12 června, 2024

Kolektivní Biden

Krátký volební úvodník:

Krátce ke včerejšímu článku o zrušení pětiprocentní hranice pro vstup do sněmovny… Leitmotivem článku nebylo, jak technicky dosáhnout stavu, kdy by půl procenta volební podpory znamenalo alespoň jeden poslanecký mandát, ale spíš to, že pokud chce člověk volit srdcem, tak pro to musejí být vytvořeny podmínky. Pokud podmínky vytvořeny nejsou, je volba srdcem dobrá jen tehdy, pokud máte rádi stranu s velkou volební podporou.

I naši soupeři z Pětikolky by byli v háji, kdyby kandidoval každý zvlášť, protože kdyby někdo volil srdcem Pekarovou Adamovou, tak by pohořel stejně jako náš volič, co volil Svobodné. Takže je možné volit srdíčkem ODS, je možné srdíčkem volit SPD, je možné srdíčkem volit Babiše a (úplně se mi kroutí prsty) je možné srdíčkem volit STAN… Ale pokud srdíčkem volíte Trikolóru, tak jste v podstatě jen přispěli tomu, aby si váš hlas mezi sebe rozdělili ti, kteří se do sněmovny dostali.

Takže henten běžný nářek některých diskutérů, že Babiše nikdy, protože mu nemůžeme zapomenout covidovou diktaturu nechává Andreje úplně v klidu. On dobře ví, že nezvolíte ani ODS, protože mají kreténskýho premiéra, ani STAN, protože Rakušan je jednou nohou gestapák a nezvolíte ani Okamuru, protože se covidové diktatuře málo bránil. Ví, že to hodíte nějakému Chcíplpsovi, který se do sněmovny nedostane a Babiš si z toho hlasu vezme třetinu. A je lepší vzít třetinu, než ho nemít vůbec.

Nedělám si iluze, že by tato úvaha byla široce akceptována.

A protože se mi včera oprávněně vysmál můj dobrý kamarád za nedostatečnou znalost volebního zákona a jak fungují přepočty na mandáty, tak jen dodávám, že aby ta půlprocentní klauzule fungovala, musela by celá republika být jeden volební obvod. Což není nic proti ničemu a tento požadavek se tu a tam také vyskytne.

Takže si prosím jen zapamatujte jízlivý Vidlákův názor, že v dnešním systému je nutné volit takticky. Pokud nemáte rádi Pětikolku a nechcete ani Babiše, tak prostě musíte volit Okamuru, i když vám taky nevyhovuje. Pokud srdíčkem zvolíte Svobodné, tak vám Fiala i Babiš (a vlastně i SPD) poděkují, že jste je vašim hlasem podělili a Svobodným nepomohli… A pokud nechcete volit takticky, tak je zapotřebí změnit volební zákon a udělat z republiky jeden volební obvod a zrušit pětiprocentní limit pro vstup do sněmovny. Pokud budete volit srdcem v současném systému, jste přesně to, co Babiš a Fiala potřebují.

A teď už dnešní text:

Hele, víte proč se Saúdská Arábie v podstatě trhla od Američanů a přidala se k hentomu prohrávajícímu Rusku, které se za chvíli rozpadne na dvacet států, bude platit reparace, svrhnou tam Putina, atd, atd?

To je dobrá otázka ne?

Proč se Saúdská Arábie trhla od USA? Vždyť to spolu měli dobré. Amíci kupovali ropu, saúdská královská rodina z toho měla takřka nekonečné prachy, tamní armáda, hasiči i policie jsou materiálně vyfutrované, že i v New Yorku jim to závidí… americké letadlové lodě Saúdy chránily naprosto dostatečně, v tomto případě také Američani své sliby (výjimečně) splnili a když vpadl Irák do Kuvajtu, tak se okamžitě jali Saúdskou Arábii chránit.

Mezi Saúdy a Američany nebyly nikdy žádné velké rozpory. Nějaký rozřezaný blogger, koho to zajímá, že? Saúdové nikdy neudělali nic, aby Američany naštvali. Nikdy nezpochybňovali obchody v dolarech, nikdy neměli problém nakupovat z USA předražené tanky, předražené limuzíny a předražená soukromá letadla. Američané zase nikdy po Saúdech nechtěli žádná lidská práva, nikdy nerozpoznali saúdský deficit demokracie, žádná americká univerzita nezkoumala nějakou utlačovanou menšinu v saúdském státě a CNN nikdy neukazovala, jak nějaká saúdská raketa roztrhala desetiletou holčičku v Jemenu. V tomto ohledu byly saúdsko americké vztahy dokonalá symbióza.

Přesto se nám mladý Sálmán nějak přepnul, začal kamarádit s Putinem, vykřikuje, že se mu chce do BRICS, začíná s Číňany obchodovat v juanech a s Rusy v rublech, Putina vítá jako nejlepšího přítele a amerického prezidenta velmi chladně. Samozřejmě ani v této situaci Biden neřekl nic o pile v domě bloggerově. Proč nejlepší americký přítel mění stranu?

Protože Írán.

„Šílení ajatoláhové“ sice jsou skoro odnepaměti pod sankcemi, ale jak známo, taková věc jen zušlechťuje a povzbuzuje lidského ducha a zručnost, protože je zapotřebí si poradit jinak, než nákupem. I Severní Korea se pod sankcemi dopracovala k vodíkové bombě. Írán má velkou armádu a velmocenské ambice. Sice je mnohem chudší než Saúdové, ale málokdo by si v případě konfliktu vsadil na saúdské vojáky v tancích Abrams proti Íránským revolučním gardám.

Je to právě mladý Sálmán, který zřejmě rozpoznal, že kolektivní Biden ho před Íránem neochrání. Vždyť my vlastně nikdo nevíme, kdo v USA teď vládne. Oni tam milého Joea občas pošlou nadopovaného mezi lidi, ale po chvíli rozhovoru je každému jasné, že Joe neví, co mluví. To znamená, že ve skutečnosti prezidentuje někdo jiný. Kdo? Víte to někdo? Vědí to američtí novináři? Vědí to Američané? Nevědí, všichni se jen dohadujeme. Ruská FSB na to má nejspíš složku, ale podle mě ani oni nemají rozmotané to klubko lidí kolem Bidena, aby dokázali s jistotou říci, kdo za strýčka Joea dělá henty rozhodnutí v zájmu národní bezpečnosti. Třeba je to celá kamarila, či jiná klika a rozhodují se kolektivně…

A Sálmán najednou nemá s kým jednat. Neví, jestli něco platí. Joe mu sice něco slíbí, ale druhý den si to nepamatuje. A není tam s ním někdo jiný, který by prince ujistil, že on má Joea pod palcem a že všechno platí. Dokonce to vypadá, že dohody prostě neplatí, protože je nikdo neuzavírá. Prostě jen vypustí šášulu a po hodině jednání mezi čtyřma očima si Sálmán raději řekne, že si pojede pokecat s Putinem…

Tolik ke všem těm spekulacím o Putinově paranoie a smrtelné chorobě… Mladý saúdský řezník nabyl dojmu, že Putin ho před Íránem uchrání lépe a radostněji. Zřejmě se ale už poučil, že není dobré dávat všechna vajíčka do jednoho košíčka a pro jistotu se domluvil i se Sitting Pingem na obchodech v juanech, protože Čína má na Írán také páky. Prostě s Putinem se dá na něco podat ruku a ono to platí. S Amíky je to teď krajně nejisté… Tak nejisté, že je lepší tak nějak změnit prapor.

Vidí to tak i Zelenský na Ukrajině? Chápe, že může přijít situace, kdy prostě někdo za Bidenem rozhodne, že už to není kšeft a lusknutím prstů zruší všechno to, co se předtím dlouhá léta budovalo? V Afghanistánu už to předvedli. V mžiku odpískali dvacet let práce a afghánští papaláši měli co dělat, aby stihli zdrhnout. Bude to na Ukrajině jinak?

Sálmánův názor je očividný…

235 thoughts on “Kolektivní Biden

 1. Docela nechutná zpráva OT

  Soudruzi Arthur Bortničuk a Nazar Michajlovský , absolventi Charkovské univerzity ministerstva vnitra asi nebudou mít úplně dobré spaní.

  https://readovka.news/news/121214

  Tohle kluci nevychytali. Teď aby si narychlo sháněli nové papíry a předělávali identifikátory.

  1. Jak se u nás píše, postříleli je v sebeobraně. Co kdyby se zvedli. Tak píše ten „lepší“ tisk. Ten horší to ignoruje. A ti pánové, nejspíš je sejme někdo z vlastních. Tam, kde budou bude nebezpečno.

   1. Re: strejda

    Na tohle je jediná možná odpověď. Poslat jejich hlavy do Kyjeva v úhledném balíčku.
    Škoda, že se dnes už nedají posílat balíky „pilně“.
    Bylo by to takové výstižné.

 2. Po zaostření a pečlivém přečtení titulku se mi ulevilo a článek mou oprávněnou úlevu stvrdil: skutečně se jedná o kolektivní Biden, a ne o kolektivní bidet, jak se mi po letmém pohledu na dysplaj zazdálo.

  Uff…

  1. Jste málo pokrokový. Proč by si po toaletách pro 63 pohlaví toto nemohlo očistit společně na kolektivním bidetu? 😀

    1. To rozhodně, řeka Ganga je prý nejvýznamnějším zdrojem bakteriofágů (virů co žerou bakterie), osobně bych neměl odvahu k této kapalné verzi smetiště kombinované se stokou chemického odpadu, ani přiblížit natož smočit.

    2. Kdyby jen myli. Oni tam i pohřbívají. Pohřeb žehem je pro chudé nákladná záležitost.
     U nás se bude kompostovat v ekologické krabici. Vědci v Silikón válej už vymysleli jak na to.
     Stačí pár let a vnouček si pochutná na jahodách ze svého dědečka. Mňam mňam.
     😋

 3. Jak je jenom možné, že my (polointeligentní) dezoláti jsme o několik dní před majnstrýnem?
  https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/mohamed-bin-salman-mbs-saudska-arabie-dzamal-chasukdzi-usa-biden-imunita.A221118_094024_zahranicni_bro

  Ale ten už má o včerejší demnostraci jasno, vypráno a vymalováno…:
  https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/demonstrace-17-listopadu-dezinformace-agresori.A221117_174608_domaci_vlc/8#space-a

  Jo, a s tím načasování sněžení na Ukraině a blackoutu jsem se také nespletl, že?

  1. Je docela fajn, že nám iděsáci prověřují lidi. Bude se to hodit. Já znala /věděla jen o třech. Pomalu se to rozrůstá… …. beru.

  1. Tady zatím jen poprchává.
   Prší! Prší!
   Dešťové kapičky dostaly nožičky.
   Skákaly po plechu, dělaly neplechu.
   Kocour spal v okapu, padly mu na tlapu.
   Kocour se polekal, vyskočil, utíkal…
   *** S touhle básničkou vyhrál náš nejmladší recitační soutěž. Děti předváděly kapičky a kocoura.
   A ten náš sebou při slově “ polekal” praštil o pódium, až to zadunělo. Ostatní děti naznačily úlek jen grimasou a pohybem horní poloviny těla.

 4. Zpráva ČTK:
  „O tom, že východopolský Przewodów zasáhla raketa odpálená z Ukrajiny, a ne ruská střela, vláda ve Varšavě věděla velmi brzy. Polští představitelé ale byli v rozpacích, jak tuto informaci sdělit veřejnosti, a čekali na Spojené státy. “ —- „….už kolem 19:00 SEČ polští činitelé věděli, že v zemědělské oblasti na východě země dopadla raketa vypálená z Ukrajiny. …. Polské úřady rychle dostaly informace ze speciálního radarového letounu kroužícího nad Polskem.“ https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/tisk-polsko-brzy-vedelo-ze-spadena-raketa-je-z-ukrajiny-cekalo-ale-na-usa/2287365?fbclid=IwAR3sEFNLPmOCDBOnPKWttgALt3IX8qHc82QlaPaIHek3aU8HWFuOzB-Sdf4

  Odpovědným osobám tedy bylo od začátku jasné, jak to bylo doopravdy. Následná propagandistická vlna s globálním dopadem byla vlastně umělá – de facto fake news. Jako by situace už tak nebyla dost závažná. Doufejme, že si z toho vezmou poučení aspoň někteří rychlí střelci, od FB diskutérů přes novináře po politiky, včetně několika unáhlených kandidátů na prezidenta. https://www.e15.cz/valka-na-ukrajine/incident-v-polsku-nesmi-zustat-bez-odezvy-rika-cernochova-general-pavel-nabada-ke-klidu-1394915
  Osobně si v tomto kontextu cením prohlášení pro veřejnost náčelníka generálního štábu AČR generála Řehky už 16.11. 2022 v 4:08 :

  @ArmadaCR
  Generál Řehka: “V tuto chvíli je jisté, že na území Polska došlo k explozi zaviněné dopadem nějakého typu munice. V současné situaci je nejdůležitější zachovat klid, počkat na další informace a pečlivě vyhodnotit fakta. …. Situaci nebudu dále komentovat, protože to považuji za předčasné… „

  1. Ted omlouvaji polaky a co nasi cesti bojovnici a bojovnice co chteli okamzitou odpoved a vyhlasit valku jako cele nato ??

   Nafali a cekali az se buden vyspi ?

   1. Dokonce i prohavloidní ČRo odvážně sdělil, že reakce paní ministryně obrany a spol. byla poněkud unáhlená.
    Na druhou stranu, dobrá zpráva je, že vyčkala až jak Biden , a nenechala bombardovat Moskvu.
    Kontrolní otázka :
    Postaví Černochová do latě Stoltenberga?
    🤔

  2. Když už jsme u toho zveřejňování faktů. Z trochu jiného soudku:

   Švédsko našlo na potrubí Nord Stream „cizí předměty
   Na troskách nalezených v místech výbuchu byly nalezeny stopy výbušnin, uvedla bezpečnostní agentura země.
   Švédští vyšetřovatelé našli stopy výbušnin na fragmentech „cizích předmětů“ nalezených v místech výbuchů podmořských plynovodů Nord Stream, uvedla v pátek národní bezpečnostní služba SAPO. Nové důkazy potvrzují, že energetické spoje byly cílem sabotáže, uvedla agentura.
   „Pokročilé analytické práce stále probíhají – cílem je vyvodit definitivnější závěry o incidentech na Nord Streamu,“ uvedla agentura. „Vyšetřování je rozsáhlé a složité a nakonec ukáže, zda je možné někoho podezřívat a později za to stíhat.“

   https://www.rt.com/news/566757-nord-stream-foreign-objects/

   1. Tahle zpráva je ovšem naprostá novinka. Tohle by přece nikdo nepředpokládal, že? 😨
    Sdělovací prostředky a roztodivní experti myslí, že veřejnost je úplně blbá. [;>/

    1. Spíš jde o to, že je to teď oficiálně potvrzeno třetí, údajně nezávislou stranou. Teď už jde jen o to, na koho se to hodí. Kandidátů je hnedle několik, jeden z nich má dost nepřizpůsobivého prezidenta, který má tendenci nařizovat velkému bratru za oceánem, co má dělat.

     1. Alibi má Rusko.
      Vyhazovat do povětří plynovod, když jeden telefonát cara Putina dokáže totéž a navíc je to vratná záležitost. Dá se s tím vydírat. Někdo ale chtěl, aby byla pokud možno nevratná.
      Kdo asi?

   2. Stopy výbušnin po dvou měsících působení mořské vody?
    No sákryš…
    Spíš to bude asi tak, že Švédové a Dánové vědí vocogou od začátku a ačkoli jsou neutrálním státem, bojí se svých zjištění.

   3. tdx
    Není problém opatřit si Ruskou trhavinu a to ještě tam můžou najít pasy těch dvou Čug Geg.
    Proto tam nepustí Ruské vyšetřovatele.

  3. Raketa to byla ruská, přesněji řečeno ještě sovětská, vypálena ale byla z Ukrajiny.
   Američané to věděli hned, mají tam AWACS. Někteří si myslí, že to byla raketa, země-vzduch která nezasáhla svůj cíl a nezničila se autodestrukcí, jiní zase, že to byla provokace ze strany Ukrajiny. Její nevelký dolet znemožňuje odpal odjinud, než z Ukrajiny nebo Polska.
   Nakonec je to jedno. Obviněno bylo Rusko – a o to přece jde, že ano!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *