blboni vám zatleskají. Vážně.

     1. Kazdej slovak muze za to, ze je madar a slovak Babis za to,
      ze je este vic , frantik..
      A ze byl nasazenej na nas . Vetsi vejvar z nas , nez kdyby zustal doma
      a delal tam Fica a nebo Cachputicu , ako sa paci ……..
      Jako Husak, Salgovic, Lorenz tajny stb,
      Bilak, Dubcek ,Slansky atd.
      Zapotocky se rychle nedozil a Novotnyho, Cecha vykopli.
      Kazdej Cech muze za to , ze je Cech a ve vlade v Cechach,proto nema co pohledavat..
      Pac je Cech…Jenom jako posledni posluha..

     1. Re: Ano…

      Za časů, v nichž jsem se plížil já, takto fungovaly vycházky a opušťáky.
      Takže se po jejich stížnostech zavedly pořadníky. Ty báječně fungovaly pouze v jejich případech. My ostatní jsme měli pořád „bojovou pohotovost“.
      TAkže na pivo se pořád chodilo v teplákách přes plot.

   1. Švejk:
    Nebo je to taková forma Páji Novotnýho. Ukrajinskýho. Prostě ten typ, co mu to nedá a nedá a bude tahat medvědy za fousy i s hlavou v medvědí tlamě.

 21. „Mimochodem… pokud má NATO jít do války s Rusem, musí se to stát ještě před americkými volbami.“
  Gró celého dnešního Vidlákova poselství. Jenom doplním, že případná „mírová mise“ aliančních vojsk na Ukrajinu se neuskuteční ani v měsíci srpnu. KoZa tou dobou pořádá festival „chléb a hry,“ tedy letní OH.
  Progresivistům zbývá na osudové rozhodnutí už jen září, říjen a listopad…Pokud se včas „nerozhoupou,“ hrozba přímé vojenské konfrontace s Ruskou federací imho pomine. Trump stádo bojechtivých evropských libtardů zpacifikuje…

  1. Re: ciki

   K tomu srpnu bych jen připomněl, že v době OH začala válka v Osetii, resp. v Gruzii, a rovněž státní převrat na Ukradině.
   Tudíž nevidím vůbec žádný důvod, PROČ by během této sportovní a společenské události nemohlo dojít k nějaké provokaci vůči RF.
   Říjen a listopad je taky k hovnu, páč podzimní deště a rasputica. Zůstává nám babí léto, neboli září, pokud dovolí počasí…

  2. Pokud má NATO jít někam do prdele, musí se dorozumět protistrany na ztrátách a taky si je předem vyfakturovat. Pošleme tam tankystku Nerudovou, nebo malého Bendu a ti jim budou vařit kafe v první línii. Pak tam pošleme Pavlabimba z hradu, ten se zvedne na koni a ukáže palcátem Nerudové, kde má dovézt Fizer vakcíny. Pak to čuk a gek potvrdí přísežným dopisem , že oni nikdy nespolupracovali s mafií, jen si foukli vrbětického fetu. Zeman to zdementuje, že za jeho oposmlouvy by se to nikdy nestalo. Orbán za dotace z Uhnie opraví ploty na jižní hranici a mezi tím ocel v Ostravě skončí a zbytky odvezou soudruzi ekoteroristi do Německa na skládku vedle Ocele z Poldi.

 22. K.H.Borovský to říkal ,nechoď Bábo s pány na led-to zná každý Čech ,drevokocúry to ovšem neví…..a magyar nem tudom!

  1. Re: Pankl…

   Správně se má říkat „nem értem“ (vysl. nemýrtem) – nerozumím.
   „Nem tudom“ znamená – nevím, neumím.
   To jen tak pro ilustraci.

  2. „My sme muzikanti prichazime z ruske zeme , my sme muzikanti prichazime k vam..
   My sme muzikanti….. ja umim hrati my umime taky a to na kulomet , jak se na nej hraje ,
   ratatata , ratataa, ratatat kulomet , tak se na nej hraje“..
   /Lidova vod Starce ,na Sazave/. Uz dovopravdy nelez, kolikrat ti mam domlouvat
   na ten led.

   Nelez teda furt Vasku s paaany na led .
   ????????? Prooc??
   Kdyz nemas Brusel..!!!
   Ten maji voni..Paaani. V Bruselu brusli a ty jedes na ledu , prdel ti mrazem svisti ,
   do dnu pristich…
   /Jejich volici s nima na ledu podany , sou na krchove,davno zako paaany/.

   Pak mas na vybranou, uklouznes si a z vokna , z auta , z helikoptery , upadnes na velkej nuz , bombu ti upusti rus z dronu na hlavu , nebo z letadla , rus te vrbeticky na plny pecky ,
   sklouznes si do university studovat ,nozicku si nezlomis , ale student te tam
   ratata ….zakozakuje…

   Pani si ani nevsimnou..Na lede , vzdycky jenom ty, ses na tom blede..
   Ani se neprijdou podivat na samopalnika. Ratatata…
   Kdyz neco kvaknes ,bez ledu ,neuklouznes, jenom zmenis adresu.
   Abys vickrat neuklouz. Delali by na tebe ratatata…
   Pucej ti brusle ,alou , doma nam nech starou sklouzni si na rusa, udelas na nej ratatata…
   rychle , jako na ledu , do Stalingradu , sklouz si driv, jejich tata…

   Jedna nenapadna , neznama pani , sklouzne na tebe znasilneni.
   Nebo aspon hamty , na panu trojcata , zdaneny alimenty.
   Nemusis uklouznut, ale knize zase z Rakouska se slizce plize ..
   Nema to vadu vokupant se vraci , klouze na vladu a vsecko chce , ale bez ledu…
   Ukrast co se da a v kvaltu , sklouzne si pak parasit spokojene do postele parlamentu..
   A kde mas Vasku ekrasit??

   Zvolis si vladu. Vlada zaklada urady plny dablu ,pac rad klouzes ..
   Poslou je na te nejspis a rad je zaplatis .
   Sklouznes rad ,velice do nejblizsi popelnice uz se seri, na veceri..
   Tri a pul knedliku navrch..A cela vlada ma te rada..

   Ale posle za sera, na te exekutora . Abys nerek, ze se vo tebe vlada nestara,…
   a nebyl jako debil , vosamelej. Na nebi se blejskne a stara s hladem vodprejskne .
   Bagr na tebe ledem klouze ,vlada te utopi do louze , bez brusli, Brusel ti zahraje ,
   bez housli , v roli Dalibora , naval vsecko co ti strana komousu darovala…
   ..Bagr a TV , vlada rada, tvoje prachy si zada.
   Excelence sou vzdycky prece ,exekuce..Vaaskuuu , nelez na led ty saskuuu..

 23. Ano, větry se mění. Pokud jsem dnes dobře vnímal při konzumaci bramborových placků, soudružka Afročechová – Tančíková už dnes dokonce přiznala, že prachy vydřené vládou z plebsu prostým zvýšením všech možných daní jdou na „muniční iniciativu“ PePy107.
  Nemyslím, že by jí to ujelo prostou náhodou…
  … soudruzi vidí, že jejich preference jsou totálně v řiti. Je pravděpodobné, že budou chtít přepřahat.

  1. Jejich preference nejsou v řiti. Naopak – mají „volební úspěch“ v kapse.
   Korespondenční volbu prosadit na sílu také dostali rozkazem z USA a Londýna. Asi nikoho jiného tak poslušného pro vládní koryta v celé ČR nenašli, aby je mohli vyměnit v plném rozsahu. Proto také tak z ničeho nic oživili kauzu 21.12. a zaplnili tím plně komplet meeediální prostor, aby odvedli pozornost vovcí od největšího podvodu a podrazu za 100 let-korespondenčních voleb. V okamžiku, kdy mééédia vyhlásila: korespondenční volba vládou prosazena, bác – utichly tanečky kolem 21. 12. i s tou šikovně podplacenou “maminkou Elišky”, která točila sukýnkou v barvách lgbt.
   Z toho lze odvodit, jak je tento podvod koresp. voleb pro ně důležitý. Komplexní rozvrat ČR musí být dokonán – hnUSA a Londýn to súrně potřebují. Tím to mají v kapse. Vlastně to byl takový Majdan.

  2. Když jsou placky s cibulí,
   každý dvakrát zabulí:
   nejdřív – když ji krájí,
   a pak – když se nají.
   Uniká plyn tlakový
   a smrad je to takový
   že i Targus pláče
   jak raněné ptáče.

   1. Re: Ládik!!!

    Na plynové frontě je zatím klid.

    1/ Jahodě jsem sežral všechnu cibuli už v sobotu, takže mi vynadala a poslala mne pro ni do obchodu. Nešel jsem…
    2/ brambory byly loňské.

   2. Do jakejch bramborovejch placek se dává cibule? Já dělám bramboráky a tam není a pak placky z vařených brambor, které si dáváme s povidlím, ale tam taky není.

    1. Brambory lonske ,
     maso k nim konske .
     Cibule do kebule ,
     bud este placky
     a nebo kazdymu facky.

     At bylo a nebylo ,
     vzdycky do zajista ,
     bylo malo ,ale
     vsude komunista..

     Pak von place.
     Ulitlo ptace ,
     nastoupilo,
     nahodou chudera ,
     do tryskace.

     Bylo nebylo ,
     letadlo se hnalo
     V Ostrave na stalo
     ptace s nim pristalo.

     Ptace tam
     neraneny skace,
     hucul u piva proklina ..
     zatracenej kram ,
     ze vsecko je vidina
     a bidnej klam..

     Vsude plno mista ,
     Havir nefara..
     Stajgr karu kara,
     kde je komunista.

 24. Babiš a jeho ANO vzniklo odštěpením od ODS. Babiš a Ano vždy bylo, je a bude jen variantou B pro hnUSA a Londýn, kdyby to Pyjalodozimetři aaaale hooodně pokazili. Neklamným důkazem toho je, zveřejňování
  „volebních průzkumů“, které mají vovcím podsouvat, „kdo má šanci“ a koho mají volit. Kde si ve vedení v průzkumech jen o pár jednotek mění místo ODS a ANO. I Vidlák k tomu přidá svoji trochu do mlýna. Dalším důkazem: návštěva v CIA, následoval vytřeštěný projev o Vrběticích a odstartování protiruské hysterie, umělé zlikvidování malých dodav. energií, aby při „energetické krizi“ nepřekáželi vyvádění megazisků z ČEZU do USA, které mají sice minoritní vlastníky z USA, kteří ale fakticky ČEZ řídí, kovidteror, první zatnutí obrovské sekery státního dluhu v 6/2021, odstartování krachů a zdražování všeho.
  Babiš je varianta B pro USA a Londýn, jen mají s ODSdozimetry proti sobě vystupovat a jako na oko mééédiálně bojovat a dělat tak vovcím divadlo v mééédiích – důkaz: obvinění, žaloby, soudy v mééédiích proti Babišovi, výsledek: žádný trest, vše uhráno do ztracena, vlastně nikdo ani neví, jak to vlastně skončilo, vovce zapomeňte.

  1. Re: Ládik!!!

   Ono to je lehce vysvětlitelné. Pokud budeš mít takový majetek a takové dluhy, jako má Bába, nic jiného ti nezbyde.
   Njn. někdo má nemovitosti po celém frankofonním dvorku a já tady syslím na stan pro jednoho za dva litry…
   … a tak tu žijem…

    1. Sysli dva sysli a
     na stan pritom mysli.
     Jeden tvrdi,
     bez stanu,
     rano nevstanu.

     Druhej krici
     to je alibismus,
     to se mi prici…
     stejne ti na stan,nepujci,.

     Hura a bez stanu ,
     na dluh vod kocoura ,
     ten rheumatismus.
     Dostanu.

     At si co chce
     kdo chce rika,
     bez dvoulitru ,
     snapsu …
     Dluhy sou vzpruhy ,
     pro nejvyssi kruhy.
     Aspon, neutrhnou kapsu,

     Sysel prvni ,
     porad duni,
     dvorek frackofuni ,
     na stan tu neni flek,
     dluh este nikomu neutek .

     Beda ve stanu ,
     nevstanu,
     dvakrat beda ,
     hlava se mi
     ze spanku zveda…

     A stan a na dluh.
     Uroky, do pekla dlouhy
     sou kroky,
     roky..
     Probuch….

   1. Já chtěl ve sportissimu stan na 1 noc a stál 2500. Stavěl jsem ho při čelovce hned naostro u Baltu. Teď jsem ho potřeboval a nemohl ho najít, ale našel jsem druhý, který jsem hledal 5 let.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *