28 května, 2024

Horší než zrada

Ve Starém zákoně je jeden moc hezký příběh. Moábský král zjistil, že v nebezpečné blízkosti jeho hranic táboří národ, který odešel z egyptského zajetí a začal mít obavy. Ona ta masová migrace nebyla žádná sranda ani ve starověku. Většinou to znamenalo potoky krve a rozumný vládce se snažil takové migraci zabránit, jak jen to šlo. Nikdo si nedělal iluze o kulturním obohacení. Jak se někde objevilo hodně mladých mužů pohromadě, bylo zaděláno na malér.

Tento Moabský král nehodlal podcenit vůbec nic, dobře věděl, že migrace se dá řešit jen tehdy, když ještě nepřekročila hranice a tak kromě vojenských příprav najal ještě věštce, aby onen národ, který snil o zaslíbené zemi, řádně proklel. Protože kletba je věčná. Chce to samozřejmě nějakého kvalitního čaroděje, což se zpravidla pozná tak, že je to hajzl první kategorie, šmejd, křivák, zloděj a mafián. Takové prokletí pak má razanci a když se zadaří, ulpí jako tér… nebo jako bilý fosfor.

Národ lépe zničíte kletbou, než zbraněmi. Když tasíte meče, oni je zpravidla vytasí také. Když začnete vraždit, oni zpravidla vraždí také. Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá. Ale když je šikovně proklejete, když jim zařídíte slepotu, aby dlouho předlouho neviděli, co se na ně chystá, když je necháte rozežírat zevnitř jako rakovinou, tak nemusíte ani vyjet z kasáren a všechno se stane samo.

Náš národ za posledních třicet let prokleli mockrát. Udělali to správně, poslali na nás naše vlastní proroky. Nepoužili proti nám sílu, protože to bychom se mohli bránit. Nechali nás rozežírat zevnitř. Nechtěli mít hned vedle hranic silnou a sebevědomou zemi s národem, který něco dokáže. A tak proklínali. Takřka od prvního dne.

Všimněte si, za třicet let jsme nepostavili jedinou elektrárnu ani přehradu… a jen kvůli kecům. Nikde nepřišla žádná armáda, která by nám v tom zabránila. Nepřišlo zemětřesení, které by rozbilo základy pod chladícími věžemi. Nepřišla tisíciletá povodeň, která by odnesla rozestavěnou hráz. Jen přišly jedovaté řeči. Že elektřinu z jádra přece vůbec nebudeme potřebovat. Přišli falešní proroci a svedli mnohé. Naši vlastní proroci, které zaplatil německý vládce, aby nás prokleli.

Pamatujete, jak před pár lety říkal Zeman, že by se armáda měla zaměřit na vývoj dronů? Posmívali se mu. Posmívali se mu ti experti a proroci, kteří teď koukají jak péro z gauče na to, co se děje na Ukrajině. Ale předtím ještě Ukrajinu prokleli svými řečmi o vítězné válce a svedli mnohé. Moábský král si zaplatil dostatek Bileámů, aby na sto let prokleli Evropu a bohužel, Hospodin jim v tom tentokrát nezabránil.

Teď jsme se dozvěděli o poslední a nejhorší kletbě, kterou kdy nějaký čaroděj nad naší zemí vyřkl. Dozvěděli jsme se, že náš ministr vnitra, Rakušan, podepsal migrační pakt, který dává naši demografii do rukou úředníkům v Bruseli. Migrační pakt neobsahuje pro naši zemi žádnou pojistku. Ale s ním hned přišlo několik dalších falešných proroků v podobě eurokomise i Danuše Nerudové, kteří nás ujišťují, že tato kletba nebude proti nám naplňována. Jak poznáte hodně kvalitního čaroděje? Ano, musí to být křivák, šmejd, zloděj a mafián…

Úlohu ďáblova davokáta na sebe vzal Saša Vondra, který v superdebatě řekl, že migrační pak neobsahuje kvóty, ale obsahuje mechanismus, jak se z kvót vykoupit. Takhle vypadají kletby v praxi. Takhle fungují moderní černokněžníci. Prostě vás obloudí medovými řečičkami, které jsou ostřejší než meč.

Jak je to dlouho, co to Rakušan podepsal? Asi rok, že? Nebýt voleb, zřejmě by se o tom nemluvilo ještě dál.

Každé lidské rozhodnutí se dá jiným lidským rozhodnutím změnit, kromě demografie. A ne, nedělejte si iluze, miliony lidí není možné zabít, protože když to zkusíte, oni budou zabíjet také. Jakmile jednou překročí hranice, už s tím nic neuděláte. Ani bohatí Němci s velmi košatou tradicí genocidy si s tím neporadí. Kdo tomu nevěří, ať jede do Kolína nad Rýnem a zažije na vlastní kůži, kdo tam má navrch. Řešit se to dá, dokud tu ještě nejsou.

Vít Rakušan proklel tento národ na sto let. Není žádný rozdíl mezi dávnými plány na poněmčení a odsunutí na Sibiř a mezi současnými plány na kulturní obohacení. Výsledek bude stejný. Jen teď je to sofistikovanější. Zbraně zůstávají zamčené a tím pádem se národ nebouří. Stačí jen použít jedovaté řeči…. a když tak trochu cenzury.

Všimněte si, co Rakušan udělal, když to na něj prasklo? Co udělal, když se ukázalo, že lhal až se mu od huby prášilo? Co udělal, když se ukázalo, co doopravdy podepsal? Vyslal rychle další proroky, aby rychle šířili, že je to v pořádku a správné. Hned se k němu přidal Vondrův koaliční kolega Nýdrmajer, přidala se Kandidátuše Nerudová a další a další. Samí euroobčané. Myslí si, že oni ty následky neponesou, protože jim dají teplé místečko v Bruseli.

Fico by jim mohl povědět, jak to vypadá, když mouřenín udělá svou špinavou práci a může jít…

Na to, co Vít Rakušan udělal, neexistuje žádný dostatečný trest. Migrační pakt je horší než prohraná válka (kterou tu brzy budeme mít). Migrační pakt je na úrovni konference ve Wannsee, jen je mnohem jedovatější, protože bude postupovat jako rakovina, plíživě a bezbolestně, bude mít své proroky i užitečné idioty (viď Danuško?) a až to začne být vidět, už budou metastázy všude.

Důsledky toho, co udělal v Německu Merkelová, se v plné nahotě projeví až dlouho po Angelině smrti. Stejně tak to bude i u nás. Důsledky Rakušanova prokletí se projeví, až už Rakušan nebude ani u moci ani na světě. Ale pokud s tím něco neuděláme teď, dokud tu ještě žádné malé Turecko, Pákistán, či Eritrea není, tak pak už s tím nic neuděláme.

Klára Samková kdysi proklela tureckého velvyslance. A měla s tím pak deset let oplétačky s úřady. Fakt. Nekecám.

Aniž bych chtěl navádět, možná je načase hromadně, z celého srdce a velmi vroucně přát Rakušanovi, co si zaslouží. Když on proklel Českou republiku, zaslouží si přesně to samé.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

363 thoughts on “Horší než zrada

 1. Na maďarské veřejnoprávní TV Híradó dnes zazněla z úst ministra zahraničních věcí Pétera Szijjártó a Viktora Orbána tato slova (strojový překlad):

  Mírumilovný člověk bez dechu čeká na americké prezidentské volby v listopadu, a čeká, až bude v Americe zvolen mírový a mír vytvářející prezident, protože to je v dohledné době v podstatě jediná šance, která bude schopna změnit tuto přípravu na evropskou severoatlantickou válku a atmosféru světové války.
  Brusel si zahrává s ohněm, pokouší samotného Boha. Jsme jeden krok od toho, aby Západ vyslal vojáky na Ukrajinu, zdůraznil ministr v pátek na zahájení kampaně Fidesz-KDNP.
  Viktor Orbán hovořil i o tom, že nechceme válku a nechceme, aby se Maďarsko stalo opět hračkou velmocí.
  Navrhuji, abychom učinili jasný závazek. Dokud bude v čele země stát národní vláda, nevstoupí Maďarsko do rusko-ukrajinské války na straně nikoho. Viktor Orbán dodal, že pokud by vláda nebyla v rukou Fideszu a KDNP, pak by Maďarsko už mělo ve válce po krk.

  Od 3:27:
  https://hirado.hu/kulfold/video/2024/04/21/szijjarto-peter-vilaghaborus-keszulodes-zajlik-europaban-es-az-eszak-atlanti-kozossegben_2#

  Video s českými titulky: http://e.pc.cd/CaUotalK

 2. Nějaká platforma na vyvracení dezinformací je zapotřebí, nejen naši potomci si zaslouží, aby se psalo co možná nejvíce objektivně, pravdivě.
  Otázkou však je, zda ta platforma nevyvrací dezinformace pouze takové, které jsou v souladu s jejich narativy, tedy šlo by možná o šíření propagandy.
  Žel dotyční aktéři z takovéto platformy, mnohdy nešíří informace tak, aby to bylo v souladu s jedním paradigmatů epistemologie – a sice že informací je rozdíl, porovnání. Došlo to už tak daleko, že operují (nejen oni) termínem „whataboutismus“, což je ale právě že epistemologicky nesmysl, ba možná i zvrácenost.
  INFORMACÍ má být porovnání, rozdíl. S přihlédnutím např. k traktátu pana Koukolíka a paní Drtinové (Propaganda a logické klamy), žel i Bratr Vidlák používá někdy takovéto prostředky propagandy a logických klamů).

  Ovšem kdyby se psalo či mluvilo jazykem Bertranda Russella (https://www.trhknih.cz/kniha/37ru7sit1?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMI69Xe67zRhQMVopdoCR1BYAFIEAQYBSABEgKCFPD_BwE), tak bychom si zhusta nerozuměli, sobě navzájem.
  😀
  Ostatně je to i pan Koukolík, který píše o tom, že jsme moc a moc emočními bytostmi. Jiní zase zmiňují, že jsme omezeni i svým postojem k intencionalitě – ve zkratce řečeno jsme schopni se domluvit při popisu nějakého fenomenu pouze v určitém omezeném kolektivu, dejme tomu že čtyřech diskutujících.Dále je už třeba moderátora (ovšem ten by měl umět své řemeslo, měl by diskusi zkvalitňovat, ne ji rozbíjet, dělat z ní propagandu nebo bulvár či koketerii apod.).

 3. Konvička na FB píše, že: „60 miliard USD pro Ukrajinu schválil americký kongres, tedy jedeme do posledního Ukrajince, Sláva!“

   1. to není dobrá zpráva, šmejdům v EU to naleje život do žil, zase tam EU naleje víc peněz a z toho nekouká vůbec nic dobrého

     1. Dluh vrahů z Volstrýtu (copyright Jasánek) se jistojistě sníží!
      Vládní dluh USA se v posledních deseti letech drasticky zvýšil
      Za posledních deset let se státní dluh USA v absolutních číslech téměř zdvojnásobil na přibližně 33700 miliard USD, přičemž výrazný nárůst způsobily výdaje zaměřené na řešení pandemie. V důsledku toho vzrostl veřejný dluh v poměru k výkonu ekonomiky na necelých 120 %.
      https://www.erste-am.cz/cs/privatni-investori/novinky/tiskove_zpravy/2024/01/10/volby-v-usa-v-roce-2024–spojene-staty-a-jejich-dluh

       1. Dluhy jsou nejen v SSA komoditou. Jejich cenu určuje nejen poptávka, ale i FED.
        Tyto dluhy drží ponejvíce SSA subjekty.
        Následuje Japonsko a Čína …ale i další a další , nejen centrální banky (drží je jako rezervy….je to pohodlnější, než mít jako rezervy dostupnou a čistou vodu, funkční lesy, elektrárny, školy, nemocnice….to by vyžadovalo odborníky, a ne pouhé špílmachry na finance.)
        “ Naše “ dluhy však držet místní CB nesmí, paradox (ne)důvěry. V budoucnost zdejší republiky.

        1. US si může dovolit mít dluhy za předpokladu, že za ty peníze si mohou kupovat cokoliv, komodity, vlády, atd. atd.
         Až ty $ nebudou akceptovat ve světě (po fungování BRICS), tak si jich mohou tisknout co hrdlo ráčí, a budou vhodny k tapetování hajzlíků.

     2. Ale prosím tě, to tě v kurzu nenaučili nic jiného než zdvojovat „s“, ty hajmarssu?

      Což takhle nějaký nadšený výčet, co za skvělé nové hračky a kolik milionů nábojů za ty schválené žabí kůže banderovci dostanou? Nic? Tak vidíš, nic nevidíš…

      Z těch cca 60 miliard dolarů je cca třetina určená na náhradu už odeslané a spotřebované US výzbroje, další třetina má financovat kontrolu financování (asi už ta korupce je natolik do očí bijící, že se s ní musí aspoň na oko něco dělat) a z té poslední, nejmenší třetiny půjde polovina (=šestina) na úhradu toho, co se koupí v emerice a jen poslední zhruba šestina z celé té částky je na nákup toho, co ukrajina potřebuje (pokud se jí to podaří někde ve světě sehnat).

      A jak to s takovými nákupy vypadá si můžeme nejlépe ilustrovat třeba na té vychvalované skvělé české akci „náboje pro ukrajinu“:
      – na začátku března se president pavel prsil, že už jsou shromážděné prachy na osm set tisíc nábojů, mluvilo se až o milionu nábojů
      – stát to mělo cca 1.5 miliardy dolarů
      – dodány měly být dle madam afroameričanové v nejbližších týdnech

      – v půlce dubna prý je pokrytých ne 800 ale tak 180 tisíc nábojů, výhledově se uvaže o 300 tisících dalších, čli když to půjde dobře, tak možná polovina původně ohlašovaných počtů
      – cena už se udává odhadem 3 miliardy dolarů, čili když to dobře půjde, tak nejméně dvojnásobná
      – dodání se odhaduje „možná v červnu“, tedy při nejmenším tři měsíce od prvního ohlášení

      – zatím z této iniciativy nedostaly ani jeden náboj a zkušenost ukazuje, že možná ani žádný neuvidí (nebo půjde o historické artefakty nebezpečnější více samotným uživatelům než protivníkům).

      Nedělal bych si žádné iluze, že to, co teď schválili naši i jejich přátelé nejvěrnější bude mít zhruba tak stejný vliv na situaci na frontě. Jinak to je samozřejmě dobře promazaný a vyzkoušený penězovod ke všem, kteří potřebují před podzimními US volbami cokoliv promazat a kohokoliv podmazat….

      Rozhlédni se po světě u uvědomi, že kde nic není, ani smrt (a zelenský) nic nebere. Pokud jsou někde volné zbraně (třeba protivzdušná obrana), tak si je odkoupí za tvrdé Izrael. Kdyby se dalo něco sehnat, tak to pro ukrajinu mohla už dávno zaplatit EU (nebo nějaká sbírka) – ale ono není. Nic. A nebude.

      Ozvi se zase za měsíc, kdo měl mrzeníčko. Sieg… čo to tárám… sláva!

  1. Jen tak dotaz – už jsem to tu kdysi psala. Je tak nereálné – aby se neárijci přestěhovali z Palestiny na Ukrajinu ? – Získali by nejen větší prostor, b yť za cenu ztráty Oděsy, mohli by líp zasahovat do dění v Rusku a posléze i v Číně. A zapadá mi do toho i mnohé jiné, jako například změna opatrného válčení rusů v poslední době. Ony ty počítače jsou to oné… a kdo ví co se rusové dozvěděli. A spousty zcela nelogických kroků v minulu mi jaxi taxi začíná dávat smysl.
   Jsem ráda že jsem stará

   1. teoreticky to mozne je,ale otazka je skor, ci to Rusi dovolia. Strednu UA pravdepodobne nenechaju Zapadu, kedze vlastne za par rokov by sa situacia mohla zopakovat a na zapadnu si brusi zuby uz kopa statov. Navyse UA bude mat znacnu mieru kontaminovanej pody, vody, vzduchu, ten ochudobneny uran, kazetove vybusniny a miny…..to nebude jednoduche. Okrem toho bude treba obnovit minimalne elektrarne a to tiez nebude bagatel. Cize ak Rusi vyhraju, tak oficialne asi tazko dovolia Rusi Izraelu sa tam prestahovat (to by sa aj tazko vysvetlovalo doma aj Izrael vzdy piekol hlavne s USA)….ina vec je teoreticky mozna, ze ruski Zidia sa vratia z Izraela (hlavne ak nebodaj zanikne stat Izrael) a kedze to, co kedysi mali, uz davno predali, tak tam si viem predstavit, ze sa zamiesaju medzi tych, co pridu na dane uzemie ci uz z Ruska alebo z inokade. Ale pochybujem ze to bude oficialna zidovska republika (aj ked sa hovori nikdy nehovor nikdy). Na druhej strane oficialna zidovska republika je niekde na dalekom vychode a tam kedysi Zidia nechceli, kedze to bolo panu bohu za chrbtom…..lenze teraz sa to stava strategicky polozene vzhladom k obchodu s Cinou a na toto imho zidia maju cuch

  1. PePa 107 – záškodník jezdí kupovat žrádlo do Ojczyzny „Biedronka“, tak to bude výsledek jeho snažení.

 4. Lehce OT:
  V Paříží se koná velká přehlídka velbloudů a dromedárů. V rámci rozvoje velbloudů v Evropě. Akci pořádá Francouzská federace pro rozvoj velbloudů ve Francii a v Evropě. O hladký průběh se postará 80 lidí, včetně tří veterinářů, sanitky, civilní ochranky, dvou zvířecích sanitek a sběračů exkrementů.

  1. Nekoná, neb byla zakázána. Náhradní přehlídka proběhla v předměstské obci Bois de Vicennes:
   https://www.sortiraparis.com/en/news/in-paris/articles/309046-camel-dromedary-and-llama-parade-finally-confirmed-at-bois-de-vincennes

   Vaše „informace“ je tak trochu rádio Jerevan. Nešlo totiž pouze o velbloudy, ale o všechny velbloudovité vč. lam, bo je dnes světový den velbloudovitých. Zúčastnilo se 30 států vč. UK, Kanady, USA a dalších.

   Achjo…

 5. Právník Ondřej Dostál (druhý na kandidátce STAČILO! do EP) má na webu Jany Bobošíkové každý týden svůj pravidelný pořad “ Právní džungle s Ondřejem Dostálem“. Zde je čerstvý díl:

  O. Dostál: Aktivní blbec horší než třídní nepřítel. Kolik nás stála Fialova minuta u Bidena?
  https://www.youtube.com/watch?v=OKPhANDUFLk
  ————————–
  Stojí to určitě za shlédnutí a zároveň si lze udělat představu, co a jak říká člověk, který je na kandidátce STAČILO! hned za Kateřinou Konečnou.

  1. Určitě ano, Bobošíková má na svém YT kanále kvalitní hosty.
   S pobavením jsem tam shlédl vystoupení Kateřiny Dostálové, která zhodnotila sjezd současných modroptáků, který měli minulý víkend:
   https://www.youtube.com/watch?v=qQrwvxhgke0
   Pod názvem: Střet názorů zemřel. ODS nasála socialismus, liberalismus a lidovecké bezvětří.

   1. K tomu je třeba doplnit, že každé úterý na YT kanále Bobošíkové má také svůj pravidelný pořad NALEVO Petr Drulák.
    Jeho komentáře aktuálních událostí jsou v dnešní době naprostou nutností pro uchování zdravého rozumu a soudnosti.

    1. Maneca:
     Taky na to semtam koukám, i když Bobo tedy fakt nemusím. Ale hosty má zajímavý, tuhle tam měla Schneidera.

 6. Milý Vidláku.
  Dneska jsem narazil na citát, vhodně komentující zdejší diskuse. Je v L. 7, 31n: „K čemu připodobním lidi tohoto pokolení? Jsou jako děti, které sedí na tržišti a pokřikují na sebe: Hráli jsme vám a vy jste netancovali; naříkali jsme a vy jste neplakali“.
  Většina příspěvků se buď snaží na všem najít něco špatného, nebo dokázat, že pisatel je chytřejší než druzí. No, jestliže mají pisatelé potřebu něco takového psát, je jim to přáno. Musí ale být hrůza něco takového v takovém množství přečíst. Nemluvě o tom, že jako reakce na článek to nemá žádný význam.

   1. Že Vidlák má ve všem pravdu a kdo to nechápe je blb.

    Vloni tu vychvaloval Rajchla, námitky neuznával. Pak ho Rajchl odkopl.

    Nevyvodil z toho, že do lidí nevidí. Jen začal stejně nekriticky propagovat Konečnou.

    Je to normální holka.

    Celej život nepracovala, jen funkcionařila. Jako komunistka má manžela podnikatele. S tím, co dělali komunisti před jejím narozením nemá jakožto šéfová komunistů nic společného.

    Máte držet hubu a krok, nepřemýšlet a obdivavovat Vidláka, protože objevil, že Rakušan je darebák.

    1. Za blba jsi tu ty, onanyme.

     Vidlák námitky bral, Rajchl jej neodkopl, to je jen tvá jednoduchá pravda pro jednoduché lidi jako jsi ty, protože nejsi schopen pochopit složitějši situace.

     Vidlák Konečnou nekriticky nepodporuje, pouze říká, že ji bude volit. Dokonce explicitně napsal, že nikomu nebude říkat, koho volit. Opět pro tebe moc složité na pochopení ?

     Ona i ta funkcionařina je práce, stejně jako kterýkoli jiný manažer. Já vím pro tebe je práce jen ta manuální, to se potom těžko vysvětluje.

     Rakušan je darebák, velký darebák a objevilo to mnoho lidí bez ohledu na Vidláka. Prosťáček holt obdivuje jeho kariéru, věří jeho lžím. Ani s tím se nedá nic dělat.

     1. Jak jsem napsal hned na začátku: Že Vidlák má ve všem pravdu a kdo to nechápe je blb.

      Nemusíte hned předvádět, jak moc jsem se trefil.

       1. Vidíš to. To je arguementace, která jde až na kořen věci.

        Že tě nenapadne se přemoct alespoň na tu chvilku.

         1. Proč bych argumentoval? KtosiIný se zeptal, já jsem mu odpověděl.

          Nebylo ani co vyvracet, ani co potvrzovat.

          Ale když už jsi začal. Nechceš mi namluvit, že jste tu jeden renesanční člověk vedle hruhého, dlouhodobě se zajímající o dějiny, historii a politiku. Takoví Machiavelliové v lepším. Každej s několika napsanejma knihama jako Vladař, jen v hlubším, modernějším a promyšlenějším a stejně jsem každý den zajdete, protože na co ten rostlinář s průmyslovkou přijde, to vás prostě vždy uzemní a ohromí.

          Jestli se nepletu, tak teď už ani nepracuje a žije z toho, co tu prodá, takže si ani nemůže dovolit o vás přijít.

          1. Pořád jen dokazuješ, co jsi za blba, který nic nezná a nechápe.

           Ktosilný se ptal J.Hrušky na vysvětlení jeho slov, ne onanyma.

           Neuzemní, ale dá námět na přemýšlení a diskusi.

           Opět pleteš, opakovaně vysvětlil, že má dost prostředků do parlamentních voleb, potom zhodnotí, zda pojede dál, podle výsledků ne financí. Financí má dostatek, on totiž napsal velmi úspěšnou knihu o zemědělském sebezasobování a logicky to i praktikuje.

           Závist je velká svině, viď ?

          2. Ono se teď nesmí odpovídat na cizí posty, Tymákovane?

           Tak proč nejdeš příkladem a nezdržíš se zasahování do cizích debat. Já se přeci taky na nic neptal nějakýho Tymákovana.

           Ano, námět na přemýšlení a diskusi o věcech, co už jsou staletí vyřešený.

           Napsal knížku o samozásobitelském zemědělství, kterou si koupili lidi, co do zemědělství neviděj. Ti, co do toho viděj mu sem napsali rozbor i příklady, jak to po pár letech končí krachem, protože tohle jde dělat jen v malým a jen pro lidí, co mají dost peněz. Záhumenkařit se dá jen pro zábavu a chovat si pár čuníků se taky dá jen pro zábavu. Sežere to spoustu času, čímž se ve výsledku všechno zdražuje oproti normálu. Takže si to může kupovat jen pár mohovitých. Jestli je to sedlácká kulišárna, jak škubat zazobance, tak fajn. Jako návod pro všechny k ničemu.

           Když si koupíte ručně dělaný boty, taky budou předražený. Když si koupíš bio eco čaj, taky bude předraženej, stejně jako když si koupíte sušenku. Pro prachatý OK, pro normální lidi k ničemu.

           Kdo si tu knížku koupil, si koupil něco od Vidláka a ne praktickej návod. Leda tak lidi, co stejně mají záhumenky a stejně si tam chtěli hrát na zemědělství. Je to jako když si lidi po revoluci kupovali havlovy knížky a nuceně se smáli na jeho hrách.

           Ani tomu zemědelství nerozumíš, nejsi schopen si to ohodnotit a sežereš všechno i s navijákem.

           Já mu závidím jako co? Já mám peněz víc než on. Závidíš viď. – Vidíš, jak je to pitomá argumentace?

           Kdyby jsi radši napsal, jak jsi si přečetl toho Machiavelliho a začal sypat z rukávu informace, co jsi tam vyčetl u Machiavelliho a u jeho podobnejch. To bys hned působil jinak.

           Neznáš nic.

           Jen tu trapně hájíš svýho guru.

    2. Anonym.
     Vedle, jak ta příslovečná jedle. Vy byste člověče netrefil ani vrabce v hrsti, natož holuba na střeše.

   2. Že Bible je útlá knížečka, ve které nenalezneme nic špatného, a už vůbec ne nějaké rozumy či poučování.

  1. J. Hruška:
   Prožidovský a proruský nacista už dříve poznamenal, že zdejší „diskuse“ nikdy nebyla skutečnou diskusí, ale jen směsicí monologů a výkřiků, popřípadě odkazů na nějaké weby, na kterých ale svobodně diskutovat nelze, odkaz sám často ani za nějakou další diskusi nestojí.
   A ano, nacista si všímá už dlouho, že písemný exhibicionismus zde nabývá až neskutečných rozměrů, potvrzuje tuto skutečnost – ale nacistu nenapadá, co by se s tím dalo dělat.
   Nacistovi už dlouho přijde, že se sem stahují identity, které z jiných diskusí už dávno vykopali, lhostejno pod jakou záminkou. Velmi dobře je to vidět na KSH, Ponkrácovi, paw a pár dalších.
   Asi to tak má být – nacistovi to nijak moc nevadí, protože on si scroll kolečko umí vyčistit a znova lehce namazat 😀

    1. Prožidovský a proruský nacista chápe, že s takovým živlem se málokdo pustí do debaty.
     Ale sami si můžete všimnout, jak řídce zde dochází ke skutečné diskusi – a také toho, co rozbíhající se diskuse, vždy spolehlivě zabije.

 7. „Jindřich Rajchl nepřímo obvinil kandidáta tzv. Šlachtovy koalice do Europarlamentu motoristu Turka, že se spojil s Rakušanem na rozbití vlastenecké opozice! (Podrobně zde.) A to je velmi zajímavé, protože dvojkou na Šlachtově kandidátce je velmi tajemná bytost Nikola Bartůšek – lídryně Přísahy v koalici s Motoristy sobě! Tato paní má několik základních podivností, které by měly všechny vlastenecké a protiimigrační voliče varovat!

  Dne 19.12.2023 přiznala paní Bobošíkové, že po zvolení do Europarlamentu má v úmyslu vstoupit do frakce EPP, jejíž šedou eminencí je mocný slovenský politik Mikuláš Dzurinda, stojící v čele ještě mocnější Bruselem dotované neziskovky Centra Wilfrieda Martense, které podporuje válku na Ukrajině, a které hodlá prosadit, aby země EU platily za Ukrajinu její astronomické dluhy. EPP, do které hodlá “antiimigrační vlastenecká strana Přísaha” vstoupit, dne 10. dubna 2024 veřejně přivítala schválení tzv. Rakušanova imigračního paktu, a pochlubila se, že to byli její poslanci Thomas Tobé a Jeroen Lenaer, kteří sehráli rozhodující úlohu při prosazení tzv. Rakušanova imigračního paktu v Evropském parlamentu!! A že celý pakt byl schválen právě díky hlasům EPP. Členy EPP jsou za ČR – TOP-09 a KDÚ-ČSL!!!
  Dne 19.12.2023 paní Bartůšek, která se vydává za vzdělanou migrační socioložku tvrdila (zde v čase 21:00 ++) absolutní nesmysly o legálních a nelegálních imigrantech do EU. Kdyby u jakékoli zkoušky na vysoké škole tvrdila, že legální imigrant je pouze ten, který legálně přijde na území EU, projde procesem kontroly a získá pracovní vízum, a nelegální imigrant je pouze ten, který nelegálně překročí hranice EU, tak ji vyrazí ze zkoušky na místě, protože závazná právní definice legálního migranta je deklarativní, tj. člověk je podle práva platného v celé EU uprchlíkem, jakmile splní kritéria obsažená v definici uprchlíka,“
  Michael Svatoš

   1. Jakmile někdo začne (jako to udělal Turek) argumentovat směrem k někomu, že “ je prorusky orientovaný“ tak je to trotl a nejspíš nasazená veš.

      1. Asi máte pravdu, je to arogant a mé zkušenosti mi říkají, že tací se o názory či potřeby ostatních moc nezajímají.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *