19 června, 2024

Josef Jurij Švec

Dnešní článek bude antitezí předvčerejška. Abyste věděli, že nepřemýšlím jen o tom, jak se zorganizovat, ale také o tom, proč to nejde. Proč se nikomu v posledních letech nepodařilo vytvořit nějaké skutečně silné a početné hnutí. Proč u nás máme jen drobné projekty, které zpravidla nikam nevedou. Proč u nás neexistuje žádné skutečně národní a masové hnutí. Proč se pořád točíme v kruhu.

Slyšeli jste někdy jméno z napisu? Já se s ním seznámil teprve nedávno. Sokol, voják, legionář… v Rusku za První světové. Nejprve vojcl, postupně povyšován, dotáhl to na legionářského plukovníka. Dokonale zapomenutý hrdina od Zborova. Dokonale zapomenutý a to i přesto, že o něm Rudolf Medek napsal divadelní hru, která za První republiky způsobila slušný skandálek.

Plukovník Švec je ztělesněním toho, proč se nám v Česku nedaří semknout a následovat nějakého lídra. Dovolte mi ve stručnosti odvyprávět jeho příběh.

V roce 1918 se jeho divize dostala do vojensky velmi obtížné situace. Neberte mě úplně za slovo, ale legionáři skončili v bolševickém obklíčení a jejich velitel přišel s plánem, jak se z beznadějného postavení probít ven. Ovšem za cenu značných ztrát. Alternativou bylo se vzdát nebo padnout. Plán byl z vojenského hlediska správný, ale legionáři měli oproti běžnému vojsku hentů demograciju a samosprávu a vojáci pod vlivem svých komunistických agitátorů odmítli rozkaz splnit a obvinili svého velitele, že je chce hnát na jatka, aby si vysloužil generálské frčky.

Plukovník Švec se tomuto obvinění ubránil vlastně jediným možným způsobem. Zastřelil se. Svou sebevraždou prokázal, že to fakt nedělá kvůli generálské hodnosti, ale myslí svůj plán zcela upřímně. Pod dojmem tohoto skutku pak vojáci splnili rozkaz svého mrtvého velitele a skutečně se z obklíčení probili, tak jak on to vymyslel.

Proč to všechno píšu…

Takhle my to u nás máme, přátelé. Tak nějak očekáváme od našeho lídra skutečný důkaz jeho čistých úmyslů. Důkaz, který ho zpravidla stojí oběť nejvyšší. Až smrt definitivně a jednoznačně prokáže, že to lídr myslel dobře, že se nás nesnažil oblafnout a obrat. Až smrt je dostatečným důkazem čistých úmyslů. Mistr Jan Hus – to je to samé. Národ se za ním semknul, až když už nebyl… Kolem plukovníka Švece se jeho muži semkli, až když měl díru v hlavě.

Jsme národ, který se semkne za vůdcem, až když je ten vůdce mrtvý. Až když svou nejvyšší obětí prokázal, že jsou jeho pohnutky opravdové. Obávám se, že v této krizi to bude také tak.

Na každém něco najdeme, každý má špatné vlastnosti, každý má škraloup, každý má své hříchy a kdyby je náhodou neměl, najde se někdo, kdo si je vymyslí. Všude tu jsou agitátoři, kteří se postarají, aby nějaký škraloup ulpěl na komkoliv. Nejde tomu čelit. Nepomůže ani soud, ani vysvětlování. Babišovi je houby platné, že vydává další knížku ve které exaktně dokazuje, že pramiéroval dobře. Jeho fandové mu to věří i bez knížky, jeho odpůrci mu to neuvěří, i kdyby přinesl štempl do Pánaboha. Pro ostatní to v bledě modrém platí také.

V posledních týdnech jsem často volal po semknutí a organizování. Volal jsem po českém bratrstvu, po masovém hnutí, pro které jsem se snažil najít nějakou ideu, na které by se všichni shodli. Budu to dělat i dál… Ale my se nesemkneme. Každý lídr, kterého povoláme, zvolíme a nebo který se zvolí sám, bude okamžitě pod palbou mnoha obvinění, že to dělá ze zištných důvodů.

Možná proto u nás může někdo vládnout jen s podporou zahraničního protektora. Protože zahraničním protektorům nevadí nějaké charakterové vady českého lídra. On jen potřebuje, aby to byl jeho zkurvysyn. Dokud bude užitečný, bude udržen u moci. Nikdo nikdy u nás vlastně neměl podporu národa, protože nám i drobné charakterové vady lídrů vadí tak moc, že vlastně nikdy nepodpoříme nikoho, kdo nepodá absolutní důkaz své čistoty v podobě dobrovolné ztráty svého života.

A tak vlastně čekáme na nového Švece nebo Husa. Čekáme na někoho, kdo buď dobrovolně, nebo shodou okolností zemře pro národ. Pak si vzpomeneme na jeho slova a uděláme to, k čemu nás zaživa vybízel. A pak budeme také umírat, přestane nám na dlouhou dobu vadit, že naši sousedi mají vady, pak budeme odpouštět hříchy i dluhy, budeme schopní se také obětovat a bude se před námi třást celá Evropa ať už v podobě německých křižáků nebo vznikající Rudé armády, která by raději s „čortem vojevala, než s Čechoslovákmi.“

Beneš, Masaryk… ti mají v podstatě smůlu, že svůj život neobětovali. Proto na nich bude navždy ulpívat kupa bláta, kterou na ně naházeli už za jejich životů. Neprolili svou krev, která by je omyla. Toto je úděl také všech našich demokratických politiků. Vždycky bude dost důvodů tvrdit, že to dělali především pro svou slávu a své obohacení. Jedině hrdinská a mučednická smrt to všechno smaže.

Ovšem lidí, kteří jsou dobří a mají něco v hlavě, aby nám nechali použitelný odkaz k následování a zároveň ještě za tento odkaz zemřou… těch je jak šafránu. Takové případy se stávají velmi velmi zřídka. Všichni ostatní ambiciózní lídři nakonec zjistí, že nejjistější cesta na český trůn je přes německé císaře nebo ruské cary.

A že jsme měli Karla IV., který nemusel umřít a přesto byl uznávaný a národu prospěl? Ano, ten nám vybral pravděpodobnost něčeho takového po zbytek existence tohoto národa…

Jo a víte, kdo mě na plukovníka Švece navedl? Hádejte.

301 thoughts on “Josef Jurij Švec

 1. Ten příběh plukovníka Švece je vhodné porovnat s příběhem bolševického agitátora Vodičky, který proti Švecovi jeho jednotku poštval natolik, že odmítala splnit jeho rozkaz. Jak dopadl? V klidu a pohodě papalášil v komunistickém loutkovém parlamentu až do smrti.

  Švecové se obětovali za Masarykovo Československo proti agresorům, ale vydělali na tom Vodičkové, kteří se agresorům spokojeně podvolili.

  Změnilo se něco o sto let později?

  1. Vodička i Švec byli v Rusku agresoři.
   Tyhle nepovedený analogie a přirovnání…

   Plukovník Švec se zastřelil.
   Plukovník Prymula se nezastřelil.
   Nadporučík Mazurek se zastřelil.
   Plukovník Koudelka se ne a ne zastřelit…

   1. Ale vždyť vstoupili do jednotkek ruské armády, pak už přeci agresory být nemohli.

    Přemýšlejte, než něco napíšete.

     1. Rusové je vítali … no o tom nic nevím. Vy asi také ne, takže jen tak pindáte.

      Ale byli části ruské armády, víme?

      1. Když se drali domů, tedy na východ, páč na západ to nešlo, tam Lenin uzavřel příměří s Němci a vydal jim Ukrajinu a okolí, tam by je věšeli jako zrádce Rak.Uh. a vojensky by neprorazili. Nezbylo jim tedy nic jiného než v okolí magistrály bojovat s bolševiky, kteří jim ztěžovali život, mezi nimi velmi početné množství čs. bolševiků. Mezi námi, politruka!!! jim dělal nějaký Jarda Hašek a jak víme z historie, politruci byli největší svině v Krásné armádě! Ten se vrátil do vlasti, vše zapomenuto, napsal Švejka, z výčitek a zážitků se upil a hotovo. Ale k tématu – tím bojem s bolševiky legionáři okolo kolejí občas i něco většího vyčistili, to je tam pak normální Rusové i jiní vítali.

      2. Hele, na to, že si neumíš ani najít nick jsi nějak oseklej.
       Mě jen celou dobu zajímá, jaký ruský armády byli částí, když ta v půlce roku 1918 zanikla?

       1. Byli součástí ruské armády – samozřejmě nepatřili k bolševickým pučistům.

        Že v Rusku mezi pučisty a prozřetelnosti vyvolenými vládci nerozlišujete je Váš problém.

        1. Děláš ze sebe kokota.
         Nebyli součástí ruské armády, ale Francouzko-Československé vojenské mise. Proto jim velel generál Janin.

         Ty vymejšlíš novej dějeBIS?

  2. Tak ono to bylo trošinku jinak, viz až masivní odmítání rozkazů řadových legionářů. Dokud se probíjeli jako čs. vojsko po magistrále na východ a pro přesun do Evropy a následně pomoci nově vznikající republice, poslouchali všichni. Ale jakmile je pod již francouzským vedením obrátili zpět na západ po kolejích, bojovat proti bolševikům za zájmy jiných mocností, hodně legionářů se vzepřelo ( a nebylo to v obklíčení ), odzbrojeni, degradováni, internování, hrozily i hrdelní tresty. Takže když odmítli plukovníkovi poslušnost, že za cizí zájmy už prolili krve dost, vzal to jako osobní selhání a zastřelil se. Tož teď mudrj, co bylo správné.

 2. Rozšířená energetická sebevražda je sázka na jistitu:
  —————————————————————————-
  „Německo zvažuje přeměnu části plynovodu Nord Stream 2 na přípojku na zkapalněný zemní plyn (LNG) na pobřeží Baltského moře. Uvedl to dnes časopis Der Spiegel. Ministerstvo hospodářství posuzuje podle časopisu možnost vyvlastnění části plynovodní soustavy na německém území a její odříznutí od zbytku plynovodu. Pokud by Německo tento krok učinilo, bylo by to v první řadě záležitostí právníků, reagoval Kreml prostřednictvím mluvčího Dmitrije Peskova.“

  1. Jen aby se jim to vyvlastňování jaxi taxi. Mohli by si z toho vzít vzor i jiní. A taky by to dost pošramotilo důvěryhodnost smluv s nimi. Tak tohle bude zajímavé…

 3. Občan napsal: Ale čelíme takové míře a rychlosti represe, že ve srovnání s tím byla i WWII docela klidným obdobím.

  Občane, že vám není hanba urážet památku odbojářů a ostatních zavražděných za protektorátu.
  Nejste náhodou občanem Německa?

  1. Re: čtenářka

   Soudružko čtenářko, dovolil bych si doporučit zklidnění vaší rozbouřené hormonální hladiny.
   Uleví se naprosto všem.

 4. Kdosi prohlásil, že je lepší cvičit denně 5 minut, než necvičit jednu hodinu.

  Pokud nejste schopni se zorganizovat, založit stranu, vyhrát volby a řídit stát, tak co se na to podívat z druhého konce. Tedy co můžete dělat jako jednotlivci v pozici, kde zrovna jste, abyste svět posunuli alespoň trochu vámi požadovaným směrem.

  Takže otázka je, jaký je ten váš vysněný svět. A co můžete dělat jinak, aby se náš současný svět alespoň trochu přiblížil tomu ideálu.

  Jistě, můžete namítnout, že to, co vy zvládnete udělat, svět nespasí. Ale cokoliv co zvládnete udělat, bude více než nezaložit stranu a nevyhrát volby.

  1. Presne tak. Je jednoduché stále kritizovať, ale treba ukázať riešenia problému a tie si myslím sú značne zložité ak neriešiteľné. Čo zrušíme EU diktát, alebo pozatvárame všetkých podnikateľov za to že okrádajú štát a ľudí? Aj ten Greendeal je chujovina, ale myslím, že každý tuší, že s takýmto ničením prírodných zdrojov a obžerstvom to ďalej nejde. Tak čo vrátime všetkých do jaskýň? Kurňa vždy mi z toho vychádza, že tá WW3, by toho veľa vyriešila. P.S. Osobnosť sa ukáže až keď sa dostane ku korytu.

  1. Dne 23. března 2022 veřejná ochránkyně práv Mária Patakyová písemně oznámila ministrovi zdravotnictví, že došlo k porušení práva na ochranu zdraví advokáta Ľubomíra Krivočenka. Česky řečeno, že ho nechali ve výkonu vazby zbytečně zemřít na Covid.

   https://www.infovojna.bz/article/video-za-zbytocnu-smrt-advokata-krivocenka-vo-vazbe-musia-byt-podla-fica-postaveni-pred-sud-vysetrovatel-naka-horvath-aj-dozorujuci-prokurator-hruska-z-lipsicovej-specialnej-prokuratury

 5. V Říši Zla bílí supremacisté zakázali černoškám potraty. Afroameričané se znovu začínají bouřit. Je to nadějné, možná že Američané budou mít dost starostí doma a stáhnou se z evropy. Dvě těžké krize superčetník nemusí zvládnout.
  Ať žije BLM !

  1. Fascinovalo mě, že vesměs všechny servery citovaly, že v USA zakázali potraty. Není to pravda. Jenom Nejvyšší soud vyhlásil, že problematika potratů má být v jurisdikci jednotlivých států, nikoliv na federální úrovni. Některé státy mají přísné potratové zákony, jiné velice liberální a zbytek je někde mezi. V každém případě, umožnit potrat do 24. týdne, to asi není to pravé ořechové. Nehledě na to, že za padesát let od doby, kdy byl vynesen verdikt v případu Roe vs. Wade, snad medicína postoupila i v oblasti antikoncepce a potrat by měl být až skutečně krajním řešením, například v případě ohrožení života matky.

   1. Zbraně by měly být také krajním řešením, ale jaksi se – hlavně v konzervativních antipotratových státech – staly tím prvním.

  1. To snad ani ne.. Vidlák spíše potřebuje nacházet podobně smýšlející s podobně epickým drajvem do věcí vstupovat a naplňovat společně to Žižkovo heslo „… a na množství nehleďte!“

 6. Vytrženo z kontextu dole, protože to vytržení mý širší smysl…

  Lidé mají tendenci fakta interpretovat podle obsahu své vlastní mysli. Málokdo zvládne svou vlastní mysl utišit a slyšet pohyby v mysli druhého – a proto i když dva lidé vidí úplně stejný film, každý ho popisuje úplně jinak…

  K tomu, aby dva lidé našli stejnou řeč, minimálně jeden z nich svou mysl mysí uklidnit. Ideální by bylo, kdyby ji dokázali uklidnit oba dva.

  A to je jedna z možných odpovědí na – v tomto článku nahoře – popsané Vidlákovo dilema.

 7. A mimochodem – proč – nejen – Češi následují mrtvé hrdiny? No to je proto, že se jejich památky vždy zmocní připravená zájmová skupina, a přebarví si jejich obraz ke svým potřebám. Nejmarkantnější důkaz z poslední doby je BLM a ten zakleknutej černej kriminální feťák.

  1. A co když je to tak, že barva na přebarvení je připravena předem, a jen se „čeká“ na vhodnou situaci, na kterou by se nanesla (anebo se tato vytváří)?

 8. No, jen se s vámi podelim o své pocity ze schůzky příznivců Nové republiky.
  V úvodu dík a respekt všem jejich členům a privrzencum. Snaží se, ALE:
  – věkový prumer na podiu i v sále 65+. Počet zúčastněných cca 50
  – znalost problematiky vcelku do hloubky, připraveny 10 bodový seznam obnovy společnosti
  – pociťují nedostatek zájemců o aktivní spolupráci, pochopitelně z rad mladých kriticky
  – problémy jsou urgentní a situace nalehavá, avšak nejsou schopni nabídnout odborníky, kteří by se mohli event podílet na řízení státu
  – PR není silná stránka, nejsou peníze.
  – není valná vůle spolupráce s jinými opozičními stranami, oboustranně
  Mohla bych pokračovat, ale marně přemýšlím, co mi ulpělo jako pozitivní, kromě jistého propojení s Fidesz, Le Pen a salvinim .

  …. suma sumárum, dojem návštěvníka pesimistický a tragický ( a to při vsi úctě k jejich dosavadní práci)

  1. To je naprosto realny obraz neparlamentni opozice. A nejtragictejsi na tom je, ze ted pro opozicni praci dejinna prilezitost, opakujici se jen po jedne-dvou generacich.
   Jaky zaver si ucinit? Ze po opozicni politicke nabidce neni poptavka, vetsina volicu je se stavem a smerovanim republiky ne-li spokojena, pak alespin smirena a jedine, co ji vadi je, ze zdrazil benzin a energie. Coz ale nebere jako politicky problem, pro ni jde o cosi s vladou nemajiciho do cineni, nesystemova vyssi sila, az nahoda.

    1. Co? Nevim, co tim myslite, takze to nejde vyloucit. Nepobyvam tu dlouho, ovsem od pocatku tu mam prezdivku „agent“ (Washingtonu), coz me nebavi.

  2. Proc to cele sepisuji… není absolutně možné vsadit na spolupráci s jednou stranou, byť největší opoziční. Proto navrhuji jednotlivé politiky, prumyslniky, odborníky , spojené pouze názorovou jednotou v klíčových otázkách.
   S následně novou vládu úřednickou, složenou z odborníků.

    1. Když to čekají v Německu, myslíte že nás to mine?

     ,,Němečtí spotřebitelé by se mohli dočkat zdvojnásobení nebo ztrojnásobení svých nákladů na energie, které jsou již nyní v některých případech o 30 až 80 procent vyšší kvůli nárůstu cen z loňského podzimu, řekl dnes v rozhovoru s televizní stanici ARD Klaus Müller, šéf německého regulátora síťových služeb Bundesnetzagentur.“

     https://oenergetice.cz/nemecko/nemecky-ministr-hospodarstvi-varuje-pred-odstavkou-prumyslu-pro-nedostatek-plynu

     Myslíte, že lidé budou hýkat nadšením, a skandovat víc, ještě víc?

   1. Berte to tak, že ti opravdu vlivní podnikatelé a průmyslníci už mají v zásadě „své“ strany předplacené, a stejně nakonec rozhodují oni. Problém je, že jim z velké většiny neleží na srdci zájmy České republiky, ale někoho zcela jiného. A pochybuji, že mezi sebe pustí někoho jiného.

   2. Popsala jste situaci v SPD naprosto přesně.
    Ale i tak má SPD stabilně krásných 10 % a jako opozice plní svou důležitou roli.
    Jsem si jistá, že bez kudly na krku = SPD, by si pětikolka vyskakovala ještě daleko víc.
    Ze všech opozičních straniček to Okamurovci dotáhli nejdál. Takže to asi zase nedělají až tak blbě.
    Lepší vrabec v hrsti, než holub na střeše a proto sláva jim!
    😀

 9. Sem tady jedinej, koho ten Zakladatelův naší Manece splněnej požadavek, řadit příspěvky proti toku přirozenýho „stékání deště“ štve?

  Proč?

  No protože tady nevysedávám od „a“ až do „z“, čtu to tady podle levýho sloupce, tedy „nejnovějších příspěvků“, tedy jmen. No, a když na někoho klinknu, tak stejnak musím rolovat proti „dešti“ na původní příspěvek, abych se dozvěděl, na co ten někdo vůbec reagoval = tedy nic, co by mělo bejt přínosnější. Něco jako drbání se za levým uchem pravou rukou, hodně pitomej způsob! Podle toku „vody“ na první pohled (=namátkově, po zoomem a kolečkem zmenšení) vidím, jak a kam se diskuse vyvíjí … prostě jsem pro zaběhnutej, konzervativní přístup!

  Aby nebylo pochyb, že nejsem demokrat, navrhuju 29 dní příspěvky řadit podle blbíše a 1 až max. 2 dny podle Manecy.

  1. Už je to zase tady – zcela zbytečná diskuse o řazení příspěvků. Na Kydech s tím někteří taky zabíjeli čas.

  2. Já jsem taky pro.
   Nebo aby si každý mohl demokraticky vybrat – jedno kliknutí na tlačítko – řazení od nejstarších, druhý klik – řazení od nejnovějších.
   Ale to by asi bylo moc složité a překopat kód celého webu.

   1. Demokraticky vyber tlacitka.
    President Bida zase ukazal seznam svych povinnosti.
    Jednoduse /roboticky/,to je videt na jeho prazdnote v ocich ..Kona.
    Precte, poslechne ,udela.
    Jak a co nekdo /a kdo?/,naprogramuje na cely den..
    Kdyz se objevi veta , jdi tam , tam zmackni Cervenej knoflik .
    A pak mas padla. Jde a Vykona.
    Demokraticky jednoduchy vyber…

  3. Teda já si vůbec nevzpomínám, že bych kdy měla požadavek „řadit příspěvky proti toku přirozenýho „stékání deště“ „.
   Ale je pravda, že tak, jak je to teď, mi to vyhovuje. Z řazení na Kydech jsem byla nešťastná.

 10. Vidláku, platforma pro sjednocení „alternativy“ momentálně existuje v podobě 10 bodů, které vyhlásilo SPD a které by mohly řešit kritickou energetickou a tím i hospodářskou situaci u nás:

  Hnutí SPD navrhuje řešení v podobě deseti bodů, které povedou ke snížení Fialovy drahoty a našim občanům a firmám pomohou. Jsou to tyto návrhy:
  1) Odstoupení od Green Dealu Evropské unie.
  2) Odstoupení od systému emisních povolenek EU, který zdražuje energie a suroviny.
  3) Prodej levné české elektřiny napřímo českým občanům a firmám. Přes unijní Energetickou burzu pouze prodej přebytků.
  4) Obnovení národního importéra plynu a nákup levného plynu přímo od producentů, nikoliv přes německé překupníky, jak je tomu v současnosti.
  5) Obnovení národního zpracovatele ropy.
  6) Zrušení solární daně a veškerých dotací, které zdražují elektrickou energii pro spotřebitele.
  7) Zajištění potravinové bezpečnosti. Podpora českých zemědělců a potravinářů.
  8) Přechodné snížení DPH u energií, pohonných hmot, základních potravin a léků a snížení ceny těchto komodit.
  9) Snížení neúčelných výdajů státu.
  10) Srovnání podmínek tuzemských a zahraničních firem působících v ČR – Zavedení sektorové daně pro nadnárodní internetové giganty (Google, Facebook atd.), které v ČR generují obrovské zisky bez zdanění v ČR, a zdanění vyvádění nezdaněných dividend z ČR nadnárodními korporacemi.

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Kdyby-Fiala-nemel-Babise-s-Putinem-musel-by-si-je-vymyslet-Okamura-predstavil-svych-deset-bodu-ktere-mohou-pomoci-706715
  —————-

  Já na tobě, Vidláku, od prvního okamžiku obdivuju, že si taková malá lidská atomová elektrárna, která vyrábí mnohonásobný přebytek energie, než ty potřebuješ a rozdává ho do okolí. Já třeba sebe také považuju za akčního člověka, ale dokážu být občas pěkně líná a oddat se strnulému rojímání, ze kterého nikdo nic nemá.
  Od začátku, co tě znám, mám pocit, že tě baví vymýšlet různé projekty, na které se pak snažíš najít profinanacování. To je podle mě spíš byznys než ideologické vůdcovství a la Ghándí.

  1. Četla jsem níže Vidlákovu představu o tom, co by dělal, kdyby měl zabezpečenou rodinu a mohl se věnovat práci pro vlast.
   Vidlák je sjednotitel a jistě by dokázal překlenout rozdíly, které brání některým politickým sdružením dohodnout se spolu a jít jednotně za vyšším cílem.
   Když si vzpomenu na aktivní přístup zdejších diskutérů ve věci jednoho vojáka, myslím si, že by pro nás nebyl takový problém dát měsíčně dohromady příslušnou částku. Sto lidí po tisícovce, či více za menší peníze…
   To by mohl být náš první společný krok. Deset bodů od SPD by pro začátek stačilo, museli bychom si zajistit právníka, aby naše aktivity nebyly trestné či napadnutelné, a od toho se můžeme odrazit.
   Podle mne stačí stanovit pravidla hry a dát číslo účtu. Pak se uvidí. Hic Rhodos, hic salta!

  2. Re: Maneca

   Jak chcete obnovovat JAKÉKOLI zpracovatele ropy, když podniky, které občanští rozdávači nerozprodali za pakatelní částky, jsou zavřené a zrušené?
   Mám na mysli Koramo a Paramo, pokud netušíte. Ale takových je mnohem více. S ropou se dělalo i např. i v Ostravě.

 11. Balaš se chce zaměřit na ukrajinské děti a předsednictví. Je prý mezinárodně zdatný
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Balas-se-chce-zamerit-na-ukrajinske-deti-a-predsednictvi-Je-pry-mezinarodne-zdatny-706710
  ——
  Tak jo. A teď ještě zbývá vybrat ministra školství, který by se zaměřil na české děti a českou republiku.

  Já nevím jak vy, ale já se při zhlédnutí takových článků vždy zhroutím do hluboké deprese a beznaděje, že by mi i Asfaltový holub záviděl.

  1. Zcela správněj postřeh, Maneco!

   Balaš se má věnovat především tomu, komu má MŠ ČR sloužit! Takže pro některý polopaticky a ještě jednou: jde o Ministerstvo školství ČESKÝ republiky.

   Kurva, oni se snad množej dělením z Fialy.

  2. Maneco,
   to bolí, já přece nejsem závistivý, každému ho přeju!

   Když jsme u toho školství, pak je pesimizmus kořenem vzdělání:
   Sledujte mne:

   Výstižná definice pesimizmu sice neexistuje, ale pesimizmus je opakem optimizmu.
   A co je to optimizmus? Definice praví.
   „Optimizmus je nedostatkek informací“

   Já dodávám:
   Co je to školní vzdělání?
   No přece předávání informací!
   Tedy potažmo předávání PESIMIZMU!
   ———————–
   (Povinný tzv. „pedagogický optimizmus“, který je základem schopnosti a ochoty vykonávat učitelské povolání, tedy zcela logicky vyžaduje od každého učitele optimistické přesvědčení, že je schopen a ochoten šířit PESIMIZMUS ve formě informací o reálném světě!)

   1. Si myslím, že by to jako bokovku zvládnul pan profesor LLC, BSP, PUDr. a já nevím, jaký ještě tituly má.
    Jako ministr školství byl jeden z prvních, kdo začal tlačit tzv. inkluzi.

 12. Feťák, komediant a americká loutka odvolal několik velvyslanců. Je mezi nimi velvyslanec na Slovensku. Důvody nejsou uvedeny, ale už dříve na adresu velvyslanců feťák pronesl „Při vší úctě, pokud nebudou zbraně, nebudou sankce, nebudou omezení pro ruský byznys, tak si prosím hledejte jinou práci,“

 13. Současný režim potřebuje rozbít i rodinnou soudržnost, proto vymýšlí nová pohlaví, manželství stejnopohlavních párů a předmanželské smlouvy. Každá organizovanost je mu nebezpečná.

  1. Předmanželské smlouvy jsou nebezpečné i pro lidi,kteří s někým,kdo ji má obchodují. Podle OZ, když něco prodáte jednomu z páru,druhý to do 3 let může napadnout a vy budete peníze vracet. Po 3! letech.

  2. … no pohlaví je jedna věc, Ládíku, tomu moc nerozumím. Copak já, já to mám za pár, ale co mladý? Četl sem, že prej existuje už nějaká aplikace, kde nějácí šizunci vymysleli aplikaci na mobil, že jako si dva předem na mobilech domluví pravidla šukání. No ale o tom nejdůležitějším, tedy o orgasmu, sem se tam nic nedočetl. Z toho usuzuju, že soudy budou stejnak zavalený žalobama! No, sem přece jenom stará vojna a pokud se mýlím, mohl by tedy starci někdo tady moudrej vysvětlit, k čemu to šukání tedy je, když se orgasmus nedá na mobilu ani zasmluvnit?

   Tak sem vzal mobil a šel si to vyjasnit s tou mou furt ještě ženou a … a zase nic … že sem prej jenom zpozdilej. Tak Vám, Ládíku, fakt už nevím, jak je to s tím Vaším rozbíjením soudržnosti rodiny a organizování se!

   1. O tý aplikaci jsem taky četla a říkám si, že než ti mladí vyplní formulář,tak se jim třeba už nebude chtít,takže dobrá antikoncepce a levnější než acylpyrin

     1. Re: Ládik!!!

      Copak, zase ve výběrovém klientském středisku? Pořád stejný problém, řešený tentokráte kudlou?

         1. … ještěže blbě vidím (= tedy i čtu), ale to jsme si už vyjasnili, myslím tu slivku (natož slivky!!!), to Vás už nemohlo přece překvapit?

     2. To jste prodělal nějakou laparoskopickou operaci?
      Já jsem myslela , že už jste dávno doma.
      Těch 32 nechápu, tady je po bource celý den krásných 24.
      Po takové dietě shodíte i posledních 100 gr špeku a slečny po vás budou šílet.
      Chudák paní Ladiková.
      😀

      1. Tady jsou auslágy na jih a vnitřní žaluzie, žádné vnější a k tomu klima. Tady je Havířov, ne praha. To není ani okresní město, i když má 80 tis. lidí bez okolních vesnic. A proč tu není robota? Bo už je všecko zrobene.

     3. Nojo – jako bys mi z břicha vypadnul! Akorát mají lepší náplasti, já měl tenkrát neprefabrikované, ručně stříhané.
      No a předloni mi přibyly další průstřely, těmi se už ve mně pro změnu hrabal robot.
      Pokrok nezastavíš!

      1. A navíc máš ty díry na menším těle! Škoda, že přitom uspávají a nejde se dívat, nebo si to dokonce dělat svépomocí nějakou sadou z Obi.

        1. … kašlete na materiál diety č.14, Ládiku, s tím Vás seznámí až při propouštění. Myslete raději na to šukání, a když to nepude, tak třeba na tu Vaši nádhernou kosu, kterou Vám potají závidím.
         P.S.
         Jo a dodatečně se omlouvám za nočního Godota a jeho tlačenku, to byla v porovnání s dietou č.14 opravdu nemístná podpásovka. Ještě teď mám na něj pifku, rozvzpomenuli si, jak mě s ní v noci dráždil.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *