20 května, 2024

Krátký postřeh z advokátní praxe

Jak se tak dívám okolo sebe, tak se roztrhl pytel s (ob)žalobami na dotační podvody. Z mého pohledu to vypadá tak, že stát sice otevře dotační programy, ba dokonce i dotace přizná a pak… začne vyšetřovat a stíhat. Trestně stíhat, aby bylo jasno… Podle mého názoru takto skončí naprosto nezanedbatelná část možná že i jen žádostí, natož pak dotací přiznaných Přece nějak stát musí dostat ty love zpět… Takže příjemci dotací budou dotace vracet + za to půjdou sedet. Prostě model „Čapí hnízdo“ v praxi. Lidi vůbec netuší, co se Čapákem spustilo… Hlavně že zlikvidovat Babiše! Podle mého názoru všichni ostatní pobíratelé dotací si za něj mohou stoupnout do řady. Nabídnout mě někdo dotace, jsem si jista, že mne chce kriminalizovat…

24 thoughts on “Krátký postřeh z advokátní praxe

 1. On ten svět je jaksi divnej. Dočetla jsem se , že Depardiemu chce ministryně kultury libanonského původu – naturalizovaná- bezdětná odebrat řád který mu v 90tkách udělil za celoživotní dílo tehdejší preza. Údajně za sexuální obtěžováníúplně neznámých umělkyň- sice už promlčené ale údajně takový člověk dělá frantíkům ostudu.
  Divné njn

  1. To bude ta změna. Nová doba. původně ty „umělkyně“ stály frontu aby se pak mohly chlubit kde se jich dotkl… Stádo kurev, za roli cokoliv. Štětky jedny nečistý.

   1. Nedobre prosluly Wenstien ted zavrenej ,za znasilnovaci prasarny ,
    byl povazovan za boha a verejne oslavovan, az do nebes , vetsinou slavnych ,jim se obohacujicich herecek.
    Ted ukazujou, ze senator ve Washingtonu ,mel dulezite vznesenej projev
    a vedle v dalsi hale ,ktera slouzi na zavazne
    slavnostni udalosti , provadeli behem projevu ,jeho nahy asistenti prdelni akce..
    Este si to filmovali, tak je to vsude.
    Mimo sireni drog ve vladnich budovach ,neznamymi osobami..
    Vodkud ,ze ta ryba smrdi nejdriv..

  2. Takových je, a stále jich přibývá, bez ohledu na obor působnosti.
   Napadá mě třeba Erwin Schrödinger, vynikající rakouský fyzik, nositel Nobelovy ceny. Sice už dávno zemřel, ale žil společně s manželkou a milenkou, což by mělo být veliké moderní plus, ovšem býval na holky vůbec, zvláště na mladé, a to je zase mínus, které převážilo, a tak se přejmenovávají po něm pojmenovaná akademická místa atd.
   Nebo Alan Turing, matematik, zakladatel moderní teoretické informatiky, také válečný kryptolog, vyvíjející metody luštění německých (konkrétně námořních) systémů Enigma, teoretický biolog aj. Ale také homosexuál, v padesátých letech trestně stíhaný, odsouzený a chemicky kastrovaný. Kdosi zasvěcený prohlásil, že „kdybychom to na něj vytáhli dříve, také jsme mohli prohrát válku“.

   1. Jedna vec je mi zahadou ….
    Jakej je napriklad rozdil mezi kratkym a dlouhym postrehem..V praxi.
    V jakych mirach se ten postreh a jeho delka a kratkost meri ,
    je to na metry a nebo casove, treba na hodiny , atd..
    Nebo je lepsi postreh zmerit trochou mysleni , pri tom psani.
    A neni to nahodou v delce a nebo kratkosti psani , prave …..vo tom postrehu ??
    Nahodou.

 2. Žadatel o jakoukoliv dotaci je novodobý komunista. Získat výhodu na úkor ostatních. Morální křivák. A nabízeč dotací je ještě horší hajzl.

  1. To vidíte špatně, Ládiku. Míval jsem podobný vyhraněný názor, ale když všichni váši konkurenti berou desetimiliónové dotace na stroje, tak vy neudržíte krok s financováním z provozního zisku a nebo úvěrů. Dotace pokřivují tržní prostředí.
   Raději jsem firmu prodal.

 3. Paní doktorko,
  halda advokátů se živí administrací dotací počínaje vypracováním žádosti, přes hospodaření s dotací až po její vyúčtování a konečné vypořádání.
  Že by něco dělali velmi špatně, je-li takový nárůst počtu kriminalizovaných příjemců?

  1. Mám jednoho známého 😀 (nechci být kriminalizován), co udělal stejný podvod jako A.B. …nevědomky. Deklaroval velkou firmu jako malou (25 zaměstnanců, ale spolumajitel měl v zahraničí dalších 300). Tu dotaci schválilo ministerstvo průmyslu, Czechinvest, vypracovala to drahá dotační poradkyně….a že je to podvod, tak na to se přišlo až u žádosti na druhou dotaci. Když ten známý, jehož jméno si už bohužel nepamatuji, argumentoval, že už jednu dotaci dostal a všichni to schválili, tak mu na Czechinvestu poradili, ať to nikomu neříká. Tak asi tak.

  1. Nabídnou mi někdo „dotace“ tak hned uvažuji, co za to bude chtít.
   Protože „zadarmo ani kuře nehrabe“. Jsem cynik. Dotaci považuji za „úplatek předem s falešným zdůvodněním“. Někoho si prostě zavázat s tím, že ten závazek budu v budoucnosti schopen vymáhat.

   1. Přesně tak.
    Jde o hlasy statisíců voliček a voličů. Bez nějaké ideje (levicovost, pravicovost, libertariánství, křesťanství…..to vše se v tom plechovém bubínku roztaví a vyteče), prostě kdo nebere dotace , okrádá svého soused…ale, co to zas melu za blbosti ?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *