20 července, 2024

Je rozhodnuto – půjdeme do války.

Napřed jedna dobrá zpráva, vlastně dvě ..

1. Ti kdo volili Baštu si nic nemusí vyčítat – jejich hlasy netvoří s hlasy pro Babiše zdaleka 50%. Tohle považuji, bohužel, za klíčové.

2. Je pravděpodobné, že hlasy, které jsou nad cca 30% pro Babiše mohly být (a asi by i byly) hlasy pro Baštu. Dobrá zpráva na tom by mohla být ta, že tito lidé volili Babiše pravděpodobně proti svému přesvědčení, protože upřednostnili chladný (racionální) kalkul. Tyto procenta představují nejspíše lidi s politickým přehledem a současně racionální úvahou.

Dále už mám jen zprávy špatné.

Všichni, kdo volili mimo Babiše a Bašty, to jsou zřejmě voliči, kteří volili proti Babišovi – a je jich dost, přesněji … je jich moc. Druhé kolo podle toho bude vypadat. K tomu si přidejte sílu a jednostrannost mainstreamu … ostatně začíná to už nyní. Už nechali (v době psaní článku) vyjádřit i poslední nulu, ale vedoucího peletonu nikoliv.

V teoretické rovině nám zbývá následující:

 • chlácholit lepšolidi, že to má jejich kandidát naprosto jisté, v podstatě se nemusí obtěžovat v druhém kole k urně … a naopak naše strana pak musí přijít v max. počtu.
 • jako téma druhého kola nastolit otázku vstupu do války. Bohužel alternativní psavci nejsou (ač by mohli) koordinováni. Proto:

Pokud tento článek čtou ti, kdo píší do blogů, píší pro nějaký z alternativních serverů, vyzývám Vás, aby jste zvážili možnost protlačit k celospolečenské diskuzi téma vstupu do války. Nikdo nenařizuje, co máte napsat – jednoduše napište svůj názor na toto téma a nejlépe během těch 14 dnů napište několik úvah nebo článků. Věc se má totiž tak, že nás psavců není sice moc, ale ani málo a čtenářů jakbysmet. Pokud by se na celé alternativě objevilo v malém časovém okně stejné téma, pak bude reagovat mainstream – a to je to, co potřebujeme.

Jsme v zoufalé situaci a ta vyžaduje možná zoufalé, ale pokud možno promyšlené činy. Přestaňte se hádat kolem Bašty nebo Babiše. Babiš není zárukou, že bude bránit zatažení naší země do války proti Slovanům, bez jejich obětí by asi půlka národa vyletěla komínem v Osvětimi a druhá (zdatnější) sloužila jakožto podřadná rasa vyvolenému panstvu v jejich novém životním prostoru právě na tom východě, o který se už opět bojuje. Babiš není zárukou, jen nadějí, ale u Pavla máme v tomto jistotu. Ten je za pochvalu od pánička ochoten a zcela jistě půjde radostně vstříc přání anglosasů, bojovat za jejich zájmy (a bez jejich účasti) proti Slovanům na východ od nás … a samozřejmě nám pak veškeré náklady na zbraně a logistiku vyúčtovat (jak už se jednou stalo) do poslední tkaničky od bot .. tedy tomu zbytku, který boj Slovana proti Slovanu přežije.

Na téma souvislostí a indicií pro přípravu konfliktu s RF snad jen jedna zpráva – není to tak dávno, co v USA prohlásili, že výroba nábojů/raket pro HIMARS dosáhne plánované plné kapacity v r. 2025 … což pro logicky uvažujícího znamená pouze jediné – neplánuje se ukončit střet s RF na Ukrajině. Dalších indicií a nepřímých důkazů je více, vydalo by to na samostatný článek, možná někdy v budoucnu, pokud to bude ještě možné, protože první věc, kterou musí váleční štváči udělat je zamezit publikování nevhodných názorů a myšlenek – viz. situace s opozicí a opozičními médii na Ukrajině. V tomto bude Ukrajina nepochybně náš vzor.

Kdo nechce poslat své děti nebo vnoučata na jatka, měl by zvážit jejich odsun do některé ze zemí BRICS – paradoxně nejlépe do RF, protože je nám kulturně nejblíže a současně tím i prakticky dokáží, že ne všichni Češi jsou podpindosníci.

Jakožto věřící ateista si dovolím zakončit:

Bůh nám pomáhej.

244 thoughts on “Je rozhodnuto – půjdeme do války.

 1. tak toto je teda sila

  kandídát na prezidenta ČR generál Pavel:
   .
  Generál Pavel – „Ukrajina má dostatek zbraní, ale nemůže zvítězit díky kvantitativní převaze Ruska. Pokud vyrovnáme nepoměr lidských sil z 1:4 na 4:4, Rusko porazíme“. 
  „Jsme ve válce, je povinností každého bojeschopného muže, či ženy bránit svobodný svět před agresorem“. 
  „Jako bývalý vrchní velitel sil NATO doporučím jak Parlamentu ČR, tak ostatním představitelům států zastoupených v NATO navýšení vojenské pomoci Ukrajině, jak v materiálních, tak v lidských zdrojích“.
  „Válka přináší oběti, ale pro mě bude každý padlý hrdinou, ne jen číslem“.
  „Na změně ústavy umožňující poslat jak českou profesionální armádu, tak ostatní bojeschopné do boje proti zlu se již pracuje a jako prezidentovi mi bude ctí toto podpořit a podepsat“.
  „Jsem vojákem tělem i důší a jako vrchní velitel AČR k tomu budu mít ústavní pravomoc“.
  Zdroj: Twitter Generál Petr Pavel.

  1. A nějaký důkaz že to prohlásil?
   Je mi jasné že jsou to jeho osobní názory.
   Ale kde to prohlásil veřejně?

   Takhle to nemůžu použít jako argument v diskuzi, na to mi ovce ospoví že je to hoax a konspirační teorie.

 2. Já bych si dovolil vyjádřit naději, že na kalkulu jak dopadnedruhé kolo je dost neznámých. Počítá-li správně logicky autor s tím, že Hlasy lidí, kteří dali hlasy komukoliv kromě Babiše a Bašty půjdou Pavlovi, pak ještě mohou do matematiky a logiky promluvit voliči. Třeba ti, kteří volili, ale ve druhém kole volit nebudou, ale třeba i ti, kteří nebyli na první kolo, ale přijdou na druhé.
  Za sebe musím konstatovat, že čím větší volební účast, tím hodnotnější mandát vítěz obdrží, a je to správné. Vítěz může říct, že má skutečnou podporu masy občanů. A kterýpak senátor by mohl říci totéž?

  1. Foldasi, mate nejake paky na Stredulu?
   Treba jak ho zariznout?
   Podle me likviduje v Cechach odbory uplne stejne, jako CSSD zlikvidovala levici a Bursik/biomasa znicil zelene.

   1. Páky žádné. Naposled když jsem jim chtěl napsat něco od srdíčka, jak se mají odboráři, a zeptat se proč se nepřidají k zářijovým demonstracím,jsem zabrousil na stránky ČMKOS, a tam na mně vykoukla ukrajinská vlajka a jakési provolání o pomoci….tož jsem jim napsal něco od plic na to, že se mají starat o české záležitosti. Kontakt na Pepu jsem tam nenašel. Oslovil jsem nějakého zástupce z našeho kraje.
    Středula se odkopal bohužel sám. Nevím kdo platí těm kandidátům kampaně, ale kdyby to dávali ze svého, asi by si sakra rozmysleli jestli ty peníze nejdou utratit lépe.
    Máme tu teď v práci sestavičku kdy je to 2na2 Babišovci a generálovci. Víte co je dobré? Že budeme mít prezidenta, který ví, že pohlaví jsou jen dvě.

 3. Denní rozkaz.

  “Agente Pávku, pozor!
  Dneska máte dozor.
  Budete hlásit, co se děje,
  která bestie se směje,
  co ten Vidlák zase píše
  a kdo břehy mele tiše.
  Ústroj si vezmete civilní,
  gatě a sako textilní.
  Protichemický oblek příště.
  Opusťte doskočiště!
  Najděte ohniska odporu,
  označte největší potvoru!”

  1. Možná má Babiš dobré informace, nebo čich.
   Uvidíme, co na to naší mocní.
   „….Máme vojensky operační pat, který neumíme vojensky vyřešit.

   To je mimochodem i názor amerického náčelníka generálního štábu Marka Milleyho.

   Řekl, že vojenské vítězství Ukrajiny nelze očekávat a že jednání jsou jedinou možnou cestou.

   Cokoli jiného představuje nesmyslné plýtvání lidskými životy…..“

   Erich Vad: Was sind die Kriegsziele?

   1. On to pan Milley možná neřekl celé, já to za něj dopovím:
    vojenské vítězství Ukrajiny nelze očekávat, a jednání jsou jedinou možnou cestou, jak si NATO může po výprasku v Afghánistánu zachránit poslední trosky reputace.

    1. Kdo vi, co pan Milley tlumoci a od koho.
     Jeste nedavno hlasal, ze se rozhodne na bojisti, a jeste predtim, ze Ukrajina nesmi prohrat.
     Uvidime, co bude rikat za tyden.

     Anglicani se rozhodli, ze poslou na Ukrajinu zapadni bojove helikoptery Apache. Zduraznili, ze budou vyzbrojeny protitankovymi raketami Hellfire.
     Pry to bude „game changer“.
     A poslou tam cele 4…

     https://www.dailystar.co.uk/news/latest-news/britain-apache-helicopters-ukraine-war-28957065

     Kdybych byl ukrajinsky vojak v zakopu, tak bych si myslel, ze si ze me delaji prdel.

      1. Dekuji za update, ted to stahuji i „demokraticka“ media.
       Pred chvili to jeste viselo na BBC a ted je to pryc.

       Asi si uvedomili, ze jsou za blbce.

     1. Tak třeba to bude game changer; co my víme? Říkal někdo něco o tom, jaká ta změna bude?
      Možná se pletu, ale myslím, že první historicky doložená zmínka o game changeru zní nějak takto: překročíš-li řeku, zničíš velkou říši.

      1. Tak na tenhle citát/věštbu už jsem zapomněl, nicméně máte pravdu, že do dnešní doby padne jak ulitá. Díky za připomenutí 🙂

    2. Josef původní cituje z článku
     Erich Vad: Was sind die Kriegsziele?
     https://www.emma.de/artikel/erich-vad-was-sind-die-kriegsziele-340045

     Je to strašně dlouhé, tak jen výňatky:

     Erich Vad – brigádní generál (Bundeswehr) ve výslužně (a mimo aktivní státní politiku):

     (…) Jsme ve vojensko-operační patové situaci, kterou nelze vyřešit vojensky. Mimochodem, tento názor zastává i náčelník amerického generálního štábu Mark Milley. (…)
     Na Ukrajině probíhá opotřebovací válka s téměř 200 000 padlými a zraněnými vojáky na obou stranách, 50 000 mrtvými civilisty a miliony uprchlíků. Podle Milleye se nabízí paralela s první světovou válkou, kdy v „krvavém mlýně u Verdunu“, který byl koncipován jako opotřebovací bitva, zahynulo téměř milion mladých Francouzů a Němců. Padli zbytečně. Odmítnutí válčících stran jednat vedlo k dalším milionům obětí. Tehdy tato strategie vojensky nefungovala – a nebude fungovat ani nyní.
     (…)
     Vojenští odborníci, kteří se pohybují mezi tajnými službami, vědí, jak to vypadá na místě a co válka ve skutečnosti obnáší, jsou do značné míry vyloučeni z diskursu. Nezapadají do sdělovacími prostředky vedené tvorby veřejného mínění. Jsme svědky glajchšaltování sdělovacích prostředků do takové míry, jakou jsem ve Spolkové republice Německo ještě nezažil. Jedná se o čirou propagandu ( Das ist pure Meinungsmache. )
     (…)
     Je možné Rusy dál vyčerpávat, ale to bude znamenat další statisíce mrtvých, na obou stranách. Co zbyde z Ukrajiny? Bude srovnána se zemí. To přeci pro Ukrajinu není řešení. Klíč k vyřešení konfliktu není v Kyjevě, ani v Berlíně, Bruselu nebo v Paříži, je ve Washingtonu a v Moskvě. Je směšné tvrdit, že se sama Ukrajina musí rozhodnout.
     (…) Tato válka začala už v roce 2014, zpočátku jako vnitroukrajinská občanská válka, která po ruské invazi přerostla do mezistátní války mezi Ukrajinou a Ruskem. Je to také boj za nezávislost Ukrajiny a její územní celistvost. To vše je pravda. Není to však celá pravda. Je to také zástupná válka mezi USA a Ruskem, v níž jde o zcela konkrétní geopolitické zájmy.
     (…)
     Kdyby Rusové byli masivní intervencí Západu donuceni stáhnout se z černomořského regionu, pak by se před odchodem ze světové scény zcela jistě uchýlili k použití jaderných zbraní. Přesvědčení, že k jadernému úderu ze strany Ruska nikdy nedojde, podle hesla „oni jen blafují“, považuji za naivní.
     (…)
     Upřímně řečeno, nedokážu si představit, že by se Ukrajina stala členem EU, natož NATO. Na Ukrajině, stejně jako v Rusku, panuje vysoká korupce a vláda oligarchů.
     (…)
     Co nás, Herr Vad, čeká v roce 2023 ?
     Ve Washingtonu se musí vytvořit širší fronta pro mír. A musí skončit nesmyslný aktivismus v německé politice ( naráží na dodávky zbraní, naposledy slíbených 40 bojových vozidel pěchoty Marder ). Jinak se jednoho probudíme a zjistíme, že jsme ve třetí světové válce.

      1. Velmi dobrý rozbor!
       Nikdy jsem nemyslel, že se tak shodnu v názoru s penzionovaným německým generálem. Z toho sloupku to vypadá opravdu hodně podobně! Ono to možná bude v tom slůvku „vysloužilým“.

 4. Kouk jsem na ČT24.
  Blije na mne z obrazovky Petr Pavel, že on bude slušný a konstruktivní, přičemž celou dobu nedělá nic jiného než že pomlouvá a uráží Andreje Babiše.
  Na položené mu otázky odpovídá naučenými prázdnými frázemi.

   1. Těch 14 dní bude hrůzostrašných.
    Profesionální i občanští hnojometi doslova běsní. Podíval jsem se na FB a jsem zděšen z toho, co padá z lidí, které znám i desítky let. A když jim někdo oponuje, tak ho zahrnou urážkami. Nenašel jsem odvahu vstoupit ani do jedné „diskuse“.
    A protože to agent Pávek vyhraje, bude to peklo pokračovat i po volbách.

    1. Před 5 lety zase se viděl prezidentem Drahoš.
     Poslouchala jsem v práci jak lidé nevěří vládě. Pokud se bude pětikoalace lísat k Pavlovi, prezident nebude.

     1. Evix, přál bych si, aby to tak bylo. Nicméně mám takový nepříjemný pocit, že Covid nám dost zásadně změnil strukturu voličů ve prospěch těch, kteří – nemaje analytických schopností – papouškují režimní propagandu a co hůř, také se jí řídí.

    2. Tohle přece známe už od devadesátých let při každých volbách, kdy si člověk jen dovolil naznačit, že by volil někoho jiného než Klause a ODS. Pokud to tedy nebyly přidružení odkláněči typu ODA, KDU-ČSL a jiní. Ještě vyšších obrátek to nabralo v době Paroubkových vlád a pak už to byl jeden konstantní náckovský nátlak při každých volbách.

    3. Zfanatizovaný,těžce nacifikovaný a zfašizovaný ples, dav, lůza – doplní si každý sám. Fakt, že v Bohemii situace nahrává buď k studené občanské válce, nebo k trvalému zavedení vysoce odporného systému, jenž je kombinací reinkarnovaného nacismu, fašismu, ortodoxní, fanatické verze tzv.librální demokracie, trhu bez přívlastku, digitální verze ekonomicko-sociálního otroctví, faktické eliminace odpůrců, kombinované s konečným vítězstvím pravdy a lásky, plus ochoty velké části společnosti vyhubit, vyvraždit ruské podlidi společně s totální revokací dějin,rezignací na existenci samostatného státu, jeho existence.
     Ještě furt platí, že nebudeme jako oni, i když jde o doslova explozi jasných výhrůžek, zřejmého napadání, čirého fanatismu,atd ???
     I přes všechno, co si dovolí exponenti, voliči, příznivci tzv.českých demokratů otevřeně říci, publikovat, vykřikovat, přímo adresovat, i přes deformaci reality ???
     Furt věříme systému, neustále nastavujeme křesťansky druhou tvář ???
     Neustále to vlastně není tak špatný – určitě si ONI plus jejich fašismu to či ono nedovolí ?
     Hmm, zřejmě dobrý dodavatel.
     Jen si kladu otázku, kdo je vlastně nejen v tomto okamžiku za mimoně téměř existenciální rozměru …
     Jde na mne i z fragmentů diskuzí, či jejich přepisu hrůza – gejzíry tuposti, agresivity, výhrůžek, ochoty lynčovat…
     Jo občane, máme co jsme chtěli…
     Tož si henten tuto „demográcii “ užijte…

 5. Obávám se, že našilidi si války dávno všimli. A nedá se před nimi zatajit, který stát zaútočil na který a která města zmasakroval po fanglí ruského míru.

  Alterantiva se mobilizuje do zabetonované ulity. Držím Vám palce, vaše mistrovství světa v mnichovském míru je výhrou pro Pavla.

  1. Mě vadí ten černobílý obraz, který je nám prezentován – když poslal Porošenko armádu proti vlastnímu obyvatelstvu na Donbas, tak také umírali civilisti, také byly bombardovány vesnice a města, také utíkali statisíce lidí pryč. Tehdy to Západu nevadilo.

   1. Putin zase poslal armádu, aby zmasakrovala Groznyj … desítky tísíc mrtvých. Podobně Mariupol a Allepo. Porošenko poslal armádu proti ruským zeleným mužikům, kteří začali obsazovat sousední stát a likvidovat (vraždit nebo jednoduše ‚mizet‘) ty, kteří nechtěli být částí ruského míru.

    Je to nesrovnatelné a našilidi tohle vidí. Jednostranný obraz geniálního stratéga (jehož strategie je desetitisíce mrtvých civilistů) je jen ukázkou alterantivního filtru, přes který odstraníte všechny nevhodné informace.

    Stratég dne sedí na hromadě mrtvol, která v Evropě nemá obdoby. Mariupol překonal i ničení Sarajeva srbskými vlastenci.

    Putinovým válčením nadšená alternativa dnes mudruje o tom, že budeme ve válce. Tohle prostě neprotlačíte. Ale snažte se, výsledkem bude izolovaná alternativistická sekta pravověrných. Držím palce.

    1. Seš blb a nevíš co řekla Merkelová a Hollande, že připravili Ukrajinu na válku s Ruskem.
     Válka na východě je 8 let a už jsem se tě ptala, proč byl kotel u Bebalceva a u Ilevajsku. I na wiki je psáno o místních opolčencích, kteří se vzbouřili.
     Na rozdíl od tebe, oni mají stále povinnou vojenskou službu a zbraní měla Ukrajina dost.

    2. Re: Anonym

     Vy jste KECKA, že jo?
     Když už tady se*ete ho*na o Sarajevu, naprostá většina munice, která tam padala na civily, měla ráže, které užívají armády států sdružených v NATO.

    3. Všude ve světě, kam se USA za posledních 150 let nějakým způsobem nas*ali, tak tam způsobili válku a neštěstí. (Včetně I. a II. WW, kdo o tom více ví.)
     Největší tragédií pro Slovany je, že nyní štvou proti Slovanům zase Slovany. A sami si sedí doma za „pecí“ (oceánem) a mastí si z války kapsu. Takže já jenom doufám, že jestli to tentokrát přeroste do regulérní III.WW, tak to kromě místních hlupáků smete i Anglosassy za oceánem. Co se světem, ve kterém by pro nás nebylo místo…
     Anebo se ostatní národy světa zavčas spojí a tu (neo)koloniální hydru pošlou do zapomnění!

     1. První světová, ve které musel jít Slovan proti Slovanovi, je pro mnohé už dávno. A další skupinu to ani nezajímá a jsou schopni se upamatovat jen na to, že druhou vedl proti Slovanovi Germán. A zároveň zapomínají na to, že Rus ještě žádnou válku neprohrál.
      Já být na místě některých takydiskutérů, tak si do budoucna pohlídám, abych k matracím stál pokud možno čelem, ne zády.

    4. Můžete se podívat na fotky z Mariupolu v roce 2014:
     https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/separatiste-po-referendu-prohlasi-ukrajinske-vojaky-za-okupanty.A140511_191602_zahranicni_vez
     Porošenko poslal armádu proti obyvatelům Donbasu. V Kyjevě proběhl převrat, který smetl proruského prezidenta – toho volil především jihovýchod Ukrajiny, takže se jim to asi moc nelíbilo. Stačí se podívat na mapu výsledků prezidentských voleb na Ukrajině od roku 1994 – jednou vyhrál pruruský kandidát, podruhé prozápadní a takto se to tam střídalo – je ale vidět jasná dělící čára:
     https://informnapalm.org/cz/jak-voli-ukrajinci-sedm-map-priblizujicich-prezidentske-volby
     Porošenko měl s povstalci na Donbase jednat – místo toho tam poslal armádu a zahájil regulérní občanskou válku. Kosovští Albánci a jejich UČK v Kosovu podnikali různé akce proti Srbům (mimo jiné i vraždili) a Miloševič tam poslal armádu – skončilo to bombardováním Srbska, nezávislým Kosovem a druhou největší americkou základnou v Evropě vybudovanou právě v Kosovu.
     Kdyby se NATO zachovalo stejně v roce 2014, tak mělo bombardovat Kyjev.

   1. Jsem na dovči, takže vaše informační betonová zeď má trhlinu. Ale klid, tohle cenzor nebude trpět a před nevhodnými infomacemi Vás brzy ochrání.

    1. Dobrý den,
     Je tuze dobré pro nás všechny si uvědomit, že téměř vždy, když píšeme o tom, jak co někdo vnímá či má, píšeme vždy a pouze jen sami o sobě jak to máme sami.
     🤗
     Luk

  2. Máte v tom nějaký zmatek. Srbsko a zejména Bělehrad nebyl bombardován pod fanglí ruského míru, dokonce ani o Iráku, Libyi nebo Sýrii se tohle nedá říct. A kupodivu tohle téma se v objektivních pravdomluvných médiích nepřetřásá, takže nevím kde berete jistotu, že si to lidé uvědomují. Jen pro pořádek – uvedené země byly napadeny pod fanglí „světa podle (USA) pravidel“.
   Já myslím, že tady nemáme problém přiznat, že velmoci si své zájmy prosazují pomocí zbraní, příp. napadnutím suverénního státu. Nemáme problém přiznat, že USA jsou – co se týče počtu napadených, bombardovaných a rozvrácených zemí, většími agresory … samozřejmě vše pod fanglí demokratického míru. Dokonce si tady asi většinově myslíme, že důvodem těch agresí je ropa a další uhlovodíky – ostatně USA v Sýrii pod fanglí demokratických hodnot kradou ropu dodnes.
   Problém asi bude jinde – zatímco USA a NATO napadají suverénní země aby se k těmto zdrojům dostaly, pak RF operuje na sousedním území právě z důvodu, aby se USA a NATO nedostaly k jejich zdrojům. Ale věřím, že je to na Vás hodně složité, protože mainstream poskytuje jen vybrané a jen poloviční informace pro utvoření vlastního názoru.
   Nicméně to nic nemění na tom, že bude zapotřebí doplňovat bojovníky za americké hodnoty, kdy Pávek zcela jistě vyjde tomuto přání maximálně vstříc. A pokud nemáte přes 60 let, tak nepochybně dostanete ohromnou příležitost položit svůj život nebo život svých dětí za zájmy US korporací.

   1. Vietnam nebude?

    Faktem je, že posledních deset let je válečným štváčem vršícím desetitisíce mrtvých civilistů Rusko vedené geniálním stratégem. A Putin říká jasně: dokud bude Ukrajina exsitovat, bude to ještě horší.

    Každý to vidí, ale tady se to nesmí říkat nahlas. Však on Vás cenzor před realitou brzy ochrání a smaže mne.

    1. Re: Anonym

     Nevnímat časový rozdíl mezi deseti lety a deseti měsíci je docela průser. To by vážně chtělo psychiatra. Anebo spíš klecové lůžko.

    2. Ale vůbec ne. Když ze sebe někdo mermomocí dělá hlupáka, proč bych mu v tom bránil?

     Zajímalo by mě, jestli to děláte z přesvědčení nebo za peníze.

   2. No jo, jak řeklo princátko Harry, to jsou jen figurky na šachovnici.
    Sice nevím, zda je pro Ukrajince přínosem, že v nich lidi vidí, když je stejně pošlou do mlýnku na maso.

 6. Volila jsem Baštu a nelituji. Volila jsem ho protože mu doopravdy věřím a přála jsem si, aby prohrál se ctí. Což se mi splnilo, na chvostu zůstal ojrosoudruch Zima.
  Poslouchala jsem projevy některých nominantů, je to tragédie.
  Zima se prohlásil za bojovníka, bude bojovat do posledního dechu, sice trošinku tušil že asi nevyhraje, ale je bytostný optimista.
  Nerudová se prezentuje jako holka z vesnice a je to úžasné, , jak obyčejná holka, která dosud o politiku ani nezavadila , dokáže zburcovat davy.
  Babiš ukončí válku na Ukrajině, svolá summit. Macron mu jde na ruku, zná se výborně i s Erdoganem, se Scholzem, ví jak na to. ( Jenom netuším, jak do Prahy dostane Putina, když ho prohlásil za rafinovaného agenta KGB. Na koblihy ho asi neutáhne, Rusové raději pirožky. )
  ***
  Uklidňuje mě, že politika se už dávno vaří někde úplně jinde a že je nám stejnak souzeno vyčkat až se ten MOLOCH rozpadne zevnitř. A snažit se být připraveni , aby to nedopadlo jako v roce 89. Tenkrát byli připraveni jenom… však víme kteří.

 7. Stejně ty naše volby jsou šaškárna a musíme být světu pro srandu. Všechny a pořádně velké země mají maximálně 2-3 kandidáty se známými lidmi, jenom naše pidizemička si volí prezidenta z 8tuším tajtrlíky a z toho bohužel jen jeden má odpovídajíci znalosti, chování . Povětšině jsou to úplné nuly. Kam jsme to dopracovali. Musí z nás mít srandu a nedivím se že nemáme žáden respket. A dejme už s tím pokoj je to trapné FURT DUMÁME JAKO O NESMRTELNOSTI CHROUSTA.

     1. No víte Švejku, já pamatuju doby, kdy, když se ve světě řeklo čechoslovák, všude byly jen dobré ohlasy, ať to bylo kdekoliv. Uznávali nás, naše výrobky, naši pomoc, pamatuji ty úspěchy na světových výstavách ať to byl montreal či jinde. A včil, kdo o nás může říct něco dobrého, aby člověk raděj držel hubu. Jinak s ním budou zametat jako s naším velením. I ti naším velením preferovaní ukroši si na nás otevřou hubupřesto že jim tam sypem pomoc horem dolem – a kdo ví jestli ne právě proto.
      Jsem ráda že jsem žila v té době a je mi smutno z toho co jsme „dokázali“ a ve všech směrech

      1. To bylo ovšem v té hrozné totalitě, pod ještě hroznějším jhem Ruska. Dnes nás v Rakousku oceňují nápisy „Češi nekraďte“, v Bavořích „Češi ne abyste nám kradli elektrickou energii“,… a tak podobně. Dnes jsme středoevropskými ekonomickými tygry, jak prorokoval Venca Pružinskij a Venca Flaška. Máme tolik managerů, že můžeme řídit půlku galaxie.

       1. Zapomněl jste na vysokoškoláky! I manažer skladové plochy a kosmetička podlahové krytiny si může přečíst Vergilia v originále! Nebo alespoň přeslabikovat statusy na sociálních sítích jakožto držitelé kvalitních vysokoškolských titulů. Jen více takových Kožených!

      2. ema napsala: 14 ledna, 2023 (22:15):

       „No víte Švejku, já pamatuju doby, kdy, když se ve světě řeklo čechoslovák, všude byly jen dobré ohlasy, ať to bylo kdekoliv. Uznávali nás, naše výrobky, naši pomoc, pamatuji ty úspěchy na světových výstavách ať to byl montreal či jinde.“

       Emo, to bylo maximálně do roku 1969. Pak už to začalo upadat, začali jsme ztrácet krok se světem, byť jsme pořád dokázali dělat velké a užitečné věci.
       Někdy v roce 73 jsme se rozhádali s Pinochetem a rázem bylo po dodávkách vysoce čisté mědi, která byla pro výrobu nejen na export klíčová. Tady doma jsme ji nahrazovali hliníkem a všichni víme, jak to dopadalo..
       Už v roce 1975 nebyla ČSSR schopna vyrobit cokoliv, co by bylo prodejné na Západě, byť v nižších kategoriích. Pamatuju magnetofony z Tesly Přelouč, které byly sice technicky skvělé, propracované – ale byly zastarale vyhlížející, některé doslova škaredé. A design u spotřebky bohužel prodává víc, než technické parametry. Magnetofon ANP220, známá „Bé čtverka“, byl mechanicky i elektricky, po ročním vychytávání mušek, skvělým výrobkem. Ale použitými plasty a designem působil tak lacině, že jich Neckermann prodal (pod názvem Astra a bez loga Tesly) jen několik málo stovek. Fajnšmekrům, kteří dovedli ocenit technickou stránku toho stroje a kašlali na design.
       A tak to pokračovalo celý zbytek 70.let a celá 80.léta. Pak už začali prznit i tu elektronickou a mechanickou část, čehož důkazem je například celá řada B5 a pak hlavně B73. Nepodarek, který měl původně být tím nejlepším, co měla Tesla Přelouč nabízet. Hotová katastrofa, zaviněná kádrovou obměnou lidí po prověrkách ve vývoji, za mladé a perspektivní soudruhy bez zkušeností.
       Poslední velké úspěchy ČSSR, byly asi ten Brusel a Montreal. Jenže z toho, co tam bylo vystaveno, se realizace dočkalo jen hodně málo..

  1. Hmm. A co takový konstrukt:
   – Interní zpráva GRU: soudruzi, odvedli jste dobrou práci, náš spící agent Geněral vyhrál první kolo prezidentských voleb v Čechii. Zatím neověřeno.
   – Stejně jako velmoc Rusko budeme mít prezidenta agenta komunistické rozvědky.
   – Ale myslím si, že globální západ to nepřipustí.
   – Za dva týdny uvidíme, kdo je silnější, zda GRU (vyhraje generál) nebo CIA (Babiš, stál tam na hvězdě).

  2. Já bych to tak tragicky neviděla.
   Žádné šaškárny jak v USA a ve Francii se nekonají. Tam se podvádí až to vidí i krátkozraký.
   A když vyhraje zrovna ten co nevoní, u nás ho nezastřelí.

  1. Rozner není špatný. Nemůže být vždycky intelektuální posvícení. Měl zřejmě těžký den.
   Docela by mi zajímalo, koho byste vybral vy. Ne každý je ochotný kandidovat s nálepkou SPD. Bašta tu odvahu měl.

   1. Říkal jsem, že baštovci nejsou sebekritičtí.
    Japonec měl několik let na to, aby našel dobrýho kandidáta. Sral na to, věnoval se radši politickejm kšeftům a pak vytáhl takovýho zoufalce.
    SPD mě přestala zajímat, ať skočí hubou do zdi…

    1. A KOHO byste vybral vy? Nejsou lidi.
     Bašta je velmi zkušený člověk se zajímavým vývojem. Navíc není konfrontační typ, je zkušený diplomat s hlubokou znalostí ruskojazyčného světa. Což je v dnešní době velká výhoda. Nenechá se opít rohlíkem , na to prezidentování opravdu má.
     Nevýhodou je jenom vyšší věk a malá schopnost intrikovat. Je až moc čestný.

     1. Helanov: Mohl Okamura kandidovat sám. Je nejznámější z celé své strany. Získal by víc hlasů než Bašta v prvním kole, ale ve druhém kole by měl nižší šanci než Babiš, protože by ho nevolili středoví voliči. Alternativa není mainstream a proto nedá dohormady nadpoloviční většinu hlasů.

     2. Bašta byl od začátku mrtvý kůň. Že neskončil jako poslední bylo tím, že tři jiné koně byly ještě mrtvější… a to měly dokonce i více charisma než třepající se Bašta.
      Když už chtěl mít poloKorejec svého nominanta z řad exČSSD, mohl tam napsat třeba Jardu Foldynu nebo toho namistrovaného Ivana Davida. Šancí by oba měli o něco více. Takhle to míšenec pohřbil a nyní je na nejlepší cestě ze Sněmovny… Právem.

      1. Barák už má myslím dostavěný a se svými kontakty se jistě někde upíchne.
       O jméno Okamura, zkušenosti a kontakty s ním spojené, bude imho stát hodně firem.

       O Okamuru netřeba si dělat starosti. Zahodí SPD a lidi v něm stejně klidně, jako zahodil lidi z Úsvitu, dokonce ještě s nemalým lupem. Deset mega na „propagaci“, to byly tenkrát docela velké peníze.
       Jaroslav Foldyna vypadá použitelně jako hejtman, nebo něco takového a pod jeho vedením by se mohlo ledacos zlepšit.
       Zbytek lidí z SPD, při vší úctě, za moc nestojí. Okamura si lidi vybíral už jen tak, aby mu nebyli schopni přerůst přes hlavu, což se v Úsvitu stalo.
       Nic moc se nestane. Tradiční voliči SPD mohou podpořit komunisty, které imho čeká velký comeback, já totiž nevěřím, že ta strana „vymírá“. Myšlenky a ideje jsou přenositelné poměrně pohodlně a pro revoltující mládež, kterou bude stávající garnitura srát, se budou moc hodit.
       Jednoho takového „mladého“ komunistu, pětatřicátníka, znám. Zatím se mu sice posmívají, přitom je to suverénně nejschopnější člověk z pětičlenné party vývoje a realizace vzorků, už zkušený inženýr z oblasti návrhu MaR elektroniky. Ale to se může klidně změnit. Dělá MaR u Vagnera, Ládik tu firmu bude znát.

 8. V pátek 13.1., v den voleb se projednávalo ve sněmovně:
  změnit článek 43 Ústavy tak, aby vláda mohla rozhodnout o vyslání či přijetí ozbrojených sil,
  Navrhuje p. Černochová, generál asi nebude proti.
  Stenozáznam tady:
  https://www.psp.cz/…/ste…/050schuz/bqbs/b10400701.htm…

 9. Vida, ledy se hnuly.

  Kdo nečtete zdejší Tribunu, Medvěd vám dává na vědomí, že dnes byl v Kyjevě pochod vdov.

  1. Vdovy = hybridní hrozby. Pan Zelený jim to zarazí. Očekávám pochod šťastných matek hrdinů, kteří měli tu čest padnout za Svobodu a Mír.

 10. Co říci.
  Zbývá jen doufat, že ti, pro které je povinná rouška na ústech neodpustitelnou křivdou, dokonce větší, než povinné oblečení lidí do uniforem, že snad prohlédnou a srovnají svoje priority.

  Nevzpomíná si někdo, jak to bylo u minulých a předminulých voleb? Nepostupoval Zeman vždy z druhého místa?

  1. Výsledky prezidentských voleb 2018
   V prvním kole prezidentských voleb zvítězil Miloš Zeman se ziskem 38,56 % hlasů. Do druhého kola s ním postoupil z druhého místa Jiří Drahoš, kterého podpořilo 26,6 % oprávněných voličů. Bronz bere Pavel Fischer, který uzmul 10,23 %.

   Našla jsem toto

    1. Přesně tak, pamatuju si to taky, vždycky jsem měl obavy, že Zemanovi voliči usnou na vavřínech z prvního kola. Naštěstí já jsem v prvním vždycky volil proti Zemanovi a pro něj až v tom druhém 🙂

 11. Když on Babiš není moc dobrý v obecné komunikaci, pane Bože, on nemá nějaké poradce!? Vždycky se začne pouštět do zbytečné dlouhých vět, pak se do toho zamotá, začne mluvit slovensky a pak takovým plačtivým mečivým hlasem si začne stěžovat…. kuwa to ten gumovej vojsk jen kouká, pak řekne nějakou krátkou větu a tváří se vážně… a všichni mu to žerou! Nakonec při těch komentářích Báby už otáčí oči v sloup i Schillerová. Naučte už konečně Bábu komunikovat! zn. rychle!

  1. Napadlo mi, proč se Babiš někdy vyjadřuje nesrozumitelně. Problém je v tom, že mu to vysoce nadprůměrně rychle myslí a pusa to nestíhá.

   Všimla jsem si, že řekne začátek, pak kus vynechá, řekne něco zprostředka, zas něco vynechá a pak řekne konec věty . Zřejmě se mu zdají ty vynechané části věty tak samozřejmé, že předpokládá, že si je každý domyslí. A ono ne.

   1. Trefa do černého. Buď jste kantorka nebo stejně postižená. Mně v práci říkávali duše spřízněné ,že myslím až za roh. Ať zpomalím než si to přeberou. 🙂
    . Dlouho trvalo než jsem si zvykla, že to druhým nemyslí takovým fofrem jako mně..
    Kolikrát přepisuji delší text je děsné, ale holt jinak je to opravdu nesrozumitelné. Ale je fakt, že mu bez problémů rozumím, proto jsem nechápala ty různé narážky..

    njn každý jsme nějaký

  2. User:
   Víte co je zajímavý? Že on se v neoficiální komunikaci, třeba u volebního stánku, nebo když dělal autogramiády těch knížek, vyjadřuje celkem normálně. Dá se s ním normálně pokecat a pokud na něj nebudete útočit něčím nepříjemným, hodně se toho dozvíte a to velmi přehledně a srozumitelně.
   Byl jsem na jednom takovém scuku ve ZL. Říkal jsem si „pojedu se na toho estébáka podívat, co je zač v reálu, jak se chová a tak“. A přestože k němu nechovám žádné sympatie, byl jsem vážně příjemně překvapen.
   Myslím, že mu to mnohem rychleji myslí, než mluví a on ty myšlenky nedokáže zkočírovat tak, aby navazovaly do nějakého smysluplného vyjádření. To je to jeho odbíhání od tématu, protože mu už naskakuje v souvislosti s tím, co říká, něco dalšího a on to do toho všechno zamotá.
   Českoslovenština by mi až tolik nevadila. Přežili jsme to za Husáka, přežíváme i odporně slizkého Maroše Kramára v Zázracích přírody a další, zde žijící a hrající Slováky, u kterých je na první dobrou poznat, že to nejsou Češi. Nevadí mi to už proto, že jsem se narodil do ČSSR, kde byly oba jazyky všem a perfektně srozumitelné, školní čítanky byly napůl české, napůl slovenské a vycházely tu knihy ve slovenštině.
   Sám mám minimálně deset knih autorů, působících v Tesle Elektroakustika Bratislava. Jsou jednostranně odborně zaměřené, psané jsou všechny slovensky, vydané u slovenské Alfy – a nečiní mi to sebemenších problémů. To je fakt to poslední, co by mi vadilo.
   Víc mi vadí ta gumová páteř, začínám mít podezření, že ona k téhle sortě podnikatelů snad i patří. Jenže v politice to „trochu“ vadí a lidi to vnímají, že ten chlap byl při vyjádření k Vrběticím rozklepaný jak čtverka nýt.

   1. Tecočamp:
    No úplně jsme si možná nerozuměli. Mám spíš na mysli případy, kdy se nechá Babiš celkem snadno vytočit návodnýma otázkama novinářů. Místo aby zachoval chvíli klid a odpověď si pár vteřin rozmyslel než začne, pustí se ozlomkrk do nějakých poměrně složitých úvah- Chápu, že není hloupý a má obrovský záběr, musí toho mít v hlavě obrovskou spoustu, ale on zase musí chápat že mluví (většinou) z novinářskými hlupáky, kteří nečekají co řekne za hlubokou myšlenku, ale popásají se na jeho jakémkoliv přeřeknutí, z nafocených stovek fotek vybírají ty, na kterých vypadá nejvíce jako debil (to dělali novináři už se Zemanem – vždy je třeba najít fotky na který má Zeman/Babiš/politický nepřítel co nejhloupější výraz a vypadá nemocně nebo uboze). On si strašně nabíhá. Pak spustí plačtivým mečivým hláskem, že mu jako ubližují…. já ho chápu, musí být pod tlakem, že by se normální člověk už dávno zbláznil, ale on to pořád dáva! Pak si vemte generála Gumu, který má v hlavě duto, ale na hloupou otázku reaguje většinou zasmušile a pak to nějak okecá, uhne nebo dopoví pouze jednoslabičně. Babiš se jakoby pořád za něco omlouvá…. proč kuwa neřekne na rovinu, že v Covidu byla situace jiná, nikdo nevěděl co je dobře a dělali to nejlepší na doporučení rádoby expertů?! Taky je nutila opozice aby platili všem co nejvíce, má na státním dluhu svůj lví podíl, i když za to Babiše teď kritizuje. Taky mi vadí, že Babiš dost lavíruje a neřekne nahlas, co už nás stála podpora UKR, že je to černá díra na peníze a přece si nebudeme půjčovat na to abchom mohli prachy spláchnout do WC… a další a dlaší věci. On se pořád něčeho bojí?! ON?! Čeho? Že ho CIA zabije? Nebo že vydělá o miliardu méně? Ty wogo vždyť to ani nepozná…. on jediný by se neměl čeho bát!

  1. Blbec zůstane blbcem i kdyby vylezl na největší horu světa. Prý blbce není potřeba ani zalévat. Rostou sami. Zajímavé je i kolik ynteligentních lidí je volí.

  2. Je o rok starší a mě se nikdo na to 68 rok neptal. Prostě tu byli a bralo se, že jsou tu nafurt. Tohle se řešilo když byl děcko.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *