24 června, 2024

Jak se staví sen politického marketingu a proč se z něho po kratší, či delší době vždycky s kocovinou probudíme?

No proto, že když na něco někdo nemá, tak na to nemá a je jedno, za jakou fasádu ho marketéři schovají. Ať už hezky je blonďatá, a nebo třeba důstojně vousatá.

V podstatě je to jednoduché, z televize má každý z nás asi v paměti nějaký ten teleshopping, ať už s Chuckem Norrisem, nebo s Horstem Fuchsem, nebo jen samostatnou matrací s polštářem zdarma. Celý ten většinou příšerně dlouhý spot je až ikonické vychvalování a opěvování výrobku. Už nemáte dál zkoumat výhody a nevýhody, už nemáte byť jen vteřinu uvažovat nad tím, že by existovalo něco podobného, nedejbože lepšího. Dost dobře to funguje, jinak by to nedělali.

Stejné je to s tím politickým. Také vám je představen kandidát, který je téměř dokonalý, vystajlovaný, naleštěný a hlavně slušný a důstojný. To je totiž teď v kurzu. Prodají vám značku ideál. Teď se ovšem dostáváme k tomu zásadnímu a hlavnímu, a to je rozdíl mezi představeným výrobkem/politikem a realitou. V realitě se obvykle začne zásadně rozcházet to, co vám připravili PR specialisté a marketéři a tím, co poté občan a volič vidí. Mívá to ještě nějakou setrvačnost a malý předstupeň, což je v případě politického teleshoppingu úspěšné zvolení kandidáta. To je chvíle, kdy ještě nárazu s realitou předchází krátká euforie a nadšení.

Poté přichází to tvrdé setkání se skutečností, a mnohdy velké zklamání, někdy až naštvání, případně popírání reality toho co vidím a toho, co bych vidět chtěl. Přiznat si, že člověk naletěl není úplně snadné. Někdo to nedokáže nikdy. Proč o tom píšu zrovna teď? Protože poté, co prezidentka Slovenska oznámila, že nebude znovu kandidovat, všichni naši vládní politici to řádně už druhý den oplakávají a pějí na ní ódy. Čaputová nám ve strašně smutně, až tragicky podaném projevu řekla, že už nemá sílu na to jít dál a bojovat. To je zase ta marketingová část, kdy to v podstatě vůbec není její chyba, ale chyba všech okolo. Ideálně nás, co jsme nekriticky nejásali.

Pro konečné pochopení si dovolím použít přirovnání z dostihového prostředí. Její poradci prostě velmi dobře pochopili, že jejich kůň favorit prostě kulhá na obě nohy, a účast v dostihu by znamenala neúspěch, nebo dokonce smrt (politickou samozřejmě). A tak milé Zuzance naordinovali srdceryvný projev o tom, jak už to chudák holka nedává (proč se mi pořád vybavuje Mečiar a jeho neublížil som). 😃Takže paní Zuzana měla sice krásně udělaný obrázek, ale naprosto nulové politické zkušenosti a tak si naší teleshoppingovou hvězdu političtí matadoři postupem času namazali na chleba.

V krizových a důležitých momentech selhala a neprojevila se jako rozhodná osobnost, další negativní body si připsala, když sice přijala demisi kabinetu současné vlády, ale místo rychlých předčasných voleb zvolila formu dlouhé agónie dočasné úřednické vlády. Jen aby náhodou snad nezvítězil ten ošklivý Fico, to by tak hrálo, chovat se demokraticky zkutečně, a ne jenom jako. Zadání přišlo zřejmě jasné. Přitom čím déle toto provizorium bude trvat, tím víc to bude paradoxně nahrávat právě Ficovi a taky Pellegrinimu a samozřejmě také černému koni voleb hnutí Republika, vedené Milanem Uhríkem.

Teleshopping ať už televizní nebo politický, je prostě pořád jen o tom, že je lidem přestavena Potěmkinova vesnice, která navenek vypadá hezky, ale uvnitř může být zkažená, nebo prázdná. Takže nezapomínejme, že našemu prezidentovi dopomáhal k úspěchu ten stejný tým. Jim nezáleží ani na nás, ale ani na tom prezidentovi. Ten bývá po srdceryvnému projevu postě nahrazen jiným koněm a uklizen někam, kde ideálně není moc vidět. Škody které napáchal, ovšem mohou být naprosto zásadní.

86 thoughts on “Jak se staví sen politického marketingu a proč se z něho po kratší, či delší době vždycky s kocovinou probudíme?

 1. Funguje to, ovšem jenom tehdy, jsou li konzumenti dostatečně hloupí. Takže se stoupající frekvencí můžeme čekat další podobné kulišárny, protože podmínka je splněna. Kusy pitomoučkého stádečka donutí k přemýšlení jediné – nedostatek.

 2. Kdo poradí, kde je chyba
  Když zde něco píši a dávám jméno, tak pod Ema co naskočí do kolonky se jako další objeví bartkovský. Kde je chyba – vymazat nelze a nemám tušení jak se to tam objevilo. Poradíte?
  Že by se mi někdo dostal do PC. Dík

 3. https://www.seznamzpravy.cz/clanek/audio-podcast-ptam-se-ja-je-cesko-pripravene-branit-svoji-bezpecnost-fialuv-poradce-odpovida-232947#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

  Jsem slusne vychována , ale po téhle esenci ideové nenávisti musím napsat jedine: Megazmrd
  Nelze nečíst, ignorovat, tohle je u kormidla, tohle píše, ze máme Rusko zastrašovat …
  Prý diplomat

    1. Děsivé je, že tohle strašení pořád ještě někteří lidé baští. Strašně by mě zajímalo, kolik jich je.
     Určitě méně, než na cinklých diskuzích na Novinkách a podobných státomédiích.

     1. Znám i takové, kteří jsou Západu vděčni, že nás nebechal na holičkách jako v r. 1938.
      A pak ještě tacoví, kteří před volbama tvrdili, že Pavel v žádném případě do války nepůjde, protože je to voják a ví, jaké to je.

  1. Tenhle ksindl bude mezi prvními, kteří se zdekují, až u nás někde něco bouchne. Křivá huba bývá často znamením obdobně vyprofilovaného „charakteru“. Mimochodem, už na řeči těla je poznat, že ví, jak moc lže a křivácky se chová.

  2. 11:00 Sledují, kdo se jim snaží škodit, monitorují takové ruské snahy.
   Tím je toho řečeno dost. V kontextu s tím ostatním a vůbec s vládní politikou na to je velmi snadná (rusky škodlivá) odpověď.

   Rusko je optimální „důvod“ k tomu, aby se co nejvíc peněz utratilo za zbraně. Nejméně 150 miliard, které se začnou postupně utrácet za tryskáče, různý tančíky a další v tom čisle… bljať! Snad jsem se teď nepropálil, míním tím, že do těch celkových peněz je kromě 150 G za tryskáče zahrnuto i to za tančíky apod. S těmi tryskáči je to fakt povedený, jelikož by za jistých okolností první z nich u nás mohl přistát v r. 2030. Za okolností, že se do tý doby na to kompletně zrekonstruuje a výrazně prodlouží aspoň jedno naše vojenské letiště. Přistát, a aby každá jedna hodina jeho provozu přišla na tři čtvrtě míče. Tančíky, aspoň pár z nich, tu za jiných jistých okolností můžeme asi mít dřív, to ovšem pak tím tak odradíme možného agresora, že to svět neviděl. No a až budou i ty tryskáče, tak, pokud se nám přece jen podaří vymyslet (což samozřejmě bude známo dávno předem), kdo skutečně je tím agresorem, tak jej akorát tím budeme motivovat, aby sem poslal něco bouchavějšího. Což na sámom děle (co bych se přetvařoval…) pak už bude ale celkem jedno.

   Monitorující osoba mi to jistě potvrdí. Řek bych, že u Vidláka už to nehlídají nějací brigádníci, ale už něco profesionálnějšího. Tak tomu říkejme ta osoba.

   A ta odpověď ještě včetně toho, že ta zmínka o sledování a monitorování patří do psyop, totiž je to (i když to tak sice tzv. není míněno, nicméně) výhružka. Koukejte držet kušny a nerozebírat to veřejně, protože se to z „vyšších“ důvodů tak udělá a hotovo. A jestli něco fakt nepotřebujeme, tak to, aby až moc zaznívalo ve veřejném prostoru, že celej ten nákup nám samozřejmě bude k hovnu hovnoucímu. Proto, že dokud nebudeme mít aspoň jeden protivzdušný a protiraketový systém, který aspoň trochu funguje, celý tý „obranný“ řeči jsou kecy v kleci, kdy výhled na něco trochu fungujícího je vzhledem ke zbraním „agresora“ spíš nedovýhledný…

 4. Na seznam.cz vyšel informačně jakž takž (informací je rozdíl, mělo by tak v článku být uvedeno , jak je tomu v jiných zemích) hodnotný článek s názvem „Nejvyšší soud napsal, že je proti náhradnímu mateřství“.
  Cituji několik vět : „…..Otázky, zda je současná legislativa dostačující či nikoliv, pak před rokem vzbudil případ „výroby dětí na zakázku“, kdy si ukrajinská klinika udělala z Prahy centrum svého byznysu a do Česka tak Ukrajinky přijížděly rodit objednané děti. Případ vyšetřovala česká policie, detektivové ho uzavřeli bez obvinění. Nahlas ale požádali politiky, ať přijmou zákony, které by už napříště podobným kauzám zabránily.
  Na ukrajinské straně už aktéry kauzy čeká soud, protože náhradní mateřství je v zemi regulované. Nejde například předat „dítě na objednávku“ jen otci, jak se to dělo ve zmíněné kauze.“

  Ono totiž je, v režimu soutěže o fiat měnu zatíženou úrokem, skoro všecko náchylné k tomu, že se promění v komoditu. I sotva narozené dítě. Chápu touhy bezdětných párů – po dítěti. Ale safra porte, kam se pak poděje mateřství, mateřská láska, cožpak může být žena pouhým nástrojem, zařízením ?!??
  Ne, to není křesťanské.

 5. OT- avšak pozitivní

  Učitelka Bednářová, popotahovaná za Rusko, byla soudem osvobozena

  22.06.2023 13:19
  Soud nepravomocně osvobodil pražskou češtinářku Martinu Bednářovou, viněnou z popírání ruských válečných zločinů. Žákům loni vykládala, že se na Ukrajině nic neděje. Verdikt není pravomocný.

  1. Nepřestanou dokud ji neuštvou. Státní zástupce se odvolá…a hon bude pokračovat. Hyeny cítí krev a tak si kořist nenechají upláchnout. Vzpomeňte na díl mjr. Zemana s názvem Štvanice. A to jsem to měla dlouho za komoušskou propagandu…

   1. Jestli má Bednářová rozum, tak si najde jinou práci. Pokud je dobrá češtinářka, tak může jít na volnou nohu a doučovat děti, které se chtějí dostat na gympl. Třeba. Nevím, kolik jí je. Určitou roli může hrát výše budoucí penze.
    Držím jí palce, ať to zvládne.

  2. Paní učitelka řekla něco, co se neshoduje s oficiální propagandou Česka. Proč po ní tak sveřepě jdou?
   Protože když se na svahu uvolní jeden jediný kamínek,. může to znamenat sesunutí velké kamenné laviny, možná celé hory. A ten svah považuje naše věrchuška za kriticky nakloněný.
   Neuvědomuje si, že jeden kamínek odstraní, ale jiné tam zůstanou. Spousta jiných.

    1. Učitel(ka) měkké vědy má vycházet z faktů.
     Já si myslím, že ona vycházela z ruských narativů, prostě se takhle natřásat jak páv, koukejte, co já všecko nevím…..takový je můj dojem.
     Je to těžký úkol pro různé organizace, včetně těch renomovaných, nalézt ověřená fakta, během války, proto také tak často uvádějí, že ta a ta strana konfliktu to a to nepotvrdila.
     Natož pro jednu učitelku.
     Dějiny jsou někdy kurvou zkurvenou, dají všem, ale Vám ne. Nebo naopak nadělí spoustu hoven jenom Vám………

     1. Ona z faktů vycházela.
      Například v čase, kdy naše média byla plná záběrů hořícího Kyjeva, ona doložila (!), že zrovna v té době Kyjev nehořel a probíhal v něm normální civilní život. – Sama to takto popisuje.

        1. To by musel být prošpikovaný těmi webovými kamerami celý Kyjev.
         A ona učitelka je VŠECHNY měla zmonitorované.

          1. Pro Hnojného Kydače:
           Kamer v Kyjevu bylo dost .Sledoval jsem je až do doby, než je pozvypínali. Nic, jen vzdálené zvuky sirén a bojů v okolí a sem tam letadlo. Při Majdanských událostech 2014 to bylo mnohem zajímavější.

           Nejzajímavější byly komentáře hic party u kamery v posledním patře té vysoké budovy na Majdanu. Jejich komentáře a otevírání lahví vodky byly informačně asi tak stejně zajímavé. Nepřišel jsem ale na to, odkud ta partička byla. Mluvili rusky. Nejspíš novináři.

 6. V kotlině dutých hlav a pod tatrami bohatě stačí když prezident, dovede jíst příborem, nosit oblek, bezvadně pózovat, tvářit se ustaraně a na známkách vypadá dobře.

 7. Jakým jiným způsobem chcete odstranit tydle vyžírky a milion dalších co sou placeni, a bohatě, na udržování stáda za dráty, než tím, že je obejdete volením přímo svých požadavků, potřeb? Tydle kašpary nepotřebujeme na nic. Zadarmo drahé. Dyk i ti jejich parchanti se jen třepou až jim oni, ti staří zasloužilí kolaboranti s cizí mocí, uvolní místo.

  Tak se budují páté kolony a kukaččí hnízda v kavárnách. Ne??
  A budete se dívat jak si tleskají, jak si připínají metále, to je hnus velebnosti…
  Že sem se zas nechal strhnout. Hm

  1. Se jedna vo reprezentacni funkci presidenta a nekdy nekde kecy.
   Zase nevim , proc to vzdala. Nekdo ji neco nakecal, nebo vo co de.
   Nebo ji vyrazili?

  2. Tohle je přesný popis. Pokud se při příští společenské změně nezruší 95% státních, polostátních, neziskových a jinak na rozpočtu závislých pozic/úředníků/lobistů a dalších vyžírků přisátých na státní cecíky a korýtka, tak bude každá společenská změna úplně na nic. Tahle nepotistická squadra azúra nám zase bude ničit život. Jsou to celé rozvětvené rodinné klany, rozlezlé v prostředí deep state jako hydra. Politická scéna jim dělá jenom fíkový list a odvádí od nich pozornost!

 8. TGM byl první prezident. K. Gottwald byl první dělnický prezident. V. Havel byl první prezident, který udělal všechno, co prezident vlastní země nikdy udělat nesmí, například nedodržet žádný ze zásadních politických slibů, a přitom neodstoupit. V. Klaus byl první kmotrovský prezident. M. Zeman byl první prezident volený přímo občany. A PePa je první marketingový produkt ve funkci prezidenta. Počítám, že další prezident bude zastupující říšský protektor přímo dosazený americkým deep state.

  1. Nebuďte idealista, zahoďte ten hadr z vočí.
   Šichni byli protektoři, gubernátoři nebo jak to pojmenovat. Jedinej snad prezident byl Ludvík Svoboda, kerej fakt šel z Buzuluku do Prahy nás osvobozovat..

  2. Libtardi se posmívali Babišovi, že mu kampaň dělá Marek Přibyl.
   Čaputové i Pavlovi dělala kampaň firma Shaviv Strategy And Campaigns, majitel Aron Shaviv z Izraele…

 9. Nemáš předplatné a chceš svobodně diskutovat k článkům a tématům? Chceš sdílet zajímavosti a memy s lidmi tvého ražení? Preferuješ anonymitu a máš po krku Facebooku a reklam?

  Je tu pro tebe nový diskusní a linkovací portál https://1url.cz/LurSX !

  1. Co ti lidé blbnou? Chovají se jako by to bylo nějaké vítězství. Copak jim nedochází, že se jen přebíjí na jiný kalibr?

    1. Je, ale dobrý nápad a profesionálně udělané. Všimněte si třeba, jak dali spravný obraz i na obrazovku na galerii.

 10. OT ? (týká se to Slovenska)
  Na novinky.cz vyšel článek s názvem „Tok ruského plynu do EU přes Ukrajinu se může příští rok zastavit“.
  Vyjímám, cituji :
  „…Podle údajů konzultační společnosti ICIS tvořily v květnu dodávky ruského plynu přes Ukrajinu zhruba polovinu rakouského dovozu plynu a v případě Slovenska dokonce 95 procent dovozu….“
  „….Současný kontrakt byl podepsán na poslední chvíli v prosinci 2019, zhruba 24 hodin před vypršením předchozí dohody. Kontrakt zajistil tok ruského plynu přes Ukrajinu do konce roku 2024. Gazprom souhlasil, že v roce 2020 pošle přes Ukrajinu minimálně 65 miliard metrů krychlových plynu a v období let 2021 až 2024 nejméně 40 miliard metrů krychlových plynu ročně. Ukrajině to zajistilo příjmy z tranzitu sedm miliard USD (151,3 miliardy Kč).
  Rusko však posílá v současnosti přes Ukrajinu jen zhruba 12 miliard metrů krychlových ročně a Kyjev si stěžuje, že dostává méně peněz, přestože je ve smlouvě dohodnuto, že dostane zaplaceno za plný tranzit bez ohledu na to, zda bude dohodnutý objem odeslán…..“

   1. Proč to tahat až z SSA. Amícké tankery zakotví u Usť-Lugy nebo polostrova Jamal a natankují ruský LNG. Přepravou do Německa či Holandska nám ho vyčistí od zlých ruských molekul nesvobody a za patřičně navýšenou cenu (svoboda přece něco stojí) nám jej prodají.

 11. A byl nějaký důvod, proč to vyhlašovala teď? Do voleb rok, někdo se jí ptal?
  Takové veřejné sebelítostivé předčasné harakiri .
  Nechce to vzít Nerudová po ní?

  1. Její obránci potřebují čas , aby promyslili další strategii. Slabá, utlučená žena – v leckom to může probudit ochranitelské pudy.

  1. V podstatě se tak děje, protože dětem imrvére vysvětlujeme, že hry „zadarmo“ ani omylem zadarmo nejsou, že obchodník udělá cokoli, aby prodal a tak podobně.

   1. De vo boj parasitu vo plny pohodlny koryto /za nic/tam a za kulisama , kdo vi …
    Neuprchla vod koryta, dobrovolne . Jak vo tom zacala pistet z niceho nic,
    tak to je jasny. Co na ni pouzili , se nevi.
    Zase hodne reci a skoro nic..
    Bud pro ni maji nahradni koryto do EU , za zasluhy , /kdyz ma jedna neco /Joura/ vostatni to chteji nepricetne a udelaji vsecko ,uplne vsecko/
    a nebo nejaky vobyc a vedlejsi..
    Pak se neco pozna, bez marketeeeering.
    Jestli ty za ni ztratili vliv a nebo chteji se s ni protlacit , nekam vejs , se uvidi..

 12. Na marketéry resp. obchodníky s image, nedám. Jsem pro to “ z očí do očí“.
  A přesto jsem kdysi naletěl, byl jsem zklamán. Jednalo se o Věci veřejné. Byl jsem na několika setkáních s jejich vůdčími straníky……..takhle přesvědčivě lhát – nikdy předtím jsem se s něčím takovým nesetkal.
  Takže od té doby volím skutečně svobodně (“ svobodné volby“…….chi, chi, chi). To znamená, že volím osobu, kterou jsem si sám vybral a která s tím souhlasí. Že je takový volební akt zneplatněn, to je ostudou těch, kteří neustále žvaní o svobodných volbách, ale ve skutečnosti popírají onu “ svobodu“. Já jsem volil svobodně, mé voličské, občanské i lidské svědomí je čisté.

 13. U nás pravdaaláska za Čaputovou usedavě za plače. Zatím nejtklivěji to dokázal Milan Dřevojánek. Ten u psaní zaručeně i lomil rukama. To bude podobný vědec, jako Vidlákova redaktorka.

  „Jako by se nad Tatrou hrozivě zatahovalo“
  (Vlast ovinuly mraky)

  https://neviditelnypes.lidovky.cz/zahranici/slovensko-caputova-odchazi-skoda.A230620_214220_p_zahranici_nef

  „Čaputová naproti tomu zastává silně proevropské názory, prosazuje podporu bránící se Ukrajině a klade důraz na vládu práva. Je moudrou a smířlivou osobností, co svoji funkci bere jako poslání, nikoli jako trafiku. Má odpor k putinovskému Rusku, je takříkajíc pravým opakem Orbána, který by si s Ficem do náručí padnul hned.“

  „Ona, která – vedle předchůdce Kisky – naopak vedla Slovensko směrem k civilizaci v souladu s morálními hodnotami, vlastními Evropě od dob osvícenství?“

  “ Zbývá jen otázka, co teď udělá dál. Nebylo by divu, kdyby se po takových zkušenostech v politice stáhla do soukromí a někde v závětří zůstala už jen u svojí advokátské praxe. Druhá, obecně užitečnější možnost by byla začít pracovat v nějakých mezinárodních strukturách“

  Vedle Laenové a Jourové by jí to moc slušelo a otevřeli by se nám zářné zítřky.
  A obecně souhlasím: „obecně užitečnější možnost by byla začít pracovat“

  1. To se nedá číst, to je strašné. Má vůbec nějaké dějepisné znalosti, že píše „v protikladu k byzantinskému Východu“, tuší něco o významu a přínosu Byzantské říše nebo je pro něj rozhodující jen ta nálepka Východ ? Konec konců asi nejen dějepis je jeho slabinou.

   1. Ono ale některé kruhy v Rusku považují Rusko za pokračovatele Říma. Východořímská říše (Konstantinopol, Byzanc) totiž trvala déle než Západořímská říše (zkolabovala, za její konec se považuje rok 476), o stovky let déle, další v následujících větách.
    Mimochodem, křesťanskou Byzanc ještě před Turky rozvrátili “ křižáci“roku 1204, Byzanc se z tohoto úderu už nevzpamatovala, mocensky. Takže Turci to měli usnadněné, r. 1453 (pro zajímavost – tehdy u nás vládl Ladislav zv. Pohrobek, jednalo se o vládu Habsburgů, ovšem pouze několikaletou, za “ nástup“ Habsburgů na český trůn“ se považuje až rok 1526 – slovy dneška je zvolili oligarchové, určitě ne lid) Cařihrad padl.

    „Je tragické, že útočníci, vyslaní zabezpečit přístup křesťanům do Svaté země, se obrátili proti svým bratrům ve víře. Fakt, že to byli latinští křesťané, naplňuje katolíky zármutkem.“
    (papež Jan Pavel II.)

    Dle wiki ale Rusům konkurovali (konkurují ?) Osmani, Turci :
    „….Od 9. století bylo do byzantského civilizačního rámce začleňováno Bulharsko a zhruba v téže době navázala Byzanc čilé hospodářské a diplomatické styky s Kyjevskou Rusí, v důsledku čehož přijali Rusové v roce 988 křesťanství v jeho pravoslavné podobě. Byzantští kněží a mniši stáli u zrodu cyrilice odvozené z řeckého písma. Na východoslovanském území byly vystavěny velkolepé kostely a chrámy vycházející z byzantského vzoru, jež vtiskly ruské architektuře a umění vedle skandinávských a čistě slovanských rovněž byzantské rysy.
    Nedlouho po pádu Konstantinopole byla na dvoře moskevských velkoknížat převzata byzantská ceremoniální etiketa společně s imperiálním emblémem dvouhlavého orla. Nároky moskevských velkoknížat na nástupnictví po byzantských císařích se zvýšily po svatbě Ivana III. se Sofií Palaiologovnou, neteří posledního byzantského císaře. Stále častěji se také prosazovala idea „třetího Říma“, podle níž se Moskva stala význačným politickým centrem a strážkyní ortodoxní víry. V následujícím století se Ivan IV. Hrozný jako první moskevský vládce nechal korunovat za cara (císaře). Již před ním se Mehmed II., osmanský přemožitel Byzance, prohlásil za Kayser-i Rum, doslovně caesara Říma.Jeho následníci se pokládali za legitimní dědice byzantských panovníků až do zániku Osmanské říše na počátku 20. století…..“

    Což je mnohem zajímavější. Turci – pokračovatelé Říma. 😀

    1. Tencokida: taky to vyvolalo v Evropě šok pád Cařihradu, ale v některých i naivní naději, že Mehmet konvertuje ke křesťanství, aby se stal císařem obecně uznávaným. Moskva jako Třetí Řím to je jeden z pramenů mesianistickych mystických i politických proudů v Rusku, že prý oni jsou vyvolení, aby spasili svět a věří, že nesou těžký kříž v podobě různých katastrof za celý svět.

  1. V tomto ohledu jsem velkým optimistou. Trend směřuje k debilizaci a dno je ještě hluboko, i když se nám to tak nezdá. V podrobených koloniích, určených k vyrabování a vykrvení, se dostávají díky protektorům k moci nejrůznější exoti. A někdy i ze vzdoru. Já myslím, že potenciál tu je. A u nás taky.

 14. Bude zajímavé sledovat, jak se k tomu Alex postaví. Navíc příští rok budou volby i v USA a na Tchajwanu.

  Před našimi volbami jsem se to pokoušel nějak podchytit, ale musím sebekriticky přiznat, že vítězství toho tupého bolševického manekýna jsem vlastně nečekal. Bral jsem ho jako nouzovku, která se nebude realizovat.
  https://nautilus2.wordpress.com/2021/12/08/koho-nam-dosadi-po-zemanovi/

  Jelikož se většinou u Sorošů a jeho kamarádů postupy kopírují a recyklují do omrzení, vyplatí se to sledovat.

  1. Gogo: většina lidí nechtěla Babiše. Ostatní z toho vyplynulo. Jedni že zásady svého liberálního názoru, druzí že to je móda na něho nadávat a třetí mu vyčítali covid, lockdowny, vakcíny všecko naráz. Podle jedněch covid řešil příliš a podle druhých ho neřešil dost. Podle jedněch ruinoval státní rozpočet a zadlužoval vyplacením moc vysokých covidovych náhrad a podle jiných naopak ruinoval občany vyplacením nízkých náhrad. Vakcíny sehnal příliš pozdě nebo naopak sloužil farmaceutickému spiknutí vlastně mu vyčítají obojí. Kandidatura Babiše s jeho minulostí neutralizovala kritiku Pavla, že se skolil na rozvědčíka. Lidí řekli, že minulost spolupráce s StB není lepší. Nebýt covidu, možná by v USA vyhrál Trump a válka by potom nebyla nebo by už dávno bylo příměří. Kreml obsazuje nová území jen v době, kdy v USA vládne demokrat. Z republikána by měli víc respektu a Trump by byl ochoten vyjednat víc už před válkou, když to zkoušel dokonce i s Kimem. Většině světa třikrát běda, když Bílému Domu vládne už senilní děda! Chce se dodat: Dear Brandon, god save the queen!

 15. Čaputová nemá šanci vyhrát, pokud by kandidovala.
  To je pravá příčina, proč ji z kandidatury stáhli.
  A bylo zapotřebí to udělat včas, aby se lidé dostatečně zpracovali pro nového kandidáta.

 16. Paní Marková, prosím ZKRAŤTE TITULKY. Už Vás o to žádalo celkem dost diskutujících, protože ty Vaše dlouhé jsou hodně nepraktické a dělají tu neplechu – například v přehledu nových komentářů.
  Nebo diskusi pod vlastními články vůbec nečtete?

  1. Nestěžujte si a uchopte předkládanou novinku za správný konec! Cílem je dosažení stavu, kdy titulky budou mít i několik odstavců a dozvíte se z nich vše podstatné. Článek sám už nebude ani potřeba číst – ušetříte čas!

   Nacházíme se v přechodné fázi, kterou nelze uspěchat. Kdo vydrží, dočká se bulváru, jaký tu ještě nebyl.

   1. Jsem pro 2-3 slovný nadpis, vystihující vše – aby se článek nemusel číst. Čas jsou peníze a je potřeba vydělávat na zboží pro ukrainu.

    1. Alef, Ládik!!!:
     Máte pravdu, pánové, jsem beznadějně zaostalý, nemám prst na tepu doby. Pryč s osvědčenými krátkými a výstižnými titulky!
     Nová doba si žádá nové, neotřelé nápady, i kdyby měly být úplně pito.. ehm, nevhodné.

 17. Díky za článek.
  Dokáží dobře zmarketýrovat i nevýhru. Konec dobrý , všechno dobré. Výborná prezidentka sama odstoupila , pod tlakem zlých dezolátů a škodlivých chcimírů. Jedno voko nezůstane suchý.
  😢
  A teď hurá na ty, kteří způsobili bolest téhle statečné ženě, která jen chtěla, aby se Slovensko stalo ozdobou Evropy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *