24 června, 2024

I kdyby se ohnul

Přátelé, moje odhodlání teď chvíli nechat prezidentské volby na pokoji, mi moc dlouho nevydrželo. Měl jsem totiž v posledních dnech několik zajímavých návštěv z kategorie těch, o kterých nesmím nic říct, ale kteří mají k prezidentskému cvrkotu poměrně blízko dostalo se mi celé řady drobných poznatků, které posunuly mé úvahy zase o kousek jinam a já bych se o to s vámi rád podělil. A také se mi na fejsbůku trochu rozjela hysterie, že vedu lid do neštěstí, takže to musím uvést na pravou míru.

Začnu Vidláckou prioritou číslo jedna. Hele, bez ohledu na mé osobní sympatie považuju za nejdůležitější, aby líbodémo nedosáhli na poslední státní instituci, kterou ještě nemají pod kontrolou. Mají většinu v poslanecké sněmovně. Mají většinu v senátu. Mají Rychteského a s ním celý ústavní soud. Mají na své straně Českou televizi. Mají ministerstva a bačují tam naprosto příšerným způsobem, že i pražští úředníci interně o vládě říkají, že jsou pětisračka. Nedělám si legraci, v poslední době jsem mluvil s tolika ministerskými úředníky, že se vlastně nedivím Rakušanově snaze státní zaměstnance sledovat, cenzurovat, umlčovat a jinak u nich potírat kritické myšlení, protože za rok vlády pětidemolice dokázal Fiala zničit skoro všechno.

Ano, Zeman se teď postavil na stranu jestřábů a my můžeme jen spekulovat, co ho k tomu vedlo, ale řekl bych že roli hraje i to, že má mladou dceru a nestojí zrovna o to, aby se jí něco náhodou stalo. Ale Zeman přes to všechno není Pětikolka. Není líbodémo.

Pokud teď pětikolka dostane i prezidentské křeslo ať už v podobě agenta Pávka, Čapuše Nerudové, rusobijce Fischera nebo Marek Hilšer do senátu, tak v podstatě zkompletuje ovládnutí státu. Budou mít všechny trumfy na své straně. Od tvorby jakýchkoliv zákonných paskvilů až po jejich podpis. Usnadní jim to pozici po parlamentních volbách při sestavování vlády, nebudou mít žádný problém dosadit si jakékoliv vhodné ksichty do ústavního soudu. Nikdo jim nebude zpomalovat jejich zavádění eura či digitální měny, protože budou mít v rukou celý proces od A do Z. Další volby budou až v roce 2024 do ojroparlamentu a senátu. Jinak nic. Demonstrace se díky rozhádaným organizátorům a neschopnosti strategického plánování dostaly do slepé uličky a i kdyby chytly druhý dech (o čemž s Vrábelem za kormidlem silně pochybuji), Pablo Nerudová jako prezident rozhodně k pádu vlády nepřispěje.

Ovšem Babiš – ten už by k pádu vlády přispěl s chutí. Má jim co oplácet. A v tomto ohledu je úplně jedno, že se třeba směrem k Bruseli ohne, protože má v Německu své ekonomické zájmy a tak je vydíratelný. Bez ohledu na to, že by se na směřování České republiky třeba nezměnilo nic a Babiš nebude ten pravý na vystupování z EU a NATO, jeho prezidentský úspěch by znamenal alespoň nějakou dělbu moci v této zemi. Už jen proto, že bude chtít, aby co nejdřív vládlo ANO a to neudělá tím, že bude Pětikolce podepisovat každou blbost nařízenou z Brusele.

Baštova šance je jen teoretická. A i kdyby uspěl, stojí za ním o dost menší strana, která sama o sobě těžko bude iniciovat pád vlády. Navíc je SPD považována za stranu krajního spektra a sám Okamura nemá moc chuti dát se s Babišem do holportu, protože by v takové vládě tahal za výrazně kratší konec provazu a mohl by dopadnout jako ČSSD. Pozice protestní strany, která když tak toleruje menšinovou vládu, je pro SPD zřejmě výhodnější, než dělat Babišovi poskoka.

Hele, my tady vlastně všichni celkem víme, kde kdo z politiků stojí. ODS se s Fialou už odkopala, Jurečka právě pohřbívá KDU zaživa, protože se také naprosto jasně vyhranil, o Markétě Svetrové Dvousvetrové je zbytečné mluvit, Rakušan také řekl jasně, jaký je a kdo jsou Starostové, i Piráti jasně ukázali, co chtějí. Podobně zřetelně stojí i SPD. Ve všech těchto případech celkem není problém se orientovat. Tady prostě nečekáte žádná překvapení. Prostě víte, co vám řekne Fiala i co řekne Okamura a dovedete si víceméně představit, jak budou hlasovat.

Svým způsobem, jediná neznámá je pořád hnutí ANO. Oni dlouho šli cestou strany pro všechny, než narazili na svůj přirozený strop a jakákoliv další mobilizace příznivců vedla k ještě větší mobilizaci odpůrců. Já tu občas říkám, že Babiš se stylizuje do role českého Orbána, ale ono by bylo přesnější říct, že Babiš je takový český Silvio Berlusconi… jen nemá zapotřebí prohánět mladé holčiny. Na jedné straně Babiš jako jediný z parlamentních stran neodsoudil demonstrace a naopak řekl, že rozumí chuti občanů protestovat proti premiéru Signálovi, na straně druhé jeho poslanci hladce zvedli ruce pro výcvik ukrajinských vojáků. Na straně jedné byl Babiš bojovníkem proti bruselským nařízením, na straně druhé tam nasadil Jourovou a Charanzovou, byť není úplně jeho vina, jak se ty dvě fůrie vyprofilovaly. Stejně tak má Babiš objetou republiku a jezdí mezi obyčejné lidi, na straně druhé má svůj Agrofert a určitě o něj nechce přijít v nějakém velkém souboji s EU a nadnárodními korporacemi.

Druhou prioritou by pro nás tedy mělo být, aby se Babiš konečně musel také postavit na nějakou jasnou pozici. Babiše volí spousta lidí, protože mu věří, ale málokdo z nich dokáže svého politického lídra přečíst. Když se zeptáte průměrného voliče ANO, co jeho oblíbená strana vlastně chce, tak vám nedokáže odpovědět, protože to prostě neví. Svým způsobem to neví ani Andrejko, protože si prostě jen vyhodnocuje, co mu přinese nejvíc voličů a žádný pevný plán zřejmě nemá. V poslední době mám tento pocit čím dál častěji.

Kdyby byl Babiš prezidentem, tak těch možností k lavírování tolik mít nebude. Protože prezident je u nás pořád tak trochu tatíček Masaryk a jeho ústavní pravomoci jsou pravomoci rozhodčího. Prezident sám o sobě moc moci nemá, ale je tou poslední institucí s úkolem nějak rozsekávat politické gordické uzle. Nemůžete někoho jmenovat premiérem napůl. Nemůžete napůl udělat a napůl neudělat úřednickou vládu. Nemůžete napůl vetovat nějaký zákon. Nemůžete napůl přijmout a napůl nepřijmout nějakého velvyslance. Nemůžete jmenovat dva premiéry naráz. Prostě se musíte rozhodnout a přijmout důsledky. Prezidenta se dá dělat buďto dobře a nebo špatně, ale jeho pozice je z podstaty věci vždy zřetelná. Prezident může udělat názorový veletoč, ale nemůže ho zamaskovat.

V tomto ohledu je pro Babiše prezidentská funkce demaskující. On je předseda strany. Ne, lépe – on je ANO. Bašta je prostě člen SPD a předsedou strany je Okamura. Nepochyboval bych o jejich hladké spolupráci, ale kdyby byl Bašta prezidentem, politika SPD by se neurčovala na Hradě, kdežto politika ANO se s prezidentem Babišem bude rozhodně určovat z pracovny za Třetím nádvořím.

To přece chceme, ne? My chceme, aby Babiš buďto naplnil touhy svých voličů a nebo aby je zklamal. Pro nás na alternativě je nejméně výhodné, když je to tak napůl. Když lidé Babišovi věří i když si to nezaslouží. Pokud je Babiš pro tuto republiku dobrý, tak ať se to ukáže a můžeme ho volit také. A nebo ať se ukáže, že zastupuje zájmy jen určitého spektra a pak by bylo dobré, aby jeho voliči, které nezastupuje a nehájí jejich zájmy, šli volit třeba Jindru Rajchla…

Takže si to shrneme… Babiš má největší šanci porazit agenta Pávka či Čapuši Nerudovou a stát se prezidentem. O dost větší, než Bašta. Pokud se prezidentem stane, tak se tím každopádně zabráni koncentraci veškeré moci u jedné zkoordinované party zemských škůdců. Bez ohledu na Babišovu vydíratelnost v EU, tady doma má Babiš Péťovi s Vítkem co oplácet. Zároveň Babiš prezident ukáže celé republice, jaká je jeho skutečná politická pozice, protože taková je prostě prezidentská funkce. Nebude žádná výmluva, jako s Jourovou, že se mu prezident odrodil, nebo že to mělo být jinak. On bude prezident, zároveň on je ANO a všichni to víme.

Pokud se Babiš jako prezident postaví za zájmy České republiky, potvrdí svojí pozici a v té chvíli budeme ANO volit i my na alternativě, protože rozptýlí celou řadu našich obav. Pokud se jako prezident ohne v zájmu zachování Agrofertu, ztratí ANO spoustu voličů, kteří dnes Babišovi věří, že za ně kope. Tito voliči nepřejdou k pětidemolici, spíš posílí řady alternativy, takže SPD nebo PRO budou mít kde lovit hlasy. Z hlediska skutečné moci, která vzniká vyhranými volbami do poslanecké sněmovny, je Babiš jako prezident výhodný i pro SPD, protože než budou volby do sněmovny, budeme všichni o Andrejovi vědět první poslední.

Takhle nějak to vidím já.

A protože teď mám pořád nové čtenáře, příští odstavce budou především pro ně…

Hele, já jsem sice Vidlák, ale nejsem úplně blbej. Já vím od začátku že Bašta má jen naprosto mizivou šanci. Ale u mě na blogu se to dělá tak, že se rozeberou všechny možnosti, posoudí se ze všech stran, zazní co nejvíc argumentů pro každé myslitelné řešení, pak se to různě prokydává, probírá a nikdo z mých dlouholetých čtenářů neomdlívá z toho, že si přečtou protichůdné články.

Proboha nečekejte, že vám čtyřicet dní před volbami řeknu nějaké konečné stanovisko. Víte, kolik se toho ještě může stát?

Podívejte se na Láďu Vrábela, jak se snažil dát prostor prezidentským kandidátům. Demonstrace… necháme mluvit kandidáty na prezidenta. A výsledek? Ani jeden z nich tam není. Ani jeden! Kolik minut či hodin jste je poslouchali? Kolik ztraceného zbytečného času na demonstracích to bylo? Kdyby místo nich mluvil třeba Teplý z Madety, tak to mělo větší smysl, že? Prezidentští kandidáti, kteří se jimi ani nestali… Lidi jeli do Prahy, poslouchali, poslouchali… a nic z toho.

Dám další příklad. Babiš má soud. Co brání soudci Šottovi, aby vynesl rozsudek just in time před volbami? Vy někdo pochybujete, jaký rozsudek to bude? Já tedy nepochybuji. Víte někdo, jestli se Babišovi právníci snaží toto nějak řešit? Proto jsem třeba stál o to, si s Babišem promluvit a zeptat se ho, jak to má ošetřené. Vlastně se děsím, že to třeba ošetřené vůbec nemá… Proto jsem zbytečně házel hrách na stěnu čekáním na signál, který nepřišel a nejspíš ani nepřijde. Já to fakt mám celkem promyšlené… Jen se o tom nedá tak úplně mluvit.

Představte si, že nám agent Pávek i ti další dva věční předjezdci odstoupí ve prospěch Čapuše, která díky nim dostane nový drajv, další procentíčka dodá rozsudek, že Babiš je největší zločinec… a o zbytek se postará Česká televize. Udělá se kolem toho řádný hysterák, možná i policie si smočí… abyste se pak rychle nerozhlíželi, kde nechal tesař Baštu.

Nebo víte jistě, že někdo nevypustí další akci Vrbětice? Nebo že není nachystané další výborné kompro? Víte, jaká mediální hysterie z toho může být? Co když Andrejko den před volbami řekne nějakou kardinální blbost, která mu v kombinaci s nekonečným úsilím pravdy a lásky v podstatě zlomí vaz?

To jako chcete, abych pak zachraňoval situaci a půl hodiny před volbami začal vysvětlovat národu, že je tu ještě Bašta, na kterého se zapomnělo a je možné ho volit? Fakt jako chcete, abych teď, šest dlouhatánských týdnů před volbami tlačil dopředu Babiše, protože je to jediná možnost? Připouštíte si, že mohou přijít různá překvapení?

Abych nemluvil jen o politice a Čapáku – co když Andreje zradí zdraví? Nebo mu jeho Monika dá nůž na krk, že už toho má dost, buďto prezident, nebo ona? Pamatujete na mladého Klause? Jak ze dne na den skončil? Zuzka Majerová to po něm dodnes nedala dohromady…

Něco takového se stane a ti stejní, co mě dnes kárají, že netlačím dost rychle Babiše, mě pak budou vybízet, abych na poslední chvíli ukázal čtenářům Baštu… lidi na tebe dají, Vidláku… No, hezké, ale už bude pozdě.

Na to, abych v dnešní vyhrocené době vynesl takhle dopředu definitivní soud, na to mám ještě nějakou sebeúctu. A je naprosto rozumné si Baštu nasvítit, prozkoumat, upozornit národ, že existuje, protože nikdy nevíte, jestli ho těsně před volbami nebudete potřebovat, protože Babišovi na poslední chvíli nasadí klepeta… Nebo víte předem, že se to nemůže stát? Pokud vím, Babiš je k tomuto stíhání vydaný i když je poslanec.

Závidím vám tu jistotu se kterou řeknete tak dlouho před volbami, že Babiš je jediná možnost. Aby se vám to nevymstilo. Já mám totiž tu smůlu, že si většinou dost pomatuju a sice nejsem vojensky vzdělaný, ale vím, že nejčastější důvod, proč se něco nepovede i přes pečlivé plánování, je NP – náhodný průser.

Já to s dovolením budu dělat po Vidlácku. Mám ještě dost času na definitivní rozhodnutí. Ještě bych si rád pokecal s Denisou Rohanovou… ze stejných důvodů. Chci mít prokydané všechny možné varianty, chci, aby se moji čtenáři dozvěděli o všech kandidátech co nejvíc. A ano, když se nic nestane, bude velmi rozumné to hodit Babišovi. Ale fakt bych rád věděl, co teď dělají jeho právníci, aby si pro rozsudek náhodou nedošel přesně v tu správnou chvíli… pak tady budou všichni lomit rukama divit se, jak se to mohlo stát… Samozřejmě si pak už nikdo nevzpomene, že mi dneska radil nemluvit o Baštovi, aby se toho nějaký ovčan náhodou nechytl.

Záložní varianty, sakra… Záložní varianty. Strategie, taktika, příprava na neočekávané situace. Do voleb je daleko, mám echo za echem, že se ještě ledacos stane. Ani mě nehne, abych teď říkal něco definitivního a fakt je mi úplně jedno, že jsou z toho někteří rozmrzelí a mají pocit, že vedu lid na zcestí. Zvykněte si, že u Vidláka se řeší všechny varianty, nejen ta nejlepší. Ono se dost často ukazuje, že ta nejlepší varianta se jaksi rozplyne, ani nevíte jak.

Pochopili?

189 thoughts on “I kdyby se ohnul

 1. Jako volební trumf má jenerál připravenu jezdeckou fotku na bílém koni, tudíž je hotovo a odpor je marný.
  😉

 2. Uvědomte si, že svým hlasem pro kohokoli jiného než nejsilnějšího protikandidáta kandidáta, kterého rozhodně nechcete, dáváte hlas tomu, kterého rozhodně nechcete.

 3. Jen zdánlivě mimo téma uvádím, co jsem náhodou objevil na Kechlibar.net:

  „Stali jsme se příliš civilizovanými, než abychom mohli pochopit samozřejmé.

  Protože pravda je velice jednoduchá.

  Abyste mohli přežít, musíte často bojovat; a bojujete-li, musíte se zašpinit.

  Válka je zlo, a často to menší zlo.

  Ti, kdo meč zvednou, také mečem hynou – a ti, kdo meč nezvednou, zajdou na páchnoucí nemoce.“

  — George Orwell

 4. G7 + Austrálie zavádí strop na ruskou ropu. Nejedná se a nemůže jednat o „trest“, protože G7 + Austrálie nemají žádnou jurisdikci. Je to tedy jen nepřátelský akt v rámci probíhajícího geopolitického střetu mezi Kolektivním Západem, tj. USA a jeho vazaly na straně jedné a Ruskem, s podporou zemí třetího světa, na straně druhé.
  Bojím se, jestli Kolektivní Západ nepřecenil své síly. Tohle je šance pro finanční instituce z Číny, Indie, Kataru, Saudské Arábie a Kataru, jak ovládnout světové finanční služby, jaká se neodmítá.
  Nejvíce prodělá Velká Británie, která toho už jen velmi málo vyváží a těží ze zavedených finančních služeb. Pokud přivedla předchozí premiérka britskou ekonomiku za 42 dní své vlády do kolen, nynější premiér ji asi uzemní. Ovšem osobně na tom může značně vydělat, pokud jsou firmy jeho manželky na tuto šanci přichystány.

 5. Budu volit Babiše bez ohledu na rozsudek. Peníze na Čapí hnízdo neukradl. Jako dotace byly přiděleny ve schvalovacím procesu. Navíc, poškozeným není Česká republika, nýbrž eurounijní megakorupční systém korupce voličů za jejich peníze.
  Babiš prokázal schopnost tento systém podojit podle jeho pravidel. Jestliže jeho firma nesplňovala podmínky, měli ti vědět ti kteří dotaci schvalovali.
  Především, na rozdíl o ostatních kandidátů, kteří přišli kvalifikací, nemá holou zadel. Důkazem jeho schopností je právě to co opozice a zglajchšaltovaná média hrající na strunu rovnostářské závisti staví proti němu. Agrofert. Že snažit se řídit stát jako firmu je špatné? Jak by Agrofert dopadl, kdyby byl řízen a hospodařil jako Česká republika? Kdyby byl řízen nynější vládou? Anebo kteroukoli jinou vládou, příkladmo minulou Babišovou, se škrtícími pařáty opozice na hrdle a diktátem cizí moci, otrockému područí, do kterého nás cestou referenda i ona opozice přivedla? Na základě intrik a lží, jako ty, se kterými komunisti v šestačtyřicátém vyhráli volby?
  Proto budu volit Babiše. Protože mezi všemi ostatními uchazeči je nejschopnější. Na rozdíl od ostatních, kteří umějí jen mlátit hubou a intrikařit, umí řídit podnik. V přirozené snaze aby fungoval. Jinak to neumí. Co umějí jiní?
  Komformě žvanit a či dobře vypadat a známkách je potřebná kvalifikace hlavy státu?

  1. Ani s tím komfortním žvaněním to není až tak dokonalé. Generál je sice „mužně úhledný“ a Danuše Nerudiová jakž-takž vypadá (ale sexapealu má asi jako pytlík mouky.)

   Osobně, ač asi budu volební komisař podám neplatný hlas, abych si nemusel po volbách a inauguraci nadávat.

 6. Štěpán Kotrba
  3 h ·
  UKRADENO:
  Pokud seberete Babišovi hlasy v prvním kole tím, že je dáte komukoli jinému- Baštovi, Rohanové atd.- tak první kolo může skončit výhrou Sorošovy blondýny.

  KOMENT: Bohužel, je to tak. První kolo prezidentských voleb je volbou rozumu a znalosti teorie her s uzavřeným součtem. Čím víc hlasů dostane „kandidát vašeho srdce“, tím méně hlasů dostane kandidát, kterého byste volili v druhém kole.
  Až druhé kolo je volbou srdce. Tehdy volíte buď menší zlo, nebo svého favorita.
  Bohužel tento fakt nerespektují obě strany této rozpolcené společnosti. Pětikoalice neustanovila svého favorita a tak ambice každého kandidáta oslabuje možnost, aby se do druhého kola dostal alespoň jeden. Opozice je na tom stejně. Ambice komunistů odepsali sami voliči (Josef Skála nedostal ani potřebných padesát tisíc hlasů), sociální demokraté zhodnotili své šance tak, že ani kandidáta nepostavili (polovina z těch pár procent bde volit stejně kandidáta pětikoalice). SPD postavilo Baštu, který v prvním kole odebírá hlasy Babišovi. A ostatní jurodiví sbírají drobty nesouhlasu tak, aby Babiš nedostal v prvním kole tolik, aby se druhé kolo nekonalo. Počítají se i malá procenta… V součtu mohou být rozhodující. Po volbě budou tito outsideři odměněni. Třeba nejbližším uvolněným senátorským křeslem. V Senátu je jedno, co si myslíte i co děláte.

  1. Dovolím si polemizovat. Volba srdcem tu není vůbec.
   Ambice komunistů odepsali samotní komunisté – tedy členové KSČM. Nedodat patřičný pošet hlasů ukazuje na naprosto neschopné vedení. Nebo záměr. Co je horší nevím.
   Babiš je zcela jistě schopnější, než ten spolek u moci. Nicméně je to zlo proti zlu.
   A jak to vypadá, nemá zájem udělat úkrok směrem k nám.
   Ono je téměř úplně jedno, zda něco udělá aktivně Danuše a nebo Babiš protože Vrbětice. Prostě to udělají oba. Danuše se přitom bude tvářit radostněji. To je celý rozdíl.
   Bašta není žádná velká výhra i kdyby zvítězil.
   Ale stále lepší než nejít volit.

 7. Se zatnutými zuby to hodím Bábovi, i podruhé. Jednak, že by pětisráčům házel do všeho vidle, pak má již nějaké státnické zkušenosti a dokonce se domluví francouzsky (jádro!), a pak jako podnikatel nebude mít zájem o úplnou likvidaci průmyslu (minimálně toho jeho).
  Nebude-li v druhém kole, pak štafetu převezme druhý agent – Pávek. Narozdíl od Danuše by mohl mít představu co je to válka, a jistou zdrženlivost v tomhle ohledu prokázal.

  Danuše je z toho současného výběru to nejhorší. Od povedeného manžýlka, přes čachry s VŠ diplomy po pozoruhodné nákupy dekorací kanceláře od kamaráda…

  Ovšem, nyní, odpusťte, že do toho pořád pletu ekonomiku, IMHO, o blízké budoucnosti víc než prezident, rozhodne tohle:
  IDnes, 15:02: “
  Mluvčí Kremlu Peskov po rozhodnutí EU a G7 o zastropování ceny ruské ropy uvedl, že Rusko strop nepřijme a po analýze oznámí, jak bude reagovat.”

  S benzínem za cenu blížící se 100Kč/L je vymalováno (ceny ostatních ropných produktů také stoupnou a promítnout se do všeho).

 8. Mám takový návrh, jak alternativu sjednotit. Každý si půjde (či nepůjde) volit koho chce, ale nebude o tom nikomu říkat. To by mohlo fungovat, ne? 🙂

 9. S dovolením sem přidám výstižný komentář z facebooku (autor Alois Novotny):
  1) Jestli Babišovu účast ve druhém kole ohrozí cca 10% hlasů pro Jaroslava Baštu, tak si to měl Babiš lépe spočítat, do té prezidentské volby neměl vůbec lézt a měl se intenzivně připravovat na další parlamentní volby, které by vyhrál.
  2) Pokud se Babiš dostane do druhého kola, musí slušně požádat o 1 milion hlasů, které buďto nevolily, nebo volily strany mimoparlamentní opozice, ale zejména se přestat „štítit“ SPD!

  1. A co když je to strategie AB, jak se stát příštím premiérem?
   Dostatečně se zviditelní a získá v pralamentních volbách i hlasy těch, co by ho nikdy nevolili.
   Protože mu PaL bude házet klacky pod nohy, budou házet sračky, možná na pár dní skončí i ve vazbě.
   A získá punc „mučedníka“.
   „Všetci podvádějů, všetci ma bijů, já jsem to nevzdal, budu dobrý premiér.“

 10. Babiš je ledascos, jen ne hloupý, a moc dobře ví, že prezidentské volby nevyhraje.

  Jeho kandidatura na prezidenta je taktická příprava na volby parlamentní. Lidi u nás mají tendenci vyvažovat a po prohraných prezidentských volbách bude marketing ANO moci říkat: „Lidi, podívejte se na tu nespravedlnost! Babiš byl v prezidentských volbách pokorný, na nikoho neútočil, naopak všichni útočili na něj.“

  Babiš má své vlastní bydlení a obslužný personál lepší, než by měl k dispozici na hradě, kladení věnců by ho vzhledem ke své akční povaze nudilo, úřad jako komfortní cestovku po světě vzhledem ke svému majetku nepotřebuje, stejně tak jako prezidentský důchod.

  Příští rok se bude pětikolka s vládnutím potýkat čím dál hůř, střední třída bude dál chudnout a velké podniky se stanou kvůli tuzemským cenám energií v porovnání se zbytkem EU nekonkurenceschopnými i přes úspory škrtáním svých výdajů do investic a vývoje (což jim navíc zajistí nekonkurenceschopnost v dlouhodobé perspektivě). Miliardáři budou tlačit na své lidi v ODS, aby s tím něco udělali. V okamžiku, kdy skončí Babišovi soud, bude mít možnost zlanařit rozumné poslance ODS ohledně vypsání předčasných voleb. Okamura se samozřejmě rád přidá.

  1. Byl jsem moc rychlý a odpověděl jsem na dřívější (vizuálně, dle řazení na tomto webu od nejnovějších příspěvků, ve skutečnosti na pozdější) příspěvek v podstatě to samé, než jsem si později přečetl to, co píšete ve vizuálně pozdějším, ve skutečně však dřívějším příspěvku ☺.

 11. Někdo tu psal o možné volbě Denisy Rohanové, tak se koukněte:
  https://www.stream.cz/ptam-se-ja/kandidaturu-rohanove-napadli-senatori-bude-v-boji-o-hrad-pokracovat-64513871
  Šmarjá, ta ztracená osoba je předsedkyní organizace, která neodevzdává účetní uzávěru; je patronkou nadace pro Ukrajinu, ale nic o ní neví. Má milionový dluh a splácí to, ovšem nemá pravidelný měsíční příjem, tak neví, kdy to splatí…
  Marie Bastlová (ze seznamu, nedávno vyslýchala Vrábela) nakonec zmiňuje Ústavní soud, jak to spěchá… jo, Rychetský má starost.

 12. Přišla na mne nostalgie, tak jsem si otevřel starší Kellerovy rozhovory na Parlamentních listech – třeba ten čtvrt roku starý, napsaný v září, po první demonstraci na Václaváku:
  ——————–

  „Zaujal vás někdo z řečníků?

  Z těch pěti úvodních vystoupení se mně osobně nejvíce líbila řeč Ivana Noveského. Nemluvil dlouze, projev byl věcný a velice kultivovaný. U ekonoma Miroslava Ševčíka mi vadilo, že nazval pana premiéra hňupem. Za prvé nemám rád vulgární slova, za druhé mám obavu, aby docenta Ševčíka někdo neobvinil Z PROZRAZENÍ STÁTNÍHO TAJEMSTVÍ.

  Ohlášené jsou i nové protesty proti chudobě,(…)

  Ten odpor vůči nekompetentní vládě bude nepochybně narůstat.
  Viděl bych tady ovšem dvě rizika.
  Jednak mám obavu, aby pořadatelům nestoupla sláva do hlavy.
  Viděli jsme to v případě Mikuláše Mináře, který po statisícové demonstraci na Letné definitivně ZTRATIL SOUDNOST,, začal se považovat za MESIÁŠE a v podstatě zlikvidoval hnutí Milion chvilek.

  Druhé nebezpečí vidím ve vyvolávání příliš velkých očekávání.
  Mám na mysli například hlasy, které vyzývají k opuštění Evropské unie a k vystoupení z NATO. Všimněte si, že ani Viktor Orbán nic takového nepožaduje. Ví totiž, že to je pro středně velkou zemi našeho typu nereálné.
  NEBRALI NÁS TAM PROTO, ABYCHOM MĚLI SVOBODU VYSTOUPIT..

  Maximum, jehož lze dosáhnout, je přestat se chovat proevropštěji než Němci, kteří Evropskou unii kontrolují,
  a začít se chovat méně militantně než Angličané,
  kteří z ní vystoupili, ale ženou ji do války. „.

  1. Jestli to má někdo v ČR v hlavě dobře srovnané, tak Keller určitě. A to jsem mu dlouho nemohla přijít na chuť. Považovala jsem ho za socana , teď si sypu popel na hlavu. Má velmi rozumné názory a nějaká ydejologyje je mu úplně šumák. Bohatě stačí zdravý rozum a vyzobat ze všeho to co se osvědčilo.

  1. Tak – na moment přibrzdíme hned na začátku :
   Poměrně bohatý Hunter Biden má zapotřebí, osobně nosit svůj laptop, s veškerou soukromou komunikací, do nějaké veřejné opravny v Delawaru?
   Poměrně bohatý Hunter Biden, nemá ve své firmě IT oddělení, kde by mu podobnou službu zajistili diskrétně, bez nebezpečí úniku citlivých dat?
   Nepředpokládám přitom, že by takto bohatý člověk byl až tak hloupý, přestože Američan.
   Připomínám – pokud by takto bohatý člověk, měl podobnou službu ala „oprava laptopu“ vůbec zapotřebí.
   Pěkně to smrdí. Musk je přitom excentrik, kterému leccos projde (viz otřesné zasírání nebe Starlinky) a myslím si, že nejvíc to smrdí nějakou politickou manipulací.
   Neměl mladý Biden prsty i v těch laboratořích na ukravině?

   1. Mozna to neni oprava vyzadana Bidenem mladsim.
    Laptop mu spadl do vody a uz nenabehl.
    Biden ho mohl vyhodit, a nekdo dalsi ho pak mohl chtit zpenezit.

    Nebo to tam opravdu dal Biden proto, ze naopak nechtel aby se mu v tom rypali bezpecaci z jeho okoli.

    Dale pak je Biden junior znamy naduzivanim kokainu.
    Internet je plny fotek a videi na tutop tematiku, a to jsou jenom ty pripady, kdy ho nachytali… Take ho za kokain vykopli z armady.
    Tim ho nesoudim, jenom kdo vi, v jakem byl stavu, kdyz utopil ten laptop a tak dal.

    1. Bezpečáci z jeho okolí, které si sám platí? To jste asi nemyslel moc vážně, že ne?
     Kdybych potřeboval podobnou službu, tak to svěřím právě loajálním lidem, které si mj. i za tu loajalitu platím, ne?

     1. Myslel jsem to smrtelne vazne.
      Kdysi jsem delal podobnou zakazku pro cloveka, ktery mel vlastni IT oddeleni, a presto si radsi zaplatil me.

      1. Hlavně, lidé, jako je H. Biden, mají pocit, že jsou nedotknutelní, jejich klan vždy vše zahraje do autu, ututlá…no, a tady to nevyšlo.

    2. Asi nechtěl, aby někdo věděl o jeho zástojích na Ukrajině. Chtěl si smočit zobák při správě společnosti Burisma.

  2. Musk zacal zverejnovat duvody pro cenzuru Twitteru ohledne Bidenovic familie.
   Zatim zverejnil materialy, ktere ukazuji, ze to byla hujerka akce twitteru, bez jakychkoli zasahu z administrativy.
   Uvidi se, co zverejni dal, a nikdy nebudeme vedet, jestli pustil vsechno.
   Spis je to ale show pro americke publikum.

   Ja ho samozrejme obdivuji, vypracoval se z nuly. Uspechu hodne, selhani malo.
   Rika se, ze je velmi sebestredny a urazlivy. Uz parkrad dokazal, ze je to pravda.

   Know-how na rakety dostal z NASA. Rika se, ze zadarmo, pricemz vime, ze zadarmo ani kure nehrabe.
   Starlink zafinancoval Pentagon, kdyz Muskovi platil 3x vice z vynaseni vojenskych satelitu, nez by si rekli jini komercni dopravci.
   Pres to vsechno je to velmi chytry a uspesny clovek.
   On sam ale vi, kdy musi poslouchat.
   Napriklad jeho sprajcy s (ne)placenim Starlinku Ukrajinci.
   Nebo naopak, kdyz potrebovali Ukrajince zastavit, aby se Rusum neastrileli do zad pri stahovani se z Chersonu (ano pres ty Gogovy rozbombardovane mosty), tak jim proste Musk Starlink vypnul. Ale jenom ty na fronte.

   Neni to nakonec takovy lepsi Babis?
   Je samozrejme nedilnou soucasti establishmentu, ale taky vi, ze obcas musi tem dezolatum nechat trochu odrezku.
   USA maji radi hrdiny, jejich idol Jobs uz je v panu, Zuckergerga chvili tlacili, ale moc stoupencu si na verejnosti neziskal.
   Takze ted ma sanci Musk.
   Urcite se jevi lip, nez Biden, Trump a dalsi z te jejich tlupy.

   Me osobne se na nem nejvic libi, ze na hodinu propustil komplet EU pobocku Twitter v Bruselu 🙂
   Okamzite vystartovala Jourova s vyhrozovanim.
   To znamena, ze tam byla sama netahla, ktera nemela na praci nic lepsiho, nez kout pikle s Jourovou, jak blokovat dezolaty a nepohodlne informace.
   Uvidime, jak se to vyvine dal.

 13. Pokud by autor i Babiše propagoval ,dělá to v dobré víře, s dobrým úmyslem a to se se cení.
  Vysvětlování proč to hodit Babišovi v prvním kole má své opodstatnění ,uznávám tak názor Vidláka ale i přispívajích,kteří tento názor sdílí .
  Sám nevím zda vůbec provedu těžkou prezidentskou volbu ale spíše ne.

 14. Když tu někdy píšu něco o Paroubkovi, vždy někdo vyrukuje s přízviskem „šuplík“. Babiš je zase „estébák, zloděj“ atd.
  Tak něco k Baštovi – pamatujete na „Baštův kufřík“?
  „V případu Luxe i Zemana se výrazně angažoval expert ČSSD na zpravodajské služby Jaroslav Bašta, mimo jiné bývalý náměstek kontrarozvědky. Právě on několikrát zveřejnil tajné materiály, které ze služby unikly. Když se policisté, kteří tyto kauzy později vyšetřovali, Bašty ptali, kde k dokumentům přišel, odpovídal: V metru od neznámého muže…“
  https://archiv.hn.cz/c1-13052050-bis-pribeh-ctyr-reditelu-a-jednoho-kufriku

  1. Pokud Vám to pomůže, Jirka Paroubek měl kandidovat.
   Pokud by prošel přes Rakušanovo ,,vyřazovačku “ měl bych koho volit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *