27 května, 2024

Málo pevné hodnoty

Můj dnešní článek je pro všechny ty, kteří nedokáží pochopit, kde se v tom našem skvělém západním světě, plném ušlechtilých ojrohodnot a transatlantickcýczh bratrství, pořád berou ti proruští trollové a myslí si, že to má na svědomí Putin a jeho hybridní válka. Dnešní článek je pro ty, kteří si dávají na profily ukrajinské vlaječky a nedovedou pochopit, proč to neudělají všichni. dnešní článek je pro Kalousky, Fialy, Rakušany a jim podobné.

Hoši demogratycký, nemáte tak trochu pocit, že henty hodnoty už nějak nejsou co bývaly, pokud vůbec kdy bývaly? Všechna ta lidská práva nám jaksi poněkud zdegradovala a začala být značně schizofrenní. Jako třeba v posledních dnech.

Azerbajdžán nám útočí na Arménii. Nejen na Náhorní Karabach. Azerové jsou kamarádi s Tureckem a také jsou kamarádi s Ruskem. Arménie má proevropskou vládu, ale má také dohodu s Ruskem, že bude bránit arménskou nezávislost. Rusko kamarádí s Íránem, který nekamarádí s Tureckem a tím pádem nekamarádí ani s Azerbajdžánem. Írán deklaroval, že pokud Azerbajdžán zaúočí na Arménii, tak on naopak zaútočí na Azerbajdžán.

Dobrý propletenec že? A to samozřejmě mluvím jen o oficiálních vyjádřeních. Existují různé dohody, o kterých nikdo nic neví. Žijeme ve světě, kdy Írán „plný tmářských ajatoláhů“ deklaruje pomoc při obraně nejstarší křesťanské země. Zároveň Turecko, jakožto součást transatlantických vazeb, ponouká Azerbajdžán, aby na Arménii zaútočil. A někde mezi tím vším běhá Putin a snaží se tomu dělat rozhodčího. Řekněte nám buranům… kdo je tady ten hodný a kdo je ten zlý? Tak nějak nikdo že?

Azerbajdžán je samozřejmě pevnou součástí nových energetických dohod. Oni tam mají henten plyn, co nám v Evropě chybí a tak se nikde neobjevují na profilech arménské vlajky, nikdo se Arménie nezastane, nikdo neuvaluje na Azerbajdžán saknce a je úplně jedno, že se Arménie hlásí k našim evropským hodnotám a chce být součástí té naší skvělé a hodnotné Evropy.

Nedělám si iluze, že byste si toho na vládě všimli a vyhodnotili si, že když jde o plyn, tak henty ojrohodnoty nejsou zase tak pevné a nerozbitné. Nedělám si iluze, že by náš kinderministr zahraničí pochopil, že všechny ty války se neveoue v jménu evropských hodnot, ale ruských zdrojů.

Ropa ze Saúdské Arábie také nevadí, i když vede válku proti Jemenu a tamní zvěrstva jsou mnohem šťavnatější než ta ukrajinská. Dokonce ta ropa nevadí, i když Saúdové celkem nepokrytě spolupracují s Ruskem. Také se mlčky přešlo, když Erdogan celkem nepokrytě hrozil Řecku, že za nimi brzy v noci přijdou. Řekněte nám buranům, kdo je hodný a kdo zlý… těžko že?

Evropa si zakázala ruský plyn a ruskou ropu… a tak dnes draze kupuje přes prostředníky ruský plyn a ruskou ropu. Evropa si zakázala ruský plyn na výrobu hnojiv. A dnes kupuje z Ruska kompletní hnojiva, protože v Evropě je to pšíliš drahé. To samé hliník, to samé železo. Nevím, jestli jste si ten great reset představovali právě takhle, ale přesně takhle to dopadne. A opět, řekněte nám buranům, tohle je to dobro, co jste nám naplánovali?

Tohle už není doublethink, tohle je multithink.

Žijeme ve světě, kde platí všechno a zároveň nic. Žijeme ve světě nikoliv dvojitého, ale mnohonásobného metru a selektivních hodnot, které se někdy uplatňují a někdy ne. Rozhodnutí, zda se uplatní nebo neuplatní, pak nevzniká na základě práva, ale na základě těžby surovin. Univerzální hodnoty nejsou ani trochu univerzální, ale jsou pěkně výběrové. Podle stejně selektivních kritérií se také určuje, kdy je větší hodnotou právo na sebeurčení a kdy je naopak důležitější nedotknutelnost hranic. Opět se to rozhoduje podle trubek, nerostů a nebo strategického významu. Mezinárodní právo je to, co prospívá nám, nebo co škodí těm druhým. Takhle to napsal už Karel Čapek. Jak vidno, už je to zase tady.

Všichni vědí, že to tak je, ale některým z nás to prostě vadí a nehodláme se s tím smířit.

Jsou lidi, kteří když si koupí dům, tak jim nestačí jen vidět naleštěnou fasádu. Obejdou si ho kolem dokola a když vidí, že zezadu je to celé podepřené trámy a uvnitř je plíseň, tak si takový dům prostě nekoupí. Jsou lidé, kteří protestují, když jim kuchař přinese připálenou rýži, protože smrdí a nenechají se přesvědčit tím, že všechna zrnka jsou bílá. Ano mohou být. Ale v hrnci se to někde připálilo a i když je většina zrnek v pořádku, už to není k jídlu.

Prostě vám zbyla jen fasáda… všechny ty naše hodnoty jsou málo pevné a málo univerzální. Dokonce se pak člověk nemůže ubránit dojmu, že jsou jen vějičkou pro hlupáky a jen hlupáci se podle nich mají řídit. Dominik Feri neměl žádnou úctu k ženám, i když se jí oháněl. Milion chvilek svojí klecí pro Babiše také ukázal, že nemá žádnou úctu k právu, ačkoliv toho mají plnou hubu. Vítek Rakušan měl také spoustu řečí o nové politické kultuře, ale vůbec mu nevadil Hlubuček. Problém s mafiánem začal mít, až se to provalilo. Do té doby se s ním držel za ručičku a ochotně se s ním fotil. Fiala také mluvil o strašné inflaci za Babiše, ale ani se nezačervenal, když ji ztrojnásobil. Prymula uvalil na lid karanténu, ale sám šel v klidu do hospody. Došlo to tak daleko, že všichni jmenovaní prostě věřili, že jsou etalonem dobra a vůbec jim nedocházelo, že něco dělají špatně. Ve vašem ojrohodnotném světě jsou hodnoty jen materiál na ovládání plebsu.

Nebylo to takto těsně před husitskou revolucí? Kdy dvojpapežství a dvojcísařství krásně zdegradovalo ty biblické hodnoty, které byly jen pro plebs, ale panstvo se jimi řídit nemuselo? Bojovníci za ryzí ideály končili na hranicích, protože požadovali stejné podmínky pro všechny a odměňováni byli ti, kteří všechna pravidla okatě porušovali. Skončilo to výbuchem. A ne, nezvítězili ti, kdo byli v právu. Zvítězili ti, kteří byli silnější a kteří se jednoho dne nasrali přes míru. Celé to vybuchlo, protože nelze mít dvojí pravidla a dvojí metr. Nikdy to nevydrží. Nikdy. Hodnoty buď jsou a pak platí vždy a všude… a nebo platí výběrově, a pak se ukáže, že vlastně nejsou. Komunismus u nás také skončil ve chvíli, kdy straníci sice stále ještě mluvili o komunismu, ale chtěli především zbohatnout.

Jestliže platí, že společnosti žijí z idejí, které je vybudovaly, a zanikají, protože tyto ideje přestanou vyznávat, tak jsme prostě na konci. Dvojí metr převládl. Trvalo to dlouho. Třicet let to zvolna degradovalo. Třicet let se postupně kázalo stále více vody, ale pilo se stála více vína. Prvním takovým velkým otřesem bylo bombardování Jugoslávie. Pokračovalo to Afghanistánem, Irákem… Pak se přidali i další a dneska si už každý dělá, co chce a na co má sílu. Ze vznešených myšlenek se postupně staly jen řeči. Z univerzálních lidských práv se stala selektivní práva, která platí podle výhodnosti. Výsledkem je mišmaš, jaký jsem popsal na začátku tohoto článku.

Nemělo by být divné, že reakcí na tento mišmaš je také mišmaš. Jestliže máme hezkou fasádu, ale shnilé zdivo, tak není divu, že k tomu každý zaujme stanovisko přesně podle toho, co z daného celku viděl. Výsledkem multipolárního světa budou multipolární práva. Je naivní očekávat, že ve světě, kde už nevládne jeden policajt s pochybnými hodnotami, ale existuje předivo vztahů, které jsem naznačil, že by v takovém světě mohly existovat univerzální hodnoty. Ve světě, kde evropské hodnoty platí jen pro někoho, v takovém světě je možné je použít jako bič na nepřítele, ale nikdy se nestanou základem pro společné dílo. Nestanou se základem ani pro nás tady v Evropě, a všude je to vidět. Hodnoty už nejsou pro všechny, ale jen pro někoho a jen někdy.

Hodnoty se dají udržovat jediným způsobem – dodržováním. Přísným až dogmatickým dodržováním. Udržovat dodržováním… jak je ta čeština přesná… Dělá se to? Nedělá. Nikdo to nedělá. Když se pravidla nedodržují, tak prostě neexistují. Ideje jsou tam, kde se v ně věří. Pevně a vášnivě. Když o nich jen mluví, tak prostě nejsou. Ne, to se nestalo naráz. Pěkně pomaloučku polehoučku, krůček za krůčkem se to ničilo. A i když je možné to podepřít cenzurním trámem, stejně to už nikdy nebude ono.

Nemělo by nás překvapovat, že bez hodnot jde do háje i všechno ostatní. Ekonomika, mezilidské vztahy, dokonce i bohatství a pokrok… Výběrové hodnoty znamenají jen velmi výběrový blahobyt…

Měli bychom se začít poohlížet po nějakých nových myšlenkách. A měli bychom jim věřit alespoň natolik, abychom je dodržovali…

506 thoughts on “Málo pevné hodnoty

 1. Pro goga: Kvackov jako vzdy velmi zajimavy, zapamatujme si mista moznych budoucich utoku VSU: Guljajpole- Melitopol a Dokucajevsk-Volnovacha.
  Ke Kvackovovi zoopakuji info, ze si odsedel 11,5 let za udajne planovani atentatu na Cubajse, a to autem sve manzelky.
  Jeste odkazu na Hamplovu uvahu, ve ktere resi obecny problem ruskeho selhavani, byt velmi letmo:
  „Ruské výzvědné službě formování této nové armády uniklo (nebo možná byla informace ignorována). V každém případě spojenci nereagovali. Dokonce i přesun této armády jim úplně unikal.“
  https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/petr-hampl-cherson-a-charkov-co-se-deje-doopravdy/
  Podle Hampla tedy za tim stoji rozvedka, stezejni slovo je: uniklo, ev. ignorovano.
  Dovolim si zpochybnit obe moznosti: „uniklo“ je velmi nepravdepodobne, „ignorovano“ mi prijde jako eufemismus pro „v obavach potlaceno“.

  1. Zajimave je, ze reci typu „rafinovane ustoupime k Moskve a pak zautocime“ se vedly uz v roce 1941. Asi to bude paradoxni reakce na neocekavanou prohru.
   Cteme tedy pokec.cz, cim vice rafinovanych preskupeni a ustupu, tim tizivejsi situaci na frontu lze z takovych uvah vyvodit.

  2. Kvačkova jsem viděl poprve před pár lety a nepřišel mi nijak zvlášť zajímavý, ale to je tím jeho projevem, drmolí a podstatné věci zůstávají v balastu. Ale dědek je tvrdý ořech a v hlavě to má přesně srovnané.

   Uniklo leda chtěně, to nakupení techniky pozorovali mnozí a všichni věděli, že tam neexistuje prakticky žádná obrana.

   Já ten link hodím ještě jednou, velmi dopodrobna tam Strelkov popisuje průběh té porážky Izjum Kupjansk
   https://vk.com/video347260249_456239773?list=b7799a676db2c12c0f

   Mě překvapilo, že vlastně ještě Rusko mělo svinské štěstí, že jim Ukři nezlikvidovali 1. gardovou tankovou armádu, tu chloubu, jejíž jednotky jezdívají na biatlony a přehlídky. Stíhli utéct a kryli je mobici.

   To je prostě debakl podstatně většího rozsahu, než jsem dodnes myslel.

   Hampl cosi nadhazuje, ale udělal by mnohem líp, kdyby si něco zjistil.

   1. Ve spadu veci uniklo prevzeti Sanghajske organizace Cinou a ukazani prostredniku Rusku. Uz pred zacatkem summitu meli Cinane podepsany hospodarske smlouvy, Rusko delalo jen stafaz a prubezne byl na nej vyvijen tlak, aby ukoncilo valku. Putin byl donucen rici, ze se tak stane brzy. To je dalsi z dusledku genialniho planu: Rusko zrejme prijde o Stredni Asii. Rusove ji masivne opousteji, jen behem leta jich odeslo na 30 tisic. Platonicky ted uvazuji o mozne enklave na severu Kazaschstanu, ale to odpovida jen dalsimu genialnimu planu.
    Osobne se divim vseobecne lenosti a apatii: kazdy nad 50 let veku umi rusky, ale neni ochoten rec oprasit a radsi se venuje fantasmagorickym uvaham o ruske rafinovanosti. Pravda je, ze na Kvackovovo drmoleni je treba si zvyknout, ale Strelkov, i kdyz ma vadu reci, mluvi zretelne.

  3. Tolja Čubajs, to je něco jako Lazar Kaganovič nového Ruska.
   Kde vlastně je, doma, ve své pravé vlasti a vyčkává, že přijede slavně do Moskvy na pancíři Abramse?

   1. Kaganovic mozna jako jediny prosel netknut vsemi etapami vyvoje rezimu, nad Cubajsem se preci jen setmelo. Asi tam musel provadet hrozne veci, ostatne Rosnano, blamaz z nejvetsich, bylo take v jeho gesci.

    1. Tohle je jen cast toho, co proletelo kominem (strojovy preklad):
     Chubajs upravil vztahy mezi společností Rosnano a státem na dalších 6,5 roku.
     Získáváme podporu při přípravě dokumentu, který upravuje veškeré vztahy mezi státem a společností Rosnano na příštích 6,5 roku. Vláda tuto myšlenku plně podporuje. Nařízení bylo připraveno a předloženo včera. Očekávám, že bude ratifikována do konce září,“ řekl.

     Pan Chubajs neupřesnil, jakým směrem se bude státní orgán ubírat: „Na stanovení prioritních směrů inovačních projektů je ještě brzy. Ruský stát za několik let nevyrobil téměř nic a nechápe, co může udělat, řekl. Stanovení priorit odkládáme. Podle něj bychom se v současnosti měli snažit rozvíjet různé směry inovací.“

     Podle pana Chubajse dnes Rosnano realizuje 36 projektů za více než 2 miliardy eur v oblastech, jako je solární energetika, databáze elektronických součástek, medicína, biotechnologie a další.
     1. října obdržela skupina Nitol od společnosti Rosnano druhou půjčku ve výši 1,5 miliardy rublů na výstavbu závodu na výrobu polykrystalického křemíku a monosilanu v Irkutské oblasti. Celkový objem úvěrových prostředků investovaných společností Rosnano do projektu činí 4,5 miliardy rublů.
     V únoru 2009 bylo rozhodnuto o účasti společnosti Rosnano na projektu společnosti Nitol na vybudování výroby polykrystalického křemíku a monosilanu. Celková částka, kterou Rosnano do projektu investuje, se odhaduje na 7,5 miliardy rublů. Z této částky bude 4,5 miliardy rublů schváleno jako dlouhodobý dluhopis a 3 miliardy rublů budou poskytnuty jako záruka.

     Generální prokuratura Ruské federace pokračuje z pověření prezidenta v kontrolách ruských státních společností s cílem zjistit, zda je existence tohoto typu společností účelná.“

     1. A mimoradne inteligentni, temny prorok Nesmijan to vidi charakteristicky cerne:
      Cituji z prekladace:
      „Tento naprosto průměrný nesmyslný Putin samozřejmě prohraje. Jen jedna věc je neznámá: s kolika oběťmi a zničením a co se stane potom? Mobilizovaní se zbraněmi v rukou se v počtu milionů nebo dvou (a nemá smysl volat po méně) přesune zpět domů. Zdá se, že takový příběh se již stal – v roce 1917. Ideální platforma pro občanskou válku po celé zemi najednou.

      Obecně problém není v mobilizaci. Problém není vůbec v armádě, ale v zemi, kterou Putin se svými přáteli a dalšími hodnostáři přivedl do stavu afrického bantustanu. V bantustanu bude armáda vhodná. Počítejte s tím, že země je v troskách a armáda bude skvělá a někoho tam porazí – no, musíte být s mozkem odstraněným v dětství, abyste uvěřili takovým nesmyslům.“

     2. Čubajs skončil v Rosnanu v prosinci 2020.
      30.5.2021
      „Odešel Čubajs-zvysily se vyplaty: s novým vedením zisk „Rosnano“ okamžitě vzrostl 37 krát“
      https://www.kp.ru/daily/27282/4418528/
      Za Medvedeva s pomocnikem vice Dvorkovicem (nedavno byli jeho nejblizsi lide zadrzeni) byly zalozeny Skolkovo a Rosnana, ktere mely byt inovacni – naprosty krach.
      Cubajs loni stavel svoji kampan s ubytky 52 mld. Rublu. Zde je resultat jeho konani. Bylo to vyvadeni penez ze statniho rozpoctu. Sergej Kulikov je vynikajici organizator.
      Znovu si pripomenme Putinuv „Spasny leden 2020“, kdy se Putinovi podarilo odstranit tuto liberalni kliku rizeni a jmenovat Misustina premierem. Misustinovi spolu s Belousovem se podarilo tyto hospodare Clintona odstrihnout. Nyni se tenhle proces projevil. Nove vedeni – zisk se zvysil 37x. Vydelky se zvysily 15x.
      Znovu, kdyby nebylo „Spasneho ledna 2020“, nevydrzeli bychom utok Koronavirem. Z rozpoctu se na to braly obrovske penize.

      1. Strategicky podnik zvysil zisk a odvod dani, ale slibena produkce neni a nebude. A tohle trvalo desetileti, je tedy sance, ze etablovani Novi Rusove od valu jen tak nepujdou, nebot maji v rukach dva predpoklady: znamosti a kapital. A splavkem nad bazinou ruskeho hlubokeho statu je Nabiullina. Tu gosudar pred prazdninami opet jmenoval, cimz spolecnost opet priblizil k roku 1917.

        1. Za goga mluvit nemohu, ale ja telefon na vudce klanu Sojgu nepotrebuji. On neni vojak (jmenovani generalem z niceho byla cista ucelovka), takze by asi ani nevedel, o cem mluvim.

          1. Ja to nevim, ale ctu a posloucham lidi, kterym jejich predpovedi vychazi a dokazi predestrit mozne trendy. Ne hadat, ale logicky vyvodit, tedy s urcitou mirou pravdepodobnosti.
           Vy to nedelate?
           Ctete autory, jez se v problematice neorientuji, anebo si rovnou vymyslite?

    1. Pak se objevil na konferenci o budoucnosti Ruska ( ne za Rusko)…. predpokladam, ze se nachazi ve vlasti vsech oligarchu a ultragauneru. Podle me ceka na svuj cas a jeho lidi pilne funguji dal.

     Nebo Surkov, tvurce nejen ukrajinske politiky Ruska.

   1. No nevím, ale nedává mi to smysl. To jako vážně mám věřit, že Naťáci a spol. informují ty naše ubožáky na Zamini / když u nás se nic neutají/, co chtějí dělat a tam někdo „hodně vysoko“ to posílal rusům jako varování ? Teda nemyslím si že jsem nějaká myslivna, ale tohle je krapítko moc přitažené za…..jako v nějaké emerické detektivce

    Neměla jsem přístup k netu, takže teprve dohledávám co se dělo a tohle mi opravdu nesedí. A jmenovali vůbec toho kdo „údajně“ vynášel?
    Já si spíš myslím, že se teprve včil dopátrali toho, kdo informoval Zemana jak to bylo s Vrbětkama. Vzpomeňřte jak šíleli, že neveděli odkud Zeman má informace.
    Že jim to ale trvalo :- ) :-))

    1. Onen „Krtek“ je v dnešní situaci vlastně nutnost – dalo se předpokládat, že bude lidu zprostředkována nějaká atrakce, páč volby do obecních zastupitelstev, doplňovací do Senátu, lapálie na všech důležitých domácích frontách – kdo by se nesnažil odpoutat pozornost. Nakonec, na co tady konečně Team admirálního Jihočeského generála vlastně je, že…
     Jen považte, ta bdělost, vytrvalost – celý půlrok jej monitorovali… Ale jsou formáti – nepráskli ho… Důležité ministerstvo, k tomu bystrý a znalý, důležitý ministr… To zase bude v aleji…

      1. 😁 Pane Občane, Největší ze Signalistů Všehomíra, jeho Vážené Multioborové Profesorstvo ve svém pokračování televizních „Poselství mým národům“ bezpochyby zprostředkuje natěšenému a obdivujícímu publiku, divákovi, vrchovatou porci…. všeho možného i nemožného z nekonečné pokladnice jeho mentálního umu… „Překvapí“ jako vždy…

    2. nebo je to ještě jednodušší, konečně mají „nějaký úspěch“ a není důvodu aby ten jistý nebyl ještě před odchodem jmenovatele konečně „zgenerálován“… za poctivou práci pro…. koho vlastně?
     Už bych se nedivila ničemu, spíš kdyby se to nestalo.

     Já vím bába protivná jedovatá….

   1. To jsem psal já? Střízliv? Není možná, střízliv a takhle dobře. Za tím něco musí být. Že by….ta láhev….Montepulciano? To dělá divy. To si pak člověk nechá zahrát římskou hymnu, nebo si pustí římskou televizi, anebo dokonce si poslechne projev římského činitele…

    „Aha, já napsal „Brutus“ před to Vaše „krade“.
    „Takže my jsme vlastně spoluautoři.“
    „A budeme se dělit o Nobelovu cenu.“…

    Tak bychom nedopadli jako ti dva a nesdíleli celu. „To je nějaká římská svoboda tisku?“
    ….
    Ano to tak je někde vytesáno. Ovšem o svobodě po výtisku se tam už nic nepíše….

     1. Italska vina jsou jednoducha, proto je maji radi zacatecnici. V protipolu jsou masochisticka spanelska vina plna trislovin.
      Osobne nejlepsi vino, co jsem kdy pil, bylo Sumavske bylinne z drogerie (dnes se tomu rika vinoteka) na Florenci, za bratru 12 Kcs. Uzasny bouqet, barva, chut…4 flasky do batohu a hura na hory!

    1. To víte, když jako ruský šváb a pročínský agent čtu instrukce, občas se zapomenu. A kromě toho – čeština a čínština jsou v seznamu jazyků ve windowsech hned vedle sebe, už nejsem nejmladší, tak se mi to občas plete.

 2. Tak pan derniér vystoupí s projevem. Vykládám si to tak, že Fialenko se svým okolím začíná mít stažené půlky. Ještě chvíli a bude mít hnědo v kalhotách. Mýlím se?

     1. Nechoď, Vašku, pro to uhlí,
      netahej ten kýbl!
      Svaly by ti v ocel ztuhly,
      ledva by ses shýbl.
      Ty se musíš shýbat pružně
      jak prut bambusový
      a chovat se přitom mužně
      vzor vem z Černochový.

  1. Máte o něco lepší výchozí pozici, alespoň jeden významný mocenský post je obsazen minimálně nestranným člověkem. O tom my si můžeme nechat jen zdát.

   A i v tomhle jste o míle napřed:

   https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-vetsina-slovaku-si-preje-silneho-autoritarskeho-lidra-40408884
   https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-pruzkum-slovaci-fandi-spis-rusku-40408722

   Asi je to tím, že tam máte svou „pětikolku“ přece jen o něco dýl…

 3. V souvislosti s tím moderním bojem za nízké cenové stropy, se mi vybavil název jedné povídky ve sbírce sci-fi povídek, kterou jsem kdysi v mládí četla:

  „Kruci, už zase snížíli výšku stropu. Nesmím si zapomenout koupit nové nákoleníky“

 4. Prosím vás, někdo, koho to baví a/nebo si to pamatuje: napište sem tomu pytlíkovi odkaz na sliby, které Gorba dostal a pak ho obmanuli.

  Já z toho udělám článek a uložím ho tady na věčné časy – aby si to mohli mudrlanti přečíst a trochu se přivzdělat v propagandě.

  Předem děkuji.

  1. Proč to chcete dělat? Buď je to diskutér a nejasnosti si dohledá(internet využívat umí) nebo je tady služebně a závadný obsah má zakázan číst. Platí i pro budoucí referenty.

  2. Pokud to jeste bude aktualni, zitra to spichnu. Je toho vsude dost.

   Jinak bych chtel Litterate pogratulovat, bylo sem prideleno nove sluzebni oko. To znamena, ze Litterate uz neni pod rozlisovaci schopnost.
   Na Kydech a i tady byli zatim ruzni boti a opravdovy odpad.
   Tenhle ma rovnez IQ, ktere by neprekrocilo bod varu, ale ma tu za ukol stravit nejaky cas a reaguje i ve vlaknech.
   To znamena, ze Litterate se posunulo vyse na zebricku nebezpecnosti 🙂

   1. Pravděpodobně je to tak, jak píšete. Já jako admin vidím o něco víc než běžný návštěvník, a podle jistých signálů (díky, díky vám, derniére statečný!) se dá ledacos odhadnout předem. Jsou, jak se zdá, z jednoho hnízda.

    Nad Služebním Okem visí Damoklova myš. Visí na vlásku.

    1. Zcela mimo – za Damoklovu myš visící na vlásku posílám tři slepice.
     Riskovala jsem (zatím) čistý trestní rejstřík, ukradla je sousedovi v kurníku. Víc jich tam neměl.

    1. Já jsem kdesi a celkem nedávno něco viděl i česky, ale za prase si nevzpomenu kde. Samozřejmě, že to je aktuálně v Rusku poslední rok téma č. 1. takže k tomu mají nějaké texty jako tento.

     Extrakce podstatného, pokud ji provedete, bude super. Jen by to chtělo jiný formát, kdybychom to dělali nějak pravidelně a cílevědomě.

  3. To neni vsechno , sem nekde zahlid dokument ,ze Stalin a spol udelali nejakou dohodu , ze od 45 ,kdekoliv se objevi fasisti je legalni zasahnout a fasisty okamzite zrusit..

 5. OT – tady máte odkaz na celkem rozumné vysvětlení, proč je SVO tak pomalá. Doporučuji přečíst.

  https://www.pokec24.cz/krize-ukrajina/operace-neni-v-plne-sile-proc-rusko-jeste-nic-vazne-nezacalo/

  Pro nás z toho vyplývá, že vše skončí až budeme úplně na huntě. Dle článku je cílem SVO, aby RF nemohla dodávat energie do EU z jiného důvodu, než vlastního rozhodnutí. Svévolné porušení smluv by, dle autora, znamenalo těžkou ránu na reputaci RF pro zbytek světa. Nyní jsou ovšem v situaci, že nemohou smlouvy dodržet, protože EU a USA vyhlásily sankce … a tohle RF neovlivní. Dle článku konec nastane až Západ nebude schopen financovat rusofobii a všemožné protiruské aktivity. Autor předestírá myšlenku, že tohle nastane, až se EU rozpadne a USA se stanou regionální velmocí na svém kontinentu – Severní Ameriky. Doslova uvádí, že se zřejmě sází na to, že USA pro svoji záchranu doslova zruinují EU, přičemž ani to je nezachrání, protože už nejsou dostupné vnější zdroje k vyrabování.
  S článkem se plně ztotožňuji.

   1. Odpověď je v tom, co by udělala EU, resp. USA … zrušili by sankce? Celý vtip má být v tom, co jsem psal někdy na začátku konfliktu – RF nechce být za nespolehlivého globálního dodavatele.
    Např. NS-2 … ten projekt vznikl tak, že německé firmy přišly s nabídkou za Gazpromem, že se postaví NS-2. Iniciátorem projektu nebyl Gazprom, ale německé firmy, přesto RF vynaložila značné úsilí, aby byl projekt dokončen. V podstatě proti vůli USA = RF je solidní partner v očích zbytku světa.
    Zahájili SVO, nikoliv válku a proto de-jure nebyl důvod vypovědět smlouvy, kterými de-facto krmili svého nepřítele. Až vyhlášení sankcí realizovalo zřejmě hlavní cíl SVO – přerušit plnění dle uzavřených smluv bez ztráty reputace a přestat dodávat energie do EU a tím ji učinit konkurence neschopnou a přídavkem rozvrátit sociální smír v EU.
    Takže otázka zní, co by se stalo, kdyby SVO byla ukončena – ať už z důvodu nevýhry nebo výhry RF … zůstaly by sankce v platnosti? … nebo by byly turbíny ihned opraveny a RF muselo plnit dle smluv a opět vykrmovat svého nepřítele, který by se mezitím zkonsolidoval a opět začal financovat rusofobii všemi prostředky. Tohle ovšem by vynulovalo oběti RF v SVO … jinými slovy, vše bylo zbytečné. RF očividně tohle nemá v plánu, melou pomalu ale jistě a hlavně v podstatě na místě. Potřebují, aby sankce trvaly! … to je hlavní cíl SVO.
    Vše nasvědčuje, že Putin odhadl reakce USA a EU a ti mu doslova skočili na špek. Pro západ je jediná možnost RF porazit a dostat se k jeho zdrojům. Dokud se to nepovede, tak se situace v čase bude jen a jen zhoršovat – což ostatně sami na sebe pozorujeme.
    Od začátku je jasné, že tohle je střet mezi Západem a RF doslova o přežití. Chybělo pouze logické vysvětlení, jak té denacifikace Ukrajiny chtějí tou pomalou válkou-neválkou dosáhnout. Teď by to mělo být jasnější – cílem sice je denacifikace a demilitarizace Ukrajiny, ale dosáhnout ji chtějí pomocí vyčerpání, resp. zruinování zdrojů na straně EU a USA, které tu militarizaci a nacifikaci, vč. rusofobie a všech barevných revolucí financují. Tím by měli pokoj i do budoucna a přinesené oběti by nebyly marné.
    Máme se zřejmě na co těšit … doslova. Tu bídu si vyžereme tedy až do úplného dna.

    1. Ještě jinak – Putin zřejmě došel k závěru, že zruinování anglosasů zajistí klid RF na delší dobu. A zřejmě o tom přesvědčil i Si a možná i ostatní … a ti teď jen čekají, zda skutečně k finančnímu kolapsu anglosasů dojde.
     Z toho co se kolem nás děje je očividné, že ten finanční armagedon se přibližuje čím dál rychleji – zřejmě přesně podle jejich prognózy.
     Anglosasové by do toho mohli hodit vidle jedině tak, že zruší sankce, což jim jejich nabubřelost neumožňuje, protože by před světem přiznali, že prohráli. Druhá možnost pak je porazit RF a zmocnit se jejich zdrojů. Přijde mi pravděpodobnější útok na RF než zrušení sankcí.
     Všimněte si, že sankce byly uvaleny na kde co, ale plyn nikoliv. V podstatě jenom nemožností detailně řídit při nepřímém řízení se sankce dotkly turbín (v podstatě to jsou letecké motory, které podléhají sankcím) a Putin toho v podstatě dosti křečovitě využil. Proto jsme byli svědky prohlášení Gazpromu, který veřejně ihned prohlásil, že sankce jsou sankce a i on je musí přeci dodržovat.
     A další – všimněte si, že nyní už ani nevadí, že se to bude klidně veřejně prodiskutovávat. Procesy byly nastartované a už nejdou zastavit bez ztráty tváře, resp. kapitulace nebo porážky anglosasů. Příležitost, jak nepadnout do nalíčené pasti byla před vyhlašováním sankcí … prostě ty sankce nevyhlašovat. Pokud by je nevyhlásili, tak by RF plnil smlouvy, EU by měla levný plyn, prosperovala by a bez problému zvýšila financování Ukrajiny a všemožné rusofobie všech. Tohel yb asi RF dlouho nevydrželo.
     Nyní ovšem nemají na výběr – proto Putin mluvil o procesech, které se nedají zastavit. Řešením pro anglosasy je porazit RF a zmocnit se zdrojů nebo odvolat sankce, aby RF neměl důvod neplnit smlouvy, což ovšem znamená ztratit před světem tvář a veřejně přiznat porážku nebo třetí možnost – nechat to dojít do finančního krachu a … a tím celému světu přiznat, že prohráli.

     1. Všiml jste si, že Krym připojili během pár týdnů a sankce nezmizely?
      Myslíte si, že by sankce zavedli od března a v červenci, když by bylo po akci, by je zase zrušili?

      Mně to přijde hodně absurdní představa. Nakonec, by mohli, kdyby potřebovali na sebe sankce, třeba ještě nakopnout někoho dalšího, ne?

     2. Jen se chci zeptat, pane Dvořáku, jste schopen sledovat debatu v ruštině? Pustil jste si to video Strelkov-Kvačkov?
      Abych věděl, jak případně vést další debatu.

    2. A ještě k tomu dodám, že Rusko stále balancuje situaci tak, aby z pohledu západu vše vypadalo, že ještě týden dva a už bude na kolenou škemrat. Proto půl roku stále posloucháme, že ještě týden a jsou bez raket, logistika nefunguje, jejich ztraty jsou tak velké že není cim bojovat, vojáci dezertuji, Šojgu má čtvrtý infarkt a leží v koma…. Kadyrov včera řekl, že kdyby bylo po jeho, tak by prostě udělal mobilizaci a bylo by vyřešeno, což je vojenská stránka věci. Jenže tady se prostě hraje i level výš a jde o to položit západní systém na lopatky ekonomicky a až to nastane, západ přestane dodávat zbraně Ukrajině a bude to vyřešeno jako celek. Jsem zvědav jak to dopadne. Tohle určitě je velmi smělý plán a stát se může cokoliv.

     1. Ti jsou rafinovani, balancovat situaci na hranici krachu v okamziku kdy jim jde o existenci (jejich slova), to chce zelezne nervy. Ted u Charkova zas ukazali, ze s protiutokem vubec nepocitaji, to je genialni mateni nepritele.

      1. Je zajímavé, že takhle blbí už nejsou ani ti největší naivkové v Rusku. Na to je potřeba nejen být blb, ale taky spolehlivě mimo dosah informací.
       Já to částečně chápu – vzniká to jako inverze k nenáviděné propagandě. Ale pravda není negace propagandy.

     2. To je asi tak inteligentní úvaha, jako běhat vlny proti kulometům v naději, že jim dojde olovo a zhroutí se jim tak armáda.

  1. Myšlenka zajímavá, ale ještě tu musí být možnost dostatečně udržovat obyvatelstvo v klidu. To nevím, zda dlouhodobě udrží, ale když jsem se ptal známých, tak v Rusku tu válku zas až tak neřeší.

   Ono se stačí podívat i na zadlužování v ČR, kde lítají stovky miliard vyhozené spekulantům, které opustí tuto republiku bez jediné koruny reálné investice a které budou jednoho dne chybět – tu ve školství, tu ve zdravotnictví. Navíc desítky miliard budou ročně splátky dluhu. Lítají tak velké peníze, že by z toho byly aspoň 2 jaderné elektrárny a reálné hodnoty.

   Dnes psali, že polovina jaderných reaktorů ve Francii je odstavená, kvůli problémům s reznutím, revizemi, stářím… Němci to zavřeli také, byť z ideologických důvodů, ale také dlouho do JE neinvestovali. Evropa se zkrátka dostala na vrchol kolem roku 2000 a pak začala řešit gender a další blbosti. A levné ruské energie podporovaly večírek.

   Jenže aproximujme to, pokud je uvedený článek pravdivý pohled. Trochu ho nabourává fakt, že kupujeme brandovaný plyn z celého světa, i když je to zřejmě původem ruský LNG, akorát za vysokou cenu. A neznámou je, kdy válka začne vadit ruskému obyvatelstvu a Putin těžko může naplacato říci, že záměrně rozlozkládá a vyčerpává EU a nepřítele Ruska, aniž by porušoval mezinárodní smlouvy a závazky.

   Aproximací tedy dojdeme k tomu, že ještě před vánoci bude ekonomika EU a hlavně ČR v obrovských problémech, stagflace a EU rozhádaná. Možná už proběhnou menší blackouty. Nevím, zda uhájíme naši energetiku, nebo budeme za každou cenu držet Němce. Velká nezaměstnanost, hlad a dluhy. A jak pak narovnat vztahy, když UA bude úplně nenávistná pak vůči všem, Rusům, protože je napadli, EU, protože je nevydržela podporovat…

   Němci znárodňují majetek Gazpromu. Umíte si představit i ta jednání o vyrovnání, až to nějak skončí?

  2. Ne, neztotožnuji se.
   Podobných „zdůvodnění“ na ruských webech najdete vícero. Pokud Rusové nemají zájem dodávat ropu či plyn, už dávno by se „porouchaly“ plynovody a ropovody z titulu vyšší moci např. sabotážními akcemi neznámých pachatelů.
   Už dávno mohla být zničena energetická síť.
   Už dávno mohly být zničeny kritické uzly silniční a železniční sítě.
   To už mohlo být dávno po SVO, protože Evropa spolu s Ukrajinou by byla již teď na huntě.
   Bylo by méně zabitých.
   Jedna z hlavních tras vede přitom přes Ukrajinu a nemá kupodivu žádné technické problémy.
   Hrušínský z Vančurova Rozmarného léta by to nazval: „tento způsob války se mně zdá nanejvýš podivným“.
   Já a ze zdejší stáje ještě gogo na to hledíme jako ta telata na nová vrata.
   Nyní už tam jsou kromě vycvičených Ukrajinců i celé jednotky NATO pod různým pláštíkem.
   A jestli teď, tím myslím ještě v září, Putin nezačne doopravdy válčit, můžeme se dívat na další zkracování fronty.
   A to všechno jen proto, aby neztratili Rusové kredit obchodního partnera v situaci, kdy druhá strana sankcemi přímo nabídla Rusku možnost anulovat smlouvy (vy na nás, my na vás). Fujtajbl.
   Putin a stratég? …….(Zakladatelem zakázané hodně vulgární slovo – prosím dosadit).

  3. Tohle mě napadlo už dávno. Že je to naopak. Že sankce nejsou důsledkem války, ale že válka byla zahájena proto, aby byly vyhlášeny ty sankce. EU je prostě hloupý soupeř s předvídatelným jednáním.

   1. A protože USA mají zájem na oslabení EÚ, snížení její konkurenceschopnosti, zvýšení jejich vojenských a energetických výdajů, živení miliónů uprchlíků s cílem skoupení jednotek hospodářství EÚ za babku a zajištění nadzisků pro dodávky LNG;
    se koncem roku 2021 dohodly s RF na postupu: vy SVO, my (oni) sankce.
    Je to zrovna tak pitomá teorie, jakou uvedl DD.

  1. V robotě, byl sem zrovna na Dubině, mi těsně nad hlavu proletěla jakasik obluda. Už sedal na Mošnov, byl nízko jak cyp, až se mi kulky stáhli do bachora. Bylo to zelené a obrovské.

 6. Kdyby to někoho zajímalo, tak válčí Kyrgyzstán s Tádžikistánem. hodně mě to štve, protože jsem tam v létě byl jel bych zas. Kyrgyzstán z oblasti bojů evakuoval 18 000 lidí a hlásí mrtvý civilisty…

   1. jak znám naše Evropské hodnoty, tak tam jde úplně o hovno, nikoho to nemusí zajímat, protože se tam rvou jacísi mongolové křížení s muslimy a s námi to vůbec, ale vůbec nesouvisí.

   2. Mandaladane, jde o vodu a hlavně Sověti namalovali blbě hranice. Nejenom Sykes s Picotem se s tím nepárali.
    Hranice nerespektují jednotlivé národnosti. A menšiny zloběj.
    Není to nic ideologického, prostě jen boj o zdroje.

 7. Při pročítání diskuze jsem se dostal do paradoxu a nevím si s ním rady. Protože to vypadá , že je zastoupena i jediná pravda zkusím paradox předestřít k posouzení. Několikrát bylo řečeno , že nemůžeme podporovat agresora kupováním jeho energonosičů. Několikrát bylo řečeno , že bez levných energonosičů minimálně eu končí s blahobytem. a teď jsem se zasek na otázce jak budeme podporovat vše protiruské pokud zkrachujem. Není to tak , že sankce na rusko dohodl Putin aby evropa neměla na nějakou podporu uk a posléze i nato. Ono každým levným kubíkem ropy,plynu zvyšoval Putin velikost pomoci proti sobě a vlastně si sám platil za pomoc uk a dalších. No a já nevím k čemu se přiklonit kupovat a podporovat nebo nekupovat a zkrachovat?

 8. Příteli Vidláku,
  kdybych měl rád scifi, jásal bych.
  https://www.novinky.cz/clanek/domaci-fiala-v-nedeli-vystoupi-s-mimoradnym-projevem-40408918#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=3&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz
  Fiala asi četl váš dnešní text a jde do sebe.
  Obrácení Ferdyše Pištory na kvadrát?
  Jak říkám – scifi. Spíš si myslím, že se dočkáme dalších a zcela nových a neokoukaných signálů….

  Někteří radí, aby vláda změnila svoji komunikační poltiku:
  https://neviditelnypes.lidovky.cz/politika/doba-impotentni-komunikace-ohrozuje-vladu.A220915_211829_p_politika_nef

  Já tvrdím, že žádná změna komunikační politky nepomůže, a že je třeba se zbavit adjektiv. Takže:
  Nikoliv změna „KOMUNIKAČNÍ politiky“ ála Hvížďala, nýbrž prostě jen „změna politiky“. Ale tu už nejspíš (doufám) provede někdo jiný.

  1. Pane Hudec.
   Já si myslím,že to bude předvolební guláš,těch signálů,nápadů,návrhů,či že slibů tam bude nepočítaně.
   Přesně tohle jsem od Fialy čekal,nečekám nic překvapivého,za co by tuto vládu občané chválily
   Při této příležitosti,upozorňuji předem,příští demonstraci můžou rozehnat,jak už bylo řečeno,je bezpředmětná.

  2. bude to stejnej rádoby guláš jak posledně. Na víc nemá, proto to ohlašuje dopředu.
   Ale tohle je zajímavý
   https://aeronet.news/europoslanec-za-spd-a-general-hynek-blasko-ktereho-aeronet-v-roce-2019-podporil-a-pomohli-jsme-mu-dostat-se-do-eu-parlamentu-z-nevolitelneho-8-mista-rezignoval-ve-stredu-vecer-na-clenstvi-v-spd/
   Vypadá to že mnozí se s „prezentací“ SPD nemýlili. Jo ten okamůra. Jsem zvědavá, kdo bude následovat a jestli se myslící „odpadlíci“ dokáží spojit v jedno.. Fakt je , že tam měl dost chytrejch a rozumnejch lidí, ktreří by ledacos dokázali a věděli jak dál, ale on je fakticky brzdil a zneužíval je… no jo kšeftař……

  3. Oh Bože, kdybys dal, a Fiala se o mně chtěl při vysílání signálů zmínit na plnou hubu, v přímém přenosu na všech televizích. To by bylo terno.

  4. Hudče,
   1) „Fiala…jde do sebe“… ? Ať nechodí, musel by sám v sobě zabloudit – a už by netrefil ven.
   Kudy by nám vypouštěl signály?

   2) „Impotentní komunikace ohrožuje vládu“
   – Tak v tom nevidím problém. Stačí za pár miliard dovézt komunikační Viagru.

   3) „vystoupí s mimořádným projevem“
   Tak v tom problém nevidím. Žádný řádný projev jsem od něj ještě neslyšel.

 9. Signalista bude v neděli hovořit k poddaným. Nevím proč mě to vždy děsí. O snižování důchodového věku, to zřejmě nebude.

   1. Myslíte, že kvůlivá takovému prdu derniér hodlá signalizovat z minaretu? Já už se lek, že vyhlašujeme mužíkovi válku, či co.

 10. Když už jsme u toho jazyka, před pár dny, tuším na Hovínkách, titulek- Aktivisté, v rámci boje proti klimatu, vypouštěli pneumatiky v SUV.

   1. Mě tam spíš zaujal ten čeština- boj proti klimatu. Já myslel, že bojují proti lidem, kteří způsobují klimatickou změnu, ale oni vyhlásili válku samotnému klimatu.

    1. To mně je úplně jedno, bratranče. Jak uvidím, že mně někdo vypouští ventilek, zavzdušním se a ventilek mu utáhnu. Klima neklima.
     Čeština je v tu chvíli nepodstatná, s utaženým ventilkem je nepoužitelná.

     1. Toť nepochybně. Přesto dím, že by novinář , alespoň titulkem, měl naznačovat, že kumštu svého nabyl na škole české.

  1. Znám jednoho nablblého aktivistu, co se rád lepí k silnici, a ten taky jezdí SUVčkem.
   Já se ho budu muset zeptat, jestli si ventilky vypouští sám, nebo mu to jezdí dělat kamarádi.

   1. Gogo 16:49
    mně je lepení na nich natolik sympatické, že bych uspořádal vánoční sbírku na kilo vteřinového lepidla a na Štědrý den bych je přilepil (bez oděvů, aby to bylo ekologické ) za všechny zdola přečnívající kousky. Nejsem sadista, abych je za ně věšel do půvanu, ať si pohodlně posedí.

    Půlhodinová odborná práce se sbíječkou by pak jako kolaterální zisk způsobila, že by dosmrti nemuseli kupovat prezervativy.

    1. Pokud by neměli v záloze debondéry…
     Asfaltovým holubům doporučuje každý třetí plastikový modelář 😉

 11. Setkání čínského a ruského prezidenta v Samarkandu

  16.9.2022 12:44 (Paroubek)
  Česká média pracují opravdu výběrově. V některých mainstreamových médiích se vůbec neobjevila zpráva o včerejším setkání čínského prezidenta Si Ťin-pchinga a ruského prezidenta Putina v Samarkandu. Přitom jde o událost prvořadé politické důležitosti, která je především jasným vzkazem pro Západ, NATO, Spojené státy a Evropu.

  Čína s Ruskem, jak se vyjádřil, podle čínského oficiálního listu China Daily, čínský prezident Si, je „…připravena spolupracovat (s Ruskem) na vzrůstající silné vzájemné podpoře“, která je v zájmu obou zemí. Čínský prezident dodal, že Čína chce také „prohloubit pragmatickou spolupráci v takových oblastech jako je obchod, zemědělství a konektivita“.

  Obě strany chtějí posilovat kooperaci v rámci Šanghajské organizace spolupráce a vytvářet tak vztahy důvěry v Asii, v organizaci zemí BRICS a v jiných multilaterálních mechanismech. Čínský prezident hovořil o podpoře solidarity, o rozšíření spolupráce, ochrany bezpečnosti a zájmů v regionu a o snaze ochránit společné zájmy obou zemí v rozvojovém světě.

  Prezident Putin ocenil po setkání obou politiků v uzbeckém Samarkandu, jež proběhlo v rámci dvoudenním summitu Šanghajské organizace pro spolupráci, postoj Číny vůči krizi na Ukrajině.

  Oba prezidenti se včera setkali osobně poprvé od ruské invaze na Ukrajinu. Je třeba dodat, že Čína také pokračuje v politice odsouzení západních sankcí uplatněných vůči Rusku“

 12. Oceňuji krásně vystavěné myšlenky a úvahu, ze které je cítit jistá bezradnost co s tím ve smyslu: “ dejte mi pevný bod ve vesmíru a pohnu Zeměkoulí“. Tím pevným bodem a kotvou úvah s přesahem k heglovské a následné filosofii a jdoucí historií až k antice je dle řady z nich společenské vnímání vlastnictví, tzn. majetkových práv ve formě jak definice, tak naplnění a zejména vymahatelnosti. Modernějším ekonomem, který se tímto zabýval, je např. český fanoušek a nositel Nobelovy ceny Douglass North, ale i mnoho jiných. Je nepochybně zřetelná vada na zemích EU , že se základní politická i majetková práva transformovala do gigantického balíku regulací a nařízení, která vedou k totálnímu úpadku všech. A můžeme v tomto prismatu i sledovat další kultury/civilizace v Asii, Americe atd.

  1. Pochopil jsem bod, fanoušek, ale a úvaha. My jsme tady jen ponížení vidláci, s námi musíte pomalu, česky a jednoduše.

 13. „Ještě horší, než byla protektorátní …“ zaznělo na (mini)akci v Plzni …
  PL: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Docent-Valencik-na-akci-v-Plzni-Manaskova-vlada-Misto-mozecku-potrebuje-prsticek-sama-nemysli-714466

  Myslím, že by nám to mělo stát za povšimnutí a nemělo by zapadnout jako má poznámka zde v 8:10. Měli bychom se přece spojovat – bez ohledu …

  (Zakladatel nechť případně promine a naloží s tímto jak je třeba.)

 14. Fiallah heute.

  Bude projev v neděli!
  Prý abychom věděli
  že je konec chrochtání
  říhání a hltání!

  Projev bude v dvacet hodin
  až se množství českých rodin
  vrátí z lesů s dřevem, houbou,
  ať to vidí s teplou troubou.

  Jde o signál signálů
  bude zapsán v análu
  pro budoucí generaci.
  Pak zalehne na matraci.

  1. Někdo by se měl obětovat, poslechnout si to, a pak nás s nosnou myšlenkou toho signálu stručně a přehledně seznámit. Kdo se toho ujme?

   Já bych si dovolil navrhnout Vidláka, od něho se to dá docela příjemně číst. Poslouchat Fialu, na to nemám.

    1. Vidláku,
     nemá cenu to jen poslouchat, tím méně pak dokonce dolovat nosnou fialovou myšlénku a objasňovat ji zdejšímu nevědomému davu.

     Fialu je nutno při projevu především vidět! Jeho pantomimické signály jsou převážně rázu optického, nikoli akustického. Pusť si ho v televizi a stáhni zvuk, budeš z toho mít větší požitek!

     (Dodatečně si projev můžeš po malých doušcích opatrně přečíst. Doporučuji před četbou dvě tablety Kinedrilu a zapít rumem).

   1. taky si tu „radost“ nechám ujít

    naslibuje hory doly, vysvětlí, že nikdo nepadne, protože zastropují ceny a bude všechno duhový

   1. RAND se od toho (distancuje. nedivim se), ale prisel s tim puvodne Svedsky magazin a ti tvrdi, e jejich zdroje jsou solidni.
    At je to jak chce, tak to postupuje presne podle toho navodu, kteroy RAND nenapsal 🙂

 15. Roku 2018 jsem se v textu „Jedinec v předivu hodnot“ https://zdenekhosman.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=667757 pokusil o náhled na otázky hodnot obecných i osobních.
  V textu připomínám dokument Lisabonská smlouva (2007), kde jsou pro členské země, včetně ČR, vyjmenovány univerzální hodnoty. Ale když analyzujeme jednu z nich – rovnost – zjišťujeme její kolizi až neuskutečnitelnost zároveň s požadavkem svobody.
  Závěrem svého zmíněného textu cituji klasika Maxe Webera s příkladem rozporu v rozhodování: Jak reagovat na zlo („neodporuj zlému“ versus „odporuj zlému, jinak budeš spoluzodpovědný za jeho rozšíření“).

 16. Byl hrozný tento stát
  Když musel jsi se dívat
  Jak zakázali psát
  A zakázali zpívat
  A bylo jim to málo
  Poručili dětem
  Modlit se jak si přálo
  Veličenstvo Kat …

  Vedoucí oddělení pro styk s veřejností policie v Rize Tom Sadovskis prohlásil, že v lotyšském hlavním městě je zakázáno používat na veřejnosti symboly totalitních režimů. Takto reagoval na žádost skupiny rusky mluvících důchodců z Pobaltské republiky. Zákaz se týkal zejména legendární „Kaťuše“.
  „Zákon stanoví zákaz používání symbolů totalitních režimů na veřejných místech. Pod zákaz spadá zejména hymna SSSR nebo jiné písně oslavující totalitní režim, jako například ‚Kaťuša‘ a podobně,“ uvedl Sadovskis, informuje bb.lv.

  1. Re: Homér

   Lisabonská smlouva je Lisabonská smlouva.
   Ale na slovanskou holotu je potřeba přísnost, z toho se nevykecáte. Takže žádné hymny, žádné Kaťuše, nic. A kdo mekne, tomu sebrat důchod. Stejnak si za něj takový lotyšsko-ruský důchodcovský kříženeček nic moc nekoupí (průměr je 300 éček), tak aspoň ušetří za neošlapané boty.

   Btw. jak tak hodnotím výšku penze v LV, zjišťuju, že to jsou skoro stejně dobří ekonomičtí kouzelníci, jako Ukrové.
   Já jsem dosti skromné zvíře, ale nezdechnout při aktuálních cenách za sedmu měsíčně, to už je fakt umění.

   1. TVL, to FAKT nevymyslíš.

    Citace
    bývalí blokátoři Leningradu mají právo na dotace na zubní protézy, léky, rakve a kříže, stejně jako na bezplatné jídlo pro chudé po dva měsíce v roce;
    https://poradnuk.com.ua/cs/d%C5%AFchod-v-loty%C5%A1sku-v-roce-minim%C3%A1ln%C3%AD-pr%C5%AFm%C4%9Brn%C3%BD-a-d%C5%AFchodov%C3%BD-v%C4%9Bk.htm#PvL3.2

    Ti zm*di dotují fašisty, kteří obléhali Leningrad.
    Já už fakt na tohle to nemám psychické síly.

     1. Re: Jarek

      Jste hnusný Jarek a já vám s okamžitou platností přikazuji, abyste zapomněl poznávání písmenek v latince i v azbuce.
      FUJ JE TO!!!
      A soudruzi Latvinci šíří jen svobodu a demokracii, abyste věděl!
      A tuhle válku vyhrajeme!
      A tak dále!

    1. To je fór? Kolik je dneska těm blokátorům a kolik zubních protéz celkem potřebují?
     Mimochodem – na to samé jako hrdinové, bojující za demokratické hitlerovské Německo mají u nás (s výjimkou těch křížů) např. i všichni vězni.

     Já jim protézy, rakve i kříže přeju, nebuďte tak hnusně závistiví!
     Kdo po tobě kamenem – ty po něm protézou!

     1. Správně, holube, ty počty obdařených oblehatelů budou tak něco málo jednotek, maximálně desítek.
      Jiná věc je to uveřejnit. U nás by to neprošlo – propagace fašismu a nacismu.
      Nebo už prošlo?

      K přežití ideologií: Vždy něco málo přežije: Komunismus, despotismus, otrokářství, fašismus, nacionalismus, jsou tu monarchisté, anarchisté, diktátoři. Zoofilové, nekrofilové i pedofilové.
      A za čas tu zůstanou i Green-dealisté, liberální demokrati, vegani, atd.
      Lidský intelekt má být pestrý!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *