17 července, 2024

Když nemůžeš zvítězit…

… musí soupeř prohrát.

Přátelé, ve svém předvčerejším článku jsem napsal, že pro druhé kolo voleb nejsou pro Andreje Babiše karty rozdány nijak zvlášť příznivě. Papírově má Petr Pavel podporu téměř šedesáti procent hlasů, velkých médií, vlády… navíc generál nestojí proti dalšímu Zemanovi, který měl extrémně nabroušený jazyk a přesně věděl, na kterou strunu uhodit. Všechny tyto skutečnosti hovoří spíše v Babišův neprospěch. Není divu, že můžeme stále častěji slyšet, že Babiš nemůže zvítězit.

Z vlastní a osobní zkušenosti mohu říci, že Babiš je si velmi přesně vědom svých výhod i nedostatků. Ne, v jeho okolí mu fakt nikdo nemaže med kolem huby. Za to si své poradce neplatí. On jim dává velké peníze za to, aby měl přesné a použitelné podklady. Platí je, aby mu říkali skutečnost a pak spolu volí příslušnou strategii. Babiš se nikdy nesesype z toho, že okolnosti nejsou na jeho straně. On si prostě vyhodnotí, co je a co není možné a podle toho bude postupovat.

Když se teď dívám na první týden kampaně, tak se nemohu zbavit dojmu, že se jede přesně podle tohoto zjištění. Babiš nemůže vyhrát…

Teď musím udělat malou odbočku, protože dějiny znají celou řadu příkladů, kdy se sice nedalo vyhrát, ale stejně z toho bylo vítězství…

Takhle nějak to udělali Američané ve své válce za nezávislost. Prostě tak dlouho prohrávali bitvy, až vyhráli válku. Takticky museli téměř pokaždé ustoupit, ale svým jednání způsobovali nepříteli tolik ztrát a tolik problémů, že se nakonec Angličané víceméně udolali sami.

Takhle zvítězili Afghánci nad největší vojenskou velmocí, ne? Ukažte mi během dvacetileté války příklad, kdy by Američané nemohli udělat, co si usmysleli. Když někam chtěli dojet, tak tam dojeli. Když chtěli něco vybombardovat, tak to vybombardovali. I toho Usámu nakonec našli a zabili. Prakticky každá americká vojenská kolona dojela tam, kam dojet měla. Tálibán dvacet let všechny střety prohrával, až z toho nakonec vyhrál.

Nejinak to dělal Albrecht z Valdštejna (to je fakt trefné přirovnání). Pokud vím, on jasně zvítězil jen v jedné bitvě. Jinak spíš remizoval nebo prohrával… ale svojí armádu šetřil a vedl ji takovým způsobem, aby se nepřítel vyčerpal a nakonec se porazil sám.

Prostě, když Babiš nemůže zvítězit, tak musí Petr Pavel prohrát…. Takhle jednoduché to je. A první úspěchy této strategie už jsou vidět…

Co Babiš udělal? Vytáhl mírovou kartu, protože to lidi opravdu zajímá a trápí. Jsem proti válce, jsem za mír, nikdy vás do války nezavleču… Jeho soupeř to pořád jen tak okecává. Všimněte si, že nikdy nezaznělo stejně jasně, že Petr Pavel nepodepíše žádné vyhlášení války a nepošle české občany „plnit spojenecké závazky“. Oni Babiše obviňují, že straší lidi a vůbec si neuvědomují, že straší oni sami. Není děsivé, když Babiš mluví o míru, mnohem děsivější je, že Pavel o míru mluví tak málo.

A ještě děsivější je, že existují fotky, jak šel jenerál zkontrolovat řád a klid v Řeporyjích a tamní starosta se nechal unést a napsal moc hezký tweet, který jsme už všichni četli, že jemu mobilizace nevadí. Takticky se Babiš musí bránit nařčením, musí kličkovat, dostává to zleva a zprava od novinářů, ale téměř v každé takové konfrontaci z toho jako sláma z bot čouhá, že Pavlovi příznivci by do té války klidně šli. Pavel nemusí říct nic, jeho nohsledi to dělají za něj a on se od nich nedistancuje.

Ne, to není o tom, jestli do ní fakt půjdou. Není to o tom, co je nebo není v prezidentských pravomocích. Babišovi se podařilo strategické vítězství protože spojil svojí osobu s mírem. Jeho odpůrci ho sice zatlačují, ale za cenu velkých ztrát. Každý v této republice už viděl i slyšel, že Pavel mír podmiňuje spoustou dalších bodů. Vsaďte se, že Pavel nedá žádný veřejný slib, že naši synové a manželé nepojedou na východní frontu. Vždycky bude jen říkat, že je to absurdní, ale nikdy z něj nevymámíte jasné slovo.

Babiš bude jen poukazovat na to, že Fiala řekl, že jsme ve válce a že Andrej Babiš v žádné válce není. A stačí. Je úplně jedno, jak daleko ho zatlačí, protože čím víc bude tísněn, tím víc z toho bude čouhat válka.

Ano, Pavel přijede do Ostravy a chlubí se tím, jak tam měl tisíce lidí. Ale žádnou českou vlajku. Jen ty vlajky NATO, které se teď právě rozhodlo, že do ohně války přileje další zbraně. Generál slouží NATO. Všichni to vidíme. Ukrajinské vlajky, unijní vlajky a obrovská, nezlomná a výhružná vlajka NATO… memento mori. Díky za zvolení, tady máte povolávák… takhle na to reaguje internet. Generál Pavel zase zvítězil… a zase ukázal, čí prezident bude. Podle nosa poznáš kosa, podle korouhve poznáš zájmy.

Babiš sice olepil republiku protiválečnými bilbórdy, ale vlastně ani nemusel… Stačilo udělat jeden a novináři se postarali, aby ho viděl každý. A co je reakce soupeře? Obouvá se opět do jeho nemocného syna, že ho zavlekl na Krym… Ani slovo o tom, že válku nepřipustí. Bude se různě vytáčet, bude mluvit o tom, že Babiš straší lidi, budou mluvit o dezinformacích, ale nikdy neřeknou to, co jediné by lidi uklidnilo – že válku nepřipustí, že čeští občané do války nepůjdou i kdyby to po nás chtěli naši transatlantičtí bratři.

Je úplně jedno, jak daleko Babiše zatlačí a jak moc ho budou grilovat v debatách. Naopak, čím jistější si budou a čím víc budou větřit vítězství, tím víc se odkopou.

Takhle to udělal i Zeman před pěti roky. Tehdy jsem zaznamenal hezké zhodnocení voleb, že nejprve se lidi lekli, co je Zeman zač a pak se lekli, co je zač jeho soupeř Jiří Drahoš. Zeman to dělal v debatách. Babiš to dělá přes bilbórdy a tiskovky.

Petr Pavel sám o sobě asi udrží dekorum. Nenechá se vyprovokovat. Tož je nutné vyprovokovat jeho kamarády. Praha a láska musí vyhrát nad vsí a nenávistí… Kolik hlasů tohle generála stálo? Kolik lidí to naštve a přijde k volbám, ne proto, že by věřili Babišovi, ale protože se jim chce zvracet z Pavlových příznivců? Takových věcí je víc. Pravda a láska se zase pěkně rozjíždí. Novináři napíšou, jak na Babiše štěkali jeho odpůrci a on na to odpoví, že jeho voliči nemají zapotřebí někam chodit a dělat bordel. Že to dělají jen ti druzí.

Babiš nechává protistranu, aby se chovala jako na dobytém území…

Jednu výhodu to mít bude… V této zemi v následujícím týdnu všichni uvidí, jaká je pražská kavárna a jak ve skutečnosti funguje pravdoláska. Všichni uvidí, co jsou ve skutečnosti henty Evropské hodnoty. Každý, kdo alespoň trochu myslí, tak si bude umět spočítat, co bude znamenat, když Petr Pavel vyhraje. Fejsbůk už je teď plný výkřiků, jací jsme ubožáci a jak se nemohou dočkat, až uslyší nás ubožáky kvílet. Den za dnem je zřetelnější, že Pavlovi příznivci nejsou naši bratři, ale naši páni. Oni se tím netají a porcují medvěda, co ještě běhá po lese. Babiš nevítězí, spíš se snaží dosáhnout vítězství. Nehraje si na Zemana, dělá to, co dělat umí a nedělá to, co neumí.

Nevím, jak dopadnou volby. Hlasování je tajné, za plentou. Nikdo před volebními místnostmi nekontroluje, jak jste volili. Prezident bude zvolen dobrovolně a každý bude vědět, co to znamená. Nic nezůstane utajeno, bude naprosto zřejmé, jaký je tábor Andreje Babiše a jaký je tábor Petra Pavla. Babiš staví svojí kampaň na jednoduché věci – aby se soupeři odkopali. On Petra Pavla v duelu nejspíš nerozmázne. Ozvlášť ne, když po něm půjdou i moderátoři. Ale zajistí, aby soupeři nezbyl žádný fíkový list. Pokusí se, aby se soupeř porazil sám.

Kdybych byl na místě Andreje Babiše, vyzval bych v debatě generála, aby řekl zcela jasně a natvrdo, že jako prezident nepošle české občany plnit spojenecké závazky na Donbas. Bez vytáček… Řekni generále, že i kdyby spojenci stokrát chtěli, tak noha českého občana neopustí české území. O zbytek se Petr Pavel postará sám. Řeporyjec mu to už vykolíkoval.

345 thoughts on “Když nemůžeš zvítězit…

 1. Porovnanie kandidátov na prezidenta ČR (Babiš a Pavel)
  https://blog.hlavnespravy.sk/31299/porovnanie-kandidatov-na-prezidenta-cr-babis-a-pavel/
  Prišlo mi do e-mailu. Zaujímavá analýza Pavla a Babiša. Oplatí sa prečítať.

  _____________________________________________________________________________________

  V MAXIMÁLNÍ STRUČNOSTI: PATNÁCT ZÁSADNÍCH ROZDÍLŮ V NÁZORECH OBOU PREZIDENTSKÝCH KANDIDÁTŮ ANDREJE BABIŠE A GENERÁLA PETRA PAVLA !!!

  I. NA NÁSLEDUJÍCÍCH OSM OTÁZEK ODPOVĚDĚL ANDREJ BABIŠ OSMKRÁT ZÁPORNĚ “NE” – A GENERÁL PATR PAVEL ZAS NAOPAK OSMKRÁT “ANO”:

  1.) Otázka č. 80 “Eutanazie (asistovaná sebevražda) má být v České republice legální?”
  Odpovědi obou prezidentských kandidátů:
  Ing. Andrej Babiš: “NE”
  Generál Petr Pavel: “ANO”

  2.) Otázka č. 90 “Souhlasíte s tím, že Česká republika má zavést společnou evropskou měnu (euro)?”
  Odpovědi obou prezidentských kandidátů:
  Ing. Andrej Babiš: “NE”
  Generál Petr Pavel: “ANO”

  3.) Otázka č. 97 “Souhlasíte s tím, že dosažení tzv. uhlíkové neutrality k roku 2050 má být prioritou pro Českou republiku i za cenu zhoršení ekonomických podmínek?”
  Odpovědi obou prezidentských kandidátů:
  Ing. Andrej Babiš: “NE”
  Generál Petr Pavel: “ANO”

  4.) Otázka č. 96 “Souhlasíte s iniciativou Evropské Unie zakázat výrobu nových aut produkujících emise po roce 2035?”
  Odpovědi obou prezidentských kandidátů:
  Ing. Andrej Babiš: “NE”
  Generál Petr Pavel: “ANO”
  —-
  5.) Otázka č. 98 “Podporujete protesty studentů ve snaze přimět politiky, aby se vážně zabývali změnami klimatu?”
  Ing. Andrej Babiš: “NE”
  Generál Petr Pavel: “ANO”
  MOJE POZNÁMKA: Jak vidět na odpovědích obou prezidentských kandidátů u všech těchto výše uvedených tří otázek “Volební kalkulačky” č. 96, 97 a 98, které se tematicky týkají současného ideologického pseudoekologického bláznivého zeleného šílenství, Andrej Babiš tento bláznivý takzvaný “Zelený úděl” odmítá, zatímco naopak generál Petr Pavel to plně podporuje!
  —–
  6.) Otázka č. 79 “Česká veřejnoprávní média plní správně svou funkci?”
  Odpovědi obou prezidentských kandidátů:
  Ing. Andrej Babiš: “NE”
  Generál Petr Pavel: “ANO”
  ——
  7.) Otázka číslo č. 56 “Měla by býti zavedena možnost volit po Internetu?”
  Odpovědi obou prezidentských kandidátů:
  Ing. Andrej Babiš: “NE”
  Generál Petr Pavel: “ANO”
  ———
  8.) Otázka č. 57 “Měl by náš stát občanům v zahraničí umožnit účast ve volbách formou korespondenčního hlasování?”
  Odpovědi obou prezidentských kandidátů:
  Ing. Andrej Babiš: “NE”
  Generál Petr Pavel: “ANO”

  MOJE POZNÁMKA: Obě výše uvedené otázky, otázka č. 56 i ostázka č. 57 se týkají zajištění integrity spravedlivých a demokratických voleb bez výrazných volebních podvodů ke kterým jak takzvané “volby po Internetu”, tak i takzvané “Korespondenční hlasování” velmi často vedou. Oběma kandidátům byla ve “Volební kalkulačce” položena otázka číslo č. 56, která se ptá zda-li by měla býti zavedena možnost volit po Internetu, a otázka č. 57, která se zas ptá zda-li by náš stát občanům v zahraničí měl umožnit účast ve volbách formou korespondenčního hlasování. Zde u těchto dvou otázek zatímco prezidentský kandidát Andrej Babiš se svým “NE” vůči oběma těmto otázkám vyjádřil záporně, neboť nesouhlasí ani s korespondenčním hlasováním a ani s hlasováním po Internetu; tak naopak generál Petr Pavel odpověděl přesně opačně: Generál Petr Pavel souhlasí jak s hlasováním po Internetu, tak i s korespondenčním hlasováním ve volbách.

  II. NA NÁSLEDUJÍCÍCH PĚT OTÁZEK ODPOVĚDĚL ANDREJ BABIŠ PĚTKRÁT KLADNĚ “ANO” – A GENERÁL PATR PAVEL ZAS NAOPAK PĚTKRÁT ZÁPORNĚ “NE”:

  9.) Otázka č. 86 “V České republice by měla být zakázána stavba jiných než křesťanských náboženských staveb?”
  Odpovědi obou prezidentských kandidátů:
  Ing. Andrej Babiš: “ANO”
  Generál Petr Pavel: “NE”

  MOJE POZNÁMKA: Tentokrát tvůrci “Volební kalkulačky” mezi své otázky sice nedali nijakou otázku, která by zjišťovala názor na islámskou migraci do naší České republiky, nicméně Volební kalkulačka v otázce č. 86 se ptá obou kandidátů zda-li souhlasí s tím, že “V České republice by měla být zakázána stavba jiných než křesťanských náboženských staveb”, a zde na tuto otázku generál Petr Pavel odpověděl “NE”, a naopak Andrej Babiš zde na tuto otázku odpověděl “ANO”, a ještě k tomu navíc zde Andrej Babiš dopsal tento svůj doplňující komentář – cituji: “Naše země vyrostla z židovsko-křesťanských tradic, jak je vidět na počtu kostelů a synagog. Ostatní náboženství tu již mají svá náboženská centra a modlitebny, které není třeba dále navyšovat.”
  ———
  10.) Otázka č. 73 “Občané by měli mít možnost předložit návrh zákona pomocí petice?”
  Odpovědi obou prezidentských kandidátů:
  Ing. Andrej Babiš: “ANO”
  Generál Petr Pavel: “NE”
  ———-
  11.) Otázka č. 84 “Souhlasíte s tvrzením, že v České republice neplatí spravedlnost pro všechny stejně?”
  Odpovědi obou prezidentských kandidátů:
  Ing. Andrej Babiš: “ANO”
  Generál Petr Pavel: “NE”
  ———–
  12.) Otázka č. 83 “Stát by měl mít povinnost vytvořit systém bezplatné právní pomoci pro všechny?”
  Odpovědi obou prezidentských kandidátů:
  Ing. Andrej Babiš: “ANO”
  Generál Petr Pavel: “NE”
  ————
  13.) Otázka č. 66 “Souhlasíte s tím, že Stát/obce se mají postarat, aby měl každý kde bydlet?”
  Odpovědi obou prezidentských kandidátů:
  Ing. Andrej Babiš: “ANO”
  Generál Petr Pavel: “NE”

  MOJE POZNÁMKA: Volební kalkulačka v otázce č. 66 se ptá obou kandidátů zda-li souhlasí s tím, že “Stát/obce se mají postarat, aby měl každý kde bydlet”. Andrej Babiš zde odpověděl “ANO”, generál Petr Pavel zde odpověděl “NE”. A oba kandidáti ke své odpovědi navíc ještě i dopsali své vlastní doplňující komentáře. Andrej Babiš zde napsal – cituji: “Ano, mělo by například vzniknout mnohem více sociálních bytů.” Generál Petr Pavel zde zas napsal – cituji: “Stát by měl poskytnout asistenci lidem, kde ji nejvíce potřebují, ale bydlení nelze garantovat jako nárok všem.”

  III. NA NÁSLEDUJÍCÍ DVOJICI OTÁZEK ODPOVĚDĚLI SICE FORMÁLNĚ OBA KANDIDÁTI NA PRVNÍ POHLED JAKOBY ZDÁNLIVĚ SHODNĚ, A PŘESTO VE SKUTEČNOSTI ÚPLNĚ ROZDÍLNĚ:

  14.) Otázka č. 77 “Souhlasíte s tím, že provozovatelé velkých sociálních sítí mají povinnost odstraňovat tzv. fake news (falešné zprávy)?”
  Odpovědi obou prezidentských kandidátů:
  Zde na tuto otázku sice oba prezidentští kandidáti formálně odpověděli “ANO”, nicméně ale samotný Andrej Babiš zde dopsal velmi důležitou poznámku, která možnosti cenzury do značné míry podstatně oklešťuje. Andrej Babiš zde napsal – cituji: “Zákon by ale měl definovat, co je a co není fake news a kdo to bude posuzovat.”

  1. Tyto rozdílné odpovědi by se měly rozebírat v prezidentských debatách. Moderátoři se snaží spíš jen potápět Babiše. K tomu ekonomické otázky : Inflace, energie, úspory, platy politiků, političtí náměstci ministrů, důchody…

 2. Uvidíme. Napadl sníh, před týdnem říkali, že to by mohl být problém, mladí prý odjedou na lyžovačku.

 3. To je prča, Tak Babišová dostane nábojnici a může za to Babiš. Okamžitě vystoupí turbotitulová tetuše a poplakává, jak jí bylo vyhrožováno, když několikrát vyhlásila, že je Babiš ZLO. Prej jí někdo vyhrožoval, že ji přetáhne baseballovou pálkou 🙂

   1. Josefe původní, to nikdo neví. Vylezla s tím až dnes, po ohlášení Babišovo nábojnice. Údajně tu výhrůžku měla dostat 16. 1. a předpokládám, že to policii, na rozdíl od Babiše, nehlásila. Aby jim dal člověk ochutnat jejich medicíny, tak napíšu, tak jak to dělají oni, že si to mohla napsat a vytisknout sama.

 4. Vzpomenu na jednu náhodu, ze šedesátek. Byl jsem školák na 1. stupni ZDŠ. Jednou v noci ve Vítkovicích bouchl Cowperův ohřívač u vys. pece č.6 (tam, kde je dnes Bolt Tower). Kolem jela tramvaj s pár lidmi, jezdila v noci 1x za hodinu. Žhavá šamotová cihla z vyzdívky zasáhla hlavu jednoho z nich – byl na místě mrtvý. Délka letu cihly cca 400m, prorazila střechu tramvaje…
  Takovou náhodu nikdo nečekal a stejným způsobem může vyhrát Babiš volby.

  1. Jak? Říkáte, že je tam Bolt Tower. Předpokládám tedy, že Cowperův ohřívač u vys. pece č.6 už neohřívá.

   1. Z plynojemu je Gong. Celé je to přírodní rezervace Dolní Vítkovice. Já tam ještě makal na brigádách coby študák. Všude mraky lidí, po šichtě tlačenice v bedně, autobusy s vlečkou…. Je to pryč. Možná i ty zápustky na granáty – válečnou výrobu bylo možno zahájit za 2 hodiny.

     1. Že náhody se stávají…. Že stejnou náhodou, jako noční cihla zabila člověka, může Babiš vyhrát volby.

 5. Když nemůžeš zvítězit…zní název článku.
  Tak alespoň se může jeden zúčastnit.
  A klidně za zvuků fanfár i zvítězit…
  A jak to celé obskurní dívadlo sleduji, zdá se mi, že skutečný vítěz je v tomto případě hen ten lustrační zákon.
  Jakoby ho vymyslel nějaký sofistikovaný vtipálek, kdy onen zákon funguje tak nějak naprosto naruby.
  Navíc velmi ohebně až pružně.
  A nebo jen někdy a jindy ne.

  Jeden by tomu nevěřil, ale je to tak.

   1. Zeman předpověděl spojení několika trpaslíků a vznik velkého trpaslíka. Možná bude v ČEZku nakonec největší trpaslík na světě.

  1. Die Fensterpolitik napsal:
   21 ledna, 2023 (21:53)

   Omlouvám se, ale kdo je v sestavě svobodných?

   U nás hrajeme fotbal svobodní proti ženatým, o bečku piva.

   1. No při pohledu na rozpis členů hádám, že moc mladých či svobodných byste mezi nimi nenašel… Takže je to zase klamavá reklama…

 6. https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid035YcL5kt8a5KCPW7ywj1ptUbiTLzT6Qt5EeokxUrCuusZkCZtjZFTQuuX7ncQrs48l&id=1715515216

  Snad jsem to zkopíroval správně. Kdysi dávno jsem fb měl, zrušit to neumím, tak se mi některý odkazy z něj přehrají. Komu se to nepřehraje, Pavel tam doslovně říká, že jednou z možností pomoci Ukrajině je

  vstoupit do války s Ruskem.

  Pak je to useklý, jistě nějak pokračuje, ale i to, že to vůbec řekl, stačí. Jestli už to sem někdo dal, tak pardon.

  1. Vypadá to jako sestříhané video. Kritika politika by se neměla stavět na klamu, kterým se jen kritici zdiskreditují. Je přitom mnoho faktů, které se dají kritizovat poctivě bez sestříhání.

   1. Souhlas, neměli to useknout s posledním písmenem slova. Dá se předpokládat, že to pak nějak zabalil do různých kdyby. Taky se neví, na co odpovídal. Tak či onak je to ale zřejmé –

    „jediná možnost, jak dovést situaci do zdárného konce je pomoci Ukrajině tu válku vyhrát. A my to můžeme udělat z naší strany právě tím, že vstoupíme so války s Ruskem“

    Jakkoli vytrženo z kontextu, sama tato pasáž ten kontext implikuje. To „my vstoupíme “ = NATO vstoupí, samotná ČR je nesmysl, stejně jako vstup kteréhokoliv jiného členského státu. S výjimkou USA, který si dělají, co se jim zlíbí. Taky ještě může mluvit jen teoreticky, a to o „zdárném“ konci, jak to dopadnout taky nemusí.
    Ale „my to můžeme udělat „, tzn. můžeme pomoci Ukrajině vstupem do války, to jednoznačně znamená, že je to pro něj možnost pozitivního charakteru. Že tato možnost je z jeho pohledu správná, protože „dovede situaci do zdárného konce“.
    Jakkoli to video je vytrženo z předchozí a následující řeči a podle pravidel tedy naplňuje manipulaci, prostě Pavel, ať už odpovídal na cokoli, otevřeně řekl, že „pomoc“ Ukrajině může být i PRÁVĚ ta, že vstoupíme do skutečné války s Ruskem. Tam jiná interpretace není, nic mu nepodsouvám. Bere náš vstup do války jako platnou možnost. A že to má být „pomoc Ukrajině tu válku vyhrát“? Ukrajině?
    Válka Ruska s NATO nemá jak odehrát se jen konvenčními zbraněmi na Ukrajině kvůli vítězství Ukrajiny. Nemá jak.

  2. Zrušení Facebooku není složité, před rokem jsem rušila a trvalo to asi 3 měsíce. Sice jsem naštvala děti i známé, ale stálo to za to.

   1. Asi to nějak jde. Já to před lety pak po nějakých pokusech nechal být v jakémsi polostavu či jak. Možná tam ten účet je, jen je dlouhodobě neaktivní.

 7. https://twitter.com/MirekTopolanek/status/1616770180335693825?cxt=HHwWgsDTpbf69e8sAAAA

  Jestli je to pravý účet a nikdo mu ho nezhackoval, je to šokující vyjádření v mafiánském stylu od politika, který sám poznal dřív ve funkci, že není příjmené snášet zuřivost některých kritiků. Dávali jste sem šokující vyjádření některých méně významných politiků ODS a TOP09 o politických odpůrcích, ale tohle je tohle premiérská úroveň..

  1. Očekávám, že to bude vysvětlovat že jen radil Babišovi zanechat negativní kampaně a pokračovat jen ve slušné kampani. Rozhodně popře, že by ho tím nějak nutil, aby svou kandidaturu vzdal.

  2. To je megažumpa – co příspěvek, to „přezdržka“ 😮 🙁
   Musím se vší silou držet, abych nepoužil výrazivo, které by si ti živočichové zasloužili…

  3. Od něj to sedí. Jako premiér si vedl nadmíru výborně. S tiskem vycházel až tak dobře, že jeho foto “ Já, bimbásek a Berlusconi” oběhl celou republiku.
   😀

  4. Co chcete po echt Křupanovi s guľama, od špičaté polobotky, od „vystudovaného vojáka“ , od nositele té samé porce „cti, důstojnické cti“ jako NATO generál … ODS je vůbec líheň „charakterů“ ve velkém … Však i Pavlův loutkovodič je původem od modrých… Čím větší zmetek, tím úspěšnější modrý pták …

   1. Kolik let bude za nevhodný příspěvek v diskusi pod takovým autorem? Od pěti do deseti v káznici se zostřeným režimem?

   2. Bingo, fašizace, nacifikace by bez „novodobých hrdinů z trpící země “ nebyla kompletní… Chvilku počkejte na ukroše za přepážkou na ministerstvu, Kraj.úřadu, Soudu, ukropoldu,atd… Doba je rychlá …

  1. To je báječný článek.
   Nejvíc se mi líbí postŕeh, že polské kavárny hučí ukrajinskými hlasy. Jenom by to měl pan autor trochu rozvést.
   Jestli se Poláci naučili také ukrajinsky, anebo jestli místní už nemají ani na kafe. Což by nebylo nic divného, podpora ozdoby Evropy – Ukrajiny něco stojí, že?
   🤔

     1. A myslíte že Magdalena Dobromila mluvila česky? Až když se to naučila.
      Ukrové zažívají něco jako národní obrození. Přijde mi pikantní, že Bruselští propagují splynutí národů, ale ukrajinské chlástence podporují. Tam je vzepjatý nacionalismus naopak mírotvorný.

      1. Nic proti národnímu obrození. Ale k tomu není nutné tak utlačovat „Neukrajince“. Zakazovat řeč, školy…-´
       Slovensko to nedělalo ani před Československem, ani po něm. Češi tam sice byli trochu „za panstvo“, Slováci brblali, ale jinak nic.
       Rusové ani Ukrajinci (ti obyčejní, na ulici nebo v hospodě) nejsou schopni pochopit, že jsme se rozdělili bez zabíjení. A docela nám to závidí.

       1. Starý kocour: To je nešťastné, že se snažili už od roku 2014 prosazovat jeden jazyk na úkor jazyků menšin mocí a zákony místo rozvíjení vlastní kultury, aby tím pro svůj jazyk získávali nové lidi dobrovolně.

         1. Podporuje to ale i část těch obyčejných lidí, která může i vládu za něco hodnotit kriticky jenže tahle jazyková politika u nich vyvolala nadšení. Asi výsledek frustrace za minulé křivdy z éry rusifikace, které chtěli odčinit v opačném provedení. Paradoxně taková jazyková politika je v rozporu s podmínkami vstupu do EU, který je snem těch stejných lidí jako naivní sen o blahobytu a konci korupci i oligarchie.

          1. Na Ukrajině jako probíhala rusifikace???

           Naopak. Probíhala tam ukrajinizace. Už od dob bolševika mezi válkami.
           Východ UA a jih, je Nová Rus. Tam těžko někdo mluvil ukrajinsky. Ani na Malé Rusi se nemluvilo ukrajinsky. Ukrajinština je nářečí Haliče.

          2. 😳A jak ta rusifikace probíhala?
           Když ti nejzuřivější Ukroši byli pronásledování polskou správou a maďarskou taky?
           Furt nechápete, že Ukrajina před 100 lety nebyla v dnešních hranicích. Zajímavé je, že co provedli komunisté za SSSR, se západu líbilo.

        1. A jezdí v Pontiaku, či jak se ta značka píše.
         Musela jsem se zastavit a přečíst si tu značku a přetlumočit vnukovi. Viděla jsem takový vůz poprvé, i vnouček byl vykulený.

     2. Ale jo, znělo to jako ruština. Já takhle v obchodě ruštinu a ukrajinštinu z pár vět od sebe nerozeznám. Jen si myslím, že to nebyli Rusové, ale Ukrajinci.

       1. Vždyť ony samy nevědí co jsou. Holka se považovala za Rusku a v patnácti zjistila, ze je Ukrajinka. Smíšená manželství jsou tam běžná.

 8. Dva dexxovy předvolební dny.

  Takhle ve středu, si to klapu po štatlu. Nedostanu se sem často a tak si to užívám. Není kaltna, tak je to v poho. Tam majó pekle, tam špicový hvozdny, tam razí nejaké balda a tam zase hodím čučku na koc. Mám scuka s kámošem v čochu Moskvě a kósek u žirafy gómu módr na betelnó chálku. Ještě pangét, glajzle, dlaždice a su tam. Je brzo, su tam skoro sám.
  Jdu si do suterénu dobít mobil a tam si s mladou, studentskou obsluhou kina, povídá nějaká starší, bělovlasá paní. Zaslechnu otázku: …No a víte, komu patří Česká pojišťovna? … A mezitím povídá něco jako, že stát nemá peníze a máme drahé energie proto, že se u nás neplatí daně, ale jde to pryč z republiky. Študenti nechápou. Jsou z kulturní fronty, vyznají se v divadle a ve spisovatelích a kampak na ně z národohospodářstvím! Vždyť je to jedno, kde se platí daně! Stejně jsme všichni Evropa, tak co. Vmísím se do rozhovoru: Patří Generali. Po chvíli se paní začne bavit se mnou. Zvedne se od pultu šatny a vidím, že je docela vysoká. Čeká na nějakou autogramiádu, ale nikdo tam není, nic se neděje. Prý nějaký Kmenta. To jméno mi něco říká, že je to novinář, ale jinak o něm nic nevím. Je čas, oba čekáme a tak paní začne povídat o tom, jak posledních 12 let pracovala v logistické firmě ve Švýcarsku, jak má děti v Belgii. Nekecá. Zná reálie a je to velmi věrohodné. Jak je v Bruseli, podle mne, ale nejvíc v Antverpách, podle ní, Arabů a Turků a ženská po setmění nemůže ven. V krajním případě, na špatné lokalitě, to není bez rizika ani přes den. Dcera, když se musela zdržet v práci, spala tam, jen zavolala manželovi, aby se postaral o děti. Že se tam dobře dá žít ze sociáních dávek. Asi jako žije většina lidí u nás. Jen, před návštěvou sociálního pracovníka, je třeba cenné věci přesunout ke kamarádům.
  V těchto zemích jsem nebyl, jezdil jsem na východ. Dělám dojem s Běloruskem, málokdo tam byl. Paní moc nerozlišuje a říká milionkrát opakované klišé, jak se v Rusku lidem vede špatně. Nakonec ale souhlasí s tím, že to bylo před více, jak 30 lety a že dnes to bude jiné. Bělorusku zná jednu. Nějakou malířku, co jela na výlet do Prahy a vdala se tam. Pak začala nadávat na běloruský režim, co dostala občanství, rozvedla se a vdala se do Belgie. Kamarádí s její dcerou, tak se dobře znají. S mužem nepracují, žijí z dávek. Oba mají neoficiální agenturu, která umožňuje přistěhování do Belgie a do celé EU, občanům, z jejich rodných, “ nedemokratických“ zemí. Tak si žijí dobře, mají děti a vlastní, mimo jiné, už jednu hospodu v Praze.
  Nahoře se něco děje. Srocují se tam lidi. Jdeme nahoru. Přichází nejaké vožguňa, prý Kmenta. Na stole a pod ním, hromádky knih. Jsou tlusté a celé červené. Jedná se zove Ruská mafie a další Babišovo Palermo. I zde převládá červeň, ale je jí míň. Kromě červené, kráčí na obalu, jakýsi malý panáček. Ty knihy, tak nějak, patří k sobě… Někteří si knihy kupují, někteří si nosí svoje. Podle kavárenské šolny jasně poznáte, většinou mladší, zástupce kulturní fronty, zřejmě ze zdejších univerzit. Často nosí brýle s tmavými obroučkami. Při odchodu třímají v rukou 3-4 výtisky. Ale jsou tu hodně i normální rodinky, maminy s taťkama. Je to pro ně taková, společenská událost. Paní odešla do davu a už jsem ji neviděl. Jistě si také koupila nějaký ten výtisk. S podpisem. Říkala, že volí komunistickou gumu Pávka. Že je to v rozporu se snahami o národní ekonomiku, jejíž klady jasné chápe, protože Pávka řídí z jú es ej, jsem ji neříkal. Nemělo by to smysl.

  V pátek odpoledne jsem razil do štatlu znovu, páč jsem potřeboval něco koupit synkovi. Na Moraváku srocení lidí, jako libtardů na Letné v Práglu, proti Babišovi.
  To vypadá, povídám synovi, že tady bude řečnit nejspíš komunistická guma Pávek, co ho řídí USáci, profesionální to zrádce přísahy a možná i jeho drahá choť, profesionální komunistický politruk. Synátor nerozumět. Je Homo apoliticus a kdyby tam měl přijet Waak’f Orrtch z Marsu, bylo by mu to jedno asi stejně. Nedaleko přijela šalina a vyplivla chumel lidí. Pak další. Jdeme jim v protisměru. Derou se, nevidí, neslyší. Vyčkáváme strategicky, v závětří sloupu elektrického
  vedení. Až po chvíli pokračujeme v cestě. Nedá mi to a hodím špiznu. Protože jsem to o Pávkovi hlásil nahlas, ptám se dvou starších pánů. U nich nehrozí výtržnosti vyšší intenzity, jak jsme zvyklí vídat u fanoušků Fyjaly nebo Pávka. Na půl huby mi odpoví, že tam přijede generál Pavel. Ani jeden z nás, nemáme náladu a ani sílu, poslouchat obecné, naučené Pávkovic žgryndy, tak odcházíme, fikaně přes trávník, zatímco chodníky válcuje crowd of people…

  Z tohoto terénního pozorování, výstup: guma Pávek během 3 dnů 2x, Babiše nevidět…

  1. Pozitivní je, že my máme ještě, snad, naději. Belgičané už – z mého pohledu – ne. Demografická data jsou neúprosná.

   1. Hela: Spis uz to Cesko propaslo. Kolik je post-covidovy propad porodnosti? Kolik je nadumrti? Americka alternativa bije na poplach. Tady doma ticho po pesine.

    1. Máte pravdu. Ale i odklad je dobrý. Euroatlantická civilizace končí. A my jsme znovu na té blbé straně železné opony.

  2. Parádní hantec, trefné postřehy, hodnocení, zábavný dokumentární styl komentu… Plebs si sám, naprosto dobrovolně, s nadšením, kope vlastní hrob, a oslavuje vlastního hrobaře… To mi hlava nebere… Jak je možné dosáhnout vypnutí velké části hemisféry, mající na starosti logiku, souvislosti, paměť, u tak masivního počtu plebsu… Nejen, že jsme se nepovedli, je nás i zbytečně mnoho- matka příroda to zařídí tak, že se odstraníme sami …

 9. Small five.

  Česku vládne malá pětka,
  ve volbách se vždycky setká.
  Krysa, hraboš, ropucha
  (to je fajna děvucha),
  k tomu ještě sršeň, zmije.
  Dobře se prý v Česku žije.
  Krysa píská: jsme ve válce
  hraboš lidem drtí palce
  ropucha šeptá do ucha
  sršeň píchá lidem dávky
  zmije tlačí se pod plavky.

  1. Asi to sem úplně nepatří, ale patří to k webu.
   Už někdy loni v létě jsem dával pár dobrým známým link na tento web. S tím, že tam najdou názory těch úplně nejobyčejnějších lidí, že je to taková virtuální „hospoda“ na pokec.
   Tak už mám nějakou zpětnou vazbu.
   Většina z nich tento web přestala číst, protože -slovy jednoho z linkovaných:
   „Chodil jsem si na ten web číst, ve vcelku neutrální až dobré náladě a s tím, že se něco nového dozvím.
   Po pročtení spousty článků, jejich diskusí a zejména básniček nicku Ládik, jsem prakticky vždy z toho webu odcházel nasraný.“
   Tak se ptám:
   Je tohle cílem a úkolem tohoto webu?
   Být za všech okolností maximálně negativistický, s některými příspěvky v diskusi být vyloženě toxickým webem – a v podstatě těmi články a diskusemi k nim nasírat lidi, kteří to už i tak, nemají v životě jednoduché?
   Jen se ptám.
   Webů jako je je tento, je poměrně málo. Jim podobné weby se zabývají i pozitivnějšími věcmi, než je jenom to, jak všecko okolo nás stojí za hovno, nebo jak to bude ještě horší.
   Co tak zkusit ubrat na tom negativismu?
   Aspoň to na nějaký čas zkusit. Třeba by to přineslo pozitivněji a konstruktivněji naladěné čtenáře, než je zdejší, stálé hardcore.

    1. Re: Ládik!!!

     To já se tu snažím sejřit furt!
     A všechny, úplně ganc!!!
     A když už pak někdo vážně chytne nerva, tak mu poradím, ať mi pošel jeden tisíc korun českých, že ho to uklidní.
     A funguje to!

   1. Dobrý večer, přečetla jsem si Váš komentář a moc s Vámi nesouhlasím. Na Vidlákovy kydy chodím od jejich začátku a naopak pro mě je to stále oáza normálnosti. Za to, jaká je doba a co se teď děje Vidlák ani Zakladatel tady na Litterate nemůžou. Jestli Vám tento prostor připadá negativní ,nechápu proč sem chodíte. Zcela jistě v internetovém prostoru najdete blog jiný, optimistický, hledící na svět přes růžové brýle. A úplně přes čáru je urážení Ládika. Vkus můžeme mít každý jiný, ale slušné chování je snad základní předpoklad pro vzájemnou diskuzi.Jitka

   2. Vypadá to, že si to neužíváte, což je IMHO špatně.

    Potěšení lze nalézt snadno, stačí se k tomu postavit „správně“. Třeba v absurdním humoru – není snad chování libtardů a lepšolidí vlastně hrozná legrace? Přitom jsou skoro ve všem čistou antitezí všeho, co prvoplánově hlásají. Tzv. „bojují proti totalitě“, ale sami jsou naprosto totalitní…

    Je to vážně srandovní a zábavné: asi jako když odklopíte v přírodě kámen a na světlo se dostanou vážně hrozně zajímavě oškliví a hnusní tvorové.

    Neskutečně legrační, tohle všechno. Třeba jak si Guma notuje s Řeporyjcem, a vykračují si spokojeně jak rodní bratři – takovou p*del by člověk nečekal.

    Zábavné je to kompletně, lepší než koukat na různé parodie typu „Idiotokracie“ nebo si číst o zániku Říma či sledovat film „Untergang“, jak si náckové užívají Götterdammerung, zvláště panáci kolem Ády jsou srandovní, možná více než celý Hitler.

    Asi to berete nějak příliš „osudově“ – jako by na výsledku voleb skutečně záleželo: nezáleží. Babiš buď bude prezidentem nebo premiérem – přičemž druhé varianta je vlastně o něco lepší a praktičtější.

    Babiš prezident by sice byl zdrojem 5-ti let skvělého pobavení, kdykoliv uvidíte nějaké libtardy, jak musí čumět na jeho prezidentský obraz na zdi, nehledě na krásný zoufalý povyk žump po vítězné volbě, … ale buď to prostě dopadne nebo ne.

   3. Na Ukrajině jako probíhala rusifikace???

    Naopak. Probíhala tam ukrajinizace. Už od dob bolševika mezi válkami.
    Východ UA a jih, je Nová Rus. Tam těžko někdo mluvil ukrajinsky. Ani na Malé Rusi se nemluvilo ukrajinsky. Ukrajinština je nářečí Haliče.

    1. Vyšší úrovně vzdělání byly rusky. V SSSR byla ruština hlavní jazyk jako byla němčina za Rakouska i v Česku pro ty, kteří chtěli nějakou kariéru. Jenže ti co se přistěhovali na Donbas za prací v průmyslu už jsou tam taky původní za několik generací a a Krymu mluví a cítí rusky naprostá většina lidí. Je to paradox chtít dekomunizaci, dobu SSSR považovat za nekegitimní, ale nárok na Donbas, Krym a Podkarpatskou Rus stavět na rozhodnutí sovětských politiků. Při početných menšinách nedávalo posledních skoro deset let smysl trvání na striktní jazykové politice. Dochází tam k národnímu obrození, ale škoda, že místo hledání pozitivních vzorů, se upnulo k oslavování těch různých negativních osobností minulosti a ke snahám svůj jazyk posílit místo prací v kultuře rovnou zákony a vládní mocí. Zjednodušeně řečeno v Česku bylo smyslem obrození stavět české školy, postupně se vyrovnat německé kultuře, vzdělanosti a ne zakázat německé menšině mít školy v němčině.

   1. Ale půjdu do sebe, nemůžu přece dělat někomu duševní peklo, s tím jsem tady nešel – preferuju klídek. Zalezu zpátky do nory.

      1. Re: Ládik!!!

       Nepravda.
       Já už bych se dávno živil psaním básniček pro noviny.
       Každý den jednu.
       A nejmíň pro troje!
       Tři básničky s prstem v nose.
       A psal bych to tak, aby se ti pitomci žrali mezi sebou, to by byl teprve vodvaz!

    1. Jen prosím zůstaňte a pište dál.
     Pán je nějakej moc velkej cíťa a koneckonců už sem stejně nechodí.
     Chyběl byste tu.

    1. Tjó, v Brixenu byl Havlíček jako na rekreaci, když psal domů, tak si liboval zdravé povětří , CK monarchie mu přidělila i služku. Vlastně se stěžoval jenom na hotelovou stravu, že vařili moc často plíčky.
     Byl to velikán, ale současně spořivý a šťouravý manžel. Pořad peskoval manželku, že koupila špatnou vlnu na pletené fusekle a švagra, že zanedbává ouly.
     😀

     1. Helanov: Trestem byla izolace od českého intelektuálního prostředí, že nemohl psát do novin při tehdejších pomalých komunikačních možnostech, ale pobyt v hotelu na útraty vlády s možností časem mít u sebe i rodinu se nedá srovnávat s vězením pro politické vězně ve 20. století. To byla v tomhle taková poměrně gentlemanská doba oproti tomu co nastalo potom. Za Rakouska měli političtí vězni lepší podmínky než běžní vězni, i když byli taky v cele a ne ve vyhnanství. Vyhnanství bylo profesní potlačení člověka, který měl smysl života v psaní pro ostatní. Nemohl, nechtěl psát jen do šuplíku.

      1. Právě to jsem měla na mysli. Ten propastný rozdíl, jak zacházeli s rebely císařští úředníci a jak ti, co přišli po nich.
       Je mi jasné, že odloučení od českého prostředí musel nést velmi těžce.

      1. Ano, dělalo mu dobře. Ale na TBC se tehdy běžně umíralo. Určitě to nezavinil pobyt v Brixenu. Vy máte dneska rýpavou náladu.

   1. Bodejť by mu posílání našich synů a vnuků na frontu vadilo když se na žádné nezmohlo. a muslimy pro dcerušky… hmm
    dobrej táta

  1. Ani hovno si nemyslí, že lze s vámi vést argumentační diskuzi, Lukavče.
   ———————————-
   Wikipedie:
   „Nacismus dal vzniknout několika teoriím a pojmům, které se týkají lidských ras. Nacisté ve snaze až o vědeckou přesnost sestavili striktní rasovou hierarchii. Na jejím vrcholu stála „Herrenrasse“ („panská rasa“), která byla tou nejčistší z árijské rasy a byla nacisty úzce ztotožňována s nordickou rasou, následovanou dalšími odnožemi árijské rasy.

   Do spodní části rasové hierarchie umístili „parazitující“ rasy („ne-árijského“ původu) nebo „Untermenschen“ („podlidé“) nebezpeční pro společnost. V nacistické literatuře byl pojem ‚Untermensch‘ přiřazován Slovanům, převážně Rusům, Srbům a Polákům.[1] Nacistická ideologie nahlížela na Slovany jako na rasově podřadnou skupinu, která se hodila buď k zotročení, nebo měla být vyhlazena….“

    1. Já tam vidím podobnost v tom, že voliči Petra Pavla se považují za jedině správnou nadřazenou lidskou skupinu, a i když zde nejde o rasu podle definice, tak se považují za jakousi „panskou skupinu“.

     Naproti tomu tato „panská skupina“ považuje voliče Babiše za „podlidi“ (a to je ještě jedno z nejslušnějších označení), kteří jsou nebezpeční pro budoucnost poslušné protektorátní společnosti.

     Zcela jednoznačné je to, že tato nenávist Pavlových voličů k Babišovým voličům je jednostranným jevem. Babišovi voliči nijak nenapadají Pavlovy voliče, nejsou k nim agresivní.

     1. Toto je podstata fašismu i islámu.
      A jak je to na Ukrajině?

      Ideologie, která vám nabídne, že jste něco víc než část ostatních, je obrovsky nebezpečná! Ospravedlňuje totiž agresi proti těm ostatním. Chcete si své privilegované postavení podržet a pro to jste schopni téměř všeho. I mučení a vraždění…

      1. Dexxi, islám bych do toho netahala. Nejvíc mrtvol mají na triku zbožní milovníci Krista.
       Tím myslím obě Ameriky, Afriku, velký kus Asie, Austrálii stačili vymlátit skoro komplet.
       A v Evropě se vybíjeli vzájemně, třeba protestanti a katolíci.
       Spíš bychom se měli ptát, co se stalo. Že se z původně tolerančního islámu vyvinul ten dnešní, velmi netolerantní.

  2. Praha a laska zvitezi nad vesnici a nenavisti.Nejak nechapu tu lasku a nenavist.Libtardi jsou plni zluče a nenavisti,takze to je ta definice lasky?A druha strana nic nedela.Neurazi,nepohrda,tedy aspon ne verejne.Trpelive cekame na den D.

   1. Docela mě to hřeje u srdíčka. Že dezoláti neřvou na jejich slezinách, že se chovají jako slušní lidé.
    Ten rozdíl mezi hlasateli Pravdy a Lásky a mezi námi, desperáty, je zřetelný.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *