30 května, 2024

Já to nechápu..

Přemýšlím o tom už několik dní… minimálně od těch tragických fotek v Buče. Naše média i politici se předhánějí v odsouzení Ruska, předhánějí se v těch nejsilnějších prohlášeních, berou si různé chytré hlavy a ve výsledku se zcela unisono dozvídáme, že Rusové střílejí na civilisty záměrně, že je to součást taktiky. Pokaždé samozřejmě zazní srovnání s nacistickým Německem, které to přece dělalo také tak.

Já bych k tomu přidal, že není třeba chodit tak daleko, před pár lety to přesně takhle dělal Islámský stát. Záměrný teror, záměrné útoky na civilisty, nějaké to vražděníčko, aby nikoho nenechali na pochybách, kdo je pánem a co se stane těm, co se nepodrobí.

Všichni chápeme ne? Rusové záměrně útočí na civilisty. Záměrně na ně střílejí, dostávají rozkazem znásilňovat a zabíjet. Záměrně ostřelují obytné čtvrti, záměrně se zaměřují na místa, kde jsou lidi. Naposled teď v Kramatorsku na nádraží. Putin je Hitler, Rusové jsou moc a moc zlí.

Drobné detaily, že nešlo o Iskander, ale o Točku, kterou Rusové už dávno nepoužívají (ale Ukrajinci ano), to samozřejmě nikoho nezajímá. Je třeba si emočně zaexhibovat a zatlačit na politiky, aby se do války přidali také, protože to tady „úplně všichni“ chceme.

Mě by ale Apoštolsky zajímalo něco jiného…

Proč se tím sakra Rusové tají, když jde o záměrnou taktiku? Koho potřebují přesvědčit, že to nedělají? Proč vypouštějí ty záměrné dezinformace, proč se pokoušejí tvrzení našich mééédií vyvrátit? Proč tvrdí, že to nedělají?

My tady všichni přece zcela jasně víme, že to dělají. Naše média, politici, analytici, belingcati, vojáci, Petr Pavel, Černochová, Fiala, Koudelka… všichni přece jasně vědí, že to udělali Rusové, že to vždycky a za všech okolností Rusové dělají. Nikdo o tom nepochybuje, všichni ty ruské dezinformace okamžitě vyvrátí, není žádných pochyb. Rusové mohou zapírat, ale všichni tady dobře vědí, jak to je.

Tak proč to Rusové zapírají? Vždyť ten teror proti civilistům má smysl jedině tehdy, když se k němu přiznáte. Když ukážete, že jste skutečně odhodlaní vraždit. Že se nějakých mrtvých dětiček neleknete. Islámský stát se ke svým popravám a mučením hrdě hlásil. Uvedl i důvody, proč toho či onoho popravil. Uvedl důvody, proč se pomstil stovkám iráckých kadetů, kteří byli hromadně zastřeleni.

Němci si také o Lidicích natočili film. Ten teror dělali proto, aby každý pochopil, jak dopadnou jejich nepřátelé. Každý den v rozhlase předčítali jména popravených. Filmovali si hořící sovětské vesnice a dávali to do svých filmových týdeníků.

Dokonce i ta naše Madlenka Korbelová řekla jasně, že ta smrt iráckých dětí za to stála. Dokonce i ona s tím veřejně neměla problém. Prostě to tak bylo správné.

Když jsou Rusové takové svině, co vraždí civilisty záměrně jako součást celkové taktiky, proč se tím nechlubí? Proč se snaží o opak? Proč se obhajují, proč používají ty svoje dezinformace a proč se snaží přehodit vinu na Ukrajince? Koho potřebují uchlácholit? Nás na Západě určitě ne, protože my stojíme za Ukrajinou v jednom šiku a už dávno jsme ve spravedlivé válce. Komu potřebují dokázat, že jsou jiní? Svému vlastnímu obyvatelstvu, které stejně nemá žádné informace, protože tam mají cenzurovaná média a nikdo jim stejně neříká pravdu?

Jestli je teror součástí ruské taktiky, neměl by se tím Putin spíš chlubit? A neměl by to dělat častěji? Když je to součást taktiky, proč prostě nevraždí opravdu ve velkém? Proč prostě nepřilítne strategický bombardér a celý ten Kramatorsk nezapálí plošně?

118 thoughts on “Já to nechápu..

 1. Twitter se baví:

  „Táákže.. ruská zmrzlina a ruské vejce jsou pryč, připraví se langoš, segedín, uherák a budapešťská pomazánka!
  A ty čabajko se neraduj, na tebe taky brzy dojde.
  A guláš a maďarská klobása.“

 2. Jsem rád, že mě kamarád na vás navezl. Nevěřil jsem, že by A.A. dokázal nepsat. Tipuji ho na člověka, který tenhle ventil potřebuje. Sám to mám podobně a čím déle se držím a nekomentuji, tím to pak je horší. 😉 Třeba na FB budu asi brzo zabanován, protože údajně páchám SPAM. Sice píši málo a každý příspěvek je originál bez odkazů, ale bohužel s nesprávným narativem. Tak mi je maží a vyhrožují. Bude hůř. Nejsem hrdina a až mi nějaký angažovaný úředník sdělí, že třeba to povolení nedostanu, prože nemám ty správné názory, tak se kruh uzavře a já opět budu mlčet a myslet si své.

  K článku: Vyrojilo se tolik pravověrných rusofobů, kteří mají o všem předem jasno, že je skoro nemožné kdekoliv diskutovat. Tedy konfrontovat své názory s těmi jinými a třeba je i pod tíhou argumentů měnit. Dle mého je to špatně, ale není to novinka. O lidi a jejich názor nejde. Většina stejně nakonec přebere to, co slyší nejčastěji a co zanechalo nějakou emoci. O tom by mohli psát tvůrci přihlouplých reklam. Překřičení a umlčení jiných názorů je tedy skvělou metodou. Argumenty, fakta, pravda … nepodstatné. Sebevětší blbost se protlačí do hlav prostě jen častým opakováním. Až mě překvapuje, že s tím Rusko nepočítalo a nerozjelo pořádnou mediální kampaň hned ze startu. Nebo možná počítalo a vyhodnotili, že Západ se jim prostě nevyplatí přesvědčovat. A zbytek světa má informací dost aby si udělal svůj obrázek.

  1. Můj pocit, že Rusko nechce mít se Západem nic společného, sílí. Část ruských elit, zvaná pátá kolona, samozřejmě ano. Ten zbytek raději zatne zuby a ani plyn nám neprodá. Hlasy „když EU chce embargo, má ho mít“ v ruském prostoru sílí.

   1. A divíte se? Diví se někdo, kdo má ještě všech pět pohromadě?
    Před chvílí jsem si pustil tohle: https://www.youtube.com/watch?v=fJMbdDFNvYo&t=1s

    Vidět/slyšet tu afektovaně zubatou kozu Richterovou a jejího parťáka s hovězím hlasem i myšlením, ještě teď je mi z toho zle. – A tohle řídí stát. To je jako když posadíte opici na místo řidiče autobusu a prase oblíknete za průvodčího.

   2. K tomu zatnutí zubů.
    Rus dokáže hladovět, Rus dokáže přetrpět zimu, Rus dokáže chcípnout, ale Rus nedokáže prohrát.
    Jenomže teď bojuje proti Ukrajinci, který to má nastavené úplně stejně.
    Putin nemůže stáhnout ocas a klidit se domů. On musí vykázat nějaké vítězství.
    Zelenskymu by doma neprošlo, pokud by Putinovi dnes ustoupil.
    Ještě před měsícem by se mohlo uvažovat o nějaké autonomii Doněcka a spol, dnes už to nejde.
    Rus má kámoše, Ukrajinec taky.
    Takže se budeme prát krz ty nerostné suroviny, kdy Rus zarazí trubku do země, z ní něco tryská a Evropa to dost nutně potřebuje.
    Jenomže ten Rus zase až tak moc široká ramena nemá.
    Schválně porovnejte hdp Ruské federace a státu Texas. Myslím, že ty cifry vás dost překvapí.

    1. Já tomu HDP stále nějak nerozumím.

     Stejnou roli v něm hraje výroba oceli a cementu (výroba čehokoli, co má nějakou REÁLNOU užitnou hodnotu), jako peníze utracené ve fitku či v hospoděaukiadeřníka, případně faktura za školení mužstva v genderových stereotypech.

     1. Co pise wiki
      Z analýz vyplývá příčinná souvislost HDP se spotřebou energie[1] (HDP je tedy téměř vyjádřením míry spotřeby bez ohledu na kvalitu produktu).
      HDP nutně nevyjadřuje kvalitu života a bohatství občanů v daném státě.
      V neposlední řadě je třeba zkoumat nepeněžní faktory bohatství, kterými jsou například volný čas, dobré životní prostředí, nízká kriminalita, fungující instituce a další. Tyto faktory není možno vyjádřit ani aproximovat peněžně, a proto zůstávají HDP skryty. Přesto zcela evidentně vstupují do bohatství obyvatel a například při porovnání kvality života v jednotlivých zemích je třeba s nimi počítat. Nižší HDP pak nemusí nutně znamenat méně bohatou společnost (např.: investice do ochrany životního prostředí může snížit HDP[Jak? Přidat vysvětlení!], přesto nehmotné bohatství obyvatel vzroste).
      Hrubé národní štěstí (HNŠ, anglicky gross national happiness, GNH) je koncept, který se snaží vyjádřit míru kvality lidského života a rozvoje společnosti pomocí obecnějšího ukazatele, než jakým je hrubý domácí produkt.

    2. Když už jsme u těch čísel, tak zkuste od výše HDP USA a Ruska odečíst velikost jejich dluhu. Myslím, že ty cifry vás překvapí ještě víc.

    3. Víc než hdp mě zajímají cenovky v obchodech. A co vidím, optimizmem mě příliš nenaplňuje. Za to prý může Rusko. Skoro to vypadá, že je Rusko všemocné.

    4. HDP je nic o ničem.
     Speciálně v Texasu stačilo pár dní mrazů a celý svůj HDP si mohl tak leda nabouchat do uší, protože nemá energetickou veřejnou infrastrukturu a soukromí provozovatelé klekli jak babka u zpovědi.

 3. Fiala byl na kongresu stoprocentní. Dostal 510 z 510 platných hlasů a dál povede ODS.
  Opravdu nikdo necítí ve vzduchu ten odéesácký trapas?
  Opravdu si nikdo neuvědomil, že Fiala musel hlasovat sám pro sebe?
  Chudinka měl strach, že mu ten hlas bude chybět.

  1. Macek mu napsal pěknou veršovánku – sedí jak zadel na hrnec:
   Našli jste si místo nové, v zadku von der Leyenové.
   To nemá chybu.

   Povede dál ODS… jo, močálem černým kolem bílých skal.

  2. Já bych spíš řekla, že jeho hlas byl jeden z těch 24 neplatných. Ten blb určitě neumí ani volit – jako ostatně kdysi Kníže.

 4. Fakt nás mají za debily:
  https://www.novinky.cz/valka-na-ukrajine/clanek/moskva-odhalila-ukrajinskou-provokaci-v-chemicce-ma-to-chybku-tovarna-neexistuje-40393373

  Jenže stačí pohled na googlemapy a hbitě zjistíme, že uprostřed toho zbořeniště stojí fungl nová a docela velká hala: https://www.google.com/maps/place/Pervomajskyj,+Charkovsk%C3%A1,+Ukrajina,+64109/@49.3544552,36.214536,486m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x40d8a346ca70abf9:0x509e4556feefc3a2!8m2!3d49.3950005!4d36.2154517
  Obrázek z hovínek je pečivě oříznutý, aby nová hala nebyla vidět.

  Nemluvě o podniku na SZ obce. Patrně jde o obilná sila, ale není to nijak označeno a může to být také sklad lecčeho.

  1. Na těch mapách jsou ty haly asi 3, jedna vpravo od té zobrazené a další kousek dolů (na jih?) stačí si jen projet celou tu oblast

 5. Telegram z Ukrajiny:
  „Promluvme si obšírněji o technologii, kterou se naše LOMy a západní nevládní organizace pokoušejí rozhoupat na případu ukrajinské krize, a modelujme, k čemu by to mohlo vést.
  Naše ukrajinské LOM pokračují v používání jediného trumfu, který může Ukrajině přinést vítězství – přimět Rusy, aby vystoupili proti své vládě na obranu Ukrajiny a celého pomyslného „civilizovaného světa“. (Všichni už pochopili, že sankce Rusko „neutopí“ a že pod nimi může klidně roky vést válku a vymýšlet schémata, jak sankce obejít).
  Technologie našeho LOM je jednoduchá: všichni, kdo veřejně nepodporují Ukrajinu, jsou označováni za zbabělce, ponižováni, poukazováno na to, že tím podporují vládu, torpédováni na sociálních sítích, organizován psychologický nátlak, ponižování, cenzura, strašení, že se stanou vyvrheli. Cílem je emocionálně donutit ruské blogery, hudebníky a kulturní elitu, aby vystupovali proti úřadům, a tím je zničit zevnitř. V tu chvíli Ukrajina okamžitě zvítězí a naši LOMisté samozřejmě neříkají „svým oponentům a podmíněným přátelům“, že pokud Ukrajina zvítězí, bude muset Rusko a jeho lid „50 let platit reparace a kát se“, a navíc je donutí vzdát se mnoha území a geopolitického vlivu. Rusko může být nuceno vzdát se velké části své výzbroje a demilitarizovat (odzbrojit), čímž bude na mnoho let oslabeno a vyřazeno z „klubu geopolitických velmocí“.
  Západní experti na „barevné revoluce“ v této době využijí situace a pokusí se rozkolísat Rusko zevnitř, poštvat vlastence proti liberálům, Čečence proti Rusům a tak dále. Vyvolají dokonce občanskou válku uvnitř Ruska a chaos na mnoho let, což povede k rozdělení Ruska a k totální bídě a devastaci.
  Naši lidé z LOM o tom nemluví, ukazují svým „oponentům-přátelům“ jen jednu stranu mince, ale neupozorňují je, že jejich jednání podepíše „rozsudek smrti Ruska“ jako velké země a odsoudí lidi k chudobě kvůli chaosu, který začne po pádu vlády.
  V podstatě se nyní jedná o to, že někdo přežije: „buď Rusko, které posílí svůj vliv a moc, nebo Ukrajina, která se stane větší a silnější na úkor zániku Ruska“.
  Proto se naši LOM chovají ke svým oponentům trochu nefér, když jim říkají jen jednu stranu mince, aniž by je upozornili na důsledky.“

  1. Ano, tento plán jistě připadá soudruhům za velkou louží naprosto geniální, akorát že je úplně blbej.
   Za 1. Rusko prostě neprohraje. Buď porazí Ukrajinu, nebo zničí úplně všechny. A tím úplně je to myšleno tak, že na téhle planetě nezůstane nic živého, maximálně někde v hloubkách oceánů.
   Za 2. Rusku stačí odříznout svou populaci od západního internetu, případně ho bude filtrovat. Technologie dodá a jejich provoz zajistí Čína. Takže žádné rozpaky či stydění se až do desátého kolene prostě nebudou. Leda tak ve vlhkých snech západních propagandistů.
   Za 3. Izolací Ruska a pokusem o likvidaci jeho měny dosáhli západní soudruzi maximálně toho, že prakticky znemožnili financování ruské páté kolony a totálním nenávistným šílenstvím vůči čemukoli ruskému zlikvidovali i zahraniční „disidenty“. Plus docílili toho, že se každý Rus bude cítit ve světě jako žid před druhou světovou kdekoli v západní Evropě, hlavně pak v Německu. Soudruzi na západě nechápou, že barevné revoluce nejsou možné bez hodně velkého balíku peněz. Naši disidenti, alespoň ta podstatná část z nich, to fakt nedělala z čistého přesvědčení. A kontrolu všech penězovodů právě západ dobrovolně odevzdal do rukou Ruska.
   Za 4. v Rusku ihned po zahájení války začalo i domácí „začišťování“. V hodně velkém stylu. A z Ruska či do Ruska se dá teď dostat hůř než za dob SSSR. Takže dostat tam nějaké agenty či cokoli dalšího bude fakt nadlidský výkon.

   1. Přesně z toho mám obavu i já. Ne z toho, že Rusko vyhraje válku na Ukrajině, ale z toho že ji prohraje. Potom už by mu totiž zbyla jen jediná cesta. Poslat atomovky na místa, která se mu jeví jako nejvíc škodlivá. Když se podíváte, kdo je dnes ruským největším nepřítelem, jsou to USA, Ukrajina, Česká republika, Polsko, Slovensko, pobaltské země., Spojené království… Je to k neuvěření, ale opravdu jsme na jednom z prvních míst, která to dostanou takříkajíc z první ruky. Do čela nepřátel jsme se zařadili dobrovolně a iniciativně. Ihned po vypuknutí války vykoupila armáda zásoby veškerých českých zbrojovek, aby je zadarmo poslala Ukrajině. V posledních dnech už to nejsou jen samopaly, ale tanky a obrněné transportéry. Slováci dodali Ukrajině S-300 jako protileteckou obranu. Určitě někdo pošle letadla, pak rakety. A pak to může jít stále dál až po ty atomovky… Ale my jsme byli první, kdo začal dodávat těžké zbraně a pokud k něčemu dojde, nepochybuji o tom, že to mezi prvními schytáme.

    1. Řeknu to takhle. Za minulého režimu jsme byli v případě jaderného konfliktu bráni jako nárazníkové pásmo s životností cca dvacet minut. Jediné, co se po roce osmdesát devět nakonec změnilo, je, že na nás ty rakety přiletí pro změnu z východu.

 6. Keď sa náckovia navzájom oslavujú, v Berlíne spieva mladica:
  Už skoro nebudú Rusi a potom zavládne na svete mier, alebo tak nejak
  https://www.facebook.com/diana.dinapoli.54/posts/5078971008837480
  a tento pán je dosť drsný, ale v mnohom môže mať pravdu,
  tak ako odkaz včera na Klímu, príprava Ukrajiny pre novú Chazarskú ríšu
  https://vk.com/@524308180-invaze-id-na-ukrajinu-povstane-na-ukrajin-nov-sion
  a má tam aj iné extrémistické názory nižšie, o pohlaviach, rasách a tak

  1. Ten pán má v tomto punktu pravdu ve všem, jsou to vše dohledatelné zdroje a prohlášení. Jenže i inteligentní lidé nejsou schopni tato fakta přijmout, začnou blábolit „konspirace, konspirace..“ a je konec diskuze.
   Chci ale zdůraznit, že militantní antisemitismus není řešení, nenávist je naopak energie, kterou se chazarský záměr živí.

 7. ze Sakera – Oleg Makarenko:

  – “Europe has chosen its fate. And chose fate for Russia. What you are seeing now is the death of Europe. Even if it does not come to nuclear strikes on industrial centers, Europe is doomed. In a situation where European industry is left without cheap Russian energy sources and raw materials – and China will begin to receive these same energy carriers and raw materials at a discount, there can be no talk of any real competition with China from Europe. As a result, literally everything will collapse there – after industry, agriculture will collapse, welfare and social security will collapse, hunger, banditry and chaos will begin.”

  Evropa si vybrala svůj osud. A vybrala osud Ruska. To, co právě sledujete, je smrt Evropy. I pokud by nedošlo k nukleárním útokům na průmyslová centra, Evropa je ztracená. V situaci, kdy nebude mít evropský průmysl levnou ruskou energii a suroviny – a Čína bude tuto energii a suroviny dostávat se slevou – nemůže být ani řeči o nějaké skutečné konkurenci mezi Čínou a Evropou Výsledkem bude totální kolaps Evropy – po průmyslu se zhroutí zemědělství, sociální systém a bezpečnost, nastane hlad, banditismus a chaos

  1. No vždyť jo.

   Evropa si myslí, že stojí proti Rusku, ale pro USA je stejný terč jako Rusko.

   Jenže to vědí ekonomové a podnikatelé. Ne Fialové, Bartošové a Černochové a jejich ekvivalenty v jiných zemích.

   Pro Evropu by mělo ekonomický smysl dotlačit Ukrajinu ke kapitulaci hned na začátku.

   1. Ale Fialové a spol. to samozřejmě vědí také. Jenže políbili prsten.

    Ti lidé jsou do jednoho sociopatické zrůdky, nenávidějící národ, na kterém parazitují.

    1. Jenže políbili prsten. – A to byla právě chyba, a teď by ji měli napravit.
     Měli by nám políbit, a to ne prsten, nýbrž prdel. – Snad budou mít v dalších volbách příležitost.

     1. No to ne.

      Jim se nedá věřit. Musí zmizet od moci tak, aby se už nikdy nemohli vrátit a nikdy nemohli škodit.

      1. Možná jsem to napsal nepřesně: snad budou mít v příštích volbách příležitost políbit nám tu prdel.
       Kdyby to bylo na mně, k ničemu jinému by příležitost nedostali.

  2. O tom melduju furt kolem dokola.
   Jak je možné, že Evropané dopustili zničení svého domova?
   Nemyslím politiky, presstituty, oligarchy a podobnou svoloč, ale řaďáky, kteří to všechno cálujou snižující se životní úrovní a brzy i vlastními životy.

   Nikde ani náznak nedůvěry vůči mocným, mírového hnutí; NIC. Naprostá apatie

   1. Nidko nepříteli nemůže upřít inteligenci. Využil do mrtě všechny poznatky a prostředky, jak z lidí nadělat zombíky.

 8. To je jak u fotbalového zápasu. Když třeba proti sobě hraje Sparta a Slavia.
  Buďto na to kouká fanoušek z ultras Slavie a pak křičí: „smrt sparťanům“, nebo ultras Sparty hází na hřiště slávistickým hráčům černé pleti banány.
  U těch ultras je to celkem jasný. Ale když si to pustí běžný fanoušek fotbalu, tak se musí rozhodnout, jaké straně bude fandit. Oni tam sice dělají pěkný kurvárny a fauly obě mužstva, ale jestli jsem se rozhodl, že budu fandit Slavii, tak v tom okamžiku slávistické fauly jsou výmysl slepého rozhodšího, ale ty samé sparťanské fauly bych nejradši dal prokurátorovi.
  Já osobně bych byl nejradši, kdybych v tomto případě nemusel fandit ani jedné straně, kdyby ten zápas odpískali a šli domů a ať tam radši pustěj to Peče celá země.

  1. Běžný fanoušek tam už jde s tím, že fandí nějakému týmu, protože bez toho je fotbal dost nuda. Nic si nevybírá.

   Na druhé straně, když nefandíte žádné straně a koukáte na skutečně kvalitní fotbal na vysoké úrovni, myšleno Mistrovství světa nebo Mistrovství Evropy, pak si můžete vychutnat ten skutečný fotbal, to znamená to, co jednotliví fotbalisté a mužstvo jako celek předvedou a vůbec si nemusíte vybírat mezi týmem Itálie a Brazílie.

   Ale fotbal (jako další skupinové hry) je svoji podstatou ritualizovaná válka/boj, právě na to, aby si hoši upustili přetlak a nemuselo se válčit doopravdy.

   Konec konců, válka na Ukrajině začínala kdysi na stadiónech Pravým sektorem.

   Na stadiónech jsou vidět nadcházející konflikty s předstihem.

 9. Trochu mimo tema. Ale porad se me vraci myslenky na to zda opravdu Amici to nenaplanovali s vidinou ze To Rusko potom izoluji. Co kdyz opravdu rekli ukrajincum pres sve lidi naplanujre dobyti dombasu. A oni to delali . Proto se tam objevili ruzne dokumenty atd. A vedeli ze Rus se to dovi.Pak by ovsem to bylo tak ze to z pohledu Ameriky smerovat k afganistanu.

  A pak jsem posluchal Cirila Svobodu v jedom rozhovoru a on rikal ze nasi generalive zijouv zajeti toho ze mame vest obranou valku. Ale ze by se meli pripravovat na Valku. Protoze v urcitych pripadech je lepsi zautocit dtiv nez protovnik.

  A pak si rikam co udelal adi Rus ted..

  1. Re: Czechbill

   Ale samozřejmě, že ano.

   UŠÁci chtějí buď:
   podlomit Putinův režim stejně, jako na UA,
   anebo
   zavléci ho do tzv. Afghánistánu – nekonečné války.

   Prakticky Putin měl tzv. Sophiinu volbu, jestli jste ten humusácký příběh četl(a).
   Pokud se podíváme střízlivým pohledem na to, co dělá Putin, tento pán má jisté zásady, přes jejichž respektování je velmi čitelný.
   Idiotům v UŠÁkově by úplně stačilo, kdyby si přečetli jeho životopis.

   Co s anabází ala Afgh?

   Putin a spol. už alespoň začali to, co žádal ve svých videopřenosech na YT ukrajinský uprchlík Jurij Podoljak.
   Tzn. nikoli vybombardovat Ukrajinu do doby kamenné, nýbrž ihned po vojenské eliminaci soupeře hospodářsky v této zemi ulevit obyč lopatám. Viz Cherson a spol. Nižší ceny plynu a elektřiny, soc dávky pro všechny, kteří to potřebují, dodávky jídla a vody, blablabla. Tedy totéž, co udělal i v Čečně a na Krymu.

   Proto má i v cinkutých průzkumech podporu vysoko přesahující 50 %.

   1. Nepodceňujte idioty v USAkově. Oni samozřejmě jeho životopis četli, a mají určitě dobrou představu o Putinovo zásadách. A to právě ty bezzásadové hyeny rozzuřuje do nepříčetnosti. Putin vědomě bojuje proti Zlu, a Zlo se brání všemi silami.

    1. Ve skutečnosti Zlo útočí a Putin se brání všemi silami.

     Jak česká tak anglická wikipedie berou válku na Ukrajině jako jednu válku od roku 2014, zatímco prestitutky ze CNN jakoukoliv souvislost zuřivě odmítají a okamžitě přerušují debatu.

   1. Proč musí pořád někdo proti někomu bojovat? Co času a energie by se ušetřilio a lidi by se nemuseli tolik štvát,kdyby chodili třeba jen o hodinu denně dřív z práce

    1. Ale to je přirozená vlastnost života.

     Tak se populace toho kterého druhu udržují v nejlepší možné formě.

     1. No, myš zblblá toxoplazmou, snažící se bojovat s kočkou, má do nejlepší formy daleko. A to se teď právě děje lidem.

      1. Tohle není nic nepřirozeného a podmíněného parazitem.

       Lidi vždycky vedli války. Ještě dříve, než byli lidé.

       Dělají to i šimpanzi.

       Vždycky se bojovalo o zdroje, postavení, území.

       V každé skupině probíhá boj o postavení. Na úrovni národů to jsou války.

 10. Nechcem rusit debatu, len k jednemu by som mal drobny koment.

  Autor pise: „Drobné detaily, že nešlo o Iskander, ale o Točku, kterou Rusové už dávno nepoužívají (ale Ukrajinci ano)…“

  Pod tymi Ukrajincami ma na mysli aj „DLR a LLR“ ? Ci im tiez uz dodal Putin Iskandery? Pytam sa, lebo nedavno som videl (asi propagandisticke) video, ako donuteni k regrutacii obyvatelia „DLR a LLR“ sediaci v nakladnom aute sa stazuju, ze musia ist bojovat proti Ukrajine a bud nemaju ziadne zbrane, alebo stare kvery. Tak neviem. Ak maju stare kvery, tak nemaju aj stare Tocky?

  Neviem, nemam odtial vseveduceho dopisovatela:-)

  1. Tak to se nejspíše ptáte těch nepravých, ale přesto vám odpovím a to otázkou.
   Proč by opolčenci bombardovali takovou bestií Kramatorsk za účelem co největších ztrát své vlastní rodiny?
   Mnozí bojovníci z Luhanska a Doňetska totiž pochází z této oblasti.
   Ne, je zbytečné hledat nějaké nesmyslné konstrukce. Vrahové sedí v Kyjevě.

   1. Vam je to jasne ihned, ja vzdy v prvom rade pochybujem o jednoznacnych vyhlaseniach jednych, alebo druhych a hladam pre a proti.

  2. Re: JAHA

   Souhlas s Hnidopichem
   Četl jsem, že Putin nedá opolčencům zdarma vůbec nic a že své „státy“ si musejí dobýt sami. Žádní Rusové, ale opolčenci osvobozují doněckou a luhanskou oblast. Ze začátku prý dokonce dostali odvedenci víc jak sto let staré opakovačky.
   K té Točce.
   Nemyslím si, že by ji dokázal odpálit kdokoli bez nějakého výcviku, alespoň na úrovni ročního kurzu. Opravdu to není tak, že někdo přijde ukáže vám knoflík a nechá vás u toho samotného. Mrkněte se na stránky AK, kolik aut je potřebných k k odvozu protiletadlového systému S-300, který posílají bratia Slováci do Kyjeva. Zdůrazňuji slovo „SYSTÉM“, nikoli slovo rakety.
   Zatím jsem nevypátral, že by opolčenci měli nějaké raketové vojsko, tzn. aspoň nějaké ukořistěné Grady. A oproti Gradům je Točka-U opravdu o několik pater výše.

   1. Dava i nedava to logiku.
    Girkin zacal svoju pracu vlastne v Kramatorsku, kde sa mu ale domaci POSTAVILI PROTI, tak ako vo Slavjansku. Teda, ak ti, co sa Girkinove obsadzovanie uradov, milicie…pacilo odisli s nim do sucasnych hranic „LDR a DLR“, tak v Kramatorsku a Slavjansku OSTALI ti, co sa NECHCELI pridat. A ti teraz budu vystaveni utokom, preto je aj nariadene stahovanie obyvatelov. Tak strielat do „zradcov“, ktori mieria na zapad a nie na vychod zmysel dava. Nehovorim uz o tom, ze ked po utoku ukrajinskej armady zostali z „LLR A DLR“ v auguste 2014 len dve oddelene halusky, tak zrazu za par dni sa situacia radikalne zmenila. Nakoniec sme zistili preco. Prisli „dovolenkari“ z Ruska. Tak urcite verime, ze dnes ich Putin necha bez pomoci ruskych vojakov, hoc aj „dovolenkarov“, že.

 11. Zajímalo by mě, jak Kramatorsk vidí noviny v Číně, Indii, Arábii, Izraeli, JAR, … jestli jako u nás nebo spíš jako v Moskvě nebo že se neví nebo mají důležitější zprávy pro svoje čtenáře … a připouštím vlastní lenost, protože při troše snahy bych si to asi tak do půl hodiny mohl zjistit sám, ale prostě se mi nechce. Takže jestli to někdo už dělá, nebo je jeho zájem větší než lenost … děkuju předem.

 12. Že by nejnovější balík sankcí EU nebyl ani tak mířen na Rusko jako na Maďarsko? Z AK: „Maďarsko by porušilo sankce EU, pokud by dodrželo svůj slib platit za ruskou energii v rublech, řekla CNN předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová.

  „Provedli jsme analýzu Putinova dekretu a právní případ je velmi jasný. To, co Putin navrhuje, převést eura na rubly a následně zaplatit účet za plyn, je porušením sankcí. Pokud to uděláte, budete platit v rublech, porušíte sankce, obejdete sankce, které jsme uvalili na Rusko,“ uvedla předsedkyně Evropské komise von der Leyenová.“

  1. Už vidím, jak muslimové v západní městech přes zimu nadšeně mrznou, protože jim nezatopí v jejich panelákách.

 13. Dle TV NOVA tvrdí WHO, že od počátku specoperace bylo na Ukrajině provedeno více než 100 útoků na zdravotnická zařízení, při nichž zahynulo 70 osob.
  Což je cca 0,7 mrtvého na jeden útok.

  Samozřejmě jsem si to ověřil a skutečně: https://www.who.int/news/item/07-04-2022-who-records-100th-attack-on-health-care-in-ukraine
  103 útoků, 73 mrtvých, 51 raněných.
  To tam jsou všechny špitály a zdravotní střediska liduprázdné (patrně s vyjímkou vrátného)?

  1. Možná jo,když všichni ukrajinští doktoři léčí v Česku. U nás by bez nich špitál mohli zavřít.

  2. Možná útočí jen na evakuované budovy, které jsou obsazené ukr. armádou nebo azovci?

   Tohle už se nedá vydržet – z Aktuálně:

   “ Informace z Makarivu a dalších obcí v Kyjevské oblasti se stále více podobají scénám z Buči, které otřásly celým světem. Ruští okupanti tam zavraždili několik stovek civilistů. Po jejich odsunu z obce se Ukrajincům naskytl pohled na těla, která ležela podél silnic či v masových hrobech.

   Řada obětí byla nalezena i ve sklepích domů. Podle svědků měli ruští vojáci civilisty mučit, a to bez ohledu na to, zda se jednalo o děti, ženy, muže nebo seniory. Přichází i svědectví o tom, že okupanti ženy znásilňovali, někdy i posmrtně. Západ i evropští představitelé nyní volají po vyšetření činů Rusů na Ukrajině. Hodlají získat dostatek důkazů a dohnat pachatele ke spravedlnosti….“

   Dnes jsem četla myslím na Zerohedge, že americké tajné služby už změnily svůj veřejný“narativ“ v tom smyslu, že se z jejich strany vede informační válka pomocí úmyslných lží a fejků, protože to je přeci vůči Putinovi správné a legální. Takže vůbec není třeba informace nějak ověřovat a zkoumat.

   Myslím, že svět je už tak šílený, že kdyby došlo na nějaký nový norimberský proces vůči Rusku, tak takto budou hovořiti soudci.

   1. Vím, co jste tím chtěla říct, ale žádný nový Norimberk už nebude. Na stole jsou pouze dvě možné varianty toho, co bude. Buď Rusko vyhraje, anebo jsme dohráli úplně všichni. Nic dalšího na stole, v šuplících, pod stolem, v knihovně, na půdě ani ve sklepě není. Tohle je prostě hra vabank.

    1. Já vidím ještě třetí možnost – svržení Putina, vydání Ruska na milost a nemilost Západu. Pro mne stejně děsivé jako ten jaderný Armagedon.

     1. Já nevím, ale mám takový pocit, že jsem Putina už tak druhý týden neviděl/neslyšel pronést jediný projev nebo ho někde viděl na veřejnosti. Nemyslím si, že to, co se děje, na něm tak úplně závisí. Mimochodem, pár dní zpátky zemřel Žirinovský.

 14. Nadechl jsem se, zatajil dech, zavřel oči, narval do sebe velkého panáka a mrknul co soudí lid mejnstrýmový. Sborově v jednom šiku na Mužíka. Nejlépe srovnat se zemí atomem. A to je Apoštole účel Buče, Kramatorsku a dalších míst, která ještě přijdou. A daří se to soudruhům Anglosasům náramně.

  1. Ale tady nejde o Anglosasy!
   Jde o úplně jiný ethnos, který se bez strýčka Sama za zadkem cítí být životně ohrožený.
   A jsou všude.
   Zkrátka Spojené státy musejí zůstat světovým drábem, na věcné časy a už nikdy jinak.
   Někdo napsal, že ten “ svět” obnáší cca jednu sedminu lidstva.

  2. Je otázka, jak moc je lid mejnstrýmový lidem většinovým.
   Češi – smějící se bestie – si zase dávají pozor na ústa zastrašeni prokurátory.

   Citace (konec článku):

   Přemýšlel jsem, do jaké symboliky vsadit Čechy (o nichž Canetti ve svém přehledu nemluví). Nejvýstižnější se mi zdá masa ‚obilného lánu‘. Hlavičky klasů se ztáčejí podle pohybu větru na tu či onu stranu, neboť skrze tisíciletou zkušenost v Češích zakořenila zkušenost, že kdo bude příliš vyčnívat, bude o hlavěnku zkrácen. Když se učitel na české škole ptá, každý sklání hlavu, aby nebyl vidět, aby nevyčníval, aby byl stejný jako masa klásků nalevo a napravo; tak nejsnáze přežije, to je zkušenost dědů a otců. Paradoxně, jedinou dobou, kdy se masa pozvedla proti ‚pánům‘, byla doba husitství: klasy – bojovníci povstali, utvořili jednotu podle víry (masu obracející) a s cepy v rukou vykročili do světa. Od té doby, co byli poraženi, už masa v Čechách v takovém měřítku nepovstala. Nejodvážnější Češi zahynuli v bojích, byli popraveni nebo emigrovali. Tak se oddělilo ‚zrno od plev‘ a kdo z potomků zůstal, snaží se nevyčnívat a přizpůsobit se větru. A vyčnívá-li, odchází. Cepy od té doby slouží výhradně mlácení obilí – nebo ‚mlácení prázdné slámy‘ u piva. Víra byla zlomena. Ale nové, ještě ohebnější výhonky vždy znovu vyraší a Češi přežijí. Obilný lán přežije jakoukoli bouři, slehne, ohne se, ale zase povstane.

   Vzpomeňme Heydrichův výrok o Češích: „Češi jsou jako tráva, když se cítí v nebezpečí, skloní se, ale jsou připraveni znovu vztyčit hlavu.“

   http://ografologii.blogspot.com/2009/04/elias-canetti-masa-moc.html

  3. A zatím Ruská armáda celkem v poklidu dál ničí sklady pohonných hmot, sklady zbraní a střeliv, tanky, děla a lidskou sílu, železniční uzly, vojenské ešalony, drony a letadla. Za pět nebo šest dní pak nastoupí začišťovací skupiny a Ukrajina už nebude co bývala
   Takže psi štěkají a karavana táhne dál a až dojde tak si to vyřídí i s těmi kteří nejen že šířili tyto lži, ale hlavně s těmi, kteří ty odporné skutky páchali. První přicházejí na řadu v Mariupolu, ale těm už snad ani těch pět nebo šest dní bych nedával.

  4. Co se týká iděsu pár měsíců po vypuknutí covid-19 se v jejich diskuzích objevilo obrovské množství nových diskutujících, zásadně podporujících vládní rozhodnutí a troufnu si říci, že v podstatě týmiž slovy. Totéž se stalo letos po 24.únoru. Hejna nových nicků dštících takovou nenávist na Rusko, že přebily i slovutného iděsového rusobijce Pavla Krůtu. Psychop minimálně od covidu fungují i u nás. Při tom volební souboj Trump-Biden probíhal ještě bez jejich viditelné účasti.

 15. Je to vážně tak nepochopitelné? Proč by se k tomu mělo Rusko přiznávat. Těžko to může být taktika typu, vyvraždíme kompletně město, a ostatním pak řekneme, buď se vzdáte, nebo dopadnete stejně. Zastrašit Ukrajince masakrováním obyvatelstva. Tam by mělo logiku to vytrubovat do světa. Ale jinak, proč by se k tomu přiznávalo.

  Pokud by Rusko ve velkém vraždilo civilisty a přiznalo to nebo se tím dokonce chlubilo, tak jaký by to asi mělo efekt? Nejen na Ukrajince. Ale na samotné Rusy a jejich podporu režimu. Na Západ a tvrdost sankcí, vojenskou podporu Ukrajině či ochotu se vojensky angažovat. Na neutrální státy jako Indie, které se do toho teď moc nemíchají. A na spojence jako Čína, kteří by mohli omezit svou podporu. Z přiznání žádná výhoda nekouká.

  Vybombardují nemocnici, ať už záměrně nebo omylem. Povraždí nějaké civilisty. OK, ale proč by se k tomu měli hlásit? Popřou to, obviní z toho Ukrajince nebo Západ. A jedou dál.

  1. to kolemjdoucí

   Vy se ptáte na něco, na co se ptal již autor… a na co také autor odpověděl… zkuste si nejdřív přečíst článek a pak se ptát.

  1. A kdo brání aby naše rafinerie (i když Polské) taky nakupovaly levně ruskou ropu? ˇŽeby jedna cizí ambasáda? (hlavně nejmenovat)

  2. Kdo by to byl rekl, ze takovy zastance volneho trhu, jako pan Kovanda bude pouzivat obraty jako „Madari si masti kapsu“ 🙂
   Ja myslel, ze je to ten volny trh, nabidka a poptavka.

   Pak tam jeste pise o „enorme navysene marzi“

   Brekot, nad tim, ze si Orban za utrzene prnize „kupuje volice“ uz je jenom smesna tecka za timhle jelitem.
   Co by asi tak mel politik s utrzenymi penezi delat?
   Vratit je lidem, je logicke, investovat do vlastni zeme rovnez.
   Podle Kovandy je to zjevne spatne, Orban by je zrejme mel poslat nejake neziskovce, nebo primo do Kyjeva.

   1. Ha, ha … pokud by Orbán posílal peníze neziskovkám nebo do Kyjeva, tak to bude taky špatně, protože by zase nemyslel na občany Maďarska. Zkrátka, ať udělá co udělá, vždy to bude špatně. Náprava nastane až začne konat (ve všem) podle pokynů Bruselu – pak by moc nevadilo, ani kdyby si ty peníze ulejval pod sebe. Byl by to sice tunelář, ale náš tunelář …. asi tak :-).

 16. Zdravím pana domácího Alefa i všechny známé duše.
  Trvalo to, ale přece jen jsem o vás znovu zakopla :-).

  1. furt ta pravda… kdyby mlčel a plaval tak má účet… teď bude pípat jinde… scott ritter je výborný analytik

 17. V Ostravě další oběť 2. světové války,mrtvý dělník po výbuchu munice. Všude po světě obětí nášlapných min válek,hlavně mezi chudáky zemědělci. Proti se angažovala princezna Diana. Marně.Kdyby seděla doma,výsledek byl stejný. Lidstvo se nepoučí. Munice bude na Ukrajině vybuchovat ještě za 70 let.

  1. Shodou okolností jsem tam krátce po výbuchu projížděl. Policajti to už samozřejmě celé zavřeli. Kopali tam Cikáni, některé ty kluky jsem znal- občas něco pro nás kopou. Tak doufám, že mezi těmi mrtvými nejsou právě oni. Údajně „něco“ našli a nenapadlo je nic lepšího, než to rozpitvat…

  2. V 80.letech na exkurzi po městě kdysi zvaném Stalingrad průvodce v odpovědi na jeden osevní dotaz dodal, že některá místa nebyla po válce vyčištěna, protože tam bylo tolik úlomků a min, že to za to nestálo.

 18. co na tom nechapes?
  vsak je to easy

  predstav si ze ta zabasnu. za to ze si niekoho podrezal. Dokazy nesedia, ale kedze si vhodny kandidat na 20 rokov basy, sud ta tam posle ajn cvaj.
  Prestanes tvrdit ze si nevinny? Ze si to neurobil?
  Kvoli komu to budes robit ?? , ked si za katrom a nezavisly sud ta na zaklade dokazov poslal do chladku …

  V prvom rade kvoli sebe
  Potom kvoli najblizsim
  A mozno za 15 rokov ta pustia, pac sa zisti, ze sa s dokazmi manipulovalo a ze sudca dostal politicku ulohu to na teba nasit a teba zasit.
  A ty povies s ulavou – vsak to vam cely cas vravim, ze to nie ja.

  To iste je aj s Ruskom. Robia to primarne kvoli sebe. Potom kvoli tym najblizsim.

  1. to zvedavec

   je dost lidí co si to představovat nemusí dodnes… viz 7 Nitranců odsouzených za vraždu… případ Ludmila Cervanová z 1976… a další kteří vyšetřování obludného justičního zločinu nepřežili nebo jim zničil život i když nebyli obviněni… justiční zločinci mají na slovensku moc i po 40 letech

   1. No, ale ta Ludmila Cervanová byla přeci jen mrtvá, ne?

    Je to jako velké dokazování kolem Anežky Hrůzové, jakoby to bylo v celém případě to vedlejší.

 19. Ano je to Apokalypsa, ne Armagedon, Armagedon skončil v září 2019 a tím se otevřeli dveře pro
  Apokalypsu a ta začala výjezdem čtyřech příšerných jezdců Apokalypsy a vylitím prvního koflíku Božího
  Hněvu Anděli na zločinné lidstvo. Teď nedávno došlo k vylití druhého koflíku Božího Hněvu.

  1. Po opětovném shlédnutí videa musím konstatovat, že na vozidlech domnělé točky nejsou (na rozdíl od ostatních aut v koloně) žádné identifikační znaky Z, V.

   1. O tomhle psali rusové, jsou to prý záběry z Běloruska, tam ji ještě ve výzbroji mají. A taky je zajímavé, že někdo jede po dálnici a jen tak ze startu pozná, že jede okolo ausgerechnet Točky U a zrovna pár dní před tím, než ji Rusové pošlou na civily.

 20. Možná, že to dělají kvůli těm zbývajícím šesti sedminám zeměkoule, které ještě zpozdile věří vlastním očím víc než straně a vládě a jejich tiskovým orgánům.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *