18 července, 2024

Když nemůžeš zvítězit…

… musí soupeř prohrát.

Přátelé, ve svém předvčerejším článku jsem napsal, že pro druhé kolo voleb nejsou pro Andreje Babiše karty rozdány nijak zvlášť příznivě. Papírově má Petr Pavel podporu téměř šedesáti procent hlasů, velkých médií, vlády… navíc generál nestojí proti dalšímu Zemanovi, který měl extrémně nabroušený jazyk a přesně věděl, na kterou strunu uhodit. Všechny tyto skutečnosti hovoří spíše v Babišův neprospěch. Není divu, že můžeme stále častěji slyšet, že Babiš nemůže zvítězit.

Z vlastní a osobní zkušenosti mohu říci, že Babiš je si velmi přesně vědom svých výhod i nedostatků. Ne, v jeho okolí mu fakt nikdo nemaže med kolem huby. Za to si své poradce neplatí. On jim dává velké peníze za to, aby měl přesné a použitelné podklady. Platí je, aby mu říkali skutečnost a pak spolu volí příslušnou strategii. Babiš se nikdy nesesype z toho, že okolnosti nejsou na jeho straně. On si prostě vyhodnotí, co je a co není možné a podle toho bude postupovat.

Když se teď dívám na první týden kampaně, tak se nemohu zbavit dojmu, že se jede přesně podle tohoto zjištění. Babiš nemůže vyhrát…

Teď musím udělat malou odbočku, protože dějiny znají celou řadu příkladů, kdy se sice nedalo vyhrát, ale stejně z toho bylo vítězství…

Takhle nějak to udělali Američané ve své válce za nezávislost. Prostě tak dlouho prohrávali bitvy, až vyhráli válku. Takticky museli téměř pokaždé ustoupit, ale svým jednání způsobovali nepříteli tolik ztrát a tolik problémů, že se nakonec Angličané víceméně udolali sami.

Takhle zvítězili Afghánci nad největší vojenskou velmocí, ne? Ukažte mi během dvacetileté války příklad, kdy by Američané nemohli udělat, co si usmysleli. Když někam chtěli dojet, tak tam dojeli. Když chtěli něco vybombardovat, tak to vybombardovali. I toho Usámu nakonec našli a zabili. Prakticky každá americká vojenská kolona dojela tam, kam dojet měla. Tálibán dvacet let všechny střety prohrával, až z toho nakonec vyhrál.

Nejinak to dělal Albrecht z Valdštejna (to je fakt trefné přirovnání). Pokud vím, on jasně zvítězil jen v jedné bitvě. Jinak spíš remizoval nebo prohrával… ale svojí armádu šetřil a vedl ji takovým způsobem, aby se nepřítel vyčerpal a nakonec se porazil sám.

Prostě, když Babiš nemůže zvítězit, tak musí Petr Pavel prohrát…. Takhle jednoduché to je. A první úspěchy této strategie už jsou vidět…

Co Babiš udělal? Vytáhl mírovou kartu, protože to lidi opravdu zajímá a trápí. Jsem proti válce, jsem za mír, nikdy vás do války nezavleču… Jeho soupeř to pořád jen tak okecává. Všimněte si, že nikdy nezaznělo stejně jasně, že Petr Pavel nepodepíše žádné vyhlášení války a nepošle české občany „plnit spojenecké závazky“. Oni Babiše obviňují, že straší lidi a vůbec si neuvědomují, že straší oni sami. Není děsivé, když Babiš mluví o míru, mnohem děsivější je, že Pavel o míru mluví tak málo.

A ještě děsivější je, že existují fotky, jak šel jenerál zkontrolovat řád a klid v Řeporyjích a tamní starosta se nechal unést a napsal moc hezký tweet, který jsme už všichni četli, že jemu mobilizace nevadí. Takticky se Babiš musí bránit nařčením, musí kličkovat, dostává to zleva a zprava od novinářů, ale téměř v každé takové konfrontaci z toho jako sláma z bot čouhá, že Pavlovi příznivci by do té války klidně šli. Pavel nemusí říct nic, jeho nohsledi to dělají za něj a on se od nich nedistancuje.

Ne, to není o tom, jestli do ní fakt půjdou. Není to o tom, co je nebo není v prezidentských pravomocích. Babišovi se podařilo strategické vítězství protože spojil svojí osobu s mírem. Jeho odpůrci ho sice zatlačují, ale za cenu velkých ztrát. Každý v této republice už viděl i slyšel, že Pavel mír podmiňuje spoustou dalších bodů. Vsaďte se, že Pavel nedá žádný veřejný slib, že naši synové a manželé nepojedou na východní frontu. Vždycky bude jen říkat, že je to absurdní, ale nikdy z něj nevymámíte jasné slovo.

Babiš bude jen poukazovat na to, že Fiala řekl, že jsme ve válce a že Andrej Babiš v žádné válce není. A stačí. Je úplně jedno, jak daleko ho zatlačí, protože čím víc bude tísněn, tím víc z toho bude čouhat válka.

Ano, Pavel přijede do Ostravy a chlubí se tím, jak tam měl tisíce lidí. Ale žádnou českou vlajku. Jen ty vlajky NATO, které se teď právě rozhodlo, že do ohně války přileje další zbraně. Generál slouží NATO. Všichni to vidíme. Ukrajinské vlajky, unijní vlajky a obrovská, nezlomná a výhružná vlajka NATO… memento mori. Díky za zvolení, tady máte povolávák… takhle na to reaguje internet. Generál Pavel zase zvítězil… a zase ukázal, čí prezident bude. Podle nosa poznáš kosa, podle korouhve poznáš zájmy.

Babiš sice olepil republiku protiválečnými bilbórdy, ale vlastně ani nemusel… Stačilo udělat jeden a novináři se postarali, aby ho viděl každý. A co je reakce soupeře? Obouvá se opět do jeho nemocného syna, že ho zavlekl na Krym… Ani slovo o tom, že válku nepřipustí. Bude se různě vytáčet, bude mluvit o tom, že Babiš straší lidi, budou mluvit o dezinformacích, ale nikdy neřeknou to, co jediné by lidi uklidnilo – že válku nepřipustí, že čeští občané do války nepůjdou i kdyby to po nás chtěli naši transatlantičtí bratři.

Je úplně jedno, jak daleko Babiše zatlačí a jak moc ho budou grilovat v debatách. Naopak, čím jistější si budou a čím víc budou větřit vítězství, tím víc se odkopou.

Takhle to udělal i Zeman před pěti roky. Tehdy jsem zaznamenal hezké zhodnocení voleb, že nejprve se lidi lekli, co je Zeman zač a pak se lekli, co je zač jeho soupeř Jiří Drahoš. Zeman to dělal v debatách. Babiš to dělá přes bilbórdy a tiskovky.

Petr Pavel sám o sobě asi udrží dekorum. Nenechá se vyprovokovat. Tož je nutné vyprovokovat jeho kamarády. Praha a láska musí vyhrát nad vsí a nenávistí… Kolik hlasů tohle generála stálo? Kolik lidí to naštve a přijde k volbám, ne proto, že by věřili Babišovi, ale protože se jim chce zvracet z Pavlových příznivců? Takových věcí je víc. Pravda a láska se zase pěkně rozjíždí. Novináři napíšou, jak na Babiše štěkali jeho odpůrci a on na to odpoví, že jeho voliči nemají zapotřebí někam chodit a dělat bordel. Že to dělají jen ti druzí.

Babiš nechává protistranu, aby se chovala jako na dobytém území…

Jednu výhodu to mít bude… V této zemi v následujícím týdnu všichni uvidí, jaká je pražská kavárna a jak ve skutečnosti funguje pravdoláska. Všichni uvidí, co jsou ve skutečnosti henty Evropské hodnoty. Každý, kdo alespoň trochu myslí, tak si bude umět spočítat, co bude znamenat, když Petr Pavel vyhraje. Fejsbůk už je teď plný výkřiků, jací jsme ubožáci a jak se nemohou dočkat, až uslyší nás ubožáky kvílet. Den za dnem je zřetelnější, že Pavlovi příznivci nejsou naši bratři, ale naši páni. Oni se tím netají a porcují medvěda, co ještě běhá po lese. Babiš nevítězí, spíš se snaží dosáhnout vítězství. Nehraje si na Zemana, dělá to, co dělat umí a nedělá to, co neumí.

Nevím, jak dopadnou volby. Hlasování je tajné, za plentou. Nikdo před volebními místnostmi nekontroluje, jak jste volili. Prezident bude zvolen dobrovolně a každý bude vědět, co to znamená. Nic nezůstane utajeno, bude naprosto zřejmé, jaký je tábor Andreje Babiše a jaký je tábor Petra Pavla. Babiš staví svojí kampaň na jednoduché věci – aby se soupeři odkopali. On Petra Pavla v duelu nejspíš nerozmázne. Ozvlášť ne, když po něm půjdou i moderátoři. Ale zajistí, aby soupeři nezbyl žádný fíkový list. Pokusí se, aby se soupeř porazil sám.

Kdybych byl na místě Andreje Babiše, vyzval bych v debatě generála, aby řekl zcela jasně a natvrdo, že jako prezident nepošle české občany plnit spojenecké závazky na Donbas. Bez vytáček… Řekni generále, že i kdyby spojenci stokrát chtěli, tak noha českého občana neopustí české území. O zbytek se Petr Pavel postará sám. Řeporyjec mu to už vykolíkoval.

345 thoughts on “Když nemůžeš zvítězit…

 1. Když nemůžeš a nechceš zvítězit, zadupej aspoň všechny ty, kteří myslí vážně hodnoty, které ty jen předstíráš.

  To by mi tak přišla v nynější situaci nejadekvátnější charakteristika …

  1. Ano, gogo, nechcete babiše, napsal jste to asi stotisíckrát, tak si můžete jít notovat kamkoliv do maistreamu, proč se namáháte tady?

   1. To je normalni.
    Kazda hnida, ktera z nejakeho duvodu neuspeje, svuj neuspech svadi na toho uspesnejsiho.
    Proste za to, ze Okamura vybral naprosteho mimone, muze Babis.

 2. Jednou za čas mi to nedá a navštívím špičkové dezinformátory na Sez..m a Novi..y a aby ta návštěva nebyla polovičatá, tak sjedu do diskuzí. Není mi jasná ta změna, jakou debaty prodělaly a kdy k tomu došlo. Dříve debaty ovládalo stádo lůzy, jak je titulují nositelé dobra a dnes je to tam samé dobračisko. Kam se ta „lůza“vypařila? Nebo nastoupila cestu dobra? Já mám jen jedno vysvětlení, jestli ty nálety náhodou nemají na svědomí ti (ne)ziskovkáři a milion demogratů se kterými se blištivý Péta tak rád slízá a podle hesla já vám, vy mně devastují „lůzu“ Jen čekám, kdy se nositelé dobra a pravdy zaměří na tenhle web.
  Má někdo nějaké přijatelné vysvětlení?

  1. Já to na Seznamu sleduji pravidelně a nic se tam nezměnilo. Záleží kdy tam jste. Ale už se tam tu a tam najde opoziční názor , ale víc se tam projevují nesouhlasné názory mračounky, což dříve tolik nebylo. Mnoho lidí bylo z diskusí vyházeno i když se vyjadřovali slušně. To se teď trochu začalo měnit, ale pořád je to hnus to tam číst. Kdo pamatuje Aktuálně na Centrumu, tak tam taky byly diskuse, které tam teď už nejsou a to byl teprve hnůj! Však tam taky vládne Lipold a to je exot na kterého nemá ani Moravec.

   1. Já mám na Hovínkách doživotní ban. Při diskuzi (úmrtí Madlenky Allbrightové) jsem napsal, že jí taky říkají „krvavá bába“, nebo „Balkánská řeznice“.
    A přitom jsem tam neudělal žádnou gramatickou chybu.

     1. Neoblíbená učitelka v ostravské škole:
      „Zapamatujtě si děti, že ve slově kravy, dycky pišeme dluhe a!“

      1. Re: Tecočamp

       Máte to blbě.
       Správně je „dycki“.
       Že vy jste nějaký odrodilec! Přiznejte se předem a dobrovolně!

   2. Tak děkuji za vysvětlení. „Lůza “ byla vyházena, ale i tak by bylo zajímavé zjistit, kam se poděla. Nechce se mi věřit, že si ti lidé nechali zavřít klávesnice

    1. dexx napsal:21 ledna, 2023 (16:32)
     No a jaké má Babiš teda konkrétní názory??
     Třeba na dvě, tři věci…?

     dexx napsal:21 ledna, 2023 (16:33)
     No a jaké má Babiš teda konkrétní názory??
     Třeba na dvě, tři věci…?

 3. Koukám teď na tu debatu Pávka s Babišem na Blesku, ten Pávek je fakt naprosto prázdná figura, v těch debatách vidím snad jedinou naději, že to lidé uvidí, připomíná mi chvílemi Danuši…

 4. Blbíš a Lex aneb moje zkušenost.

  Já si tady ještě dovolím doplnit našeho LEXE (tady: https://outsidermedia.cz/estebak-aspenak/ ), na kterýho sem vám dával odkaz minule u Samkový, o moji osobní zkušenost-prožitek.

  Tvrzení, že ono záleželo za bolševika na každým jak si svůj život linkuje, vám snad nebude úplně vadit. Měl jsem švagra (bohužel už je po smrti), o kterým by se mohlo prohlásit, že byl prospěchář. Ale já si myslím, že vlezl do KSČ zcela plánovitě a úmyslně, uměl totiž jazyky a rozuměl investicím velkých technologických celků a prej už od střední školy toužil pracovat po světě. Takže se zcela logicky a cíleně stal zaměstnancem nejmenovanýho zahraničního obchodu se vším tím, co k tomu tehdy patřilo. Patřilo k tomu mimo jiný PO i PŘED každou zahraniční cestou (pobytem) skládat „účty“ na tzv. zvláštních odděleních těm všem Pávkům, který TO ideologický svinstvo drželi při životě, protože MU vědomě a bez výhrad sloužili a organizovali HO s požehnáním Moskvy a KSČ!

  Od švagra z dlouhých diskusí taky moc dobře vím, že pokud někdo chtěl pracovat v cizině, musel s vlky nějak vyjít a tak to prostě s nima hrál jak kdo uměl. Osobně si myslím, že takhle do toho „svýho“ StBáctví spadl i Babiš, protože PŘED i PO každý zahraniční cestě/nebo pobytu/, kdy musel skládat „účty“ Pávkům. Blbý prej bylo, že si nemohl lajznout žvanit úplný nesmysly a psát pohádky, protože“Pávkové“ byli zkrátka všude (= tedy i nastrčení v cizině! = taková byla tehdy doba!). Domnívám se, že tímto způsobem MOHLY vznikat „svazky StB“ na lidi, který to ani NEMUSELI tušit, že je kontráši (vojna), nebo StBáci(civil) vůbec evidujou (ty osobní finanční zájmy těch StBáků, co popisuje Jan Schinder u LEXE, to byla už jen třešnička na dortu!). Osobně se domnívám, že Babiš to s těma svejma „svazkama StB“ mohl mít tak, jak Schneider popisuje, i když Babišovo rodinný prostředí bylo mnohem přímočařejší a sofistikovanější, vo tom žádná, že tu neexistoval výraznej tah na branku!

  Aby bylo jasno, Babiše úplně nemusím a nezastávám se ho, ale presumpce neviny je presumpce neviny, to by se mělo dodržovat děj se co děj.

  Proto mě doslova děsí to šmahem zapomínání, omlouvání, lhaní těch „lovců lidí = Pávků“, co dneska o sobě prohlašujou, že sou křišťálově čistí, že byli JEN pomýlení a myslí si spolu s jejich příznivci a našeptávači, že když se veřejně omluví, že vše je OK (=zapomenuto)…jak to ale vypadá, tak ono to vlastně ve skutečnosti OK je!!!

  Ti aktivní syčáci, kteří skutečně škodili a tohle svinstvo organizovali, zůstali v anonymitě NĚKÝM furt krytí a tudíž i nepotrestaní a nyní to došlo už tak neskutečně daleko, že 30 let po plyšáku je dokonce volí do nejvyšších státních funkcí ti, co:
  – chtějí bejt u lizu
  – maj svý zájmy a ambasády
  – nikdy neměli páteř
  – TO osobně nezažili a mají vymytý mozky už z jakýhokoliv důvodu
  – z přesvědčení (?)
  Přitom Pavel (na rozdíl od Babiše) byl ten, kterej byl na tý straně zla, kterej to zlo aktivně organizoval jako 100% vědomý rozvědčík, kterej byl speciálně vybranej a vycvičenej (že tyhle funkce mohli dělat Moskvou a KSČ prověření a skutečně kovaní, vám už snad nemusím psát!).

  Nedá se nic dělat, ale mně a manželce ten Babiš po v prvním kole neúspěšným panu Baštovi (=snad morálně z nich nejčistším) vlastně zbyl, aniž bych pro to cokoli udělal … ale vy všichni si pamatujte, že Pavel je křivej hajzl, kterej se na tom ideologickýmm svinstvu aktivně podílel. To zlo obklopovalo mý rodiče skoro celej život, mně a manželku ½ života, abych mohl tvrdit co tvrdím, protože bezpáteřním hajzlům se věřit prostě nemůže, i kdyby to měl být takovej nažehlenej překabátěnej fešák z Varšavského paktu NATA, jako je Pavel!

  Co už vůbec nechápu je ta současná hysterie, že u Babiše značně diskutabilní „spolupráce s StB všem „nejpřímějším a nejpravdivějším“ z nás strašně vadí, zatímco překabátění a pokřivení Pavlové (=Pávkové), coby vojenští kontráši (=rozvědčíci) u těch samejch proplouvaj bez jedinýho nárazu vo dno.

  Takže sem už smířenej, vážení, že funkce presidenta bude na dalších 5 let k vytření si prd*le … tedy i pokud to dopadne dobře!

  1. Tohle popsala pí Klára. Majitel – stát musel vědět, zda lidé venku, zejména ti, kdo byli v prostředí nepřítele, nepoškozují jeho zájmy. Pokud dnes existuje nějaký podnikatel, který nehlídá své lidi a své zájmy, tak dlouho nevydrží. A studená válka byla přece sakra horká. Jen my jsme tady měli relativní klid – např. ve Vietnamu si to asi nemysleli a my měli štěstí, že Roosewelt ukočíroval Churchilla v roce 45. Svět je bestiálně kruté místo – mezi lidmi a zvířaty přece není žádný rozdíl.

   1. minuli sme se, neb ty Vaše „zájmy státu“ (=režimu) jsou jedna věc, ale charakter člověka kandidujícího na nejvyšší morální státní funkci, je věcí druhou a … a o tom to bylo, je a bude!

    1. Jste majitel podniku a chcete, aby prosperoval. A ten podnik byl Váš, protože ten stát jste byl Vy. Je Váš problém, že si pletete režim a stát. Teď máte to, co jste chtěl a nemáte stát, národ, ani jazyk.

   2. Rozvědčík je prolhaný hajzl a křivopřísežník, který to kdykoliv zopakuje, pokud z toho bude koukat kariéra a prospěch.
    Kdyby nás -hypoteticky- obsadili Rusové či někdo jiný, tak bude za kariéru zase přísahat věrnost jim.
    Jako přísahal věrnost lidu ČSSR ve službě ČSLA – a hned brzy poté, přísahal stanovám NATO.
    Uznávám, že Babiš nepřišel ke svým miliardám taky zrovna čistě, ale ani hypoteticky za ním nezůstávaly zničené životy, zmrzačení, nebo dokonce mrtví. Co zůstává za činností NATO, je zbytečné rozebírat. Těch mrtvých a lidí se zničenými životy jsou vysoké stovky tisíc, ale pravděpodobně milióny, pokud vezmu v úvahu Irák, Afghánistán a všecky ty „exporty demokracie“.
    Rozvědčík byl trénovaný, aby měl následně v náplni práce to, co už tady někteří podrobně popsali.
    Šel z toho mráz po zádech. Já sám takového zmrda s gumovou páteří, za presidenta nechci.

    Jestli ho pražská kavárenská, havlovitá a libtardí sebranka pomůže na ten Hrad protlačit, nebude to můj president a v tom duchu poučím i své děti a vnuky, co je to zač.

  2. Blbíši, dobře jste to napsal.
   Kdo nebyl v KSČ, ten se na PZO nedostal.
   Řekněme, že by schopní a rozumní lidé odmítli rudé knížky. Potom by na PZO byli jenom samí hlupáci a prospělo by to nějak československému hospodářství, obyčejným lidem???
   Když se na věc podívám z tohohle úhlu, tak členství v KSČ u nadaných lidí nevidím nijak špatně.
   Navíc : V roce 68 proběhl obrodný proces díky rozumným souhům, kteří dostali rozum. Že to dopadlo tak jak to dopadnout muselo, to už je další věc. Holt se muselo počkat, až dostanou rozum i souzi v Moskvě.

   1. Znám spoustu chytrých lidí, kteří do strany nevlezli, i za cenu ztráty perspektiv a ambicí. Dnes mají 80+ a jsou mezi dezoláty.

   2. Ano, bylo nutné čekat hořkých 20let, než bylo možné zahájit rozkrádání, prodávání, odkloňování a likvidaci.

   1. Helanov: pravidelně si aktualizujte!

    Nenávist k lásce vítězí nad pravdou o lži ! (Nebo naopak? Ono je to už jedno….)

    „Lež desetkrát oběhne Zemi, než si pravda stačí obout boty“.

 5. z diskuse na fb:

  Události Brno a zpráva bude znít asi takto:
  Babiš, Nerudová a Pavel jdou kolem hořícího domu. Všichni neohroženě skočí dovnitř a každý z nich zachrání malé koťátko.

  Druhý den v tisku:
  Udatný hrdina Petr Pavel bez váhání využil svých taktických a bojových znalostí nasbíraných za léta vojenské praxe, nezalekl se nebezpečí, nedbal varování hasičů, nasadil vlastní život a s výkřikem „za řád a pořádek“ vběhnul do domu. Koťátko zachránil proti jeho vůli!
  Citově rozrušená Danuše Nerudová vyslala ke koťátku signály silné empatie, ohromnou dávku vnitřní podpory, ženské vibrace a genderově neutrální lásku. Poté otevřela téma opuštěných zvířat. Když koťátko vyšlo z hořícího domu ven, její pečující ruce jej objaly a coby symbol boje za lepší budoucnost ho vítězně zvedla nad hlavu.
  Již dříve trestně stíhaný Andrej Babiš s největší pravděpodobností založil požár a poté se sám postavil do role zachránce. Nikdo ovšem přesně neví, co vlastně po dobu tzv. zachraňování v domě skutečně dělal, zda například nebránil akci samotných hasičů, či zda dokonce v době požáru neblokoval telefonní linky nějakým nevhodným podnikatelským hovorem. Není vyloučeno, že místní záchranář, který při akci utrpěl popáleniny, toto zranění utržil jen kvůli Babišově baterce, která ho v dýmu oslnila tak, že ztratil orientaci. A buďmě upřímní – koťátko je zvířátko… a z jakých surovin produkují své výrobky Babišovy potravinářské řetězce? Ha?

 6. Záboj dostal náboj:

  …….
  “I chopi Záboj svój mlat,
  i otskoči Luděk,
  napřěže mlat Záboj výš vzhóru
  i vrže po vraze.

  Letě mlat, rozkoči sě ščít,
  za ščítem sě rozkočista Luděkova prsi.
  I uleče sě duše těžka mlata,
  i mlat i dušu vyrazi,
  i zanese pět siehóv u vojsku.”……

  (Rukopis Královedvorský)

 7. U muzea v Praze demonstruje asi 200 lidí. A je tam asi 50 policajtů. Nedá se moc poznat, proti čemu demonstrují, jestli proti dodávce tanků nebo naopak pro.

 8. Dovolím si trochu optimismu. Ti psychopati, kteří vládnou, nedrápali se nahoru aby skončili v ohni jaderné války, ani jako Robespierre či Caucescu. Drápali se nahoru aby se měli dobře. Výborně, skvěle. Vědí, že katastrofální průser by spláchnul i je. Přinejmenším tuší, že příliš nasrat poddané není dobré. Tak snad jim to vyjde. Jde jen o to, aby se jim to nevymklo z rukou.

  1. Že to bude ostrých 14 dnů jsem čekala, ale že až tak, to ne. Musí mít strachu plný gatě, že je možnost , že nesplní své úkoly a závazky, že budou muset vracet co vyinkasovali, ač slíbili. Jinak taková zběsilost není možná. To burcování dětských a mladistvých aktivistů je děsivé. Připadá mi to jako snaha , když se nezdaří, tak klidně další majdan, když se nepodařil při rozdělení československa , tak aspoŃ VČIL.
   Mor a cholera na ně…m

   1. ema.
    Přesně,jen mě u toho napadá,že o lidi vůbec nejde.
    Jak někdo předvídá,že USA je před kolapsem,jenže,co nadělají ještě za paseku.

 9. Nejblize realite mi prijde tohle Zahradnikovo hodnoceni Babisova jednani:
  „Babiš není zas tak velký stratég a jednoduše na víc nemá, proto to nedělá.“
  Proto chyby, ktere jsou na Babisove kampani zretelne viditelne, nejsou ani vynucene, ani neprameni z chyb poradcu: Babis, ani jeho tym do hloubky problematiky nahlednout nedokazi, protoze tak daleko nevidi, nemaji na to. Zatim vidim jen to, ze ve vsech moznych smerech presvedcuje jiz presvedcene a svoji hasterivosti odrazuje vahajici.

  1. Kdyby to byl býval Babiš věděl, tak se od počátku kampaně s vámi, Stridore, radil! Udržet miliardové majetky, to je brnkačka, ale vést správně kampaň, na to prostě nemá! 🙂

   1. Znát definici lháře je vám k ničemu. Kdybyste znal kykolky, to by byla jiná! Mohl byste mít trafiku!

    (Narážka na velmi starý vtip, který dnes už skoro nikdo nezná 😊)

    1. Přijde cikán k trafice a ptá se trafikanta: „Znáš Deža Kykolku?“ Trafikant odpoví: „Neznám.“ – „A Eržiku Kykolkovou znáš?“ – „Ne.“ – „A Laca Kykolku znáš?“ – „Taky ne.“ – „Tak proč tady máš napsáno: ZNÁMKY KOLKY?“

      1. Oni si teďka říkají Romáci. Po cikánech a Romech , které už také stačili “ vybydlet” máme Romáky.
       Poslední dobou mě dostal právě zesnulý aktivista Čeněk Růžička. Sdělil, že slušný Romák nepracuje, slušný Romák kočuje.
       😀
       Tím myslel, že slušné Rimáky zničili komunisté, když jim sebrali kola.
       ***
       Já bych spíš řekla, že slušné Indočechy zničil 17.listopad.
       Byli už většinově v pohodě, zrušení pracovní povinnosti pro ně mělo fatální důsledky.
       Možnost žít na dávkách se stala moc lákavá pro mnoho z nich.

        1. No samozřejmě!!!
         Ale bohužel, nápadní jsou právě ti špatní. Paní Horvátovou, která sedí za kasou v Bille nikdo nevnímá jako kikánku. Pana Oláha, který loví peněženky před Billou jo.
         Stihli si vytvořit tzv. blbou firmu a nejvíc tím trpí ti slušní z nich. Počítat se nesmějí, statistiky jsou přísně zakázány, takže nikdo neví, kolik jich je. Možná naprostá většina je těch slušných. Ale tyto údaje jsou přísně tajné. A tak majorita usuzuje podle počtu Indočechů v ktiminálech. Tam celkem slušně vedou.

 10. Jednání….
  Kdyby Babišova vláda nevyhošťovala ruské diplomaty a nepodílela se na sankcích, z čehož jsme neměli žádný prospěch, kdyby netrpěla odstraňování památníků, kdyby Babiš s Hamáčkem neměli blbé kecy o Vrběticích, kdyby neměla jiné propagandistické prázdné, laciné a blbé kecy, kdyby Fialova vláda v tom v horší míře nepokračovala, kdyby České vlády se nechovaly aktivně idiotsky ( to platí úplně o všem, včetně likvidace průmyslu, účasti na Green deal a dalších nesmyslech) ale chovaly se neutrálně a pragmaticky ku prospěchu občanů České republiky, naopak při dovedné diplomacii Česká republika mohla těžit ze všech situací. Kdybychom nebyli v rukou bandy idiotů leštících si svoje ega.
  Kdyby…. Někdo je vybírá a volí.

  1. Tak mizerné vztahy s jako Česko s Ruskem nemělo Socialistické Československo ani s Jihoafrickou republikou. Natož s USA za války ve Vietnamu.

    1. Normalizace naučila slušné jedince, že v politice nemají co pohledávat. Tak z toho, co zbylo, žijem.

  2. Jen hodně naivní občan nevidí, že to AB obratně hraje na obě strany. Nasliní si prst a podle momentálního větru slouží lidu.
   To už je mi snad milejší prostomyslný Pávek, který jenom čte noty a u kterého aspoň vím jasně, na čem jsem.
   Do druhého kola nejdu, volit mezi leprou a cholerou říznutou horečkou omladnic nebudu.

    1. RE : Zborcený Harfyton
     Děkuji. Právě jsem dostala milý dáreček v podobě 1000 navíc k penzi za dvě vychované dětičky.
     Pan Jurečka mi osobně napsal milý dopis, evidentně fandí důchodcům, ješté víc, než Babiš s rouškovným, to bylo utracené raz dva.
     Přesto jsem si neoblíbila pětihnus, Lihovce už vůbec. Protože ty prachy budou splácet právě ty vychované dětičky a jejich dětičky a na rozfrcávací činovníky určitě nebudou vzpomínat v dobrém.
     A v tomhle nakupování hlasů důchodců se Babiš od Signalisty vůbec neliší.

     1. Za svůj mizerný důchod se vůbec nestyďte. Vždy je lepší investovat do lidí,než strojů na zabíjení. Babiš se liší od Signalisty tím, že Signalista rozjel válečnou mašinerii. To za Babiše ještě nejelo.

      1. Stydím se za tak velký důchod. Protože vím, že hodně rodin s dětmi ani zdaleka namátkou tak velký příjem na hlavu, jako mám já.
       Ačkoli děti mají nesrovnatelně větší nároky na výživu, tpsporty, kroužky, oblečení, vlastně na všechno, než penzisté. Mně dokonce VZP vrátila pětistovku za doplatky v lékárně.
       Víte kolik dětí si dneska nemůže dovolit ani dvoudenní školní výlet s noclehem?
       O lyžařském výcviku, před hadrákem běžném, ani nemluvě.

       1. Nenávidět Babiše za to, že neživoříte? Nejste na hlavu? Že tady strašíte, když jiní umřou mladí, to se nestydíte?

     2. Pozor, pan Jurečka se chlubí cizím peřím. Výchovné bylo schváleno ještě minulou sněmovnou s odkladem od 1.1.2023 a návrh podávaly ANO spolu s ČSSD.

   1. ad „je mi snad milejší prostomyslný Pávek, který jenom čte noty a u kterého aspoň vím jasně, na čem jsem.“

    Koukám, že máte toho „prostomyslnýho Pávka“ fakt úplně a domrtě přečtenýho…
    … že teda víte jasně, na čem s ním jste.
    Možná budete zanedlouho trošku překvapená.

  3. Co se týče Vrbětic, tak jsem přesvědčený, že Zeman s Babišem svojí reakcí zabránili na poslední chvíli převratu. Libodemo se svými zahraničními sponzory už byli nachystaní, jen vyrazit.

  4. Nemám důvod se Babiše nějak zastávat. Ale myslím si, že ve světové i evropské politice současného charakteru se čistě neutrálně a pragmaticky ve prospěch ČR ani chovat nedá. Asi se to na škále 0 – 100 dá dělat víc, jako např. asi Orbán, nebo hodně málo, jako např. (zde bez asi) Fiala. Vždycky to ale je jakýsi tanec mezi vejcí. Spíš mezi pukavci, protože ta politika je naprosto zhůvěřilá. Není to pouze svět psychopatů, spíš svět magorů, takže tam většinou tancuje mezi pukavci taky pukavec.

 11. A řeporyjský dement to povýšil na novou úroveň. Zřejmě ve snaze zmenšit počet Babišových voličů doporučuje všem těm, kteří se bojí války, aby si rozstřihli pas i občanku. Jasně, se zničenými doklady se u voleb nikdo neprokáže, zato u případného odvodu s tím nebude problém. Kolik má ten dement IQ? 80? Nebo mu s tak vysokou inteligencí fandím?

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Rozstrihnete-obcanku-a-pas-Hned-At-vas-Pavel-nepovola-do-valky-Toto-se-siri-Z-vladni-strany-726811

 12. Je zřejmé, že pod vedením party „Bylo nás pět“, ČEZké policie a soudů nastupuje v ČEZku plnohodnotný fašismus. Stejně, jako v Německu v 30tých letech. A stejně, jako v Německu v 40letch i my budeme sčítat své mrtvé.

   1. Zatím jsem u rozbíjení výloh, házení všeho shnilého, případně kamení, vuvuzel, píšťálek a organizovaných setkání polomilitantů fanaticky řvoucích na povel buď nadšeně, nebo zlostně až agresivně. S lágry chvilku vyčkejte.

    1. Věděl bych o jednom velkém nevyužitém stadionu…. Ovšem, nemusím být u všeho. Kdo s čím zachází, tím často schází. „Kdo se směje naposled ten se směje nejlíp“…Slánský pod smyčkou si to už nemyslel.

     1. Se slzou v oku vzpomínám na ten krásný čas, kdy si souzi začali věšet i vlastní souhy a pověsili si i souha nejvyššího. Nesouhy měli vynechat a bylo by všechno OK.

 13. Souhlasím s náborem zdejších dobrovolníků pro posílení ukrajinské armády na exponovaných úsecích fronty.

  1. Pro dobrou náladu navrhuji vytvořit První dobrovolnický soubor písní a tanců.
   Účinkující : Čvančarka, Polívka, Svěrač, Holubová, Vetchý, Geislerka, o účinkování bude tlačenka. Teď ještě jestli šéfem bude Hřebejk anebo Mádl.
   🤔

 14. Takže Babišově manželce přišel domů v obálce ostrý náboj. A voliči pětikoalice se chovají jako náckové v Německu ve třicátých letech. No ja, máme tu demogracii západního střihu. A fanatičtí fanoušci jenerála jsou její výkladní skříň.

  1. tdx.
   Nebylo to s nábojem už za Klause,nějak to funguje pořád.
   Jak to sleduji,Babiš někomu víš šlápl na nohu,to mne napadlo už včera,na ten ostrý náboj moc nevěřím,lživé propagandy je čím dál tím víc.

  2. To bych nechala plavat. Magoři se najdou i mezi lepšolidmi. ( Vzpomněla jsem si na přifouklou aféru okolo potrhlého Baldy. Nebo okolo toho pošuka co vraždil před Bratislavskou Teplárnou. )

 15. Volně, podle článku na Novinkách :
  Babiš má plán, jak zařídit mír.
  Šel by si promluvit s panem Zeleným, potom s lídry V4 a s tureckým sultánem. Výsledek jednání by tlumočil evropským prezidentům a hlavně by zaúkoloval Macrona, co a jak má projednat s Bidenem.
  A pak už jen stanovit strategii, jak donutit Putina, aby Ukrajinu opustil po dobrém, sbalil si fidlátka a odešel v míru šťasten, že díky panu Babišovi už nebude nikdo umírat.

  1. O čem sním, když spím :
   Ze mi dá sám Biden hubanec a Putin se mi podepíše do památníčku.
   A Nobelovka za mír mě nemine.
   😍

 16. A co bude po konci Babiše v politice?Stojíme u začátku konce Andreje Babiše v české politice,“ podotkl Grolich a dodal: „Těšíme se na vás, pane prezidente.“Tato věta je jak od Gottwalda a jeho komunistických pohůnků ze 48.roku.Jak dopadli všichni vime.

 17. Pro Targuse: Jaképak útoky, postupy či vítězství strany Zla? Musíte správně interpretovat data, stejně jak tak činí britští soudruzi: „Boje na Ukrajině se zastavily na mrtvém bodě, tvrdí britská vojenská rozvědka.“ Tak je to správně a tak to má být. Na mrtvém bodě. „Je ale možné, že ruská vojska mohou postoupit u Bachmutu, dodává.“ Ano, i mrtvý bod se může posunout, soudruzi. Důležité je, že je úplně, ale úplně mrtvý.

  https://www.novinky.cz/clanek/valka-na-ukrajine-boje-na-ukrajine-se-zastavily-na-mrtvem-bode-tvrdi-britska-vojenska-rozvedka-40420642

  1. Přísně tajné, zvláštní důležitosti – mobilizační!
   Výtisk jediný.
   Po liniích agenturního a satelitního vytěžení byly ve sledovaném 24hodinovém období získány poznatky o manévrech 173 mrtvých bodů – viz utajovanou přílohu 1.
   Příloha 1 PTZD-M (378 číslovaných listů).
   V nebezpečí znič!

  2. Re: tdx

   No, víte, asi takto.
   Já jsem hen ten vzdělanec, protože pokud zrovna vidím, umím číst, občas i psát a s nápovědou celé rodiny dávám i násobilku a výpočet procent.
   Britská zpravodajská služba má SAMOZŘEJMĚ pravdu s tím mrtvým bodem.
   Akorát se soudruzi maličko spletli. Těch mrtvých bodů v Bachmutu a okolí je údajně okolo 45 000 (15 ukráckých brigád po 4 000 kusů bylo odsunuto na přeformování, protože měly ztráty přes 70 %).
   Jinak jim to sedí na chlup.

   Jinak mám samozřejmě radost, že jsem jako obvykle za blbce, jak jinak.

   1. Zas si tak nefanděte, nikdo vás za blbce nemá 😁 Jste jednou z důležitých kořenících přísad zdejšího webu 🙂

    1. Re: tdx

     Jste hovado, které mi chce kazit mou pracně budovanou imidž NESKUTEČNÉHO MAMLASA!
     Že vás není hanba!

     Abyste věděl, proč na tom celoživotně pracuji – pokud vás okolí považuje za naprostého a navíc nevzdělatelného pitomce, daleko snáze docilujete stavu NIRVÁNY!!!
     (-:
     Můžete chodit, kam chcete, můžete si vykládat, co vás napadne – a nikoho to nese*e, nikdo vám nevyhrožuje, nehádá se s vámi, každý jen přikyvuje, prostě celoživotní pohoda…

     1. Nehádejte se. Mě na mé fašistické židli u mého fašistického počítače s fašistickou klávesnicí, fašistickou myší a fašistickým monitorem, nedoženete.

      1. Navíc s fašistickou jíškou pod fašistickou karfiolovou polívku, s fašisticky osmaženými kostičkami fašistického chleba.

       Přeji všem fašistickou dobrou chuť.

    1. Žvanit umí každý. Ukázat málokdo. Třeba Nečas ukázal národu, že umí vytáhnout ptáčka z klece. Ale moc mu to nepomohlo.
     🤔

   1. Re: tdx

    Řekne, že jestli ho dají k Witovské, tak ji plivne a kousne.
    A že soudruh jenerál má vyndavací zuby a paruku i pod nosem. Něco jak Drahoš a brejle s nulovými dioptriemi.

  1. Huuuustyyyy. No, aspon dneska se clovek rozcili az po obede. 😉

   Jasneeee, Green Deal vubec za nic nemuze, uzavirani stabilnich a funkcnich zdroju vuuubec nesnizuje nabidku.
   Ale nebojte, mame reseni, vice slunecniku…
   Himl, kdyz uz, tak aspon vetrniky, ty v zime a v noci aspon jakztakz muzou fungovat…

   Kde jsou Cesti Elfove, Frantici Vrabelove a dalsi z antidezinfo tymu, kdyz je my, dezolati, konecne potrebujeme?!

 18. OT
  zlodej krici „Chytte zlodeje“ …
  Spojené státy příští týden uvalí na Wagner PMC další sankce, řekl mluvčí Bílého domu John Kirby, uvádí CNN.

  Důvodem jsou záměry amerického ministerstva financí uznat Wagnera jako „nadnárodní zločineckou organizaci“.

  Uznání PMC jako „mocné nadnárodní zločinecké organizace“ umožňuje zmrazení veškerého Wagnerova majetku ve Spojených státech a zakazuje americkým občanům poskytovat jí jakékoli finanční prostředky, zboží nebo služby.

  „Vyšleme signál všem společnostem, které uvažují o podpoře Wagnera: je to zločinecká organizace, která páchá masivní zločiny a porušuje lidská práva, a my neúnavně najdeme, odhalíme a budeme stíhat ty, kteří pomáhají PMC Wagner,“ řekl Kirby.

  1. Cekam, ze PMC Wagner ma v Americkych bankach ulite stamiliony. Zvlaste po tom, co demokraticky zapad nedemokraticky rozhold, ze ukrast ruske penize neni kradez.

 19. Včera jsme po delší době dorazil na chalupu a šel na pivo. Mohu vás ubezpečit, že arogance a agresivita kavárny tady místní docela nasrala a nabudila. Když viděli v televizi, jak agresivně se k Babišovi chovají příznivci protistrany…

  Nevím, jak je to jinde ale tadykK volbám i s rodinami, nemocní se nechají obsloužit volební komisí.

  Jestli to bude stačit, uvidíme.

  1. Je to marný…..za všechno si může sám. On může dokonce i za to, že na jeho mítinky se dostavují jelita, která tam jsou dělat jen bordel. Bodejť kdyby je nedělal nikdo by ho nenapadal. Oni všechno obrátí, čím větší obrátka tím delší článek, aby čtenář pokud možno nepochopil co se vlastně skutečně stalo, ale aby bylo zjevné, že za to může Bocian.
   Nebudu místní urážet odkazy, kdo má zájem zajde si na Seznam.cz.

  1. Re: TK
   Vlezli jsme tam, kde to soudruhům plně vyhovuje.
   Navíc, nevím zda bohužel nebo naštěstí, si ti idioti neuvědomují, že Ojropa nemá k nějakému vedení „boje“ kromě vymytých mozků zhola nic použitelného.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *