16 dubna, 2024

Čeho se nejvíc bojí…

Přátelé, dnes začnu velmi osobně. Vy, co mě čtete dlouhodobě, tak víte, že se zabývám výrobou mého domácího portského. Mám na to svojí soukromou odrůdu na mém malém vinohrádku a vyrábím toho něco přes sto litrů ročně. Před několika roky jsem se rozhodl, že své víno ještě vylepším uložením v dubovém sudu. Rozhodl jsem se, že pojedu tzv. solera systém. Pořídím tak třistalitrový sud a každý rok si z něj sto litrů vezmu a nových sto litrů mladého vína tam doplním. A tak jsem začal své víno shraňovat.

Nebylo to jednoduché. Víno je oblíbené, v dnešním švihlém světě je to ideální lék na deprese… a tak jsem ročně nezachránil víc než padesát litrů. Už pět let šetřím, pět let mi ve sklepě přibývají plné demižony a zrovna po této sezóně jsem měl mít příslušné množství pohromadě. Už jsem si vyhlížel bednáře (ten si reklamu zaslouží – měl to být pan Fryzelka), aby mi udělal sud podle mých požadavků… a najednou přišlo tohle všechno.

Člověk tak jednoho dne napíše výzvu, abychom vládu řádně vyděsili a ukázali jí, kdo v této republice doopravdy vládne. Výzva si začne žít svým vlastním životem a najednou mám na příští týden objednáno několik hostů. Nechci prozrazovat předem, kteří kandidáti stojí o reklamu od Vidláka, však se to v týdnu dozvíte z dalších článků, ale já zjistil, že budu muset na oltář vlasti obětovat mé dlouho shraňované víno. Něco u našeho rozhovoru pít musíme, jinak se málo dozvím… Pan Fryzelka zakázku zatím nedostane, víno padne na vidlácké oťuknutí kandidátů. Co naděláš…

Ne, mám z toho samozřejmě radost, protože tady nejde o Vidláka. Tady jde o vás čtenáře, kterých je už tolik, že ti bystřejší politici chápou vaší cenu. Zatím je to pořád trochu k nevíře – Češi, na kterých se dá dříví štípat, se najednou probudili a berou si svojí zemi zpátky do vlastních rukou. Ještě pořád o tom mnozí pochybují, ale dejte jim týden.

Já už registruju i první známky paniky v pětikoaličním táboře. Dostal jsem několik mailů od různých starostů především z malých měst, kteří mají nad svým jménem některou z pětistran. Jejich voliči jim začali nosit můj text a oznamují jim, že je volit nebudou. Promiň Franto, jsi dobrej kluk, nic proti tobě nemáme, ale Vidlák má pravdu – ty nám energie nezajistíš, ty nám pracovní místa nezachráníš a tvůj předseda se prostě musí dozvědět, že je kretén…

Prý je to moje vina, ničím kariéry lidí, kteří to v politice nikdy nedotáhnou vysoko a kteří chtěli jen pomoci své obci. Colateral damage…

Odpovídám jim, že ještě mohou udělat coming out – mohou se od své strany veřejně distancovat, mohou ji opustit, mohou svého předsedu sami znectít a pokud jsou upřímní, lidé jim to třeba uvěří…

Každopádně už teď se v pětikoaličních kancelářích šíří defétismus. Teď jen, aby pochopili, že za to nemůže Vidlák, ale jejich předseda.

Tohle byl totiž jejich recept na klidné vládnutí ve šťastné symbióze s Bruselí, Aspenem, Bilderbergem a americkou ambasádou. Takhle mohli klidně držet Hlubučky, Slepičáky, takhle si mohli úkolovat tajné služby, intrikovat proti sobě navzájem a obrat tuhle zem na kost.

Stačilo lidi rozdělit. Rozeštvat je na pseudotématech, udržet je od sebe v bublinách, naservírovat jim plytkou zábavu… a když se náhodou občas našel politik či aktivista, který nepochopil pravidla hry, tak se na něj něco vytáhlo. A pokud nebylo co vytáhnout, tak se něco prostě vymyslelo. Mééédia se postarala. Nakonec měl každý máslo na hlavě, každý byl potenciálně gauner, všichni na všechny něco věděli a lidi mohli maximálně sedět u piva a nadávat. Jakmile se někdo pokusil od nadávání vstát a něco zkusil udělat, okamžitě na něj udělali společný nálet a za chvíli byl postižený rád, že může alespoň zpátky k pivu.

Oni se nejvíc bojí, že se lidi sjednotí. Jim vyhovuje, že každý volič volí pěkně zvlášť. Proto je zapotřebí dělat z politiky tak vážnou věc, proto je zapotřebí některé názory zadupávat, proto je zapotřebí udávat a psát seznamy dezinformátorů. Proto se musí nálepkovat, proto se v televizních studiích uráží a zesměšňuje. Tohle je jediný důvod existence všech těch Witovských a Taberyů. Oni potřebují, abyste se s nikým nemohli dohodnout. Oni potřebují, abyste se hádali, abyste byli z politiky naštvaní, bezradní, abyste si o tom neměli s kým pořádně pokecat a nakonec abyste to ze zoufalství někomu hodili (jedno komu) a věděli už předem, že se stejně nic nezmění. A nebo seděli doma a ani k volbám nešli. „Kdyby volby mohly něco změnit, už dávno by je zakázali…“

Oni se bojí přesně toho, co teď děláme. Oni se bojí, že se domluvíme a projevíme takové ty nemoderní a dávno potlačené vlastnosti – sounáležitost, přátelství, schopnost odlišit důležité od nedůležitého… porozumět si… Dlouhá léta jim to vycházelo, měli k tomu všechny předpoklady a všechny nástroje, ale teď, tváří v tvář největší krizi od Druhé světové, jsme to prolomili. Obejdeme se bez jejich institucí. Obejdeme se bez majnstrýmových mééédií, obejdeme se bez jejich mluvících hlav. Už jsme ukázali, že se umíme svolat za naprostého mlčení České televize a ukázali jsme, že ještě nejsme tak zoufalí, abychom se na Václaváku z beznaděje ani nesešli. Dokázali jsme zahulákat tak silně, že jsme vládu vyděsili k akci.

Samozřejmě, že celé to zastropování cen energií na těch nejvyšších hodnotách, je jen vějička. Oni prostě jedou to, co dělali vždycky. Hodit kost, rozdělit lidi, pořádně osračkovat svolávatele, ukázat chyby na řečnících, rychle dohodit psudotémata o ruské páté koloně a když to nepomůže, tak zkusí cokoliv jiného. Dlouhá léta jim to vycházelo, dělají to i teď a dělat to budou i nadále. Hlavně zabránit tomu, abychom se sjednotili. Hlavně lidi atomizovat, rozeštvat a pak jim dát volební urnu a kandidátky, kde jsou všichni na jedno brdo. Hlavně, aby se burani nedomluvili na společném postupu.

Ve středu jsem vás vyzval, abyste na to tentokrát neskočili. Vyzval jsem vás, abyste udělali to, čeho se bojí. Vyzval jsem vás, ať je jejich vlastní volební zbraní nemilosrdně zlikvidujete. Pojďte k volbám a nevolte je. Pojdťe k volbám i vy, co jste to už dávno vzdali. Pojďte zvolit kohokoliv, jen ne pětikolku. Pokud přijdete, uděláte jim z jejich plánů kůlničku na dříví a vyrobíte tisíce naštvaných starostů, co budou vědět, že neprohráli kvůli sobě, ale kvůli kreténskému předsedovi. Oni si pak svého šéfíka zaříznou sami.

Ve vládě (ale i v opozici) si ještě pořád myslí, že to dopadne jako vždycky. Myslí si to i celá řada lidí, kteří jsou s námi. Mají pravdu, doteď to tak vždycky bylo. Pojďte jim ukázat, že se mýlí a že se něco doopravdy změnilo. Vyházejte modroptáky z vesnic, vyházejte je z městeček, vyházejte je z měst, vyházejte je všude. Udělejte to vy, co k volbám už dávno nechodíte. Nemůžete na demonstraci? Tak přijďte k volbám a zvolte ty, kteří nemají na volebním lístku slovo ODS, KDU, TOP, STAN a PIR.

Nemyslete si – naše pětikolka má stále své pevné jádro. Stále je někdo bude volit. Pokud máme vyhrát, musí nás být hodně a musíme přesvědčit nevoliče.

Já vím, že máte oprávněné obavy. Jaké budou ty nové strany? Jaký doopravdy bude Rajchl, Majerová, Nerušil a ostatní? Nevezou se jen na vlně lidové euforie, aby si pak celou „revoluci“ ukradli pro sebe? Jak věřit rychlokvaškám? Nebo je to pravda, že Vrábel dostává peníze z Ruska? Nebo od Janečka? Člověk potřebuje naději, ale my už byli tolikrát zklamáni… dá se jim věřit? A dá se věřit Vidlákovi?

Přátelé, pojďme udělat postupně tři věci.

 1. Zlikvidujme ve volbách pětikolku. Pokud to dokážeme, tak jsme se sjednotili. Ukažme, že my se dokážeme tady, přes Vidlákovy kydy, domluvit. Ukažme to nejen Pětikolce, ale i těm, co se teď ucházejí o naše hlasy. Ukažme jim, že naše sjednocení nemá v rukou žádná politická strana. Tyto komunální volby musejí být demonstrací naší občanské síly. Zároveň jsme v nejlepším postavení. Uvidíme námi zvolené kandidáty v komunálu i senátu. Než budou předčasné volby do sněmovny, budeme už vědět, na čem jsme. Už budeme vědět, kdo se nejen ohání zájmem o lidi, ale skutečně to dělá. Pro novou politickou kandidátku je nejlepší vzbudit naděje před parlamentními volbami. Tam naberou moc a skutek utek. Teď je to obráceně. Parlamentní volby budou až naposled. My nejprve uvidíme, jak si vedou a pak je teprve budeme volit. Co víc si přát?
 2. Přijdeme na demonstraci 28.9.2022 na Václavák. Za deset dní. Nebudeme dbát, kdo nás svolal, nebudeme lustrovat řečníky. Někdo to svolat musí a slouží tím nám. Přijdeme tam, abychom znovu zahulákali vládě do oken. Přijdeme tam, bude nás ještě víc než posledně a ukážeme nejen pětikolce, ale i našim řečníkům, že jsme za ten měsíc urazili kus cesty. Ukážeme i těm posledním pochybovačům, že my jsme Česká republika a táhneme za jeden provaz. Kandidáty budeme volit ve volbách. Ne tam na náměstí. Tam si je jdeme poslechnout a zhodnotit. Jdeme si tam vzít zpátky právo na odpor.
 3. A vy, co máte pochybnosti, kdo jste byli mnohokrát zklamáni, ale chtěli byste ještě jednou zkusit věřit alespoň hentomu Vidlákovi, když tak hezky píše… a neumíte nebo nechcete dát důvěru rychlokvašeným politikům, vy si vedle trikolóry ve tvaru jedničky připněte ještě čtyřhrotou vidličku. Namalovanou, vytisknutou, upravenou ze skutečné vidličky, to je jedno. Vy, co přijdete na Václavák kvůli Vidlákovým textům, vy, co jste si nejistí, vy, co si nechcete nechat vzít tuhle naději, vy si připněte znamení, že si přejete, aby budoucí představitelé tohoto státu četli každý den Vidlákovy kydy. Ukažte, že jste přišli kvůli tomuto blogu a kvůli myšlenkám, se kterými už pět let chodím každý den s kůží na trh. Ukažte všem, co se ucházejí o vaše hlasy, že Vidlák píše i za vás. Ukažte všem kandidátům a politikům, co mají každé ráno číst. Chtěli jsme podhoubí, které by formovalo kandidáty, dodávalo myšlenky a poskytovalo zpětnou vazbu… tož tady jedno takové nabízím.

První krok jsme udělali na Václaváku. Druhý krok udělejme u voleb. Třetí a čtvrtý bude opět pod koněm. Ukažme vládě, pochybovačům i všem ostatním, že jsme se sjednotili za Českou republiku, za náš národ a za naší vlast. Ukažme, že na nás nikdo nemá bianko šek, protože už máme způsob, jak táhnout za jeden provaz. Ukažme, že my jsme víc než politika, že se mají čeho bát, protože už nás není hrstka a nenecháme se rozeštvat.

Zítra mě čeká první host, v pondělí o něm bude článek zcela po vidlácku. Nechte se překvapit.

420 thoughts on “Čeho se nejvíc bojí…

   1. Nevadí… Je pěkné vidět, že má Vidlák reklamu už i na parlamentkách… I když hádám, že na Novinky se to asi nedostane… 😀

 1. Hrůzy z „malé Osvětimi“, koncentráku pro děti: Experimenty, mučení, plátek chleba a černá káva na příděl
  Hrůzy z „malého Auschwitzu“, koncentráku pro děti: Experimenty, mučení, plátek chleba a černá káva na příděl
  Původní fotografie preventivního bezpečnostního tábora v Lodži.
  Vizualizace preventivního bezpečnostního tábora v Lodži.
  Vizualizace preventivního bezpečnostního tábora v Lodži.
  Autor: jžk –
  8. května 2020 • 06:10

  Během 2. světové války prošlo nacistickým koncentračním táborem pro polskou mládež až 20 tisíc dětí. Vědci se nyní spojili s a společně vytvořili pomocí starých fotografií digitalizovanou verzi tábora v polské Lodži, kde byli mučeni, trestáni a zabíjeni mladí chlapci a dívky.

  Takzvaný preventivní bezpečnostní policejní tábor byl ukryt v židovském ghettu v polském městě Lodž a byl jediným táborem, který nacisté založili primárně pro děti v okupované Evropě. Byl otevřen na příkaz Heinricha Himmlera 11. prosince 1942 a prošly jím až dvě desítky tisíc dětí ve věku 2 až 16 let.

  Tento tábor byl známý pro vysokou úmrtnost a násilné zacházení s vězni jako „malá Osvětim“. Většina dětí byla potomky politických vězňů, zavírali zde ale i sirotky, děti s postižením nebo za drobné zločiny. Vězni byli zbaveni identity, místo jmen je oslovovali čísly a byli nuceni nosit šedý mundúr a dřeváky. Museli snášet otřesné podmínky života v táboře, včetně hladu, zimy a násilí ze strany dozorců.

  Nejstrašnější dozorkyně v Buchenwaldu: Z lidských hlav dělala těžítka a z kůže fotoalba!
  Nejstrašnější dozorkyně v Buchenwaldu: Z lidských hlav dělala těžítka a z kůže fotoalba!

  Trýznění hladem i fyzické tresty

  Přestože tento tábor nepatřil přímo pod rozsáhlou síť systému nacistických táborů, podle přeživších v něm byly mnohem barbarštější podmínky než v jiných. Vězni byli napěchováni do dřevěných budov, které během zimy poskytovaly jen malou ochranu před chladem.

  Dle svědectví vězňů zde všichni trpěli neustálým hladem, při kterém je nutili celý den tvrdě pracovat. Každé dítě dostalo k snídani krajíček chleba a půl litru černé kávy, se kterými si museli vystačit až do večeře, kdy dostali řídkou polévku. Podle deníku The First News jim dozorci občas „dopřáli“ lžíci zavařeniny.

  I ty nejmenší děti byly nuceny spát na dřevěných prknech, která zahnívala příčinou častého pomočování k smrti vystrašených vězňů. Za každého počasí se myly venku pod ledovou sprchou a když dítě chytilo vši, bylo trestáno odepíráním jídla nebo bičováním. Mnoho dětí v důsledku krutého zacházení zemřelo a ty, které zůstaly naživu, byly vystavovány nucené práci a nelidskému zacházení dozorci.

  Těhotnou hrdinku Marii za války mučilo gestapo: Porodit směla, přežít nikoli
  Těhotnou hrdinku Marii za války mučilo gestapo: Porodit směla, přežít nikoli

  Bezpráví i za zdmi koncentráku

  Přesný počet obětí není znám, předpokládá se ale, že za vysokými zdmi tábora zemřelo až 300 dětí. Klid ale nečekal na přeživší ani po osvobození. „Uvedli, že jelikož se jednalo o děti, nikdo je nebral příliš vážně,“ napsala na polskou mediální platformu ředitelka Dialogového centra Marka Edelmana v Lodži Joanna Podolska-Plocka.

  „Nikdo jim tehdy nevěřil, že se s nimi zacházelo špatně. Většina lidí si doteď myslí, že se jednalo jen o další část židovského ghetta,“ dodala. V důsledku nebylo s těmito dětmi dlouho zacházeno jako s oběťmi.

  Šokující nález: Fotoalbum z lidské kůže! Mělo tetování, vlasy a divně zapáchalo, popsal hrůzu zákazník starožitnictví
  Šokující nález: Fotoalbum z lidské kůže! Mělo tetování, vlasy a divně zapáchalo, popsal hrůzu zákazník starožitnictví

  Oživení historie

  Na základě soudních materiálů, leteckých fotografií a výpovědi svědků byla podoba německého tábora obnovena. „Vizualizace pomůže lépe porozumět povaze tábora a pomůže učitelům seznámit studenty s podmínkami polských dětí v táboře během druhé světové války,“ uvedl Artur Ossowski z Institutu.

  Interaktivní mapa představuje desítky budov včetně márnice, velitelských kanceláří či špinavých ubytovacích kobek. „Rozmístění a tvar budov bylo zreprodukovány na odpovídající místa dle výpovědí vězňů,“ dodal Ossowski.

  Evu odvezli do Osvětimi jako batole: Když jí tetovali číslo, omdlela
  Evu odvezli do Osvětimi jako batole: Když jí tetovali číslo, omdlela

  Tábor byl osvobozen od německé okupace 19. ledna 1945, kdy v něm nalezli přes 800 dětských vězňů. Velká část tábora byla přestavěna a nyní slouží jako ubytovací jednotky. Některé budovy, jako dílny nebo kanceláře velitelů zůstaly zachovány a proměněny na byty.

  1. To píšete o jakých nacistických táborech? Byly různé, tak konkrétně, prosím. Píšete o německých? Tak pište jasně „německé nacistické tábory…“ . Děkuji.
   Jiří

 2. Kličko byl v ČR. Podle rozhovoru s ním tomu režimu není pomoci. Mluví o obraně vlasti, svobodě a touze vstoupit do EU, kterou si idealizuje, ale potom řekne, že vítězství znamená osvobození celého území i Krymu. Chtějí být v EU, mít se dobře, nechat si všechno území připijené bolševiky, ale nejradši by vyhnali lidi přišlé za bolševika na ta území už před připojením žijící na těch územích už proto aby proti nim nehlasovali, protože vyslechnout je odmítají. Vážně chtějí kvůli Krymu vést válku další roky místo zlepšování ekonomiky a plnění vstupních podmínek EU? Nejde se snažit o obojí naráz. Musejí si vybrat, co považují za důležitější, ale to odmítají s argumentem, že chtějí dosáhnout všeho. Celé území bez bouřících se obyvatel, silná ekonomika, členství v EU. Jsou s Krymem zatvrzelejší než Srbové s Kosovem, i když Krym nebyl jejich starou posvátnou půdou. přišli k němu ani nevěděli jak. Považuje za silnou motivaci, že bránili svá města a svou budoucnost, ale když přijdou do Doněcku nebo na Krym, budou zase místní lidi bránit svá města. Bude to naopak.

  1. Re: Manuel

   Ukrové přišli k většině svého území, aniž by věděli, jak.
   Pro mne je prubířským kamenem každého Ukra téma grilovačky v Oděsse. Na tom se odkope úplně každý.

   1. Targus: Tady bych použil slovo nevtip používaný na Vlkovobloguje. Největší nevtip je ujišťování UA politika, že něco nechá vyšetřit. Od Majdanu se nevyšetřilo skoro nikdy nic. Střelba na Majdanu. Upalování v Oděse. Nejméně dva případy přepadení ortodoxních židů na pouti v Umáni, kde se mluvilo o jasném antisemitském motivu, ale najít a usvědčit aspoň jednoho pachatele se nepovedlo. Střelba zajatců do nohou se taky nic nezjistilo. Mnoho otazníků. Proč nezaminovali a nezabetonovali Perekop jako Avdějevku, když Arestovyč předpověděl už v roce 2019, že přes Perekop přijde invaze. Proč se politici vysmívali minským dohodám v době největšího napětí na hranici letos v lednu. Proč se zvýšilo ostřelování Donbasu v polovině února 30x, když válku nechtěli. Proč vlastní občany nevarovali, když už měli zprávy, že bude velká válka. Proč nenabídli víc jednání už lednu a proč k tomu nemobilizovali hned 21. února v reakci na uznání nezávislosti LNDR v RF. Proč mnoho toho dělali naopak, kde patřily ústupky, byli zatvrzelí a kde mohli a měli ukázat rozhodný postoj, neudělali nic. Z toho plyne, že jim o vlast a lidi zase tolik nešlo. Jediný možný závěr faktů. Možných motivací je několik.

   2. Vážený Targusi, je schválihodné, že jste vzpomenul Oděsu. Ale již ne forma, kterou jste použil. Nazvat bestiální vraždy a upalování lidí „grilovačkami“ je naprosto mimo mísu. Mezi obětmi byla těhotná žena. Do lidí, kteří se pokoušeli utéci z hořícího pekla stříleli – mezi těmi střelci byl i oficiální představitel – gauner, z nové garnitury, který měl sebou ochranku. Tento lidský parchant podával telefonní hlášení, což bylo zdokumentováno.
    Pokuste se ve svých komentářích popisů vražd o lidský přístup bez „cool stupidních“ obratů.

 3. Pro blbíše, Mav, panaElaka, Petra 2, Heanov a Pivoje.
  K „Vínu se vrátím někdy asi zítra/pozítří.
  Děkuji za vaše reakce, neb i v pohnutých dobách je dobré hledat to, co nás spojuje. Třeba zrovna víno.

 4. Vidláku, vím, že nic jiného nezbývá… Uvědomuji si Vaši pozici. Jen se ozývá skepse způsobená „zkušeností s českým voličem“… Pozadí velkých změn v této zemi bylo vždy podmíněno souvislostí s dějinnými mezinárodními událostmi, a během 100 let znovu nabyté samostatnosti a státnosti se jedná o jednoznačně NEJHORŠÍ, z hlediska hospodářského, finančního, sociálního a dokonce přímo existenčního jde o nejdestruktivnější spolek, ba přímo verbež, co tu za tu dobu včetně skutečné okupace bylo… Taková tlupa vlastizrádců, kolaborantů, gaunerů, zločinců, defraudantů, zaprodanců, hlupáků a hrobařů státu a státnosti, taková tlupa mentálních mrzáků otevřeně bojujících proti vlastnímu obyvatelstvu, států i státnosti, se jen tak široko daleko nevidí…
  Bohužel mají paradoxně až téměř neuvěřitelně ještě neustále existující vcelku slušnou voličskou podporu – vzhledem k zvěrstvům, co mají na triku už nyní, a co ještě stihnou, je to neuvěřitelná děsivá realita.
  Vy to víte, stejně jako si to uvědomuje spousta lidí, jež nekrmili doma senem…
  Jen je prostě jistá jedna věc : sázka na elektorát s takovou „vnitřní kvalitou“ je velký, opravdu velký risk až hazard…
  Nakonec ony velké změny – a nic menšího kvůli přežití ČR nemá smysl, měly „překvapivý scénář“…

  1. Moc korumpuje i silné povahy. Zvolený politik musí mít podporu voličů po celou dobu, jinak to nezvládne, Vzpomeňte si třeba jen na historii okolo Václava Fischera… Musíme to změnit my sami.

   Pokud jsme si uvykli nevolit, případně odvolit a zapomenout, je to naše chyba – svým způsobem pláčete ned nesprávným hrobem. Za to, jak to v politice vypadá, může právě naše lenost.

   Dá se to změnit. Vidlák je v tomto jen ukazatel směru. Jít musíme sami, každý sám za sebe.

 5. Zdá se, že Vidlák má pravdu, s tím, že se fakt bojí:

  https://www.manifest.cz/

  Nová pravicová politická strana Manifest.cz

  Pravá Svoboda a Prosperita

  Jsme moderní, rodící se politická strana pro lidi. Vraťme nám lidem Právo a Prosperitu. Spolu s vámi změníme systém. Decentralizace, soběstačnost, samostatnost a sebevědomí – Manifest.cz účet pro dary: 2701952687/2010

  A úplně nejlepší:

  https://cs-cz.facebook.com/manifestacezasvobodu/

  Nejen pro příznivce Manifestu jsme vydali toto doporučení do senátních voleb:
  Seznam doporučených kandidátů v roce 2022 od Manifest.cz

  Volební obvod č. 1 – Karlovy Vary
  Bedřich Šmudla – hnutí PES
  Volební obvod č. 4 – Most
  Alena Dernerová – SD-SN
  Volební obvod č. 7 – Plzeň-jih
  Daniela Kovářová – NEZ
  Volební obvod č. 10 – Český Krumlov
  Jaroslav Uhlíř – NEZ dříve Trikolora a ODS
  Volební obvod č. 13 – Tábor
  Olga Bastlová – ČSSD
  Volební obvod č. 16 – Beroun
  Michal Auředník – NEZ
  Volební obvod č. 19 – Praha 11
  David Bohbot – Svobodní
  Volební obvod č. 22 – Praha 10
  Jiří Kobza – SPD
  Volební obvod č. 25 – Praha 6
  Jiří Pavel Pešek – Manifest.cz
  Volební obvod č. 28 – Mělník
  Karen Pumrová – Manifest.cz
  Volební obvod č. 31 – Ústí nad Labem
  Jaroslav Telecký – PRO
  Volební obvod č. 34 – Liberec
  Svatopluk Holata – SPD
  Volební obvod č. 37 – Jičín
  René Franěk – Svobodní
  Volební obvod č. 40 – Kutná Hora
  Jiří Strachota – Svobodní
  Volební obvod č. 43 – Pardubice
  Svatopluk Pleva – BOS
  Volební obvod č. 46 – Ústí nad Orlicí
  Stanislav Ešner – ANO
  Volební obvod č. 52 – Jihlava
  Tomáš Nielsen – PRO
  Volební obvod č. 55 – Brno-město
  Petra Rédová Fajmonová – PRO
  Volební obvod č. 58 – Brno-město
  Zdeněk Koudelka – Moravané, Trikolora, SPD
  Volební obvod č. 61 – Olomouc
  Zuzana Majerová – Trikolora
  Volební obvod č. 64 – Bruntál
  Miroslava Hustáková – Trikolora
  Volební obvod č. 67 – Nový Jičín
  Jan Mužík – Trikolora
  Volební obvod č. 70 – Ostrava-město
  Hana Zelená – PRO
  Volební obvod č. 73 – Frýdek-Místek
  Gina Horylová – BOS
  Volební obvod č. 76 – Kroměříž
  Jana Zwyrtek Hamplová – hnutí NEZÁVISLÍ
  Volební obvod č. 79 – Hodonín
  Zbyněk Pastyřík – Moravané

  Doslova úžasné…

 6. OT pro gogo:

  Vy máte jediné štěstí, že mi emigroval můj Králík ´62 ze zdejšího kotce. Ten by si vás s vašimi vojenskými moudry namazal na chleba tam i zpět.

   1. Re: gegoš

    Fotr ne, ale jeden praujec. Jezdil za Ády na tygrovi, totiž v Tygrovi. U Minska nechal nohu. Zbytek života dopajdal s dřevěnou.
    Vy dva byste si rozuměli. Já nikdy nepochopil, jak může být někdo tak blbéééj, když mu Ivan ukrad nohu. Na ja – genau, furt vykládal, že ještě pět minut a Ivana zahnali až do Pacifiku. Něco podobného jako hen ti Ukronáckové.

    1. No vidíte, tak to možná ten váš předek na Tygrovi se potkal s tankem právě té První gardové tankové armády a zapomněl vám o tom říct.
     Anebo možná kdybyste místo agrese pozorněji vnímal, co vám lidi říkají, ušetřil byste všem spoustu nepříjemností.

     1. Skutečně vás obdivuji – vy nejste pouze namazán na chleba, vy jste už do toho chleba i stačil vsáknout…
      😉

      1. Re: Lentilka

       Tak to vidíte. Ve finále jste agresívní ignorantka, páč gegoš nemá pravdu.
       Za nic škebloň. co sem psával a Vidlák ho mazával.

       1. Proto tvrdím, že Gogo je svým způsobem troll. Dnes tu zaplnil prakticky pětinu diskuse dlouhosáhlými strategiemi války, které sdílí se Strelkovem. Přitom článek je o našich volbách a všichni se tu tím zabýváme.
        A ještě je útočný. Napsala jsem mu to já, napsala mu Lentilka, Targus, napsali mu další, ale nepomáhá to. No, chytrému napověz…

      1. No, vzdyt dole mate odkaz, ze tankova armada funguje dodnes (a take se tak stale jmenuje), vyjma prestavky v letech 1992-2014.

       1. Re: Stridor

        Vy jste se prostě s gegošem rozhodli, že si ze mne budete dělat pí… – pardon, Halefe – kozy!!!
        Znova uvádím zdroj – zde:
        https://www.armadninoviny.cz/stav-tankoveho-vojska-ruske-federace-v-roce-2021.html
        1. gardová tanková armáda
        Samostatný tankový prapor 27. motostřelecké brigády – 40 tanků T-90A a T-90M (v roce 2021 bylo přijato osm tanků T-90M). Kromě toho bylo několik tanků T-14 přiřazeno k provádění vojenských zkoušek. Do konce roku obdrží brigáda prvních dvacet sériových tanků T-14 jako náhradu za T-90A.

        6. tanková brigáda – tři tankové prapory – 93 tanků T-72B3M. Plus jedna cvičná rota tanků T-72B3

        Takže podle Stridora a gegoše se TANKOVÁ ARMÁDA skládá ze 4 – slovy ČTYŘ tankových praporů.

        Jedno sto a třicet tanků je u Stridora a Gegoše „ARMÁDA“.

        Pánové, jsem na lopatkách. Jste vojenští a zejména tankoví géniové.
        Fčilek by mne zajímalo, co je těch zbylých cca 2 000 tanků (zaokrouhluji).

        Prostě jste Kalouskovy jedničky, nedá se svítit.

         1. Re: Sk

          Vy jste Starej, což znamená, že jste taky hnusnééj a blbééj.

          Zakladatel se správně zove:
          Hádží Halef Omar ben hádží Abú’l Abbás ibn hádží Dávúd al Gossarah

          a touží býti chytrým, mladým a krásným, pročež mi dlouhá léta leštil mou Henryovku, hřebelcoval velblouda, za což jsem mu milostivě dovolil cestovati se mnou Ve stínu Padišaha po severní Africe, Středním Východu, jakož i po Balkáně.

          1. Kouzelný komentář – skutečně dovedete pobavit a odlehčit napětí 😁👍

        1. Vam je tezko rozumet, Targusi. Dole jste to odstartoval tvrzenim, ze tankova armada neexistuje („Jestli máte zájem, zkuste si zjistit, kolik tanků by taková TANKOVÁ armáda měla mít (nic takového prostě neexistuje)“, ted argumentujete odkazem na tankovou armadu.
         V tom je snad vas cely spor s gogem, ne? Vy tvrdite, ze nic takoveho neexistuje, gogo dodal odkaz na jeji aktualni existenci a vy jste to ted jenom potvrdil.
         Nechci vas chytat za slovo, ale tenhle spor je pomerne lehce k vyreseni, coz se take stalo.

         1. Re: Stridor

          Takže znovu a lépe.

          Gegoš tady tvrdí, že západní soudruzi málem rozprášili ruskou tankovou armádu. Na tom se snad shodneme.

          Já jsem tvrdil, že nic takového, jako tanková armáda v ruských ozbrojených silách neexistuje, protože tankové jednotky jsou max. ve velikosti pluků – dobrá tak brigád, když se budeme hóóódně snažit – a jsou rozřazeny většinově po fanglích (praporech) k vševojskovým jednotkám, chcete-li, k bigošům, neboli k blátošlapům.

          Nicméně Gegoš tu prudil dále, takže jsem usoudil, že považuje 1. GTA za opravdovou armádu, přičemž když se mrkneme na počty, je tato pseudoarmáda HLUBOKO pod počtem tanků v tankové divizi.

          Úhrnem – je mi líto, když tu chce někdo rozsévat moudra a nezná ZÁKLADNÍ členění jednotek v RA, které v podstatě kopíruje členění jednotek v bývalé ČSLA.

          Takže se na toto téma už vyse*em, protože si naděláte ostudu oba dva.

          1. V Rusku tak tomu říkají. Tanková armáda. Každý ví, o co se jedná, asi kromě vás.

           A za zmínku stála právě takhle taky proto, že tato první gardová tanková armáda většinou taky posílá svoje naleštěné stroje na přehlíku, takže to mělo i jakýsi symbolický význam.

           Neobklíčii a nezničili by nějakou jednotku xy ze Sibiře, ale právět TU První gardovou tankovou armádu.

        1. Tady to je:
         https://ru.m.wikipedia.org/wiki/1-%D1%8F_%D0%B3%D0%B2%D0%B0%D1%80%D0%B4%D0%B5%D0%B9%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%8F_%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D1%8F_%D0%B0%D1%80%D0%BC%D0%B8%D1%8F
         Vy tvrdite, ze nic takoveho neexistuje (viz vyse), gogo odkazal, ze ano. Pokud nekdo neveri wiki (jako ja), najde si dole v clanku aktualni odkazy na solidni stranky, ktere soucasnou existenci armady opravdu potvrzuji.
         Uz se do toho dal nebudu plest, pro me je tovyreseno.

         1. Re: Stridor

          Takže když napíšu na Trabanta fixem BMW, rázem se promění na BMW.
          Zajímavá logika.

          Btw. kdybyste si ROZKLIKAL odkazy dole v ruštině, zjistil byste, že do tzv. tankové armády, o které tady s gegošem rozprávíte, jsou nacpány vševojskové divize a TANKOVÉ PRAPORY.

          A je komické si představit, jak početné ruské divize /mírový stav JEDNÉ tankové divize byl cca 10 000 kusů, bigoši měli okolo 15 000 ks/ prchaly před ukrajinskými rotami. To snad nemůžete myslet vážně. Z čistě technického hlediska – JEDNA divize má pochodovou (transportní) délku okolo 80 km a Ivani ustoupili v průměru o 30 km.

   1. Re: Králík´62

    Chlape, přiznejte se, že jste šel krást sousedům sušené čtyřlístky a ti vás chytli za uši a zavřeli do svého kotce!
    Vím, jak vám pomoci z vězení. Podejte na ně kolkovanou stížnost „ombucmanovi“, že porušují králičí práva tím, že nemáte v kotci pořádný přístup na net a že vám leze seno do klábosnice!
    Ombudsman je Křeček, takže ihned pochopí, jak moc trpíte!!!

 7. Letem světem.

  Podle mého názoru, pan Vidlák má dobrý politický instinkt, kdy nynější politické strany jsou v krizi.

  Lidé vidí, že od Listopadu, strany slibují, blázni se radují.

  Kolik lidí je v Poslanecké sněmovně a Parlamentu od Listopadu?

  Jednou byli u vesla, jindy v opozici.

  Nejsou nyní spoluviníci dnešního stavu?

  Moje paměť je chatrná, ale COVID krizi si ještě pamatuji, jak tehdejší opozice chtěla ještě větší kompenzace, téměř pro všechny.

  Dnes?

  Výmluvy na Babiše, ale to není podstatné.

  Všechny strany hrály stínové divadlo pro ovčany, ale myslely si, že jsou nenahraditelné.

  Jaká je realita?

  Kde jsou historicky nejstarší politické strany ČSSD a KSČ(M) ?

  Kam směřují KDU i s ČSL a TOP 09?

  Kam bude směřovat ODS, když představitelé nehájí své členy a sponzory?

  Panika v pětikoaličním táboře vznikla v situaci, když jsou nespokojeni podnikatelé, i zaměstnanci, protože si uvědomili, že jde o kejhák všem, kromě kecalistům.

  Jestli se pan Vidlák omočil, nebo ne, není až tak podstatné, protože pomohl narušit bohorovný klid našich nynějších volených zástupců, kteří si mysleli, že tam jsou na věčné časy, a nikdy jinak.

  Jak dopadli jejich před Listopadoví předchůdci?

  Byli rádi, že neskončili v teplácích,

  Všechny akce se nemusí vydařit, ale kapka ke kapce, a je z toho mohutný tok odporu.

  To, že to někdo bagatelizuje, nemusí znamenat, že je to bezvýznamné.

  Někdy i záchvěv motýlích křídel dokáže dát impulz ke změnám… rozkmitá se vzduch a vibrací staré hradby padají dolů…

  Kdyby všichni v EU byli spokojení, tak se můžeme postavit na hlavu, ale nemáme šanci, ale celá EU se chvěje v základech.

  https://www.bloomberg.com/news/articles/2022-09-06/goldman-sees-2-trillion-surge-in-europe-energy-bills-by-2023?srnd=premium-europe

  Jistotu, že po sestřelení Pětikolky, něco podobného nemáme, ale máme bát žáby v hrnci, ve kterém stoupá teplota?

  Nevíme, kdo zvedne moc z chodníku.

  Jestli to bude Rajchl, tak to nemůže být horší, než někdo neznámý.

  Pana Vidláka možná neznáme, ale z jeho dlouholetých blogů, může i amatér poznat charakter.

  Tesat do kamene.
  Hrdinové nevznikají výběrovým řízením. Vůdci nevznikají tím, že je někdo dopředu prolustruje. Vůdci a hrdinové vznikají tak, že se osvědčí.

  Silové složky mají dobré informace, nepůjdou do ztraceného boje, viz. nechoď Vašku s pány ne led, ….

  Mladí dravci čekají na šanci.

  Budou čekat ještě dlouho?

  Kdo chce, může být za pecí.

  Ostatní mají šanci, tak jako pan Vidlák, který šel s kůží na trh.

  Hop, nebo trop.

  Já přeji panu Vidlákovi hop.

  Ve víně je pravda.
  https://austria-forum.org/af/Wissenssammlungen/Sprichw%C3%B6rter/Ve%20v%C3%ADn%C4%9B%20je%20pravda.

 8. Tak by mne zajímalo jestli to co lítá luftem je fake nebo pravda . Vzhledem k aktivaci zemědělců se mi zdá že b/ je správně:
  V dokumentu odeslaném do Bruselu ke schválení navrhuje vláda Petra Fialy zlikvidovat celé české zemědělství a výrobu potravin, uzavřít tisíce zemědělských podniků a úplně zlikvidovat všechna česká stáda a chovy zemědělských zvířat.
  Celá zemědělská veřejnost se proti tomuto programu postavila a varovala, že dojde nejen k dalšímu dramatickému zvýšení cen potravin, ale též k absolutní závislosti na importech potravin ze Západu EU.
  Až 60 % zemědělských podniků v důsledku Fialou nařízeného 23 % redistribučního poplatku uvažuje skončit výrobu a propustit zaměstnance ( nejvyšší redistribuční poplatek ze zemědělské výroby je v zemích EU maximálně 10 – 12 % ! ).
  Podle zemědělců, tak v Česku bude možné pěstovat jenom obiloviny, všechno ostatní budeme muset dovážet.
  A vzhledem k tomu, že nejvíce zemědělců pracuje v živočišné výrobě, dojde na českém venkově k další masivní nezaměstnanosti.
  A to v době nástupu obrovské hospodářské krize, propouštění a masové imigrace z Ukrajiny !
  Český kanibal Fiala tak udělá radost jedině západním potravinářským monopolům.
  Těm předhodí zadarmo všechny české jedlíky – voliče, aby si na nich vydělaly exportem podřadných potravin.
  Dalším důsledkem této fialové – agro – politiky, bude krom drahoty, také další skvělé vítězství:
  daně ze zisku z prodeje potravin v Česku půjdou už ne do české, ale do západních státních pokladen.
  Tím bude zase méně na všechno včetně důchodů, a proto už Fiala plánuje zvednout věk pro odchod do důchodu nad 65 let.
  Takto se může chovat k vlastnímu národu jenom absolutní ignorant a slouha hesla politiky TOP-09 – nestarat se o to, za jakých podmínek musí žít čeští občané !
  Co to znamená konkrétně ?
  Bochník chleba bude stát 60 korun, oznámil 12. 4. předseda svazu pekařů, a požadoval zákaz vývozu pšenice z Česka, aby bylo z čeho chleba vůbec péct !
  Portugalské, španělské a italské zemědělství pracuje na tomto principu: doveze se levná pšenice z Ukrajiny, jí se nasytí hospodářská zvířata, mléko a maso se potom zpracují v místním potravinářském průmyslu – a z velké části se vyvezou do ciziny.
  Výsledkem jsou pracovní místa v zemědělství i v potravinářské výrobě.
  A daně ze zisků výrobců potravin potravin putují do domácí státní kasy.
  Česká Fialová zemědělská politika si dává přesně opačný cíl:
  Zlikvidovat česká stáda hospodářských zvířat, a tedy i potravinářský průmysl.
  Budeme pěstovat pouze levnou pšenici – a ta se bude vyvážet do Portugalska, Španělska a Itálie, aby tam mohli nahradit výpadky v dodávkách ukrajinské a ruské pšenice.
  Česko tak čeká potravinový osud Indonésie, která je sice monopolním vývozcem palmového oleje ( 80 % ), ale pro vlastní obyvatelstvo ho nedává k dispozici, anebo je pro ně cenově nedostupný !
  Kdo si koupí bochník chleba za 100 Kč, až pšenice nebude ani v českých skladech, jestliže Ukrajinci letos nezasadí a nesklidí! ?
  Koupí si nás za babku.
  Fiala srazil redistribučním poplatkem české zemědělské dotace na 1 hektar z 5 200 Kč na 2 200 Kč, ale holandský zemědělec dostane ke svým 393 eurům ( asi 10 000 Kč ) na 1 hektar ještě letos přidáno !
  Fialovo vybíjení zemědělských zvířat v Česku není žádná náhoda, ale pečlivě naplánovaná bruselská politika.
  Na západě mají být stáda a chovy zachovány, na východě zlikvidovány !
  Obdobné je to s produkcí ovoce a zeleniny.
  Průměrná ziskovost českého zemědělství je 2 600 Kč na 1 hektar ( po započtení dotace 5 200 Kč ).
  Fialovým redistribučním poplatkem bude český zemědělec ve ztrátě – 400 Kč z každého 1 hektaru, na kterém zaseje !
  Zřejmým cílem vlády ODS, TOP – 09, KDU – ČSL STAN a Pirátů je tak zlikvidovat české zemědělce, jejich majetek – půdu – po nutném krachu, rozprodat ve dražbách – zájem bude mít především značné množství cizinců.
  Fialova vláda tak chystá výprodej české půdy úplně stejně, jako předchozí vlády vyprodávaly do ciziny české průmyslové a těžební podniky a strategickou infrastrukturu – vodovody, plynovod…

  jímá mne z toho děs

  1. Pokud se Emo Vaše řádky zakládají na skutečných reáliích, jednáních, dohodách a smlouvách, na reálných hospodářsko-politických krocích Fialovic Pětihrůzy, jde jednoznačně o velezradu, vlastizradu, zlocinne spiknutí s cílem destabilizace státu v zájmu cizí moci, a v ten moment by jim slušela kravata na lampě… Bez pardonu…
   Ale páč jsme v Bohemii, tak i když k této děsivé gauneřině za ochotné pomoci českých zrádců, nácků a kolaborantů dojde, NIC SE NIKOMU NESTANE, BYSTRÝ VOLIČ ZARUČENĚ POCHOPÍ VÝHODY PLUS NUTNOST TAKOVÉHO ŘEŠENÍ, A ČESKÝ BYSTRÝ PLEBS JIM TO NAVÍC DÍKY PÉČI ČT09 JEŠTĚ U VOLEB HODÍ…
   Vždyť jde o útok na samu existenční podstatu státu…

   1. Myslím, že to, co čeká české zemědělství (a následně celý národ), se dá skráceně nazvat jedním slovem – EUtanazie

  2. ema.
   O tom musel vědět už Babiš,toto není z hlavy naších politiků,ale nařízení Bruselu a vláda jen k tomu vypracovala seznam,co se může v zemědělství udělat.Proto bych se na zeptal Babiše a co s tím,jakmile to vejde v platnost,nikdo s tím nehne.Proto to znova zopakuji,voliči chtějí být zase podvedeni a budou velice překvapeni.

 9. V poledne jsem náhodou narazil na šest let starou besedu s Janem Petránkem.
  A poté na rozhovor s ním v Jak to vidí… než dostal zaracha a mohl psát pouze v časopise Rozhlas.
  Moc doporučuji, konfrontujte s dneškem.
  A vzpomeňte si, si, jak obrovský prostor dokázal pokrývat, kolik světových politiků ho znalo, co všechno stačil až do smrti každý den sledovat…

  Vidlákův příspěvek je dnes opět vynikající, pokud se na něj díváme jako na špičkové dílo propagandy . To není sprosté slovo , určitě je i nutná. Já ji pouze nebaštím, mám dietu. Ale – podobně nebaštím kaviár, šneky, chobotnice ( a holuby).

  Takže Petránek před šesti lety.
  Nevím, jestli by jej dnes s chutí neexhumovali a nezavřeli.

  https://www.youtube.com/watch?v=ZrZg4WoTkFg

   1. Byly časy, kdy jsem slyšela na ČRo i Terezu Spencerovou. Jako by to ani už nebyla pravda.
    Pan Syruček byl teďka na besedě v Domě slovenské kultury, v Soukenické ulici. Také starý rozhlasák.
    Vůbec jsem netušila , že ještě žije.
    Teď jsem zvědavá, jak dlouho ještě budu slýchat středeční glosy Ivana Hoffmana. Také bývalý chartista, jako pan Petránek. A potom že revoluce nepožirá svoje děti . I ta sametová má ostré zuby, né že né.
    Když říkali, že nejsou jako tamti, tak nelhali. Jsou ještě horší.

 10. Půl roku pan Vidlák ve svém blogu burcuje nespokojený segment elektorátu, aby se zúčastnil demonstrace(í). I tupec ví, že bez těchto nátlakových akcí není šance na výměnu stávajícího politického establishmentu. Přesto se zde najdou jedinci, kteří neustále hledají protiargumenty, proč to nemá smysl, a že se stejně nic nezmění. Těmto osobám bych rád vzkázal, že účast na demonstraci není povinná. Seďte dál na svých prdelích před monitorem PC a nechte to na nás aktivních. Panu Vidlákovi doporučuji, aby neztrácel čas a energii polemizováním s defétisticky naladěnými přispěvateli. Je to k ničemu. Soustřeďte se na hlavní cíl – demonstraci na Václavském náměstí 28.9.

 11. Jó, holenku/holenko Helanove, vím já?
  Čeština je velkorysá. Vona Vám totiž dává velkou svobodu! Ale pokud se jednou už rozhodnete, dovede bejt pěkná sviňa a je nelítostná.
  Takže de vo to, pro co se Vy sám/sama rozhodnete, tedy vo tom, co máte mezi nohama. Pokud ste IN a dete trošku s dobou a ste natolik uvědomělá, že se z toho dokážete dokonce pomnožit, pak čeština Vám moc k výběru nedává a správně je:
  nemajíce televizi.
  Ale pokud se Vám zdá, že máte mezi nohama pípáka, tak Vám nikdo nepomůže, protože správně je:
  nemaje televizi,
  no a pokud máte pipinu (já to fakt nevím), tak správně je:
  nemajíc televizi
  no a pokud tomu nerozumíte, tak ste na tom úplně stejně jako děti a ty to píšou po mamince, takže taky:
  nemajíc televizi.

  P.S.
  na ty „…vši“ někde tady radši zapomeňte, ty sou blbě

  1. jo a ještě … kdybyste se pomnožila od binárna až k nebinárnu, tak pište radši to první. Jistota je jistota, žejo!

   1. Aha. Takže ten kdo má fluidní pohlaví, může použít všechny varianty. Tak to mi spadnul kámen ze srdce.
    Hlavně ať si to přečte PeS a přestane votravovat s gramatickou.
    😀

    1. Proč sem si vzpomněl? Protože s tím souvisí historka z natáčení, jak říká někdy náš Godot:

     Jednou mi ta furt ještě moje žena povídala vo její pedagogický poradě, kdy prej oponovala zástupci ředitele, kterej jí byl na hospitaci, že se prej měla studentům zmínit o přechodníkách.

     Děla: „Klidně, ale teprve tehdy, až se všechny děti laskavě rozhodnou, jakého že jsou pohlaví! Nebudu dobrovolně riskovat, aby mě, nebo školu nějací zhlouplí rodičové popotahovali, že jejich dětem ubírám právo na určování si pípáků a pipin!“

     …a pak už jen s úsměvem dodala: „Nepochopil to, jakpak by né, je zástupcem už dlouho a češtinu měl naposledy na střední.“

 12. Nesdílím to neochvějné přesvědčení že fiala jeho demoliční čata se tak moc bojí hlasu lidu potažmo poklesu důvěry/voličských preferencí. S tím že se stanou nepřítelem lidu už počítali když se sápali k moci. Fiala a jeho četa se nejvíc bojí že nebudou silové složky dost silové.

  1. Však jim také SLÍBILI (protože až od ledna) zvýšení TARIFŮ o 10%.
   Což už je pro „šlapáky“ docela motivační suma.

  2. Asi tak, o úplně blbí nejsou, naopak – je potřeba si uvědomit, jaké kvantum skutečností, doslova na všech frontách, stihli změnit… Dámy a pánové, myslím, že jim to jde dle plánu…
   Ohrozit je může pouze nenávist bankovního sektoru, velkých investičních firem, fondů, vzpupnost vůči jistému velvyslanectví, jisté instituci, a hodně nasraný policajti a armáda – a popravdě, nesnaží se snad Pětikolka vyjít těmto skupinám vstříc?
   Trochu jim do poklidné demontáže a demolice ČR hodil vidle Gosudar s Ukrajinou, ale nedivil bych se, kdyby s tímto vývojem počítali ( dle mne ano), a došlo tedy k nějakým korekcím – noty byly včas rozdány…

 13. Nepřeceňujte Vidláku český elektorát, a ona množina nazývaná lid je značně „nestabilní“ až těkavá ve vícero oblastech… Byl bych velmi obezřetný…
  Potentáti lokálního významu, kteří lkali nad svojí kariérou jsou POKRYTCI, čistokrevní oportunisté, a pokud snad – jak oni sami tvrdí – z čisté lásky vůči rodné hroudě, tak jde buď o naprosté idealisty ( pane bože, co tam dělá, jak se vůbec v tom systému taková persona dostala k moci – bílý kůň, nebo prostoduchost), popřípadě o znalé lháře a manipulátory.
  Obě varianty hovoří jasně – opravdu nevolit, nemají tam co dělat minimálně že dvou důvodů, jenž jdou co by fundament odvodit z jejich Plaček.
  Je interesantní, jak je ani nenapadlo, že členstvím, a věřím, u drtivé většiny z nich i aktivní podpoře stávajících echt kolaborantských stran, s nacistickým étosem, stylem, mluvou, skutky, stran, jenž praktikují otevřenou protinárodní, destruktivní nejen hospodářskou politiku, NESOU ODPOVĚDNOST, minimálně svůj díl odpovědnosti, a případné nezvolení může být ještě vlastně aktem milosrdenství.
  Je zajímavé, že při cestě nahoru k metám politickým je naprosto nic netrápilo, a s tím, co prováděli jejich rodné, nominační partaje, vedení těch partají, bez zaváhání souhlasili, a plnili stranická zadání.
  Oni sami by bez podpory sekretariátů těch partají nebyli u lizu, stejně jako by jejich stranická vrchnost nebyla u lizu bez podpory právě těch „čistých“ dobroserů, kteří bez mrknutí oka podporovali a podíleli se na přípravě i realizaci svinstev Pětikolky.
  Jim neseplo, že NESOU ZODPOVĚDNOST, a měli by nést i odpovědnost trestní, neb jednání té smečky lze kvalifikovat jako zločinné spolčení. Oni to přece myslí upřímně.
  Vyvozená Zodpovědnost je tu pro bolševiky, ruské šváby, dezinformátory a exponenty minulého režimu, jak se kluci shodli.
  Řekněme si narovinu, že společnost, systém, je tak masivně zasažen rakovinou korupce, klientelismu, průniku organizovaného zločinu do státních i politických orgánů, defraudace, neschopností, nechutí orgánů činných v tr. řízení reálně postihovat nejen hospodářskou tr. činnost, legislativa, justice, etc., že je nejspíše nemožné cokoliv změnit salónním volebním způsobem. Už jen díky tomu, že ze stávajícího stavu tyje nemalá a silná množina obyvatelstva, včetně médií.
  Komplexní personální, mentální i morální stav zdejší politické scény kopíruje stav téhož v celé společnosti. Politiky lze i vyházet z oken, jen je otázkou, kdo a co dosedne na jejich židle.
  Tedy skutečně důležitá, ba přímo ŽIVOTNĚ NEZBYTNÁ se jeví především NUTNOST ZAVEDENÍ NOVÝCH, JEDNOZNAČNÝCH, INDIVIDUÁLNÍ ZODPOVĚDNOST VYŽADUJÍCÍCH PRAVIDEL jak pro hnízda zmijí ( parlament, senát), tak pro celou hierarchii, včetně lokálních střelců.
  S tím souvisí i mravenčí práce na zkvalitnění stavu PČR, SZ a Justice vůbec…
  Ale těch lapálií je celý kýbl, což je všeobecně známé…
  Váš recept, Vidláku, týkající se NEVOLBY potrefených, jest správnou volbou.
  Hlavouni a vedení těch spolků, stran, velmi dobře ví, CO ČINÍ, a především ZA CO TO ČINÍ – tudíž Vaše řádky, články směřující vůči nim nemají vůbec smysl – věřte, že jim je ouplně fuč.
  A lokál střelci by si měli uvědomit, že jsou na konci politického potravního řetězce, zároveň však tvoří to, o co se opírá partajní panstvo. Zároveň by se měla zodpovědnost po lokálních střelcích vyžadovat, aby v případě růstu měli alespoň nějaké povědomí o odpovědnosti. A míra odpovědnosti by měla růst s rostoucím postavením, funkcí a mocí – na rozdíl od dneška přímá úměra.
  Navíc existuje PRÁVO VOLBY, čí dres budu nosit a hájit. Pokud nechtějí, nemusí do politiky, i té malé obecní, lézt. Za stav správy této země, včetně územně správní, politické, atd. nesou odpovědnost jejich straničtí kolegové – měli přes 30 let času, který bohužel věnovali vlastnímu obohacení, destrukci státu a kolaboraci s bývalými zrádci, vrahy, či rovnou vlastizradě spoluprací s cizí, nebo přímo pro cizí moc.
  Dnes je situace taková, že nikdo pořádně neví, kdo je kdo, páč politická turistika dosáhla obludných rozměrů, což je cesta do pekel, neb to vypovídá o charakteru. Jaké to je, jeden den být konzervativec, druhý den havloid a třetí den kamarád ze Zeleného údolí ( omlouvám se tomu letité u seriálu pro mládež ).

  1. Hezky pišete Minorito tj pry jen slovo pro menšinu!
   Co na konci komentu chybi je NAVRH Konkretniho řešeni kroku a diskuze na už vyšlem PNZ a pochopeni jeho postulatů třeba jak to vidite vy a ostatni lidovi komentatořii ne v kakofonii zdejšich komentů,ale cileně Je to prozatim jen 5 kusů toho PNZ tak tam zkuste připadně naformulovat 6 .kus?!Dokažete to!
   No ni?

   1. Nevím, paní ANNO, zda bych to zvládl, zda na něco takového disponují dostatečnou neuronovou a především znalostní kapacitou, zda zrovna jeden, jedna Minorita má vůbec oprávnění k „organizaci skutků budoucích“ jiných…
    A musím se přiznat, že PZN jsem nestudoval…

    1. Takovy povrchni kecy umi kazdej , kazdej tady vyskoci , vy…re se a necha tady svoje ho…a a smrad ,nejakej navrh ,co delat ,nema nikdo.
     To je moc obtiznejsi ,nez se tady vy..at.

     1. Ještě že jste mně na to upozornil – nebýt Vás, nedojde mi, co jsem za idiota… Konečně vidím alespoň písmena od akčního profíka, co tu pravidelně vyměšuje dozajista hluboká, voňavá moudra ke všemu dost dlouhou dobu…
      Po fialkách, že…

   1. O to „kde je dobře“ se nikdo jiný, než občan, skutečný občan ČR nezaslouží, nikdo jiný to „dobře“ nevybuduje…

  2. Já bych k tomu jenom dodal, že toho nacistickýho zmrda si na tom jejich sjezdu zvolili do čela jednomyslně… JEDNOMYSLNĚ! Nenašel se ani jeden, kterej by vstal a prohlásil, že císař je nahý! A nebo odešel a prásknul za sebou dveřma. Takže kecy, že třeba Kuba by se toho jaxi možná ujal – jsou jen kecy. Kecy hajzlů, co by do bordelu prodali vlastní babičku, kdyby tam o ní byl zájem.

   1. Přesně tak to je – dobrovolně a aktivně se ti lokální „chudáci“ podíleli a podílejí na politicko – mocenských katiérách nejen stávajících nácků, psychopatů a gaunerům. Jen díky jim tam hnípe krypl vedle krypla, Fiala vedle Novotného, Pekarová vedle Czernina, Bartoš vedle Peksy, Jurecka vedle Zdechovského, atd… Deprivanty jako kdyby shazovali…
    Pokrytectví, arogance, drzost, nestoudné lži, zákeřnost, podlost – standartní genetická výbava českého tzv. Politika a novináře, či mediálního pracovníka…

   1. To nic, jen se tady chce Mino vy..at.
    Este to asi potrva, nema nikdy dost srani spiny..
    Neni sam.

    V neprehledny situaci by mozna pomohlo zakladni rozdeleni . A odliseni.
    Na . Kdo je Cech a kdo je Anticech.
    Co kdo udelal pro CR a co kdo proti.
    Kdyz je pro co hodla udelat.
    Coz by mozna pomohlo vyjasnit situaci..
    Protoze tem stranam se neda verit ,lezou do kuloaru se radit a potom predstiraji a uhybaji..
    Pani Hamplova udelala skutek. Dva organizatori udelali skutek. Duraz je na slovo Udelali. Ty skutky mluvi.

    1. Zatím tady páchne paw arogance, a geniální barikádni :Kdo je Čech a kdo Antičech, plus prokazování činů v zájmu ČR, a CO hodlá udělat…
     Takhle opisovat od Kyjevského tygra…
     … A s tímto intelektuálním nábojem paw metá fekalie kol sebe… To nevymyslíš… Jestli takhle chutná alternativa, jestli je tohle IQ trust a navštívenka následníků, pak tedy hodně štěstí s takovým údernickým materiálem…

 14. Z mého pohledu, toto se mi jeví jako předčasné. Nejprve je nutné, aby důsledky nynější vlády pocítili její voliči. Bylo by velmi nepříznivé, kdyby důsledky nynější vlády dopadly na budoucí vládu, nynější opozici.
  Václavské náměstí, přenosy… Aby si venkovští neřekli, že no jo, zase Pražáci, jako tehdy….
  Co bych k tomu jako proočkovaný Marxista -Leninista… Každý převrat, bez ohledu jakým směrem, musí mít silný reálný základ. Objektivní podmínky. Napadá mě příměr, starší a pokročilí si vzpomenou. Pařížská komuna a její osud. Čemu jsme o tom byli učeni? Proč neuspěla? Nepodařilo se získat venkov. Jistěže, nyní víme, proč nezískala a proč by neuspěla ani kdyby získala. Předně i tak by podlehla zahraniční intervenci, a mezi tím by se zvrhla do hrůzovlády tak jako Velká revoluce před tím. Nakonec víme, na čem by tehdejší socialistický režim ztroskotal. Jako všechny takové pozdější režimy. Hluboce systémová záležitost.
  Tak i tady, prozatím a přinejmenším. Nejde o palácový převrat. Jde o získání většiny voličů nejen prvoplánovou ideologií, ale pokud poctivě, tak reálným programem. V jejich prospěch. Třebaže si na tom někdo podrbe ego a i hrábne nějaké peníze. Jde o to aby obecný přínos byl vyšší než jeho zisk.

  Ovšem na druhou stranu, jestliže jsou nějací zlí lidé, kteří si troufají to risknout, a jejich program je o něco přijatelnější než to co činí nynější vládnoucí zlí lidé, no….ale jo. Přinejmenším to bude zajímavé.
  V kontextu vývoje na východní frontě a světové situace.

  1. Schumacher nedělejte se člene SV slepy,jinak si budete muset koupit bilou hůlku!
   Navrh vašeho progrsmu pod už slavnou zaktatkou PNZ visi u Šefa vedle a teď zrovns se tam ta cihla do hlavy vladnich neomarxistů vypaluje tak dejte teplo,jinak bude mraz bude mraz! aaaaassssaaaassas
   No ni?

   1. Co je SV? Severovýchod? Střední vlny? Svobodné Volby? Splavná Vltava? Spokojení Volové?
    Co je PNZ? Podnik Národní Záchrany? Poslední Nouzová Záloha? Priessnitzův Noční Zábal?
    Můj progrsmus pod slavnou zaktatkou?
    Když si představím, že bych pod slavnou zaktatkou měl dostat progrsmus…
    Až se mi z toho zauzlovalo hektokotylové rameno.

 15. Gogo se spletl.

  Zrovna tento článek NEMÁ ukrajinský úvod, takže – pravděpodobně z pocitu neuspokojení z nedostatku pozornosti davů, a protože očividně jím zde vkládané odkazy na jeho stránky mu dostatek pozornosti také nepřinášejí, potřebuje se stále vypisovat všude možně. Teoreticky by šlo Zakladatele požádat, ať mu vytvoři (pro gogo a jemu podobné) speciální blog (prosím), kde by se mohly jeho pocity realizovat – a ideálně – na ostatních vláknech na něj vůbec nereagovat.

  Nemyslím si, že mu jde cíleně o to diskuzi rozbíjet, předpokládám pouze pohnutky výše popsané.

  1. Vy na něco reagujete?

   Já jsem k tomuto článku napsal jeden kořenový komentář k věci (o zmijích) a pak jsem reagoval na již napsané komentáře.

   Můžete se taky podívat, kolik kořenových komentářů se tady týká tématu a kolik nikoliv.

   Svoje pohnutky jsem tady popsal několikrát. Zájemci si je můžou najít. Zkráceně – jde mi o dobrání se toho, jak se věci skutečně mají. Což je zde pro většinu úplně nepochopitelné, ale tu a tam se najdou lidé s podobným zájmem, kteří i poskytnou své zdroje.
   Opravdu jsem s to se vyjádřit sám a nedělám konkurs na vysvětlovače, tím méně samozvaného.

   1. Ale jistěže reaguji na „něco“ konkrétního… Sám jste na to odpověděl, že vás Vidlák k tomu ponouká těmi svými úvody o Ukrajině. Pokud si to nepamatujete (léčíte tu amnézii?), jde o celou řadu, která začíná zde https://web.litterate.cz/ceho-se-nejvic-boji/comment-page-1/#comment-55068 .

    I když v tomto článku Vidlák žádný podnět nedal, vy si ho vytvoříte anebo použijete nějaký relativně nevinný oznamovací komentář.

    Chápeme vás, že vám vůbec nejde ani o volby, ani o republiku, ani o nás. Chápeme, že vy jste „válečník-nadšenec“, že chcete akci, projekci síly, důkaz nadřazenosti, a nejlépe ihned teď…

    Ale pochopte zase vy nás – vaše vstupy doslova zaplevelují diskuzi ostatním, které téma voleb, republiky a takové podobné věci skutečně zajímají.

    Tak proto ten můj návrh o vytvoření vlákna jen pro vás a vaše téma.

    A rozhodně to není myšleno ve zlém, jen je toho moc a – bohužel – je to stále pořád jen jedno a to samé.

     1. Nevím tedy jak vy to vidíte, ale já vidím, že jste odpovídal ve stejné větvi – ten muj odkaz je na začátek tétéž větve.

      Ale můj druhý a lepší návrh byste měl přijmout – pište pravidelně články, neparazitujte se svými tématy na článcích jiných – slibuji, že komentů vytvořím hafo…

      1. Asi jste měl na mysli toto:
       „Mrkněte se na posledních 20 Vidlákových článků – prakticky ve všech je buď úvodník o válce, nebo podstatná kus diskuse.“

       pomineme-li překlep, píšu o buď válečném úvodníku, nebo války se týkající podstatném kusu diskuse.

       Já nevím, jaká je vaše pozice, abyste tady něco navrhoval. A zopakuji již napsané – pokud mne požádá zakladatel, budu to respektovat.

       To je tak asi všechno, co k tomu můžu dodat.

    1. Nereagujete , protoze tady probiha uporna soutez /casto se zda nekonecna/ ,kdo je nejchytrejsi. To ostatni nezajima..
     Ani treba diskuse k clankum. Argumenty ,az treba z patyho kolena se vytahnou nic jinyho ,nic konkretniho , zadny znalosti,zadny mysleni jen vycteny kopie a vyrazy odjinud , prekrucovani jak se to hodi a serm s nimi ,aby kazdej videl a obdivoval..
     Hlavni obdiv maji ovsem sami k sobe..Jde o ukajeni jesitnosti ,ktera je neukojitelna ,ovsem. Na nicem jinem nezalezi.
     Hlavne tu prazdnotu za nimi ,nic svyho to je spolecnej jmenovatel , prazdnotu ktera potrebuje zakryt ty nekonecnosti slovnich prujmu..
     Beda , kdyz nekdo prijde s necim svym…

   2. Je ale ještě jedna – a asi i mnohem přijatelnější – varianta.

    Napište svůj článe, vyložte v něm své názory, komentáře potom budou jen k vašemu tématu – a já si vás budu stále opečovávat…

    😉

 16. OT – VYSTRČIL
  Vidláku, prosím Vás, napište něco, ať v Jihlavě nezvolí Vystrčila. Je to jeden z největších škůdců vůbec a je krásná příležitost tu zrůdu vykopnout.

  1. Jenže to by opozice proti Vystrčilovi musela mít vhodného protikandidáta. Například u ženského voličstva by mohl bodovat Zastrčil.

   1. Kubera. Kuřák Kubera.
    Jenže ten umřel. (Třeba mu někdo něco přimíchal do tabáku.) Takže zvolili člověka opticky podobného. Malého šedého mužíčka. Ale je naprogramovaný úplně jinak.

    1. Ani mi o tom, Kocoure, nemluvte! Kubera byl osobnost.

     Situace, jako je teď, tu ještě nebyla. Šéf senátu zrádce, šéfka dolní komory úplně blbá kráva, premiér neschopný signalista. Zeman už je starý. Dalším prezidentem bude bolševickej lampasák.

     Bůh nás ochraňuj!

     1. … co všichni máte s tím Pavlem? Čím vás tak irituje a upoutává? Dyť on kromě toho KSČ a převrácení se do NATA vlastně do teď nic nepředvádí a myslím, že ani neumí. Viděl bych v něm něco jako dvojče Fialy. Prostě jeden fešák v uniformě a druhej fešák v obleku. S chytrostí na tom budou asi oba stejně … no a co?
      P.S.
      Docela prdel by byla, kdyby se podařilo přemluvit na presidentování Staňka (kurva = zase Slovák), ten by ho tím svým myšlenkovým kulometem na první dobrou rozstřílel na NATO-tata

      1. … tím sem naznačil, kde hledat myšlenkovej trust a zástupce alternativy, ani ty Dvořákovy „kolíky“ by, hádám, nebyly třeba!

   2. Tak já vám něco řeknu. Pan Rajchl předevčírem upozornil, že kurs na Fortuně je na Hamplovou 1:10 a to samé i na Nielsena, který právě kandiduje proti Tajvanci. No tak jsem si řekl, že by to byla dobrá sázka a tak jsem se pustil do registrace, večer jsem to nějak nestihl a ráno to již bylo vše jinak, 1:5 a tak jsem ve své smaze pokračoval a když jsem byl hotov, tak z toho bylo 1:3. Dnes je kurs 1:2.8.
    Nielsen to samé, jen o něco horší, dnes, tedy teď má 3.8.
    Máte pocit, že Nielsen není vhodný kandidát? Ale samozřejmě rozumím vtipu ohledně Zastrčila.

  2. Voliči členove a Společnosti VOLIČŮ!
   Podivejte se vedla k Šefovi tam se vaři nejen čistea vino ,ale i navrh jak z teěch sraček ven! aaaaasss
   Doporučte prosim v Jihlavě aby si to tam VŠICHNI přečetli nebo taky ne,ale nasledky budou fatálni!
   Nebo vam to salati do vaši zdejši kakofonie mam co pět minut přenašet,no stejně nikdo tady nechce změnu režimu a bude volat do ochraptěni DEMISi,DEMISi tj vyměnu zdřevnatělych kedluben misto razneho PNZ PNZ což je zkrstka pro PENIZE,PENIZE!
   No ni?

  3. Voliči členove a Společnosti VOLIČŮ SV!
   Podivejte se vedla k Šefovi tam se vaři nejen čiste vino ,ale i navrh jak z teěch sraček ven! aaaaasss
   Doporučte prosim v Jihlavě aby si to tam VŠICHNI přečetli nebo taky ne,ale nasledky budou fatálni!
   Nebo vam to salati do vaši zdejši kakofonie mam co pět minut přenašet,no stejně nikdo tady nechce změnu režimu a bude volat do ochraptěni DEMISi,DEMISi tj vyměnu zdřevnatělych kedluben misto razneho PNZ PNZ je totiž zkratka pro PENIZE,PENIZE!
   No ni?
   Tento koment je pry zase zsblokovan s vymluvou,že je to Spam!
   MERDE!

 17. Na PL perlí Rouček … “ … komentuje zastropování cen energií a předkládá další řešení: „Jediná cesta je zvyšování mezd včetně minimální“….“
  Ten chlap v podstatě říká, že podnik který nebyl zlikvidován uměle zvýšenými cenami za energie, tak má být doražen zvednutím mzdových nákladů. Kde se ti titáni ducha berou …?
  Pak taky říká, že z ulice nic neovlivníme a máme se ráčiti dostavit k volbám … asi čte Vidláka nebo mu už dorazil ten plakátek 🙂

  1. Dvořak je pry oblbeny GŘ z jeho soukrome pry veejnopravnni nami placeme TV!
   Tak pacane vysvětlete proč vedle ve statě,ktery prohral valku plati o dvě tetiny platů vice,vybiraji tak daleko větši dané a z toho tam stst a lidi zbohatli jak swiňa tak nebudte druhy oblbovak stači jeden GŘ TV,ktery zoufsle odmita dnem i noci vysilat v televizi dnes už slavmé PNZ a i vy odmitate pochopit jeho obsah?
   Je to pravda nebo ni?

  2. I celkové mzdové náklady (tedy vč. náhrad a odvodů) tvoří v ČR jen asi 13% produkčních nákladů.
   V Německu to je kolem 30%.
   Před pár lety na toto téma oslovili nějakého německého podnikatelského hlavouna, působícího v ČR. Redaktor mlel něco o vyoské ceně práce v ČR a ten Němec se jen srdečně smál. Pak redaktůrkovi vysvětlil proč a že podnikání v ČR je pro Němce doslova ráj právě kvůli vysoké produktivitě a zanedbatelným mzdovým nákladům.
   Pisálek jen čuměl s otevřenou hubou.

   Takže pokud kdokoli v ČR tvrdí, že ho mzdové náklady zatěžují, nestoudně lže.

   1. Nedivím se… Idiocie je pro povolání novináře (póvl a hnůj – bezedná žumpa) podmínka nutná. IQ 80 a nižší…

 18. Uff 😳
  Na CRo právě pravili, že Alžběta byla potomek proroka Mohameda. Je to dokázané. Kdysi nějaká její prapraprababička konvertovala v Seville ke křesťanství.
  A Karlík II. se učí arabsky. Aby mohl číst Korán v originále.
  🤪

  1. Čím dál do minulosti, tím nás je víc příbuzných…
   Něco bližšího, jak to bylo s posledním Habsburkem na československém trůně Tomášem Masarykem?

    1. Ale ten původ u proroka Mohameda je problematický , ne?
     Ručníkáři musejí být zmatení. Jestli zbičovat, případně vyhlásit fatwu, za odpadnutí od pravé víry, anebo oslavovat.
     Musí to být pro britské imámy docela makačka na bednu. 😀

   1. no ve Štatu to je poměrně jasný, jak to bylo s TGM – je kompletně dochovaný archiv významného brněnského advokáta JUDr. Pražáka, který platil celá jeho středoškolská studia, ovšem ze složených finančních prostředků. krásně o původu TGM také píše jistý Traub v knížce „Atlantida holíčských Židů“, kterou všestranně doporučuji. Popisuje se tam scéna, jak TGM přijel již jako prezident do Holíče a vážený starý člen tamějšího pohřebního bratrstva zvolal: „Celé staré Rédlich“… což je z mé strany snad již vše…

    1. více radši nepište, pravda obecně, ale zvláště tato je tu nebezpečná; dopadla byste hůře než p. Adam Bartoš

     1. To je přeci fuk. Fakt je, že jarmulkářům velmi pomohl v kauze Hilsner. Správně rozpoznal, že nešlo vůbec o náboženství . Ten Hilsner byl zřejmě obyčejný loser a úchyl a díky TGM se neobrátila zlost proti všem židům. A ti mu to potom v Americe oplatili.

  2. No situace se měni, takze i Karel bude vlastne potomek mohameda a proto muze vladnout malemu pakistanu/britanistanu jako pravy dedic

   1. Jak se to vezme. Možná je potomek hnusné heretičky, která odpadla od pravé víry.
    Tohle budou muset ručníkáři nějak pořešit. Však oni si poraděj. 😀
    ( U nich si smí vzít muslim nemuslimku, protože se náboženství dědí po otci. Muslimka si nesmí vzít nemuslima. U jewrejů je to přesně naopak. Proto musela Ivanka Trumpová konvertovat k judaismu. Pokud tedy chtěla Kushnera. )

  3. Celej kralovskej rod germanu svindluje a vzdycky zapira, co si nakradli a nahrabali ,aby se nevedelo. Britskej kral teprve asi 5 minut a uz rval /ze vseho nejdrive/,,ze zadnou dedickou dan platit nebude..Podarena sbirka nenazranejch parasitu…At platej ty jiny..
   Co se tyka nas, my jsme snad prezili /uz pres 400 et/,protoze sme vynikajici otroci a kazdyho zbohatneme, co nejdriv a co nejvic.
   Pro nas vzdycky opak.
   Germani po majetku Gazpromu ted uloupili majetek Rosneftu.
   Sou daleko horsi bolsevika.
   Nemaji nikdy a niceho dost. Nikdy nebudou mit, to je jasny..
   Ted uz zacali vokradat na povel i sami sebe..
   To si muzou skladat opery a psat filosoficky veledila , tim to nezakrejou..
   Snad se nekdy zminim vo tech reparacich ,kdy za pouhe dva roky a ctyri po valce ,uz svet zacal platit obracene tedy reparace germanum. Pro jaky ucely.
   Uz tak tenkrat zacalo bejt vsecko jasny ,kdyz nahodou o tom nekdo vedel u nas, mlcel.
   Vlada , nektery aspon ,uz tenkrat /topra ceska vlada/,musela mit jasno a lhala a vykrucovala se o zakazu se paktovat s tim Stalinem..
   A zase dala prednost radeji oloupeni nas a zase Germanama..
   Aby zase mohl german loupit a vrazdit..
   Je zajimavy jak se to porad opakuje a nikdo s tim nic nesmi udelat..
   Mnozi se informace o umyslu hospodarskeho zniceni Nemecka usakama..
   Coz z dalky nedava nejak smysl. Pro usaky je obchod a spoluprace velmi vyhodna , bohatej german zbroji velmi dobre a jeste je stabilni a poslusna vojenska zakladna proti vsem..
   Na koho , jako vzdycky germanovi ukazou, poslusne steka …
   Jediny co me napadlo, je ze kdyby se rozpadli /treba s tim pocitaji a z dalky to tak vypada/,tak by rozpinavej a loupeznej german mohl pohodlne ovladnout cast sveta..
   V tom je velkej konkurent..

  1. Co se dnes děje na východní frontě doopravdy se dozvíme na jaře. Vhodné datum by mohlo být…. co třeba 30. duben? Akorát rokem si zatím nejsem jistý.

 19. OT:
  Pokud sem vkládáte odkazy, vymažte z nich prosím vše za otazníkem (včetně toho otazníku). Je to jenom sledovací balast.
  Příklad odkazu z diskuze někde dole:
  https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/sokdokument-jak-usa-planovaly-valku-a-energetickou-krizi-v-evrope/?utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz
  Po zkrácení:
  https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/sokdokument-jak-usa-planovaly-valku-a-energetickou-krizi-v-evrope/

  1. Jo, vždycky až potom se dozvídáme kdo co jak plánoval. Brilantní zdůvodnění k tomu.. Nikdy před tím.
   Jediné co jsme věděli už před válkou, samozřejmě že ne z televize natož z ČT, či ze Seznamu, že USA se snaží dostat EU a Rusko navzájem proti sobě.

   1. No a povedlo se…
    Čumáci ze Starého světa naletěli, protože si mysleli, že jsou děsně chytří.
    A naši „představitelé“ šli hrdě vpřed!
    Ono to začalo už skácením sochy Koněva.
    Na tom mě uráží nejvíc to, že to vedl můj jmenovec. Tedy neprošlý Německem a Polskem.

    1. Odstranění sochy Koněva bylo svinsvo.
     Ale tím historii nezmění. Pouhé další vymytí mozků mladých lidí.
     A to je do budoucna (bude-li nějaká) tragické.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *