17 července, 2024

Jsme čím dál blíž totálnímu průšvihu (nasazení)? Skoro to vypadá, že jo.

Válečná rétorika a hysterie se stupňuje. Nevěřím, že je to náhoda. V tomto náhody prostě skutečně neexistují. Denně čteme x titulků ve všech médiích a pomaličku polehoučku nás připravují na to, že naše generace a naše děti v míru žít nebudou. Zároveň s tím jsou totiž všichni odpůrci války dehonestováni a vysmíváni a pomaličku, potajňoučku jsou připravovány zákony na jejich kriminalizaci.

A já se ptám. Kam až teda chceme zajít? To jste se opravdu přišli o rozum? Chápete vůbec, co je to válka vy všichni, co byste tam nejraději vyrazili už dnes? To jsou utrhaný ruce a nohy, statisíce mrtvých lidí a nenávratně zničených osudů. To jsou zničený města a na desítky let zničená půda. To je konec všeho, co jste znali. A je to evidentně něco, co si vy neumíte ani představit. To není počítačová hra. To je rozvrácený hospodářství, zdravotnictví, to je všeobecná bída pro ty, co nezdrhnou nebo nemají poslanecké a jiné imunity.

Ukrajina nevyhrává a je na hraně svých lidských možností. Už nemůžete posílat od svých klávesnic další a další Ukrajince jako potravu pro děla, protože vám prostě brzy dojdou. Vy nejste schopný zvednout zadek z gauče abyste šli k volbám a tak musíte mít elektronický hlasování, vy se chcete cítit jako květina ve větru, vy řešíte jestli budete studovat genderovou orientaci chrousta, plastový brčka, do pětatřiceti bydlíte u maminky a chcete táhnout na Rusa? Fakt vám „hráblo“? To jste tak mimo?

My jsme se aktuálně zbavili skoro všeho funkčního, co naše armáda ještě měla a to nový budeme mít s trochou štěstí na několik let. My nemáme ani ty vysmívaný polní lopatky a starý tanky pro tuhle opotřebovávací válku. A hlavně, my nemáme ty vojáky, kteří by tam šli. Myslíte, že nás to torzo, co tu z armády zbylo spasí? Kolik jich je z těch 28 000 víceméně úředníků takzvaně bojeschopných? 7000? Víte kolik lidí se přihlásilo do toho slavného přeurčení? Pár stovek. Pomocí woke ideologií jste udělali z chlapů mamánky a sněhové vločky. A já se znovu se ptám, s tím chcete táhnout na Rusa? Na jadernou velmoc?

Ztráty na životech Ukrajinců je třeba podle polského generála Rajmunda Andrzejczaka počítat v milionech, a ne statisících. Prohlásil to v rozhovoru pro TV Polsat. Američtí zbrojaři si mnou ruce a deep state se směje, až se za břicho popadá. Oni jsou připravení východní Evropu obětovat. Jste připraveni na to samé?

118 thoughts on “Jsme čím dál blíž totálnímu průšvihu (nasazení)? Skoro to vypadá, že jo.

 1. idnes: “Ukrajinské obraně se podle šéfa vzdušných sil Mykoly Oleščuka podařilo zlikvidovat všech 31 střel mířících na metropoli.”
  Britský telegraf:´ Kyiv hit by more than 30 Russian missiles”

    1. Toto je komentář debila? Radek drž hubu a nepiš takové sračky idiote

     Ano, tento komentář je tvůj, a tedy je komentářem debila. To je jasné na první pohled, nemusíš to explicitně zdůrazňovat.

     Ještě bych k tomu dodal, že já své komentáře píšu mlčky, nemusím si psaný text (na rozdíl od tebe) průběžně slabikovat, víš? Chce to praxi ve čtení a psaní, a pak ti to, Radek, taky půjde.

     Měj pěkný den!

     Alef Nula

 2. Tyhle hajzly, co byli dosazeni do rozhodovacích křesel a co jim dává rozkazy americká „zbrojařská vláda“ a CIA a Brusel a Londýn – je třeba odtamtud vykopat a žádné poklidné demonstrace! Ti se nám chechtají, až se za břich popadají, smíchy se válejí, jak si od nich necháváme s.át na hlavu. NEJSME PRO NĚ NIC, ANI ŠPINAVÝ, SMRADLAVÝ, PLESNIVÝ HADR NA PODLAHU. NEJSME PRO NĚ NIC, NIC , NIC. A TAK S NÁMI TAKÉ ZACHÁZÍ. KDY UŽ SI LIDÉ UVĚDOMÍ, ŽE POKOJNÉ PROTESTY JIM SLOUŽÍ JEN PRO POBAVENÍ A SMÍCH.

 3. Zrovna dnes jsem s naším prvňáčkem uklízel trochu nepořádku co bylo kolem pomníku padlým ze světových válek. A četli si jména. A jestli má ta příjmení ve třídě (jsem v obci náplava). Tam jich bylo.

  Možná je poučné si k těmto pomníkům dnes zajít. Snad proto nám je tu předkové nechali, abychom viděli, kam to nakonec vede.

 4. Vstupenka do průseru:

  Podle blogera Sergeje Koljasnikova přistála včera v noci na letišti v Sofii (Bulharsko) dvě letadla s francouzskou armádou.

  „Byli naloženi do uzavřených kamionů. Řidičům (jsou to místní) nikdo neřekl, kam jedou. Příbuzní je nemohou kontaktovat. Předpokládá se, že se pohybují přes Rumunsko – Izmail – Oděsa.“

  https://aktualnikonflikty.cz/viewtopic.php?f=14&p=380444&sid=a49f1c250a3a223f5c87bb3c09d3bbda#p380444

  1. Ukr potrebuje munici do del a snazive general u nas slibil 1 milion tech naboju /155/,
   do del..
   Ted kde je vezme. Zatim je ticho vo tom , kolik uz jich nasel..

  2. Muži z pluku Normandie-Němen a mrtví z Oradour-sur-Glane se musí v hrobech obracet. Francie podporuje nácky a chce bojovat proti Rusům.

   1. Anebo řešit svoje problémy s migranty ?
    Proč je nikdo neměl vidět, jsou vůbec živí, a jaci jsou? Neřeší se tu i něco jiného? Ztráta těch temnější barvy by Francii asi tolik nebolela…

 5. Krize kapitalismu se prostě někdy „řeší“ válkou.
  Ovšem ta jaderná může zničit i ty, kteří krizi způsobili. Ale můžu se mýlit, možná spekulují na to, že VIP protiatomové kryty je uchrání.

 6. Perličky z ČEZkých luhů a hájů
  * Poslanecká sněmovna konstatuje, že současný teroristický režim v Rusku usiluje o rozšíření sféry vlivu na Ukrajinu a do dalších zemí Evropy, doprovázenou válečnými zločiny, představuje pro ČR největší bezpečnostní hrozbu.
  * Stavba České továrny na penicilin čeká na schválení Evropské komise, oznámil obdivovatel německých tanků Válek.
  * Ruská generální prokuratura připravuje žaloby proti vládě Petra Fialy za dodávky zbraní Ukrajině k teroristickým útokům. Několik zajatých ukrajinských vojáků, kteří byli v posledních dnech zajati na Donbasu, totiž vyšetřovatelům potvrdili, že se před přesunem na Donbas účastnili ostřelování Belgorodu v minulých měsících a palba probíhala se souhlasem Prahy.
  * Myšlenkový experiment: „Zkuste si představit, že do Strakovky nastoupí úplně blbá vláda.“

  1. Proboha proč potřebujeme povolení ze zahraničí na stavbu továrny ? To snad by nebylo ani kdyby vyšla Lipánkova předpověď ruských vojsk na našich západních hranicích.

   1. Pretoze je nam lepsie nez pod diktatom Moskvy, pod diktatom Moskvy sme tovarnu na penicilin mali, aby sme Moskvu neprudili, Bruselu prudenie neva 😛

   2. Asi proto, ze tam bude i výzkum novych viru a ehm…. Vsak víte.
    Otázka je kdo zaplatí stavbu ? komu to bude patřit ?
    Kdo budou řídicí pracovníci zda z ČR, USA, VB,… ? zda civil nebo vojaci. …?

  2. Každý máme nějaké své oblíbené ustálené rčení. Třeba 老猫 (Lao Mao, Starý Kocour) má v oblibě „Vlky z lesů žene hlad.“ Mně se zase stále častěji upomíná „Zabijte je všechny, pánbůh si je přebere.“ – Ani vlastně nevím proč, asi jsem to někde četl, nebo co.

   1. To bylo vyhlaseni nakyho zrejme a obzvlaste krvelacne , zboznyho kardinala ,
    kdyz se vojaci ptali jak maji rozeznat katoliky vod tech protestantu kdyz
    meli rozkaz je zmasakrovat , na jihu Franci.
    Skoda ze s kardinalem nezacali ..
    Ty protestanti na vyhubeni, byli ovsem daleko zboznejsi nez Vatikanisti
    a dodrzovali a zili dle tech ty prikazani..
    The Big /mozna Great/ Fuck up. Je asi vystizny na dnesek.

   2. Člověk s dlouholetou ereskou si mlhavě vzpomíná, že to byla nějaká křížová výprava proti katarům (albigenským) někdy v roce 1208, nebo tak nějak.
    Už si to moc nepamatuji, byl jsem ještě poměrně mlád. ☺

    1. A pro anonyma: nebyl to v tu chvíli kardinál (i když před tím jím určitě byl), ale „svatý otec“ (můj otec tedy ne, pamatuji ho ještě jako dítě) Inocenc 3.

    2. A pro anonyma: nebyl to v tu chvíli kardinál (i když před tím jím určitě byl), ale „svatý otec“ (můj otec tedy ne, pamatuji ho ještě když byl dítě) Inocenc 3.

    3. Ano, bylo to při obléhání města Béziers, kde tehdy žilo i mnoho řádných křesťanů. Tak je zabili všechny, tuším že město spálili i s jeho obyvateli.

   3. No, me cim dal casteji naskakuje opakovany vyrok Cartmana ze South Parku.

    Seru na Vas, jdu domu!

    Bohuzel to tak v zivote nefunguje.

  3. S tou ruskou GP je to vlastně dobrá zpráva. Jednak to vypadá, že nás neházejí všechny do jenoho pytle s Fialou, a pak bude komu ty šmejdy vydat a nebudeme se s nimi muset špinit sami. Přestože paragrafy o podpoře terorismu máme v trestním zákoně taky.

  4. Hm, tak stavba ceske tovarny na penicilin ceka na schvaleni. My, co si pamatujeme, ze tady jedna stala to za tak velky pokrok nepvazujeme.

  1. Oni byli docela v pohodě i chvíli po začátku SVO, kdy dávali zpravodajství z tiskovek ruského GŠ a o různých pikantnostech z oblastí Ukrajiny ovládaných kyjevským režime, třeba slavnou reportáž o tom, jak se tam balili „maraudeři“ platovou fólií ke stromům. Pak ale asi dostali důrazně doporučeno, aby se „umravnili“.

   Současný návrat k lepšímu si vysvětluji tím, že mají zákulisní informace o tom, že se režimní jednota drolí…

 7. Tady je k tomu taky článeček z druhé strany opony:
  https://www.pokec24.cz/politika/irina-alksnis-pro-evropu-se-valka-stava-nevyhnutelnou/

  „Populace Evropské unie je asi 450 milionů lidí. A těchto téměř půl miliardy lidí si v posledních desetiletích žilo nejlépe na světě. Evropa je nejvíce prosperující, stabilní, rozvinutá a dobře živená oblast planety, nebo alespoň donedávna byla. Ani Spojené státy se nikdy nemohly pochlubit takovou úrovní sociálního zabezpečení a blahobytu pokrývající celou populaci – Amerika má tradičně mnohem rigidnější systém sociálního darwinismu.
  Jak je však již každému zřejmé, nádhera evropského blahobytu existovala na úkor jiných, včetně levných ruských energetických zdrojů. A právě teď tento systém přestává existovat: průmysl umírá, ekonomika degraduje, státy projídají své rezervy a obyvatelstvo svůj nahromaděný bezpečnostní polštář.
  Ze sociálně-ekonomického hlediska se Evropa vrací o desítky let zpět. Nejbohatší půlmiliarda na planetě bude muset rychle a radikálně snížit úroveň a kvalitu svého života.
  A to staví úřady před otázku, jak udržet kontrolu nad situací a obyvatelstvem…

  Avšak stovky milionů lidí, kteří pro klesající ekonomiku nejsou potřeba a nemají se příliš dobře, jsou nejen nebezpečnou zátěží pro úřady, ale také užitečným zdrojem, pokud se najde způsob pro jejich využití a… použití. Přesně tento proces lze v současnosti pozorovat ve vztahu k obyvatelstvu Ukrajiny. Evropané nemají prakticky žádnou šanci vyhnout se stejnému osudu.“i

 8. Nevim proc bych mel v zaplave hnoje v meeediich resit zrovna tohle tema.
  At novinkam nebo Vidlakovu komentari daji nejaky pekny obrazek s kotatkama a bude to mit aspon nejakou vypovidajici hodnotu.
  Dokud dostanou ukrajinci munici, lidi dodaji.
  Ukrajina se brani Rusku. Opacne mi to nevychazi.
  Pokud nastane situace ze RF vyhraje uplne, budou u nas vojaci USA.
  Doufam, ze ti co na tuhle valku maji precizne jasny nazor, ze si tohle uvedomuji, budou tu vojaci NATO. Muj nazor.

  1. A vysvetlovaci douska.
   To co pan polsky general mezi radky rika a neni videt, to co si myslim,ze Polsko hodla investovat do armady mimo jine proto aby pocet cizich vojaku na polskem uzemi byl co nejmensi. Zatimco u nas se klasicky opet nechame chranit.
   Na prikladu ukrajiny vidime, ze konvencni odstraseni nefunguje.
   Tim nic nenavrhuju, rozhodne nic, co bych uz nezminoval. Ale co asi zbyva prijmu-li takove dxbilni tema jako co nam zbzva za tema k diskuzi.

   1. To asi tazko. Polsko si vydupalo ( a zaplatilo) americku vojensku zakladnu. Nikto ich v tom netlacil, sami to chceli. Takze bez ohladu na to ci Rusko ci Ukrajina, americki vojaci tam uz su. Niekto ale nedosledoval film o Vietname do konca, vtedy evakuvali 5000 americanov, takze teraz to bude len trochu dlhsie trvat, nez utecu, ked na to pride, zakladna totiz nakoniec nic neisti

  2. Ovšem pokud má pravdu náš ministr zahraničí, pan Lipavský („…jestli Ukrajina prohraje, máme Rusko na hranicích…“), neviděl bych to tak černě; předpokládám, že pan Lipavský měl na mysli naše západní hranice.

   Tak u nás vojáci USA určitě nebudou.

   1. Mne na výrocích děsí ty dva až tři roky, to zní jako by chtěli po pády Ukruiny zase podepsat nějaký podobný Minsk 3, posléze jej porušit a znovu začít tah na Východ.

  3. nepodepsali jsme s amerikou na tohle téma nějakou smlouvu?
   vojáci USA u nás budou v každým případě (tedy, samozřejmě, s tou výjimkou rusů na západní hranici)

  4. hmm, „Ukrajina se bráni Rusku. Opacne mi to nevychazi“
   Akorát, jak Vám tohleto ladí s
   https://cs.wikipedia.org/wiki/Po%C5%BE%C3%A1r_Domu_odbor%C5%AF_v_Od%C4%9Bse#Reakce

   nebo s
   https://cs.wikipedia.org/wiki/Alej_and%C4%9Bl%C5%AF

   a zákazem mateřského jazyka po Majdanu?

   Tedy pokud jste to co píšete myslel vážně.
   Víte o té Oděse -v té době vysílalo něco jiného a já dodnes vidím jak tehdejší novináři ukazovali – zavražděnou pracovnici odborů v kancelář – tak v 7nebo 8 mém měsíci těhotenství.

    1. Kolik tisic ukru se hlasi do naaaboru na voobranu svy vlasti.
     Nebo obranu Ukrajiny nechaji na Cechy? Co by tomu rekl Baandera?
     Nebo vlade strach nedovoli se jich aspon zeptat?

     1. Nemohli by obcani zajit na naborovy stredisku a prihlasit tam ukrajinske sousedy. Zrejme zadnej z nich nevi, ze muzou ted honem bezet a branit Ukrajinu , jinak uz by tam davno odbehli.
      Myslim, ze takovy obcany by cekal pochvaly a odmeny.
      Nebot sou uvedomely a vic co je ted nejvic potreba.
      I frantici nevahaji a se zenou tim smerem , na Kyyjeev…Svezli by se s nima.
      Usetrilo by se CO2.
      Vod nasi vlady , ktera se snazi ve dne v noci ,co nejvic U.
      pomahat a prospet.
      A nebude se jiste tvarit vlazne na takovou iniciativu obcanu..
      Nebot Ukrajina prohrava a kazde posily je potreba..
      Staci je vybavit este EU hodnotama..Mila pripominka.
      Na kuzi kazdeho ukra , se ten nejprednejsi ministr muze podepsat ,kolikrat chce , pac to dela rad../Fialovou propiskou/.
      Muze je treba vsecky pocmarat.

      1. Vyse uvedenej pripevek je na zaklade ,ze……
       Videl sem velkou demonstraci ukru v Praze s praporama a symbolama ,byli uplne plny nadseni , udelat vsecko pro vlast a proto mne potom napadlo ,ze asi nevedi , ze muzou pochodovat az do Kyjeva.

       1. Člověka vždycky potěší, když slyší, jak český raketomet Vampir opět úspěšně bombardoval nějaké městečko nebo vesnici v Bělogorsku. Na frontě se moc často nepoužívají, neb jsou nepřesné, ale na bombardování civilů za frontou jsou velmi vhodné. Je totiž jedno, kam to spadne. Škola, obchod, kulturní dům… Nejčastěji to ale dopadne mezi baráčky. Včera hlásili osmnáct mrtvých a téměř stovku raněných civilů za poslední týden.
        Чешский – это звучит гордо!

  1. „Naše země v minulosti zažila mnoho složek, které si někdo na někoho vedl. Ale dost už bylo fízlování, ponižování a zastrašování. Už na to nejsme zvědaví a uděláme všechno pro to, aby se to nikdy nevrátilo.“ (derniér Fiala v odkaze, který postnul Canoso)

   Ale to je strašně jednoduché, soudruhu generální tajemníku! Stačí jen málo – totiž, stačí, když toho necháte, a je to!

   1. Prožidovský a proruský nacista si vede taky složku.
    Ta je ve formě „neuzavřeného“ CD-RW, na kterýžto disk nacista neustále „připaluje“ další a další jména konkrétních lidí, na které by se v budoucnu rozhodně nemělo zapomenout.
    Jestli je tahle činnost „vedení složky“, tak potom ano, nacista si na potentáty a umělce tohoto státu vede složku.
    Nacista tuší, že takovou komplexní složku, jistě někdo v budoucnu ocení. Jak, to je otázkou 😀
    Proruský nacista ví, že kdyby nebylo prachbídných zbytků registračních protokolů (ne samotných složek), tak by si dnešní ústři, Blažkové a jiní darebáci, museli k tomu bádání něco vymyslet.
    Nacista si donedávna, jako člověka velmi vážil pana Čvančary, historika a jeho znalostí.
    Už neváží, po asi dvou televizních debatách, kde byli přítomni i prokazatelní zrádci země české a kolaboranti s cizí mocí, co si také říkají historici a badatelé.
    Z pana Čvančary v té televizi vypadávalo cosi, co nacista poslouchal s úžasem a co by jako postarší Čech, řekněme ve věku pana Čvančary, nikdy od takového mozku nečekal.
    Pro nacistu to byl jeden z momentů, kdy si opět uvědomil, jak hluboko jsme v prdeli, jako národ.

    1. Děláte velmi záslužnou činnost, kterou jednou někdo ocení, až se k nám právo vrátí. Důkazní prostředky budou potřeba.

      1. Správně je to: „Doba je zlá, zaplať Kamile!“ a já doufám, že to našemu Kamilovi budeme jednou moct říct…

   1. Na vysvětlenou připomenu macechu z Popelky ve scéně, kdy se princ ptá: „…proč… proč nezkusí střevíc?“
    Na vaši otázku macecha i já odpovídáme:
    „Což nechápete? Stydí se!“

 9. Paní Marková,

  dnešní téma dle Rááádyjožumpálu zní:

  přesvědčit ty hovada, co nás ještě poslouchaj, že si musej BEZPODMÍNEČNĚ stáhnout do svých šmidlifénů aplikaci znázorňující výskyt klíšťat ve městech!
  To jsou VÁŽNÉ starosti, a néé nějaká blbá válka mezi slovanskými oými!

  Ostatně Doražený Martin pravil, že v Belgorodu už na počet mrtvých civilů vyhráváme, takže za pět minut začnem vyhrávat úplněfšudeganc.

 10. článek brnká na mou notu, obavu, co bude, mám už od začátku té války, poslední měsíce se přitvrzuje a v posledních dnech mi přijde, že to ženou šturmem.
  dost lidí v ČR je docela zpitomělých, vžívají se do války dobra proti zlu, proto tam taky zpočátku navlíkli ukrajinci toho Tolkiena – skřeti, orkové a podobné píčoviny, znásilněný dědeček, Buča – v lidech zažehli oheň animozity až nepochopitelné , iracionální.
  Chybí mírové hnutí, organizované, ikdyž nikdy nic moc nesvedlo, bylo aspoň vidět, že lidi s válkou nesouhlasí, nechtějí ji. Tady jak to zašmoulí Kantar nebo STEM…

  1. Příroda to, jako vždy, srovná.
   Válečníci budou vyhubeni nebo zmasakrováni a na dvě – tři generace bude klid.
   Mrzuté je, že na to doplatí i chcimírové.
   Ale jak o v každé válce udělá technologie velký krok vpřed.

 11. Naše vláda se nejspíše mazaně chystá nikoliv na horkou, studenou, či hybridní, nýbrž na administrativní válku.
  Když mají být administrativní odvody.

  1. No tak on se tím Donald nikdy netajil, pro koho bije jeho srdíčko.
   Třeba uznání Golan jako IL území, např.
   Nevidím velký rozdíl, jestli budou u koryt sloni nebo oslíci.

 12. Zastupitelstvo Ternopilské oblasti vyznamenalo ukrajinského nacistu Jaroslava Hunku, který během 2. světové války bojoval (https://t.me/neCT24/41857) v řadách 14. granátnické divize SS „Halič“, čestným odznakem Jaroslava Stecka „Za zásluhy o Ternopilščynu”. V usnesení Zastupitelstva se uvádí, že Hunka byl vyznamenán za vlastenectví a zásluhy o obranu územní celistvosti a nezávislosti Ukrajiny.

  Tak co sa cudujete, bude dalsi sturm na Moskvu, vsak ukrajincov milujeme, a nemcom sa furt ospravedlnujeme, ze ten zly rusak zrusil protektorat …

  https://www.aktualnikonflikty.cz/viewtopic.php?f=14&t=5&start=19180#p380304

  1. To musi byt nejaka blbost. Vzdyt na Ukrajine zadni nackove nejsou. A nebo se to tam tak nebere, ted nevim, vic by rekli v Respektu.

 13. Paní Marková – máte 100% můj souhlas.
  Každý pátek už skoro rok a půl týden co týden protestujeme v Brně proti válce.
  I tady na Vidlákových kydech jsme za blázny, ale budeme tam stát i nadále.
  Cítíme to jako povinnost a pro nás jsou blázni všichni, kteří ještě nezvedli zadky z gauče.
  Možná se nás jednou naše děti nebo vnoučata zeptají? A co ty jsi dělal proti válce?
  Díky za článek!!

  1. Pane Řezníček, i my v Olomouci ( i když je nás jen pár) se každý pátek scházíme ke svícení za mír.

  2. Ak sa z celého národa len vy rozhodnnete istým spôsobom a ten spôsob bude spĺňať vaše predstavy o pravde, vykonali ste povinnosť voči sebe i voči vlasti – a hore hlavu ! Nemáte sa za čo hanbiť.

   Mark Twain

 14. Ti, co nejvíc kvičí o válce, si myslí, že oni nepůjdou. Oni se jen postarají o děti a manželky odvedenců, o jejich nemovitosti a ve finále o jejich majetek.

  1. Jejich úvaha má jeden „drobný“ nedostatek. Až poslouží svému účelu, naženou všechny ostatní do války a za hubičku nechají své páníčky rozkrást zemi a veškeré majetky, budou k nepotřebě. A hlavně to budou hodně nepohodlní svědci, kteří budou vědět až příliš mnoho.

 15. Proto musíme všichni v sobotu na Václavák a jasně demonstrovat za mír! Nevím proč se to tu na Litterate víc nepropaguje. Rozumování na netu nepomůže.

   1. Ten general je neuveitelna svine …Recni kecy ,ze my a zatim je ze vy pudete na rusa a ja se schovam..Tohle je uplne ted normalni ..

 16. K tomu Petr Bystroň na Rádio Universum:
  Američani se nestáhli z Evropy, proč ne? Byli tady, do té doby to bylo super, chránili nás, nebo chránili Západ před rozšířením vlivu komunistů, ubránili Německo, Francii, Španělsko a tak dál, ale teď ti komunisti byli pryč. Všichni jsme tady byli demokrati, tak na co tady zůstali, před kým nás chránili? Mohli se stáhnout taky. Nestáhli se, a navíc začali rozšiřovat, zónu svého vlivu, začali přibírat státy do NATO, a to i přesto, že Rusku slíbili, že to neudělají. A Rusové byli tak slabí, že ty první vlny přijímání tak vůbec nějak nemohli ovlivňovat, ale postupem doby čím dál tím jasněji komunikovali, nerozšiřujte dál, nedělejte to. A Ukrajina, to byl přesně ten bod, kdy řekli, my to nebudeme akceptovat.
  A Američani to věděli, že to nebudou akceptovat. Já jsem se takhle bavil s jedním americkým diplomatem po anexi Krymu, který říká: „Jo, my to víme, že Rusové ten Krym nikdy už nedají. Ten je jejich. Ale my to zároveň nikdy nebudeme akceptovat.“ Takže oni věděli, že jak se říká u nás na Moravě, že je drží za kule, a vyrajcovali to, vyzkoušeli to, jak daleko můžou jít, udělali to úplně vědomě a schválně, a Rusové jim naběhli na vidle. Tam na ně už čekaly tanky v Kyjevě, kdy tam seskákali s těmi parašutisty. Mysleli si, že obsadí Kyjev rychlovkou, že zajmou vládu Zelenského a že tam prostě udělají zase zpátky nějaký režim change, zase naopak, že vrátí Majdan zpátky, tak to se jim nepovedlo. No, Ukrajinci, vyškolení CIA, s Američany, je tam prostě postříleli a nepřipustili to.
  https://www.radiouniversum.cz/bystron-petr-3d-uz-nemuzeme-utikat-nekam-emigrovat-musime-se-globalistum-postavit-a-vybojovat-budoucnost/

  1. Anebo opět jednou naletěli, tentokrát vyjednanému míru v Istanbulu. Naposledy projevili dobrou vůli, krvavě za to zaplatili a jak by řekl por. Dub tady to máme. Tvrdí že naletěli naposled, ale záchud to nevzdává. Oni te s tím záchudem tak jaksi vzdali.

  2. Mezi čtenáři tohoto webu snad není nikdo, kdo by takhle naletěl – když zná Západ a jeho historii. Přesto Rusové naletěli – ne jednou, ale několikrát. To přece nedává smysl.

   1. tazko povedat ako realne mysli Putin. Zatial sa ukazuje ze vacsinou ma plan v plane. Takze „naleti“, hoci je sam KGBak, ale ma to vacsinou negativne ucinky o dost silnejsie na oponenta a Rusko zasa kusok zosilnie. Nikto normalny nemohol verit tomu, ze dobyje a udrzi celu UA a vratane Kyjeva s 300 tis. vojakmi, v prostredi nepriatelskeho naroda. Ale ako pokus o presvedcenie Zelenskeho, aby suhlasil s ruskymi podmienkami, to mozno stalo. A ten by podpisal…..keby sa do toho nezapojil Zapad. Ale ten sa zapojil. A tak Rusi stratili kopu vojakov a museli sa stiahnut.
    Na druhej strane Rusko ziskalo spojenu spolocnost ako poslednych 70 rokov nie, 5.kolona sa cisti, zapadne firmy uvolnili trh, ktory pracne obsadzovali a Rusko sa znacne industrializuje. Zrychlil sa proces dedolarizacie a cakaju relativne bolestny pad Zapadu s tym, ze pri troche stastia budu oni mimo tazkych dosledkov (ci je to realne, je druha vec).

 17. Propuknuti valek nemelo s logikou nikdy nic spolecneho. typickym prikladem je toho 1.svetova, ktera i kdyz uz nastala, vsichni vcetne generalu verili, ze se odbyde do konce roku. Cetl jsem v dobovych novinach polemiku dvou intelektualu. Valka dnes ? Co vas nema, pane. Evropske panovnicke rody jsou navzajem pribuzensky spriznene. Na mori vyrovnava vliv Nemecka Anglie, na sousi Francie. Obchod je velice intenzivni a jeho ztrata by poskodila vsechny. Dnes je doba jemne diplomacie, vyvazovani, kdepak pane valka… Jeste dodam ze ta polemika se odehravala v roce 1913 🙂 Je velmi nebezpecny pocit ze zname vsechny rozhodujici prvky a jejich vahu v systemu. Pak nas realita skarede prekvapi. Ted tomu neni jinak. Velka valka rozhodne „nemozna“ neni.

  1. Co si říkají dva intelektuálové v novinách je naprosto jedno. Jde o to, co si počítají bankéři.

   Když se bude válčit, oni na tom budou vydělávat.

   Až budou všechny války začínat zestátněním všech bank, tak žádné války nebudou.

   1. Akademic a jejich poucky sou sama lez. Pisou ze cisar a nebo kral vyhral valky ,
    pritom to byly masy vojaku , dale valky vyhravali ty bankeri , kteri na ni dali vice penez ,vo kterejch akademik nesmi psat.
    Dale cisarove a kralove casto vedli valky , aby se vic bankerum zadluzili.

 18. co byste tam nejraději vyrazili už dnes?
  ne, to je právě ta zásadní chyba. oni by tam nevyrazili nejraději už dnes. oni by tam nejraději už dnes poslali nás.

  1. Ale jenom proto, ze samo maji dulezitejsi ukol. Bojovat s neprateli ve vlastnich radach, jak napsal jeden podobny Titan ducha.

 19. Paní Marková.
  Článek nemá chybu,burcuje proti válce, ale jak pišete u videoher to je jinak,než to bude ve skutečnosti. Tito válečníci si spis plánují dovolenou u moře a na jít válčit na
  Ukrajinu.Na nejakou pozemní ofenzivu moc nevěřím, nejsou lidi,nejsou zbraně, munice.Mám velkou obavu,že to budou rakety,jakou nálož ponesou,to já nevím.
  Jen si myslím, že jednání KoZa je jasné, když to nebude naše, ať to není Ruské, ani Čínské.

  1. Jestli to začne, tak už můžeme být v klidu, zeměkoule skončí . Otázka je,kam se schovaj naši idioti,jestli budou žít v podzemí jako kryty, což také jsou nebo odletí na Mars,kde skončí pod poklopem jako hospodské syrečky, smrduté a silně zapáchající.

  2. Avdejeka byla pevnost , budovana vod 2014. Otazka.
   Jak vedeli ukrove d o p r e d u , ze musi tu A. i ty dalsi pevnosti budovat?
   A na co? Vedeli , ze je v 2022 rus pro nic a za nic, napadne?
   A co zapad daval penize na to vsechno ,vyzbrojoval ukra , za nejmin 5 miliard
   na co a proc , co taky vsechno zapad vedel dopredu?
   To zamestnavaji cely brigady jasnovidek a jasnovidcu..
   Proc jim EU nebudovala treba skoly ,knihovny ,atd. ,dyz maji mit ty EU ty hodnoty..
   Misto opevneni. Za co ted maji ukrove bojovat ,kdyz EU hodnota, ani jedna ,
   zadna a nikde.? Jak ma cely Nato ma pomahat ,bojovat kdyz ale taky zadna hodnota.
   Urcite by zvitezili bojem za hodnoty..Ale kdy nemaji ani volbicky
   a misto nich jen stohektarovy hrbitovicky..Divny..
   Hodnoty sou zkratka hrube zanedbany.
   Budovat opevneni treba ve Lvove, je nenapadlo.
   Kdyz takhle umeji videt dopredu, videli , jak ta valka pro ne dopadne..Divny.
   Rus taky nema ty EU hodnoty..

   1. Ehm, Avdějevku opevňovali od 2014 protože od 2014 válčili s opolčenci mimo jiné z Doněcka – který z Avdějevky v podstatě každý den ostřelovali.

    A po debaklu u Debalceva i jim bylo jasné, že kdyby Avdějevku (a další opěrné body na linii dotyku) neopevnili, tak je donbasané odeženou nejméně na dostřel děl od města plného civilistů.

    No a pak samozřejmě za ty peníze od západu chystali masivní útok na „vzbouřence“, kteří celou dobu marně prosili Putina, aby zasáhl – on ten chlapík jeden špatný přešpatný jen osm let tlačil diplomaticky (Minsk 1, Minsk 2, další pokusy a návrhy dohod až do prosince 2021) a odmítal zasáhnout vojensky. Až se v únoru 2022 (viz zprávy pozorovatelů OBSE o zvýšené dělostřelecké aktivitě ukrajinské armády) ucho utrhlo a medvěd vylezl z brlohu…

    Tu válku, včetně pevností, si tam kyjev se západem chystal dlouho. Jen si mysleli, že proběhne trochu jinak.

    1. Kdyz chystali masivni utok a dobyti dalsiho uzemi ,tak ty dukladny opevneni,
     zase tak nepotrebovali ..Mam porad dojem ,ze Putin vedel taky dopredu ,
     ze ty dohody nebudou nacistama a jejich porucnikama nikdy splneny.
     Kdyz urychlene stahnul ty vojaky z Kyjeva. A nepockal ani na primeri.

    2. Podle mne nezasáhl vojensky z prostého důvodu. Právně by to neustál. Takhle jeden den Rusko uznalo podněsterské republiky, druhý den ty republiky požádaly oficiálně o pomoc a třetí den Rusové vyrazili nebo tak nějak. Gosudar je právník (tuším mezinárodní právo) a pochopitelně se zajišťuje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *