18 července, 2024

Hodné a zlé protesty

Slyšeli jste Fialu, jak se ve středu na Primě vyjadřoval k zemědělským protestům? Stojí to za to, kdo můžete pusťte si to. Má to pár minut, ale rozhodně to za to stojí. Málokdy zjistíte jen z gest, jak náš premiér přemýšlí a jaký by si přál další vývoj. Málokdy zjistíte jen ze změn hlasu, jak to má vláda ošéfované.

Pominu úplně ten stokrát ohraný kolovrátek… když už nevíš kudy kam, vraž tam rusáka. Jeden z důvodů, proč zemědělci v celé Evropě startují traktory, je dovoz ukrajinského obilí, které je levné, protože nesplňuje evropské standardy. Ceny spadly, navíc je toho přebytek jako nikdy, zemědělci neprodali a nebo prodali pod cenou a když si promítli křivku bilance do budoucnosti, uviděli tam někde před sebou tu chvíli, kdy budou muset pod cenou prodat celý svůj podnik.

Zemědělci nechtějí ukrajinskou pšenici, takže jsou jasní agenti Kremlu. Všude v Evropě se tahle karta vytáhla. Všichni europapaláši se touto mantrou oháněli…. tedy přesně do chvíle, kdy chodili do bruselské práce mezi kupkami hnoje a uličkami hanby. Pak je humor přešel a začali ozlomkrk hlasovat úplně jinak.

Bylo jasné, že Blyštivý Péťa nebude mluvit jinak.

Hned se k němu přidali i další. Mezi prvními byl Jan Komso Moláček, který zemědělcům vysvětlil, že správný protest se dělá tak, že hned na počátku ohlásíte, že nejste proti vládě, naopak ji máte rádi. Zároveň se musíte distancovat od všech, kteří už nějaký protest udělali a byli velkými médii a různými Cempery řádně onálepkováni. Když je někdo nespokojený, tak si totiž hlavně musí dávat pozor na další nespokojence, kteří by ho mohli svést na zcestí pryč od naší sluníčkové eurobudoucnosti.

Jan Komso Moláček – manuál mírného protestu v mezích zákona…

A tak jsme se dozvěděli, že se chystá zlý protest – to jsou ti, co přijdou a přijedou v pondělí do Prahy, zablokují magistrálu, zaberou celou Malou stranu, podpoří je široká veřejnost i odborové svazy, budou mít požadavky a budou se domáhat jejich splnění. Tihle byli schopni celorepublikové mediální kampaně v alternativních médiích a uměli se domluvit s lidmi, kteří mají s demonstrováním nějaké zkušenosti.

A pak se chystá hodný protest, to jsou ti, kteří ve čtvrtek pojedou někam na hranice, nebudou nic blokovat, jen si tam popovídají s polskými kolegy, kteří naopak zablokují úplně všechno, udělají si tiskovku, znovu oznámí, že s vládou jednají a tentokrát je Výborný už určitě vyslechne… a pak pojedou domů. Tito zemědělci si dají pozor, aby proti vládě neřekli jediné křivé slovíčko a splní Komsomoláčkovo doporučení, aby se včas distancovali od všeho podezřelého. Při projevech nezapomenou zdůraznit, že jsou prounijní, nemohou se dočkat eura a grýndýl je samozřejmě skvělý, jen tam v Bruseli zapomněli na pár detailů a proto je zapotřebí této tiskovky na hranicích s Polskem.

Péťa všechno řekl. Všechno v jeho výrazu je. Nemusíte být psycholog ani znalec zemědělské problematiky, abyste viděli, jak moc si přeje, aby v pondělí žádné protesty nebyly, protože toho se bojí. Naopak jak moc touží, aby si Agrární komora a Zemědělský svaz ve čtvrtek zahráli na protest a udělali bu bu bu před kamerami, protože toho se vláda nemusí bát. Jednání budou v březnu a až Výborný ohlásí jejich krach , bude už pozdě, protože zemědělci budou na polích a chystat další prodělečné žně.

Zemědělci, kteří se na vládní zemědělskou politiku už nemohli dívat, nechtěli se smířit s pasivitou Agrární komory a Zemědělského svazu a tak se přes milion klacků pod nohama zorganizovali zdola, to jsou ti zlí zemědělci, kterým správný liberál nepodá ani hrnek vody. Oni ti šmejdi totiž budou rušit klid na práci, budou pobuřovat a mají sympatie veřejnosti.

Zemědělci, kteří stále ještě věří naší vládě, to jsou samozřejmě ti hodní zemědělci. Takové naše Pětikolka potřebuje. Ti nebudou nikde narušovat dopravu, nebudou se domáhat slyšení a nebudou přinášet nehorázné požadavky, aby vláda odstoupila od grýndýlové politiky a začala okamžitě dělat první kroky. Ti se spokojí s nějakým drobným ústupkem. Procentíčko tady, procentíčko tam a jede se dál, močálem černým kolem bílých skal.

A za rok? To už bude pro leckterého kverulanta hotovo. To už bude podepisovat smlouvu o prodeji svého podniku, kterému věnoval třicet let života. To už budou jeho pole obhospodařovat borci, kteří si z drancování půdy udělali skvělý byznys, ti zruší všechny ty prodělečné kravíny a smradlavé vepříny, nebudou se žinýrovat s nějakým osevním postupem a lidi v okolních dědinách to hned poznají také, protože po každém dešti budou mít silnice plné bláta. Pápá, ornice.

Všechno ostatní dovezeme… Přístav v Hamburku je na to skvěle zařízený. Loď hovězího tam vyloží za méně než 24 hodin a prakticky žádné laboratorní testy se nedělají. Budeme tu mít pár koncernů, které se přizpůsobí ukrajinským postupům, sady se vykácí a postaví se tam fotovoltaika, zbytek se zatravní a Jurečkův brácha to bude za velké dotace jezdit mulčovat. Žádná domácí výroba, žádné domácí potraviny…

A takhle si tady žijeme.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

354 thoughts on “Hodné a zlé protesty

 1. A jaký byl výsledek ?
  K smíchu… traktoristé defacto neblokovali nic.. spořádaně jeli v jednom pruhu.. takže ?..NIC !!!

 2. jen tak,
  už dlouh jsem se tak nezasmála jako při čtení článku o tom, že nepustí traktory na dálnici. Fakt nevím co nejvyšší cajtt v tom nahoře má. Tedy nevím kolik je v práglu cajtů, ale vím kolik je tam dálnic. No a když jsem vytáhla +/- 10 letř starou mapu , a koukala se tak kolem dokola. Je tam tolik přímých tras/ulic/ do středu města, Ze všechch možných směrů. Že zablokují komplet všwecko sakumprásk. 🙂 ?-))Uff

  1. No a účelu bude dosaženo, prostě bude zablokováno, i když to nezablokujou traktory, ale poliši. Traktory můžou obkroužit Prahu a bude hotovo i tam. Ti, co se budou snažit přijet po dálnici, ji ucpou. A vedlejší silnice ucpou traktory. V pondělí ráno je obvykle i tak špička, Leckterá komunikace ucpaná i bez traktorů.

 3. To neuvěřitelné pokrytectví je jako mor. Tak ti hodní sedláci prý protestují proto, aby sem nedovážely produkty ze třetích zemí. Voni ani to slovo nejsou schopni vyslovit a musejí je zabalit do pozlátka.
  Dokonce paznechti, místo toho pozlaceného slova tvrdí, že to sem lifruje Rus.
  To už je fakt na blázinec.

 4. „Zemědělci nechtějí ukrajinskou pšenici, takže jsou jasní agenti Kremlu.“

  Jestli tam nepujde spis o to, ze je vedou organizatori petic adresovanych Putinovi.

  1. Petic? Ale nepovídejte. Nebo spíš povídejte, to je zase zajímavý narativ (čti dezinformace). Šlo o jeden jediný otevřený dopis poslaný před konfliktem, ve které se nikdo nikomu k ničemu nezavazoval, pouze otevřeně vyjádřil svůj názor.

 5. Prý se někde v Pze koná tryzna za Navalného.
  Měly by se odstranit dvoubarevné hadry a protože byl Navalnyj Rus, tak vyvěsit ruské flagy.

  1. Tak Navalnyj byl Rus? To mě překvapuje. Já jsem si vždycky myslel, že to byl ruSSák.
   Může se o Navalném říct, že to byl ruSSák, a že jeden necítí lítost?

    1. Já se jenom ptám, abych věděl, jak mluvit, abych náhodou chybu neudělal, vrchnost neurazil, špatného slova nevypustil.

     Jednou ožralý mužik, jindy Velikán Velikánovič, a přece jedna národnost! Jak se v tom má prostý člověk vyznat?

     A jako z udělání – škebla nikde, abych se zeptal na radu.

  2. Já si počkám až co vykutají Kunštekrovi. Ale nezdá se mi že byrusové – spíš k odvedení ppozornosti od jiných dějů.

 6. Tak už i církev vozí na Ukrajinu munici.
  Poliaci, blokujúci PL/UA hranice zkontrolovali náklad kolóny kamiónov, ktorý v sprievode „božej sestry“ z ČR poprosili o prejazd kvôli humanitárnemu nákladu….
  Po odkrytí plachty zistili, že vstupná časť návesu bola účelovo natlačená humanitárnymi dekami a za nimi boli nastohované prepravky so strelivom a zbraňami?? https://www.facebook.com/Etheykatzphotography/videos/3752513885070666/?extid=CL-UNK-UNK-UNK-IOS_GK0T-GK1C

  1. Církev svatá katolická se nezapře a zůstane věrna svým tradicím. Za druhé světové žehnala zbraním III. Říše.

   1. Za druhé světové války církev zachránila hromady židů, kteří se skrývali v katakombách pod Vatikánem. Za druhé světové války byla celá řada kněžích povražděna v koncentračních táborech.

    1. taky katoličtí představitelé častokrát pomohli nacistickým zrůdám k útěku přes jejich kláštery skrze švýcarsko itálii atd. loděmi do argentiny, kde dožily takové zrůdy jako Mengele

     takže asi tak

     1. No tak zachraňovala přece své bližní, kteří jim pak z vděčnosti zaplatili tučné milodary ze zlata a peněz shromážděných bohulibě během války od podlidí a ulitých bezpečně ve švýcarských bankách.

     2. ale prdlajs , . Víte v 90tkách bylo hódně dokumentů – tenkrát dávali kdeco a bez cenzury., Takže svatí lifrovali nejen banderovce ale i kostelní majetek a že co se dalo.

    2. Většina lidí ví, kdo je to Krysař, o čem se tam pojednává. Méně už, že jeho předlohou byla skutečná osoba. Cosi jako náborář, měl na starosti obstarat lidi, kteří pak odešli kolonizovat, tedy osídlit a zúrodnit nějaké území. K čemuž tehdy i došlo. Obstaral v Hamelnu „děti“, tzn. skupinu lidí, ve velké většině mladších dvaceti let, kterou s vysokou pravděpodobností odvedl k nám, někam poblíž Prostějova. Kde pak založili několik vsí, vyklučili tam lesy a hospodařili na takto vzniklé zemědělské půdě. Po ca 150 letech to ale vzalo konec, protože si stále německy mluvících osadníků „povšimli“ husité a, jak to nazvat, řekněme, že to tam trochu vybydleli…

     Proč to píšu? Ty „děti“ totiž měly velmi palčivý důvod zmizet z Hamelnu co nejdál. Většině z nich totiž tehdy jejich situace neumožňovala plnit jejich povinnost, kterou bylo zásobování tamního kláštera potravinami, tedy svými zemědělskými výpěstky. Za což jim hrozil značně přísný trest. Mohli si tedy vybrat, buď splnit a pak sám zemřít hladem, nebo nesplnit a být si jistý, že bude potrestán, což velmi často znamenalo těžká zranění, zmrzačení, nebo rovnou smrt.
     A ti husiti? No, jejich kazatelé je, zdá se, taky ponoukali k velmi ušlechtilé činnosti…

     Ó pozdravena budiž, církvi svatá, matko naše, kteráž vždy milou a našim srdcím líbeznou býti jest…

     Jistě, církev je svojí strukturou velmi rozvětvená, tvořená navíc jen a pouze lidmi. Proto je tam „občasný“ exces očekávatelný. Ale protože vždy byla jednou z nejmocnějších či rovnou nejmocnější organizací, vždy do sebe jednak trychtýřovitě vtahovala hochštaplery, jednak svým prostředím tvarovala své činovníky k pocitu nadřazenosti a jakémusi přehlížení zbytku světa. Počátky newspeaku sahají právě i k ní, protože svoji činnost vždy nazývala a nazývá „službou“. Což je sice míněno službou duchovní, nicméně ve všem ostatním vyžadovala, aby naopak bylo slouženo jí. A aby za tu duchovní službu jí bylo královsky placeno.

     Už jsem tu kdysi o tom psal, za jeden z vrcholů špatnosti považuju zrušení instituce „limbus“, který je dodnes nejednoznačný, protože se na tom učení mužové neumí domluvit. Jakkoli jde o věroučný konstrukt, právě proto, že dříve prakticky všichni lidé hluboce věřili, způsobilo to nesčíslné množství duševní bolesti například matkám nepokřtěných dětí, které zemřely. Nepokřtěné děti (viz za svátost křtu zaplať, nezaplatíš-li, služba nebude provedena) podle hluboké víry matek skončily v pekle – místě nekonečného mučení a útrap. Oficiálně se sice do nebe a do pekla má jít až po Soudném dní, který nastane ne hned po Apokalypse, ale až po ní následujícím tisíci let království Božího na Zemi (ale slyšel jsem i jiné interpretace), ve kterém budou žít všichni, kdo se kdy narodili a zemřeli a kde i dřívější hříšníci dostanou možnost se napravit. To zní nadějně, všichni dostanou druhou šanci. Ale souběžně mezi mnoha věřícími panuje „názor“, že k té distribuci dojde ihned poté, co dotyčný zaklepe bačkorama. Kdy lze předpokládat, že dávní venkované nějak přehnaně vzdělaní ve věroučných podrobnostech nejspíš nebyli a církevní představitelé to brali jako benefit. Nezlob a hlavně mě ve všem poslechni, nebo pudeš do pekla, to byl skvělý mocenský instrument.

     Už toho zase mám moc a napadá mě další a další. Takže na závěr, jistě to neplatilo vždy a pro všechny církevní představitele, dokonce těch dobrých jistě bylo a je víc, než aby se to nazvalo jen čest „výjimkám“. Obávám se však, a to značně, že pokud by se udělala bilance toho, jaký dopad měla kdy existence církve na materiální a duševní komfort lidských jedinců, tedy obecně kvalitu života jako takovou, výsledek by na ose byl ne úplně blízko bodu nula, a to „pohříchu“ nalevo od něj.
     Pokud to náhodou bude číst M, tak já už v tomto svém nazírání na věc jiný asi nebudu…

     1. No takže, v tomhle vysvětlování už lépe chápu obsah pojmu té reality, kterou by bylo dobré rozpoznat, uvědomit si ji, přijmout a hned pak odmítnout, což následně v tu chvíli vytvoří prostor pro uplatnění ideálu. Jenže tím se dostáváme k životu, jaký by měl být, což není to, co je. Tu realitu, kterou identifikujeme jako realitu, vidíme v událostech, které se staly. Tomu, co se děje, nevěříme. Je v tom naděje, že se to možná neděje beznadějně. Na tuto situaci vznikla nějaká lidová úsloví, určitě si je taky vybavíte. Z reality tedy plyne ponaučení, které zakládá ideologii. Co je na tom špatného? Kromě toho, že mě odbudete hřebama vraždění v jejím jménu. A kromě toho, že když už se spustí stavidla prosazení ideologie, lidé si mají každý svou (jinou) byť v téže revoluční vlně. Pokud bychom chtěli zastavit realitu, která se právě přes nás, kdykoliv kdekoliv přes kohokoliv, valí, vymýšlíme něco lepšího, co bychom chtěli…
      Možná to jen pořád nechápu, jak to myslíte. Ale neva, třeba si to vykrystalizuju časem.
      Psal jste, že lidé už v dějinách kodifikovali pravidla, ale ideologií je mnohokrát porušili. Není ideologie to pravidlo a realita ty rvačky? Není desatero ideální? (a ta poslední je řečnická).

 7. Prej zanechal vzkaz. No, ten střelec na fakultě také zanechal vzkaz. První známe hned ten samotný den a na ten druhý stále čekáme a stále čekáme.

 8. Musím se přiznat, že mě to baví.

  Vláda je v p…, eh. nadiru své popularity, protože jsme těsně za vrcholem jí částečně způsobené inflace a začala nesměle prosazovat antipopulistická opatření. V každé diskusi se vládě laje, spílá a nadává, jak tomu v polovině volebního období bývá.
  Přesto na Idnesu, baště opoziční (babišovské) žurnalistiky, který na vládě nenechá nit suchou, v diskusích vedou odpůrci traktororových lepičů, a nejen extremisté, ale i obyčejní nespokojení zemědělci dostávají diskusně na frak.

  Zemědělci příští týden osedlají traktory, které zakoupili převážně z evropských dotací (a možná i budou pálit zelenou naftu). Budou protestovat proti EU v obavě, že naše vláda zemědělské dotace sníží a tím pádem budou nekonkurenceschopní, protože Němci pobírají dotace větší (díky EU). Zároveň protestují proti snižování cel otevření trhu, protože by na náš trh pronikly potraviny ze zemí, kde dotace do zemědělství nejsou.
  Dává to smysl? (Nedobře se na to díváš, Veverko.)

  Korunu tomu nasadí, když tu nějaký provokatér (?) diskutér propaguje sraz v Olmíku o den dřív, než akce vypukne.

  Já už jen kávičku. A popcorn.

   1. Vy si, sorry jako, ještě pořád myslíte, že i.Děs patří Babišovi?
    Sancta simplicitas!
    Žijete s půlročním zpožděním.
    L.

     1. Ano, jozko, reaguji na tohle – „baste babisovske zurnalistiky“.
      Já bláboly „okolo jdoucích“, „onanymů“ a řady podobných roluju, tak jsem to přisoudil Vám.
      Jestli se pletu, pak se omlouvám.
      Ale i.Děs už fakt nepatří Babišovi a spol., a nevím jak znáte i. Děs, ale celou dobu, co byl v Babišových svěřeneckých fondech nepředstavoval žádnou „babišovskou žurnalistiku“, ale naopak jel tvrdě proti němu jako českého mainstreamu futrál.
      Divil jsem se, jak si může Babiš vydržovat takovou osinu v prdeli.
      Vám to tak nepřišlo?
      L.

      1. Andrej Babiš se vždycky snažil hrát to na obě strany, resp. sedět na dvou židlích najednou. Tak jako dříve na Slovensku Robert Fico. Tedy podporovat i jasně protinárodní globalistické elementy. Což je sice na jedné straně vyčůranost (říká se tomu taky pragmatická politika), ovšem na druhé straně je to značně sebevražedné. Asi jako hřát si na těle jedovatého hada. Protože dříve či později ten had uštkne. Oba dva výše jmenovaní top-politici už to nepochybně zjistili.

       1. Fico už se poučil a z „hadů“ stahuje kůži. Držím mu palce.
        Teď už zbývá jen, aby jej následoval Babiš po přšítích volbách. Jakkoliv nevěřím, že to dokáže, drže se hesla „Kdo chce s vlky žíti, musí s nimi výti“.
        Což na druhé straně pro lidi ani není tak důležité. Důležité je, aby s ANO bylo opět líp.
        Dokud se nezmátoří nějaký skutečný opoziční subjekt proti politice libtardů a progresívců.
        Což u nás asi ještě dlouho hrozit nebude. Češi nejsou Slováci.
        L.

   1. Býti mimo EU a NATO nechce prakticky nikdo normální. 🙂

    Jak příznivci Spolu + Pirátů + STAN (cca třetina voličů) tak příznivci ANO (větší třetina voličů).

    1. ve 30 letech taky nechtěl být nikdo mimo NSDAP… před převratem zase v KSČ – viz „náš“ prezidentík, před 2 roky nechtěl být nikdo neočkovaný

      1. Ta tři nyní vyjmenovaná fakta svědčí jen o tom, co znamenají.
       Věta – „Býti mimo EU a NATO nechce prakticky nikdo normální.“ je pouze Vaše hypotéza.
       L.
       PS
       Hlasoval jsem v referendu pro vstup do „Maastrichtské“ EU. Do „Lisabonské“ bych vstup odmítal.
       Jsem proto nenormální?
       Anebo jinak – je normální, co EU udělala sama se sebou a se státy, které do ní vstupovaly v podmínkách Maastrichtské smlouvy?

       1. Což je bezva, protože já jsem hlasoval proti vstupu do Maastrichtské EU a dnes bych hlasoval proti vystoupení i té Lisabonské.
        Dokud jsme nebyli EU „obklíčeni“ a mohli jsme koordinovat s ostatními státy visegrádu svou politiku, bylo možné být bez EU. Dnes to nejde, doplatili bychom na to víc než UK (a to se těžko zvedá).
        EU má přínosy a nevýhody a být v ní znamená možnost toto ovlivňovat (byť slabým hláskem). Být mimo znamená tuto možnost ztratit + si ponechat ekonomickou závislost. Reálně jsme přívažkem.

        1. Doufám, že příští česká vláda nebude vědět, „že to nejde“ a udělá to. Spustí tak dominový efekt rozpadu celé EU…

         Ale ne, to byl jenom sen. Česko bude ve skutečnosti zase (jako obvykle) poslední v Evropě, kde dojde k nějakým pozitivním změnám.

        2. Realita doby je taková, jak píšete.
         Nicméně, já jsem hlasoval PRO Maastricht, protože EU byla v té době organizace víceméně suverénních států a pravidla EU znamenala volný pohyb osob, zboží, služeb a kapitálu a postupnou harmonizaci systémů /i když nejsem na hlavu padlý, abych si nepamatoval, že ještě čtyři roky po vstupu jsme nesměli na německý pracovní trh/.
         Lisabon znamenal POLITICKOU integraci s direktivním postavením Německa a Francie. Lisabon znamená vytvoření Spojených států evropských.
         Jestli tohle je Váš „šálek čaje“, je to Vaše věc. Můj ne.
         Jsem v podstatě coby starý muž spokojen s tím, že mě se tyto „hrátky“ už týkat nebudou a moje situace mi dovoluje na ně z vysoka kálet.
         S tím „ovlivňováním“ se nenechte vysmát.
         L.

         1. Jenže federalizace byla už tehdy na programu. Proto jsem hlasoval proti.

          Můj šálek čaje to není, ale řídím se Aischylovým přáním Bože, dej mi pokoru, abych se smířil s věcmi, které změnit nemohu, dej mi sílu, abych změnil věci, které změnit mohu a dej mi moudrost, abych tyto věci dokázal správně rozlišit.

          1. Já Vám neberu Váš názor.
           Dobro došli.
           Já si ponechám svůj opřený o smlouvu.
           Tedy „víceméně suverénních“….
           L.

      1. Bráno statisticky.
       Některé zjevně inteligentní a přesto raritně smýšlející persony jsem si dovolil zanedbat, včetně nekonečna. 🙂

  1. Hahahaha vaše znalosti o zemědělství jsou asi tak velké jako má pětikolka o vládnutí.
   I ty kecy jsou stejné…

    1. Re: Oj

     Skutečnost, že vlastníte nějakou výměru, vůbec neznamená, že rozumíte problému, zvanému ZEMĚDĚLSTVÍ.
     To je ale novinka, že?

  2. Zkoušíte kopírovat K42, vy popkorne?
   Co kdybyste přestal chodit stále OKOLO, a šel někam jinam…
   To vaše neustálé žvanění se dá tak leda rolovat…

   1. Já už jen kávičku. je moje heslo, popcorn jsem si tu od někoho vypůjčil.
    Nezlob se na zrcadlo, když máš křivou hubu. (přísloví, ne invektiva vůči dámě)

 9. Přišlo mi dnes z Olomouce, kdo se chce přidat?

  Podpořme místní farmáře! Olomouc, neděle 18.2. sraz u Globusu v 9.00.
  Kdo bude chtít – jízda směr Nový Jičín společně se zeměd. technikou.

 10. Podle reakcí režimních plátků soudím, že ten Jandejsek je pro vládnoucí věrchušku větší hrozbou než celej Vidlák. Jsou od včerejška jako v transu.

 11. Je to rozumné řešení?

  Protesty: Traktory na dálnice nepustíme, zní od policie. Zemědělci mění trasy
  https://prazsky.denik.cz/zpravy_region/praha-protest-zemedelcu-traktory-dalnice-policie-omezeni-20240215.html

  Na dálnici, v jednom jízdním pruhu, mohli mít zemědělce pod kontrolou.
  Trasu by překonali rychleji.
  Omezili by menší počet řidičů.
  Myslíte, že Rakušan je chytřejší, než jeho kolegové v zahraničí?

  1. Navíc by mohli používat metodiku stejnou jako při průjezdu americké armády… Ta taky nijak zásadně neblokovala dopravu.

   1. Nemohli. Dálnice tu jsou postavené pro mírové tažení americké armády. Rozhodně ne pro někoho, kdo nemá se zemědělstvím nic společného (© zemědělský teolog Marek Výborný).

  2. „Myslíte, že Rakušan je chytřejší, než jeho kolegové v zahraničí?“
   My si to nemyslíme, my to víme! V celém Rakousku nenajdete chytřejšího Rakušana.

 12. Cui bono?
  Pokud Navalného někdo zavraždil, tak určitě ne Putin, ale nejspíš ukrajinsko-americká tajná služba. A může za to Tucker Carlson. Bylo totiž potřeba odvést pozornosti od toho rozhovoru s Putinem.
  Propaganda teď jede na plné obrátky.

  1. Navalnyj. Není to ten, co letecky pašoval novičok v trenkách?

   Ale každopádně, v Rusku budou prezidentské volby (Putin kupodivu jeví se jako favorit, ač je to k nevíře) a tak by bylo divné, kdyby to jejich antagonisti nechali jen tak. Metaforicky řečeno, jakoby notoricky známý osvědčený scénář vyvolání přinejmenším neklidu, vzepětí, až po vítězství správné demokracie, kdy je nutná nějaká ta sakrální oběť. Nějaký ten studentík Šmíd, nebo tak něco.
   No a je to tady, zdá se.

 13. učili se od morálních ikon Západu jako např. M. Allbrightová: „toho půl milionu mrtvých iráckých dětí nelituji, stálo to za to“.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *