27 května, 2024

Honem si něco přejte…

Tak jsme se dozvěděli, jak se nám vyvinul státní rozpočet za květen… A je mi strašně líto, že jsem se nezmýlil, když jsem minulý týden tvrdil, že nás čeká další rekordní deficit od roku 89. Stalo se. Rozpočet je už dvě stě sedmdesát miliard korun v mínusu. Celkový schodek za celý rok byl stanoven na dvě stě devadesát miliard a ve chvíli kdy čtete tento článek, tak už ho v podstatě bylo dosaženo. Teď se jen ještě chvíli budou shromažďovat faktury a výpisy z účtu, takže ve výkazech se to objeví až o pár dní později.

Stanjuro, jsi borec… Za leden nic… ale pak už to byla zhruba sedmdesát miliard sekera každý měsíc…

Tak mě napadá… loňský rozpočet ještě sestavoval Babiš, že? Sice nevěděl o válce, ale sestavil plán, který naposled měl nějakou tu logiku. Letošní rozpočet už dělala Pětikolka celý od začátku sama. Pusťte k něčemu libtardy, výsledek se brzy dostaví… Navíc není vidět žádné zpomalení tohoto šíleného pádu. Naposled se takhle hodně v odhadu sekl Kalousek… A vůbec… kdykoliv tu bačovala ODS, vždycky to vypadalo takhle. To bude nějaká zákonitost…

Nejsou léky, nejsou školy, nejsou přiznané důchody, nejsou prachy… hele, my ty válečné hračky kupujeme pro budoucí warlordy, kteří to tady budou ovládat. Vždyť sledujeme rozpad státu v přímém přenosu. Jak dlouho to ještě může vydržet pohromadě? Dovedete si představit ten libtardí řev, kdyby takhle hospodařil Babiš? Alespoň vidíte, co bylo na Andrejovi dobré – novináři mu nic neodpustili a tak se musel snažit. Ale příliš mnoha lidem to bylo málo… Jeho hříchy se zdály velké, ale díky nové Stanjurově perspektivě se rapidně zmenšují den za dnem.

Jasně, Babiš nás zavíral za covidu, to se mu nedá odpustit… Tahle vláda je proti němu skvělá, že? Všem nám sebrala dvacet procent úspor, zdražila nám živobytí, zvedla daně, bude dělat další konsolidační balíčky podle už naznačeného schématu obírání… zadlužuje nás na tři životy… Myslím, že názornější příklad rozdílu mezi větším a menším zlem už být nemůže. A ve volbách zase nezapomeňte volit nějaké půlprocentní dobro. Fiala děkuje a posílá klíčenku.

Jindro Rajchle, prosím prosím… já vím, že se to nedá urychlit a vím, že je zapotřebí nejdřív dobře vyjednávat, aby pak mohla následovat účinná akce. Ale každý den otálení stojí dvě miliardy. Každou rodinu v této zemi tahle vláda stojí denně tisíc korun. Třicet tisíc měsíčně. To leckterá rodina ani nevydělá. S trochou nadsázky se dá říci, že statisíce lidí už vydělávají jen na státní dluh a sami by vlastně ani neměli jíst.

Do konce roku je daleko a do voleb ještě víc. Při tomhle tempu budeme do voleb v mínusu o další dva biliony korun. Každá česká rodina bude dlužit o milion víc!

Nemohu si pomoci, ale když vidím neúprosnou realitu, tak nás prostě připravují na jadernou válku. Teď ještě obírají a obírají a atomovky pak celý dlužní úpis smažou. V atomové zimě bude jedno, kolik jste měli v bance potištěných papírků s Palackým.

Kdyby každý z nás vzal setinu toho, o co v posledním roce přišel a dal to na alternativní média a alternativní politiky, tak se nic z toho nemuselo stát. Takže to řeknu jednoduše… když denně přicházíte o tisícovku, kolik jste ochotni dát, abyste o to nepřicházeli? Kdy vám peníze dojdou? Kdy vám dojde, že evropské hodnoty s vámi nepočítají? Kdy vám dojde, že pro ojropapaláše jsou cennější otevřené hranice a hraní na vojáčky, než vlastní obyvatelstvo?

Slyšeli jste, jak henten rekordní schodek okomentovalo naše nejmenované veřejnoprávní médium? Stát hospodařil hůře, než vláda předpokládala. Libtard libtardovi oči nevyklove. (Ale vlastenec vlastenci kdykoliv…) K čemu jsou nám takoví novináři? K čemu je nám takový Radiožurnál? K čemu jsou nám všechny ty politické neziskovky? K čemu je nám občanská společnost, když jen rabuje? Tohle jsme dopustili… vláda háže prachy do černé válečné díry a miliardový mediální byznys dělá propagandu, že je to tak správně. Vyhoďte televizi z okna a přestaňte to platit. Přestaňte koukat na Novu i Primu, přestaňte klikat na Seznam. Ať si to platí Lukačovič ze svého. Vy plaťte Alternativu.

Jak dlouho ještě, než to celé půjde do háje? Jak dlouho si každá rodina může dovolit, splachovat tisícovku denně do hajzlu? Všichni vědí, že za ty peníze nic nevznikne. Nic se za ně nepostaví, maximálně se koupí něco, co bude rozstříleno. Před dvěma měsíci jsem říkal, že se tahle vláda chová, jako by už nikdy neměly být volby. Teď si začínám myslet, že se tahle vláda chová, jako by nikdy neměla být žádná Česká republika. Dokonce i hentu korespondenční volbu odpískali… najednou jí asi nepotřebují.

Řehka chtěl podat rezignaci… sakra, jakou kulišárnu na nás chystají? Jestli za tím nic není a Zbyněček s Péťou jsou prostě jen trotlové, tak jsme všichni ještě větší kreténi než oni, protože jim to tak dlouho trpíme. Jak se říká národu, který si v čele ponechá nekompetentní idioty, aniž by je bránily bodáky zvenčí? Blbý národ…

Jindro, moje podpora Tvému počínání je den ode dne bezpodmínečnější. Vždycky jsem lidem říkal, že mají na výběr… buď podpoří to, co tady je a nebo se počkají na lepšího lídra. Dnes k tomu dodám jen tolik, že každý den čekání na někoho lepšího, stojí tuto republiku dvě miliardy korun. A nejspíš se stejně nikdo nenajde, protože politický talent od Boha, to je vzácné zboží.

Honem si něco přejte, padá stát. To neuvidíte každý den…

Pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Každý, kdo Institut podpoří částkou alespoň 350,- Kč si může v objednací aplikaci na Vidlákových kydech zadat adresu pro zaslání knihy. Platby jsou už spárovány s aplikací. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód.

Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“ Všem dárcům děkuji.

258 thoughts on “Honem si něco přejte…

 1. Zaujalo mě: X-tv, pořad Pdtrženo sečteno z 2.6.2023, tentokrát s J. Pleslem:
  Plesl: …v létě se budou dít velké věci. Myslím, že bude dobré být v redakci.“
  Xaver: Myslíte, že si mám přat něco, protože bude něco padat?“

 2. Právě probíhá tiskovka po jednání Pavla s Fialou a Babišem – Fiala je očividně vystrašený. V době, kdy ekonomika jde do kopru nebylo tématem jednání nic na toto téma, ale otázka bezpečnosti a summitu NATO …
  Já bych si tipnul, že jim Pavel řekl něco v tom smyslu, že UA bude přijata do NATO a lze očekávat válku se zlým Rusem. Babiš neopomenul křečovitě a hlasitě vyjádřit, že pohled na naše začlenění do Evropy, struktur NATO a v otázce rozšiřování NATO je pohled stále jednotný …

   1. Je to na něj past… nechce říct tak ani tak, protože ho to okamžitě bude stát voliče.
    Ale nemáte pocit, že Péťu začínají házet přes palubu?

    1. Idete SK cestou.

     Blystivy Peta posluzil. Zmluva je v kapse. Objednavky na predrazene hracky podpisane. Hospodarstvo v prdeli.
     A kedze je to este vacsia onuca ako sa povodne myslelo, tak bude odideny ako Matovic na SK.

     Tu to trvalo 3 roky a nieco. Tak schvalne, ci idete podla rovnakeho musteru. Len tu to nebola onuca ale blazon.

      1. I Velkoposlanec L. Rouček v tv tvrdil, že vystoupit z Unie lze kdykoliv. Škoda, že se nezeptali, jak? Jakože referendum?

    2. A to je ten problém Vidláku. Lídr má vizi a jde si za ní … ten, kdo chce být u koryta sleduje co je nejvhodnější říkat.
     Ten novinář možná jako jediný pochopil o čem ta jejich schůzka byla a zkusil to …
     Babiš klidně mohl říct. že jsme zakotveni v NATO, takže smlouva s USA je navíc a zbytečná, duplicitní. A mohl přidat, že jako malý stát je dobře, že jsme v alianci, jenom ho trápí nedodržování článku 1 – jednat o míru.

     1. A zítra by byla žumpa plná titulků typu „Babiš, agent Kremlu“ a pod.

      Něco mi našeptává, že bude mít plné ruce práce s tím, aby NEvyhrál volby.

 3. Je pátek, slunnej večer a já zpětně tady čtu tohle https://web.litterate.cz/krasoreceni/#comment-150823 , a protože TO pomalu přichází k sobě, tak pro přítele Lexe napíšu:
  Blbíš a hotelová zeď aneb jak stařec přichází vo panenství…
  … a vy ostatní to klidně vodrolujte, stejnak vám/nám ten 271 miliardovej (tedy kdyby jenom) schodek nikdo už nevodpáře, i kdybyste se tady upříspěvkovali!

  Kdybyste jen tušil, Lexi, jak to Vaše moje ledví, o kterým ste mi napsal, je totálně rozpolceno vedví a jak to tušení klasika o tom, co se odehrává za hotelovou zdí:
  https://www.youtube.com/watch?v=e0Ygm4iUTAU&ab_channel=JaromirNohavica ,
  vystihuje mojí momentální situaci. Ale protože netušíte, budiž Vám odpuštěno!!!

  Ale hezky popořádku, abych nebyl za debila.

  Život tropí hlouposti zvláště, když se TO sejde, co si budem povídat, žejo? Začalo to vlastně minulej tejden, kdy sem se vykutálel (v tzv. úřední den) z úřadu celej zpoceněnasr@nej a ocitl se na jeho sluncem zalitým přilehlým chodníku netuše, zda mám řvát, smát se, nebo rovnou brečet.

  Až sem sme se totiž dostali tou Rychetským započatou a nikdy neukončenou „legislativní smrští“, jejíž výsledkem je všeobecnej paskvil, v kterým se už neorientuju a ztrácím a kterej je příčinou toho mýho rozpoložení končícím ledvím vedví. A že se zatápí ve všech kotlech a jede se plnou páru, to si tedy všichni buďme jisti! A jak vám tam stojím na tom chodníku s tím utrženým uchem vod džbánu trpělivosti, obrátil sem zrak k nebesům, jako že tam najdu nějaký záchytný madlo, ale žádný tam nebylo. Zato sem uviděl takovýho zvláštního a pozornost přitahujícího velkýho ptáka, jak úplně nezúčastněně a rozvážně máchá křídlama a na rozdíl vode mě se aspoň někam smysluplně posouval. A jak tam na tom chodníku stojím a koukám za tím odlétajícím ptákem, najednou sem si i já řekl: „H@vno“ … a už úplně klidně a vyrovnaně sem se otočil na patě, otevřel znovu dveře toho úřadu a pomalu stoupal po schodišti s vedví rozpolceným ledvím, ale tentokrát do čtvrtýho patra, kde je živnostenskej úřad.

  Střih:
  Víte, Lexi, vono čmárat celej život čáry byla taková nutnost, jak svoje mnohovrstvý vidění přiblížit těm, kdo takovou představivost zase nemaj, ale přesto musej podle mých představ nějak stavět. Vůbec sem nepočítal s tím, že budu tolik let přesluhovat, vůbec to nebylo kvůli penězům či nějaký slávě, ale protože to nějak přišlo samo. Prostě někdo něco furt a furt potřeboval a chtěl, jenže skoro pokaždý ani pořádně nevěděl CO a JAK a … a já zase to CO a JAK uměl, protože sem se to za ten dlouhej profesní život snad trochu naučil a …

  Střih:
  … a jak sem vám otevřel dveře tý kanceláře v tom čtvrtým poschodí, tak to furt bylo jako JÓ a NÉ, prostě nerozhodný, co Vám mám povídat. Asi tak nějak podobně to maj holky s tím jejich: „nejdřív NÉ-NÉ… a pak už zase JÓ, JÓ“ za tou jejich „hotelovou zdí“!

  Ale když sem tý úřednici řekl:
  „Tedy vážená, právě du ze zdejšího stavebního úřadu a řeknu jediný, kašlu už na to projektování, který mám tady u vás povolený a zapsaný … ale protože sem toho dneska úplně plnej“ (co si, holky, budem povídat, žejo?), „tak bych od vás chtěl, abyste tu mojí živnost zatím přerušila, než si ujasním, vo co všechno sem vlastně přišel a co sem to udělal“!
  … a pak vám to najednou ze mě, Lexi, spadlo a já sem v sobě uslyšel to holčičí:
  “KONEČNĚ“!

  Paní úřednice se na mě dlouze a chápavě podívala, pak se pousmála a dala mi jen jedinou otázku:
  “Chápu, tak k jakýmu datu to tedy přerušíme a na jak dlouho?“
  Sem ze sebe už jen vymáčkl:
  „Od 1.6.2023 na jeden rok“ a … a bylo po panenství!

 4. Dnes som videl videjko u Kedmiho, kde je Zelenskyj zachyteny v rozprave s Vucicom. Zjavne si senor Zele nebral servitku pred usta, pac chlapik z Vucicovho timu mu dost nediplomaticky rukou naznacil ze kvaka.

  https://t.me/kedmi/40053

  Potom zverejnia videjko, kde je Zele s britkym premierom a vrti sa tam ako na tazkej forme hemeroidov.

  https://t.me/newsfrontsk/21069

  A potom mi to doslo. Chlapca sa takto sprava preto, ze dostal strach. Strach o seba. Strach o zivot. Panicky atak je najlepsi popis jeho chovania so Sunakom.
  Ak maju rusi zmysel pre humor, tak to vcerajsie, ci predvcerajsie zverejnenie, ze su hladani Budanov (GRU) ci Zaluznyj a Syrskyj, tak to znamena, ze sicia su uz po smrti.

  Budanov je jeho blizky kamos z Kvartalu 95.
  Simplicius spravne poznamenava, ze po kazdom utoku na Kyjev mal Budanov nejaky stiplavy odkaz do Kremla. Po utoku na bunker GRU je podozrivo ticho.

  No a logish, ze ak zacnu cloveku kapat blizki znami, a vie ze je dalsi na rade, tak ma na paniku vsetky dovody. Je sice dobry herec, ale ako hovoria lekari psychologovia, psychika je strasna kurva. A i ked je dobry herec, strach o zivot mu brani sa chovat politicky korektne.

   1. Jo, s tim koksem by mel Khakiman ubrat …

    „Zelenský veřejně pohrozil, že bude bojovat proti zemím, které pomáhají Rusku obcházet sankce.
    „Bohužel, na celém světě i na evropském kontinentu existují státy, které ať chtějí, nebo nechtějí, ale pomáhají obcházet sankce. Obcházení sankcí – upřímně řečeno, už jsem dokonce trochu unavený z tohoto boje, myslím, že začnu veřejně bojovat proti těm, kteří umožňují obcházení těchto sankcí,“ řekl prezident na brífinku.“

    1. Jedině sankce vyhlášené RB OSN mají celosvětovou platnost. Když vyhlásí sankce třeba vrazi z Volstrýtu (copyright Jasánek) bez RB OSN, tak mají platnost na jejich území a kdo se k nim přidá, tak se přizná, že je jejich vazalem.

   1. Starý kocour.
    Už jen jako nezúčastněný pozorovatel.
    Jinak by se mělo zametat od shora dolu a někde uprostřed přestat.

 5. Jen tak … mimochodem …
  „Írán, Saúdská Arábie, Spojené arabské emiráty a Omán zahájily pod koordinací Číny konzultace o vytvoření společné námořní flotily k zabezpečení Perského zálivu.“

  1. Zjavne sa vsecja domnievaju, ze hegemon bude mat starosti vyse hlavy a nebude mat cas ani moznosti sa starat o ovecky v tejto casti sveta.

   A kedze nie je vhodne nechavat mocenske vakuum v priestore po vycuvani hegemona, je dobre mat veci pripravene.

   Inak – dnesna slezina v JAR.
   https://t.me/MID_Russia/28651

 6. „Umím hluboké hrdlo, mám dobrou techniku samo o sobě. Miluju penisy. Je to hodně o technice, musíš i nasávat, hluboko kouřit, hrát si s koulema a zaměřit se na žalud. Setkal jsem se s tím, že kluci chtějí, abys měl ruce za zádama, když to děláš. Jsem docela sumbisiv a když mi při sexu něco řekne, jsem oukej. Hrozně mě baví se před sexem prát s klukem, je to mega hot. Baví mě trošku škrcení,“ svěřoval se dále.

  Kryštof Stupka, člen vládní rady pro sexuální menšiny

  To jenom, že jiní lidé mají jiné starosti a záliby. Jakápak válka na Ukrajině, jaké pak omezování svobody nebo státní rozpočet.

  1. Uz dlho som necital clanok o niekom tak fundovanom na poziciu clena vladnej rady. 🙂 🙂 🙂

   Ma vsetky predpoklady.

   Nie je biely.
   Nie je hetero.
   Nie je zviazany normami slusneho spravania sa.

   Otazka je, komu vyfajcil, by sa prebojoval na klimaticku slezinu do Egypta. 🙂 Iste tam prispel nejakou dobrou myslienkou co reprezentovala CR. Mozno sa vycural na stadione…. Nic mi nenapada…..

   1. Jen blbnete… oni by vam to vysvetlili, jako to ted vysvetlili tomu nedovtipnemu poslanci za ODS.

    Stejne mne fascinuje, jak si lide znovu a znovu s nadsenim pletou vlastni opratky.

  2. Starý kocour: 2 června, 2023 (13:42)
   Po přečtení odkazovaného článku jsem pocítil náhlý příval sympatií -> k zemím s ortodoxním islámským režimem. Tam by byl takovýto „radiátor“ shozen ze střechy nejvyšší budovy. Bez padáku.

   1. Mám mezi nimi několik přátel.
    Ale ti se chovají normálně. Neprovokují. Ono to asi nebude v těch 4%, ale v nastavení zbytku osobnosti. Ten kluk by byl pro mě nepřijatelný i kdyby byl na ženské.

  3. Ale fuj, kocoure. To máte z toho celoživotního kontaktu s komedianty. Tohle sem vylepit je opravdu eklhaft. Holt každý máme jinak nastaveno měřítko hodnot.

 7. Vážení klídek, vše je na dobré cestě … právě čtu, že bratia Slováci právě významně zvýšili svoji bezpečnost, protože právě přebrali TŘETÍ (asi ojetej) tank Leopard. Putinovi zkazili oběd.
  A to není vše – včera si v EP rozhodli o urychlení dodávek munice …. určitě to napsali něco jako: „musí se … „. Zpráva už neuvádí, zda po tomto velkolepém rozhodnutí v RF stříhají bílá prostěradla a přivazují je k dřevěným násadám ani kam zakázku na dodání munice pošlou – zda do Ruska nebo Číny, protože v EU továrny, které by to uměly vyrobit nesplňují ekologické limity a tak byly moudře zrušeny.

  https://ereport.sk/dodavky-municie-ukrajine-sa-urychlia/

  1. Už nemám přehled, jak se EU dohodla o té dodávce jednoho miliónu kusů střeliva. Poslední zpráva byla, že se ani napotřetí nedohodli, zda zakázky dostanou jen firmy z EU nebo i firmy EU, Víte někdo a podělíte se?

 8. Tady se diskutuje o potřebě výměny kapitána a jeho důstojnického sboru – ovšem dávno po tom, co loď byla stávající posádkou (a na rozkaz majitele) úmyslně navedena do ledovcového pole, čímž se srážka stala neodvratnou.
  Teď, když voda v podpalubí zaplavila kotelny i strojovnu, se zoufale hledá řešení katastrofy, která ovšem vůbec nemusela být, pakliže by se včas změnil kurz – jak nemnozí pasažéři již dávno radili a upřímně varovali!
  Byli však tou kývající zmanipulovanou většinou umlčeni, zesměšněni, vyhnáni z poradního výboru, a někteří i pro výstrahu potrestáni.
  Dobře.
  Komu zůstal zbytek prozíravosti, hledá si teď nějaký záchranný člun, či alespoň vor. Protože loď půjde ke dnu – to je matematická jistota. Ti ostatní se zbytečně dohadují nad všelijakými bolestivými opatřeními.
  Ať však nyní udělají cokoliv, získají tím leda nějaký čas. Půjde však jenom o „minuty“.

 9. Jak dlouho ještě, než to celé půjde do háje?
  Možná půjdeme do háje všichni dříve, než předpokládáme.
  Doslova.
  Plyn nebude.
  Elektřina nebude.
  Peníze nebudou.
  Co bude?
  Buďme slušní.
  Kotle na uhlí končí. Ministerstvo připravuje revoluci v topení
  JAN ČECH | 01. ČERVNA 2023
  Kotle na uhlí patrně od roku 2025 zcela skončí. …..
  …..V rámci novely zákona by měl být v tuzemsku zakázán hlavně prodej koksu, antracitu a hnědého či černého uhlí…..
  …..Zdraží palivo a lidé se kotlů, které jsou jen na uhlí, v rámci dotačních programů zbaví a vymění je třeba za kotle na biomasu,“ řekl pro deník Právo Gavor….
  https://www.dumazahrada.cz/clanek/kotle-na-uhli-konci-20230601.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=933601&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box
  Domácnosti
  Domácnosti spotřebují na výrobu tepla ročně cca 2 mil. tun tuhých fosilních paliv. 74 % tvoří hnědé uhlí, 17 % černé uhlí, 8 % brikety a 2 % koks).
  https://www.mpo.cz/assets/cz/energetika/statistika/tuha-paliva/2020/1/Uhli-v-Ceske-republice-2010-2017.pdf

  Hrubý odhad výhřevnost dřeva a pelet je asi stejná jako hnědého uhlí.
  Jsme schopni zajistit ročně 2 mil. tun dřeva a pelet?

  1. Josef původní napsal:2 června, 2023 (11:38)

   Drahota z Německa se přelévá do Česka

   Hrozící výpadky německých elektráren jsou pro Čechy nepříjemné hlavně z toho důvodu,
   že se nedostatek proudu spojený s drahotou přednostně přelévá do Česka,

   https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-spinavejsi-a-drazsi-i-v-cesku-jaka-bude-elektrina-po-nemeckem-konci-atomu-229569

   Zhasínání, šetření, tři kruté zimy. Ale krizi musíme zvládnout, vzkazuje Bartuška
   25.10.2022 20:05 | Analýza

   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zhasinani-setreni-tri-krute-zimy-Ale-krizi-musime-zvladnout-vzkazuje-Bartuska-718475

   1. Josef původní napsal:2 června, 2023 (11:39)

    Černý scénář pro ČR: Sto dní v roce bez energií, říká Topolánek
    04. 04. 2023

    https://www.focuson.cz/cerny-scenar-pro-cr-sto-dni-v-roce-bez-energii-rika-topolanek/

    Budíček pro vládu
    ČEPS modeluje predikce výroby a spotřeby elektřiny každý rok. „Letošní zpráva ČEPS znamená budíček. Máme problém, hrozí nám obrovská závislost na importu elektřiny. A my jako dlouholetý vývozce na to nejsme zvyklí, nejsme připravení,“ říká europoslanec ODS Alexandr Vondra, jeden z úzkého okruhu politiků a odborníků, který měl možnost do právě zveřejňovaného materiálu s předstihem nahlédnout.

    „Situace je o to horší, že v problému nejsme sami.

    Bude v něm celá střední a východní Evropa, v určitých momentech i Německo.

    Vláda musí rychle zpracovat aktualizovanou energetickou koncepci. Musíme okamžitě něco začít dělat, nelze to nechat plavat a za deset let brečet nad výsledkem,“ burcuje Vondra.

    https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-drsne-varovani-pro-vladu-cesku-hrozi-vazny-nedostatek-elektriny-226646

    1. Josef původní napsal:2 června, 2023 (11:40)

     Naši volení zástupci, konají na signál, pak si uvědomí, co způsobili, a snaží se škodu zmírnit.

     Když zaměstnanec způsobí zaměstnavateli škodu, musí ji uhradit až do výše trojnásobku měsíční mzdy.

     My jsme poučování o škodlivostech návykových látek, např. alkoholu.

     Řidič nesmí mít ani zbytkový alkohol, zaměstnanec když nafouká, je odejit.

     Volení zástupci mají možnost konzumovat alkohol v pracovní době za „akční“ ceny.

     Pak se divíme, že nám dělají ostudu.

     Nás nazývají dezoláty, ale co je horší, být dezolátem nebo bezmozkem, který koná na signál?

     Řešení?

     Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/snemovna-duchody-prominentu-komunistickeho-rezimu-predcasny-duchod-zachranari.A221104_104915_domaci_kop

     1. Tohle zasírání čtyřmi špalky pod sebou, taky není řešení.
      Rád si přečtu cokoliv, co dává smysl a není to výkřik. Tímhle si vykoledujete akorát rolování, jaké dělám u pawa, MAJKY, nebo předtím u helanov.

      1. Tecočamp napsal:2 června, 2023 (16:33)

       Budu slušný.

       Tecočamp Nepoužívám termín „ zasírání“, nejsem primitiv.

       Kdo něco ví, tak ví, že v příspěvku nemají být více než dva odkazy.

       Blboň nechť roluje, a neotravuje.

       Tecočamp rolujte, a neotravujte slušné lidi, hulváte.

  2. Ono to take vazne nebude.

   Svojho casu davnym davno skoncili ziarovky. Bodka.

   Chvilu boli dostat len ziarivky. A nejake to vyhrevne teleso s emisiou svetla 🙂 sa stale naslo.

   Potm sa prislo na to, ze v ziarivkach je ortut a pri ich rozbiti by ludia mali urobit opatrenia nie malo podobne ako proti chemickemu ataku.

   No a cil – ako cas plynul – je ziaroviek opat kopa. Maju ich vsetci. Opat pod nazvom ziarovka.

   Takze klidek. Parafrazujuc hlasku z Jurskeho parku – zivot si uz najde cestu……

   1. Je rozdíl zrušit něco co má alternativu a něco jinýho je zrušit něco bez rozmyslu. Ekonomika je jen jedna a na inovace musí být prostředky a lidi kteří je zvládnou udělat (rozumově i fyzicky). Někde v hlavě hlodá červíček pochybností…

   1. Anonym napsal:2 června, 2023 (11:52)

    Být nějakým anonymem nejasného pohlaví, tak šoupám nohama, jak doporučuje Jurečka, držím ústa a krok, a děkuji, že existuje nějaký Rajchl, který chce ještě diskutovat s vládou.

    Podle LZPS máme právo na odpor.

    Právo na odpor, které se vztahuje na celý ústavní řád, je upraveno ve článku 23 Listiny.[123]

    Právo na odpor je posledním zákonným prostředkem obrany demokracie.[124]

    S ohledem na své zakotvení je toto právo spíše občanskou povinností.[125]

    Uplatnění práva na odpor nepočítá s účastí státu, předpokladem je naopak rozklad státních struktur nebo jejich uchvácení antidemokratickými formacemi.[126]

    https://cs.wikipedia.org/wiki/Listina_z%C3%A1kladn%C3%ADch_pr%C3%A1v_a_svobod

    Sněmovna s pomocí Senátu a prezidenta ohýbá zákon, aby okradla důchodce.

    Ústavní soudce vysílá signál Od pondělí bude Jan Wintr ústavním soudcem.

    Připustil, že určité politické hodnotové přednastavení ústavních soudců v některých otázkách může sehrávat roli.

    https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Novy-ustavni-soudce-Wintr-Politicky-nazor-do-rozhodovani-vstupovat-nema-Ale-737232

    Nejsou splněny podmínky práva na odpor?

    Není rozklad státních struktur?

    Není rozklad státních struktur, když nefunguje školství – nedostatek škol?

    Nefunguje ministerstvo práce a sociálních věcí, když nestíhají plnit své povinnosti?

    Nefunguje ministerstvo zdravotnictví, když nejsou léky?

    Co ještě funguje?

    Když ovčan nezaplatí daň z nemovitostí devět dnů po splatnosti, platí penále.

    Když stát nevyplatí důchod 90 dnů po termínu, tak se Jurečka a Fiala omluví, to těm postiženým pomůže?

      1. Tak jsem si zase ověřila jak je Konečná inteligentní. O Němcové a její „inteligenci“ jsem měla jasno už dávno.
       Ale také nám to říká, že Klaus neměl zrovna šťastnou ruku při výběru svých podržtašků, protože tohle si nasadit do kožichu (Němcovou) je opravdu hrůza. No ale jemu to vyhovovalo, jistě, blbá a poslušná, dokud on sám se nestal nechtěným. On si to zaslouží a Němcová tu bude strašit ještě dlouho, bohužel.

  1. Filaja a celý jeho cirkus ministrů a poradců platíme, až moc.

   Rajchl jede za svoje.

   Anonym je placený, nebo pracuje zdarma, z blbosti?

   1. Klid, to je jeho klasicka patecni sichta. Za tu asi dostava priplatek. Nebo je cenenym lidskym zdrojem a patky ma vyhrazene pro zdejsi kutloch.

   2. Jako zajímá, ale je to taky jenom člověk. Nebo vy něco víte? A je to pro některou skupinu lidí znepokojující nebo co?
    A vůbec pořád nechápu tu starost o jeho motorismus.

    1. Už jste si udělal dobře. Několik blabolů stačilo a teď po obídku na kutě. Ať jste fit, až začne večer.

     1. To je jako kdyby vám někdo záviděl zuby a dál by nečetl. Ostatně, co jste napsal…
      Ale je to zajímavé, v těchhle hadrech, nemám je dlouho..

   3. No, pokud je placený, tak je to doopravdy slabota. Jeden dva výkřiky do tmy, to je hrozně málo i na nekvalifikovaný personál. Je vidět, že zaměstnanecká krize došla i do státních složek.
    Takže buď se polepšit, nebo napíšeme na velitelství, že to flákáš.

   4. Z mého pohledu, nic ideologického, ale čistě ekonomického, jede byznys.
    Tak jako ti, proti kterým se vymezuje.
    Tak i Vidlák. Kdokoli z téhle hospody.
    Ekonomii stejně tak rovnici náklad vs výnos nelze redukovat na peníze.
    Mým nákladem je čas, mým výnosem je příjemný pocit na základě v mozku vytvářených neuropřenašečů a jejich působení. Pocit vlastní významnosti, důležitosti, jak jsem to tu či jinde nasázel.

    Stát na pódiu před desetitisíci lidí visících mi na rtech, sdílejících házené jim emoce, předvolávaná hesla, mávajících a posakujících jak na dálkové ovládání. Jak při vystoupení oblíbené kapely, fotbalovém zápase, náboženské seanci, všichni prostoupeni a spojeni mým duchem, aby vykonali má přání. Stačí mé slovo, náznak byť nevyřčeného, a udělají cokoli. Ten pocit….
    Už jen to pomyšlení, ten živý obraz představy v mysli. Ach, to blaženství božského koktejlu adrenalinu, endorfinu, serotoninu a dalších. WOW! To je jízda, to bude noc plná vášní…

    Jenže ne každý je každý. Na tohle je Schumacher už starý zbrojnoš, tak jako Kocour ví kudy chodí myši. Aha, hm, tohle to už bylo. Jen jiná výprava, jiné kulisy. Netouží po prstenu moci.

    A vy tam na druhé straně se nechechtejte, o vás to platí stejně. O všech, ať jste kdo jste a kde jste. Na Hradě i v podhradí, v salónech i putykách.

    To jsem vám to nadal,co? Oblažil své ego a zas putuju dál s vědomím, že cokoli i jinde jsem napsal, je jinak k hovnu.

   1. Ještě k obřím dluhům:
    Babiš v r. 2021 zatnul sekeru 255 mld. Za celý rok.
    Fialáh už má za 5 letošních měsíců 271 mld. S prognózu do konce roku 650 mld., když to půjde dobře. I tak to bude naprostý rekord.

    … a dnešní Vlk k tomu dodává:
    Rozpočet s tím schodkem skoro 300 miliard se schvaloval teprve před pěti měsíci!!!! Před nějakými 160 dny!!!! S uměle vymyšleným dluhem. U kterého bylo na první pohled jasné, že je z politickomarketingových důvodů podstřelený. tahle vláda přece musela za každou cenu naprosto zblblému národu ukázat, že bude generovat menší dluh než Babiš. Alespoň na papíře a před začátkem nového rozpočtového roku. Tak to ukázala – prý 295 miliard mínus. dneska už jsou skoro na nich a to ještě 7 měsíců do konce roku zbývá a nikdo netuší, co za pověstnou černou labuť, labutě, přiletí!

 10. Na jednu stranu vláda škrtí lidi, na druhou stranu je neuvěřitelně rozhazovačná vůči firmám. Dnes si můžete na útraty úřadu práce vyškolit kohokoliv prakticky na cokoli, včetně autoškoly, Jurečka to proplatí. Dokonce můžete školit i lidi, které jste nezaměstnali ale předpokládáte, že s novou kvalifikací to uděláte. Jde vlastně o další posílání peněz do ciziny, firmy ušetří na povinných i volitelných školeních a můžou poslat více peněz matkám domů.

 11. https://bavorv4.wixsite.com/bavorovy-poznamky/post/larry-johnson-se-soudcem-napolitano-diskutujeme-o-nejnov%C4%9Bj%C5%A1%C3%ADch-ud%C3%A1lostech-na-ukrajin%C4%9B

  Ja stale dufam, ze ma pravdu K42 (a sice ze NATO do toho neprasti ) a nie Larry ( ze sme na konfliktom kurze a nic nenasvedcuje tomu ze by sa z neho chcleo NATO odklonit).

  U sudcu sa vsetci jeho hostia zhodli, ze nik z USA nema zaujem na niecom inom ako na vojne. A Larry vyslovil obdiv ruskej trpezlivosti, len spravne pripomenul, ze ked niekoho prastite do nosa, je naivne ocakavat, ze vam to nevrati.

  1. To není v rozporu.

   Na Judge Napolitana koukám samozřejmě také. Co říká Larry Johnson, MacGregor, Scott Ritter a další, s tím nelze než souhlasit. Fašington s Londonabádem jsou na konfrontačním kursu, o tom není pochyb. Netvrdím nic jiného; jenomže ať řvou co chtějí, nemohou dělat reálně vůbec nic.

   NATO do toho nemá čím „praštit“, to je realita. Zrovna dnes vřeštěl Stoltenberg do Bloombergu, že NATO nemá munici, došla. A že každý musí dát nejméně 2% HDP na válku a hlavně spustit výrobu munice… legrační, protože to reálně nejde.

   Nejsou kapacity, není energie, není materiál, nejsou pracovníci, nejsou střeliviny – jediný evropský výrobce nitrocelulózy je v Semtíně v Explozii, a pak ještě v Srbsku, který ale nevyrábí – vše ostatní je zrušené. BASF balí kufry a odchází do Číny a jinde to není jiné.

   NATO nemá ani rakety a bomby pro letadla, leda na pár dní akcí a pak šmytec. Pak budou asi muset Rusové tak dva roky počkat, než Západ vyrobí další várku. A to půjde jen když Číňan pošle díly, vyrobí do toho elektroniku a vše klapne.

   K čemu reálně dochází, je odzbrojení NATO přes Ukroše. Nejen demilitarizace Ruiny, ale demilitarizace celého NATO.

   Fašington válku proti Rusku vede, ale jen v zastoupení, už léta – bojištěm byla v 90. letech Čečna a šířeji celý jih Kavkazu, pak Gruzie, Sýrie, a nyní Ruina. Plus stovky menších akcí všude po světě…

   1. Když včera na Primě říkal Blaško, že není munice a že není jednoduché zvýšit její výrobu. Neboť není z čeho, tak z něj ti tři Kašpařík ( Vondra, Pospíšil a eupirat) dělali blbce.

    1. O reálné neschopnosti zvýšit výrobu munice se zcela jasně vyjadřuje i Hynek, ten předseda jakési české asociace obranné (útočného) průmyslu.
     Vlhký sen (některých) politiků – zvýšíme výrobu. Fyzika nás nezajímá, reálné možnosti také ne.
     Realista… dále viz K42

   2. Dovolim si polemizovat.

    Stoltemberg je rovnaky saso ako Prigozin. Jeho slova maju rovnaky vyznam – zmiast nepriatela. Zaroven ma u clenov NATO vyvolat pocit ohrozenia a docielit, aby sa vladne entity vo vazalskych statoch trochen viac snazili a nie len si uzivali.

    Je nelogicke byt na konfliktom kurze a nemat na konflikt municiu. Z toho vyplyva, ze to nie je materii a faktoch ale o POLITICKEJ VOLI.

    NATO ma stihacky, ma tanky a suhlasim, ze na prve kolo to staci. Nuz ale nebudu predsa nasi NATO generali predpokladat, ze sa to nepodari. No ni? NATO generali su tu od toho aby povedali ako sa to da a podari.

    Terazky som zachytil Vemolu – pred zapasom. Vie, ze je stary. Vie ze na to nema. Ale veri si. A su za tym prachy.
    Dopadlo to ako to dopadlo.
    NATO je na tom taky tak. Nema na to ale veri si. A su za tym prachy.

    Z logiky veci – preco by USA robili bilateralne zmluvy s clenskymi statmi NATO? Ked sme na jednej lodi … Mozno nejaky planovac v USA predsa len predpoklada, ze sa NATO do toho vlozi, dopadnu ako sedlaci u Chlumce. Ergo po tomto kole bude NATO v hraniciach 1997. Ale USA predpokladaju, ze by este ziskali vyjednavaciu poziciu dvojstrannymi zmluvami.

    Ale ako som pisal. Velmi si zelam, by si mal pravdu a NATO do toho neprastilo.

    P.S. – mna najviac zaujala infoska dnes u sudcu od Larryho, ze Trump si so sebou zobral 4 strankovu rukou pisanu analyzu generala Milleyho, kde je strategia nim planovaneho utoku na Iran. Trump to zamietol. To musel byt pekny vyvar 🙂

    1. Logika jim je úplně u prdele, jak je vidět ve Fšem. Takže ano: oni se ženou do konfliktu, na který nemají munici ani výzbroj. Který musí prohrát – kdyby k němu došlo. Normálka…

     Ale k tomu konfliktu nedojde, protože to jejich vojáci nepřipustí – nechtějí padnout kvůli těm dementům u vesla, nechtějí si nechat rozbít své pěkné hračky. Nějaké to „šolichání“ jako v Iráku nebo Afghoši, proč ne. To je prakticky bez nebezpečí, a létají v tom miliardy jako motýlci – stačí sem tam něco odchytit. Kynou z toho povýšení, vyznamenání, civilní ředitelská místa u vojenských dodavatelů… Ale plnotučná válka, s někým kdo válčit umí, třeba s Ruskem, to ne.

     Rusové zvyšují výrobu ve vojenském sektoru mnohonásobně, jsou na to léta připravení. Mají zakonzervované továrny, mají strategické sklady materiálů a polotovarů, mají výrobní a technické kádry – počítali s tím, že to jednoho dne bude potřeba. Nebrzdí je žádné bláznivé EIA a další zelené šílenosti. Už pár let staví velkým tempem nové továrny na všechno možné, takže mají dost projektantů takových celků, firmy na zakládání projektů a staveb, obnovené výroby strojů… a to se pořád drží v civilních poměrech – netransformují ekonomiku na válečnou.

     Ředitel Rostecu nedávno v dokumentu ze série „Vojenská přejímka“ říkal, že výrobu některých druhů munice zvedli 50x. Kinžálů 7x, pro začátek. Vyrábějí už léta asi 50% světové výroby PVO/PRO raket, a to ještě několikrát zvednou, když budou muset.

     Kdysi – v ČSSR – měl každý průmyslový podnik plány pro válečnou výrobu, která by nahradila tu stávající, pro případ mobilizace. Někde ve skladech pro to byly stroje, výrobní přípravky atd. To u nás zrušili a na Západě to nikdy nebylo. V Rusku to zůstalo.

     Třeba fabrika na cigarety v Kutné hoře (dnes Philip Morris) dělala denně asi 20-25 milionů cigaret, ale kdyby vyměnili na těch automatech pár věcí (raznice, formy), vyráběli by stejný počet nábojů do pěchotních zbraní (pistole, samopaly, pušky, kulomety – prostě malé ráže). Maximální denní výroba při trojsměnném provozu (jak cigaret, tak nábojů) byla kolem 100 mega kousků. Konverze výroby by trvala do plného náběhu asi měsíc.

     Nic takového dnes není možné. Jde zvýšit výrobu, samozřejmě – ale velice pomalu, o pár desítek procent, ne mnohonásobně. Až v dlouholeté perspektivě – třeba do 10-20 let. Až se znovu postaví výrobní ekonomika, až se obnoví doly, úpravny hornin, hutě, ocelárny, válcovny, těžká chemie, těžká energetika, … pak speciální strojírenství – vojenská výroba, vojenská chemie, speciální materiály – jako kalené ocele například, kompozity na konstrukce a lehké pancíře… Teprve, až celý tento průmyslový základ bude obnoven, dají se znovu velkosériově vyrábět zbraně a vyspělá munice.

     K tomu všemu je nutno mít pracovníky. Dělnictvo se dá sehnat a zaškolit relativně rychle, ale odborníci ne. Vědecko-technické profese musí znovu vyrůst, projít vysokými školami a získat praxi – dokud ještě úplně nepomřeli experti minulých generací. Jakmile ano, a přeruší se kontinuita, je průser ještě 10x větší… musí se začít skoro z nuly znovu.

     Tím chci říci, že to nejde. Západ prohrál, R.I.P.

   3. Proxy válka NATO proti Rusům, začala přece už v Afghánu.
    Masivními dodávkami Stingerů a školením hadrníků v sandálech, jak je používat proti Rusům.

  2. A nejde jenom o munici, ale také o stav výzbroje. NATO armády nemají náhradní díly, nemají dostatečné servisní kapacity – ani stálé v místech dislokace, natož pak nějaké mobilní pro skutečnou válku.

   Takže většina techniky není bojově provozuschopná. Třeba bojová letadla: z Eurofighterů Tajfun léta stěží 1/10 počtu, zbytek stojí v hangárech. Tornáda jsou na tom ještě hůře. F-35 do opravdového boje nikdo nenasadí – to by o ně hnedka přišel, navíc jich většina není schopná bojového nasazení – také kvůli chybějícím náhradním dílům a servisu. Zbývají F-16-ky, jenže většinou hodně staré bez modernizace, ty jsou na tom s náhradními díly a servisem lépe, ale ne o mnoho. Žabožrouti s Rafalema jsou na tom asi nejlépe, ale také mají všeho málo – protože nejsou peníze.

   Na to slavné „největší letecké cvičení NATO“ letos sehnali 220 letadel – ale to je včetně dopravních, průzkumných a vrtulníků – bojových strojů tam nebude mnoho. Protože nelétají…

   Rusové jenom v téhle oblasti kolem hranic Ruiny mají kolem 700 strojů v bojovém stavu (dnes je to tak složité, že plně funkční to není prakticky nikdy; myslí se tím schopnost nasazení do boje bez větších omezení pro plnění mise).

   1. A je třeba připomenout, že Rusové si svá letadla a vrtulníky šetří. Všichni z ruské strany linie dotyku by chtěli větší nasazení, šumu i pokřiku kolem toho je víc než dost, ale velení ruské armády drží téměř všechno v záloze. Informované osoby tvrdí, že je nasazeno asi jen 10% bojových strojů, a ty jdou do vzduchu maximálně 3 krát za den.

    1. Králíku a Káčko, nemám důvod vám nevěřit.
     Avšak…
     Můžete mi, sakra, vysvětlit, na co RF furt čeká? Teráči řádí druhý týden v oblasti Belgorodu a v podstatě se nic neděje. Ukři útočí na Berďansk, Mariupol, Krym – a zase v podstatě nic.
     Papaláši z UK to otevřeně podporují – a nic.
     NA CO PUTIN ČEKÁ? Na to, že někdo z kolektivního západu konečně přijde k rozumu?
     To spíš někomu z generálů rupne v kouli a chopí se iniciativy (a ani bych se moc nedivil). Protože ona postupně nazrává situace, kdy už nic jiného nezbude, neboť další situací by mohla být občanská válka či jiné nepokoje na západě RF.

     Mohu chápat (snažím se, ale dá to stále větší práci), že vyčkává, kde Ukři konečně začnu s tou ofenzivou. Jenže se mu to může začít sypat uvnitř .

     1. Je otázka, jestli Putin čeká (tedy aktivně nic nedělá), nebo je nucen čekat, protože musí a situaci zcela neovládá.
      Nepodceňoval bych sílu páté kolony ve státním a vojenském aparátu RF.

     2. Pane Občan.
      S Putinem jsem nemluvil,ale mám ten dojem,jakoby Putin čekal,že někomu rupne na Ukrajině a pošle některé do pekla.Pak je druhá možnost,počkat,jestli to rupne v USA.

     3. Ukroši útočí… tak hlavně jde o PR operace, bez vojenského účinku, nebo čirý terorismus mířený proti civilistům. Žumpy vše mnohokrát přehánějí.

      Rusko pokračuje ve svých plánech – ať jsou jakékoliv – a nenechají se donutit k nějaké zběsilé a přehnané reakci. O čem žumpy už skoro nepíší, je likvidace skladů Ukrošů nejen na frontě nebo v operační hloubce, ale i ve hlubokém zázemí, po celém území. Nyní přidali ještě cílené útoky na některé exponenty režimu – vojenské a bezpečností velení a vedení – tj. jdou po vrcholových důstojnících a jejich aparátu, jak z ukrošské armády, tak z SBU – tedy toho jejich Gestapa/SD.

      Rusové zjevně nikam nespěchají a nic je netlačí: jsou ve strategické obraně, likvidují Ukrošům a NATO kanonenfutter a výzbroj. A čekají, až konečně hlavní stan Wermachtu Ukroši spustí tu svoji bájnou Steinerovu ofenzívu. Pak se uvidí, co bude dále – záleží na spoustě věcí.

      Možná Amíci zaříznou podporu Ukrošům a hodí to na krk EUhniji. Možná ji jenom silně omezí a nechají vše vykysnout do ztracena. Už teď neoficiálně melou nesmysly o „zmražení konfliktu“ nebo „korejském scénáři“. Ze strany USA a NATO vše selhalo: strategických cílů nebylo dosaženo, právě naopak.

      Nedošlo k oslabení či dokonce porážce či rozpadu Ruska, ke zničení ruské armády ani „osvobození“ Krymu a Donbassu. Čím déle konflikt protahují, tím větší škody inkasuje NATO a Západ, tím více trpí Ukroši.

      Z hlediska PR je to rovněž katastrofa: nelze už zastírat zločineckou, banderonacistickou povahu zvěrského ukrošského režimu. Ani faktickou porážku NATO – všechny Wunderwaffen selhaly: už jen to je fatální rána do amíckého soft power, kromě maléru pro zbrojní kontrakty amíckého a Západního zbrojního komplexu.

      Není jasné, co mají Rusové v úmyslu: zakončí ten konflikt letos? Zničením režimu v Ruině – nic menšího zřejmě nepadá už v úvahu – nebo to budou ještě pár let provozovat jako osvědčenou pastičku na nácky, jako předtím pár let v Sýrii provozovali likvidační linku na islamisty? To se uvidí…

      Západní snění o „korejském scénáři“ je směšné: nový Minsk-3? Aby mohl Západ znovu Ukroše a další kanonenfutter vyzbrojit a připravit pro nové kolo? V Koreji i jinde se to tak vyvinulo, protože obě strany už byly oslabené s nemělo to řešení – nynější situace je úplně rozdílná.

 12. Zajímal by mě rozbor toho deficitu.

  Hlavně na straně příjmů. Tam bych řekl, že bude schováno a pečlivě střeženo to nepekelnější tajemství.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *