20 července, 2024

Je to málo?

Ve svém včerejším článku jsem rozebral, co jednotlivá volební uskupení dělala dobře a co dělala špatně. S výjimkou Starostů, kteří v posledním týdnu pracovali pro Motoristy, se dá říct, že volební výsledky odpovídají úsilí a taktice, kterou do toho jednotlivé strany vložily. Stále platí, že očerňování soupeřů nefunguje, nefunguje vymezování se proti druhým a nefunguje nabízet něco, co lidé vlastně nechtějí. Do voleb tentokrát nezasáhly ani soudy ani policie, nikdo nebyl těsně před volbami obviněn z nějakého kolosálního podvodu, nikoho neodvedli v klepetech. Volby byly mimořádně klidné.

A přesto byla volební účast 36%. Skoro o čtvrtinu vyšší než v předchozích volbách. Jasně, vypadá to málo, pořád k volbám nepřišla ani polovina voličů, ale kurňa, tohle je veliký nárůst. Hodně veliký. I majnstrýmoví politologové se shodli, že výjimečně vysoká účast je dána tím, jak mizerně Fiala vládne, že ignoruje obyčejné lidi a neřeší jejich problémy. Kdyby tento trend trval dál, tak ke sněmovním volbám nepřijde obvyklých 60% lidí, ale skoro 80%. To už by vypadalo jinak, že?

Ve Francii mají eurovolby za následek rozpuštění parlamentu a předčasné volby. Proč? Inu, Macron si dovede spočítat, že růst preferencí LePennové je tak znepokojivý, že bude lepší volit teď než až za rok, kdy by si jeho strana En Marche už třeba ani neškrtla. Voličské preference totiž neskáčou, ony zvolna přetékají. Lidé si musí pro sebe zdůvodnit, proč už Macrona nevolí. To chvíli trvá. Je tomu tak i proto, že se málokdo propadne do bídy naráz. Stejně tak se vám nenaplní čtvrť přistěhovalci ze dne na den. Trvá to. Stejně tak trvají změny voličských nálad.

V Německu vítězná CDU-CSU také volá po předčasných volbách. Scholz je prý vyřízený a je nejvyšší čas, aby táhnul. Scholz možná také nebude proti. Proč? Protože AfD už je druhá nejsilnější strana. Pokud budou trendy trvat (a se Scholzem rozhodně budou) AfD dál poroste a nepomohou ani varování německých tajných služeb ani Koudelkova agilnost proti Bystroňovi. Za rok či dva už budou tak silní, že je nepůjde obejít.

U nás měly při minulých eurovolbách vládní strany 49% hlasů. Teď mají 39%. Pětina preferencí v háji. Fiala si může blekotat co chce, může mluvit o tom, jak zemi neodevzdají extrémistům a populistům, ale ve skutečnosti přesně tohle udělali. Ustoupili do předem připravených pozic, jejich vojska se nerozutekla, ale nechali před sebou dvacet procent území, které ještě nedávno bezpečně kontrolovali. Spolu se třemi euromandáty odevzdali i prebendy, které z toho plynuly do osobní i stranické kasy.

Kdyby měl Fiala rozum, tak by také kývnul na předčasné volby. Dokud má ještě nějaké preference. Dokud je ještě dost voličů, kteří jim to hodí. Nebo by alespoň kývnul na nějakou krizi a přeformátování vlády. Třeba tak, aby se namočil i Babiš, aby se ukázalo, že ani on si s tím neporadí a parlamentní volby by se odehrávaly v úplně jiné atmosféře. Ale pochybuju, že to udělá. Místo toho se bude zuby nehty držet koryta a jediné, co dokázal, obvinit Rusko ze žhářského útoku na prázdný autobus, což prý udělal agent, který se tu vyjímal jako bílá vrána. Když chcete v Česku udělat teroristický útok, použijete na to černocha, který neumí česky ani žbleptnout. Škoda, že s tím nepřišli ještě před volbami. Třeba by přišli o další mandát.

Zkrátka, vládní preference budou dále klesat a sněmovní volby pak ukáží, že odevzdali dalších třicet procent politického území. Teď ještě ustoupili relativně spořádaně, ale za rok už to může vypadat úplně jinak.

Andrej Babiš si jen tak levou zadní střihnul vítězství. Nemusel pro něj ani udělat velkolepou kampaň, nemusel do čela kandidátky stavět ani Havlíčka ani Schillerovou ani sebe. Přesto posílil a ještě vedle něj vznikl prostor pro další dva politické subjekty.

Kateřina Konečná získala dva mandáty za mír. Filip Turek mluvil o potřebě zastavit válku. Dokonce i Babiš musel zdůrazňovat, že boje musí skončit. Kdyby to nedělali, tak by neuspěli. Bylo to tak zřetelné, že Petr Pavel hned musel mluvit o tom, jak u nás posilují míroví štváči. Bez slov o míru by neuspěl ani Babiš, ani Konečná ani Turek ani Ivan David. V europarlamentu je dvanáct mandátů za mír. Samozřejmě ho zdůrazňují rozdílně, ale nikdo z nich si nemohl dovolit říct, že válka má pokračovat. To až po volbách…

Přečtěte si Boba Kartouze, přečtěte si Šafra, přečtěte si Jana Komso Moláčka a další režimní intervjuky. Říkají to přesně. Evropou znovu obchází strašidlo. Strašidlo chcimírství, strašidlo konzervativismu, strašidlo národních států a strašidlo multipolarity. Nějak nám přibývá těch, kteří nevěří v klimanáboženství, nevěří v kulturní obohacení, nevěří ve Velkého bratra a nevěří, že Rusko lze porazit na bojišti. Nevěří v emisní povolenky, staví se proti zákazu spalovacích motorů.

Podívejte se, jak teď dopadli apoštolové liberalismu – Piráti. Projeli to na celé čáře. Poslechněte si, za co dostali výprask Peksa s Kolajou. Podívejte se znovu na jejich debaty. Prohráli, protože obhajovali neobhájitelné. Grýndýl je už toxické slovo. Nikdo ho nepovažuje za příležitost, ale za odírání. Hlasy liberálů už stačily jen na jednu Gregorovou. Hlasy Lidovců stačily už jen na Zdechovského. Progresivisté už nejsou na vítězném pochodu vpřed a už o tom dokonce ani nemluví. Už jen řeší, jak si udržet to, co získali jejich předchůdci. I prezident Kolář a jeho tvář, Petr Pavel, jsou v defenzívě. Narazili na své limity.

Demonstrace v uplynulých dvou letech, to byly průvodní jevy tohoto nárazu. Neměli jsme je jen u nás, ale byly v celé Evropě. To západní liberalismus poprvé nepřekonal překážky, které měl před sebou. Leyenová sice možná bude znovu zvolena za předsedkyni Evropské komise, ale když si ji poslechnete, říká vlastně totéž, co Fiala. Nesmíme odevzdat Evropu dezolátům. Už nemluví o vítězném tažení za multikulti. Nemluví o vítězném tažení na Moskvu. Nemluví o čipech z praček a polních lopatkách. Mluví o temných mracích, které ji osobně hrozí pohltit. Už nepřipravuje ofenzívu. Už kope zákopy. Stejně jako to dělají na Ukrajině.

Liberálové už nemluví o vítězném tažení proti zkostnatělým konzervativním silám, které nechápou jejich skvělý recept na to, jak nebudou nic vlastnit, ale budou šťastní. Už mluví o obraně toho, co ještě drží. Už kvůli tomu rozpouštějí parlamenty a mění rétoriku. Před volbami ještě mluvili o pomoci Ukrajině všichni. Po volbách už jen Vondra.

Trend se obrátil. Smýšlení se změnilo. A v ODS to pochopil jen Zahradil. Dva roky vláda bojuje proti dezinformacím a výsledkem je nárůst protiliberálních nálad. Ono to totiž funguje stejně jako kompro na Turka. Škodí to těm, kteří s tím přijdou. Koordinátora strategické komunikace musí dělat tupá vojenská guma, protože kdokoliv inteligentnější už dávno přišel na to, že to nemá cenu.

Podle mě se přestane mluvit o korespondenční volbě i o snížení volebního věku. Oni totiž mladí zklamali. Přestali volit sto padesát pohlaví, přestala se jim líbit Blbuše Nerudová, přestali fandit křivákovi z Dozimetru, ale zalíbil se jim Dýzl-fízl. Nejspíš i těm zahraničním. Volební vymoženosti přestaly nahrávat vládě a začínají nahrávat opozici. Ještě před měsícem by to nikoho nenapadlo.

Nejčastějším naším dnešním strašákem je, že ANO udělá koalici s ODS. Tak si uvědomte, že teď v eurovolbách jsou modroptáci už jen o jeden mandát lukrativnější než STAČILO! A všichni ti STANaři nebo Piráti už jsou na tom hůř než Konečná. Dejte tomu ještě rok…

Dva roky jsme pracovali. Dva roky jsme od vás žádali podporu. Ať už finanční nebo účast na demonstracích. Chtěli jsme, ať nám pomůžete šířit naše myšlenky, ať si založíte fejsbůk a sdílíte ty, kteří vám mluví z duše. Tohle je první výsledek. Kvalifikace dopadla výborně. Pokud bychom ji extrapolovali na parlamentní volby, tak za rok bude volební účast přes sedmdesát procent a volební výsledek Pětikolka vs. opozice dopadne 30:70.

Pokud ještě vydržíme rok pracovat, udržíme tempo rozvoje „dezinformačních médií,“ zavrhneme neúspěšné a využijeme úspěšné jako kondenzačního jádra pro zbylé propadlé hlasy, pokud budete ochotni to s Vidlákem ještě rok hrát, tak po parlamentních volbách už žádná koalice ANO a ODS nebude, protože modroptáci budou vykostěná marginální stranička na úrovni dnešní SPD, Piráti nebudou vůbec, Lidovci udrží pár korýtek v Jihomoravském a Zlínském kraji a jen PreVítek Rakušan ještě bude trochu strašit. Dnešní stoosmička se smrskne na bídnou šedesátku.

A to je moje první předpověď pro příští rok. Pokud budou parlamentní volby v řádném termínu a nedojde k fialové sebereflexi, dnešní pětikolka bude ráda, když udrží celkem šedesát poslanců. Pokud to ale Fiala pochopí, tak budou volby dřív. Trendy jsou totiž jasné. Ztrácejí. Každý den ztrácejí. Čím dřív budou volby, tím větší mají šanci ještě udržet nějaké pozice. Čím později budou, tím na tom bude Pětikolka hůř.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód. Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“

246 thoughts on “Je to málo?

     1. Fandit nemusíte, ale do nás rodilých Pražanů se neobouvejte. Zaměřte se na náplavy z Moravy, hlavně pak ty z Brna.

    1. Re: PeS

     Asi znáte pouze samé zcela nevhodné pražáky.
     Abych vás uklidnil, „ja-sem-teš-práážak-cype“.
     Teda aspoň to mám napsáno v rodném listu.
     Jinak oficiální verze je, že mne údajná matka obdržela za vzorné mytí schodů.

 1. Z konference ve Frankfurtu n/M (převzato od Bobo)

  „Mloci jsou lidé, kteří žijí takové obyčejné šedé životy, nevynikají intelektem, mohou být technicky zdatní, netouží po velkých vítězstvích ve svém osobním životě, stačí jim málo. Další skupinu jsem pracovně pojmenoval dezoláti, to jsou také mloci, ale jsou trošku víc mimo psychicky, potřebují se projevovat různými způsoby, zpravidla bizarně až agresivně. Abych to zkrátil, běžte příště na Václavák, až tam Rajchl svolá ty svoje ovečky. A jdeme dál, teď jsou ti nejhorší členové české společnosti, ten termín je skvělý, ale já jsem ho nevymyslel, a jsou to chcimírové, to jsou většinou lidé s jakýms takýms vzděláním. Často jsou to inženýři, lidé technického zaměření, kteří občas mají pocit, že když rozumějí své profesi, tak rozumějí úplně všemu. A samozřejmě rozumějí perfektně i té mezinárodní politice a nikdo jiný je neoblafne,“ vysvětlil Mitrofanov svou terminologii.

  1. Ládik!!!u, je fajn, že jste to sem pověsil. V případě Mitrofanova někdy přemýšlím, jestli se v té jeho lebeni vyskytuje alespoň jedna mozková buňka. Je to slaboduch, který nemá na běh světa nejmenší vliv.

   Často sleduji na trubce přímé přenosy z různých světových fór a konferencí, na kterých mluví Putin, ale nejen on. Také zástupci řady dalších zemí nepatřících do EU paktu. Ti naši ušmudlaní papaláši si myslí, jak jsou skvělí a důležití politici a mají vliv na vývoj a situaci ve světě. Prdlajs. Jsou to opravdu jen ušmudlané figurky. Nejen, že nejsou státníci. Oni nejsou dokonce ani politici. Jsou to jen nekompetentní, neznalí, ale přitom, bohužel, všehoschopní nemorální lidé bez jakékoliv vize.

     1. Mrknu se na to. Ale slovo deprivant je sirsiho vyznamu, pro lidi osobnostne narusene (tedy lepe receno charakterove pokrivene).

      Slovu deprivant rozumi kazdy. Mluvit o osobnostne narusenych lidech… to je jen pro kor intelektualni typy…

    1. Dyt je to sprostej russak, nemel by byt kancelnutej? Kdyz muzem zakazat Netrebko s jejim rakouskym obcanstvim, tak nevidim problem tohohle russkeho nacisstu poslat do pryc

      1. Re: Občan

       Alexandr Mitrofanov se narodil v Rostově na Donu. Takže rodilým Rusem určitě je.
       Ovšem prorusky už nepíše desítky let.

       1. v devadesátkách si začal hrát na ruskou opozici v zahraničí… :)) Kdyby jí opravdu byl, šel by dál… Třeba do Německa.

  2. Už jen intelektová úroveň tohoto mentálního výpotku svědčí o tom, že má jeho autor mizivé znalosti, inteligenci, vzdělání i rozhled, zato neuvěřitelně zbytnělé ego. Vyjadřuje se jak oligofrenní jedinec a myšlenky, které nedokáže rozvést, jen má jakýsi vnitřní těžko definovatelný pocit, že „on ví“, působí těžkopádně a nesouvisle. Ona ad hoc vyprefabrikovaná taxonomie působí směšně až komicky. Ostatně jako sám autor. Dost to připomíná tohle: https://youtu.be/r5wldeRXEik?t=2504

  3. Tady už chybí jenom návrh na konečné řešení dezolátske otázky . Tím svůj kruh uzavře.
   Proč mi ten člověk svými projevy tak připomíná další bijce za jedinou pravdu, tu svou – např. Bibiho nebo řeporyjce, který by Čechy nejraději nechal projít jakousi pokusnou anihilací.

  4. Saša nezapře svoje vzdělání.
   Z jeho CV: V Sovětském svazu vystudoval žurnalistiku na Rostovské univerzitě a v roce 1979 se přestěhoval do Československa, kde přispíval do plzeňských podnikových novin Škodovák.

   To bych si fakt rád nějaký jeho článek z tehdejší doby přečetl.

  1. Foldyna se má dobře a ví, že kdyby chtěl víc (vést SPD atd..), tak bude odejit stejně jako tehdy nejúspěšnější Moravsko-slezská buňka SPD, která byla celá zrušena, protože Volný byl až moc viditelný a začal ohrožovat Okamuru a Radima Fialu (bývalého ODSáka a příjemce mnoha EU dotací do svých firem).

   1. Foldyna tam šel z ČSSD, R.Fiala z ODS …. nakonec to bude taková stejná sešlost, jako ostatní lovecké smečky, jejichž motivem existence je parazitování na ovčím stádu.

    1. Proto se taky Okamurovci od prvopočátku stranili upadajících Republikánů, i když jim vůbec nevadilo, že si od nich opsali více než polovinu jejich volebního programu.

     Jednou ódéesák – myšlením vždycky ódéesák.
     Jednou socan – myšlením vždycky socan.
     (I když takový J.Foldyna do ČSSD vůbec nezapadal a já jsem nepochopil, co Jarda v té žluťácké partaji vlastně pohledával. Výjimka holt někdy potvrzuje pravidlo.)

      1. To ODS za starýho Klause taky. Přesto si šli po parl. volbách 1998 navzájem „kolem krku“, ačkoli před nimi slibovali voličům opak.

   2. No a kde je Volný teď?
    Každá strana musí mít lídra a nemůžou být dva kohouti na jednom smetišti. A Tomio tu stranu založil a je za ni zodpovědný. Jeden převrat už zažil, tak teď si musí dát pozor.
    Co by bylo ANO bez Babiše? To co ODS bez Klause, Top09 bez Kalouska nebo ČSSD bez Zemana.
    Mrtvé strany.

     1. Vám se už zase stýská po nějakém kovid-teroru, viďte?!
      Nebojte. už prý mají zase něco přichystané. Vyrukují s tím hned po létě, ještě před volbama v USA.

      1. Nejsem věštec, co bude, ale udělat si kovid jako hlavní vlajku programu je ÚLET. Udělat si ze škrábání bebí politický program…

    1. To vam poradili a nebo to mate ze sebe.
     Ze ten Okamura zalozil stranu ,mate a vite naky podrobnosti , ze tu stranu za nej neudelali jiny. A drzi ho za vladni prachy z naseho ,nad vodou.
     Jak je zodpovednej za tu stranu?? V cem tu zodpovednost vidite?
     Babis,Zeman ,Klaus,Kalousek ,mrtve loutky, shnilych stran..Porad v ceste..

 2. Oni si to zfalšují skrze korespondenční volby – mají své lidi na ambasádách, takže to nebude problém. Otázka je kolik % si takhle nafalšují. Ale každopádně hlasy naší rodiny už Rajchl nedostane, protože je mi jasné, že se jeho proklamované spojení nepodaří. Zaprvé říká, že se spojí s SPD, Triko, Svobodnými – na to tihle asi jen tak nekývnou. A zadruhé – ostatní chtějí, aby se spojil i s Blaškovci, Paroubkem, Vrabelem, Švýcarskou demokracií a dalšími, ať nepropadne ani hlas, ale už vidím, jak to odmítá slovy, že Vandas je nácek atd. Tzn. hlasy naší rodiny půjdou nově Stačilo, a předpokládám, že nebudeme jediní.

  1. Vandas je nácek kvůli tomu, že on a jeho strana trvali na rovném přístupu ohledně přiznávání soc. dávek, přidělování obecních bytů sociálně slabým, trestní odpovědnosti apod. pro všechny ROVNÝM dílem. Tedy žádné protěžování tzv. nepřizpůsobivých etnik (víme kdo to je), připrchlíků a podobných existencí. Žádný protinárodní a protibělošský rasismus, tedy původní rasismus naruby. Proto je nácek. Libtardní a progresivistická média + politici mu toto hanlivou nálepku vnutili a ostatní ji tvrdohlavě papouškují.

   Ostatně, co se týče hanlivých nálepek, své si už začíná „užívat“ i K. Konečná – viz povolební debata na čété-24, kde se do ní navážel v USA vyškolený agent CIA Farský (STAN). Kateřina se svou proříznutou pusou ale jeho smeče zdatně odrážela, byť moderátorka čété dělala co mohla.

 3. Pojďme se podívat na volby pohledem na jinou scénu, protože na ní je vidět jádro potíží politické scény v ČR. A to konkrétně na příčiny úspěchu Sáry Wagenknechtové v Německu. Nejde nakonec o vzdálenou příbuznou pirátského senátora Lukáše Wagenknechta? Oba jsou levicově orientovaní.
  Příčiny jsou popsány zde https://www.info.cz/nazory/ruda-sara-hybe-nemeckem-talentovana-rebelka-zdviha-prapor-levicove-revoluce , ale stručně si je shrňme:

  – pocit, že se vláda zajímá jen o problémy intelektuálů a nikoliv průměrně vydělávajících lidí
  – Sára Wagenknechtová se zajímá o problémy těch opomíjených lidí
  – Green Deal znamená pro ty méně vydělávající jen náklady v podobě drahých energií a nepřináší jim žádné benefity
  – migrace a začleňování imigrantů dopadají na čtvrtě s chudšími obyvateli
  – lidi trápí růst cen a ztráta pracovních míst, nikoliv genderová témata
  – soustředí se na základní existenční hodnoty
  – nebojí se nastolit tabuizovaná témata

  Což je konečně i recept na úspěch v dalších parlamentních volbách v ČR. A jak ukázal europoslanec Turek, stačí i krátká volební kampaň. Času je dost, a stačí jen inspirace, jaké názory mají ti, které vláda a velké strany opomíjejí.
  Otázkou je, zda se někdo inspiruje. Zdroje jsou otevřené pro české Sáry Wagenknechtové i vládní strany, aby změnily politiku. Dávám to sem naprosto bez obav, že by takovou změnu provedly. Těžkopádná stranická byrokratická struktura jim v tom spolehlivě brání.

  1. Tohle měla podle mě udělat Konečná – to je taková česká Sára – a měla by dvakrát tolik. Ale ona za sebou vláčí značku KSČM jako kouli na noze. Proč proboha?

    1. Ale no tak on je jim konec ve straně SMER (sloučili se). To zas není tak špatnej konec. Možná i proto je na SMER taková štvanice.

    2. Komunistickú stranu Slovenska (KSS) ešte stále máme, jedno volebné obdobie mali dokonca aj pár poslancov. Problém s nimi je, že sú neskutočne rigidní a nechápu možnosti, ktoré im súčasné smerovanie k všeobecnej chudobe ponúka. Pôvodná KSS sa premenovala na SDĽ (Strana demokratickej ľavice). Skončila po zásluhe presne tak, ako teraz končí ČSSD. Jej predseda, Peter Weiss sa zapísal do dejín ako virtuóz v lavírovaní. Teraz je z neho len úbohý progresívec a vojnový štváč, o ktorého si ozajstný prívrženec ľavice ani neutrie topánky.

   1. Kaldasi,

    podle mě Kateřina Konečná sice dobře začala, ale nedotáhla vše dále než na půl cesty. Stále ještě má značný potenciál získat velký počet hlasů. Podle mého dohdadu asi 2x tolik než dosud. Hlasy se budou rekrutovat z těch, kdo nepřišli k volbám, a z odpadlíků od vlády i ANO a SPD. ANO má svůj limit v 30% hlasů, dokázali by dosáhnout max. na 35%.
    K. Konečná jistě S. Wagenknechotvou zná a sleduje její úspěch ve volbě. Může se inspirovat i pro české podmínky a má recept na úspěch. Stačí 5 až 6 jednoduchých témat, nejsou zapotřebí žádné disertační práce pro intelektuály.
    Uvidíme, jak se bude vývoj pohybovat dále.

  2. ved to je presne otazka, preco to nikto nerobi…..a ked sa aj teoreticky snazi, preco po prichode do parlamentu, tak to zahodi……hoci vie, ze to su jeho temy….jeho a jeho volicov

  1. To hovado chce odpracovat 100 hodin na onkologickém pracovišti. Snad budou doktoři natolik soudní, a nevpustí to tam.

   1. To si člověk může jen pomyslet, chudáci pacienti a úplná nesoudnost toho, kdo ho k tomu odsoudil. A vůbec, čím je tento živočich pro politiky tak důležitý,? V Blesku byly fotky, před tímto rozhodnutím, jak ho navštívil osobně Fiala, pak Kalousek a dokonce i sám prezident. To nemají nic důležitějšího na práci?

 4. Hlavně nezapomeňte v Senátních volbách volit menší zlo podle Vidlákova doporučení. Nejlépe Motoristy. Piráti a STAN uvadají a SPOLU potřebuje parťáka.

  1. V rámci možného je Turek přijatelné menší zlo. Ti mladí a zklamaní ODSáci to prostě většinově Babišovi či Okamurovi, natož Konečné nehodí. To je prostě realita. Můžeme být rádi, že nemalá část mladých a starších zklamaných z ODS to hodilo Turkovi, pořád lepší než aby zůstali u staré ODS či přešli ke STANu.

   1. nechápu, proč bych si měl myslet, že modroptáci v ptákostraně jsou horší, než jiní modroptáci ve fízl-dýzl partaji. jeden za osmnáct…

 5. Vidlák píše:

  „Podle mě se přestane mluvit o korespondenční volbě i o snížení volebního věku. Oni totiž mladí zklamali. Přestali volit sto padesát pohlaví, přestala se jim líbit Blbuše Nerudová, přestali fandit křivákovi z Dozimetru, ale zalíbil se jim Dýzl-fízl. Nejspíš i těm zahraničním. Volební vymoženosti přestaly nahrávat vládě a začínají nahrávat opozici. Ještě před měsícem by to nikoho nenapadlo.“

  Ono už je změna trendu realitou:

  „Panika v Německu: Snížení volebního věku se obrací proti Bruselu. Většina mladých od 16 do 30 volí do EP AfD!

  https://protiproud.info/politika/7973-panika-v-nemecku-snizeni-volebniho-veku-se-obraci-proti-bruselu-vetsina-mladych-od-16-do-30-voli-do-ep-afd-nemecti-ucitele-biji-na-poplach-zruste-to-kdy-obrati-stan-a-pepa-107-ze-by-se-uprostred-noci-zablesklo-na-casy.htm

  🙂 🙂 🙂

  Není u nás načase vypustit z korespondenční volby oprávnění voli pro vnuky emigrantů???

  1. Bohužel není, právě naopak, protože to není plánováno pro fyické lidi ale pro generování hlasů neziskovkami na základě falešných čestných prohlášení na zisk občanství.

  2. U nás budou houfně volit Turka. Na rozdíl od vyšeptalých tragédů z řad pětikolky totiž dost připomíná influencery, na které mladí dají. A pokud Turek angažuje i nějakou dobře tvarovanou Barbie, bude úspěch zaručen.

 6. Tak jsem si prošla tu (prozatímní ?) nabídku lidí, kteří hodlají kandidovat na podzim do senátu a…
  to je hrůza! Naprosto převažují kandidáti podporovaní někým z pětidemolice a konkurenční nabídky jsou bez chuti a zápachu.
  Jediné osvěžující jméno nového kandidáta do senátu je Markéta Šichtařová, která bude kandidovat za Svobodné.
  Ty nové politické síly jako Stačilo!, PRO nebo třeba i Fízl-Dýzl už nemůžou do podzimních voleb do senátu navrhnout své kandidáty?
  Nevíte někdo, kdy se kandidátky do podzimních senátních voleb uzavírají?

  https://cs.wikipedia.org/wiki/Volby_do_Sen%C3%A1tu_Parlamentu_%C4%8Cesk%C3%A9_republiky_2024

    1. Ano, to je cesta. Ale do pekel.
     Nebylo by lepší, kdyby se Stačilo!, SPD a PRO dohodli na jednom kandidátovi do Senátu v každém senátním obvodě, kde se bude volit a toho podporovali všichni, aby se dostal do druhého kola?
     Třeba v Chomutově se proti sobě postaví Komínek za KSČM a Smetana za SPD a Trikoloru (s podporou PRO).
     Volby jsou 20. a 21. září a Stačilo! nemá ještě kandidáty? Už by měli být minimálně na stránkách STAČILO! Ovšem to samé platí pro SPD i PRO.
     To jako budou pořádat předvolební mítinky o prázdninách?
     Pokud tím tedy Katka nemyslí ty dva za KSČM (Komínek v Chomutově a Luzar v Ostravě)

     1. Nerozuměli jsme si.

      Cesta je, že půjdou v koalici subjektů na půdorysu Stačilo.

      Nejsem si jistý, zda by fungovalo spojení levicově se vyhraňujícího Stačilo a pravicově se vymezujícího PRO a SPD, jak by na to koukali jejich voliči.

      Každé spojení je riziko, jak je vidět na příkladu SPD a Trikolóra.

     2. Stačilo si musí stačit samo. Je jediným uskupením nalevo a spojovat se s kolečkem z Nkolky zprava by bylo mimořádně stupidní. Váš návrh je cestou do pekel.

      1. Fajn, tak budeme vybírat mezi Stačilo a SPD, a v pozadí se bude chechtat Babiš a Spolu, který si to rozdají o senátorský mandát. Doufám, že si všichni uvědomujete, že na Senátu záleží, jestli se vyhlásí stav ohrožení státu a rozjedou se odvody.
       A nechtěl jsem spojení, chtěl jsem jen podporu pro kandidáta druhé strany. Někde by SPD a PRO podpořila kandidáta Stačilo, jinde by Stačilo podpořilo kandidáty SPD nebo PRO.
       Takže v říjnu zase budeme nadávat, že se do Senátu nedostal nikdo ze skutečné opozice.

 7. Mám tady úkol pro čerstvě zvoleného JUDr. Dostála
  Jak už napsal “pesimista” v předchozí diskusi na jedno křeslo bylo potřeba od 110000 hlasů (Ano a Spolu) po 184000 hlasů na mandát (Piráti) ostatní různě mezi tím.

  Ale my tady máme přelomové rozhodnutí Nejvyššího soudu, které před minulými volbami zrušilo “prémii pro vítěze” kde hlavní argument byl že ustanovení “nerespektuje vůlí voličů”

  Teď když bude mít JUDr. Dostál peníze na asistenty, mohl by připravit a k nejvyššímu soudu podat tři žaloby na:
  – Volební kraje
  – Přepočty hlasů pomocí skrutinií
  – 5% klauzuli
  Ve všech těchto případech dochází k “nerespektování vůle voličů”. Zvlášť poslední případ je obzvlášť markantní bo strany, které měly v minulých volbách zřetelně MÉNĚ hlasů mají výraznou většinu poslanců. O jaké “respektování vůle voličů” se zde jedná?
  Prémii za umělecký dojem JUDr. Dostál dostane, pokud v návrzích použije pouze odstavce z původního odůvodnění Nejvyššího soudů, aniž by je vytrhával z kontextu.
  Samozřejmě si nedělám iluze jak Nejvyšší soud rozhodné nebo zda se vůbec bude věcí zabývat ale aspoň se ukáže.

  1. Jestli bude Vidlák s JUDr. Dostálem mluvit, tak bych se také přimlouval, aby ho ponoukl, ať se tomu věnuje (nebo to někomu zadá). Ono by se to mohlo i případné budoucí koalici Stačilo v dalších parlamentních volbách také hodit a vyplatit, čili by na to mohl slyšet.

   Ty volební systémy jsou totiž skutečné peklo. Chápu, že to odborníci raději před prostým lidem příliš neventilují (aby vůbec ještě někdo byl ochoten k volbám chodit a pak hlavně respektovat výsledky), ale dá se to nastavit opravdu všelijak.

   Třeba předseda Svobodných Libor Vondráček na tohle téma (jeho část) sepsal diplomku (a dokonce snad za ní dostal nějakou právnickou cenu):

   https://is.muni.cz/th/cczh4/diplomova_prace.pdf

   – už jen obrázek přepočtu mandátů podle různých systému pro výsledek voleb z roku 2017, kde zisk největšího (tehdy ANO) lítá od 63 do 83 a zisk nejmenšího (tehdy STAN) od 4 do 11 křesel je docela děsivý. Fakt stačí málo, a celé je to jinak…

   Možná by ti u nás přemnožení politologové a datoví vědci (před volbami jich byl plný internet) mohli udělat nějakou snadno obsluhovatelnou webovou aplikaci, kde by si každý mohl naklikat svoje parametry a projet simulaci přepočtu rozdělení mandátů pro výsledky všech voleb, co jich jen statistický úřad na volby.cz zveřejňuje – ale to by asi pak bylo mnoho zlé krve.

   1. Pětiprocentní hranice v poměrném volebním systému je diskriminační. Prasárna. Pokud počet hlasů postačí na 1 mandát, měl by být přidělen. Takto to fungovalo (pokud se nepletu) i za 1. Československé republiky.

    Dalším problémem je roztříštěnost kandidátek do PS-PČR na 14 volebních krajů. Zbytečnost. Volební kandidátka pro danou stranu by měla být jediná v celém státě. Tak, jako do EP. Každý občan tak má možnost každého kandidáta zvolit (preferovat), či nezvolit.

    Přepočítávání počtu hlasů na mandáty. Obludnost. Kdo si vzpomene tak ví, že v devadesátkách se nepoužívala D-Hondtova metoda, preferující vítěze a diskriminující méně úspěšné, nýbrž spravedlivější systém přidělování mandátů. Víceméně to souvisí s oběma problémy výše.

    Nemožnost volit samostatné a nezávislé kandidáty, tedy vyhnout se zvůli stranických sekretariátů.
    Nemožnost preferovat kandidáty napříč stranami. (Lze to pouze v komunálních volbách.)

    Jako by toho nebylo málo, k tomuto volebnímu paskvilu chce pětidemolice přidat ještě korespondenční hlasování a to i cizích, v ČR nežijících občanů. Stačí, když se deklarativně prohlásí za Čechy. Dále snížení věkové hranice pro volební právo pro sotva odrostlé děti.
    Po vzoru starého Říma asi brzy budou v ČR smět volit i koně… 🙁

 8. „jediné, co dokázal, obvinit Rusko ze žhářského útoku na prázdný autobus“

  Nevím, ale řekl bych, že právě tenhle „False Flag“ seriál simulovaných „Ruských teroristických akcí“ v celé Evropě s cílem přimět evropany, aby přijali připadný vojenský konflikt NATO s Ruskem, mohl být předmětem školení Fialy s doprovodem v Langeley.

 9. Vidláku,
  připadám si jako blbec, že se pořád opakuju, ale volby budou už za čtrnáct týdnů – totiž ty krajské. Nechápu, proč je pořád ignorujete, přestože tam se může s odstupem několika málo měsíců potvrdit ten trend, o kterém mluvíte, a pak už to bude opravdu trend, a ne jen dvě těžko srovnatelná čísla v intervalu tří let 21-24. V krajských volbách se navíc ůčastní standardně víc voličů než v evropských, a velký bonus – neúčastní se jich Praha, což může opticky výsledky ještě zvýraznit, protože pražská podpora pětidemolice, za kterou se, jsa sám Pražák, nesmírně stydím, se nijak neprojeví.

   1. Tak jsem si prošla tu (prozatímní ?) nabídku lidí, kteří hodlají kandidovat na podzim do senátu a…
    to je hrůza! Naprosto převažují kandidáti podporovaní někým z pětidemolice a konkurenční nabídky jsou bez chuti a zápachu.
    Jediné osvěžující jméno nového kandidáta do senátu je Markéta Šichtařová, která bude kandidovat za Svobodné.
    Ty nové politické síly jako Stačilo!, PRO nebo třeba i Fízl-Dýzl už nemůžou do podzimních voleb do senátu navrhnout své kandidáty?
    Nevíte někdo, kdy se kandidátky do podzimních senátních voleb uzavírají?

    https://cs.wikipedia.org/wiki/Volby_do_Sen%C3%A1tu_Parlamentu_%C4%8Cesk%C3%A9_republiky_2024

    1. Na Zlínsku doporučuji Oldřicha Hájka. Byl jsem na dvou jeho přednáškách, při jeho první, na téma migrace, se divím, že je ještě děkanem v Uh. Hradišti.

  1. Máte pravdu, že sotva je po volbách, už je před volbami.

   Ale bojím se, že ani Vidlák, ani „vůdci alternativy“ teď moc nevědí, kudy do těch podzimních voleb.

   To je totiž ne jen jiné hřiště, ale úplně jiný sport než „snadné“ volby do EP. Tady stačil v podstatě jeden charismatický lídr a na celou republiku jedna jakž takž rozumně obsazená kandidátka.

   Na podzim budou potřeba ti lídři pro každý kraj (a nejlépe samozřejmě i z toho kraje), a na senátory taky nemůže kandidovat kdokoliv, kdo si pár měsíců před volbami vzpomene (leda by pravidelně dostával pukem do hlavy…)

   Předpokládám, že tak jak si teď SPD musí po volbách nějak přežvýkat, co by bylo, kdyby si na kandidátku nevrazili Macha, tak v opačném gardu si asi Katka Konečná gratuluje, že se jí podařilo přitáhnout odpadlíky od Rajchla. Ale jestli se jí nepodaří vyssát do podzima třeba nějaké poslední levicové skauty z mrtvoly SOCDEM tak asi ani na celé alternativě neposbírá dost známých jmen, aby se Stačilo povedlo nadějně obsadit všechna potřebná volitelná místa. No, nechám se (doufejme) příjemně překvapit. A pevně doufám, že Vidlák odolá pokušení nechat se někam napsat…. chyběl by jako (přiměřeně) nezúčastněný pozorovatel a glosátor.

 10. O peníze jde až v první řadě.
  Strany nad jedno procento volebního zisku mají nárok na 30 korun za hlas.
  https://www.novinky.cz/clanek/volby-eurovolby-stat-posle-stranam-a-hnutim-za-hlasy-v-eurovolbach-857-milionu-40475729
  Okamura se tím řídí už řadu let. Zprvu jsem se domnívala, že je to náhoda, ale teď už je jasné, že jemu nejde o vítězství, ale o prachy, získané za volby.
  On se naopak snaží nevyčnívat, držet si svých pár procent; nebude se spojovat ani v opozici s nikým…
  Z mého pohledu je už nevolitelný.

 11. No, jestli využijeme úspěšné „menší zlo“ jako je Šlachta k vytvoření kondenzačního jádra pro zbylé propadlé hlasy, tak nám Přísaha hravě nahradí Stan i Piráty. Volte srdcem, ale přemýšlejte, komu hlas dáváte.

 12. Teď s nějakej debil jménem Pojar plácá játra v televizi, že už je jasné, že za tím zapálením autobusu v garáži stojí Rusko. Že sice nemůže říct detaily, aby neohrozil „vyšetřování“, ale je to jasné. A pak se ti kreténi diví, že jim věří už jenom lidi s půlkou mozku.

  1. Me by zajimalo, jestli si uvedomuji jak moc se zacali podobat komancum v poslednim tazeni. Vzletne fraze o zarive minulosti mijejici se s realitou, agent za kazdym bukem, boj s vlastnim obyvatelstvem, smesnost…

 13. Novotný zůstává v ODS! Musí se prý umět odpouštět. A že ho tedy nepotvrdili před volbami? Že by jim to ublížilo a že to dobře věděli? No co….když dělají chybu neměli bychom je rušit.

  1. ále no ták, přece jen včil nevyhodí. Až se bude „odměňovaat“ , bylo by o jednoho míň – to by nebylo spravedlivé. A potom je to věc Řeporyjců“…….

  2. Existuje několik možností:
   1. Nemají koule na to, aby se ho zbavili. Třeba o někom něco ví a neváhal by to pustit do světa.
   2. Mají v něm někoho, kdo je schopen ventilovat jejich skutečné myšlenky, postoje, záměry a současně se tím sami neumazat.
   3. Jsou prostě jen blbí a bezcharakterní.
   Je to ostatně jejich věc.

   1. Zřejmě zde hrají roli jisté etnické preference. Jak naznačuje výrok, za který Klause ml. vyhodili z ODS.
    (O justiční mafii Řeporyjce kryjící raději nemluvě.)

     1. To je ten, co když občas otevře hubu, tak se posluchači/divákovi vnucuje pocit, že Jákob je silně retardovanej… (?)

   2. Oni jen dali na Alefa. Nechali si ho tam, aby dal mydlil schody Fialovi, ktereho je treba se zbavit driv, nez stranu zaSmarduje do vytracena.

 14. Ale cosi se mění. Atmosféra sice nadále houstne, ale je v ní cítit nějaká změna.
  Zaoceánská loď mezinárodní politiky mírně mění kurz. Kromě čím dál hlasitějšího brblání v podpalubí je tu i nový ostrov BRICS.

  1. ČeskopolitickoMasarykovský národ, půjde do kelu, jestli nezačne volit svoje potřeby. A mordechujci už ťukají nervózně tuštičkou do kancelářského stolu.

   1. co se stane s potřebou, která je naplněna? Vyvstane jiná potřeba, atd… měřítkem je Gestalt, úplný tvar. Jemnější potřeby se nazývají aspirace.

    1. Klidně aspirace, hlavně aby je měli právo volit obyčejní lidi.

     1) aspirace
     2) aspirace
     3) aspirace
     4) aspirace
     5) aspirace a tak dále.

     Když se sečtou výsledky mezi miliony aspirací, budeme vědět jaké máme aspirace. Musí se ale pojmenovat. Aby mezi aspiracemi pak nebyl bordel.

 15. Tak jsem se dnes dozvěděl z rádia, že Stačilo! volili hlavně:
  – lidé se základním vzděláním,
  – venkované
  – lidé v exekuci
  – atd.
  Pořád stejná písnička.
  Tak vězte, vy LíboDémo náfukové:
  – jsem inženýr, absolvent ČVUT
  – nebydlím na venkově (i když to není důležité)
  – nemám žádné dluhy
  a volil jsem Stačilo!
  Proč? Protože Stačilo!
  Normálním lidem je z vás na zvracení.
  A vy máte teď stažené půlky, a bude pro vás ještě hůř. Těšte se.

  1. Já to mám ještě vylepšené… celou kapitalistickou éru jsem nepobíral mzdu a nemám podprůměrný důchod. A nikdy jsem nebral dotace.

   1. Také jsem se nenechal vykořisťovat a nepobíral jsem mzdu a nevím co jsou dotace a:
    – jsem inženýr, absolvent ČVUT
    – nebydlím na venkově (i když to není důležité)
    – nemám žádné dluhy
    a volil jsem Stačilo!
    STAČÍ ?

    1. Jsem na tom jako Vy a Annotatore, jen s jinou vysokou školou 😏 a volila jsem Stačilo, protože opravdu stačilo, podle mého už před mnoha lety.

  2. Re: Annota…

   Být dnes absolventem ČVUT je cejch, nikoli znak vzdělání. Pokud nemáte za sebo studium na fakultě sociálních studií, jste na úrovni bezďáka chlastajícího tři litry krabicového vína denně.

    1. Pořád si můžete doplnit titul za jménem, který Vás bude opravňovat k označení Mladý Blbý Arogantní. Ani studovat nemusíte, můžete si jej za jméno rovnou napsat. Udělovat by je mohl Vidlák, protože k tomu nic nepotřebuje. Všechny ty rádoby studijní programy MBA jsou jen mlha zakrývající oči před nafouknutou a prázdnou bublinou.

   1. No ja pred par lety koupil v nakem hnuti mysli za 24 korun slovenske krabicove vino Klastorna svieca. Opatrne jsem ochutnal a vono to bylo dobre, takove sladke, ani nevim jak a mel jsem v sobe za vecer celou krabici. Probudil jsem se na druhy den v 10 na podlaze a kolem mne zelene zvratky. Jeste dalsi den me bolela hlava jako střep, no šílené neco. Pak jsem se dal poucit z ceho se to vyrabi, to by se mohlo lejt do chladice misto Fridexu.

     1. Vždycky mohu argumentovat, že David je kolega psychiatr, takže to byla taková kolegiální volba. Nebo je můžu poslat do prdele rovnou.

    1. Abyste nedopadla jako nějakej Nepomuk. Taky se zpěčoval hradním pánům. Budete sice svatá, ale to Vám bude prd platný, jako všem ostatním svatým.

  3. Jsem kvalifikovaný dělník, SOŠ s maturitou, s jednou hypotékou, před deseti lety jsem se odstěhoval z Prahy do jednoho z připražských satelitů, v Praze pracuji i nadále. Volil jsem Stačilo! To aby si někdo nemyslel, že Kateřina oslovila jen vysokoškolsky vzdělané intelektuály! 🙂

  4. Jsou to Goebbelsovští šmejdi. Já sice volil Rajchla, ale příště to budu házet taky už Stačilo, nechci dál nechat propadat hlas. Mám Ing., vlastní dům a byt na pronájem, žádné dluhy, moje diplomová práce dostala v rámci ročníku ocenění.

   1. Re: Sk

    S radostí vás nakopnu – seppuku je nesklonné.
    Ale to je jediné, co mohu. Jinak máte – bohužel – ve zbytku příspěvku pravdu. Holou a hnusnou.

 16. Když budete volit papaláše a jejich portfólia zbyde pro naše lidi opravdu málo. Konečná si zase přijde na půlmilionovej plat měsíčně včetně ostatních darebáků z Čekolandu, kteří nikdy nepřehlasují tam nic, nikoho, a jen jim budou dělat kašpárky mluvící jinou řečí. Já bych tu holku poslal na pracák. Hotové.
  Přemýšlím jak se to všechno mohlo stát. Vysvětlení je jen v jediném, státy jsou gubernie od založení. Vznikly na okrádání obyvatel a danění všeho, co si lidi sami udělali. Kdo je za tím, blboně nezajímá, je zajímá jen plný košík a v hospodě mlátit prázdnou slámu o soiálce, pracáku, důchodu a kdy jim skončí dvanáctka. To je neuvěřitelné, fantastické.

  Pindy o snách papaláše, který jedině za velké peníze se angažuje, páč se potřebuje zajistit, nám předestírají všichni politicky pošahaní obyvatelé jako východisko z nouze. Normální člověk aby šel žebrotou. Že je to pré jeho volba. Žebrák je prý o rozhodnutí, akcie, dividendy, pronájmy za nájmy, prodej všeho za účelem prodeje všeho je prý taky o rozhodnutí. Je mi blivno soudruzi kapitalisti. nebavíte, není s váma žádná sranda, jen bubákujete o tom o co ještě a zase přijde normální člověk.

  Vím, lidi se dobrovolně lobotomizují aby to nebyli schopni rozlišovat, že se jim pak žije lehce, svobodně.
  Koho potkám , se lobotomizuje s mobilem, kdyby mohl ten mobil šukat byla to pro něj tutová nirvána.

  Politika je zlodějina od prvopočátku. Kdo to nechápe je kolaborant.

  Volit svoje potřeby, no kdo to kdy viděl, aby si plebs mohl volit, za naše peníze to, co chce. Tak tohle soudruzi imbecilové mají přikované do hlavy všichni , které si volíte za pasáky.

    1. Digitální výkresy dělám od roku 1992, kdy jsem koupil první AutoCad R13. Časem jsem přešel na 2D verzi LT, teď dělám na LT2024 a už mám zaplacenou LT2025. Od 7/2024 (za necelý měsíc) už budou digitální výkresy muset brát i stavební úřady. Samozřejmě s digitálním autorizačním razítkem – na což jim ovšem velmi zvysoka….. Proč bych měl být v důchodu ještě víc podchycen?

  1. Okamury není škoda, on to nemyslí čestně, je to jen obchodník a obsadil tehdy volné místo. Taky to vypadá, že záměrně se bojí navýšit svá procenta a koaliční potenciál – viz Bašta, Mach na prvním místě atd. Plus se bojí jiných, kteří by mu mohli přerůst přes hlavu – viz zrušení celé Moravskoslezské buňky SPD, která měla největší % hlasů v rámci republiky. Foldyna toto chápe, proto se drží vzadu a Ivan David je už starý, ten ho neohrozí a ostatní jsou většinou ne moc kvalitní materiál na vedení, bez urážky. Radim Fiala, bývalý ODSák a čerpač EU dotací do svých firem mu jen asistuje a neohrožuje ho, on má své penězovody.

   Tzn. Okamury škoda nebude.

 17. Najdi pět rozdílů:
  Zelenský v Berlíně u Scholze: Je v našem společném zájmu porazit Rusko.
  Bandera ve Vlčím doupěti u Hitlera: Je v našem společném zájmu porazit Rusko.

   1. Stejný jev, jako když tleskali komunisté ve velkém sále paláce v Moskvě, když se objevil nějaký mocný státník. Stalin, Putin… Kdo neteská, je podozřely! Podezřelý je i ten, kdo přestane tleskat první.
    Kolik já zažil slavnostních schůzí KSČ!

    1. Už jsem se lekl, že si nikdo nekopne… Pravda, na sjezdech si tleskali, ovšem je – řekl bych, malinko rozdíl v klace kvůli sklizni, nebo v oslavě válečného zločince. Fajn podpásovka je rovnítko mezi 40 lety socialismu a 6 lety nackovske okupace, podstatné je vnutit rovnítko mezi společenské systémy , tedy nacismus, fašismus versus socialismus, je třeba tvrdit, že to bylo stejné utrpení, že bylo stejně obětí a stejné represe, persekuce, s perličkou, že za okupace ( té skutečné ) bylo lepší zásobování …
     První je systémově rovnítko a hned poté symboly, včetně jmen. Holínky jako hodinky, hlavně, že se to rýsuje, a mentální stav, možnosti současné populace jsou natolik jiné než v minulosti, že nehrozí ověření, a nejen mainstreamové zdroje jsou nedůveryhodné, komplexně upravené …
     Je nutné dosáhnout stavu, kdy i jen zmínka vyvolá vnuknutou asociaci – snažíte se kocoure

    2. Kimy ze Severní Koreje nikdo nepřekoná. Kdo nevydrží ovace ve stoje 10 minut, dokud je nejvyšší vůdce neukončí, bude odveden ochrankou. A už jej nikdo nespatří.

  1. Ukri nadavali Scholzovi ,ze je nespokojena klobaska a von jim zato dodava miliardy.
   Proste vsechno ,co neni pribyty , Nato dojde taky..

 18. Podle mě se přestane mluvit o korespondenční volbě i o snížení volebního věku.
  Korespondenční volba byla schválena v prvním čtení.
  https://echo24.cz/a/HLdLy/zpravy-domov-korespondencni-volba-schvalovani

  Zkrátka, vládní preference budou dále klesat a sněmovní volby pak ukáží, že odevzdali dalších třicet procent politického území.
  Viz korespondenční volba.
  https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/korespondencni-volba-zive-navrh-zakona-cesko-cr_2405100856_ako

  1. Budou o tobě rozhodovat cizáci, dopisem, či mailem.
   Protože nejste schopen donutit vidláka aby sečítal naše potřeby, tak nám cizácké potřeby budou posílat mailem z celého světa. To se teprve poserete.

 19. ve hře je ještě jeden černý scénář – válka. napadlo mě to hned jak začala 5ti demoliční parta řádit. chovali se jako by už nikdy žádné volby neměly přijít

 20. Vidláku, díky! Máte na tom sám velkou zásluhu!!!
  Jsem ráda, že to nevzdáváte.
  Bylo rozumné volit volitelná seskupení, psal jste to tu milionkrát, většina zdejších diskutérů se podle toho zařídila.
  Vlk na Kose tentokrát psal taky rozumně.
  Ten, co v presidentských volbách volil Baštu, a teď zase Svobodné, je už asi nepoučitelný.
  Teď jsou před námi senátní volby a příští rok se rozhodne.

 21. Chybná premisa: „…Dokud má ještě nějaké preference. Dokud je ještě dost voličů, kteří jim to hodí. “

  Fiala & spol. za chvíli nebudou potřebovat žádné preference. Budou mít něco mnohem lepšího – korespondenční volbu.

  Jim je úplně jedno, jak (ne)oblíbení budou – jim jde jen o to, kdo bude „sčítat“ hlasy ve všech dalších volbách a vyhlašovat výsledky.

  Jakési zhovadilé pořekadlo říká „Kdo zapříčiní, že poklidná změna se stane nemožnou, zároveň způsobí, že násilná změna se stane nevyhnutelnou“. Také jste si všimli, že zároveň s korespondenční volbou chce vláda už zase přitvrdit zákon o zbraních? Ještě bude veselo…

  1. Kdo ví, jak to bude…
   Ruský křižník je na Kubě, Nato bude mít cvičení u ruských hranic…co jsou proti tomu nějaké korespondenční volby.

     1. Takhle si Američani nemůžou být ničím jisti a to je v jejich případě dobře. Ale stoupáme pěkně krůček po krůčku, sázky jsou vysoké. Možná se můj synovec, jinak dospělý vysokoškolák z Prahy, dočká, dožadoval se hříbečků nad Moskvou hned v únoru 22.

      1. Také synovec, také 5kolka. Pajdák. Rychle se řadí mezi státní zaměstnance, rychle pochopil, jak volí jeho třída.

      1. Poslouchal jsem rozhovor s Američankou, která se mechanizmem začátku války po desetiletí zabývá a napsala o tom knihu. Ta říká, že ponorky jsou i dnešními prostředky nedetekovatelné a pokud si to dobře pamatuju, jejich velitelé mají pravomoc rakety za určitých podmínek odpálit samostatně, nezávisle na vyšším velení.

  2. To není jen pořekadlo, něco takového prohlásil jistý proruský dezolát začátkem šedesátých let minulého století. Jakýsi bezvýznamný nýmand jménem John Fitzgerald Kennedy.
   Jo a také ten nezodpovědný chcimír měl říct: „Jestli lidstvo neskoncuje s válkou, skoncuje válka s lidstvem.“
   No, nezabili byste ho? 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *