18 července, 2024

Ivano, můžeš si za to sama!

Přátelé, dobrých zpráv nikdy není dost a tak mám dneska další. Na Aktuálně vyšel rozhovor s novinářkou Respektu Ivanou Svobodovou o dezinformacích. Pusťte si ho, rozhodně to stojí za to. My dezoláti nepotřebujeme nijak vymlčovat naše oponenty, nepotřebujeme je nějak cenzurovat nebo vytrhávat z kontextu. Naopak. Málokteré video si zaslouží takovou reklamu, jako právě toto.

Ivanu Svobodovou jsem potkal osobně na setkání strany PRO ve Šlapanicích. Pokoušela se se mnou udělat „kritický rozhovor.“ To znamená, že mě tlačila do jednoduchých vyjádření na otázky, které jednoduché vůbec nejsou. A samozřejmě se každou druhou větou snažila poučovat, co si mám správně myslet. Dost jsem se do ní pustil a když jsem teď poslouchal jejich fňukání, jak jsou dezoláti na novináře zlí, nechtějí s nimi mluvit a považují je za největší škůdce tohoto národa, tak jsem v tom úplně slyšel náš rozhovor.

Ivano, můžeš si za to sama. Vy majnstrýmoví prostě lžete, kudy chodíte a nesloužíte tomuto národu. Když říkáš, že vy představujete novináře, jak mají být, tak smůla, nepředstavujete. Nesloužíte této zemi, nesloužíte jejím obyvaelům, nesloužíte nám. Sloužíte mocenským skupinám, které vás platí a kterým jste dlužni. Sloužíte gumovým evropským hodnotám, klaníte se cizím pánům a ještě ke všemu to děláte blbě.

Kdybyste alespoň argumentovali, vysvětlovali, kdybyste vládli vtipem, šarmem a inteligencí… ano kdybyste byli alespoň jako mefisto Kalousek… Ale vy už umíte jen křičet o dezinformacích a jediné, co zkoušíte, je mazání, blokování a zavírání za názory. Samozřejmě to nefunguje. Nefungovalo to ani za komunistů a ti měli jinak média pod kontrolou. Každý den další a další lidé v této zemi rozeznávají, že jste obyčejní pokrytci a ještě k tomu neschopní. Každý den se víc a víc ukazuje, že jste prázdná skořápka a sami už nevíte, jak dál. Ano, schopnost udržet se u koryta je ve všech časech dotčená nejméně, ale jestli někdo udělal veřejnoprávním médiím medvědí službu, tak je to právě tvůj rozhovor na Aktuálně.

Pokud si ho, přátelé, poslechnete, tak zjistíte, jak moc jsou v háji. Svobodová totiž zjistila (a nejspíš přímo ve Šlapanicích), že jí nesnášejí už i středostavovští a bohatí. Už to není jen póvl pro který neměla dost pohrdání. Myslíte, že by takhle mluvila, kdyby cítila, že libtardů je většina a ona byla pevná v kramflecích? Myslíte, že by takhle mluvila, kdyby si byla jistá svým vlastním světem i svým vlastním názorem? Myslíte, že by takhle mluvila, kdyby věděla, že se vlastně nic neděje a dezoláti jsou jen malá sociální bublina? Myslíte, že by takhle mluvila, kdyby věděla, že její příjmy jsou neotřesitelné a její postavení také?

Když si poslechnete tu pasáž, kde mluví o tom, že se to už netýká jen chudých, tak tam vysloveně cítíte ten strach. Na plebs se jí povyšovalo dobře, ale lokaj právě zjistil, že ho už nemají rádi i někteří páni.

Mělo by vás to motivovat a povzbudit. Svobodová na plnou hubu řekla, že nás není málo a že se rozrůstáme. Já k tomu dodám to, co říkám už pár měsíců – že naše rozrůstání je jednosměrné. Kdo od nich odpadne, ten už se nevrací. Pracujme na tom, aby se bývalí voliči Pětikolky u nás cítili dobře. Pracujme, aby měli důvod odpadávat od fialové bídy. Vynasnažme se, aby mezi námi a Respektem byl co největší rozdíl. Vynasnažme se, aby příště Svobodová nefňukala, ale měla přímo hysterák.

Chceš Ivano radu?

Začni se chovat sakra jako opravdový chlap. Přestaň poučovat a nech se poučit. Přestaň se snažit být pochopena a snaž se chápat. Přestaň říkat druhým, co si mají myslet a začni zjišťovat, co si myslí oni a proč. Možná tě překvapí, že jejich názory nevyrábí Putin, ale normální práce a normální starosti. Zjistíš, že většině lidí u nás je Rusko lhostejné, ale tuhle vládu nesnášejí. Zjistíš, že není snadné vyžít, když na ně vláda uvaluje další břemena v podobě grýndýlových vymožeností. Zjistíš, že si stále více lidí myslí, že už nemůže být hůř. Ono samozřejmě hůř být může, ale to jim nevysvětlíš tím, že se nad ně budeš povyšovat, že tvůj šéfredaktor bude vymlčovat některé informace a nebo bude účelově stříhat a upravovat materiál, co jsi přinesla z terénu.

Uvědom si Ivano, že tě nesnášejí. Že s tebou nechtějí mluvit, protože pro jejich život nejsi žádným přínosem. Jsi synonymem pro zaprodance. Jsi součástí problému a nikoliv součástí řešení. Když jsem se ve Šlapanicích ptal lidí, kdo tě považuje za objektivní a nestranné médium, odpovědí byl hurónský smích. Pamatuješ? Každý den takových lidí přibývá. A po tvém rozhovoru jich přibude opravdu hodně. Děkujeme a posíláme klíčenku.

Váš kamarád František Vrábel – ten obchodník s deštěm a sémantickými vizemi, vám už nepomůže. Právě se totiž zjistilo, že není žádným odborníkem na dezinformace a navíc je zadlužený. Zjistili to vaši kolegové z iRozhlasu. Čtyři roky ho poslouchali jako hlas Boží a teď najednou bublina splaskla. Předpokládám, že vám vůbec nedošlo, co jste teď právě odpálili. Jste tak neschopní, že jste čtyři roky nerozpoznali, že Vrábel je obyčejný mluvka, za kterým nic není. Nejspíš ani nemá žádný henten algoritmus a prostě si z prstu vycucával, co jste chtěli slyšet. Čtyři roky! K čemu jsou nám takoví novináři? K čemu je nám taková veřejnoprávnost? Pamatuješ? To jsem tam ve Šlapanicích také říkal.

Víte, kdy jsem o Vrábelovi poprvé napsal, že je to obchodník s deštěm? 16. října 2020. A to za sebou nemám žádnou redakci.

Buď to pochopíte a začnete dělat novinářskou práci pro svojí zemi, svůj národ a budete hlídacím psem, který brání národ proti vládě a nebo zůstanete vládním pitbulem, který ji brání proti svému národu. Pokud se neobrátíte, tak prostě půjdete přesně tam, kam chce vláda nasměrovat všechny. Ale víš, každý den víc a víc lidí tímto směrem jít nechce i kdybyste se pominuli. Obávám se, že zůstane jen u fňukání… ale každý je svého štěstí strůjcem.

Pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Každý, kdo Institut podpoří částkou alespoň 350,- Kč si může v objednací aplikaci na Vidlákových kydech zadat adresu pro zaslání knihy. Platby jsou už spárovány s aplikací. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód.

Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“ Všem dárcům děkuji.

Pokud stojíte o moji knihu, prosím objednejte si ji v následujících dnech, kdy ještě budeme normálně fungovat. Mohu se zaručit, že odešlu všechny knihy, které si objednáte do 28.6.2023. Pokud si knihu objednáte později, přijde vám pravděpodobně až v srpnu. V červenci zřejmě nebudu schopen expedovat vůbec a v srpnu jen omezeně. Vše ostatní zůstává v platnosti. Každý, kdo pošle jako dar Institutu českého venkova alespoň 350,- Kč, si může vyžádat knihu v zasílací aplikaci na Kydech. Systém si váš dar pamatuje, ať byl odeslán kdykoliv.

176 thoughts on “Ivano, můžeš si za to sama!

 1. Možná OT ale je to podobné.
  Odpoledne trochu nucený poslech ČT24. Oni tu Ukrajinu snad dají i do zpráv o počasí.
  Nicméně hodili širokému publika jako velké téma o kolik že centrální banka upravila úrokové sazby.
  Ty bláho. Já jsem opravdu úplně obyčejný člověk, absolutně tomu nerozumím, a nemyslím si, že by mně toto rozhodnutí jakkoliv ovlivnilo. Oni z toho udělali takovou omáčku, že jednomu bylo až zle.
  Ale to hlavní co jsem zaregistroval bylo, jak jeden mudrala sdělil do kamery, že důležité bude, a že to vypadá, že příliš neporostou platy zaměstnanců!!!
  To je takový výplach mozku jaký jsem už dlouho nepobral. Tak rozhodně nevím o nikom, kdo by svým zaměstnancům dorovnal základní mzdu na úroveň inflace, a ještě něco přidal!!!
  To je totiž přesný pojem růstu mezd- cokoliv jiného je reálný pokles a případná snaha o dorovnání.
  Ježiši ještě že budu několik dní mimo.

  1. To je jednoduché: „Východ“, to jsou rozvojové země, kdežto „my“, Západ, už jsme (aspoň se to všude píše) rozvinutá společnost. Jsme na vrcholu. Stojí-li kdo na vrcholu, všechny cesty, bez ohledu na azimut, vedou dolů.

   Jedinou výjimkou z tohoto pravidla je střecha americké ambasády – pokud přiletí vrtulník a je volné místo na podvozku.

 2. a budem bez ropy

  ———-
  Podle Andrzeje Sadose počítá 11. balíček sankcí se zákazem překračování hranic ruskými přívěsy a přepravy ropy jižní větví ropovodu Družba (Maďarsko, Česká republika, Slovensko). Nyní je to jediná větev Družby, kterou se ruská ropa dostává do Evropy. Kazašská ropa se dopravuje severní cestou.

  https://aftershock-news.translate.goog/?q=node/1258168&_x_tr_sl=ru&_x_tr_tl=cs&_x_tr_hl=cs&_x_tr_pto=nui,sc

 3. Keller

  Zaujala mě vaše glosa o povinné solidaritě. Členské země EU budou mít možnost vykoupit se z přijímání migrantů odevzdáním částky 20 000 eur za každou nepřijatou osobu. „Povinná solidarita“ je oxymóron, ovšem není jediný, jmenujete další perly, jako je „kontrolovaná autonomie“ či „trvalá excelence“ a neslavně slavný výraz „humanitární bombardování“. Absurdnost povinné solidarity spočívá však ještě v něčem jiném. V čem? Můžete to prosím popsat?

  V uplynulých letech jsme byli přesvědčováni, že migranti znamenají pro Evropu obrovský přínos. Jejich pracovní síla zachrání náš trh práce, jejich natalita zachrání průběžný penzijní systém a jejich hodnoty obohatí naši vlastní kulturu. Jestliže je toto všechno pravda, pak je nepochopitelné, proč by země měly platit pokutu za každého nepřijatého migranta. Vždyť se nepředstavitelně ochuzují jejich odmítáním. Proč je finančně trestat za to, že celý tento potenciál bohatství velkoryse přenechají ostatním? Buď je v této logické úvaze někde chyba, anebo ti, kdo nám deska kážou o evropských hodnotách, jsou velcí pokrytci, kteří sami nevěří tomu, co říkají.

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/-Bida-v-CR-neni-Jinak-Keller-o-letosni-dovolene-a-migraci-738284

  https://casopisargument.cz/?p=50893

 4. Nikdy jsem nepochopil, proč se presstituti nazývají novináři. Za peníze svého pána vyrobí příběh, který s pravdou souvisí okrajově, nebo vůbec. Ti nejchytřejší přiníchají ždibec pravdy, co se nehodí, zamlčí, krapet balastu přidají a ty, co jsou fuj, náležitě pošpiní. Stejná kategorie, jako angažovaní komedianti z divadel. Je my stydno, kam až jsou tyto „elity“ ochotny pro kus žvance klesnout. Musí přece cítit, že lid obecný jimi pohrdá.

 5. Vlk dnes hodnotí návrhy Poslední generace (Letzte Generation) Helge Peukerta:

  https://vlkovobloguje.wordpress.com/2023/06/21/demontaz-dalnic-zavreni-letist-a-zakaz-snad-i-zivota-ideolog-posledni-generace-pripravil-silene-cteni/#more-1000339

  Osobně bych řekl, že diktatura KSČ u nás byla proti tomu, co si přejí a PROSAZUJÍ tito na základě svého VĚDECKÉHO SVĚTOVÉHO NÁZORU, docela slaboučký snesitelný čajíček.

  Proti těmhle je Putin hodně opelichaný čet.

 6. Důchodci teď budou chodci,
  nebude na dopravu;
  nebo budou čekat v kotci
  na levnější popravu.

  Fialová gilotýna
  zařídí vše potřebné.
  V lese mizí kulatina,
  není už na pohřebné.

  Česko jak Váranasí
  na březích řek hranice.
  Pětikolka všechno prasí,
  o pohřby je pranice.

  1. tohle se mě netejká
   já mám na to bernarrda
   bernarrd ve „svým“ lese
   hezkou kulatinu řeže
   fošny prkna taky latě
   klidně sbije hrubý rakve
   za příplatek vohobluje
   taky černě nalakuje
   občas něco vyřeže
   když dostane pohřebné

    1. Máte na mysli toho zez Plzně? Turistu po partajích? Majitele statku jako býk velikého na Plzni Jihu? I když uznávám, jako hejtman nebyl vůbec špatný, když to porovnám třeba s aktuální situací v JČ kraji, kde se razantně vrací doba fialových sak, bílých fuseklí v mokasínech, tedy obrazně.

 7. Ta rádo by novinářka Ivanka, musí držet lajnu, jinak poletí. Teď už ví, že když bude vzpurna vůči zaměstnavateli bude ji i dovolená říkat pá, pá. Ale na konec stejně poletí a zaslouženě.
  Ale ruku na srdce, kolik komousu před více jak třiceti lety platilo za svoji zradu vůči narodu?

 8. Nevím, jestli jste to zaznamenali, ale na Twitteru se teď dost řeší, jak to bylo s tím článkem F 35 vs. Suchoj na Security magazínu. Libtardi mají novou zábavu a pořád dokolečka to tam vyvrací….. Je to až dojemné.

 9. Ivano ivano
  proč si taka hlupa?
  Liďama je zpíváno
  že už je vás tlupa.

  Tlupa hlupych novinařu
  ve střemhlavým letu,
  co si v létě svetr pářů
  v zimě ho zas pletú.

  Máš ty ale krásné vlasy,
  pod nima však prd.
  S tím chceš blbnout lidské masy?
  Kdo je ne tě hrd?

  1. Ivano, řeknu ti,
   ta huba ti jede!
   Lidi su semknuti
   a z toho ti jebe.

   Hlavou murek neproraziš
   ber do ruky hamer.
   Na co šahneš to pokaziš,
   ty nejsi Franc Klamer.

   Vrať ivano vysvěčeni
   beztax ho kupila.
   Tobě stači přesvěčeni.
   Proč jedeš jak pila?

   1. co tě nemá milej brachu
    s vysvědčením dočkám času
    když se změní poměry
    pak se zase uvidí

    ukážu ho nový vlně
    co za sračky platí tvrdě
    kam se vrtnu neměj strach
    s Šafrem já jsem kamarád

    budeš čumět milej brachu
    kam já dojdu bez sametu
    však to brzo zažiješ
    dřív než EU uhnije

 10. Video
  Dal jsem se sebezapřením 8 minut, ale paní novinářka se před kamerou nedokáže vyjadřovat, neumí sestavit srozumitelnou myšlenku. Neustále odbíhá, přeskakuje, snad právě proto, že je pro ni asi čím dál složitější slepit dohromady nějaké argumenty.
  Proboha, to se pro toto interview nedokázala připravit lépe? Asi ne.

 11. „Ve svém dopise píšete, že vám třeba studenti vytýkali, že jste se necitlivě dotknul Islámského státu, že jste ho diskriminoval? Co jste řekl tak hrozného?

  Vlastně jsem ani nemluvil konkrétně přímo o Islámském státu. Jen jsem chtěl v souvislosti s nějakými konzultacemi říct, že existují dva druhy lidí. Ti, kteří mají rádi mnohost – představil jsem si Londýn nebo Prahu, tady když chcete jít na večeři, tak si můžete vybrat špagety nebo kebab. A pak jsou společnosti, které nenávidí ten výběr, třeba právě v té kuchyni, a dejme tomu si dokážu představit, že třeba u Islámského státu mají rádi jenom kebab. Ale nemyslel jsem to fakticky, v důsledku to tak třeba není, byl to jen příklad, schéma. A jedna studentka se zhroutí a říká, že to je šílený, že diskriminuji Islámský stát. A já se jí ptám, víte že to jsou vrazi žen a dětí? A ona mi řekne: „Diskriminovat se nesmí!“ Tak tam sedím jako ten zlý, který diskriminuje. A už jste navíc úplně jinde, vy se chcete bavit přece o umění…“

  https://www.novinky.cz/clanek/podcasty-politalk-na-umprum-koncim-mladi-umelci-jsou-casto-pod-vlivem-hyperkorektnosti-rika-vytvarnik-a-pedagog-cernicky-40435357

  1. co tam chodí za studenty
   když si nešahaj na inštrumenty
   asi ňáký máklý paka
   když nešáhne si pěkná baba
   za nás jsme jen šahali
   diskomfort sme neměli

  2. To je také dobrý masakr.
   Nedělám si iluze, že by to na jiných školách mohlo být lepší.

   A za 10-15 let tohle bude na vysokých místech v úřadech, ve vlivných neziskovkách a ve vládě.
   Ještě budeme prstíčkem hrabat pro Fialláha.

   1. Je to někde lepší. Záleží na škole. Moje vnoučata chodí na soukromý klasický gympl a Člověci v tísni, ani politruci od Post Bellum tam ani nepáchnou. Paní ředitelka by na ně udělala pá, pá.
    Heč
    😻

 12. Vyzera, ze hra na kalkulacku sa stava popularna i na tzv. globalnom Juhu.

  https://t.me/casusbellilive/113063

  Doteraz hlavne UA a EU vypocitavali, kolkoze to bude Rusko stat, aby sa vyplatilo z poskodenia UA.

  Potom sa trhli psonci a nejkym sposobom per brucho stanovili cislo pre Nemecko a aj ZSSR.

  Obcas mi pride, ze si ludia neuvedomuju, ze priklady pritahuju a ked si to moze dovolit a vypocitavat EU, com by si to nemohlo len tak pre srandu napocitat take Srbsko.
  Somalsko. Libya…. nech nejdeme velmi daleko.

  UvdL by mala zacat setrit do prasiatka. EU, GB a mozno i USA sa budu ohybat v zakladoch.

  1. A co by si asi tak naúčtovalo Rusko Německu za ty desítky tisíc vyhlazených vesnic a desítky milionů zavražděných obyvatel? O materiálních škodách ani nemluvě.

   1. Tuto vec rusi hodili za hlavu.
    Ostatne krajiny sa k tomu ani nedostali a cil sa vidi prilezitost sa pobavit s ozaj velkymi cislami.

    Proste za kazdy spas treba zaplatit.

    Take Srbsko ma roky podanu zalobu na NATO na europskom sude, len sa nik nema k tomu sa nou zaoberat.

    Problemom napriklad norimberskeho procesu a vobec reparacii za WWII bolo, ze v tom zmatku nik neevidoval nevysetroval. Mnohe veci sa dovysetrovavali ex post a nemcuri sa krutili, ze to nie oni.

    Mozno si t nasi vladni predstavitelia nevsimli, ale pracovnici centralneho vysetrovacieho vyboru, maju na donbase plne ruky prace. Poskodenia na civilnych budovach , na civilnych zivotoch. Zdokumentovane. Nafotene. Ci HIMARS, ci Shadow Storm, ci len minomet. Fragmenty, crepiny. Mraky fotiek, mraky zaznamov.

    Rusi budu mat v talone nepriestrelne argumenty. Obcas zaznie taka ta drobna veta s oficialnych miest v Moskve, ze zapad dodava zbrane do otvoreneho konfliktu v rozpore s medzinarodnym pravom. Tusim sa k tomu bude koncom mesiaca zvolava aj BR OSN.

    A presne o tom to je. My vsetci na zapade porusujeme medzinarodne pravo. Zatial nam to pride ftipne a neskodne. Tank Tomas. Raketomet vampir. Mig 29, hufnice Zuzana…. strely do raketometov. Niekde som videl, ze do Donecka sa ukrajinci akurat triafali ceskymy raketami z Gradu.

    Len raz sa vojna skonci a ak nenastane jadrova apokalypsa, tak za rokovacim stolom vytiahne kalkulacku vitazna strana. A to len budu naskakovat nuly na scote.

   1. áno, harantom nakopať zadnú časť a vraziť facku, že im stena dá druhú pre istotu. 🙂 Myslím to samozrejme metaforicky 🙂

  1. Tuhle bylo v TV, že učitelé nesmí vyndavat děckám klíšťata. Musí zavolat rodiče z práce a ti si vyberou, děcko buď bude s klistetem a vyndají až doma nebo rodič uteče z práce, požene vyndat klíště a pak zas do práce . Kde to jsme?

   1. No a teď si uvědomte, že učitel klíště špatně odstraní, infikovaná hlavička zůstane v těle, dítě dostane infekci a dostane nějakou tu šmakuládu s následky po celý život. A učitel si to může jít rovnou hodit na první strom. NIKDO – slovy NIKDO se ho nezastane.
    První ho vyhodí připosraný ředitel, za to, že jednal mimo své kompetence, pak si na něm smlsne tisk – „učitel málem zabil dítě“ a protáhnou ho mediální žumpou a nakonec ho zruinují rodičové a právníci.
    Takže nasrat, ať si to klíště vytočí rodič.

    1. Vzhledem k tomu, že učitel není zpravidla certifikovaný entomolog, tak ještě, než se bude volat rodičům, je potřeba vše ověřit v Biologickém ústavu ČSAV – co když jde o omylem zavrtaného chráněného broučka!!!!

    2. O tom to ale přeci všechno je!!!
     Že lidé jsou předpos@aní hrůzou, aby neporušili nějaké zas@ané pravidlo.
     A zdaleka se to netýká jen klíšťat.

  2. Nicméně pointa toho článku je jinde. „Bývalý britský ministr školství Nadhim Zahawi je toho názoru, že to nestačí. Žádá, aby školy přestaly tolerovat i svobodu v užívání gramaticky nesprávných zájmen, které mají vyjadřovat netradiční pohlavní identitu. „Všem je jasné, že školy musejí zastavit šíření tohoto škodlivého nesmyslu. Vláda by měla školám dát jasně najevo, že budou podporovány v tom, aby se postavily stále fraškovitějším příkladům, které brání výuce našich dětí a jejich přípravě na skutečný svět. Měli bychom nechat děti být dětmi,“ míní.“

   Všimněte si toho typického anglického jména. Až si tihle budou ještě o trochu víc jistí v kramflecích, v UK už budou mít jen dvě pohlaví a žádné sexuální menšiny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *