30 května, 2024

Jestli jim nakonec neděláme službu…

Program demonstrace příští neděli je už odtajněn. Sejdeme se na Václaváku, ale tentokrát obráceně… pódium by mělo být dole na Můstku. Demonstrace by neměla být příliš dlouhá a pak se půjde k úřadu vlády, tedy ke Strakovce. U vchodu budou nakupeny petiční stánky, protože petice, která má deset tisíc podpisů, tu musí projednat petiční výbor ve sněmovně, což jinými slovy znamená, že s námi budou muset chtě nechtě mluvit a budou nás muset nechat něco říct. Zároveň bychom měli udělat lidský řetěz kolem celé Strakovky dokola a budeme rádi za každého, kdo tam s námi vydrží co nejdéle.

Je nám samozřejmě jasné, že musíte v pondělí do práce, protože na demonstrace nejezdí žádné ztracené existence, které už tento režim semlel. Na demonstrace jezdí ti, kteří ještě mají co ztratit a cítí, že jsou pomalu na řadě. Tohle samozřejmě žádný Šafr ani JXD nikdy nepochopí a dál budou hledat prototyp dokonalého dezoláta, ale my víme, že na vaší práci závisí vaše rodiny. Přesto, kdo budete schopni zůstat, nebo kdo budete schopni přijet druhý den a někoho vystřídat… budeme za vás rádi. Chceme u úřadu vlády vydržet co nejdéle, ale hodně to závisí od vaší podpory.

Samozřejmě pořád platí totéž, co píšu pořád. Buď můžete podpořit to, co je a nebo si počkat na nějakého lepšího lídra a lepší dobu. Pokud se jí dočkáte. Za posledních třicet let jsme se lepší doby nikdy nedočkali. Je to jen horší a horší. A jestli znáte někoho, kdo by se lépe bil za českou věc, sem s ním. Okamžitě ho začnu propagovat.

Jindro, jako potud dobrý… ale nemohu se zbavit dojmu, že s hentou Strakovkou děláme chybu… 🙂

Považ, když se to alespoň trochu povede, tak se Fiala nedostane pár dní do práce. Když tam nepůjde on, tak tam nejspíš nepůjdou ani jeho podržtaškové. Dokonce se třeba ani nesejde vláda. Tři, čtyři dni nebudou úřadovat… Naše vláda nás letos oficiálně zadlužuje rychlostí asi 3/4 miliardy denně. Zatím tedy byli šikovnější a zvládali to rychlostí asi dvě miliardy denně. Když Fiala nebude příští týden úřadovat, tak to znamená, že této republice ušetříme deset miliard… Představ si to, slibujeme lidem, že se jejich situace zlepší, až se vlády zbavíme, ale ono by se to mohlo začít zlepšovat hned…

Navíc je dost možné, že když Fiala nebude v práci, tak se to pozitivně projeví i v jiných než ekonomických ukazatelích. Například by mohla rapidně klesnout spotřeba tvrdých drog mezi náměstky. Nebudou mít ze svého šéfa tak těžkou hlavu. Několik dní nebudou muset napravovat blbosti, které Fiala nadělal. Drogoví bossové začnou mít problémy, nebudou mít na úplatky pro policii a Amnesty International nám zvýší protikorupční rating… Od Fialova nástupu do úřadu se v kanálech pod Strakovkou podle mě prohánějí električtí úhoři pohánění kokainem.

A toho ušetřeného chlastu… přestali by psát ožralí na sociální sítě a my bychom najednou neměli na co poukazovat. Navíc, kdyby někteří vystřízlivěli, třeba by přestali být tak bojovní a zjistili by, že Rusko má atomovky a mohlo by je použít, pokud je příliš nasereme… Černochová už jednu světlou chvilku měla… co když je budou mít častěji?

Nedej Bože by se mohlo zjistit, že premiér nikomu nechybí. Že je mnohem lepší, když z domova píše hovadiny na sociální sítě, které jsou tak ujeté, že by je fejsbůk zadarmo snad ani neotiskl. Že úředníci zvládnou celou agendu sami, ono to třeba i začne dávat smysl, protože vydávat za úspěch českého předsednictví zákaz spalovacích motorů a vzápětí vydávat za ještě větší úspěch, že to Švédové zrušili, to dokáže jen Fiala. Na to je třeba mít hodně teflonovou náturu. Co když se ukáže, že je premiér naprosto zbytečná funkce, která by se dala bez problémů nahradit automatem na podpisy?

Co když se zjistí, že nejjednodušší věc, jak vyřešit problémy této země, je zrušení voleb do poslanecké sněmovny?

Navíc, když novináři nenajdou před Strakovkou žádné dezoláty, ale normální táty a mámy od rodin, kteří prostě chtějí, aby tahle vláda konečně skončila, mohlo by se v nich hnout svědomí. Ono není žádný med běhat s kamerou, hledat zlé bijce a místo toho potkávat bodré moraváky, kteří rozdávají domácí koláčky každému, kdo jde kolem. Co když půjdou do sebe a začnou u Šafra dávat výpovědi? V České televizi už skoro nikdo nezbyl, všichni jsou na nemocenské, nebo moc mňoukali a šikanovali… skoro by stačilo, aby se hnulo svědomí ještě u jedné libtardí akční skupiny a zpravodajství se sesype samo.

Vítek Rakušan má sice svoje ministerstvo, ale on je rozdíl vydat nějaký příkaz sám za sebe a být za něj plně odpovědný, nebo kolektivně za celou vládu. Co když se ukáže, že jsou všichni úplně normálně zbabělí (teda až na Černochovou, ta se nebojí ani atomovek) a místo, aby neměli slitování, prostě zalezou?

Co když to uvidí poslanci a začnou přemýšlet, že by možná národu ke spokojenosti stačilo, aby tam nebyl Petřík s Vítkem… Tak je nahradí třeba Pavlem Blažkem a… pardon, u STAN si žádného normálního představit nedovedu… ti přestanou říkat ty největší hovadiny a všichni budou vlastně spokojení?

Prostě by se mohlo ukázat, že se zablokovanou Strakovkou vláda funguje o dost líp. Mohl by se začít zlepšovat stav rozpočtu, poklesla by spotřeba léků na žaludeční vředy, novináři by se museli zabývat něčím jiným, než adorací vládních kroků a ze zoufalství by si třeba mohli přečíst svůj vlastní kodex a udělat nějakou normální reportáž. Mohlo by se jim to třeba i zalíbit…

Jestli vládě neděláme tím lidským řetězem vlastně službu…

219 thoughts on “Jestli jim nakonec neděláme službu…

 1. Zborcený Harfyton, Starý kocour

  Přátelé,
  poněkud mi uniká vztah Vašich komentů. Logicky to podle řazení chápu tak, že „Harfyton“ reagoval na moje „Lex napsal: 10 dubna, 2023 (19:26)“, stejně jako „Kocour – i když pak bych nechápal otázku o „znehodnocení myšlenky článku“. Tím spíše, že jsem Čubův článek „Redukce“ https://marps.cz/redukce/ pochválil, až na ty gramatické chyby. Naproti tomu „Harfyton“ napíše, že Čuba to má v hlavě srovnané /jako větu oznamovací, bez uvozovek/, a jako příklad uvede citát z jeho článku na Literate, kde Čuba píše naprosté hlouposti, co se týče Ústavy ČSSR a Ústavy ČR. Pokud ale „Kocour“ reaguje na „Harfytona“, pak „sorry, jako“, couvám, ale řekl bych, že ty kecy ohledně Ústav fakt ten Čubův článek z listopadu znehodnocují, když i co do ostatního obsahu se mu moc nepovedl, jakkoliv ctím každého názor, pokud není prokazatelně hloupý.
  Nějak se v tom ztrácím. Ale nevadí. Omlouvám se, že jsem obtěžoval.

  1. Šmankote Lexi, neurážejte se, „neobtěžoval“ jste, já Vás čtu rád. Jestli jsem se něčím dotknul, tak to je nedorozumění a omlouvám se za svou neohrabanost.
   Chtěl jsem jenom poukázat, že pan Čuba ve svém článku z loňského listopadu ukázal, že je mamlas.
   To, že to má v hlavě srovnané, byla ironie. První můj koment reagoval na Vás, druhý na St.kocoura.

   1. Ne, ne, příteli, netřeba se omlouvat, a já se „neurážím“.
    Jen jsem se pokoušel udělat si jasno.

    PS
    A taky bych byl nerad, aby se cítil dotčen „Starý kocour napsal:10 dubna, 2023 (21:38)“ , kterému tímto ovšem vzkazuji, co jsem už opakovaně psal, že mám hlubokou úctu vůči všem, kteří na demonstracích bojují proti této zparchantělé vládě, ale – a to i s ohledem na Čubovu „Redukci“ – tvrdím, že i oni jsou jen pindíci, pěšáci, těžké figury ovládají pole úplně odjinud než z šachovnice, na které se snažíme hrát my.

    1. (Pozor, ironie)
     Pan Čuba ve svém převratném článku jen tak mimochodem formuloval „zákon odnětí energie bramboru“:
     „Brambory jsou důležité pro výživu lidí, protože jsou zdravé a obsahují mnoho živin. Na druhé straně jsou zde potraviny, jako jsou bramborové lupínky, které sice mohou být chutné, ale nemají žádnou výživovou hodnotu.“

     Výživová hodnota udává, kolik energie získá organismus při jejím strávení, a vyjadřuje se v kilojoulech nebo v kilokaloriích.
     Tedy metodou dle Čuby nakrájením brambor na lupínky a jejich usmažením docílí se toho, že snědením takového produktu tělo nezíská žádnou energii (neboť onen produkt nemá žádnou výživovou hodnotu).

     Je to velký myslitel.

      1. Ne, to ne.
       Myslím si, že v roce 1990 nebyl zrušen parlament a že v bramborových lupínkách je energie, takže jsem primitiv a debil.

     1. Smažené solené bramborové lupínky nejsou potravinou vhodnou ani určenou k výživě. Brambory v této formě nejsou „standardní“ “ stravou, nýbrž doplňkovou šmakuládou. Než zkritizujete, přemýšlejte co autor zkratkou zamýšlel sdělit.

    1. Nemáte o sobě příliš vysoké mínění?
     Nebo jste dosud nic nečetl ani neslyšel o emisních povolenkách /což principiálně není nic jiného než jistá forma daně/, kterými by měly v ne příliš vzdálené budoucnosti být zatíženy pohonné hmoty a vytápění fosilními zdroji?
     Fakt?
     O retardaci mluvit nebudu.
     Ale o těch povolenkách cituji – „Emisní povolenky pro domácnosti se pravděpodobně stanou součástí nového (zatím jen neformálně) dohodnutého systému EU ETS 2. Ten se má od roku 2027 vztahovat právě na všechna fosilní paliva. Ta zahrnují silniční dopravu, vytápění budov a ostatní průmysl, který doposud nebyl zahrnut do již existujícího systému EU ETS 1.
     Cílem je snížit emise v této oblasti o 43 %, v porovnání s rokem 2005. Výnos z emisních povolenek poputuje do rozpočtu Sociálního klimatického fondu. Povolenky na topení možná budou domácnostem účtovány zvlášť, možná se o ně „jen“ zvýší ceny paliv a tepla. Odvádět je do fondu ale budou dodavatelé paliv stojící na začátku dodavatelského řetězce.“
     https://www.mujdum.cz/rubriky/stavba/na-vytapeni-domacnosti-se-mozna-zacnou-vztahovat-emisni-povolenky_5772.html

  1. Bodejť, pivo nepije každý, ale vodu používáme všichni. Nemajetní i majetní, napouštějí i vypouštějí.
   Jakže to bylo…život je čím dál pestřejší, každý den mě vláda nas… něčím jiným.

 2. Tak do politiky Vidlák už dělá (asi k nelibosti Pětikolky), ale zatím se jasně nevyjádřil, zda se ji chce věnovat i na plný úvazek a případě že by strana PRO ve volbách uspěla buď samostatně, nebo v koalici? Myslím, že se do toho uvrtal už dost a opravdu to asi není jednoduché. Zajímalo by mě, jak je připraven na podrazy v politice a na vrtkavou přízeň voličů? Nebojí se že ho ta politika semele a po letech vyplivne jako opovrhovaného Bendu, který se do smrti nezbaví nálepky studenta rychlo-práv z Plzně?

 3. „Václav napsal:10 dubna, 2023 (18:49)
  Inkluzivní kapitalismus? Jestli se nemýlím, tak to je něco, co propaguje Klaus Schwab. A je to prasečina non plus ultra. Já tedy nemusím ani ten standardní kapitalismus, ale proti tomuhle zázraku je normální kapitalismus hotová idyla.“

  Naprosto souhlasím.
  Žel, text úryvku Čubova článku jsem přepsal přesně, nechtěl jsem do něj zasahovat, a to přesto, že jsem přesvědčen, že Čuba má v článku kromě několika gramatických chyb /zejména v interpunkcích/, i chyby syntaktické i významové, jako v uvedeném příkladu s „inkluzivním kapitalismem“, kde mu – podle mého názoru – ve větě „Jedná se o úplně jiné vidění světa které vidí skupina pod názvem inkluzivní kapitalismus.“ za slovy „vidění světa“ vypadla minimálně čárka, spíše však i slovo „než“.

  1. Pan Čuba to má v hlavě srovnané, např.
   „Zrušení parlamentu není nic neobvyklého, naposledy se nám to stalo po roce 1989, kdy bývalý parlament pod názvem Národní shromáždění byl zrušen a v roce 1990 ho nahradilo Federální shromáždění, které bylo bez náhrady zrušeno v roce 1992.“
   https://web.litterate.cz/rozmyslete-si-co-chcete-legitimizovat/

   Nikdy to nekorigoval, ačkoli byl opakovaně upozorněn.

   1. Když někdo tvrdí, že v roce 1990 byl zrušen parlament, o kterém navíc tvrdí, že se v tom roce jmenoval Národní shromáždění, tak je podle mého názoru blbec. A když to ani po upozornění neopraví, tak nafoukaný blbec. Důležitě žvaní, podložen fekaliemi. Aspoň já to takhle vnímám.

     1. Hartyfon ma pravdu, minimalne je treba se mit na pozoru pred takovym „mistrem sveta“ a nehltat mu hned i s navijakem co placa.

      1. Klidně si mě tu rozeberte.
       Já Čubu beru jako celkový popis průseru, ve kterém se plácá víceméně celý „Západ“.
       Co z čeho plyne a proč. Jestli nesedí data je to sice smutné, ale patrně ne moc podstatné.

       Už docela chápu, že nikdy nic podstatného neovlivníte. Zahrabete se v detailech pohádáte se o nich. Nic neuděláte, ale budete mít pocit, že tomu nejlíp rozumíte.
       Tož nic, mějte se fajn.

       1. „zahrabete se v detailech“

        No jo no, pan Čuba například píše o bramborách. Uvádí, že „brambory jsou důležité pro výživu lidí, protože jsou zdravé a obsahují mnoho živin. Na druhé straně jsou zde potraviny, jako jsou bramborové lupínky, které sice mohou být chutné, ale nemají žádnou výživovou hodnotu.“

        Výživová neboli nutriční hodnota udává, kolik energie získá organismus při jejím strávení, a vyjadřuje se v kilojoulech nebo v kilokaloriích.
        Takže podle pana Čuby snědením brambory ve formě lupínků tělo nezíská žádnou energii.
        No, prostě génius.

 4. Pro pár dolarů navíc
  vylétl lesík pravic
  sklaply podpatky vlády
  máme to znovu tady.

  Máme nohu na mině
  tak sláva ukrajině!
  Radši ucuknu zpátky
  nechci mít život krátký.

 5. Jak se dělá správná novinařina, která nelže.
  Na první pohled to vypadá, že se to vymyká dnešnímu téma, na druhý je to ostrá ilustrace. Těch pět, co to mají za sebou, jsou jen bezvýznamné ztráty. Těch šest trpí, ti jsou zajímaví. Pokud ale tak počítají ztráty v jedné nejmenované zemi, tak je vítězství té nejmenované země na dosah. Ale jen v tisku.

  Blesk, 10. duben 2023
  Titulek:
  Střelba v bance v americkém Louisville: Nejméně šest zraněných, útočníka policie zneškodnila
  Perex:
  Střelba v budově banky v centru amerického Louisville si dnes vyžádala pět mrtvých a šest zraněných, informovala agentura AP s odvoláním na místní policii. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *