28 května, 2024

Jako, vážně?

Příští týden v pondělí proběhne mimořádný sjezd Českomoravské konfederace odborových svazů na kterém se bude volit nový předseda a místopředseda. Dnes se uzavírají kandidátky a zatím jediným nominovaným je… chvíle napětí… ano, náš nezničitelný Josef (sebe)Středula, který musel odstoupit, protože neplatil členské příspěvky své mateřské organizaci KOVO. Vedením odborů byl dočasně pověřen místopředseda, Vít Samek, který po několika dnech raději rezignoval…

Středula dostal nominaci údajně od asi šesti odborových svazů. Nepřekvapivě je to třeba odborový svaz herců nebo úředníků, ale už překvapivější je jeho nominace od odborového svazu KOVO… Ano, toho svazu, který teď řeší průser s Liberty steel a dalšími krachujícími zaměstnavateli v těžkém průmyslu… Toho svazu, kterému neplatil členské příspěvky. V této chvíli to vypadá, že bude jediným nominovaným…

V téhle zemi je totiž možné úplně všechno. Na šéfa největšího odborové centrály, která sdružuje třicet jedna svazů, dostane nominaci člověk, který je synonymem toho nejpodlejšího charakteru, jaký lze v této zemi najít.

Oznámí kandidaturu na prezidenta, nechá si sbírat podpisy mezi odboráři (ale pro jistotu si to posichroval podpisy jedenácti senátorů), aby pak svou podporu „prodal“ největší blběně , Danuši Nerudové, za pět míčů. Všichni si to pamatujeme. V televizní debatě plní zadání svých chleborádců a plive na Babiše, co se do něj vejde, aby se k němu vzápětí zase začal lísat.

Předtím si ještě svolal odborářskou demonstraci na kterou přišlo dvacetkrát míň lidí než na zadluženého prodavače pizzy, Vrábela. ČMKOS má skoro tři sta tisíc členů, ale na tu krotkou, spíše provládní než protivládní, demonstraci o ničem jich přišlo asi pět tisíc. Svým způsobem se nedivím… jezdit do Prahy kvůli šéfově kandidatuře… kterou pak stejně ani nedotáhl k volbám… komu by se chtělo?

Loni na podzim se vetřel na Dufkovu demonstraci, kterou pořádala ASO a KOVO, aby si ji přivlastnil pro sebe, ale netušil, že Dufek má protitah. Vidláka. Nejdřív mi na pódiu podal ruku, pak tleskal mému projevu, pak mi za něj poděkoval… a pak, když zjistil, jak se k tomu staví režimní intervjuci, rychle se přizpůsobil a spolu se Šmardou, Mazancovou a dalšími, a začal mluvit přesně tak, jak ho to v Aspenu naučili.

A nakonec… jako výsměch, „zapomene zaplatit“ členské příspěvky. Ten který dával knížecí rady premiérům i prezidentovi Zemanovi.

Vláda je dobrá a správná… sice vás tak trochu ožebračuje, ale vlastně za to nemůže. Demonstrovat můžete za platy a dílčí změny, ale chraň vás ruka Páně, kdybyste měli něco proti liberální demokracii, evropském dobru a televizi z Krkavčích hor. Protesty musejí být nepolitické… tedy zcela bezzubé. Nezapomeňte vždycky na začátku demonstrace ujistit Fialu, že demonstrace není namířena proti němu. Středula se o to vždycky naprosto spolehlivě postaral.

Vážení odboráři.

Já vím, že nominace na předsedu není přímočaře jednoduchá. Odborové organizace mají jednací řád, mají i nepsaná pravidla, hlasuje se, existují tam různé frakce, kliky i zájmy. Nehodlám soudit podle nominačního procesu. Kandidát také vůbec nemusí být zvolen. Navíc sám Roman Ďurčo řekl, že Středula sice nominaci dostal, ale to neznamená, že pro něj delegáti KOVO zvednou ruku.

Ale jste si vědomi toho, že pokud si Středulu zvolíte, nikdy se ničeho na této vládě nedomůžete, protože budete mít kozla zahradníkem? Jste si vědomi, že oblíbenost ČMKOS bude u veřejnosti asi tak stejná, jako je u veřejnosti oblíben sám Středula? A fakt… nepočítejte do veřejnosti hlasité líbodémo úderky z twitteru. Nepočítejte do veřejnosti šéfy nadnárodních korporací, kterým přesně takový rektální aspenista v čele odborů vyhovuje. Že, Prouza?

Podle průzkumu mají zemědělské protesty skoro osmdesátiprocentní podporu veřejnosti. Proč? Protože jsou stále radikálnější a stále protivládnější. Přichází doba, kdy také budete potřebovat takovou podporu. Těžký průmysl se stěhuje pryč a při tom stěhování vás všechny ještě řádně oberou. Přemýšlejte o tom. Středulu mají lidi rádi asi jako střevní chřipku.

Mimochodem… Českou televizi už lidé také nesledují tak, jak sama předstírá. Stránku My zemědělci sledovaly v uplynulém měsíci dva miliony lidí. Myslíte, že vám Středula s Českou televizí a dalšími majnstrýmovými médii nabídne víc? Dost pochybuju. Jen z vás udělá bezzubou a nečitelnou organizaci. Vážně to tak chcete?

Do volby předsedy jsou ještě čtyři dny… Dumejte, dumejte. V pondělí budete o své budoucnosti rozhodovat mnohem více, než si myslíte.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

170 thoughts on “Jako, vážně?

  1. O uhlíkovou stopu se zajímá jen nějaká fon lejno + její okolí v Bruselu. V ČEZkých luzích a hájích na ni trpí vláda a okolí. Jak vidíte samí pitomci, normálnímu člověku jsou zájmy výše uvedených u (ano přesně tam).

   1. Do roku 2050 mají , dle Brusele, být všechny stavby Evropě uhlíkově neutrální. To si zedníci máknou. A novostavby už od příštího roku.

 1. Sledujte živě Plenární zasedání Evropského hospodářského a sociálního výboru dnes 21.3.2024.
  https://www.eesc.europa.eu/en/plenary-session-webstream

  https://www.ospzv-aso.cz/

  Evropský hospodářský a sociální výbor

  Evropský hospodářský a sociální výbor (EHSV) – anglicky: European Economic and Social Committee (EESC) – je jedním z poradních orgánů Evropské unie. Jeho úkolem je poskytovat odborná stanoviska při vypracovávání návrhů či rozhodování. Má také poskytovat prostor pro prezentaci zájmových skupin.[1]
  Uspořádání EHSV
  Členové jsou jmenováni Radou Evropské unie na základě doporučení vlád jednotlivých členských států EU na období pěti let s možností znovuzvolení. Členové jsou vybíráni z mnoha zájmových skupin (zemědělci, dopravci, živnostníci, zaměstnanci, odboroví zástupci apod.).
  Výbor se člení na tři skupiny zástupců:
  • Skupina I: Zástupci zaměstnavatelů
  • Skupina II: Zástupci zaměstnanců
  • Skupina III: Zástupci různých zájmových skupin (tzv. Evropa různorodosti), tj. sociálních, profesních, ekonomických a kulturních organizací, které tvoří občanskou společnost v dané zemi.
  EHSV má dále celkem sedm specializovaných sekcí, které mají na starosti následující oblasti:
  1. Hospodářská a měnová unie, hospodářská a sociální soudržnost (ECO)
  2. Jednotný trh, výroba a spotřeba (INT)
  3. Doprava, energetika, infrastruktura, informační společnost (TEN)
  4. Zemědělství, rozvoj venkova, životní prostředí (NAT)
  5. Zaměstnanost, sociální záležitosti, občanství (SOC)
  6. Vnější vztahy (REX)
  7. Poradní komise pro průmyslové změny (CCMI)

  1. tenhle rozhovor

   On „prostý lid“ nechce víc věcí. Takový Macron se snaží mobilizovat voličskou základnu hrozbami, že na Ukrajinu pošle francouzská vojska. Veřejnost ale nejásá. Český „prostý lid“ už ani nechce dle průzkumů posílat na Ukrajinu zbraně. Jak to, že se ti Češi a Francouzi nebojí Putina tolik, aby s tím něco dělali?

   No víte… prostý lid zjistil, že strádá víc při naší vítězné válce, než strádá obyčejný Rus z té jejich prohrané války. Prostý lid to možná neumí popsat vzletnými slovy v televizním studiu, ale tak nějak mu došlo, že ty kecy o tom, jak se Rusko zhroutí a jak za chvíli Ukrajina vyhraje, byly jen propaganda a s realitou to nemělo nic společného. Prostému lidu kupodivu zůstalo víc zdravého rozumu, než si Macron i Fiala mysleli.

   Teď prostý lid navíc zjistil, že ruská armáda je větší, než byla na začátku, má mnohem víc tanků, munice i letadel, než měla na začátku, a naopak je to ukrajinská armáda, které dochází úplně všechno. Kromě toho jsou ty vojenské hřbitovy na Ukrajině opravdu hodně veliké a působí značně depresivně.

   Tohle je asi poprvé v dějinách, kdy nás naše elity chtějí hnát do války, vychovávají naše děti v nenávisti k Rusku, ale tak nějak zapomněli, že musejí i postavit ty muniční továrny a výrobní linky na vojenský materiál. Oni myslí, že vyhrají vznešenými řečmi.

   Což samozřejmě nevylučuje, že by se v této válce dalo ještě nějaký ten milion životů obětovat…

   Fiala je pro členy ODS každopádně veliký státník, kterého svět uctívá za to, že sehnal náboje Ukrajině. A je dobře, že nemluví se zlým Ficem, kterým celá Evropa pohrdá. Nemáme být na našeho premiéra hrdí?

   No ohromně. Milion nábojů, to by se dalo přepočítat i na ukrajinské životy, ne? Při denní ztrátách kolem tisíce lidí a denní potřebě deseti tisíc nábojů mi to vychází na prodloužení války o sto dní a sto tisíc ukrajinských životů. A to se vyplatí. Až ta válka jednoho dne skončí, určitě Fialovi všichni ukrajinští pozůstalí poděkují, že mohli za NATO a Zelenského umírat o tolik více a radostněji.
   A trochu se obávám, že když teď Fiala nemluví s Ficem, brzy nebude mluvit ani s Trumpem, za pár týdnů začne mazec v Arménii, tam si také bude muset vybrat, s kým nebude mluvit, teď se naštve Erdogan, protože ruské obilí do Evropy vozí především on a Fiala mu ten kšeft chce stopnout… Hele, jestli to takhle půjde dál, tak Fiala ani nebude mít kde žádat o politický azyl.

   Ale být Ficem, tak bych mu ho pak nabídl… jen tak, pro legraci.

   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/-100-tisic-mrtvych-Ukrajincu-Fialovi-podekuji-Z-venkova-Prosty-lid-uz-vi-752508

 2. V případě opětovného zvolení Středuly definitivně vystupuji z odborů. Mí odboroví předáci vrtí hlavou a říkají, že vůbec neví, jak byl zvolen a kým. Ted‘ to bude podobně.

   1. Ještě se podívám na benefity při odchodu do důchodu. Ročně nasypu do odborů cca 5000,-Kč, a to už přes dvacet let. Tak ať z toho něco mám. Koneckonců, mohu odbory svojí pasivitou rozkládat zevnitř. Tak jako většina odborářů, která tvrdí, že s plným bachorem houby zle.

    1. Po Fialovi zase zacal bejt nejdulezitejsi ten Stredula..
     A s podrobnostma taky z jeho zivota aktivit..a atd..
     A pak lidi porad blbe voli..
     A Vrabel s tou pizcou , radsi ani slovo..Este by moh protestovat vic nez ty ,
     ktery si to vzali za svy..

 3. OT
  ▪️ Vzhledem k tomu, že nacionalistické strany podporované Ruskem získávají ve Francii, Německu a dalších zemích významný počet hlasů, má Kreml zájem na posílení jejich propagandy, mimo jiné zdůrazňováním slábnoucí ochoty Západu pomoci Kyjevu.

  ▪️ Místopředsedkyně Evropské komise Věra Jourová, která vede boj proti dezinformacím, varovala, že červnové volby do Evropského parlamentu zasáhne „lavina dezinformací“, včetně deepfake videí, jejichž cílem je podkopat důvěru veřejnosti v hlasování.

  ▪️ Jourová uvedla, že je třeba vyvinout zvláštní úsilí, aby bylo hlasování v EU chráněno před rostoucím využíváním nových technologií a možnou „skrytou manipulací a zahraničním vměšováním, zejména ze strany Kremlu“.

  ▪️ Očekává se, že Evropská komise příští týden zavede přísnější pravidla pro boj proti dezinformacím na internetu. Podle nich by mohly být TikTok, X a další platformy pokutovány, pokud se jim nepodaří bojovat proti deepfake a dalším falešným zprávám.

   1. Babisova Jourova se cini.
    (pro Babisovy fanousky – on ji tam poslal DVAKRAT)

    Tomu co popisuje Homer se rika normalne cenzura.

    1. „Kdo se bojí opozice, ten se bojí o pozice.“
     Ďaurová (& spol.) má obavy především o své bezedné koryto. A taky, že by mohla být pohnána k odpovědnosti za to, co ve své funkci napáchala.

     1. Ona už jednou v base byla, pravděpodobně nevinně, což je škoda. Ale každopádně ví, jaké to v base je, jistě udělá i nemožné, aby tam nemusela zpátky.

  1. Trochu toho nového udržitelného zemědělství, to bude výzva pro Vidláka. Takové jaterničky či hadí tlačenka? 😀
   Podle vědců nejsou hadi ve stravě příliš vybíraví. Bez potíží stráví sóju a další rostlinou stravu, pokud je součástí směsi s masem, což dále snižuje náklady na jejich chov. Krajty navíc rostou velmi rychle a již v prvním roce dosahují „jateční“ velikosti. Využít lze přitom zhruba 82 % hmotnosti jejich biomasy. Vedle kvalitního bílého masa s vysokým obsahem bílkovin lze dále zpracovávat i hadí kůži nebo třeba hadí tuk. Přestože to může zejména Středoevropanům znít poněkud zvláštně, hadi na řadě míst světa platili a stále platí za vyhledávanou pochoutku.

   https://www.stoplusjednicka.cz/prekvapivym-hitem-udrzitelneho-zemedelstvi-se-mohl-stat-chov-hadu?fbclid=IwAR3tZSgeJI_CYa_e5BZZx6gp7Z0EYdCxHf9WTGmlzNNufjFhDcBeS5xUqIk

   1. Hada jsem jedl (ve velmi primitivní úpravě), nevím, co to bylo za druh, ale něco, co žije v poušti/polopoušti. Velmi suché maso, hodně podobné rybímu. Nepochybně různé druhy hadů budou mít i odlišnou chuť.
    V každém případě lepší a jistě i hospodárnější varianta než brouci.

     1. Toho bych se nebál.

      Když před lety v Sovětském svazu rozdojili kozla, a vědecký pokrok se od té doby nezastavil, určitě se po těch letech podaří v Evropské unii rozdojit i hada. Možná, že to bude o něco později, než dojde k praktickému využití termonukleární reakce, ale podaří se to zcela určitě, mám v to plnou důvěru.

      Ostatně, genetický výzkum, který probíhá v amerických laboratořích na Ukrajině, také ještě neřekl poslední slovo.

     1. Jo, ale bohužel jen v arabštině. Bylo to totiž v Egyptě na vojenské slavnosti. Speciální jednotky předváděly způsoby přežití v poušti; jeden „speciál“ tam vypustil na zem hada, holýma rukama ho chytil, zabil, pomocí zubů stáhl z kůže a na ohni z klacků opekl a jedl, a samozřejmě nabízel přihlížejícím. Nikdo nechtěl, jen jeden kluk z Evropy (ke zděšení maminky) tam na hřišti s vojákem seděl a jedli hada 🙂

       1. Upřímně – žádná sláva. Taková suchá ryba. – Je možné, ba pravděpodobné, že až si dám někdy hada v Číně, bude to o fous lepší než tehdy v Egyptě.

  2. Hlavně je třeba výsledky voleb ochránit od hlasů pro nesprávné strany. Od nesprávných názorů už nás usilovným bojem chrání nejvyšší blyštivý, ale nepřítel nestojí na místě, takže i stateční ochránci libretardí demokracie musí nutně pokročit.

   1. Nevím, nevím, Martine, jestli to nevidíte příliš a nemístně optimisticky. Jinde to příliš nesleduji, ale na tomto webu jako by se osvěta nějak zadrhla…

  3. Nebylo by lepší ty volby zrušit? Měla by aspoň jistotu, že je nikdo nenabourá. A volili by se navzájem mezi sebou, stejně to tak v komisi dělají, tak by to dělali i v parlamentu. A Jourová by mohla klidně spát.

 4. Dnešní „odbory“ jsou jen fíkovým listem novodobých otrokářů. Proto (sebe)Středula je, jaký je. Řadoví odboráři jsou s tímhle ve své většině srozuměni. Dnešní stav v odborech byl navozen již krátce po převratu, kdy si papaláši a kancelářská nomenklatura začala navyšovat platy (aby se jich nedotkla počínající inflace), kdežto dělníkům se navyšovaly pracovní úkoly – ovšem beze změny jejich platů nebo až po mnohaměsíčním skluzu. Odbory k tomu mlčely a většina lidí ve výrobě trpně taktéž. Ti schopnější raději odešli podnikat (doba na to byla mnohem příznivější než dnes). Tehdy jsem z odborů po marných apelech vystoupil, řka, že takové odbory a NIC je v podstatě jedno a totéž – akorát že to „nic“ vyjde o něco levněji na ušetřených příspěvcích.
  Že je vedení dnešních odborů skrznaskr prohnilé, zkorumpované a kolaburující s vládní věrchuškou, tedy nemůže být pro pamětníky žádným překvapením. Je to výslednice dávno nastoupeného trendu.

  Troufám si předpovědět, že mr. SebeStředula má slušně našlápnuto stát se jednou v budoucnu opravdu tím prezidentem česka s.r.o. Tedy, bude-li mu to protentokrát z poza opony dovoleno. SS má všechny osobní charakterové vlastnosti, které většina voliů v ČR v hloubi své duše oceňuje. Po(d)razit jej snad může jedině ještě větší bezpáteřní živočich, než je on sám.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *