12 června, 2024

Jak se jmenují ti dva?

Tak nám soud vzal do vazby dva provařené dezinformátory Patrika a Tomáše. Vystupovali proti covidové diktatuře, stalkovali Kubka, protože podporoval očkování, natáčeli videa o pravdomluvných mééédiích a vyzývali k odporu proti ukrajinským uprchlíkům. Státní zástupce to kvalifikoval na hanobení národa, rasy a etnické skupiny a podněcování nenávisti vůči skupině osob. Policie zakročila a soud rozhodl, že budou vzati do vazby, protože by na svobodě mohli natočit další video…

Vynechal jsem něco?

Hele, na rovinu… já o nich nikdy předtím neslyšel. A to jsem také provařený člen dezinformační scény, také jsem toho v předchozích letech nakecal o covidu, také mi psalo hodně lidí, že jsem zrádce národa, ale na videa těchhle dvou jsem fakt nikdy nenarazil. Za dva roky covidu a půl roku války na Ukrajině mi mezi mojí denní náloží mailů tihle dva nikdy nepřistáli na monitoru. a pokud ano, vůbec mě to nezaujalo. Kdyby o nich nenapsaly Novinky, kdyby je soud nevzal do vazby a policie je nezatýkala, tak bych vůbec netušil, že někdo takový u nás existuje.

A to je, milé děti, první lekce gerilového marketingu. Hned jsem se na ty jejich videa podíval a přečetl jsem si všechno, co se o nich dalo na internetu najít. Vsadím se, že to takhle udělalo hodně lidí a díky skvělé práci našich orgánů se podařilo jejich dezinformace rozšířit mezi mnohem více lidí, kteří by normálně o tuhle čtvrtou cenovou nikdy nezavadili.

To byl totiž můj první dojem po shlédnutí jejich několikaleté práce… Jako fakt jsou tihle dva nebezpeční? Tahle šmíra že podněcuje nenávist? U koho, prosím vás? U nějakých sparťanských nebo slávistických rowdies? Zajímalo by mě, kterého mého čtenáře by tohle podnítilo jen k tomu, to dokoukat nebo dočíst. Na mě to dělalo přesně opačný dojem… to oni byli tak nějak vypodněcovaní k nenávisti a tím svým projevem to vlastně už jen ventilovali. Ne, vážně, řekněte mi, někomu z vás se to líbilo? Máte někdo pocit, že přesně takhle se má bojovat proti covidu i uprchlíkům? Kdybych měl možnost se s nimi potkat, tak bych jim řekl, ať toho nechají a chodí zase na fotbal, protože aktivní blbec je horší než třídní nepřítel.

Vyměňte jejich projevech slovo covid a Ukrajina a nahraďte je slovy Baník a Sparta… a zjistíte, že takhle se baví na fórech takřka všichni fotbaloví fandové. Spíš ještě hůř… A nebo to udělejte naopak. Použijte v jejich projevu místo Ukrajinec slovo Rus a zjistíte, že přesně takhle mluví náš energetický zmocněnec Bartuška, který ve stejném duchu vyzýval lidi upálit a pohřbít u silnice.

Nemělo by teď nějaké jiné komando dojít i pro Bartušku? Nebo je někde nějaká vyhláška, že podněcovat nenávist k Rusům je naopak žádoucí a bude odměněno funkcí? Nebo je to tím, že Bartuška nepoužívá vulgární výrazy a neříká za každou větou „vole“? Jak se liší projev těchto dvou „dezinformátorů“ od oficiálních inzerátů, že pokud někdo chce zabíjet Rusy, ať pošle peníze na příslušný ukrajinský účet, kde za ně budou nakoupeny zbraně a s těmi se bude střílet do ruských mladíků?

Neříká se tomu náhodou dvojí metr? Co je dovoleno Jovovi, není dovoleno volovi?

Ale zpět k našim obviněným ve vazbě… To jako u nás fakt nebyl nebezpečnější vládní protivník? To tu jako fakt nemáme někoho chytřejšího, šikovnějšího a lépe zaplaceného Putinem? To jako tohle je ta ruská dezinformační scéna? Jestli ano, tak by Putin fakt měl prohrát, protože horší než tihle dva je už jen Jakub Janda. Já čtu denně mnohem nebezpečnější texty, které jsou kvalitně vyargumentované, chytré, vtipné, kousavé a ostré. Nebo se u nás orgáni vzmůžou jen na ty nejslabší a dělají z nich odstrašující příklad? To si soudce fakt myslí, že když zabásne tyhle dva, tak tím zachránil hentu prozápadní orientaci? Jako fakt tam někde věříte, že něčeho dosáhnete? Jen se bude víc šeptat a víc se toho řekne mezi řádky.

No, pravda je, že Kubek se alespoň vyspí a nebude ráno kontrolovat, jestli mu někdo nestojí před barákem.

V konečném důsledku se naší justici podařilo zase o něco víc poškodit důvěru v právní stát a důvěru v budoucnost. To jen aby věděli, kdyby to s tou prozápadní orientací nevyšlo, proč dělají topiče v uhelných kotelnách… no jó, plyn nebude. To jen aby věděli, proč je nikdo nemá rád, proč se jich nikdo nezastane a nikdo nebude jejich pádu litovat. Ale to tak je vždycky, když se spravedlnost vyžívá na těch, kteří jsou spíš k politování.

290 thoughts on “Jak se jmenují ti dva?

 1. Blbec skočil na to,
  že Ukrajina skončí v NATO.
  S našimi tanky a děly
  Jak Amíci chtěli.

  Není ropa, není plyn
  my máme hovno,
  Rusko Krym.

 2. Abyste si plně uvědomili kvalitu sraček, do kterých se řítíme, připomenu vám že od 10. 8. 2022 vstupuje v platnost zákaz dovozu ruského uhlí. Jedná se o uhlí za čtyři miliardy eur, tj. asi 100 000 000 000 korun.
  Je to součást pátého balíčku sankcí přijatého 9. 4. 2022 s platností za čtyři měsíce – což je za půl hodiny.
  Až potkáte nějakého zastánce EU, skopněte ho ze schodů.
  Až potkáte nějakého voliče pětikolky, zmlaťte ho kusem vodovodní trubky.
  Haj hou!

 3. Někdo má rád prase z Přeštic
  lanýže jí zase šlechtic
  další hltá stejka
  z mlaďoučkého bejka.
  Čtvrtý vcucne ústřici
  pátý sype skořici
  na ovesné vločky.
  No a co já důchodec?
  Co napíchnu na bodec?
  Bída mě dost tíží
  budu půlit rýži
  utáhnu si opasek
  u průhledných texasek.

 4. Fiallah se dlube v nose
  Vykulenec v kabanose
  Pekari se škrábe v řiti
  Jurečka jel na Tahiti;
  Vyhulenec dredy mastí
  český národ sedí v pasti.
  Zavírá se Družba, Jamal
  Vašek si už nohu zlámal
  když šel (blbec) s pány na led
  nejde ani šunku válet
  mizí skot a není hnůj.
  Kdy jsou volby? Bože můj.

 5. AGENTURA MOODY S ŠÍŘÍ DEZINFORMACE

  9.8.2022 Jan Keller Keller bez cenzury, Komentáře

  Keller bez cenzury: Jan Keller dnes píše o tom, že snížení ratingu Česka kvůli nedostatku plynu je dezinformace. Vláda má jasný plán.

  „Ratingová agentura Moody’s Investors Service snížila výhled České republiky ze stabilního na negativní kvůli možnému narušení dodávek ruského plynu. Agentura tak učinila z obavy, že vývoj situace by mohl vést až k přidělování plynu a k uvržení české ekonomiky do hluboké recese.

  Tento verdikt přišel jen tři dny poté, co ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (STAN) v televizi prohlásil, že podle rozhodnutí Evropské rady platí, že „pokud by například Česká republika neměla dostatek plynu pro vytápění domácností nebo pro nemocnice, tak třeba Německo zastaví chod části svého průmyslu a o ten plyn, který samo potřebuje, se s námi rozdělí“.

  Vidíme tedy docela názorně, kdo tady šíří dezinformace. Je to ratingová agentura, která navzdory faktům tvrdí, že Česko má „omezené možnosti náhrady dodávek ruského plynu v blízkém časovém horizontu“.

  Díky ministru Síkelovi dobře víme, že je to úplně jinak. Pokud Rusko skutečně ohrozí naši zemi snížením dodávek plynu, německá vláda neprodleně rozhodne, jak velkou část svého průmyslu na jak dlouho utlumí, aby proud plynu českým domácnostem zůstal nepřerušen. Případné kompenzace stejně tak jako doprovodný vzrůst nezaměstnanosti v Německu ochotně zaplatí německý daňový poplatník.

  Ministr Síkela zároveň vyzval naše domácnosti, aby plynem šetřily. Tato jeho výzva je poněkud nelogická. Ani slovo přece nepadlo o tom, že Německo nám plyn nedodá, pokud usoudí, že naše domácnosti se nechovají dostatečně šetrně. O takové formě podmíněné solidarity se alespoň náš ministr průmyslu a obchodu nikdy nezmínil.

  Ubezpečení Jozefa Síkely adresované našim domácnostem je nesmírně cenné. Vyplývá z něj totiž, že nedostatkem plynu není ohrožen ani náš průmysl. Z jeho slov vyplývá, že pokud se české domácnosti ocitnou z hlediska dodávek plynu v nouzi, bude to řešit německá, a nikoliv česká vláda. Budou to Němci, kdo šlápne na brzdu a ubere plyn svým vlastním firmám. Česká ekonomika pojede nadále plným tempem a budeme se Německu svou výkonností ještě více vzdalovat.

  Výroky ratingové agentury Moody´s by měly jakýsi smysl pouze v případě, že by Němci ve snaze pomoci českým domácnostem zastavili chod té části svého průmyslu, který je umístěn v České republice. Ale to, jak konkrétně si naši sousedé svoji solidaritu s námi vyřeší, už českého ministra průmyslu a obchodu přece nemusí zajímat.“

 6. Situace na UA se vyvíjí tak , že nás čeká zamrzlý konflikt…
  Rusko se někde zastaví, až to uzná za vhodné a ze zbytku Ukradiny bude polygon pro testovaní nových typů zbraní.
  No a nám v Čr se povede relativně dobře…v létě se ochladíme v nákupáku a v zimě se zahřejeme prací v továrně na výrobu zbraní.

   1. Vidlák:
    „On především vůbec nemyslel.“
    —————
    Musím se Koudelky tvrdě zastat:
    Je třeba nahlížet na činnost každého na pracovišti z hlediska jeho popisu práce.
    Příklad? Určitě nebudeme kritizovat chirurga na operačním sále, že místo operování nehraje na příklad na fujaru..
    Od toho tam přece není!

    Stejně tak je nefér kritizovat Koudelku za to, že nemyslel.
    Od toho tam přece není!

    (Navíc by jakákoli samostatná myšlenková činnost představovala z jeho strany vážné překročení transatlantických kompetencí)

    1. Ve znaku Bezpečnostní informační služby je nápis: „Audi, vide, tace, si vis vivere cum pace.“
     („Naslouchej, pozoruj, mlč, chceš-li v klidu žít“)

     Tak proč se toho Koudelka nedrží?

     1. A když se někoho zeptám, jestli ví, kdo je Vulterin, Růžek, nebo Lang, většinou nikdo o těch jménech nic neví. Za nich byla BIS tajnou službou ….
      Ale Koudelka, ten jediný vstoupil ve známost. Moc tím BISce neprospívá.

 7. Já myslím, že ještě bude veselo. je stále jasnější, že politici „vyspělého Západu“ konají ve prospěch hegemonistických snah USA, což je ovšem nyní už proti zájmu jejich občanů. USA tak budou „zadržovat“ a „vyčerpávat“ RF do posledního Němce, Čecha, Poláka atd.
  Ti gauneři ve vládě posluhují zájmům USA, které jsou již neudržitelné – poslední co zbývá je otevřený konflikt. Celkem by mě zajímalo, co si asi tak myslí členové pětidemolice, že bude následovat, resp. jak si zachrání krk. V okamžiku, kdy se nálada ve státe zvrhne do nálady lynčujícího davu, tak to už nezastaví nikdo – a nutno říct, že pro tento vývoj dělají maximum.
  Turbína na NS-1 zřejmě dopočítává poslední hodiny a pak ji vypnou, ropa Družbou už neteče a jen tak hnedle nepoteče. Navíc, Rusové očividně nemají snahu přeskakovat překážky, aby dodávali do států, které na ně plivou a chovají se nepřátelsky.
  Nenávist ke všemu ruskému je vybičována, ale bez energií jsme v p*deli. Takže jsem fakt zvědav.

   1. Věřím, že poctivě udělaný průzkum zobrazuje realitu, ale stajně tak věřím, že ve většině případů zveřejňované výsledky jsou zveřejňované za účelem manipulace – tedy nasměrovat lidi směrem, který je žádoucí.
    Ještě mě napadly dvě věci – Rusové ukončují spolupráci, ale přitom stále tvrdí, že nemají nic proti rovnocenným a férovým vztahům. Tak mě napadlo, že podmínka obnovení spolupráce a dodávek energií v budoucnu může být podmíněna vrácením do stavu, kdy dali Gorbymu slib „ani centimetr na východ“.
    Druhá věc, co mě napadá je poznámka z ruských blogů – že ten německý exkancléř nemusel jet na „dovolenou“ za Putinem jen kvůlivá dodávek plynu, ale probrat co by se asi tak dělo, kdyby se Německo vrátilo k Marce. Návrat k Marce totiž by mohl řešit největší bolístku pánů kapitalistů v Německu. Výměnou např. 1:1 a současně uložením mimo dosah pracek USA (nebudou to USD) eliminují možnost krádeže. Ta jejci centrální banka chtěla dostat zlaté rezervy z USA dodom a … a neuspěla. Je tedy zřejmé, že to zlato budou muset odepsat tak jako tak. Zavedením Marky, převodem např. 1:1 a hlavně uložením v německých bankách a následném napojení na ruský systém MIR a ten čínský platební systém eliminují možnost krádeže ze strany USA. Rusko a Čína by v podstatě musely uznat, že opětovné Marky mají hodnotu ekvivalentní dosavadním držbám EUR a USD.
    Čím více nad tím přemýšlím, tím mi to připadá jako menší a menší utopie. Bylo by to v podstatě elegantní potopení USA.

    1. Vůbec nemám představu jaké je složení akcionářů největších německých firem a jakou roli/váhu mezi nimi mají Američané. Kdo je vlastně skutečně ovládá. To může být rozhodující.
     Rovnice má příliš mnoho neznámých, ale pokud….
     – nebude dostatek plynu pro průmysl
     – nebude dostatek ropy pro průmysl
     – nebudou další materiály pro průmysl
     … pak to euro jako měna nemůže přežít.
     Víme jak jsou Němci důslední a pořádkumilovní. Že mají v trezoru nějaký „Plán B“, o tom vůbec nepochybuji. Jaký? To kdyby věděl….. tak by mě zabili.

     1. Plán B – přežít zimu, tak jako v minulosti.
      Nyní mají větší šanci.
      Mají větší kupní sílu, mají plné zásobníky i v Česku, mají pokakanou českou vládu.
      Oni přežijí relativně v pohodě.
      My asi jak v Rusku, za Jelcina.

      1995 2000 2005 2010 2015
      Míra inflace (%) 204,90 20,98 12,70 6,86 15,95
      Míra nezaměstnanosti (%) 7,23 10,59 7,10 7,30 5,30

     2. V tom trezoru to mají od doby přechodu na euro. pečlivě opečovávané a byť za nemalých asi nákladů. Psala jsem to tu onehdy. Takže žáden problém.

      1. V Afghu měli silného motivovaného nepřítele v sandálech a s kalašnikovy.
       V Deutschlandu je poslušné obyvatelstvo, na rozdíl od Afghu mnoho SSA základen a totálně rozvrácená armáda díky působení tehdejší ministryně války fondán z Hovnové (můj copyright) ®

  1. Pane Dvořák.
   Zastavení ropy pře Ukrajinu do Slovnaftu,je Ukrajinský trest pro Orbána,pro Maďarsko,když nechtějí podpořit Ukrajinu voj.materiálem.Jak dlouho to potrvá nevím,ale Fiala ani necekne,možná Poláci,Rakousko se budou zlobit.když odebírají ze Slovnaftu produkty z ropy.

   1. „Polsko vyhrožuje Evropské komisi sesazením von der Leyenové“
    Polsko se pře s Evropskou komisí o vyplacení pandemického peněžního balíku obnovy za více než 35 miliard eur (přes 800 miliard korun), který blokuje předsedkyně EK Ursula von der Leyenová kvůli požadavkům na reformu právního státu. Podle ní a Komise jsou změny, které mají napravit nezávislost soudů, zatím jen kosmetické. Politici v čele s Jarosławem Kaczyńskim vyhrožují, že „nasadí všechny zbraně“ a díky politické alianci šéfku EK sesadí.

    https://www.novinky.cz/zahranicni/clanek/polsko-vyhrozuje-evropske-komisi-sesazenim-von-der-leyenove-40405275

    1. To by mě Kaczynski moc nepotěšil.
     Právě Lejnová je přece tou úplně nejúčinnější zbraní k rozpadu EU. Přijít místo ní někdo racionální a chytrý, tak tu máme EU v současné podobě na věčné časy.
     Chce to někdo?

   2. Možná vám nedoklaplo, že Maďarsko má zákaz vývozu energií, když nebudou mít Maďaři, nebudou mít Slováci, nebude mít Česko.

    Nemusíme uvažovat o dovozu oslů z Turecka, protože ve Vládě jich máme dost, ale neznáme jejich nosnost.
    Ale rákoskou to napravíme.
    ÍÁ

  2. Pane Dvořáku, k otevřenému konfliktu typu „nálada lynčujícího davu“ v České republice nikdy nedojde.
   Dokud se to všechno přímo nedotkne vyšší střední vrstvy a například také umělců, nic se dít nebude.
   Navíc – MUSÍ to začít v Praze. Sebevětší demonstrace například ve Zlíně, Brně, Kroměříži, Olomouci nebude znamenat vůbec nic.
   Dokud se bude mít dobře vyšší střední vrstva, nižší i vyšší státní úředníci, nestane se vůbec nic.
   Na jakékoliv paralely s 89, nebo i pozdější akce typu „děkujeme odejděte“ doporučuji zapomenout – to už se nikdy opakovat nebude, tomu vláda a speciální složky spolehlivě zabrání.
   Pokud už se někde sejde nasraný dav řekněme 500-1000 lidí, tak fízlové maximálně přihrčí s těmi svými speciálními kamerovými vozy, s těmi nenápadnými šestimetrovými teleskopickými stožáry pro kamery pro záběry až téměř ve 360°. Poznačí si všechny přítomné do „notýsků“ – těch extra notýsků, co umějí identifikovat obličeje – a tím to vysoce pravděpodobně skončí.

   1. Vy popisujete explozi, která se nebude konat.
    Já si představuji spíše implozi, zhroucení systému, neb mnohé prostě přestane fungovat.
    Bez plynu a ropy, s omezeným množstvím elektřiny, skoro jistě.
    K tomu žádné davové akce ani snad nejsou třeba.
    Není to hezká představa, žádné hrdinství na barikádách, prostě spíš náhlé prozření a pohled do šklebící se tváře reality.
    (Tu šklebící se tvář jsem vymyslel sám, asi se dám na poezii)

    1. Dal bych sem odpovídajícího škleboně ale přes debila mi to nechce, a ještě potvrzující palec hore.

   2. Já bych se možná trochu vrátil k tématu článku – zatčení oněch dvou „rowdies“ za nadržování Rusku, projevy a videa proti našim národním hostům a tak podobně. Jak už tu mnozí psali v podstatě za mě, šlo o to předvést agresivní jedince, ukázat sílu a nemilosrdnost současného režimu. Vyvolat strach u alternativy. Ale teď když vím o těch dvou podrobnosti (z Vidlákova pátrání)… Ačkoliv jsem tu o nich postoval 2x odkaz, na rozdíl od Vidláka jsem o obviněných nic nevyhledával, tudíž jsem si užíval slast nevědomí tupého sledovače ČT09 a čtenáře Novinek, Akktuálně a iDnes.

    Kdo pamatuje severočeské demonstrace proti cikánskému teroru, na YouTube bylo dostatek videí, kdy tajní BiSSáci (nebo z jaké oddělení byli) byli ti, kdo mlátili do aut, házeli molotovy, snažili se rozpoutat brajgl, aby stát opět měl důvod zasáhnout brutálně. Nezapomenutelné věty: „TOHO ne, má přece červenou pásku („Z“ Putinovec už tehdy ???), ten je NÁŠ.“ Ze zásahu uniformovaných policistů při zatýkání.

    Policejní blbouni pak byli vyfoceni (natočeni ?) snad v Praze, dvě grupy, černé kožené bundy nebo trička, řetězy, holé a nakrátko sřižené hlavy a házeli po sobě polystyrenovými dlažebními kostkami. Což bylo pro dotyčného fotícího nejdříve srandovní, jak se odrážely, pak se asi doftípil. Od té doby chvíli zlidovělo heslo: „Muž v hnědé kožené bundě“. (Ten to tam režíroval) Takže ať v případě oněch dvou obviněných hloupých ruských přisluhovačů, kdy by třeba nějaké horké hlavy vyšly na jejich obranu, nějaká ta demoška nebo onen zmiňovaný nasraný dav 1000 lidí (od Toho, co čte, ale nepíše), dají se využít podobně cvičené jednotky – rozpoutat opět brajgl a občani by nepípli, i když by snad Petro B.Fialenko nechal povolat armádu. Ještě, že tanky už nemáme…

    1. Koho by to zajímalo, demonstrace od nás z Varnsdorfu.
     https://www.youtube.com/watch?v=FZpwOHfSKRI,
     zůstalo to na netu jen díky tomu, jak si to cigomea nazvala.
     Nikoho nerozehnali, potyčky s policií probíhaly dlouho do noci, chlapci moc nestíhali a to tu byly pořádkové jednotky minimálně ze tří krajů včetně jízdní jednotky a policejní stříkačky. Dokonce se přiletěl podívat i tehdejší ministr vnitra Kubice.
     Policejní provokatéři jsou dobře poznat, vyholené hlavy, černá trička, často tmavé brýle (takhle podle policejních představ vypadá skin). Řídí to muž nikoli v hnědé kožené bundě ale v bundě barvy khaki. Nejvíc provokuje, později je v klidu za kordónem policajtů.

     1. …já psal obecně, měl jsem na mysli Janov a další města na severozápadě. Mimochodem, přes váš Varnsdorf jsem tenkrát projížděl, zastavili mě Pomahači a Chrániči, udělali zběžnou šťáru auta, jestli nevezu baseballovou pálku či zbraně a co mě hluboce urazilo, jeden z příslušníků zastavil následující vozidlo a ten „můj“ mu říká: „Toho nech, copak nevidíš, že je to Němec ?“ Cítil jsem se národnostně utlačen.

   3. Dnes jsem četl, že průměrná mzda je 49.000+
    Kdo z vás to má?
    Mají to státní úředníci, policajti, vojáci.
    Ti nikdy proti režimu nepůjdou.

    1. Na ŘADOVÉ státní úředníky zapomeňte. Až od ředitele odboru výš.
     Dokonce ani většina učitelů to nemá.

   4. To je problém, že dřív bylo pár někdy jen černobílých fotek z demonstrace. Teď můžou mít hodiny videa. Potom se někde změní režim a můžou si zjistit, kdo byl na politický nesprávném protestů před 20 lety.

  3. Pane Dvořáku, co když chtějí vyvolat hněv davů a pak jej usměrnit. Mrznete? Tamhle Rus toho má přebytky tak jděte a vemte si to!! Mnoho lidí je fakt zmasírovaných.Já tady poslal jeden názor diskutéra, který se týkal té rady starších, fakt to mělo něco do sebe a obeslal jsem s tím i kolegu , který má totálně opačný politický názor jako já. Hned mně slušně odkázal do patřičných mezí, že -byla tam zmínka, že posíláme zbraně na Ukrajinu- tak hned argument ty zbraně se tam posílají proto aby rus odtáhl do mordoru a kdyby tam nevtrhl tak mrtví jsou živí. Co chcete…Je to kolega v práci, pokud se nebavíme o politice umíme spolu fakt dobře vycházet. Podívejte se, co dělají média s Babišem. Jednoznačně připravená provokace i s následnou mediální masírkou, nejvíc je mi líto těch policistů, kteří tam byli posláni. A člověk přirovná chování rozvracečů demonstrací a mítingů k těm, kteří to před desetiletími dělali a už je zle. Ještě zdaleka nemá tato vláda na kahánku protože dost lidí neumí pojmenovat skutečné viníky toho zla.

   1. Tohle mě taky napadlo na začátku, ale jak jde čas, tak si říkám, že by to bylo dost hloupé. Nasrat lidi je jedna věc, poukázat, že v RF je vše a stačí si to vzít … no dobrá, ale jak? Armádu nemáme, lidi, kteří mají alespoň nějaký vojenský výcvik už taky ne (nepočítám ten expediční sbor na ochranu francouzského rabování v Mali), takže koho a jak poslat na zlého Rusa?

  1. Jakže zní to americké zdůvodnění svržení atomových bomb na Hirošimu a Nagasaki? Že to zachránilo miliony životů a zkrátilo válku o pět let? Měla to být inspirace pro další?

   Mimochodem článek tak nějak nevyjmenovává to nejjednodušší vysvětlení, že to prostě Amíci odpálili ze svých letadel, která mimochodem v oblasti usilovně krouží (zdroj AK včera): https://bit.ly/3dl2gkV

   1. Dostrel není tak velký. Kdyby letadla přiletěla blíž, byly by důkazy. Těžko to odpálili z dokonale neviditelného letadla. Odhaduju střelbu ze země.

  1. Jak, že se to rýmuje? Borovec , Borovec, blbec , blbec.
   Idnes, dnes děs děs.
   Helejďte se , jaké že to má hodnocení pětilepra? Sto ze sta, nebo devadesát ze sta možných?

 8. MOL nabídl Ukrům, že jim tranzitní poplatek za Rosněft zaplatí (a potom si jej s Rosněftem započte za dodávku ropy) čeká se na odpověď Ukrů, zda budou souhlasit. Jenže to by bylo obcházení 7. sankčního balíku EK.
  Tož uvidíme, na dodávky pomoci Ukrům z ČR bude jistě benzínu a nafty pořád dost.

 9. Já nevím jak vy, ale já jdu ještě rychle dotankovat a projet se po okolí, nejspíše to bude naposledy.
  Rajchl předpokládal , že pohonné hmoty budou na podzim za 90 kč litr. To ještě počítal s tím, že jen díky sankcím a postupném odstřihávání se od ropovodu. Vypmutí Družby nejspíš vše urychlí a možná i dramaticky změní přdpokládanou cenu .
  Ještě je zde někdo kdo nepůjde 3.9. na Václavák? To chcete žít takhle? Já tedy ne, já jdu a s chutí si zakřičím ať už jde pětilepra do zádele. Tam to teda takhle neřeknu.

  1. Nejdříve nám zastavili plyn, nyní i ropu.

   Dobře nám tak, protože málo podporujeme Ukrajinu.

   8 března, 2022 (17:18)
   Poslanec Gončarenko vyzval k zastavení tranzitu ruského plynu přes Ukrajinu
   7. března 2022, 12:43

   Dodal, že Ukrajina trpí tím, že Evropa nadále přijímá ruský plyn a pumpuje ho přes naši zemi.

   „Buď nám Evropa pomůže zajistit bezpečnost našeho systému přepravy plynu, poskytne letadla, protivzdušnou obranu, nebo musíme zastavit tranzit,“ shrnul Gončarenko.

   https://strana.today/news/380591-honcharenko-prizval-zakryt-tranzit-haza-rf-v-evropu-cherez-ukrainu-.html

 10. Blbíš a Asfalťák aneb kognitivní funkce a inkontinence.

  Vy holt, Asfalťáku, nedáte pokoj! Jakoby nestačilo, že minulej měsíc jsem absolvoval dvouletou pravidelnou povinnou prohlídku a obvoďačka na uvítanou vznesla s prohlídkou určitě nesouvisející požadavek, abych si prej zapamatoval tři slova: „banán“, „panel“ a ještě něco, co už sem zapomněl. Taky mně ukazovala sešítek s nádhernýma abstraktníma barevnýma obrázkama a měla takový blbý otázky, jako jaký prej číslice vidím a přitom sama nepoznala, že tam sou jenom barevný kytky. Ale sem slušně vychovanej a tak sem tu její momentální mentální indispozici taktně mlčky přešel. Boj nastal, když mi chtěla sáhnout na papíry a ukazovala něco na dveřích. Ty dveře jsem sice viděl, ale tu cedulku s písmenkama až po nasazení brejlí. Když sem tu cedulku míjel, divil byste se sám, jaký tam byly nakreslený malý písmenka. No a na konci prohlídky nedala pokoj a chtěla vědět ty tři slova, ale co čert nechtěl, jak sem byl z toho řidičáku celej nesvůj, nebo co, tak sem zapomněl i ten její „banán“ a „panel“, takže se bohužel nedozvěděla, co sama nevěděla.

  Pak se mě začala opatrně vyptávat (jako tady náš BANdita neopatrně) jestli prej trefím sám domů. Tak sem ji ujistil, že jako bez problému. To bylo snadný, já ji totiž převezl, protože ta moje furt hodná žena na mě čekala v autě před ordinací. Blbě se žena začala na mě koukat až na křižovatce, když jsem ji požádal, aby se koukla nalevo i napravo jestli tam nejede nějaký auto, já si totiž přeležel v noci krk, to dá rozum!

  No, a když sme přijeli domů, tak volala naštvaná sestřička, že jsem u ní zapomněl tašku, v který jim tam v ordinaci furt zvoní můj mobil a na věšáku bundu, tak jestli je moje a taky se ptala ženy, jestli sem skutečně už dorazil domů. Pak už nevím vo čem si asi 10 minut ještě s ženou povídaly, to víte, ženský. Sem přece slušně vychovanej a neposlouchám cizí hovory, žejo … a taky proč bych poslouchal, sem docela i hluchej!

  No a každý ráno slyším: …“ nezapomněls´ty prášky“ = nejsem přece debil, tak to dopadá, když si někdo zřejmě plete kognitivní funkce s inkontinencí, což my dva si určitě nepletem, žejo Asfalťáku?

  P.S.
  a když se mi ptala na ty tři slova, tak sem si jako na potvoru vzpomněl na našeho Godota a jeho zbraně a (ne)bezpečnostní situaci v našem státě a říkal sem si, že by stařec mohl něco udělat pro světovej mír, že bych jako rovnou doktorku požádal o přísnější lékařskou prohlídku, která se má dělat prej před podáním žádosti o zbroják, nebo kdyby Černochová potřebovala povolat do zbraně slepý a hluchý ženisty, ti totiž jako jediný na světě dokážou stavět pontony kulky-nekulky. Ale když sem viděl doktorku, která není sama schopna si zapamatovat tři slova, usoudil sem, že to není zrovna dobrej nápad.

  1. Bohužel nejste sám.

   Snažil jsem se doktorce vysvětlit rozdíl mezi skupinou C1 a C, ale nepochopila, takže nyní platím jak blbý, ale řidičák bez boje nedám.
   Jde o princip

   1. Dodatek
    Když zavřeli Družbu, bude řidičák na koňský povoz?

    Ještě umím čehýýý, hóóót, prrrrrr, zuríííííkk.

  2. Doporučuji elektrostimulátor Globus Genesy SII, je tam i program na inkontinenci a všechny funkce, vč. kognitivní.

   1. Ládiku,
    s kognitivní inkontinencí nemám problém, inteligence mi sice samovolně tryská i z uší, ale ucpávám si je toaletním papírem a když mi dojde, (ten hajzlpapír, inteligence nikdy!) chodím si podobně jako blbíš ulevovat sem.
    —–
    Podobný program na kognitivní funkce má i předchůdce Globusu Genesy SII – elektrické křeslo. Na rozdíl od Globusu se na něm dá i pohodlně sedět, nevýhodou je vyšší spotřeba el. energie.

 11. Pokud je to pravda, tak Rusové zničili 300 raket pro HIMARS. Kolik byla ta původní dodávka? 1000? To asi nebude nejlevnější zásah.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *