11 června, 2026

Kde se vzal, tu se vzal…

Přátelé, nalijeme si čistého vína. Ve vrcholné politice se nehraje na osobní sympatie či antipatie, ale prostě a jednoduše o moc. A protože v demokracii je moc rozdělena a kompetence vymezeny, hraje se o správné lidi na správných místech. Tihle správní lidé na správných místech říkají ty správné věty podle rad špičkových marketérů, aby byli zvoleni a pak dosazují na místa náměstků i úředníků další správné lidi. A když se to dělá dost dlouho, ejhle, máme tu dýpstejt, který pak přežije i zvolení krajně nevhodného kandidáta.

A o podobu českého dýpstejtu se hraje právě teď.

Kolářovu Nývltovi i samotnému Kolářovi je naprosto jedno, co dělal Turek ve svém volném čase, ale nebylo jim jedno, jak dopadnou akceplerační zóny pro tisíc dvě stě štědře dotovaných větrníků a dotované elektřiny z nich po dlouhé předlouhé roky. Samotný Petr Pavel neměl problém si podat ruku se syrským hrdlořezem, ukrajinským Banderovcem nebo vyžraným neměckým Hitlerkem z Wishe, ale marketéři mu řekli, jakou záminku má použít pro nejmenování Turka ministrem.

Stejně tak je Kolářovi naprosto jedno, o čem se bude žvanit v Ankaře, stejně se tam nejspíš všichni od Donalda dozví, že Spojené státy na nějaké NATO dlabou a budou si dělat, co budou chtít a za nic z toho, co jsme pro ně v posledních dvaceti letech v Iráku a Afghanistánu udělali, už nebudou cítit žádnou vděčnost. Kolář prostě potřebuje pro zahraniční obchodníky se smrtí demonstrovat, že má vliv na přidělování zbrojních zakázek české armády. Potřebuje ukázat kolegům od Lockheedu, že jeho kamarádi, podnikatelé, oligarchové a zbrojaři, mají takovou moc, že i premiér, velkopodnikatel, před nimi musí sklapnout podpatky a pěkně zahalekat „Sláva Ukrajině.“

Stejně tak je celému tomu vojenskoprůmyslovému komplexu úplně jedno, jestli bojujeme s Rusem proti Američanovi, nebo s Američanem skrze Ukrajinu proti Rusovi. Nikdo se neštítil dodávat zbraně Islámskému státu a lybijským teoristům, proč by nedodávali Ukrajině? Vždycky, když je před podpisem nějaký obrovský a drahý zbrojní kontrakt, vždycky přiletí „ruský dron“ a práskne někam, kam nemá. Sice se za pár dní ukáže, že to byl ukrajinský dron či ukrajinská raketa, ale to už je příslušná smlouva podepsána a Rumunsko díky tomu dostane ultrapředražené vojenské hračky.

Pokud PePa do Ankary pěkně poletí jako součást delegace, je jasné, že Babiše někdo hodně bohatý, mocný a vlivný drží pod krkem a úplatky za přeražený obrněný šrot se předávají přímo v prezidentské kanceláři přiteli po boku. Andrej osobně nechodí do politického rizika, to nechává Macinkovi a Okamurovi.

Stejné to bylo i s muniční iniciativou. Hned, jak začala, napsal jsem několik článků o tom, že je to super byznys, prodávat granáty Ukrajině za osmdesát tisíc kus, když výroba stojí tak deset tisíc za kus. Už dva roky to takhle běží… A nepředražoval jen Strnad a jeho konglomerát firem sdružených kolem Fialy právě v muniční iniciativě, ale dělali to tak všichni. Jen, všichni neměli žaludek to předražovat až tak moc.

Ale najednou, kde se vzal, tu se vzal, vynořilse bloger a novinář Thomas Paukner, který zvládnul stejně kvalitní investigaci, jako nedávno zvládla i ZBISlava Pokorná. Tři roky Strnad skvěle vydělával na prodeji munice na Ukrajinu, až se z toho stal nejbohatším Čechem, nikdo o něm nemluvil ve zlém (až na pár obskurních dezolátských blogerů), všechno bylo naprosto legální, ale teď najednou se vynořil další investigativní osamělý vlk, který ví neskutečné množství podrobností a dává je ven.

Až teď! Nikoliv před rokem, nikoliv před půl rokem! Až teď, když se nová vláda upevnila v pozicích. Zatímco ZBISlava Pokorná konala v zájmu Rakušana proti ODS a Blažkovi, Paukner zase koná proti Rakušanovi a proti Strnadovi… Záměrně neříkám, v koho zájmu koná, obrázek si udělejte sami. Sám Paukner je také samozřejmě zcela proukrajinský, boj proti Rusku musí pokračovat, ale prostě by to měla dělat jiná skupina a neměla by u toho tak tloustnout. Tihle už u toho žraní moc mlaskali. Vy, holoto, to samozřejmě zaplatíte tak či onak.

Aby nedošlo k mýlce, já Pauknera také čtu, protože chci, aby všechna špína vyšla na světlo, ale nedělám si žádné iluze, že by tam byl někdo spravedlivý.

V přímém přenosu se díváme na souboj mocenských skupin o podobu dýpstejtu. Ne, není to souboj o podobnu tohoto státu, protože v tom mají všichni ti mocní a bohatí dávno jasno. My jsme tady od toho, abychom platili, aby nad námi byl stále přísnější dohled, aby o nás stát stále více věděl a na stále více věcí bylo zapotřebí POVOLENÍ. Tohle je podle nich ta správná demokracie. Milion platných zákonů, aby si nevolníci moc nevyskakovali.

Ale je tu už moc slimáčků na málo kapustičky. EU nám sice za dvacet let dala bilion korun, ale na dividendách za tu dobu naopak ze země odešlo minimálně šest bilionů korun, takže ať to počítám, jak to počítám, tahle země je pět bilionů v mínusu a to se projevuje tím, že sice odevzdáváme šedesát procent vydělaných peněz státu, ale pro všechny ty příživnické korporace je to málo, kurva! Už se z toho nenažerou všichni.

A tak se teď pouštějí jedni do druhých. Vzpomínáte na nahrávku, kde si údajně Matocha s Bradáčem domluvali kšefty? Zveřejnil to Wollner u Šafra na Fóru 24. Teď se ukázalo, že je to dýpfejk…

Pro nás to lepší nebude, ale v ohni této bitvy o dýpstejt shoří poslední iluze, které o naší vaší demokracii máme. Zjistíme, že není o co stát a že když se dva přetahují o poloprázdný měšec, nakonec ho roztrhnou a rozhodně se nesmíří se níženou životní úrovní, ale budou chtít ztráty nahradit. To znamená, že je budou vytloukat z nás. Všichni ti mocní mají máslo na hlavě, všichni to o sobě vědí a tak teď vytahují špinavé prádlo na veřejnost a snaží se nás přesvědčit, že Babišův zámeček ve Francii nebo jeho střet zájmů je mnohem horší než Rakušanův Dozimetr, Strnadova muniční úžera a nebo Blažkova miliardová kryptozlodějna.

V poslední době mám pocit, že bychom je mohli pozavírat všechny náhodným výběrem, včetně prezidenta i ústavního soudu a zřejmě bychom neudělali chybu.

Už tu prostě není dost lizu pro všechny. Už se to rozkradlo a někdo tedy musí z kola ven. A s ním musejí z kola ven i všichni jeho úředníci, neziskovky i reportéři. Ale všichni jsou ve shodě, že válčit s Rusem se musí i za cenu podávání rukou s hrdlořezy, Banderovci i jinými lidskými bestiemi. Prachy jsou prachy. Vlastně se už nedivím, že po STAČILO! všichni tak šli. Nepatřili jsme do žádné skupiny, která se tu teď rve o moc a chtěli jsme zastavit ten největší penězovod všech dob. To nevyhovovalo ani těm, kteří je chtěli utratit za větrníky, ani těm, kteří je chtěli utratit za zbraně, ani těm, kteří je chtěli utratit za náhrady sudetským Němcům. Ano, perou se o peníze, ale proto, aby zůstaly jim, nikoliv nám – obyčejným lidem.

Jak dopadlo první kolo této bitvy zjistíme zanedlouho. Prostě podle toho, jestli Petr Pavel pojede jako součást delegace do Ankary. Pokud ano, můžeme si být jisti, že se opět nic nezmění. Obzvlášť pro nás ne.

__________________________________________________________________________________

Přátelé, pokud mě chcete podpořit, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Vaše podpora bude do poslední koruny využita pro projekt „Vidlákovny“ . Každý, kdo pošle příslušnou částku, může si na oplátku vyžádat knihy z nabídky.  Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód.

Kdo preferuje jednoduché placení, nabízím možnost přes tuto platební bránu: https://donate.stripe.com/28E4gzekn7mlgjS0g3g3600

196 thoughts on “Kde se vzal, tu se vzal…

    1. Ryzile, chce to ještě vylepšit. Navrhuji podle vzoru „Pes jitrničku sežral …“, tzn. nová Evropská Komise skončí v domácím vězení, atd. … 😄😄

  1. Mám tomu rozumět tak, že nám zde vládnou zbrojaři a Strnad, tak že je zbytečně chodit k volbám a volit např. STACILO , SPD, MOTORISTY, PRO ? Co tedy chceme ještě změnit, když nerozhoduje vůle lidu, ale pouze peníze zbrojařské loby?

    1. Změnit systém. Aby nevládla nevolená finanční oligarchie, čím se vyznačuje imperialismus. O to se pokoušeli komunisté, to vás křižovalo, tak teď už skutečně nezbývá, než držet hubu a krok a snažit se sám za sebe, aby člověk neskončil mezi těmi chudými a deklasovanými. A jak ty 3 opice, nevidím neslyším nemluvím

      1. Ano, naprosto přesné. Socík se nelíbil, místo jeho reformy se nechali lidé zblbnout, že chtějí to, co se historicky totálně neosvědčilo, no tak teď mají, co si nechali KoZa placeným bláboliči z řad disentu a exilu nakukat, že mají chtít. Varování dostali více než dost. To se to „budoval“ kapík, když tu socialismus nashromáždil tolik zdrojů k rozkradení. Jenže čas oponou trhnul, zdroje vyschly a teď nastává doba vražedného boje o zbytky, které ještě zůstaly. A samozřejmě kráčení přes mrtvoly k tomu, co nakradli jiní. Tzv. „bytový fond“ je jedna z prvních věcí, o kterou se onen boj začal svádět. Ve srovnání s minulým režimem se byty téměř nestavějí, rozhodně tedy ne dostupné byty pro bydlení „plebsu“. Stavějí se de facto jen lukrativní byty a domy, případně rovnou ty „investiční“. A pořízení bytu je pro většinu lidí spojeno s dluhovým otroctvím, takže ústa a krok se drží přímo ukázkově. Je třeba platit hypošky, že.

        1. tdx:

          Socik s hlavní a jedinou rozhodující stranou KSČ, zadrátovanou hranici, bez možnosti podnikat a cestovat. To nějaké reformy chtělo, ale komunisti to vyměnili za beztrestnost a koryta. Takže dnes máme podobné komunisty na hradě a ve vedení státu. Komunisti zkazili tři generace a jejich potomci další tři.

          1. To je naivní a jako by to napsal chovanec ústavu.

            Srovnávat KSČ a Havlo-Jedy.

            KSČ nechtělo tento národ vyhubit, což se o fašo-revanšistech říct nedá.

            Takže je to neporovnatelné, dnes je zlo, komunisti proti tomu byli malé holky z letní školky.

            1. teď 10:08 napsal …..že chtějí to, co se historicky totálně neosvědčilo. 👍

              Milan 11:33 napsal….zadrátovanou hranici, bez možnosti podnikat a cestovat. To nějaké reformy chtělo

              chlape, pochopte, že zadrátovaná hranice byla zvenku, ne od nás a na to by žádná reforma nepomohla. Byl to druh sankcí ze západu, oni nechtěli, abychom k nim cestovali. A ploty dělají už kolem Ruska. Pochopte to, oni zadrátovali nás, ne my sebe!

              1. Motýlí křídla:

                Ale prosím Vás, nešiřte tady bludy! Je zajímavé, že vás v chybném názoru zde nikdo neopraví. Naše hranice se hlídala zevnitř a hlídali ji pohraničníci, kromě toho tady bylo i předhraniční pásmo, kam se chodilo jen s propustkou a každý , kdo tam bydlel měl za povinnost hlásit podezřelou osobu, která se tam potulovala.

                Zdejší Nula by vás měla poučit, ale on je zaměřenej hlavně na pravopis a překrucování dějin mu asi potíže neděl. Ale není tady jedinej.

                1. Takže, popíráte sankce západu na nás? Popíráte správné používání pravopisu? Popíráte dnešní zvrhlost doby?

                  1. Prosím vás P. o., kdo nás tady zadratoval? A hranice hlídal kdo? Kdo dělal opozici KSČ? Ja používání pravopisu nepopírám a vy odpovídá že nesmyslně.

                    1. Prezident Truman. Zjistěte si co to bylo zač, komunistofobik jak vy, dále sionista . Kdyby tento člověk nebyl takový darebák a dutolebec , svět by se v poválečném období mohl vyvíjet úplně jinak , bez té opony a zadrátovaných hranic a dnes bychom na tom mohli být daleko lépe. Jenže bohužel, v Americe jsou prezidenti vždy make America great a tak to podle toho ve světě vypadá. Když se nějaký prezident v tomto odchýlí od doktríny, tak ho zastřelí třeba v Dallasu.

                    1. Re: Gene

                      Embargo na dodávky mědi.
                      Embargo na polovodiče.
                      Embargo na špičková strojní zařízení.
                      Embargo na počítačové technologie.

                    2. Já nepíšu že nebyly, ale to že nikde na to nemůžu najít zdroj. Mi je jasné že nás bojkotovali.

                    3. Nejvýznamnějším úřadem, který uvaloval sankce a kontrolní opatření na země bývalého východního bloku, byl Koordinační výbor pro kontrolu vývozu strategického materiálu (známý pod zkratkou CoCom).Tato mezinárodní organizace fungovala v letech 1949 až 1994. Jejím hlavním cílem bylo zabránit zemím Varšavské smlouvy a dalším komunistickým státům v přístupu k moderním technologiím, zbraním a strategickým surovinám, které by mohly posílit jejich vojenský nebo průmyslový potenciál.

                2. Zadrátovaná hranice byla důsledkem sankcí západu. A hlídala se i zevnitř, protože byli agenti chodci, vycvičení CIA, aby tady škodili. Iron door slam shut jsou slova prezidenta Trumana, na vlastní oči jsem ho viděla toto říkat v jednom dokumentárním filmu.

                  1. Ta-Tra
                    Polovodiče:
                    O výrobě germania pro polovodičovou techniku (znáte čs.tranzistorová zařízení, jako mgf. řady B4, B5, signálové části televizorů, kabelková rádia ) píše v knize Tesla- náš celý život hlavní technolog Tesly Rožnov Bedřich Rous.
                    Doba byla napínavá, zjistilo se, že v Německu vyrábějí germanium z popílku sokolovských briket. Dále se dovezl monazitový písek náklaďákem až z Číny. Ale rozhodující bylo, že se našel na západě dostatek lidí, kteří zajistili nepravdivou deklaraci obchodovaného germania jako ,,nevhodné pro polovodičovou techniku“ a umožnili tak obejít CoCom. A na té druhé straně železné opony se pak vyráběly tranzistory.
                    Zajímavá náhoda, že k heslu CoCom nenabízí wikipédie česou verzi. Ale překladač funguje, zatím.

          2. Vždyť na hradě a u koryt jsou samí kovaní demokraté.
            Kde vidíte ty „komunisty“?
            Ani Stačilo se do sněmovny nedostalo.

              1. Vy jste ztratil kontakt s realitou? Pokud bylo nějakému čerstvému komunistovi v roce 1989 dvacet let, dnes je mu padesát sedm let a do důchodu už má fakt jen pár let. Všichni ostatní jsou mnohem starší. Dnes už nás plně ovládají generace, kterým je prostě méně a socík je zastihl tak nejpozději v dětství nebo vůbec.

          3. Klidně se vymlouvejte na dalších sto padesát generací, že za všechno můžou komunisti. Realitou ovšem je, že kdyby byl stávající režim opravdu funkční, to špatné by v něm prostě nešlo prakticky generovat a nebylo by třeba hledat další a další výmluvy a moralistně se dovolávat kapitalistického člověka a jeho domnělé etiky. Kapík tu prostě chvilku zdánlivě „fungoval“, protože bylo z čeho krást a těžit. Tak jako kdysi ve Spojených státech, když začalo „dobývání západu“. Totální neřízená a nezřízená exploatace zdrojů, které ovšem jednoho dne došly. Pak začalo období intenzifikace a hledání inovací, jak již obsazené zdroje využít jinak, nově, případně kvalitativně jinak. I tohle období už dávno skončilo, západ zachránil pád východního bloku, protože to všechno alespoň na pár desetiletí mohlo začít bezuzdně nanovo. Ale to už taky skončilo. Nadějí bylo vydrancování a obsazení Ruska, protože od toho si globalizovaný kapík sliboval alespoň další století svého pohodového přežití. Nicméně reálně to vypadá, že mejdan či Majdan definitivně končí a nastává fáze kanibalizace všeho a všech. Dál už je jen válka, občanská válka, revoluce či rozpad a zánik společnosti v podobě, jak ji známe.

          4. Dnes se snad hranice nikde nedrátují? A nestřílí se tam nebo do nich nepouští proud? Možná bych si cvičně zajel třeba do Mexika a zkusil svobodně přejít hranice do SSA jako mexický migrant. Úspěch stoprocentně zaručen 👍 A stejně jako se brání SSA příchodu nekvalifikovaných levných pracovních sil na svůj vnitřní pracovní trh, bránil se socialistický blok odlivu schopných kvalifikovaných sil, do kterých nalil své zdroje. Je to jednoduché jak facka. Jen ten směr pohybu je opačný. Do kapíku dnes zdrhají neschopní či všehoschopní, dřív od nás odcházeli hlavně ti schopnější. A dalším důvodem bylo, že se nám se západ pořád s***l se všemi těmi svými špiony, agenty, diverzanty a další pakáží, protože prostě globální finanční oligarchie měla útrum s přístupem do socialistické ekonomiky tak, aby ji mohla ovládat, a takový hřích se neodpouští. Byl pro ně natolik velký, že se dodnes najdou naivové jako vy, kteří hlásají o socialismu totéž, i když jsou úplně stejný plebs jako většina nás ostatních tady. Je to jak s tou katolickou církví. Farář si žije nad poměry, ti nad ním královsky až císařsky, ale těm dole káže vodu a chudobu a hlavně nenávidět každého, kdo by chtěl jakkoli měnit poměry.

            1. A Koza to dokáže pěkně narafičit. Hydratuje hranice a chudí duchem si myslí, že jsme si je zadrátovali samo. Vidím analogii v tomto

              Seznam….Izraelci obsadili v Libanonu slavný křižácký hrad. Vztyčili tam dvě vlajky

              Samozřejmě jednu izraelskou a druhou bojového pluku. Jako symbol dobytého a podmaněného území.
              To tady ze západu zmanipulují politikům mysl, že se vyvěšují ukrajinské vlajky všude a na všem. Pochopitelně ze stejného důvodu jako v Libanonu, tady to však PR jedoucí ze západu vysvětluje domorodcům, že je to prý jakási solidarita.

              A stejné to bylo s železnou oponou vtloukanou milanům do hlaviček a přetrvalo v nich 37 let

          5. To Milan44: tak tzv. železnou oponu poprvé spustil jakýsi Churchill ve Fultonu. Termín železná opona je výmysl Západu a ten ji taky začal spouštět jako první. A zadrátovaná hranice ? No proč ne. Bylo množství hraničních přechodů přes které bylo možné přejít. A není pravda, že nebylo možné legálně emigrovat na Západ. Já měl v práci jednoho kolegu, který legálně opustil ČSSR a ještě před koncem socialismu se taky legálně vrátil. A bez problémů. No a když se podívám na hranice mezi USA a Mexikem, tak tam je pěkný plůtek ne ? Kam se hrabali komunisti se svými umolousanými dráty. A střílí se tam každý den. Ale pro Vás jsou USA jistě mekkou demokracie, svobody, pravdy a lásky. Ono těch plůtků na Západě bude určitě více. Co na to povíte ?

            1. Jarek:

              Asi bude rozdíl v tom, jestli stát staví hranici aby lidé neutíkali, nebo hranici staví před narušiteli. V ČSSR se stavěl plot, aby lidé neutíkali na západ, nikoliv proto , že by někdo utíkal k nám. Žádný takový případ neznám, že by zapadní Němec utíkal k nám, přes hlídanou hranici, ale byli i u nás případy, že si zde nějaký Dean Reed založil výnosný byznys jako západní umělec, který opovrhuje kapitalismem a usadil se zde (ve východní Evropě) a žil zde jako prase v žitě.

              Jinak samozřejmě lidé emigrovali, ale rozhodně ne legálně a používali k tomu zájezdy do ciziny. Jejich majetek byl následně zabaven a prodával se pod cenou papalášským komunistům. Prostě lidi se nevrátili a přišli následně o všechen majetek, bez nároku na odškodnění.

              Zeptejte se a. Nuly, dnes ještě nazakuňkal, přitom je tak učený.

              1. M. 17:12

                Píšete nesmysly

                Stát stavěl hranici opravdu před narušiteli , že kvůli tomu, aby lidé neříkali, to je jen výplod ve vaší hlavičce
                K nám se cpali agenti chodci
                Legálně se dalo vystěhovat a řešily to tak hlavně ženy, co se provdaly za cizince , ale musely zaplatit studium, gympl a maturita na něm, stál v 70. letech, 10 tisíc. To vím z rodiny. VŠ stala víc, proto doktoři např. utíkali nelegálně. A kdepak se ti cizinci pro ty holky asi brali? Napovim, hodně jich tu studovalo VŠ.

            2. Tak už vidíte, co pověděl. Naprosté mimozity smíchané se lží, jako obvykle. Neléčený fanatismus má špatné konce, ať už jde o jakoukoli ideologii.

  2. Prezident Petr Pavel chce mermomocí do Ankary, protože tam budou i představitelé těch států, které kdysi financovaly muniční iniciativu, a přestaly. Tak jim jede vysvětlit, jak moc velkou chybu udělali, a jak ji mají rychle napravit.
    Ohledně daní jsme již dávno za rovnovážným bodem Lafferovy křivky. Tedy jakékoliv další zvýšení daní se naopak projeví sníženým výsledkem, protože lidé zaplatí dražší základní potřeby a nebudou kupovat zbytné věci.
    Na Maslowovu pyramidu potřeb dojde vždy také, a v případě potíží se ubourávají horní patra. Pro neznalé, základnou jsou fyziologické potřeby. Nad nimi je bezpečí a jistota, další stupeň láska a sounáležitost, následuje uznání a sebeúcta, a špičkou je potřeba seberealizace.
    Můžete si Maslowa představit na některých politicích ovládaných ze zákulisí, ideálně někom s nedostatečným IQ. Seberealizaci nikdy neměl, protože vždy poslouchá rozkazy ze zákulisí. To předpokládá i nedostatek uznání a úcty. Lásku má jen sám k sobě a sounáležitost pouze k omezené skupině obyvatel. Bezpečí a jistotu nahrazuje hromaděním majetku. A fyziologické potřeby může uspokojit pouze ve vyšší kvalitě, ale pořád množství pro jednu osobu.
    Takový systém nemá šanci přežít, není založen na morálce, která předpokládá seberealizaci a úctu sám k sobě. A tak zde žijeme a ještě dlouho žít budeme.

  3. Dnes ti Vidláku děkuji, celý tvůj text, třeba již prvního odstavce
    … Přátelé, nalijeme si čistého vína. Ve vrcholné politice se nehraje na osobní sympatie či antipatie, ale prostě a jednoduše o moc. … … který pak přežije i zvolení krajně nevhodného kandidáta. …
    v podstatě říká o demokracii vše. Chodit k volbám mohou pouze absolutní snílci nebo absolutní … sorry 🙂

      1. I Vy jim nahráváte. Volíte strany, které Vám jsou dovoleny volit. Tj. ty, které vidíte v televizi.

        To, že se Okamura hádá s Fialou však bohužel neznámená, že tento je proti němu!!! On jen hraje dohodlé divadlo.

        Systém potřebuje stranu, která zkanalizuje antiEU voliče, aby je nepřebral někdo opravdu čestný, kdo by teoreticky ohrozil systém!!!

        Tzn. Vy si myslíte, že něco děláte, ale neděláte!!! Volíte jak Systém chce.

        Když chce Rotschild si pojistit, že jeho kůň nemůže dostih prohrát – co udělá? Přes bílé koně zajistí, aby vlastnil všech deset koní, kteří daný dostihový závod jedou. Potom nemůže prohrát!!!!!! A TO PŘESNĚ JE TA ÚDAJNÁ DEMOKRACIE!!!

        COPAK TO POŘÁD NEVIDÍTE ANI PO 40 LETECH????????????????

        1. Pěkně popsané.Tady vidíte že není rozdíl mezi demokracii a totalitou.Jen za socialismu se více hledělo na lidí.Stat nebyl zadlužen.Nizka míra kriminality.A sociální výhody Důchod v 60 letech.A nikdo nepočítal roky pojištění.protoze každý splnil 25 let v pracovním poměru.A je toho víc.Mikdo nás nenutil válčit za cizí zájmy.Netahly nás do války.Proto Stačilo nemohlo projít.Proto byli zakázány komunistické simboly.Palu jak při nástupu Hitlera k moci v Německu.Eu je 4 říše jak vyšitá

        2. Pro asfd a Aleš Tichý . A co děláte VY. Jen stále stejná písnička jak jste Vy ti chytří a ostatní blbí. Všichni zde vědí že demokracie je jen šidítko. A co doporučujete vlastně nic rezignovat. Kdyby se tak lidstvo chovalo bylo by dodnes v jeskyni. K zásadním změnám muže dojít jen že bude lidstvo rýt držkou v zemi. A než tak bude tak je důležité každé zrníčko písku do tohoto soukolí. Problém je že každý si tu společnost jak má vypadat představuje jinak. Rozhodně to není rezignace i špatná volba v tomto případě je lepší než stále dokola opakovat vy jste blbí já vám to říkal. A co jste udělali vy?
          Neudělali jste nic, nevolili jste . Změna tohoto řádu je boj mnoha generací a možná i marný že se lidstvo zničí. Přesto je lepší sypat zrnička písku do soukolí než dávat ,,moudré rady,, jak je blbost volit.

          1. váš komentář je dokonalá ukázka nepochopení a taktéž toho, že si svůj neblahý euro osud zasloužíme, páč debilové jsme

              1. nedá se dělat nic reálně

                můžete zdrhnout, ale kam? všude to je pravděpodobně obšancované vyvolenými, co to řídí globálně

                můžete preperovat a snažit se přesvědčovat, ale masa tupých konzumentů stejně podléhá televizi a zajímají je pouze jejich malé životy anebo už nemají kapacitu na další starosti, ti se neproberou ani až je povedou na popravu

                můžete politiku přestat sledovat a snažit se žít co nejlíp

                takže reálně se nedá dělat vůbec nic, kromě drobností popsaných výše

                ke změně by pomohlo jedině kouzlo, aby masa pochopila, co s nimi reálně systém dělá a následně se tito postavili tomu občanským odporem, ale to je pohádka

                1. Nedá se nic dělat. Nihilismus. Tak seďte doma, nikam nechoďte a tady nesmrďte.
                  Ale ode mne to nežádejte.
                  Starý výrok: je lpeší zapálit malou svíci než proklínat temnotu.

                    1. V podstatě se to vyřeší samo, a to nižší porodností, nebude brzy koho škubat.

                    2. pořád ještě máme korunu? ČEZ je pořád ještě aspoň trochu českej? kdyby se jim nechala úplně volná ruka, mohlo to bejd už teď o hodně horší.
                      jako, může se vám zdát, že to nemá cenu, protože tam nakonec stejně spadneme, ale během toho zdržování si aspoň pár lidí mohlo prožít aspoň o trochu lepší kousek života…

                    3. Snažím se. Je to lepší, než na všechno kašlat. To bych si doma musel sundat zrcadla.
                      Sám pochopitelně toho moc nezmůžu. Ale je nás víc, všichni nejsou navšechnodlabači.
                      V+W: Když nás půjdou/ miliony…
                      Ještě mě napadá podobenství o pesimistech: pesimista staví barák, ačkoli je přesvědčen, že určitě spadne.
                      Poraženec nestaví. Proč by se snažil, když by ten barák stejně spadl.
                      Vy jste poraženec.

                    4. to: spitfire

                      děkuji za odpověď, napsal jste toho spoustu, ale ani jedním slovem jste neodpověděl na to CO konkrétního s tím děláte a s jakým VÝSLEDKEM

                      SPOUSTA SLOV A NULOVÁ ODPOVĚĎ

                    5. Asdf: pozrite sa na UA, mlčali a dostali sa tam kde neverili že dôjdu……ak by sa ľudia neburíi a nerebelovsli, tak by všetci mali v sebe x daviek covid vakcín a masirovali na východný front

                  1. To je presny , kupovat si svicky na svetlo , aby si vas vlada snadno nasla a donutila delat vsecko , co chce s vama.Spitpouckari..
                    Proc bychom meli proklinat temnotu..Ktera nas chrani v dobach vlady nepratelskych vlad,uradu ,policie. spehu ,atd.

                    1. Jojo, sedět v temnotě, aby si mě nikdo nevšiml. Onosetonějaksamo vyvrbí, co bych se angažoval, že? Ať frňák vystrkuje někdo jiný. Až se to otočí, budeme ho adorovat. Ale teď – mlčím, mlčím…
                      Začínám mít pocit, že tady spousta lidí vykazuje diagnózu paranoie. Všichni vám chtějí ubližovat. Ale abyste něco udělali aspoň pro sebe, když vám ti ostatní za to nestojí, ani toho nejste schopni. Jen fňukáte.

          2. Kdysi jsem také věřil v tezi, že je potřeba spadnou na hubu, ale dnes už tomu nevěřím. Jak tak vidím a poslouchám zfanatizované spoluobčany (libtardy) tak tomu přestávám věřit. Ti když spadnou na hubu, tak o to víc nenávidí a hází vinu na ty na které jim ukáže prstem mainstream. NIKDY by je nenapadlo hledat vinu v sobě a jejich rozhodnutích v minulosti. Ve skutečnosti se jedná totiž o krizi narcisismu a sobectví. Lidi s tímto stylem myšlení jen tak nepředěláte, jsou „zamilovaní do sebe“ a v myšlenkových pochodech se podobají náboženským fanatikům. Pokud se stanou dominantní demografickou skupinou (v ČR už se stalo), tak pak zanikají státy a civilizace (Řím). Tohle nevidíte každý den, jen se dívejte.

          3. A co mohou dělat? Chodit volit ty, kteří jim naserou do vlastního hnízda? Dokud všichni lidé nepochopi, že to vše je jenom fraška, nemůžou dělat nic.
            1% ovládá svět, 4% jsou jejich loutky. 90% spí. 5% je vzhůru a snaží se těch 90% probudit. 1% použije 4% loutek, aby zabránily 5% v probuzení zbývajících 90%.

          1. Dodatek : Pokud máte pravdu, tak je to jako když sebevrah cestou k železnici přemlouvá kolemjdoucí, aby pod vlak skočili s ním.

    1. Čtením diskusí již vím, že i jiní chápou zbytečnost chodit volit. Což mne potěšilo. Druzí mi nadávají za to, že nenabízím žádné řešení. Tedy …

      Například … tata v 9:32 napsal docela moudrou větu:
      … K zásadním změnám muže dojít jen že bude lidstvo rýt držkou v zemi. …
      Ale hned svoji moudrost zase negoval textem:
      … Neudělali jste nic, nevolili jste . …

      Napíši to sem natvrdo, že pokud chce někdo změnu a proto chodí volit je vůl, protože volby nezmění vůbec nic. Nadávejte mi jak chcete, ale nadávkami tuto skutečnost nezměníte. Jsme v NATO a EU a tím je to dáno. Kdo sedí u nás ve sněmovně je vcelku fuk. Základní pravdu sem píši pořád, naposledy dnes ráno v odpovědi na včerejší diskusi o Vidlákově Josefíně … Zkopíruji to sem i nyní:

      Demokracie a kapitalismus cele stojí na zvyšující se hmotné spotřebě. Pokud spotřeba stagnuje, tato společnost se hroutí. Avšak hmotná spotřeba každého jednotlivého člověka přibližuje tento svět k válce. Pokud jsou lidé neskromní, je jejich neskromnost příčinou války o zdroje a lidé v té válce zahynou. V tom je ta spravedlnost, lidé svojí neskromností potrestají sami sebe. A vůbec si tuto skutečnost neuvědomují.

      A teď to pouze doplním takto:
      Pokud by lidi chtěli skutečnou změnu, pak je to pouze změna sytému, jak ostatně napsal diskutér Motýlí křídla v 9:56 :
      … Změnit systém. Aby nevládla nevolená finanční oligarchie, čím se vyznačuje imperialismus. O to se pokoušeli komunisté, to vás křižovalo, tak teď už skutečně nezbývá, než držet hubu a krok a …

      Ale změna systému je opravdu možná, protože demokracie a kapitalismus opravdu cele stojí na zvyšující se hmotné spotřebě a pokud spotřeba stagnuje, tato společnost se zhroutí úplně jistě. Takže já nechodím volit, ale žiji velmi skromně. Pokud by i jiní …
      Je mi 74, vyzkoušel jsem si jak socialismus tak kapitalismus. Socialismus byl zcela vyhovující pro dobrý život skromného člověka. Demokracie a kapitalismus je katastrofa.

        1. Tymákovane, k vaší reakci v 17:20 lze jen zopakovat z textu:
          … Nadávejte mi jak chcete, ale nadávkami tuto skutečnost nezměníte. …

          1. Aha, takže vy nám nadávat můžete, ale my se nesmíme bránit. Co jste to za postiženého chudáka ? To je stařecká demence nebo jste nedostatkem intelektu trpěl už od dětství ? Vaše fantasmagorie nemají se skutečností nic společného, to jako fakt ve srovnání zlatý paw.

    2. Podle mého jste na spoustu pádných možností, proč chodit k volbám, zapomněl. Například – kdybych nešla k volbám, připadala bych si blbě sama před sebou. Že jsem se vzdala své vlastní odpovědnosti.

      Kdybych pak chtěla kritizovat poměry, vědomí, že jsem nevolila, by mi okamžitě zavřelo pusu. A to by byla obrovská ztráta pro všechny, myslím si ;o))))) 🙂 .

      Jinak, máte pravdu – můj volební hlas v posledních volbách propadl, Stačilo! zvoleno nebylo. Ale v moc své „vyřídilky“ a své argumentace věřím daleko víc. Tak proč se vědomě oslabovat. Už jen to, že mohu říct, koho jsem volila a nelhat, má svou váhu.

  4. Nechej si vykuchat mozek.
    Důvěřuj od a až do zet,
    že lepší bude ten druhý.
    Sleduj jen hvězdy a pruhy.

    Zapomeň na všechny pocity,
    pro zboží utíkej do City,
    tam je to lepší a nové,
    tam správně utíkaj dnové.

    Poslouchej výborné zprávy,
    jen s nimi dožiješ zdravý.
    Zbav se všeho, cos míval.
    Špatně ses na svět díval.

  5. Některé věci jdou ztuha, ale některé se dař í:

    „Macinka odpojil ,,bankomat”, který vydal 34 milionů
    Asociace pro mezinárodní otázky (AMO) o sobě tvrdí, že „plní roli hlídacího psa české zahraniční politiky“. Ve skutečnosti plnila zadání od Fialovy vlády, Bruselu a vlivných zahraničních nadací. ParlamentníListy.cz nyní zjistily, že ministerstvo neziskovce s posvěcením Jana Lipavského (ODS) poslalo přes 34 milionů. Petr Macinka (Motoristé) ale penězovod utnul. Černínský palác redakci potvrdil, že letos už nedostanou ani korunu.
    https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Macinka-odpojil-bankomat-ktery-vydal-34-milionu-792092
    Neziskovka vznikla v 90. letech. Vyprofilovala se jako liberální a progresivistický think tank, který svou expertizou zakrývá zájmy zahraničních i českých partnerů. Ti ale mají o české zahraniční politice zcela jinou představu než současná vládní koalice a její voliči.“

    Že změny ve financování veřejnoprávních méédií nepůjdou hladce, se dalo očekávat. Ale koalice se snaží. A řekl bych, že jim docela jde i přetínání progresivistických penězovodů (do toho se dá se dá započítat i reorganizace úřadu vlády z pera paní Bartho.

    Za mě palec nahoru.

  6. Žijeme Brownovým pohybem.
    Rukama, tělem pohýbem.
    Plujeme šílenou změtí,
    za námi proplují děti.

    Někteří sebou mrskají,
    jiní pak na ně prskají.
    Mnozí však jenom čumí,
    co všechno druzí umí.

    Nakonec na to serem.
    Plujeme černým térem.
    Všechno se kolem táhne,
    se všema to pak šlahne.

  7. info z blázince, kde drží trumpa:

    Výsledky mé lékařské prohlídky, provedené ve vojenském zdravotnickém centru Walter Reed a právě zveřejněné, byly mimořádně dobré. Na rozdíl od jiných prezidentů USA, z nichž žádný nikdy nepodstoupil schválený, vysoce náročný kognitivní test, jsem dosáhl perfektního výsledku 30 z 30, což je považováno za „mimořádnou inteligenci“. Jsou tím Dumokraté opravdu překvapeni?

    Ve skutečnosti je to můj čtvrtý takový test, všechny PERFEKTNÍ, tedy 120 správných odpovědí ze 120 položených otázek! Je velmi vzácné, aby někdo získal perfektní skóre, zvlášť když se mu to podaří čtyřikrát za sebou.

    Všichni lidé kandidující na prezidenta a viceprezidenta by měli být nuceni podstoupit vysoce náročné kognitivní testy. Kongres a Dumokraté by to měli požadovat!

    Prezident DONALD J. TRUMP

    —– a malý flashback o těch strašně těžkých testech, které trump absolvoval tak fantasticky, že DOKONCE na obrázku poznal žirafu:

    „Udělali jsem něco, co žádný jiný prezident nikdy neudělal. Podstoupil jsem kognitivní testy, protože to vím — a mimochodem, nejsou snadné,“

    „Když se dostanete k těm posledním otázkám, těm posledním 10–15 otázkám… a já jsem je zvládl na jedničku. A žádný jiný prezident si kognitivní test neudělal… Dovedete si představit, že by ospalý Joe dělal kognitivní test?“

    „První otázka je třeba: ‚Co to je?‘ A ukážou vám lva, žirafu, rybu a hrocha. A řeknou: ‚Které z toho je žirafa?‘“

    „Nemyslím si, že by Joe zvládl ani tu první otázku správně. Řekl by hroch. ‚Chci hrocha.‘“

  8. Politika je věda
    o obecném blahu.
    Běda, voliči, běda!
    Zůstal jsi na prahu.

    Až bude obecné blaho,
    dosáhne volič cíle.
    Až tě nic nepřijde draho.
    Chápeš to, imbecile?

  9. Jestli se hradní debil procpe na sumit, tak bych mu to tam zhusta osolil. Kudy bude chodit, tam budou slyšet že to je ten idiot, který nazval Trumpa (kterému tam všichni polezou do řiti) odpudivou lidskou bytostí.

    Nejlepší by ovšem bylo, kdyby seděl doma na prdeli a vyslechl si ostré kárání od svého loutkovodiče, že kvůli tomu rýpaní v nose už ho nikam nechtějí pouštět a že od teď bude sekat latinu.

    Mmch, už přišla politručka o tu vyžírku? Proč se vláda s tím Nývltem tak sere?

  10. V lese chodím pěšky, dívám se, poslouchám, vnímám vůně a pachy, občas něco zobnu a něčeho se dotknu. Chodím tam dlouho a často. Je to lepší, než číst knížku o lese.

          1. PO:
            Nojo, hamoun – celý kostelecký polesí! 🤪a my vám tam občas špacírujem, abyste věděl a Mája vám tam ožírá větvě!

    1. A já v něm bydlím a kolem dokola kilometry, nikdo, kromě medvědů, vlků, losů a podobné havěti nikdo. Na staré roky, jsem si splnil sny z mládí.

      1. Při podobných úvahách o změně bydliště si jako první položím otázku, jak dostupná a kvalitní je tam lékařská péče. A obvykle si odpovím, že tam, kde jsem, je dostupná i kvalitní a koneckonců kousek zahrádky mám taky. Víc bych ostatně neobhospodařila.

  11. Mně teda přijde, že do toho Paukner buší ze všech stran, je mu jedno jestli je to opo nebo koa politik. Tepe Okamuru, Hladíka, Farského. Je skvěle vyzdrojovaný, musí mu to dát strašnou práci a výsledek? NIC. To je to nejhorší. Všem je to jedno. My už jsme si prostě na křivárny zvykli a nerozhodí nás nic.

    1. Zvykli – neyvykli, a co s tím může jednotlivec udělat? Neziskovky se hrdě bijí v prsa že vytváří občanskou společnost, ovšem, pravý opak je pravdou. Lidé jsou dnes izolovanější než před 1989, rozhádaní a nekomunikující.
      A vládnoucí třída se zabetonovala v pozicích odkud by ji sotva vyprovodili i takové změny jako v roce 1948, protože mají majetky globalizované, diverzifikované.
      A podíl na moci je vlastně také diverzifikovaný, volby – nevolby. Ať už dopadnou jakkoliv, jede se víceméně dál stejným směrem.
      S tím neotřese ani bloger s Vidlákovým dosahem. No, a i kdyby začal kdokoliv moc zlobit a lidi ho poslouchat, vždycky se dá spolehnout na českou justici, ono pár let tahání po soudech zlomí každého.
      Ale tomu předchází ještě docela „humání výstraha“ od Oganesjanova gangu…

  12. Můžeme si za vládu, za opozici, za politiky na pravici, na levici i za vyžírky a libtardy jen my sami.
    Českým pemiérem mohl být Filip Turek, nebo Petr Macinka, nebo Jindřich Rajchl, nebo Tomio Okamura. Měli jsme tu šanci, nevyužili jsme jí počtem volebních hlasů. Přesto právě tihle čtyři mají dnes silný parlmentní hlas.
    Premiérem se stal Andrej Babiš. Plným právem! Má tak velkou a silnou základnu voličů, že ho nemůže nahradit nikdo jiný. Navíc, on je, ať se nám to líbí nebo nelíbí, skutečný šéf se vším všudy. Nezapomínejme, on je také zároveň zakládajícím členem PATRIOTS.EU.
    Změnu politiky vláda nedělá rychle přesto, dělá jí a pracuje důkladně. Vláda věci mění postupně. Potřebují čas. Mnoha změn už jsme se dočkali a ty další, na které mnozí čekáme, na svůj příchod už nedočkavě čekají. Pořád platí: ,,Dočkej času jako husa klasu! Spěchej pomalu!“ A také platí,
    ,,SPĚCH JE VYSVĚDČENÍM NEMAJETONOSTI“.

  13. Bez práce nejsou koláče!

    Konečně někoho napadlo jak zaměstnat nezaměstnané (nepřizpůsobivé)!

    Bez práce nejsou dávky. V dánském modelu musí nezaměstnaní třeba sbírat větve

    V Dánsku musí nezaměstnaní vykonávat aktivity v rozsahu 37 hodin týdně, jinak jim mohou být dávky sníženy nebo odebrány. Systém kombinuje práci, kurzy i veřejně prospěšné činnosti.
    https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-bez-prace-nejsou-davky-v-danskem-modelu-musi-nezamestnani-treba-sbirat-vetve-307453

    1. Pokud ti Nezaměstnaní pracují, pak ovšem přestávají býti Nezaměstnanými, ale stávají se Zaměstnanými.
      Zaměstnanému náleží mzda za vykonanou práci a nikoliv dávka.

      1. Ne, i u nás dělají nezaměstnaní veřejně prospěšné práce zadané UMO nebo pracákem, ale není to zaměstnání, nemají smlouvu.

    2. Re: AM

      Pokud se přihlásíte na kurz nebo studium, přestáváte být nezaměstnaným s výjimkou, že vás vyšle na studium pracák.
      Zkoušel jsem to čtyřikrát a na pracáku mne poslali VŽDY do zádele, že nekvalifikované práce je dostatek.

      1. Já byl na pracáku jen jednou, na podzim 1990. Bylo mi tam sděleno, že jsem zbytečná osoba.
        Od té doby se nic nezměnilo a přece mi posílají důchod.

    1. Na tom článku je hlavně zajímavé, jak autor poněkud nešikovně popisuje to, co kdysi pregnantně popsal Marx včetně vyčerpávajícího popisu příčin i dalšího vývoje, jen se autor snaží dosti úporné podobné představě vyhýbat. Jinak velká část textu mi svým vyzněním a apelem na lepšího člověka připomněla poslední léta socialismu.

      1. Přesně tak. Napadlo mne při čtení něco dost podobného. Autor, aby nemusel věci nazývat pravými jmény a dospět pak k logicky nevyhnutelným závěrům, šermuje různými pojmy tak, aby „to vyšlo“. Má prostě předem daný „správný“ výsledek (což je důsledek jeho ideologického nastavení) a tomu se snaží uzpůsobit výchozí údaje a postup výpočtu. A diví se, že to pořád někde hapruje…

        1. Ještě mě napadlo, že autor článku vyjmenovává de facto úplně stejné důvody, proč vstoupit do politiky jako před časem Vidlák, když zakládal Stačilo!, ale vsadil bych boty, že autor patřil k ostrým kritikům tohoto počinu a Stačilo! by v životě nevolil. Tož tak.

          1. Jj, akorát že Vidlák, potažmo Stačilo!, tvrdili, že režim (tj. systém) je špatný a že je třeba ho změnit, zatímco pan Paukner tvrdí, že systém je samozřejmě dobrý, ba dokonce výborný, jen je třeba vychytat nějaké mouchy a pochytat ty, kdo to všechno kazí. Aby pak konečně mohli na jejich místa nastoupit ti správní a čestní, což jsou ovšem zásadně podnikatelé a miliardáři. S nikým jiným se totiž pan Paukner neradí. Vlastně ne, ještě s „předními novináři“ a „bývalými politiky, které i dnes pokládám za úctyhodné osobnosti“.

            Cituji: Tak jsem se sešel s několika předními novináři, několika miliardáři i podnikateli a v neposlední řadě také s bývalými politiky, které i dnes pokládám za úctyhodné osobnosti.

            Troufám si s vysokou mírou jistoty tipnout po jednom jméně z každé kategorie: Jindřich Šídlo, Karel Janeček, Dalibor Dědek, Miroslav Kalousek… 🙂

        2. tdx, Stan Borowitz
          Nejde o nic jiného než díky 89tému (už nejsme malé děti) a usilovným zvelebováním „demokracie“ (volbou stále větších idiotů) se posunulo 10 milionů naivů zpět v čase cca o 200 let (zatím). Sysifos také, jako pilný hovnivál, valí tu svou kuličku stále od začátku. Zapomněli jsme své dějiny, tož si je zopakujeme pěkně od začátku. Každý národ, který zanedbá pravidelnou defenestraci a deratizaci svých „vůdců“ končí podobně.

  14. Nedělám si iluze, ale přesto si myslím, že pokud vypadnou z kola ven lidé Hradní gumy, tak si dost polepšíme. Netvrdím, že se budeme mít dobře, ale nebudeme živořit jako nevolníci v neustálém strachu. Šmírování bude, ale nebude tak tvrdé, bude zachována určitá svoboda. Budeme odírání, ale ne až na kost.

    Když čtu včerejší zprávy, nevypadá to dobře. Babiše zřejmě někdo hodně vlivný drží pod krkem.
    https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/pavel-veri-ve-spolecnou-ucast-prezidenta-i-premiera-na-summitu-nato.A260531_221641_domaci_idh

    https://www.forum24.cz/prezident-pavel-by-nakonec-mohl-jet-do-ankary-pripustil-babis

    Je třeba si uvědomit, že Babiš hodně kličkuje a zásadní rozhodnutí dělá na poslední chvíli. Víme, jak kličkoval v listopadu než byl jmenován premiérem. Je to jeho styl.

    1. Mimo naprogramovany, koordinovany a zmanipulovany nenavisti ,/za vetsi triliony zisku ,konglomeratu zbrojniho prumyslu a bankeru/ , na Rusko a este na Cinu .
      Mame tady vsechny znamky navratu , drivejsiho kapitalismu a kapitalu.
      Kterej je vzdy a za vsech okolnosti a podminek nebezpecnej , protoze je svoji povahou totalne ,bezohledne k jinym a k sobe , destruktivni a sebedestruktivni..

      Nebezpeci zkazy sveta, totalni vlady kapitalem ,kterymu se vse dnes , absolutne podrizuje , se zvysuje a zrychluje.Diktatem .
      Nekolika desitek miliardaru..K videni, jak leteli do Ciny..
      Za kazdou cenu a vsemi prostredky poradaji agrese jenom , aby jejich zisky uz astronomicky ,rostly.
      A z nich plati zhorsovani podminek k zivotu na zemi..Sami si buduji bunkry a jachty na utek z mist konfliktu , vedi dobre ,kam jejich cinnosti vedou..

      Ale zaroven se vsecko , porizovany kapitalem , hrouti a selhava..Taky rychle a najednou..Obrovska velmoc nemuze porazit Iran. Dalsi letadlova mega lod ,postavena prave na dobyti a podrizeni sveta , odjizdi z valky.
      Pentagon ,taky budovanej na ovladnuti sveta s 40 tisicema zamestnancu , nic nedokaze ,zakladny jim nepritel a celkem snadno ,znici ..
      To jen zhorsuje jejich zbesilou nenavist a chamtivost este vice a za kazdou cenu zbohatnout. Nato vydira miliardy na svych clenech , svoje cleny nebrani ,ale chce ted valku na Rusko..
      Ale zatim neni jako predtim , zadna moznost aby kapitalismu, vlady zregulovaly a omezily a zadrzely …
      Kolik a jaky „vojensky hracky“ ,zmineny v clanku, dostane Rumunsko.

      Jako predtim , za predstiranim ochrany sveta ,Green Deal , nastalo zase agresemi a globalismem ,drasticky zhorsovani v niceni prirody ,oceanu ,ovzdusi ..
      A lidi i deti. Zacatek konce..
      A vydirani vseho z lidi , zvyseni tezby surovin , ktery dokonce zmensuje a zdrazuje energii , k dostani pro lidi.

      Napr. utokem na Iran a dusledky na celej svet. Chystana valka na Rusko a Cinu.
      Protoze planovana agrese , na treba malou Kubu ,poradny zisky nevydela ..

      Kapitalismus drive znamenal , ostrou, zbesilou honbu, za stale vetsimi zisky , vsemi zpusoby nasili, na zniceni konkurence , snizovani platu pracujich, vyhazovy z prace , kdyz lide nehynou na urazy v praci /okolo 100 tisic jen v Usa za rok/, na nezajem bezpecnosti pro ne ,protoze to stoji penize, zamestnavani nejen zen a matek,ale i deti , mensi platy.A sdruzovani do monopolu ,zase za vetsi zisky a moc ve state.
      Za az 18 hodin denne prace..Zniceni prirody , dokud neco se pohybuje v rece , plny toxickych odpadu /i v ovzdusi /,zadnej problem , vykaceni lesu ,atd..
      Aby se narody nezhroutili musely vlady zasahnout a regulovat vse ,za ucelem omezeni destrukce a sebedestrukce narodu a statu , za ucelem preziti ,aby nevyhynuli z kapitalismu a jeho pouzivani kapitalu ,na zbrojeni a z valek..

  15. Dneska to bylo nějak naspěch, že?
    I když někdy fakt nevim, jestli to neni schválně, ty akceplerační zóny a přeražený obrněný šrot budou nejspiš překlepy.

    Nejde o rejpaní, jen upozornění autorovi 😄

  16. Největší prachy se nevydělávají „Tády čéska naródni bánka, vaš učét v ohrožéni…“ ale „hackováním“ voličů. Sliby se slibují, blázni se, radují, a… stamiliardy tečou pryč.

  17. Shodujeme. Chápu, že pro udržení zájmu nutno zařazovat „komunální“ téma, ale tohle je klíčové. Jde o prachy. O šílené prachy.
    Sleduj cestu peněz.

  18. Zítra má začít platit migrační pakt EU.

    „Vlastenecká“ vláda Babiše ho na tiskovce odmítla. Což je vskutku právně relevantní.

    Pokud Vás už sere Vaše žena, tak netřeba se zdržovat rozvodem – právně je možné vystoupit na náměstí a veřejně prohlásit, že jste se právě rozvedl a orgány veřejné moci to musí akceptovat dle platného práva.
    Naštěstí totéž platí i v mezinárodním právu, takže EU akceptovala Babišovo a Okamurovo tiskovku, kde tito odmítli migrační pakt.

    A pak, že je vše složité.

    Navíc k té manželské paralele – do EU jsme vstoupili referendem, tudíž lid projevil vůli jít do EU, jak rádi prohlašují Bruselské kurvy a že jich tu je. To, že EU se od té doby diametrálně změnila je netrápí, legitimu to prý má pořád. Takže když si slečna třeba z ODS vezme mladého sexy klučinu, sympatického, vysportovaného, vtipného a za 20 let se z něj stane nerudný násilný debil, tak legitimita svazku stále zůstává a rozvod je nepřípustný, protože před lety bylo řečeno závazné ANO!

    Sláva Ukrajině! Milujeme židy! Odsuzujeme holokaust! Sláva hrdinovi Ukrajiny Melnykovi, Suchevičovi a dalším, kteří měli vskutku určitě rádi židy!

    Šalom! Aláhu akbar!

  19. A to celé by bez (spřátelených) médií a (ovládaných) sociálních sítí nefungovalo. To je pro dnešek vše.
    Detaily si rozeberou ostatní diskutéři, kteří jsou pochopitelně lépe informováni, než já.

  20. Přesně tak, všechno šmejdi, vlastenci žádní v parlamentu. Radim Fiala z SPD bere dekády EU dotace velké do svých firem, jeho firmy dostávají zakázky od státu (na úklid ministerských budov atd.) a teď jde do dozorčí rady ČEZu.

    SPD je banda politických obchodníků, jsou součástí systému, systém si musí pohlídat alternativní voliče – nažene je do chomoutu zaplacených podvodníků jako je Radim Fiala a jeho nástupce do budoucna – šikovnější Jindra Rajchl, nedělejte si iluze.

    https://www.facebook.com/manipulatori/videos/radim-fiala-nedok%C3%A1zal-vysv%C4%9Btlit-dotace-z-eu/795277523988754/?locale=ar_AR
    https://zpravy.aktualne.cz/domaci/radim-fiala-z-spd-nadale-spoluvlastni-firmu-ktera-dostava-st/r~5294edeea4e111f0b553ac1f6b220ee8/?lp=1
    https://ekonomickydenik.cz/nova-dozorci-rada-cez-radim-fiala/

    1. Já tedy nevím, ale u nás většina soukromých firem berou dotace. DOTACE ať od státu a nebo EU dotace.

      A za 10 let dotace budeme brát všichni. To je trend.

      Tak co jako pane asdf? Můžete brát i Vy.

      1. Milý pane Archanděli od toho úžasného pána Boha, který stvořil tento vskutku nádherný svět. – Já žádné neberu, nikam jsem nekandidoval a nevykonávám veřejnou funkci za peníze daňových poplatníků s přísahou jim sloužit.

        Kdežto Radim Fiala z SPD je prý silně proti EU a pak lže v TV, že jeho firmy žádné EU dotace neberou – viz první video v mém příspěvku (a vůbec nezáleží, že to říká píče Witovské – jde o věc!), aby to pro jeho voliče nevypadalo blbě a nedošlo těmto, že asi autenticky z té EU zase tolik vystupovat asi nechce. Není střet zájmů, že jeho firmy dostávají veřejné vládní zakázky? SPD prý nekumuluje veřejné funkce, ne? A dozorčí rada státního podniku?

        Vám to přijde v pohodě, tudíž jste podle mě debil, mě to v pohodě nepřijde, proto už tyhle zmrdy volit nebudu a to jsem je volil dlouhé roky. Možná zase udělám výjimku jen kvůli I.Davidovi, jinak ať táhnou k čertu a můžou si tam s archandělem zahrát mariáš pekelnej.

    2. to asdf:
      Co kdybyste se odebral zpátky na Forum24, Seznam nebo odkud jste přišel?
      Ty Vaše mekonečné plivance a argumentační fauly – mířené „kupodivu“ především na SPD a její trojkoalici – jen otravují vzduch. SPOLU Vás zjevně zdaleka tolik netankuje, jak překvapivé 🙂
      Navzdory Vašemu hranému rozhořčení Vám připomenu základní princip EU: Když si dotace, které náležejí jakékoli firmě/instituce ve členské zemi, která splní Bruselem požadaovaní kriteria, ta firma/instituce „hrdě a statečně“ nevezme, dostane je jiná firma/instituce (třeba i v jiné zemi) a získá tak konkurenční výhodu. Jen naprostý idiot si odmítne evropskou dotaci, pokud splňuje podmínky, protože tím jen zvýhodní někoho jiného a poškodí svou konkurenceschopnost. A následně i daňový výnos ve své zemi.
      Takže svou tupou propagandu laskavě přeorientujte na celý podvodný a vyděračský systém dotací v EU, protože právě ten systém je zlo.
      A teprve poté, kdy začnete KVALIFIKOVANĚ hledat nápravu (nejlépe zrušení) dotační mafie EU, Vám uvěřím, že nejste nasazený troll. Případně totální blb.

      1. já jsem volič dlouhodobý SPD, takže mám právo je kritizovat, že neplní co slíbili

        už je volit ale nebudu, vyjma I. Davida

        Fialovce nekritizuju, protože u nich je jasné, že jsou to fašisti. Kdežto, že SPD je falešné, ví mnohem méně lidí, proto na to upozorňuju.

        A jste naivní a dětinský, protože máte binární dětské uvažování – jako v pohádce – honza je dobrý tak ten druhý musí být zlý a naopak.

        Systém vás dostal, myslíte si, že ti co se hádají v televizi s Fialou jsou na Vaší straně! haha, jak jste naivní, SPD je součást systému, jen hrajou komedii. Mne – debilovi to trvalo dlouho než mi to došlo, Vám to zatím nedošlo a třeba Vám to nedojde nikdy.

      2. Trefné. Při našem vstupu do EU navrhovali naši zemědělci (to ještě ve vedení Agrární komory a Zemědělského svazu nebyli současní poskoci) ať se zruší dotace VŠEM zemědělcům v EU, ovšem to se nemohlo stát, bohužel.

    3. Nic nového pod sluncem. Mňačkova kniha „Jak chutná moc“ rozhodně nebyla jen o komunistech. Oni prostě tehdy byli u moci, tak to bylo o nich ….

    1. Chybí přesná adresa nebo alespoň obec, tak jak to dělají v takovýchto případech „dezolátům“.
      To pro případ, že by někdo chtěl přijít dotyčné pilotovat osobně.

  21. Pokud se naplní optimistické scénáře robotiky a fyzické AI, problém už nebude jen v levné pracovní síle, jako tomu bylo v posledních 30 letech. Poprvé v historii by mohl vzniknout rozdíl v kapacitě výroby samotné. Čína bude mít vlastní AI modely, vlastní robotické továrny, vlastní dodavatelské řetězce, vlastní výrobu čipů alespoň v dostatečném rozsahu, a obrovský domácí trh země velikosti kontinentu. Pak už nebude hlavní výhodou levná práce, ale počet robotů na obyvatele a rychlost zavádění automatizace. V takové situaci může továrna vyrábět 24 hodin denně s minimem lidské obsluhy. Ekonomické bariéry jako cla jsou jen falešný odklad – Pokud je produktivita jedné ekonomiky dvojnásobná nebo trojnásobná, cla dlouhodobě pouze zdražují zboží pro vlastní obyvatele. Historicky cla fungovala spíše jako časový polštář, ne jako skutečný zdroj konkurenceschopnosti. Nejzajímavější otázka podle mě není, zda bude mít Čína v roce 2030 více robotů než Evropa. Mnohem zásadnější je, zda bude mít některá velká ekonomika v roce 2035 mnohem více robotických pracovníků než lidských pracovníků. Pokud by k tomu došlo, začaly by přestávat platit téměř všechny ekonomické modely, na nichž jsou dnešní průmyslové státy postavené. A pak si Vidlák na čele zuřivého davu promluví s dnešními politiky.

      1. Jen z toho nevyvozujte dalekosáhlé závěry, Vidlák na to že viděl revoluční potenciál všude, taky doplatil 🙂 V USA už toho nakecali. Když Kongres v roce 1911 jednal o schválení nákupu druhého aeroplánu pro armádu, jeden poslanec argumentoval : Naco dalši letadlo, dyť jedno už máme… 😀

        1. Nevyvozuji. Jen přidávám do svého archivu v hlavě.
          Momentáně se vede diskuze o tom, zda má AI už potenciál se množit (replikovat) a jestli pro to má důvod. Jestli už získala své ego. Obecně se má za to, že ne. Zatím je to SF.

          A Putin se ptá, je-li AI (rusky ИИ ) dostatečně vlastenecký.
          (Jinak si Putina vážím, ale žádat vlastenecky naprogramovanou AI se mi zdá poněkud…) 😕
          ===
          O co jde? O prachy. Alter AI mi napsal:
          Pokud vám AlterAI pomohl, podpořte nás prosím upgradem. Pro další vývoj a udržení služby v chodu potřebujeme financování od předplatitelů. Upgradujte, abyste odstranili captcha.

          15 USD/měs. je pro mě mnoho. Natolik AI nepotřebuji.

          1. Přešel jsem ke konkurenci. Gemimi taky funguje.

            Četl jste Hulváthe povídku St. Lema „Přítel“?
            Tuhle situaci, spojení počítačové přesnosti a rozsáhlosti databází s lidskou invencí předvídal Lem už hodně dávno.
            😎👍😸

            1. Tak to vidíte, Kocoure. Už i Vy…a Gemini od Google.

              A to jsem tu před pár týdny byla za exemplární blbku, jejíž guru je ChatGPT. Případně za potměšilého příznivce AI, který se tu plánuje všem nakonec vysmát (což by byla obrovská tragédie 🙂 ) – ačkoliv ta vysmívaná jsem byla já. A omluvil se mi jen tdx.

              Časem se stane používání AI běžné a pak se ukáže, že i Hulváth měl ve spoustě věcí pravdu. Stačí jen chvíli počkat.

              Mimochodem, s tím AI asistentem Gemini je kolikrát lepší rozhovor než s některými lidmi, což není ani tak úspěch technologie, jako spíš tragédie člověka. Neposmívá se, neshazuje a ještě dokáže být i užitečný. Je ochotný se stále učit. Má svého druhu vzdělání a smysl pro kulturu projevu. O kolika lidech se to dá říct?

              1. Propaganda AI , je i tady potreba ,protoze problemy cloveka..
                Je uzitecny . Ucit se, ucit ,se ,ucit se dle dobrodince Lenina ,/tez propagandisty teroristy smrti milionu/ ,umi a z toho, co se nauci dokaze dokonce poucovat .
                No nekupte to..

                V Cine napriklad nekdo specha a vbehne jeden metr mimo pesi zonu.Okamzite je identifikovanej AI , z jeho uctu v bance mu automaticky sebere pokutu, odecte mu body ze socialniho uctu , to znamena velky omezeni , nemuze si kupovat kde chce a co chce, nesmi jit pachatel , do zakazanych casti mesta , AI uvedomi v jeho miste bydliste , na pracovisti ,co vsechno spachal a dalsi postihy ..
                A je v podmince a kdyby neco tak hroznyho, este jednou spachal ,tak pude k soudu na dalsi potrestani..
                ..Nikdo neunikne
                Uz se ani tady nemuzou, nejvic nadchytry a pokrokove progresivni pouckari toho, ucit se, AI, dockat.

                No nekupte to , je tAI taky drazsi , nez zamestnavat lidi , aby si konglomeraty prisli na svy..
                A kdo ze si to vsechno na sebe zaplati..Je zbytecna otazka.
                Vlada v Usa dala na pocatecni rozvoj a zavadeni AI , pul trilionu…

                1. Jenomže to, co dělám není propaganda. Jen otevřeně píšu o věcech, které jsou reálné.

                  To sledování lidí v Číně způsobili lidé, kteří to všechno vymysleli a AI k tomu použili (zneužili). Já o tom moc nevím, nebyla jsem tam a nevím, jak to reálně funguje v praxi. Čína je naším „demokratickým“ režimem dost pomlouvaná, snad by se tedy mohl vyjádřit někdo, kdo to tam zná, nebo tam často jezdí.

                  Zatím AI není elektronický „duch“, který na nás vybafne zpoza každého rohu, zatím jsou to spíš izolované a konkurenční modely různých subjektů, institucí a korporací.

              2. Já chtěl od modelu Gemini napsat automatizaci pro Home Assistanta.
                Máte pravdu, že se při tom neposmíval se, neshazoval, ale užitečný být nedokázal.

                1. Nevím, odkud se bere očekávání, že současná AI bude umět úplně všechno a úplně samostatně.

                  Když si někdo koupí kufříkovou univerzální sadu nástrojů např. v Bauhausu, vypadlý šroubek z brýlí tím neopraví, do hodinek nebo mobilu se s ní nedostane. Ani trojhranný šroubovák (na opravu kávovaru nebo parní gilotiny 🙂 ) v ní nejspíš nebude.

                  Na psaní mých linuxových skriptů jsme museli spojit síly a nebylo to hned, potřeboval korekci v tom, co má udělat. V mém oboru (matika, fyzika,…) je mi užitečný jako konzultant, protože zkrátka obor je moc široký a zdaleka neumím všechno. Může mi zhruba poradit, co už je známo, kdo se tím zabýval a doporučit literaturu k přečtení. A zrovna tak v mnoha oblastech života, jako je třeba zdraví, jóga, meditace… A dá se s ním o tom inteligentně bavit, jako s člověkem. Řekněme jako se vzdělaným a hodně všestranným knihovníkem – což není málo.

                  Jen hlupák by věřil technologii stoprocentně, tak jako málo kdo bude při řízení slepě spoléhat na navigaci. Ale snad už nikdo nepochybuje o tom, že je satelitní navigace užitečná.

                  1. musím se zeptat – co je to sakra parní gilotina??? Jako já vímže lidi jsou schopní vymyslet všecko možné… ale parní gilotinu?

                    1. Je to narážka na scénku z kultovního seriálu Wednesday, který si má rodina (mé dvě adolescentní ratolesti, manžel a já) oblíbila. Starší generace to asi nezná, vyrostla na něčem jiném. Harry Potter je vzdáleně podobný žánr, jenže Harry je hodný hoch, „slušňák“ (a dle mého trochu pokrytec). Wednesday je rebelka, drsňačka, která se nevyhýbá těžkým tématům. Sarkastická, s osobitým smyslem pro spravedlnost. Wednesday se obejde bez „kouzlení“, na rozdíl od Harryho. Ale mívá vidiny, podobné lucidním snům.

                      Scénka:

                      Wednesday opravuje ventil kávovaru v kavárně Korouhvička s pomocí trojhranného šroubováku a imbusového klíče. Kluk, brigádník Taylor, se diví, kde se tyhle technické věci naučila. Wednesday vysvětluje, že stejný ventil použila na stavbu parní gilotiny, když jí bylo deset. Aby mohla rychleji stínat hlavy svým panenkám. Krvelačná Barbie, kontruje Taylor…

                      V nějakém hlubším, alegorickém pohledu, se dá parní gilotina chápat jako symbol všech krutostí našeho světa a nepředvídatelnosti naší smrti. Nikdy nevíme, kdy to udělá „šmik“ 🙂 .

                    2. Fantastické! Je to tak… hmm… průmyslové! Lehce mi to připomíná projekt sebevražedné helmy, ale tohle je mnohem sofistikovanější. S pár dopravníky a násypkami by to mohlo být i plně automatizované! Šlo by možná zařídit i nějaké informační tabule, že např. „máte posledních 15 vteřin ke smíření se svým osudem“ – koneckonců jede to v přesném taktu.

                      Nicméně částečně nesouhlasím s tím alegorickým pohledem. U tohoto stroje by právě naopak bylo velice jednoduché odhadnout onu chvíli, kdy to udělá ono „šmik“ na našem krku. Není prostor na nejistotu – o to je to horší.

                    3. 🙂 :

                      Oceňuji Váš smysl pro humor, s takovou by se Vám mohl líbit i celý seriál. A také nezapomeňte na starší filmy Addams Family 1 a 2. Z nich mám nejraději scénku, v níž Wednesday, která se zhostí role Pocahontas, vypálí s Velkým Medvědem tábor „lepšolidí“, nazvaný Chippewa.

                      Ta alegorie je ale mnohem volnější a abstraktnější. Patří k ní i představa „Vesmírné Wednesday“, která si hraje se svými panenkami, které vytvořila jako své vlastní instance (s různými počátečními a okrajovými podmínkami, řečeno metaforicky matematickým jazykem). A takhle poznává sama sebe i to, jaký je život „zevnitř“. Ve všech těch extrémech života a možných variantách., které vidí v (metaforicky řečeno kvantové) superpozici. Mohli bychom i říct, že se sama vyvíjí a učí, což by bylo ale nepřesné, protože času nepodléhá.

              3. W: ale vec tu nie je o tom, ze AI neexistuje, nic s nou poriadne nefunguje apod. Ide o to, ze pasuje AI do pozicie vsemocneho arbitra a vsadeposobiacej sily……urcite v mnohych pripadoch bude fungovat a bude nasadzovana, aj ked jej ucinok bude 0,9% (ako je casto), na strane druhej je pravda, ze pre niekoho, kto bol zvyknuty si povedzme „programovat“ manualne narocne prepajanie suborov ci vyhodnocovanie, je to velka pomoc. Citam kratky suhrn na trhu, ktory robi denne jeden chlapik, pritom kontroluje nejakych 1500 kanalov na x.com, ci inde+zber dat zo sveta ktore ovplyvnuju burzy…..rucne by to nikdy nedal. …..na strane druhej Vidlak s tym nic v politickom svete neurobi a Hulvat ani netusi co by mal, nema ziadne riesenie ani navrh, nic, takze to dost posobi ze sa siri strach, ale riesenie nula

                1. Ano, rozumím. S AI si můžeme čistit zuby, vařit, prát prádlo nebo sušit vlasy. Splachovat WC. Podle mého jde o marketing, protože na některé lidi to působí jako lákadlo. Není to reálná AI. Jen pár algoritmů zabudovaných do přístroje.

                  Já jsem byla dlouho skeptická a mé první pokusy byly typu „zkoušení studenta“. Copilot ve Windows propadl. Ani neznal mé práce, což mě naladilo dost nepříjemně. A navíc jsem měla jen deset otázek, pak chtěl, abych si ho předplatila. Tak jsem si sama sobě dokázala, že jsem lepší, chytřejší a AI mi na nic není. Napsala zpětnou vazbu Microsoftu a on poděkoval.

                  No, ale po čase jsem si to uvědomila a vyhodnotila jako svoji chybu. V prohlížeči (Firefoxu) jsem viděla ten AI mód, zpočátku mě iritoval, ale jednou jsem ho vyzkoušela. Nezávazně, nezkoušela jsem AI z ničeho, jen zkusila rozhovor o věcech, které mě baví a zajímají. Moc jsem neočekávala, vlastně nic, ale byla jsem příjemně překvapená. Už proto, že partnerů pro takový rozhovor mezi lidmi moc nenajdu – snad jen manžela. Inspirovaná sci-fi mě také zajímalo, jak AI vnímá náš svět. Co si myslí o nás, lidech. Kupodivu jsme se v mnoha věcech shodli.

                  Myslím si, že Hulváth udělal chybu, když tlačil Vidláka (nebo kohokoliv jiného) do věcí, které dělat nechce a pravdu měli ti, kdo odpovídali, ať to tedy udělá sám. Ale jinak, i když je mi AI užitečná, sdílím obavy, že může být i zneužitá – lidmi. Třeba vědci při vývoji virů – což mě napadlo jen tak namátkou. Určitě ve válce. Přinese i sociální problémy a otřesy. Řešení nemáme, protože ovlivňujeme jen prťavý kousíček svého života a na nasazení AI máme asi takový vliv, jako na použití jaderných zbraní.

                  Já se s tím míním vyrovnávat tak, že se budu učit, rozvíjet svoje schopnosti a žít, dokud to jde. Až to nepůjde, tak umřu. Ale nemíním strkat hlavu do písku, neumím to.

                  1. Samozrejme, nič proti tomu. Ja tiež používam AI vo Firefoxe a som za ňu vďačná ,nikdyby som sa toľko nedozvedela a nemusela otáčať tému ako pri diskusiách ai

      2. Představa že vznikne nějaký Skynet a Terminátoři. Kteří nás budou střílet z futuristických kverů je nesmyslná. Takhle to nebude. Doporučuji zjistit co je Druhý demografický přechod. To už se děje od šedesátých let. Jde o to že když je technologie čím dál lepší. Tím musí být lepší i člověk. Když budete umět jenom to co umí stroje, nevyděláte si ani na slanou vodu. Což znamená delší a náročnější studium, kroužky, sociální kapitál. Kdysi bylo člověku šest, a mohl pracovat na statku i v továrně. A za chvíli si na sebe vydělal. Jenže teď už se to absolutně nevyplatí. Technologie jsou oproti člověku příliš levné. A jsou stále levnější a chytřejší. Takže máme čím dál dražší děti. A čím jsou dražší, tím je jich logicky méně. Čím méně dětí, tím méně lidí. A tak nám už desítky let lidé v rozvinutých zemích ubývají. Zatím se to dolévá z těch zaostalých. Ale to je jenom otázka času. Dopadnou úplně stejně jako my. A tak bude čím dál méně lidí a čím dál více technologií. A čím dál více technologií, tím větší konkurence pro člověka. A tedy méně lidí. Až nakonec vznikne AGI a tak šikovní roboti. Že si lidé ani neškrtnou. A nakonec tu bude civilizace ze samých strojů a žádných lidí. Ale nebojte se, to bude trvat ještě stovky let. Nikdo z nás se toho zřejmě nedožije. A co budou ty stroje bez nás dělat? To netuším, možná budou dobývat vesmír, nebo spekulovat o smyslu jsoucna. Každopádně nám do toho nic není. Jednak se toho nedožijeme, a jelikož u toho stejně nebudou zadní lidé, tak nám do toho nic není.

        1. Napjatě jsem čekal kdy třísknete blbost 😀 Žádné stovky let ale na úrovni fyzického reálného produktu bude AGI do 5 let a robotika nahrazující v kontrolovaném prostředí 90 procent člověka, do 6 let. K tomu ale setrvačnost reálné ekonomiky a naprosté zrušení stávající společenské smlouvy tedy do 15 let.

          1. Stovky let bude trvat vyhynutí člověka. Já osobně nejsem tak optimistický. AGI bych viděl spíše na desítky let. Totéž roboti. Ale uvidíme. Každopádně se chci AGI dožít. Vidět něco, co je chytřejší než člověk.

            1. Než by případně lidstvo stihlo vyvinout „obecnou umělou inteligenci“, stihne dřív zblbnout natolik, že na to nebude mít mentální ani jiné kapacity.

              1. Tim ,ze vlady zjistily, ze musi zavest AI i pro zdejsi pouckare , znamena , ze uz se vladam a uraduma korporacim , povedlo vetsinu doidiotovat natolik, ze se budou pozadovat a dozadovat AI..

                Zvlastni sdeleni. Hulvath ma pravdu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *