27 května, 2024

Hodnocení událostí na Ukrajině po 24. 2. 22.

Vrátím se ke svému hodnocení událostí na Ukrajině po 24.2.22.
Nemám na tom hodnocení v podstatě co měnit, jen si dovolím některé věci dodat.


– Největší poražený je dlouhodobě, nehledě na aktuální situaci a konečný výsledek je UKRAJINA. Poskytnout svou zemi jako bitevní pole pro souboj mocností a své občany dodat jako „kanonen futer“, to je „geniální“.


Ukazuje se, že být dána tatáž příležitost Fialovi a jeho pětikolce hladce by Zelenského a jeho kliku trumfli. S rozzářenýma očima by posílali český kanonen futer do zákopů.


– Na druhém místě, nedaleko za poraženým z pelotonu Ukrajinou, sprintuje EU včetně ČR. Další sankce, odříznutí se od laciných energií znamená ztrátu konkurenceschopnosti EU a odchod do chudoby a zmatků. Zvláštní cena za střelbu do vlastní nohy.


Ochota střílet do vlastních nohou, aniž bychom vážněji poškodili protivníka, je naprosto udivující. Takový novodobý tanec sv. Víta.


– Na celé situaci hodně prodělávají Rusové. Na dlouhou dobu jsou zpřetrhány vztahy s EU, s prostorem, který pro Rusy představuje nejpřirozenější směr spolupráce jak ekonomické, tak je to okruh, kam kulturně naprosto bezpochyby patří. Nasměrování na Čínu není pro Rusy to nejlepší ořechové. Když ale musíš, tak musíš. Za všechno se musí zaplatit cena.
– Vítězem (ve smyslu vítězství Pyrrhova) je USA. Rozesrala dlouhodobě vztahy Evropy s Ruskem, Zničila konkurenceschopnost Evropy, což je jejich dlouhodobý cíl. Bohužel se jím ale podařilo přitlačit Rusy k užší spolupráci s Čínou a to se rovná z dlouhodobějšího hlediska prohře.


USA mají našlápnuto k mnohem grandióznějšímu vyvrcholení. V boji o dolar a udržení hegemonie není žádná cizí oběť dost velká a nevylučuje se ani rozpoutání jaderného armageddonu. Pak už nás problémy s ropou, plynem a pšenicí nebudou zajímat.


– Vavřínový věnec vítěze si na krk pověsil žlutý závodník. Sitting Ping se usmívá. Ani Mona Lisa se nesměje tak tajuplně. Proč by se neusmíval, když si zajistil podporou Ruska, laciné suroviny zajišťující rozvoj jeho velké země na dekády dopředu. Číňany s Rusy v zádech může těžko něco vážně ohrozit, mají široký prostor pro manévrování.

Za sebe jen prohlašuji – nedlužím nic ani Rusům, ani Ukrajincům, ani Američanům, ta válka, co se vede na Ukrajině, není moje válka, nebojuje se tam za mne nebo mé zájmy, nic dobrého pro mě z ní nekyne a proto vyzývám Fialu a pětikolku, nepodporujte válku, zasaďte se o její co nejrychlejší zastaveni a minimalizujte co nejvíc ekonomické dopady. Nikdo nemá zájem vaši ideologickou zaslepenost platit ze své peněženky.


31 thoughts on “Hodnocení událostí na Ukrajině po 24. 2. 22.

 1. Naprostý souhlas. Jen bych pro nápravu rada udělala víc, než jen zde pomyslně podepsala. Nevím co a sere mě to.

 2. Ukázka z dnešní Mackovy svodky:
  ——-
  „Jan Keller:
  Máme u nás několik špičkových odborníků na energetiku. V abecedním pořadí: Pavel Janeček, Ivan Noveský, Vladimír Štěpán, Alena Vitásková. Skutečného odborníka v Česku (ať již v energetice, zemědělství anebo sociálních věcech či financích) poznáte naprosto bezpečně podle toho, že současná vláda ignoruje jeho rady. Po prostudování názorů odborníků na energetiku začínám mít dojem, že tato vláda vydrží tak maximálně do počátku topné sezóny. I to je pro ni nečekaný úspěch, tipoval jsem její životnost tak do žní.

  ***

  Německý generál ve výslužbě Roland Kater o vojenské situaci na Ukrajině:
  „Ukrajina během nadcházejících dnů či týdnů ztratí kontrolu nad celým územím Donbasu. Myslím, že zde máme co do činění s velmi jasnou taktikou. V první řadě dostat Donbas pod kontrolu a pak se připravit a jít dál. A předpokládám, že se udělá vše pro pevné navázání pozemní komunikace s Krymem přes Mariupol a další přístavní města.“
  Přesně totéž tvrdím už týdny a veškeré řeči o obsazení celé Ukrajiny, případně Pobaltí, Slovenska ba i nás jsou jen válečnické bláboly. Stejně tak tvrdím, že spouštěcím mechanizmem pro ruský vpád na Ukrajinu byly plány USA na základnu v Černém moři.
  „Na posledním summitu NATO bylo dohodnuto, že se udělá vše pro to, aby Severoatlantická aliance nebyla zatažena do této války. A také abychom zabránili čemukoli, co by mohlo Rusko vést k tomu, aby řeklo, nyní do této války vstoupilo NATO,“ dodal generál.
  Jistě, bojuje se přece do posledního Ukrajince, zda skutečně za ukrajinské zájmy, posuďte sami.

  ***

  Vadim Petrov:
  Včera jsem byl u debaty s průmyslníky, říkali, že na podzim kvůli ceně energií krachne 30 % českého průmyslu. Tak nekrachne, protože ty firmy majitelé prodají zahraničním investorům. Vlastně si toho moc nikdo ani nevšimne, jen vlastnictví i toho mála se definitivně přesune mimo republiku. Jsou nadnárodní investiční skupiny, které nechutně bohatnou na opatřeních proti Covidu, na zbraních, na drahých energiích, nedostatku zboží… Kapacity zbrojní výroby USA jsou prý vyčerpány až do roku 2030. Někam se ty peníze dávat musí, tak proč nevykoupit ještě toho pár majetku, který, jak se to tam jmenuje, Česká republika, je za levný peníz k mání.“

  1. Odbornici a vyhradne spickovy na energie, akademika Kellera, jaksi nejsou k necemu , kdyz neni ,nebude zakazana energie.
   Peclive studie propagovanych odborniku /voni se propagujou navzajem/a spickovych, tak vychazeji doprazdna..Tak.
   Odbornici studuji ubyvajici energii a akademycy, zase studuji ty odborniky. No, neberte to..
   Holt zalezi to na jinych a jinde..Ale to neznate neunavny akademiky.
   Musi porad neco studovanim delat ,aby nezustali bez prace. Vostatni at cumi v uzasu.
   Jeden nemusi provadet studie , kdy vidi ,ze energie je stale mene az jednoduse neni..
   Nekolik statu dalsich EU,zase odmita,ted totalne energii z Ruska
   A nasledky na sebe nenechaji dlouho cekat!!!
   Taky se nemuze K. dockat a tak aspon predpovida. Dojmy a sny akademika nejsou nicim podlozene, ani to, jak vlada nevydrzi..A jakou roli akademik v tom chce/nechce , hrat..
   Cesi dostali vyjimku a zatim plyn bude asi 8 mesicu a bulhari do zacatku roky 2024.
   Nejmenovani odborni prumyslnici a jejich bla,bla , to vse jen doplni..
   Nejen fake media ,ale i konspirace a peclive prostudovane sny ,jsou ted a rovnou na place..

 3. Večerní svodka JP

  Charkov – RA zvýšila intenzitu dělostřelby v severních částech charkovského okolí (Děrgači). Ztráty se VSU odhadují na 50 %.

  Izjum – skutečné boje se vedou jen u Svjatogorska

  Slavjansk – boje o město ještě nezačaly, ale podle zahraničních rozvědek boje mohou započít ze dne na den.
  (Slavjansk bude zřejmě na řadě po likvidaci odporu v Lisičansku a Severském Doněcku)

  Lisičansk – RA se pokouší vrazit klíny do uskupení VSU a rozdělit je na menší celky.
  Severský Doněck – VSU se stáhly do průmyslové zóny.
  Podle dostupných zpráv genštáb VSU vydal rozkaz ke zprůjezdnění trasy Bachmut – Lisičansk a dodání posil obklíčeným jednotkám v Lisičansku.

  Avdějevka – pouze operační boje dělostřelců a taktické úkoly letectva, tanky a pěchota nepracovaly.

  Cherson – podle svědectví vojáků VSU (18. Batalion 35. Brigády) byly při pokusu o protiofenzívu v podstatě zlikvidovány asi dva prapory (bataliony), asi tři další utrpěly významné ztráty, a to byl popsán jeden z několika pokusů o založení protiútoku v této části fronty.

 4. Výborný článek.

  Jen doplním. Vidím to tak:

  USA jsou odcházející hegemon, neschopný ekonomicky konkurovat Číně, Německu a v některých vojenských technologiích Rusku.
  Před rokem 14 se mluvilo o Evropě od Lisabonu po Vladivostok. Spojení energetickych center Ruska s EU, potažmo Německem. USA by byly izolovány v Oceánii a nikdy by se z toho už nevzpamatovaly. Proto hodily vidle do Ukrajiny.

  Tím dosáhly spolupráce Ruska s Čínou, čímž jim nastalo nebezpečí ještě větší. Tak zapíchly vidle do UA podruhé.

  Vítěz je Čína, jak jinak. USA zůstane ve sféře vlivu Evropa. Ze které budou ždímat peníze za předražené energie a jinde neprodejné, výrobky. USA neporostou, ale ani neklesnou, protože budou ždímat EU. Která je hlavní poražený.

  Proč se střílíme do vlastní nohy??

  Protože země EU, nemají politickou suverenitu. Podléhají ústředí, kam se, přirozeným výběrem, dosazují blbci. A ústředí EU podléhá USA.
  O UA se radši nezmiňovat…

 5. Z dnešní úvhy Jana Kellera o boji nás bílých mužožen proti většímu zbytku světa:
  „Vypukla válka bez hranic.

  I když boje jsou prozatím lokalizovány především na jihovýchodě Ukrajiny, tím či oním způsobem se do ní postupně noří celý svět. Do dodávek zbraní jedné z bojujících stran se zapojily desítky zemí.

  Je zvláštní, že si nikdo z progresivistů dosud nevšimnul, že se jedná vesměs o země bílého muže. Euroatlantická civilizace zde stojí proti všem.

  (…) Rovněž zde se všemi silami zapojila čtyřicítka zemí ovládaná bílými muži a ženami,
  zatímco zbylých 150 států obývaných jinými rasami a kulturami se k sankcím staví vlažně, či je dokonce ostentativně nerespektuje.
  Od Číny přes Indii, Írán a Saúdskou Arábii až po africké země a země Latinské Ameriky. Takovou válku civilizací by nevymyslel ani Samuel Huntington.

  Válka bez hranic zasáhla všechny sektory.
  V oblasti ideologické si natáhla osvědčenou škrabošku boje absolutního Dobra s absolutním Zlem.

  V oblasti informační směle překračuje hranice garantované dříve v demokraciích svobodou slova a názoru.

  Na poli umění má podobu snah o popření existence jednoho ze světových kulturních proudů a v oblasti sportu sáhla k segregaci, kterou jsme znali z úplně jiných souvislostí. Přes zákazy účasti na světových výstavách jsou do totální segregace zataženi i ruští psi a kočky.“

  http://casopisargument.cz/?p=43010

  1. Od valky v Jugoslavii uplynulo hodne let ,ale ze by si akademik nelokalizovane ,povsimnul?
   Uz tenkrat? A nikdo uz dlouho se neobtezuje hlidanim hranic EU.
   Coz povsim aspon vyhlaseni valky na zradlo.
   Kdyz se uz delsi dobu odehrava „obcanska valka“, prave uvnitr, te zarucene spravne Ideologie.
   Ideologie a s premrstene mnoha anti ,predevsim /antienergeticka a antipotravinova /, sama sebe uspesne sabotuje a znemoznuje aspon poradnou agresi na Rusko a Putina a v neposledni rade ,vyhradni podporou vylozene, Nepodporovatelne Ukrajiny !!!???

 6. Rád bych poopravil, mohu-li, že se jedná jen o průběžné hodnocení, resp. predikci výsledku, byť podle mne podle současného průběhu celkem přesnou. Ještě není ani zdaleka konec a abych parafrázoval Švejka, který tuším citoval Napoleona, „Na vojně se situace mění každým okamžikem“.

 7. Peremoga ….
  Jak vypočítali analytici OilPrice, v lednu až dubnu ruský federální rozpočet již obdržel polovinu plánovaných příjmů v roce 2022 (9,5 bilionu rublů). Nyní, po šestém balíčku sankcí, se deficit na trhu jen zvýší a ceny surovin budou i nadále růst: nevylučují 200 dolarů za barel.

  1. Ono se to moc nelisi od situace pred rokem, rokem a pul. Jen to potvrzuje, ze dobrej pravnik je fajn, ale mi t dobreho soudce je vyhra.

  2. Není divu, podělali i to, co už podělat ani nešlo. – Každý mi tady dosvědčí, že nejsem Babišův fanda; kontrolní hlášení je mor, EET je mor, ale co předvádí fialová pětikolka, to je katastrofa. Za Babiše asi fakt bylo líp, ale je to především Fialova zásluha.

    1. Geniálně řečeno.
     S touto formulací bych byl ochoten zapojit se do kampáně „Za Babiše bylo líp“. Můžu jim to nabídnout? Třeba by to vzali 😀 😀 😀

     1. Zkuste to 🙂
      Beztak jsem to někde přečetl … stejně jako (zhruba parafrázuji): „Čoudku, ty běž do klády, aby tě přešla chuť na stížnosti. A teď si ukážeme, jak vypadalo zemědělství v době otrokářské“. – To pro přibližný popis úlevných voličských pocitů půl roku po svržení nenáviděného a stížnostmi zavaleného AB. (Holt na přelomu základky a střední se namísto přemyslovských linií paměť plnila Cimrmanem a ještě předtím souvislými pasážemi Š&G. V kontextu čehož se obávám, že už brzy dojde i na „ty drž hubu, Čechu.“)

   1. No, ještě jsem si v tom odkaze na primu klikl na jiný článek, kde je psáno, že politický expert jménem Klempíř pravil, že Fiala je perfektní premiér, a že se pro tu funkci narodil. Já expert rozhodně nejsem, takže by můj pohled tím pádem nebyl pohledem experta. Na Fialu. Takže by tím byl neodborný, každopádně by tam ale v nějakém tvaru figuroval výraz katastrofa.
    Jsem ale rád, kolik je u nás expertů na de facto cokoli. Jednou jsem v televizi viděl velmi rozsochatou expertku Zelených na vztahy muže a ženy. Pravila, že k provedení pomlázky je nutný předchozí vzájemný konsensus. Líp ty slova snad zvolit ani nešlo…

    1. On ještě Klempíř dodal, že by nebylo dobré, aby Fiala kandidoval na prezidenta, protože by ho národ nezvolil, jelikož národ si přeje, aby Fiala zůstal premiérem.

     Klempíř je prostě expert na vůli českého národa.
     Zatímco Fiala dělá pro (americký) národ , co mu na rektu vidí, Klemíř je sluha národa českého. Dobře ví, že český národ si nepřeje nic jiného než spáchat sebevraždu.

 8. Jo, Admirále, přesně tak. To sice krátké, ale naprosto výstižné a dostačující prohlášení by se mohlo vydat jako petice k podpisu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *