30 května, 2024

Komu bude dělat poradce Čaputová?

Naděje pro slovenské ministry z vlády, kterou právě vyprášili Fico a Pellegrini je –  Česká republika! Budou z nich poradci. Neschopa k neschopovi sedá.

První vlaštovka už je tady. Jaroslav Naď, nad nímž se vznáší, jak píše Jaroslav Štefec na svém facebooku, trestní stíhání za kšefty na slovenském ministerstvu obrany, bude poradcem – nemusíte hádat dvakrát – Jany Černochové!

Nemluvě o tom, že Slovensko dokonale odzbrojil, když vše, co bylo požadováno, poslala vláda Igora Matoviče a Eduarda Hegera na Ukrajinu, a otevřela tak cestu pro dodávky amerických zbraní. Doma kasírovat všechny provize už ale Naď nestihl, holt ty nešťastné volby, tak to dožene v Česku.  

Stručná zpráva na webu Ministerstva obrany České republiky praví:

Bývalý slovenský ministr obrany Jaroslav Naď bude od 1. listopadu odborným poradcem ministryně obrany pro zahraniční vztahy a oblast česko-slovenské obranné a průmyslové spolupráce.

„Jsem ráda, že budu spolupracovat s Jaro Naděm a mohu využít jeho neocenitelné zkušenosti. Vnímám ho jako skvělého ministra obrany a kolegu a těším se na naši další spolupráci,“ uvedla ministryně obrany Jana Černochová.

„Díky našim vynikajícím vztahům a společným zájmům se nám podařilo realizovat doslova historické projekty pro slovenské a české ozbrojené síly. Spolupracovali jsme a fungovalo to. Velmi si vážím nabídky ministryně Černochové, rád poskytnu svou odbornost a zkušenosti,“ komentoval Naď a dodal, že obě země dosud nevyčerpaly všechny možnosti spolupráce, proto se těší na její další prohlubování.

Česká republika se Slovenskou republikou v poslední době například intenzívně spolupracovala při nákupu BVP, zajišťuje spolu s dalšími zeměmi V4 ochranu jeho vzdušného prostoru do doby, než Bratislava obdrží nové F-16 a na Slovensku v Lešti pod českým vedením působí Mnohonárodní bojové uskupení Slovensko (MN BG SVK) jako součást snahy posílit východní křídlo Severoatlantické aliance.

Jaroslav Naď bude působit v rámci Agentury pro mezivládní obrannou spolupráci (AMOS) Ministerstva obrany.“

A Jaroslav Štefec glosuje:

„Má to ale svou logiku! Připravované obří „nákupy“ naprosto nesmyslného vybavení pro AČR, počínaje kulomety Minimi, přes vrtulníky Viper, tanky Leopard a obrněné transportéry CV90 až po „superstíhačky“ F-35 je přece třeba řádně ošetřit a nasměrovat provize a „marže“ do správných kapes. Kdo by to dokázal lépe, než velezkušený Jaroslav Naď!

No a až se dílo podaří, mohou do Ameriky, země zaslíbené, kam moji přátelé čekali, že se pan Naď přesune, odcestovat s paní Černochovou společně. Vláda USA je jim už teď za mnohé vděčna.“

Takže Česká republika bude prozatímní úschovna a zároveň kasička pro neschopné slovenské politiky. Protože Nadě si Černochová rozhodně neplatí ze svého. Časem se tu možná v roli poradců usídlí všichni ti, kterých se Slováci ve volbách přednedávnem zbavili. My na to máme! A budou nejen tančíky a letadýlka. Matovič možná poradí Rakušanovi, kterak vylepšit policejní stát, aby nikdo ani nehlesl, jinak nepřežije vazbu. Nakonec dojde i na Čaputovou, (pokud tedy nezamíří za zásluhy výše do euroatlantických hodnotových struktur) a usídlí se nám na Pražském hradě. Může dělat poradkyni pro cokoli, protože zjevně nerozumí ničemu, tudíž se nebude nepříjemně vymykat. A český daňový poplatník to zaplatí.

Takový „side effect“ slovenských voleb jsem tedy nečekala.

13 thoughts on “Komu bude dělat poradce Čaputová?

 1. Když někdo pracuje mizerně a má katastrofální výsledky (viz slovenské volby), co udělám? Zaměstnám ho. Jo, to dává smysl. Aspoň ve ve světě našich politiků a jejich převrácených hodnot. Komu není rady, tomu není pomoci….

 2. „Může dělat poradkyni pro cokoli, protože zjevně nerozumí ničemu….“.

  Nesouhlasím.
  Rozumí tomu, jak odpad vyprodukovaný v Pezinku vyvézt, ať si ho užijí, jinam.

 3. Tak čo ty, čaputko,
  čo ty budeš robiť?
  Kožuch dáš na pútko,
  budeš cíchy škrobiť.

  Budeš prádlo máchať
  v Letanovskom Mlyne
  bys nemohla páchať
  škody na Kotline.

  1. Prevrat u nas provedenej v 67 tupejma slovaka , ktery jen vladne zvanili a umoznili srpen 68 ,
   ktery se na prikaz oddelili v 89 jako v 39 ,kdyz nas dohlinkovali a dotisovali ,
   a dohusakovaly a jako bumerang sou zase zpatky.

 4. Můžou si při rozhodování dycky střihnout, když už na to budou dva ( popř. dvě , nebo raději nějaké svobodně zvolené si pohlaví o dvou kusech, ať nemám oplétačky) .
  Jestli nakoupit raději za 15 , anebo bude výhodnější nakoupit za 23.
  Oba(ě …atd. atd.) nůžky – za 15.
  Oba(ě …atd. atd.) kámen – za 23.
  Když by se neshodli, mohou se poradit třeba s Bruselí. Nebo s paní Parkanovou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *