Přátelé, ten malý traktůrek na fotografii pod textem se jmenuje Josefína a je součástí inventáře Institutu českého venkova. Jak se k nám dostal, to je na příliš dlouhé vyprávění a tak si ho nechám na dlouhé zimní dny do Vidlákovny, až bude v kachlových kamnech praskat oheň, na stolech bude uzené, kyselé okurky a ve sklenicích dobré víno. Teď jen suše konstatuji, že kolem sýpky máme dva a půl tisíce čtverečních metrů, které se budou obdělávat a co se nebude obdělávat, to se musí udržovat.
Josefína je traktor Kubota B7000. Vyrobená v roce 1976, tedy je padesát let stará. Je z doby, kdy pokrok byl skutečně pokrok. Má naftový dvouválec, který bere necelý litr nafty za hodinu tvrdé práce, má samozřejmě startér i žhavení, ale je možné ho nahodit i postaru, pomocí kliky. Má brutálně předimenzovanou mechanickou převodovku, jednouduchou, ale robustní hydrauliku, vývodový hřídel pro tři rychlosti otáček, redukované rychlosti, náhon na přední kola a maximální rychlost osmnáct kilometrů v hodině. Váží pět set kilo. Palivová nádrž je dimenzovaná na desetihodinovou pracovní směnu.
Traktor má speciální protijadernou ochranu – nemá žádnou elektroniku, je tedy odolný proti EMP. Nemá se na něm co rozbít, nejenže nemá elektroniku, ale nepotřebuje ani elektriku. Všechno je na něm uděláno na dlouhou předlouhou životnost. Při repasi stačilo vyměnit vložky a pístní kroužky, udělala se kompletní výměna ložisek a gufer, stroj dostal lepší výfuk než je originál a dodělal se vývod hydrauliky pro případný sklápěcí vozík. Sedačka dostala polstrování, protože v sedmdesátých letech nebyli japonští traktoristé ještě změkčilí a výsledkem je jeden z nejlepších malých traktorů, co kdy existoval.
Na fotografii má připnutý mulčovač trávy, protože to je bohužel to jediné, co letos můžeme dělat. Zde, na mém jůtubovém kanálu, najdete jedno krátko videjko z akce: https://www.youtube.com/watch?v=5C0kvu3y0N0
Doufal jsem, že v tuto dobu budu mít už dávno pomocí kombinátoru a rotavátoru zpracovanou všechnu plochu, na které má v budoucnu něco růst a chtěl jsem už názorně předvádět, jak se připravuje půda, která desítky let ležela ladem, ale bohužel, letošní jaro je tak suché, že je půda tvrdá jak beton. A protože já se nikdy nesnažím nad přírodou zvítězit brutální silou, to totiž nemůže dopadnout dobře, vypadá to, že letošní rok už ztratíme a k půdě se vrátíme až na podzim.
Spousta lidí si myslí, že prostě před zimou přijdou k trávníku, popadnou rýč a nebo pluh, zořou ho a příští rok už budou mít krásné žluťoučké brambory a bohatou úrodu. Houby! Nic takového mít nebudou, protože v půdě prostě nejsou ty správné mikroorganismy a není tam ani dost dusíku. Ten se sice pomocí průmyslových hnojiv dá dodat, ale stejně to nebude ono, protože půda se prostě potřebuje adaptovat. Chcete-li mít výnos i v situaci, kdy celý Perský záliv hoří a průmyslová hnojiva jsou nedostupným luxusem, který se přísně a státem řízeně (tedy úplně blbě) přiděluje, musíte si půdu nejprve připravit.
Smysl to má zhruba do konce května.
Kdyby právě teď ještě slušně zapršelo a půda kolem sýpky by změkla, asi bych to ještě udělal, ale spíš se už smiřuju s tím, že na přípravu dojde až v příštím roce.
Jak se to dělá? Prostě půdu lehce zkypříte, nemusíte ani moc hluboko a zasejete rostliny, které půdu obohatí dusíkem. Není to žádný nový vynález, přišli na to už za Marie Terezie, kdy skončilo trojpolní hospodaření a žádná část půdy už neležela ladem. V té době už se na pole vyvážel hnůj i močůvka, ale především se část půdy osela pícninami. Jetelem či vojtěškou. Tehdy se začalo říkat, že louka je matkou pole. Tím, co koukalo ze země, se krmil dobytek a to, co bylo pod zemí, to na sebe navázalo dusík.
Každé čtyři roky přišly na pole pícniny, což umožnilo dobytek držet v chlévech, to umožnilo efektivně kydat hnůj, bylo možné ho nechat odležet a zaorávat. Je to trochu složitější, než to tady líčím, ale pokud chcete ve stepi mírného pásu začít hospodařit, zpracujte půdu a vysejte rostliny, které do půdy uloží dusík a zařídí tam správné bakteriální klima.
Dneska jsme to ještě vylepšili a tak mám nachystanou směs pelušky, svazenky, inkarnátu, řepky olejky, hrášku, hořčice, ředkve olejné, svazenky vratičolisté a dalších. Naopak nepoužiju vojtěšku, protože té se pak těžko zase zbavuje. Pokud teď v týdnu slušně zaprší, bude půda připravená už letos, ale pokud ne, prostě na podzim zaořu hnůj a zmíněnou směs se vyseju až příští jaro.
Před lety jsem na Vidlávových kydech představoval zemědělské nářadí pro malé zahrádky – jednoosý malotraktor a k němu veškeré příslušenství. Dostalo se to i do mé knihy „Přímo z Vidlákova dvorku.“ V příštích měsících budu postupně představovat nářadí pro trochu větší plochy. Nářadí, za kterým se nechodí, ale už se na něm sedí a nedrží se v ruce řídítka, nýbrž volant. Vidlákovna má být prostě maximálně soběstačná, nejen vlastní studnou a vlastní čistírnou odpadních vod, ale také vlastním funkčním hospodářstvím, kdy všechno, co se z pole vezme, se na něj zase vrátí.
Starý dobrý traktor je první vlaštovka.
__________________________________________________________________________________
Přátelé, pokud mě chcete podpořit, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Vaše podpora bude do poslední koruny využita pro projekt „Vidlákovny“ . Každý, kdo pošle příslušnou částku, může si na oplátku vyžádat knihy z nabídky. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód.
Kdo preferuje jednoduché placení, nabízím možnost přes tuto platební bránu: https://donate.stripe.com/28E4gzekn7mlgjS0g3g3600

👹👹 👹Schillerovic znepříjemňovatelka (mordýřka) i Jungmanova akademie (experti) mají jasno – NESOUVISÍ 👹👹👹
https://necenzurovanapravda.cz/2026/05/nejhorsi-sarze-covid-vakcin-mely-o-4000-vic-zavaznych-ucinku/
hmm, bude to trvat dlouho, pokud vůbec se to uklidní
https://www.youtube.com/shorts/qpzLaqdUDRI
nějak je toho čím dál víc
https://www.youtube.com/shorts/pg7rxbeMlro
hmm https://www.youtube.com/shorts/0T31zut6DnE
uff
https://www.youtube.com/shorts/gSMx-Whtjvo
Že ještě na tuhle ohlodanou kost skáče 🙄
Sežrala mi ta vakcína „někdo“
Můžu potvrdit kvalitu strojů firmy Kubota i ta spotřeba je výborná i u silnějších motorů. Podle foto,vypadá to že je trakturek má přední pohon,tak to je velká výhoda pro práce na poli.Jen upozorňují u orání nepřehřát zdá se mě slabší motor,tříválec by byl vhodnější.
Re: zemedelec
Na jakémsi verglu jsem pomáhal podruhé předělávat pohon vrtule i vrtuli samotnou, dávali jsme větší. Termostat měl vybavovat při 85°C, ale nechodilo to tak, jak by mělo.
Celkově se mi ten strojek líbil.
Pane Targus
Pracoval jsem jen s novějším typem s teplotou nebyl problém, většina minibagru nemá teploměr, ale jen kontrolku přehřátí a pipátko.
Teoloměr je snadný, modul, kábl, čidlo. Třeba z GME.
Vystrčil odletěl na hodnotovou cestu na Tchaiwan. Prý vládě navzdory (A.cz).
Věru srdnatý stát, ta Česká republika. Válčí s
větrnými mlýnyRusskem, nebojí se postavit se proti Číně, současně zvládá bojovat proti podnebí, Landsmannschaftu a ten zbytek, který není interesován v předchozích konfliktech, považuje islám za snadného protivníka, kterého decentně zvládne v rukavičkách po nedělním obědě.Tož tak je na světě.
Bude tam slavnostně instalovat lavičku VH.
Oni k nám investice, my k nim lavičku.
Spíš lahvičku.
Idealni cas hlasovat o jeho vymene, nebo aspon hlasovani vyvolat
Na podzim mu končí mandát, a vyjadřoval se, že znovu kandidovat nebude. Jinak by ho tam ti pitomci z jihlavska snad zvolili zas.
jestliže navzdory, tak jak tam letěl? linkou? nebo má senát vlastní letadlo?
Prej komerční linkou. Ale určitě 1.třídou.
OT zajímavý článek o propojenosti Hradu STAN a zbrojařských firem Strnada
Vít Rakušan, Petr Pavel, Michal Strnad a výroba nového lídra opozice – část druhá.
Tento článek navazuje na dřívější popis historie Petra Pavla, Zuzany Čaputové a dalších politických hvězd střední i východní Evropy, mimo jiné také Aleksandra Vučiče. Za všemi jmenovanými stál tým izraelského marketéra Arona Shaviva, který byl v roce 2019 obviněn z plánování Rusy financovaného atentátu na premiéra Černé Hory, Mila Djukanoviče.
https://www.facebook.com/61575038884900/posts/122192860328834629/#
Sol Invictus
Zuzana Čaputová, Petr Pavel… nositelé ceny Slušný člověk mezi námi.
A před nimi třeba Otakar Foltýn.
Prostě vybraná společnost (doslova, oni se vybírají vzájemně) slušných lidí… 🙂
V pořádku. Ta cena se uděluje v blázinci.
Jak říkají Poláci:
„Vzal si ďábel ornát a ohonem na mši zvoní“
Halík?
Halík.
To je až nenormální, jak tvrdě přitlačili na RYCHLÝ PRODEJ Explosii.
Stát by měl prodat Explosii letos, řekl Havlíček. Cenu odhadl na 15 miliard
Pardubického výrobce výbušnin Explosia by měl stát prodat nejlépe ještě v tomto roce, řekl ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (ANO) v pořadu Poledne s Moravcem. Zájemců je podle něj asi šest. Cena odhadem činí 15 až 17 miliard korun, záležet bude na výši a podílu.
https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika-stat-by-mel-prodat-explosii-letos-rekl-havlicek-cenu-odhadl-na-15-miliard-40580760
Já věděl, že zmrd Babiš s Moto a SPD budou šmejdi, ale realita je ještě horší než se zdálo před volabama 😀
Re: asdf
Abychom ještě na konci volebního období nepořvávali: „Zlatý Nutelín…!“
To je dost možné.
Životní strategie hejtit všechno, jen něco míň (to, co bylo nedávno) a něco víc (to, co je), vede k žaludečním vředům a depresi. 🙂
Teče jim do brusele, francouzská prokurvatura je nelítostná, buď nám prodáte, nebo pudeš do lochu, premiére…a co udělá ten, který se chce mít jenom dobře…??!!
Stát nemá co podnikat a kromě toho lze očekávat, že se války uklidní (imperiální výboje USA klesnou po zvolení demokratické většiny v midterms a ještě více po dalších prezidentských volbách, na UA už to taky končí a dopadne nějakou plichtou), takže v budoucnu poptávka po zbraních klesne. Krom toho, stát si nechává zlatou akcii.
Dnes je vhodná doba na vstup strategického partnera do Explosie (a zase nevhodná v případě Budvaru).
Stát nemá podnikat? Takže příjmy bude mít jen z daní? Potom se nemůžeme divit, že časem bude zdaňované naprosto vše, stát budou řídit majitelé největších korporací, ti se osvobodí od těchto daní a navíc si budou připísovat dotace (což už se děje), takže se nedivte že časem jsme zpátky ve feudálně-otrockém systému.
Ano, nemá. Stát má být rozhodčím v ringu a ne jednou smluvní stranou. On ani nemá dávat dotace, ale má pouze dohlížet na správné fungování trhu. Něco jako výbor společenství vlastníků.
Druhý důvod je ten, že demokratičtí politici a týmž státem jmenovaní správci podniků se je obvykle snaží za maximálně čtyřleté volební období vyždímat do mrtě (v horším případě rozkrást), protože vědí, že za tuto dobu půjdou od lizu.
Určitým řešením je Čína, která kombinuje stabilitu politického uspořádání (které umožňuje myslet koncepčně) s drakonickými tresty (samy o sobě by nepomohly). Jenže tohle v Evropě není možné zavést.
Již dnes je zdaňované naprosto vše, je mi jasné, že v místní bublině starobních důchodců to tak nevypadá, ale každá podnikáním vydělaná koruna je zdaněna minimálně dvakrát.
Re: Oj
Tyz je 3,14-ča jak štyl od ryča.
Ano, stát má rozprodat kritickou infrastrukturu a když dojde k elektroprůseru typu „německá burza“, pak skuhrat, že „to nejde“ koupit zpátky.
A k jak podařenému hovnu je zlatá akcie, to jsme viděli při likvidaci těžkého průmyslu v Ostravě a při zavírání uhelných dolů.
Fakt díky za radu. Škoda že se tím neřídí Číňani, byli bychom v totální prdeli o pět centimetrů méně.
stat by prave mal stat v pozicii kontrolora prirodzenych monopolov, nakolko inak si dotycni hraci budu robit co chcu (a stat sa tak moze akurat divat, nakolko jeho pravnici budu vzdy o triedu horsie na tom ako pravnici tychto molochov). Kam to viedlo s Veoliou a vodou, vsetci vidia
Stát potřebuje rychlé peníze, proto prodává dojné krávy. A bude jen hůř.
Rusové už mají otestovány reakce evropské části NATO – v Rumunsku i v Polsku a kdovíkde ještě.
Do toho Trump řekne, že evropské NATO je jen papírový tygr, neschopný ničeho.
Rusové už dávněji řekli, že jakákoli zbrojní výroba v Evropě, která umožňuje zabíjení Rusů, se stává regulérním vojenským cílem RF. Odpovědí Rusům byl výsměch a pošklebky.
Někdo ví (nebo intenzivně tuší), že Explosia může během půlroku vyletět do luftu.
Nebude lepší, když do toho luftu poletí jako prodaná někomu jinému, než jako státní?
A poletí do luftu nikoli jako majetek státu v NATO, ale jako soukromý majetek.
😀
Zapomněl jsem na Babiše a na to, jaký to je vychcandíra.
Pro něj to bude sukces jak hrom, pokud bude Strnad oyebán o nějakých 17 giga 😀
Zbavením se té fabriky, ať už bude její zničení připsáno komukoliv či čemukoliv (včetně statické elektřiny!), se ČR zbaví i potenciálního nebezpečí, které nám v případě intenzivního pokračování výroby hrozí, zůstane-li Explosia pod hlavičkou státu.
Myslím, že podobně mohou dopadnout i jiné fabriky v EU, které futrují municí, raketami a malými letadly nacisty v UA.
A nejaka nehoda v soukrome firme neni problem statu
Asi nas navstivi cepiga
inak toto je zaujimave….nejak sa mi nechce verit, ze by bola ochotna nejaka poistovna poistit takuto firmu…..ak by vyletela do vzduchu, Strnad ci Frantici urcite to len tak neodpisu….kto to zaplati?
Když to nebude pojištěný, škodu si zaplatí majitel.
nechcem Vas urazat, ale imho to je naivna predstava:-) skor ci neskor sa zisti, ze je to statna nevyhnutnost a teda stat musi poskytnut nejaku pozicku alebo majetkovy vklad, aby mal odkial brat municiu….tak ako zachrana bank. V poslednej dobe sa hovori o tom, ako velki hraci postupne presunuli aktiva zivotnych poistovni a investovali ich do sukromnych uverov, kde z definicie je likvidita nizka a teoreticke vynosy (a teda aj riziko) vyssie ako na beznom trhu. Ked to praskne a poistovne nebudu mat peniaze na vyplaty anuit pre klientov, naozaj verite, ze to necha USA tak? alebo 12 firiem v USA maju dokopy kapitalizaciu ako cele HDP USA….ak klesnu povedzme o 20% (co je pomerne nie zasa az tak zavazne) a nebudu sa schopne vratit naspat, ze by im FED vci vlada nepomohli?? ked v tom ma vacsina americkych zamestnancov svoje dochodky a vsetci svoje investicie? ono to bude este zabava (irony)
Sněmovna bude zřizovat Výbor pro válečný stav.
Sláva!
Jak to víte? odkaz, prosím…
https://www.novinky.cz/clanek/domaci-zridme-vybor-pro-valecny-stav-a-krizi-zakonodarci-volaji-po-zmene-ustavy-40580467
To bude zase funkcí a trafiček 🙁
a masa do mlýnku, tuhle roli si střihneme my
„Vidlákovna má být prostě maximálně soběstačná, nejen vlastní studnou a vlastní čistírnou odpadních vod, ale také vlastním funkčním hospodářstvím, kdy všechno, co se z pole vezme, se na něj zase vrátí.“
U sýpky budete mít pole ? Nebo někde poblíž ?
Vidlákovna má kolem sebe 2500m2. To pro začátek bohatě stačí a je možné se postupně rozšířit až na cca 2,5 Ha.
Z uzenin je rakovina, po alkoholu se blbne. No a kyselé okurky….jsou kyselé okurky.
Rakovina, ty debile, je z nekvalitních potravin, korporátních farmaceutických šmakulád a stresu! Alkohol nepijeme abychom se ožrali, ale uvolnili. A na rozdíl od tolik propagovaných drog, se z toho vyspíte, neblbnete. Kyselé okurky jsou velice osvěžující a vhodně doplňují masitou stravu, nehledě k tomu, že mají spoustu minerálů a napomáhají trávení.
Božemůj, která čučkařská agentura si tohoto debila platí??!! Když chcete být věrohodní, čučkaři, tak si alespoň najímejte kvalitní lidi a né trdla co balancují na hraně retardace! 😀
Rozumím. Lahvový sex.
Bazalko, to je Schumacher…
Někdy si říkám, jak můžete sám se sebou žít…
Je otázkou zda je to člověk z masa a kostí.
Jenže co se dá dělat…
Mezi tvory vzešlými z opic, s nadšením požívajícími mrtvoly jiných tvorů nasáklé nebezpečnými cyklickými uhlovodíky a jinými aromáty z destilace dřeva, zapíjejícími tuto již tak odpornou omamujícím uhlovodíkem, který pracně získávají z výkalů mikroorganismů obsažených v břečce z bobulí jakýchsi rostlin, a požírajícími k tomu plody jiných rostlin z kyselého výluhu z výkalů jiných mikroorganismů.
S oblibou se věnujícími společnému požírání čehosi jak ono nazývají, částí svého boha, a čas od času se navzájem zabíjejícími ve sporech jak svého boha správně požírat, pokud nejsou společně zaměstnáni hubením těch, kteří s tímto nechtějí mít cokoli společného.
V tom nejsou jediní. Jiní například obdobně vykonávají obřad jehož středobodem je směsí plynů jež dýchají naplněná koule z obalu živočicha, kterého přesto, že jim neučinil nic zlého, zabili a snědli. Při tom pijí zředěný uhlovodík, kterým se přivádějí do ještě větší nepříčetnosti než ve které se nacházejí po většinu svého životního cyklu pokud právě nespí. Přitom vydávají hlasité zvuky a čím častěji si navzájem zapalují dopravní prostředky.
Stejně intenzívně se věnují mnoha podobným činnostem, které nazývají civilizací. Pokládají se za jedinečné a výjimečné v celé místní galaxii, což svým způsobem je pravda, protože z nejen takových příčin, které samy osobě jsou postačující, byli dáni do karantény.
To já taky. Nakonec se přesvědčím, že je to fajn, že nic lepšího není.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-zivot-v-cesku-havel-od-nas-dostal-kravaty-olga-kufr-obleceni-lici-manzelka-velvyslance-usa-307363
Jeto sice zcela mimo, ale zvedlo mě to ze židle. I zmínka o vaření.
Ale určitý vývojový stupeň nám přiznali. Nebyli jsme už na stromech.
Perlička:
To je komička…..jak slyším filantrop, jsem ve střehu. Přivezli svobodu, ale hlavně! Neztratit smysl pro styl 😂
Přivezli korálky a zrcátka.
off topic:
https://cz24.news/trumpova-administrativa-prosazuje-globalni-integraci-izraelskych-a-americkych-vojenskych-sil/
Trumpova administrativa prosazuje globální integraci izraelských a amerických vojenských sil
— logicky z toho vyplývá, že když se budou Palestinci nebo Libanonci nebo jiný národ bránit izraelské genocidě, tak jde o vlastně aktivaci článku 5 NATO a my, všichni členové NATO, jsme povinni izraeli v jeho genocidě pomáhat
😎
A ještě do toho přidejte Banderastán….pryč z NATO!!! Zlatí Rusáci.
Což už desetiletí děláme. 😄
najvacsia sranda je, ze tym padom defacto verejne priznavaju, ze americku armadu bude si vodit na povrazku 8 mil.zidov?? slusny vykon??
Na webu drigon.blog vyšel článek Společenský sociální darwinismus (16). Omlouvání se tyranům. Rána přes prsty 2. Lokajové a vedoucí.
Doporučuji si článek přečíst.
Autor zde probírá zážitek z dětství a porovnává ho s některými politiky „usmiřujícími“ se na sjezdu SdL v Brně.
díky, dobré, zajímavé, inspirativní, někdy problematické, ale určitě zajímavý pohled, který rozšíří obzory
K zemědělství jen tolik (tolik o něm nevím), že držím palce. Zvelebovat půdu (i když já pěstuju jen divočinu, ne potraviny, ale s nemenší radostí) je krásná práce.
K diskusi níže – to, že se některé profláklé nicky agresivně zapojují na tomhle webu vždy na podporu (mu)slimáků, se mi zdá nebezpečnější než jeden naivní strašpytel z umělé inteligence.
AI nám maximálně pomůže (v něčem), slimáci jsou jediné etnikum, které nás může opravdu přečíslit, kulturně si podmanit a ohrozit (je blbost, že by nás reálně ohrožovali Rusové). Zemědělci to vědí a se slimáky nakládají patřičně.
Nicméně, je to váš web a váš boj, pánové Vidláku a Alefe.
Á, další lidový archetyp: prognostik mimo mísu.
Ale jinak je fakt vtipné, když Okolo jdoucí henleinovec vidí v někom jiném „vážné nebezpečí“ 😂
tdx:
Vy musíte mít třísku v prdeli, člověče. Všechna ostatní vysvětlení toho vašeho nutkání prudit jsou horší, takže doufám, že je to jen ta podebraná tříska.
Tak určitě. Tohle je kandidát na „moudro“ měsíce 😂 A to „pruzení“ má spočívat konkrétně v čem? V tom, že tu Okolo jdoucí henleinovec nedávno obhajoval sudeťáky a dost se vymezoval proti nějaké kolektivní vině, kdežto teď tady mluví tak nějak po teutonsku o „slimácích“? A to poté, co se tu řeší fakt dost odporné video?
„Slimáci“ – trochu to připomíná Netanjahuova „lidská zvířata“. Ale přišel s tím termínem, pokud vím, jako první Reichsfuhrer SS Himmler. Bylo to Češích a Rusech…
Jsem také proti migraci muslimů do Evropy, potažmo k nám. Ale stále jsou to lidé a není každý z nich terorista. I muslimská žena je stále žena.
Nechtěl bych být policistou nebo vojákem v zemi, kde občané teoreticky žvandají hubičkami proti ohrožení, ale jakmile dotyčný přiloží ruku k dílu, ozve se sborově: „Fuuuj, násilí!“.
Kdo se nechce nebo neumí bránit, neubrání se.
Kdo se nechce nebo neumí bránit, neubrání se. Potom se nedivte, že islamisté se budou bránit, jakýmkoliv způsobem a bude zaděláno na více terorismu.
Ano. Takže je lepší ustoupit, nebránit se a nechat se sežrat.
Gratuluji. Naštěstí díky tomu tyhle Geny 🙂 z populace postupně mizí.
Bránit se v islamském prostoru a nechat si zasrat svůj? To je ta vaše obrana.
Nejsem pacifistka a v případě nutnosti se určitě budu bránit. Ale všechno je otázka té správné míry.
Všimla jsem si, že tihle ozbrojení hrdinové mají často nejvíc odvahy vůči lidem, kteří žádný reálný odpor projevit nemohou, nebo je to krajně nepravděpodobné. Například za covidové epidemie se to projevilo docela často. Zmlátili nejednou člověka kvůli nenasazenému respirátoru, i před jeho dětmi. Osm vycvičených hrdinů na jednoho, například. Policie, právě proto, že moc korumpuje a svádí k násilí, má být sama pod nekompromisním dohledem.
Aby to pak nebylo jako v Izraeli, kde vojáci tyhle „slimáky“ střílejí, mučí, znásilňují, i když jsou neozbrojení, ženy a děti, a ještě se u toho natáčejí na videa. A nestydí se za to.
To Vám slouží ke cti.
Správná míra je především taková, s jakou se ubráníte. Obávám se, že v případě konfliktu civilizace s islámem nám dost teče do bot, příliš na to, aby bylo možné spoléhat jen na krasořečnění a „lický“ práva.
Mýlím-li se, tím líp.
„Správná míra je především taková, s jakou se ubráníte.“
Ano. To je princip úspěšné sebeobrany.
Výborně. A my (civilizace versus islám) se bráníme neúspěšně. Zatím. I ten Izrael má dost na kahánku.
Je potřeba značně přitvrdit. To jsem tím chtěl říct.
„Je potřeba značně přitvrdit.“
Ano. Ale je otázka, jestli vůči (těhotné) ženské je to správné místo a způsob.
V sebeobraně na místě působení také dost záleží.
To jsem tím chtěla říct 🙂 .
Ve chvíli, kdy své těhotenství používá jako živý štít ve snaze bránit před zatčením svého partnera, místo aby poodstoupila, je to omluvitelné, ač se mi to nelíbí.
Ostatně to vy ženy jste chtěly rovnoprávnost; spolu chyceni, spolu pověšeni.
Ač se mi to taky nelíbí a Vás v podstatě chápu.
Podle mého to bylo neprofesionální a zbytečné. Ale chápu, že policista je také jen člověk, má své emoce a sebeovládání je obecně těžká věc. Často i pro mě.
No – a s tou rovnoprávností, což ale dost odbočujeme od tématu, to zdaleka ještě není ideální. Nevěřil byste, ale od dětství se mi stává, že pánové automaticky předpokládají, že nevím co říkám nebo píšu a nemám to promyšlené – jen proto, že jsem holka nebo žena. A ta přece být chytrá nemůže, aspoň ne tak, jako oni 🙂 .
Z ženské perspektivy svět vypadá dost jinak, než z té vaší…
Wed
Jojo. „Nechoď na medicínu, to není pro ženský. Jdi radši do kanceláře.“ Výrok učitele autoškoly před třiapadesáti lety.
katango: to iste ked som sla na matfyz….to predsa zena nemoze vystudovat….este tak ucitelstvo:-) a vobec, za tych 5 rokov co bude studovat, tolko moze zarobit…..a potom pojde aj tak na matersku:-)) ….ked som koncila vysku a stretla spoluziacku, ktora sla podla tych rad, tak uz mala druhe dieta za sebou a skrabala sa, co bude robit, aby nemusela chodit do prace…..nemohla kazde tri roky rodit dalsie dieta
Vlastně spíš v Gaze, než v Izraeli.
tdx.
No….v čem asi tak spočívá pruzení? Zkuste strejdu gůgla. Synonymum (přibližné) je buzerovat.
Doteď jsem si vážně myslel, že jste jeden z těch normálních diskutujících. Holt, člověk se může mýlit.
tdx:
Nápodobně. Téměř….jisté náznaky zaníceného zadku jsem u vás pozorovala už dříve, ale furt to bylo přechodné.
Madam a tdx, co se vrátit zpět k diskusi o myšlenkách, názorech a faktech a přestat lustrovat osoby a zadky diskutujících?
Okolo:
Řeči se vedou jako voda plyne. Vy staviteli přehrad.
tdx:
To je právě ta různost v myšlení.
Řeči se vedou, voda plyne – proč si dělat starosti s tím, jak to kdo pochopí. Ale nemyslí to zle. Asi…
TDX nelžete.
Napsal jsem přesně toto: Odsunem Němců si nejvíc ublížila ČSR sama sobě, nicméně odsun sám byl legální, legitimní, pochopitelný, zasloužený a ospravedlněný předchozími zvěrstvy.
Pokud to berete jako obhajobu Henleinovy strany, neumíte číst.
Ještě pro vás to jednou převyprávím – lidé, které jsme si nastěhovali do země po vyhnání sudetských Němců (ve skutečnosti německých Čechů) byli vesměs horší než původní obyvatelstvo. To nic nemění na pochopitelnosti, obecné spravedlnosti a zřejmě i nevyhnutelnosti odsunu.
Mohl byste být konkrétnější, koho jsme si sem „nahnali“?
Nemohl, je to off topic téhle diskuse. Doporučuju ale studijní cestu po bývalých Sudetech, od Krušnohoří po Frýdlantsko a pak zase od Náchoda po Hlučínsko, podívat se na historické stavby a firmy, promluvit s v současnosti usedlou populací a hluboce, opravdu hluboce se zamyslet.
Okiolojdoucí, jak vidím, o věci nic moc nevíte. Ti, podle rozhodnutí vítězných mocností z čs. pohraničí odsunutí obyvatelé německé národnosti, nebyli žádní zázraci. Byla to stejná vzdělanostní a kulturní úroveň, jakou byli postupným dosídlením pohraničí (českým živlem) nahrazeni.
Dovolím si to tvrdit, že jako utečenec z českého severního pohraničí (žádné Sudety, sakra!) a mimořádně časný navrátilec, jsem si to na vlastní kůži prožil a žiju tam, tedy tady, ve svém rodném domě, dodnes (píšu to vám s pohledem z nočního rychlíku, pořád dokola).
Těžko vyvrátíte, že stabilnější než mnohonárodní je společnost jednonárodní se vžitou společnou kulturou. V tomto smyslu odsun německé menšiny čs. státu prospěl. Úbytek obyvatelstva z principu také, když hustota osídlení území má svoje PŘIROZENÉ(!) meze. Na HDP a jeho růst nehledě. To, na tomto místě, rozvádět dost dobře nelze.
A mimochodem, komiku, na ty vaše „slimáky“ je možné uplatňovat princip kolektivní viny, kdežto na vaše milované sudeťácké skopčáky ne? A seznámíte nás s oněmi zázračnými eurohodnotami, podle kterých to mentálně rozlišujete? 😉
No, musláci by nás neohrožovali nebýt naší blbosti být v EU! Pravda, na západ od nás rostou chalífáty a my bychom si měli uvědomit, že je třeba začít stavět velkou českou zeď a pomoci Slovákům od Banderastánu v tomtéžtéž.
Ale brutálně shodit na zem těhotnou ženu, která nikoho neohrožuje, a zároveň v tom stejném systému i zemi dát podmínku těm, co vraždí, či je zavřít do léčebny, není reconquista, ale selhání systému! Nemají je do EU zvát!
Ano, i díky tomu, že jsme součástí EU, jsme bohatší a i my jsme cílem migrace.
Člověk už musí mít hodně bazální rozum, aby si přál být tak chudý, že k němu nechce ani divoch.
Díky EU jsme chudší. Jsme kolonie, nikoliv plnohodnotný člen, a už vůbec ne suverénní země, která si obchoduje s kým chce a lidé jsou díky tomu všichni bohatší, než v EU! Živit barbary, kteří sem přilezou, není naší povinností!
Nekrmte ho, asi je dobře placený – nebo blbý.
Okoli:
A bez dotací z EU, na které si platíme, bychom nepřežili.
Přežili, sice stále zůstáváme čistým příjemcem, ale v r. 2025 cca +30mld Kč, což je jako když plivne.
Nicméně tohle se bude zhoršovat, jak doháníme EU15, očekával bych že už pár let budeme na 0 nebo dokonce čistým plátcem (to pokud by vstoupila do EU neruská Ukrajina).
Přerozdělování je zlo.
Okolo:
Ale to já vím, že přežili. Prvních patnáct let po plyšáku žádné dotace a co se nastavělo čističek – vody i vzduchu. Asi i spousta jiných věcí, tohle si pamatuju.
off topic:
https://dfens-cz.com/ja-jsem-maly-sudetacek-a-prisel-jsem-se-kamaradit/
snad to Nula zase nesmaže
Neveselé čtení.
ale velmi, velmi trefné
i když občas autor trochu ujede a přehání – zatím přehání, časem to bude naprostá naivita a podcenění – např s tou novelou § 42e zákona o policii
proč by to, prokrista, měl mazat?
to se ptám pokaždé, když něco smaže
Tak po novodobém lidovém hrdinovi Lotrandovi – lotrovi intelektuálovi zde máme nový prototyp lidového hrdiny: Hulvát – traktorista teoretik.
Moc hezké.
Ale když už jsme u toho ženského jména, tak se mrkněte na fb paní Petry Rédové – je tam video z brutálního zásahu policie při zatýkání, kdy hákenkrojcovští cajti práskli s těhotnou ženou o zem….už si člověk dovede vybavit tu brutalitu v koncentrácích! Přemýšlím, jestli jsou to opravdu tak vypatlané sadistické zrůdy, nebo je něčím drogují!
Než napostujete nějakou blbost, tak se alespoň podívejte na ten google.
Je to v centru pro uprchlíky a ten pár jsou Palestinci. Na tý ženský není nijak speciálně vidět, že je těhotná. To se stává. Jestli je doopravdy těhotná, tak je divný, jak se chová. Co je vidět dobře je ten její manžel, jak za ní sedí na bobku s rukama za zády. Oni ho totiž zrovna zatýkali, byl tam nějakej poplach s nožem. Chystalo se jeho vyhoštění do Egypta, protože představuje nebezpečí pro veřejnost. Podle toho, co je vidět, chtěli, aby odstoupila od zatýkaného manžela a ona se jako pravá vysírka nechtěla pohnout. To tam mají Holanďani pořád.
Když ji vzali za ruku, tak místo aby následovala pokyn, tak se zapřela. Proto spadla. Její palestinský manžel okamžitě vyskočil a začal mlátit policajta.
Nevím, jestli se Rédová chodila prát s policajtama, když byla těhotná a tak se v paní poznává.
V debatě na jejím FB se diskutující zaklínají, že kdyby to byli migranti… – protože ani nevědí, že to právě migranti jsou,
ale západ jsou humanisti, né?
to jen rusáci a bělorusáci takhle bijou, né??
Nezlobte se na mne, ale ona nebyla agresivní a neudělala nic hrozného…je mi jedno, kdo to byl, takto se k těhotné ženě, pokud ona někoho neohrožuje, třeba zbraní apod., proste chovat nesmí!
Ohrožovala.
To, že vy to nevidíte, ještě nic neznamená.
Jestli si myslíte, že když jste těhotná, tak pro vás přestávají platit pravidla a vaše těhotentví je jako beranidlo a klacek na ostatní, tak ono to tak nefunguje.
Spousta lidí má sice reflex těhotné chránit, ale jen do doby, než to bude o jejich vlastním přežití.
Jasně, vona je to ty Palestinka, to voni ani nejsou lidi, to musíte chápat, no ni?
Jak ohrožovala? Konkrétně.
Zatýkali jejího manžela a tak neměla bejt hned vedle.
Dali jí to najevo dost jasně a ona kladla odpor.
Vy neznáte holandské policejní procedury, nevíte, jaká všechna nebezpečí to může reprezentovat, ale chcete rozhodovat, že se jim nemohlo nic stát? Na základě čeho?
Jako ta Rédová, jen chcete bejt rozhořčená a tohle je záminka.
„Vy neznáte holandské policejní procedury, nevíte, jaká všechna nebezpečí to může reprezentovat, ale chcete rozhodovat, že se jim nemohlo nic stát? Na základě čeho?“
Zato vy je znáte dokonale? Copak se nám to tady vylíhlo za spratka? Na základě čeho tu pindáte ta svá „moudra“? Na základě PŠM čučkařů?
Tak to dá zdravej rozum, že když zatýkáte násilnýho chlapa, tak nikdo nemá být hned vedle něj. Vy jste se někdy schovával před poliajtama za těhotnou manželku?
To vy tu chcete zveřejňovat IP adresu, tak kdo tu má čučkařský manýry.
Jasně, ty nabušené gorily ženskou rovnou sejmou. Co kdyby je třeba spontánním porodem začala psychicky ohrožovat, že jó?
Vedle byl násilnej imigrant. O toho šlo primárně.
Co vy vlastně máte za problém? Jste taky muslim?
Jasně, byli evidentně v centru, kde se to zřejmě zbraněmi jen hemží, určitě tam neprobíhají žádné osobní kontroly, kdo by se taky obtěžoval s nějakou kontrolou kvůli bezpečnosti, na téměř uzavřené chodbě postavení zády ke zdi. A proti nim celá jednotka. Jo, úplně vidím, jak ten chlap vyskočí jak v nějakém hongkongském akčním filmu nebo jako John Wick a všechny je během chvilky sejme. Nebo ta těhotná žena.
Musí být muslim aby mu vadilo, že policajti nemají daleko ke gestapáckému chování? Vám to zřejmě nevadí, naopak, hodně to o vás říká. Nic hezkého, ale to se už není co divit libtardí idiote.
kočka skliba
No vždyť to tak je pořád. Každej brečí jen za ty svoje.
Neviděla jste v Brně? Sudeťáci tam brečeli jen nad sudeťákama, nad českejma dětma jen mávli rukou. Na Ukrajině pro mrtvý ruský školáky nebrečeli, ale spíš jásali, zato nad ukrajinskejma dětma se tam brečí. Iráncům vadili jejich mrtvý děti, ty izraelský nějak ne.
Libtardka jste tady vy.
To libtardi hájí migraci a právo imigrantů dělat bordel. Desoláti brání zákony a místní populaci.
Idiotko senilní, co už ani neví, kdo je.
„Libtardka jste tady vy.
[…]
Idiotko senilní, co už ani neví, kdo je.“
Anonym: Sklapni, ju? Ty jsi ten poslední, který by tu měl někoho soudit. Leze z tebe jen zášť a nelogické blbosti.
Pozvali si je? Pozvali. Vykřikovali, že to zvládnou? Vykřikovali. Umlčovali každý kritický hlas, a to i tak, že lidi zavírali nebo jim ničili existenci? Ano.
Takže já jako někteří další zde v diskusi žádám o jedno: dodržujte univerzálně platná lidská práva, která jste si vylobbovali v Helsinkách v roce 1975 jako klacek na východní blok. Výjimky neexistují.
tdx
Takže vy tu bráníte migranty a mě nadáváte, že jsem si je pozval, když jsem byl a právě jsem proti?
A jinak dobrý? Hlasy neslyšíte, mrtví za váma nechodí, 1 a 1 jsou pořád 2?
Anonym:
Mám dojem, že Vás poznávám. Stejně jako Vy kočce šklíbě, nadával ten Anonym mně. Zřejmě stejný kretén. Smrděl jako čmoud… Úplně jako Vy…
Nekladla odpor, možná něco řekla, ale fyzický odpor tam nebyl, ty debile!
Tak četla jste chytrolína. Na základě toho, že tam stála. Evidentně sprostá podezřelá. Jó, když podobné věci dělali komunisti, byly to zločiny proti lidskosti. Teď je to henta obrana démogracie a lickejch práf.
O obraně demokracie tu mluvíte vy a pak ti muslimové, co to napostovali.
Petra Rédová je muslimka? Povídejte, přehánějte. Co se dneska ještě nedozvíme?
No ona to jen od nich bezmyšlenkovitě převzala, protože bude podobná mysliteka jako vy.
Al Jazeera jsou muslimové
https://www.tiktok.com/@aljazeeraenglish/video/7645973790710631710
Ahmad je muslim
https://www.wionews.com/trending/video-dutch-police-drag-pregnant-woman-to-ground-during-husband-s-arrest-incident-sparks-outrage-online-1780205868308
Azhar Khan je muslim
https://www.facebook.com/AzharbinShafique/videos/curious-outrage-in-the-netherlands-after-footage-appeared-to-show-a-police-offic/1004595018733757/
Jaj, tak vy musíte být hodně kvalitní dutohlav. Takže co vidíme na videu? Napočítal jsem tak čtyři téměř dvoumetrové a jednoho menšího, nejspíš žena, všichni v těžkém odění, plus cvičený pes. Proti nim jeden chlap klečící na zemi a u něj zoufalá ženská, odhadem tak max metr sedmdesát a váha tak sotva šedesát kilo, jestli vůbec. Logické chování, někdo ohrožuje jejího muže a jediné, co proti té neuvěřitelné přesile bezbranná žena zvládne, je prostě chránit manžela holým tělem. Co udělá jeden z těch cvičených bezmozků, hodí tou ženou na zem, přičemž se sebou vláčí psa, který by na povel tu ženu potrhal tak, že by ji možná v nemocnici nedali dohromady. Načež se její manžel, který vidí, co jeho ženě udělali, v zoufalství postaví, aby ji nějak bránil, i když mu hrozí, že ho na místě sejmou. Normální reakce dvou normálně se chovajících lidí. Na rozdíl od toho komanda, které by klidně oba zabilo, kdyby dostali rozkaz. Jestli tohle hájíte, jste normální nefalšovaný debil.
Já jsem vám odpovídal na vaše podivení, že Rédová je muslimka.
Místo, abyste se vyjádřil k tomu, že to Rédová skutečně převzala od muslimů, tak jak kolovrátek opět začnete o tom, že velcí chlapi zbili nebohou ženskou, vedle zcela neškodnýho chlapa, kterej ovšem vzápětí vyskočil a začne je mlátit, jakoby ani neviděl, že jsou 4 velcí chlapi.
Tolik k jeho neškodnosti, o které se nás tu snažíte přesvědčit.
Nejste muslim, viďte, že ne?
Takže jinak. Dovedete si představit, co by se mediálně spustilo, kdyby to místo dvou Palestinců byli černoši? Už v tuhle chvíli by všichni členové „zasahující jednotky“ byli postaveni mimo službu.
Neznáme se už? Připomínáte mi svým stylem jistého tupého Anonyma z nedávného rozhovoru, který nemohl pobrat, že jsem neodsoudila šmahem všechny komunisty…
Říkala jsem si, že tu asi má ve Vás své dvojče. Ale taky byste mohl být Váš bratr ;o))))) 🙂 Že by malej, tlustej, s brejlema? Viděla jsem takovou, prastarou, silvestrovskou scénku…
A jak se Vám spí?
No úplně to samý, co jste spustili teďkon.
To jen pro bělochy libtardi neřvou.
Ale ale, to tady máme ale informovaného chytrolína. U některých anonymů by bylo vhodné začít zveřejňovat jejich IP. Není nad tyhle „vobránce demogracie“ z řad čučkařů a českých „elfů“. Úplně vidím, jak těhotná žena ohrožuje holýma rukama policejní gorily.
ZATÝKALI JEJÍHO MANŽELA A BYLA HNED VEDLE.
Nikdy vás nenapadlo, že by mu třeba mohla podat nůž? Nic takového vás ve vaší svaté nevinnosti nenapadlo? – Nikdy jste neslyšel o migrantovi s nožem? Nikdy, ani jednou, jedinkrát?
„Demokracii“ tu snad brání Bazalka, co se rozčiluje nad „policejní zvůlí“.
Jen abyste nepřišel s elfama vy. Ti mi s tou IP adresou vyhrožují také a také tím, že jsou ostří hoši, co si to ruSSákama vyřídej. Jak jste si podobní, nejste na Ukrajině?
Nůž? Jako na ty obrněné gorily? A „mohla“? Vážně „mohla“? Takže jen proto, že byste něco „mohl“, vás cajti jako můžou sejmout, nebo rovnou odpráknout? Co vám vlastně všem vadilo na minulém režimu, když hájíte podobné praktiky? 😉
No kvůli těm nožům v tom centru pro uprchlíky přeci byli.
„Proto, že by mohla“ jí dali pokyn, ať jde stranou. Sejmuli ji, až když tam s nima začala zápolit.
Odjeďte do USA a zabojujte si tam s policajtama. Tam jsou ještě ostřejší, protože každej může mít skrytej kvér a vemte sebou Bazalku. Rád si o tom přečtu v novinách.
Lžeš! S nikým nezápolila, nejdříve proběhla krátká klidná konverzace s jedním cajtem a než skončila, naběhl tam dvoumetrový výmaz se psem v jedné ruce a druhou ji chytil a praštil s ní o zem!
Nemůžu si pomoct, ale oni je asi něčím dopují, protože to bylo tak brutální!
Nelžu. Tak se na to podívejte ještě jednou a v klidu.
Ten první policajt ji rukou, lehce, chce odsunout od jejího, právě zatýkaného manžela.
Tam se začne vzpírat a proto na ní jde ten druhej se psem, tomu se také vzpírá a z toho důvodu padne na zem. Protože se tam v podstatě přetlačovali. Co by jí to udělalo, kdyby od manžela udělala dva kroky dál?
Vy, když jste byla těhotná, tak jste se přetlačovala s policajtama? Většina těhotnejch ženskejch myslí víc na dítě a nejsou útočný.
Celé se to děje v centru pro uprchlíky, kam policie jezdí kvůlu násilí pořád a její manžel je právě zatýkán proto, že tam rozbil ze vzteku televizi.
No proč se rovnou policejní komando nepostaví doprostřed Václaváku nebo třeba Karlova mostu, nevytáhne dva těžké kulomety a křížovou palbou to tam nepokosí všechno? Vždyť doslova každý by u sebe „mohl“ mít nůž. Nebo rovnou na těle výbušninu. Prostě vzít to preventivně všechno, beztak jsou to všechno sprostí podezřelí.
🙂
No asi proto, že u nás většina lidí policajty poslouchá a respektuje jejich autoritu.
Kdy jste naposledy viděl policistu a jak to probíhalo?
To nevím, kde žijete. Lidi jsou běžně na policajty sprostí a agresivní.
Tam kde žijete vy. Postujte nějaký videa, kde nadáváte policajtům.
Pokud nějaké znáte osobně, zkuste se poptat. A nemluvil jsem o sobě, říkal jsem, že je to naprosto běžná praxe na denní bázi.
Běžná praxe je to kolem vás. Já nic takového neznám a to i na ten váš václavák někdy zajdu.
Anonym: Stačí si dát do vyhledávače „zvyšující se agresivita vůči policistům“ a hned může mít každý jasno v tom, kdo z nás dvou kecá. Dokonce už na to téma vznikají vysokoškolské práce. Ty jsem zatím neprocházel, takže nevím, jaká je jejich úroveň, ale evidentně to není nějaký neobvyklý jev. Mimochodem datace některých článků jde už do nultých let tohoto století.
tdx:
Máte vy tam u vás vůbec lidi? Podívejte se pořádně, jestli nemáte červené zadky (vy s tou třískou jistojistě)
Jste jeste vetsi blbec nez jsme doufali 😀
Ano, hulváte, to fakt jste 😉
Tak, tak, palec nahoru za tu ironii.
Nebo třeba praštit s někým o zem, u koho je podezření, že má na sobě výbušninu…to fakt jako 😀 Ačkoliv, eunijní vzdělávání k tomu spěje, takže chudáček onanymek tomu asi i věří, že to de a nic se nemusí stát 😀
Podezření, že má na sobě výbušninu – o tom píšete až vy teď. – Proč bych tomu měl věřit já, když o tom píšete jen vy.
Byli v centru pro uprchlíky. Mít tam nůž je docela snadno možné, sehnat tam výbušniny už daleko méně.
Taky máte v hlavě dost chaos.
tdx
Zveřejňovat IP – to by anonymům narušovalo lická práva.Naopak, kdyby se všichni diskutující povinně deklarovali jako Anonym, zvedlo by to dynamiku diskuse. Za vybrané vulgarismy by se mohl vybírat poplatek.
„To je málo, přidej!“ jak v jedné historce pravil principál na adresu šaška.
Na tuhle větičku si až příliš často vzpomenu, když čtu zdejší diskuzi.
Kdo tu je principál?
Tak si to představte – Evropská komise dostala v Rumunsku domácí vězení
https://degener.cz/evropska-komise-dostala-v-rumunsku-domaci-vezeni/
Na https://degener.cz/ si rád také zajdu, zde konstatuji, že na místě by bylo vězení nikoliv domácí, nýbrž poctivá basa, s povinností pěkně pracovat, jako tomu bylo za socíku, to pochopitelně spojeno se ztrátou veškerého majetku, i toho přepsaného na rodinné příslušníky.
Jako doporučené krmivo bych viděl převážně suchý chléb a vodu, v neděli bych povolil vylepšení – mezi dva krajíce suchého chleba vložená jeden krajíc tenký…
Já bych byla pro rakousko-uherské zpestření posty a tvrdým ložem – jednou měsíčně nebo dvakrát měsíčně nebo…
Asi nepočítáte s možností, že byste se tam mohla ocitnout i vy.
Kdybys kreténský onanyme věděl, s kým píšeš a měl víc mozkových buněk než prvok, nikdy bys takový zblitek nevypustil. Bohužel nesplňuješ ani jednu z těch podmínek. Ach jo, to bývaly doby, kdy se tu kydávalo.
To snad je jedno.
Ve vězení může skončit každej.
Dokonce většina našich prezidentů byla ve vězení.
Tymák:
Co se to tu dnes děje? Ti dva otravové jako ovládnou diskusi? Teda nevím jestli dva – anonym jako anonym.
Tak to vysvětlete Markýzo, proč nemůže katango skončit ve vězení?
Ve vězení byl Havel, Husák, Zápotocký. Masaryk byl odsouzen, ale dostal amnestii. Ovšem ve vězení byl Rašín a Kramář, Beneš taky včas utekl, ale jeho manželka Hana byla ve vězení. Hácha byl ve vězení. Klement Gottwald byl ve vězení. Antonín Novotný byl v koncentráku, což je takové zostřené vězení.
Ve vězení byl Rath, Pavel Novotný, Feri, Ivo Svoboda, Roman Pekárek, Štěpán, Rudolf Beran, Jan Syrový, Alois Eliáš.
Mě doopravdy přijde, že tam může skončit každý.
Onan:
A vy jste kterýpak z těch všech anonymů? Nevím, proč se obracíte ausgerechnet na mně, já netvrdila, že se NEMŮŽE Katango ocitnout v lochu. Nicméně jsem se zamyslela a hádám, že by si jako emeritní psychiatr dokázala pomoci vlastní profesní zkušeností tak, že by tam nakonec neskončila. Ona mně případně opraví, jestli se moc pletu.
No to napsal Tymákovan. Byl strašně pobouřen, že jsem velice spartánsky naložené katango připomenul, že každý může skončit ve vězení.
Vy jste se k němu přidala tímto: Co se to tu dnes děje? Ti dva otravové jako ovládnou diskusi? Teda nevím jestli dva – anonym jako anonym.
Tak proč se k němu přidáváte, když nesdílíte jeho názor?
——–
Jeden slavný a zasloužilý psychiatr byl před měsícem i po odvolání znovu odsouzen na 5 let. Co vás přivedlo na myšlenku, že psychiatři jsou nad zákony?
Anon:
Reagovala jsem na Tymáka asi tak jak reagujete na souseda v hospodě, kde atmosféra spěje ku rvačce. Soused cosi pronese a vy jen tak do éteru hodíte údiv „co je to tu kurvafix dneska za vzduch“
Takže jste o tématu ani nepřemýšlela?
Jen tak jste komentovala atmosféru?
Teď už máte nějakej názor na téma debaty nebo to necháme u toho, že to byl jen nesouvisející komentář k atmosféře a nic to neznamenalo?
Anon:
Co vás přivedlo na myšlénku, že si myslím, že psychiatři jsou nad zákony?
Že je Cimickej slavnej a zasloužilej psychiatr může tvrdit tak leda on sám a s ním lidi, co nevěděj, která bije.
Katango je skoro furt doma, protože špatně chodí, nemá peníze, takže nekšeftuje, nepije ani nefetuje. Pleje záhony, ale konopí nepěstuje. Žije tak malej a nenápadnej život, jak je možno. A stačí jí to, víc nechce. Leda jednou za rok k moři. Ale nic nepašuje.
Katango, plejete záhony, ale mariuhanu nepěstujete. Chyba. Některé druhy mariuhany pomáhaji od bolesti. Třeba by jste začala líp chodit.
Katango
Ale žijeme v reálném světě. Existují také podvody. Někdo si na vás třeba může vzít půjčku a vy se to dozvíte až v momentě exekuce. Takovejhle věcí se děje.
Ne, že bych vám to přál, ale ve věznicích končí i nevinní. To přeci víte stejně dobře jako já.
—-
Cimický je psychiatr, medicínu vystudoval a pracoval v Bohnicích. Slavný je, protože se dlouhodobě objevoval v médiích, je spisovatel atd.
Většina lidí nejsou psychiatři, nemaj na to, hodnotit jeho profesionální schopnosti a stačí jim jeho všeobecná pověst. Dokonce i teď, po odsouzení, má klienty a ordinuje, protože lékařská komora nemá jak mu to zakázat.
Jeho psychiatrické vzdělání a zkušenosti ho před vězením neochranily ani tak, že by z obvinění rafinovaně vykličkoval, ani tak že by k tomu vůbec nedošlo, protože by měl své impulzy daleko více pod kontrolou.
ad cimický
Vystudoval, jako my všichni. Pracoval v Bohnicích, ano. Ale už tam prznil pacientky a všichni se ho báli, protože donášel STB nebo byl přímo spolupracovník. Proto nebyl s ostudou vyhozen, odešel dohodou. Teď pracuje v nějakým domově důchodců nebo v nějakém ústavu pro postižené, nevím přesně. Nic jsem od něj nečetla a číst nehodlám.
Mezi kolegy rozhodně nebyl brán jako nějaký obzvláštní odborník.
Gene ad marihuana
Před několika lety jsem ji brala, bolesti kloubů jako zázrakem zmizely, před nedávnem jsem se k ní chtěla vrátit, ale začalo mi po ní bejt blbě – slabo, závratě a tak. (Nekouřím, pojídám.) Tak mám obavy ji zase zkusit.
No, to ano, ale to máte všichni. I u ostatních doktorů a taky mezi sebou.
Pak je ovšem záhada, jaktože Cimický vůbec vystudoval. To ho slovutní odborníci neodhalili už při přijímačkách, natož během studia?
Taky pořád nevidím, jak si psychiatr pomůže svejma profesionálníma znalostma, když se justice obrátí proti němu, někdy ano, ale že by to byla nějaká vyšší schopnost daná profesí, na to to fakt nevypadá.
katango:
Tchyně si na klouby nemůže dost vynachválit boswellii serrata. Akorát musí nejmíň třikrát překročit doporučenou dávku (6 tablet po 400 mg místo dvou), bez toho jí to nefunguje. Ale dělá to už léta bez následků.
Tohle:
Nicméně jsem se zamyslela a hádám, že by si jako emeritní psychiatr dokázala pomoci vlastní profesní zkušeností tak, že by tam nakonec neskončila.
Není to jasné?
Možná ne mluvíme o tom samém. Profesní zkušenosti se netýkají jen diagnostiky či léčby. Týkají se lidí. Lidí s vlastním příběhem, zkušenostmi, přešlapy či problémy. Z toho je možno vzít si poučení.
Tipla bych si, že během svého profesního života jsem mluvila tak s desetitisícem lidí. S některými jedno, dvakrát, s některými třeba řadu let a často. Třeba s jedním to bylo 12 let každý týden. Nasbíráte spoustu zkušeností.
Další věc je, že hodně čtu. V románu Jeana Dutourda Hrůzy lásky říká jedna postava, že člověk, který (hodně) čte, disponuje znalostmi a zkušenostmi lidí z knih, které čte.
Ostatně již můj první šéf tady v Praze odpověděl kolegyni psycholožce, když se ho ptala, jaké odborné knihy by si měla přečíst, aby četla romány. Nejspíš měl na mysli klasiku.
Takže ano, mám jako psychiatr řadu zkušeností, aniž bych musela prožít situace, které k nim vedly.
Mimo téma článku, pro ty, kdo nečtou analýzy MAP, ocituji z dnešní analýzy:
Včera celá Evropa o pověstnou těsnou šťastnou náhodu unikla kaskádové jaderné apokalypse vyvolané úderem ukrajinského dronu na ruskou jadernou elektrárnu, protože ta by vyvolala okamžitý ruský odvetný raketový jaderný úder proti celé Evropě, ne-li i proti Spojeným státům!
Podle prohlášení ředitele společnosti Rosatom, Alexeje Lichačeva, která napadenou atomovou elektrárnu spravuje, ukrajinský dron včera udeřil přímo na turbínovou halu 6. bloku jaderné elektrárny, a prorval v ní díru. Podle Lichačeva je omyl při útoku vyloučen, protože útočil dron na optickém vlákně, a ten nelze nijak elektronicky rušit. Jak vypadá útok optického dronu na elektrárnu, a jak dlouho si operátor tohoto optického dronu vybírá svůj cíl, na který v elektrárně naprosto přesně zaútočí, si můžete prohlédnou na tomto videu, ze včerejšího útoku ruského optického dronu na ukrajinskou tepelnou elektrárnu ve městě Sumy, 18 kilometrů od fronty.
Zdroj a podrobnosti:
https://1url.cz/aeass
U Lukačoviče na Seznamu útok na jadernou Elektrárnu vymlčeli.
Že je Orešnik udělaný z 10 let starých součástek (podle Ukrajinců), to je pro ně důležitější zpráva.
S pobavenou ironií konstatuji, že se oficiální sdělovadla tetelí blahem nad zjištěním, že ten obávaný Orešnik je vlastně „zastaralý krám“, plný zastaralých součástek – kdy ovšem dojde propagandou zpitomělým dutohlavům, že sestřelení tohoto „zastaralého krámu“ je pro „vyspělý Západ“ neřešitelným oříškem?
Ostatně, pokud to funguje, proč nevyužívat komponentů s již starším datem výroby a s ověřenou funkčností? Srovnejme třeba se superhypermodernímy éry F-35, objednanými militantní blbkou Černochovou, okolo jejichž spolehlivosti se rojí mnoho otázek. Tohle zvěstovala umělá chytrákyně:
Z dlouhodobých auditů vyplývá, že mimo provoz je v průměru přibližně 45 % až 50 % celé americké flotily F-35.
Zde jsou podrobnosti o tom, co to v praxi znamená:
1. Procentuální vyjádření (Míra letuschopnosti)
Akceschopnost (v provozu): Zprávy GAO dlouhodobě kritizují, že celková míra akceschopnosti flotily F-35 se pohybuje kolem 51 % až 55 %. To znamená, že letouny jsou schopné plnit alespoň jednu ze svých misí pouze v polovině případů.
Mimo provoz (uzemněno): Zbývajících 45 % až 49 % strojů je v daný moment neschopných vzletu z důvodu údržby, oprav, čekání na náhradní díly nebo plánovaných upgradů.
2. Odhad v absolutních číslech
Vzhledem k tomu, že ozbrojené síly USA (letectvo, námořnictvo a námořní pěchota) v současnosti provozují přes 450–500 letounů F-35 (z celkově plánovaných 2 456 kusů), znamená to, že:
V libovolný moment je přibližně 200 až 250 amerických F-35 mimo provoz z důvodu oprav a údržby.
3. Hlavní důvody, proč letadla stojí
Podle zpráv Pentagonu a GAO nejsou tato čísla způsobena tím, že by šlo o vyloženě „poruchová“ letadla, ale spíše logistickými a technickými limity celého programu:
Nedostatek náhradních dílů a opravárenských kapacit: Armáda se při opravách stále velmi spoléhá na soukromé kapacity výrobce (Lockheed Martin). Vojenské opravárenské uzly nemají dostatek komponentů a proces předávání dílů do servisních středisek je pomalý.
Složitost údržby: F-35 je extrémně sofistikovaný stroj 5. generace. Například pouhé sušení speciálního lepidla pro upevnění některých hardwarových komponentů nebo opravy stealth povrchu (nízká radarová odrazivost) trvají násobně déle než běžný servis u starších letadel.
Verze a upgrady: Část letadel je mimo provoz proto, že procházejí modernizací na novější hardwarové a softwarové standardy (např. balíčky Technology Refresh).
Kontext pro srovnání: I když se číslo ~50 % mimo provoz zdá alarmující, v letectvu to není úplně anomální stav. Cílem Pentagonu je obvykle dosáhnout 70–80% letuschopnosti. Pro srovnání, i starší stroje (jako F-22 Raptor nebo starší verze F-16) se v běžném mírovém režimu kvůli náročné údržbě často pohybují na míře akceschopnosti kolem 60–70 %. V případě ostrého válečného konfliktu se navíc řada odložitelných oprav ignoruje, což schopnost okamžitého nasazení flotily prudce zvyšuje.
https://gemini.google.com/
To už bych viděl jako daleko účinnější rakety třeba klidně i se skleněnými elektronkami, které doletí k cíli a zasáhnou ho, čemuž PVO protivníka není schopna zabránit.
Tak to by madam Černochová měla objednávku těch letadel zdvojnásobit. 😀
Jiří Sovák jednou dával návod na to, jak vycházet s manželkama. „Všechno jim dejte“.
Paní Černochová tento princip úspěšně zavedla i do mezinárodních vztahů.
Na mainstreemu už týden běží informace, že Ukrajinci umí ty ruské rakety odklánět a posílají je do polí. A že ořešník v Bílé Cerekvi trefil jen nějaké nedůležité garáže na opačné straně města, než je letiště. MAP se k tomu nijak nevyjadřoval.
MAP je tohle?
https://www.michalapetr.com/map-2616-oresnik-a-zirkon-srovnani-sokujicich-ucinku-jejich-dopadu-na-kyjev-a-bilou-cerekev-fotografie-a-videa-analyza/
Ano, skoro každý den nová analýza, rozhodně stojí za přečtení.
Mrkněte na rozhovor s panem Svatošem na Hájkově protiproudu právě tady k tomuto. Orešnik je kinetická zbraň, ta se chová jinak….prostě Banderovci zase kecaj!
Ano, do čeho narazí to povalí. Chová se jako brouk broněvik. Ten když vám narazí do čela, tak vás převrátí i s židlí – takovou má sílu.
Svatoš, píše dobře, ale myslím, že ještě více fabuluje.
Proč by to dělal?
Nevím, ale podle jeho rozborů by už dávno mělo být po válce!
Re: Jožan
Dejme tomu, že Svatoš připískává.
Z druhé strany se ovšem děje totéž a v mnohem větším měřítku. Kdybych se měl řídit úsudkem krmeným mainstreamovými hovny typu Seznam, Vasil by už parkoval těsně před Uralem.
Všichni lžou!
Přesně tak. Proto jeho články už dlouho nečtu. Stačí nadpis.
Orešnik může nést hlavici s konvenční výbušninou nebo jadernou hlavici. Ale, jak vidno, úplně stačí jeho kinetická energie.
Re: Jura dvě
Teď je na pořadu otázka, CO VŠECHNO v těch jakože nedůležitých garážích bylo před Ivanem schováno.
Btw. přijde mi srandovní, když si někdo odkloní raketu do své garáže, byť nedůležité.
Nic neodklonili, to nejde. Garáže si asi vyhodili do luftu sami, což je jim podobné, aby mohli kecat do světa ty svoje propagandistické srajdy. Nebo Vy ještě těm banderovcům věříte?
Re: Bazi
nemám důvod nevěřit, že Ivan trefil Ořešákem nějaké bezvýznamné garáže. Zatím mne ale nikdo nepřesvědčil, že byl zcela bezvýznamný jejich obsah.
Jinak řečeno – bezvýznamnost obalu nemusí korelovat s (bez) významností tovaru, zabaleného v onom obalu.
No, ono je to spíš o tom, jak vlastně ta zbraň funguje. A rozhodně ne tak, jak dopadly ty garáže. Takže to banderovci, ab měli nějaký záznam bezvýznamnosti, mohli vyhodit do luftu sami. Já jim nevěřím ani ňo. Relevantní spoušť byla někde jinde. Nemám důvod nevěřit panu Svatošovi o tom, jak ty zbraně fungují a z toho vycházím.
Co fotky místa dopadu?
Nic, byla to jen dekorace, protože skutečné místo zásahu nechtěli ukázat.
108 hlavic padajících z vesmíru neudělá pidiškody jen na jednom místě.
Jirka:
MAP možná ne, ale Svatoš u Hájka jo. Včetně apokalyptického popisu toho, co zbyde po těch dronech s optikou.
Propaganda je čím dálo tím debilnější a cílená na stále větší idioty.
Lidstvo je čím dál hloupější, tudíž i propaganda může být retardovanější.
„Srovnejme třeba se superhypermodernímy éry F-35, objednanými militantní blbkou Černochovou, okolo jejichž spolehlivosti se rojí mnoho otázek.“
No ono taky, kdy že nám to mají začít dodávat ty F-35? Někdy po roce 2035 nebo jak? Tou dobou to budou jistě supermoderní stroje narvané těmi nejmodernějšími součástkami 🤣
Nóó…… chceš obchodovat anebo svítit?
Výborně, Orešnik obsahuje „zastaralé“ elektrosoučástky. Pokud vůbec kdo našel zbytky Orešniku s identifikovatelnými elektrosoučástkami, neví nic o USA militery normách (MIL-STD, MIL-PRF, MIL-Spec, nevzpomínám už číselně kolik), když také stanoví, že v zařízeních pro armádu nesmí být užity součástky, které nejsou prověřeny spolehlivým chodem ve srovnatelných podmínkách a v obdobných zařízeních po dobu nejméně xx let. Takže elektronická zařízení pro ozbrojené síly USA nutně musí obsahovat víc nebo méně zastaralé součástky. To ve prospěch spolehlivosti dané věci. Lze předpokládat, že vzorem sovětských norem (GOST), tedy i norem RF, pro vojenskou techniku byly právě americké MIL. Zdá se mi to docela zajímavé.
10 let? Jak dlouho může asi tak trvat vývoj balistické rakety? U bojových letadel je to ještě mnohem víc, od prototypu do série.
Ale hlavně když to plebs žere.
Re: spit
Bych řekl, že vývoj BR jaksi nekončí nikdy, neboli trvá po celou dobu jejich životnosti.
spitfajr:
Ale tak jim to nechte – alespoň nabudou falešné sebejistoty a to je dobrá zbraň.
Takže nám vlastně Lukačevič laskavě sděluje, že Rusové byli před deseti lety vyspělejší, než je kdokoli jiný dnes. No, pravý čas vydat se na Rusa,
Ty banderovské magory je třeba zarazit než bude pozdě! To jsou takový idioti, proboha svatého!!!!! Už zasedá nějaká bezpečnostní rada státu…nebo EU??!! Kreténi budou tu svoloč podporovat, až nám tady z evropského kontinentu zůstane měsíční krajina….podělaná černá díra plná nácků a kvůli tomu bude zničený náš svět??!!
uz pred lety, kdyz se kdosi obratil na tehdejsiho zamini Petricka s tim, jestli nam nevadi, ze na Ukrajine oslavuji nacky, prohlasil, ze je to jejich vnitrni vec.
Cimz (na rozdil od spousty jinych) vyjadril muj nazor. Akorat, ja jsem na rozdil od Petricka pro to, abychom to dusledne respektovali. Mate problem? Je to vas vnitrni problem. Tzn. zadna pomoc, zadna spolupracu, kdyz jste si do toho hnizda nasrali, tak si v tom sedte, nas fo toho netahejte.
A ze maji (nejen v hnizde) nasrano dostatecne uz nezastiraji ani v mainstreamu, jen zatim tvrdi, ze to je Nutella.
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Kazdy-stat-ma-sve-hrdiny-Hnev-Polska-na-Ukrajine-neberou-vazne-792082
Taky to tak vidím. Ať si je oslavují, ale zaminovat hranice, nepustit to ven a hlavně nefinancovat. Ať se tam sežerou. Ti co oslavují, vlastně by se dalo říci, tvůrce banderových věnců jsou zrůdy a měli by zůstat izolování od lidského společenství!
Petříček byl předobrazem Lipavského.
👍 🎯 1️⃣⭐ 🥇 🏆
Týdenní souhrn Degeneru
https://degener.cz/tydenni-souhrn-18/
V souvislosti se sříkancovým grafiti u Koláře a Witowské mě podvědomí neinvazivně napadlo, neexistuje-li zde politický střet zájmů (TANDEM) televize a hradu.. historicky nesměli partneři pracovat spolu ( ZA STEJNÝM PULTEM ATP.)..
Dneska už pravidla neplatí. Společnost je už úplně v bruseli. Ti, kteří se tetelili blahem, když jistí zmrdi poškozovali Vidláka, Kačku, ale i jiné, se nyní pohoršují. Ach jo. To nedopadne dobře!
Paní Witowská asi chtěla všechny informovat, že její domov není nijak hlídaný.
Je z ní cíl odplaty za pomalování sochy Edvarda Beneše červenou barvou atd. a ona si myslí, že to vyřeší udání na policii. Fascinující. Babišová se svého času uklidila do Dubaje a Fenič do Itálie.
Vidláku, fajn, asi to víte, ale přecejen. V jaké kategorii je vedeno oněch 2000 m2 kolem Vidlákovny v Katastru nemovitostí? Jiné užití nezbývá než oznámit, může znamenat i nějaká ta povolení či souhlasy a také, jinou sazbu daně z nemovitostí. Aby si úřady na Vás nesmlsly.
AD: Hulvath
Pána boha …
Ten vůl nasere ty svoje přiblblý kecy o AI všude. Jdi už s tím konečně do prdele!
Zavolajte riaditeľku alebo žandárov.
Nestačili by Arnošt a Arnošt ? Když budou mít s sebou svěrací kazajku.
Jo a když na něj nikdo nereaguje, přijde s dalšími svými nicky a blije to paralelně. Ach jo, zlaté časy když ještě Zakladatel kydal.
Vidláku, moc pěkný traktůrek. Jen mi nejde do hlavy ten necelý litr nafty za hodinu při plné zátěži. Jsem zvědav, zda to potvrdíte po vyzkoušení.
Já mám na plachetnici motor lombardiny, je to tříválec se spotřebou 2,2 l na moto hodinu, záleží na tom v jakém režimu bude traktůrek pracovat,jestli bude například orat nebo bude jezdit na volno (to je dost dědku, že jsi taky něco udělal pro rodinu 😄).
„Při plné zátěži“ znamená, že to nebude jezdit na volno.
A já mám pískovou filtraci do bazénu a dezinfekční tablety, jo, a asi 4 různé sekačky na trávu – heč 😀
proč ne. já mám taky Kubotu, ale i zetor 4011 – tam se udává, že spotřeba na hodinu středně hluboké orby je 6,5 litru. ale zetor je tuším obsah 3,4l a ta kubota má tuším 0,9 obsah
Re: Tymák, Funes
Když chceš mít koně, musíš je nakrmit. Z tohoto dogmatu není úniku. Na zdvihovém objemu v tomto punktu OPRAVDU nezáleží.
Viz tzv. downsize na osobácích. Z dvoulitrů jsme se dostali na poloviční objem a spotřeba se snížila za cenu:
a/ extrémního zvýšení technologické náročnosti
b/ zvýšení poruchovosti
c/ zkrácení životnosti
Přesně, pokud hluboce ořu, musím tu energii dát. Netvrdím, že můj zahradní traktůrek je technický zázrak, ale vím co bere při sečení husté trávy a orba bude ještě někde jinde.
Jo. Nasrat!
Re: vvdvk
Nasrat si můžete, kam je libo.
V síni?
V naftě je určitá energie a na určitou práci je také daná určitá potřebná energie.
Ten traktor mezi může využití energie jen optimalizovat.
Re: Ano
sežeňte si nějakou učebnici fyziky.
Jasně stachanovský alchymisto.
Ty s dobrým traktorem zoráš 20ha s deckou nafty.
Ten traktor je samozřejmě ZCELA nevhodný, protože nemá na sobě připevněnou tabulku se svým jménem, anebo alespoň umjeleckicype vyvedené jméno.
Mohu-li uvést hezký příklad, Angličané mívali povinné označení aut jménem vlastníka provedené ozdobným psacím písmem, pochopitelně vystínovaným a jméno pak bylo ozdobně orámováno, takže to působilo, jako starosvětská tabulka.
Vše se pochopitelně provádělo štětcem!
Hm, výrobek z doby, kdy záruční doba ještě nečinila cca trojnásobek „předpokládané doby životnosti“ nebo jak tomu prouzovci říkají. (Prostě koupíte boty, máte zákonnou záruku 2 roky, jasně, akorát ty boty nesmíte nosit, protože když se po deseti týdnech propadne pata a po dvanácti je v podrážce regulérní díra, tak na reklamaci není nárok, neb „doba životnosti“ prostě může být kratší než záruka, zákon nezákon.)
Re: MV
Řešení je jednoduché.
Podruhé nekoupit a jít jinam.
Stalo se v 1990 na Slovensku. Jeden podnikavec nakoupil v Itálii levně boty a prodával je tady, na trhu nesmírně hladovém po zboží z vysněného Západu. Jenže se začali asi po půl roce lidem rozpadávat. Prodejce dávno zmizel, tak napsali výrobci. Kdyby ty Východoslovenské noviny, kam zákazník donesl tu odpověď jestě existovali, tak se tam smějí snad dodnes. Ohromený výrobce totiž odepsal, že jde o boty do rakve, pro pohřební ústavy, vůbec neurčené k nošení, a že je konsternován že vydrželi až půl roku 😀 😀
Ty boty nevydržely?
On ten blbec s nějakým tím „údajným“ titulem (jak někomu odpovídal dole) neumí ani pravopis. :-/
Ona byla ve školách inkluze už tehdy a on je jednou z jejích prvních obětí?
Ten blbec se ucil jiny pravopis. To je asi jeho nejmensi problem.
Tuhle historku nám říkali už v ranejch osmdesátkách ve škole, jako důkaz, jaký jsou ti kapitalisti podvodníci.
👍 🎯
Anon.
Já to znám jako vtip. Ale táta, který jezdíval do zahraničí a boty si kupoval v Itálii, na to málem nalít 😊 Kdoví…..třeba je celá ta historka původem od něj.
Mým strojem je kosa.
https://postimg.cc/qgps7p26
„Mým strojem je kosa.“ Smrťák v. r.
A po dlouhé době napršely 4 mm:
https://postimg.cc/c6NSgbJN
Ládik:
Hamouni hamounský. Nám ani to ne!
Re: Ládik!!!
Až s ní budeš orat, vzkaž mi! Rád se na tebe podívám.
Orám rýčem a kultivuju motykou, biosložkou je tráva:
https://postimg.cc/dhxm69JH
Re: Ládik!!!
Kuwa, ty mi to KAZÍŠ!!!
Správně máš jetel sekat sekerou a pohrabovat to kleštěma!
A já ti mám u toho udílet cenné rady!!!
Tady je pracovní postup:
https://postimg.cc/gallery/wJW1P9h
Ládik – Kosa
Když jsem naposledy pracoval, tak jsem chěl po zaměstnavateli místo nabízeného křoviňáku kosu. Vzbudilo to docela rozruch. Dodání obyčejné kosy trvalo asi měsíc, prý to vzbudilo velký zájem – co to je za…člověka?
Musel jsem podepsat prý narychlo vytvořený dokument – Bezpečnost práce s kosou.
Já jednou pracoval s kosou celý měsíc (DPP). Kosil jsem horskou louku Obidová (rezervace na Visalajích); od rána do večera, celé 4 týdny. Z Ostravy jsem tam jel každé ráno na kole, kosu rozloženou a přivázaniu k horní trubce, večer zpátky. Babku jsem měl zaraženou do silného kořene smrku a naklepával jsem 2x denně. Chodili se tam na mě dívat lidi, bo jsem dělal furt, celý den. Kosa byla 90cm.
Posledních cca 10 let už kosím jen kosou metrovou, ta je ideální (na snímku výše). Mám i 130cm, ale s tou vydržím jen 15 minut, pak neotevřu dlaně.
Kosa 130 cm se používala na kosení obilí – je řídké, tak se dalo kosit i celý den (dědeček, já už ne..). Na trávu atd. pak menší, to je jasné..
Dneska už s tím většina lidí neumí. Nedivím se, protože proč se dřít, když jsou stroje.
Na rotační pohon, s cizím zdrojem energie.
Josefina je nádherný stroj.
Já mám Iseki TX 1510, o deset let mladší, ale také EMP odolný.
Vidláku, minulý víkend jste se viděl s paní Jaroslavou Obermaierovou. Kdysi hrála titulní roli v muzikálu Josefína. Až budete traktůrek slavnostně uvádět do provozu, měli byste ji požádat, aby šla za patronku. Jako když se spouští na vodu loď.
To je dobrý nápad 🙂
Cože ?! Toto v roce 2026 ?? Tohle je dnes v mode ! https://www.rouming.cz/roumingShow.php?file=honghu_t70.jpg Ja vam říkám pořád, že AI neutečete ani do pole – role 😀
Budu presnejsi : V oblasti čínských robotických traktorů a autonomního zemědělství je největším milníkem Honghu T70, což je první plně autonomní elektrický traktor v Číně, který zvládne kompletní zemědělský cyklus bez lidského řidiče. Tento stroj reaguje na kritický nedostatek pracovní síly a stárnutí populace na čínském venkově.
Klíčové vlastnosti čínského robotického traktoru (Honghu T70)
• Plná autonomie: Zvládá orbu, setí, postřik i sklizeň zcela sám.
• Elektrický pohon: Běží na lithium-iontovou baterii s duálním motorem.
• Doba provozu: Na jedno nabití vydrží pracovat až 6 hodin v kuse.
• Centimetrová přesnost: Satelitní navigace BeiDou a senzory zajišťují přesnost navádění na ±2,5 cm.
• Chytré systémy: Využívá umělou inteligenci (AI), 5G konektivitu a sbírá data o půdě v reálném čase.
•
Širší kontext čínského autonomního zemědělství
Čína masivně investuje do konceptu tzv. bezpilotních farem (unmanned farms). Vládní strategický plán pro chytré zemědělství (Smart Farming Plan) si klade za cíl, aby do roku 2026 tvořily systémy řízené daty a roboty podstatnou část agrární produkce. Kromě traktorů jako Honghu T70, který již běžně operuje například v provincii Hebei, Čína nasazuje také autonomní kombajny o výkonu až 300 koní nebo pozemní roboty pro aplikaci pesticidů (např. od společnosti XAG). Výrobci jako Zoomlion navíc vyvíjejí obří hybridní traktory s extrémním výkonem.
Na prospektu a propagačních videích to pracuje moc hezky. Ale docela by mě zajímalo, jak to autonomně očistí zaflákanou radlici, jak se to autonomně vytáhne z bláta, co to autonomně udělá s navrstvenou trávou, slámou, plevelem… Jak si třeba kombajn autonomně vyčistí zadělaná vytřásadla nebo rotory. Jak si autonomně uvolní naháňky a podobně.
Ale já tomu samozřejmě nerozumím a AI nemám rád…
Pamatuju si nádherná videa mého Agzatu – jednou rukou stačilo držet řídítka a jelo to v brázdě vlastně samo… A pak jsem s tím vjel do jílovitější půdy, trochu zapršelo, nebo naopak bylo moc sucho a najednou to člověk víc tlačil rukama než že by pracoval motor.
Ale Vidláku… Mluvíte jako cowboyové ve vlaku v Texasu v roku 1885, kteří v knize Buffallo Bill proti Jesse Jamesovi si četli v novinách zprávičku, že jednou bude elektrické světlo i ve vagónech. Jaká to blbost, řehtali se, to vlak za sebou potáhne drát, nebo co ?! 😀 Zemědělství v nové době přizpůsobí celé systémové okolí robotizaci. T.j. takto položené otázky ztratí smysl stejně, jako řehtání se jak nebohý humanoidní robot bude stát ve fabrice u soustruhu zn. TOS Čelákovice r.v. 1983 a nebude s ním umět 🙂
Já nepochybuji o robotice, jen pochybuji, že to bude tak přímočaré, jak nám v jednom kuse vnucujete.
Ale v tom souhlasím, nebude to zcela přímočaré, tak jako nebylo třeba v letectví, jestě v roce 1923 bylo takové cestování v kožichu v otevřené kabině jen pro nejotrlejší a tlustí rejdaři na promenádních palubách svých Titaniců se shovívavě usmívali… Hlavoun IBM Thomas Watson v roce 1953 čekal, že na celém světě bude poptávka na několik desítek počítačů… Trend je důležitý. A zrovna v Číně díky demografickým důsledkům politiky jednoho dítěte je tlak tak velký, že rychlý vývoj a aplikace je pro ten stát velikosti kontinentu životně důležitý. A tím to potáhne i jinde.
re: Hulvát
Jeden trapný dotaz:
jak bude hen ten traktor – chytrolín fachčit, když nebude elektrika? To jako z posledních baterkových sil zavolá na AI a objedná si šest hodin slunečního svitu, nejlépe zmáčknutých do intervalu 23 – 03 hodin místního času?
Já jen tak, abych věděl, na co se mám těšit…
🙂 :-):-)
Se svým vnukem, takto čerstvým „jaderným inženýrem“, jsme něco popili a nechali se unést. Kdyby například byly postaveny původní čtyři bloky JETE a ne jen dva, a k tomu se přidaly nějaké dva další bloky v JEDU – pak by JE zásobovaly českou síť cca na 80 procent. K tomu voda, trochu slunce a a větru a samozřejmě plyn. A bez „lipské burzy“. Vnuk to umí spočítat – pak by dávala možná smysl i ta elektromobilita.
Bláhové sny. Máme grýndýl a výpočty a fyzika nikoho nezajímají.
Re: Godot
Tvůj vnuk je NAPROSTO nezodpovědný soudruh, který nám tady kazí evropskou eko-morálku.
Naše jediné štěstí je, že už skoro nikdo neumí hen ty trapné a blbé počty.
Btw. dorval jsem se k výtisku maturitního testu z počtů – pardon – matematiky. I usedl jsem a hořce zaplakal…
RE: Targus
Vítejte do spolku. Maturitní test z matematiky před pár lety obsahoval zadání pro výpočet přepony pravoúhlého trojúhelníku a odpověď se vybírala ze 4 možností – pláč nebo vztek?
Také jsem si to nahrubo propočítal. Temelín 4 bloky 1000 MW, Dukovany 2 bloky 1000 MW, Tušimice 1-2 bloky 1000 MW. Pak postavit plánované přečerpávací vodní elektrárny, k nim ještě dalších 6 lokalit nových (jsou realizovatelné), předělat vltavskou kaskádu na akumulační nebo přečerpávací typ (lze celkem snadno), cca. 1 000 MW úložné kapacity v bateriích (realizovatelné). Zbytek jako plynové, solární, větrné elektrárny jsou jen hobby doplněk. Vyšlo mně, že by stačilo vyčlenit 200 mld. Kč ze státního rozpočtu každý rok po dobu 10 let, a energetická bezpečnost ČR je zajištěna. Jistě na to někdo přišel také, a proto se nic takového nestane.
re: K´62
Nejhorší na tom je, že stejně jsou na tom už i kusy, které technické předměty vyučují.
Pokud před ně položíte papír s příkladem, který nemají nadrilovaný, nechytají se ani za hlavu.
Ale jistě že se vývoj nezastaví.
Jenže nezapomínejte, že vylepšováním svíčky žárovku nevymyslíte.
Třeba zrovna ta robotická zemědělská výroba – myslíte, že budoucnost je opravdu v obdělávání půdy tak, jak se to praktikuje v podstatě od té doby, co jsme slezli ze stromů, jen tentokrát bez lidí?
Já bych spíš sázel na nějaké přesně definované podmínky např. ve věžových hydroponiích, kde si budete moci navrhnout celý „výrobní řetězec“ od začátku do konce a ne se přizpůsobovat tomu, jak to příroda nahodile připravila.
A ono třeba i díky té „demografické křivce“ toho nakonec nebude třeba obdělávat a vyrábět tolik…
Přesně tak, delší budoucnost je ve vertikálních farmách, nechtěl jsem to podrobně rozvádět ale toto jsem myslel tím systémovým přizpůsobovaním. Stejně jako se nikdo nebude namáhat aby robot uměl makat na obráběcím stroji z minulého století. A jestě vzdálenější budoucnost bude pěstování masa in vitro. Blízká budoucnost, vlastně už částečná přítomnost, o které se dnes bavíme, je v robotizaci klasického zemědělství.
re: Tm aHulvát
Dokonale mne fascinuje, jak zdařile ignorujete náklady na vybudování a provoz hen toho patrového hydro-zázraku. A to už zcela ponechávám stranou skutečnost, že průmyslově vyrobené bazmeky, které vy tvrdohlavě nazýváte potravinami, neobsahují v patřičném množství např. stopové prvky.
Btw. obohaťte tupce svou představou, jak bude probíhat digitální samosběr!
A taky by mne zajímalo, jak budete rostliny digitálně opylovávat.
A co teprve vertikální škůdce! Vertikální chemie, vertikální postřik, čerpadla, stínění, ochrana konstrukcí, vertikální sběr.
Co blbnu… Bude to soustava malých vodojemů a závlaha samospádem. Dešťovou vodu budou z půdy odpařovat mařiče energie, bude se znovu kondenzovat a takto destilovaná upravovat a čerpat do oněch zelených vertikálních vodojemů.
Vzdycky me udivi ocividna neznalost radoby vizionaru.
Kazdy jeden z nich ma v kapse chytry telefon, ale aby si nasli relevatni informace, to je moc prace.
Misto toho radsi vesti budoucnost a sni, jak jim AI snad bude i lestit koule.
„Vezovite hydroponie“ tu uz prece byly a neni to tak davno. Tekla do toho velka spousta penez, neb to znelo libe vsem tem propagatorum Gryndylu a ve velkomestech zijicich radoby ekologum.
Tyhle typy, totiz ve velke vetsine nenavidi venkov, a snili o tom, ze se zavislosti na nem (veskere mestske obyvatelstvo je na venkovu zavisle) zbavi.
Dopadlo to velmi neslavne.
Nebudte tedy lini/hloupi/omezeni a najdete si na svych chytrych telefonech proc. Muzete pouzit i tu svoji AI.
I kdyz pozor, AI nekdy pekne lze.
Jo jo, ja jim rikam „karlinsti zemedelci“. To takhle moje draha nadsene prisla s tim, ze kdyz uz nehodlam pestovat anglickej travnik, ale krome normalni travy i nejaky zahony, ze se do toho pusti taky. Tady chci vyvyseny zahony, tamhle budou brambory v pytlich, videla jsem to na instaci… Prerusil jsem ji a ukazal… tady mas petset metru na hrani, na co ti budou brambory v pytlich? Preslo ji to.
A tak mam zatim asi jen sedesat metru, brambory, rajcata, papriky, cesnek, cibule, hrasek, ted jeste nejaky redkvicky… na podzim to dostalo vlecku hnoje a try roky poryto, uz to zacina vypadat jako zahrada, ne jako kdyz nekdo strhne travu bagrem.
Bavi mne tydyti neschopni domyslet dusledky a mechanicky prorokujici dle primky.
A největší sranda bude, když si snima bude hrát nějaký haker.
Hacker je riziko potenciální – ale to že musíš mít vysírající zaměstnance, kteří maji mnoho práv a nároku – na rozdíl od robota – to je věc zcela jistá. A toto se bude každý zaměstnavatel v jakémkoliv oboru eliminovat hned jak bude moct.
I vy jeden moudráku.
No nevím, ale ještě když jsem musel „šéfovat“ tak jsem s „troublemakery“ prostě musel počítat. V kolektivy do deseti lidí se vždycky jeden najde, který je proti. Proti čemukoliv. A dělá vlny.
Ale na druhé straně – někdy upozorní na jinak neviděnou chybu. Někdy…
Gene
U nás sme im hovorili.. také naše „šematko „…😂
Mám jedinou otázku: Kolik hektarů polí jste letos zoral? A vlastně ještě druhou: A kolik za celý život?
I já mám na vás otázku : To znáte, ten klasický vtip v různých variacích, který končí : „…ale my nelynčujeme černochy !“ ? 😀 Spěte dál a snad se někdo ze zdejšího p.t. obecenstva najde – třeba Stan Borowitz nebo Wednesday – kdo dokáže chápat i nad dva závity. Oddělit chvalitebný ušlechtilo – hobbysticko – psychohygienicko – národnobuditelský duch dnešního Vidlákova článku, od toho co zmiňuju já – t.j. co se děje v tom aby miliardy lidí měli co do huby. I v novém světovém AI -roboticko centristickém pojetí civilizace, která bouchá na dveře.
Takže abych přepsal tu vaši mnohaslovnou výmluvu do češtiny: za celý život ani hektar. Vaše „rady“ se tedy dají snadno kvalifikovat jako tzv. hraběcí. A můžete si je, víte co.
Příteli, trpíte kognitivní disonancí ? JÁ dávám rady ? Umíte vnímat smysl psaného slova ? Máte číňany, kteří chrlí 3 miliony nových inženýrů ročně a přihlašují jen v AI 3x více patentů než USA, za voly co nevědí co dělají ?
Ano, od teoretiků vašeho ražení jsou „rady“ vůbec nejlepší 😉🤣
Fakt si myslíte, že debil něco pochopí ? neznáte jej už dost dlouho ?
kdyz vemeno nevi kudy kam, argumenty nema, na otazky neodpovida… vite co udela?
Namomtuje do toho Cinany.
V Cine nikdy nebyl, cinskemu zbozi se vzdycky posmival, jako nekvalitnimu a v cinske restauraci (dyz tam jednou omylem zabloudil) jedl priborem.
a tak si nasel vdecne tema: plkat o AI.
Normalni clovek by si zalozil blog, kde by jeho ctene rady ocenili.
„JÁ dávám rady ?“
Ale on misto toho chodi radsi hazet perly svinim na cizi web, kde placa nemysly pate pres devate pod JAKYKOLI clanek.
A jeste se divi, ze to nikdo neoceni.
Vitejte v dobe samozvanych expertu. Tihle se na AI -primo tresou, ale o to vic budou prekvapeni, protoze tyhle to postihne nejvic.
👍 🎯 1️⃣⭐
Jak říkají naši teplí „Božínku!“, ten zvyk se jmenuje „jako o červené punčošce“ a myslím, že jím trpí v jisté míře kdekdo. (Já taky. Média hlavního proudu.)
Problém je jen v tom, jak často se vnese to téma do jakékoliv diskuze. Když je to moc často, tak se to prostě „přejí“.
tdx:
Vy nejenže máte v prdeli třísku, ale žena vám nedala a ještě vás donutila vymalovat koupelnu, to jináč není možný.
Tak teď jsem Vás Markýzo vůbec nepochopila. Ano, je pravda, že s anonymem by se diskutovat vůbec nemělo, ale proč se tak hnusně navážíte do tdx opravdu nechápu.
Šklíba:
Protože se on hnusně naváží do každého, koho potká – dnes zvláště intenzivně. Možná vám není jasno, proč zrovna já, když na mně osobně hnusný nebyl – pokud hádám správně, zkuste popřemejšlet, třeba vám napadne.
Jste vedle. Víc k tomu nemám co dodat. Nicméně nebudu vám vaši „pravdu“ vyvracet.
No neřekla bych, že máte pravdu. Ano, nelíbí se mu když tady někdo obhajuje gestapácké manýry a je jedno zda tyto manýry jsou použity proti muslimům, černochům nebo komukoliv jinému, pořád jsou to gestapácké manýry. A tím, že Vy jste se ohradila proti tdx jste se tak nějak přidala na stranu těch co jim tyto manýry, použité vůči (asi) Palestincům, nevadí. Vaše volba.
Šklíba:
Mám asi tak pravdu, jako ji máte vy – čili když to nebudeme nazývat „pravdou“ ale úhlem pohledu, bude to jasnější. A nepřidávám se na žádné strany; že si to tak někdo vysvětlí, s tím nic nenadělám – což jistě chápete. A pokud ještě sdílíte ten nešvar, že z něčeho, co bylo řečeno uděláte mylný závěr „co tím vlastně myslela“ a následně z tohoto závěru vyvodíte další „logické“ pokračování………no, tak s tím nenadělám už vůbec nic.
Markýzo, pokud máte vůči diskutujícímu, jako je například tdx (nemám na mysli různé anonymy), nějaké výhrady, lze to sdělit slušně a ne výkřikem jako je tento : „Vy nejenže máte v prdeli třísku, ale žena vám nedala a ještě vás donutila vymalovat koupelnu, to jináč není možný.“ Je to hrubé a primitivní a diskutující tdx žádné podobné velmi primitivní urážky nepoužívá. Ale jak píši, vaše volba, dále nehodlám ztrácet čas touto diskusí s vámi.
Šklíba:
Máte pravdu, tdx nepoužívá hrubých urážek – používá sofistikovanou jedovatost na lidi, kteří mu nic nedělají. V mých očích je to horší varianta – ale jak říkáte/říkáme – každý dle svého.
Kočka Šklíba (a eventuálně Markýza):
Markýza má pravdu v tom, že tdx umí použít sofistikovanou jedovatost, ale není zde jediný, kdo to občas dělá. Zase se umí i omluvit (obojí jsem zažila na vlastní kůži), což ne každý dokáže.
To napadání lidí za názor, různé posměšky a sekýrování kvůli nepodstatným věcem je tu dost rozšířené a vůbec se mi to nelíbí. Nechci jmenovat lidi, kteří to dělají, protože by to vedlo k další zbytečné hádce.
Ale nesouhlasím například s Alefem, že nejdůležitější je vzdělání a kultivovanost projevu. Mám daleko raději, když mi někdo sdělí věci úplně na rovinu a jasně, třeba i „jak mu zobák narostl“, než když je balí do vznosného hávu a já mám pak problém rozluštit, jak to vlastně myslel.
Nejlepší by ale bylo, kdyby na utrpěná příkoří všichni zapomněli a podali si ruce.
„Ale nesouhlasím například s Alefem, že nejdůležitější je vzdělání a kultivovanost projevu.“
Alef nic takového nenapsal.
Nechtěla jsem se k tomu vůbec vracet, ale dobře. Tdx tady diskutoval s anonymem (už to toho dotyčného diskvalifikuje) a Markýza přišla a začala primitivně urážet pouze a jenom tdx. Bez příčiny, bez „sofistikovaných jedovatostí“ z jeho strany vůči ní.
Já chápu, že třeba někoho otravuje takovýto spor, poměrně dlouhý, ale stačí přerolovat, nemusí přece dotyčného bez příčiny trapně a vulgárně urážet. Prostě se do toho neměla plést. Ale to asi Markýza nedokáže. Takže asi tolik.
Alef Nula:
Dobře, omlouvám se, že jsem Vás špatně pochopila, neměla jsem v úmyslu Vás dezinterpretovat. Měla jsem na mysli tento Váš příspěvek:
https://web.litterate.cz/nadcloveci-rakovina/comment-page-2/#comment-637528
Doslova tam stojí, cituji: „Problém je nevzdělanost, a s tím (ale nejen s tím) související absence smyslu pro kulturu projevu.“
Opravdu tam neříkáte, že nejdůležitější je vzdělanost nebo kultura projevu. Jen, že problém s diskuzemi začíná nevzdělaností a absencí smyslu pro kulturu projevu.
Stejně to ale vidím trochu jinak. Podle mého začíná problém v egu diskutujících, ve snaze zviditelnit se a být vtipný na úkor toho druhého, neochotě podívat se na věci jeho očima a akceptovat, že někdo jiný může mít také kus pravdy. Takže, jde jen o formu nevědomosti, jako vždy.
Také si myslím, že pravda nezávisí na formě, jakou je sdělována, ale ochota ji přijmout, nebo se nad ní aspoň zamyslet, už ano.
Stejně mám ale raději jasná, na rovinu řečená sdělení, než zaobalená. Mám takový dojem, že Lao-c‘ něco takového říká ve své knize Tao te ťing. Že je lepší být drsný jako obyčejný kámen, než uhlazený jako nefrit nebo jadeit. Asi záleží na překladu, doslova si to nepamatuji, ale tak nějak jsem to četla… Také Ježíš říká: Vaše řeč budiž ano-ano, nebo ne-ne. Co je nad to, to je od Zlého. Smysl je, myslím, dost podobný.
…vyjmenuj všechny součásti vozu,
a stále jsi neřekl, co je vůz.
Nepřej si být jako lesklý šperk.
Buď jako drsný kámen.
—
To je z kapitoly 39.
—
I drsný kámen bývá úhledný a lze v něm nalézt jakousi režnou krásu. – To ovšem neplatí pro mazlavý exkrement, mezi tím dvojím je dobré rozlišovat.
Kočka Šklíba:
S Markýzou se známe z Pokecu24, nemá mě ráda. Nedělá si starosti s tím, co řekne a napíše, ani jak to ten druhý pochopí. Jak sama říká, řeč plyne jak voda. Naše vzájemná antipatie vznikla přesně na tomto principu. Ona byla ta neomalená, já zase ta jedovatá.
Přesto mívá v něčem pravdu, i postřeh a vidím na ní i dobré vlastnosti, i když ona na mě nejspíš ne. Měla jsem konflikt s tdx i Markýzou, proto jsem se odvážila to komentovat.
Alef Nula:
Děkuji za upřesnění, to je moc hezké… ta přesná citace.
Je to právě jedno z podobenství o Nepojmenovatelném. Části vozu nejsou vůz, ale přesto na něj ukazují a mysl k němu vedou.
A kamení mluví stejně, jako všechny věci – i části vozu. Všechno to říká: Já JSEM!
Huh… Tak zrovna od vás bych nečekal, že tu budete hájit anonymy a hulváta nebo Okolo jdoucího. Vybrala jste si vážně zajímavou společnost. A ta osobní rovina, ta byla fakt zbytečná.
tdx:
Nenapsal jste komu to adresujete a pravítko nemám poruce, abych si ho ke komentům přiložila – takže hádám, že to bylo na mně. Nevím, jakým myšlénkovým veletočem jste došel k tomu, že hájím anonymy a hulváty a ani to vědět nechci. Jediné k čemu se hlásím, je ta osobní rovina – na což říkám, možná zbytečná byla, možná nebyla. Jiné vysvětlení by bylo, že jste prostě ohavná duše a uznejte, že furt lepší osobní rovina, než tohle.
„že jste prostě ohavná duše“ Gratuluji.
Markýza mě sice nemá ráda, ale v zájmu pravdy – takhle to určitě nemyslela. Píše přece v závěru svého komentu, že téhle možnosti přednost nedává…
Jednou mi napsala, že jsem omylem objevila něco chytrého. Brala jsem to jako urážku. Ale objektivně, spíš jí to rychleji mluví (nebo píše), než myslí. Čímž nechci říct, že by jí to nemyslelo. Jen něco řekne (napíše) a to, jak to může druhý pochopit, jí unikne. Dlouhé komenty zásadně nečte, takže občas není dost v obraze.
Vidí věci z více stran, má svůj vlastní smysl pro spravedlnost a odvahu ho uplatnit (v tom se mi dost podobá, ale nebude ráda, že jsem to napsala 🙂 ).
A mám pro vás ještě radu, přejmenujte se. Místo přezdívky hulvát si začněte říkat doktor Cvach.
No doktor čehosi jsem, takže půlka je splněna 😀
Když jste Huváthe doktor (asi přírodních věd?), tak byste mi mohl poradit.
Stala se mi dneska ráno taková divná věc.>
No, kocoure, zcela vašemu textu nerozumím. Jakože vám běžel PC monitor, na něm TV program, přičemž monitor byl přes VGA připojený k vypnutému PC ? To jako fakt, v tomto časoprostorovém kontinuu ? 🙂
Nejsem hulvát ani dr., ale tak si říkám, že nejpravděpodobnější vysvětlení by byl krátkodobý výpadek proudu.
Různá elektronická udělátka, která se udržují v omezeném chodu i při „vypnutí“ (např. DAB rádio sice nehraje ale ukazuje čas = zařízení běží, jen dělá něco jiného, než při plném zapnutí) se mohou zachovat různě při skutečném odpojení od napájení a opětovném skutečném zapnutí – např. se plně zapnout (DAB rádio začne hrát).
Asi nejsnáze byste tuto hypothesu mohl vyvrátit kontrolním pokusem: uveďte vše do stavu jako před usnutím, na chvíli si shoďte jistič, a znova ho nahoďte – a pak obejděte zařízení, zda se nebudou chovat stejně „podivně“ jako v těch půl šesté ráno.
A nebo teda „Aliens…“
Vy jste fakt „hurvínek“. Co píše autor : „Otevřel jsem s jistým úsilím oči a konstatoval, že je zapnutý monitor a na obrazovce běží program ČTV. Bez zvuku – monitor nemá žádné reproduktory. Počítač byl vypnutý…kromě monitoru je zapnutý také konvertor z digitálního TV signálu na HDMI, který jsem si koupil pro případ, že bych se chtěl podívat na TV, když už si ji platím. Monitor je ale stále přepnutý na VGA výstup z počítače.“ Stačí ?
Mě to stačí. Nevím, jak vám.
Předpokládám, že monitor má fyzicky zapojené různé vstupy (VGA, HDMI, …) – a primární je v konfigraci nastaven zdroj signálu pro zobrazení na VGA (na dálkovém ovládání to bývají takové ty ikonky se „šipkou do čtverečku“). Dále předpokládám, že do všech krabiček je fyzicky zapojen napájecí kabel a vypnuté jsou „softwareově“, jen spí a čekají na pokyn.
Hypoteticky po výpadku proudu – počítač je nastaven tak, že se sám nezapne i po obnovení napájení, tedy VGA vstup do monitoru zůstává bez signálu. Naopak čínský převodník televize na HDMI se jako tupá krabička po výpadku proudu zapne do plného chodu a na HDMI vstupu se tak objeví signál. Monitor se také ze spánku po výpadku a obnovení napájení zapne do plného chodu – a protože nemá signál na VGA, začne přehrávat funkční signál z HDMI.
A ano, nemusí to tak být. Ale mohlo by. Zeptejte se AI nebo někoho.
Snažím se říct, že většina moderní elektroniky je stále připojena k napájení a stav „vypnuto“ jen znamená přepnutí prováděného interního programu do nějakého stand-by/sleep režimu, ale fyzické odpojení napájení a po něm následující fyzické připojení napájení může spustit jinou část interního programu zařízení. Stačí?
Jenze takto to autor nepopsal, ja vychazel z jeho popisu. Pokud to ma zapojene opravdu tak jak vy dovozujete, pak mate pravdu, muselo to byt tak. Kdyz kocoura explicitne vyloucime 🙂
Kecy a výmluvy, jako ostatně vždy, když se naplno projeví hulvathova neschopnost.
I vy trpite kognitivni disonanci ? Pro pomaleji myslíci bytosti jeste jednou odcituju : „Monitor je ale stále přepnutý na VGA výstup z počítače.“ Pokud našel autor monitor opravdu i PO události pořád natvrdo přepnutý na vstup VGA – tak mi vysvětlete jak mohl signal z HDMI ten monitor zobrazit. Hurvinek tady predpoklada, ze monitor ignoruje sve nastavení a proste zacina prehravat bez ohladu na něj, data z jineho vstupu. TOTO se musi proverit zda to u toho konkretniho typu monitoru je možne, nestačí to predpokladat. Člověče, doufám že nejste operátor něčeho významnějšího než vlečky s kejdou 😀
Blbečku, hurvínek tu předvedl zkušenost z oboru a problém vyřešil, ty ho za to ještě závistivě urážíš. Jsi jen zamindrákovaný debíílek, který tu v zoufalství tapetuje, aby si jej vůbec někdo všiml. Takový lipánkův klon.
Shození jističe nenasimuluje krátkodobý výpadek.
Nejvíce tyto stavy nastávají, když těch krátkodobých výpadků je pár ihned za sebou, než procesor dokončí reset.
St. kocoure, často stačí, že nějak „drcne“ napájení, elektrická silová síť. Ani to nemusí být zaznamenáno jako výpadek.
No, ještě dodám, proč Vás některé, tentokrát, přispěvatel Hulvath tak dráždí a znepokojuje? Občas mi nesednul, snad jsem i zareagoval. Co teď (v dohledu) tvrdí, zdá se mi docela sedí, není nezajímavé. Důvod nějak dál to zkoumat nevidím.
Myslím, že se Hulváth tentokrát trefil a mě prostě nenapadla taková triviální možnost. Přitom v Ústavu, kde pracuji, máme takové jednoduché zařízení do zásuvky, které indiuje pokles sítě, krátkodobý výpadek sítě a výpadek dlouhodobý (LED bliká rychle, pomalu nebo svítí). Opravdu se tím aparát dostane do značně nestandardního stavu a řešením bývá ho vypnout, počkat několik sekund a zapnout. Z 99% je pak vše O.K.
A je docela jedno, jestli byl při síťovém aparát v režimu stand-by nebo v provozu.
Děkuji Huváthovi za odbornou „facičku“. Byl jsem rozespalý a ty projevy byly natolik různé, že mě výpadek (pokles) sítě prostě nenapadl. Hodiny na baterky byly totiž O.K.
Ale jeden případ to přece jen neřeší – zcela vypnutý PC, kde se odpojila SW synchronizace systémového času od internetu. Ale tohle asi nikdo nevyřeší, protože to nelze poctivě nasimulovat. No, počkám si, až se ruští hackeři/ET projeví příště. Nebo až se mi můj mainský kocour Punťa přizná k sabotáži. Jestli to udělá, začnu mu vykat.
😎😺
A – díky všem za snahu o vysvětlení! 😎😸(👽)
…síťovém napájení aparát…
A hlavně hurvínkovi, který tu myšLenku přinesl jako první.
😎😸👍
No, St. kocoure, já Vám to sdělil taky. Stručně a docela přesně. Oni se v silové síti dost často dějí všelijaké věci. Atmosférické výboje nepočítaje. Lze se vybavit všelijakými filtry, zálohovat napájení a tak. I když i to má svoje háčky.
Ano, havarijní zdroj (UPS) nemám. Taková věc jako včera se stane nanejvýš jednou za deset let. Za deset let už tu nebudu. 😜
Náš kocour zapínal tiskárnu a občas i televizi. Ovšem televizi pouze v případě, že můj muž zapomněl ovladač na stolku a příslušně natočený směrem k TV. Kočka si zase vynucovala TV Mezzo, nejlépe s operními zpěvačkami. A když jsem si přehrávala nejakou operu na notebooku a byly tam zpěvačky, sledovala ji se mnou.
Oba už bohužel nejsou mezi námi.
Hmm, měnit vložky válců, pístní kroužky a neměnit písty… To jsem teda ještě nezažil…
Njn. nová doba, host vyhazuje vrchního…, zajímavý postup…
Vidíš Targusi… kurňa to se budu muset kluků zeptat. Rozhodně se měnily vložky i kroužky, ukazovali mi ty staré a předpokládám, že písty vyměnilli také, protože to jsou nejlepší renovátoři na jižní Moravě, ale lhal bych, kdybych řekl, že vím…
Na toto pozor. NENÍ zkurvenějšího národa než automechanici a i z nejstatečněji vypadajícího automechanika se zpravidla vyklube velký lotr – oyebávač. Já hledal na 10 pokusů servis s normálními lidmi, kde jim nevadilo že u toho opodál – potichu – stojím a dokud dodržují co mají, tak nic neříkám. Ale za x podobných příhod jednu : Měnili mi tlumiče. Mladé hovado nedhadlo jak ve stahováku utáhnout pružinu, kousek mu chyběl, tak se chopil jak byl zvyklý, vzduchového rázového klíče a šel si to přitáhnout v pístnici. Zařval jsem na nej. Výrobci tlumičů zrovna tento způsob montáže přísně zakazují, životnost klesne až na třetinu. Pán se ještě urážel, držkoval, musel přijít vedoucí… Nebýt u toho a nevědět to, mám za čas na krku další výměnu a mohl bych nadávat jen do kbelíku s olejem.
Re: hulvát
Tak nějak nevím, co by se mohlo při stažení tlumičové pružiny vzducháčem mohlo na tlumiči poškodit.
Domácí úkol pro fachidioty – porovnej rychlost stahování tlumiče při užití vzducháče s rychlostí stejného pohybu při jízdě po rozbité silnici.
Hlupáku. Jde o nucené otáčení pístnice kolem své osy, ne o stahování ! Proč rázový utahovák pístnici ničí: Poškození vnitřních ventilů: Rázové rázy a vibrace přenášené přes pístnici mohou poškodit nebo rozladit citlivý vnitřní systém ventilů. Protočení a poškození matice: Pístnice se uvnitř rázu snadno protočí. Při použití „pistole“ se riskuje poškození závitů, případně uvolnění vnitřní matice, což může vést k vystřelení pístnice a totální destrukci tlumiče. Zničení těsnění: Nekontrolovaná síla a rychlost mohou pístnici ohnout nebo poškrábat její povrch, což následně způsobí únik tlumicího oleje. Stačí ?
Debil nazývá starého znalého praktika hlupákem, no ani nemusím číst nick odesilatele. Sakra to už se tu vůbec nekydá ?
Aha – meeediím nevadí že o Rajchlovi píšou v diskuzích otevřeně že ho je třeba odkráglovat – ale vadí jim že kdosi chrstnul trochu barvy na plot Koláře a jeho matrace Wittovské. Vám nevadí že mě nazval někdo bez zdůvodnění – protože jaksi žádné nemá – fachidiotem. Ale když já jeho za to – se zcela konkrétními technickými argumenty – nazvu hlupákem, to už vás pobuřuje. Čím se lišíte od Šafra, Moravce, nebo Šídla ?
Re: Hulvát
Ten pičus si nepřichytne blickami vrchní dekl tlumiče nebo pístnici?
V tom případě by mne ovšem silně zajímalo, jak se pohne na závitu matice, když se točí i se závitem.
Neboli kadíte hovna.
Jako obvykle.
No a poškrábaný povrch pístnice na novém dílu, to už snad ani nemá cenu rozebírat.
Takže přeložím do češtiny.
Pan vedoucí přišel k mlaďochovi a jemně jej upozornil, že je sleduje zákazník – totální mamlas, aby pět minut předstíral dotahování klíčem a pak se před ním lépe schoval, až bude dělat druhou stranu.
Jste hloupý člověk co žije z poznatků praxe a odmítá se přizpůsobit tomu co podle „svého rozumu“ považuje za zbytečné. Takové zaměstance po jednom pokusu o pohovor vyhazuju.
Přední světoví výrobci tlumičů ve svých oficiálních montážních návodech a technických materiálech výslovně zakazují použití rázových utahováků (vzduchových i elektrických).
Zde jsou přímé odkazy na oficiální stránky a manuály výrobců, kde tento zákaz detailně vysvětlují:
1. BILSTEIN (Německo)
Technická akademie Bilstein věnuje tomuto problému celé články. Upozorňuje, že rázový utahovák způsobuje natažení závitu a protočení pístnice, což v nejhorším případě povolí vnitřní matici pístu:
• Přečtěte si článek Chyby při montáži tlumičů na Bilstein Workshop, kde Rainer Popiol (šéf školení Bilstein) varuje před poškozením těsnění.
• Další varování naleznete v manuálu Časté chyby při instalaci na Bilstein Workshop, kde výrobce zdůrazňuje, že u plynových tlumičů hrozí při povolení vnitřního mechanismu dokonce vystřelení pístnice a zranění.
•
2. KYB (Japonsko / Evropa)
Jeden z největších světových OEM dodavatelů tlumičů má zákaz rázových klíčů pevně zakotvený v pokynech pro mechaniky i koncové zákazníky:
• V oficiálních radách pro kutily KYB Americas – Installation Tips výrobce uvádí: „Použití vzduchového nebo elektrického rázového utahováku k utažení horní matice může překročit doporučený moment a způsobit poškození.“
• V technické databázi KYB South Africa – Common Fitting Tips je to napsáno naprosto striktně: „Nepoužívejte rázový utahovák, hrozí poškození pístnice. Rázový klíč roztočí pístnici a může poškodit tenké ventily uvnitř těla tlumiče.“
•
Proč na tom výrobci trvají?
Při reklamaci vyteklého nebo nefunkčního tlumiče provádí laboratoř výrobce metalurgickou a mechanickou expertízu. Pokud mikroskopická analýza odhalí, že vnitřní ventily byly poškozeny rotací nebo je přetažený horní závit, reklamace je na základě těchto oficiálních podmínek vždy zamítnuta jako chyba montáže.
Re: Hulvát
K takovému kokotovi, jako jste vy, bych určitě na žádný pohovor nešel.
Víte proč?
Protože nasadit vzducháč (u nás to je burček) na pístnici nezajištěnou proti rotaci ve směru dotahování může buď:
a/ naprostý idiot vašeho formátu, anebo
b/ zaměstnanec firmy Auto Škoda na lince v eMBéčku.
Normální člověk, který je schopen pochopit funkci závitu, to nemůže nikdy udělat.
Totéž platí o pičusech – pardon – technických antitalentech , kteří neumějí přenastavit na pistoli utahovací moment, což je naprostá většina montážníků na skládacích auto-lego-linkách, lhostejno, zda jde o eMBéčko, Kolňas, anebo Nošovky. Je to tam jeden degenerát vedle druhého, který nesmí mít ani pracovní boty s tkaničkami, protože při prvním pokusu o zavázání bot je schopen se na nich oběsit.
A vida, ja panáček otáčí, když zjistil že kecá, a není chytřejší než výrobci tlumičů. Takže jste pod tlakem musel přiznat že mám technicky pravdu, akorát na ústupu vypouštíte dýmovou clonu urážek ad hominem 😀 Máte pocit že vám na to někdo skočí ?
Re: Vidlák
Pokud neměníš písty, měl bys zbavit karbonu:
1/ drážky pro pístní kroužky – pakárna!
2/ samotné písty – ještě větší pakárna!
Pak by se měl vytáhnout z kouzeného šuplíčku:
1/ kalibr na kulatost děr pro pístní čepy
2/ kalibr na kulatost očištěných pístů. Většina z nich je totiž po víceleté službě sjetá na elipsu.
Jo, už zas prudím. Konec – zvonec.